Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!
Paplanka! Nekem nagyon simán összejött a baba! Olyannyira, hogy nem is terveztem. Én elfogadtam és örülök neki, de az apjának meg még most sem kell. De mindegy.
Választott orvosom nincsen, szülni az ügyeletesnél fogok. Amúgy Dr.Balogh Artúrhoz jártam végig. Ha valami csoda folytán meggyógyulna a gerincsérve és mégis vállalna szülést, a föld alól is kaparnék össze neki pénzt, de másnak nem vagyok hajlandó fizetni. Gondoltam is rá, hogy megkérdezem ki milyen orvos, ti csak jobban ismeritek őket, de aztán úgy voltam vele, hogy inkább senkivel kapcsolatban nem akarok előítéletet táplálni. Valaki erre esküszik, valaki amarra.
Orsi! Az én lányom is Lili lesz, vagyis Lilianna!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Elin ez mit jelent,hogy az apjának nem kell?Elhagyott?Mikorra vagy kiírva?Szülésznőn nem gondolkoztál?Nekem volt,nagyon sokat segített.Sokszor jobb,mint egy orvos.Balogh Artúrnál voltunk 4D-n.Nagyon szimpi volt nekem is.Annyira érdekel ki hány éves,mit csinál.Hm,benne vagytok?Én 31 vagyok,oroszlán,területi képviselő egy cégnél.Újra elkezdem az angol nyelv tanulását,illetve folytatom.És Ti?Írjatok Magatokról LÉCCI!Köszi!Üdv!
takiorsi
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon pezseg az élet a neten. Ennyire rossz idő lenne???!!

Geromilo! Kösz a tippeket. A Béres cseppet elkezdtük szedni tegnap, az orvos is ezt tanácsolta. Voltunk Baranya Erzsébetnél a fül-orr gégésznél. Remélem rendbe jön ez a kópé.

Elin! Akkor te egyedül csinálod végig az egészet?!! Ha lehetek indiszkrét. Van segítséged, család, barátok, stb.!

Egyébként magamról annyit, hogy született egri vagyok, lassan 8 éve élünk Szolnokon, mert a férjem katonatiszt, úgyhogy itt dolgozik. A gyerekek jöttek sorba, most a harmadikkal vagyok várandós. 30 éves, bak, külgazd. szakos közgazdász vagyok, jelenleg főállásban a családdal foglalkozom. Ennyit röviden.

Üdv mindenkinek,

Szazsanna

[Kép
szazsanna
 
 

 
 

Sziasztok!

Magamról: 23 éves, bika vagyok. Munkanélküli voltam mikor állapotos lettem Gergővel. Így Gyesen lévő anyuka vagyok. Gergő Valentin napon volt 2 és fél éves, Milán 19-én volt 10 hónapos. Februárban jelentkeztem szülésznőnek, júliusban kapok hírt, h felvettek-e. 3 éves a képzés. Ja igen férjnél vagyok.

A Czakó úti bölcsiben van a játszócsoport. 9-13 óráig van nyitva. 150 Ft óránként. Minden megkezdett órát ki kell fizetni. Lehet ebédet is kérni, nem tudom pontosan mennyi, de 2-300 Ft lehet.

Nekünk spontán jöttek össze a gyerekek.

Kriszti!Kép Újra találkozunk. A csajok?

Elin!
Egyedül vagy? Miért nem kell az apjának? Segíthetünk valamiben?
Dokik: Mindenkinek más jön be ez tényKép De sztem ők csak a végső esetben segítenek, egyébként csak rádnéznek, és igazad van az ügyeletesnek is kutya kötelessége levezetni a szülésedetKép Tehát ugyanúgy ott kell álnia melletted.

Anita! Kaki ügyek? Javulnak?

Orsi! Tippeket én is várokKép Milánnal is kinlódunkKép Nekünk már 4 fogunk van de sztem hamarosan még 4 leszKép Hűtős rágóka? Nállunk ez sem jött be de hátha segít vmit.

Üdv mindenkinek!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Biztos mindenki sétálni van ebben a jó időben,mi is most jöttünk fel mert egy kicsit csalóka még az idő.
Zsú!
Köszi a választ majd egyszer megnézzük Diával a játszócsoportot.
Elin mi újság nagyon eltűntél?Voltál már NST-én?
Szerintem teljesen igazad van abban,hogy nem lesz fogadott orvosod.Nekem mind a kettő gyerkőcnél volt,de ha mégegyszer szülnék már nem biztos,hogy lenne.Egyébként a kislányom születésénél szülésznőm is volt és maximálisan megvoltam vele elégedve.
A fogadott dokim meg mintha kényszerből lett volna ott.A tarifáról amit a szülésért már ne is beszéljünk.

Üdv nektek!Szép napot mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!
Ezt még le kell írnom bocsi, de kikívánkozik.
A dokiról az a véleményem, h 9 hónapig ne mindig más "turkáljon" bennem, hanem ugyanaz, de szülni inkább szülésznőt kérnék, mint fogadott dokitKép Nem tudom van-e ilyen doki aki vállalná így a köv. terhességemet, de így lennék boldogKép Bár ez még odébb van. RemélemKép
Dia!
Egyeztethetünk is a játszócsoportraKép És akár együtt is mehetünk.
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Zsú!Minden nap van játszócsoport,jól értettem?
A fogakról annyit,most már nekünk is négy vanKép
Valószínű ezért voltak a nyűgös éjszakákKép Most jobb egy kicsit,csak kétszer vagyunk fent éjjelKép)
Elin eltüntél,ha tudok én is szivesen sigítenék bármiben.Szülésznő telefonszámot is tudok adni ha kell.
Szazsa!Eger miatt irígyellek,nagyon szép városKép
Most ennyi.Csendes,szép éjszakát mindenkinekKép
takiorsi
 
 


siasztok!
Már hetek óta olvasom ezt a topikot, de csak most vettem a bátorságot, hogy bekapcsolódjak a csevejbe. Na, nem azért, mintha ennyire bátortalan lennék!!!Ma dolgoztam utoljára, így úgy gondolom több szabadidőm lesz egy kis " beszélgetésre" is.
Én 32 éves vagyok, van egy 6 éves nagylányom és most 25. hetes kismama vagyok, ikreket várunk. Hogy javítsunk valamit a nemek arányán: két kisfiút. Kos jegyben születtem és fejlesztő pedagógusként dolgoztam egy általános iskolában.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Üdvözöllek kis csapatunkban Szirén!
Hogy hívják a kis-nagy lányodat?Az ikrekkel mikorra vagy kiírva?Kihez jársz dokihoz?írj még Magadról!Jó egészséget kívánok hármótóknak!
Orsi
takiorsi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok.31 éves vagyok,mérleg jegyü.Van egy kislányom,aki márc.30-án lesz 1 éves.Nagyon örülök,hogy van ez a fórum és,hogy ilyen sok szolnoki anyuka internetezik.
Szia Szirén!
Azt szeretném tőled kérdezni,hogy befektetik-e még az ikerterhes anyukákat?

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Úgy örülök ennek a sok kérdésnek!
A lányomat Hanna Dorinának hívják és a Hannát használjuk.Elvileg július 4-re vagyok kiírva, ami szinte teljesíthetetlen lesz, mert nem szokták az ikreket 40 hétig hordani. Nálunk betöltött 36 hetet számítanak,ami június 6-án lesz. Ha ezt a kort elértük, általában egy héten belül megindítják a szülést vagy megcsászároznak, ha az eddig még nem történt volna meg.A kicsikéink azonban nagyobbak 2 héttel a koruknál, így az sem kizárt, hogy már május végén megszületnek.
Én Erdődihez járok. Sajnos még mindig befektetik az ikres kismamákat, szerencsére én még itthon lehetek.A 30. hét után viszont ha van gond, ha nincs, be kell feküdni.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!

Zsú! Jól vagyunk, köszi! Kép

Szirén! Biztos, hogy Erdődinél szülsz? Pláne ikreket?
Nem akarlak elrettenteni, de van egy kedves ismerősöm, aki sztem szívesen mesélne!!!
Annyi ikres anyukát tudok, aki 39.40. héten szült, sőt tudok 42.héten szülőt is!
Még, hogy 30. héten befeküdni, a patológiára..., brrrrrrrrrrrrrrrrrr, feküdjön be oda a doki!
Jajjj, én én inkább nem is mondok semmit csak, ha érdekel....
Krisztina

Krisztina
k78
 
 


ááááááá, már tök megbántam az előző hszt, de akkor kijött belőlem, bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Mindenki maga tudja, hogy kit választ, kiben bízik meg!
Ha te megbízol benne, az a legfontosabb!

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok Csajok!

De megsokasodtunk, SZERENCSÉRE. Itt volt a védőnőm, most először, amióta állapotos vagyok. Most már egyre nyűgősebb vagyok, és nagyon nyomja az "altájamat" ez a lurkó. Voltam dokinál, ő azt mondta minden rendben. Egyébként a védőnő azt mondta, hogy a szülészetet most dicsérik, amióta felújították, és hogy pályázik a "baba-mama" barát kórház címre. Erről azt hiszem nektek több tapasztalatotok van, hogy ez így igaz is......
Már jövőhéten mennem kell NST-re, szóval nekem is közeledik.....

Szirén! Az ikerterhességet hogy viseled? Én egy picit hordok a pocakomban, de így is nehéz. Egyébként adtatok már neveket a pocaklakóknak? Merre laktok?
Egyébként tényleg kinek hol van a "telephelye"?! Mert össze lehetne hozni traccspartikat.

Geromilo! Az orvos választással kapcsolatban én is hasonlóan gondolkodom, nekem megnyugtató ha van dokim. De a 2. szülésemnél az éppen ott lévő szülésznőkkel nem volt kellemes tapasztalatom, úgyhogy most a dokim ajánlott egyet. Nem tudom ismeritek-e. Ducza Betty. Tudtok róla valami?

Egyenlőre ennyit. Mindenkinek kitartást a tavaszváráshoz.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


sziasztok!
Én nagyon szeretnék Erdődinél szülni, velem nagyon rendes volt az előző szülésnél is.Rendkívül körültekintően bánik velem most is.Azt gondolom, hogy minden orvosról lehet jót és rosszat is hallani. Kinek melyik orvos válik be. Én is hallottam már Erdődiről egy s mást, de az én tapasztalataim mások.Két évvel ezelőtt volt egy x-aktás emlőgyulladásom, amit kétszer meg is kellett műteni.Először Erdődihez mentem, majd az onkológiára küldtek, végül a sebészeten ért végett a történet. Erdődi kinyomozta a Matáv-os telefonszámomat, hogy érdeklődjön, mi van velem. Még külön gyógyszert is írt fel, sőt meg is látogatott a sebészeten. Én ilyenről még eddig nem hallottam, de velem megtörtént.
Kriszti! A szülés időpontjával kapcsolatban, én is hallottam már egy-két 38-39. héten született ikrekről, de ők biztos kisebbek voltak. Állítólag az utólsó két hétben nem tudnak már jelentős mértékben fejlődni és a méhlepény is előbb elöregszik. Majd meglátjuk! Már most akkora a hasam, mint másnak szülés előtt. El sem tudom képzelni, hogy az elkövetkező 3 hónapban hova fognak majd nőni. A terhességem eddig problémamentes volt, se hányinger, se émleygés, se... A tegnapi napig dolgozta,és tök jól érzem magam.Csak állni nem jó már, mert nagyon nyomnak lent.
Szazsa!A neveken már gondolkodtunk, ha nem találunk jobbat akkor marad a Milán és Zalán.
3 hónapja költöztünk ki Szandaszőlősre, előtte a Széchenyin laktunk.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok csajok!
Lám, pár napot kihagyok és hogy felpezsdül az élet. Kicsitz nyűglődünk az alvással, mag ez az őrült forgás, így nehezen jutok géphez.
Anita vagyok. 30 éves. Tanító vagyok egy szolnoki suliban, jelenleg GYED- en. Kisfiam Zolika holnap lesz 5 hónapos.
A narancsos kakiltatóról hallottam, ki is próbálom majd. Általában 3. napra van egy kevés, 4. napra sok. Valahol olvastam, hogy lehet glicerines kúpot is adni a babának, de a dobozán az van, hogy 3 évestől. Mit tudtok róla?
Amúgy a következő babánál én is meggondolom, hogy fogadjak- e orvost. Szerintem fölösleges.Tényleg csak szétvág, összevarr, no és a varratszedés!!! Persze, attól is függ, hogy minden simán megy- e.
Üdv mindenkinek:
Anita
paplanka
 
 


Sziasztok lányok!
Először ii üdv az új belépőknek.
Mongi!
Emlékszem rád a tanácsadóból előtted szültem 2 hónappal.Dicskám most volt 1 éves hétfőn.A Városmajoron laktok még? Nem találkoztunk még sétálás közben.
Zsu!
Most még nem tudok időt szakítani a játszócsoportra,de ha vége lesz a kezelésemnek akkor feltétlenül elmegyünk!Majd egyeztetünk időpontot ha gondolod.
Egyébként magamról annyit,35éves vagyok 2gyermekem van,a fiam 9éves,a lányom 1éves.Jelenleg GYED-en vagyok ügyintézőként dolgoztam egy kft-ben.
Kint lakunk a Dr.Sebestyén krt.-on.
Még az orvos választásról annyit,hogy én is nagyon megbiztam a dokimban a szülésig.De ott akkorát csalódtam benne,hogy nem választanám soha többé őt.
Anita!
Teljesen normális ha a kis fiadnak 3.napra van széklete ha anyatejes.Nekem mindig azt mondta a doktornőnk,hogy még 6-7 nap múlva sem kellene izgulni mert az anyatejet jobban hasznosítja a pici szervezete igy kevesebb a salakanyag.De persze ezt mindenki maga látja azon,hogy babájának milyen a közérzete.

Üdv mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Szia Diácska!
Boldog szülinapot kivánok a kislányodnak igy utólag. Igen, itt lakunk a Városmajoron.
Hát nekem is van egy tippem hogy ki lehetsz,de azért nem 100%. Nem emlékszem, hogy séta közben találkoztunk volna, de az is lehet,hogy nem figyeltem.Gondolom, hogy melyik kft-nél dolgoztál.Nem volt egy Andi kolleganőd,aki pár éve szülte a harmadik gyerekét?
Anita!
Nem tudom, hogy mennyire eszik a kisfiad szilárd kaját.Nálunk is rossz volt a helyzet kakafronton,de a szilvás bébiétel/Kecskeméti/ meghozta az áldást. 4 hónapos kortól adható a cimke szerint.
Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!! Nem vagyok ám elveszve, csak kicsit besűrűsödtek a dolgok. Tegnapelőtt írtam is, de a nagy sietségbe hamarabb kiléptem, mint kellett volna, így nem ment el a hozzászólásom, újraírni meg nem volt időm.
Szóval 37 éves kos vagyok. Nagyon-nagyon KOS :-).Babirka apjával csak 1 nyári kalandom volt, nekem sem jelentett többet. Nem is akartam megtartani, aztán a 2. UH-on (mikor visszamentem ellenőrzésre), már dobogott a szíve. Zokogva mentem haza. Meg utána 2 hétig ez ment. És meggondoltam magam. A fiú sokkot kapott szinte a döntésem miatt, de mondtam neki, hogy nem kényszerítem arra, hogy nevelje, élje az életét, a bébi legyen az én gondom. Nem is ezellen volt kifogása, hanem hogy most neki egy életen át fizetni kell. Hát igen.. De most meg már a nevét nem akarja, hogy a gyerek használja. Normáis az ilyen szerintetek? 9 hónapig nem is érdeklődik, most meg milyen népszerű lettem nála? Hétfőn, ha minden igaz, megyek a bíróságra fogadónapra.
Az orvosfogadásról amúgy Balogh Artúrral beszéltem. Õ mondta azt, hogy feleslegesnek tartja, mert ha valami baj van, úgyis ott van aki él és mozog, ha meg minden O.K., akkor meg hát... De mikor kérdeztem tőle, hogy mit gondol Bajnóczki nevű szülésznőről, akit ajánlottak nekem, majd elolvadt. De szerintem csak a biztonságérzet kedvéért forszíroztam én ezt a dolgot. Tehát Geromilo, ha 1 orvost akarsz, aki turkál benned, de szülésznőt akarsz csak fogadni, akkor menjél Artúrhoz, mert nagyon körültekintő és kedves! Majd, persze:-))
Dia! Túl vagyok az első NST-n is, néztem, mint a moziban. Tényleg klassz volt, péntek délelőtt újra megyek, aztán majd a jövő héten is, csak azt majd Artúr mondja meg mikor is?
Szazsa! Nekem is van az OBI-ban 1 egri kolléganőm! Soha nem fogom megérteni, hogy lehet otthagyni Egert Szolnokért? Te tudod már mikor mész NST-re?
A segítséget, egyáltalán, hogy felajánlottátok,nagyon szépen köszönöm! Aranyosak vagytok! Szülés után kb.1 hétig itt lesz az unokanővérem, aztán meg majd meglátom. Ja, akkor meg már netem nem lesz, lehet. Vagy időm? :-)
Ja, jut eszembe még a szolnoki szülészettel kapcsolatban: Barátnőm január elején szült. Se fogadott orvos, se szülésznő. Hajnalban kezdte, reggel fejezte be a 3. bébi szülését. Svéd Attila vezette le neki, akiről leginkább rosszat hall az ember. Hát ő azt mondta, hogy az biztos, hogy nem kedveskedett vele túl sokat, elég pokróc volt, de mint szakember, le a kalappal előtte. Szülésznőkből meg ugye 4-et fogyasztott el, 2 éjszakás, 2 nappalos, de azt mondta, nagyon rendesek voltak, szülés közben is és utána is megtettek neki mindent amit kért.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Na, ez kissé félreérthető volt! Nem hármasikreket szült, egyet, csak a 3. gyerekét:-)
Amúgy ki, melyik nap jár tanácsadásra? Én Juditkához tartozom, de kikészít ez a nő :-(
Székhelyemet tekintve a Jólét ABC-nél lévő 8 emeletes házban lakom.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
A dokikra visszatérve még egy szó erejéig, én például nem engedném, hogy Svéd Attila hozzám nyúljon. Pedig állítólag szakmailag nagyon toppon van.Amikor először láttam őt, azt hittem, hogy egy karbantartó.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!
Amikor elfolyt a magzatvíz Svéd Attila volt az ügyeletes...A dokim még sehol.De le a kalappal előtte.Normális volt.De borzasztó ahogy kinéz.Nekem kicsit alkoholista kinézetű.
Én is Erdődihez jártam.Kismamaságom alatt nagyon sokan le akartak beszélni róla,de én nem bántam meg,hogy kitartotam mellette.Ez tényleg attól függ kinek ki a szimpi.még jó hogy ilyen sokan vannak ezek a dokik.Még nem írtam a kicsi lányom 07.07-én született,teljes neve Takács Lili Zille.
Jövőhéten lesz 8 hónapos.
Szirén mi is Szandán lakunk,a Pázmányon.
Elin jó hogy újra itt vagy,már aggódtam.
Olyan jó,mindenki írt magáról egy két konkrét dolgot.De most úgy érzem kezdek bekavarodni.Kinek hány gyermeke,hol lakik,mikor születettKépSebaj,mindjárt visszanézem a leveleket.
Üdv és jó éjt!
takiorsi
 
 


Zolikának boldog szülinapot!
takiorsi
 
 


Még egy dolog!
Mile Heni volt a szülésznőm.Bármikor lehetett hívni éjjel nappal.A szoptatásban is segít,fürcsiben,mindenben ha kéred.A száma:70/297-6173
Csók
takiorsi
 
 


Szirén! Kép Én 38+0-ra szültem hétfőn lesz két éve! 2700 és 3100 lányokat! Kép Kép Kép

Persze, kinek ki válik be, én speciel az enyémben nagyon megbíztam, megbízom...., NEM KELLETT befeküdnöm előtte egy percet se, szerencsére...., a dokim is belátta, hogy nem tenne jót lelkileg.

Paplanka- Anita! Kaki, sztem ne glicerinezz, csak végső esetben, anyatejes a fiad? Mert akkor tök normális sztem, ha ennyiszer kakil, amúgy van kétfajta székletlazító gyógyszertárban, igaz mi most küszködünk székrekedéssel és én se találtam még meg rá a megoldást..., 5 hós, hmmm kecskeméti szilva bébidesszert?!

Diácska, Mongi! Hmmmm egy környéken lakunk! :D Látásból ki tudja, lehet ismerjük is egymást....

Na, tessék..., olvasok tovább és Diaanyu és Mongi is azt írta kakiról, amit én! Kép

Szülésznő! NST-n úgyis találkoztok velük, sztem is jó dolog fogadni, bár én nem tettem, jól is esett pl a katéter stb..., nekem Cseh Mária volt tök szimpi!

Nekem Svéd= buszsofőr! :D Fú, halljátok, én be akartam írni a panaszkönyvbe, csak aztán sajna elmaradt, naggggyon megvan róla a véleményem!!! Kép

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Kép 2700 g és 3100 g, javítok egyet így utólag

Krisztina
k78
 
 


Kriszti!
Hát bízom benne, hogy én sem fogok előbb megszülni, mint ahogy kellene.Én úgy hallottam, hogy a 37-38. hét után már nem nagyon szokták hagyni az ikres kismamákat.A befekvéssel kapcsolatban, ha rá gondolok már feláll a szőr a hátamon, de úgy tűnik, hogy nem alkudozhatok ebben a témában a dokival.Pedig május 24-én lesz az államvizsgám, amit megpróbálok egy kicsit előbbre hozatni.Szerencsés vagy, hogy neked nem kellett befeküdni és a lányokhoz is gratulálok.Bízom benne, hogy az én fiaim is szép nagyok lesznek. Hanna lányomat végig kihordtam, 4000 g és 57 cm lett.Simán szültél vagy császárral?

Kép
KépKép
szirén
 
 


Orsi!
Merre van a Pázmány utca. Sajnos még nem ismerem Szandát olyan jól.Mi a Ferenczyn lakunk.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Orsi, az én lányom is Lili lesz, pontosabban Lilianna :-)
És egy szülésznőnek mennyit illik adni? 1x voltam NST-n még, akkor egy Vmilyen Ilona volt ott, kedves volt ő is.
Svéd Attiláról én is halottam, hogy tütükézik. De Jakabról is. Faragóról meg azt, hogy el akarta vetetni a babát 1 anyukától, hogy torzszülött lesz, azóta Pesten megszült, gyönyörű egészséges lett. Artúrról meg azt, hogy nagyon durván vizsgál. Én mondom, hogy ez nem igaz, akkor menjen Ceglédi Ildikóhoz, majd megtudja, mi a durva! Ezért nem akarok alapozni privát véleményekre. Annak idején nagyon jót hallottam Losonczi Lucáról, aztán lám, mégis hibázhatott ő is, mint mindenki más.
A glicerines kúpot miért nem akarjátok? Nekem már többen mondták, ha gondok lennének majd, akkor vágjam 4felé hosszában és "csak" piszkáljak fel vele egy kicsit, az is segít már. Vagy nem? Teljesen kezdő vagyok.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok Kép
Orsi kedves invitálására itt vagyok én is Kép
Még nem tudom, ki kicsoda, de átolvasom majd a leveleket és szívesen jövök veletek beszélgetni, ahogy időm engedi.
Kisfiam - hogy erősítsük az erősebbik nemet Kép - 18-án lesz 8 hónapos. Jönnek a fogai és keveseket alszunk (nappal is...)
Dióhéjban ennyit Kép

Elin Kép
Mi tízezret adtunk a szülésznőnek. Császárnál volt megfogadva, effektíve sok dolga nem volt.

Jó éjt nektek,
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!

Mongi, Diácska! A Városmajoron laktok? Én is. Lehet, hogy látásból ismerjük is egymást.

Elin! Március 10-én kell mennem először NST-re, úgyhogy lehet, hogy találkozunk.
Már sokan kérdezték, hogy lehetett ott hagyni Egert Szolnokért! A válasz: egy hapsiért. Nem mondom, hogy ha hazamegyünk nem ábrándozok arról, hogy milyen lenne, ha ott élnénk, de most már Szolnok az "otthon". Szeretek itt lakni, kialakult az életünk, nem mondom az első 1-2 év elég nehéz volt, főleg, hogy senkit az égvilágon nem ismertem, így voltam az orvosokkal is.
Egyébként az orvos témához hozzászólva, szerintem mindenkinek más az igénye, más szimpatikus, és nem lehet általánosítani. Én a dokimmal eddig meg voltam elégedve, a 2. szülésemnél sajnos nem ért be, 5 perccel lemaradt, mivel úgy jött Szabikám mint a rakéta, mindenki meg volt lepődve. Végigmentem a szülőszobán s mire eljutottam az utolsó ágyig, már nyomnom kellett. Szóval gyors volt. Csak annyit akartam, hogy akkor Svéd volt az ügyeletes, hát nem egy bizalomgerjesztő a számomra, de normális volt. Nem a kedvesség megtestesítője, de mindegy. De az biztos, hogy akkora gátsebet vágott, hogy nem is tudom,hány öltéssel kellett összevarni. Azt már a dokim csinálta, és ő is látta. Meg is éreztem még hónapokig... bizonyos helyzetekben.

Na a szülést kitárgyaltam.

Jó éjszakát!!

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Szia Szazsa!
Itt lakunk a 30-ban. Lehet, hogy ti is itt laktok? Úgy tudom, hogy sok katonacsalád van erre.
Egyébként a védőnőt én is tegnapra vártam, de valahogy hozzánk már nem ért el.

Egyébként még az visszatérve az orvosokra, én Dr.Faragó Bélához jártam végig. Nagyon rendes volt és mindig jó érzéssel mentem hozzá. A szülésnél is ott volt már idöben kb.22.30-ra jött és 1.15-re lett baba. Szóval tényleg csak jót tudok róla mondani és a második babát /még csak tervben van/ is nála szeretném megszülni.
Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
De beindultunkKép Lassan jegyzetelni kell.Kép

Zolikának boldog hófordulótKép

Orsi! Hétfőtől péntekig van úgy tudom. De még rákérdezek. Mi csütörtökön voltunk.

Én Gergőt Erdődinél szültem. Háát.. Végülis normális volt, csak olyan rideg volt. Nem azt vártam, h babusgasson, de néha egy-két kedves szó jól jött volna. Milánnal voltam félidős és akkor kapta az infarktust, így akkor mentem át Jakabhoz. Vele is hasonló tapasztalatom van. Azaz ő is normális, de ezt még az elején kifejtettem. De mindenkinek más orvos "válik be".
Svéd KépKépKép Ha meglátom rosszul vagyok. Bunkó, hideg,.... Na jó szakmailag ok.

Anita!
Totál okés a kakiKép Milánnál sokszor heti egy esetleg kettő volt. És az sem sok. Bár ha látod, h szenved akkor a szilvás kajcsi megoldás jobb, mint a kúp.

A széchenyin nem lakik senkiKép

Üdv mindenkinek!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok lányok!
Hát lassan tényleg jegyzetelni kell olyan gyorsan zajlanak az események,nagyon örülök neki!
Mongi!
Köszönjük a jó kívánságokat.Sikerült egymást beazonosítanunk.A Rózsa F.úti fehérnemű diszkontban találkoztunk,Andi akiről irtál 3éve szült majd most megy vissza ősszel dolgozni.Panna már kész hölgy!
Elin!
Örülök,hogy megint itt vagy,NST-re én nagyon szerettem járni mert olyan jó érzés volt tudni,hogy minden rendben van a picurral.
A szülésznőről akiről írtál csak jót tudok neked mondani.Nekem is ő volt és nagyon megvoltam vele elégedve.Igaz én már régebben ismerem,de ez nem jelent semmit.Mindenkivel nagyon rendes,ha gondolod megadom a számát.
Lányok!
Akik a Városmajoron laktok mikor szoktatok sétálni?
Mi általában 14 óra után,egyszer összefuthatnánk!
Úgy látom Svédről mindenkinek egyforma a véleménye.Nagyon nyers doki,de szakmailag úgy hallottam nagyon jó.Egyébként minden dokinak van hibája.Szerintem!
A ti gyerkőceiteket nem viseli meg az állandó frontok változása?
Az én lányom vagy nem alszik rendesen,vagy hisztis egésznap.Vagy csak mi vagyunk ilyen érzékenyek?
Egyelőre ennyi,megyünk sétálni.
Zsu!
Mennyi idős Milán?
Üdv mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!

Szirén! Köszi! Kép Császárral szültem!
Neked tök jó lesz, nem első babák, van már tapasztalatod és hát ott a "nagylányod" , aki jó kis segítség lesz! Pihenj sokat!

Elin! 10-20 e körül szoktak adni a szülésznőknek!

Mongi! Védőnő....., ők már csak ilyenek! Pedig, aki most van nektek még normális is, szomszédasszony! Kép

Zsú, héééé eddig mindig az volt a szolnoki fórumokkal, hogy a többség a Széchenyin lakott! Kép

Krisztina

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Halihó!
Mire végig olvasom az üzeneteket és nekilátok írni elfelejtem, hogy ki mit írt. Köszöni Zolika a köszöntőket, azt üzeni arik vagytok.
Svédről annyit, hogy én nála szültem. Akihez jártam vidéken volt és Svéd volt ügyeletben. Én is megijedtem tőle mikor megláttam, de nagyon profi az biztos. (Előttem egy csaj már régóta szenvedett és senki sem bírta "megszüleszteni, mire lejött Svéd és 2 perc alatt megvolt a baba) Velem is normális volt a külseje ellenére. Meg, ha apás szülés van amúgy is normálisabb mindenki (szomszédasszony ott dolgozik ő mondta, hogy apa legyen!).
Elin! Nem irigyellek, de már csak pár hétig leszel egyedül!
Szilva bejött, de mindig szilvát együnk?
Rohannom kell,

Üdv nektek:

Anita
paplanka
 
 


Szia Diácska!
Örülök, hogy igy sikerült összeakadni. Mi sétálni általában 11 körül szoktunk menni. Erre az időre esik az első alvás.Ha ébren van nem mindig akar megmaradni a kocsiban.De ha vacak az idő akkor inkább csak a teraszra viszem. Remélem ahogy javul az idő és lekerül a sok ruha jobban elnézelődik majd.
Egyébként az alvás nálunk sem zökkenőmentes.
Éjszaka többször felébred, lehet, hogy a fronthatásnak tudható be.

Kép
Kép
mongi
 
 


Jó reggelt/napot mindenkinek!
Tegnap túl voltam a 2. NST-n is, meg UH-t is csinált Balogh doki. De hát 9 hónap alatt nem tudtam megjegyezni, melyik jelölés mit jelent a leleten. Segítsen, aki érti! Miaz, hogy: jó FHR? Az, hogy milyen fekvésű a Babirka, nincsen a papíron, viszont az igen, hogy: K.P.F. Ez mit takar? A kettőnek van közre egymáshoz?
Most megyek az OBI-ba. Farsangolnak az eladók, mindenki be van öltözve valaminek! Anyukák, vigyétek a gyerekeket, jó buli volt tavaly is (legalábbis nekem, aki akkor szobajánynak öltözve feszített:-))) )

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!

A k.p.f. azt jelenti, h koponya végű fekvés, azaz jól helyezkedik el a manó. Fejjel lefelé. A jó f.h.r. pedig azt jelenti, h jó szívhangok. Ha jól emlékszem. De lehet, h a véráramlással van vmi.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Mongi! Mi is a 30-ban lakunk, csak a G épületben, ahol a legtöbb katonacsalád. Szerintem ismerjük is egymást. Mivel nekem már nem olyan kicsik a gyerekek, Ferkó 6 éves (iskolás) Szabika 3 éves (bölcsis) de jelenleg itthon van velem, mert hetek óta beteg.Szóval most nincs kialakulva napirendünk, de ha megjön a pici, akkor biztos, hogy sokat fogunk sétálni, amúgy is imádok.

Most csak ennyit, mert csinálom az ebédet.

Mindenkinek szép szombatot.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok Lányok!
Szazsa!Mi itt lakunk a C épületben.
Biztos talákoztunk is, esetleg a játszótér körül.
2.5 éve lakunk itt, de ahhoz képest nagyon kevés ismerősöm van.
Gondolom a fiúk már nagyon várják a kistestvért.

Elin!
Voltunk ma délután az OBI-ban. Tényleg nagyon vicces volt mindenki. Jókat mosolyogtam rajtuk, nálam a biztos befutó az úttörőnek öltözött kollegád volt.
További jó hétvégét mindenkinek.

Kép
Kép
mongi
 
 


Dia!
10 és fél hós Milán. Miért is?

Anita!
Heti 1* 2* Lehet szilvás kajcsit adni neki.

Kriszti! Melyik szolnoki fórumra gondolsz?
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szisztok!
Kaki 3. napja rendben. Szilva, narancslé működik, kúpot nem adtam. Holnap megyünk szurira, ez az utolsó az idén (2+1 kanalas). A multkor is elég nyűgös lett tőle Zolikám.Mi kedden délutánonként 13 - 15 között járunk tanácsadásra. Jár még valaki ekkortájt?
Annyi hó leesett, hogy várhatjuk a Mikulást.
Üdv.
Anita
paplanka
 
 


Sziasztok!
Zsu!
Csak kíváncsi voltam,mert vissza néztem a régebbi üziket,és képen amit feltettél olyan "nagy fiúnak" látszik Milán.Csak ennyi,meg abból gondoltam,hogy a lányommal közel egykorú,hogy Erdődit lekellett cserélned.
Anita!
Nagyon örülök,hogy megoldódott a kaki problémátok.Jó,hogy így az éteren keresztül tudtam segíteni.
Ma voltunk szurin Diával,megkapta az agyhártya elleni vakcinát.
Van valaki aki már túl van ezen a szurin?Mellékhatása van?Láz,vagy rossz közérzet?
Szegénykém most aludt el a nagy riadalom után.
Üdv.

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok Csajszik!
Diácska!Az agyhártya ellenit mi is megkaptuk,Lilinek nem volt semmi baja.Ne aggódj.
Szirén!A Pázmány utca tőletek 5 utcával lejjebb van,a főút felé.
Zsú!Köszi az infót,lehet egyszer elnézünk ebbe a játszócsoportba.
Lili éjszaka csak egyszer volt fent!annyira örülök!Lehet a köv.éjjelünk rossz lesz,de sebaj.Egyébként szerintem is megérzik a frontot a babák.Néha óránként fent vagyunk és csak a szopi segít.Néha olyan a mellem mint a mosogatórongyKép
Szombaton kikapcsolódott a család.Lili kipihente a szüleit a nagyiéknál,mi meg elmentünk erőt gyűjteni a következő éjszakákra...Cegléden a termálfürdőben múlattuk az időt.Rengeteg ember,alig lehetett elférni,de egy kisgyermekes anyuka mindennek örülKépHolnap lesz Lili 8 hónapos!

Én múlt héten újra olvastam az összes hozzászólástKépSzerencsére egyre többen vagyunk,de már én is keverem kinek hány babája,mekkorák,ki hol lakik.de így a jó!
Hajrá Csajok!
Üdv!
takiorsi
 
 


Sziasztok!
Diácska! Ti hová jártok orvoshoz? Mi a Mórára járunk Dr. Orosz Ágneshez. Az agyhártyagyulladás elleni oltásról még nem bészéltünk. Mikortól szokták javasolni?
Orsi!
Az én kislányom 11 hónapos , de mi is sokszor vagyunk fent, kétszer minimum. Szopi után ő is visszaalszik. Hát nem könnyű. Ha jön a foga az borzasztó.
Jó lehetett a fürdőben.
Mongi

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Délutánra Dius kialudta magát,úgy érzem semmi gondunk nem lesz a szuri után."REMÉLEM!"
Mongi!
Mi a Széchenyire járunk Dr.Bernád Évához.Csodálkozom hogy nektek nem mondta eddig még a doktornőtök,hogy van ilyen szuri.Akivel eddig én beszéltem mindenki beadatta.
1 éves kor után kapják a babák majd 2 évesen kapja az emlékeztetőt.Ez a C tipusú vírus ellen véd,de a doktornőd biztos többet mond róla.
A vakcinát 1 éves kor alatt kell kiváltani mert addig támogatott így 2900ft.Ha nincs támogatás akkor 8900ft.
Szerintem minden képpen beszélj a doktornővel.
Úgy irigylem,hogy még mindig szopiztatsz.Sajnos nekem Dius 8hónapos korában elutasította és nem tudtam vissza szoktatni.Akkor jött a foga és gondolom azért nem kérte a cicit.
Takiorsi!
Nagyon irigyellek a fürdő miatt,mi is oda jártunk anno!Még mindig olyan szép és tiszta?
Egy jó kis masszásra én is beneveznék,meg a szaunára is.De ez még csak "álom" nekünk!
Boldog 8.hónapot LILINEK!!
Jó éjszakát!

KépKép
diÁcska
 
 


Szia Diácska!
Köszönöm szépen az infót, fel fogom hivni a doktornőt.
Tényleg nagyon jó,hogy szopizik, csak rendes kaját nem nagyon akar enni.
Most már kicsit jobb a helyzet, de van, amikor a száját ki se nyitja és mind a két kezét az arca elé teszi. Sokszor az evés türelemjáték.
Elöbb vagy utóbb csak megnő az étvágya.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Úgy látom legtöbben este ültök gép előtt, csak én vagyok ilyen hajnali bagoly. Elég pocsék éjszakánk volt nekünk is, biztosan érzi Zozókám a szurit, amit ma kap.Álmában is forogna állandóan, úgy kell lefogni szegénykémet. Bocsi, hogy senkit sem szólítgatok külön név szerint, de akkor mindig vissza kellene lapozgatnom (már annyian vagyunk - tök jó)
Szép napot!
paplanka
 
 


Sziasztok!
Orsi! Lilinek boldog 8. hónapot! Remélem jobbak és jobbak lesznek az éjjszakáitok! A fürdőt én is kipróbálnám márKép

Diácska! Erdődit nem kellett lecserélnem, vállalt volna csak én nem akartam kockáztatni. "-3 héttel infarktus után visszamenni dolgozni? Nekem ez nem tetszett. Ezért váltottam. Köszönöm Milán nevében is a DicséretetKép Nem olyan nagy ő, csak a kép "torzít". 8130 gr és 71 cm 10 hónaposan. Milán még mindig szopik. Ebben az a furi, h Gergő talán 2 hós koráig sem szoptt, mert nem hittem el, h lenne elég tejem, és mindig cumisüvegből jött a tápi. Ha már meglátta az üveget nem érdekelte semmi másKép
Mi ezt a szurit csak Gergőnek adattuk be. Neki semmi baja nem volt vele.

Anita! Örülök, h bejött a szilvaKép A forgás nállunk is ilyen voltKép A ringlispill elbújhatott Milán mögé.

Mongi! Többször kevesbbnél is ezt csinálja? És ha egy kicsit pihiztek a szilárdabb kajcsikkal? Nekem ez bevállt Milánnál. Elhagytunk 2-t maradt csak a déli kb. 3 napig a 4. napon már ő kértee újra. És a mai napig nállunk is fél üvegnyi kaja a rekord. Mindegy, h szopi előtt v. után kapja. Nem kell neki több.
Bocs ha vmi kimaradt. De már tényleg jegyzetelnem kelleneKép
Üdv mindenkinek! Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: