Új privát üzeneted érkezett!

Én a Tankóhoz.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Enn,

a kórházról én is azt hallottam, hogy rengeteget kell várni és sokszor még azt sem engedik, hogy lásd a babát vizsgálat közben, azaz bocsi, nem fordítják feléd a monitort. Én a Kápolna utcára jártam uh-ra Bérczi Ildikóhoz, oda többen is bejöhettek egyszerre veled, és cd-re vagy videokazira felvette a babát és képet is csinált. Vannak olyan dokik, már hallottam, ahol jó uh.gép van, ők a sima vizsgálaton is csinálnak képet a babádról, akár havonta. Sajna, a Hosszú utcai rendelőben nem ilyen szupi a gép, de a Kápolna utcán rendelő dokiknak ilyen van állítólag.


Igen, csak popsitörlő kell és ruha, amiben majd hazaviszed, de azt elég, ha akkor hozzák, amikor már jönnek értetek. Én annak idején a kórházi ruhácska után, alig mertem ráadni Gergőre a bodyt, ha nincs ott egy csecsemős nővér, még lehet, hogy most is ott lennénk. :)

geli08
 
 


Potykamanó,


Remélem jól vagytok. mi az a CVS vizsgálat?


Lin,

melyikhez?

geli08
 
 

 
 

Gondoltam hasznos lehet!!!!

Terhesség és homeopátia:

http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... ticle_id=5

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. Falevél ajánlotta, hogy itt sok kméti kismama van, akik sok-sok hasznos infóval szolgálnak. :)
Rólunk annyit, hogy első babánkat várjuk, aki ha minden rendben lesz, szeptember elején születik.
Ez a VIP szoba nagyon jól hangzik... :D Kár, hogy csak néhány van. Miért nem alakítják mindet ilyenre? Vagy legalább is a room-in választás lehessen, ne pedig helyfüggő. Hisz csak a baba kis kocsiját kellene betolni... Nem?
Egyébként olvastam, hogy többen jártok a Seregélyhez. Én is hozzá járok, és eddig nekem is szimpi volt. :D Aki szült már nála az esetleg tudja, hogy mennyire támogatja a természetes szülést, mert a statisztikák szerint elég sok a császármetszés a kórházban...

Üdv,
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Manófalvi

Nem hogy tudom arra gondoltál-e hogy a roomnigin attól roomingin hogy a baba kis kocsija be van tólva. Nem ez nem igy vannak feltételek aminek meg kell egy ilyen szobának feleln.Pl polyázó. mérleg, fürdőkád,, külün badella aruhának, pelusnak stb.Egy normál kórterembe csak egy beteg ágy van, meg egy éjjeli szekrény,NEm beszélve arról hogy van aki nem akar roomonginbe menni. Meg ott vannak a csázsárosok, aki durált kapott 12 órán át fel se kelhetnek. Nem olyan egyszerű ugye?
borsika33
 
 


Sziasztok!

Linda - nem is tudtam, hogy a Tankó dr is vállal szülést. Az idősebbikhez jársz? Én azt hittem Ő már csak az uh-os dolgokat és a CVS-t csinálja!
Meg vagy Vele elégedve? Milyen mint terhesgondozó orvos?

Geli - köszönöm, jól vagyunk, bár voltak nagyon nehéz napok, sokat kellett itthon pihikézni, feküdni! :evil: A CVS (chorionboholy-mintavétel) a kromoszóma rendellenesség kiszűrésére, amikor a hasfalon keresztül egy bazi nagy tűvel :twisted: a lepényből mintát vesznek! Igazából nem fájdalmas, de nagyon ijesztő vizsgálat, de túléltük!!!!

Borsika - császármetszésnél az epidurális érzéstelenítést alkalmazzák? Amikor egy csövet is be vezetnek? A spinálisat nem csinálják? Vagy ez változó? És az nem fáj nagyon? Én nagyon parázok ettől a gerincbe szúrástól! De úgy hallottam az altatás viszont nagyon árthat a babának! Írnál erről?

Manófalvi - légy itt üdvözölve! Milyen sokan járnak a Seregély dokihoz!

Kép
potykamanó
 
 


Ennn - köszi a homeos linket! Sosem tudni!!! Voltál mostanában a dokidnál? Folytatjátok még a gyógyszeres kezelést? Mikor léptek tovább? Vagy ilyesmiről még nem volt szó?

Kép
potykamanó
 
 


Hétfőn estem megyek a dokimhoz ( Sz.G) a kápolna u-ra, utána jövök a hyrekkel :wink:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn - a Hosszú u-ra mégy nem? Várlak majd hogy mizujs!!!

Kép
potykamanó
 
 


bocsesz :oops: tényleg oda. Én már keverem. Ott az uh rendelő van.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Én azt hallottam , hogy vannak ilyen törekvések, hogy az összes szoba rooming-in legyen, de nincsenek meg a minimum feltételek. Valamint azt is akarták, hogy 3 nap után haza lehessen menni szövődménymentes hüvelyi szülés után, ha ezt a baba állapota is megengedi, de ezt meg a gyerekorvosok nem igazán támogatták. Borsika, igaz mindez?
Jaj de jó lett volna. Egyébként ha vk nem akar rooming-int, az más helyeken egyszerűen közli ezt és akkor neki nem hozzák ki a babáját, csak szopni. Vagy kis kocsin betolja az újszül.o.-ra, ha épp pihenni akar,de alapból minden egyes ágy mellett van hely a babának (pl.MÁV Kórház, Bp-i klinikák, Péterfy, István, Szegedi Klin.,stb.). Persze kellenek ehhez bizonyos feltételek. Én még gondolkodom, hogy ezek közül vmelyikben kellene szülni, csak feljárogatni vizsgálatokra, meg ha rohamos szülés van vagy épp dugó....hát nem tudom, elég rizikós.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Sziasztok!

Köszi Borsika az infót. Azt hittem ez jóval egyszerűbb... :? Látszik nem vagyok jártas a témában! Jó hogy itt vagy! :D

Rozmaring, először én is gondoltam rá, hogy máshová kellene menni, ahol van mód alternatív szülésre is, de ezek a távolságok elrémisztettek, mert mi lesz, ha tényleg olyan gyorsan történik, vagy épp dugó van???? Szóval ezek után határoztam el, hogy más is szült már Kméten, és talán nem lesz olyan vészes. Majd az öröm és boldogság feledteti ha esetleg valami mást hiányolnánk.... :D A lényeg, hogy egészségben megszülessen a pici! :D

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Potykamanó
nekem a 31. hétig úgy nézett ki, hogy nem fog kiférni Lili a méhlepény mellett, és ki kell venni, én is nagyon paráztam a gerincérzéstelenítéstől. Aztán megbeszéltem az orvosommal, hogy szerintem mindkettőnknek jobb, ha arra kerülne a sor, hogy ha aludnék. A babának nem tudom mennyire árt, én is felnőttem, meg nagyon hamar kiveszik, de az tuti, hogy én ép ésszel nem bírtam volna ki, ha ébren vagyok, mikor felvágják a hasamat. Szerencsére nem kellett, úgyhogy csak egy szuri miatt kellett "balhéznom". Na meg egy SOS vérvétel még a szülőszoba meg az örző között :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Idősebbhez járok és igen még vállal szüléseket.
Én meg vagyok vele elégedve, előfordul, hogy néha úgy kell kihúzni belőle mindent, néha meg nagyon beszédes.
Szakmailag szerintem nagyon jó és még nem nagyon hallottam senkitől rosszat róla.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Rozmaring, Manófalvi - én is sokat agyaltam, hogy valahova vidékre kellene menni szülni, mert nagyon be voltam tojva én is ettől a Kecskeméti szülészettől, főleg azok után, hogy az orvosom akihez évek óta jártam, már nem vállal szülést és még az új orvos keresése is a nyakamba szakadt a terhesség negyedénél.
De végül csak nem merném bevállalni a vidéket éppen amiatt amit Ti is írtatok, mert hallottam már több olyat is akinek pitty-putty jött a baba, nem beszélve arról ha valami vészhelyzet is felmerül. Persze olyan esetet is ismerek, hogy simán bevállalták Pestet és nem volt gond, de ahány terhesség annyi fajta. És magamat ismerve így is félnék, hogy itt helyben beérek-e időben! :oops: Nagyon féltem a babócánkat és inkább mindent az Ő érdekében teszek. Ne értsetek félre, nem vagyok annyira gyáva nyuszi, adódhat ez inkább abból, hogy öt éven át küzdöttünk, hogy legyen és mégsem jött, átélve több fájdalmas beavatkozást is, és inszeminációkat, meg lombikot. Aztán most csak úgy itt van spontán, és terhesség alatt is voltak gondok, hát nem nagyon mernék Vele Pestre vagy bárhova rohangálni! Nem kockáztatnék!

Egyébként valaki írta már valahol, hogy ha az orvosban bízik az ember mindegy, hogy melyik intézménybe megyünk! És ebben én is hiszek. Úgy néz ki az új orvosunk is beválik, bár nem sokat találkoztam még Vele. Inkább egy kicsit a korház adta lehetőségek amelyek tényleg lehetnének fejlettebbek, és ezáltal figyelembe vehetnék a kismama kívánságait, pl a szülés módját illetően, mint máshol, dehát itt ez van!

Linacska - Tudom, Neked is fóbiád a tűszúrás, egyébként én a vérvételtől vagy egy sim injekciótól nem félek, de ha ilyen bizarr helyekre adják, mint gerinc vagy CVS-nél a has, na ezektől engem is kiráz a hideg! Azt viszont nem is tudtam, hogy Te is a császár küszöbén álltál!
Nem könnyű ez csaszis dolog sem, illetve a körülményei. Először én is úgy voltam, hogy aludni akarok közben, mert az is félelmem, hogy mi van ha mégsem zsibbadok el és mégis érzem amikor vágnak vgy a varrást. Brrrrrr! Félnék, hogy bepánikolnék és akkor mi van? De az orvos legutóbb azt mondta tömören, hogy Ő az érzéstelenítést szokta ajánlani, mert az altatás nem valami jó a babának. Nem kértem hogy fejtse ki, de nem szeretnék ártani a babámnak. Nem tudom mi lehetne? Sokan születnek altatásból is, csak szerintem nagyobb a kockázat és ezért!
Minden esetre nagy dilemma! Nem tudom mi lesz ha oda jutok, de jó lenne már ezeken túl lenni! :oops: :roll:

Linda - Ez meglepett. Nem tudtam hogy "szülni is szokott". Szerintem is jó doki, én uh-on voltam Nála és a CVS-t is Ő csinálta! Mindig nagyon rendes volt!

Kép
potykamanó
 
 


...bocsi, jó hosszú lettem. :roll:

Kép
potykamanó
 
 


Potyka

Epidurált csinálnak császárnál. de már láttam spinálist is. Nme tudom mitól függ melyiket alkalmazzák, ez kizárólag a anesztes orvoson múlik. De azt tény hogy a babának ninden jobb az altatásnál.
borsika33
 
 


Sziasztok,

Manófalvi,

üdv itt a topikban, írtam neked pü-t, remélem átment, lehet kétszer is. :) Még egyszer gratula, én annó szept. 1-re voltam kiírva, és aug. 20-án szültem.


Potykamanó,

Akkor így meg végképp örülök, hogy mindketten jól vagytok. El tudom képzelni, milyen rossz lehetett. Pihenj nagyon sokat, de gondolom ezt betartottad. Eredmény van már? Ugye, minden oké?

Az epidurális és a spinális között nem tudom mitől függ, melyiket alkalmazzák, de ha jók az infóim, akkor altatni akkor altatnak, ha sietni kell, vagy esetleg te kéred. Mert az altató átmegy a babába pillanatok alatt. Viszont, ha te vagy a baba érdeke azt kívánja gyorsan elaltatnak és pillanatokon belül megszületik a baba.

Nem elrettenteni akartalak, csak a mellettem szülő csajszi, annó császárral végzett, nagyon hosszú vajúdás után. Később azt mondta, hogy a könyvekben a scászáros részt mindig átugrotta, ha hazamegy ezzel kezdi. Jó, ha már olvasol róla, de ne félj. minden rendben lesz. Sokan vigyáznak rátok. És hidd el, bármi fájjon is, ha meglátod azt az arcocskát, amint pislog rád, mindent elfelejtesz, még, ami 2 perccel azelőtt történt is.

geli08
 
 


Borsika - köszi! Az epidurálnál ha csövet vezetnek be és az benn is marad, akkor hogy fekszem hanyatt? :oops: Tudom, sok felesleges dolgon agyalok! Majd meglátom ha odakerülök, és végülis hogy azt mondták nagy az esély a császárra az még nem biztos! Mindegy! Végül is ennél is annál is fáj valami!

Geli - Olyan aranyos vagy! Igen már régen meg van az eredmény! Rendben van minden! Akkor derült ki az is, hogy kisfiú! A pihenést nagyon betartottam! Mégis volt egy kis vérzés és pánik, de csak pár napig, aztán megnyugodtunk! :P
Olvasás!... Néha utálom magam ezért, mert vannak azért sokkoló dolgok! De teljesen tudatlan sem szeretnék maradni a témában. Viszont mindig az a vége hogy kiakadok. Mint tegnap! Az interneten elkezdtem a császármetszésre rákeresni és olvasgatni. Na aztán nem bírtam abbahagyni a bőgést, bár ezt nem szívesen vallom be, de rendesen felébredtek a félelmek! Mikor a férjem hazaért csak pislogott és alig bírt megvigasztalni!
Ilyenkor mindig megfogadom, hogy semmi több ilyet nem olvasok, hiszen nincsenek rám valami jó hatással, csak pozitív könyvet veszek a kezembe, vagy valamit a gyermeknevelésről. Majd meglátjuk, hogy megy! :roll:
Aug 20-án szültél?! Ünnep az ünnepnapon?! :lol:

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok,


Potykamanó,

Én is hasonlóképpen voltam ezzel a témával, de egy-két jól irányzott hülyeség után fel is adtam az olvasgatást. A Kismama újságot javaslom, abban jó ötleteket találhatsz, de mégsem riasztó módon, a net elég veszélyes, mert olyan oldalakra is rákattinthatsz, ahová nem szívesen mentél. Én egyszer az angyalok szülei vagyunkra kattintottam, és nem győztem könnyek között gyertyákat gyújtogatni. :(, Sajnos nem az volt amire gondoltam. No, de pozitívan: Nem lesz semmi baj, nem félsz a szüléstől, mert ott lesz az a gyönyörű baba, aki mindenért (mármint szülés alatti fájdalom) kárpótol. Olvasgass babás könyveket, a többit meg hagyd, hadd történjen.

A többi pü-ben.

Igen, aug. 20-án szültem, habár szept. 1-re voltam kiírva, a fiam nem akart addig várni, nehogy tanév kezdéssel rontsa el a szülinapjait, így tuti a mindig nagy buli neki. :) ja, és a férjem sem felejti el, mert egyébként hajlamos rá. :) Aznap egyébként csak Nst-re mentem, én estére tüzijátékot akartam nézni, de csak hallgattam a kórházban az ágyon fekve és még fel sem fogtam, hogy anya lettem. Hihetetlen volt.


Többiek, merre vagytok? Falevél? jól vagytok? Minden rendben van?

B.lin? jól vagytok? Lassan elérkezik a találkozás ideje? mekkora a babó? kisfiú? kislány?

Rozmaring,

Nálatok mizújs? Pocaklakó megmutatta már magát, hogy fiúcska-e vagy leányzó?

Én még nyáron azt hallottam az izsáki úton, hogy vki pályázik arra, hogy a Nyíri útra átvigyék a korát, a szülészetet és a gyerekosztályt, de hogy ez milyen formában volt már pontosan nem emlékszem. Talán új épület? Vagy átalakítás? De egy helyen akarják ezeket, mert elég ciki, hogy a korásoknak másik épületbe kell járni etetni a piciket.

Enn,

szorítok. Hátha együtt leszünk kismamák, még nálunk is csak készülődés van. Most választottam el a fiamat, mert akarok egy tisztító kúrát csinálni és azt szopi alatt nem lehet.

geli08
 
 


Holnap este megyek SZ.G-hoz. Majd jövök a hírekkel este :wink:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

geli08: köszi az érdeklődést, igen, jól vagyunk.
Jövő héten megyek a 12.hetes ultrahangra, majd beszámolok a tapasztalatokról. Meg elvileg a hét végére túl leszek az első vérvételen is. (mondjuk ettől félek, mert még sohasem voltam vérvételen, legalábbis olyanon, amire emlékszem...)

Mindenkinek további szép kismama napokat kívánok!

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

geli08:
Igen jól vagyunk, minden rendben van. Kislányok vagyunk, Gréta Hanna lesz a nevünk. Két hete voltunk ultrahangon és ott 2400 g körül voltunk.
Azt mondta a doktor bácsi, hogy ha így haladunk akkor lehet, hogy egy picit hamarabb szülünk.
Kicsit már nehéz, nehéz a pocim és a kisasszony már teljesen szétrugdosta a bordámat, ami már egésznap fáj.
Küldök egy képet a pocimról.
Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Linda, szép nagy pocakod van! :D Még néhány hét, és már a karodban is tarthatod a lányotokat! Nagyon tetszenek a nevek, amiket választottatok! :D

Falevél, ne izgulj a vérvételtől! (Mondom én, aki mindig elájul...) :lol: :lol:
Én is jövő héten megyek 12.h UH-ra. Csütörtökön. Te melyik nap mész?
A védőnős dolgot megoldottam. Megkérdeztem, kihez tartozom és felhívtam telefonon. Kedden találkozom vele, a telefonban nagyon készséges és szimpatikus volt.

Ennn, Geli08
mielőbbi babásodást Nektek! Mennek a drukkok! :D

Tegnap báloztam. Egy kicsit fárasztó volt és csak a símulós számokra roptuk Apával. De jó volt egy kicsit kimozdulni...

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet elfogadható áron jó kismama melltartót venni? A Triumph-ról hallottam, hogy ott biztos lehet kapni, de egyelőre mást nem tudok.

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezünk ide is, mert mi is szülünk 2007-ben. Szeptember 11-re van kiírva a baba, az apja szülinapjára. Nagy ajándék volna.

KépKép
KépKép
sbea
 
 


A C&A-ben lehet kapni 2 db-os kiszerelésben , egyszerű, pamut szoptatós melltartót, sokféle méretben.
De az Anita melltartók több helyen is kaphatóak. Abból van direkt terhességi, és szoptatós is.
B.lin szép a babaházad. És nagyon szépek a nevek. Nekem is szerepelnek a kiválasztottjaim közt (még a Gréta mellett a Gerda is jó, igaz nem épp magyar, de szép) :wink:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Manofalvi: Én kedden megyek UH-ra, aztán ha minden jól megy akkor talán csüt-ön vérvételre. Pénteken meg az orvoshoz is mennem kéne, mert már több, mint egy hónapja nem voltam.

A C&A hol van?

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sbea: üdvözöllek a fórumon! :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


C&A Pesten több helyen is. Tényleg igaz, h Kecskeméten nem bizti h van. Nem ismerem a Malom üzleteit, de ott pl nincs???
(előbb lemaradt, h a 2db melltartó 5000Ft körül van)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Geli - köszi, olvastam a privit, de a válaszig még nem jutottam el. Nem is fogok több hasonló témában keresgélni a neten. :roll:

Linda - szép formás a pocid! És szép neve lesz a kislányotoknak!

Falevél - hogy úsztad meg idáig a vérvételt? Ezek szerint egészséges voltál mindig mint a makk! :lol: A korházban a vérvételen nagyon aranyos a Julika, mindig Ő szokta venni a vért! Nagyon profi, és aranyos és egy pillanat alatt kész! Észre sem szoktam venni. :wink:

Bea - nagy-nagy gratula a babócához!

Kép
potykamanó
 
 


potykamanó: hát igen, eddig még kórházban is kétszer voltam: mikor megszülettem és mikor 3 évesen bekajáltam egy csomó gyógyszert (szép színesek voltak). Azóta szerencsére egészséges vagyok és remélem ez így is marad... :D

Azért köszönöm a bíztatást, egy fokkal kevésbé félek már, de mire a szüléshez érek, már profi leszek a vérvételnél...remélem... :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok,


Bea,

szia itt is. Múlnak már a rosszullétes napok? Mennyire más ez a terhességed, mint az előző?


Enn,

várjuk a híreket, és remélhetőleg a legjobbakat! :)


Falevél,

Szerintem sem kell félned, csak egy pici csípés, ne nézz oda. Ezt tényleg jól csinálják a vérévételesek, bár én még annó az sztk-ban voltam vérvételen, nem tudom azok csinálják-e most is.

B.lin,

Aranyos a pocakod, szépek a nevek, mindkettőt fogjátok használni? Elhiszem, hogy a kisasszony jól megrúgdos mostanában, az ő helye is egyre kisebb.
Azt mondják az okosok, hogy egy nő általában úgy szül, ahogy az anyja, ezt most a hetek számára gondoltam. Nálunk bejött, anyukám mindkettőnket a 38. héten szülte, én is így szültem. Az anyósom mindkettőt túlhordta, igaz hetekkel, a sógornőm annyit nem, de egy pár napot ráhúzott a 40 hétre.
Szorítok nektek. Apa bent lesz?


Manófalvi,

Köszi a drukkot. Én kismama melltartót a Triumph-ban vettem, jó az anyaga, és nem merevítős. Emellett sima, merevítő nélkülieket vettem. Őszinte leszek én szopis melltartót nem vettem, kaptam párat, de nem használtam, mert gyorsan kibújtam belőle, és így teljesen a babáé volt a cici. Olyan édes volt, amikor simogatott. De az Alföld emeletén van egy kismama bolt, elég jó áron szoktak lenni cuccai. Én annó, szinte minden kismama cuccomat ott vettem.
Biztos jó volt a babának is az összesimulós ringatózás. :)
Ki a védőnőd?

geli08
 
 


Enn,

A sógornőm lányát is Gerdának hívják, igazi belevaló csaj. 5 hónapos, de már addig "hisztizik", kiabál, amíg meg nem kapja, amit akar. :)


Potykamanó,

oké, a témában rákérdeztem máshol is, választ még nem kaptam.


Szép hetet Nektek! Boldog babavárást!

Enn, mi meg próbálkozzunk.

geli08
 
 


Sziasztok!

Üdv Sbea!

Ennn, köszi, akkor szétnézek majd melltartó ügyben!

Falevél, Neked drukk csüt-ön a vérvételre, meg persze a holnapi UH-ra. Szerinted kapunk ott képet??? Nekem a dokim sajnos a jövő héten szabin van, akkor kellene menni, így 1 héttel később megyek csak. Addig remélem, túl leszek a vérvételen... :)
Profi leszel??????? Meg lehet ezt szokni????????? :lol: :lol: Én nem félek, csak tudom, hogy utána fel kell mosni! :lol:

Geli0
Egy ismerős kismama is a síma, varrás nélkülieket (melltartó)ajánlotta, és mivel a "régiek" közül amin varrás van, nem tudom magamon elviselni, így már megértem, miért. :D Illetve a szélesebb pántra mondják még, hogy jó, mert nem egy keskeny pánt tart, és talán nem vág be annyira.

Szép napot mindenkinek,
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Geli08:

Még nem tudom hogy fogjuk használni a neveket, majd szerintem ez úgy magától jön. Igen apuci is bent lesz a szülésnél, különben is kötelessége. ő nem lehet rosszul, mert egészségügyi dolgozó (mentős).

Vérvétel:
Tényleg nem kell félni tőle, tényleg nagyon aranyos a csaj és alig érzed meg.

Csajok kérdés!:
Valaki tud nagyon jó csecsemő- és gyermekorvost, még mindig nem sikerült választanunk, pedig már ideje lenne.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziokák!

Olvasgatom,amiket irtatok...olyan kis aranyos mondataitok vannak :)
Én majd csak a jövő héten szerdán kell menjek a dokimhoz,majd a köv.hó.elején uh-ra...már annyira kiváncsi vagyok,h.mi a hejzet vele,hogy minden rendben van-e,hogy a kisfiam jol fekszik-e,meg ijenek....:)amugy tudom,h.minden rendben van,de mégis jobban megnyugszom,miután voltam uh-n.Igaz,nem látok semmit,mert annyira önzők a korházban azok a nővérek,h.csak saját maguk nézik a képernyőt,mikor ő az én kisfiam,nekem is kéne látni :oops: ...meg egy fényképet sem adnak,nemhogy Cd-re felvegyék.... :cry: a dokimnál,meg túl régi szar gép van ahoz,hogy mindezt megkapjam,ugyhogy nekem még egy fényképem sincs rólla,de viszont,mikor odahaza voltam készitett az ottani dokim egy felvételt rólla 13 hetesen,annyim van csak rólla :roll:
Na pussz nektek!



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Manofalvi: szerintem a kórházi UH-n nem kapunk képet és úgy tudom, hogy nem jöhet be veled senki...Majd később (kb.20 hét körül) szeretnék elmenni 4D-s UH-ra, ott felveszik CD-re vagy DVD-re. :D Ez viszont fizetős, de egyszer biztosan megéri. (asszem 6000 forint a Malomban , http://www.biospa.hu)

Kép

Kép
falevel2
 
 



Kép

Kép
falevel2
 
 


Bocsánat, rosszul írtam az árat: a sima UH 6000.- és a 4D-s 10000.-
DVD-t vinni kell, különben azért is elkérnek valamennyit.

A Malomban a IV.em-i wellnessközpontban voltam az első kivizsgáláson és UH-n, kb. a 7.héten, és első osztályú volt szerintem minden, mondjuk ha fizetek akkor ezt el is várom! :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Akinek van Egészségpénztári kártyája, az minden vizsgálatból, UH-ból 10% kedvezményt kap. A honlapjukon meg lehet nézni, hogy mely EP-kkel van szerződésük.
Többek között ezért is mentem először oda, mert a 10% is pénz, meg hát a Malom közel is van.

Na, most már befejezem a reklámozást, nehogy félreértsétek, hogy esetleg érdekem fűződik hozzá. Egyszerűen csak le akartam írni, hogy eddig velük mi volt a tapasztalatom.

További szép babavárást mindenkinek!

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok,

B.lin,

írtam pü-t gyerekorvos ügyben, remélem átment. És nem nagyon zavartalak össze.


UH:

Ha jók az ismereteim, nemhogy apa, de sokszor te sem láthatod a pocaklakót a kórházban. Én annó Bérczi Ildikóhoz jártam a Kápola utcába, a buszpálya felől az első kapu bejárón balra és ott már látod a dokik tábláit a fehér ajtón. Ha esetleg érdekel vkit. Talán 8e fizettem a 4d-ért 2005-ben.


Timci,

jó is látni a törpét, amint ott matat, és éppen nem nagyon csípi, hogy zaklatják. :wink:

Szép napot!

geli08
 
 


Falevél - és a malomban ki csinálja az uh-ot? Csak kiváncsiság. :lol:

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok!

potykamanó: Terebessy Károly az ultrahangos doki a Malomban. Nekem ő a nőgyógyászom is (igaz, hogy még csak egyszer voltam nála, de maradok, mert nagyon rendes volt)

Egyébként most értem haza. Túl vagyok a 12.hetes UH-n és a vérvételen is. :D A vérvételtől tényleg nem kell félni, alig éreztem valamit, szerintem nagyon ügyes a hölgy, aki csinálja (asszem Julikának hívják)

Egy jó tanács: minden vizsgálatra beutaló kell, ezután be kell jelentkezni a betegkapun (ahol a vizitdíjat fizetik, a szülészet felé van a folyosón) és csak ezután lehet várakozni az UH vagy a vérvétel labor előtt.
Szegény eü-söket nagyon sajnálom, nekik is tele van a hócipőjük ezzel az új rendszerrel. De ettől függetlenül velem mindenhol kedvesek voltak.

Az UH-n tényleg nem mutatnak és mondanak semmit. Úgyhogy aki képet akar, az kénytelen elmenni magánrendelésre.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Milyen kismama ruhaboltokat ismertek itt Kméten?

Kép

Kép
falevel2
 
 


geli08:
Köszönöm megkaptam, nem zavartál össze nagyon.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Falevél - Nem is tudtam, hog fent a Malomban is van 4D, ez ujdonság nekem. :roll: Pedig voltam egyszer ott egy rendelésen de ez elkerülte a figyelmem.
Nem is gondoltam hogy ezekre a vizsgálatokra (uh, vérvétel) is kell majd a vizitdíj! :mrgreen: Köszi, hogy tájékoztatsz, rendes Tőled! És beutaló az uh-ra? Eddig az előző uh-al meg a kiskönyvvel hívtak be, ezek szerint már nem így megy :?: :!: Marrrha jó! (már bocsi)
Betegkapu? Szülészet felé a folyosón? Ahol a zárójelentéseket is kiadják? Nem volt így is elég várakozni valónk, mostmár még több lesz! :shock:
Kismama ruha bolt - hát én csak az Alföld emeletén tudok a lépcső tetején rögtön jobbra a cipőosztály fele, ott nagyon rendes a csajszi is, segítőkész mindenben.
Másik a picnál a volt Pick-ház és a gyógyszertár között, de ott nem volt valami nagy a választék. Itt Kecskeméten többet nem tudtam felfedezni én sem.

Kép
potykamanó
 
 


sziasztok csajok!
bocs hogy így bezavarok a képbe de bár nem vagyok kméti ott fogok szülni elvileg ápr 6 körül...

visszaolvasgattam és látom, hogy a pótlás hasonlóan mint nekem benneteket is idegesít (talán én mint egészségügyis még kritikusabb vagyok :D )

tegnap beszéltem a dokimmal és megnyugtatott, aláírsz egy nyomtatványt hogy mit engedélyezel pótlásként (persze lehet hogy ez csak formaság:?:) de ami fonots, hogy ha anyatejes pótlást kérsz akkor két variáció van:
1.saját tejcsidet kapja (HA! beindult...)
2.a többi mama által adott, pasztőrözött, leszűrt (mindenféle fenevadra :D ) anyatejet kap a bébi
ennek egyetlen oka van ritkán indul be rögtön a megfelelő mértékű tejelválasztás és akkor még mindig jobb a "kölcsön" anyatej mint a tápszer...nem?

szóval egy fokkal nyugodtabb vagyok, remélem nektek is segítség volt mindez, de borsika talán meg tudja mindezt erősíteni avagy cáfolni :D

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Én nem mennék bele abba,h.idegen anyától kapjon pólást a kicsi,mert nem tudom,h.az az anya betartotta-e azokat az alapvető dolgokat,mint én.Pl.nem cigizet,meg nem ivot Colát,nem evett olyan dolgokat,ami ártana a picinek...szoval én inkáb tápszert adnék neki,az a biztosabb,ha netán nem indula be az én tejcsim,de nagyon remélem,h.be fog.Nem szivesen adnék neki az én tejcsimen kivül semmi mást neki.

Kismamaruhabolt?Én is csak az alföldibe tudom azt a hejet,éppen ma jártam ott.Biztosan még bababoltokban is lehet kapni ezt azt...

Remélem,hogy minen kismama nagyon jol van,és minden rendben van a kis pocaklakójával. :)



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így babavárás nélkül "bepofátlankodom" ebbe a topicba is (reméljük hamarosan már hivatalosan is :D ), csak láttam, hogy kismama ruha boltot kerestek.
Van még egy a Kápolna utca végén is, nem a városközpont felöli végén, hanem a Kuti butikkal szemben a Kiskegyed szalon. Molett és kismamaruházat.
Na meg ha véletlen Pest fele jártok, a Keleti pu-nál van egy farmerdiszkont, ahol elég olcsón lehet kismama kertészfaramert kapni (két éve 5600 Ft volt), és ha már nem vagy terhes, ingyen átalakítják síma kertésznacivá.

Timci,
én is teljesen úgy gondolkodtam a pótlásról, mint te. Mikor még az elsőn feküdtem 3 napot, a szobatársam úgy füstölt, mint a huzat, inkább a tápszer, az legalább tuti.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: