Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha tetszik a táblázat ötlet,akkor írjátok meg az adatokat és megpróbálom feltenni.
Segítsetek,mi legyen benne.Gondolom anya neve(internetes elég),baba neve,születési ideje,lakhely.Mivel nagyobbacskák is vannak,belerakhatnánk a kedvenc kaját,vagy amit nem szeretnek,az elsõ szavakat,mondatokat,mikor állt vagy ült fel,ilyesmiket.Vagy ahogy nektek tetszik!KépKép

Bulcsúnak még mindig hasmenése van,de mérséklõdött.KépKép
A letete negatív lett,de azért nem nyugtatott meg teljesen,mert még mindig nem tudjuk,mitõl van.Képtalálgatni lehet ugyan.
Ti tesztek(tettetek) sót a vízbe,amikor a babának fõztetek,Mert a dokinéni megint azt mondta,hogy sós vízben fõzzem meg neki a krumplit,de szerintem még nem kell neki a só.KépKépKép
És hogy adjak neki húst,pedig még nincs 7 hónapos.Nemrég kezdtük csak a hozzátáplálást és máris hússal tömjem?!KépKép

Viszont már 2 egész alma levét elfogyasztjuk uzsira!!!!KépKép

Szilvi

Miért voltál veszélyeztetett?szabad tudni?Bulcsú is pontosan a 38. héten született.Kép
Érdekes,amikor egyszer engem kiírtak,mert nem voltam vmi jól,azt mondta a doki,hogy a kismamákat nagyon szívesen kiírják táppénzre.Azt gondoltam,elég,ha az ember kicsit nyafog,hogy nincs jól,és már ki is írják.Igaz,én a 6. hónapig szenvedtem a hányással és egyebekkel.

Olyan körül szült az egyik kolléganõm,mint Kata született!igaz,õ bent volt majdnem 2 hétig elõtte,mert nem akart kibújni a pici fia.

Kati

Remélem,tényleg nem lesz a fütyivel gondotok!!!KépKépKépÉn igazság szerint a babagondozási könyvnek hittem,ezért akkor sem csináltam volna semmit,ha a dokinéni mondja.De egyszer õt is megkérdeztem és azt mondta,nem kell.Azóta,õszintén,eszembe sem jutott!!!
Úgy tûnik,most hétvégén beiktatjuk az uszit,remélem,tetszeni fog Bulcsúnak.Mert itthon minden fürdés olyan,hogy a kádban nem sok víz marad és utána mi is öltözhetünk át.Persze ettõl mégaz usziban félhet.Kép
Ti is ezt az úszópelust használtátok?Vagy a speckó gatyát?


Éva

elõször is jobbulást mindenkinek!KépKép
Szerintem legalább 2 nagymamára,2 nagypapára és egy tucat bébisitterre lesz szükségetek.Hacsak nem adod fel..Kép
Viszont a neten nagyon jó társasjáték ötletek vannak.Hátha akkor nem ugrálnak annyit..Kép
sajnálom a Szilágyit,mint embert,ha ennyire beteg.De a modora akkor is bosszantó.De az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy a saját kismamáival nagyon kedves,csak a többit nem veszi emberszámba.Úgy rámszólt,hogy csendben legyek(éppen akkor léptek be a kórterembe a vizitre),mert nem hall semmit,hogy teljesen elképedtem.Azt hittem hirtelen,hogy a katonaságnál vagyunk!!!Ha nem fájt volna annyira az alfelem,biztos fogom magam és kimegyek!!
Kicsit rosszul esett.Hiszen õk vannak értünk és nem fordítva,nem?KépKépKép

Ötlet:lehet,hogy már írták,de az orvos és szülésznõ választásról is beszélhetnél a mûsorban.Illetve a vizsgálatokról.HOgy mihez van joga a dokinak vagy a kismamának stb. Az anyagi juttatásokról szülés után.
Ha már írták,akkor bocs.

Minenkinek szép napot!

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Spontán nem estem teherbe, ezért kötöttünk ki Tapolcán A PRI-be. Inszemmel sikerült csak. Gondolom ezért is vettek azonnal tp-re. Nem ellenkeztem :-)

Táblázat: Szerintem, ha lakcím is benne lesz, akkor netre ne tegyük ki, csak mindenki kapja meg.

Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Éva: Gyógyuljatok meg gyorsan!!!!!!!!! Nem tudom mivel lehetne ágyban tartani a gyerkõcöket. Igaz Bence még csak 1,5 éves de akármilyen láza van Õ akkor is bicajozik és játszik ezerrel. Legfeljebb nem olyan nagy hévvel.

Anyapoc:
Nem tettem sót a vízbe. Nekem nem ajánlotta a doktornõ. Bence pld. soha nem ette az általam kotyvasztott kaját csak a bolti HIPP-et. Úgyhogy mi mindig azt adtunk neki.
A fütyi témáról az a véleményem, hogy a gyerek orvosunk választott orvos. Na már most ha választottam, akkor megpróbálom elfogadni azt amit Õ mond. 3 gyereke van, úgyhogy van némi fogalma a gyerekekrõl. De ez tényleg zûrös hogy az egyik ezt mondja a másik meg azt!KépKép
Nagyon jó, hogy megpróbáljátok az uszit. Majd feltétlenûl számolj be az élményrõl!!!!!!
Elsõ idõben csak egy mûanyag pelust adtunk rájuk és ráhúztunk egy biciklis gatyó szerûséget. Nagyon édik voltakKépKép Most már van egy kifejezetten uszis gatya. Nem ereszti át a kakát. Szilvi elmondása szerint ott is ez van rendszeresítve. Ezeket mind ott árulják, szerintem Füzfõn is.
Az adatokat hova küldjük?

Kati
kfk
 
 

 
 

Sziasztok!

A táblázat tényleg nagyon jó ötlet. Baba-mama kora, lakhelye, ilyeneket írnak bele a másik topicokban.

Kati,
még nem tudom mit is szeretnék dolgozni a nyáron. Mindenesetre már riasztottam a helybéli ismerõseimet, hogy szóljanak, ha tudnak valamit.
Egyébként mi is szombaton reggel megyünk haza, és valszeg a jövõ hét elején jövünk haza. Ti ilyenkor vasárnap jöttök?

Anyapoc,
sót én sem tettem a krumplifõzõ lébe. Sõt nagyon sok helyen olvastam (dokinénink is azt mondja), hogy semmit se sózzunk. A picik veséje még ui. fejletlen és nem tudja feldolgozni a sót. Ha nem szoktatjuk rá a sóra, nem is fog nekik hiányozni.
Nem akarok okoskodni, de nem lehet, hogy valami tartós allergiától van hasmenése a kisfiadnak? Az én kisfiam is allergiás bizonyos kajafajtákra, ilyenkor rögtön csalánkiütéses lesz és hasmenése lesz.

Éva,
a lázas gyerekek lenyugtatásáról annyit tudok nálam tapasztaltabb anyukáktól, hogy ha magától nem fekszik el a gyerek, akkor ne erõltessük. Õk pontosan tudják, mire van szükségük.

Szép estét nektek!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Lassan visszatér a tél?!!!!KépKépKép

Szilvi

Nagyon jó,hogynekedsikerült az inszemináció.A barátnõm kb 5ször volt már és nem sikerül neki.Pedig elvileg nincs baj vele,vagyis nem olyan nagy.Azt mondta a doki,hogy a méhszáj áteresztése nem olyan jó,de ettõl még lehetne teherbe esni,csak kisebb az esély.Akkor a lombikosokat is azonnal táppénzre veszik?Bár gondolom,ha ikrek lesznek,nyilván.

Nem pontos lakcímet gondoltam a táblába,csak lakhelyet PL.Vp,Füred,Tihany vagy Almádi.Hogy kb-ra tudjunk tájékozódni.Isten ments,hogy pontos címet!

Igika,Kati

Én is úgy tudom,hogy a babák veséje még nem tudja a sót feldolgozni.Tegnap a klubban mondta egy anyuka(1 éves a manója),hogy észre lehet venni,mikor igényli már az ízesítést a baba.Amikor már nem akarja elfogadni a sima vízben fõttet,akkor lehet próbálkozni.Legalább is náluk ez volt.


Kati

Most állítólag simaúszópelusban van mindenki.Ez a Huggies pelusa,van kékben és rózsszínbenKépÍgy legalább meg lehet hamar állapítani,hogy ki-micsoda..Kép
ez ugyan átereszti a vizet,de csak befelé mennek a dolgok,kifelé nemKép
Nagyon várom már az uszit,majd csinálunk képet és felteszem a profilomba.
Van uszis képetek?Vagy volt az albumban,csak nem emlkészem rá?Már össze vagyok keveredve.

Igika

Mi is gondoltunk(a doki) is allergiára.Csak az az érdekes,hogy semmi újat nem kapott elõtte Bulcsú és ezeket is már vagy 3 hete ette elég jelentõs mennyiségben.KépVagyis fogalmam sincs,mitõl lehet.Azért is gondoltunk rá,mert Apának elég nagymérvû az ételallergiája(könnyebb azt felsorolni,mire nem)Kép.
Kicsit ugyan mérséklõdött,de még mindig van.Ha nagyon nem hagyja abba,elviszem allergia vizsgálatra,amit Bringa ajánlott.Nektek csalánkiütés mindig volt ilyenkor?Vagy volt,hogy csak hasmars?

Táblázat:szerintem írjátok meg az e-mailemre és akkor nem veszik el senkié.A profilomban megtaláljátok!

Mindenkinek szép napot,kevéslázat,megfázást,influenzát!!!!!

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!KépKép

Kezdtem örülni, hogy szép idõ lesz de elkeserítettek hogy jön vissza tél. Majd jövõ hét közepétõl mondják a jó idõt. Itt hétágra süt a nap, de olyan bolond szél fúj.KépKép Tehát hétvégére is szar idõ leszKépKép Pedig most megyünk le.
Na nem bajKép A Szilvinek úgyis az volt az ötlete hogy menjünk el Veszprémbe az OBI megnyitójára mert lesz egy-pár családi program.

Igika:

Szombaton, vagy lehet hogy már pénteken lemegyünk. Vasárnap szoktunk feljönni, mert a párom dolgozik!Kép
Drukkolok, hogy sikerüljön a munka!!!!!
Mit szoktatok csinálni itt fent? Mentek valahova?

Anyapoc:

Nincsen sajna úszós kép az albumba. De én úgy emlékszem hogy volt rá precedens hogy Béci kamerázott. Majd megkeresem, ha megtaláltam rakok fel.
Fényképek azok vannak, de azokat nem tudom feltenni.
Ha csináltok felvételt, azt feltétlenûl látni akarom!!KépKép

Sziasztok!!!

Kati
kfk
 
 


Hello Lányok!

Anyapoc,
tényleg lehet, hogy nálatok is az ételallergia esete áll fenn. Nem biztos, hogy attól van baja, amit õ eszik. Ha szoptatod még - úgy veszem ki a soraidból, hogy igen - akkor attól is lehet allergiás amit Te eszel meg. Nálunk is elõször akkor jött ki, amikor még CSAK szopott. Ha én kajáltam valami neki nem tetszõt, máris az egész testét kiverte a csalánkiütés. Késõbb lassan rájöttünk, hogy a lefagyasztott és újra felolvasztott anyatejet nem bírja. Állítólag ilyenkor felolvasztás után módosulnak a fehérjemolekulák és ha érzékenyebb rá, akkor allergiás tüneteket produkál (hú, de tudományos voltam Kép. Mostanában a tartósítószeres kaják ütik ki, mint pl. a felvágott. Lehet, hogy neked is érdemes lenne véggigondolnod, hogy mit eszel, ami kiválthatja. A dokinénink a következõket sorolta fel, mint allergizáló kajákat (ezeket kerülnöm kellett, míg szoptattam): tehéntej, dió, mogyoró, méz, mák. Nálunk egyébként csalánkiütés is mindig párosult a hasmenéshez, önállóan hasmenés az nem volt.

Kati,
hát igen nagy szopás ez, hogy visszatér a tél Kép Pláne, hogy megkeseríti a balatoni hétvégénket. Remélem, azért akkora hó nem lesz, hogy ne tudjuk lejutni a Balatonhoz. Mit szoktunk csinálni? Fõleg rokonlátogatás szerepel a programban, anyósékhoz is menni kell, mert igen sértõdös fajta. Aztán van egy csomó barátunk, akiknek mindig ígérjük, hogy meglátogatjuk õket, aztán vagy beférnek a keretbe, vagy nem. Gondolom, nálatok is gyömöszkölik a kisunokát rendesen a nagyszülõk. Úgy néz ki, hogy a jövõ hétvégén is megyünk, mert anyukáméknak akkor lesz a szülinapjuk és valamilyen buli lesz.

Lehet, hogy nem olvastam elég figyelmesen (bocsi, de Olivérke most is nyafogva rángatja a nadrágomat), szóval hol és mikor lesz az OBI megnyitó? Milyen programok lesznek?

Igika
igika
 
 


Szia Igika!
Nem tudom sajna hogy milyen programok lesznek. Szilvi biztosan tudna segíteni. Az elõbb majdnem elkaptam az
ICQ-n, de mire végig olvastam a leveleimet addigra már kilépett. Azt az egyet tudom, hogy Veszprémben lesz.
De most jut eszembe, Anyapoc és Bringa biztosan tudnak segíteni, hiszen Õk helybéliek!KépKép
Almádiban mi is úgy vagyunk hogy általában nem tudjuk beosztani a barátokat. Próbálunk minden barátra idõt szentelni,de nem mindig megy!Kép
Itt Pesten mit szoktatok csinálni?

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Kati ma voltunk az OIban, semmi különös nincs ott. Többet vártam. Az árakkal nagyon elszáltak :-( pl. egy egszerû múanyag wc ülõke, nem a vékony, de nem is az a jó vastagabb fajta 5999.-Ft Kép Nem igazán érdemes elmenni :-( Szombaton meg nincs is semmi, mive nincs nyitva 15.e miatt, Csak vasárnap lesz megint nyitva, s este igértek tûzijátékot.
Hogy holnap pénteken mik lesznek nem tudom. Igaz, a kertészetet nem tutuk végignézni, mert Kata már nyafi volt. Siettünk ki.
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Hójelentés:Éjjel esett egy kicsi,de már olvad,szinte észre sem venni!Szél egyenlõre nincs,de azért készüljetek rá!Hozzatok sok-sok meleg ruhát,ha jöttök le!!!!KépKépKépMost süt a nap..Kép

Szilvi,Kati

Szerintem elég,amit elküldtetek,de ha még módosul,akkor úgyis tudni fogtok róla!Kép

Igika!

Most a tejjel nagyon megijesztettél4Jövõ hétvégén megyünk Szegedre esküvõre és anyukám lesz itthon Bulcsúval és úgy terveztük,fagyasztott tejcit ad neki.Remélem,nem lesz tõle baja.Kép
Az ételallergiát már másik topikban is írták,de én nem vagyok benne biztos.Nem változtattam az étrendemen és elõtte semmi probléma nem volt.Meg mások is azt írták,hogy csalánkiütéssel együtt volt,ömállóan nem.Bár ez nem jelent semmit.KépDe most talán mérséklõdik.

OBI-ról nem sok jót hallottam,de tegnap mindenki OBI-s vödrökkel rohangált a városban.Állítólag iszonyatos sor volt és anyázták egymást az emberek.Majdegy fél év múlva talán érdemes lesz bemenni..KépKép

Bringa

Meddig maradtatok a klubban?Szombaton megyünk az usziba,remélem jöttök.De ha nem,majd legközelebb!

Anypoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!KépKép

Itt is esik ez a nyamvadt hó!KépKép Ma délután megyünk le. Ezek szerint akkor ott is hasonló sz@r idõ van!Kép Anyapoc nekem pld. nem okozott gondot a fagyasztott tejci. Ne rémüljél meg! De jó Nektek, hogy lagziba mentek!KépKép Majd számolj be mindenrõl.
Szilvi már írt az OBI megnyitójáról. Igazából nem is maga az áruház érdekelt volna hanem a programok. Hát majd máskor.
Írj majd az usziról, nagyon kiváncsi vagyok!!!!!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Szerintem ebben a hidegben nem érdemes kimenni :-(

OBI:
Amikor mi voltunk, már nem voltak olyan sokan, már kibírjató volt, pedig én utálom a tömeget. Néha, mint a birkák :-)Gondolom reggel csõdültek nyitásra.
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
bocsi, igazán nem állt szándékomban megijeszteni és amúgy sem törvényszerû - mint írtam - hogy a te babád is érzékenyen reagáljon a fagyasztott tejre. Sok gyerek kap fagyasztott anyatejet (pl. akit az anyukája egyáltalán nem tud szoptatni) és semmi bajuk nincs tõle. Olivér sajnos érzékeny rá. Vigasztaljon, hogy két-három éves korukra általában kinövik az ételallergiát, azt a kis idõt meg már féllábon állva is ki lehet bírni Kép.

Egyébként én sem az OBI-ra lettem volna kiváncsi, hanem a programokra. Az OBI egyébként is gagyi. A férjem lakberendezõ, elég sokat járunk mindenféle barkácsáruházba, de az OBI-ban kapható cuccok minõsége és az áraik is kritikán aluliak. Gondolom Vp-ben még drágább az OBI, tekintve, hogy ott nincs is igazi konkurencia.

Nem akarom elkiabálni - mert igencsak babonás vagyok - de Olivér egy pisszenés nélkül átaludta az elmúlt két éjszakát. Reméljük, megtartja eme kedves szokását Kép Általában akkor alszik rosszabbul, ha éppen ekcémás a bõre és éjjel nagyon viszket szegénykének.

Mi holnap reggel megyünk Füredre, hétfõn jövünk.

Szép hétvégét!

Igika
igika
 
 


sziasztok
Hát jól elfáradtam megint. Mindig csak errõl tudok beszámolni Kép Ma voltunk Pécsen, suliban, Hanna egész jól bírta, bár elég nyügi volt idõnként, ma bújt ki úgy igazán az elsõ foga!!!Nagy nap Kép Csak már ott kekeckedik a második is, így nincs nyugtunk.

Igika
Teljesen egyetértek az OBI színvonalával kapcsolatosan.

Anyapoc
Mi is indultunk már, valahogy most nem volt olyan jó - gondolom a pici hely miatt. Meg meg is lepõdtem, amikor azok a nagyfiúk megérkeztek, mert azt hittem, h baba-mama klub, de persze nem zavart, csak furcsállottam, Szoktak máskor is lenni nagyobbak?
Azt hiszem, a következõre nem megyünk el, de utána tutira megyünk. Viszont megbeszélhetünk majd valami idõpontot, s akkor elmegyünk felétek kocsival, s sétálhatunk egyet. Persze ha megjön a tavasz Kép
Nem megyünk úszni két fõ okból: egyik bnõm úszásoktató ismerõse szerint egyáltalán nem éri meg, mert tk semmit sem csinálnak, csak befröcskölik a babák arcát. Tehát szerinte érdemesebb nem fizetni, csak "éppen akkor " lemenni a babával, meglesni mit csinálnak, s magatoktól csinálni.
A fõ ok viszont, h végre leparkettázzuk a hálószobánkat, már meg is vettük tegnap a hozzávalókat.
Egyébként márc. 15 lesz, nyitva ilyenkor az uszi?
Nektek azért jó szórakozást, s nagyon kíváncsi vagyok, milyen!
Lett ám egy-két jó kép Bulcsúról és Hannáról, amint lesz erõm, átküldöm õket.

sziasztok
bringa és Hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Nekünk is elég húzós napunk volt ma.KépRáadásul tegnap színházban voltunk(végre egy program..),éjfélkor feküdtünk.

Reggel 6-kor kelés,aztán uszi,aztán egyik család,aztán másik család.KépFürdetésre értünk haza.Remélem,Bulcsú reggelig alszik!Kép

NAGYON SZUPER VOLT AZ USZI!
Amint tudok,rakok fel képeket is.Igaz,a végére kicsit nyûgös és fáradt lett Bulcsú,de nagyon élvezte és igazán ügyesen "úszott".Aztán én is úsztam egyett,de két hossz után kidöglöttem.KépA fiam jobban bírta...Kép
(Kicsit bõvebben lent megtaláljátok)

Kati

Sajna lagzi nem lesz,mert az ifjú pár nem az a fjta.Csak legény-és leánybúcsúztató lesz,amolyan beszélgetõs buli elõzõ este.De én az esküvõre is nagyon kíváncsi vagyok!Imádom az esküvõket!!Kép
Azért táncolnék egy jót végreKép
Ja,nekünk sem lett bajunk a tejtõl!!!

Igika

Semmi gond.És nem lett semmi baja Bulcsúnak,mert tegnap azt kapott,mivel én a színházban csücsültem.Anyukám közölte,hogy kapott már,amikor egyszer szintén õ vigyázott rá(nem tudom ,mikor),csak én elfelejtettemKép
Csak aztért ijedtem meg,mert nálunk Apa profi az ételallergiában és félek,nehogy Bulcsúnak is ilyen bajai legyenek.Az jó,ha kinövik,bár én úgy tudom,Apának késõbb jött ki,már nagyobbacska volt.

Gratula Olivérnek!!KépKépKépNagyon ügyes!Tényleg!Az idegen környezet nem zavarja meg(pl. ha nem otthon alszik)?

Az OBI biztos drágább lesz,mint máshol,mert Vp-ben minden drágább,mint másholKépMég a Tesco is,szerintem.

Jó hétvégét a Balcsinál,bár nem jósolnak semmi jót!


Bringa

Szerintem is a hellyel volt a gond,tényleg nagyon kicsi volt.Nagyon nyûgös is volt minden babóca.Bár Bulcsú amúgy is kicsit hisztike,amióta ilyen balga az idõjárás.Miért nem jöttök jövõ héten?Kép
Nagyobbak most voltak elõször,én sem értettem,bár engem sem zavart.Kicsit furcsán is néztek ki azokkal a játékokkal azok a nagyfiúk.Nem?

Szuper lenne együtt sétálniKépKépKép,mert a klub alatt mégsem lehet úgy dumcsizni,mert mindenki a babákra figyel(ez csak természetes):Mindig úgy jövök el,hogy jaj,ezt sem kérdeztem meg,meg azt sem!!!

Az usziról én is ezt halottam és én is úgy tervezem,hogy nem akarok oda járni folyamatosan (bár úgy néz ki,itt is lesz,folyt.köv.).De szerintem megéri az egy-két(vagy 5)alkalom.Azért azt nem mondanám,hogy semmit nem csinálnak(én is eléggé szkeptikus voltam).Velünk egy pasi foglalkozott és mivel mi kezdõk voltunk,mindent megmutatott és NAGYON tetszett,ahogy a babával bánt.Mindent megmutatott rajta,aztán nekem kellett csinálmi.És csodák csodája,Bulcsú nem sírt nála,pedig nagyon féltem tõle.Elég sok mindent tanulunk egy-egy alkalommal,nehéz lenne megjegyezni(én is ezt terveztemKép) és a haladók már nagyon profi dolgokat mûvelnek.Gondolom ezért kell a fokozatosság is.késöbb én is hét közben akarok menni,mert akkor nincs senki és addig vagyok bent vele,amíg akarok.Szóval kicsit túlzás,hogy befröcskölik csak az arcukat(ilyen nincs isKép) és legalább 10 féle gyakorlatot csináltunk.Nem akarlak ám rábeszélni!!Én uígy gondolkodtam,mint Te!

Ja,és nyitva volt az uszi,Judit(Zoti mamája) megkérdezte.Csak itt dolgoztak,Pesten nem.

Nagyon belehúztatok,mióta Apa megjött!Egyedül parkettáztok?Gondolom ez az újfajta parketta,ugye?Mit csináltok Hannával addig?

JA,GRATULÁLOK a fogakhoz!!!Nekünk elindultak a felsõk is.Hogy viseli a kisasszony?Kép
Nekem meg jó felvételeim vannak Hannáról!Csak nem tudom elküldeni..KépMajd ha több összegyûlik,akkor átvesszük videora,jó?


Jaj,már megint túlteljesítettem magam.Bocs

Mindenkinek jó hétvégét!!

Pusszancs

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Fent vannak az uszis képek!

[url=http://www.babanet.hu/album/main.php?album=71" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/album/main.php?album=71[/url]

Akinek van kedve,kukkantson be!


CsÓk

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Ki kellett (volna) ma mennünk az OBI-ba, mert a parkettázáshoz kellett vmi, s a Tecsóban nem volt tegnapelõtt. Hát még jó, hogy nem volt az OBI-ban sem, mert azt a sort, ami ott volt! Menekültünk kifelé Kép
hanna ma a kiságyban is felállt. (teszek fel majd képet róla) És kb. összesen két órát játszott a porszívóval Kép

Anyapoc
Nagyon cuki Bulcsú a vízben! Az úszógumit ti vettétek, vagy ott adták? Na most belelkesítettél! Szerinted úgy is tudok menni, ha apa nincs itthon, csak én meg Hanna? Nem túl komplikált az öltözés?

Többiek hol vagytok? Vagy hétvégéztek apával?

bringa és hanna
bringa
 
 


Jó reggelt!

Tegnap mi a Tescoba ugrottunk be és csak messzirõl láttam a tömeget,de iszonyatos volt!!!!

Nem tudom,mi történt Bulcsúval,de még mindig alszik!!(pontos idõ 8.25)Éjjel 1 órával késõbb szopizott,kb 5-kor.Megint idõjárásváltozás van?!!KépKépKép
Bringa

Az úszógumi egymásikkislányé volt,tõlük kaptuk meg kipróbálásra,denagyon tervezem,hogy veszek egyet Bulcsúnak,mert nagyon praktikus,nem?Kép

Tudsz jönni egyedül is(mármint Hankával),mások is járnal úgy.Meg ha mmi megyünk,akkor úgyis segítünk!!!Kép
Láttam sok jó dolgot,ami nekem nem jutott eszembe.Pl hogy az ember felveheti elõre a fürdõruhát és csak le kell mindent dobálnia magáról.Na,nekem ennyi eszem nem volt!Kép
Vannak asztalok,ahol lehet öltöztetni a babát.Aztán én vittem egy csomó felesleges cuccot.Ami meg kellett volna,azt persze nem.KépDe már okosabb vagyok.
A héten vmelyik reggel megyünk le(csak úgy önállóan),ha van kedvetek,gyertek el Ti is!Legalább nem lesznek sokan(szerintem senki) és akkor jobban meg tudtok ismerkedni a vízzel.

Tényleg jó,ne hagyjátok ki!!!

Anyapoc és Babapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!KépKép

Na megjöttünk a balatoni hétvégérõl. Nagyon jó volt, csak írtó rövid. Végül is nem volt olyan vészesen rossz idõ, csak fújt a szél. Azért tudtunk Bencével sétálniKépKép Szilviékkel is összejöttünk szombaton is és vasárnap is. Nagyon szupi volt!!!KépKép

Igika:

Nektek hogy alakult a hosszú hétvége? Gyermeked? Még mindig átalussza az éjszakákat?

Anyapoc:

Nagyon aranyos Bulcsú az usziban. Örülök, hogy tetszett!!! Hidd el Bulcsúnak is egy nagy élmény! Ott nem adnak ilyen kiegészítõket mint úszógumi, labda, kukac stb.? Itt mindig mindent adnak. (Természetesen nem örökbe, csak ott) Egyedül a gatyóját kellett megvenni, meg a karúszót.
Mit néztetek meg a színházban? Hasmars hogy áll?

Bringa:

Gratula az elsõ fogacskához. Nem viselte meg nagyon?
Szerintem Ti is próbáljátok meg az uszit. Ott mennyibe kerül egy hónap?
Ha lementek Pécsre hol tudtok aludni? Laknak ott rokonok, vagy kivesztek egy szobát?
Na mára ennyi, legyetek jók!!!!!

Kati
kfk
 
 


Halihó!

Mi is megkerültünk! Hogy vagyok? Sajna a mi hétvégénk is baromi rövid volt, szinte semmire sem maradt idõnk. Szombaton anyukámék, vasárnap anyósék, hétfõn reggel meg már tepertünk is vissza. Szerintem Olivér sem igazán csípi Budapestet, mivel a visszafelé tartó úton végig ordítozott, háromszor kellett megállnunk az autópályán. Végén már csurgott róla az veríték, annyira behergelte magát. Mi baja volt, már sosem tudjuk meg Kép Szombaton nagyon fel volt dobva a kis szentem az "új" helytõl, új arcoktól, tudtam, hogy vacakul fog aludni emiatt. Hát igazam is lett. Éjjel egykor már ordítozott, akkor áthoztam közénk, ott meg - nem tudom, hallottatok-e már ilyet, de sírva aludt. Utána már akklimatizálódott és a mára virradó éjszakát már megint átaludta. No de elég belõlünk...

Lányok, nem is kérdeztem, ti Vp-ben merre laktok? Én a Cserhát lakótelepen laktam röpke veszprémi pályafutásom alatt.

Bringa,
mit tanulsz Pécsett? Másoddiplomás vagy? Ilyenkor ki vigyáz Hannára?

Anyapoc,
örülök, hogy Bulcsúnak nem lett baja a tejcitõl!!! Mondjuk, ha tényleg ilyen erõs hajlam van a családotokban az ételallergiára, akkor nem ártana megkérni a gyerekorvosotokat, hogy adjon beutalót egy teljes körû allergológiai kivizsgálásra.
Nagyon jók a képek Kép!! Gratula!!! Kép

Kati,
bizony, ezek a fránya "otthoni" hétvégék már csak ilyen rövidek Kép Mikor mentek legközelebb? Szilvivel itt a neten beszéltétek meg a találkoztó? Klassz lehetett Kép

És a végére egy kis önreklám, elkészült a férjem szakmai oldala, ha gondoljátok, nézzétek meg:
[url=http://www.lakberendezok.hu/hernadipeter/index.html" TARGET="_top]http://www.lakberendezok.hu/hernadipeter/index.html[/url]

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Úgy tûnik,Bulcsú sem ússza meg a megfázást.Ma már köhécselt és kicsi hõemelkedése volt az este.Bár néha nem tudom eldönteni,hogy csak játékból köhög-e,mert újabban azt is szokta.MInden esetre holnap meglátogatjuk a doktor nénitKép

Képzeljétek!Rájött,hogymilyen ügyesen tud hátról hasra fordulni!Így hiába teszem le hanyatt,azonnal hasra fordul!KépKépKicsit fordítva csinálmindent,de legalább ide is eljutottunkKép

Látom,mindenki idõzavarban van!Kevés a 24 óra egy napban,mi?KépKépÉn is így vagyok vele!

Kati

Nem tudom,hogy adnak-e kiegészítõket.Az úszógumit lehet,hogy õk hozták(amiben Bulcsú is le van fényképezve),de azt hittem,az az egyik babáé volt.De ígymár nem vagyok benne biztos.KépAkarok neki majd egy olyat venni,mert nagyon jónak találom.
Mi úgy kaptuk egy ismerõstõl az úszópelust kipróbálásra.Azt mondta az oktató,ha nem kakilt bele a Manó,akkor mossuk ki és szárítsuk meg és nyugodtan használjuk többször.Ezzel is lehet spórolniKép

A hasmenésünk,úgy tûnik,alább hagyott.Ma pl. nem is volt kaka.Remélem,minden rendben lesz.Ma estére be is falt Bulcsú egy egész üveg almapürét!

A színházban a Kölyök c. musicalt néztük és nagyon jó volt.Igaz,az elején elég szomorú,mert a fõszereplõnek az elején meghal az éppen akkor született kisfia.Hát,gondolhatod,mit éreztem...KépMeg is sirattam.Nagyon megható volt.Na de semmi szomorúság!
Azért is áll olyan közel a szívemhez,mert az egyik tanítványom öccse játszotta az egyik fõszerepet.
Ha tudjátok,nézzétek meg,ha játszák ott.Érdemes.

Merre sétáltatok?Almádiban csak?Itt egészen jó idõ volt.És hogy bosszantsalak,ma majdnem 20 fok..KépBezzeg a hétvégén!

Igika

Akkor nektek jóbólés rosszból is kijutott..KépKép
Azóta is jól alszik Olivér?

Mi a Haszkovón lakunk,remélem,nem sokáig..Kép

Az allergiavizsgálattal még nem akarom szegényt macerálni.
Amúgy az apjának is nagyobb korában jött ki,talán még neki sincs semmi baja.Majd ha mutat vmi igazi tünetet(mint nálatok a csalánkiütés),akkor rászánom magam.De itt hatalmas tortúra minden vizsgálat és várni ugye nem szeretünk..Kép

Megnéztem a honlapot,nagyon jó!Aranyos a szakálla a férjednek Kép
Lehet tanácsot kérni majd rajtad keresztül is?KépCsak vicc volt...

Na megyek,megvizslatom a csemetét,nem takarózott-eki.Kép

Pusszancs

Anyapoc és Bulcsú

Ja,küldjétek az adatokat a táblázathoz!

anyapoc
 
 


Sziasztok!KépKép

Igika:

Örülök hogy szerencsésen visszaértetek. Úgy látszik nem csak nekem rövid a hétvége.KépKép
Az én szüleim meg a Szilvi szülei nagyon jó ismerõsök. Mi a Szilvivel csak nyáron ismertük meg egymást és azóta tartjuk a kapcsolatot. Na meg nem is laknak olyan messze a szüleimtõl. Tulajdonképpen mindig találkozunk amikor lemegyünkKépKép
Gratula a szakmai oldalhoz!!!!

Anyapoc:

Nagyon ügyi Bulcsú!!!KépKép Majd mostmár napról napra újabb dolgokat fog produkálni.
Mi utoljára akkor voltunk színházban amikor még terhes voltam. A gyalog galopp-ot néztük meg és nagyon jó volt. Most már rászedem a férjemet és minden hónapban szakítunk rá idõt. Megnézzük ezt az elõadást is ha van rá lehetõségünk.
Nem sétáltunk csak nálunk voltunk és beszélgettünk, talán majd legközelebb!

Na jók legyetek!!!

Kati
kfk
 
 


Hello!

Anyapoc,
gratulálok Bulcsúnak az átforduláshoz! Nagyon ügyi! Az én kisfiam 7 hónapos koráig meg sem moccant, semerre sem volt hajlandó fordulni. Aztán belejött a dologba, azóta meg sem áll. Egész nap rámol, pakol, jön-megy, intézkedik.
Jobbulást a babádnak, remélhetõleg tényleg semmi komoly!
Egyébként tényleg szívesen ad az "uram" tanácsot lakberendezés ügyben, csak kérdezz bátran Kép

Kati,
nem is tudtam, hogy ez az ismeretség Szilviékkel ilyen régi keletû. Valamiért azt képzeltem, hogy itt a neten barátkoztatok össze. Biztosan már megint magamból indultam ki, mert nekem jóformán csak ilyen "virtuális" barátnõim vannak Kép.

Hú, a színház az klassz lehet. Én utoljára 9 hónapos terhesen voltam színházban. Moziban is tavaly májusban utoljára Kép No de nem lesz ez mindig így, remélhetõleg. Úgy néz ki, akárhogyan is ódzkodom tõle elõbb-utóbb be kell szereznünk egy bébiszittert, tekintve, hogy a nagymamák és egyéb segítõk száma zérus halmaz Kép

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Szóval nem csak én szenvedek kulturahiányban?Kép
Én is terhesen voltam utoljára moziban,úgyhogy ez most felüdülésvolt.

Bulcsún kijött a megfázás teljesen,de nagyon jól viseli.Tiszta a tüdeje,a torka,csak az orra folyik,de rettenetesen.KépLehet porszívózni...

Kati

A Gyalog-galopp a kedvencem,bár még csak filmen láttam.Gyakran idézgetünk belõle ApávalKépKépMilyen színházban?

Igika

Több fiús anyukától hallottam,hogy késõbb kezdett a babája forgolódni.Kezdek megnyugodn,bár azért annyira kétségbenem estem,csak kicsit uncsi volt,hogy pattannom kellett,ha a fiatalúr úgy gondolta,hogy testhelyzetet akar változtatniKépMert ugye a kivitelezõ eddig én voltam..Kép
Most éppen az egyik kiscipõjével küzd a járókában...

Hogy bírod az állandó felügyeletet az otthon értékeinek védelmében?!KépKép

Nincs a közelben játszóház,ahol le lehet parkolni néhány órára a Manót?

Köszi,majd talán élni fogunk a lehetõséggel(tanácsadás),csak már jussunk oda!!

Na,megyek fürdetni,megint este lett..Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok

Igika
A netes bnõkbõl gyakran válnak hús-vér barinõk ám! Kép
Phd-zom, nyelvészetbõl. Hannát viszem magammal, mert még igény szerint szopik, fejni nem fejtem sosem, s nem bírnám ki egy teljes napig nélküle. Így hát valaki mindig jön velünk kísérõként (ha apa itthon van, term. õ). Csak aza abaj, h most annyira anyás, hogy senkivel sincs igazán el, sír, ha nem vagyok ott, sõt, ha nem az én kezemben van Kép
Úgyhogy nem tudom, pénteken mi lesz.
ja, én a Cholnokyn lakom.

Anyapoc
Most belelkesítettél uszi ügyben. Csak még nem tudom mikor érek rá. Egyeztessünk, jó? Ti mikor mentek legközelebb?

Kati
Igen, Hannának ez az elsõ fogacskája. Nálatok mikor jött ki az elsõ?

bringa és hanna
bringa
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltûnésért, de borzalmas napjaink voltak! Kata kapott Ab-t, s mellékhatásként posija pipacs lett. Vérzett is neki. Talán már kicsit jobb. Meztelenkedett a kisasszony. Én már mikor ránézek a popsijára, attól rosszul vagyok, õ meg csak akkor sírt, ha víz érte :-(
Talán már javulgat kicsit. Mellé még a 6. og is kínozza. Jó lenne egy kis fájdalmat átvenni tõlük, ne szenvedjenek annyira.

Anyapoc: hogy van most az úszás? A kezdõ. Melyik nap, s hány vekker? Fûzfõn voltatok ti is úgye?

Hannának gratula a fogacskához!

A Cholnoki felé van a cég, ahol dogzom :-)
A Penny fölött.

Kezdõdik a forgolódással, majd kúszás, mászás, s séta. Kata még egyedül nem tud menni, de nagyon szeret. Derék, s ideg ölõ elfoglaltság sétálni :-) Vezetni kell :-)

A DM-be lehet kapni úszópelust. Nem is írtózatos összeg volt még õsszel, de lehet venni spec úszónacit is. Mi kinõttük már, ha megint megyünk, újat kell venni. Bár, lehet, hogy jobban megéri, az úszópelus, ha többször is lehet használni!

Ide veszprémbe mindig a sz@r céek jönnek. Igazán jöhetett volna az Auchan, Cora, Praktiker.
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!!KépKép

Igika:

Szilvivel még csak tavaly nyáron ismerkedtünk meg, de szerintem a szüleink már évek óta tartják a kapcsolatot.
Ez tényleg nagyon rossz, hogy nem tudod kire hagyni Olivért. Itt fent senki nincsen aki vigyázzon rá?

Anyapoc:

Nálatok hogy megy Bulcsú orrának porszivózása? Engedi?
Bence mindig olyan hisztit vág le!Kép Most már tanítom hogy fújja ki az orrát hogy ezt elkerüljük. Nagyon ügyesen csináljaKép
Egy cseppet se aggódj hogy Bulcsú nem olyan mozgékony. A baba-mama klubba amikor még jártunk volt egy kisfiú aki 1 hónappal fiatalabb volt Bencénél és még csak nem is állt, Bence meg már jött-ment. Szerintem ma már Õ is!KépKép
A gyalog-galopp nagyon jó színházi elõadásban is. Sokat nevettünk!!KépKépÉrdemes megnézni, pedig nem nagy sikert jósoltam neki. Azt hittem hogy csak filmen lehet jó!

Bringa:

Bencének 5 hónapos korában jött ki az elsõ fogacskája. Ma már 16 foga van és mindegyikkel megszenvedtünk!Kép
Még mindig nem irigyellek a tanulás és az utazás miatt. Jól bírja az utat?

Szilvi:

Képzeld Bencének 2 napja olyan hasmarsa van, hogy tiszta piros a fenekeKép Nincs más kísérõtünet, csak megy a hasa. Lehet hogy megint a fogacskája? Nem nagyon engedi meg, hogy belenézzek a szájába. Új fogat nem látok, csak esetleg azt tudom elképzelni, hogy a felsõ rágófogak még csak most jönnek ki teljesen. Nem tudomKép

Na szép napot mindenkinek!!!

Ui.: Éva hol vagy?

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!Kép

Ma már jobb volt az éjszakánk,nem volt extra ébredés a megfázás miatt.De este tönkrement a porszívónk,úgyhogy az orrszívásnak lõttek.Reggel úgy kellett egyet kölcsönkérnem a szomszédbólKép


Bringa

Sajna a megfázás miatt jövõ hétre halasztódik az uszi.Szombaton biztos megyünk,ha minden rendben,delehet,hogy még hét közben is egyszer.Majd hétvégén megírom,mi újság a megfázássalés akkor már ponotsabbat tudunk.Kép
Mi a helyzet parkettázás ügyben?Szépül a lakás?

Fogatok hogyvan?
Ja,múltkor elfelejtettem gartulálni a felálláshoz!!!!KépKép

Szilvi

MIt kapott Kata?Nem igazán értettem..KépJa,rájöttem!Antibiotikum?!!KépKépIlyen mellékhatás is lehet?Jobban van már?
Szóval már 6fogúak vagytok?Kép

Uszi szombaton van,az elsõ foglalkozás fél9-kor kezdõdik és utánna fél óránként váltás.Párhuzamosan megy a kezdõ és haladó,amennyire én láttam.

Nem lehet semmi naponta több órát görnyedve mászkálni KAtával.Dehát mindenkinek ez a sorsa.Nekem már ajálgatták a bébikompot,de hallani sem akarok róla.

Most sem drága az úszópelus.A 10-12db-os 1700 Ft körül van.

Igika

Hát nem egy leányálom az orrporszívózás.KépNagyon kiabál szegény,de amint felveszem,azonnal megnyugszikKépFélek,hogy félni fog a porszívótól.
Desajnos muszáj csinálni,mert alig kap az orrán levegõt.Kép
Hogyan kezdted az orrfújást Bencének tanítani?Láttam a Kismamában egy speckó lufit,amivel gyakorolhatnak a gyerekek.Kép

A mozgás miatt már nem aggódok.Akkor voltak inkábbbajok,amikor a nemalvás miatt kicsit visszaesett a fejlõdésben,de már mindent bepótolt.Sõt..!Kép

Na megyek,mert lassan felkel a törpe és össze kell készülõdnöm a sétához.

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
jobbulást Bulcsúnak, remélhetõleg hamar rendbe jön szegényke! Nekünk eddig csak egyszer kellett Olivér orrát porszívózni, naná, hogy utálta, de tényleg meg kell csinálni, különben jó kis arcüreggyulladást vagy hasonlókat lehet összeszedni. Akár azon az áron is, hogy megutálja a porszívót Kép
Mit jelent az, hogy a nemalvás miatt visszaesett a kisfiad a fejlõdésben? Annyira keveset aludt?

Sajnos tényleg senkire sem tudom hagyni manócskát itt Bp-n, de hát már akkor tudtam, hogy így lesz, amikor még csak pocaklakó volt. Igaz, a nõvérem 5 percre lakik tõlünk, csakhát õ a saját gyerekeivel sem ér rá foglalkozni, nemhogy az enyémmel. Õ némiképp szerencsésebb, apai részrõl a nagyi nagyon közel lakik hozzájuk. Néha persze eljön anyukám vagy az anyósom és akkor meg tudunk lógni pár órára. Szerencsére Olivér nagyon barátkozó gyerek, jól elvan mindenkivel, aki kedves hozzá.

Bringa,
a nyelvészet az nagyon húzós, csodállak, hogy ezt választottad. Én rettenetesen utáltam az egyetemen, egyszer szigorlaton meg is húztak Kép. Inkább az irodalmat szerettem. Melyik nyelvbõl csinálod?
Gratulálok Hanna fogacskájához! Nagyon megszenvedi? Olivérnek 4 hónaposan már volt foga, érdekes módon sosem harapta meg a cicimet.

Egyébként, remélem igazad lesz a netes barátnõkkel kapcsolatban. "Otthon" egyébként vannak normál barátnõim, de itt sajnos a 3 év alatt sem sikerült kialakítanom igazi baráti kapcsolatot. A munkahelyemen a hasonló korúak úgy néztek rám, mikor terhes lettem, mintha a Marsra készülnék. Itt a lakótelepen meg mindenki úgy el van magával foglalva, senki sem kiváncsi a másikra Kép

Szilvi,
sajnálom Katát a pipacs-popsi miatt. Különben meg nem is értem, miért kell ilyen pici gyerekeket antibiotikummal tömni. Több kárt csinál, mint hasznot.
Járni egyébként még Olivér sem jár, még vezetgetve sem. Mindez nem akadályozza meg abban, hogy pár perc alatt háborús övezetet csináljon a lakásból.
Igazad van, az OBI, mint írtam, tényleg nagyon tré. A legjobb talán ebben a mûfajban a Brico Store vagy a Praktiker. Az Auchan-t nagyon szeretem, annyira olcsó, hogy sokszor itt vásárolok be anyukámnak és viszem le a cuccot Füredre, tényleg kemény ezreseket meg lehet spórolni egy nagyobb fajta bevásárláson. A veszprémi Tesco-n nagyon meglepõdtem, talán nem túlzás, ha azt állítom, hogy kb. 10-15%-kal drágább, mint a pesti. Itt - mivel egymással pont szemben van az Auchan és a Tesco - nem mernek nagyon elszaladni az árakkal.

Kati,
most hétvégén jöttök haza? Állítólag szombattól már szuper idõ lesz, kár lenne kihagyni Kép

Most megyek, Olivérke kezd magához térni az ebéd utáni sziesztájából...

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Az úszit azért kérdeztem, mert írtátok, hogy lehet, hogy hétközbe is lementek. Azt hittem,hogy most már van hétközbe is. A szombatit tudom,mert jártunk mi is.
Kata popója már szebb, de még messze van a jótól.

Kati: nekünk azt tanácsolták, hgy csak kamillával mossuk a posiják. Semmi fürdetõszer.

Katának 8 hónaposan jöttek ki az elsõ fogai. Egyszerre 2 :-)

Szilvi
fksz
 
 


sziasztok
Most én is gyors leszek, mert pakolnom kell, ezért most nem név szerint írok, bocsi.
Holnap indulok Dunaújvárosba, anyósomékhoz, mert együtt megyünk Pécsre pénteken, csak vasárnap jövök vissza vp-be. Pécsen egyébként csak egy napot vagyok, aznap haza is jövök mindig. (egyébként angol szakos voltam, de a magyar jelnyelv a témám)
Parketta kész, nagyon klassz lett!
Hanna állandóan ácsorog. Minden elképzelhetõ dolgon feláll. Most már a kiságyban is, ezért elég nehéz eleltatni Kép (errõl tetem egy képet a profilomba)

mindenkinek jó napokat, pici katinak szép popót, Bulcsónak pedig taknyamentességet!
pusszancs,
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!Kép

Itt nagyon szép idõ van, úgyhogy összeszedem magam és a fiam és lemegyünk az udvarra. Majd utána jöhet a házi munka! Ezt ki kell használni. Mostanság nem mentünk le, mert olyan hasmenése volt hogy jóformán 10 percenként új pelus kellett rá, így meg nem nagyon lehet sétálni veleKép

Anyapoc:

Igazából magától kezdte el az orrát fújogatni. Látta tõlünk és elõször csak utánozta, de most már egyre erõteljesebben csinálja. Jó lenne ha megtanulná és mellõzhetnénk az orrszívót!

Igika:

Ez tényleg nagyon szomorú, hogy még oda sem tudod vinni!Kép
Sajna nem megyünk most hétvégén haza, marad az itteni sétaKépKép Ti mentek?

Szilvi:

Most már hála az égnek javulóban van a popója. Csak Neogranormonnal kentem. Usziba nem tudunk menni, mert ugye nem lenne jó ha 10 percenként üríteneKépKép Majd jövõ héten bepótoljuk. Én még mindig fürdetõkrémet használok és nem teszek semmit a vízbe. A kamilla jó ötlet!!! Úgy is megyek le, majd veszek a patikában.

Bringa:

Jó utat Neked!!! Majd jelentkezz ha megjöttél!KépKép

Na megyek, összekészülõdök én is és séta!!KépKép

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!Kép

Kezdünk kilábalni a náthából. Kiderült, hogy nem a porszívóval van a gond, hanem az automatánkkal, úgyhogy cserélhetjük..KépAddig kértem kölcsön másik porszívót, mûködött is, de ma már az semKépEz az igazi pech.
Néha még szörcsög Bulcsú orra, ilyenkor nehezen megy a szopi és nyûgös.

Igika

Elég zûrös volt nálunk az alvás sokáig, mert éjjel 6-8szor is felkelt Bulcsú és csak cicivel tudtam visszaaltatni.Vagyis másfél óránként ciciztünk(nem volt kellemes hónapok után).Szóval az éjszakák mindennek mondhatók voltak, csak pihentetõnek nem.Gondolom, neki sem.Nappal meg fél óránál többet nem volt hajlandó egyben aludni.Aztán jött a nyûgösség.Egész nap ölben volt(6-7kilónál nem volt semmiKép),de az sem tetszett neki.Aztán már nem volt hajlandó játszani, csak panaszkodott és mindent "elfelejtett".Nem forgott semerre,abbahagyta a dumálást stb.Azóta minden rendben,alszik és hamar bepótolt mindent.KépDe nem voltak könnyû hónapok.

Hát tényleg nincs egyszerû dolga az embernek Pesten.Barátnõket szerezni...Ott túl sok az ember és tényleg mindenki magával van elfoglalva.
Szerencsétek van,hogy OLivér ilyen.Nálunk sokáig hiszti-hegyek voltak,ha idegen jött hozzánk(még a szülõk is).De mára elmúlt,teljesen meg vagyok tõle lepõdve.Nálatok nem volt ilyen korszak?

Bringa

Gratula az ácsorgáshoz, kicsit ugyan nehéz volt megtekinteni.Küldesz majd nekem emilen ilyen képet?
Jó utazást!

Kati

Milyen volt a séta?Itt õrülten fújt a szél,majdnem felborította a babakocsit.Amúgy meg sütött a nap.
Jobbulást nektek!Úgy látszik,most ti jöttök..KépNálunk már úgyis elmúlt a hasmars..
Biztos az a legjobb,ha magától fujja az orrát,mert az tényleg hatékony.Az orrszívózás macera,de tényleg muszáj(lenne).

Szilvi

Ja,én saját szakállamra akarom hét közben levinni.Azt mondta az edzõ,hogy lehet vinni nyugodtan,had ismerkedjen a vízzel.Talán nem lesz annyira fáradt sem,mint múltkor.

Na megyek turmixolni a hétvégére,aztán pakolom a bõröndöt és irány a buli!!
Jó hétvégét!

Anyapoc és Bulcsúpoc

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálunk is hétágra süt a nap, csak ez a fránya szél ne fújna Olivérke egész éjjel nyekergett, állandóan felébresztette a zörgõ redõny Kép H. Bóna Márta szerint jövõ héten már igazi tavasz lesz Kép Kép. Legyen igaza!

Anyapoc,
az alvással kapcsolatban olyan volt, mintha az én kisfiamról írtál volna. Nálunk is volt olyan, hogy 6-8 alkalommal feklelt, cicizett, ordított. Na meg ezek a napközbeni félórás alvások! Azt hittem megbolodnulok. Mire belekezdtem valamibe, már fel is ébredt. Bár én nem vettem észre rajta a kevés alvás miatt visszaesést. Mindenesetre nagyon durva lehetett, nagyon megijedhettél Kép
Nem, Olivérnek szerencsére nem volt "barátságtalan" korszaka, mindig ilyen kis barátságos "hepi" gyerek volt, sokáig úgy hívtuk, hogy "Kisboldog".Mostanában minden szembejövõ babakocsinak két kézzel integet és kiabál, hogy "baba-baba". A kocsit toló anyukák meg majd jót mosolyognak a látványtól.

Kati,
igen, mi megyünk most is. Anyukáméknak most lesz a szülinapja (egy nap különbséggel születtek Kép, úgyhogy nagy heppenés várható. Mi egyébként tavasszal-nyáron sûrûbben járok haza. Ti az autópályán mentek? Vettetek matricát? Mi nagy fogcsikorgatva, de megvettük az éveset, kiszámoltuk, legjobban az éri meg nekünk. Mindenesetre nagyon horror díjakat szabtak Kép Kép

Mindenkinek szépséges hétvégét!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!KépKép

Jó hétvégét mindenkinek!! Ma is tettünk egy nagy sétát a Városligetben. Nagyon szupi idõ volt. Kicsit hûvös, de azért ahol sütött a nap ott jó volt. Bence nagyon élvezte az állatokat amikkel találkozott. Nagyon tetszett neki, hogy a galambok csoportostúl elrepülnek mikor feléjük szaladtKépKép
Fel voltam háborodva egy kissé mikor megnéztük hogy mennyi egy állatkerti belépõKép( 1500,- Ft egy felnõtt jegy. Veszprémben mennyit kérnek egy belépõért?

Anyapoc: Bulcsú már kigyógyult a náthából? Hogy telt a hétvége? Majd számolj be!!

Igika: De jó Nektek hogy megint mentek!!!!!! Biztos ott is nagyon jó az idõ és azért a nagy bulizások közepette sétálni is tudtok.
Még nem vettünk matricát mert egyenlõre elég jó a 70-es út. De nyáron még az autópálya is be szokott dugulni, hát akkor mi lesz ezen az úton. Úgyhogy mi is fogunk venni éves bérletet, mert az éri meg a legjobban. Nyáron mi is sokszor megyünk le Balatonra, mert Apóséknak Fonyódon van nyaralójuk úgyhogy felváltva északi és déli part. Bár én jobbnak tartom az északi partot, na és sokkal szebbnek. Elfogult vagyok?
Na jó mára én is bedugulok és mégegyszer nagyon szép hétvégét mindenkinek!!!!!!!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok a mai idõhöz?KépÚgy beöltöztem,hogy majdnem meggyulladtam séta közben...Kép

Sajnos Bulcsú még szenvedi a náthát,de nem vészes,csak ha eldugul az orra.De a porszívót változatlanul utálja.

Igika

Sokan vannak így,nem is tudom,hogy bírják mások hónapokon keresztül. Igazság szerint nem is annyira megijedtem,inkább kétségbe estem.Azért,mert nem tudtam,hogy mi a normális(eleinte).Aztán amikor már semmit nem csinált,csak nyafogásból állt az egész nap,akkor éreztem,hogy vmi nem stimmel,de nagyon.
Hát igen, a fél órás alvások.Én bele sem kezdtem semmibe.Még levegõt sem mertem venni.KépSzerettem volna olyankor aludni,de mire elaludtam volna,a Manó már fent volt.Szóval se éjjel,se nappal...Kép
De már minden szuper!!!És ez a lényeg,nem?Kép

Szóval Olivér csípi a babákat?Nekem is szimpik az ilyen Manók.Ha meglátnak egy babakocsit,mutatnak rá és már mondják is.Odajönnek,megnézik.Annyira aranyos!
Bulcsúnál volt egy idõszak,amikor bki idegen láttán üvöltött.Most meg mindenkivel simlizikKép

Kati

Szóval még nyögjük a náthát.Volt,hogy egymás után kétszer kellet porszívózni Bulcsú orrát és eszméletlen mennyiség volt benneKép

A hétvége szuper volt,azt leszámítva,hogy Bulcsút itthon kellett hagyni.Ilyen távol még nem voltunk tõle.Arról nem is beszélve,hogy igen furcsán nézett ránk,amikor megérkeztünk.Mint aki nem is tudja,mit is keresünk mi ottKépHiába,még el lehetne lopni.De majd 1-2 hónap múlva..!

Szóval jókat ettünk,táncoltunk és nagyon szép volt az esküvõ.A párom videózott,úgyhogy még megnézem néhányszor,mielõtt megvágja az anyagot.A menyasszony nagyon szép volt és nem hagyományos.Nem az a habos torta típus volt,hanem hosszított kosztümszerû(de mégsem az) volt a ruhája és kalapja volt.Nekem nagyon tetszett.
Borzasztóan hiányzik Szeged.Ha nem lenne akkora a munkanélküliség,vissza is költöznék.Olyan szép az a város.Na,ennyi elég is a szentimentelizmusból...

Állatkert:mostnem tudok pontos árat(Bringa szerintem tudja),de van egy olyan akció,hogy 3 jegy áráért egész éves bérletet kapsz.Szerintem ez nagyon jó,lehet,hogy mi is megcélozzuk.Amikor utoljára voltam a pesti állatkertben,még "csak" 800 Ft volt a belépõ,de azon is kiakadtam.Bár van látnivaló.És ha az állatokra költik,akkor rendben is van.

Na megyek,mert nagyon nyûgös a pici fiam egész nap.Lehet,hogy jön a foga megint.Kép

Pusszantás

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Változatosság kedvéért most én vagyok beteg. Pedig szedek gyógyszert, de nem túnik úgy, hogy használ. Már alig kapok levegõt.
Egyszerûen nem tudun kilábalni, mert egymást fertõzzük vissza :-(
Attól félek, hogy megint elkapta Kata is :-(

Valamelyikötõknek véletlenül ismerõse akad a rendõrségen?
Meg kellenne tudni, hogy bemértek-e vagy nem. Nem igazán szándékozom megvárni a cetlit, ha igen, hanem legyen idõm felkészülni :-(
Nem szeretném, ha elvennék a jogsim :-(

Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek kellemesen telt a hétvégéje, lassan küszöbön a következõ Kép Nekünk is jól sikerült anyukámék "bulija", a Borcsa étteremben voltunk és isteni finom kajákat ettünk. Olivér nagyon jól viselkedett, neki is beállítottak egy etetõszéket, ott ült nyugiban és megette az összes rántott fogasomat Kép Van izlése a gyereknek. A hétvége óta egyébként nagyon szépen sétál már kézen fogva is.

Kati,
hát igen, szerintem is nektek is az éves bérletet lenne célszerû megvennetek, azzal jártok a legjobban. Ha azt nézed, hogy az heti bérlet is csaknem 2000,-, akkor tényleg nem éri meg alkalmanként matricázni. A minap egy kedves nyugdíjas hölgy - az utca emberét kérdezték a tévében - azt mondta, hogy nem érti, miért tiltakoznak az autósok az autópálya díj ellen, ha volt pénzük a többmilliós autóra, akkor erre is legyen Kép Bence hogy bírja a hosszú autóutat?

Anyapoc,
nem is tudtam, hogy eredetileg szegedi vagy! Nem gondoltam volna, hogy ott is ekkora gond a munkanélküliség. Hiszen olyan nagy város... Hogy kerültél Vp-be? Elhiszem, hogy honvágyad van, én aztán igazán megértelek Kép Bulcsú jobban van már? A szép idõ biztosan segít kikúrálni Kép

Szilvi,
jobbulást! Hol mértek be? Nekem sajna nincs ismerõsöm ilyen körökben Kép

Mi is tegnap 2 és fél órát voltunk sétálni ill. a játszótéren, mégis hisztériás rohamot kapott Manóka, mikor a végén feljöttünk. Én is vastag cipõt vettem, a végén már teljesen beledagadt ebben a hirtelen támadt melegben.

Tegnap elmentünk megnézni a bölcsit, nagyon közel van hozzánk, a kertjére néz az ablakunk. Januárban ui. sajnos kénytelen leszek visszamenni dolgozni a mocskos anyagiak miatt Kép Kép. Ismerõseim jól beijesztegettek, hogy legkésõbb április végéig be kell íratnom akkor is, ha csak jövõ januárban megy. Kiderült, hogy ez már régóta nem így van, bõven elég, ha decemberben íratkozunk be. Akkor már végül is majdnem két éves lesz, persze így is lelkiismeret-furdalásom van Kép

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Ma még csodálatosabb idõ volt, mint tegnap!!!! Lent voltunk Bencével vagy 2 óra hosszat az udvaron. Nagyon élvezte a napsütést és fõleg azt, hogy nem volta rajta kabát, sapka.

Anyapoc:

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat az esküvõn!Kép Elhiszem hogy nagyon hiányzott Bulcsú. Mi még csak pár órára hagytuk itthon Bencét, de nekem az is sok volt.
Ma szólt anyósom, hogy kapott két tiszteletjegyet a Fábry Showra és menjünk el mert Õ is úgy látja ránk férne egy kis kikapcsolódás. Annyira örülök neki.
Remélem Bulcsú már teljesen kigyógyult a náthából. Sokat sétáltok ebben a jó idõben?

Szilvi:

Jobbulást Neked!!!! Nehogy össze-vissza megfertõzzétek egymást. Remélem hamar rendbe jön Kata popsija.
Nem is mondtad, hol fényképeztek le?

Igika:

Szuper, hogy jól sikerült a buli!!!!! Olivérnek van étvágya!KépKép
Bence nagyon jól bírja az utat mikor megyünk le mert szinte végig alszik. Gondolom Olivér is!
Biztosan megvesszük az éves matricát. Na nem most hanem egy kicsit késõbb mert most elég sok mindenre kell kiadnunk pénzt és az nagy érvágás lenne. Ameddig lehet addig a 70-es úton közlekedünk.
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod a bölcsi miatt! Gondolom nem jó kedvedbõl mész vissza dolgozni. Én is hallottam már olyan bölcsirõl ahova fél évvel elõbb be kell jelenteni az igényt mert nincs hely.

Kati
kfk
 
 


sziasztok
most csak bejelentkezem, hogy megvagyunk, de holnap megint megyünk, csak most a másik irányba, most Somogyba. pakolás, stb.
hanna egész jól bírta, bár azért voltak kritikus pontok. Most lesz osztálytalálkozóm, kíváncsi vagyok, kivel mi történt. Oda is persze hannával megyek, sajna a párom most is kint van, de már kezdem megszokni..(ez persze nem igazKép
Minden betegnek jobbulást, olvasok ám azért, s nemsoká újra visszakapcsolódom a témákba, de most muszáj pakolnom, vasalnom, stb.
mindenkinek szép napokat, mi nagyon élvezzük ezt az idõt!
bringa és hanna
bringa
 
 


Sziasztok!


Bulcsúnak megint elõjöttek a foltjai,úgyhogy ismét meglátogattuk a bõrgyógyászt,természetesen magánrendelésen.Megint jó kis lóvé lesz.Aztán vehetjük a tavaszi cuccokat...:!Eszméletlen,hogy mit el nem mernek kérni egy-egy darab ruháért!KépEgy mini sapka is majdnem 1500 Ft.Vagy csak én látom ilyen sötéten a helyzetet?Na mindegy.

Igika

Nem vagyok szegedi,bár inkább annak érzem magam.Ott jártam középiskolába és egyetmre,szóval 9 évig volt az otthonom.Tényleg sokszor honvágyat érzek,fõleg,ha ott vagyok.Jobban ismerem,mint Veszprémet,pedig jóval nagyobb város.
A munkanélküliség egész Csongrád megyét jellemzi sajnos,ezt mesélték a barátaim.Olyan szinten,hogy tanári álláshoz csak kihalásos alapon lehet jutni..KépElég durva,de szó szerint így van.Minden nyugdíjasnak megvan a helyére a jelölt.

A párom a Borcsában dolgozott még régen(akkor még nem ismertem) évekig.Amikor pocakos voltam,elmentünk arra,de én nem mentem be,csak kívülrõl nézegettem.Jól kikupálódott.
Szóval Olivér szereti a pocakját,mi?!Tényleg jó ízlése van!Kép
Lehet,hogy nem jutott el a tudatomig,de Olivér most kezdett sétálgatni?Nagyon ügyes gratulálok!Már úgy várom,hogy Bulcsú is produkáljon vmi újat!

Ja,ne izgulj,én szeptemberben megyek vissza dolgozni!KépDe nálunk nem lesz szükség bölcsire.Nincs is túl sok belõle.
De ha Olivér ilyen barátságos,nem lesz gond a beszoktatással.Kép

Szilvi

Gyógyulj meg!!!!És a család is!Kép
Sajna rendõr ismerõsöm itt nincs nekem sem.De talán meg is kaptad a cetlit...Kép

Kati

Ki fog vigyázni Bencére,amíg "mulattok"?Kép
Egyébként nagyon kellenek az ilyen kikapcsok,mert különben megzöldül az ember.Amíg nagyon hideg volt,alig tudtunk vmit csinálni,hiszen mozogni is alig lehetett.Most meg minden napra van program..Kép
Sokat sétálunk egyébként,legalább másfél-2 órát.De én a nagy hóban is ennyit voltam kint vele(jó meleg bundazsák,de jó volt neki..!Kép),mert ez jár.De azért észre lehet venni,hogy tavasz van.Na nem azért,mert megjöttek a fecskék,hanem mert egyre több a babakocsi az utcán..Kép

Bringa

Mégis megvagytok?!KépTe sem tudsz megmaradni a fenekeden!Mi van a fogacskákkal?Nekünk már készülõdik a következõ kettö.Bulcsú nyafka is egy kicsit.Vagy ez a frontok miatt van?

NA,befogom...

Jó éjt!

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Hál isten ITT A TAVASZ!!!!!!!!!!!!
Annyira, de annyira jó!
Már lehet dolgozgatni a kertben. Kata is segített :-)
Úgy nézett ki, mint egy varacskos koca iszapolás után :-)
Remélem nem mártek be. Ezt kelenne megtudni. A 8-ason Herend környékén. Nem álló kocso volt, szembe jött, de úgy néztem, mintha mérõ lenne. Remélem nem az, vag egalább is nem mért.
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

No, az írásforgalomból látom, hogy ti sem a számítógép elõtt töltitek napjaitokat. Kár is lenne, annyira szuper az idõ, a gond csak az, hogy Aigner Szilu szerint kedden vége a dolce vitának és megint hideg lesz Kép Ti mit adtok rá a manóra ebben az idõben? Szerintetek kell rá sapka?

Kati,
feltétlenül menjetek el a Fábry show felvételére. Mi is voltunk még a gyermektelen idõkben és nagyon szuper volt. A legjobb poénokat, állítom, be sem vágják az adásba. Arra készüljetek fel, hogy legalább három órás a felvétel. Nem árt idõben menni, mert késõbb már egy fogpiszkálót sem lehet leejteni, annyian vannak. Anyósoddal nagy mázlid van! És még a bébiszitterséget is vállalja?! Kép

Anyapoc,
te is tanár vagy? Mit tanítasz és hol? Ki fog vigyázni Bulcsúra ha visszamész? Nagyon irigyellek, hogy nem kell bölcsibe adnod. Itt a játszóréri anyukák úgy néznek rám, mint aki gyerekeket eszik reggelire, mikor megemlítem, hogy januártól bölcsibe viszem Olivért Kép

Szilvi,
én nem nagyon értek hozzá, de hogyan mérhettek be, ha mindketten az ellenkezõ irányba haladtatok? Autópályán már láttam ilyet, de akkor melléd húzzódnak és úgy mérnek. Biztosan nem kaptak le Kép

No megyek, Olivér ébredezik...

Szép estét!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Na kihasználjuk ezt a gyönyörû idõt és amikor csak tehetjük lent vagyunk az udvaron.

Bringa:

Te kis "utazgató"!! Jó neked, hogy nem egyhangúan telnek a napjaid. Számolj be az osztálytalálkozóról!!!!!!!
Férjed hol van? Külföldön dolgozik? Milyen idõközönként találkoztok? Hanna hogy van? Gondolom Õ is élvezi a jó idõt!

Anyapoc:

Tényleg nagyon drágák a babaruhák. Nekünk is most kell bevásárolni Bencének. Cipõ, kis tavaszi kabát stb.
Van egy anyuka akinek 3 gyereke van és ott szoktunk beszerezni egy-két darabot. Nagyon szép és nagyon márkás cuccai vannak. A cipõvel azonban szerintem nem szabad spórolni. Hiszen most alakulgat a lábacskájuk.
Anyósom vigyáz Bencére amíg mi Fábry Shown leszünk. Már nagyon várom.

Igika:

Igen, anyósom egyik kolléganõje már volt a shown és Õ mondta hogy este 6-ra mentek és majdnem éjfél volt mire kijöttek. Biztos tuti jó lesz!KépKép
Személy szerint én nem adtam Bencére sapkát. Csak egy nadrág, pulóver volt rajta (persze a pulcsi alatt azért hosszú újju body). Néha én is úgy éreztem, hogy talán kevés de megnyugtattak hogy nem fog megfázni. Mondjuk nem csodállom mert amennyit ment meg játszott!KépKép
Hát röviden ennyit, megyek mert megjött a párom és meg kell vacsiztatni!KépKép

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Tényleg ki kell használni ezt a jó idõt,amíg lehet!De még hátra van az április és az ugye elég bolondos...!
Úgy nézünk ki,hogy BUlcsúnak megint foga jövend.KépCsak nem tudom eldönteni,hogy melyik.A felsõ kettõ is nagyon úgy néz ki,meg az alsó szemfogak helye is.Lehet,hogy egyszer csak 6 fogunk lesz?!!!Kép

Bulcsú eljutott arra a pontra,hogy bmilyen kaja van a kezünkben,azonnal el akarja venni.Minden kellene neki és hisztizik érte!!!
Már meg kellett kóstoltatnom vele a téliszalámit(persze csak megnyalhatta),de nagyon tetszett neki!Kép


Szilvi

Megjött már az értesítés vagy mégsem mérõautó volt?
Mostanában nagyon ellenõrizgetnek..!
Jó nektek,hogy van kertetekKép!

Igika

Én is bajban vagyok a ruházkodással.Sokszor úgy érzem,nem is kell sapi,de azért megvárom vele a huszon-fokokat.
Mert ugye nehogy túl meleg legyen a ruci,aztán nehhogy megfázzon..!
De ma már csak gatyó meg vastag pulcsi volt rajta vékony sapoval.De nálunk van,aki még overált ad a babára(csak vékonyat kapucnival),be van takarva és még a lábzsák is rajta.Én ezt azért túlzásnak tartom.Ráadásul mi már sportkocsival közlekedünk.De még nem mondta Bulcsú,hogy fázik.Kép!
Biológia tanár vagyok egy középiskolában(Ipari,ha így ismered).Valószínûleg anyósom fog vigyázni Manóra .Egyébként ne csinálj belõle lelkiismereti kérdést,hogy bölcsibe kell adnod.Millió-egy gyerek felnõtt már így.Én speckó 5 hónapos koromtól bölis voltam.A pénz meg jól jön,nem?Csak már annyira túl van liberalizálva az anyaság,hogy sokszor túlzásba esnek az emberek.Ha vki megteheti és szeretne,maradjon otthon.Az én lelki békémhez kell a munka,pedig nem vagyok munkamániás.Persze csak 4 órában.És ott a csomó szünet!!Kép

Ja,egyébként tudnak így bemérni,ez a disznóság..:!Kép

Bringa

BOLDOG HÉTHÓNAPOSSÁGOT NEKTEK Kép Kép így utólag!Mi a helyzet a kis hölggyel?Megyünk usziba szombaton,nem jöttök?Már ha addigra itthon lesztek..Kép

Na bedugulok,legyetek jók!

Amúgy a többiek hol vannak?!!!

Anyapoc és Bulcsúpoc

anyapoc
 
 


Nem mentek át ezek a fránya képek!!!!Kép

Szóval:

Bringa!

Ez Hannának jár: Kép

Ez meg mindenkinek,csak úgy
Kép

Aranyos,nem?

Merre jártok,csajok?!!!!!!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Lányok!

Megkerültünk mi is Kép Elég nehezen jutok az íráshoz mostanában. Egyrészt ugye itt ez a csodás idõ, másrészt meg mostanában annyi angol házim van, hogy valahogy sosem érek a végére. Már féléve járok szombatonként a tanfolyamra, és most, hogy közeledik a nyelvvizsga ideje, a tanárnõnk nagyon bekeményített. Végül is ezt egyáltalán nem bánom, csak hát a "passzióimra" kevesebb idõm jut.

Babaruhák: nekem állati mázlim van, a nõvérem kisfiától mindenféle szuper holmit megöröklünk, így erre nem kell sokat költenünk. Anyukám néha vesz azért neki egy-egy darabot, általában turkikban szokott vásárolni elég jó cuccokat bír kitúrni. Az újaknak tényleg horribilis áruk van Kép Kiscipõt vettünk nemrégiben - ebbõl ugye mindenképpen új kell - 7.500,- Ft volt egy 19-es méretû. Remélem, az aki a családtámogatások összegét megállapítja is néha betéved egy-egy ilyen boltba Kép

Anyapoc,
igen, tudom hol van az ipari. Igazad van, szerintem is mindenki maga döntse el, hogy meddig akar és tud otthon maradni a babájával. Sokszor nekem is hiányzik a munka, ilyenkor elkap a hév, hogy igen, nyomás vissza dolgozni, de a másik felem meg inkább itthon maradna még, hogy nevelhessem a picikémet. Valami félmegoldás kellene, pl. részmunkaidõ. Tanárként ezt tényleg meg lehet csinálni. Gondolkodtam én is, hogy esetleg gyakoroljam-e az eredeti szakmám és visszamenjek némettanárnak, talán így nem lenne gond megoldani, hogy 2-3 körül én mehessek Olivérért a bölcsibe és ne valami felbérelt bébiszittyó.

Anyósodért irigyellek!!! Az enyém tavaly szeptemberben jött el elõször hozzánk pár napra (Olivér akkor már majdnem 7 hónapos volt), addig csak "leugrott" néha Füredre (ennek áltagos idõtartama 20 perc volt), ha ott voltunk. Ezek után halálra sértõdött, amikor a gyerek fényképalbumában nem volt róla kép beragasztva. De hát mikor is fényképeztem volna le??? No mindegy, ez az anyós téma megérne egy új topicot.

Kati,
hogy vagyok, mikor mentek Almádiba? Mi most egyelõre nem. Valszeg csak húsvétkor tesszük tiszteletünket legközelebb.

Szép napot!

Igika és az éppen horpasztó Olivér
igika
 
 


Sziasztok!

Sapkán én adok Katára. Elég kényes a füle, s félek, nehogy baj legyen vele.

Mérni sajna betudnak így is, sõt még ködben is. Ezek a lézerek elég sokra képesek. Az elve az, hogy a közeledési sebességet határozza meg. Ha idõben észreveszi az ember, s lassít, akkor b@szhatják :-))) 10% eltérésre vannak beállítva. 90 nél 99 felett mér. Én legalább is így tudom.
Lakott területen, ha 30van, akkor is CSAK 90 felett kötelessek feljelenteni, addig a rend õreinek hatásköre, hogy mit csinálnak :-( Kényük-kedvük szerint. A reagálási idõt sajna nem tudom a mûszereknek, pedig ez a lényeg. Én legalább is így tudom. Még nem kaptam semmit.
Én is dolgozom heti 2*4 órában Addig anya vigyáz Katára. Ennyi kell is, mert bekukulnék otthon. Otthon, mikor tudok dolgozom, de azért kell az eljárás :-)

Kata 6 hónaposan megkostólta a sült csülköt. Egerben voltunk .-) Nem lett semmi baja. Ma már megeszik mindent, én nem a nagykönyv alapján szoktattam ételhez. Mindent kostólt, amit mi ettünk, s egy idõ után egyre több hamit evett. Mostanában már válogat is a kisasszony :-)
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Na,jól itthagyott minket a tavasz!
Pedig már sportkocsival jártunk,de most kénytelen vagyok ismét kinyitni a régi nagyot,mert ez a szél elvinné a könnyû kocsit!!
Tényleg,ti hogy álltok/álltatok babakocsi terén?Kép
Most vettük a sportkocsit(Graco city sport),meg vagyok vele elégedve.A régi Hauck,elég nehéz.A köv. babihoz szeretnék másikat,de gõzöm sincs,melyik a jó.De lehet,hogy mégis megtartom ezt,mert nagyon jó védett és télre ez nagyon kellett.


Bulcsú kitalálta azt etetés közben,hogy amikor adom a szájába a kaját,akkor a lábával átkulcsolja a kezemet(nehogy véletlenül könnyen menjen a dolog..Kép)
hihetetlen mennyiségeket megeszik már és szpoi után.Remélem,mostmár a mérlegen is látszani fogKép

Igika

Jó tanulást!Német tanárként angolul?Na jó,németül persze nem kell...És milyen igazad van.Nekem is le kellene már tenni angolból a nyelvvizsgát,de lusta vagyok.Ésvmi új szak is kéne,mert ez az egy kevés..Kép

Most mit dolgozol ezzel a diplomával?

Tényleg mázlid van a ruhákkal,nálunk elsõ unoka,senkinek nincs semmilye.Én is sokszor nézelõdök turkiban és nálunk is a nagyszülõk hozzák az új cuccokat.Legalább a következõ babócáknak már leszKép

Tényleg lehetne topikot nyitni anyós ügyben,bár nekem rossz tapasztalataim nincsenek,de hallok és olvasok sok szörnyûséget.A tiedet sem értem igazán.Egyébként hozzá is szoktatok menni?

Szilvi

Jól kimûvelted magad fényképezés ügyben!Kép

Szerintem ha eddig nem küldtek,már nem is fognak.De azért légy résen!

Nálunk is megy a kóstolgatás,mert persze mindig az kéne az úrfinak,ami a mienk.Málnaszörp,vajas kenyér,újság...Kép
Én azért próbálom magam tartani a "nagykönyv"-höz,mert Apa mindenre allergiás szinte és nem akarom,hogy vmi baja legyen Bulcsúnak.
Kata meg igazi hölgy,szabad válogatnia!!!Kép

Te mit dolgozol?Én is azért megyek vissza,mert nem vagyok otthonülõ,meg ugye a lóvé sem árt..Kép


Na megyek,mert lasan elvitorlázunk(szó szerint) sétálni.Kép

Anyapoc és alvó Babapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
na megvagyunk mi is. tegnap már akartam írni, de aztán az elsõ napok..-ba írtam, s többhöz nem volt erõm. bejártuk a fél orszáot megint Képhanka egész jól bírta, igaz mindig úgy indultam, maikor tudtam, hogy jó passzban van (=aludni fogKép
Az osztálytali isjó volt, bár többen nem jöttek el, hanna mindenkivel jól elvolt. Azt hiszem a szeparációs szorongás teljesen hirelen elmúlott nála. Azért persze anyás, de most már mindenklinél elvan.
Ja, és kibújt végra a második fogacska is! De sajna azóta sem alszik jól, ma éppen azzal kísérletezünk, hogy áttettük a másik szobába (így mi alszunk a gyerekszobában, õ meg a miénkben Kép)

Szilvi
Lehet, hogy lemaradtam, de honnét tudod, hogy lefotóztak? Villant, vagy hogyan vetted észre?

Anyapoc
Tök jó, hogy megint jó az úrfi étvágya! Én is pont gondolkodom az esernyõkocsin.
Munka: én még egyelõre úgy gondolom, hogy itthon maradok, ameddig csak lehet. Inkább most befejezem a sulit, az úgyis eléggé lefoglal. Meg nálunk nincs is kire bízni hankát. Idegenben pedig nem bízom (én is voltam bébiszitter, láttam egy s mást)Meg persze a tervben szerepel a kistesó is nem túl sokára, így többszörösen is indokolt az itthonlét. Egyébként én nem unom egyáltalán, csak az abajom, hogy hanna nem alszik... De ez más tészta. Most persze könnyen vagyok, mert pont azért dolgozik kint a párom, anyagilag ne legyenek gondjaink. Hát mindennek ára van. Ha nem lesz munkája, akkor mi is rákényszerülünk majd arra, hogy én is vállaljak. Azért ithhonról én is dolgozom, de az nem ua.

Köszi a gif-et, én sajna ilyeneket nem tudok, meg már le is maradtam a 7 hós gratuláról, de akkor: gratulálok a 7 és fél hónapossághoz! Kép


Igika
Mi csak az egyik bnõmtõl kapjuk a ruhákat, mert az õ babuja két hóval idõsebb. Egyébként én is turkálok egy csomót. Meg hát hanna is elsõ unoka az egyik oldalon, így mindig el van látva Kép
Tényleg nem semmi az anyósod. Az enyém a lehetõ legjobb! Még nekem is ajándékoz egy csomó mindent. Meg elmondja a véleményét, de nem szól bele semmibe. És segít. Múltkor õ meg a sógornõm jöttek velünk suliba Pécsre.

Kata
Mikor van a Fábry show? De jó, hogy mentek!

Éva
Jól eltûntél! Merre jársz?

na eldugulok Kép
bringa és hanna

uiKép Anyapoc: persze átküldöm a képeket, meg az adataimat is Kép
bringa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: