Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Tudom, hogy nem az én tisztem elmondani, de mivel Márti ezt az örömhírt most nem tudja megosztani veletek megteszem én helyette:-)
Május 19-ÉN 13-órakkor MEGÉRKEZETT TIMI BABA MÁRTI KISLÁNYA!!!!!!!!!!!! 3150g és 52cm.

Többet nem tudok remélhetõleg minden ok.

Puszi mindenkinek:

Linda
bellana
 
 


Linda, köszi az infót.

Márti, ha majd olvasod: Gratulálok a babához, remélem minden rendben. Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!
Tünde

Moncsi! Mi van veled?
Tünde
 


Moncsi!
igy ismeretlenül is üzenem hogy a kollegád felesége aki a 3. babáját várja a H.né Á. épp most van a szülõ szobán és remélem hamarosan meg lesz a kisfia .sok sikert ,erõt egészséget kivánok neki és valamennyiõtöknek
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Kár, hogy így eltûnt mindenki. Remélem nincs baj?

Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!

Adél vagyok, április közepén írtam Nektek, mi Szõdön lakunk. Még nem nagyon szeretném elkiabálni, de múlt hétvégén volt egy pozitív tesztem. Dokinál még nem voltam, csak csütörtökön megyek, amikor betöltöm a 6. hetet. Izgulok azért, jó lenne, ha már egy dokitól is hallanám, hogy állapotos vagyok. Mivel kb 1 éve költöztünk ki, Bp-en dolgozunk a férjemmel és a Margit korházban van a dokim.
Egyenlõre nagyon fáradt vagyok, sokat aludnék és a gyomrom sem az igazi (mintha kelt tésztát ettem volna), sokszor nincs étvágyam. Sajna nem mindig van idõm internetezni, da azért igyekszek benézni.
Gratulálok Mártinak a babához!!!

üdv Mindenkinek
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Mi is Szõdön lakunk, de a Nevelek-dülõben.
Remélem minden rendben lesz a dokinál.
Pihenj sokat!
Én a 8. héttõl a 14. hétig egyfolytában rosszul voltam, nem is tudtam dolgozni menni. Most a 18. héten vagyok és visszamentem dolgozni Pestre és nagyon jól érzem magam.
Nekem van már egy 8 éves kislányom, nektek elsõ baba lesz?
Én Vácon fogok szülni, holnap megyünk a dokihoz beszélgetni a kórházról és a szülésrõl.

Tünde
tünde
 


sziasztok lányok, anyukák
én 12-én tüntem el.
baj volt.
nagyon nagy baj. sajnos. nem tudom képes vagyok-e leirni mégegyszer. a kisbabánkat 15-én császárral ki kellett venni, Pestre kellett vinni de nem lehetett megmenteni és 9 nap múlva, 24-én elveszitettük öt. szörnyü, nem tudom hogy fogom feldolgozni.

a www.nlc.hu honlapon a fórum Babázzunk/Elvesztettem a kisbabámat chat-en megtalálhatjátok a történetemet, én vagyok "momami", ma irtam meg ott is.

a kórház szülészetén maximálisan odafigyeltek rám ezekben a nehéz napokban...

nem nagyon leszek ezentúl sem gépközelben, de azért majd visszaolvasom ha irtok valamit. nagyon nagyon vigyázzatok magatokra és a babáitokra...
Puszillak benneteket!
Moncsi
Moncsi
 


Mégis idemásolom a történetünket amit a másik fórumban irtam.... (Minket is azzal biztatnak hogy ez nem fog mégegyszer elöfordulni, ti se féljetek hogy a babócáitok esetleg hasonló bajba kerülhetnek!!)

12én rossz volt a pici szivhangja a CTG-n. . . 15én este vissza voltunk rendelve a szülöszobára kontrollvizsgálatra, 2 órát figyeltek a CTG-vel és ezalatt 5ször esett 60 alá a pulzusa. . . sürgösségi császármetszést kellett végezni (a 37. hét közepén) nehogy a baba elhaljon méhen belül. azt hittem meghalok. de nem gondoltam semmi rosszra - talán csak a köldökzsinórba gabalyodott bele! a mütét alatt spinális érzéstelenitést kaptam és nem aggódtam, még akkor sem amikor a baba nem sirt fel, és azonnal elrohantak vele, és egy szót sem szóltak csak annyit hogy fiú, és kicsi. A férjem addigra már visszaért a böröndömmel és kétségbeesett arccal várt a folyosón. Fél óra múlva a doki az ágyam szélén ülve elmondta hogy a Cerny alapítvány Pestre a SOTE koraszülöttintenzivre fogja vinni az én nagyon kicsi babámat. 1200g/48cm és 4/6 apgar. ezeket csak késöbb tudtam meg, akkor nem is mertem rákérdezni. a Cerny megmutatta öt az inkubátorban és nyugtatgattak, nem lesz semmi baj. de másnap a férjem zokogva jött látogatóba, már elötte járt a gyermekklinikán és mivel Bálintnak súlyos fejlödési rendellenességei vannak (sziv, tüdö, agy, vese. . . Istenem segits) nem fogja megélni az 1 hónapos kort. . . csak sirtunk.
a tejem megindult a 3. napon de nem volt gyogyszer, csak másnap. a hugom Pesten dolgozik és megkeresztelte öt, és minden nap meglátogatta. a 6. napon kiengedtek és meglátogattuk Bálintot aki egyre jobban nézett ki, de közben belül súlyos beteg volt és sokat szenvedett. de legalább láthattam, megsimogathattam, és énekeltem neki mint amikor még a hasamban volt. bocsánatot kértem töle amiért nem úgy történtek a dolgok ahogy igértem neki. nagyon sokat sirtam, mert sajnáltam hogy annyit szenved. 24én telefonáltak, hogy elveszitettük öt. . .

Ez a betegség nincs leirva a szakirodalomban, nagyon ritkán fordul elö, felismerhetetlen, nincs rá magyarázat. Valószinüleg egy véletlen génhiba, nem szülöi ok, nem fertözés. A 20 hetes genetikai ultrahangon (PRAXIS rendelö) még nem láttak semmit, utána a normál kórházi UH-n fejméret normális volt, a többit nem nézték, az összes eredményem negativ volt, a pocakom és a sulyom viszont a 32. hét óta nem nött. de ez senkit (doki, védönö) nem érdekelt.

Most már megnyugodtunk csak még mindig ott a döbbenet, a hiány, a hitetlenség - ez VELEM TÖRTÉNT MEG???

Ugyanakkor örülök minden megszületö kisbabának és nektek is gratulálok - soha ne felejtsétek el, bármi rossz történt a szülés alatt vagy ha problémátok van a szoptatással, alvással, a gátsebbel, vagy akármivel: EGÉSZSÉGES A GYERMEK! ez a lényeg - bármi más eltörpül és nevetségessé válik emellett. . .
Vigyázzatok magatokra és a babáitokra.
Puszillak mindannyiótokat
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Nagyon sajnálom ami történt veletek és szeretném kifejezni együttérzésemet.
Tudom, hogy ilyenkor nem lehet mit mondani, nincs semmi ami választ adna, vagy vigasztalna.
Remélem vannak körülötted barátok akik segíthetnek, de ha én is tehetek valamit érted kérlek jelentkezz!
Addig is sok erõt és hitet kívánok, hogy eltudd fogadni az elfogadhatatlant.

Linda
bellana
 
 


Drága Moncsi!

Én sem tudok mást írni, minthogy ez mégegyszer biztos nem történhet meg!
Egész délelõtt sírtam, mert még belegondolni is rossz, hogy mit élhettetek át.
Jó hogy leírtad, én imádkozom értetek, hogy ki tudjátok valamennyire heverni és a következõ baba majd egészséges legyen!

Tünde
tünde
 


Moncsi!
Én nem ismerlek, de mély együttérzéssel olvastam az emiled. Az én nagymamám is így járt 55 évvel ezelõtt, a kislány a halt meg szülés után pár nappal és utána született két egészséges fia - az egyik apukám. A mama mindig azt mondta, hogy Isten akarta így. Nagyon drukkolok Nektek!
Esetleg van valami javaslatod a jövõre nézve nekünk, hogy mire figyeljünk? Vagy ezek a betegségek csak az utolsó pár hétben alakultak ki? Érdemes genetikai vizsgálatot kérni a magzatvízbõl? Vagy van valami vérvizsgálat, amit Londonba küldenek...

üdv
Adél

Tünde!
Jó, hogy írtál, Te vagy az egyetlen fiatal Szõdön, akit "ismerek"... Mi a focipálya mellett lakunk.
Elsõ babánk lesz és nagyon várjuk. Kalandos volt a rákészülés, mert már majdnem egy éve nem védekeztünk és nem történt semmi. Elmentünk dokihoz mindketten és minden OK volt. A doki rákérdezett, hogy volt-e valaha lázzal járó alhasi gyulladásom. Mivel igen, megcsinált ott a rendelõben UH-on egy vizsgálatot (színes kontrasztanyagot folyattak át a petevezetékemen): megállapították, hogy átjárhatóak a petevezetékeim. Abban a hónapban lettem állapotos, a doki azt mondta, hogy tuti le voltak tapadva a gyulladástól...

Ti mostanra terveztétek a babát vagy így alakult? Neked milyen tüneteid voltak az elején?
Sajna a gyomrom nagyon rossz. Most rájöttem, hogy a narancs jó rá, egész nap azt rágcsálok és pár napja a cicim is érzékenyebb, de nem vészes.
Vannak találgatások a szûk családban, hogy kis Szívünk kisfiú lesz vagy kislány. Nekünk lényegében mindegy, csak egészséges legyen. Ti most kisfiút szeretnétek?
adél
 
 


Szia Adél!

Férjemmel elterveztük, hogy februárban fogunk elõször "élesben" próbálkozni a babával, mert novemberben hagytam abba a tablettát. Elsõre összejött a baba, úgyhogy nagyon szerencsések voltunk. Bár úgy éreztem, hogy meg fog jönni, de mivel fájt a mellem és szédültem gyanús volt, hátha...
7-8. héttõl olyan rosszul voltam, hogy szinte csak feküdtem, egész nap hányingerem volt és többször hánytam is.
Ráadásul amikor másodszor maradt ki a mensi volt egy kis barnás folyásom. Egybõl rohantunk a Váci kórházba, de mindent rendben találtak, de pihennem kellett.
A rosszullét kb. 14. héten múlt el teljesen.
Viszont sokszor húzódik a hasam ahogy nyúlnak a méhszalagok.
Nekünk azt mondták, hogy a lányos anyukák vannak ilyen rosszul, de mindegy mi lesz a baba.
Férjemmel õ lesz az elsõ közös gyermek, de kislányom teljesen apjának tekinti õt és viszont.

Jövõ héten megyünk a kórházba tanfolyamra, itt 3-szor el kell menni ilyenre, hogy az apuka is bent lehessen.

A Te párod ott akar lenni a szülésnél?
Voltál már dokinál, vagy a szõdi védõnõnél?

Szia : Tünde
tünde
 


Drága Moncsi! ha olvasod soraimat fogadd együttérzésemet.Borzasztó ami veled történt.Kívánok neked nagyon sok egészséget és egészséges kisbabát!

Márti
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Miután Linda már megosztotta veletek az örömhírt nekem csak annyi dolgom maradt,hogy mindenkinek megköszönjem a gratulációját.
Kislányunk Timike 2003-05-19-én 13.01-kor megszületett 3150g és 52 cm-el.Papás szülésünk volt.A szülés simán ment engem nem viselt meg, könnyedén vettem az akadályokat a pici lány azonban belilult majd 2 napra rá besárgult.
Hajnali 5-kor megindult a magzatvíz amit nem tudtam hova tenni mi lehet,mert a fiam születésekor ez a magzatviz tiszta volt most pedig rózsaszín és arra gondoltam ez a nyákdugó lesz.Arra gondoltam ráérek még ezért nekifogtam fürödni stb.majdhogy nem már fürdõszobát takarítani de a csurgás nem maradt abba.Na felhívtam a védõnõmet mit tegyek aki azt javasolta hívjam csak fel nyugodtan az orvost õ majd megmondja a teendõket.Fél nyolcra berendelt a kórházba és miután megvizsgált közölte,hogy szülünk ez a magzatvíz és két ujjnyira nyitva vagyok.Fájásaim úgy tíz óra felé lettek az oxytocinos infuzió bekötése után.Párom hõsiesen tûrte hogy a kezét törtdeljem a fájások után.A doki meg ki-be járt persze mindig akkor jött be amikor szünetelt a fájás és azt mondta amíg én mosolygok addig itt nincs szülés legálább egy pici fájdalmat lásson rajtam.Erre a párom is felbátorodott aki nagyon izgult õ vágta el a köldök zsinórt amit elõször nem akart megtenni.
Miután teletorokból felsírt a leányzó a hasamra helyezték apukája elment megnézni a fürdetését majd közel két órát együtt tölthettünk próba szopizással és gyönyörködéssel.
A sárgaságról annyit hogy miután elfelejtették velem közölni a dolgot egyik etetés után elkapták az orrom elõl a lányt és elrohantak vele a 7.emeletre ahol kék fény kezelés és infúziót kapott.Borzasztó rosszul esett a dolog eléggé vigasztalhatatlan voltam de miután láttam hogy olyan borzasztó dolog nem történik vele következõ napra megnyugodtam.Ez persze pluszban ráhúzott a kórházi tartózkodásunkra.Most már minden rendben van felváltva rontjuk a csemetét.Lusta kislány ,azt mondják a sárgaság miatt. Amig folyik a tej addig eszik utána cumisüvegbõl adom a napközben kifejt tejet.Na "dinnyehéjban"(ez szándékos mert a dióhéjba nem fért bele) ennyit most kicsit fáradt vagyok hosszúak az éjszakák.
Üdv mindenkinek:
Márti
Névtelen
 


Márti!

Még egyszer gratulálok a 2 hetes kislányhoz!
Tényleg szerencsés vagy, hogy könnyen ment a szülés.
Azt kérdezném, hogy milyenek a csecsemõsök a kórházban?
Veled együtt volt mindig a baba? (a kékfényt kivéve)

Tünde
tünde
 


sziasztok
bejöttem ma a munkahelyemre hogy kicsit emberek között legyek
ahogy telnek a napok és magunk mögött hagytuk a kötelességeket, lassan gyógyulgatnak a sebek
köszönöm nektek az együttérzö, biztató sorokat. remélem nemsokára újra próbálkozhatunk

megkérdeztem direkt a Gyermekklinikán a professzort hogy észre lehetett volna venni ezt vagy nem, azt mondta hogy igen, nagy felbontóképességü UH-val (ami ugye a SOTE-n van) de ez normál terhesgondozás keretében nem válik szükségessé, és nálunk semmilyen kockázatra utaló jel nem volt.
AFP-n nem, magzatvizvétellel is csak akkor lehet kiszürni génhibát ha direkt azt keresik, (de többezer génhiba lehetséges, tehát nem tudnak véletlenszerüen elöforduló betegségeket kiszürni)

ilyen betegséget csak a végén lehet észrevenni, egyébként azt tudom javasolni hogy terhesség vállalása elött Családtervezö Központot keressetek fel, hogy legalább azt a normál kockázatot minimalizáljátok, ami külsö hatások vagy az anya szervezetének gyengesége miatt elöfordulhat (rubeola és toxoplazmoszis, esetleges nemi fertözés, vitaminhiány, vérszegénység, fejletlen méh, stb) és ha már próbálkoztok akkor ne vegyetek be összevissza gyógyszereket, ne menjetek röntgenbe, szoláriumba, szaunába (forróság) mert hátha már ott van az a kis élet!!!

na ennyi
majd ha visszajöttem dolgozni akkor megint csatlakozok hozzátok, puszi addig is
sziasztok
Moncsi
Moncsi
 


Márti,
neked szeretettel gratulálok!
te is akkor voltál bent amikor én, dehát én a császáros szobában szomorkodtam, egyedül....

Tünde,
a csecsemösök kedvesek voltak de azért úgy láttam hogy szólni kell nekik ha valami nem megy vagy szeretnénk segitséget mert maguktól nem kérdezték meg hogy mi újság (nekem pl. becsomosodott a cicim és segitséget kértem a fejéshez, mivel nem akartuk beinditani de azt sem akartam hogy begyulladjon...)
nekem nem nagyon tetszett a pólya, császár után a baba nem nagyon ismerte fel az anyukáját, ha kibontották volna a pólyából, és a mama átölelte volna a babát akkor talán könnyebben elfogadja a cicit 2 nap tea-cumizás után.

szerintem ha az ember lánya ki meri nyitni a száját és kedvesen kér valamit akkor azt nem utasitják el, szóval nincs miért agódni, szerintem.
Moncsi
Moncsi
 


Tünde,
Na, tiszta egy cipõben járunk... A 7. hét közepén vagyok és ma délelõtt megvolt az elõ hányás. Jól meglepõdtem, mert utoljára szerintem egyetemi buli után éreztem ilyet. Igyekszem a végcélra gondolni. Nem tudok koncentrálni a munkámra sem, semmi értelme bejönnöm. Úgy döntöttem, hogy holnaptól nem jövök pár napig, vagy addig míg ilyen nulla vagyok. Bár gondolkoztam azon is, hogy mit segít, ha most 1-2 hetet otthon maradok a rosszullét meg tart a 14. hétig...
Én is hallottam azt, hogy a lányos anyukák vannak rosszul, de ellenpélda is van a környezetemben. Bár 4 barátnõmnél 3 kislány született és csak a fiús lány nem volt rosszul. Többiek? Tapasztalat?
Vettem magne B6-ot, hátha segít.
Szülésrõl még nem nagyon volt szó, de szerintem a férjem tuti bent szeretne majd lenni.
Védõnõvel még nem beszéltem, de az még ráér a 12. hét körül, nem? Milyen a szõdi védõnõ? Kedves?
Otthon nincs internetünk, nem tudom mikor tudok jönni, de majd ha jövök írok. Addigis vigyázzatok magatokra!

Márti!
Gratulálok Nektek!

üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Szerintem a hányás uniszex dolog. Nekem fiam lett mégis sokáig voltam rosszul és hánytam is. Nekem bejött az, hogy mikor felkeltem, de már sokszor az ágyban elrágcsáltam egy pár háztartási kekszet és ezzel sikerült csökkenteni, vagy elejét venni az émelygésnek. Próbáld ki hátha neked is bejön.
Szia:
Linda
bellana
 
 


Moncsi!

Köszi, hogy írtál a kórházról. Szerintem nem olyan rossz ez a váci kórház. (legalábbis remélem).
Sokszor gondolok rád, tényleg kívánom, hogy a megfelelõ idõben egészséges kisbabátok szülessen!

Adél!

Vígasztaljon, hogy ha rosszul is vagy elmúlik. Az egész a sárgatest hormon miatt van, ha a méhlepény teljesen átveszi a szerepét elmúlik.
Én a 8. héten voltam védõnõnél, õ beutalt vérvételre és a 12 héten kell menni ultrahangra.
A védõnõ telefonszáma 27/592-136 és minden szerdán délelõtt 9-12 ig rendel a szõdi gyerekorvosi rendelõben, egyébként elég kedves.
Ha mész a védõnõhöz vigyél magaddal pisit, mert mindig ellenõrzi nincs-e vele probléma!
Te a Margit kórházban fogsz szülni?
Én is MÁV-ban akartam, de ott már 80000,- egy szülés és messze van. Az utolsó 2 hónapban hetente kell járni CTG-re, meg közben ultrahangra, úgyhogy mi maradtunk a váci kórház mellett.
Jobbulást és gondolj a babára, hogy õ jól van!

Tünde
tünde
 


Sziasztok Lányok!
A rosszullétrõl annyit hogy én az elejétõl fogva émelyegtem addig amig meg nem mozdult a baba.Ez elég hosszú idõ volt.Nekem is tanácsolták a B6-ot,pattogatott kukoricát,száraz kekszet sajnos semmi nem segített úgyhogy ez ügyben semmi épkézláb javaslatom nincs.Én így dolgoztam végig és mire hazaértem már csak az ágyat kívántam látni.

A csecsmõsõk szerintem rendesek nekem kérés nélkül is segítettek a szoptatásnál.Fõleg egy Ildikó nevû volt nagyon aranyos õ eszméletlenül imádja a babákat.Fent a hetediken is aranyosak voltak az Erika és a Böbe.Bár ott akadt az éjszakás mûszakban egy hölgyike akit nem engedtem volna baba közelbe.Jobban szerette szerintünk (ez nem egyedi vélemény)az a betûvel kezdõdõ italokat. Hát tõle kivert a frász.
A baba bármennyit bent lehet a szobában egész nap is,saját magad pelenkázhatod.Éjszakára elviszik ugyan de ha nagyon kéred maradhat.Azért viszik el mert ha bukik a baba te meg elvagy fáradva esetleg nem figyelsz oda jobb a felügyelet.Lehet kérni hogy éjjel is te etesd akkor felébresztenek és kihozzák a babát.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat.
Márti
Névtelen
 


Szia Márti!

Köszi Neked is az infokat.

Tegnap voltunk a férjemmel az elsõ szülésfelkészítõn a kórházban. A szoptatásról volt szó és azt hangsúlyozták, hogy az igény szerinti szoptatás hívei. Remélem is!
Utána megnézhettük a szülõszobát, mert épp nem szült senki.
Nekünk tetszett, csak az nem amikor azt mondták, hogy a kitoláskor felkötik az ember lábát. Ez dokifüggõ, remélem Kondér doki ilyesmit nem csinál!
A vajúdás alatt lehet mindenfélét csinálni.

Tünde
tünde
 


Sziasztok Anyucik!

Ti mennyit próbálkoztatok míg összejött a baba?
Nekem minden ismerõsöm sitty-sutty már várandósak is lettek nekem mg már a Danira is másfél évet kellett várni. A tesó meg persze szintén nem akar jönni már második hónapja. Épp ma vettem 1 tesztet, de persze semmi. Állítólag az is közbe szól, hogy szoptatok, de nem hinném, hogy olyan nagyon.
Kicsit letörtem mert hosszú ám a másfél év ha megint annyit kell várni.

Puszi nektek:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!

Nekem az elsõ kislányom is és mostani pocaklakó is elsõre összejött.
Nem tudom pszichés szempontok közrejátszanak-e, de mi úgy voltunk vele, ha összejön akkor jó, ha nem akkor ennyit kaptunk az élettõl és boldogok vagyunk.
Egyébként én a mostani baba elõtt 4 hónapig hõmérõztem minden reggel, mert kíváncsi voltam van-e egyáltalán peteérés 5 év fogamzásgátló után.
A görbe azt mutatta, hogy a ciklus 17. napján megy fel a hõmérsékletem, tehát az elõtte való nap a legideálisabb és bejött.

Nektek is biztos összejön, addig örülj Danikának, én is arra gondoltam, másoknak egy sem jön össze sajnos.

Jó hétvégét mindenkinek: Tünde
tünde
 


Sziasztok!

Elõször is elnézéseteket kérném, hogy "belezavarok" a topicba. Szeretnélek értesiteni Titeket (hátha valakit érdekel), hogy új babaruhákat árusitok most ki igen kedvezõ áron. Szezonális ruhák vannak, tehát most nyári ill. néhány õszi ruha. Rugik (vékonyak) , napozó, badi stb. Utosló darabok és jóval a bolti ár alatt, ill. nagyker ár alatt.
Akit érdekel (és a késõbbiekben is,mert ez folyamatos) , az kérem keressen meg emailben. Fotót is tudok küldeni a ruhákról és részletes listát is mellé árral együtt.
NÉhány izelitõ az árakból:
-fehér rövidujjas badi 500 Ft
-napozó már 900 Ft-tól


Köszönöm szépen! (és mégegyszer bocsi az offért!)
Sziasztok:Giti
email:gitike@freemail.hu
Giti
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a sok jó tanácsot a rosszullét ellen. Tegnap már jöttem dolgozni, bár a doktornõ tiszta hülyének nézett, hogy minek sietek ennyire. Konszolidáltam az állapotomat, azóta nem is hánytam. Érdekes, de én reggel abszolút nem vagyok rosszul. Reggeliznem viszont kell. Déltán kezdõdik és a legrosszabb 6 utántól lefekvésig. Nem is hányinger, hanem gyomorfájás. Voltam a védõnõnél (Tünde! - tényleg aranyos) és javasolt dolgokat (tej, dió). A savkötõ nem jött be, a B6 szerintem igen. Viszont itt a munkahelyemen azért jobb, mert légkondi van és nincs idõm foglalkozni a "problémáimmal", persze néha nem könnyû koncentrálni.
Igen, én a Margitban szeretnék szülni (teljen le már a 12 hét!!! - most töltöttem be a 8-at), bár azt hallottam ott érdemes, ahol van gyermek sürgõsségi és ezt még nem tudom. Azt sem, hogy mennyibe kerül a szülés. Ennek van fix díja?
80e Ft az tényleg kicsit húzós...

Linda,
Nekünk sem jött össze pik-pak, majdnem egy év volt A kivizsgálásokat fél év után megcsináltattuk és minden rendben volt. Ez a legrosszabb... Ezután megcsinálták a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot (mert régebben volt lázzal járó alhasi gyulladásom) és bár átjárható volt, a doki szerint be lehetett sûrûsödve, mert abban a hónapban már összejött. Ha szoptatsz, lehet, hogy még nem az igazi a peteérésed (magas a prolaktinod még). Ellenõrizheted esetleg egy középidõs UH-on. Nekem a hõmérõzéshez nem volt sosem türelmem... Az LH tesztet kipróbálhatod (12. naptól csinálod és az elsõ erõs pozitív eredménytõl intenzíven kell próbálkozni). A lelki dolgokban annyira nem hiszek, mert mi is példa vagyunk rá (azt hittem tuti azért nem jön a baba...). Szerintem csak a nagyon nagy stressz gátol, ami a prolaktin szint emelkedést okoz szintén. Mi visszagondolva a 11. és 13. nap voltunk együtt és 14. lehetett a tüszõrepedés.

A babapont.hu-n megnéztétek, kiszámoltátok a kínai naptárt? Bejött valakinek?

Üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Örülök, hogy ismét itt vagy!
Ha nagyon rosszul vagy azért pihenj otthon!
Mikor voltál a védõnõnél?
Én június 4-én 10 körül.
Voltál már UH-on?

Linda!

Hogy bírja Dani ezt a meleget?
Tudtok már vele nyaralni menni?
Jó, hogy még most is szoptatsz, nem volt vele semmi gond?
Nekem sok bajom volt anno a szoptatással, kisebesedett a mellem, a kislány lusta volt, folyton elaludt...
Remélem most sokkal könnyebb lesz, most jobban felkészükök.

Tünde
tünde
 


Tünde!
Én is akkor voltam, 11 körül. Szerintem lehet, hogy láttalak is, gondoltam is Rád, de azért nem akartam mindenkit csak úgy leszólítani. Csodálkoztam is, hogy hogy tudnak a lányok a férjükkel menni a védõnõhöz. Mi ha együtt megyünk akkor is tuti reggel lesz, meló elõtt.
Köszi, jobban vagyok (nem hányok, kis mennyiségeket eszek is), de a gyomrom nem az igazi. Viszont a munkahelyemen légkondi van és talán így jobban viselem. 9. hét végén megyek UH-ra, jövõ hét csüti (a 6. héten már voltam, akkor minden ok volt). Úgy várom, hogy túl legyek az elsõ trimeszteren, hogy õrület!!! Te hányadik hétnél vagy? Te végig otthon vagy? Megmondtad a munkahelyeden? Szerintem én csak akkor mondom meg, ha tényleg látszani kezd már. Nem akarom, hogy mindenki velem foglalkozzon...
Azt hallottam most, hogy olyan korházban érdemes szülni, ahol van sürgõsségi gyerekellátás. Kiderítettem, hogy a Margitban van.

Na, írj majd hogy vagytok!
Üdv
Adél
Ui: majd az emil címedre szívesen megírom az igazi nevem, a jövõben hasznos lenne...
adél
 
 


Sziasztok Anyucik!

Remélem mindenki jól van?
ADÉL köszi az együttérzést, jó tudni, hogy azért nem mindenkinek megy 1-2-re a baba. Bár az én ismerõseim nagy része csak gondolt rá és már terhes is lett. Persze tudom, hogy van akinak egyáltalán nem sikerül, de az nem vigasztal.
Köszi a tippet az LH teszttel kapcsolatban már én is gondoltam rá és vettem is 1 vizelettel "mûködõt" -ami elég drága és csak egy alkalomra jó-, meg egy napi használatra valót ami nyál alapján határozza meg van e peteérés. Gondolom az elõbbi megbízhatóbb, de nagyon költséges lenne havonta. Amúgy én sem hiszem, hogy annyira befolyásolnának a lelki okok, mert hála az égnek minden ok. velem és körülöttem.

TÜNDE! Dani nehezen bírja a meleget a kisszobájában eddig 38C fok volt a rekord...Tavaly vettünk egy mobil klimát- olyan mint 1 nagy pórszívó- azt jáatom ha ezer fok van. Igaz nem nagy szám mert vele együtt van a szobában 29C. de azért érezhetõ a különbség és Dani is tud szundizni.
A szopi nehezen ment nekünk is a kórházban be sem indult csak az 5-ik napon, haza sem akartak engedni mert semmit sem szívott a baba. Itthon sem volt segítségem mert az én védõnõm tojik az anyukákra. A gyerekorvos volt aki támogatott meg a Kismama újságban voltak tippek és rendeltem egy ingyenes szpotató füzetecskét. A mellem az elején totálkáros volt, próbáltam bimbóvédõt is mert sebes volt stb. Én tejjel kentem csak és hagytam levegõzni ha lehetett, aztán egyszercsak helyrejött és lett tejem annyira, hogy 7 hónapos koráig csak azt kapott és most is szopik naponta 2-3-szor. Úgyhogy fel a fejjel biztos menni fog!!

Puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Adél!
Az elõbb elfelejtettem megkérdezni, hogy az a petevezetõ átjárhatósági vizsgálat nem horror?
Már nekem is arra kellett volna mennem mikor kiderült, hogy már nem aktuális, mert már Danika ott csücsült a pocimban.
bellana
 
 


Linda,
Én igazán átérzem a helyzeted, de azért jó Neked, mert már ott van egy baba! Én már mindent beképzeltem: hogy összeférhetetlenek vagyunk stb... Nekem ambulánsan csinálták az átjárhatóságit, UH-on. Olyan, mint néhány erõsebb mensi görcs. Mivel nekem nehezen átjárható volt, állítólag jobban fájhatott. A barátnõm ugyanabban a cipõben van, mint Te (egy kislánya van) és Neki most fogja megcsinálni a doki, mert állítólag szülés után is letapadhatott. Szerintem egyszerûbb egy ilyet megcsináltatni, mint gyógyszereket szedni...
Sok sikert!!
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Én rögtön megmondtam a munkahelyemen és a 8. héttõl a 14. hétig betegállományban voltam. Szerencsére nagyon rendes a fõnököm, az irodában ketten dolgozunk együtt egy sráccal. Most még dolgozom, júl. elején 2 hétre nyaralni megyünk Orfûre. Utána meglátom, hogy fogok-e még dolgozni.
Most vagyok a 21. héten. Tegnap voltunk genetikai ultrahangon, mert alacsony lett az AFP-m. Kicsit megijedtem, de hála Istennek úgy tûnik egészséges a baba és KISLÁNY!
Én is vártam már, hogy túl legyek a 12.héten.
email címem: cspt@freemail.hu

Linda!

Én sajnos hamar feladtam a szoptatást a sok probléma miatt. Mindenki mást tanácsolt, anyukám mindenféle kaját tömött szegény gyerekbe, de most más a helyzet, úgyhogy biztos sikerül majd. Kértem mindenféle szoptatási füzeteket is.

Sziasztok:

Tünde
tünde
 


Szia Tünde!

Kb el tudom képzelni mekkora lehet a pocid, mert a kolléganõm most 20 hetes és azért rendesen látszik. Otthon nálunk az utcában is kislány született egy hónapja és az áprilisi szõdi hiradóban is 5-ból 4 kislány. Végülis nincs jelentõsége, az a lényeg, hogy a baba a szerelmünk gyümölcse (én ha választani lehetne, akkor sem tudnék, komolyan). Név ötletetek már van? Nekünk nincs konkrét, egyedül a Katicán gondolkozunk esetleg.
Légyszi írjad meg nekem, hogy az AFP-t hányadig héten csinálják. Ugyanis, amíg szarul vagyok nem érdemes nyaralni menni, ezért mi a 16. héten gondoltuk (aug 4-tõl). Az jó, ha a 17. hét közepén megyek el az AFP-re? Te melyik héten lettél jobban?
Az AFP miatt egy percig se aggódj, mert állítólag nem sokat ér, össze-vissza eredményeket ad. Nekem egy francia könyvem van, ott meg sem említik ezt a vizsgálatot. Az UH. megbízhatóbb, amikor a nyaki redõt nézik. A magzatvíz vizsgálatot nem akartátok? Bár az úgy tudom veszélyes.
Jó Nektek, hogy nemsokára már mentek nyaralni.
Én szoptatásra még nem is merek gondolni, még a szüléses fejezeteket sem olvasom a könyvben. Majd a 12 hét után.
Milyen a szõdi suli? Kislányod oda jár?
Írj majd, hogy hogy vagytok!
üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Nevek: Rita, Flóra, Dorina, Barbara, Loretta

Az AFP-re a védõnõ adja a beutalót és õ megmondja mikor kell menni, ez a betöltött 16. hét, tehát a 17. hét elsõ pár napjára esik az ideális idõpont.
Nekem ezért lett alacsonyabb az AFP, mert nem a középidõben fogant a baba (hanem a 17. napon) és elõbb mentem AFP vérvételre.
Én kb. a 15. héten lettem jobban a gyomrommal, utána meg különbözõ hasfeszüléseim vannak, úgyhogy sokáig nem tudok sétálni, vagy ácsorogni.
A magzatvíz vizsgálatot a minimális kockázat miatt nem kértük, de az ultrahangon is mondták, hogy minden rendben nem kell izgulni.
Patrícia Felsõ-Gödre jár, mert Nevelek-dülõhöz az van közel és nagyon jó iskola. (eddig)
Én is alig vártam a 4. hónapot, most egész jól érzem magam, de sokkal fáradékonyabb vagyok, mint azelõtt.
Csodás férjem van, aki mindenben segít.

Tünde
tünde
 


Szia Márti!

Mi újság Veletek?
Tünde
 


Szia Tünde!
Köszönöm kérdésed jól vagyunk,kicsit fáradtan egyik szopi a másikba nyúlik.A lány jól bírja én már kevésbé.elég kevés időm van bármi másra.Azelőtt kiolvastam egy 400 oldalas könyvet egy-két nap alatt most meg jól elpihennek a polcon amiket megvettem.Na majd ha nagyobb lesz Timike!!
Szia Márti
Márti
 


Szia Tünde!

Képzeld, csüti (9. hét végén) voltunk UH-on. 26 mm volt Bébikénk. Édes volt, mert mozgott a lábacskája. Kaptam igazolást is, szóval most már hivatalosan is állapotos vagyok... A Margit korházba kell jelentkeznem terhesgondozásra és majd el kell mennem a papírral a sződi védőnőhöz is.
Nem túl bíztató, hogy a 15. héten lettél jobban, mivel, nem tudjuk máshogy intézni a nyarat, minthogy a 13. héten és 17-en megyünk 1-1 hétre, egy kicsit aggódok is emiatt. Azt sem tudom elképzelni, hogy ennél jobban fáradékonyabb legyek. Semmi esti programot nem merek bevállalni, ami 8-9-nél tovább tart, mert csak kínlódás... Az én férjem is agyon kényeztet és tényleg nagyon minimálisat dolgozok otthon.
A Rita név nekünk is nagyon tetszik, de igazából még nem nagyon gondolkoztunk ezen, fiúnév egyáltalán nincs... A babapont-os tábla alapján kislány lesz, bár nem én nem hiszek benne. Te ezt kiszámoltad?
Ma reggel találkoztam a védőnővel a doki előtt, mert vártam a férjemre és dumáltunk egy keveset. Képzeld, nálunk tiszta őrület van, mert a férjem vírusos beteg (másodszorra az elmúlt két hónapban, eddigsoha semmi baja nem volt), begyulladt a szeme, torka. Most láza nincs. Úgyhogy megint tartjuk a távolságot. A 12. hétig nagyon kell vigyázni, de a gyakorlatban ez nem könnyű...

Írj ám, ha vannak hírek!
üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Jó volt olvasni leveled, hogy már láttátok rendesen a babucit.
Tényleg vigyázni kell a betegségekkel, főleg arra kell ügyelni, hogy ne legyél lázas!
Én pont akkor voltam influenzás amikor 5 hetes voltam, utána pedig kb. a 15. héten fájt nagyon a torkom. Semmi gyógyszert nem mertem bevenni, ittam kombucha teát,meg ettem mézet, ilyesmit.
Mi július 3-14ig megyünk nyaralni Orfűre. Utána még 2 hetet dolgozom, augusztustól már nem akarok dolgozni.
Én nem számoltam ki, hogy milyen nemű lesz, mindenki azt mondta, hogy aki ennyire rosszul van, annak kislánya lesz. Szerintem ez nem csak ettől függ, lehet alkati, vagy hormonális kérdés is.
Már nagyokat játszik a pociban a picilány, Peti (férjem)is érzi már, sőt reggelente kicsit hullámzik a hasam ahogy mozog és így lehet látni.

Tünde
tünde
 


Szia Tünde!
Már én is alig várom, hogy érezzem Angyalkánk mozgását.
Szerencsére mostanában jó sok a melóm, így nem érek rá magammal foglalkozni és itt a légkondiban jobban is kibírható a gyomorfájás. Este már azért rosszabban bírom, de a célra gondolok.
Ma volt éves beszélgetés a főnökömmel és fél órát papolt a célokról és én csak szótlanul hallgattam, annyira nem érdekelt mit mond, mennyi lesz jövőre a bónusz, milyen előrelépés van... Amíg nem látszik nem nagyon akarom megmondani, ha bírom, akkor az augusztusi nyaralás után a 18. héten. Neked mikor látszott úgy igazán, hogy egy lazább blúzban is látszott?

Jó nyaralást Neketek!! Vigyázzatok Magatokra nagyon! Várok majd élménybeszámolót. (Mi a júli 14-i héten megyünk egy hétre, de utána majd írok.)
üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Én a 14. héten jöttem vissza dolgozni és akkor már látszott, már sehogy sem tudtam volna eltitkolni (szerencsére nem is kellett)!
Kb. a 11. héttől kezdett ugrásszerűen nőni a hasam, most a 22. héten már akkora, hogy mások ezzel szülni mennek.
Patríciával is nagy hasam volt, mert hamar kidudorodott a medencecsontok közül a méh.
Munkahelyemen már felvettek helyettem egy lányt, most őt tanítom be, de a főnököm közölte, hogy mindenképpen visszavárnak, akár 3 év múlva is.
Nem tudom meddig maradok otthon, de 2 évig biztosan!

Most akkor hosszabb szünet következik az írásban, Ti is nyaraljatok jól, vigyázzatok Magatokra, semmi könnyelműsködés!

Tünde
tünde
 


Sziasztok!

Linda, írtam Neked mailt, nem kaptad meg?

Puszi: Katica
Katica
 


Sziasztok!

Örülök, hogy még megvagytok, én valahogy nem találtam ide...Úgy tűnik agyamra ment a hőség.
Nálunk reggel 8- órakkor 30C. van!
KATICA: megkaptam a mailt nagyon örültem neki, de képtelen vagyok válaszolni rá mert a Danitól mostanában wc.-re is alig tudok kimenni. Járókában nem marad meg, úgyhogy egész nap mászok utána. Azért igyekszem miharabb válaszolni.
Sok puszi!!!!

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Megpróbálok feltölteni egy képet az 1 éves Kishercegemröl, hogy lássátok milyen édi.
Hamar elment ez az egy év. Nemrég még én is csak ábrándoztam mikor még csak pocaklakó volt.
Puszi mindenkinek:
LindaKép
bellana
 
 


Sziasztok!

Linda, SMS-t megkaptam, de ide válaszoltál, vagy mailt is írtál? Ez utóbbit nem kaptam. Dani nagyon aranyos és már olyan nagy fiúnak tűnik.KépEgyébként teljesen megértelek, én is így voltam Zolikával, de ne aggódj, fog még javulni a helyzet.Kép

Puszi: Katica
Katica
 


Szia Katica!

Írtam egy kilóméternyi mailt!!! Remélem még nem töröltem ki az elküldöttek közül és akkor elküldöm mégegyszer.

Puszi!!
bellana
 
 


Jól eltűntetek....ÍRJATOK!!!!!!
Linda
bellana
 
 


Linda!

Most jöttünk meg a nyaralásról, Orfűn voltunk.
aki két hete nem látott elájult, hogy mekkorát nőtt a hasam.
Nagyon szép kisfiú Danika!!!
Látom már vannak fogacskái, mindent eszik már?

Katica!
Mi van Veletek? Hogy alakul a terhességed és hogy van a kisfiad, írj!

Tünde
tünde
 


Szia Tünde!

De jó, hogy megkerültél! Jól vagy, hanyadik hétben jársz? Milyen volt a nyaralás?
Dani majdnem mindent eszik, de tejet, sajtot még nem meg pl. málnát sem. 8 fogacskája van és mindent megrág kivéve a kaját. Már 4-szer kellett a torkából kihúzni ami megakadt. Néha azt gondolom idő elött fogok megőszülni. Amúgy imádnivaló, édes eleven kis fiúcska.
Szia, írj!!

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Tünde, mi nagyjából hasonló "korúak" vagyunk, ugye? Nálunk is most van a látványos pocaknövés, szinte napról napra nagyobb, néha az az érzésem, hogy más ekkora pocakkal már szülni megyKépPedig még milyen sok idő van addig. Mi jól vagyunk, csak időközben költöztünk, most már Fertődön lakunk és innen nem messze szeretnénk majd építkezni. Milyen volt a nyaralás? Fürödtél is? Dokihoz mikor mész legközelebb? Tudjátok már, hogy fiú vagy lány a Picur?

Linda, az őszüléssel csak óvatosan, mit szólna hozzá Dani?KépNálunk is volt egyszer-kétszer, amikor "fejre kellett állítani" Zolikát, de előbb-utóbb ez az időszak is elmúlik.

Puszi: Katica
Katica
 


Sziasztok Anyucik!

Remélem nem kiabálok el semmit, ha elárulom, hogy a múlt héten csütörtökön voltunk dokinál és ha minden jól megy akkor jövő márciusában lesz még egy Atomantink, vagy Atomannánk!!!! Most kb.5-6 hetes nem sok minden látszik csak a petezsák, remélhetőleg lakik is benne valaki. Ez csak 3 hét múlva derül ki, akkor megyek újra dokihoz.

Puszi mindenkinek:
Linda

ui: a család még nem tudja...
bellana
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: