Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildi!

Szerintem az álmatlansága Matyinak a fáradtság miatt volt. Kicsit kizökkent a megszokott kerékvágásból és egyszer nem bírt elaludni, utána meg már azért nem, mert annyira fáradt volt. Nem lehet, hogy a te gyerekeid is így jártak? Csak már annyira belejöttek, hogy nincs mit tenni.
Egyébként Matyi most lett 10 hónapos, Bence meg hamarosan 7 éves. Bence 2 éves koráig minden nap 2x2 órát aludt, vagy többet. Matyi meg elkezdte ugyanezt a tendenciát, csak valamiért megkergült. De remélem hamarosan újra összerázódunk.
Gyógyulást kívánok Gergőnek!
HAjni
A férjed mit dolgozik ilyen munkabeosztással?
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Hát az éjszakánk az szörnyű volt,de emlékszem a Csengével sem volt máskép!Félóránként ébredt,biztos,hogy fájt vagy viszketett neki,mert ő egyébként elég nyúgodt alvó a Csengéhez képest!Csenge mióta megszületett ilyen rossz alvó,lehet néha a fáradtságtól is van,Ma is reggel 5-kor ébredtünk,most aztán alszik mindenki,engem kivéve,de én meg már olyan vagyok,hogy hiába fekszem le nem bírok aludni,néha már este sem,10-11-nél nem kerülök hamarabb az ágyba.
Mi mezőgazdasággal foglalkozunk,a nagybani piacra jár a férjem,de ez még hagyám,nyáron délután 5-kor megy el itthonrol és reggel 9 után jönn meg,szídjuk is ép eleget,aki kitalálta ezt a nyitvatartást,neki kéne ott lenni egész éjjel,hogy megtudja milyen?Most már kezd nagyon elegünk lenni,és már azt fontolgatjuk,hogy váltani kéne,mert ez az Unió nekünk nagyon betett,itt a magyar mezőgazgaság hamarosan még jobban tönkre megy mint ahogy már tönkre tették!
Azt szeretném megkérdezni,hogy ti,hogy tettetek fel képet,mert nem találom,itt az ilyesmit,ha ráérek majd én is teszek fel,csak valami támpontot adj,hol induljak el?Pedig már egyszer ugy emlékszem,hogy találkoztam ezzel a témával,de most nem találom!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok lányok!

Végre beindult az élet!
Ildi: Váradon merre dolgoztál? Milyen két ilyen pici gyerkőccel? És hát főleg egyedül, mert gondolom a férjed nem sokat tud segíteni. Szüleid kint élnek? Testvéreid vannak?

Hajni: látom a babák alvása nem csak nálunk gond. Most már néha átalussza az én Matyim is az éjszakákat, de a jellemzőbb az 1x-i felébredés és szopi. Én már megszoktam, inkább az a rossz, hgy délután se igen alszik nagyokat, ritka a 2,5-3 óra és csak egyszer, így minden házimunka éjszakára marad Kép Este meg 9 előtt nem alszik el, de inkább 10 körül. A szilveszteri nyüzsi nekem is hiányzott most, mert 15 hónapja nemigen voltam el este, max 9-ig, mint diákkoromban. De tegnap kicsit pótoltam a kollégákkal kirúgtunk a hámból, jót dumáltunk éjjel 1-ig. Jó lenne megismételni egy párszor, mert annyi mindenből kimaradtam a suliéletből, pedig előtte éltem-haltam a diákéletért, a programok szervezéséért stb...

Kinga: merre vagy????

KÉP: rákattintassz itt lent a Melléklet feltöltése... gombra( Nézet/Küldés mellett) és megjelenik egy panel, ott a tallózásra és kiválasztod a gépedről a képet. Viszont vigyázz, mert csak bizonyos méret alattit fogad el, tehát ha van a gépeteken, akkpr a Paint-tel érdemes lekicsinyíteni. Remélem sikerül, türelmetlenül várom a képeket!!!

Jó éjt, Zita
zitus
 
 

 
 

Szia Zita!
Örülök,hogy te is csatlakoztál,ép voltatok az eszembe,hogy te is és a Kinga is eltüntetek,mi Hajnival tartottuk egy jó ideje a frontot!
Nos Váradon a rogi piacon dolgoztam egy vegyesboltban,93-94-ben.Nagyon sokat jártam Váradra,mert sok rokonom lakott ott,többek között a nagymamám is,imádtam azt a várost,mert nagy volt,érdekes most meg kimondottan utálom a nagy tömeget,egy ideg vagyok már a bevásárlóközpontokba a sok tömegtöl,régen meg ezt élveztem.Ha 6 évvel ezelőtt nekem valaki azt mondja,hogy én egy kis falúba fogok kerülni,azt mondtam volna ilyen nincs,én addig még falúban sem nagyon jártam,már ugy,hogy húzamosabb ideig,mert minden rokonom Váradon és Margittán él,igy nem volt kihez menni!Testvérem nincs,a szüleim kint élnek,de szűrűn jönnek mosz is itt voltak,igy egy kicsit nehéz,hogy ők ott vannak én itt,de még szerencsére nem idősek,és el tudnak jönni,majd később meg lesz valahogy!
Hát igen a gyerekek,megmondom őszintén nem könnyű két pici gyerekkel,nem is igy terveztük hanem akkora mikor Csenge betölti a 3 évet,de igy sikerült,nem bántam meg egy percig sem,hogy jött a Gergő,de nem könnyű ez tény és való,én könnyebbre számítottam.Azért a férjem nagyon sokat segít ha itthon van csak neki ez az éjjeli műszak nagyon fárasztó,bár már több mint 10 éve csinálja és nem új az éjszakázás!
Ugy láttom mindenkinek hiányzik a régi duma parti,bulik,én is igy vagyok vele,nagyon hiányoznak a régi barátok,kirándulások,hülyéskedések!
Próbálkozom majd a képpel ,köszi,hogy leírtad!
Ildi
dildi
 
 


sziasztok!!
ildi-miért kellett a pöttyös gyerkőcöt bent tatrani??
Csak nem orvosi utasításra??
Köszi az érdeklődést, Zita-megvagyunk, ismét a megszokott tempóban, rohanunk heten 5 fele, még szerencs, hogy az ikrek velem vannak, nem kell külön cigölni őket is.
bár sokszor nem bánnám, ha valaki vigyázna kicsit rájuk-mondjuk heti 2-3 óra már elég lenne nekem.
Majd ősztől, ha oviba mennek!
Azon elmélkedtem a kedvesemmel, hogy kéne nekünk egy árván maradt pár hetes kislány...az 5 fiú mellett nem osztana-szorozna, elférne ő is, csakhogy ez nem olyan egyszerű, még ilyenkor sem,amikor a katasztrófa miatt rengeteg a szülőtlen kicsi.Aztán beszéltem több ismerőssel-igaz gyermektelen párok és nekik is ugyanez jutott eszükbe, velünk egyidőben.
kár, hogy a határok ilyesmiben igenis komoly akadályt jelentenek...
Na, megyek, mert köröz a családom körülöttem.
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Örülök,hogy te is csatlakoztál!Igen nálunk a doki mondja,hogy legalább 2-3 napig ne vigyük ki a gyereket,mikor észleljük rajta a hímlőt.Állitólag akkor még fertőz,bár a fene tudja ezzel sem vagyok már tisztába,annyi szaklapot meg cikket olvastam ezzel kapcsolatban,hogy már magam sem tudom,hogy mikortől fertőzző,vagy mikor kaphatja el,egyikazt írja,hogy a 7-10 nap között a másik,hogy 2 hétig lappang benne és aztán jönn ki rajta,na szumma-szummárum,mindegy egy tutti mi ebben az időszakban sehol nem voltunk csak itthon,és természetesen kint az utcán,de senki olyannal nem emlékszem,hogy találkoztunk akinek a gyereke bárányhímlős lett volna.De ez nem feltétel mert olyat is hallottam,hogy aki már volt az is még hozdozhatja a betegséget csak nem jönn ki rajta,aztán a jó ég tudja!Mindegy most már túl vagyunk a nehezén-remélem!Na megyek hát ha tudok egy kicsit pihenni,mert két éjjel nem sokat aludtam,de ha délután már jobb volt a közérzete,reménykedem,hogy jobb lesz az éjszakám is!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok lányok!
De jó, hogy mind itt vagytok Kép
Ildi!
Nehéz lehet, hogy nincs otthon éjjel a férjed. Nem tudom én hogy tudnék aludni nélküle. Kicsit félős vagyok Kép
Zita!
Neked még szopik Matyi? De jó! Nekem mind a kettő hamar abbahagyta. Bence 6 hónaposan egyik napról a másikra elfordult és nem lehett cicire tenni. 2 hétig hiába próbálkoztunk csak üvöltött. Matyi meg 7 hónaposan napközben nem kérte már, de elfogadta este-reggel. Viszont ezzel lecsökkent a tejmennyiség és 1 hónapja elfogyott Kép De annyira azért nem bánom, jól esznek és jó húsban vannak. Meg ami fontos egészségesek.
Kinga!
Te hogy hozod-viszed a gyerekeket? Autóval? Ha igen, milyennel? Nekem is sokat járt a fejemben, hogy örökbefogadnék. Mert természetes úton már nemigen fogok szülni, de mindig 3 gyerekről álmodtunk. De engem mindig lebeszélt mindenki az örökbefogadásról. Pedig 18 éves korom óta azt érzem, hogy tudnék szeretni egy árva gyereket. És most, ott, akik egyedül maradtak... Nem lehet, hogy meg lehetne kérdezni a Vöröskerszttől?
Mennem kell. Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Már ép menni akartam mikor észre vettem,hogy te is írtál!
Megszoktam már,hogy nincs itthon éjjel,az a szerencsém,hogy nem vagyok félős,de én is sokkal jobban szeretem ha itthon van mindenki!De ez van!
Próbálkoztam a képpel nem megy igy ahogy a Zita leírta,nem tölti be valószinűleg azért amit írt de azt a "Paint"nem találom,vagyis találom de szerintem nem az mert az a "minden programban-kellékekben"van.
Ja az tej,hát én is csak irigyelni tudok minden nőt akinek ilyen sokáig van teje,én a lányt 3 és fél hónapig,a fiút meg alig 2 hónapig szoptattam.Egyszerüen nem volt elég tejem,pótolnom kellett,aztán meg elapadt,csinálhattam én bármit,még a szoptatós teát is állandóan ittam,semmit nem ért!
Na próbálkozom még majd a képekkel,aztán lehet azzal sem jutok majd egyről a kettőre!Sziasztok!Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Szerintem arra a programra gondolt Zita! Csak az a baj, hogy én nem segíthetek, mert ebben nem tudom hogy lehet egy képet lekicsinyíteni. Én a Photoshopot szoktam erre használni, de a neten van egy csomó ingyenesen letölthető képnézegető, javítgató program is. Persze akkor is tudnod kell használni. De azért ha sikerül, akkor várjuk a képet Kép
Egyébként megpróbálok én is feltenni egyet, megnézem nekem megy-e.
Hajni
cshajni
 
 


Remélem látható lesz a kép Kép
Kép
cshajni
 
 


Hajni!
nagyon szépek a gyerkőceid!
Nekem Csanád most is szopik...igaz nincs benne egy szikra tej sem!
én nagyon örülök neki, ő is szereti, úgysem lesz nekem már másik pici babám, a mellemben kárt tenni meg nem lehet már, így hogy közel 2.5 évet szoptattam összesen a többit, na meg ez a kis kebelbarátmég aktuálisan a 3 évével.
Az örökbefogadás akkora cécó, hogy nem fér bele a talpaás az életembe ez ügyben, mert ugye azért a sajátjaim nem láthatják kárát semmiképp.
Olyan macerás ebben a témában nemzetközi vizekre hajózni, jól megfizetett menő ügyvéd sem tudott A. Jolienak orosz babát hazavinni, akkor hol, vagyunk mi ettől?

Ha nagyok lesznek a gyerekeim mind , lehet elmegyek dévára Böjte Csaba árváinak pótanyukájuk lenni pár hónapig, évig--de ez olyan messze még4
no meg ha megszórnak korán unokákkal a nagy fiaim, akkor alig van 10 évem hátra a babamentességből, és akkor csak 13 éves-igencsak nevelni való kamaszok -lesznek az ikreim.

na húzok tanulni, bekarózott az elsőszülött balga gyerekem-puskázni tudni kell-de inkább tanult volna a kelekótya.
Ülök mellé, mint a dedósoknál, hadd zavarja, hogy pisisszámba megy itthon.
Van ennél jobb ötlete valakinek?
Szívesen venném....
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Köszönöm a dícséretet Kép
Boldogult lánykoromban nekem is felvetődött, hogy árvaházba megyek dolgozni, aztán jött Feri és a saját gyerekek. Hát ez is álom maradt. Azért remélem, hogy ha nagyon akarjuk, akkor örökbefogadhatunk. Lehet, hogy ez is csak szép álom. Kép
Nem tudok neked tippeket mondani a nagyfiaddal kapcsolatban. Nekem még kicsik. De szerintem beválhat a melléülés. Anno nekem is bevállt. Kép
Szia
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Ugy döntöttem,hogy nem kínlódok tovább inkább a profilotokból kinéztem az e-mail címeteket és oda küldöm a képet,ha nem baj!Most nincs türelmem megtalálni a megoldást,hogy kicsinyithetném le a képeket!Nem igazán vagyok egy számitógép zseni,nem is olyan nagyon rég vettük,és még nem igazán tudom,hogy mit,hol találok?
Kinga ha elküldöd az e-mail címedet neked is elküldöm,de neked nem találtam a profilodban?
Ildi
dildi
 
 


Zita!
Ez a freemailes címed él?Mert akartam küldeni e-mailt de nem küldi el?Tiszta ideg vagyok már ettől a géptől néha,van,hogy begolyózik.Nem tudom miért nem szereti a freemailes címeket,már jártam igy!Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Megkaptad a levelem? Remélem, hogy igen. AZért nem tudom, mert a levelezőm azt írta ki, hogy elküldte, de nem találom az elküldött levelek között a tiedet. SZóval nem biztos. Kép
Hajni
cshajni
 
 


Ildi!
várom a képeket.
peli@monornet.hu
pkinga
 
 


Sziasztok!
Uj vagyok ezen a topikon,nemreg fedeztem fel,es csak azert nem irtam eddig,mert ugy latom,Ti mar mind anyukak vagytok,es tobb eve eltek itt,en meg csak egy eve,es babazni is csak nyaron fogok,ha minden jol megy,12.hetes terhes vagyok...
Biztos nem is emlekeztek mar a kezdetekre,en azert kerdeznek ezt-azt,ha nem baj...
dorka34
 
 


Szia Dorka!
Légy üdvözölve itt! Kép
Kérdezz! Azért valamire csak emlékszünk Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Hajni:megkaptam az e-mailed,köszi!na ezért vagyok én is bajba mert van,hogy elküldöm,és nem írja ki,hogy elküldte vagy nem az e-mailemet,igy jártam most a Zitával,de aztán jött egy visszajelzés,hogy megkapta!Megpróbálom feltenni a profilra,igazad van már én is gondoltam rá,de nem voltam benne biztos,hogy ha ide nem sikerült oda fog!
Kinga:küldöm majd az e-mailt,mert ki tudja mikor fogok oda juttni,hogy esetleg a profil is elfogadja!az a furcsa nekem is,hogy szerintem sem nagyok a képek és megsem fogadja el,lehet valami más van.Láttom te is monornettes vagy?Meg vagytok vele elégedve?Én nem nagyon!
Dorka:Üdvüzöllek én is,nyúgodtan kérdez ha tudok én is segítek!Írj kicsit magadról:honnan jöttél?hol élsz most?mivel foglalkozol?
Hajni ha lesz időm irok egy e-mailt akarok valamit kérdezni,de a fiú most elégedetlenkedik valamiért!
Ildi
dildi
 
 


Sziasztok!
Nagyvaradrol jottem,vagyis,20 evet ott eltem,es most is oda megyek haza,a szuleim miatt,de a meghatarozobb az a 12 ev volt,amit Kolozsvaron toltottem,elobb az egyetem,aztan a munkahelyem miatt.Gyogypedagogus voltam,illetve vagyok,de masfel eve nem dolgozom,ebbol az utolso egy evet mar itt toltottem,Pesten,nem szivesen jottem,de ugy alakult a maganeletem,hogy nemigazan volt mas alternativa...A paromat ugyanis minden ide koti,o itt szuletett,szoval az eszszeruseg ezt diktalta,hogy itt kezdjuk a kozos eletet-2 eve ismerkedtunk meg-,ha masert nem,hat azert,mert o nem tud romanul...
Nemreg koltoztunk uj lakasba,most pedig vegre osszejott a babaprojekt is,remelem,minden rendben lesz,elso gyerek lesz,eleg kesoi,ugyhogy elegge aggodos kismama vagyok-leszek...
Biztos sok kerdesem lesz,bar amiota a babanetet olvasom-kb.2 hete-allitom,hogy tajekozottabb vagyok,mintha 10 szakkonyvet olvastam volna a temaban,ugyhogy mindenekelott az lenne a kerdesem,ha van valaki,aki erintett volt ebben,hogy lesz-e valamilyen hatranyom majd a terhesseg alatt,szulesnel,utana,amiatt,hogy nem vagyok magyar allampolgar?Nekem ugyanis meg csak tartozkodasi vizumom van,es szulesig nem is lesz mas,nem tudom,hogy ezzel jarnak-e majd nekem ugyanazok a jogok,mintha mas statuszom lenne?
Egyelore csak a taj-szamot tartalmazo papirlapom van,semmi egyeb,fogalmam sincs,hogy ez eleg lesz-e?Jelenleg a dokinom maganrendelojebe jarok,o a Sote II-n dolgozik,tehat ott fogok szulni,ha minden jol megy.
Szoval,ha van valaki,aki hasonlo helyzetben volt szules elott-korul,legyszi irjon nekem!
Koszi
dorka34
 
 


Szia Dorka!
NA, speciel ebben nem tudok segíteni. Én 92 óta élek itt és 95-ben lettem magyar állampolgár. Bence meg 98-ban született. Annyira azért emlékszem, hogy háziorvoshoz mehettem pl. az ideiglenes lappal is. De az orvosnődet kérdezd meg, ő biztos tudni fogja.
Merre laktok? Itt is dolgozol? Én is Kolozsvári vagyok. Bár egyre ritkábban jutok haza Kép De ez más téma. Szerintem is jó ötlet itt beleolvasnod a topikokba. Sok jó és okos dolgot lehet "hallani". Kép
Remélem más tud neked segíteni a papírokkal kapcsolatban.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Dorka-üdv. a fedélzeten!
itt nyugodtan előhozakodhatsz mindenféle kérdéssel, nekem 5 fiam van, elég tapasztalt és öregecske róka vagyok már...
mivel mi már 89 óta itt élünk, nem tudok segíteni sajnos a kérdéseidet illetően, mert azóta rengeteg minden változott.
merre laktál Váradon,
Én is odajárok haza, bár nekem ha jól meggondolom nincs is közvetlen rokonom ott, már mindenki itt él, vagy meghalt azóta.
Kolozsvár a szívem csücske, nagyon boldog hónapokat éltem ott a volt vőlegényemmel, első éves egyetemistaként.
Melyik suliba jártál Váradon?
Ildi-nem nagyon vagyok elájulva a monornettől, de gondok vannak mindenhol és amióta ADSL-ünk van, azóta talán jobb a helyzet.
Ha találsz jobbat, amire váltani érdemes, ne tartsd titokban előttem!Köszi.
megyek, zajlik az esti program...
Kinga
pkinga
 
 


Szia Kinga!
NAgyon jól esett a lelkemnek ez a megjegyzésed: Kolozsvár a szívem csücske. Kép Köszi!
Hogy vannak a fiúk? És az az egyszem lány? Kép
Most csak ennyire telik. Mennem kell, mert MAtyi már megint rángat.
Sziasztok
cshajni
 
 


Sziasztok!
Koszi mindenkinek a gyors valaszt,sejtettem,hogy ilyen adminisztrativ dolgokban mar nem vagytok erintettek,hat,majd csak kialakul valahogy.
Azert eleg furcsa,hogy osszesen csak 4-en gyultetek itt ossze,pedig biztos sokszor tobb erdelyi anyuka latogatja a forumot...
Kinga,en is a Mogyiba jartam,3 evvel alattad,es ismerlek is kozvetve,majd leirom,hogy honnan...
Kolozsvart en is imadom,vegulis minden,ami fontos volt,oda kotott,bar mar nem ugyanaz a varos,mint 10 evvel ezelott,amikor egyetemista voltam ott...
Hajni,Te mikor erettsegiztel,es melyik suliban?
Es akkor egy "szakmaibb"kerdes:Nektek mikor multak el a terhessegi tuneteitek?rosszullet,mellfeszules?
Szep napot mindenkinek,sziasztok
dorka34
 
 


Szia Dorka!
Én 1990-ben érettségiztem a 7-es gimiben. De 10.-ig a Brassaiba jártam. A bátyám és az öcsém is ott végeztek.
Nekem mind a 2 gyerekkel kb. a 4. hónapban múltak el a rosszullétek. Bár kissebb-nagyobb gondjaim (pl. émelygés, gyomorégés...) később is voltak. Mikor megkérdeztem a dokimat (Bencével a pociba), hogy miért vagyok rosszul, azt mondta, hogy azért mert terhes vagyok. Erre én, hogy miért ennyire erős a rosszullét, azt válaszolta, hogy ennyire terhes vagyok! AZóta mindig azt mondom, hogy ez az édes teher egy kicsit kevésbé édes hozzátartozója. Így legalább minden nap tudod, hogy ott van KépMatyinál én már örültem, hogy rosszul vagyok. Ugyanis Matyit 3 évig vártuk.
Hajni
cshajni
 
 


Hajni,csak azert kerdeztem,mert volt egy Hajni ismerosom Kolozsvaron,aki kb.akkortajt jott ki,amikor Te,de o egy evvel korabban erettsegizett.
Tudom en,hogy orulni kell a rosszulletnek,epp ezert kerdeztem,mert en meg csak most vagyok a 11.-ik het vegen,de mar sokkal enyhebbek a tuneteim,es mostanaban mind azt olvasom a tobbi topikon,hogy mennyire gyakori az elmaradt veteles az elso 12 hetben,es ennek az egyetlen tunete,hogy elmulnak a tuneteid...Szoval,hatranya is van,hogy naponta orakig olvasgatok itt,mert mindent magamra veszek...Nagyon varom mar a jovo heti uh-t,csak akkor fogok megnyugodni.
Ti vedonohoz mikor mentetek?Mert en meg nem voltam,kicsit babonabol is,remelem nem lesz baj,errol is mindenutt azt olvasom,hogy tul nagy segitseget nem jelent,menni kell,mert muszaj...
dorka34
 
 


Szia Dorka!
NE aggódj, mert ha elvetélsz, akkor vérzel. Gondolom, ha véreznél, akkor ennél jóval idegesebb lennél.
Én Bencével szinte azonnal mentem védőnőhöz és nagyon megbántam, mert egy nagyon precíz nő volt. Minden héten mennem kellett valahova miatta. És nem volt túl sok kedvem hozzá. De Matyival 18 hetesen mentem el. Azóta elköltöztünk és másik védőnőm lett. Hát sajnáltam, hogy nem ismertem hamarabb, mert egy nagyon segítőkész nő és soha egy rossz szava nem volt. Ellentétben a másikkal. Szóval ez is csak szerencse kérdése. Szerintem menj el hozzá és ha nem tetszik a hozzáállása, akkor beszéld meg vele. Végül is ő is csak ember.
cshajni
 
 


Szia Dorka!
Azt hiszem én vagyok a legszakavatottabb ebben a kérdésben amit tudni akarsz.Nos én 5 éve jöttem ki,az én férjem is itt született,és én sem vagyok még magyar állampolgár,már be vannak adva a papírjaim,de nekem nem is nagyon hiányzik jelenleg,azért nem is nagyon sűrgettem mert ami kell az meg van.Nekem megvan a letelepedési engedélyem,és azzal már azt csinálok mint egy magyar állampolgár ugyanolyan jogaim vannak,csak nem dolgozhatom a belügyben és nem szavazhatok.Na most semmilyen hátrányod nem lesz abból adódoan,hogy nem vagy magyar állampolgár,mert a gyerek ha megszületik akkor autómatikusan magyar állampolgár lesz a férjed után,az enyémek is azok mind a kettő.A taj szám nem elég,mert valamilyen papír szükségeltetik,ideiglenes tartózkodási engedély,ezt mindenképpen intézétek el mert valamivel kell igazolnod magad,útlevél nem jó,magyar papírnak kell lenni,amit az itteni hatóság ad ki.De ne ilyedj meg tőle,mert te minden további nélkül meg kell kapd,mivel férjed magyar(férjed vagy csak élettársad?),Ha nem vagytok összeházasodva akkor gondok vannak,mert az élettársi viszonyt nem fogadják el.Na majd bővebben írok ,de most mennek kell mert felébredt a nagyobbik gyerek és enni kell neki adni.Ildi
ha van valami kérdez még ezzel kapcsolatban,mert én jártas vagyok ebben a témában,mint mondtam nem olyan régen intéztem én is!
dildi
 
 


Szia Hajni,en a missed ab-ra utaltam,amiben ugye pont az a lenyeg,hogy nincs veteles,akar hetekig nem tortenik semmi ugy,hogy kozben a baba mar nem el,es rendszerint a kov. soros uh-n derul ki...es ilyenkor nyilvan azonnal megtorteni a muszeres beavatkozas,mielott valami fertozes fellephet..Es se verzes,se egyeb tunet,csak max.az,hogy mar kevesbe erzed magad terhesnek,mert enyhulnek a tuneteid...Amugy ma egesz nap hanyingerem volt,ugyhogy kezdek megnyugodniKép
A vedonovel kapcsolatban is azert aggodom,nehogy kideruljon,hogy nekem az se jar,aztan kezdhetek azutan is jarkalni,kulonben tudom mar,hogy kit kell keresnem,valoszinuleg hetfon megyek majd el hozza,igazabol csak azert tema egyaltalan,mert ugye ot nem lehet valasztani,tehat amit kapsz,azzal kell beerned,es eddig nem sok pozitiv tapasztalattal talalkoztam.Amugy engem minden vizsgalatra az orvosom kuld,ugy tudtam,hogy a vedonotol csak a kiskonyvet kapod meg,es a szokasos rutin felvilagositasokat...
Megyek,mert kajat kell foznom...
Es kosziKép
dorka34
 
 


Sziasztok! És üdv közöttünk Dorka!

Nos megpróbálok visszareagálni mindenre, bár ha valami kimarad elnézést, de a kisfiam itt klimpírozik a zongoráján és hát nem egy Beethoven(még).
Ildi: köszi a képeket, megkaptam és gondoltam nem fogsz megsértődni, ha felteszek ide belőle, mert olyan édesek a gyerkőceid.
Tehát Csenge és Gergő következnek, Ildi gyerkőcei:
Kép
Kép
Kép
Kép
Gergő hogy van? Nekünk is azt mondták, hogy bárányhimlősen nem jó kivinni, mert a pöttyök számát növeli a levegő. Hogy ez tényleg igaz-e?

Hajni: a te fiaid is nagyon édesek a képen, és látszik hogy jó testvérek. Nem volt féltékenység Bence részéről? Hogy megy neki a suli?

Dorka: sajnos én sem tudok segíteni sokat, mert 1988-óta itt élek. Viszont van egy barátnő, aki 2,5 éve jött át, most februárban lesz 2 éve, hogy egy magyar állampolgárságú fiú elvette feleségül, de mivel nem volt munkája nem kapott letelepedést, mert 2 év házasság után lehet kezdenényezni, legalábbis ők ezt mondják. Most már dolgozik is, de igen nehezen kapott munkát, igaz csak érettségije van. Én 6 hetesen mentem dokihoz, mert az első babámat 17 hetesen elvesztettük. Mégpedig úgy, hogy már 3 hete nem élt, mikor az Uh-n észrevette a doki. Úgyhogy én nagyon be voltam sz.rva, amíg meg nem mozdult Matyi, de aztán is tarottak a rosszullétek, kb félideig és a gyomorégés utána is, végig. Nem akarlak ijesztgetni, de én direkt Pestre jértam dokihoz, ahol volt UH-is, hogy minden alkalommal lássam ŐT! Nekem a doki csak a vizsgálatokat végezte, a laborokkra a védőnő küldött és minden egyébre, mert közben a vérnyomásom is igen ingadozott, ezért is lett császár a vége.

Mikor jártál a Mogyiba? Kik tanítottak? Mostanában benézegettem a suli honlapjára, de a tanárok ismeretlenek. Egyedül egy volt osztálytársamat ismertem meg, Jankó Szép Tibort.

Kinga: az unokaöcsémnél mi is az odaülős, kikérdezős módszert alkalmaztuk, most meg 2.éves az orvosin. Beválik! Miből puskázott a gyerkőc?

Sajna a fiam ráncigál, és lehetetlen így írnom. Majd este is benézek még.

Üdv mindenkinek, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!
Hat most megint megijedtem,mert ezekszerint te is azok koze tartozol,akiknek missed ab-juk volt,nem is tudtam,hogy ez meg olyan keson is elofordulhat.Es ugye Te sem vereztel elotte?Ez a legszornyubb,hogy hetek telhetnek el ugy-mert ugye 2 uh kozott azert 3-4 het biztosan eltelik-hogy nem is tudsz rola,hogy baj van...
Engem az orvosom az elso vizsgalat-uh utan kuldott laborvizsgalatokra,lehet,hogy kesobb,ha latja,hogy van mar vedonom,akkor rahagyja ezeket...en azert nyugodtabb lennek,ha minden ilyesmit az orvosnom tartana szamon.Amugy milyen gyakran kell laborvizsgalatokra jarni?A 16.-ik hetesrol tudok,es ezenkivul?
Ja,es 1989-ben vegeztem a Mogyiban...

Ildi,Te is jol ramijesztettel,mert nekem biztos nem lesz semmilyen itteni hatosag altal kiadott papirom a szulesig,szept.vegeig ervenyes a tartozkodasi vizumom,ez egy pecset az utlevelbe,addig mast nem tudok intezni...Hazasok sem vagyunk meg,de addigra leszunk,valoszinuleg 2-3 honap mulva...ez viszont egyaltalan nem fogja elosegiteni az itteni statuszomat,csak egy ev hazassag utan lehet kerni csaladegyesites celjabol a letelepedest,de akkor majd mar amugy is kerhetem,mert a tartozkodasi engedelyem is meglesz...
Na,meglatjuk,ki csak nem toloncolnak,meg a korhazba is csak beengednek majd,ha mar az apukaja magyar allampolgarKépEzekre a hivatalos adminisztracios dolgokra meg nem is merek gondolni,szerencsere a parom elegge otthon van ezekben...
dorka34
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy így belendültünk Kép
Dorka! Én nem ismerem ezt a terhesség megszakadást. Remélem neked nem lesz. Egyébként itt Pesten, bármikor elmehetsz a kórház UH-jára. NEkem sose kértek beutalót. ÉS szerintem megértik, ha valaki izgul, hogy minden rendben van-e. Szóval pánik helyett menj el UH-ra. Kép
Zita!
Bence még ovis. Idén megy majd. Azért vártunk vele még 1 évet, mert nem bír megülni a seggén 20 percnél tovább. Egyébként ment volna. De azt mondta az ovonéni, hogy magaviseletből fog bukni, ha elviszem suliba. Most kezd már komolyodni. Egyáltalán nem volt féltékenység. Egyszer mondta csak, hogy mindig Matyival vagyok. De azt is visszaszívta, amikor elmagyaráztam neki, hogy miért kell egy 3 hónapos babával folyton együtt lenni. Imádja az öccsét és nagyon büszke rá Kép
Megyek, mert felébredt Matyi
cshajni
 
 


Hahó-micsoda élet van itt csajok!!
Ahogy kint csúful, itt a topikon derül Kép))
Nekem az ikrek előtt volt egy vetélésem-a tuti lány c. nekifutás Kép-de csak vérezgettem, mint egy enyhe menstruáció és 10 nap alatt nyomtalanul elfogyott a babus, mintha terhes se lettem volna, még kaparás sem volt szükséges.
ellenben az összes többi terhességemnél én émelyegtem a szülésig, éjjel-nappal.
Szóval ahány cég,annyi szokás-Dorka ne parázz, jó helyen van a babád és csak pozitívan minden gondolattal!Várom magánban a storyt, hogy honnan ismersz,ilyen kicsi lenne ez a világ??nem akarok oFF lenni:peli@monornet.hu
Ildi kicsinyei nagyon szépek-csak én irigykedem minden fiú-lány felállásra, mert nekem ez már nem jön össze!
Különben nagyon a fenekünkben a félév vége, a nagy fiam már felsorolta miből tuti négyes-ez a gimi elég szigorú, ami nem ötösközeli(4.8 fölött), az négyes és kész.
Addig örömködjetek, amíg nincs sulis gyerkőcötök!
Köszi a tanulásos tanácsot, bizony ott kell ülnöm mellette, ami nem is lenne gond, ha nem hömpölyögne itt a siserehad a nyomomban!
eldugulok, ne engedjük a tempót lazábbra, sisteregjen itt az élet!
pkinga
 
 


Hajni:hat keddig csak kibirom valahogy a paraval,akkor megyek a kov.12.-ik heti uh-ra.Gondoltam ra,hogy menjek be a klinikara,a dokinom mindennap ott van,de eleg horror a sote II-n az uh,egy darab van,es kb.50-en varnak ra,nem tudnam elviselni,ha ilyen futoszalag mellett 2 perc jutna ram...Igaz,igy egy kicsit draga lesz,mindig a maganrendelobe menni,de igy legalabb erzem,hogy ennyi penzert figyelnek ram..

Kinga:a parom is folyamatosan szuggeralja belem a pozitiv gondolkodast,a masodik babanal mar biztos minden mas lesz,de elsot varni 33 evesen,ugy,hogy alapjaraton is aggodos vagyok...Az email cimet koszi,lehet,majd elek vele,de egyelore asszem belefer anelkul,hogy off legyen:az apam volt az osztalyfonokod...szemelyesen nem ismertuk egymast,bar szerintem a ferjeddel talalkoztam Debrecenben-vagy csak nekem remlik,hogy jart arrafele?-,inkabb csak fotokrol,sztorikbol tudtam rolatok,meg volt 1-2 ember az osztalyodbol,akikkel joban voltam anno...hat ennyi,semmi extra storyKép
dorka34
 
 


Sziasztok!
Már megint itt Kép
Dorka! Szerintem sem kell pánikolnod. Minden rendben lesz, meglátod. Egyébként az én párom meg azt mondja, hogy ha bármilyen TB számod van a nevedre, akkor kötelesek téged fogadni a kórházakban, hiszen akkor kapsz TB számot, ha fizeted a biztosítást. Vagy valaki fizeti helyetted. De tényleg a dokinődet kell erről megkérdezned. Ő biztos tudni fogja, hogy fogadhat-e téged, vagy nem.
Kinga!
Annyira rossz nem lehet az iskola. Vagy igen? Akkor nem is várom már Kép
MEgyek, mert most hogy Matyit letettem, vacsiznék.
Sziasztok
Ildi! Ugye nem felejted el amit kérdezni akarsz?
HAJni
cshajni
 
 


Hali lányok!
Hát itt valóban beindult az élet!
Zita köszi,hogy feltetted a képeket?nekem miért nem sikerült?
Hajni:nem felejtettem el,csak nem juttok oda,hogy írjak,semmi extra csak van valami a levél végén amit nem tudom,hogy te írtál vagy valamelyik kiszolgáló,de igy nem tudom csak ha a levelező programról írok,igérem hamarosan jelentkezem!
Dorka:nyugi!Minden el lesz intézve,igy van ahogy a Hajni férje mondja,kötelesek ellátni ha van tb.kártyád,mert az után te vagy párod fizett!Kérdezd meg a dokidat ha mész,hogy mit kérnek mikor majd mész az uh. ,ő majd felvilágosít!Nekem is fogadott dokim volt,de nekem azért mert én a Margitba szültem(ez volt a legtávolabb tőlünk,de nekem ez kellett)mind a két gyereket ugyanazzal a dokival és ugyanazzal a szülésznővel!Beszéld meg a dokiddal,hogy mi a teendő ebben az esetben,én is azt mondom.Ha egy mód van rá akkor a házasság legyen meg mire születik a baba,mert én láttam milyen egy tortúra,azoknak beszereznia a papírokat akik nem házasok!De megláttod minden megy majd a maga utján,ne idegesítsd még magadat ezzel is?ja miért nem lesz addig papírod?Nem bonyolult csak el kell indulni,mert minnél tovább hallogatod annál macerásabb,bár most tettek nekünk igéretett,hogy megkönyitik a letelepedést és a honosítást!
Én nálam volt olyan,hogy napokat meg nem mozdult a Gergő,én is kicsit bepánikoltam,ahoz képest,hogy a Csenge meg állandóan rugkapált,éjjel sem tudtam aludni tőle.Azt mondják az a 10-12 mozgás kell legyen egy nap,hát nálunk sem volt mindég meg.
Átolvastam a leveled és még eszembe jutott valami,próbáld a tart.engedélyt beszerezni,ez mindenhez elég lesz!
Dorka szerintem az én uncsim meg te feleted járt egy évvel,lehet,hogy ismerted,ha a mogyiba,jártál,bár mivel nem vagyok tisztába ezzel a névvel mert én margittai vagyok az a mostani Ady,amelyik a sétáló utca elején van?
Na csajol ahogy tudok jelentkezek,most megyek mert szétrobban a fejem,biztos hideg front jönn mert akkor őrülök meg,érdekes ez is azóta van mióta a Gergőt szültem.
Ildi
dildi
 
 


Ildi!Kép-valóban jön holnapra a fagy meg a zimankó!
Az uncsid lehet a húgom osztálytársa volt, és a Mogyi az az Ady ,jól tudtad!!
Dorka-de jó, most már összeáll a kép és valóban kicsi a világ!
Írj nekem az ikertesódról , te vagy az én emberem, mert végre elmeséli egy felnőtt, hogy milyen dolog ikernek lenni!!Mégiscsak lehet jobb a magán, ne legyünk itt annyira OFF.
Biztos különben, hogy csak 1 baba van a pocakodban?Nekem a 20 héten derült ki, hogy 2 baba lesz...volt is nagy döbbenet!De nem ijesztgetni akarlak, nem ez hiányzik most Neked leginkább!
Az iskolás korszak beköszönte valóban nagy változás, de amíg alsós, addig simább a dolog, a gimnáziumi élet ellenben csupa izgalom-az egész családnak.
Jó éjt nektek,holnap már itt a hétvége!
pkinga
 
 


Sziasztok!
Ildi! Álltalában minden levelező rendszer kiír valamilyen reklámot a levél végére. Gondolom nekik is kell élni valamiből. Szerintem ezt láttad. Sajnos nekem nincs meg a levelem másolata, mert nem szoktam lementeni.
Mit szoltok ehhez a hideghez? Nálunk fagyott reggel. Ildi én a melegfrontra vagyok érzékeny. De én már gyerekkorom óta. Sajnos ezt a tulajdonságom Bence is örökölte Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Reggel beirtam egy hosszu uzenetet,de valamit elbenaztam,es nem kuldte el,ettol olyan ideges lettem,hogy csak most ultem vissza...Tiszta rohej,hogy a parom informatikus,internetes szakember,en meg meg egy levelet sem tudok normalisan elmenteni...de biztos pont ezert,mert mindent megcsinal helyettem,es nem vagyok rakenyszeritve,hogy megtanuljam...

Ildi:tartozkodasi engedelyt csak azutan kerhetsz,ha lejart az egy eves tartozkodasi vizumod,nekem ez csak szept.vegen lesz esedekes,addig nem tudok elorelepni...ha meg is gyorsitjak majd az ugyintezest,ahogy igertek,es amit en szemely szerint nem hiszek,akkor sem lehet kikerulni az egyes lepcsoket,vagyishogy az egesznek egy szigoru menete van:tartozkodasi vizum-tarzozkodasi engedely-letelepedes-allampolgarsag,es mindez min.3-4 ev,de van akinel sokkal tobb...en bizom benne,hogy majd,amikor mar az allampolgarsaginal fogok tartani,figyelembe fogjak venni,hogy ferjem,gyerekem is magyar allampolgar...
Amit a baba mozgasarol irtal,azt nem nagyon ertem,marmint azt,hogy nekem celoztad-e,mert nekem meg min.2 honap,amig erezni fogom...

Hajni:igen,szerintem is eleg a taj szam a korhazhoz,a laborvizsgalataimat is az alapjan csinaltak,es vegulis papiron munkaviszonyom van,tehat biztositasom is...

Kinga:irok majd kulon is,most csak annyit,hogy nem hiszem,hogy a Te embered lennek,mert a mi esetunk eleg rendhagyo,marcsak azert is,mert ketpetejuek vagyunk,o fiu,es mert meg ezenkivul is elegge eltavolodtunk egymastol meg kamasz korunkban,szerintem meg annyira szoros kapcsolat sincs koztunk,mint egy atlag testverparnal.
Attol nem felnek,ha ikreim lennenek-legalabb egycsapasra megoldodna a gyerekprojektKép-de azt mondjak,hogy egymast koveto generacioknal ez eleg ritka...azt tudom en is,hogy csak kesobb tudjak majd biztosra megmondani,hogy hanyan vannak...

Es meg valamit a vegere:ha mar igy belelendultunk a levelezesbe,ugy illik,hogy elmondjam:csak az azonositom Dorka,engem Enikonek hivnak,es azert 34,mert annyi leszek,ha majd megszuletik a baba...
dorka34
 
 


Szia Enikő! Kép
Szóval abban reménykedsz, hogy lányod lesz és ő lesz Dorka? Kép Nekem is ez lett volna a lánynevem. Kép De már odaadhatom neked Kép Mit dolgozol papíron? Egyébként dettó ugyanaz nálunk is mint nálad: informatikus férj, mindent megcsinál a gép körül (nem mindig, pl. több mint egy éve nem dugta össze a gépet a nyomtatóval) és nekem elég ha felhasználói szinten tudom. Bár én megpróbálok felnőni hozzá, de mi már 11 éve vagyunk együtt Kép
Megyek vacsizni
Hajni
U.i.: Egyik nevem nekem is Enikő. Sőt Ildikó is vagyok Kép De tényleg!
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Na,akkor ma kb.ugyanakkor vacsiztunk,en most alltam felKép
Egy ideig ugy gondoltam,hogy Dorka lesz a lanyom,nagyon tetszett,mindenhol ezt a nevet hasznaltam-email cimek,jelszavak,stb.-de azota a parommal talaltunk jobbat-vagyis olyat,ami neki is a legjobban tetszik-igy mostmar csak a masodik lanyom lesz DorkaKép
Hogyhogy Eniko,meg Ildiko is?!Es Hajni is?
A parom-jaj,ugy irnam mar,hogy ferjemKép-cegenel vagyok internetes gyogypedagogiai szakerto.Es azert csak elmeletben,mert eddig nem volt idonk foglalkozni vele,vagyis olyan uj honlapot,vagy a mar meglevokon egy forumot osszehozni,ahova serult gyerekek szulei,vagy barmilyen erdeklodo fordulhat.Igazabol fogalmam sincs,hogy egyaltalan lenne-e ra igeny,a lenyeg,hogy nem lehet belekotni,belefer a ceg profiljaba,az en diplomam keretei koze,es foleg,hogy igy sokkal konnyebb volt az ugyeket intezni,hazon belul,nem kellett allast keresnem.Igazabol egyaltalan nem akartuk ezt a munkavallalasdit,ugy terveztuk,hogy meghivolevellel szerzem meg az egyeves tartozkodasi vizumot,de majus ota jott valami torveny,hogy csak rokont lehet 2 honapnal tobb idore meghivni...ezert is huzodott igy el ez az egesz,holott mar egy eve kint vagyok,tobbszor visszautasitottak es megszivattak minket,igy maradt a munkavallalasi.
Mi meg csak 2 eve vagyunk egyutt,mondjuk azelott,amig Kolozsvaron dolgoztam egyeni fejlesztokent is volt a termemben sajat szamitogepem,de csak internetezesre hasznaltam,a vegen a 3 eves tanitvanyaim ugyesebbek voltak,mint en,de tenyleg!
Mit tudtok arrol,hogy mennyire veszelyes egy influenza,vagy barmilyen virusos vagy bakterialis megfazas a babara?igy a 12.-ik heten?Elegge meg vagyunk ijedve,a parom napok ota ramatyul van,nem lehet tudni,hogy a kollegaktol hozta-sok a beteg az irodaban-vagy egyszeruen megfazott,nalam eddig semmi,de elkepzelhetetlennek tartom,hogy ne kapjam elKépPedig olyan aranyos,vetetett velem szajmaszkot,azzal jarkal a lakasban,nem tartozkodik velem egy legterben-mondjuk ettol mar elegge kivagyok,a kulon alvast meg megertem,de mostmar nem is eszik velem,sot,ma 2-kor mar itthon volt,es azota egyszer lattam,nem enged be a haloba,ha kijon,beparancsol egy masik helyisegbe,stb.Ha megis elkapnam,mit lehet bevenni?Mondjuk,ezt a dokitol is megkerdem majd kedden,de neki eleg liberalis elvei vannak,nem tudom,mennyire lehet rajta elindulni,nekem pl.azt mondta,hogy mindent ehetek-ihatok,szex amennyi belefer,szolarium is mertekkel,barmilyen sport,stb.
Bocs,hogy ilyen hosszu lett,jo pihenest mindenkinek!
Eniko.
dorka34
 
 


Sziasztok lányok!

Nos, tegnap már nem jutottam idáig, mert amint leültem a gép elé a férjem kinyitotta a hálóban a cólát és tatatatam mint a szökőkút szökött ki a cukrozott üccsi a szőnyegre. Így megpróbáltam menteni a menthetőt Kép

Enikő Kép, szép név!!! Szóval nem akartalak megijeszteni, de ha nagyon parázol szerintem hívd fel a dokinőt és menj el Uh-ra. Én a második terhességemnél mikor eljött a kritikus időszak(17.hét) szinte hetente jártam fel Uh-ra, sőt hétközben 1x-1x még a védőnőt is felkerestem, hogy szívhangot hallgassunk. Tényleg nincs ilyen nálatok a tanácsadáson? Írtad, hogy tudod kihez kell majd menned, akár őt is megkérdezheted erről. Olyan jó hallani. Csak hogy megnyugodjon a fejemnek az a zuga, ahol a ronda gondolatok fészekelték be magukat. Szerintem nincs semmi és különben is azt szokták mondani a legtöbbeknél 3 hónapig tart a rosszullét és aztán megszűnik. Párod betegsége: én az utsó hetekben kaptam el valami náthát, köhögéssel és állandóan hársfa és kamilla meg citromos mézes teát ittam, de ha nem is hamar rendbe jöttem. különben vannak magzatvédő vitaminok is, nekem már a terhességelőtt szedni kellett, a neve Elevit. Van más is, de azoktól sokan sok-sok kilóval gyarapodnak... Nos az elevit sem olyan béketűrő, mert étvágyat csinál szerintem, de azért érdemes rákérdezni a dokinál, Főleg az első harmadban érdemes szedni, mert a baba fejlődését segíti elő. Lányok, ti szedtetek valami ilyet???
És mi az az új név szabad rákérdezni?

Kinga: hogy-hogy olyan sokára derült ki az ikerterhességed?Milyen gimibe jár a fiad? És mi a kedvenc tantárgya? HÚÚÚ én el sem tudnám képzelni mit is csinálnék ennyi gyerkőccel itthon. Biztos össze-vissza állnának a hajszálaim, mert engem még ez az egy kis örökmozgóm is lefáraszt estére. Csak bedőlök az ágyba belenézek a filmbe vagy az aktuális könyvbe, amit olvasgatok és már alszom is.

Hajni: jól tettétek, hogy vártatok a sulival egy évet, szerintem kell elsietni az isit. Meg kell érni rá, mert biza a követelmények, a rendbe szokás nagyon új még nekik. Bár én középiskolában tanítottam, de itt is meglátszik ki éretlen, kivel hogy lehet szót érteni azt ki kell tapasztalni. És sok kollágámon láttam, hogy örül, ha leadja az anyagot és már rohan is tova, nem ér rá a gyerek lelkével törődni. Ezért is félek visszamenni, mert gondolom én is ilyenné válok, hogy nem fogom a saját gyermekem elé helyezni egyik tanítványomat se, az idő pedig úgy szalad. Volt, hogy 1-1 diákkal estébe nyúlóan eszmecseréztünk, csak meghallgatni kell őket, no és a szülőket is!!!
Na jó sokat írtam, és lehet, hogy sok érthetetlen is belőle. De tényleg keményen kell fogni már az elején a tanulást, a babusgatás mellé be kell építeni egyfajtai szülői szigort, hogy később ne legyen probléma ha nő a tanulnivaló és csökken a hozzá való affinitás.

Na ennyi filozófia után megyek és lezuhizom, mert megint itt az éjfél. Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!
Koszi a megnyugtatast,igazabol mar annyira nem aggodom-szerintem mult heten tul sok missed ab-s esetrol olvastam,ezert beszeltem be magamnak-kedden amugyis megyek uh-ra,a 12.-ik hetire-na,ott majd parazhatok megint a nyakiredo miatt-most inkabb a parom aggodik,nehogy megfertozzon engem is.Mert akkor ott a dillema:gyogyszert szedni nem szabad,a laz viszont amindennel veszelyesebb a babara,s akkor mi legyen?
Elevitet en is szedek azota,hogy megtudtam,babat varunk,igazabol hamarabb kellett volna elkezdeni,meg a terhesseg elott,de akkor meg Berest szedtem,es az mar sok lett volna...En is olvastam,hogy a terhesseg masodik felere nem ajanljak az Elevitet,mert oriasbabad lesz,de nekem pl.a dokinom az Elevitre is azt mondta,hogy lightos vitamin,nem oszt,nem szoroz...En magne B6-t is szedek,lehet,hogy ezert nem volt olyan veszes az elso harmad a rosszulletek szempontjabol...
Azert kicsit rossz,hogy igy kilogok,mindannyian babaztok mar,en meg csak keszulok ra,nem tervez senki tesoprojektet?
Mindenkinek jo hetveget,sziasztok,Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Igen! Mind a 3 név az enyém volt, amíg nem lettem magyar állampolgár és feleség. Szépen lemorzsolódtak.Itt ugyanis nem lehet 2 keresztnévnél többed. AZtán amikor férjhezmentem és felvettem a férjem nevét is, akkor meg nem fért már el az Ildikó sem Kép Apukám nagyon örült neki, hogy lánya született. ÉS úgy gondolta, hogy legalább nevekből legyen nekem sok. Szóval lettem Hajnalka Ildikó Enikő. Ja, és református vagyok, tehát nem bérmanév egyik sem!
Szerintem nem kell egy influenza nagyon megilyesszen. HA a babád rendben van (értem ezalatt, hogy rendesen "kapaszkodik") akkor semmi baja nem lesz tőle. Én Bencével nagyon beteg lettem. Lázas is voltam. Felhívtam a nőgyógyászomat és azt mondta, hogy az Algopirint használhatom. Szóval használtam és semmi baj nem lett. Sőt, MAtyival is használtam és ő is egészséges. Az igazság az, hogy én nagyon migrénes fajta vagyok. Van hogy hetente fáj a fejem és ez nem volt másképp a terhesség alatt sem. Na, akkor azért ez ritkább volt. De ha nagyon fájt, akkor bizony én bevettem egy bogyót. Szóval nem kell ennyire félni! Ja, és nem túl liberális a dokinénid! Tényleg szinte mindent szabad, mértékkel. Én 7 hónapos terhesen még úsztam. PErsze ha egy kicsit elfáradtam, abbahagytam, de jól esett. ÉS a szex is végig volt. Egyébként, mi az hogy kilógsz? Itt nem csak a babákról beszélgetünk. Sőt, gyakrabban magunkról Kép
Zita! Én pregnavitot szedtem, mert sajna az elevittől rosszul voltam. De nem híztam el (azaz nem attól híztam el). Bencével 10 kilóval lettem több, Matyival meg a terhességi cukordiéta miatt egy dekával sem több.
NA, megyek, mert MAtyi nem hajlandó elaludni az apjával Kép
HAjni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Már 3 gyerekem van csak itthon, az ikrek 1 hétig a nagyszülőket vidámítják, úgyhogy olyan szabadnak érzem magam a 3 naggyal, mint a madár.
Van is egy rakás menőkém, mindent el kell intéznem, ami 2 csimotával macerás, ezért bele sem kezdtem eddig.
Enikő-köszi a levelet, majd írok, ígérem!
Ne gondolj már ilyen balgaságra, hogy kilógsz közülünk, ennek a topicnak nem is a babák kora adja a fő értelmét!
Megyek lefektetni a 3 nagyot, kicsit elhúzódott az este a nagy liberalizmus miatt...
Mindenkinek jóéjt!
pkinga
 
 


Sziasztok!
Nagyon pipa vagyok,ugy jártam mint az Enikő:megírtam a levelet és valami miatt véletlenül kitöröltem,rossz gombot nyomtam!
Enikő:Bocsi,ordít rólam a butaság,hát mersze,hogy nálad még nem mozog a baba,hisz te még csak 12 hetes vagy,mindaz amit írtam a te esetedben tárgytalan!Akkor este ugy fáj a fejem és nem voltam figyelmes,tehát még egyszer bocs!
Hát a papírokkal sem tudok okosat mondani,teljesen mások már a törvényem mint mikor én intéztem,pedig az csak 5 éve volt!Azt tudom,én "99 jul.18-án jöttem ki végleg,egyszer haza kellett menni becsételni,és szept.5-én nekem már tart.engedélyem volt,de erre a tart.vízumra én nem emlékszem,hogy nekem ilyen lett volna,és csak másik év augusztusába házasodtunk össze!
Hajni!megnéztem a leveled és a végén azt írja,hogy:szabaduljak meg a kéretlen reklámoktól,és nyíssík egy 20MB-os postafiókot!Nem egészen értem mire a postafiók?Te írtad ezt a végén?
Hétvégén megyek Miklósra a barátnőmhöz,remélem,hogy eljuttok,mert a múlt hétre igérkeztem el de nem jutottunk le mert a Gergő hímlős lett.Csak kiváncsiságból kérdezem te merre laksz?
Érdekes én a Csengével voltam gest.diabos.és híztam 19 kilót,a Gergővel nem voltam én ő vele csak 9 kilót híztam.Én is elevitett szedtem,de én még mig szoptattam akkor is,én nem vettem észre,hogy híztam volna?De nem vagyunk egyformák,mindenkire másképp hat!
Nekem is ajánlotta a doki a magne b6-ot,mert a Gergővel az első 3 hónap rosszul voltam,a lánnyal semmi bajom nem volt.Az algopirint én is hallottam,hogy lehet szedni,ha fáj az embernek valami!
Na minden jót mindenkinek!
dildi
 
 


Szia Ildi!
Azt a levelezőm írja ki. Mert ugye reklámozza magát! Szóval nem én írtam ki, csak automatikusan megy ki.
Mi a Dobó u.-ban lakunk. Ha ismered egy kicsit miklóst, akkor ez az utca az Oázis uszi közelében van.
Én azért nem híztam Matyival a terhességi cukor miatt, mert nekem elég kemény diétát kellett tartani, ha nem akartam inzulint kapni. És nem akartam Kép
Mennem kell, mert Matiy megint bevágta a hisztit.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Ildi:semmi baj,en sem figyelek mindig minden reszletre a leveleitekbol,es amugyis csak jot akartal,na meg,eljon majd az az ido is,amikor tenyleg fontos lesz az informaciod a baba mozgasarol...
A tartozkodasi engedellyel kapcsolatban,hat tenyleg furcsa,hogy Neked 2 honap alatt azt adtak,ma mar mashogy van,min.egy ev mig odajutsz.Te munkavallalasival kezdted?Ugy ertem,dolgoztal mar az elejetol?
Kepzeljetek,ma voltam a vedononel,es egeszen aranyos volt,abszolut pozitiv csalodas volt,annyi rosszat hallottam mar a vedonokrol,hogy teljesen meglepodtem..
Holnap reggel megyek a dokinomhoz,5 het utan eloszor,lesz uh,meg minden,szoritsatok,hogy minden rendben legyen!
Sziasztok,Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Látod, nem minden védőnő egy szörnyeteg Kép
Szorítok neked! De jelentkezz ám hamar, mert még belefáradok Kép
Hajni
cshajni
 
 


Kép
dorka34
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: