Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anide, Örülök, hogy nem vagyok egyedül, mert én is szinte nap mint nap belenézek, hogy mi újság itt!Köszi a bókot a kislányomra, ő egy kis huncutka, de imádom!Már kijött a nyolcadik foga, 2 napja!Drukkolok a 4D-re, biztos jó lesz a mozi!Kép
Amúgy az allergia nem egy kellemes dolog, nekem is van! Sőt én asztmás is vagyok! De képzeld csoda volt, mert amikor terhes voltam elmúlt!! De szerintem neked meg pont a terhesség alatti van! Érdekes, de ilyenkor vagy elmúlnak meglévő dolgok, vagy előjönnek olyanok amik nem voltak! Nekünk meg a kutyánktól kellett megválni, mert én meg a kutyaszőrre lettem allergiás, taknyom nyálam egybe volt, és alíg kaptam levegőt télen!!!És nem volt bent a házban a kutya!Sajna, de a baba fontosabb volt! Szerintem azért menj el egy allergia szakrendelésre, mert orrsprét, szemcseppet azt lehet használni ilyenkor is! Meg azt hiszem van valami homeopátiás okosság is!
Ja, én meg most tudtam meg azt is, hogy szoptatás alatt meg a tüdőszűrés sem jó! Így én most nem megyek oda se, mert reggel este még van cici!te meg főleg ne menj!Kép
Na megyek már késő van, puszi, Mónika
manóci
 
 


Sziasztok!

Én sem tűntem el, benézegetek gyakran!
Szörnyű utálatos, álmosító ma az idő!

Móni!
talán arról vagyok felismerhető hogy 2 gyerekkel rohangálok, az egyik a babakocsi mellett esetleg biciklin a másik félig kimászva a kocsiból!
gyakran megfordulunk a játszótéren is 10.30-11.30 között általában! Más semmi különös ismertetőjel!

Üdv

Döngy
döngy
 
 


Sziasztok!

Voltunk 4D-n és itt is azt mondták hogy Bence van a pocakomban, és minden rendben van vele is és velem is. Majd írok többet is, csak most rohannom kell!

Viszont lenne egy kérdésem! Nem ismertek itt Bián kreatív, reális áron dolgozó asztalost? Kéne nekem egy szekrény záros határidőn belül. Megköszönném ha tudnátok ajánlani valakit!

Előre is köszike

AnideKép

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 

 
 

Szia, Anide!

Édes a picúrod, és tök jó, hogy minden ok.
Nekem az egyik barátnőm férje asztalos, és itt laknak ők is Bián.Otthon van a műhelye is!Ha érdekel megadom a telszámát, és lebeszéled, hogy mit gondolsz!Kép
Allergiáddal mi újság?
Üdv: Manó
manóci
 
 


Halihó mindenkinek!

Manóci! megköszönném nagyon az asztalos telefonszámát! Szépen dolgozik ugye? Kép
Kicsi leányzód hogy van?
Allergia ügyben azt hiszem rájöttem mi a baj. Van a hálószobánkban egy gardénia nevű nagyon szép növény! Amikor azon kinyílik egy újjab virág, akkor ébredek reggelre szúrós szemmel. De annyira szép!!! Nem akarok megválni tőle! Ha pedig átrakom máshova, tuti annyi neki...Kép

Hogy bírod/bírjátok ezt a fülledt meleget? vagy csak nekem szenvedés ez? Megőrülök, ömlik rólam a víz, pedig még ruha sincs rajtam! Kép Jövő héten megyün k nyaralni, de már alig bírom ki ezt a pár napot! Várom már a fincsi lubickolást!
Jut eszembe, tegnap voltam védőnőnél! Tök aranyos volt! Egyre szimpibb! Az elején nem rajongtam érte... Mondta hogy ne menjek napra a pocakommal! De nem is baj! Egyébként is minden nyáron hyporeklám maradok! Kép És csak 2kg-ot híztam az elmúlt 2 hónapban! Ami azért is nagy szó, mert az első kettőben kb 15-öt! Kép Na mondjuk egyébként sem voltam egy soványság! Kép

Megyek is mert ma még egy csomó dolgom van! Ki is kell még mennem anyagot venni jó kis nyári rucihoz! Remélem találok!


Puszi mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Szia Anide!

Meleg ügyileg mi is vergődünk, de itt a kertben, és a teraszon ahol árnyék van ott elviselhető!Már fölállítottuk Esztinek a kismedencét, majd most hétvégén le is teszteljük, hogy hogy tetszik neki!
A virágtól lehet az allergiád, de azért amíg babás vagy jó lenne ha máshová helyeznéd!Csak életben marad már csóró!Kép
Mondtam neked, hogy rendik a védőnők, szívükön viselik a "sorsunkat",és a babákét is!Kép
Jó lesz a nyaralás neketek biztos, lehet tudni hová mentek?Mi most egy pár évig nem nyaralgatunk! Majd ha már nagyobbak lesznek egy kicsit, és értékelni tudják, de az meg még odébb van, mert a tesó meg amúgy is csak jövőre van betervezve!KépItthon nyaralgatunk, meg pár napokat megyünk vidékre rokonokhoz, barátokhoz, meg Velencére a barátnőmékhez/kerifiamékkal/!Nekünk ennyi lesz a nyár, de ha apa itthon lesz egy kicsit már nekem az is nyaralás.KépKép
Az aztalos srácnak leírom a számát, remélem meg tudtok egyezni!Zachán Tamaás,06 20 9453820
Vigyázz magatokra a melegben,és jó nyaralást nektek, ha addig már nem írunk!Kép

Puszi, Manó
manóci
 
 


Szia Manó!

De jó hogy nektek van teraszotok, meg kertetek! Én is annyira vágyom ki, de nekünk olyan hátul mintha bomba robbant volna...Kép Majd talán nyár végére lesz rendben!Kép
Nyaralni Krétára megyünk 4esbe anyóssal és a párom unokaöccsével...(remek lesz) Aztán majd vmikor júliusban kettesben. Nagyon szeretek utazni, és próbálom kihasználni az időt amíg lehet.
Bár volt már hogy 1/2 éves kisfiú ült mellettem a repülőn Kép Remélem majd azért tudunk menni Bencével is, csak sajnos a párom elég parás repülés ügyileg, és szerintem a kis utódot is félti majd rendesen! Kép
Leányzód biztos élvezi majd a nagy pancsit! Neki a legjobb! Pelusba rohangálni, aztán tojni a világra Kép!
Képzeld megtaláltam álmaim kiságyát! Kb 2 hónapja keresgélek ovális kiságyat, és végre találtam! Igaz hogy egy fél vagyon, de meg hánytuk-vetettük apával és megbeszéltük hogy ha úgy sem 1 babát szeretnénk akkor pláne jó! Kép
Ha érdekel: http://www.stokke.hu/belso.php?inf=gy_sleepi&nagykep=./images/szek/gy_sleepi4n.j pg#mozogva
Megtalálod a pelenkázóját is itt! Meg ami még baromira tetszik benne, hogy húzogatni is tudom, és ahogy a baba nő, úgy tudom bővíteni. Sztem nagyon ötletes. Persze skandináv...Kép
Jövő héten csütörtökön megyünk! Addig még azért írok! Kép Össze is futhatnánk vmikor nyaralás után ha gondolod!
Nagyon köszönöm az asztalos számát!

Vigyázzatok magatokra!

Üdv mindenkinek!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Szia Anide, megnéztem a kiságyatokat, jópofa nem is láttam még ilyet!Kép
Én is úgy voltam vele, hogy 2 gyereket szertetnénk, ugyhogy a kiságy a babakocsi, meg a pelenkázó legyen új, és olyan amilyet mi igazán akarunk!Ha mást kapunk annak csak örülök, de ezek legyenek újak!
Kréta, az nagyon jó hely, én is voltam már ott nyaralni, és szupi volt!Kép/igaz nem anyóssal, azt nem tudom milyen/A repülővel nekem semmi gondom, sőt biztonságosabbnak tartom mint átmenni egy forgalmas úton!KépKépMondjuk én már elég sokat repültem, lehet hogy bele kell jönni ebbe is?!Kép
Igen a kert az tök jó,és azért már szépülget is! Mindíg valamit csinálgatunk rajta, meg én vagyok a fő virágos, imádom a szép virágokat,újítok mindíg valamit!KépElőbb utóbb nálatok is szép lesz mindenKép Ahogy visszanézegetem az építkezésünkről a fotóalbumot, hát mindíg megjegyzem, hogy nem szeretnék még ott tartani! Sitt a kertben, feltúrva a vezetékeknek stb.stb.! Szóval ezt megértem, de jó lesz majd visszagondolni ha már szép lesz nálatok is minden, meglátod!
Na, de pancsi az nem volt a hétvégén, ugyanis olyan tornádó volt, hogy majdnem a kertiparti is elmaradt! Jöttek a barátnőmék, a két gyerekkel / az egyik a kerifiúnk/ hát alíg mentünk ki a házból, csak du. mert annyira fújt a szél! pedig kánikulát mondtakKépKép
Mindegy azért elvoltunk, csakj a gyerkőcök is nyügik lettek a végére, mert nagyon megérzik a szelet, és utálják is! Meg persze nem aludtak, be voltak zsongva egymásért!Kép
Én is nagyon örülnék, ha taliznánk nyaralásotok után!KépLegalább ismernék valakit már végre személyesen is!Kép
Az asztalos remélem beválik, aranyos fiú kis szolíd csendes!Kép
Na megyek, már látom jó késő van, puszi Manó
manóci
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok Lányok!

Jelentem, mi mi is biatorbágyi lakosok lettünk!Kép

Még totális káosz van a házban, de mára elkészült a konyha is, így remélhetőleg hétvégén minden a helyére kerül.

Zsombi elkezdte az ovit, nagyon tetszik neki, és a gondozónők is meg vannak ele elégedve.Kép Én sajnos még mindig rettenetesen rosszul vagyok, de legalább kisbabóka jól van. Tegnap voltam dokinál (végül a Szent Imre Kórház mellett döntöttem) és már betöltött 10 hetes, január 19-e lesz a szülés kiírt időpontja.

Olvasgatom, hogy Ti jól vagytok, ennek nagyon örülök, majd próbálok újra belerázódni a beszélgetésbe, bár nagyon sok még a tennivaló.

Most el is búcsúzom, mert még takarítgatok egy kicsit.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szia Piroska!

Üdvözlünk a "táborban"!Kép
Remélem jól fogjátok itt érezni magatokat ti is, nekünk bejött a hely!KépSzeretünk itt lakni!
Melyik oviba vitted Zsombit?
szent Imre kórház jó, mert jó közel van!KépMeg remélem amúgy is jó lesz neked, és a babádnak! állítólag nagyon szépen föl van újítva!
Óvatosan csak azzal a pakolással, már itt vagytok nem kell sietni, és a babucinak is van még ideje bőven!Kép
Mi ma voltunk a védőnőnél + a Dr. néninél az 1 éves ellenőrző vizsgálaton, méréseken!Olyan furi, hogy így rohan az idő, tavaly ilyenkor még volt 9 napunk hátra, és azt persze akkor nem tudtam!KépMost meg már készülünk a szülinapra! Jó sokan voltak még, akikkel szinte együtt voltunk babásak! Egy- két anyukával beszélgettem, és furi volt, hogy mindenkinek az a véleménye, hogy itt Bián tök sok kisgyerekes van, és mégis nem annyira vannak összejárások, pedig a gyerekek miatt is kellene! Most vannak pont abban a korban amikor a gyerek társaság fontos!Azt mondják sokan, hogy csak mogorván tologatják egyedül a babakocsit! Mondjuk ami igaz az igaz, hogy én is ha sétálunk és jön szembe egy anyuka gyerkőccel én mindenkinek köszönök, de volt aki éppen hogy vissza biccentett! Hát, de ez van nem vagyunk egyformák!Kép
Azért ajánlgattam, hogy akinél van net az látogasson el ebbe a topikba, hátha kialakul valamiKép

Döngy, néztelek a múltkor a játszón, biztos fel is figyeltek, hogy mit bvámulok úgy?!Kép Szerintem nem láttalak, de majd talán 1x!
Pöttyös Tigrisről van hír? Bár most úgy is jó idő van, nyár inkább szabadtéri játszó a jó hjely. Majd ősszel ha hidegebb, esősebb idő lesz, addig meg csak elkészül már! A ti legnagyobb örömötökre!Kép
Puszi mindenkinek, és a nyaralóknak meg jó pihenést!

Manó
manóci
 
 


Szia Manó!

Én is nagyon remélem, hogy hamar beilleszkedünk, mindenesetre eddig nagyon tetszik minden.Kép A lakás is már szépen alakul, szegény férjem még éjjel is bútorokat rakott össze. Gyönyörű a kilátás a nappalinkból, minden reggel ezt szoktam csodálni. Egyet sajnálok, hogy a kertet még nem lehet használni, mert a hét elején csinálták a füvesítést, az öntözőrendszer is nagyon sokat megy, így minden tiszta dagonya, még kb. 5 hét mire Zsombi is futkározhat kint. Azért is örülök, hogy az oviban kedvére kitombolhatja magát. Az utcában lévő bébihotelbe jár és az első hét után elmondhatom, hogy nagyon jól érzi magát, kedvesek az ovónők és rengeteg programot nyújtanak Nekik. Valószínűleg egy jó darabig még ide fog járni, mert a kistesó miatt gyakorlatilag biztos, hogy nem veszik majd fel az önkormányzati oviba, max. fél napra.
Igen, azért választottam végül a Szent Imrét, mert közel van és jókat hallottam róla.
Jövő héten megpróbálok minden átjelentkezést elintézni, elmegyek a dokikhoz is. Meg tudnád mondani, hogy pontosan hol van a rendelő és mikor van rendelési idő? És a posta?
Szerintem az emberek manapság jóval zárkozottabbak, mint régen. Játszótérre nem jártok? Állítólag van valahol egy nagyon jó játszó, Zsombiékat el szokták vinni oda is, sőt valamelyik nap még a cukiba is beugrottak fagyizniKép Mindenki nagyon dícséri a cukrászdát, hétvégén ki is kell próbálnunk.
Én július közepétől elvállaltam egy könyv fordítását, amivel decemberig szeretnék kész lenni, így nem fogok unatkozni itthon.

Megyek, folytatom a pakolást.
Szép napot!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szia Piroska!

örülök, hogy minden tetszeik itt! Kép
Mi is örökké locsolunk, hogy ne száradjon ki a fű a víz szla meg majd az egekbe!De ez a kertesház átka, nemde?Kép
Az azt hiszem magán ovi, ugye? Csak bedobtak szórólapot onnan hallottam róluk!Ja, ovi ügyileg itt is hiány van, jó lenne ha mire mi ovis korúak leszünk megépülne az új! Állítólag akarnak még egyet!
A posta a központba van ahol a Polgármesteri Hivatal. A játszótér szintén azzal szemben! Valóban szép, gondozzák rendesen! Mi ritkán megyünk, mert általában tele van, és csak 1 olyan hinta van ami piciknek is jó! Meg nekünk van itthon is egy kis játszóterünk, apa csinálta fából, hinta és egy homokozó!
A cuki valóban jó, én pont most fogok menni megrendelni Esztinek egy tortát, mert nekünk meg a jöv héten lesz az 1 éves szülinapunk!!!KépKép
Az orvosit is szívesen leíropm, de több is van! Nem tudom melyikbe szeretnél menni?Ahova én járok a Tanka Mariannhoz/mondjuk ő most gyesen van, helyettesítik de nemsoká visszamegy/ az a Táncsics M utcában van! Ha jól emlékszem te a Káposztáskertben laksz?! Onnan egyszerű, a Szent Lászlón kell végíg menned nyíl egyenesen, és jobb kézre lesz a sarkon az orvosi rendelő. A rend idő:H,CS:13-17,K, SZ, P:8-12 ig.Tel sz:0623 311-424 Ha nem ide akarsz jönni akkor nem tudom a másik rendelési időket!
Most látom, hogy te fordító vag??? Csak neeeem, milyen kicsi a világ, én is fordító iorodában dolgoz/om/tam!Milyen nyelven, és témában fordítasz?
Remélem tudtam segíteni, puszi Manó
manóci
 
 


Jut eszembe! Votiv, Panu, Nagymacska, Liv hová tűntetek???? Vagy nyaralás van ezerrel???Néha nézzetek be ide is!
Üdv: Manó
manóci
 
 


szia Manó!

Engem ugyan nem hiányoltál, de megvagyok, szerintem a játszón nem láttál mert nem voltunk, apuci nyakába vette a világot, mi meg nagyiztuk az elmúlt 1,5 hétben!
Pöttyös Tigris zárva, nincs új hírem, mostanában a tulajjal sem találkoztam így nem tudok híreket.
Különben bíznak bent hogy a nagy melegben is jönnek hozzájuk a légkondi miatt!
Az ovi kész kakasztrófa amiket hallok mostanában, fele jelentkezőt elutasították, a házban is kiverte az egyik család a dilit a vezetőnek. Aztán így valszeg felveszik a kissrácot!
Én már előre félek ettől a dologtól, nekünk majd jövőre lesz aktuális, de persze bölcsivel karöltve a kicsinek!
Nem tudom miről tudnál felismeri, a nagy általában rohangál a játszón, a kicsit vezetgetni kell vagy paciztatni. A nagyot Leventének (2,5) a kicsit Domonkosnak (9 hó) hívják.
Domo most beteg, benyelt valami vírust és ment a pocakja, lázas volt nagyon, de talán ma már kifele megyünk, tegnap kicsit féltem, mert ma nincs apa és ha gáz van be tudom vinni kórházba, de ha bentfogják a nagyot nem tudom hova rakni.

Esetleg téged miről ismerni fel?

Üdv mindenkinek

Döngy
döngy
 
 


Szia Döngy!


Először is bocsi, hogy téged nem hiányoltalak, nem ér megsértődni!KépCsak azért nem mert te azért tudom, hogy itt vagy, és sokkal többször szólsz is a dolgokhoz mint akiket igazán hiányoltam!Hát csak ezért, mert ők eltűntek, te pedig nemKépKép/szerencsére/
Igen az ovi helyzet miatt kicsit már én is aggodom, bár nekünk azért még odébb van, de akkor is!Csaupa ilyen tapasztaalatot hallok, hogy senkinbek sem akarják bevenni a gyerekét.Kép
Azért ez nagyon durva, és nem tudom hogyan is gondolják, hogy idetelepítenek fiatal kisgyerekes családokat, ovi meg iskola, meg bölcsi/bár erre biztos kisebb azm igény/m,eg a levesbe!Az a 3 ovi ami van nem bírja el ezt a sok kis manót!Az egyik védőnő szerint nem is akarnak építeni, arra hivatkozva, hogy most kellene, de ha ez a generáció kinő onnan akkor mit csináljanak a már meglévő ovikkal! Azért megáll az eszem, annyi fantáziájuk lehetne, hogy akkor átminősítik valami más,/éppen amire szükség lesz/intézményre!Neeem???De lehet, hogy én gondolom rosszul. Vagy legalább nyithatnának új csoprtokat, de ez ami itt megy nevetséges, hogy más településre kell egy csomó gyereket hordani!Kép
Minket talán arról lehet megismerni, hogy egy kék huzatú babakocsival egyedül szoktam róni az uatakat, és ha a játszón kevesebben vannak néha mi is benézünk.Kép
Szőke melíros a hajam,félhosszú!
Jobbulást nektek!
Üdv, manó
manóci
 
 


Szia Manó!

Nem sértődök!
Csak annyi hozzászólás még, hogy ategnapi esti tüzijáték kapcsán felvetődött bennem -bennünk hogy ebből a pénzből mennyi járdát és hasonló általunk hiányolt dolgot lehetett volna finanszírozni!
nem tudom kint voltatok e!

D.
döngy
 
 


Szia Döngy!

Dehogy voltunk, de teljesen egyetértek!
Pont fürödtem, és azt hittem valaki döngeti a házat olyan nagyokat pukkant! Kép
Féltem nehogy fölkeljen a manó, de szerncsére letojta ő is a tüzijátékot!Kép
A mi utcánka most újítgatják, javítgatják, de ez csak tűzoltás! Igazából az egészet meg kellene csinálni rendesen!csak attól félek, hogy ez a javítgatás azért van mert ki tudja hány éves tervben vagyunk benne.KépKép

Manó
manóci
 
 


sziasztok,
megkötöttük a szerződést, ősszel költözünk Biatorbágyra Kép most ezerrel rohangálunk csempe, padló, parketta, stb. után.

látom, az ovikkal gond van. hány ovi van összesen? én úgy tudom, hogy bejelentett lakcímmel rendelkező gyermeket nem utasíthatnak el, ha már betöltötte a 3 évet. igaz, ha van kistesó, akkor elméletileg van joguk halasztani a felvételt. de élből elutasítani nem lehet. ha kell, törvényben is utána lehet nézni, bár most meg nem mondanám, melyikben lehet Kép
bölcsiről pedig nem is hallottam Biatorbágyon! ??? vagy van? bölcsi esetében a munkahely szerinti intézménybe is lehet jelentkezni.
a lányom szeptemberben lesz 2 éves, én már dolgozom félállásban mellette, apa és a nagyi (anyukám) segítségével.

kérdés: mennyire használható a buszjárat és a vonat közlekedésre? milyen közel van megálló az új építésű házakhoz (II.ütem felénél vagyunk/leszünk)?? mert csak egy autónk van egyelőre, és most túl sok a kiadás, hogy egy másodikba beugorjunk. nálatok ez hogy működik?

köszi a válaszokat előre is
panu
panu
 
 


Sziasztok Lányok!

Manó, köszi az infókat. A védőnőnél már jártam, a kiskönyvemet is megkaptam. Nem tudom, az a gyerekorvos, akit régebben ajánlottál, az jött a Heim Pálból? Mi is a neve? Azt hiszem ahhoz fogunk menni, mert a másik állítólag nagy előszeretettel ír fel antibiotikumot, és én attól írtózom a legjobban. Felnőttorvoshoz oda fogok bejelentkezni, akit ajánlottál, vagyis, aki most helyettesíti Õt.
Kipróbáltuk a cukit, azóta már vagy 3x voltunkKép Ha ez így megy tovább, akkor megnézhetjük magunkat...Kép
Igen, Zsombi magánoviba jár és valószínűleg végig ott is marad. Panunak is írom, hogy bár tényleg nincs törvény arra, hogy visszautasítsák a 3 évest, az önkormányzatok saját maguk limitálhatják a felvettek számát, mert a csoport max. létszáma viszont meghatározott. Ha fizikálisan nincs hely, akkor nincs mit csinálni, sajnosKép Nagyon rossz ez így, hiszen egy 3 éves gyermeknek már javában közösségre van szüksége, sőt! Én Zsombin látom leginkább, mennyire élvezi a gyerektársaságot, pedig Õ csak most lesz 2 és fél éves. Amúgy 5 éves korban kötelesek minden körülmények között felvenni a gyermeket oviba, mert az iskolaelőkészítő év viszont kötelező. Ezt általában úgy oldják meg, hogy egy kis 3 évest utasítanak el.

Boldog szülinapot Esztinek! Majd rakhatnél fel képet a szülinapi buliról isKép

Én most magyarról angolra fordítok. Nem irodának, hanem szabadúszóként. Ált. minden témában, de a nagyon műszakit nem szeretem. Egyébként angol és ált. nyelvészet bölcsész diplomám van, de soha nem tanítottam, számítástechnikával foglakoztam Zsombi születése előtt.

Panu, gratula a házfogalaláshoz, pontosan hova költöztök, ide a Viadukt lakóparkba?
Bölcsivel kapcsolatban, na az tényleg nincsen itt. Ahogy írtad, vagy a munkahelyed szerinti illetékes bölcsibe viszed, vagy megérdeklődheted, hogy az ovi indít-e un. minicsoportot. Ezt olyan helyen szokás, ahol nincsen bölcsöde.
Én saját kocsival közlekedem, így segíteni nem tudok a bejárást illetően, de a szomszédokhoz múltkor jött valaki vonattal és azt mondta, hogy 20 perc volt Kelenföldről az út.

Amúgy nagyon király a hely, én élvezem ezt a nyugitKép Tiszta falusi érzés, miközben 10 percnyi vezetésre elérhető a város. Mindig ilyen helyre vágytam. Vagyis szerettem volna, ha a gyerekeim ilyen környezetben nőnek fel.

Döngy, mi sem voltunk kint a tűzijátékon, engem nem hoz lázba az ilyen, a gyerek meg már régen aludtKép Úgy látom, hogy ez egy nagy társadalmi életet élő község.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, köszi az infokat Kép nem viadukt, hanem zöld sziget, azt hiszem Kép Kép 4 lakásos sorház a II. ütemben, úgy középtájon, Hámori Imre utcának nevezik majd, bár gondolom, ez az ottlakóknak most még nem mond semmit Kép Kép

társadalmi élet Kép voltunk ott úgy 1 hónapja, akkor volt valamilyen futóverseny a sportpályáknál. jól éreztük magunkat, pedig csak kirándultunk egy kicsit.

panu
panu
 
 


Szia Panu!

Elfelejtettem írni, hogy amiket fentebb írtam, azok természetesen azokra a kicsikre vonatkoznak, ahol anyuka otthon van a kistesóval. Ha munkviszonya van a mamának, akkor a gyerkőcöt kötelesek felvenni az oviba.

A Zöld sziget is itt van Kép Az eleje a Viadukt, utána Zöld sziget. Sejtem, hogy melyik sorházra gondolsz, most vannak szerkezetkész állapotban? Ugye milyen gyönyörű az egész hely? Nekem nagyon tetszikKép

Mi éppen gyermeknapkor voltunk kint megnézni, hogyan halad az építkezés, és lent a patakparton volt gyereknapi mulatság. Mondanom sem kell, hogy Zsombi mennyire élvezte. Tényleg szuper, hogy sok a rendezvény. Ki akartunk menni múlt pénteken a Szentiván-éji mulatságra is, de nagyon rosszul voltam, így maradtunk. Kép
Tényleg, már beléptem a 12. hétbe, de még mindig rosszul vagyok esténként. Remélem most már tényleg vége lesz valamikor.

Undok esős az idő, pedig szerettem volna elsétálni friss pékáruért, de így az orromat sem fogom kidugni.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


SZIASZTOK!

ELMEGYEK EGY KICSIT ÉS BEINDUL AZ ÉLET???

ÜDV PIROS! JÓ HOGY ITT VAGYTOK MINDANNYIAN!

Most nem nagyon olvasok vissza mert még nem pakoltam ki. Tök jó volt minden egy-két apróságtól eltekintve. Bence a pocakban nem nagyon díjazta a hullámokat és a repülést, de most már újra mocorgás van ezerrel. ( a jó kis itthoni szmog )

Hétfőn jövök! Addig is pussz mindenkinek!

Manó! Boldog szülinapot a leányzónak!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Piros!

Csak gyorsan: nekem is az estéim voltak rosszak az elején. Azt mondják,hogy lefekvés előtt 1-2-3 órával (ahogy bírod) ne egyél + igyál tejet, vagy gyümi joghi.

üdv

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Nincs itt senki? Kép

Akkor kimegyek vásárolni...Kép
Tök szépek lettek a virágaink amíg nem voltunk itthon. Meg a tavacskánk is szépen kitisztult, és jól megnőttek a benne lévő növények. De sajnos ez a fekete ördög ( a kutyánk ) nem lépett le. Pedig nem bánnám!
Na ne értsétek félre, nagyon szeretem az állatokat, de ez a kutya olyan neveletlen, hogy csak bajnak van. Egy csomó pénzünbe kerülnek az óvintézkedések hogy ne tegyen tönkre mindent. Arról nem is beszélve hogy sokszor úgy megilyeszti a járókelőket, hogy ki sem merek menni mert leég a bőr a képemről!
Na tényleg megyek, beszerzem a tölött paprikához valót! Üdv mindenkinek!
Szép napot!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak a szülinapozás miatt eltűntem pár napra!KépNagyon jól sikerült minden, édesen összekent mindent az első csokitortájávalKépKép
Sajnos viszont a családi ünneplésbe beleszólt a rossz időjárás, és kénytelenek voltunk a lakásban ünnepelni, annyian!Képzelhetitek, mi volt itt! Csak, 13-an voltunk!!KépDe aztán valahogy du-ra meleg levegőt fújkált a szél, és mindenki begerjedt, hogy menjünk ki! De azért az a kintlét is csak a garázsba vezetett, betettük a kerti asztalt, és ott folytatódott a buli!Kép
Ajándékoknak nagyon örült, és annyira belejött a torta marcangolásba,/amit a nagy napon megengedtünk neki/hogy már minden kaját meg akar gyurmázniKép
Ami még történt, hogy ELINDULT TELJESEN EGYEDÜL A 7VÉGÉN!!!!!Kép
Kicsit még részegemberesen, de már tipegKépKép
Képet megpróbálok rakni, de nem mindíg sikerül, ha most nem fog menni akkor majd legközelebb!

Anide, örülök, hogy megjöttetek, és minden ok!Biztos jót tett a nyaralás mindenkinekKép
Fehér fa kerítésetek van???Mert ha igen akkor ismerem a kutyust!! Esztit is megugatta már egy párszor amikor ott mentünk el előtte, és persze ilyenkor éktelen sírásKépKép
Kicsit tényleg ideges tipus az a kutyus!

Panu, oviról, bölcsiről én is azt tudom írni amit a többiek már leírtak neked! De én úgy tudom azt a törvényt, hogy mindenképpen a 3.-ik életévét betöltött gyereket kutya kötelességük lenne bevenni!!!!Ezt kizárólag az anyuka dönti el, hogy mikor adja be! Nincs semmi olyan jogszabály, amire falsból szoktak hivatkozni, hogy ha te otthon vagy a másikkal akkor nem kötelesek bevenni, és stb. de igenis, kötelesek minden körülmények közt bevenni!!! A helyhiány az már megint egy más kérdés, de nekik meg kéne oldani azt is valahogy!!!
Amúgy én csatlakozom hozzád, sajna nekünk is csak 1 kocsi van, és a férjem jár vele dolgozni, így mi a kislánykámmal kocsi nélkül vagyunk itthon! De meg lehet szokni, és ki lehet bírni ezt is! Persze kényelmesebb lenne egy autó, de hát sajna ez van! Banki kölcsön így is van a házon, nekem meg ugye most nem olyan a bevételem mintha dolgoznék!!!Kép Néha szoktam vele így is bemenni, busszal, nekünk az van közelebb a vasútállomás messzebb lenne! A busz egyébként nem olyan gázos, csúcsidőben 15'-ként megy, meg jön!Az Etele térre meg 25' alatt ér be, és vissza!A 7végéket nem tudom, mert akkor sose buszozunk, akkor itt a kocsiKép
Csak annyi gázos ebben, hogy időre jön, és ha nem éred el, már elcsúsztál esetleg az egyik programoddal!

Pirus,Köszi a jókívánságokat Esztinek!Kép
A Dr. néni neve Száray Eszter! Igen mi is azért választottuk őt, mert a másikról én is hallottam az antibiotikumos sztorikat!Meg mást is!Kép
A körzetiben pedig szerintem nem fogsz csalódi, nagyon aranyos!Kép
Én is nagyon szeretek itt lakni, és tényleg tök szép környékre jöttünk!!!
Nem akarlak elkeseríteni a rosszullétekkel, de nekem Esztivel 5 hónapig tartott!!!!KépReméljük azért neked nem fog addig!
Nem tudom mért, de valahogy gondoltam, hogy angolos vagyKép
Egyébként meg egyértelmű volt, hogy szabadúszóként dolgozol, mert nálunk az összes fordító így dolgozik.De szakmailag voltak kategorizálva, olyan nem igazán volt, hogy "mindent"!Mindenki a saját szakterületén kaphatott, a profizmus elérése miatt!Te pl. Informatikai, vagy valami irodalmi témában, esetleg leveleket kéne fordítgatnod!KépDe ezt csak úgy írtamKép
Na, megpróbálom a képet, és megyek mert már hallom fölkelt!Kép
Puszi mindenkinek, manó
KépKépKép
manóci
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak a szülinapozás miatt eltűntem pár napra!KépNagyon jól sikerült minden, édesen összekent mindent az első csokitortájávalKépKép
Sajnos viszont a családi ünneplésbe beleszólt a rossz időjárás, és kénytelenek voltunk a lakásban ünnepelni, annyian!Képzelhetitek, mi volt itt! Csak, 13-an voltunk!!KépDe aztán valahogy du-ra meleg levegőt fújkált a szél, és mindenki begerjedt, hogy menjünk ki! De azért az a kintlét is csak a garázsba vezetett, betettük a kerti asztalt, és ott folytatódott a buli!Kép
Ajándékoknak nagyon örült, és annyira belejött a torta marcangolásba,/amit a nagy napon megengedtünk neki/hogy már minden kaját meg akar gyurmázniKép
Ami még történt, hogy ELINDULT TELJESEN EGYEDÜL A 7VÉGÉN!!!!!Kép
Kicsit még részegemberesen, de már tipegKépKép
Képet megpróbálok rakni, de nem mindíg sikerül, ha most nem fog menni akkor majd legközelebb!

Anide, örülök, hogy megjöttetek, és minden ok!Biztos jót tett a nyaralás mindenkinekKép
Fehér fa kerítésetek van???Mert ha igen akkor ismerem a kutyust!! Esztit is megugatta már egy párszor amikor ott mentünk el előtte, és persze ilyenkor éktelen sírásKépKép
Kicsit tényleg ideges tipus az a kutyus!

Panu, oviról, bölcsiről én is azt tudom írni amit a többiek már leírtak neked! De én úgy tudom azt a törvényt, hogy mindenképpen a 3.-ik életévét betöltött gyereket kutya kötelességük lenne bevenni!!!!Ezt kizárólag az anyuka dönti el, hogy mikor adja be! Nincs semmi olyan jogszabály, amire falsból szoktak hivatkozni, hogy ha te otthon vagy a másikkal akkor nem kötelesek bevenni, és stb. de igenis, kötelesek minden körülmények közt bevenni!!! A helyhiány az már megint egy más kérdés, de nekik meg kéne oldani azt is valahogy!!!
Amúgy én csatlakozom hozzád, sajna nekünk is csak 1 kocsi van, és a férjem jár vele dolgozni, így mi a kislánykámmal kocsi nélkül vagyunk itthon! De meg lehet szokni, és ki lehet bírni ezt is! Persze kényelmesebb lenne egy autó, de hát sajna ez van! Banki kölcsön így is van a házon, nekem meg ugye most nem olyan a bevételem mintha dolgoznék!!!Kép Néha szoktam vele így is bemenni, busszal, nekünk az van közelebb a vasútállomás messzebb lenne! A busz egyébként nem olyan gázos, csúcsidőben 15'-ként megy, meg jön!Az Etele térre meg 25' alatt ér be, és vissza!A 7végéket nem tudom, mert akkor sose buszozunk, akkor itt a kocsiKép
Csak annyi gázos ebben, hogy időre jön, és ha nem éred el, már elcsúsztál esetleg az egyik programoddal!

Pirus,Köszi a jókívánságokat Esztinek!Kép
A Dr. néni neve Száray Eszter! Igen mi is azért választottuk őt, mert a másikról én is hallottam az antibiotikumos sztorikat!Meg mást is!Kép
A körzetiben pedig szerintem nem fogsz csalódi, nagyon aranyos!Kép
Én is nagyon szeretek itt lakni, és tényleg tök szép környékre jöttünk!!!
Nem akarlak elkeseríteni a rosszullétekkel, de nekem Esztivel 5 hónapig tartott!!!!KépReméljük azért neked nem fog addig!
Nem tudom mért, de valahogy gondoltam, hogy angolos vagyKép
Egyébként meg egyértelmű volt, hogy szabadúszóként dolgozol, mert nálunk az összes fordító így dolgozik.De szakmailag voltak kategorizálva, olyan nem igazán volt, hogy "mindent"!Mindenki a saját szakterületén kaphatott, a profizmus elérése miatt!Te pl. Informatikai, vagy valami irodalmi témában, esetleg leveleket kéne fordítgatnod!KépDe ezt csak úgy írtamKép
Na, megpróbálom a képet, és megyek mert már hallom fölkelt!Kép
Puszi mindenkinek, manó
KépKépKép
manóci
 
 


Na, még duplán is sikeredett! Bocsi, de legalább fönt van!KépKép

puszi, mindenkinek
manóci
 
 


Sziasztok

Hrabovszky Timi vagyok Etyekről. Mivel a szomszéd településen lakunk ezért gondoltam beszálok a csevejbe. Van egy kisfiam Roli aki szintén most jun7-n volt egy éves. Ahogy néztem Manóci képeit látom az ő kicsikéje is egy tündéri baba (és szereti az édességet). Jártam már egy párszor a Viadukt lakóparkban és nagyon tetszett a környezet mondjuk a fák még hiányoznak. Látom nálatok is gyereközön van a mi utcánkban is van legalább 10 csemete amiből van két ikerpár is. Etyeken működik egy játszóház egy kis kerttel amely két szobából áll ami a családsegítő központ irodáját is magába foglalja így egy kicsit zsúfolt de azért nagyon jól jön. Babaúszással kapcsolatba mindenkinek nagyon tudom ajánlani a Kalovits programot ők az Almássy téren és a Rubin hotelben tartanak órákat Pesten. Elég jó időpontjaik vannak, az ár kb 7500 és hetente 1x van. Rolival mi 3 hónapos korban kezdtük és mondhatom kiizmosodott a gyerek a sok mocorgástól. Ha jól hallottam Bián is van kb 2-3 helyen úszás. Na de mennem kell mert a kicsi türelmetlenkedik.

Mindenkinek jó babázást kívánunk
Timi és Roli
hrabtimi
 
 


Sziasztok!

itt vagyok, csak Balcsiztunk a rossz időben ! Majd jelentkezem!

Döngy
döngy
 
 


Sziasztok, köszönöm az infokat Kép nagyon kedves tőletek Kép
még egy kérdés: többen írtatok már a gyermekorvosról, és szinte mindenki Dr. Száray-t ajánlja. ő körzeti orvos? vagy magánorvosként kérhető fel?

Manóci, utólag is boldog szülinapot Eszti lányodnak Kép nagyon helyes a fotókon Kép köszi a közlekedési infokat. sajnos, vagy nem, nekem is szükségem van a mozgásra, ésnemcsak magam miatt Kép, hanem mert dolgozom újra, igaz, csak félállásban és szerencsére eddig meg tudtuk oldani apával és az anyukámmal, ezt így is hagynám még egy darabig, de muszáj lesz autó-ügyileg is átgondolni.

mi a campona mellé jártunk úszni, Liza szerette nagyon. mozgáskoordináció fejlesztésre kitűnő Kép és csoportos együttléthez sem utolsó.

Pirus, igen, igen, zöldsziget, hamarosan tető is lesz, a belsőket kedvünkre alakíthatjuk Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Manó! Eszti naon naon édi! Kép
Igen, mi lakunk a fehér fakerítés mögött! Kép Sorry a kutya nevében is! Tudom, nem azért írtad, de akkor is bocsesz! Egyébként fekete ördög Alex névre hallgat(na)! Ha kicsit erélyesebben rászólsz, abbahagyja az ugatást, mert csak a szája nagy! Még a locsolócsőtől is fél! Én is mindíg ordítok vele, mert másképp nem megy! Olyankor zeng az egész utca, de legalább tisztes távolságban elkerül és nem nyalogat! Kép

Piros! Megkaptad a levelemet még anno a mailedre Mészáros dokiról és a Kútvölgyiről?

Közlekedés ügyben: 1-2 hét és lesz másik autóm, akkor ha tudok segíteni (vásárlás, doki, sos) nagyon szívesen megteszem, dolgom 0! Addig azért nem mert ami most van az egy vadállat + nem is nagyon fér bele semmi 2 emberen kívül Kép

Tegnap volt a párom névnapja, tök fincsi tortát csináltam neki + este grillezés volt, úgyhogy estére olyan voltam mint akit kifacsartak...Kép
Tehát a mai napon a pihenésé!!!!!!! Kép

Bence folyamatosan mocorog odabennt! Tök jó, mert most már nem csak azt érzem ha "belémrúg" hanem a sima mocorgást is! (legalábbis remélem azt érzemKép)
Olvasgattam más topikokat is, pl ahol most születtrek kisbabák, és bizony 1-2 újdonsült anyukán elég nagy pánik van! Kicsit én is betojtam azon amiket írogattak. Kezdem felfogni mi is lesz itt novembertől... Nem mondanám hogy nagyon megnyugtató lenne! Kép Kicsit kételkedem magamban. De ugyanakkor mindehol azt olvasom hogy a babával, anyasággal kapcsolatos dolgok ösztönszerűen jönnek maguktól! Ti hogy voltatok ezzel?

Na befejezem Kép

Szép napot mindenkinek


Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Manóci!

Nem lehet hogy ma 3/4 12 körül neked köszöntem a kábeltévénél az útkereszteződésben?
A haj stimmelt, valami halásznadrág volt rajtad és napszemű a fejeden!
Csak az babakép alapján gondoltam hogy talán!
Én piros polóban és farmerban voltam, éppen levire szóltam rá valamiért a pici meg a kocsiban volt!

Döngy
döngy
 
 


Sziasztok,


Döngy,De igeeeeenKépKépKép
Ez tök jó végre láttuk egymást!Azt hiszem a picid kidobta pont a macikát, ugye??Mi meg éppen siettünk, mert mostam de. és elhúztuk az időt még mennem kellett a közértbe, és máskor ilyenkor már visszafelé szoktunk menni a nagy sétákbólKépUgyanis az a helyzet, hogy én idő szerinti rendszerhez szoktattam Esztit már 3 hós kora óta!Nem tudom, hogy jó-e, de nekünk bejött mind az alvásnál mind az evéseknél. Azért kellett sietnem úgy, mert 13-kor szokott ebédelni, és még meg is kellett főznöm neki a mai hamit!
Azért legközelebb már tudom kit kell figyelnem a játszón, és ha ott lesztek odamegyünkKép

Anide,nem haragszom a kutyusra, de ha megint "leugat"minket akkor rászólok a nevén, hátha bejön!KépNévnapozásban gondolom, hogy kifáradtál, nekem is ez a menet volt most + még a gyerek szüliunapja is egy nap különbséggel!
Szerintem nem kell félni a dolgoktól amik várnak rád, úgyis jön majd minden magától! Ebben a műfajban nem lehet előre tervezni, ezt már megtanultam!KépNekem amikor még pocakos voltam annyi, de annyi tervem volt, hogy majd mit hogyan csinálok, meg hogy lesz minden! Hát szinte semmise úgy lettKépAz ösztön dolog meg tényleg igaz. Én is nagyon sokat görcsöltem amikor picike volt, és itt maradtam vele egyedül,/mert apa már az 5 nap után ment dolgozni/ de aztán valahogy mindíg megoldódtak a dolgok. Nekem amúgy a védőnő mondta, hogy hallgassak az ösztöneimre ha nagy kétségek között vagyok. Ne törődjek vele mit írnak a könyvek, újságok, és mit kéne tenni más szerint! Ez tényleg bejött! De neked már itt leszünk mi, és bármiben segítünk majd, ha valami gondod leszKépKép

Na, most megyek a dolgomra egy kicsit amíg alvás van!Kép
puszi mindenkinek, manó
manóci
 
 


Szia Manó!

Igen! Ma plüssállatos napot tartunk! Domonak azt nyomtam a kezébe és Levinek is kellett akkor már a majma!
Akkor most már én is fegyellek!

Döngy
döngy
 
 


Panu, bocs kifelejtettelek, csak már a vasaláson jár az eszemKép
Köszi neked is a jókívánságokat!Kép
Nekem mostanság tuti nem lesz egy darabig autóm, de azért majd pár év múlva, ha már két lúrkó lesz itt biztos beruházunk valahogy egy valami kis vacakra amit nem kell lábbal hajtani!Kép
Neked hány babád is van?
Úszással kapcsolatban meg biztos élvezte, és jó lehetett!Én meg le se merem írni, hogy még mindíg nem hívtam fel őket, pedihg mennék vele! Csak mire a tömérdek tennivalótól eljutok odáig....de 1x talánKép Már itt sem vagyok, pá
manóci
 
 


kukurikúúúúúú!
Megyek a védőnőhöz hajnalok hajnalán! Kép

Majd jövök vissza!

jó reggelt mindenkinek! Kép Kép Kép

ANide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Meg is jöttem!

Senki nincs itt??? Kép

Hallgatunk Bence szivecskét! Kép Kép 1 kg-ot híztam, 1 hónap alatt! A vérnyomásom 100/60! Minden tök jó! Kép
Azt hiszem megint bejelentkezek 4D-re! Nem bírom ki a 30. hétig! Hol van az még? Tegnap volt a 23. hét! A dokihoz is csak 19. én megyek! Nem jó ez így! Megyek is telefonálni a Praxisba! Kép

Jó lenne már találkozni csajok! NEM???? Manó? Jövő hét? Hmm? Kép

Nyah megyek fel rakott krumplit gyártani! Később még benézek!

Puszi mindenkinek


Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

2 éve költöztünk a lakóparkba, van egy 14 hónapos kislányom, Panka. Most láttam, hogy mennyire feléledt ez a topik.
Késő délutánonként járunk ki a játszótérre és nagyon várjuk, hogy beinduljon a Pöttyös Tigris. Mi is Száray doktornőt választottuk. Nagyon szeretem őt, mert nagyon józanul gondolkodik, szolgálatkész és végtelenül kedves. 2 kislánya van, így elég együttérző és jó tanácsokat ad. A védőnőnk Orosz Ágnes, nagyon lelkiismeretes, időnként kicsit aggodalmaskodó, de lehet, hogy ezt csak én gondolom így.

Amúgy alapvetően tetszik az itteni élet, kivéve a teherautókat (teljesen tönkretették az utcánkat) és a bölcsi hiányát. Jövőre kénytelen leszek visszamenni dolgozni, lehet, hogy Panka is a Bébihotelbe vagy vmi hasonlóba fog járni.

Sziasztok, Kriszta és Panka
titike
 
 


Szia Titike!

Üdv Nektek! Kép
Én is az Orosz Ágneshez járok! Kép Igaz ami igaz, néha tényleg aggodalmaskodó! Kép Az elején nem volt túl szimpi, de most már Én is nagyon kedvelem! Kép

Tök jó hogy egyre többen vagyunk! Kép

Piroska hova tünt?

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

Manó, nagyon édes Eszti és látom a tortát is jól összetrancsírozta, ahogy egy 1 éveshez illikKép
Szuper, hogy ennyit babakocsiztok. Nálunk már Zsombi nagyon hamar száműzte a babakocsit, soha nem szeretett benne ülni, most meg ugye nem is nagyon sétáltatom már, én pedig, szégyenszemre, mindenhova kocsival járok, pedig jó lenne sétálgatni és valószínűleg jót is tenne, csak nagyon időm nincsen rá.

Anide, igen, megkaptam a leveledet, és még akkor írtam is, megkaptad? Végül a Szent Imre mellett döntöttem, többek között azért, mert közelebb van és nagyon sok jót hallottam a szülészetéről. Majd meglátjuk milyen lesz.
Ne izgulj az anyaság miatt. Ez az egyik legősibb ösztön, biztosan minden rendben lesz Nálatok is. Amit tudok javasolni, hogy még Bence érkezése előtt nézz utána a szoptatásnak (LLL), én talán ennek is köszönhetem, hogy nem volt gond a szopival, mindig próbáltam magabiztos lenni. Nem ragaszkodtam a könyvekhez, Zsombi születése után egyszerűen ráhangolódtam és próbáltam az Õ szemszögéből nézni a dolgokat. Azt csináltuk és úgy, ahogy mindkettőnknek jó volt. Mondjuk nekem rengeteget segített a férjem. Bár sokat dolgozik, de ha este hazajött és hétvégén is végtelen türelemmel és szeretettel foglalkozott/zik Zsombival.
Én Zsombival nem voltam 4D UH-n, mert amúgy is annyit UH-ztak, hogy igazából nem tartottam fontosnak. Azt hiszem most is kihagyom. Én legközelebb a 18. héten megyek.
Nekünk is van egy kutyusunk, bár most még anyukáméknál van, amig a fű nem erősödik meg. Most még 6x megy az öntöző és a fű alatt tiszta dagonya a föld.
Én 2 hét múlva megyek a védőnőhöz. Az enyém egy idősebb nő, de szimpi, mondjuk túl sok újat nem mondottKép Én még mindig -2 kg-nál tartok, de gondolom, ha jobban leszek, majd átmegyek pluszba. Emiatt nem aggódom, mert nem vagyok egy hízós típus, Zsombival sem volt feleslegem.

Köszi a tanácsot, én alapjáraton sem iszom tejet, de a hányinger kora délután jön és egészen késő estig tart. Már mindent kipróbáltam, de sajnos igazából semmi nem működik. Talán a B6 vitamintól egy kicsit jobb. Most csak várok, hogy valamikor elmúljon.Kép

Panu, azok a házak, amiknek érdekesen ferde tetejük lesz, vagy amik előttük vannak? Az úszásról én is hallottam, a Pontisban van, szeretném is megérdeklődni, mert Zsombival nem tudtunk eljárni úszni ( dévényes kezelései voltak) és most szeretném vinni Õt vízhez szoktatáshoz. Ha jól tudom, nem csak babákkal foglalkoznak. Esetleg tudjátok, hogy hétvégén is van foglalkozás? A következő babát szeretném majd vinni babaúszásra, de a Rubinba, arról nagyon jókat hellottam.

Szia Timi! Üdv közöttünk! Még nem voltam Etyeken, de vasárnap készülünk oda vendégségbe. Azt hallottam, hogy nagyon szép hely. A Rubinba jártok úszni?

Tényleg, ismeritek a sóskúti lovardát? Elvinnénk Zsombit, mert nagyon szereti a lovakat. Bár még kicsi a lovagláshoz, de a pónizást nagyon élvezi, meg csak úgy a lovakat simogatni, etetni. Kép

Lányok, csak én vagyok béna, vagy tényleg nincsen zöldséges Bián? Most kínomban átjárok Pátyra, ott van egy nagyon szuper, mindig bőséges választékkal és friss áruval.
Esetleg jó pizzériát tudtok?

Na, megyek, munkára fel!
Sziasztok!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Itt vagyokKép

Szia Kriszta, üdv közöttünkKép Merre laktok a lakóparkban? A bébihotelt csak ajánlani tudom, mert tényleg szuper.
Azt hiszem azonban Nektek érdemes megérdeklődni a mini-csoportot az oviban. Ha nincs kistesó és indítanak, akkor biztosan sikerül bekerülnötök.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Leugrottam 2 percre! Kép

Piros!
Sajna nem kaptam meg a leveledet! Kép
Köszönöm a "léleköntést" Neked és Manónak is! Kép

Zöldséges: a nagy közértben (nem tudom mi a neve) is lehet kapni zöldséget, bár nem mindíg szép. Sőt! Kép DE! A Füzes soron ( közért melletti belső sor) van egy sztem tök jó zöldséges! Általában minden friss és szép!
Ez az egész "komplexum" Kép a Posta és a Faluház közé esik! Én csak a City-nek hívom! Kép Marha nehéz volt megszokni, hogy kb ennyi a vásárlási lehetőség itt. Ja, és vigyázz! Általában 4 körül minden bezár, hogy a munkából hazatérők nehogy tudjanak vásárolni! Kép

Szaladok főzőcske!

Pussz mindenkinek! Majd még írok!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Jah! Piros! Ami kimaradt! 2005/2006 téli babások topikban vannak Szent Imrések! Úgy hallottam most kezdődik valamilyen előadás sorozat, de ott sztem többet is megtudhatsz! Nagyon dícsérik a kórházat egyébként! Kép

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


sziasztok,
ez a bébihotel engem is érdekelne... ennek látom a hirdetését a lakópark bejáratánál?

egy tali tényleg jó lenne Kép sajnos, én most rendesen be vagyok fogva a munkahelyen, mert sokan vannak szabadságon, ezért a következő 2 hét gyakorlatilag tele van. szóval, majd a következőre megyek.

Pirus, minicsoport? hány éves kortól? azt hiszem normál ferde teteje lesz a háznak, semmi különleges. ez kb. középtájon van, az eggyel lejjebb épülő háznál suzukis bizt.őr üldögél. a miénk előtt ott van az értékesítő KÉKHÁZ táblája. és néha mi is megjelenünk egy fekete seattal.

na, futok, sok a dolog. bocsi, akinek nem írtam, majd du. igyekszem.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hű de sokan lettünk, csak bírjam követni a neveket és a storikat!

Minicsoport? Jól hangzik de szerintem..... Még a rendes oviskorúaknak sincs hely. Én úgy tudom hogy a település lélekszámához van kötve a bölcsi léte, és a hátáron táncol a mi településünk. Szóval ez is önkorm. függő!!!
csak érjünk el a választásokig!

Az utak szerintem is katasztrófák az új részén, már szerintem minden utcában van kerék nagyságú lyuk.

Zöldséges. Mi is Pátyra járunk szerintem is szupi, én azt tapasztaltam hogy drágább a "City-s" zöldséges mint a pátyi és a választék is a töredéke. Nálunk Robinak útba esik hazafele. Így nem gond!
Én nem szoktam a faluban vásárolni, próbálok egész hétre bevásárolni a corában, nem szimpi a bolt, esetleg pékárut szoktunk itt venni a pékségben de leginkább én sütöm a kenyeret.

A találkában én is bent vagyok, kellene időpontot egyeztetni!

A Szent- Imrében van szülésznő ismerősöm, most ment vissza dolgozni, neki is egy 2,5 éves lánykája van. Fogad pár kismamát is ha érdekelne valakit!

Üdv mindenkinek!

Kinga
döngy
 
 


Sziasztok!

Van egy zöldséges a lakóparkban is. Azon a részen, ahol a biobolt meg a teázó található.
Mi a Szily Kálmán u. végén lakunk. Mikor a telket választottuk, azt hittük, hogy ez lesz a legcsöndesebb utca, merthogy a falu vége... Most meg itt halad át az összes teherautó az újonnan átadott területekre. Hát az ingatlanügynök erről nem mesélt anno.
Piroska!
Pizzát rendelni szoktunk, 3 helyet ismerek:
Táltos Pizzafutár (23)53-2323 vagy (70) 625-5283 óriási választék
Ételbár Bia Álmos Vezér u. 10. (23) 311-141 vagy (20) 352-20-66 más kajákat is rendelhetsz
Gastland (23)345-025 itt is van "rendes" kaja
Sziasztok
titike
 
 


Sziasztok

Pirus mi az Almássy térre járunk be uszira nagyon segítőkészek és ha kimarad néha 1-1 alkalom egyből mondják hogy mikor lehet pótolni. A Rubinba kissé igényesebb a környezet és persze ezért 1-2 ezerrrel drágább is az uszi. Most egyébként ők is nyári szünetet tartanak.

Már én is sokat halottam a Bébi Hotelról megtudnátok mondani milyen áron van gyerekfelügyelet?

Üdv mindenkinek és
Jó babázást
Timi
hrabtimi
 
 


hahó,
Pirus, tegnap nem írtam. mi a campona mellé jártunk úszni Lizával, minden szombaton van ott a foglalkozás, 45 perces, minden egész órában indul. gyakorlott oktatók vannak. úgy emlékszem 1 ezer/alkalom az ár. ha nem mégy, akkor szólni kell előre, vagy utólag igazolást viszel, vagy kimagyarázod, és akkor nem bélyegeznek, és nem veszted el a pénzedet. a rubinról csak hallottam. azt mondják: annyival jobb, hogy nemcsak szimpla bemelegítő torna van, hanem gyermekmasszírozást is tanítanak és csinálhattok minden alkalommal. ők szinte csak hétköznap vannak. és eléggé telített. nagyon vigyáznak a biztonságra, az anyukák csak tamponnal mehetnek be a vízbe. talán egy kcisit bababarátabb, ahogy leírják, persze ez úgyis függ az oktatóktól is. mi elégedettek voltunk a hófehérfókával is.
netcímek:
www.hofeherfoka.hu ez a campona melletti
www.babauszas.hu ez a kalovits-módszer a Rubinban

jó program a kismamának és babának egyaránt, megtanulhatsz vele idegen környezetben is bánni. ja, és mindkét helyen lehet látogatni, azaz a környezetet megtapasztalni.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Ha valakinek nem UPC hanem biai kábeltévéje van, ott szokott lenni a képújságban 2 féle babaúszás is! Reggel félálomban néztem, de telefonszámot nem volt időm kíírni...Kép de figyelek és igyekszem lejegyezni Kép

Kaja ügyben: Mi is szoktunk a Gastlandból is rendelni, de az itteni kedvencem, ( azért az itteni mert a Theo papa ide nem szállít sajnos Kép ) a Pesaro Érden! Komolyan mondom, néha olyan a kajájuk mintha Én csináltam volna! Ha vkit érdekel szivesen elfaxolom az étlapot! A számuk 23/374525. Egy pl: a párom imádja a rántott csikemellet. Néha este 8 kor kitalálja nekem, hogy Õ azt enne! ...!!! Kép Szóval a Pesaroból nem a hagyományos éttermi 2 mm vastag husit hozzák, hanem azt a jó vastag fincsi igazi rántott csirkecickót! Kép

Na jó megyek is! Botrány ez a kaja mániám újjabban! Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: