Új privát üzeneted érkezett!

Szia Linda!
Á dehogy egy sms-ben nem lehet mindent megbeszélni.
Olcsó szánkót a Brico Store újságban láttam 4990,- ha jól emlékszem plusz 1990,--ért rászerelhető karfa.Lehet hogy 5990.- volt már kidobtam az újságot,csak azért tünt fel mert Betti elég drágán vett szánkót.
Andi tényleg rendes csaj.Imádja a gyerekeket és most ő is bevan zsongva egy sajátért.A projekt náluk is működik.
Timi ma hajnal egykor aludt el,miután az ismerősöm kezében elszunyált tegnap hétkor.Aludt egy órát aztán virrasztott,ráadásul hajnal kettókor oltári hisztit is levágott.Szopizott egyet és negyed tízig odase.Jó fáradt vagyok és még bemutatóra is mennem kell Nógrádra.Remélem jól fog sikerülni.
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Bocs,Márti,hogy csak egy sms-t írtam,de aztán lefoglalt 100%-ban az Eszter.Szóval a tesóm biztosan jobban ismer,mint én,hisz mi csak nagyon ritkán taliztunk.Képzelem,mit mesélhetett rólam A Terike néni,mostanában nem vagyunk túl jóban.Mióta is laktok ott a 48-ban??Én a fiadra emlékszem,még piciként.Én akkor aSzilvihez járogattam,tudod,hogy neki is már 3 éves a kislánya?Örülök én is,hogy szegről-végről ismerjük egymást,pedig nem voltam biztos benne,hogy Te vagy a "Pmárti"!!Ha tudtam volna régen is,hogy ilyen jó fej vagy!!Ki tudja,lehet,hogy majd a mi lánykáink is együtt járnak bulizni!Egyébként az Erikáéktól tudok csak netezni.Őt honnan ismered?Puszi:Bori
Bori
 


Szisztok!

Márti, hogy sikerült a bemutató?
Mi nem tudtunk délután elmenni vásárolni, miattam, mert nagyon émelyegtem. Tudom, hogy sírt a szám emiatt, de már jó lenne ha vége lenne, mert háztartási kekszen kívül mást alig bírok enni. És hétköznap Dani mellett nagyon rossz szenvedni. Ma vettünk neki egy játék motort karira, de megkapta még a bolt előtt... Kép Igaz olcsó volt és nem is volt betervezeve. Nagyon bejött! KépAmúgy már megvan az ajándéka, egy több részes nagy építőkészlet.

Bori, ki az Erika? Ő a tesód?

Puszi mindenkinek:
Linda

És egy kép Daniról a motorjával:

Kép
bellana
 
 

 
 

Nagyon csini!!Igen,az Erika a tesóm,állítólag a Mártival dolgozott még régen.Képzeljétek,voltam munkahelyi vacsorán,olyan jó volt egy kicsit kimozdulni!Jól esett,hogy noha már aug. óta nem dolgozom a könyvesboltban,azért még "tagnak" számítok.De már alig vártam,hogy hazaérjek!!No,azt hiszem mennünk kell haza,Márti várom a válaszod!!Sziasztok,ha nem írnék addig,akkor boldog Karácsonyt!!
Bori
 


Sziasztok Lányok!
Igen a bemutató jól sikerült 2 db lámpát adtam el.Nagy sikere volt a dolognak januárban újra megyünk.
Erika ha jól tudom egy évvel idősebb mint én vagyok.Együtt voltunk élelmiszertanulók.Aztán Vácon a Lottó cukrászdában is együtt dolgoztunk.
"Bori"fú ez nekem így nagyon furcsa most hogy már tudom ki vagy és én nem így ismerlek.Na nem baj majd megszokom ha ragaszkodsz hozzá.Erikáék is kiköltöztek vagy maradtak itt Vácon?Teri "néni"semmi rosszat nem mondott rólad-Igazándiból akkor kerültél szóba amikor a Szilvitől megakartam volna venni a kiságyat,de kiderült eligérték neked.Akkor tudtam meg hogy babát vársz.Mi már 14 éve lakunk itt.Ja és kösz a jó fejséget aranyos vagy.És üdvözlöm Erikát.Nyáron láttam egy cukrászdában de nem tudtunk beszélni.
Pusssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Megint eltünedeztem jó időre. Karácsonyi bevásároltunk, házidogát írtam megint de még egyet meg kell írnom majd.
Linda, én is számolom ám a napokat neked! Szurkolok nagyon.
Márti gratula a nagylányodhoz.
Bori, az éjszakázás nekünk is kijutott, kisBéla igazából egy éves kora után aludta át rendszeresen az éjszakát - lehet hogy mi a kevésbé szerecsések közé tartozunk. Bimbóvédőt nem használtam, tényleg próbáld úgy, ahogy Linda írta, betömni a szájába a melled és rá fog kapni. Eleinte nekünk is voltak nehézségeink.
Moncsi, szívből szurkolok nektek, hogy jövőre nektek is legyen babácskátok. Ahhoz a drága vizsgálathoz az OEP mindenképpen kell, hogy támogasson titeket (fizetéstől függetlenül) mert van TB-tek. Vagy csak én gondolom így?

Karácsonyra mi is vettünk kisBélának építőkockákat (a megablocks-ból dzsungelcsomagokat) meg ikea-gyereksátrat. Az én vágyam is egy kismotor, de anyagilag már nem hiszem hogy belefér. Linda, jól láttam a képen, hogy Daninak már a nagyobb fajta van és leér rendesen a lába róla? Nagy édes nagyfiad van tényleg. Mire kitavaszodik, babakocsi helyett ezzel fogtok sétálni járni.
Puszi nektek, vigyázzatok magatokra, örömteli karácsonyi készülődést,
Tünde Nagymarosról
Tünde
 


Még két dolog jutott eszembe,
Bori, a La Leche Liga is nagyon sokat segíthet neked (telefonszámok a Kismamában vannak).

Márti, holnap megnézem a listán, hogy nyertél-e, már kifüggeszették.

Puszi,
Tündi
Tünde
 


Sziasztok, megint én írok.
Van egy kérdésem. Tudtok jó magánfogorvost Vácon? Az egyik fogam nagyon rossz, húztam-halasztottam és most nagyon fáj. Egy volt osztálytársam megadta egy orvosnak az elérhetőségét, de közvéleménykutatok a körötökben, tudtok-e jót. Esetleg olyat, aki a két ünnep között is dolgozik.
Irjatok.
Puszi,
Tündi
Tünde
 


Szia Tünde, jó, hogy újra itt!

Mi is túl vagyunk a vásárláson, bár még kell 1-2 apróság. Pl: mák. Bár nem tudom Dani mellett, hogy is lehetne végbevinni a beigli csinálást?
Ádi dolgozik rendesen, sőt szombaton is...
Agytubit kapok. Megint nem leszünk 2 egybefüggő napot csak mi hárman. Mert 25 anyós, 26 sógorék, aztán gálya, majd vasárnap és akkor szevasz.
Na, jó nem nyavajgok, csak egy rohanás lesz az egész, nem pihi.
Képzeljétek Dani már reggel sem akar szopizni. Volt, hogy egyálalán nem fogadta el, volt, hogy csak az egyiket...Lehet, hogy elapadt a gyógyszertől?
Tünde fogorvost itt sajna nem ismerek, pestre járok ha kell.
Tünde a motor 2500ft.-volt, szerintem nem drága.

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Sajnos mióta az én fogorvosom meghalt én bizony nem találtam jó fogorvost Vácon.Délután ha a párom hazajön megkérdezem az ő fogorvosát hogy hívják,mert azt dícsérik,de nekem nem ugrik most be a neve.Valami hapsi.Kis Béláról nincs fényképed?Úgy megnézném őt.
Mi 24-én itthon ünneplünk.25-én megyünk anyuékhoz délelőtt és ebédre,aztán húzás haza.Délután 5-re jönnek a sógorék.Azt akarták mi menjünk,de mondtam gyerekkel nem mászkálok egy nap 80-van felé.Anyós meg jönni akar nem tudom mikor?Remélem nem úgy mint tavaly.Nem beszélte meg és akkor esett be amikor már mentünk volna el.Anyám meg tiszta ideg volt,hogy nem érünk oda amikorra megvolt beszélve.
Ma már én is neki fogok sütni-Beiglit nem azt vettem kettőt.Zserbó,kókuszkocka,non plus ultra és kókuszgolyó meg talán pogácsa lesz a menün.A golyót csak bekell keverni és megformálni.
Akinek nem tudom az elérhetőségét annak és a családjának nagyon-nagyon boldog ,békés karácsonyi ünnepeket kívánunk.
Pusssssssssssz:
Márti és családja
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Képzeld kipurcant a telefonom!
Nem lehet megjavítani,ma tudtam meg a szrvízben. Kép
Úgyhogy majd írok mailt, meg Ádiéról sms-t.
BORI, neked sem tudok írni!!!!

Viszont ma csodás dolog is történt velünk. Már leírtam más topikikba, idemásolom:
Engem és Danit ma nagyon boldoggá tett egy kislány akit nem is ismerünk és aki rólunk sem tud!
Ma hazatérve a szokásos sétánkból egy karácsonyi csomagolóba kötött dobozt találtunk a negyedik emeleti lakásunk lábtörlőjén. Se feladó se címzett.Alig mertem behozni, kinyitni, hátha tévedés. A dobozon csak egy nyomtatott matrica volt nagy "Boy" felirattal és az , hogy a csomag tartalmát hány éveseknek szánták. Meg egy logó : doboz repülőszárnyakkal : Christmas Child Samaritan's Purse
Belül egy csomó kis játék: több kicsi állatka, Micimackó, Füles csacsi, cica, több kisautó, darus autó, meg egy csomó kis csoki,nagy télapófigura...És egy levél cím nélkül, angolul amiben az állt, hogy bárki is kapja meg a csomagot, remélik örülni fog és boldog karácsonyt!

Egy Lisa Hyland nevű kislány neve állt alatta.

Gyerekek én totál meghatódtam, még most sem vagyok magamnál! Nem is tudtam, hogy van ilyen, de ha tudom akkor se gondoltam volna, hogy a mi küszöbünkre is kerülhet ilyen csomag. Kár, hogy nem voltam itthon, nagyon érdekelt volna, hogy ki hozta, annyira boldoggá tett. Én nem vagyok oda a karácsonyért, de ez a váratlan és önzetlen ajándék megmelengette a szivem önzetlen ajándék és Dani is olyan boldogan tologatja a kisautókat...

Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Ettől csak a holnapi napod kell,hogy csodálatosabb legyen.
Látod az elrontott Mikulási hangulatod után milyen meglepetés ért?Én még ilyenről nem is hallottam!!!
Sütöttél beiglit?Én a pogácsa kivételével minden t megcsináltam,azt majd holnap.
Várom nagyon a holnap estét.Andika is itt volt nem rég és azt üzeni szorít neked ő is.

Tünde!
A fogdoki neve Gáspárdi Attila.

Sziasztok:Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti! Kép

Már tele a batyum... Olyan furán sajog a hasam...
Bár lenne este már.

Beiglit nem tudtam sütni, a kuktámtól nem ment, de holnap itthon lesz apuci, akkor megcsinálom. Ez van. Te, hogy a csudába tudtad Timike mellett megcsinálni???
Nna,akkor este jövök még, ha meg nem akkor írok neked sms.-t. Ádiéról, mert az enyém kipurrcant.

Kedves többi leányzó, ha benéztek még ide:

Nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép

Kép
bellana
 
 


Sziasztok,
először is nektek is békés, boldog Karácsonyt kívánok!!!
Nekem most sül a nemtudomhanyadik gyümölcskenyerem, folyamatosan meg is esszük, meg vinni is akarok kóstolót. Mi 24-én koradélután megyünk anyuékhoz Pestre, aztán vissza ide Nagymarosra (akkor párom apja és a párom öccse következik), végül szűk családi körben hármasban én meg a két Béla karácsonyozunk. Nálunk sütiből sima gyümölcskenyér, meg két vagy három almáskenyér meg olasz karisüti a párom cégétől (Panettone) lesz, ja meg mákosguba. Idén nem csinálok bejglit, tavaly a háromból kettő megpenészedett mert nem ettük.
Linda mi van???
Márti megnéztem, de sajnos ti sem nyertetek a nagymarosi CBA-ban. Mi sem.
Puszi nektek, pihenjetek sokat.
Tündi
Tünde
 


Sziasztok,
írok még. Linda, ez a csomag tényleg olyan szívhez szóló, így olvasva is. Én sem gondoltam, hogy van ilyen.
Megpróbálok felrakni egy képet kisBéláról, még szeptemberben készült.
Kép
Puszi,
Tünde
Tünde
 


Sziasztok!

Tünde, megint anygyal vagy! Láttam az üzit amit küldtél a másik topikba. Kép
Tegnap voltunk a dokinál: a bébi jól elbújt, de meglett : 10mm-es és 7 hetes. Kép

Béla nagyon szép kisfiú!

Mindenkinek boldog ünnepeket!

LindaKép
bellana
 
 


Sziasztok,
remélem jól telnek a kariünnepek nálatok. Nekünk sajna nagyon rosszul indult. A céges kocsi elromlott, a saját kocsin lejárt a forgalmi, úgyhogy először indultunk hármasban vonattal Pestre. Kevesen voltak, úgyhogy jól széttelepedtünk a fülkében. Dunakeszin felszállt egy srác, vele semmi gond nem volt. Majd Rákospalota-Újpesten egy kreolbőrú fiú. A párom kabátjához akasztotta a sajátját. Dülöngélt, mintha álmos lenne, turkált a kabátban, szörcsögött, mintha zsepit keresne. A nyugatiban előttünk leszállt és volt pénztárca, nincs pénztárca. Pár ezer forint volt benne, bankkártyák, jogsi, személyije a páromnak. Órákon át remegett a gyomrom, feljelentést tettünk visszafele este a rendőrségen, mert délután nem voltak, szóval így jártunk. Miért középre tettük a párom kabátját, miért nem figyeltem jobban mikor ők aludtak a gyerekkel, miért rabol ki egy pacák egy kisgyerekes látszólag sem jómódú családot. Nem igazán kellett ez Karácsonyra...
Amúgy kisBéla nagyon örült az ajándékoknak.
puszi,
Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Jaj szegényem,sajnálom, hogy így jártatok, főleg most. Kép Tényleg pofátlanság, hogy gyerekeseket fosztogatnak. Egyáltalán milyen alapon veszik el a másét?!
Remélem letiltattátok a kártyát?
Viszont most majd mindent újra beszerezni...az szép kis menet lesz.

Nekünk eddig egész jól telt, bár az autónk egyáltalán nem hajlandó elindulni, tök elromlott Kép Após jött értünk és vitt is el magukhoz. Ott voltak sógoromék a két kislányukkal és a dédi is.
Ahhoz képest, hogy paráztam az egésztől, be kell vallanom nagyon jól éreztem magam. Dani is boldog volt, hogy játszhat az unokatesókkal Kép

További nyugodt karácsonyt, puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Micsoda szemét egy alak!!!Én nem is tudom mit kellene ezekkel a kreolokkal csinálni.Amit ezek megengednek maguknak az sok!É még az állam is csak őket támogatja,nem is lehet akárhogy hívni őket!
Nálunk is jól telnek az ünnepek,sok szeretettel,jó hangulattal.24.-én Timivel nem lehetett bírni jött a foga és egész nap szólózott.Most éjjel meg óránként kelt alig aludtam valamit.
Vasárnapra még meghívtak a sógorék kocsonyázni.
pussssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Tünde!
Köszi a képet kisBéláról.Nagyon aranyos és helyes kis srác.Mért rejtegetted eddig?
pussssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok,
amúgy mi is jól vagyunk, örülök, hogy jól telnek a karácsony napjai. Köszi a dícséretet a kisfiam nevében. Kép
Márti, Panadol Baby nem segítene a Timin?

Tényleg, ti jártatok már a www.egyszervolt.hu oldalon? Ajánlom az animációk közül a kárókatonát( ez a kedvencünk), az elvitte a róka c. dalt. És a dalok közül a jön a tigris kezdetűt. Nézzétek meg.
Puszi,
Tünde
Tünde
 


Sziasztok Lányok!
Tünde!
Még nem próbáltam a Panadol Babyt.Kiderült nem a fog volt a gond.Tesó haza hurcolt a suliból mindenféle jó kis bacit.Ő végig nyűglődte a karácsonyt és megajándékozott vele engem.Sajnos Timi meg tőlem kapta el.Szegénykém lázas,szörcsög és enni is alig akar.
Kocsonyázni sem mentünk ma.Felhívtam a sógórnőm,hogy lázas alány.Erre a párom azt mondja" milyen jó kifogás,ha nem akarunk majd menni valahova akkor azt mondjuk beteg a gyerek".Mondtam ne fesse a falra az ördögöt.Inkább én lennék kétszeresen beteg csak Timike egyáltalán ne legyen.
Linda!
Látom jól vagy,csak nálatok is Dani van lerobbanva.Vigyázz rá és magatokra is .
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Kép
pkismarti
 
 


Szia Márti!
Tündéri a kép!
Dani ma megint kiakasztott, pedig itthon volt az apja...esténlént nem hajlandó aludni, nagy cirkuszok vannak és ha el is alszik 11 és éjfél körül felkel és kezdődik az egész előről...Láza nincs,fogat nem látok, de adtunk neki Panadolt hátha...
Megdöglök egy kis pihiért...

Tettem fel új képeket a babanet albumba: http://babanet.hu/album/main.php?album=848&page=2

Puszi: Linda
bellana
 
 


Sziasztok Csajszik

Remélem mindenkinek boldog volt a karácsonya (még Tündééké is, az igen rossz kezdet ellenére)
Mi is sikeresen vidáman sok sok rokonlátogatással egybekötve ünnepelgettünk, én EGYSZER SEM főztem vagy sütöttem Kép Nem győztünk hol egyik hol másik anyukához mászkálni.
Sajna én még csak a temetőbe vittem baba-ajándékot, egy angyalkás ezüst gyertyatartót (de aztán nem mertem otthangyni). De képzeljétek már nem vagyok szomorú! Tudom hogy a kisfiam nem ott van a földben, az csak egy pic beteg test. A kisfiam máshol van... Remélem mihamarabb visszajön hozzám (vagy elküldi a testvérkéjét- hadilábon állok ezekkel a lélek-dolgokkal). Na mindegy, még nem jött meg de ma negatív volt a teszt, 12. napon lehet hogy korai volt? Azért jó lenne ha szilveszterig kiderülne, hogy akkor ihatok vagy nem?? Kép
A kis aranyos babókáitok nagyon édesek! Linda, én úgy irigyellek hogy van egy motoros rosszcsontod aki nem hagy aludni meg egy picike fiókád aki nem hagy enni Kép Nehogy panaszkodni merj Kép !!!
Na de azért szeretettel irigyellek, nem olyan sárga-gonosz-irigységgel, azt ugye tudod.

Tündi, nem, az OEP nem támogat (gondolj bele akik műtétre gyűjtenek Kép ) DE! Már talán írtam hogy a debreceni klinikáról javasoltak egy grazi klinikát. Őket megkerestem emilben, majd ők továbbküldték a levelemet a heidelbergi egyetemi gyerekklinikára (24 órán belül). És újabb 24 órán blül jött a válasz, ők már 30 esetben szűrtek magzatból SLO szindrómát és egyszer sem tévedtek, nem gén hanem vegyi szűrés, (a dehidrokoleszterin enzim eltérésének szűrése lepényboholyból vagy magzatvízből) előzetes diagnózis (szülők, vagy első testvér) nélkül is igenis vállalják, és CSAK 18000 FORINT!!!!!! ÉN TALÁLTAM! Megírtam mindezt a SOTE-s dokinak 22-én, aki még azóta sem válaszolt. Őneki talán az antverpeni klinika nem válaszolt? A Bolgárkerék utcai genetikai tanácsadóból sem hívtak (október 16. óta) hogy tudnak-e szűrési lehetőséget! A külföldi orvosok meg 24 órán belül segítettek!!!!! Megköszöntem, erre azt válaszolta a grazi prof hogy "nincs mit megköszönnie, ez az én munkám".
Úgyhogy ez volt az én szuper karácsonyi ajándékom, hogy van remény, minden szuper!

Mennyire igaz hogy minden relatív!Más kétségbeesik ha ilyen szűrést írnak elő neki, én meg tök boldog vagyok és még egy csomó pénzt fizetek is érte Kép csak meglegyen a biztosíték.

Mondtam babó szellemének, csak akkor jöjjön ha egészséges papa+mama sejtek találkoznak. Addig várjon szépen Kép

Apropó. Nincsnek errefelé frissen szült anyukák? Vagy elszámoltam? Egykét társunk már eléggé előrehaladott lehet!

Mindenkinek vidám szilvesztert (bárcsak én is otthon tévézhetnék egy kisebb - nagyobb babával)
és nagyon nagyon boldog új évet kívánok!
Moncsika
Moncsi
 


Drága Moncsi!

Összeszorult a szivem attól amit írtál az ajándékról. Azt hiszem volna mit tanulnom tőled.
És ha veled "beszélek" ég a képem amiért nyafogok olyan dolgokért amik a világ legszebb és legtermészetesebb dolgai. Sajnálom, ne haragudj!

Az azért ciki, hogy a magyarok egy emailre sem tudnak válaszolni. Amint tudsz valamit írj! Mentek bulizni?
Moncsi,nagyon-nagyon boldog új évet kívánok neked jobbnál jobb hírekkel és csupa-csupa jót!!

Millió puszi:
Linda
bellana
 
 


Drága lányok!

Kép

Mindenkinek nagyon-nagyon boldog új évet kívánok!
Moncsinak külön, hogy minden rendben legyen!!

Millió puszi nektek:
LindaKép
bellana
 
 


Mindenkinek boldog új évet kívánok! Kép
Tündi
Tünde
 


Sziasztok Kislányok,Nagylányok,Anyukák!!!
(Üdv a hímnemnek is)

Szomorúan látom,hogy idén még nem indult el a társalgás.Csak nem a tavalyi évet sajnáljátok?
Mi szilveszterre családostul megkaptuk a bacilusokat és ebből kifolyólag mindenki itthon tespedt.Mondjuk,ha rendben lettünk volna sem megyün mulatni,mert Timit még nem akartam volna elpasszolni.Majd idén kirúgunk a hámból.Ha lesz miből!
Lida!Mi újság van veled és veletek?Hogy bírod,hogy már nem vagy egyedül?A rosszullétek múlnak?Én gyömbért ittam teának készítve.Persze egy idő után ez sem használt már az illatától is rosszul lettem,de az elején működött.
Na sok pusssssssssssz mindenkinek:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok,
örülök Márti, hogy végre írtál. Nézegettem én is idén a topikot, de semmi.
Nekünk jól telt a Szilveszter, párom barátaival családostól, gyerekekkel ünnepeltünk. KisBéla éjfél után néhány percig bírta, akkor kidőlt.
A vizsgáimra kéne készülnöm igazából, pénteken is megyek, meg szombaton is. És már mi is betegek lettünk, vírusfertőzés. Én kezdtem, 1 nappal utána becsatlakozott kisBéla is. Neki begyulladt a torka, az orra meg nagyon folyik, ma voltunk gyermekorvosnál, kaptunk mindenféle orvosságot. Szóval mi így vagyunk.
Linda, Moncsi, Bori és veletek mi újság?
Puszi,
Tündi
Tünde
 


Szia Lányok!

Márti, mail ment kedden, odaért?
Tünde, én is megvagyok, időnként belesek. Kép
Kedden voltunk dokinál: a bébi25mm-es volt és ma 10 hetes. védőnőnél még nem voltam, majd jövőhéten. A vetélés elött hamar elmentem, aztán sírva szorongathattam a kiskönyvet. Most direkt húztam az időt, de már el kell menni vérvételre.
Dani mostanában nagyon lefáraszt, néha kétségbeesek mi lesz velem ha megszületik a pici...
De bízom benne, hogy addigra majd jobb lesz és én se leszek mindig álmos, fáradt. Rosszulléteim gyakorlatilag nincsenek már, csak olyan álmos vagyok egész nap, hogy majd megdöglök.
Mondcsak Tünde, hogy a csudába tudsz a lurkó mellett tanulni??????? Nekem ez nagy relytély, bár jó lenne nekem is valami, de hát 5 perc nyugtom sincs. Kép Mindig irigylem aki megtudja szervezni. Én nagyon béna vagyok...

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok...
Jöttem, csak hogy fellendítsem a társalgást...
Nem, még nem csatlakozom hozzátok..
De az idén már mindenképp.
Tegnap a párom csak úgy bedobta beszélgetés közben, hogy ő bizony már felkészült az apaságra...
Kép
Moncsi én szorítok nektek!

Puszi és BUÉK mindenkinek.
Tökmag
Névtelen
 


Sziasztok!
Tündi!Eddig neked adtam a tanácsot ,hogy süss gyümökcskenyeret én meg évek óta nem mertem.Olyan vacak a sütőm.Aztán karácsonykor kitaláltam kibélelem a sütöt alaposan alufóliával és most gyönyörűen süt újra.Nekem is nagyon jó lett a gyümölcskenyerem ami hipp-hopp elfogyott.Jó tanulást és vizsgát!!!!
Gyógyuljatok meg minél hamarabb ez úgy látszik most általános és mindenkin átmegy.
Linda!Tegnap néztem a tv-ben nagyon hideg cukor nélküli gyümölcsteát javasolt a nődoki kortyolgatni.Az állítólag jó a reggeli hányigerre.Mailt olvastam és válaszoltam.
Tökmag!Jó lenne minél többször és hamarabb írnál majd a fellendítés végett.
Pusssssssssssz:
Márti
pkismartiTIMIKE
 


Na ezt jól elküldtem remélem rámismertek!!!!
pkismarti
 
 


Sziasztok,
már 'csak' pénteken van egy vizsgám, ez lesz a legnehezebb, most állok neki.
Linda, én úgy tudok tanul(gat)ni, amikor a pici már alszik, szóval éjjel, vagy egy kicsit a délutáni alvásnál, de akkor nem igazán. Tavaly főleg azért nem kezdtem bele ebbe az évbe, mert igény szerint szopott és olyan pici volt, hogy nem mertem 'magára' hagyni. Egy osztálytársam csinálta, és mindig zokniig anyatejesen ért haza az órákról. Szerintem majd jővőre kezdd el a humánerőforrásmenedzserit, mert akkor már a babóca is nagyobb lesz, Dani is leköti már akkor őt és a párodnak is könnyebb lesz. De az is lehet, hogy neked idén is menne.
Márti, nagyon örülök, hogy te is sütöttél gyümikenyeret. Ennek mindig nagy sikere van, mert nagyon finom. Ja én vasárnap a decemberi kismamából próbáltam ki a mézes sárgarépatortát, hát ez nekem sem ízlik, sőt senkinek a családban.
Mára ennyi nekiállok tanulni.
Sziasztok,
Tündi Kép
Tünde
 


Szia Tündi!
Jó,hogy legalább te írsz néha.A többiek vagy nem írnak,vagy hűtlenkednek.A vizsgádhoz majd szorítok,de szerintem neked sikerülni fog.
Mi van kisBélával,miket csinál már?
Pussssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs,hogy eltuntem, de mostanában ránk járt a rúd.
Péntek fél négyre arra ébredtem, hogy Dani hörög.
Berohanok, hát összehányta az ágyát. Reggelig jóformán egyfolytában hányt. A végén már epét.
Elrohantam az orvoshoz -aki átvette a régitol a parxist és most láttam elöször-. Azt mndta sok folyadék, meg írt fel hányás elleni kúpot és mondta, hogy este ügyel itt a váci kórházban, ha gáz van 6 után mehetünk. Na, alig érünk haza a gyerekbol már alul is dol a dolog...Úgyhogy a hányás elleni kúpról ennyit... Egész nap hányt ment a hasa, a végén már víz lövelt ki a fenekébol! Nagyon megijedtünk. este bevittük a kórházba, mert addigra már láza is volt és nagyon rosszul volt már. Ott akartak tartani minket infúzióra tenni a bébit, de végül megállapodtunk a dokinovel, hogy ha egész éjjel max.20 percenként itatjuk Danit akkor mehetünk, de reggel kontroll. 10 percre lakunk a kórháztól ezért mertünk bele vágni. Danit magunk mellé vettük az ágyba és jéghideg vizet próbáltunk itatni vele kanalanként. hosszú éjszaka volt, de nem száradt ki. Ez pont akkor volt mikor az a jó nagy hó esett. Reggel, hogy azért Dani is szánkózzon, azzal húztuk el a dokiig. aki javulást emlegetett. Itthon persze továbbra is dölt a gyerekbol alul felül minden. Szépen irogattam egy papiron, hogy mibol mennyi...
Este ismét nagyon rosszul nézett ki a babám ezért telefonáltunk a kórházba, ahol megnyugtattak, hogy ez most "normális".
Na, summa-summárum tegnap előtt késo délután volt hajlandó enni a kincsem egy kis zöldség levest. Majdnem 4 napig koplalt. Kép Tegnap előtt volt itt a dokinő is és már egyértelmuen javulást látott.
Ma már rosszalkodott és nem volt hányás, láz és semmi egyéb.
És persze a tetejébe még én is elkaptam. Állati jó volt. Azért féltem emiatt, mert a Duphston amit szedek a terhesség megmaradása miatt, nehogy így vagy úgy kijöjjön... állítólag ez valami járvány. A férjem vett ki szabit a múlthéten mert mostanában alig volunk együtt, de eddig csak ápolóként volt jelen szegényem.
Tegnap a védonő is volt kinnt, és kiállította a kiskönyvem. Kép Remélem nem kapkodtam el, bár ez már a 11-ik hét.

Puszi:

Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Örülök,hogy hallok felőled és ide is megírtad mi is van veletek.
Nálunk most olyan átlag napok vannak alig van változás.Most már a mi szobánkban is van gép nem csak Gabinál úgyhogy alig mozdulok ki a lakás ezen pontjáról.
Ma volt a veresegyházi ismerősöm látogatóban ,persze a Manót nem hozta,de legközelebbre megígérte.Kíváncsi vagyok Timi hasonló korú gyerekekkel hogy viselkedik.
A múltkori náthából mind kigyógyultunk,csak Timi szedett össze valami kórságot a rendelőben amikor elvittük megnézetni nem maradt-e valami szövődmény.A mellettünk levő kiscsávó arca volt tele valami piros ragyával és valószínű amig bent voltunk összefogdosta a lány ruháját,mert másnapra rajta is volt.Alig bírom neki helyre hozni.Olyan ekcéma szerű foltok.Ennyit arról,hogy rendelőben gyógyulni vágyik valaki,még több baja lesz mint volt.
Megnéztem Dini-Dani képeit szokás szerint változatlanul aranyos a lelekem.Vajon ő kitől kapta el ezt a kórságot?
Nekem a dokinő azt mondta ebben a téli időszakban ne vigyem nagyobb közösségbe a lányt,de még boltba sem ha megtudom oldani.
Légyszike ide is írj sűrűn fogok válaszolni jó?!
Pussssssssz:

Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Örülök, hogy válaszoltál. Én mostanában alig tudok netezni. Igaz már unogatom is...
Hétvégén megyünk anyósékhoz.
Hétfőn tízre megyek hüvelyire (brrrr). És ha oké akkor végre elmegyek az első vérvételre is másnap.
Ma vettünk a barátnőmmel ruhaanyagot 2 kismamanadrágra valót. Kép Van egy varrónő ismerőse és ő elég baráti áron megvarrja. Az anyg 4 ezer volt... Néztünk gatyókat, de min 7 ezer és szörnyűek. Legalább 2 méter magas és 500 kg.-os lényekre tervezik. Ami volt Danival azokat kölcsönadtam kismamáknak. Az egyiket vissza tudom kapni, de a többire még szükség van, mert az anyuka márc. 1-re van kiírva. Nem baj, mert azok kantárosak és úgyse szerettem őket. Ezt meg majd át lehet alakítani rendes gatyóra.

Hétfőn szoríts!!
Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Ne ízgulj a vizsgálattól!Amikor kijössz el is felejted.Voltál már az SzTk-ban?
A kartonozóban bekell majd jelentkezned.Sorszámot már nem osztogatnak csak beviszik az adataidat.
A nővérkék nagyon aranyosak.Van ott egy marika nevű idősebb és egy vörös hajú nem tudom a nevét.Mind a kettő aranyos szerintem.
Nekem sajnos nincsenek már kismama ruháim odaadtam őket anyunak és ő hordja meg talán ki is esnél belőlük.A netet én is kezdem már unni.Nem nagyon írnak a lányok.Benézek írt-e valaki aztán átszoktam menni a babaszobára mit árulnak elérhető áron jó minőségben.
Hétfőn és is viszem Timit mázsálódni.Kiváncsi vagyok mekkora és mennyit vett le belőle a múltkori betegség.

Pusssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Itt vagyok!!Úgy írnék Nektek ,de csak akkor van rá lehetőségem,ha tesóméknák vagyunk.Már alig várom,hogy nálunk is legyen.Te jó Isten,Linda,végig borzongtam a Dani betegsége olvasása alatt,nem semmi!Tök jó,hogy ennyire lehet bízni abban,hogy milyen gyógyszert adnak az ember gyerekének.Márti,remélem már ti is jobban vagytok.Én már előre rettegek az influenzától,nehogy valaki hazahozza.Más:nektek mikortól tartotta a fejét a bébitek?Próbálom követni a fejlődési szakaszait,hogy minden rendben van-e.Most éppen ott tart,hogy egész nap a kezét nézegeti.Ti tornáztattátok őket?Én nam merem annyira gyűrni,pedig állítólag kellene.Sok puszi mindenkinek:Bori
Bori
 


Sziasztok,
Linda, szörnyű lehetett nektek, örülök, hogy jobban vagytok. Velünk is történt mindenféle. Rossz hír: szerda délután akartam Babót visszavinni gyerekorvoshoz mert nem gyógyult a vírusos torokgyuszija. Előtte még leesett a fotelból neki az üvegasztalnak és szétnyílt a jobb szemöldöke. Telefon a dokinak, kézben rohantam vele orvoshoz és soron kívül összehúzóragasztózták neki. A tapaszt le akarja szedni, mert zavarja szegénykémet. Ja tegnap este és ma délelőtt lázas is lett. Jó hír: pénteken levizsgáztam szállodából is, kész van a félévem. Olyan boldog voltam/vagyok na meg egy picit büszke is.
Hát ennyi.
Puszi,
Tündi
Tünde
 


Szia "Bori"!
Mikor várható,hogy lesz nálatok net?Közeljövőben és az mit jelent?
Nem igazán emlékszem mikortól tartja Timike a fejét ,pedig most volt nem rég.Talán 3 hónapos kora óta.Egyébkén rettentő lusta kislány minden később csinál mint a többi gyerek.Végre hajlandó már forogni.Jótt a babaszobából(ez is egy netes fórum)egy infós levél,ugyanis holnap tölti a 8.hónapot és mindig megküldik mit kellene csinálnia.Azt írták már felkéna magát húzni és megkapaszkodni,ha nem forduljak orvoshoz.Hát nem fogok rohanni.Az apjára ütött anyósom szerint ő volt ilyen lusta.Viszont már mondja bababa ,mamam,nemnem,anya.Ebben viszont az anyjára állítólag én voltam ilyen dumagép.
Tornáztatni tudatosan nem tornáztattam,csak úgy a pelus cserénél gyúrtan meg.
Tündi!
Borzasztó lehetett KisBélának ez a sérülése!
Emlékszem amikor a fiam két évesen bölcsibe járt és felhívtak a munkahelyeme,hogy"anyuka ne ijedjen meg,de a gyereket be kellett vinni a kórházba összevarták a száját".Anyuka persze pánikba esett és rohant a gyerekhez mi van vele.A gondozónénik voltak olyan figyelmetlenek nem nézték a gyerekeket és a fiam alól agy másik úgy húzta ki a székez,hogy szája pont az asztalszélbe csapódott aminek a varrás lett a következménye.Gondolhatod milyen dühös voltam.
A vizsgádhoz gratulálok!!!!!!
Pussssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti,
a nagyfiad bölcsiskori balesetén elgondolkozva jut eszembe, hogy minek is vannak bölcsődék. Egy ideig gondolkoztam, hogy augusztusban ha letelik a gyed és a gyes az sajna nagyon kevés, visszamennék dolgozni. Ekkortájban volt az Aranyág egyik műsora egy vidéki bölcsiről, egyenruha van, de szakadt, a gondozók a 20 gyerekből csak egy-kettőnek segítenek enni, a pici babák a rácsoságyakban sírnak...összeszorult a szívem, én a fiamat nem akarom ilyen helyen hagyni.
Köszi a gratut, nehéz volt, de túl vagyok rajta.
Ird majd meg mekkora már a Timi, ha túl vagytok a méreckedéseken.
Linda, hogy vagytok?
Bori, szoktatok sétálni járni, merre?
Moncsi veletek mi újság?
Irjatok majd.
Puszi,
Tünde Kép
Tünde
 


Sziasztok!
Timike a mai nap 8 hónapos és 8 kg,70 cm.
Most röviden csak ennyi,mert nagyon zsúfolt volt a napom és elfáradtam.
Pussz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti,
akkor szép nagy lányod van már, őt is elég megtartani, ha hosszú távon kell fogni. Ilyenkor állt ki a karom.
Linda, túl vagy a vérvételen? Vizsgálat is volt?
Sziasztok,
Tünde
Tünde
 


Sziasztok!

Túl vagyok a vizsgálaton és a vérvételen is. Tegnap voltam hüvelyin az sztk-ba, jó sokat kellett várni, vagy háromnegyed órát. Pedig a doki azt mondta a magánrendelésen, hogy a sajár betegeit elöre veszi...Nagyon rövid ideig voltam bennt, de azért láttam amint a Tesó akciózik. Kép
Kezeit, lábait úgy lóbálta, hasravágta magát aztán vissza, majd oldalra. Nagyon édi volt.
A doki azt mondta rendben van. Az aszisztensnök meg, hogy majd az AFP lelettel menjek legközelebb.
Kiszámoltam, hogy az majdnem 8 hét még...
Most vagyok 11-12 hetes (csütrtökön lesz pont 12. ) az AFP még 4 hét és azt mondták 2-3 hét míg megjön az eredmény. Addig nem kell dokihoz menni?
Én a Danival minden hónapban voltam és mindig kaptam videót is. Errö;l a kicsiröl meg nincs semmi csak egy kép amin nem is látszik. Kép
Kissé csalódott vagyok...
Amúgy a rosszulléteim még nem múltak el és állandóan aludnék, amit persze nem lehet.
Vérvételen ma reggel voltam. Idáig húztam.

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Kedves váci és Vác környéki anyukák!
Most költöztem Vác környékére, és kb. három hetes terhes vagyok. Szeretnék találni egy jó orvost, akihez bizalommal mehetek. Kérem a segítségeteket: kit ajánlotok?? (Meg kell mondjam, eléggé tartok a Váci Kórháztól...)
Köszönöm
Móni
SzMóni
 


Sziasztok!

Tünde vagyok, már rég írtam még a nyáron. Megszületett Dorina babánk november 3-án éjjel.
tünde
 


Linda!

Gratulálok a kis jövevényhez, remélem minden rendben lesz Veletek!
Megpróbáltam nagyjából visszaolvasni a dolgokat, most a Corából írok, otthon nincs net, de most már több lehetőségem lesz írni.

Móni!

Én a váci kórházban szültem Kondér dokinál és Mádi Mária szülésznőnél. Szerintem semmi gond a kórházzal, amikor én szültem csak mi voltunk a szülőszobán. Elég nehéz szülésem volt, bár gyors. Este fél tízkor mentünk be és fél kettőre bújt ki 4050g-os kisbabánk. A csecsemősök is kedvesek, inkább a szülő nőkkel volt gond, én úgy vettem észre, hogy kevesen szoptattak és a legtöbb kismama dohányzott.
Ha bármilyen kérdésed van hívj fel: 06-20/9266-341.

Most két és fél hónapos Dorci baba, elég sírós szegénykém, de éjszaka szerencsére már csak egyszer ébred. Nappal is alszik kétszer, de nagyon nehezen alszik el. Ha van valakinek altatási tippe írjon!!
Én kezdettől fogva igény szerint szoptatok, ez azt jelenti, hogy szinte állandóan. Nem tudom hogy lehet arra szoktatni a kis csöppséget, hogy csak akkor cicizzen, ha éhes??!?
Egyébként cukifalat, sokat mosolyog ha épp nem sír és sokat gőgicsél.

Most ennyit tudok írni, mindenkit puszilok, Tünde Sződről!
Még írok amint lehetőség lesz rá!
tünde sződről
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: