Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Krisztina
Üdv néked, nekem is ikreim vannak, fiú lány és 18 hónaposak. A Pozsony utcában lakom. A topic nem nagyon éledezik, pedig megpróbáltam de nem nagyon jönnek a levelek.

Andi
Ambrosia
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra! És nagyon örülök neki, jó lenne újra feléleszteni.
Nekem egy kisfiam van, ő 9 hónapos. Holnap kezdi a bölcsit.
Nagyon szívesen beszélgetnék veletek.

Moncsi
moncsi79
 
 


Sziasztok!
Én is új vagyok itt, de erzsébetinek már nagyon régi. Töretlenül lakom a kerületben 26 éve. Van egy 16 hónapos kislányom Adél. Remélem tudtok segíteni, jó bölcsit keresek neki mert bármikor visszahívhatnak dolgozni, de nem tudom mikor. És azt hallottam hogy nagy a túljelentkezés.
ÜDV: Bea
Beáta
 

 
 

Tudtok valami jó oszi-téli elfoglaltságot a kerületben: játszóház, játszó csoport bölcsiben, meg ilyesmi?
Most még jó az idö;, lehet menni játszótérre, de rossz idöben sem kéne begobózni, csak ezért.

Meg jó használt-gyerekruha bolt érdekelne még, ha tud valaki, ossza meg!

Köszi
Timi
efamily
 


Sziasztok!
Látom nem nagy itt mostanában a forgalom.:-((
Erzsébeten lakunk, van egy 7 hónapos kislányunk. Szivesen megismerkednénk a közelben kismamákkal, babákkal.
puszi mindenkinek Ágnes

Ágnes
Tímea (2003. július 4.)
Péter és Levente (2005. december 26.)
agnes77
 
 


Sziasztok

Most találtam rá erre a topikra, látom nem túl sűrű itt az élet:-))) Ha még van itt valaki, akkor írjon, én mindenesetre elküldöm azt a levelet mindenkinek, akinek tudom, és akinek él még a címe. Mi Pestimrén lakunk, 3 gyerkőc van, és jó lenne dumálni egy kicsit veletek.

Sziasztok Anna
annag
 
 


Sziasztok!

Anna megkaptam a leveled, köszi az invitálást Kép
Andi a tiédet anno nem, vagy legalábbis nem rémlik.

Jöttem, de lassan az utolsó kapocs is megszakad Erzsébettel... Sikerült elköltöznünk ahogy szerettük volna, Szigetszentmiklósra. Ahogy elnéztem az utolsó jelentkezésemet, kb. akkoriban fedeztük fel az akkor még épülőfélben lévő házunkat. Már másfél éve lakunk itt. Közben született egy kisfiunk is, Gergő, már 8 hónapos. Mint írtam korábban a nagy lányom a Nagy Lászlóba jár, most negyedikes, felvételizett 8 osztályos gimibe, a Nagy Lászlóba is, és az ittenibe is. Az itteninek még nincs hivatalos eredménye, de nem hivatalosan úgy tudjuk felvették. Szeretnénk, ha idejárna, itt alakulna ki a baráti köre, ne kelljen szegénynek érettségiig ingázni.

Bár nagyon jól érezzük itt magunkat, a ház is tutira bejön, azért Erzsébeten sem volt rossz Kép Így nosztalgiából jönnék még a topikba, ha lehet.
Nem biztos, hogy túl sűrűn, mert jelenleg mindenféle elfoglaltságok gátolnak.

Ekcéma: végül a homeopátia segített! Szuper!

Bölcsi: az én nagyobbik lányom is az Ady bölcsibe járt, utána meg az Ady oviba. A bölcsivel (pontosabban a mi csoportunk gondozónénijeivel) nem voltam igazán megelégedve, az ovi viszont nagyon bejött! Ill. itt is lehet mondani, hogy az óvónénik voltak szuperek.

Játszóház: A Vörösmarty utcai bölcsiben van (ha minden igaz még mindig)
Érdemes a Csili programját is nézegetni, anno 10 éve volt baba-mama torna, legnagyobb lányommal jártunk.

Háziorvos: fogalmam sincs ki a jó, egyelőre nem nagyon volt/van szükségünk dokira, valszeg a mi dokink (Dr. Takács Alíz - Jókai Mór u-i rendelőben) nem számít jónak, mert bár a váró mindig dugig volt, senki nem hozzá várt, így rögtön sorra lehetett kerülni. Ennek azért vannak előnyei is, úgyhogy számunkra remek dokiKép Azóta se váltottunk, de nem is kellett volna, ill. csak mikor Gergővel pociba volt és anyagi megfontolásból végig táppénzen voltam akkor volt kényelmetlen folyton menni a cetlikért.

Használt ruha bolt: Akik megvették a lakásunkat találtak egy jót. Persze nem tudom megvan-e még, asszem még a nyáron mondták. A sétáló utca nem tudom meddig tart most, tán még az is az ahol a bolt van. A Városháza és a Baross utca között a Városháza oldalán. Nem hiszem, hogy csak gyerekruha van. De most beugrott egy másik is, ahol a lányom egy osztálytársának az anyukája szokott vásárolni. Szintén sétálóutca, de a másik oldal, ahol a benzinkút van rögtön a sarkon.

Most ennyiKép
Sziasztok
Kati
cskati
 
 


Szia Kati


Örülök, hogy válaszoltál, még ha kicsit messziről is. Remélem a többiek is kedvet kapnak a beszélgetéshez...:-))) Mennyi idő alatt lehet beérni a városba Szigetszentmiklósról?
Sajnos most kezdődik az éjszakai műszak:-(((


sziasztok

Anna
annag
 
 


HAli Böskefalvi Csajok!

Megkaptam Anna levelét, gondoltam benézekKép Nálunk zajlik az élet...

Ágnes77, merrefelé laktok? Átlós utca mond valamit?

A játszóház télleg müxik, nagyfiam január végéig járt oda, szerintem Zsófival szeptembertől fogunk járogatni. Fiam most ugyanott bölcsis, nekünk nagyon bejött.

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Anna! Attól függ hová :-)) nomeg mikor :-)) Kitti (3 év) Csepelre jár oviba, 10 perc alatt ott vagyunk, de 9-kor indulunk itthonról, mert addig dugó van.
Alex (10 év és lány!Kép) hévvel megy-jön suliba neki 50 perc itthonról kilépéstől suliba belépésig. A hév menetideje 30 perc Erzsébetig.
A férjem ha hévvel megy hamarabb bent van a mh-én mint kocsival, neki azért van másfél óra is, Kispestre megy.
Egyébként nem egyszer volt már olyan, hogy a régi lakásunkhoz a Tátra térre 20 perc alatt értünk.
Hogy Békásmegyerre mennyi idő alatt lehet érni... passsz... Kép)))

Csucsuka! "Nálunk zajlik az élet..." - Bővebben??? Úgy tűnik Ti már itt egy páran ismeritek egymást (nagy tali, egyéb topikok), valaha én is szinte minden topikot olvastam, de már nem... Kép Nem tudok rólad szinte semmit se. Igazán kifejthetnéd ezt a mondatot egy kicsit Kép

Ja, Anna, éjszakai műszak az nálun is kezdődik :-((

Sziasztok
CsKati
cskati
 
 


Hali CsKAtiKép!

Ha csak ez kell: múlthéten kibányásztak belőlem 17 epekövet, még 5 hétig nem emelhetek. Picilány lassan 1 éves, 9 hónaposan elindult, azóta meg se állKép. Közben egyetemre járok, bedolgozok apósom cégénél. Ha vígasztal, régebben én is sokkal több topikot olvastam, sőt a cseten is sokkal többet lógtam. Most is csak a lábadozásból fakadóan vagyok itt...

Na Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok

Kati

Ez nem is hangzik olyan vészesen. Még mindig meglep, bár már megszokhattam volna, hogy Budapestre beérni sokszor sokkal gyorsabb, mint városon belül közlekedni. Engem az utazósdi mindig elgondolkoztat, hogy van-e értelme kertvárosban lakni. Nálunk a 2 nagy ovis, és nem panaszkodom, mert kocsival járunk, de ide a legközelebbi ovi, meg suli is min. 20 perc gyalog. És ha azok nem jók, akkor kb. +10perc a következő.

Zsófi

Hát tényleg zajlik...:-) Vágtak, vagy lukasztottak:-)))? Mit tanulsz? Nem sok ez így, egyetem, munka, gyerekek? Van segítséged?

Anna
annag
 
 


Hali!

Anna, van nagyi meg a szokásos bébicsősz is. Vágtak. A suli nem sok, hetente 1x kedden megyek, felnőtt komoly?Kép emberek közé, nekem nagyon jóttesz. Melót fokozatosan tudom növelni, úgy, hogy a manók kárára ne menjen. Cégekhez kell néha kimenni, különben otthoni. Munkavédelmi szakmérnök leszek idővel. De már kinéztem a köv. sulitKép
Bpesten addig jó a közlekedés, amíg nem futsz bele a Hungária krt.-ba. De ha azon belülre akarsz menni, tuti őszülés...

Na menek
Zsófi
csucsuka
 
 


Szia Zsófi


Ez a Hungária krt. egy jó hely! Ha 1/2 órával korábban indulok, mint a rendes menetidő, akkor simán végig lehet menni rajta, mondjuk 3 piros lámpával, 70-es tempóban. Ha a jó tapasztalatokból kiindulva nem indulok korábban, akkor tuti dugó. Ilyenkor azon gondolkozom, hogy itt valami gonosz szellem irányítja a forgalmat, annak megfelelően, hogy siet-e az ember.
Jóóóóvanna, csak vicceltem.
A szokásos bébicsősz rokon, vagy hivatásos?:-)))
Mi most szereztük be a harmadik babysittert, az első alkalom előtt beteg lett:-(( nagymama nincs, marad az élvezet...
Olvastam a másik topikban, hogy elég macerás volt a műtéted, jobbulást.
Ágnes77, Efamily, és a többiek, nem jártok erre?

Anna
annag
 
 


Hali Anna!

Én még nem is megyek rajta sokat, csak kereszteznem kell... persze vannak olyan időszakok, mikor nem jelent ez gondot, pl. szombaton hajnali 4korKép

Bébicsősz hivatásos, azóta van, mióta suliba járok. Gyerkőcök választották kiKép. Mi az, hogy beteg lett? Nem gyógyul meg?
Már nagyon fitti vagyok, csak ez az gyerekemelgetéstiltás ne lenne...

Zsófi

ui.: tessék jönni élesztegetni a topikot!!
csucsuka
 
 


Ha nem írom ide, akkor talán nem is tudod, hogy új fórum http://homeopatia.proboards21.com/index.cgi nyílt a Gyermekgyógyászat és homeopátia oldalon http://home.tvnet.hu/~a3807/ .

Mindenkinek, aki érdeklődik a homeopátia iránt!

Az oldalhoz kapcsolódó Játszóházban http://home.tvnet.hu/~a3807/tictac.htm erőszakmentes játékok vannak.
vkvilmos
 
 


Sziasztok!

Na végre, egy kicsit beindult itt az élet, igaz, hogy egy szigetszentmiklósi kellett hozzá...
Anna keresett, hát beugrottam egy kicsit.

Nagy gondban vagyok, mert a fiam hároméves, szeptermbertöl oviba adnám, és úgy terveztem, hogy a Mártonffyba, mert arról jókat hallottam, és azt mondta a vezetönö, hogy oda is tartozunk. Erre múlt héten, mikor hívtam öket, hogy lesz-e nyílt nap, meg mikor lesz a felvételi, rákérdeztem mégegyszer, hogy akkor tényleg oda tartozunk-e, de erre a nemleges válaszra nem számítottam. Az derült ki, hogy az Adyba (Bóbita), ami valóban a legközelebb van hozzánk, de nem sok jót hallottam róla. Tudom, hogy nem csak oda vesznek fel gyereket, ahova tartozik, de nyilván kevesebb az esély. Meg aztán az is lehet, hogy ez az Ady nem is olyan rossz, no de honnan lehet azt kideríteni, hiszen az eddigi forrásaim mind ellenzök voltak???

cSkati! TE például tudnál segíteni. Mesélj nekem, milyen az az ovi!!!

Én is járnék suliba, ha felvesznek: miután szereztem két diplomát, kiötlöttem, hogy egy harmadik foglalkozást szeretnék üzni, logopédus lenni. Egyelöre elképzelésem sincs, hogy lesz idöm tanulni, és mindenkit csodálok, aki két-három gyerek mellett képes rá, de belevágok!

Sziasztok, Timi
efamily
 
 


Sziasztok!

Mint írtam nem tudok túl sűrűn jönni, az élet nálunk is zajlik. De ha csak ez kell, jövök én pörgetni a topikot Kép

Tanulok én is, közben szervezem az életünket, próbálok a felszínen maradni... Legkisebbem (9 hó) felült, felállt, mászik, úgyhogy mostmár ő is több vizet zavar Kép

Zsófi! Gondolom már felépültél. Köszi a részletesebbet Kép Nem vígasztaltál meg... Kép

Timi! Bóbitának hívják az Ady ovit KépKép Nem sok jót hallottál róla? Hát nem vagyunk egyformák. Kinek a pap, kinek a papné, tudod. Honnan lehet kideríteni? Hát úgy, hogy besétálsz, körülnézel, beszélgetsz a vezetőnővel, óvónénikkel. Nekünk anno mikor szétnéztünk azt mondták nyugodtan, bármikor bemehetünk bármelyik csoportba, akár többször is. Merthogy akár ki is választhattuk volna melyikbe szeretnénk kerülni. Gondolkoztam mit is meséljek az oviról. Nekünk bejött. A lányom szeretett oda járni, szerette az óvónéniket és viszont, én pedig kezdettől fogva úgy vittem oda, hogy nyugodt voltam, mert úgy éreztem jó kezekben van. A vegyes csoport különösen bejött (asszem a legtöbb oviban szintén vegyes csoportok vannak Erzsébeten). Volt a mi csoportunkban is, aki panaszkodott az óvónénikre, hogy nem elég "tyúkanyó típusúak". Nem tudom, én ilyet sem éreztem, hisz rendszeres volt az ölbe bújás, puszilkodás. A tantó nénink meg is jegyezte az első hetek után, hogy bizony kissé zavarba ejtő volt neki mikor a lányom és a barátnője (csopitársak voltak az oviban) reggelente beugrottak a nyakába és cuppantottak egy-egy puszit.
Szóval lényeg a lényeg nem vagyunk egyformák, ugyanarról a dologról kinek-kinek megvan a saját véleménye, ami ugyi teljesen különbözhet is.
Én azt javaslam menj el a szóbajöhető ovikba, vidd a fiadat is, és EGYÜTT találjátok meg mindkettőtök számára a legjobbat!

Én is csodálom aki két-három gyerek mellett tanul (magamat isKép) alig várom, hogy túl legyek rajta, aztán soha többet... (legalábbis egy ideig sohaKép)

Sziasztok
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

Timi! Mi is hasonló cipőben járunk, most folyik a Nagy Óvoda Vadászat. (Régebb már írtam ide, most visszataláltam. Van egy 2,5 éves lánykám, meg egy öt hónapos pocaklakóm.) Már megnéztem a Mártonffy utcai, a Zalán utcai és a Hitel Márton utcai ovit. Még nem döntöttem, de szívesen megosztom Veled, illetve Veletek, amit láttam.
Mindenhol készségesen fogadtak és körbe vezettek, függetlenül attól, hogy oda tartozunk-e, vagy sem. A felszereltség tekintetében nagyon hasonlóak az ovik, szinte ugyanazok - az egyébként klassz, általában természetes anyagú - játékok, és bútorok, sporteszközök voltak mind a három helyen. A csoportok létszáma is hasonló. Korosztályos csoport csak a Mártonffy utcában volt, de itt is volt két vegyes csoport.
A legátfogóbb tájékoztatást A Hitel Márton utcában kaptam, ahol miután megnéztem a hat szinte tök egyforma csoportszobát, a kezembe nyomtak egy kb. 50 oldalas pedagógiai programot tanulmányozásra. Bölcsész lelkemnek ez persze nagyon tetszett, és az óvónőkről is itt szereztem a legjobb első benyomást. Ugyanakkor a vezetőnő elmondása szerint is ez az ovi a környék hátrányos helyzetű gyermekeinek a gyűjtőhelye, szóval szépszámmal vannak romák is. Ez persze nem baj, csak engem személy szerint kicsit elbizonytalanít. A másság megismerésével, és tiszteletben tartásával nincsen gondom, csak nem tudom, milyen arányban jelennek meg és mennyire mélyen szocializált társasággal kerülhet össze a kisasszonykám. (Előzetes terveinkkel ellentétben még mindíg csak leendő erzsébetiek vagyunk, szép napjainkat a kies VIII. kerületben, a legendás Szigony utca sarkánál éljük. Nagy meglepetések nem érhetnek, csak szeretnék egy legfeljebb közepesen trágár, némiképp legalább tisztelettudó, szép beszédű leánygyermeket nevelgetni.)Az ovi további negatívuma, hogy elég nyitott. Két utcára nyílnak a kapuk, zárat nem nagyon láttam rajtuk. Tárva nyitva voltak a csoportszobákhoz vezető ajtók is. (Ebből is több van.
A Martonffy utcai ovi sokkal zártabb, a kertjének egy része viszont a Nagysándor útra nyílik. Az óvónők elsőre nem voltak olyan szimpatikusak, és nem is láttak el olyan bőséges pedagógiai ismertetőkkel, mint a fenti helyen. Itt van mini csoport is, ha a kicsi május vége után tölti be a 3. évet, de van két vegyes csoportjuk is.
A Zalán utcai vezetőnő főleg a környezeti nevelésről beszélt, és ajánlotta a családias Lázár utcai óvodájukat, ahol a hagyományőrzés áll a központban elsősorban nemzeti érzelmű szülőknek ajánlotta. Kép
Jó hosszú voltam! A pesterzsébet.lap.hu oldalon van egy összefoglaló az óvodák programjáról (bár azt hiszem ez elég régen készült, és nem minden aktuális benne.
Nagyon érdekelne, hogy haladtok, mik a tapasztalataitok az ovi választással.

(Legközelebb rövidebb leszek!)
Andi
emmama
 
 


Hali Böskefalvi Csajok!

CsKati, köszi már jól vagyokKép. Mondjuk ez sajna meglátszik a netezésre fordított időmön is...

Jajdejó, mi is ovisok leszünk szeptembertőlKépKép. Mondjuk nekünk mindhárom ovi messze van, amit írtál Andi. De az olvasók így talán szélesebb tájékoztatást kapnakKép. Nos én a Vörösmarty utcai oviról tudok beszámolni (ide jár bölcsibe Dani) és a Bíró Mihály utcairól, ahová a komám nagylánya jár, Montessori csoportba. Jövő héten megyek az utóbbiba, nyílt napra, itt már csüt, péntek a beiratkozás. Bár lehet, hogy még meglesem a szomszéd utcai (Torontál) ovit is, az apjuk is odajártKép. Ha összejön a Montessori csoport, akkor nem is lesz több dolgomKép. A Vörösmartyban május 5-7 a beiratkozás, itt pl biztosítanak tej- és lisztérzékeny manóknak megfelelő étrendet. Szerintem felszereltségben elég homogének az erzsébeti ovik - legalábbis, amiket eddig láttam, így nálam a vezetőovónő személye az irányadó - hisz tőle függ, milyen is az ovónői gárda. A bölcsiben pl. csak itt van játszóház az egész kerületben, és ez is csak a vezetőnőtől függ.

Na én is jó hosszú lettem, dehát érdekelt vagyok, vagy mi a szöszKép

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Úgy látom megint leült a topicKép
Lányok! Tessék írni!

Andi! Sikerült ovit választani? Baba a pocakban hogy érzi magát? Mikor fogtok Erzsébetre költözni és hová?

Zsófi! És Ti hogy álltok ovi ügyben? Az én lányom tej-tojásfehérje allergiás, nem az ovitól függ, hogy biztosítanak-e megfelelő étrendet, hanem a cégtől aki szállítja a kaját. A legtöbb oviba (suliba is) a Junior szállít, náluk dietetikus állítja össze a testre szabott ebédet.

Timi! Voltatok a Bóbitában? Tapasztalat?

Beáta, Móni, Andi (Ambrósia), Judit hol vagytok?

Anna! És Te? Neked mi a kapcsolatod Erzsébettel? Azt írtad Pestimrén laktok, van olyan topik is nem? Nem mintha zavarna a dolog, hisz én vidéki vagyok KépKépKép Csak érdeklődöm.

Kicsit rólunk: levizsgáztam végre Kép már a nyelvtanfolyamon jár az eszem, pedig fogadkoztam, hogy nem tanulok többet. Szeptemberig biztos nem Kép Középső gyermekem Kitti (3év) bárányhimlős volt, már leszáradtak a pöttyök, de még látszanak. Most várjuk, hogy a másik kettőn is kijöjjenek a napokban.

Írjatok már lécci vmit. Magatokról, a kerületről ahol éltek (ha már ez a topic címeKép). Minden érdekel, milyen új bolt nyílt, hol-mit újítanak fel stb.stb...

Puszi
Kati
cskati
 
 


Sziasztok


Na rendbontok, és Pestimréről írok:-))), sajnos a XVIII. kerületi topikok sem nagyon élnek. Távolságban meg még Erzsébet elérhető, azért is írtam ide anno, hátha valami jó tippeket, programlehetőségeket írtok. Annyira nem fejlettek ezek a külső kerületek, hogy mindent a közelben tudjon az ember intézni. Sajnos az ovi meg iskolatémához innen nem nagyon tudok hozzászólni. Nem tudom ti mennyire vagytok mobilak, és érdekelnek-e titeket XVIII. kerületi programok, ha igen, szóljatok, és ha hallok valamit megírom. Mondom SZÓLJATOK!!!:-)))

Kati
Gartulálok a vizsgádhoz!
annag
 
 


Sziasztok!
Gondoltam, én is beleszólok, növelem a topic forgalmát. Ráadásul két ismerős is van közöttetek Kép.
Én 1991 óta élek a kerületben. Másfél évig a belvárosban (Baross utca), de több mint 10 éve a Mártírok útján és környékén. Három gyerekem van, 10 és 8 évesek, valamint egy 3 hónapos. Én meg voltam elégedve a Mártírok útjai bölcsivel és ovival is, utóbbival kimondottan az óvónők miatt.

Kati,
A lányaink osztálytársak voltak 3 évig (Heni). Alexet felvették a szigetszentmiklósi gimibe? Heni is elmegy 8 osztályosba, de nem a kerületbe.

Anna,
Ezek szerint nem is lakunk messze egymástól Kép. Egyébként engem mindenféle program érdekel, csak nálunk már nagyon nehéz olyat találni, ami mindenkinek megfelel. Nagyon különbözőek az igények.

Írjatok vagy kérdezzetek, hátha tudok valamiben segíteni.

Anna
tinalila
 
 


Hali Anna


A Nyírős topikban láttalak???, úgyhogy meg voltam győződve róla, hogy valahol a XIII. kerületben laksz. De ha nem, hát éljen!!:-))) A programszervezést megértem, bár nálunk nincs is ekkora korkülönbség, de így is érzem, hogy amit a két naggyal már lehetne csinálni, azt a pici eléggé megnehezíti:-(

Kérdés mindenkihez:

Ha tudtok jó nyári programokat ovis korosztálynak, akkor írjátok meg légyszi.

Köszi


Annag
annag
 
 


Anna,
Igen, valóban a Nyírőben szültem, mert most ott van az orvosom. (A két nagyot ugyanennél a dokinál, de másik kórházban.) Egyébként a XIII. kerületben dolgozom, de ez csak véletlen.

Az én gyerekeim nagyon szerették az Állatkerti tábort. Bár az ára nagyon húzós (nem emlékszem pontosan, de 15 és 20 ezer között volt tavaly 5 nap), de nagy élmény volt nekik. De lehet, hogy a lányod még kicsi ehhez, az enyimek 6-7 éves korukban voltak először. De voltak ott 4-5 évesek is, de szerintem nekik fárasztó lehetett. Az enyémek idén már nem akarnak menni, mert a lányom szerint ez már "dedós".
Más program most nem jut eszembe. Nálunk a gyerekek nyári naptára már tele van a nagymamák és barátok által szervezett programokkal, valamint a tervezett családi utazásokkal.

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok



Már harmadszor állok neki, hogy írok ide, de az utolsó mondat, amit a gyerekek programjáról írtál mindig elvette a kedvemet. Nagymamák...... Két hét múlva vége az ovinak, és még fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni nyárom a 3 gyerekkel:-((( Strand, állatkert, ......??? Szóval ha bármit hallotok, várom:-)))
Az állatkerti buli jó ötlet, lehet hogy a legnagyobbnak már jó lenne, majd utánanézek. Köszi a tippet:-)))


Sziasztok


Anna
annag
 
 


Annag,
Az Állatkerti Táborról tavaly a következő telefonszámon lehetett érdeklődni:
363 38 91 (Fodor Alexandra vagy Huszár György).
A nagymama-témáról majd privátban.
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Hali Csajok!

Na végre fellendültünk megint egy kicsitKép

Ovi végül a Torontál lett, fel is vették azonnal a manót. Közelsége mellett a kb. 20 fős csoportlétszám is bejátszott (másutt általában közelít a 25höz). És naon teccettek az ovónénik, a családinap, meg a program is. Ja és Danónak is teccett, ami ugyi nem elhanyagolható szempontKép

Kishusom múlt szombaton felrepesztette a kobakját, nem vészes így útolag, no de akkorKép. 3 centi, csont nem tört, két kapocs. Csütörtökön kivették (1,5 óra várakozás után), pénteken délelött elkezdett feldagadni. Bevérzés, rohanás, flegma doki: vagy nő még, vagy felszívódik, vagy felszakad és kitisztúl, jövőhéten csütörtökön megint megnézik.... GRRRRR. Szerencsére szépen el kezdett lapadni, ma már szinte teljesen lapos (olyan jó féldiónyi volt, de ne az aprófajtára gondoljatok). Szóval nem unatkozom, szerdán, csütörtökön vizsgáztam is.

Nyári programokhoz nem nagyon tudok hozzászólni, mi júliusban valszeg végig a tanyán leszünk (Kiskunlacházán). Hol nagyi lesz pluszban, hol barátosnő, hol haverok. Tavaly elhatároztam, hogy nyáron nem nyaralunk a legnagyobb melegben, mert a gyerkőcök hiányolják a klímát... nyűgös manókkal meg... Ha minden jól megy, augusztus végén gyerkőcök nélkül tengerpartozunk, meg most 2 hét múlva lesz gyerekmentes bulihétvégénkKép, már úúúúgy várom...

Menek, pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok,
gondoltam, végigböngészem a Babanet topikjait, s mit találtam?!

Természetesen erzsébeti vagyok (10 éve), a Vágóhíd utcai lakótelepen lakunk, van egy majdnem 6 éves Dani fiam, és egy 3-4 hét múlva előbújó Dorka lányom a pocakomban.
Csucsuka,
azt hiszem, te ismered egyik kedves netes társamat, Zerkót, ugye?
Közel lakunk egymáshoz, gyakran sétálunk az utcátokban, állatorvoshoz, oviba...Mi is torontálosok vagyunk, még van egy évünk, mert Dani nyári születésű. Mi imádjuk az ovit, bár a többi óvónénit nem ismerem annyira, a mieink szuperek!

Szoktatok esetleg a játszótérre jönni ide a lakótelepre? Bár akinek kertje van, gondolom, nem szorul ilyesmire.
A "tanyáink" is egyirányban vannak, mi ráckeveiek vagyunk. Remélem, a kicsi megszületése után pár héttel már sokat járhatunk ki, addig azonban maradunk itthon.

A Vörösmarty bölcsis játszóházban még mindig Hédi a gondozónő?

Többieknek üdvözlet,

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Hali Csajok!

Bori, nemmondod, végre egy szomszédKépKép
Nem, Hédit csak elvétve látni, Magdi néni van a játszóházban. Állatorvoshoz? És kivel? Szóval egy hétig még leshetem a nagypocakosokatKép, Zerkot ismerem igenKép, csak régen láttam, sajnaKép. Jáccóra szoktunk néha, főleg bébiszittyóval

Vizsgáimmal kész vagyok, Bulihétvégnken zuhogott az eső... De legalább nő a Balcsi vízszintjeKép.
Daninak tüdőgyuszija van (a jobb oldalon, kezdeti) + mandulagyuszija (jó randa, de már tud enni) + a bal füle se százas... Szóval nem nagyon pihenek... Ráadásul menne ki mindkettő, ha esik, ha nem...

menek, kétoldali anyahiány van
Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Szia Zsófi,
állatorvoshoz John-t visszük, a macskánkat.

Daninak jobbulást (hogy szedte ezt össze egyszerre?!), mi az allergiával kínlódunk, pénteken el is viszem a Závodszky-hoz, adjon valamit a szemére, mert merő vörösség szegénynek.

Minden jót
Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Bori, nem neked integettem ma egy bordó autóból? Nagyon remélem, mert akkor kedden is téged láttalak az ovibanKép. Épp szülőire mentem, bahhKép

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Lányok feltaláltam a spanyol viaszt!!!! Vagyis megtaláltalak titeket!Fantörpikus! Igérem ezután sűrübben látogstom ezt az oldalt!!! Sziasztok :JuditKép
judit007
 
 


Szia Judit,
Nagyon aranyosak a gyerekeid Kép. Mióta laktok Erzsébeten és merre?
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Én Erzsébeten születtem 29 évvel ezelött! Régen a Magyar utcában laktam. 9 évvel ezelött feleségül vett az én életem párja,és Kelenföldre költöztünk.De a szívem vissza húzott! 2000 május 8.-a ót újra Erzsébeti vagyok-Erzsébetiek vagyunk!!!A városközpontnál lakunk egy panelház 9.emeletén.Mint az elöző képről is kiderül,három gyerkőc boldog anyucija vagyok!!!! Remélem gyorsan válaszoltok,mert úgy örülök hogy rátok találtam!!! Sziasztok:JuditKép
judit007
 
 


Szia Judit!
Nem nagyon pezseg az élet ebben a topikban, de majd mi feldobjuk Kép! Én nem a kerületben születtem (sőt nem is Budapesten), de 1991 óta itt lakom. Először a Baross utcában, majd a Mártírok útján a Magyar utcához nagyon közel! Most is ezen a környéken lakom, a Mártírok útjával párhuzamos kis utcában.
Mennyi idősek a gyerekeid? Nekem is három van: 10 éves lány, 8 éves fiú és 5 hónapos lány.
Hova jártál iskolába?
Szia: Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Hát tényleg nem kell attól félni hogy nem lesz elég hely a válaszadásra! Magyarán elég laposka ez a társalgó! De nem baj!!!Néhányan már azért vagyunk! Meglestem a képedet:Aranyosak nálatok is a gyerkőcök!Majdnem nálunk is ilyen felosztásban érkeztek:8éves a nagylányom,4éves a nagyfiam és 5hónapos a kisebbik!Régen mi pont a Magyar -Mártírok sarkán laktunk. Jó környék volt,nagyon szerettem.Suliba a Stromfeldbe jártam. Nemrég óta van netünk ,csak mostanában kazdtem el csavarogni a világhálón.Nagyon tetszik,csak meg kéne tanulnom gépelni.Sajna mennem kell,jelenésem van a gyerekszobában!!!Szióka:Judit
judit007
 
 


Szia Judit!
Ezek szerint nagyjából egyidősek a kisbabáink! Mikor született pontosan a kisfiad? Az én kislányom pont ma 5 hónapos, január 27-én született.
Az én nagy gyerekeim is a Stromfeldbe járnak, illetve a lányom csak járt, mert szeptembertől 8 osztályos gimibe megy. A fiam most volt elsős, ő még három évig biztosan itt marad. A Te nagylányod hanyadikos volt és hova jár?
Üdv: Anna
tinalila
 
 


Helló Anna! Az én kicsi kincsem:NOEL 2004.01.25.-én született a Tétényiben.Tehát csak 2 nap van köztük! Te hol szültél? Hova fog járni a kislányod iskolába?Melyik gimibe? ZSANIKÁM most volt másodikos. Szerencsére jó feje van /könnyen tanul-ha akar/.Most a Hajós iskolába jár.Még egy müvészeti iskolába is jár,kézműves szakra.Nagyon tetszik neki,és úgy veszem észre ,egyre ügyesebb is.Szeptembertől sporttagozatos osztályba fog járni.Egy kicsit félek,hogy nagyon le lesz terhelve,de a tanárai szerint bírni fogja,tele van energiával.Hát majd meglátjuk.......Na tessék ,már egy csomó mindent leírtam magunkról! Te is írj!! Hogy megy a gyerekeknek az iskola?Kisfiadnak hogy tetszik? Mit csinál már a legkisebb kislányod? Mesélj...Szióka:Judit
judit007
 
 


Szia Judit!
Én a Nyírőben szültem, azért mert most éppen ott van az orvosom, akihez 12 éve járok. Szóval nem a kórházat választottam, de ennek ellenére nagyon jól éreztem ott magam. Nagyon szép élmény volt ez a szülés.
A lányom (Heni) a Radnóti Gimnáziumba fog járni. Ez elég messze van, Zuglóban, de nagyon jó suli és nagyon szimpatikus a szellemisége. Ha már a brutális mértékű túljelentkezés ellenére felvették Henit, az a legkevesebb, hogy megoldjuk, hogy reggelente eljusson oda. De ebből a szempontból nem várom a szeptembert Kép. Egyébként Heni akart mindenképpen ebbe az erős suliba menni vállalva az ezzel járó koránkelést is.
Az mit jelent, hogy a lányod egy művészeti iskolába is jár? Ez melyik suli? Délutánonként jár? Minden nap? Egyébként Heninek is nagyon jó a kézügyessége, rajztagozatra járt a Stromfeldbe. De csak egy évet járt oda, előtte három évig a Nagy Lászlóba, ami nekünk nagyon nem jött be Kép. Ezért amikor arra került a sor, a fiamat, Kristófot már ide írattam a Stromfeldbe és akkor a Henit is áthoztam.
Szeptembertől iskolát vagy osztályt vált a lányod? (A sporttagozat miatt kérdezem.)
Egyébként mindkét nagy gyerekem nagyon jó tanuló, a fiam is jól vette az első akadályokat (mindketten kitűnőek lettek Kép).
Lilike (a pici baba) nagyon aranyos, békés, kiegyensúlyott gyerek. Bár éjszaka még kétszer felkel enni, de csak 5-10 percere, utána alszik tovább, így ki lehet bírni. Június 4-én már megfordult a hasáról a hátára, de azóta jó ha tízszer megcsinálta. Elég lustácska Kép. Egyáltalán nem szeret hason lenni, de sokszor egyszerűbb nyafogni, hogy fordítsam meg, mint magától megfordulni. Hátról hasra fordulni pedig esze ágában sincs. De sokat dumál, játszik, mindent fog, ráz, imádja a testvéreit, nevet rájuk Kép.
És Noel miket csinál? Írj Te is a gyerekekről és hogy miket terveztek a nyárra! Meg persze bármiről, amiről kedved van Kép.
Szia: Anna
tinalila
 
 


Judit,
Azt mindig elfelejtem megkérdezni, hogy az ázott macskosz a képen a Tiétek? A profilodban nem írsz cicáról.
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Zsanika nem iskolát,hanem osztályt vált szeptembertől.A Fagyöngy alapfokú művészeti alapítványi iskolába jár,kézműves tanszakra.Szerencsére az iskolában működik,így nem okoz problémát az odajutás.KépHeti két alkalommal van foglalkozás /1.5órás/.Nekünk nagyon bejött! Most az óvoda váltáson gondolkodom,de nemtudom érdemes-e.A mi ovink elég ellátatlan,kevés a felszerelés,eléggé "vegyes" a csoport. De ahogy körbenéztem,sajna mindenhol hasonló a helyzet!Lehet hogy mégis maradunk? Az ember mindíg merpróbálja a lehető legjobbat nyújtani a porontyainak! Kicsi Noel fejlődése a leggyorsabb mindközül! Négy és fél hónaposan kibújtak első fogacskái alul. Három hónapos és három hetes volt,mikor először a hátáról a hasára fordult. Mostmár olyan szinten űzi a forgolódás tudományát,hogy kis Forgó-Morgónak becézzük időnként.Állandóan magyaráz be nem áll a szája!Kép nagyon mosolygós jókedvü. De sajnos tápszeres. Egyébként szereti a gyümölcsöt,főzeléket,rizspépeket. A cica nem a miénk /a netten találtam a képet/ csa ennyire örültem,hogy idetaláltam!!! Üdv:Judit
judit007
 
 


Szia Judit!
Melyik oviba jár a fiad? A lányod is odajárt? Sose voltál nagyon elégedett vele vagy mostanában változott a helyzet? Én a mi ovinkat nagyon szerettem, de az itt van a Mártírokon, a Stromfeld mellett.
A lányod egyedül vált osztályt vagy többen is átmennek a sporttagozatra? A tanítónénije egyébként is megváltozott volna? Hogyan készül a szeptemberre? Várja az új közösséget? Bár gondolom ott is ismeri a gyerekeket, ha ugyanaz az iskola. A kézműves iskola nagyon jól hangzik. Sokan járnak az iskolátokból? És lehet menni más iskolából is?
Noel tényleg nagyon ügyes Kép. A testvérei mit szólnak hozzá? Gondolom, imdáják. Nálunk még semmi fog, csak nagy-nagy nyáladzás Kép.
Szia!
Anna
tinalila
 
 


SZIA KEDVES ANNA! MARTIN A JÁNOS UTCAI OVIBA JÁR. ZSANIKA NEM ODA JÁRT ,DE MARTINT NEM AKARTAM ODA VINNI AHOVÁ Ő JÁRT !! ITT MOST NEM RÉSZLETEZNÉM HOGY MIÉRT! IDÁIG IS VEGYES CSOPORTBA JÁRT,DE HOGY ELMENTEK A NAGYOK,MOST LÁTOM,HOGY TALÁN ENNÉL TÖBBET ÉRDEMELNE,MÁS TÁRSASÁGOT!!!VAN AKI BEPISIL,BEKAKIK!MI EBBÖL MÁR NAGYON RÉGEN KINÖTTÜNK!! 2 ÉS FÉL ÉVE NEM CUMIZIK.SOKAN A CSOPORTBAN VISZONT MÉG IGEN!!SZERINTEM VISSZAHÚZÁK A FEJLŐDÉSBEN. AZ OVÓNÉNIK ARANYOSAK,SZERENCSÉRE NEM VELÜK VAN GONDOM. ZSANIKA KISLÉTSZÁMÚ OSZTÁLYBA JÁRT,AMI CSAK 1.2.OSZTÁLYOS. SZERENCSÉRE EGY MÁSIK OSZTÁLYTÁRSÁVAL KERÜLNEK ÁT A SPORTTAGOZATOS OSZTÁLYBA AHOL SOK RÉGI OVISTÁRSUKKAL JÁRNAK MAJD EGYÜTT. NAGYON VÁRJA MÁR A SZEPTEMBERT,DE CSAK AZ ÚJ LEHETŐSÉGEK MIATT. A KÉZMŰVES ISKOLÁBA ÚGYTUDOM CSAK AZ ADOTT ISKOLA TANULÓI JÁRHATNAK. A KERÜLET TÖBB ISKOLÁJÁBAN VANNAK MŰKÖDÖ OSZTÁLYOK. KICSI NOEL EGY REJTÉLY SZÁMOMRA!!!MINDEN NAP PRODUKÁL VALAMI ÚJAT!!!!NEM HITTEM A SZEMEMNEK REGGEL!!!!KIVÉTELESEN A GYEREKEK SZOBÁLYÁBAN ALUDTAM,ÉS REGGEL AMIKOR KINYITOTTAM A SZEMEM AZT HITTEM ROSSZUL LÁTOK!!! KICSI NOEL FÉL KÉZZEL TÁMASZKODVA ÜCSÖRÖG AZ ÁGYÁBAN! ÉN PERSZE MINT A FILMEKBEN:::DÖRZSÖLÖM A SZEMEM JÓL LÁTOK-E? ERRE RÁMNEVET ÉS ELBORUL! EZT MA MÉG KÉTSZER BEMUTATTA:PERSZE APA NEM LÁTTA!! HÁT EZ TÖRTÉNIK NÁLUNK.BOCSI HOGY VÉGIG NAGYBETÜVEL ÍROK,DE NEMTUDON VISSZAÁLLÍTANI A MÉRETET!MÉG LÁTSZIK HOGY NAGYON KEZDŐ VAGYOK!!! TI MENTEK VALAMERRE NYÁRON?? SZIA :JUDIT
judit007
 
 


Mostmár oké!! Véletlenül ráleltem a visszavarázsoló gombra!!!
judit007
 
 


Szia Judit!
Gratulálok Noelnek, nagyon ügyes Kép! Mi még ettől messze vagyunk, de harmadik gyereknél az ember már nem aggódik ilyesmi miatt Kép.
Az én gyerekeim is vegyescsoportba jártak az oviban (egy évig mind a ketten ugyanoda) és nekünk nagyon bejött. Amíg kicsik voltak, húzták őket a többiek, utána meg felelősségteljesen terelgették a kisebbeket. De nálunk nem voltak nem szobatiszta gyerekek és cumizósok sem.
Nálunk a legnagyobb nyári program már elmaradt sajnos. Még a szünet első hetében mentünk volna Máltára, de a párom előtte pár nappal vakbélgyulladást kapott, megműtötték és elmaradt az utazás Kép. De azért július közepén elmegyünk mind az öten Sopronba. És meglátogatjuk a testvéreméket, akik a Balaton mellett laknak Kép. A nagyoknak ezen kívül még lesz/van egy csomó programja: táborok, nagyszülők, stb..
És Ti mit csináltok a szünetben?
Szia: Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Nálunk az idei nyár kissé szegényesre sikeredett.Kép Mivel anyagi helyzetünk nem engedi meg hogy idén nyaralásra költsünk,próbáljuk itthon jólérezni magunkat!Kép Tavaly sikerült pár napot a Velencei tónál töltenünk egy kempingben. Felejthetetlen volt!!Én még életemben nem fáztam annyira mint akkor!!!Nembaj, a gyerekek borzasztóan élvezték!!Kép Idén rengeteg kirándulás, bicajozás fürdés van betervezve. A nagyszülőkhöz is mennek a gyerekek 1 hétre.Még elöttünk a szokásos Állatkerti túra is és persze az elmaradhatatlan Margitszigeti bringóhintózás! Párodnak sikerült felépülnie? Nem éppen kellemes dolog egy vakbélgyulladás!!Kép
judit007
 
 


Szia Judit!
A párom már teljesen jól van, köszönöm. Épp csak addig volt beteg, amíg az utazást sikerült megakadályoznia Kép. Persze akkor egyáltalán nem volt vicces a dolog, nagyon megijedtem, amikor egyik óráról a másikra már a műtőben volt. De szerencsére minden komplikáció nélkül túl lett rajta.
Tavaly már terhesen voltál kempingezni vagy még éppen előtte? Nekem tavaly az egész nyarat tönkretette a hányinger/hányás Kép. Még mindig kiráz a hideg, ha eszembe jut.
A nagyszülők vidéken laknak?
Jártatok már az Óbudai Szigeten, ahol július 11-ig minden hétvégén gyerekprogramok vannak? Egy részük ingyenes. Mi múlt héten voltunk és Kristóf nagyon élvezte. A majdnem 11 éves lányomnak persze már "dedós" volt (de azért a körhintára felült Kép).
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Köszönöm a tippet!KépAz Óbudai szigetről idáig csak hallottam,de biztos jó lehet! Kipróbáljuk! Párom jövőhéttöl van szabin,így még eljutunk oda. Tavaly nyaraláskor már tudtuk,hogy jön a kistesó. Már azt is sejtettem,hogy fiú lesz!/nem volt hányingerem/. Zsanikámmal 4hónapon keresztül szenvedtem a hányingertől. Martinnál viszont semmi ilyesmi nem volt! Ebböl gondoltam,hogy megint fiú lesz.Bejött.Kép A párom szülei Bicskén laknak,ők szokták idönként a csemetéket "elrabolni". Állatokat tartanak:disznókat,kecskéket,nyulakat,baromfit,kacsát,libát...... A gyerekek imádnak ott lenni! Egész nap az állatokat terelgetik! Szegény állatok......Kép Búcsúzom,szia:Judit
judit007
 
 


Jó reggelt Kép!
Én mindhárom gyerekkel - függetlenül attól, hogy fiú-e vagy lány - végig hánytam, az utolsó napig. Szörnyű volt!
A sok állat tényleg klassz lehet a gyerekeknek. Mi az egyik nagymamával együtt lakunk (egy házban, de külön bejáratú lakásokban - mert azért jobb a békesség Kép), ő jövő héten elviszi a nagyokat nyaralni Egerbe. A másik nagyszülők vidéken laknak, oda majd augusztusban mennek. Náluk nincs sok állat - csak egy kutya -, de azért ott is jól el lehet tölteni az időt, főleg, hogy unokatestvérek is lesznek.
Hétvégén mit csináltok? Nálunk holnap kerti buli lesz, sok gyerek és felnőtt vendéggel, úgyhogy ma még sokat kell készülnöm.
Szép napot!
Anna
tinalila
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: