Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, megvolt a vérvétel.
Teljesen meglepõdtem, mert azt hittem, hogy még mindig az ujjából fognak venni, de a vénájából vettek.
Már eleve rosszul kezdõdtek a dolgok, ugyanis az elõttünk lévõ anyuka a kb. 1 hónapos babájával negyed órát volt ben. Nem túlzok. Amikor kijött, a baba teljesen le volt vetkõztetve, mondta, hogy 3 helyen is megszúrták, mire sikerült vért venni. Ezek után már nem sok jóra számítottam. Bementünk, elõször megpróbálták az egyik vénáját. Lili szegénykém már a lefogástól el kezdett nyöszörögni, utána már ordított. Persze nem találták el a vénáját, nem jött semmi. Utána megpróbálta a másik kezét, az már ment. Ezek után megnézte, hogy milyen az elsõ, és már akkor elkezdett kékülni. Ezt látva, közölték velem, hogy miattam van az egész, mert nem fogtam le a gyereket rendesen, és ficánkolt. Megjegyzem, az elõttünk lévõknél is anyuka volt a hibás.
Az eredményével hétfõn megyünk a dokihoz. Két eredménynél csillag van, ezek alacsonyabbak, mint lenni kellene. Tudja valaki, mik ezek:
Neutrofil granulocita
MCV

Ágci!
De jó, hogy túl vagytok rajta! Kép
És milyen ügyes Gabó!
Lili is rugózott, azt már jóval hamarabb elkezdte, de a hátrafelé mászás után kb. egy hét múlva már elõre is mászott. Szóval szerintem Gabó is mindjárt mászik.

Gabómamó!
Minden elismerésem a Tiéd! Az az igazság, hogy én ezt nem biztos, hogy bírnám.

Orsi!
Gratulálok a vizsgákhoz! A keddi tali jónak hangzik.

Anita!
Csak igaza volt Beninek, amikor mondta, hogy látja a kukiját... Kép

Képzeljétek, Lilivel nem stimmel valami. Tegnap és ma nagyon sírós volt. A tegnapit még értettem, hogy esetleg emlékszik a vérvételre, de hogy ma mi van.
És délután meg akartam szoptatni, és nem szopizott, csak ordított. Beleszívott egyet, aztán ordított. Gondoltam, türelmetlen, hogy nem jön egybõl. Aztán adtam neki tejpépet, megint megpróbáltam megszopiztatni, de ugyanazt csinálta. Csak nem tanult Jázmintól? Kép És akármit csináltam, sírt. Utána kb. egy fél óra múlva megpróbáltam megint, akkor sikerült, nem is volt elég a tejcsi, kellett még tápszert is adnom. Utána már elég jól érezte magát.
Lehet, hogy annyira éhes volt, hogy nem gyõzte kivárni, amíg beindul a tejcsi? De még 130 ml vízbõl készített tejpép után is?

Ja, és kezdek kicsit kiborulni. Lili állandóan állni akar. Persze nem tud mibe kapaszkodni, mert nem ér el semmit, csak az alacsony tárgyakat, azokba meg nehéz kapaszkodni. De most már az sem jó neki, ha ül, mindig állni akar, sõt már lépegetni is. És ha nem segítek neki, akkor állandóan hisztizik, és addig nem hagyja abba, amíg valahogy nem sikerül felállnia. Utána nagy büszkén körbenéz, hogy látja-e mindenki, de egybõl le is huppan, mert persze tartani nem tudja magát. Csak akkor van baj, amikor nem a fenekére esik, hanem a fejére. Nem tudom, mit csináljak.

Na, most már befejezem.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szia lányok
csak nagyon gyorsan pár sort írok. Bocsi a tali miatt, de nem tudtunk menni. Bogi kapott oltást és lázas volt, meg nyûgösködött 2 napig. Egyébként milyen volt? Pletyiztetek?Kép?
Mostmár jól van a kislányom. Úgy csináltam ahogy Ágci leírta! Oltás után szopi meg fél kúp,meg hûtöttem is a kis combját. Szinte egész nap szopizott, olyan édes volt.
Most itthon leszünk 3 hétig, úgyhogy lesz idõm írni(ha Bogi is megengedi)
Sziasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Ildianyu, hogy-hogy a venajabol vettek Lilinek vert? Nekunk mindig a ujjbol vesznek, pedig mi jarunk 1-2 havonta. Jopofak, hogy anyukanak kell lefogni. Latod ilyenek ezek a csajszik, teljesen kiszamithatatlanok. En is ugy szopiztatok, hogy mindig oda van keszitve a tap. Azert en eroltetem a szopit. Ma pl szopizott. Ma Jazmin is csinalt olyanokat, hogy orditott, mint a faba szorult. Nem sirt, orditott. Ilyenkor mi lehet, rejtely szamomra????
Lilit mostmar nem nagyon hagyhatod egyedul, csak ha alszik. Szegenyke.

Agci, vegulis nem keverem a tapot anyatejjel, mert altalaban kiontom, amit megcsinalok es par nap alatt elfogyna. Bar nem tudom mire tartogatom.
Kulonben nagyon hianyzol, hogy nem irsz!!!!!
Nekem van hulye nyul, csak bal oldalon.

Lara, mi van Hangucival? Hogy alltok a szopival???

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 

 
 

Sziasztok!

Gabómanó! Szegediek vagyunk mindketten a férjemmel, 3 éve költöztünk Deszkre. Akkortájt sokfelé nézegettünk házakat, de a Szeged környéki ingatlanok árait nem a mi pénztárcánkhoz szabták. Így Deszken vettünk egy házat. Ahová is szívesen meghívnék mindenkit, hiszen a nappalink több mint 30 négyzetméter, a kert is jókora 1200 négyzetméter Kép, úgyhogy tuti, kényelmesen elférnénk Kép Kép. Csak a kijutást kellene megoldani, Deszk nincs ugyan messze, de a tömegközlekedés katasztrófa, autó kellene. Mindenesetre ha gondoljátok, és meg tudjátok szervezni az autós kiutat én mindenkit szeretettel várok.
Ági! Ha lesz tali a jövõ hét keddjén, akkor nekem bárhol jó, mert ilyenkor anyukámnál vagyunk egész nap, a Csillag téren, onnan könnyen eljutok bárhova. Reggel hétre megyek CTG-re, úgyhogy 9-10-tõl már bármikor ráérek Jázminnal és a pocakommal. Csak küldj egy SMS-t, hogy hova menjünk. Ha ez a keddi nap nem jó, akkor az utána következõ héten kedden is Szeged leszünk, feltéve ha addig meg nem szülök. A babó neve, ha kisfiú tényleg és nem tréfált meg minket Kép akkor Tamás lesz az apukája után.
Ildianyu! Hol voltatok vérvételen? Én Jázmint a Petõfi S. sgt-i Medicenterbe vittem (én is oda jártam a terhesség alatt), egy percet sem kellett várni, olyan kedvesek voltak, hogy ilyen szinte nincs is, már zavarban is voltam tõle, pillanatok alatt lekapta a vért a doktornõ, aztán kint a váróban kaptunk üdítõt, kávét. Ha valaki még nem volt én nagyon ajánlom.
Sziasztok!
Nekem is van nyulam...
Orsi
jázminmama
 
 


Szia Lányok!

Képzeljétek csütörtök este írtam egy nagyon tutter levelet ( jó hosszú is volt ) de elbénáztam és elszállt.
Ezen annyira bemérgeltem magamat, hogy meg se próbálkoztam egy újabbal ezért csak most jelentkezem.

A levél lényege a teljes elkeseredés volt a nyûgös kiságyat útáló lányomról,és az akadozó tejci ellátásról.

Legnagyobb örömömre a tejci megoldódott, okulásként leírom a módszert: próbálkoztam a nappali 2 órás szoptatással de ennek hatására nemhogy több de kevesebb volt a tejci.Jó mi!?
Tökre kivoltam mert már homeopátiás cactust is szedtem már 1,5 hete és semmi a tejci egyre csak fogy.
Pénteken este elkeseredésemben bementem a Sas Patikába megkérdezni tudnak-e adni vmit?
Hát tudtak adtak egy másik cuccot ezt este bevettem és reggelre már mint az állat be voltak durranva a cicik!!!!!!!
Kiráááááááááááááááááááááály! Van TEJCI!!!!!!!!!!!

A nõ a Sasban meglehetõsen hülyén nézett rám miért a cactust szedtem? Mondtam neki ezt a Nagy Oti meletti gyógyszertárban adták (megjegyzem szart sem ér).
Tehát holnap közkincsé teszem a nevét mert csak egy fél dobozzal vattem mondván ha ez sem ér semmit kár kidobni egy vagon pénzt, de holnap megveszem a másik felét is mert tutter.

A másik nagy hír:az én pici lányom 3hónaposan és 6 naposan hasról hátra fordult és miután ezt kétszer megcsinálta nagy buszkén vigyorgott rám , persze elkezdtem bõgni mint egy hülye de hát annyira édes volt hogy meg akartam zabálni.
Ezek ám a nagy dolgok. Csak nem ANYA vagyok?

Ágci!

Köszönöm a tanácsot ki fogom próbálni, mert már nagyon unom az állandó hisztit (de apa is).

A keddi találkában benne vagyok hátha ez most összejön!
elvileg a héten megy apa pestre autóért remélem nem kedden mert fel szeretnénk vele mi is menni.

Lara !

Ti már meglehetõsen jobban haladtok az úszással mint mi de majdcsak behozunk egyszer benneteket.

Jázminmama!

Én fel tudom ajánlani hogy egy autóval aki befér azt elviszem.Próbáljuk összehozni ha jó idõ van a kertben azért mégis más.

Üdv mindenkinek

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Norcsi,

SOS tudd meg a szer nevet es azonnal tedd kozkinccse legyszives. Ha tudsz kuldj sms vagy hivj fel. emilben elkuldom a szamom,
koszi,

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

nincs meg valakinek norcsi mobilszama???? A multkor elkuldte, amikor naluk volt a tali, de nekem mar nincs meg.
koszi, ha valaki gyorsan elkuldene!!!!

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,
látom, hogy többen barátkoztok a homeopátiával. Van közületek, aki homeopátiás orvoshoz jár itt Szegeden, vagy kiegészítésként szeditek a bogyókat?

Katicabogár
Katicabogár
 


Sziasztok!

Gabómamó,
Norcsi száma ment e-mailban. Bocs, hogy nem sms-ben, de egy kanyi sincs rajta.

Hazaértünk, nagyon jó volt a hétvégénk. Azt azért nem mondanám, hogy kipihentük magunkat (magamat), de jó volt! Gabó tündéri volt (mint mindig), mosolygott, mókázott, nagyon vidám volt.
Most szundít a másik szobában!
Mit szóltok ehhez a vacak idõhöz! Szép kilátás, hogy így köszöntött be a június!Kép

Mit szólnátok hozzá, ha holnap nálunk lenne ismét a találka? Márcsak emiatt a kiszámíthatatlan idõ miatt is. 10 órától? Aztán megbeszélnénk a továbbiakat.

Ildianyu,
mi volt a dokinéninél?

Norcsi,
mibõl gondolod, hogy kevesebb lett a tejed? Mennyi idõs most Eszti?

Enikõ,
ha van idõd jelentkezz! Remélem Bogi jó kislány!

Lara,
merre jártok? Végül eldöntöttétek, hogy és hogy mentek nyaralni?

Katicabogár,
én nem járok orvoshoz, csak kiegészítésnek szedem. Megkaptad az e-mail-t?


No, most már eldugulok,
sziasztok:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

eloszor is, Jazmin is belepett a 7 honaposak klubjaba eljen!!! Kép

Koszi Agci a szamot, kepzeld mar reggel 9-kor a szamban szopogattam a szert. Felhivtam a Sast es megmondtak mit vitt fel dobozzal Norcsi, en meg gyorsan elszaladtam Jazminnal. Varom a hatast, ugyanis szombat ota minden szopi utan sziv Jazmin 30, 40 esetleg 90 ml tapot. Es asszem meg a mensesem is meg fog jonni. Pedig nem hianyzott. Faj a hasam. Azt hittem szules utan nem fog. Nagyon rosszul vagyok 1 napig, nagyon faj a hasam. regebben a munkahelyemrol is haza kellett jonnom.
En benne vagyok a taliba holnap. Nem unsz mar minket?

Hol voltatok a hetvegen?

Jazmi tegnap ota nyugi, a foga lehet, az idojaras???

KB, en sem jarok orvoshoz, meg nem is erdekelt eddig engem ez a dolog, de a babokaert barmire kepesek vagyunk szerintem valamennyien.

Norcsi,

amikor Jazmin 3 honapos volt, akkor kiraktam a szoba kozepere egy pledre es a tornaztatot fole raktam.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok
Épp mos írtam emilt Orsinak és elpanaszoltam, hogy Bogi nem akar aludni. Olvastam egy babakönyvbe, hogy egy 2 hónapos babának még 18-20 órát kellene aludnia naponta, ezzel szemben az én lányom jó ha 12 órát alszik. Éjszakánként legalább 2-3szor de van hogy 4szer is felébred szopizni. Ez még nem is lenne baj, de ilyenkor legalább 1,5- 2 órát ébren van, jó kis maratoni szopizásokat szoktunk lenyomni, és én szopi közbe nem tudok aludni, és utána néha nem sikerül visszaaludnom.Olyan vagyok mint akit kimostak. Klinika szinem van és hullafoltok a szemeim alatt amit a köznyelv karikáknak nevez, de én tudom, hogy ez már a vég -kimerülés-!
FÁRADT VAGYOK Kép Kép Kép Csak egyszer- egyetlen egyszer szeretnék egyhuzamba legalább 4 órát aludni!( a 8-ról már nem is álmodom) Hát olyan nagy kérés ez? Próbáltam megdumálni a lányommal, de mintha a falnak beszélnék..... Kép
Mit csináljak vele? Ja és napközben is alig alszik! Hatalmasra nyitott szemekkel radarozik, ismerkedik a világgal. Olyan édes Kép úgy imádom, de úgy érzem már nem birom sokáig. Totálkár.......
Van valakinek 5lete, hogy mit lehetne kisasszonnyal csinálni, hogy legalább éjjel többet aludjon?

2 hónapos oltáskor lemértük a súlyát és képzeljétek 2980 grammal született és 9 hetsen 3660 grammos volt! Ja, és 7 centit nõtt! El voltam ragadtatva, a doki is megdícsért bennünket. Furcsa, mert olvastam, hogy akkor nõvekszik a gyerek ha alszik, na a Bogi akkor nõl ha ébren van Kép!!!
Most megyek!
Puszi mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szija lányok!

Úristen, pár napig nem irok, és olvashatok vissza fél délután:-)))

Tejcsi ügyben elöreléptünk! Reggel és este nagy örömmel szopizik Hanga, és tej is van böven, hiszen a maradékot le kell fejnemKép
Pár napja lefejem mindig a maradék tejcsit szopi után. Nem tudom, hogy emiatt-e vagy miért, de úgy vettem észre, hogy több lett a tejKép

Ildi! Lili nagyon ügyes baba és tényleg nagyon hirtelen fejlödött most! Hanga mostmár egészen biztosan ül, nem döl el. Egészen távoli tárgyakért is elnyúl, utána visszaül. Régebben ha kibillent az egyensúlyából, akkor eldölt. Mászni még nem akar, bár hason is már eljáccik! Nálunk ez ugye elörelépés, hiszen utált hason lenni.
Alvás: Hanga soxor csak egyetlen egyszer alszik egy nap. Úgyhogy Lili két alvása még istenes!
A vérvétel elég horrorisztikus, hát persze, hogy az anyuka a hibás, ki más lenne?Kép

Ágci! Testkontrollból 5-ös kapsz! Jól emlékeztél, tényleg ez a lényege!
A pénteki tali a baba-mama klubban jó 5let. És a klub az milyen? Kötetlen beszélgetés vagy mindig van egy téma vagy milyen? Mindenki fogja az ölében a babáját?

Orsi! Nekem a szülés elötti napokban volt ilyen a méhszájamKép
A Kolpig hotelrõl már hallottam, meg az árakról is. Asszem nem nekünk való. 100ezer forintot sajnálok pár napért kiadniKép

Gabomano! A testkontroll a csokit meg a sütit tényleg nem preferáljaKép
A babakocsiról annyit, hogy nagyon könnyü tolni a mienket, szoktam tolni erdöben is, azt is könnyen veszi, még mindig meg vagyok vele elégedve, csak egy kicsit nyikorog a kereke, de majd befújom szilikon permettel. Pohártartó a tolókarnál és a baba elött is van.

Anita! Beni biztosan nagyon örül, hogy öccse lesz, milyen jókat jáccanak majd együtt!

Norcsi! Szerencsére Hanga nagyon nem felejtette el az úszást, csak mindig kitartja a fejét a vizböl. Most jut eszembe, hogy nem is láttam Esztit a vizben!

A keddi tali nekem oké Ágciéknál, de ha mégis Orsiéknál lenne, akkor az én autómban is elfér 2 anyuka + 2 baba!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Szijasztok!

Norcsi,Ágci,Gabomano! Tessék mostmár elárulni, hogy mi az a rejtélyes szer, amit mindenki szed és liter számra lesz tõle tej! Iszonyú kiváncsi lettem! Éniiiiiis!

Enikö! Ne aggódj, hogy nem alszik Bogi! Hanga is ilyen nemalvós volt és még most is az. 2 hónaposan is csak 2-szer aludt nap közben és én is úgy számitottam, hogy kb. 12 órát alhatott 24 óra alatt! Honnan vetted, hogy akkor nönek a gyerekek ha alszanak? Hanga 9hetes korára kb. 10 cm-rel volt hosszabb, és mint irtam alig aludt.
Szóval növexik az a baba, mégha nem is alszik sokat!

Lara
lara
 
 


Lányok,
ez nem ér! Voltatok babaúszáson? És hol?

Akkor legyen nálunk a tali holnap, és akkor megbeszéljük, mikor szálljuk meg Orsiékat, jó?

Norcsi,
meg van a címem, ugye? Köszi az sms-t, aranyos vagy! Amúgy én nem is tudtam, de délután elszaladok megvenni a Kismama újságot!

Enikõ,
nem megoldható, hogy napközben vki pár órára vigyázna Bogira (sétál vele stb.) és akkor te tudnál aludni. Ha napközben tudnál aludni 1-2 órát, az is sokat jelentene.

Gabómamó,
otthon voltunk Dunaújvárosban. Hidd el, akkor nem invitálnálak benneteket!

o t bz gcgryuzv zzz
Ezt Cumi küldi!
Most már nagyon sajtkukac, úgyhogy megyünk:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Most jutott eszembe még vmi:
nincs véletlenül vkinek eladó házi készítésû, finom bodzaszörpje? Vagy nem tud vkit akinek van?
A páromat szeretném meglepni vele, de a parkban nem mertem szedni virágot szedni hozzá:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Norcsi! Szia te ANYUCI Kép Kép! Én akkor sírtam el magam, mikor a leányzó elõször adott nekem puszit, ráadásul közben megsimogatott Kép. Engem is érdekelne a tejcihozó szer neve! Bár Jázminnál nem volt gond, 11 hónapos koráig szopott, volt sok tej végig, de soha nem lehet tudni, mikor lesz szükség rá.
Akkor holnap Ágiéknál? Így legalább megbeszélhetjük, mikor találkozunk nálunk, ha összejönnek az autók. Nekem minden nap jó, amíg be nem vonulok a szülõszobára Kép. Meg persze utána is, ha hazajöttünk.
Lara, Enikõ! Megkaptam a levelet, igyekszem válaszolni!

Pusssz!
Akkor holnap Ágiéknál!
Ki fog jönni? Remélem sokatokkal találkozhatok majd!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Hol voltatok babaúszáson???
És mi az a szer??

Képzeljétek, voltunk dokinéninél. Lili 6290 gramm, és 64 centi.
Vittük a vérvétel eredményét is, hát katasztrofális. Az még hagyján, hogy az a két érték kevesebb, mint az átlag, de a többi is nagyon az alsó határon mozog. Kép A dokinéni majdnem befektetett minket a kórházba kivizsgálásra Kép , de aztán átgondolta még egyszer, és mivel látta, hogy most majdnem 50 dekát hízott Lili, ezért inkább felírt egy csomó vitamint, hátha az elég lesz. Szegénykém kap vasat, folsavat, polyvitaplexet, vagy mit meg persze a szokásos D-vitamin. Hát, nem könnyû beadni, fõleg, hogy a folsav tabletta. De szerencsére nem keserû.
Képzeljétek, Lili próbál puszit adni. Amikor küldünk neki puszit, elkezd csinálni valamit a szájával, aminek aztán néha cuppanás a vége, és akkor nagyon büszke magára.

Enikõ!
Sajnos nem tudok Neked semmi jót mondani, nem tudom, hogy lehetne kicsit többet pihenned. Ágcinak nagyon jó ötlete volt, hogy esetleg valakire rá kellene bízni, ha tudod.
Amikor még éjszaka felkelt Lili, én azt csináltam, hogy nem nagyon játszogattam vele, beszélni is csak keveset beszéltem hozzá, megszoptattam, aztán betettem a kiságyába, és egy idõ után megtanulta, hogy mikor van éjszaka. Bár, minden baba más.

Ágci!
Olvastam a történetedet a Kismamában! Nagyon tetszett! Kép
Sajnos bodzaszörp ügyben nem tudok segíteni. Kép

Lara!
Nagyon ügyes Hanga! Kép Lassan már õ is mászik!
Mindenki másban ügyesebb. Hanga elõbb "beszélt", mint Lili, milyen régen mondta már elõször, hogy mama. Kép

Holnap megyünk mi is a talira, szokás szerint.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

holnap megyunk, a mai hozzaszolasomat szoban mondom el.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Helló!

Gabó ma megcáfolta minden elmondásomat a plusz kajáról, szerintem ma megette volna, ha hagyom a kisüveges õszit. De én anyuka szigorúan csak annyit amennyi szabadKép! Holnap majd többet kap...

Gabómamó,
találtam neked egy topicot: itt az Anyaságban az utolsó a fõ oldalon: Étvágytalan babák. Nem olvastam végig, de szerintem lesz egy-két érdekes dolog, olvasgass bele.
Most futok, jelenésem van a kisszobában.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Megint én vagyok:
közben a nagy dumcsi közben elfelejtettem mondani, hogy lassan átlépjük a 6 hónapos határidõt, mármint ami a lefagyasztott anyatejet illeti. Ha valakinek felajánlhatom szívesen odaadom, természetesen ingyen. A januárira gondoltam, mert nálunk úgysem fog elfogyni. Nem sok kb. 1-1,5 liter, de azért több mint a semmi. Steril zacskókban van lefagyasztva, 100-150-es "kiszerelésben".
Ha vkit érdekel vagy ha valamelyikõtök ismer kisbabát, akinek jó lenne, írjátok meg, ok?

A kisherceg elaludt egy pótszopi után, most pihen, így én is.
Na, mit szóltok, egész jól "tréningezzük" a babákat, milyen sok idõt kibírtak, mi?

Lara,
méghogy Hanga nem alszik csak a kiságyábanKép!

Megyek tömöm az agyam egy kis tévével...!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

en mar megint olyan jol ereztem magam a talin. Ildianyuval beszeltuk, hogy legszivesebben reggeltol estig ott lettunk volna.
2-kor Jazmin szopizott, utana 80 ml tap, majd bevagta a sutotok masik felet. 5-kor nem akart szopizni, 20 ml tapot evett. Szerencsere sutotokot tudtam bele nyomni. Este 80 tapot evett. Fejtem is este, de nem lovellt be a cici igy csak 30 ml jott. Hat nem valami sok!! Kép

Agci,

nalatok olyan jol viselkedett Jazmin, de itthon nagyon nyugi volt. Ordibalt+ sirt. Total almos volt. Persze csak kajalni voltunk itthon, utana seta. Delutan ugy aludt a kocsiban, mint a bunda. Kb fel orat voltam a Baby Bellben es fel sem ebredt. Pedig ha bemegyek egy boltba, rogton felkel. 4x aludt ma a kocsiban. Nu a kocsirol. A mult heten fogyott el a kocsi a Baby Bellben. Es kepzeljetek akcios volt. 27 ezer+ nekem van ott 10 % kedvezmenyem. Na mindegy, de talaltam egy sokkal szuperebb kocsit, igaz hogy 43ezer. Asszem megveszem, de meg megnezem a Peg Peregoet, mert nekik is van ugyanilyen, de szerintem dragabb es asszem esovedo sincs hozza, ehhez meg van. Neonato a tipusa.

Voltam a feketesasos+ Plazas rossmannban, de mar csak repa Hipp volt. azert vettem 6-ot. Ildianyu te vetted meg elolem a Plazaban???? Enyje!!! Kép

Agci, az evagytalan babak volt az elso asszem amit olvastam a babaneten, de semmi kulonos. (sajnos en a terhesseg alatt nem voltam babanetes)
szegeny Gabo. Jol megkinoztad az oszibarackkal. Ez olyan, mintha 1 morzsat kapnal egy szelet tortabol. Szerintem eleg szornyu Kép Kép

Akkor penteken,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Ja Agci, a tej az kell!! A hazban 1 csajszinak.
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Vallja be õszintén melyikõtök volt, aki megvett 80 üveg Hipp kaját a Pláza-Rossmanban? Irgum-burgum!Kép Mi is már csak sárgarépát kaptunk. Azt mondta az eladó, hogy kb. hétfõn kapnak újat.

Gabómamó,
szerintem az a Neonato nagyon szupi! Vadi új modell, utána jelent meg, miután mi megvettük a Gracot. Könnyû is? A PP 46 ezer és könnyû meg minden, csak hát nem vmi stabil. Nekünk legalábbis úgy tûnt.
Írok mail-t.

Én is nagyon jól éreztem magam tegnap!!! Visszagondoltam, tavaly ilyenkor, kicsit el voltam kámpicsorodva, hogy itt vagyok Szegeden, senkit nem ismerek, gondoltam meg fogok bolondulni szinte egyedül. Na jó gondoltam, hogy aranyos babulekem lesz, de hát más az, mikor így az ember lánya meg tud dolgokat beszélni, ráadásul ilyen jó fej anyukákkal! Szóval én nagyon örülök neki, hogy megismerhettelek benneteket!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok mamik!

Irigykedve olvasom a talis élményeiteket, remélem, még mi is eljutunk 1szer 1re...

A tanácsotokat szeretném kérni: Marcicseknek most vennénk az elsõ pár cipõcskéjét (szandiját). Itt Makón körülnéztem már, de lehangoló az eredmény. Adnátokl 1-2 tippet, Szegeden egyáltalán hova érdemes bekukkantani, ahol jó minõségû gyerekcipõk vannak? Nem akarom õt végighurcolászni a városon. Elõre is köszi!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!!!

Nem én voltam!!! Nekem is már csak répás jutott.
De amikor bementem a Tesco-ba, ott is 79 Ft volt a kicsi, viszont csak valamilyen húsos volt, amiben volt teljes tej, így azt kihagytam.

Tényleg nagyon jó volt a tali! Olyan jó néha kimozdulni és beszélgetni egy jót!! Fõleg Veletek!

Gabómamó!
Szerintem is nagyon jó a Neonato. Még jó lesz majd a másik babónak is, ugye! Kép

Szerintetek miért van az, hogy nagyon kevés a tejem? Eddig reggel mindig csak szopizott, de most már éhes marad 3 napja, és még megeszik 100 ml tápot. Lehet, hogy azért, mert elkezdtem tornázni? Nem tudom, mert azért túlzásba nem viszem. Kép

Anita!
Pont amikor mentem Ágciékhoz, a troliról láttam egy cipõboltot, ahol Melania cipõk vannak. Úgy tudom, az jó minõségû. Ez abban az utcában van, amelyik a Centrumtól megy a Mars tér felé, és már majdnem a Mars térnél van. Ha jól tudom, a Plaza-ban is vannak cipõk a La Halle-ban, gondolom, azok is jók. Remélem ír valaki, aki már tapasztalt is ezügyben.

Pénteken találkozunk!! Kép Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ildianyu! Köszi a tippet, abban a boltocskában régen én is jártam már, de látod, ha nem szólsz, megfeledkezem róla. Köszi!

Szóval pénteken megint tali... Hát, akkor megint nem láthatunk benneteket, mert múlt héten bõrgyógyászati mûtétem volt, és épp pénteken szedik ki részben a varratokat.

Ami a Rossmann-os Hipp-akciót illeti, én az egyik helyi Coop-boltban ugyancsak 79 Ft-ért vásároltam a bébiételt, épp azt az akciót megelõzõen. Igaz, csak krumplis-sütõtökös és pulykás-kukoricás volt. (Ez utóbbi nagyon nem jött be...)

Orsi!
Képzeld, a múlt hét elõtti pénteken épp Deszken haladtunk át kocsival, és eszembe jutottál. Épp mondom a férjemnek: Nem tudom, mi lehet Jázminmamával - és itt fûztem hozzá egy kis magyarázatot-, amikor megláttam egy kismamát, aki a kórház felõli oldalon tolt egy esernyõkocsi-félét, benne babával, persze. Zöldes kötényruhát viselt fehér pólóval, és barna haja volt, hátul összefogva. Nem Ti voltatok?

Sziasztok!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Gabómamó,
nem tudom mi volt a múlkor pontosan a neve a homeopátiás bogyónak, most olvastam egy pesti barátnõmtõl:
Lycopodium. Állítólag segít a tejtermelést illetõen.
A mélt majd írom!

Anita,
nagyon sajnálom, hogy megint nem jó az idõpont, de 1x csak összejön!

Ildianyu,
szerintem nem a torna miatt van! Esetleg próbáld meg azt amit Lara csinált. Evés után fejd ki a maradékot. Nem baj, ha nincs sok, az inger a lényeg. Vagy napközben 1x-2x, ha nem szopizik Lili, és ráérsz. Több inger éri, hátha több termelõdik kicsivel. De lehet, hogy az étvágya nõtt meg a kislányodnak, csak még nem tudott a tejtermelés alkalmazkodni. Ha otthon vagytok, étkezés elõtt tedd mellre, nem baj, hogy nem szopizik sokat az inger is fontos. Majd meglátod, még a végén õ lesz az elsõ a tornasorban...Kép
A fent írt homeopátiás bogyót is kipróbálhatod!

A Tescóban ma mi is vettünk Hipp õszi-almát 79,-ért. A sütõtökös drágább volt. Volt még banán-alma is, de az nálunk nem aratott nagy sikert. Anyukánál sem, így aztán azt nem veszek. Meg kukoricás. Szóval körül kell nézni, mert igen el vannak dugva az árak.
A nagyáruháznál a rossmanban is volt még délben, ott vettem õszi-almát és sütõtök-almát. Az eladó csajszi mondta, feladta a polcra való kipakolást, reggel óta viszik. Folyamatosan próbálta tölteni a polcot, azátn úgy gondolta, a bevásárlókocsiból is elviszik. Nem is mondott hülyeséget.Kép

Le kellene feküdni!Sziasztok
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Nagyon jól éreztük magunkat Ágciéknál, olyan jót beszélgettünkKép Hangán meglepödtem, hogy mennyit aludt ott! De képzeljétek utána egész nap le sem hunyta a szemét és estére vigasztalhatatlanul sirt a fáradtságtól, végig a fürdés alatt orditott, pedig nem szokása, söt a szopit is végig sirta, aztán betettem az ágyába és már le is csukódott a szeme.

Ildianyu! Szerintem te is mindig fejjél szoptatás után. Amióta szorgalmasan lefejem mindig a maradékot, azóta torna ide vagy oda van elég tejcsim, söt még 50 ml pluszba, amit este pótlásnak odaadok Hanginak.

Gabomano! Szorgalmasan szopogatom a homeobogyókat, de még nem tünik úgy, hogy fagyasztanom kell a tejet, mert annyi lenne töle:-)))))))))))))
Norcsi is ezt "eszi"?

Orsi! Jázmin nagyon szép kislány és milyen gyönyörü kék szeme van! Meg kell hogy mondjam, hogy nagyon csinos és helyes kismama vagy!

Ágci! Megtöltöttük törlökendös dobozt, holnap bevetésre kerül:-)

Az idöjárásjelentésböl az derült ki, hogy szombaton már rossz idö lesz, igy lehet, hogy elmarad a babaúszás. Azért ha jó idö lesz és napsütés mi megyünk, remélem ti is jöttök!

Akkor pénteken 10-re mi is megyünk. Jól értettem, hogy 12-ig tart???

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok lányok,
Hát ez egyre katasztrófálisabb. A Bogi tegnap reggel 8-tól este 22:30-ig egyfolytában ébren volt. Délután 4-kor szopiztunk akkor kicsit megszunnyadt, de amikor kiléptem a szobából felébredt és elkezdett ordítani. Egyszerûen nem tudok vele mit csinálni. És én a naiv azt hittem, hogy ha már ennyit ébren volt napközben, akkor tuti biztos, hogy éjszaka majd hagy aludni.Hát tévedtem. Éjjel 1-tõl hajnali 3-ig virrasztottam, azután anyukám leváltott. És amikor reggel 6-kor felkeltem (mert Bogi áriázott)akkor mondta anyu, hogy 4-ig ébren volt.
Pedig ha éjszaka felkel sose beszélek hozzá,félhomály van (egy kis fény muszály, hogy lássam hova kell bedugni a cicitKép ) és tényleg olyan éjjelies a hanngulat-szerintem-. Úgy tûnik a Bogi szerint nem.
A napközbeni alvással az a baj, hogy én 1szerûen képtelen vagyok aludni nappal. Lehetek akármilyen fáradt,álmos nem megy és kész. Kép Totál ki vagyok borulva. Állítom, hogy ahogy telik az idõ, egyre nehezebb ezzel a babával.

Milyen volt a tali? Sokat gondolok ám rátok. Én is úgy mennék, de most Palicson vagyunk, és innen elég macerás lenne átjutni. Majd ha Szegeden leszünk akkor mi is csatlakozunk hozzátok. Egyébként nálunk is meg lehetne tartani egy ilyen összeröffenést. Nem túl nagy a lakás (49 nm), de sok jó ember kis helyen is ...ugye....

Sõt ha erre jártok Szabadkán, beugarhattok hozzánk, útba esik.Palicson lakunk (Szabadka elõtti település, ha a Röszke határátkelõrõl jöttök) és pont a fõút mellett. Úgyhogy szivesen látlak benneteket itt is Kép

Orsi:
Mi van veled? Rég nem jelentkeztél. Csak nem? Babóca közbeszólt? Mesélj....

Mindenkinek puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikõ,
írd le légyszi, mit szoktatok csinálni napközben. Pontról-pontra. Mikor kezdõdik a napotok, te mit csinálsz, Bogi mit csinál. Mindent. Mit eszel és mikor...stb. Csak sikerül vmit kifundálni. De valószínû átvette a kislányod a te Kép, és ezért zaklatottabb. Napközben mindenképpen kellene, hogy aludjon, mert a babáknak 1. nagyon fontos az alvás, közben tanulnak dolgozzák fel az élményeket, másrészrõl, ha nagyon álmos, nem alszik, hanem a visszájára fordul.
Akár magánba is leírhatod. Orsi itt volt nálunk a talin, akkor még nem szülni ment, mondta, hogy értesít majd minket.
Szerintem a meghívásod elfogadjuk, majd ha hazajöttök.

Lara,
10-tõl lehet menni és 12-ig lehet maradni, de akkor mész el, mikor jólesik. Mi sem fogunk végig maradni, vagy legalábbis nem valószínû, mert jön a hugom. De majd meglátjuk, mikor indul el otthonról.

Gabómamó merre jársz?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Hat tegnap megvettem a kocsit. Egesz nap lotottunk-futottunk, ebedelni is elfelejtettem. Brendonban megneztem a Peget, de a Neonato jobban tetszett+ olcsobb is es van hozza labzsak+esovedo. Kicsit ki is voltam akadva, mert tenyleg jo a kocsi, de a kerekei nem a legszuperebbek. Tegnap emiatt volt egy kicsit rossz kedvem + a fejem is fajt, bar tenyleg nem is voltubk otthon szinte, csak enni. Ma mar jobb volt a kocsi. Lehet, hogy a vastag kerekeket mar megszoktam. Te nem igy voltal Agci, amikor megvetted a Gracot?? A teteje olyan a kocsinak, hogy ugy elore lehet huzni, hogy ha szembe sut a nap, nem sut babuci szemebe. + le is lehet venni teljesen a tetejet, es akkor loti-futi kocsi lesz. Tej egyre kevesebb, ma lemertem es Jazmin 1 percig nyelt. Ez borzaszto keves. Mar kezdem azt hinni, hogy a tejnovelo bogyo pont apaszto. Ma minden szopi utan fejtem, este nem is szopizott Jazmin es par csopp jott. Nem tudom mi van? En azt hittem ilyen nincs, hogy ilyen hirtelen nincs tejcsi. Remelem csak atmeneti.

Jazmin is nyugod nagyon a heten. Allandoan sir. Felebred es mar latom, hogy mar 10 perc mulva faradt. Ma delutan aludt 3/4 orat, felvettem majd el kezdett sirni, majd eleludt a kezemben+ 3/4 orat. (kozben suttyomban megszoptattam)
Na ezutan jo kedve volt.
Lehet, hogy nyomott az idojaras vagy a foga jon? vagy apu hianyzik neki? A heten ma latta eloszor az apjat. Mondta is a ferjem, amikor hazajott, hogy majd biztos sirni fog. Persze borzasztoan orult neki, es annyit hulyeskedtek, hogy Jazmin kacagott. (persze nem igazi kacagas, de mar majdnem.) Jazmin odakuszik a jatekokhoz. Nem maszas ez, de olyan erdekes+gurul. Igy el tud menni a szoba egyik sarkabol a masikba.

Holnap megyunk, mar 9-kor indulunk, hogy Jazmin biztos aludjon. Mi is eljovunk hamarabb, mert Jazmin 11-kor eszik.
Az az erdekes, ha Jazmin egyik eveskor alig eszik, a kovetkezonel sem eszik tobbet. Ma este is ugye cici nem volt, de tapot is csak kb 20 ml evett, de lattam, hogy annyira faradt, hogy nem tudja szivni. Gyorsan el kezdtem kispoharazni igy meg bement kb 30-40 ml. Ment melle, de tobbyzor is hallottam a nagy kortyolast. (kis uveg kaves pohar)

Lara, Norcsi azt a bogyot eszi, amit most en.

Agci, a baratnodnek segitett a bogyo?? en asszem mar nem probalok ki tobbet.

Allitolag holnap jon a Brendonban kis Hipp, de ne adjatok tovabb Kép , hogy maradjon nekunk is.

Ildianyu, jo lesz a kocsi a kov baboknak Kép is, bar nem lehet teljesen vizszintesre rakni. Bar ugy erzem babakocsi orult vagyok es biztos veszek majd meg.

Fanita,

a Feketesas utcaban vagy egy jo cipobolt, asszem Tuti a neve. A Westel uzlet mellett van, en ott vettem tavaly az unokahugomnak cipot. A Plazaban a Humanicban is vannak.
Milyen borgyogyo muteted volt?

Jo lenne, ha lenne prebolcsode!!! Kép Kép Az olyan lenne, mint kedden Agcieknal. Mondjuk reggel 8-17-ig, csk foznenek is rank. Regen a torzsi idokben biztos igy volt, a ferfiak dolgoztak, a nok egyutt neveltek a kis bogyokat.

Eniko babajat hogy hivjak? A Bogi minek a becezese?

Eniko te szegeny, Jazmin is mindig sokkal kevesebbet aludt az atlag babanal. (meg kevesebbet is evett+ hizott)De hogy egesz nap nem alszik Bogi? Meg jo, hogy anyukad segit. Biztos, hogy hamar tuljuttok rajta. En is azt hittem sosem mulik el a hasfajossag, most meg mar nem is emlekszem ra. Szerencsere nekem nagyon jo alvokam van. Hajnal 5-tol van hogy 5-10 pecenkent dugom a cumit es mindig alszom kozben.
Szuleskor otthon a 10 pesces fajasok kozott aludtam. Anyukad dolgozik vagy ott van veletek?

Nu, ha semmi nem jon kozben, akkor holnap talakszunk!!
Nem tudja valaki, mikor lesz a Sorfesztival???

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Még két vizsgám van hátra, de a nehezén már túl vagyok. Most van egy kis idõm leülni a gép elé.

Ildianyu,
Lili mennyi idõs hogy már járni készül? Nekem ez olyan furcsa, Beni ugyanis 1,5 évesen indult el (akkor viszont egyik napról a másikra), és 14 hónaposan állt fel elõször.

Gabómamó,
kérdezted, hogy Beni mennyi ideig sírt elsõ nap, mikor elkezdtük "aludni tanítani". Nekünk tényleg szerencsénk volt, mert elsõ este fél óra sírás után elaludt, és csak hajnal 4 körül kelt fel. Természetesen napközben is ezt a módszert alkalmaztuk, akkor már csak 5-10 percig sírt és utána elaludt.Másnap este pedig már nem is sírt, csak nyöszörgött egyet-kettõt, és mire már épp be "kellett volna" menni a szobájába elaludt.Szóval nekünk két nap alatt sikerült megtanítani aludni Benit.

Enikõ,
szerintem Boginál még korai lenne ezt a módszert alkalmazni (mennyi idõs most pontosan?), de érdemes lenne elolvasnod neked is az Aludj jól gyermekem címû könyvet.Ebbõl megtudhatod hogyan kell a babák (és nagyobb gyerekek) alvási szokásait helyesen kialakítani. Egyébként én is ugyanígy voltam az elsõ idõkben mint te. Hiába tanácsolták hogy aludjak napközben, én is csak este tudok aludni lehetek bármilyen fáradt is. Ha érdekel a könyv eljuttatom hozzád valahogy ha Szegeden leszel.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, nem szültem még Kép!
Én is csak jót tudok mondani a taliról, nagyon örülök, hogy megismerhettelek személyesen is benneteket és remélem a legközelebbi összejövetelen a most hiányzók is ott lesznek. Mégiscsak más így írni ide, hogy látom magam elõtt az arcokat.
Ildianyu! Tündéri a kisbabád, a hatalmas nagy szemeivel és szempilláival és olyan aranyos, hogy mindenbe kapaszkodik és próbál felállni. Nemsokára szaladhatsz utána Kép!
F.Anita! Mi voltunk akiket láttál! Az a kötényruha az egyetlen mostanság ami rámjön, így ezzel, plusz a nagy pocival és Jázminnal könnyû kiszúrni bennünket Kép. Remélem, hogy a legközelebbi találkozón már téged is láthatlak!
B. Anita! Megkaptad az SMS-em? Ma küldtem egy emilt is!
Lara! Sok puszi a szép szavakért Kép!!! Jól estek nagyon! Viszonzom is a kedvességet, mert szuperül néztél ki, ha megszülök, majd forró emilváltásba kezdünk, a „hogyan fogyjak ilyen szép karcsúra a szülés után mit te” módszerrõl Kép. Hanga nagyon aranyos és csudaszép kreolos bõre van, kitõl örökölte?
Enikõ! Hát tényleg jó sokat fenn van Bogi baba! Nagyon virgonc kislány! Már elkezdtem írni neked a levelet, nemsokára küldöm. A lagzi mikor lesz?
Ági! Sikerült megbeszélni mikor jöttök hozzánk? Szerintem egy szép napos idõ kellene, hogy ki tudjuk használni a kertet is. Bár ahogy most néztem a z idõjárás-jelentést elég borongós esõs napok jönnek sajnos. Köszönöm a keddi vendéglátást, nagyon szép a lakásotok, és a kis Cumi olyan aranyos hogy folyton vigyorog. Nagyon kiegyensúlyozott boldog babóca.
Gabómanó! Szerintem ne aggódj a leányzó súlya miatt, úgy szép ahogy van! Szép magas karcsú kiscsaj lesz majd belõle Kép! Enikõ babáját Boglárkának hívják.
Sajnos nekünk a kedd délutáni UH elmaradt, jövõ hét keddre tettük át, pedig olyan kíváncsi voltam mekkora lehet már a babókám.
Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok,

jo sokan voltunk tegnap.

Agci, bi-bi-bi Jazmin is kapott 1 olyan nacit, mint Gabo, csak sarga feher kockasat. Nagyon cuki. Ajanlom mindenkinek, nem is draga 1450 Ft. A Faktumban.
nem tudok tobbet irni, mert jazmin a kezemben es szet akar szedni mindent.
jon ma a nagyi+a dedi. itt is maeadnak par napig. remelem hoznak sok sutit.

csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Anita
Azt hiszem várok még egy-két hónapot az alvásra tanítással. Bogi március 25-én született. Most múlt 2 hónapos.Szerintem még pici, de majd késõbb meg fogom próbálni.Érdekell a könyv! Június 20.-ka körül megyünk Szegedre. Babó oltást kap megint, és kb 1 hétig ott leszünk.
Ha van kedvetek összehozhatunk nálunk egy talit!Mint mondottam nem túl nagy a lakás,(2 személyesKép ) meg nem is olyan nagyon puccos, de hát majd megoldjuk valahogy.
Gabomamó
Anyu nyugdíjas, úgyhogy ha itthon vagyunk Palicson akkor velünk van. De van egy bazi nagy kertünk sok-sok veteménnyel meg gyümölcsfákkal, és õ tavasztól õszig azzal van elfoglalva.De azért rengeteget segít anya is meg apa is!!!
Sikerült elintézni az útlevelet Jázminnak? Beadtátok már az igénylést? Mesélj?
Ágci
Majd emilbe leírom a napi teendõinket, ha lesz kicsit több idõm, de ha nem akkor majd személyesen elmesélem, jó?!!!! Az a baj, hogy ha babó ébren van-márpedig nagyon sokat van ébren- akkor állandóan foglalkozni kell vele, mert különben pityereg, és az annyira elszomorít, nem bírom ki, hogy ne menjek be hozzá. Nem szoktam mindjárt a karomba venni, csak odamegyek hozzá és énekelek, verset-mondókákat mondok neki és az nagyon leköti a figyelmét. Úgy tud nézni, úgy figyel, mintha értené amit mondokKép
Orsi
Mikor jön már az a levélke? Már nagyon türelmetlen vagyokKép!!!

Feljebb olvastam valami tejserkentõ bogyóról! Engem is érdekellne a neve!!! Vényre adják vagy az nélkül is? Mennyibe kerül? Tényleg 6ásos?

Lányok szeretnék babónak venni babatornáztatót (azt a játékot)! Néztem a Brendonban is meg a Micimackóban is, de iszonyúan drága, legalábbis én sokallom. Nem tudtok egy olcsóbb játéküzletet? Esetleg fajátékokat nem tudjátok hol lehet még máshol venni?

Ti hány hónapos korban kezdtétek a hozzátáplálást és mivel? Apukám kitalálta, hogy vesz kisgalambot és majd fõzünk babónak húslevest. (mert a kisgalamb nagyon egészséges,zsírszegény és nem tápos) Anyu meg apukám mellé ált a dologban. Én szerintem még 2.5 hónaposan nem kellene mást adni tejcsin kívül.
Apukám arra hivatkozott, hogy amikor mi voltunk kicsik tesómmal, akkor már 3 hónaposan halászlevet adott nekünk (meg is látszik rajtam Kép ) De én akkor sem akarok mást adni addig amíg van tejcsi. Galambleves.....,..... felháborító!!!

Na egyelõre ennyi. Most megyek megnézem mit csinálnak a lányok-anyu meg Bogi-!
Mindenkinek jó 7végét kívánok!!!
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Enikõ,
hidd el ráérsz még! Máris küldöm az e-mailt.
Igen igaz, én is 3 hónaposan már húslevest és töltött káposztát ettem, de az majd 30 évvel ezelõtt volt!!! A legújabb kutatások szerint 6 hónapos korig az anyatej a legjobb a babáknak; apukám mondta, hogy olvasott egy cikket miszerint ezeknek a babáknak 25%-kal nagyobb lesz az IQ-juk. OK, van aki nem tudja addig etetni, de ha van tej, akkor bizony semmi más! Nézd meg az én fiamat, 6 hónapig csak anyatejet kapott több mint 8,5 kiló. Mosolygós, kiegyensúlyozott...stb.Kép
1 éves korig pedig az anyatej a meghatározó táplálék.
Nem kell félni, hogy nem lesz, ha úgy érzed kevesebb, többször mellre kell tenni a babucit, vagy ahogy mostanában Lara csinálja, a maradékot lefejni és akkor a szervezeted azt hiszi mindmegette a kicsi, és annyival többet termel.

Gabómamó,
neked is küldöm mindjárt a mélt.
Te hogy állsz tejci ügyileg?

Egy másik topicban olvastam, írta az egyik csajszi, hogy GYES betegség ellen nagyon jó a babanet. Szerintem ezek a szinte rendszeres talik is nagyon jók. Babák is ott vannak, mégis más.

Mondjuk a baba-mama klub nagyon durva volt most péntekenKép! Az a sok pici! És mekkorák voltak hozzájuk képest a mi babulekjeink...Kép Oszt' nemrég jöttünk haza a kórházból...Kép!

Hááát ma lejártuk a lábunkat, de olyan jó volt! Volt valaki a Tesconál a nagy banzájon? MIlyen volt?
És babaúszáson?

Orsi,
a pénteknél maradtunk, ha az jó! Majd írd meg, ok?

megyek emilt írni:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

ENiko,

szerintem ne adj galambot Boginak. Ha az alvasra tanitasra kicsinek tartod, akkor a hozzataplalashoz meg kisebb. Gondolom a sulyaval nincs gond. Gondolj bele: Jazmin 2 kg-mal szuletett es most kb 5,5 kg. Nem tul nagy. De nekem eszem agaban sem volt se tapozni se hozzataplalni. Pedig lehet, hogy jobban fejlodott volna. (Szerintem nem, mert nem nagy evo). A pici babok gyomra meg nem all keszen arra, hogy barmilyen kajot befogadjanak. Nem tudjak megemeszteni. A tejcsit pedig sok babo teljesen megemeszti.
5 honapos mult Jazmin, amikor probalkoztam a hozzataplalassal, de teljesen lelkiismeretfurdalasom volt. Abba is hagytam gyorsan. mielott betoltotte a 6 honapot par nappal elotte kezdtem el, kb 1 honapja, de utolag latom meg nem volt erett ra. Mostmar eleg szepen eszik, de keveset. En ugy tudom, hogy a levest egyebkent sem lehet adni, csak a benne fott repucit. Ugye Agci, legalabbis Iboly szerint, aki ugye szakerto (lll). A tapot is most kezdtem el 2-3 hete. Bele telt egy kis idobe, mire erett lett a hozzataplalashoz. A homeopatias bogyok nekem nem jottek be, pedig 2-ot is kiprobaltam. Most hogy abbahagytam ujra el kezdtem fejni, talan ez hatasosabb. Szerintem te is ezt tedd!!!!! De Bogi meg olyan kicsi, hogy szerintem szoptathatod 8-10x naponta, ot meg ra lehet venni ilyenre. Agci is meg szokta Gabot ilyen sokszor szoptatni. En sajna Jazmint nem birom ravenni.

Orsi,
aranyos vagy, hogy ilyen szepeket irtal Jazorol. Mostmar nem zavar, hogy pici. Szerintem igy aranyos. kb 2 hete ki voltam akadva, hogy nem evett szinte egesz nap semmit. Mostmar ez sem zavar. Majd eszik kesobb. Ugyis tudja mi jo neki. Mi sem eszunk mindig ugyanannyit.

Banita,

tenyleg szerencsesek voltatok az alvassal. Annyira mar nekunk sem rossz. Nem ordit Jazmin, meg ott szoktuk hagyni. Van amikor szo nelkul elalszik, van hogy sirdogal 10-15 percig. De azert javult a helyzet sokat.

Nu ennyi,
cso mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Nu Agci kozben megelozott Kép
gabomamo
 
 


Sziasztok!
A kérdésem a következõ lenne:
nem árul valamelyikõtök Avon termékeket? Vagy nem tud valamelyikõtök katalógust szerezni?

Nem tudtok nekem ötletet adni, hol a bánatban nézzem varrógépet? A Media Marktban nincs, a Tescoban kétféle, a Corában kb. 6 féle, de több abból 4 100 eze körül van! Hol lehetne még megnézni?

Holnap megyünk egészséges rendelésre, kíváncsi vagyok, mit szól hozzánk a dokinéni!Kép

No, megyek olvasgatni:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Eniko azt elfelejtettem tegnap, hogy babatornaztato a Coraban is szokott lenni. Agci nagyon jo fajtat vett es csak 2-3 ezer volt. Fajatekokat a Madach utcai Faktumban lehet jokat kapni. Madach u. 14.


Agci, varrosgepet a Torok u-ban is lehet kapni, a Bartok ternel. En tavaly egy Singert kaptam az eskuvonk alkalmabol, amit a Tescoban levo Muszaki boltban vettek. Kb 50 ezer volt, de azert volt ilyen occso, mert vmi szulinapi kiadas volt.

Avon: en a Mikszath K. utcai Mix uzlethazban szoktam venni, mert altalaban eleg sok minden van, nem kell varni ra rogton megveheted. Ami nincs persze azt rendelni kell. Ha a Mars ter feloli bejaraton mesz be, akkor pont szemben van. Ja es babokocsival konnyen be lehet menni.

Kepzeljetek el, ma Jazmin az ejszaka ugy aludt, hogy csak ejfelkor meg 3kor szopizott es negyed 8-kor kelt. El sem hittem. Delelott 3/4 orat, delutan 2 orat aludt. Mondtam is, szeretnem, ha ez lenne mostmar a rend.

Orsi, mi sajnos nem tudunk menni penteken, mert Jazminnal a szokasos havi, 2havi ellenorzesre kell mennunk a Gyermekkorhazba.

Agci, akkor Jazminnak kb 20%-kal naggyobb lesz az IQ-j?

Jazminnak el kezdtem adni a vanilias tejpepet es ugy latszik izlik neki. Persze csak 30 ml adtam. Mar 2 este is tudtam neki adni, amikor nem volt total faradt.

Nu , csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szija lányok!

Orsi! Neee, mindjárt elbizom magamKép Bár nem biztos, mert a tesóm tegnap kövérezett le, na mind1. Kreolos bört szerintem tölem örökölte, de egy picit le van ám már barnulva! Gondolom télen nem ilyen lesz.

Gabomano! Én is kinéztem Gabó gatyóját a klubban, biztos Jázminnak is nagyon jól áll, pláne sárga fehér kockásban, az nagyon szupi! Majd abba hozd legközelebb, kiváncsi vagyok! Dédi vitt sütit?

Enikö! A galamblevessel szerintem is várni kéne még. A kisgalamb érdekében isKép

Ágci! Babaúszásra most nem mertünk menni, mert hüvösnek itéltük az idöt + férjem fáradtnak mondta magát.
Varrni akarsz varrógéppel? Ilyen ügyes vagy???

Képzeljétek Hanga tegnap fekvö helyzetben volt a babakocsiban, ez nem teccett neki és megkapaszkodott a kocsi oldalában és felhúzta magát:-)))

Ma reggel 7-kor az egyik lakó negyed órán keresztül dudált a ház elött az autójával, mert elállta az utat egy másik kocsi. Hanga felébredt, úgyhogy 7-kor indult a napunk. Fáradt vagyok!

Akkor mikor menjünk Orsiékhoz? Nekem csak a szerda nem jó, a többi nap oké!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Szia Lányok!


Nagyon jó volt pénteken a találkozó, örültem hogy végre sikerült összejönni régen láttalak benneteket.

Felhívom mindenki figyelmét hogy a Feketesas u-i Rossmanban van babakaja 79ért de már csak kevés mert án elég sokat felvásároltam balõle gondolva a késõbbi napokra is (sorry).
Ha valakinek kellene hívjon fel hátha a férjem tud vidéken venni 20-9219921.

Minden hozzám hasonló tejciproblematikusnak üzenem nekem a tejciserkentõ homeopátiásból a napi 1x5db jött be ezzel király a helyzet mostmár fejésre is fog jutni!!!!!!

Fanita!

A Tisza L krti baby bell boltban vannak Siesta cipõk drágák de jók!

Lányok én benne vagyok a Pénteki taliban az Orsiéknál velem jöhet 1 babó és 1 anyó. Fixáljuk le az idõpontot és valaki jelentkezzen nálam hogy õk jönnek velem stipi-stopi.

Mindenkinek jobb kedvet mint a mai ebben a piszok úúúúúúúúúúúúúúúúúúútálatos idõben.
Na pá
Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok,

Lara,
akkor a tesod rank mit mondana???? Kép
Szerintem is borzasztoan csini vagy!!! Mindig irigyeltem azokat az anyucikat, akiknek pici babojuk van es nem is latszik rajtuk, hogy szultek. Hanguci ugyi-bugyi. Kép
De szeretnem ha az en napjaim 7-kor kezdodnenek. Kép Kép Kép
Tenyleg Lara, hogy valt be az Urtica ???

Norcsi,
na most meg utoljara kiprobalom a szert 1x5-tel, remelem jo lesz? Aranyos a babokad, majd remelem beszelgetni is tudunk valamikor!!
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Már csak 1 vizsgám van hátra!!!
Akkor péntekre szerveztétek a találkozót Orsiékhoz? Ha nem jön közbe semmi, akkor megyünk!

Lara,
a tesód ugye csak viccelt amikor lekövérezett?

Ágci,
én foglalkozom AVON termékekkel. Ha konkrétan tudod, hogy mi kell, akkor megrendelem, és péntekre megérkezik, ha pedig csak át szeretnéd nézni a legújabb katalógust, akkor pénteken elviszem Orsiékhoz.

Enikõ,
a galamblevest, meg a hozzátáplálást Bogi 6 hónapos koráig felejtsd el! Egyébként amikor 3-4 hónapos a baba, sokan azt mondják, hogy kevesebb lesz a tejük. Ilyenkor szerintem csak annyi történik, hogy beáll a kerelet-kínálat, és már nem "durran szét" a mell, és már nincs szükség a fejésre, vagy kevesebbszer is elég lefejni. Szóval sokan ilyenkor nekikezdenek a hozzátápláláshoz, ami teljesen fölösleges még ekkor. Nem beszélve arról, hogy egy csomó idõ elõtt adott étel allergiát okozhat.

Sziasztok!

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Tegnap a jó kis nyári idõben voltunk dokinál. Gabó 8,75 kg, és 69 centi. A súlyável nagyjából tisztában voltam, de azt hittem hosszabb. No, nem mint hogyha ez nem lenne épp elég, csak úgy láttam, mintha többet nyúlt volna. Amúgy semmi különös nem volt, minden rendben. Legközelebb csak július végén kell menni. Írattam fel tejpépet, ha esetleg nem hízna rendesen...!KépKépKép

Lara,
hát egyelõre csak lepedõt meg ilyen egyszerûbbeket szeretnék Gabónak. Régebben varrtam mást is, de hát bele kell(ene) jönni.
Biztos nem kell szemüveg a tesódnak?Kép
Most én is elhatároztam, hogy indul a fogyás. Persze módjával, de jó lenne megszabadulni a kilóktól. Ma ki is dolgozom a menetet.

Banita,
jó lesz pénteken a katalógus, nem annyira sürgõs. A dobozod hozom.

Lányok,
ma értekezek Orsival telefonon, és még jövök. Ki tud akkor jönni autóval Norcsin kívül? Valahol találkozunk és egyszerre megyünk?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Lányok, kedvesek vagytok vékonyság ügyben:-))

Gabomano! Hát az Urtica nem tett csodát nálam, nem döl a lé:-)))csak csordogál:-)))

Ágci! Gabó majdnem 9kg??húhaaaKép Én is hosszabbnak gondoltam, mint 69cm. Én úgy láttam, hogy hosszabb Hangánál. Öt 69,5 cm-nek mérték a tanácsadáson.
A tejpépre biztos szükség lesz, olyan kis soványkaKép
Mi a fogyókúrás terv? Mikor jössz már a B52-be? És Gabomano mikor jön?

Mi a héten kapjuk meg az új autónkat, de nem tudom, hogy melyik napon, lehet, hogy holnap, de lehet, hogy pénteken, söt még az is lehet, hogy csak a jövö 7en. Azért remélem nem pont péntek délelött!
Szóval ha minden oké lesz az autóval, akkor hozzám 2anyuka és 2babuci befér.

Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Agci, tenyleg fura, hogy Gabo csak 69 cm. Tok pici Kép Szerintem a hosszmeres total pontatlan.
Mi holnap megyunk meresre a tanacsadasra, mert az itthoni merlegen mar nem tudom jol lemerni Jazot. 2 hete voltunk, kivancsi vagyok mennyit hizott?

Lara, milyen autotok lesz? En meg nem merek Botvenkettozni.
Suti az volt, de mar nincs es fogalmam sincs hova lett??? Kép Kép Kép
Ma seta kozben, amikor elaludt Jazmin a Puskas utcai jatszoterre ultem be es pihengettem. Jo volt.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

beszéltem Orsival, azt mondta péntek jó, és úgy 10-fél 11 körül menjünk. Akkor hogy oldjuk meg, találkozunk vhol?
A fogyókúrás tervet megyek és kidolgozom!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, csak most tudtam jelentkezni! A legfontosabb: Mindenkit szeretettel várok pénteken 10 óra körül (vagy ahogy el tudtok indulni a babákkal) Kép Kép!!! Ha valaki szeretne még eljönni, de nem tudja a címem, az írjon egy emilt és elküldöm. Ági is megmondja, ha õt könnyebben eléritek, neki leírtam a múltkori talin, hogy hol lakunk.

B.Anita! Te tudod a címem, de azért küldök ma egy SMS-t!

Lara! Ne higgy a tesónak! Ránk hallgass Kép Kép!

Gabómanó! Szomorú vagyok, hogy nem jössz! Na de majd legközelebb!

Lányok ! Segítsetek nekem! Ma voltam UH-n, ahol megnézték a babókát. A következõk a "paraméterei" Kép:
BPD: 96 mm
FRONTO: 121 mm
THORAX: 97 mm
FEMUR: 71,8 mm
Már túl vagyunk 2 nappal a 37. héten. Jázmin ilyenkorra már kibújt a pociból, így az õ eredményeivel nem tudtam összehasonítani (mint ahogy eddig tettem). Megnéznétek és leírnátok nekem, hogy a ti babáitok ilyen idõs korban milyen eredményeket kaptak az UH-n? És hogy mennyi idõre rá és milyen súllyal születtek! Csak szeretnék megnyugodni, hogy minden oké vele. Tudom, tudom, hogy ez már a második baba, így rutinosnak kellene lennem, de sajnos az ember majdnem pont annyit bénázik és izgul a második terhességnél is mint elõször Kép.

Már úgy szeretnék szülni!! Folyton ez jár a fejemben. Nem azon izgulok, hogy milyen lesz a szülés, mennyire fog fájni stb. hanem hogy ha hirtelen mondjuk elfolyik a magzatvíz, akkor mit csinálok... Jázmin holmiját gyorsan elpakolni, elszállítani anyukámhoz... Hogy õt biztonságban tudjam... Már van vagy húsz stratégiai tervem a különbözõ helyzetekre. És ami a legrosszabb, hogy napokig Jázmin nélkül leszek. Ma mikor ez eszembe jutott már pityeregtem, mi lesz majd a klinikán a látogatásokkor az amúgy is felborult érzelmi hangulatban. Legszívesebben rögtön hazaindulnék a szülés után. Persze ezt nálunk nem lehet Kép. Na nem kesergek ezen tovább, de olyan jól esett kiírni magamból.

Puszi!
Orsi
Holnap vagy holnapután még bekukkantok!
jázminmama
 
 


Sziasztok!
Nagyon gyors leszek, még mindig Pesten vagyunk, sz.r az Internet, el sem tudtam olvasni mindent.
Csak annyi, hogy én Avonozok, tudok adni katalógust is.
Holnapután megyünk haza! Már várom!

Ildianyu
ildianyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: