Új privát üzeneted érkezett!

Hát az nagyon király! Magyarul akkor szinte mindent a magad szerencsétlenkedésén kell megtanulni!Kép
Milyen gyakran kellene mérni Lilit? Meg van határozva?

KépKép
editmaci
 
 


Leesett Lili köldökcsonkja?:-))) Akkor tegnaptól Papa is pelenkáz, igaz?:-)
Épp tegnap kérdezte István, hogy vajon mit hord Lili... hihi.
Én úgy félek ettől a köldökcsonktól! Nem fáj ez neki? Bocs, hülye-gügye kérdés, lehet, ha élőben látom, más lesz, de egyelőre nagyon viszolygok tőle...
Lili nagyon ügyesen végigaludta az éjszakát. A fürdit meg szerintem kezdi megszokni. Nem csúszik nagyon a fürdőkenőcs?
Pusziiiiiiiiiiiiiiiii.
vbea
 
 


Ma Lili egész nap a cicin lógott, meg nagyokat aludtunk két szopi közben. Kép.
Edit! Elég hetente egyszer mérni, de néha érdemes azt is mérni, hogy mennyit eszik: kaja előtt és után. Mi mióta itthon vagyunk nem mértük, majd holnap, mert tuti idegbeteg lennék, ha nincs meg a heti 10 dekája. Mondjuk a kórházban szombattól keddig hízott 20 dekát...Kép.
Apu még nem pelenkáz, mert még varas a köldök... De már leszedte róla a pelust. Kép. Most épp rázza a mylady seggét.Kép. Nem fáj a köldöke, legalábbis nekem is azt mondták. Semmi gáz, nagyon közel csippentik el, én a csatos verzióben nem is láttam, mert mire eljutottam a pelenkázásig a kórházban, addigra levették a csatot, már csak egy fél centinyi volt. Merthogy egy csattal szorítják el, ami el is vágja.
A kenőcs csúszik, de van neki szivacsa, amire rá kell fektetni, és csak a fejét kell tartani...Kép.
Na, és a mai kép. Épp csuklott és kapott előtte citromos cseppet (ami amúgy C vitamin, de dokinéni ezt javasolta csuklásra is Kép.
Kép

KépKép
pedina
 
 

 
 

Olyan édes ez a csöppség!
Nagyon tetszik az ágyneműje is!
Ma megyünk haza, holnap nem leszek.
Annyira nyűgös vagyok, hogy hihetetlen. Nincsen semmihez sem kedvem. Semmi nem jó. Se ülni, se álli, se feküdni. Gyenge vagyok, az izmaim fájnak. Ma még szerintem bőgök egy sort. Ne kérdezzétek miért! Csak úgy. Semmi okom rá, de nagyon feszült vagyok! Mi lesz később?!

Kép
tokajkincse
 
 


Mostanában én is észrevettem, hogy érzékenyebb vagyok egy kicsit.Olyan könnyen elbőgöm magam!Romantikus filmbe már bele sem kezdek!Kép
Orsi!Én szívesen adnék egy kis energiát, mert vagy három napja teljesen felvagyok pörögve! Néha olyan lusta voltam délelőttönként, most mindíg teszek-veszek valamit.

KépKép
editmaci
 
 


Nyugi, ha megszültök, naponta fogtok bőgni...Kép. Lili ma bimbóvédő nélkül szopik- szopna, de úgy tűnik, hogy folyton éhes. Szív ötöt, elalszik egy fél órát, felébred, cici kell.
A védőnéni szerint nyugodtan ordítson a gyerek, hogy éhes, egész nap, ne etessem csak 3 óránként, majd betörik... Azt hittem a fejét fogom betörni ez után a mondat után. Most odaadtam neki a lefejt tejet, betettem a kiságyba, 3/4 órája csend van. Nem alszik, csak nézeget.
Lassan teljesen kétségbeesek.

KépKép
pedina
 
 


Most akkor igény szerinti szoptatás van, vagy 3 óránkénti? Nehéz eligazodni! Még jó, hogy a védőnők is ilyen "baba-barát"-ok,hogy lehet így rájuk számítani, ha azt mondják, hogy hagyd a gyereket bömbölni! Õ hallgatná?
Én most azt olvastam, hogy nem szabad hagyni, hogy szopizás közben elaludjanak a babák, akár a hajukat is lehet húzgálni!!!! Ez azért elég durva!Kép

KépKép
editmaci
 
 


Már alszik Kép. Éhes volt egész nap. Inkább így etetem, mint az idegtől menjen el a tejem. Az olyan jó, hogy senkit nem érdekel a konkrét probléma, csak mindenki azt fújja - a "szakemberek", hogy szoptassál, szoptassál, de, hogy mi az igazi gond, arra szarnak. Lili szopna, csak nem nagyon tud...Kb. 10-szer kell kivenni a cicit a szájából, mire 11-edszerre jól kapja be. Miért kell hülyének éreznem magam azért, mert az én gyerekem nem tud "rendesen" szopni?
Meg a védőnő: "ugye a saját ágyában is van a gyerek?" Mondom: nem sokat (holott tudjátok, mi volt az előzetes elképzelésem, de látom, hogy nyugodtabb, ha velem van). Erre a védőnő: "hát, nekem egy percet nem fog ordítani, de magának... Pedig eddig szimpatikus volt. Mondjuk annyit róla, hogy szóltam, hogy vérnyomáscsökkentőt kell szednem a múlt héten. Jó, akkor hoz vérnyomásmérőt magával és ellenőrizzük, b*szott hozni... Mint Lili már megszületett, 42 hétre, és a recepteket sem hozta...
Én meg egyfolytában a neten lógok, és gyűjtöm a tippeket szoptatási ügyben, mert úgy látom csak magamra számíthatok. Azért "megnyugtat", hogy nem vagyok vele egyedül...

KépKép
pedina
 
 


Kitartás Edina! Belefogtok jönni mind a ketten!!!Kép Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Kösz, nem vagyok a feladós fajta, de majd meglátjátok, hogy a szülés után kb. ugyanannyi könny jön ki, mint tej Kép. Küzdök a szoptatásért - apával ketten tesszük mellre Lilit, meg a depresszió ellen. Kép.
Kriszti! Megnéztem a képeidet, hát nem semmi pocakod vanKép. Hányadik hétben jársz? 30 körül, ugye? Zsombit mekkorára saccolják, állítólag a 30 hetes UH-n mért súlyt nagyjából megháromszorozzák. Nekem Lili 1 kiló 20 volt, ha jól emlékszem, és 3,40-nel született. És állítólag a 40. hét után fogynak, Lili meg a 42.-ben születettKép.

KépKép
pedina
 
 


Remélem az én védőnőm egy kicsit másképp fog hozzáállni a dolgokhoz, mert szerintem a helyes szoptatás megtanítása az első és legfontosabb lenne!
Csak azt nem értem értem, hogy a kórházban, hogy nem figyelnek erre a dologra jobban oda!Én is összegyűjtöttem már nagyon sok írást, de újságban, könyvben leírva olyan egyszerűnek tűnik minden.Szorítok, hogy minél hamarabb túl legyetek ezeken a nehézségekenKép, mert Lilinek is jobb, ha te is nyugodtabb vagy, és azért neked sem mindegy, hogy milyen hangulatban telnek ezek a napok!

KépKép
editmaci
 
 


Egyébként az lehetséges, hogy a terhesség miatt dúsabb lett a hajam? Olyan vékonyszálú volt a hajam, most meg alíg tudom a csattokkal összefogni!Kép Mondjuk ennek örülök, mert így legalább van valami tartása is!
Viszont a bőröm az úgy szárad, hogy óránként lehetne testápolózniKép

KépKép
editmaci
 
 


Edit,
Vhol olvastam, hogy bár a haj terhesség alatt dúsabbá válik, ez a szülés után "visszahullik". Bőrszáradásról annyit, hogy előre félek, amúgy is ekcémás vagyokKép
vbea
 
 


Kár, pedig jobban szeretem így, hogy dúsabb!Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Igen, az én hajam se hullott a terhesség alatt, sőt a körmöm sem tört, de mivel én nem szedtem semmi magzatvédő vitamint, így be kell tudnunk a terhesség tényének. Kép. Lili ma már szopik majdnem rendesen, nem hagy semmit...Kép. Nekem a bőröm most szárad nagyon, pedig rengeteget iszom, mondjuk a terhesség vége felé én tele voltam vízzel, a jegygyűrűm 3 hónapig nem jött fel, szülés után egy héttel igen. A kórházban kaptam vízhajtót is, mert mint kiderült haladtam a toxémia felé. Kép. Na, ezért ne hordjátok túl a gyereket. Ill. ezért se. Kép.
Ja, ma reggel megvolt az első "úgy összaszarja magát a gyerek, hogy fürdetni kell" akcióKép. Lili 2-3 naponta kakil, de akkor istenes mennyiséget, és szinte mindig akkor, ha kibontom a pelusból. Ma is volt egy ilyen akció, utána meg megismételte a pelusba. A pampers jól vizsgázott Kép. Csak mikor leszedtem róla kentem összeKép. Meg belelépett és egyebek...Kép. Na, majd meglátjátok ti isKép.

KépKép
pedina
 
 


Kérdeztétek, hogy mit felesleges megvenni. Lili esetében a 3 db 0-ás méretű cérnasapkát... Egyszer se volt a fején, a szekrényben nőtte ki Kép. És az 56-os tipegőkkel is vigyázzatok, igaz, hogy az ujja meg a lába hosszú, de a törzsén felfogja a pelus. Lilire kb. most jók, meg még vagy 2 hétig. A lába teljesen végigéri...Nincs is neki csak 2 ilyen méret. Kép.

KépKép
pedina
 
 


Borzasztó problémám van!Kép A terhességem elején úgy örültem, hogy nem kívánom az édességet Kép, most meg állandóan csokit, sütit ennék Kép Most is éppen marcipános jégkrémet falatozok, miközben írok! Nem akarom!!!!!

KépKép
editmaci
 
 


Én is rengeteg édességet ettem a végén, holott sose voltam édesszájú - üzenem a férjednek, hogy ez lányra utal Kép. Szerintem mértékkel nyugodtan ehetsz, szülés után lemegy az a pár kiló plusz. Én 14-et híztam, de még nem álltam mérlegre azóta. A hasam lassan visszamegy a helyére, csak a heg felett "dülled ki", de pár hónap elteltével az is elmúlik.
Tegnap meghallgatta a Megasztár egyéni produkcióitKép, utána elaludtunk mindketten és legközelebb fél négykor kelt fel, jelzem nyakig kakiban Kép. Napközben alig alszik, egyelőre sajnos még a cicin lógással múlatja az időt Kép. Úgyhogy Enike, ennyit a látogatókról egyelőre, szerencsére az intelligensebbjét vissza lehet azzal tartani, hogy a gyereknek abszolúte nincs napirendje.
Na most nézzétek meg, szerintetek hol fért el?!
Kép

KépKép
pedina
 
 


Én nem értem, hol fért el... Még mindig apró, de apróságnak hatalmas. Vagyis normál méretű, de nem tudom.
Ez jó hír, mármint nem a babának és szüleinek, de remélem, sokaknak egyértelmű lesz a helyzet, ha nem érek rá pörögni napi több órát más körül, mint a baba körül. Tegnap kértem a férjem minden támogatását és szeretetét és megértését:-) Azt írták egy term.gyógyász magazinban, hogy a baby blues így valamelyest elkerülhető, mármint, ha meg is valósul, hogy az embert a párja támogatja (és senki más). Ismerem magam, én nem akarok majd senkit magam köré.
Olyan édes ez a baba!!!!!!!!!!! Ja, nálam újra ketyeg az óra...hihi.
vbea
 
 


sziasztok!

Én is kívánnám az édességet, de megtartóztatom magam. Állandóan fagyit ennék, de sajna nincs otthon, ahhoz meg lusta vagyok, hogy elmenjek venni... Így könnyű az önmegtartóztatás. Kép Viszont ez a gyerek nő, mint akit húznak. Jövőhéten megyünk 4D-re, akkor remélem már tudnak valamit mondani a tényleges terhességi koromról. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a 28. hétben vagyok. Majd csináltatok Zolival fotót, és csütörtökön felteszem. Most csak vonalzóval szolgálhatok!
Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Ma kettőször is sétáltunk!!! Kép. Lili imádja, olyan nagyokat alszik közben, odafent meg csak nyüglődik Kép. Na, megyek, fürdetés, utána Lili-vacsora, hátha ma nem tombol fél tízig... Két napja ez a program...

KépKép
pedina
 
 


Tényleg jó sétálós idő volt tegnap. Mennyi időt vagytok lent egy alkalommal?

KépKép
editmaci
 
 


Edi,
Már egyedül is levitted, vagy férfiember segít neked? Otthon van még?
Kilőttük tegnap az Emmát, mint nevet. Névanalízis alapján nem egy szerencsés természet... na meg ott van Bovaryné. Õ is Emma, nem?
vbea
 
 


De. Emma Kép.
Egyedül nem bírom a kocsit Kép. Sanyi a héten még itthon van.
Volt védőnéni, és szerinte túletetem a gyereket. Kép. Én meg azt hittem, hogy éhezikKép.
Nézzük a Csak szex...-et. "Sportoló értelmiségi "Kép.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!
Mi az, hogy túleteted? Szerintem tudja az a baba mennyit kell ennie. Ha sok lenne úgyis kihányná.
Edina, szerinted van értelme a szopis párnának? Bevállt a szivacsmatrac? Mert még nem vettünk, de kókuszra gondoltam...
Már lassan egy hónapos lesz Lili! Hogy megy az idő! Kicsit le vagyok maradva én is a hetekkel. Már 23 hetes leszek holnap, de olyan 20 körül leragadtam. Meg 26 évesnek sem érzem magam. Olyan 24 körül ok, de 26?????????????? Kép

Kép
tokajkincse
 
 


Állítólag szemmel láthatóan tele van a pocija, és feszíti, és azért sír. De eddig én úgy láttam, hogy azért sír, mert éhes. Volt már olyan, hogy sokat evett, akkor emésztetlen tejjel volt tele a kakija, és naponta 4-szer kakált...Amúgy ma tényleg nagyon nyűgös.
Szerintem nem rossz a szopispárna, én fekve szoptatok, de gondolkodom rajta, hogy veszek egyet, mert ülve nekem nem megy a szoptatás, neten láttam egy oldalon 3900-ért, a Brendonban talán 9000. A szivacsmatraccal semmi gond, alszik benne, bár éjjel velünk alszik. Én kardoskodtam a külön alvás mellett, míg meg nem született, de most nincs szívem kitenni, majd ha már alszik egész éjjel. Este úgyis csak úgy alszik el, ha hozzámbújik.
Ma is sétáltunk. Kép. Bár kétszer ki kellett venni a kocsiból, mert sírt.

KépKép
pedina
 
 


http://szopiparna.uw.hu/index.html

Én innen gondoltam rendelni. Még ráérek! De valószínű, hogy azért utánvéttel fogom megvenni!

Kép
tokajkincse
 
 


Ez volt az Orsi! Itt láttam én is a legjobb árban.
Tanuljátok meg a babamasszázst! Komolyan. Én a barátnőmtől kaptam egy babamasszázs könyvet, és ma nagyon jó hasznát vettem, mert Lilinek estére borzasztóan fájt a hasa. A sikítós-ordítós, amikor megszakad a szíved, mert csak sír, és nem tudsz vele mit csinálni. Emlékeztem, hogy ilyenkor hogy kell masszírozni, cirka egy óra alatt csak kipréseltem belőle egy csomó büfit, pukit és végül kakált is. Tényleg nagyon jó dolog. Az én könyvemnek az a címe, hogy Simogató babamasszázs, de a kórházban is adnak kismamacsomagot (elég jó dolgok vannak benne, meg is lepődtünk), és abban is valamelyik brossúrában az alapdolgok le vannak írva.

KépKép
pedina
 
 


Én is kaptam egy nyomtatványt a munkatársamtól amin a babamasszázs van (ő a védőnőjétől kapta).Õ is nagyon ajánlotta, hogy tanulmányozzam, mert a fia nagyon szerette.Azt hittem, hogy ez annyira nem komoly dolog, de ezek szerint mégis!:-)
De szerintem ez tök jó dolog, hogy a te simogatásoddal tudsz rajta segíteni, könnyíteni!:-)

KépKép
editmaci
 
 


Ja, elfelejtettem, hogy itt így kell: Kép Kép

KépKép
editmaci
 
 


Én már most észrevettem, hogy ha este simogatom, akkor érzékeli és " válaszol". Õ is mintha simizni akarna engem. Persze van benne ütés és rúgás is, de olyan kis kedves. Szerencsére még nem kellemetlen a mocorgása, bőven elfér. Mindenki szerint kicsi a hasam...
A masszázs biztosan jó neki. Majd körülnézek a neten is róla.
A szopipárnát szerintem megrendelem ,de csak kicsit később. Ha fekve fogok szoptatni akkor is jó lesz kitámasztani vele ( vagy magamat) . Csak pont nincsen olyan anyag amit kinéztem! Kép
Edit, neked van már tejed? Mert találkoztam egy kolléganőmmel ,aki 1 héttel jár előttem és értetlenül állt, hogy nekem nem folyik még a tejem... Neki már 18 hetes kora óta és elég nagy mennyiség. Hát nekem semmi, de nem is vágyom rá!

Kép
tokajkincse
 
 


Hát még én sem vettem észre, hogy lenne tejem, de én sem vágyom még rá! Azért még olyan messze van a szülés!
Néztem én is azt az oldalt, ahol a szopipárna van, tök jó, és mellette még rengeteg másra is használhatod! lehet, hogy én is fogok rendelni, mert mindenképp itt a legolcsóbb, még postaköltséggel is!
A Brendonban kuponos akcióval 7000 ft. körül van!
Vettem ma egy bébi fürdőlepedőt a Brendonban, 1900 ft. volt. Olyan jó puha, szép világos zöld. Persze volt 4500 ft-ért még szebb és még puhább, de azt már tényleg soknak találtam érte. Mondjuk láttam már olcsóbban is, de ennek tényleg nagyon jó az anyaga!Kép

KépKép
editmaci
 
 


A Simogató babamasszázst én is néztem, és nagyon érthetően van illusztrálva, tele képekkel, leírásokkalKép
Lányok, Emmát úgy néz ki, kilőttük, nem is nagyon kellett indokolni a férjnek. Az, hogy nyughatatlan természet, és semmiben nem szerez kielégülést, elég volt neki. Kicsit nehéz elvonatkoztatni, mert elég régen megbeszéltük már a "neveket", most vacak érzés.
A szopipárna szerintem marha nagy ötlet. Van, aki az utolsó hetekben ezen feküdt, mert másképp nem tudott aludni.
Tök jó, hogy Lili sétálKép Nagyon izgi.
Felkötöm magam, de én is azt hittem, hogy a baba tudja, mennyi kell neki, és nem eszik többet. Túl tudná enni magát?
vbea
 
 


Hát nálunk a nevek jelentésével nincsen gond. A Bodza az Bodza. A Csenge meg a cseng szóból származik...
Ma egész nap ficereg. Bárhol vagyok, bármit csinálok mozog. Eddig inkább a lefekvés után éreztem, de most már nem. Kép
Megyünk elkészítjük apát, mert megy dolgozni. Ki kell szedni a kádból és még kajcsit is csinálni kell. Ja és zoknit keresni. Kikötötte, hogy egy pár zoknit kér. Na, szerintetek mit vittem volna? Egy darabot vagy két darabot, ami nem egy pár???????? Bolond!

Kép
tokajkincse
 
 


Na, megvan a napunkon a korona. Reggel 3/4 9-kor azzal kezdődött, hogy anyám munkaruhában, zokogva csengetett, hogy mi van velünk, mert tegnap este óta nem vesszük fel a telefonokat. Sanyié le van némítva, az enyém meg rezgőn van, de a kabátomban aztán rezeghetett, meg az SMS-t se hallottam, az is "bababarát" hangú. Állítólag álmában belefulladtam a fürdőkádba...Kép. Nem bírta megmondani, hogy mire gondolt, de a kórháztól idáig szaladt, szegénykém Kép Kép. Délután is feljött, hazavittünk, Lili első nagyszülőlátogatása, erre hazafelé lerobbant az autónk Kép. Kiderült, hoyg akiknek szóltunk nem tudnak elvontatni, ezért elmentek olajért, hogy az a probléma. Beleöntöttük, de kb. hazáig még 3-szor fulladtunk le. Mondjuk a totális kétségbeesés kerülgetett, hogy állunk a prérin a hideg autóval, a gyerek ordít, én meg nem tudok mit csinálni. Volt nálam tej, de tök hideg, végül csak adtam belőle Lilinek, most alszik. Remélem, hogy nem fog tőle egész éjszaka fájni a hasa. Kép. Szoptatni nem akartam. Q**ra unom, hogy 4 hónap alatt harmadszor szarik be az autó, amiért ráadásul egy vagyon lízinget fizetünk. De talán sikerült meggyőznöm Sanyit, hogy cseréljük le egy újabb, kisebb, olcsóbbra.
Na, szóval elegem van a mai napból.
Lili 4,1 kiló - ruhában,kaja utánKép.
Eni! Emília? Nekem az is tetszik, és hasonlít az Emmához... Bár nem nekem kell, hogy tetsszen. Kép.
Orsi, Edit! Nekem is volt előtejem a 6-7. hónap tájékán, de nem számottevő, néhány kis vizes pötty a pizsimen vagy a melltartómon. De aztán elmúlt.
A szülés után az "igazi" előtej nekem szombatra lövellt be (kedden szültem), az nagyon kemény volt, le kellett fejnem, mert rengeteg volt, és tisztára bedurrant tőle a cicim, feszített, hőemelkedésem lett. Igazi anyatejem csak aznapra lett, mikor jöttünk haza.
Amúgy én is úgy gondolom, hogy annyi tejem van, amennyi Lilinek kell...
Ja, ne vegyetek Mami márkájú melltartóbetétet, átázik, szétnyílik, és tele lesztek nedvszívó gyöngyökkel, amit alig lehet lemosni, én meg nem szerettem volna, ha Lili nyalja le. Az Aventes jó, de rohadt drága. Nekem most DM-es (babylove) ajánlottak, 30 db 400 Ft (az Aventesből 50 db 2400, csak viszonyításképpen Kép). Állítólag a DM-es nem megy szét...

KépKép
pedina
 
 


Ediiiiiiiiiiii. Óh Drága Kenyér! Ez nagyon szar lehetett. De nem sajnállak! Ügyesen megoldottátok! Tényleg vegyetek vmi "bababarát" autót. SportLeon nem ez a kategória, de erről már beszéltünk.
Orsi! Nem a jelentéssel van a baj, hanem a névanalízissel. Az Emma ez utóbbi alapján, illetve irodalmi élmények alapján lett lefújva. Még egy szempont, hogy ne legyen top10 a neve szegény gyereknek. István most Aidát akar... Mivel nekem ez a második nevem, félő, hogy ebből "kavarodás" lenne olyan helyeken, ahol mindkettőnk neve kell (repjegy, mittomén). Én változatlanul kedvelem a Szonját, a Leilát, most találtuk a Lottit és a Pannát. Ha van egyéb jó ötletetek a V-B-hoz passzolva, akkor szívesen váromKép
Orsi, Edit! Néztétek a babazo.hu-n a névadó programot? Nagyonjóóó!
Edi, mi általánosságban a tapasztalat a dm-es termékekről? Pelust próbáltátok már? Vagy maradtok a pampers-nél?
vbea
 
 


István most mondja, hogy neki nem kell EmíliaKép Mindig egy beszólással elront mindent... Amúgy én is hülye vagyok. Hát hol az a gyerek? Még szegényem be sem ágyazódottKép
vbea
 
 


Vass beszólt?! Kép. Nekem?! KépKép. Majd Lili lekaratézza. Kép Képzeljétek, fel kellett ébresztenem, hogy egyen. Most ennek örömére mondjuk nem alszik, hanem nézeget. Fél hattól aludt...
Átpelusoztam, és épp adtam rá a hálózsákot, amikor "furcsa" Kép hangokat hallottam, és Lili nagyon átszellemült lett. Magyarul megint sikerült a tiszta pelust telerakni. Én megértemKép, a pisi mellé már nem fért. Kép.
Mi még csak Pamperst vettünk, eddig 2 csomag ment el az újszülött 1-es méretből, de ma már újszülött 2-est vettünk. Mondtam Lilinek, hogy ez már nagylány-méret. Kép. Nekünk eddig bejött, pisibaleset akkor volt, amikor rosszul pelenkáztam be, és az oldalán aludt Lili. A kórházban Liberót adtak, nekem az Lilin nagynak tűnt, de azzal se volt gond. Nem nagyon akarok kísérletezgetni, mert a Pampers bevált...
Enike! Pannát ne... A kórházban a következő nevek fordultak elő egy hetes pályafutásom alatt (és mindből több volt): Anna-Panna-Panni (nekem a 3 ugyanaz), Hanna, Csenge, Luca, Lili ( Kép ), Dorka, Dorina, ill. volt egy Larissza

KépKép
pedina
 
 


Hali!

Hát nem irigyellek benneteket az autó miatt. Azért ez gáz még akkor is, ha nincs veletek gyerek. De így!
Sógornőmnek a Pampers nem vált be, ő Liberót használt. Állítólag jó a Dm-es is, de szerintem nem olcsóbb annyival, hogy érdemes legyen venni. Majd a gyereken kiderül melyik lesz jó neki!
Hol van ez a névanalízis? Engem a sajátom érdekelne.
Rengeteg gond van ezekkel a nevekkel! Kép Nekünk fiú még nincsen... Páromnak semmi sem tetszik, ami nekem, nekem meg nem tetszik a Medárd, ami neki igen. És nem enged belőle! Kép De volt egy megállapodás: Ha lány én adom neki az első nevet, ha fiú, akkor ő. Csak neki tetszik a Bodza! Talán a Máté Medárd még esetleg, de nem tudok mást elképzeli hozzá, ami egy kicsit is tetszik nekem is. Most a Barnabásra kattantam rá, de úgy hívták a nagyapját, akit nem szerettek, így az nem lehet! Kép Szóval reménykedjek a lányban, igaz? Kép Úgyhogy Eni nem olyan egyszerű ez a dolog... Ráadásul a gyerek is szeresse majd, jól menjen a vezetéknévhez stb...

Kép
tokajkincse
 
 


Igen, azt hiszem, ez a pelenka-dolog egyéni, abszolút különböző lehet, hogy kinek mi válik be.
A szuleteshete.hu oldalon van egy "kinek nevezzelek" rész, a névanalízist onnan vettem. Egy kicsit vicces, hogy a forrás a kabala filozófia (igen, ennek tagja Madonna)Kép De jobbat tudok. Takács Tibornak van egy NEvünkben a sorsunk c. könyve, még régebben láttam Libriben. Külön fiú, és külön lány kötet. Drága, megvenni nem érdemes, de nézzetek bele, ha tudtok.
Panna 2004-es statisztika szerint 35. körül volt a ranglistán. Reménykedtem, de ok, lemondvaKép Időnk van. István kitalálta, hogy legyen Teréz. Szerintem meghibbant... TerkaKép Atyagatya. Még valami. Ha a vezetéknév mély hangrendű, mint nálunk, akkor érdemes a keresztnévnek magas hangrendű nevet választani. Ahogy Lilinél is vanKép
vbea
 
 


Láttam Lottit, nekem nagyon tetszikKép Az a baj, hogy most a döntés-billegéssel férjem kezd elhajlani olyan nevek felé, amiktől kirohanok a világból, ilyen ez a Teréz, meg kitalálta a Zsókát. Mint anyós, egek!!! Akkor inkább tojok a névanalízisre, és maradok Emmánál. Eszembe jutott még, hogy a hibbant Csáth Gézának volt egy Emma c novellája, ott a kislányt felakasztották viccből... ááááááááááááááááh!
vbea
 
 


Az szülészorvosomat is Takács Tibornak hívják KépKép De szerintem nem ő írta a könyvet. Kép
Enike! Nem akarom a neveiteket cikizni, de a Terka meg a Zsóka olyan provinciális Kép. Mondhatnám szebben: parasztos Kép. Meg ne mondd, Istvánnak, hogy mit mondtam, rögtön odalenne az imídzsemKép. Nekem az Emma tetszett, már úgy megszoktam Kép. Vagy legyen a tiétek is Lili Kép.
Hát, irodalmi élményeim alapján én a Kandász Andreán csodálkoztam (vagy az nem ő?), akinek Lolitának hívják a kislányát. Azért kiskorú prostiról nem nevezném el a gyereket....

KépKép
pedina
 
 


Hát, ha belegondolok, hogy mi kb. egy délután alatt eldöntöttük a neveket!Kép Néha szoktam én is nézegetni az utónévkönyvet, hát vannak benne olyan vad nevek! Iminek mikor olvasok belőle teljesen rosszul van!
Edina, nem semmi az autótok! Még jó, hogy nem fáztatok meg, mert azért nem volt valami jó idő! Írtad, hogy a kórházban Liberót adtak rájuk.Nem lehetett bevinni sajátot, vagy nem is volt rá szükség? Adtak eleget?

Mondjuk a Teréztől én is kirohannék a világból!!!KépNem akarom én megbántani a Terézeket, de egy kisgyereknek, vagy fiatal lánynak is akár elég furi lehet, hogy Teréznek hívják! Nekem az olyan "anyás" név!

KépKép
editmaci
 
 


Ja, Terézanya. Igen, az Emmabenedek már hozzánknőtt. Úgyhogy irodalmi élmények ide vagy oda - elképzelhető, hogy tojunk mi mindenre, és ez lesz a neve a gyerkőcnek. Vicces, hogy anno volt a tarsolyunkban egy 2. lánynév, de nem emlékszünk rá... Egyikünk semKép A Benedek tuti. Most a hasamba akarja IStván beszélni, hogy a második fiunk legyen István, ha nem István, akkor Vajk. Megáll az eszem!!!
vbea
 
 


Halihóóóó!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szia KittinaKép
nagyon nagy a pocid! szépen gömbölyödtök!
vbea
 
 


Edit! Én is vittem be pelust, mert azt hallottam, hogy nem adnak eleget, de napi 5 db-ot adnak. (Ha nem fogy el előző nap, pl. marad 1, ne hagyd kint, mert simán csak négyet tesznek mellé..Kép)Sőt, betétet is adnak, de azt inkább vigyetek, mert elég borzalmas, valami kórházi, kereskedelmi forgalomban nem kapható cucc - és zöld...De popsikenőcs, törlőkendő, hintőpor, géz, ilyesmi van.
Kriszti! Há' mesélj már valamit! Hogy vagy? Közeledsz, már 100-on belül vagy ugye? Emlékeztek? Tavaly még az volt nagy szám, amikor az esküvő napjával kerültünk 100 napon belül. Kép.
Lili ma felfedezte, hogy hogy kell a kezét a szájába rakni, marhára lenyűgözi, egész nap gyakorolja. Most az apa hasán alszik. Kép

KépKép
pedina
 
 


Ma megszívattam a gyerekemet. Felkelt, és jelezte, hogy éhes. Nézem az órát: 7. Na, lótúró, 5-kor evett, nincs 2 óránként kajálás (tudjátok, védőnéni szerint túletetem Kép )Még jó, hogy bekapcsoltam a tv-t, mert 8 óra volt, csak nem állítottam át. Szegényt kiéheztettem volna. Kép.

KépKép
pedina
 
 


Van ez így! én tegnap egyfolytában nem tudtam, hogy hány óra van! Egyébként nagyjából mennyi időnként szokott enni? Vagy ez még változó?

KépKép
editmaci
 
 


Éjjel olyan 3, de inkább 4óránként, napközben folyton enne, de 3óránál gyakrabban nem nagyon adok neki, max. 2,5. Most fél kilenctől fél tízig evett, elmentünk sétálni, még mindig alszik azóta is Kép. Ja, nem, most ébredezik. Kép. Tartja a 3 órát, ha a kaja végétől számoljuk Kép. Hogy szeret ebben a hülye hordózóban aludni, pedig össze van benne csomagolva. Amint beleteszem - elalszik. Tudja, hogy séta lesz Kép. Ma már nem adtam rá az anorárokt, mert utálja. Van rajta egy kombidressz, egy tipegőü meg két kötött kocsikabát+pléd alatta, felette, meg a lábzsák. De nem úgy nézett, ki, mint aki fázik. Én egy ingben és bőrdzsekiben majd' megrohadtam, rájuk meg elvileg egy réteggel kell több, mint ránk...

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?