Új privát üzeneted érkezett!

Szia Virág!

Én is kiviszem már mindennap Zsófit, de én is soxor még fennakadok a hóban. Zsófi is elsõ baba nálunk, õ most volt szerdán 12 hetes. De jó hogy korban ilyen közel állnak egymáshoz a picik.Kép

A védõnõm Bajzák Ildikó, az orvosunk Dr. VArga Etelka, és szintén a Béke téren vannak.

A szomszédomon kívül más kismamát nem igen ismerek a környéken.
Szerintem írjunk emilben,telefonszámot cserélnénk és megbeszélhetjük egyik nap,hogy kimegyünk sétálni és akkor ketten rodeóznánk a picikkel.

üdv

Brokkoli
brokkoli
 
 


Enci!
A Tikva által ajánlott takarítónõt mostmár merem ajánlani. Már egy hónapja õ jár hozzánk. Szerintem próbáld ki, ha még nem találtál másikat. Szia: Kati
Névtelen
 


Szia Brokkoli (Erika)!

Bocs, hogy csak most jelentkezem, nem voltunk itthon igy nem jartam a neten. Kuldom az 'emiledre' a telefonszamot es majd megbeszelunk mindent.
Udv, Virag
virga
 
 

 
 

Sziasztok!
Csak olvasgatni voltam, de megtaláltalak Benneteket! Mi a Thököly utcában lakunk, a Mikszáthosokhoz viszonylag közel, de az Üllõi sincs olyan messze... Van egy 4,5 és egy 1,5 éves fiacskám, és most várjuk a harmadikat (szintén fiút!). Nagyon szívesen sétálgatnánk, játszótereznénk együtt - ha végre tényleg itt lesz a jó idõ! A Martinovics (!) teret nagyon tudom ajánlani, az az, ami a Gyömrõi út túloldalán van. Szép, tiszta, fajátékokkal - és be van kerítve, szóval, olyan kis otthonos. Baba-mama klub volt a Rózsában is - már nincs?
Jó hétvégét mindenkinek!
Anna
goanna
 


Szia Anna!
Nagyon örülök, hogy írtál. Én egy Mikszátos - vagyok 17 hónapos kislánnyal most várom a másodikat - és elég magányos így kerületen belül mivel novemberben költöztünk a kerületbe. Ha benne vagy én szívesen csatlakoznék bármilyen programhoz.
Katka
katka
 


Szia Anna!
Nagyon örülök, hogy írtál. Én egy Mikszátos - vagyok 17 hónapos kislánnyal most várom a másodikat - és elég magányos így kerületen belül mivel novemberben költöztünk a kerületbe. Ha benne vagy én szívesen csatlakoznék bármilyen programhoz.
Katka
katka
 
 


Szia Katka!
Bocs, hogy nem írtam hamarabb, de most egész héten betegeskedtek a fiúk - és a múlt idõ még sajnos nem is jogos, mert a kicsi még ma is lázas volt... De amint felépülünk, fogok jelentkezni! Pl. a Lakatoson van az az új játszótér, van egy bekerített rész a kisebbeknek - oda elmehetnénk majd, az Nektek is közel van! (Mert gondolom, a Martinovics tér elég messzi, nem?) Addig meg itt megtárgyalhatjuk a dolgokat...
Tényleg: Te kérdezõsködtél a gyerekorvosok felõl? Végül is kihez mentetek? Juhos doktornõhöz? Mi a Nagy Katinál vagyunk, és meg vagyunk vele elégedve. Most is kint volt hétfõn is és kedden is, megvizsgálni a fiúkat, és még a Pocaklakóval is törõdött. Szóval, kedves volt, na.
Remélem, Titeket nem kapott el a nyavalya - és ez vonatkozik a többi kismamára és kisgyerekesre is!!! Vigyázzatok nagyon magatokra és a kicsikre ebben a járványos idõben!
Jójcakát.
Anna
goanna
 


Szia Anna!
Remélem hamar meggyógyultok! Mi még nem kaptuk el, talán megússzuk. Bármelyik játszótérre mehetünk, de a Lakatosi tényleg közel van. Mi is a Nagy Katalinhoz járunk, nincs is vele problémánk. Feltétlenül jelentkezz, ha meggyógyultok. Mi elutazunk vidékre a héten, úgyhogy csak jövõ héten tudok majd internetezni.
Mégegyszer jobbulást: Katka
katka
 
 


SziasztokKép

Nem tudom, hogy jártok -e erre mostanában, de elég sürgõsen szükségem lenne a segítségetekre. Barátnõm a napokban fog szülni, de nem sikerült még gyerekorvost választania a kerületben, mivel senkit nem ismer a környéken. Tudnátok valamelyiket ajánlani? Õ egyébként a Csontváry utcában lakik, nem tudom, körzetileg kihez tartozik.

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Én is csak most találtam erre a topicra, bár rendszeres Babanetezõ vagyok immár 2 éve.

Én is lõrinci vagyok, csak én a Széchenyi u.ban lakom! A Mikszáth u. szomszédja. Szivesen barátkozok én is bárkivel. Mivel én vecsési voltam, csak ide jöttem férjhez, nekem sincsenek itt barátaim. Van egy 3 éves lányom. Szeretnék még egy babucit, csak hát nem olyan egyszerû ez nekem sajna. A Dr. Nagy Katalin a gyerekorvosunk a védõnõnk a Vargáné Drabik Judit. Meg vagyok elégedve mindkettõjükkel.
A lányom óradijjal jár az Épitõ utcai bölcsibe, ami szintén teljesen rendben van. Jelenleg ovodát kellene választanunk.... Ha tudtok valamit ajánlani, valami jó kis ovit, illetve van véleménye valakinek, valamely oviról, szivesen venném!

Köszi, sziasztok


Katie
Katie
 


Sziasztok! Teljesen egyetértek a felettem szólóval (Katie-vel). Mi is a Nagy Katalin és a Drabik Judithoz tartozunk és szintén az Építõ utcai bölcsibe járunk. Én is teljesen meg vagyok elégedve.

Katie!
Milyen jellegû óvodát keresel?
Van valamilyen konkrét elképzelésed vagy igényed?
Jövõ héten írok neked addig összeszedem az ovis tapasztalatokat.

Viszont én kútfúrót keresek a környéken. Ha valaki tud ajánlani valakit nagyon megköszönném. Sajna a szomszédaink nem tudtak és nem igazán találok sehol telefonszámot. Elõre is köszönöm:
Katka
katka
 
 


Szia katka!

Én tudok egy kútfurót, csak nem pesti, de a pesti érak tizedéért dolgozik.
Varga Lajosnak hívják a száma: 30/2891787

Tvica

Tvica
terpecz
 
 


Szia Tvica! Hálás köszönet a telefonszámért, megpróbálom elérni. Katka
katka
 
 


Katka!

Szivesen, annyit tudok, hogy csak májusban ér rá.

Tvica

Tvica
terpecz
 
 


Sziasztok!
Sajnos, a betegségek jönnek-mennek nálunk, most meg szalmonellás volt a kisebbik. Nem tudjátok, a magzatra ez mennyire lehet veszélyes? A 36. héten járok.

Katie!
A mi ovink nagyon jó, a Kosztolányi utcai. (A Széchenyi utcának melyik részén laktok, a vasút felé, vagy inkább a Lakatos felé?) Szóval, az tetszik nekem az oviban, hogy olyan kicsi és családias, mire nagycsoportos lesz valaki, már mindenkit ismer és mindenki ismeri... Nincsenek "extrák", hanem van sok-sok játék, mese, miegymás - szerintem pont azok, amikre az ennyi idõsöknek szükségük van. A családias jellegbõl is következik, hogy odafigyelnek a gyerekekre, kivétel nélkül, az óvónõk és a dadusok is. Egy baját szoktam hallani emlegetni: hogy az udvar nem elég nagy, és túl közel van egy forgalmas út (ahol a 17-es busz is jár- Ráday utca?). Hát, erre azt mondom, lehetne rosszabb is. De legalább nem egy hatalmas lakótelepi "nagyüzem"...

Tüni! Gyerekorvos dolgában én se mondhatok újat, ugyanaz, aki Katie-nek és Katkának. De a Csontváry utca nem a Havanna? Akkor biztos nem ebbe a rendelõbe kell járnia - vagy mégis? A védõnõjét kellene megkérdezni, nem ajánlott senkit?

Katka!
Majd szólok, ha mehetünk játszóterezni - bár lehet, hogy összefutunk a rendelõben is? Én Judithoz terhestanácsadásra is járok. (Amilyen sûrûn járok...)

Addig is, kellemes ünnepeket, szép tavaszi idõt mindenkinek!
Anna
goanna
 


Goanna!

Széchenyi u. vasút felöli oldalán lakunk a Nefelejcs u.tól még a vasút fele. Én is gondoltam már a Kosztolányi ovira. De nem tudom még...... Egyháziban gondolkodunk egyelõre.
Szeretnék a Vinczéné Drabik Judittól elnézést kérni, hogy "le Vargánéztam" Bocsánat! (Ez fentebb történt)
Voltam a Petõfi u. oviban is megnéztem. Az is szimpi. A Szélmalom u.-iról is jókat hallottam. Most vannak nyilt napok mindenhol. Még körülnézek.
Katie
 


Sziasztok!
Hol vagytok? Nem nagyon pezseg az élet itt a lõrinci topicban!...

Katie! Mi újság ovi-ügyben? Miért egyházi? (Ne vedd kekeckedésnek, tényleg érdekel, hogy ki mi alapján választ!) Azért, mert ott hasonló gondolkodásúak lehetnek a szülõk? Vagy mert ott "jobban megnevelik" a gyerekeket? Vagy miért? Nem is igazán tudom, miben különbözik az egyházi ovi a "normál", önkormányzati ovitól... Ha van kedved, írj róla, jó?

Katka! Játszótér?... Sikerült már összejönnötök azóta környékbeli anyukákkal?

Hát jó éjt mindenkinek. Remélem, legközelebb többen leszünk.
Anna
goanna
 


Sziasztok!
Hát megint sehol senki?!
Csak azt akartam mondani, hogy a játszóterezés egy idõre megint elhalasztva: úgy néz ki, a jövõ héten már szülünk... Majd utána még visszanézek. Aztán legyen ám addig itt valaki, irgum-burgum!!!
Anna Kép
goanna
 


Szia Anna! Lehet, hogy már megvan a baba? Hogy vagytok? Sajna, nekünk az otthoni gépünkrõl "elment" az internet, úgyhogy amíg nem varázsolják vissza nem igazán tudok hozzátok eljutni.
Sziasztok: Katka
katka
 
 


Szia Katka!
Ha erre jársz: igen, 14-én megszületett a harmadik kisfiú is! Jól vagyunk, bár a nagy melegben még nem szívesen merészkedünk ki - de a nagyok miatt úgyis muszáj...
Remélem, nemsokára "visszavarázsolják" az interneteteket!
Addig is: szia!
Anna
goanna
 


Szia Anna! Gratulálok, és kicsit irigyellek, hogy túlvagy rajta. Én július végén szülök úgyhogy a nagy meleget pont kifogom.
Hogy vagytok? Hol szültél? Hogy boldogulsz három fiúval? Nálunk a második lesz, de kíváncsi vagyok hogy fogom bírni vagyis inkább milyen lesz két picurral?
Ha van kedved, erõd írj. Vigyázz magatokra.
Katka (már van internetem)
katka
 
 


Sziasztok!
SZeretnék egy kis segítséget kérni!!!
Bármilyen takarítási (családoknál)vagy részmunkaidõs (ez fõleg éjszakai) munkát keresek, ha valaki tud kéremm írjon!
Nóra
Nóra
 


Nóra!

Egy kismama ismerõsömet felvették a tesco-ba árúfeltöltönek éjszakára, így kap 60000-ft-ot kézbe.

Tvica

Tvica
terpecz
 
 


Sziasztok!

Az óvoda-kérdés megoldódott. Épitõ utcai ovi mellett döntöttünk. Nagyon jól felszerelt, jó a programja is! Szerencsére fel is vették a leányzót. Igy az egyházi ovi törölve. A Kossuth utcai ovi az Épitõ tagovija, az is nagyon szimpatikusnak tûnt. De mivel mi az Épitõhöz lakunk közelebb, igy oda jelentkeztünk. Szeptemberben kezdjük!!!

Sziasztok!

Katie
Katie
 


Szia Katie! Bocs, hogy az ígéretemet óvoda ügyben nem tartottam be, de pont akkor "szállt" el az internetem és csak múlt hét végétõl üzemel megint. De látom már megoldódott a kérdés. Szia Katka!
katka
 
 


Szia Katka!


Köszi, körbejártam minden szóba jöhetõ ovit. Az Épitõ utcai nagyon jó!

Köszi,

Szia

Katie
Katie
 


Sziasztok!
A Havanna lakótelepen lakom. Augusztusra várjuk első csemeténket. Időszerű lenne a gyermekorvos választás. A körzetes dokiról eddig nem sok jót hallottam, tudnátok segíteni, hogy kit érdemes választanom?

Előre is köszi.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Szerbusztok!

Én a Gloriett lakótelepen lakom, és ugyan még nem született meg a babám, de szeretnék kapcsolatot teremteni az itteni anyukákkal. Ez lessz az első babám, és tele vagyok kétejekkel, és az én környezetemben nincsenek mostani mamák akikkel sokmindent megtudnék beszélni. ( kivéve az én anyumat. :-)) ) Nem tudom, hogy terhesen lehet-e már erre a topicra írni, de nem rég költöztünk ide, és még senkit nem ismerek itt. Mindíg jóleső érzéssel nézem, hogy itt lenn a ház előtt a padokon sok anyuka ül, és beszélgetnek, miközben a gyerekek játszanak, vagy nézelődnek a babakocsiban, és nagyon szeretnék én is valami ilyesmi kapcsolatot. Szóval ismeretséget szeretnék itteni anyukákkal, csak nem tudom hol kezdjem... Minden esetre remélem pozitívan veszite a levelemet, és valaki vissza ír nekem. :-)) Köszönöm előre is.
LOLA
 


Szia LoLa!
A Havanna nincs messze a Gloriettől. Kép
Hol tartasz? Mikorra várjátok a babát?
Az első ötletem: Ha az orvosod is engedi, gyere el a Kondor Közösségi házba, minden hétfőn 18 órától van kismama torna. Nagyon jó a hangulat. Sok tapasztalatra tehetsz szert. Még a jövő héten lesz torna, de utána szünet lesz.
Most szervezünk kismama és baba-mama klubbot is. Az első alkalom szeptemberben lesz.
Ha kérdésed van hívj!!!
Egyébként meg ne félj odamenni a játszóteres anyukákhoz. Mindenki barátságosan fog kezelni, ebben biztos vagyok!

Üdv.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Szia Kisnyúl!

Annyira vártam már, hogy valaki visszaír nekem, és most nagyon örülök. :-)))
Most a 15.hetet tapossuk, és sok gond adódott, de most valahogy helyre állt a közérzetem, és könnyebben vészelem át a bajokat. Ha a baba is így viseli akkor nem találnak semmi rosszat a 20.héten az ultrahangon.
Szivesen mennék el a tornára, mert már nagyon nagy a mozgásigényem, és eddig nem mertem belefogni, mert sokat kellett feküdnöm, és tornáról szó sem lehetett. És a találkozóra is szivesen elmennék, ha lehet. És ti mennyi idősek vagytok?
Tudod már, hogy fiú, vagy lány a kicsid?
Ha az örömtől eszembe jutnak már a gondolataim akkor majd kérdezek értelmesebbeket is... :-)))
Szia!
LOLA
 


Tudom milyen érzés ha nem válaszolnak a kérdéseidre, de ez szerintem egy kicsit elhalt topik. Persze minden kérdésedre válaszolok csak tedd fel nyugodtan.
Én már a finisben vagyok (35. hét 1. nap. Kép )
A 23. héten azt mondták, hogy 95% hogy fiú, de azóta nem mutatta meg magát, úgyhogy még semmi sem biztos. Te melyik kórházban fogsz szülni?
Holnap csak este leszek net közelben, szóval ne lepődj meg ha napközben nem válaszolok.
Más fórummal próbálkoztál már? Ha még nem tudok ajánlani egy nagyszerű társaságot
Üdv.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Szia! :-)))

Én a SOTE.I.-en fogok szülni, ha minden jól megy.
Próbálkoztam már más fórumokkal, de nagyon kiváncsi lennék te melyiket ajánlod. Most én is csak felugrottam ide mert már késő van, de kiváncsian várom majd válszod, és akkor én is meglátogatom majd azt a jó társaságot.
Jó éjt! :-))
LOLA
 


Sziasztok!

LOLA!
Én is jártam kismamatornára, szerintem érdemes eljárnod szeptembertől. Én is kb. ugyanilyen időben kezdtem el, és jó volt eljárni itthonról más kismamák közé Kép. Ne aggódj, nem fogod magadat nagyon megterhelni, csak átmozgattok majd mindent, és sok hasznos infót megtudsz majd attól, aki tartja.
Mi egyébként a Szemeretelepen lakunk egyelőre, tulajdonképpen nem messze a Gloriettől. Ne aggódj, nem lesz gond az ismerkedéssel, ha már meglesz a baba, hiszen egy csapatba tartozunk! Ismeretlenül is köszönni szoktunk egymásnak, vagy legalább egymásra mosolygunk a környékbeli anyukákkal. Gondolom arrafelé sincs ez másként Kép.
Nyugodtan írj ide is, ígérem én is benézek gyakrabban!
Egyébként ajánlom a 'Friss kismama' topikot és majd később a 'Friss babák'-at. Jó társaság van mindkettőben, mindenki nagyon barátságos.

Kisnyúl!
A kismama, baba-mama klub minket is érdekelne majd. Szóval írd meg mi újság Kép.
Megmondanád a terhestornán annak aki tartja (tök ciki, de nem jut eszembe csak az asszonyneve), hogy Lévainé Virág üdvözli? Tavaly szeptembertől decemberig jártam és remélem jövőre megint megyek Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Virág, átadom Terinek az üdvözletet! Az első babaklub szeptember 18-án 10 órától lesz a Kondor művházban. Kép

Lola, a fórum címe:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9003964
ez az Indexen van
Fórum >> Szülői munkaközösség >> Szülés, terhesség 2.0
De ajánlom a Kezdő anyukák topicot is!!!!

Üdv.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Sziasztok!
Mi most jöttünk haza a kórházból és nagy örömmel láttam, hogy egy kicsit feléledt ez a topic.
Lola!
Én is a SOTE I-en szültem, nagyon meg voltam elégedve, bár nálunk már a második baba volt (az elsőt másik kórházban szültem) úgyhogy volt összehasonlítási alapom.
Egyébként én is hasonló cipőben jártam mint te. Idegen környezet (mi Zuglóból költöztünk a régi piachoz novemberben) tél, terhesség, ismerős senki.
Mostmár egy kicsit jobb a helyzet, de szívesen ismerkednék én is környékbeliekkel.
Katka
katka
 
 


Sziasztok!

Katka!
A régi piac környékén? Én meg az új piac környékén lakom Kép. Szóval nem is olyan messze, legalábbis a DM-be simán lesétálunk, sőt a piros iskolához kozmetikushoz is.
Gratulálok az apróság(ok)hoz!

Üdv, Virág
virga
 
 


Kedves Lányok!
Üdv mindenkinek!

Katka!
Jó tudni, hogy jó véleménnyel vagy a kórházról, és ez most legalább nagyon friss hírnek számít. :-)) Kinél szültél? Ki volt az orvosod?
És hol laksz Katka? Én a Glorietten, mert ha akarsz akkor levelezhetünk a topicon kívül is és még később össze is futhatunk, mert ha két magányos kismama találkozik :-))))(Persze ha ezt nem veszed tolakodásnak)
Hol van ez a régi piac? Abszolúte nem vagyok itt még képben. (Én a Smatchnál lakom )
LOLA
 


Szia Lola!
Persze, hogy nem veszem tolakodásnak. A régi piac az Üllői úton, a majdnem Városháza mellett van. Úgyhogy elég közel.
Honnan költöztetek ide?
A dokim történetét majd legközelebb leírom mert most rohanunk.
Örülök, hogy "találkoztunk".
Katka
katka
 
 


Szia Katka, és persze a többieknek is üdv!

Mi Pasarétről jöttünk ide , a második kerületből.
Izgatottan várom, hogy mi a történeted a dokival kapcsolatban.
Viszont én bajban vagyok, mert a védőnőm szabin volt amikor én jelentkeztem, és egy másik vett fel, de azt mondta majd jelentkezik az akihez igazán tartozom. Na ennek már vagy 6 hete. Most felhívjam, vagy be menjek hozzá?
Most rohannom kell, de legközelebb többet írok.
LOLA
 


Kedves Katka!

Nagyon rég nem írtál. Gondolom nagyon sok a tenni való a baba körül. :-) Bár csak már én is ott tartanék! Azért írok, mert elutazom. Ha visszajöttem jelentkezem. Puszi mendenkinek!
LOLA
 


Sziasztok!

Megjöttem, és szeretném megkérdezni, hogy mikor lessz a szünet után az első kismamatorna. Ha tudtok írjatok! :-)
LOLA
 


Szia Lola!
Szeptember 1. (hétfő) 18 óra. Kondor.B. Közösségi ház.
Sok sikert!

Üdv.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Sziasztok!

Előreláthatóan januárban a Havannára költözünk.

Kisnyul!
Kit választottál gyerekorvosnak végül? Mik a tapasztalataid? Védőnőt ismerek ott, egy ideig hozzá tartoztam: Mészárosné Ági. De nem biztos, hogy hozzá fogunk tartozni.

Vannak még anyukák itt a Havannáról? Szívesen ismerkednék majd 'sorstársakkal' Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Virga, küldtem priviben mailt!!!
Tényleg jó lenne egy Havannás topic. Kép

Kisnyul
kisnyul
 
 


Szia!

Olvastam, csak nincs időm válaszolni egyelőre Kép. Még nem költöztünk el, kb. két hét múlva.
Hétvégén írok mailt, akkor egy kicsit több időm van és abban megírom a részleteket Kép. Jártok baba-mama klubba? Tudsz valami olyan játszóházszerűségről ahova egyéves korú babákat is lehet vinni? Hallottam olyanról, hogy bölcsiben tartanak ilyeneket, de a kerületben még nem hallottam ilyesmiről.
Üdv, Virág
virga
 
 


Baba-mama klub van kettő is, de sajna csak havonta egyszer. Mi szoktunk menni. Kép Bölcsiről még nem hallottam, de majd megkérdezem, hátha tud valaki róla. Várom a leveled!
Üdv.
Kisnyul
kisnyul
 
 


Sziasztok!

Mi frissek vagyunk ebben a kerületben. A 17. kerületben laktunk, onnan költöztünk ide a Királyhágó - Halomi út sarokra.
Kislányom 2 éves lesz februárban, kisfiam, ha minden jól megy áprilisban fog megszületni.
Kérdésem: valaki nem tudja e véletlenül, hogy a körnéyken van e olyan hely ahol babatornát tartanak: (szívesen elvinném a kislányom, hogy valami lefárassza, és lekösse az energiáit)

köszi

Erika
goczane
 
 


Erika, sajna nem tudok ilyenről. Anno volt a Soroksári úton a Mega Toys-nál, de az is januártól beköltözött a belvárosba. Ha esetleg megtudsz valamit írd be ide, mert szerintem sokaknak lenne igényük ilyen tornára.

Kisnyul
Kisnyul
 


Sziasztok!

Erika!
Szerintem kérdezd meg a védőnődet, hátha tud segíteni. Láttam itt felénk (kb. félórányira tőletek) az Üllőin egy 'gyermektorna' feliratot, nem tudom, hogy hány éves kortól. Majd ha arra járok felírom a telefonszámot és megírom.
A babaszoba.hu-n van egy jó tudni rovat, ott pl. megvannak a bölcsödék cimei és az, hogy milyen szolgáltatást nyújtanak (pl. játszócsoport, játékkölcsönzés stb.).
Én ilyen játszócsoportot keresek a Havanna környéken, de a neten még nem találtam (vagyis egyet egy kicsit messzebb a Tövishát utcában), de majd a védőnőt is megkérdezem, hátha tud segíteni.

Kisnyul!
Most már biztos, hogy a hétvégén költözünk, esetleg jövő hétvégén megbeszélhetünk egy sétát vagy talit. Majd átküldöm a számomat magánban.

Üdv, Virág
virga
 
 


Erika!

A halomi uti bölcsiben van olyan, hogy néhány órára ott lehettek játszani.

Tvica

Tvica
terpecz
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: