Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi! Nekünk az ügyintéző és az értékbecslő után egy irodában húzták le a hitelünket... RÉMESEK!!!!!!! Kép Kép Kép

Ildi! Köszi a gratulát! Szülinapi ajándék már nem hiszem ,hogy lesz belőle, mert a Dokim 13-án elutazik... Kép Na jó nem ez a döntő! De már most olyan nagy a pocim, hogy ma 1 tapasztalt szülésznőt is megleptünk, hogy csak ma vagyunk először NST-n. Eddig is cukkoltak az ikrekkel!
De hiába a nagy poci, én jól bírom! Igaz hétfőn megbuktam a forgalom vizsgán, na és? Jövő héten megismételjük! Kép Még sok-sok dolgunk van, hogy felkészüljünk az érkezésére!
Hát eddig csak 4D-n mondták azt, hogy kislány! A Dokim nem látta, állítólag az Õ gépe gyengébb... De én szerettem volna Tőle hallani! MAjd meglássuk, ha kibújik! Ha leányzó, akkor lehet Zsófi lesz... De még nem 100%! Pont most zaklattam meg Párom, hogy nem keresünk-e más nevet... De nem toom....
Monnyuk akár fiú, akár lány lesz, PECÁZNI FOG!!! Szegényke! Kép Kép Kép

Láttam a héten egy Bébiboltot Vecsésen. Milyen? Érdemes megnézni? A Fő útról nyíló utcában van (Fő úton ott pont egy csempés van!)...

Vecsésen mikor van piac? Hol? Gyümi is van?

Hová jártok pecázni?

Köszike! Puszika! Jutka
jatka
 
 


Sziasztok!
Jujj,de jó sokat írtatokKép

Anett!
De örülök,hogy jelentkeztél!
Szavadon foglak!Kép

Szilvi!
Remélem mostmár alakulnak a hitel ügyeid.Kép
Tényleg rémes,mit össze nem görcsölnek.

Jutka!
Remélem még egyben vagy!
Nekünk is Zsófink lett volna,ha lány lesz.(Persze ami késik nem múlikKép)

PecaKépKépKép

BababoltKép
Megnyílt már?
Én egy-két héttel ezelőtt voltam,de akkor még zárva volt. Úgyhogy, sajnos nem tudom még milyen. Itt felénk a Telepi úton van egy egész jó, a Williams mellett nem messze. Kicsit hiányolom,hogy cipőt nem tartanak már,de egész sok cucc van.

Csütörtökön ill. szombaton van piac,de készülj fel,mert nagy a tömeg.Én csütörtökönként szoktam kijárni,de iszonyatosan szoktak lenni főleg 10 óra tájékán.Nem lenne baj,csak sok a babakocsis,és vannak olyan kis szűk helyek,ahol két babakocsi már nem fér el.Szóval szörnyű állapotok uralkodnak néha,olyan mintha egy babakocsi találkozon lenne az ember.
Vannak jó cuccok.A kofák is már kifigyelték ám a babásokatKép,mert egyre több a baba-ill.kisgyerekcucc.
Van egy hapsi a Víztorony környékén,nagyon jó magyar baba ruhákat árul.Kép
A zöldség -,gyümi nagyon szépKép,én szeretek ott vásárolni,főleg az öreg néniknél,ahol kevesebb az esélye a felturbozott cuccosnak.Kép

Ó,pecázni sok felé járunk.
Mostanában a férjecském nélkülem kénytelen menni,mert Dávid pont abban a korban van,hogy nem lehet egy percre sem magára hagyniKép
Régebben én is mindig mentem vele,olyan jókat tudtam tanulni a friss levegőn.
Általában Sülysápra,vagy Felsőfarkasdra járnak,de nagyon sok helyet kipróbáltunk már.Ja mostanába Jásztelekre szoktak menni a sógorommal.Ott van egy nagyon jó tó,és ez tényleg családosoknak való hely.
Itt van a honlapjuk:
http://www.extra.hu/eldorado2004/

De a Tiszát is kedvelikKép

És ti merre jártok? Mármint pecázni?

Ja és sok sikert a vizsgához!Ne csüggedj!
Ekkora pocakkal engednek vizsgázni?Irgum-burgum,nehogy baj legyen!

Hogy álltok a babakelengyével?

Évi!
Mi van veled?Nem jársz erre mostanába.Kép

Anita!
Gyere ám!Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szépen elbújkáltunk! Remélem azért mindenki jól van......

Mi még egyben vagyunk! Bár csütörtökön megvizsgált a doki (nem toom, hogy egy méhszáj ellenőrzésnek miért kell ennyire kellemetlennek lennie.....monnyuk most először volt rossz) és azt mondta már 1újjnyira nyitva vagyunk... De ez még nem jelent semmit állítólag.... De ezt nem a doki mondta!

Jujjjjj! A lényeget nem is mesélem! Megultrahangoztak minket és megbecsülték a "Picur" súlyát is... Toom, hogy ez sem 100%, de azért még a dokim is meglepődött, mert 3.880 g-ra tippeltek minket és elméletileg még van 2 hetünk! Kép Mindig is tudtam, hogy izgi dolgok várnak ránk.... Kép És csak megerősítették, hogy csajszink lesz! Kép

Peca.... Mi Erzsébeten laktunk és így Kis-Duna pártiak vagyunk! Ráckeve után Makádon van nomád sátorozási lehetőség és oda szoktunk lejárogatni... Idén Pocaklakó miatt csak párszor voltunk.... Picit messze van innen, de én nagyon szeretem... Folyó pártiak vagyunk....
A sülysápi tavat kerestük a múltkoriban, de valószínűleg igen bénák lehettünk, mert nem leltük....

Azért nem jelentkeztem ilyen sokáig, mert beszerzőkörúton voltunk és dokinál + szülőszoba - szülésznő nézőben is, meg elkezdődött a festés nálunk. Hulla fáradt vagyok.... De.... De SIKERÜLT A VIZSGÁM!!!!!! Kép Kép Kép El sem hiszem!!!!

Bébi cuccot én még keveslem.... még most is... Ráadásul a kórházban is lehet Zsófi sajátban, de szerintem a mostani készlet 3-4-5 napig nem elég... És ebbe még az én bénázásom nincs is belekalkulálva.... Kép
Fog.sincs, hogy legyen.... De ágyunk már van! Csak pelenkázónak nincs helyünk... Kép Kíváncsi leszek mi lesz a vége....

Hahóóóóóó Lányok!!!! Hol vagytok??????

Jutka és Zsófi
jatka
 
 

 
 

Szia Jutka!és Zsófi!

Már azt hittem,hogy elmentél szülni,olyan rég nem írtál.Kép

Nagyon gratulálok a vizsgádhoz,ügyes vagy!(Ekkora pocakkal,én csak ámulokKép)

Nagyon szép súlya van már Zsófikának,szép nagy baba.Nekem is megsaccolta a doki a Dávid súlyát annó,de a közelében sem volt az érték amivel született.(A vége felé már 4 kg fölötti súlyt saccolt,mire az én kisfiam 3050 grammal született.KépJó, mi?)

A méhszáj ellenőrzés nálam is kellemetlen volt,olyan mintha akkor tágított volna ki a dokim,mert azóta mindig egyújjnyira ki voltam tágulvaKép,persze a nyákdugesz is lassanként eltávozott, és ez kb. két héttel a szülés előtt volt.Megnyugtattalak?KépKépKép

Nagyon izgulsz már?Kép
Aztán írj,ha van valami fejlemény.Nagyon szorítok neked,hogy könnyű szülésed legyen!
A párod bent lesz?

Pelenkázni a nagyágyon is lehet.:

Nekünk kibújt az 5.és 6. fogacskánk fölül,úgyhogy most reménykedem,hogy nyugisabb időszkok következnek,legalábbis egy darabig,amíg nem kezdi el növeszteni a következőket.

Voltunk pecázni a hétvégén a Holt Tiszánál,de kisebb keszegeknél nem fogtunk semmit.Pedig szeptember a nagyhalak hónapja.Kép

Többiek!Merre vagytok?

Voltatok a Baba-mama klubban 21-én?(Vecsésen)

Írjatok:Ildikó

Anett!26-a van!KépKépKépKépKép
ilgya1
 
 


Szijamija Ildikó!

Sziasztok Lányok! (Ha erre jártok!)

Vagyunk még... :-)

Nagyon húzós a fognövős időszak? Szegényke!
A Picit is vittétek pecázni? Kép

Tök jó, hogy írtál.... Tudtam, hogy nem kell 100%-ra venni a becslést, sejtettem, hogy tévedhetnek valamennyit, de azért ez már kicsit sok.... Monnyuk reménykedek még picikét, hogy hátha nálam eltalálják (esetleg rendesen megközelítik), mert akkor vízfejű gyerekem lesz... Kép A buksiját is 99-re mondták.... A méhlepény állítólag nagyon rendben van... Lehet ezért volt kellemetlenebb s vizsgálat? Kép
Mennyivel szülés előtt távozott a nyákdugesz? Lassanként? Mennyire lassan? 2 hét? Jesszus! Kép

Toom, hogy Neked ez nem most volt, de emlékszel még egyéb részletekre? Hol szültél?
Háááát! Apás szülést tervezünk, de fenntartom Páromnak a "menekülési" lehetőséget... Kép

Időnként rám jön, hogy minnyá szülünk, akkor parázok kicsikét, de amúgy annyira nem... Már amennyire szoktam izgulni pl. vizsga vagy bármilyen komolyabb dolog előtt, ahhoz képest tök jól vagyok! Majd ha itt lesz az idő, majd akkor bepótlom... Kép

Párom is aztat mondja, hogy jó lesz nekem a nagy ágy pelenkázni, hanem jobb. Én most inkább egy komódos pelenkázót szeretnék, hogy abban legyenek a cuccai is.... Szekrénnyel is rosszul állunk... Kép

Nektek mennyi váltás szerkótok volt/van? Egy fiú már ilyen korban is lehet rosszcsontabb, mint egy leányzó? Nektek vannak már barátaitok is?
Elfelejtettem megkérdezni a múltkor, hogy mit tanulsz?

Puszika, Jutka
jatka
 
 


Szia Jutka!

Mostmár mindennap izgulok egy kicsikét érted.Kitartás!!!!
Olyan jó nekedKépKépKép.................

BecslésKép
Én csak kivétel vagyok,ami erősíti a szabályt,mert általában azért elszokták találni.
Ne izgulj emiattKép,nemsokára lesz egy gyönyörű tündéri pici Zsófikád.(???)

Szüléstörténet????
Biztos hogy szülés előtt akarod hallani???
Amúgy az Istvánba szültem.

Apás szülésKép
Menekülési útvonalKépKépKép Ez jó!Kép

Pelenkázónál én is szempontnak tartottam,a pakolhatóságot,de megmondom őszinténKép kicsit a felesleges dolgok egyike így egy év távlatából.
Olyan hamar elkezdenek ficeregni ezek a babák,hogycsak na,és akkor költözhetünk Képjobbhíjján a nagy ágyraKépKépKép Ott a pelenkázó üresen,de van egy kisszekrényem,hurrá......
Mostmár inkább vennék egy magasabb szekrényt,amibe több gönc fér,és pelenkáznék az ágyon.(Erről egy évvel ezelőtt senki nemtudott volna meggyőzni!KépKépKép)
Ez praktikus,meg szép, meg minden,mert egybevan a kisággyal,és később is lehet használni,hamár nagyobb lesz a gyerek.....Hát nem tom????Én már kicsit bánom,hogy ezt választottam.

SzerkóKép
Nekünk volt egy listánk,amire szépen sorban felkerültek a fontosabb dolgok,hogy mire is van szükségünk,és szép apránként megveszegettem őket.Meg igazából kicsit szerencsések is voltunk/vagyunk mert a család ellátott mindenféle cuccal,így volt miből válogatni.
Meg később ,kaptam a sogornőmtől is használt rucikat,neki már nagyobbak a gyerekei,és elrakosgatta a szebb darabokat.

RosszcsontKép
Erre én is kiváncsi vagyok!(Ebben a korban a fiúk "rosszabbcsontok",mint a lányok?)

Vannak barátaink,sőt innen a netről is,csak kissé távol vagyunk egymástól,így nehezen tudunk összehozni randikat,de rendszeresen tartjuk a kapcsolatot,így neten keresztül.Õk nagyon aranyosak egytől-egyig a babaáikkal együtt.(Találkoztunk egyszer a Margit szigetenKép)

Tanulni??????????????,
Jelenleg éppen a gyereksírás rejtelmeitKép
félretéve a tréfát,most éppen semmit.De nagyon szeretnék valamit elkezdeni,angolt vagy nem tom mit,de egyelőre egy feladatra koncentrálok,a Dávidka babára,de arra maximálisan.(Vagyis próbálkozok nagyon!!!!)
És te?

PecaKép
Hát az úgy volt........................
Végül is igen vittük,mível ez egy hétvégi házikó és a végében ott van a Holt-ág.(Tisza)
Így,amíg apa pecázik,mi a kertben játszunk,vagy éppen kilátogatunk apához a stégre,viszünk neki elemózsiát,vagy valami itókát.

Meddig dolgoztál?Vagy még mindig dolgozol?És mit csinálsz?(Persze,ha publikus)

Puszika:Ildikó
ilgya1
 
 


Szijamija!

A komód dologgal most elgondolkodtattál.... Amúgy is picit húztam rá az orrom, mert nem a legolcsóbb mulatság... És pont az a bajom, hogy a kevés hely miatt megszüntettük a gardrób szekrényt a lakásban (kell a hely a kiságynak)... Monnyuk kétlem, hogy beférne már a hálóba, max. a nappaliba....
Még rágódok egy kicsit a dolgon... Van még egy csomó időm..... Kép) Kép

Hát ruha ügyileg mi elég vacakul állunk... 14 éve nincs Bébi a családban... Az én családomnál, meg az Öcsém a legfiatalabb, de Õ is már 24 éves! Anyukámék már nagyon várják.... Első unoka + minden... Kép
Úgyhogy mi nulláról indultunk, csak szerintem ki kell majd tapasztalnunk, hogy miből mennyi kell....

Csak azért kérdeztem a tancsit, mert azt írtad, hogy jókat tudtál a szabadban tanulni... (ha jól emlékszem...) Én félbe hagytam egy sulit, amikor megismertem a Páromat és szinte ugyanakkor munkahelyet is váltottam.

Augusztus 8-tól nem dolgozok... Egyrészt így többet tudtam menni vezetni (előtte is tudtam, mert a főnököm "kismama-kedvezménnyel" elengedett, de az oktatóm nem adott reggeli időpontot, másrészt volt 17 nap szabim még (durván 3,5 hét), úgyhogy nem strapáltam magam....
De nem bántam meg! Azért pocakosan kicsit hosszú volt a nap reggel 1/2 6-tól délután 5-ig, 1/2 6-ig, néha még tovább is...
Amúgy egy irodában dolgoztam asszisztensként... Nem egy hűde nagydolog, de én szerettem.... Ha elköltöznének (kicsit közelebb hozzánk), akkor még szívesen vissza is mennék oda melózni gyerek után....
Te mit csináltál Dávid előtt?

Minnyá kész a háló festése.... Csak ne lenne olyan büdös a festék! Kép

Tényleg! Te kértél EDA-t? A szüléstörténet izgatott volna, de elbizonytalanítottál!!!!! Kép

Puszika, Jutka
jatka
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk. A fényképekkel majd igyekszem, de nagyon le kell butítani és nincs türelmem hozzá. Egyébként a nagyobbik lány képe fent van az albumok között, Kállai Tamarának hívják, igaz jó régiek, de ha van kedvetek nézétek meg.
Én az első lánynál kértem EDA-t, a másodiknál esélyem sem volt rá, mert meg kellett indítani a szülést heelp szindróma gyanu miatt. A MÁVban szültem mindkét babyt. A nagyobbik lánnyal a 34. héten váltottam korházat és orvost.
Dávid hogy van? Ma voltunk piacon és pont elment mellettünk egy anyuka valószínuleg az anyukájával és a kisfiút a babakocsiba Dávidnak hívták. Gondoltam hátha, de nem ismertem meg a kisfiút.
Zsofi baba még pocaklakó?
Sziasztok! Anett
kállai
 
 


Szia Judit!

SzüléstörténetKép
Annyira nem rémisztő végül is.Kép
És szerencsére nem kell újra írnom,mert egyszer már egy másik topikban leírtam tavasszal,most csak bemásolom.

Sziasztok!

Volt egy kis időm.



Egy borús, esős októberi napon kezdődött..
Hajnalban arra ébredtem, hogy menstruációszerű fájdalmaim vannak (pont aznapra voltam kiírva: 2004. 10. 16.), egyre erősödtek, de rendszertelenül jöttek.

Én teljesen fel voltam készülve, mind testileg, mind lelkileg (legalábbis akkor még azt hittem) így nem rohantam a kórházba, szépen vajúdgattam otthon, első gyereknél, mint tudjuk ez hosszadalmas folyamat.

2 óra magasságában szóltam apának (szombati nap volt, így szerencsére itthon volt), hogy ideje elindulni, mert én már nem bírom ezt a bizonytalanságot. Így a 40. héten már türelmetlen az ember. Gondoltam majd haza küldenek, ha csak jósló fájásokról van szó.

Előző héten naponta jártam CTG-re, mert mindig a kis fiacskám akkor aluszkált, amikor a szívhangját akarták meghallgatni.

Akkor már kétujjnyira ki voltam tágulva (az orvos is kézzel tágítgatott) és a nyákdugóm sem volt már meg. Gondoltam lesz, ami lesz, menjünk.

3 körül értünk be a kórházba, a szülőszobán nagy csend uralkodott. Az ügyeletes orvos megvizsgált, jól leszúrt, hogy miért csak most jöttünk, már 4 ujjnyira kitágultam addigra.
Szólt a páromnak, hogy hozza fel a cuccaimat a kocsiból, mert itt ma gyerek lesz.
A szülésznő egy nagyon kedves, fiatal nő volt, így nem bántam meg, hogy nem választottam sajátot magamnak, így is havonta jártam a dokim magánrendelőjébe vizsgálatokra.

Beköltöztünk az egyik szülőszobába és felraktak CTG-re. Időközben burkot is repesztettek, így megérkeztek a kellemesnek nem mondható fájásaim. Az a fránya gép nem jelezte erősnek, pedig én már 7-8-ast adtam volna egy 10-es skálán.
A fogadott orvosom is megérkezett közben, de addigra már elviselhetetlennek éreztem a fájdalmaimat. Szóltam neki, hogy adjon fájdalomcsillapítót, mert én ezt nem bírom és még csak 5 óra van.
Szerencsére nem kellett külön altatóorvos, mert ő aneztologus is egyben. Szólt a nővérnek, hogy kössenek be infúziót, mert az eda-hoz le kell csöpögnie egy teljes üvegnek.
Akkor jött csak igazán a poklok-pokla, az infúzió felerősítette a fájásokat. Már egy labda is előkerült, de az sem segített rajtam,én annyira ordítottam és olyan hangokat adtam ki, hogy én is meglepődtem.
(Az orvos meg a szülésznő csak összenéztek, ezek már jó hangok mondták-ők már tudták, hogy ezek a tolófájások hangjai)
(Eda-t persze nem kaptam, mert meghosszabbította volna a tolófájásokat állítólag)

Hogy keveredtem fel az ágyra azt nem tudom, de egyszer csak nyomnom kellett, hát nyomtam..
Nyomtam vagy 10-et, Dávid még sehol , azt hittem ott halok meg.
Szerintem akkor is nyomtam mikor nem kellett volna, így minden energiám elszállt. Én akkor már minden ordítottam, végül a következő fájásnál az orvos rányomott a hasamra így kijött a kis buksija, az orvos odarakta a kezemet, akkor még csak a feje volt kint, de én akkor már a boldogságtól sírtam. A test megszületése már elviselhetőbb volt, mert a tudat, hogy mindjárt magamhoz ölelhetem ez mindent elfeledtetett.
A lepényt meg se éreztem szinte, hát Dávidka után semmi nem volt az véres kis mocsing.

Rögtön a hasamra tették úgy véresen, nyálkásan, én voltam a világ a legboldogabb embere.
A párom elvágta a köldökzsinórt, így ez a kötelék megszűnt közöttünk létezni, de ezzel el is kezdődött egy még szorosabb, még érzelmesebb, még vastagabb kötél, ami soha nem fog elszakadni.

Én szét repedtem és vágni is kellett, (pedig annyira figyelnek a gátvédelemre abba a kórházban-nekem ez se jött össze), amíg varrtak, elvitték megfürdetni a fiamat, de egy örökkévalóságnak tűnt, mire visszahozták. A varrás fájdalmait nem ecsetelem, az se volt egy leányálom.

Így is túl hosszú lettem.

Én egy Faáruházban könyveltem,Dávid "előtt".
Remélem Dávid"után" is igényt tartanak majd rámKép,én is szeretnék visszamenni,de csak a kistesó után.Kép

Milyen színre festettétek a hálót?

Hogy döntöttél pelenkázó ügyben vagy még nem tudod?

Pénzügyet,meg szervezést,meg számvitelt tanultam többek között horgászataim során,de azért van nekem is egy-két jó fogásom.(Pihenni is kell néhaKép,)
Tényleg,neked mi volt a legnagyobb halad,amit fogtál?És a felszerelést is te kötöd,meg a csalit is te rakod föl a horogra?

Akkor van nagy öröm a családbanKép14 év az hosszú idő.Gondolom mennyire várják a kis babót.

Na pusszancs nektek:Ildikó

Többiek?????????????????
Nem írtok????????????????????
ilgya1
 
 


Szia Anett!
Most látom csak,hogy te is befutottál!Szióka,ez nagyon jó!

Mi is voltunk piacon,lehet,hogy tényleg minket láttál?Mert anyukámmal voltam és a hugommal,akinek szintén Dáviddal egyidős a kisfia. Nem volt még egy babakocsi a Dávidkás család mellett?KépKépKép
De jó lett volna pedig,ha összefutunk.Na majd legközelebb.Kép

Most megyek és megnézem az albumot!Sziasztok!

Nem semmi,34.héten váltani.Miért kellett?Nem voltál megelégedve az orvossal vagy a kórházzal?
Pusz:ILdikó
ilgya1
 
 


Nagyon helyesek vagytok!Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nem, csak egy babakocsi volt, nagyi szőke, anyuka vékony barna. Plusz csak háturól láttam mindenkit.
Szóval mi Békés megyéből jöttünk, és nyilván Gyulán volt a nőgyőgyászom, nem mintha hozzá gyakran jártam volna. Amikor kismama lettem, ajánlás alapján választottam orvost. A Margitban kezdtem egy doktornőnél akinek azt mondták, nincs magánrendelése. Elmentem, megbeszéltem vele, hogy nála szeretnék szülni, de nem jattoltam soha, gondoltam majd a szülésnél többet adok. Röviden: a kismama gondozás katasztrófális, én nem vagyok egy bőgős tipus, de többször eltört a mécses és egyszer még kiabáltam is. Az orvosommal kapcsolatban sem volt semmi jó érzésem, de jó magyar módjára maradtam. Illetve a 29 héten már el akartam jönni, de a kiszemelt dokktor már nem válalt. a 34 héten egyszerűen tájékoztatás nélkül eltünt az orvosom egy továbbképzésre egy hónapra. Elvileg visszaért volna a kiírt időpontra, gyakorlatilag nem, mert a 38. hét első napján megérkezett Tamara.
Újságcikk alapján leveleztem egy kismamával, aki megadta egy szülésznő számát, felhívtam és ő segített doktort és nyugalmat találni.
Anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Még Pocaklakóm van....
De ki tudja meddig....
Hétfőtől be kell mennünk a kórházba. Állítólag a biztonság kedvéért, mert az ucccsó 2 uh-on kevés volt a magzatvíz és a lepény is már G-III érett...
Először nagyon kiakadtam, de most már jobban vagyok... Nem így terveztem.... Kép

Hálószoba Kép
Hát zöld lett, kicsikét kékkel keverve... Nem a leghalványabb kategória, hanem olyan közepes....
De tetszik! Tegnap már összeszerelte a Párom a kiságyat is... Komolyan mondom még most is hihetetlen, hogy ezentúl hárman leszünk.... Kép
A pelenkázó még mindig nem dőlt el 100%-ra, mert ha lenne, akkor csináltatni kellene, mert nem férnek be a szabványok... Nem is tipikus pelenkázó lenne, hanem inkább egy mélyebb komód a sarokban.... Legrosszabb esetben megcsinálja Párom... Kép

Halacska? Háááát.... A legnagyobb (nem volt túl sok) 4-5 kg-os potyka volt.... Azóta nem tartok a nagy haltól....
Eleinte csak csaliztam, szegény Párom szerelt egyedül.... De most már abba is bele tanulgattam valamennyire.... Van még mit fejlődni.... Kép

Anett! Azért ez az orvososdi nem lehetett vmi kellemes... Picit félek én is, mert 8-ra vagyunk kiírva, de a Doki 13-án elutazik... Lehet ezért kell mennem kh-ba most?

Az albumot merre találom? Kicsit béna vagyok.... Kép Én isz meg szeretném nézni....

Már nem ígérem, hogy írásra tudok jönni, mert csomó dolgom van még itthon és vásárolni is szeretnék még ezt-azt a kórház előtt...
De holnap este olvasni még bekukkintok! Utána már remélhetőleg egy szüléstörténettel jelentkezek... De baba fotóval mindenképpen! Ha a kis békám is úgy akarja! Kép

Sziasztok!

Szorícccsatok azé majd nekünk!!!!!!

Puszi, Jutka
jatka
 
 


Sziasztok!

Jobb felső sarokban a fotóalbumra kell ráklikkelni azon belül a megtekintésre és név szerint kikeresni. Ezek már nagyon régi képek a nagyobbik lányomról és persze nem is én csináltam, hanem a barátnőm, de én nagyon szeretem őket. a kicsiről már nem készítettem albumot.
Jutka!
Nagyon irigyellek, hatalmas élmény előtt állsz, és persze retenetesen szorítok, így ismeretlenül is.
Nekem mindkét szülésem felejthetetlen és csodálatos volt!
Ildi! Csak nem adtad fel, pont mikor visszatértem?! Kép
Anett
kállai
 
 


Szia Anett!

Ne haragudj,hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem.Családi okok állnak a háttérben.
Mostmár igérem sűrűbben leszek.(Csak mostmár nem lesz kihez jönnöm?????????!!!!!!!!!!!!!)

Remélem nem haragszol rám,de nem tudtam jönni.

Én megnéztem az albumot,a kislányod egy kis hercegnő.Szólj,ha majd csinálsz a kicsiről is albumot,aztis szívesen látom.

Hogy telnek a napjaitok? Miket tud már a picur?
Ha van kedved leírni és persze időd,leírhatnád a szülésed történetét.

Jutka!
Mostmár gondolom túl vagy a nehezén.Nagyon szorítottam neked,hogy minden rendben legyen.Remélem hamarosan jelentkezel,és egy szép szüléstörténetet fogunk hallani tőled,olyat amilyet kivántunk neked.És persze fótokat is Zsófikáról.KépKépKép

Többiek!Merre vagytok?

Évi!
Hogy vagy? Gabesszel mi újság?

Szilvi!
Sikerült a lakásügyet megoldani?

Anita?
Merre vagy?

Írjatok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildi!

Hogy haragudnék!! Remélem semmi komoly nincs.Később leírom majd a szüléstörténeteket is.
A lányok jól vannak, Tami dackorszakát elég jól lehet kezelni, Szonja pedig oda-vissza fordul és nagyon élvezi.
Veletek mi újság? Dávidka?

Jutka!
Üdvözölhetjük a kicsi Zsófit?
Anett
kállai
 
 


Szia Anett!

Nem is reméltem,hogy ilyen gyorsan írsz.Kép

Mi sajnos lebetegedtünk.Szombaton Dávid bellázasodott,amit sikerült kúppal és langyos fürdővel kordába tartanunk,mível a Balatonon voltunk csak reménykedtem,hogy nem fordul "komolyabbra".
Hétfőn elvittem az Esekhez.Torokgyulladása van,mint kiderült.Írt fel antibiotikumot(Cecloretta)és kúpot.Majd hétvégén kijön és még megnézi.
Ma már nem volt láza,és a kedély állapota is javult.Igaz az étvágya lecsökkent,de sokat szopizik.
Éjszaka nagyon rossz volt a helyzet,sokat nyűgösködött.
Hát ennyi rólunk röviden.

Nektek hogy telnek az éjszakáitok?Végigalusszák a lányok az éjszakát?Különszobában alszanak vagy veletek?

Írjatok:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi, hogy csak most jelentkezem, de eléggé sűrű volt ez a kb. 2 hét.
Hogy vagytok?
Jatka! Már biztosan megszületett a pici lányod, reméljük hamar benézel hozzánk!
Képzeljétek,sikerül Üllőre költöznünk! A hitelt, úgy ahogy volt ,elfogadtuk.KÖLTÖZÜNK!!!Kb. 3 hét.
Találkoztatok már személyesen?
Mi újság nálatok?
Írjatok! Pusz!
Szilvi
nsyl
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy pillanatra ugrottam be, még visszaolvasni sem volt időm, talán később... Ígérem!

Szeretném megosztani Veletek a nagy hírt! Október 7-én császárral világra jött az én kis Gyönyörűségem.
Dóra Judit 4050 g-mal, 53 cm-rel.
Még össze kell szedjük magunkat, mert megfáztunk (kicsit ki is vagyok, hogy az én Picikémmel ez történt!)...

Köszönjük, hogy gondoltatok Ránk!
Remélem hamarosan tudok jelentkezni! Most mennem kell, mert Babóca megint kajás...

Puszika, Dórika és Jutka
jatka
 
 


Kedves Jutka!(és Dórika!)

Nagy nagy gratula neked!(Akkor csak majdnem lett szülinapi ajándék!Ezuton kivánok,így utólagosan boldog szülinapot neked!Kép)

Várjuk a beszámolód!(Ha Dórika engedi)
Sokat pihenj!És fogadj el minden segítséget!

Kép

Szia Szilvi!
Örülök,hogy megoldodott a lakásprobléma!

Még nem találkoztunk személyesen,de ami késik nem múlik.

Mi Dávid egyéves szülinapját ünnepeltük a hétvégén,kicsit bevagyok havazva,amint elcsitulnak a dolgok,remélem sűrűbben tudok jönni.

Addig is írjatok!

Évi!!!!!
Mi van veletek mostanába?

Anett!
Mizúújs?

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Anett! Megnéztem az albumot! ÉDES!!!! Kép

Ildi! Köszike! Kép

Majd leírom a császáros történetemet... Most már megemésztettem, hogy másképpen alakultak a dolgok... Dóra érdekében történt...

Nagyon elbújtatok Lányok!

Itt egy kis előcsalogató képecske:

Kép

A profilomba is kukkinjatok be!!!!! Kép

Puszika!
jatka
 
 


Sziasztok!

Kicsit el vagyok tűnve,de ezerrel belemerültünk a házkeresésbe.Az erdélyi nyaralás nagyon jól sikerült,csak az eső esett.Azóta meg csak hétközben bújjuk a házhirdetéseket és vasárnap meg megyünk megnézni.Úgy néz k italáltunk egyet,Siófoktól nem messze.Remélem minden jól megy és tavasszal már oda is költözhetünk.
Anyuékhoz jár valaki vásárolni?ha igen keresetek meg minket,piros astrával szoktunk ott lenni.
Képek vannak rólunk a babaszoba oldalán Rádi Nimród Ágoston nevek alatt,ha érdekel valakit.
Most megyek mert a gyerekem szétpakolta a konyhátKép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Jutka!

Tényleg gyönyörű ez a kislány!Olyan édes,mindjárt meghamikázom!

Milyen érzés?Gyere mesélj el mindent,hadd nosztalgiázzunk egy kicsit!


Van tejcsikéd?Éjszaka van dorbézolás?
Kigyógyult már a megfázásból?
Csak győzzél válaszolni.

Szia Anita!
De jó! Már azt hittem megfeledkeztél rólunk.

Akkor majd figyelem az autót,mert mi elég sűrűn járunk oda vásárolni,ha egyáltalán egyre gondolunk. Ahol már kenyeret is sütnek?

Hogy hogy olyan messzire mentek lakni?

Rakhatnál fel képeket az erdélyi nyaralásról,ha van kedved.Merre voltatok?Hogy bírta Nimród?

Akkor nálatok is megy a pakolás ezerrel.

Pusz:

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó!

Köszike! Kimondhatatlanul fantasztikus! Eleinte furi volt és hihetetlen, de tegnap már spontán beszéltem arról, hogy a Lányom így vagy úgy... Kép

Szeretném leírni azt a bő hetet amit a kórházban töltöttünk, de részletesebben akarnék mesélni, így kicsit késünk a sztorival, mert nem vagyok vmi jó gépelőbajnok! Itthon is kell tevékenykedni kicsit, mert romokban a ház! Babuci karbantartásról gondolom nem kell senkinek sem részletesen mesélni! Kép
Tegnap is pont a Dokit vártuk és erre megtörtént a mindent összekakálós baleset.. Kép Mint az őrült kapkodtam, hogy minden ruhát lecseréljek + a lány is tiszta legyen, mert bármikor megérkezhetett a doki és persze egyedül voltam. Kép De túléltük! Kép Állítólag tiszta a tüdeje.. Picit még szipogunk, köhögünk, de biztató, hogy nem találtak Nála semmit...

Tejcsi úgy néz ki van... Bár estére néha kevés a Manónak. Már megörvendeztettük Apát 2 bömbölős éjszakával. Kép Úgyhogy ma leszívtam (SIKERÜLT!!!!!!) 60 ml-t... Nem toom elég-e, de elsőre pozitív, úgy érzem!

Képzeljétek! Nem tudom rossz vagy jó-e, de ma éjjel kb. 7 órát aludt a Lány! Nem szoktam ébresztőt állítani, mert mindig jele, ha kajás már, de most?!?!?! Remélem nem baj, hohy ennyit aludt...

Utólag is boldog szülinapot Dávidnak! Fotót kapunk? Kép

Puszi Mindenkinek!!!!
jatka
 
 


Szia Jutka!

Köszi a jókívánságot Dávidka nevében.Kép
(Később lesznek fótók is-szeretnék majd albumot csinálni)

Örülök,hogy jól van a pici lány.Szép súllyal születettKép(látod neked bejött,amit a doki saccolt.Kép)

Nagyon szép nevet választottatok végül neki.Kép

AlvásKép
Hát................
Nekem nagyon soknak tűnik az a 7 óra,ebben a korban.KépÉn úgy tudtam,hogy max.5 óra telhet el a két étkezés között.)A doki bácsit nem faggattad ki ezzel kapcsolatban?

TejcsiKép
Így elsőre jónak tűnik a 60 ml.Milyen mellszívót használsz?
Nekem is az elején kb.ennyi volt a mennyiségem a Pesztonkával(elektromos),később kölcsön kaptam egy Medela kézit,és sikerült megdupláznom az adagot.Szóval szerintem a szívón is múlik.

Van segítséged amúgy?(Anyós,anyuci,apa)

Összekakálos balesetKépKépKép

Te is bombázhatsz ám minket a fótókkal!!!!

Többiek???Hogy vagytok?

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Jutka!
Nagy-nagy GRATULÁCIÓ!
Gyönyörű ez a kislány, nagyon jól sikerült!
Az első félév, vagy még tovább ilyen félős, kérdezgetős lesz, de ne pánikolj semmin egy anyuka megérzi, hogy mi a legjobb és a babuci is úgy csinálja ahogy neki a legjobb.Én annyit stresszeltem, hogy nem eszik eleget, miért kel fel éjszaka négyszer,nem hízik ..... aztán rájöttem, hogy felesleges, mert úgy teszi ahogy neki kell.
Rakjál fel még képeket, ha időd engedi!
Pusz Nektek!
Ja, és az én Vikimnek is volt terpeszpelenkája, olyan édes volt benne, csak később 1 éves kora körül.
Szia Ildi!
Dávidkának boldog szülinapot!
Emlékszem az első milyen édi volt.Az albumba nem raktok fel képeket magatokról? Légyszi!
Pusz mindenkinek!
Sziasztok!
nsyl
 
 


Sziasztok!
Ilgya:
Igen az ahol kenyeret is sütnekKép
Képet majd teszek fel a nyaralásról,csak válogatni kell mert mi nem is fényképeztünk,mert volt velünk 2 fényképészbajnok.Mindent lefényképeztek,persze nem sok használható kép van közöttükKép
Székelyudvarhelyen voltunk és onnan kocsikáztunk mindenfele.Nagyon klassz volt.Nimród az odafele utat nem nagyon bírta,de aztán nagyon megszokta.Általában úgy indultunk el,hogy pont aludjon,visszafele meg mindig nagyon elfáradt és nem volt gond vele.
A költözésről:szeretnénk állatokat tartani meg ilyesmi azért költözünk ilyen messze.Jó távol pesttől,utálok itt lakni.
Szép napot nektek:Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Jutka!
Igaza van Szilvinek,csak a megérzéseidre hallgass!KépKépKép

Szilvi!
Neked is köszi a köszöntést!
Ha lesz egy kis időm rakok fel képeket.
Milyen az új kéró?Sikerült odacuccolni, berendezkedni?
Vikinek tetszik az új helye?

Anita!
Akkor majd figyelgetlek,hátha összefutunk.
Milyen sűrűn jársz Vecsésen?

Anyukád nagyon szimpatikusKépHa rákérdezel,szerintem ismer minket.A párom egy nagyobb darab,vagy motorral,vagy egy sötét szürke Range roverrel szokott menni.Én meg egy fehér Focusszal.A sogórnőm nap mint nap megy reggel.

Nimród?Hogy bírja ezt az időjárást?Nem beteg?
Néztem az albumokat,nagyon helyesek vagytok!

Évi?Anett?Hol bujkáltok?
Itt egy kép Dávidról:
KépIldikó
ilgya1
 
 


Ilgya:
Egy héten egyszer járunk vecsésen általában,ép tegnap voltunk.Nimród nem beteg.Nem szokott beteg lenni.Tavaly beleestünk ebbe a fene hányós hasmenéses vírusba és 3 hónapig betegek voltunk,azóta szerencsére semmi.
Tettem fel friss képeket:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13852

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Rossz volt a gép.
Dávid, Nimród nagyon édes!!!

Kedves friss anyuka, Jutka!
Nagyon sok boldogságot,és egészséget kívánok nektek; a lányzó gyönyörű.

Boldog szülinapot az egy éves Dávidnak!!!

Anita!
A hányás-hasmenésbe mi is beleestünk Tamival a tavasszal és ő is 3 hónapig betegeskedett- szintén nem szokott. Rémálom volt.

Jutka!
Tényleg sok a 7 óra, a mi doktornőnk azt mondta 4 óránként kelteni kell etetni. Bár egy kicsit irígykedem is.

Ildi!
Mit kapott a nagyfiú? Már telejesen jól van? A buli úgy sikerült ahogy szeretted volna?

Anett
kállai
 
 


Mi az a terpeszpelenka?
kállai
 
 


Sziasztok!

Most csend van nálunk, addig vagyok... Kép

Köszönjük a bókokat, jókívánságokat! Kép

Szilvi! Gratula az új családi fészekhez! Kép

Ildi! Tündéri a kép Dávidról! Kép Ha a fotón ilyen édi, akkor életben milyen lehet?!?!?!?! Kép
Medelát vettem egy ari csecsemős javaslatára (Neki 3 csemetét is kiszolgált!), kézit. Tényleg jó!
A nevet is akkor változtattuk meg, amikor Párom vitt be a kórházba reggel! Kép Hoztuk a formánk! Majd 1-2-3 nap múlva a Juditot is hozzá tettük! Kép
Segítség?!?!?
Volt, Anyukám, csak miután egy teljes délután azt óbégatta itt, hogy éhes ez a gyerek, nincs elég tejem, nem baj, baj adsz Neki tápszert elég feszült lettem... Amúgy is kivoltam... A kórházban alig aludtam, fájt a cicim, szét akart esni a hátam, olyan hulla gyenge voltam, hogy nem tudtam Dórával még sétálgatni sem... Szóval jól összevesztünk és hiába tisztáztuk a dolgokat utána, hogy mit kellett volna másképp, Õ úgy döntött haza megy, hiszen Dorka jó kislány... Amúgy sem szeret távol lenni otthonról sokáig, szerintem nem is volt sosem, így kétlem, hogy nekem szólt volna ez az egész! Egyszerűen nem tetszett Neki, hogy nálunk más szabályok vannak.... Kép

Anita! Milyen idős korában voltatok először Nimróddal nagyobb kiránduláson? Nincs Siófok nagyon messze? Én is / mi is utáljuk Pestet.... Én amúgy is Borsodban nőttem fel. Ezért költöztünk ki Pest mellé! Állatokat én is szeretnék tartani (most csak 2 kutyusunk van), de csak ha annyi idős lesz már a lány! Kép

Anett! Terpeszpelus van az én Picimen, mert az ortopédus aztat mondta nekünk, hogy nagy baba lévén nem volt sok helye mocorogni a Dorkának, ezért kicsit kötött a csípője...

Puszika!

P.S.: Én olyan béna képeket csinálok, de ha Párom aktív lesz ez ügyben, izibe felteszem! Kép
jatka
 
 


Sziasztok!
Jatka!
2 hetesen voltunk Nimróddal előszőr Visegrádon.És 4 hónaposan voltunk előszőr el vele hétvégére,hogy máshol töltöttük az éjszakát.Ilyen hosszú időre meg csak most mentünk el vele.Egy hétig voltunk Erdélyben.De már elejétől kezdve sokat vittük ide-oda.Sokat voltunk anyuméknál is,dédinél is.Szóval hozzá lett szoktatva.
Ez a lényeg,ha elköltözünk akkor messzire költözzünk,teljesen más környezetbe.Hétfőn eldől,hogy költözünk e oda vagy sem.Picit messzebb van Siófoktól,Nyim a falu neve.Majd meglátjuk:D Már nagyon beleéltük magunkat.
Vigyázzatok ebben a fene időben.
Pussz:Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy végre vecsésiek is írnak., bár csak ma fedeztem fel, és egyikőtöket sem ismerem, viszont szívesen csatlakoznék, annál is inkább, mert egy éve itt lakunk, és nagyon kevés embert ismerek. Két gyerkőccel vagyok itthon, a 2 éves Ábellel, és a 3.5 hónapos Emmával. Hajrá, hajrá! ÍRjatok. Várom..
judi
 
 


Sziasztok!

KÉT HETESEK VAGYUNK!!!!!!!! Hogy szalad az idő! Kép Kép

Üdv Judi közöttünk! Kép Még én is kevés embert ismerek nálunk! De egyre több szomszéddal beszélgettem, ahogy nőtt a pocakom! Kép Kép
Hát Te nagyon ügyi vagy 2 csemetével új környezetben! Én csak "szomszéd" vagyok. Ha meglesz a jogsim, talán összehozhatunk egy nagy találkozót! Kép Csemete fotó?

Anita! Néztem, hogy Ti nyári babák vagytok! Nekünk kicsit tovább fog tartani ez a kimozdulás! 2 hetesre javasolták, hogy először levegőn legyünk... De ilyen időben, mint ahogy Te s írtad! Kép

Megírtam a sztorimat! Azt hiszem fel is teszem! Kicsit hosszú lesz! Bocsika!

Sziasztok!
jatka
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom megfogalmazni a szüléstörténetemet. Vagyis a majd 1,5 hetet, amit bent töltöttünk...

Mindig is úgy készültem, hogy jönnek a jelek és indulunk be a kórházba szülni... Nem így történt. A Dokim indokoltnak tartotta, hogy befeküdjek korábban, azért, hogy szem előtt lehessünk. Mondanom sem kell, hogy ki voltam borulva... Nem tudtam meddig kell majd bent lennünk, hiszen van még 1 hetünk a nagy napig! Ráadásul akár még 2 hetet is lehet utána várni, hogy kibújjon a Babócám. Kész voltam!
A kórházba menet hirtelen kitaláltuk, hogy megváltoztatjuk a kiválasztott nevet. Kép Szeretünk mindent az utolsó pillanatra hagyni! Kép De utólag mindkettőnknek jobban tetszett ez így!
Párom igyekezett minél több időt bent lenni velünk, így valamivel könnyebb volt elviselni a kórházat. A maradék időt pedig az ismerkedésre fordítottam a kismamákkal, a kórházzal. Le is késtem az egyik vizitet! Kép
Voltak sorstársaim, akikkel együtt vártuk, hogy találkozhassunk azzal a kis jövevénnyel, aki a pocakunkban lakik már 9 hónapja! Nem volt könnyű! Mindig is utáltam várni! Egy ilyen eseményt meg még nehezebb volt! De addig is szó szerint csüngtem a friss Anyukákon és a Csemetéiken. Igazából most találkoztam először Újszülöttekkel és magával ragadott az érzés...
A Nővérek kedvesek voltak... A Csecsemősök? Hát Tőlük igazán tartottam... De már az első éjszakán láttam, hogy éjjel benyitnak azokba a szobákba, ahol nagyon sírt a Baba, láttam hogyan segítenek a friss Anyukának... Tudtam, hogy jó kezekben vagyunk/leszünk.
A szerdai nagy viziten még úgy volt, hogy megvárjuk a szombatot a szüléssel, de miután semmi szülés megindulására utaló jel nem volt, csütörtökön pillanatok alatt eldöntötték, hogy "holnap megcsászároznak"! Na puff!!!! Bömböltem! Tudtam, hogy a Picur miatt döntöttek így, de nem képtelen voltam megemészteni ezt a döntést! Újra és újra elsírtam magam! Persze ott voltak az észérvek, hogy kevés a magzatvíz, nem illeszkedett be a baba, nem reagáltam az oxytocinra sem... De akkor is! Nem volt mit tenni! Vártam a holnapot!
Péntek reggel! A nagy nap! Meglepően nyugodtan aludtam, pedig mindig parázok... Kép Valószínűleg sokat segített, hogy a Dokim és a Szülésznőm részletesen elmesélte, hogy mi is fog történni velem aznap...
Lezuhanyoztam és elsétáltam a szülőszobába, hogy megejtsük a beöntést és a borotválást... Nem volt kellemes élmény, de rosszabbra számítottam... Újra megfürödtem! Megérkezett a Párom is és indulhattunk az előkészületekre a szülőszobába... Infúzió, savkötő, Párom megkapta a műtős szerkót Kép és ekkor jött a Doktornő az epidurálishoz. Össze kellett gömbölyödnöm már amennyire lehetett az óriás pocaktól, a Szülésznőm átölelt... Nem toom mi lelt, de elkezdtem félni... Iszonyúan nagyon! Nem volt rá okom, de mégis féltem, pedig a doki nagyon ügyes és gyors volt. Aztán már csak a zsibbadást és az újabb "löketeket" vártuk! Katéter, már semmit sem éreztem, majd jött a műtősfiú és már az asztalon is voltam! Letakartak, tették a dolgukat, beszélgettek és az egészből csak a helyszín juttatta az eszembe, hogy hol vagyok és persze az izgalom, hogy milyen is lesz először találkozni Vele, a Gyermekemmel... Megjött a Párom is és tudtam, hogy már nem sok kell, hogy lássuk a Kisbabánkat! Kép Óriásbébi lévén kicsit megcibálták a pocimat, hogy kivegyék, de egyszer csak meghallottam, hogy nyekeg a kisbabám. Valaki megszólalt: "Kislány!" És nekem már potyogtak is a könnyeim! Gyorsan letisztogatták, egy újabb hang, talán a szülésznőé: "Gyönyörű a Kisbabája!" megmérték és már az Apa karjaiban láttam Õt bebugyolálva. Soha nem láttam még olyannak a Páromat, mint akkor (most is megkönnyezem az egészet)! Soha nem volt olyan a hangja, mint akkor, amikor először a kezében volt a lányunk és hozta nekem megmutatni! Azt az érzést amit akkor átéltünk, le sem lehet írni! Csak néztem, néztem Dórát Apuci karjaiban.............
Befejezték a műtétet (összevarrtak) és már gurultunk is a szobába! A Picim még a Csecsemősöknél maradt, amíg jobban nem leszek... Fura, hogy innentől egész homályos emlékeim vannak... Infúzió még lecsepegett... Megerőltetve az agytekervényeimet most már emlékszem, hogy rendszeresen jöttek mérni a vérnyomásom, Dóra is megérkezett rövid időre, 6 óra elteltével megszabadítottak a katétertől és a csövektől. Aztán annyira nem bírtam magammal, látni akartam a Babámat, hogy rávettem Páromat kísérjen el Hozzá az Újszülöttekhez. Kép A túra kicsit megerőltető volt, mert elég messze volt a szobám és visszafelé már csak homályosan láttam, de akkor is megérte, hogy megnéztem Dórit! Kép
Mindig is aggódtam, hogy lesz nálam a szopizás, tudom-e mit fogok / mit kell tennem... De a Csecsemős ezt is megoldotta nekem! Meghozta a Lányt, mert sírt. Kérte feküdjek oldalra és mire észbe kaptam már cumizott is Dóra. Nem volt időm morfondírozni mit, miért és hogyan kell?!?!? Ott volt és szopizott ezerrel! Azóta sem aggódok, egyszerűen szopizunk! Kép
Első éjszakát még a csecsemő osztályon töltötte a lányom, de a második éjjelen annyira aggódtam (egy kisbaba egész éjjel sírt) és én azt hittem a Dóra az, hogy amikor hajnalban meghozták szopira, már nem engedtem, hogy elvigyék! Kellett, hogy legyen annyi erőm, hogy törődjek a lányommal!
Dóra a hátra lévő napokban végig édes volt! Hangját nem is hallottam! Még a szurinál is csak egy nyekegést lehetett hallani! Én mégis többször elsírtam magam! Sírtam amikor csuklott, sírtam amikor megláttam Rajta a terpeszpelenkát és egyenesen bőgtem amikor utolsó este nem tudtam megnyugtatni fürdés előtt. Szegény Csecsemősök, nem győztek vigasztalni, hogy nincs akkora baj, ha sír a baba! Fáradt voltam és kimerült... Szobatársam babája sokat sírt, így nem tudtam aludni... Szerettem volna már otthon lenni! Számoltuk visszafelé a perceket és végre eljött a kedd, mehettünk haza!!!!!!!!!!!!!

Hát így lett a mi édes kettesünkből 2005.10.07-én egy gyönyörű kislánnyal kiegészítve egy fantasztikus ÉDES HÁRMAS!

Kicsit hosszúra sikerült, pedig igyekeztem, hogy ne cifrázzam túl! Kép

Sziasztok!
jatka
 
 


Sziasztok!

Szia Judi!
Örülök,hogy csatlakozol hozzánk!Kép

Merre felé laktok?
Honnan költöztetek?

Mesélj még magatokról!
Hogy fogadta Ábel a kis Emmát?Kép

Anita!
Aranyos képek!Kép
Nagyon segítőkész kisfiad van,már takarít.Kép

Csak én vagyok ennyire parás mami?Hosszabb útra talán 5 hónaposan vittem először.Mondjuk ősszel született,lehet,hogy nyáron könnyebb elindulni.
(Utána simán bepótoltuk.Kép)

Anett!
Köszike!

Kérdéseidre inkább egy albummal válaszolok.
Íme az egyéves nagyfiam:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13867

Talán éjszaka dorbézol a pici lány?Kép
"Tényleg sok a 7 óra, a mi doktornőnk azt mondta 4 óránként kelteni kell etetni. Bár egy kicsit irígykedem is."

Jutka!
Várjuk a képeket!

SegítségKép
Hát igen,a szüleink már más korosztály.Nehéz megértetni velük a mi elveinket.Én anyósommal vagyok sokszor bajban.Egyszerűen nem érti meg,hogy változik a világ,nem úgy vannak a dolgok,mint harmincévvel ezelőtt.Kép

Na puszika:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Jutka!

Egyszerre írhattunk!Kép

Hát megkönnyeztem te nőci!Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildi!

Tudtam ,hogy vissza kell néznem! Kép

2 sokat alvós éjszaka után (ja és 1-2 bömbölős után is) az utolsón már velem alukált a lány és egy szopit meg is ejtettünk! Kép Tessék igény szerinti szopi! Kép

Segítség
Az Anyósomról még nem írtam! Kép 35 évvel ezelőtti szokásokról... Kép

Hát nagyon jól sikerülhetett a szülinapi party! Tök jók a képek! Lehet kinéztem a vőlegényt a lányomnak?!?!?!? Kép

Puszika!
jatka
 
 


Sziasztok!

Jutka!
Én is meghatódtam. A nagyobbik lánynál én is tiszta para voltam, csak nem sírással vezettem le, befordultam, mindent egyedül akartam megoldani. Bár az aggódásom nem csökkent, most a második babánál mégis könnyebben veszem az akadályokat. Segítség nélkül nehéz lesz. Szüleink messze laknak tőlünk, de mindkét gyermeknél anya velem volt hat hétig.

Ildi!
Nem kis buli volt, és ez az autó, örület. Látom találtatok fotóst.
Az a helyzet, hogy nálunk igen hamar elszállt a remény, kb. két éjszakát aludt át Szonyka; átlagosan kétszer kell éjszakánként.
Anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Csinálnánk fotókat Dorkáról, de olyan csúnya pattanás szerű foltok jelentek meg a pofiján és mára még több lett.... Szóval csak később készül új fotó... Kép Remélem semmi komoly!

Én elszúrtam a segítséget! Bár nem toom, hogy melyik a jobb! Anyát látni, hogy mindenért felkapja a vizet vagy egyedül maradni mindennel....

Puszika, Dóri és Jutka
jatka
 
 


<pre>
Nick Anyuka neve Gyerekek neve Születési idő Születési adatok Egyéb
Ilgya1 Ildikó Dávid 2004.10.16. 3050g és 54 cm Kép
Sunnymum Éva Gábor
Kállai Anett Tamara
Szonja
Nsyl Szilvia Viktoria
Anita23 Anita Nimród
Jatka Judit Dóra Judit 2005.10.07. 4050g és 53 cm
Judi Judit Ábel
Emese





</pre>
ilgya1
 
 


Ildi! Imádlak! Kép

Azé komolyan irígylem a smile-kat is! Kép Remélem így kell írni! Kép

Puszi!

Küldjem mélben a fotót?
jatka
 
 


IgenKép
ilgya1
 
 


Elméletileg elment!

Remélem meg is érkezik! Kép
jatka
 
 


Pár perces Dóri:

Kép
jatka
 
 


Sziasztok!

Jutka!
A foltocskák valószínűleg tejpöttyök, maguktól elmúlnak, bár néha adnak rá krémet.Nálunk mindkét lánynál jelentkeztek. A kép csudajó.

Ildi!
Szuper lett a tábláza és bevallom nekem máris segítség volt.
Anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Jutka!
Nagyon aranyos a Lány már pár percesen is.Simán bevállaljuk mennyasszonykának.

Nem kaptam meg a képet.KépEzt a kis cukit próbáltam meg felrakni utólagos engedelmeddel.Majd kicseréljük,ha jön a másik.
(ilgyakukaccitromail.hu)

Szerintem is tejpöttyök,csak annyira el voltam foglalva a táblázattal,hogy el is felejtettem írni.Nekünk is volt,sokáig.

Szia Anett!
Ez volt a célom,örülök,hogy segíthettem.KépVárom az adatokat!Puszika!A te kis Szonjádat még nem is láttuk.

<pre>
Nick Anyuka neve Gyerekek neve Születési idő Születési adatok Egyéb
Ilgya1 Ildikó Dávid 2004.10.16. 3050g és 54 cm Kép
Sunnymum Éva Gábor
Kállai Anett Tamara
Szonja
Nsyl Szilvia Viktoria
Anita23 Anita Nimród
Jatka Judit Dóra Judit 2005.10.07. 4050g és 53 cm Kép
Judi Judit Ábel
Emese

</pre>
ilgya1
 
 


Sziasztok!
A táblázatba: Nimrőd2004.06.23.-án született,3700 grammal és 56 cm-rel.Képet meg amelyik tetszik a babaszobáról válaszd kiKép

Szép napot!Plyan szépen süt a napocskaKép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Látom, ha lépést akarok tartani veletek, gyakrabban kell ideülnöm, bár ez a két gyerkőccel nem könnyű.
Ilgya!
Küldöm a fényképeket, teljesen frissek, három napja készültek.
El sem hiszem: Emma már 4 hónapos lesz kedden, pedig olyan, mindha most született volna.
A két kicsivel tényleg nem könnyű itthon, pláne, hogy a szüleink vidéken élnek, így minden rokon segítségét mellőzni vagyunk kénytelen.
Egyébként Csepelen laktunk 2 évig, onnan költöztünk ki Vecsésre tavaly júliusban, "Kispatak"-ba.A véleményemet erről nem publikálnám, de személyesen szívesen elmondom majd, ha alkalom lesz rá.
Jatka!
Gyönyörű a kislányotok! A szülésed története pedig eszembe juttatja az enyéimet, amik nem is olyan régen voltak.Már én is leírtam egyszer, úgyhogy szívesen megosztom akit érdekel.
Akkor küldöm a képeket, mert a táblázat tényleg nagy segítség.
Emma 2005. 06.25-én született 3800 g-al, Ábel pedig 2003. 06.02-én 3900 g-al.
Sziasztok!
j.
judi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: