Új privát üzeneted érkezett!

Hát, nálam nincs szerintem sietség :) Keményedések néha, napi pár, de az is lehet nem az, csak nagyon nekifeszül a kis testével a pocimnak. Beilleszkedést sem érzek még. Addigis legalább könnyen mozgok, mehetek tornázni is, ott is vagyunk páran az elkövetkező napokra kiirva :D

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Megjöttem az nst-ről meg a vizsgálatról.Semmi nem változott múlt hét óta. Mivel nekem a ciklusom nem pont 28 napos, és van 5 időpontom, azt mondta a doki, hogy várunk a következőig, ami a 9-e, de szerinte nem fog kijönni 12-e előtt, nem is tudom, hogy mit csináljak a vonalzóval :D Szegény Bubu baba, biztos tudja, hogy neki ott jó benn a legjobban

Kép
roberta80
 
 


Ja, és lehet, hogy mégis 13-án szülök, ahogy megálmodtam. Án azt hallottam, hogy a melegfront hozza ki a babákat, mindegy mikor csak már jöjjön, mert rossz ez a bizonytalanság :D

Kép
roberta80
 
 

 
 

Akkor marad a várakozás, az a legrosszabb, nem? De majd kijön, ha akar :wink: Nekem sem 28 napos a ciklusom, lehet én is ráhúzok jópár napot :? És mikortól kell naponta menni nst-re?
A vonalzó nem számol tovább? Holnap kiderül...

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Gabcii!
Nekem is ilyen érzésem van. Niki paraméterei a 36. héten: (ami fejből megy) fejátmérő 9,6 cm, súly kb. 2900 g, placenta GIII-as érettségű, ja és már a 34. héten is be volt illeszkedve a feje. :) És azt is hallottam, hogy az utolsó napokban először felpörögnek a picik, aztán meg elnyugszanak. Na Niki ma reggel 5 óra óta meg sem áll.

Roberta!
Azért remélem Te előbb megszülsz, mint én, egyébként az én ciklusom 30 napos és a 15. 16. napon volt peteérésem (megérzem, kegyetlenül tud fájni), de hát én 20.-ára vagyok kiírva.

Berni!
Én úgy tudom, hogy a 40. héttől naponta van NST. Neked megmondta a doki, hogy meddig engedi max benntartani a picit. Nekem mondta, hogy 1-jénél tovább nem marad bennt, mert gondolom, akkor megindítja.

Móni!
Bocs, már akartam írni, hogy megkaptam a prividet, de sajnos nem tudom elolvasni, mert 2007-es Office van fent a gépen és ez a régebbieket nem csípi, majd hétvégén jön az öcsém és akkor tesz fel XP-set és akkor el tudom olvasni. De azért köszi szépen.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Nos, nst-n minden ok, hamar meg is volt. Szerdán folyt.köv 8)
Nekem nem mondta a doki, meddig engedi túlhordani a babát. De nem akarom túlhordani!!!! A legelső időpontom 15-e, max addig :wink:

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Dec. 19.-én megszületett a kislányom, 2800 g-al és 54 cm-el! Pesten szültem a Szent Istvánban! 22.15-kor értem be a szülészetre és 23.00-kor bújt ki! Maga a szülés a szülőszobán 15 perc volt! Sem gátmetszés, sem beöntés stb. nem volt! Rögtön megkaptam és szopizott is! Csak addig vitték el amíg ellátták! A barátnőm vágta el a köldökzsinórt és fotózott is! 3. napon haza is jöttünk! Most már 4100 g, sokat eszik és nagyon nyugis baba...
Mindenkinek kívánom, h minden ilyen simán menjen! Teszek fel egy képet...2-t :)[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1202122309.7122.jpg[/img] életem 2. napja

KépKép
prog-ana
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1202122448.6777.jpg[/img] első napom itthon...4 naposan Kép és íme ma... [/img]

KépKép
prog-ana
 
 


Húha, gratulálok Prog-ana! Jól eltűntél a fórumról egy ideje, akkor ezért :D Nagyon cuki a kislányod, a 4 napos a legjobb. Irigylésre méltó a gyors szülésed. Otthon azért sokáig vajúdtál, vagy az sem volt vészes? Eredetileg is pesti szülés volt betervezve?

Kép
bernini
 
 


Gabcii! Együtt voltunk a mensesem utáni két napon, mert elvileg akkor nem nagy esélye van a teherbe esésnek :-) Aztán védekeztünk, és tessék! Vagy apa ilyen szuper, vagy én vártam már nagyon, hogy esélye legyen egy babának, nem tudom :-) A lényeg, hogy itt van már velem. Én voltam a legjobban meglepődve, mert jövő hónaptól szerettünk volna elkezdeni kifejezetten babára gyúrni, de megelőzött minket a picúr.
tercsimama
 
 


Köszi!
Hát este 19.00-kor még 1 bevásárlóközpontban sétálgattam...akkor kezdett kellemetlen lenni az a bizonyos megkeményedés! Én mindenképpen ott akartam szülni...bár 29.-ére voltam kiírva, de Kedden felmentem, mert éreztem,h készül már nagyon (nyugtalan alvás) és Szerdán meg is lett! 21.15.-kor már fájtak azok a bizonyos fájások! :) :shock:
Veled mi van? Most mesélj te! Izgulsz?
Most megyek, mert szopizni szeretne a kis hercegnőm!
Sziasztok!

KépKép
prog-ana
 
 


Én jól megvagyok, nem érzem hogy készülődne kifelé. Aludni is tudok jó sokat :lol: A dokibácsink sincs itthon a héten, úgyhogy lehet mi jólnevelten megvárjuk, bár van beugrós doki, ha mégis a héten akarna megszületni. Én egyedül azért "aggódok", mert minél tovább bent van, annál nagyobb lesz és 36+5kor 3050g-ra becsülték.
Itt Kaposváron szerintem nem is lehet a gátmetszést elkerülni, jó neked! Beöntés sincs alapból a SztIstvánban, vagy csak időhiány miatt nem kaptál?
A kis Kirának elkelne már egy babavonalzó, bár gondolom nem éppen ilyesmikre van ideje egy friss anyukának :) majd megtudom én is

Kép
bernini
 
 


Tercsimama: ha gyereket akartatok, miért védekeztetek?
És milyen módon, ez érdekelne a legjobban. Nem akarok szőrszálat hasogatni, valóban érdekel!
prog-ana:gratulálok a kislányodhoz. Igazán édes. Szép hosszú baba! :wink:
Driennke: megnéztem a 36 hetes adataimat. Ádimnak 8,9cm-s volt a fejkörfogata. Nikinek jó nagy buksija van. A súlya is szép.
Én is hallottam, hogy közvetlen szülés elött lenyugszanak a babák.
Nálunk a pörgős fázisban repesztett burkot a gyerek :D
Roberta: kitartást! Már tényleg nincs sok vissza és találkozol Dorkával!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Berni: Barnabás sem lesz kicsi, ha lehet hinni az UH-s súlybecslésnek. Ádim 37+3-s , valós súlya volt 3050g :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok.
tercsimama üdv . Mult hét hétfőn a Varga uh.-zott engemis, és kislányt mondott, és én is úgy láttam. Nagyon profi.
Voltam orvosnál és curam duo 1000 -est katam és cetebét szedek még pluszban. Sajnos annyira köhögök , hogy néha begörcsöl a hasam is, haza fele talákoztama védőnőmmel is és azt mondta pihenjek, majd ha meggyógyultam akkor menjek tanácsadásra. Egy 5 éves kissé tul aktív csajszi mellett nem igen lehett pihenni. Kértem utiköltség papirt is a korházban nálunk csekély másfél órát kellett csak várni, és nagyon idős bácsi adta át a hejét, mert minden szék foglalt volt. Na ez Nagyatád, ezért jár sokkismama innét is Kaposvárra. Elmulott dél mire hazaértem, tehát kellőképen elfáradtam, reggel 8 óta. Most majd megyek a kicsilányomért az oviba. Én is remélem, hogy hamar meggyógyulok.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Gabcii! AKkor elmondom az egészet, azt hittem érthetően mondtam de ez csak nekem nem furcsa, mert én éltem át :-) Tehát együtt voltunk a párommal a menses utolsó napján és a következő este. Ilyenkor elvileg iszonyat kicsi a teherbe esés esélye. Nem védekeztünk, mert akartunk babát 1-2 hónapon belül, de kellett volna várni még elvileg kicsit. A dokim, Varga Tamás mondta, hogy jó lenne megvárni a február elejét a próbálkozással, mert akkor lesz a negyedik vérzésem amióta abbahagytam a gyógyszert, és akkor ijedtem meg. MOndtam, hogy kétszer voltunk együtt védekezés nélkül már, és mivel azt mondta, hogy nagy valószínűséggel akkor nem lehetett összehozni babát, mostantól védekezzünk. Tehát a két alkalom kivételével óvszert használtunk. Csak akkor jöhetett össze a baba, amikor elvileg esély sem lett volna rá. Most hívtam a dokit, jövő keddre kaptam már csak időpontot...meg fog lepődni az biztos :-) remélem most már érthető voltam...
tercsimama
 
 


Berni!
Szorítok neked,h minden rendben menjen! Én már amikor megtudtam,h baba lesz,akkor nekiálltam kórházat keresni,mert abban biztos voltam,h itt nem akarok szülni! Ez a Szt. István BABABARÁT KÓRHÁZ és sok jót hallottam az ottani orvosokról is... és nem bántam meg,h emellett döntöttem... bár idősebbek hülyén néztek rám és mondogatták,h túlreagálom stb. ...,de nem érdekelt! Nekem nem volt mind1 és amúgy sem érdekelt mások véleménye (ebben sem)!
Itt alapban nincs gátmetszés,borotválás,beöntés...(gátmetszés és császár csak nagyon indokolt esetben) barátságosak, mindent elmondtak,h mit- miért csinálnak stb.
Akkor Te még aludj sokat,amíg tudsz... :P
a vonalzóó... :D elfelejtettem,h kell csinálni :o de rajta vagyok :!:

KépKép
prog-ana
 
 


Gabcii!
Azt én is gondolo, hogy nagy a buksija. Nem tudom, hogy mi van velem, lehet, hogy csak bebeszélem (remélem, hogy igen, mert hétfőig még nem akarok szülni), de egyre több tünetem van. Most már akkor is szurkál odalennt, ah fekszem, meg már csak úgy tudok ülni, hogy terpesztek, valamint tényleg már harmadik napja nincs gyomorégésem, ehetek akármit.
Te mit gondolsz ezekről? Ja és ha nem sértelek meg, vagy esetleg más ha tud segíteni és nem haragszotok meg, nektek nem égett előtte a hüvelyetek? Mert azt én már tegnap óta érzem, de nem úgy, mint amikor valami bacilus van, hanem feljebb, ugye értitek mire gondolok? :oops:

Driennke

Kép
driennke
 
 


Prog-ana!
Így ismeretlenül is gratulálok Neked a babucihoz.
Teljesen megértelek, mert én ugye Nagyatádhoz tartozom, de már előre kijelentette, hogy én Kaposváron szülök és ott fogok dokit keresni, mert ott dolgozok, meg arról a kórházról jobb a véleményem. Még a védőnőm is furán nézett rám, hogy hát miért az ottani (mármint a Nagyatádi) doki nagyon rendes. stb., de én sem foglalkoztam vele.

Zslebi!
Képzeld el az egyik ismerősöm múlt hét végén szült Nagyatádon és mivel hétvége volt nem ment be a fogadott dokija, ennyit Nagyatádról. :? :(

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hahó, ki van még egyben, rajtam kivül? :D

Kép
bernini
 
 


Én még igen.
Szia!
Mi még szerintem holnap találkozunk. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Még én is egyben vagyok :) De már nagyon nem bírom...Úgy fáj a keresztcsontom, hogy az csak na...De csak nem akar jönni a kis huncut... Driennke, remélem én is, hogy előbb szülök, mint te, mert én 20-áig ki se bírnám...jajjjjjjjjjj

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Tercsimama: köszi, hogy felvilágosítottál, így már értem! :wink:
Driennke: nekem olyan érzésem volt, mintha állandóan hólyaghurutom lenne... elég kellemetlen érzés :?
Nekem a gyomrom a terhesség elejétől égett. Sőt, időnként azóta is. Örülj neki, hogy ez elmúlt. Én sem nagyon tudtam ülni már az utolsó 2 napban. Nyomott Ádi feje odalent.Valszeg Nikid furakszik nagyon lefelé, ezért ez a sok kényelmetlenség. De inkább most bírd ki, mert ez a szülésnél előny lesz, hogy nem kell még arra is várni, hogy a baba feje beilleszkedjen. Nekem is így volt és a kitolási szak pikk-pakk megvolt. Szép és gyors szülést kívánok neked!!! És persze mindenkinek aki még 2 in 1.
:D :D :D

Mi nemsokára indulunk tanácsadásra. Kíváncsi vagyok, mennyit nyom Ádi, mert én már alig bírom el a kis sejhaját.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Roberta, téglát pakoltál már? :lol: Lehet egy jó kiadós séta is segit... Gondolj arra, hogy bármelyik nap jöhet Dorci!
Reggel akkor találkozunk Driennke. Roberta, te is jössz nst-re? El ne felejtsek regisztrálni :? Nem is tudtam, hogy ott van valaki éjjel-nappal, aki szedi a vizitdijat.

Kép
bernini
 
 


Szoktam sétálni egy csomót, mert nem bírok itthon ücsörögni. Csak szerintem már úgy megyek, mint egy pingvin, elég vicces lehet :D Én voltam tegnap nst-n, holnap a terhesgondozóba megyek a táppénzes papíromért, ha addig meg nem szülök :)

Kép
roberta80
 
 


Ja, csak azt hittem minden nap kell mostmár menned.

Kép
bernini
 
 


nem mondta a doki, úgyhogy nem megyek :)

Kép
roberta80
 
 


Valaki (talán Gabci) kért pocakos fotót, most csináltam:
Kép
Jó nagy 8)

Kép
bernini
 
 


Húúú, ténlyleg jó nagy...Kell a hely Barnabásnak :D

Kép
roberta80
 
 


Megpróbálok én is feltenni.Van tegnapi kép. Kép

Kép
roberta80
 
 


sikerült, nem hittem volna :)

Kép
roberta80
 
 


Hááát, az enyém se kicsi.... :lol:

Kép
roberta80
 
 


te is gömbölyű vagy :) Látom oda van készitve a csomagod... nekem van 1 bőrönd, 1 utazótáska, meg egy szatyor a szüléshez. nem vittem túlzásba? Pedig wcpapirt egyelőre csak 1.5 gurit raktam, törülközőt, hálóinget is majd hozatok be ha elfogy, ásványvizről meg nem is beszélve, abból 1 rekesz nem is lesz elég, de majd az is ráér másnap

Kép
bernini
 
 


Atyaúristen! Ez vár rám is? :lol:
tercsimama
 
 


Igen, valami nagyon hasonló vár rád is, és minden kismamira :P

Kép
bernini
 
 


Mit tettél a szatyorba a szüléshez, Berni? Én pár dolgot, amit úgy gondoltam, hogy a szülésnél fog kelleni a táska tetejére tettem, de lehet, hogy nekem is külön kellene tennem. Lehet, hogy én pakoltam keveset, nem tudom... :) Pedig minden benne van szerintem. A vizet kivéve, az majd bekerül valahogy. Én is 2 tekercs wc papírt tettem, majd hoz be Tamás (férjem), ha beengedik valahogy...Húúúú, most nagyon rámjött az izgulás.... :( Már az ágy alatt Dorka cucca is bevetésre kész...én már nagyon hoznám haza.

Kép
roberta80
 
 


Külön tettem egy törülközőt, papucsot, tusfürdőt, ha még lezuhanyoznék bent, mondjuk beöntés után :oops: Meg a fényképező, kamera, őssejt doboz, szőlőcukor van benne.
Nekem 1 táska csak ilyen, hogy testápoló, sampon, nedves wcpapir, hajszáritó, pelenka, törlőkendő, kispléd...
Ha be nem is engedik a férjeket, a csomagot be lehet adni a nővérekhez, és ők behozzák, ha jól tudom. Bár 6x1.5 l viznek biztos nem örülnek :lol:
Ne izgulj, minden rendben lesz!
Caulophyllum bogyót kutatok, sikertelenül eddig. Valakinek ötlete, hol kapható? (kossuth téri, fő utcai, irányi dánieli gyógyszertár kilőve)

Kép
bernini
 
 


Yvette már nagyon régen volt... ő tudora ezeknek a homeoizéknek.

Kép
bernini
 
 


Hát igen: az előbb már majdnem a végére értem az írásomnak, aztán jött a Tóbikám, és huss, eltűntette az egészet :cry: ! Mert ő bizony most mulatni szertne! Most már szól a zene és én szedhetem össze újra a gondolataimat!
Először megjegyeztem, hogy egész hétvégén alig-alig ír valaki, aztán amikor kicsit ritkábban tudok bekukkantani, máris megszaporodnak a hozzászólások! De azok legalább szaporodnak :wink: , mert úgy látom, a hétvégén senki babája nem akart megszületni! Hát csajok, szó mi szó, jó nagy pocakotok van! De talán kivülről még nagyobbank tűnik -legalábbis nekem az volt a tapasztalatom pocakos koromból.

Prog-ana: gratula a kisbabádhoz! Nem is született olyan nagy súllyal, mégis azon a 4 napos képen mintha idősebb lenne. Ugye jól látom, hogy a "mai" képet nem sikerült feltenni? Egyébként csináltál neki albumot fent a fotóalbumnál? Szívesen megnézném!

Gabcii! A fenti kérdés neked is szól! a kis Ádámnak is biztosan van egy csomó képe! Kérdés, hogy látható-e? Mi volt a védőnőnél? Mennyit mutatott a mérleg? Emlékszem, amikor Máté 5 kiló volt, azt hittem, leszakad a karom. Aztán szép lassan csak hozzáedződtem. Ma már 12 és fél kiló, de néha még mindig igényli a cipelést. Bár igaz, hogy nem mindeg hogy mennyi idős babát tart az ember (olyat, aki egyáltalán nem tudja magát tartani, vagy olyat, aki stabilan ül az anyja csípőjén.)

Tercsimama! Gratula a kis jövevényhez! Nagyon vigyázz magadra!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Helyzet változatlan... Jó ilyen korán vizsgálatra menni, mert pikkpakk megvolt, de azért rossz volt korán kelni, főleg hogy Barnabás többszöri rászólásra sem fogadott szót, hogy abbahagyja a mutatványait :D

Kép
bernini
 
 


Lányok, a babavonalzó kódját hova kell tennem a beállításokban? Az aláíráshoz? Vagy hova másoljam be, hogy lássuk is? Köszi előre is. AMúgy jó reggelt :D

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Igen, az aláiráshoz kell, és be kell klikkelni, hogy bbcode, html vagy mi, ez a vonalzótól is függ, a babafalvásnak nem tudom mi a formátuma, de ahonnan kimásoltad, biztos irja

Kép
bernini
 
 


Azt hiszem megvagyok...Nekem még ez a legnagyobb gondom, míg mások már azt az órát várják, hogy mikor jön a pici. MOndjuk én is :wink: Nekem még nagyon messze van. Még azt sem tudom, fiú vagy lányneveket kell néznem. Valaki tudja, mikortól lehet látni, fiú vagy lány a pici? Van mindkét névből vagy 5-6 :D

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Hát, Tercsimama, egyelőre nem látni :) Valaki mondja, hogy neki már 12 hetesen megmondták, nem tudom... az lehet csak véletlenül találtak bele. Elvileg 16-18 hetesen lehet már látni biztosat, az én tudtommal. Mi kb 25 hetesen tudtuk meg, 4d-n.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Húú csajok, szépek ám a pocik! :D
Berni: a szülőszobán beöntés után megkérdezik, hogy szeretnél-e zuhanyozni. Tehát van rá mód.
A szőlőcukrot meg elfelejtheted, mert nem engednek vajúdás közben enni, inni. (legalábbis engem nem engedtek )
Móncsi: nincs fotóalbumunk a babaneten.
Tegnapi mérce eredménye: 7600g. És olyan jól viselkedett Ádi. Érdekes, csak itthon rosszalkodik. :D
Egy tegnapi kép. Összecsukta a játszószőnyeget :D
Kép

Driennke merre???

Kép
Kép
gabcii
 
 


Driennke is egyben, találkoztunk reggel, majd csak du ér haza, akkor biztos jelentkezik.
De Roberta?????

Kép
bernini
 
 


Sziasztok! Még én is egyben, bár ha minden igaz fájdalmas búcsút vettem a nyákdugótól...mondjuk meg sem éreztem, de szerintem az volt...Nem tudom, hogy ilyenkor mennyi van még vissza, de azt olvastam, hogy lehet egy nap és lehet 2 hét is. Ma van Dorka névnapja, úgyhogy várhatna legalább holnapig,hogy ne egy napra essen a két ''ünnep''.
Berni, milyen volt a randi a Bárdossal?

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok.
Driennke, megkérdezhetem ki volt az a bizonyos fogadott orvosa a kismamának? Különben itt atádon allig van már szülész. Pl.: hétfőn volt egy mütét reggel és délig kellett várni, hogy valaki lejöjjön, és aláírja az utiköltség papiromat. Ezért is járok kaposvárra, akkor is ha ez egyes dokiknak nem tetszik.

roberta, én nem is tudom, nekem az elsőnél reggel elment a nyákdugó és vacsi után amit én már nem kaphattam meg atádon, beindultak a fájások szépen egymás után, és reggelre meg is lett, a szobatársamnál a második babavolt, neki dél körülment el, és szintén követett a másik oldalra. de persze van akinél ez több nap is mire beindulnak a dolgok. Azért remélemnem itt szülszmeg a babanet-en. És ugye nem vagy egyedül?

Nekem is fel kéne hivnom a Szemereit, hogy mikor vizsgálmeg,mert azét havonta kellene, ha jól tudom. Hétfőn megyek vérvételre kaposvárra, és utána héten is az eredmény miatt, most a 20. hétben vagyok, és utoljára 16 hetesen a Bence vizsgált. Vagy kaposváron csak 4 vizsgálat van összesen? Nem mintha élvezném,mert csöppetsem, de soxor annyira kell köhögnöm, hogy begörcsöl a hasam, feküdnimeg nemtudok mert nem kapok levegőt, igaz így sem igen ülve. Szerintem a gyógyszerem is hibás,mármint az antibiotikum, eddig nem dugult így el az orrom, most meg totál k.o.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Na, Roberta, ez már valami! Sajnos erre tényleg nincs garancia, én is hallottam még aznapi szülést is, meg pár nappal utána is jöhet a baba. De jön, az a lényeg :) Én is mindig megnézem, de nekem még megvan.
Bárdos szimpi volt, gyorsan is ment, mert tényleg ilyenkor még alig vannak, de azért a saját dokim belső vizsgálata kevésbé kellemetlen. Bár most már jól be kell "nyúlni" hogy milyen is az a méhszáj. :?
Dorkának igy is úgy is jó közel lesz a két ünnepe, amire úgy várnak a gyerekek, jó sok ajándékot kap majd egyszerre :D
Zslebi! Igen, havonta kellene menni vizsgálatra, de azért nem veszik olyan szigorúan, nekem volt, hogy 5 vagy 6 hétre jött ki a következő a 2. harmad végéig, ilyenkor ez még nem gáz.

Kép
bernini
 
 


bernini, és akkor a fogadot orvosvizsgál vagy más? mert engem még nem igen látott a dokim,bár nem felejtett el, csak nincs ideje meg ilyesmi. Vajon ha szülnöm kell akkor is más lesz bent. Én ezt a rendszert kevésbé értem. Így holnap felhívom és megkérdezem tőle szémélyesen mi legyen. Az jó lenne ha itt hejben is eljárhetnék nst-re mert felesleges lenne annyit buszozni. Most, hogy bizonytalan a vonatközlekedés, marad a busz, csak ott nincs wc, ha nagyon kell.

Kép
Kép
zslebi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: