Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Krisztina! Igen, valóban, azóta sokkal jobban tudok örülni a kisbabának, pláne, hogy már mocorog is.
Sajna lemaradtam a 4d-dről, mert nem tudtam időben reagálni rá, későn olvastam. Csak azért sajna, mert biztosan ajánlottam volna neked, hogy próbáld megkérni a babádat előtte, hogy mutassa meg magát..Kép Én az UH előtti napokban relaxáció közben megkértem, hogy teljesen, biztosan mutassa meg magát majd. A doki szerint pedig bizti a kislány. Mondjuk elég hihető, mert a párom is meg én is nagyon lányos családból származunk. Ettől azért tudjuk, hogy nem biztos teljesen, de azért mégis..Kép
Egyébként nagyon ajánlom neked a kismama tornát a görcsre (is). Én szuperul érzem magamat, jól átmozgat, és közben rengeteg téma előjön, amiről beszélgetünk, illetve a gyógytornász nő sok tanácsot tud adni tapasztalatból. Lehet, hogy ezt is tudná.. A Kardirexben van, kedd 18.15-19.30-ig és pénteken 11.15-12.30-ig. Mivel még dolgozom, csak a keddire tudok járni. Ha bővebben érdekel, kérdezz nyugodtan. Ja, és mindig relaxációval fejezzük be, úgyhogy mindig előtte kitalálom, hogy miről fogok a picurral beszélgetni. De olyan is volt (UH után), hogy csak azt éreztettem vele, hogy mennyire örülök/örülünk neki.

A munkára visszatérve, mivel kérdezted, úgy gondoltam, hogy úgy karácsony előtt elmegyek szabira, aztán meg táppénzre már. Így pont kijönne. Jó lenne addig bírni. Sajnos az elmúlt két héten sem azért pihentem otthon, mert én kértem. Nehézlégzés nyomasztott szinte minden nap néhány órát, vert a víz.. A nődoki erre rögtön kiírt, pedig alkudni próbáltam vele.. Igaza lett, egy hét alatt elmúlt, de tegnap, a 2. munkanapon már megint jelentkezett egy kicsit. Szóval az elképzelésem az ami, a gyakorlat pedig majd jön hozzá. Mondjuk a pénz miatt sem lenne mindegy..

Nem tudom, hogy a nyelőcsöved égése ugyanaz-e, mint nekem néha a gyomromé, de olyankor állatira jót tesz az igazi citromos limonádé, meg a grapefruit.

Hadd bővítsem én is a fent említett doktorról szóló élménybeszámolókat. Nővérem nála szült kétszer is, neki nem is volt vele gondja, fogadott orvos volt. De a szobában feküdt mellette egy másik anyuka, aki csak véletlenül került őhozzá. Mindketten császárral szültek, de míg a nővérem sebe klassz lett, a varratokat óvatosan figyelve vette ki, a másik csajból messziről kitépte..
Aztán szerintem hagyjuk is a rossz témákat, mert lehet egy dokinak rossz napja is pl. Mint az enyémnek is volt egyszer, amikor az anyu a változókori rendelésen hozzá került és össze is veszett vele, azóta máshoz jár.. Én meg bízom benne és szimpi..és remélem, nem szokott síelni, főleg nem február végén...

Ja és a végén vidításképpen el kell mesélnem, hogy a tornán van egy csaj, nagy hassal (meglepő, ugye?)aki tegnap végig azon aggódott, hogy az otthoni valamelyik kutyájuk mikor kezd elleni, mert akkor ő hagy csapot-papot, tornát mindent, rohan haza segíteni..KépKép

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Fanniflóra!

http://www.babaszoba.hu/services/smallad?cid=3;t=2
egy cím, ahol tegnapi hírdetésben iker-testvérbabakocsit kínálnak. De itt több is van, érdemes böngészni.

üdv. Ttika
ttika
 
 


Halihó
Tegnap jó strapás napom volt, déltől fél kilencig jöttem-mentem. Voltam szülésfelkészítőn is, most azt mutatták meg egy három kilós próbababán, hogyan kell megfürdetni és felöltöztetni. Nem tűnt haszontalannak a dolog, inkább az volt a jó, ahogyan mutatták, hogyan kell fogni a kádban, és megfordítani hogyan kell, ezt otthon ki is próbáltam egy régi játékbabán Kép , de öltöztetéskor csak kising és rékli volt a védőnő csomagjában, így azzal öltöztette fel, plusz textilpelenkát hajtogatott hozzá, hát ez nem emlékeztetett a mai viszonyokra. De csecsemőt azért már öltöztettem, így azt nem vettem zokon, csak fürösztést nem vállaltam még sosem.

Azt is mondták, hogy a fiúk pelenkázásánál egy olajos vattával vissza kell húzni a bőrt erőltetés nélkül amíg megy magától. Ez tényleg így van? Nem baj, ha alatta olajos marad így? Azt mondták, ha szűkülete van, azt majd később lehet nála megoldani, egy darabig csak ennyit kell csinálni. Akinek van fiúcskája, legyen szíves, írja meg, mi a dolog menete. Én szívem szerint nem piszkálnám neki sem olajjal sem mással, hátha tisztul az eleinte magától is. Nem tudom.

A másik amiben nem vagyok biztos, az az, hogy azt mondták, a szárazabbnak tűnő részeket öltöztetés előtt olajos vattával át kell dörzsölni, mint pl a csuklót, meg a pocakot. Én viszont saját tapasztalatból inkább azt mondanám, hogy az olaj csak fokozza a kiszáradást (az én bőrömön legalábbis), és inkább a testápoló, vagy valamilyen lágyabb krém válik be. Ezt ti hogyan szoktátok?

Egy jónak tűnő javaslat volt az, hogy ha úgy tűnik, hogy a baba a fürdéstől felélénkül, akkor inkább reggel fürösszük, de alapesetben olyan este 7-8 között célszerű, hogy azt szokja meg.

Azt is mondták, hogy az első 5-6 héten nem szabad orrszívót használni.

Gyomorsav téma: én akkor éreztem ilyet pár hete, amikor egyszer-kétszer későn volt a vacsi, és jól bekajáltam. Amikor elfeküdtem, valami fura érzés volt talán a nyelőcsövem alján. Életemben nem égett a gyomrom, de akkor azonnal rájöttem, miért hívják égésnek. Azóta vigyázok, mennyi a vacsi, és nem volt ilyen. Egyébként állítólag a mandula nagyon jó rá, a kaukázusi kefír, illetve Rennie-t lehet bevenni ha nagyon kell.

Ma egészen hatig aludtam, úgyhogy mondhatom, hogy jó éjszakám volt!

Pussz
H
holly
 
 

 
 

Sziasztok!

Úgy tűnik nem egyedi jelenség a hajnali felkelés. Nekem mindhárom terhességemet végigkísérte. Bár nekem olyan szerencsés a mostani helyzetem, hogy délután a kétévessel tudok aludni egy-két órát (szigorúan csak példamutatásból!:-)), mégis este 10-11 felé felborulok, viszont hajnali 3-kor ébredek és akkor néha 30-40 percet is fogolódom, míg visszaalszom. Igaz, nálunk reggel 6-kor kezdődik a "műszak" a nagyokkal. Szerintem ez egyfajta bioritmus átütemezés a természet részéről, hogy könnyebben vegyük majd az éjszakai szoptatást. Eddig mindkettő ugyanebben az időben, 3-kor kelt fel szopizni. Érdekes módon a pocaklakó nem nyugtalan vagy nem különösen aktív még hajnalban. Inkább este. Mondjuk a szoptatás bennem ismeretlen eredetű energiákat szabadított fel. Sosem esett nehezemre éjjel felkelni. Inkább nappal voltam álmosabb. Pedig alaphelyzetben nem vagyok kimondottan éjszakai bagoly.

Hétfőn megyek újra dokihoz és kérek tőle pecsétet a terhestornához. Így találkozhatunk is Ttika! Igaz, nekem a pénteki időpont a könnyebben beilleszthető a napirendbe.

Nekem már kezd elegem lenni a melóból. Érdekes módon mióta elhatároztam, hogy november 1. után nem dolgozom, sorra jönnek a felkérések, konferenciák, stb. novemberre. Most november 12-nél tartok, de nem sok kedvem van már semmihez. Valahogy átértékelődnek a dolgok.

Ráadásul kiderült, hogy a párom is pont akkor fog dolgozni Pesten, amikor nekem kórházba kellene lennem. Nem is egészen tudom még hogy lesz a nagyobb gyerkőcökkel. Még szerencse, hogy édesanyámék is Győrben élnek, így valószínűleg oda pateroljuk át az unokákat. Fanniflóra, nálatok a férjed "ugrik be"? A Zsófi egyébként nekem is nagyon tetszik. Nálam még a Zsóka játszott volna, illetve párommal közösen a Nórában tudtunk megegyezni

Képzeljétek, egy kolleganőm pont tőlem kérdezte meg, hogy hova tegye a kiságyát és a babakocsiját amitől egy éve próbál megszabadulni. Tudtam megoldást neki! Így nálunk megoldódott a berendezés kérdése.A növényt nekem sem ajánlották a gyerekszobába. Attól még persze lehet jó

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
lenne egy gyors kérdésem: málnalevél teából mi az ajánlott napi adag? Úgy kérdezném, hogy hány teáskanálnyit lehet egy nap meginni?
Pussz
H
holly
 
 


Sziasztok!

Holly, a kukac-témához szólok hozzá Kép

Én nem emlékszem, hogy olajos vattával húzogattam volna Benjamin kukacát, de az biztos, hogy fürdésnél visszahúztam, amíg lehetett, ameddig a bőr engedte. A törölközésnél is hasonló volt a helyzet, picit visszahúztam, és megtörölgettem, de inkább csak óvatosan megnyomkodtam. Kell, hiszen van fehérkés lerakódás a makkocskája peremén... Kép Nem kell erőszakos húzogatásra gondolni, de tényleg hasznos. Olajos vattát én emlékeim szerint nem használtam ebben az esetben.
Viszont olajos vattával áttörölni a hajlatokat (és nem a pocakot!, ilyet még nem is hallottam) nem haszontalan! A hajlatokban könnyebben eltávolítható a "szennyeződés" (pl. a kisfiam többször leizzadt, olyan buzgó voltam öltöztetés-és hősugárzó-ügyben, annyira féltettem, hogy megfázik. Ma már mosolygok magamon Kép ) Szóval könnyebben és finomabban eltávolítható olajos vattával, és nem szárad ki a hajlat sem. (fontos az is, hogy szárazra töröld utána). Én hintőport csak a köldökcsonk ápolására használtam.
Javaslom, ne használj testápolót a babádnál, felesleges.
A fürdetőkrémet meg úgyis az orvos felírja, kenőcsös, illatanyagmentes krém, ami egyben hidratálja is a kisfiad bőrét majd!
Egyébként nekem legtöbbet a gyerekorvos segített mindenben, amikor kijött az első napon, amikor hazaértem. Ő mutatta meg, hogy kell fognom a babát, melyek a legjobb "pontok" a biztos alátámasztásához, hogy adjam be a D-vitamint és a Konakiont, hogyan tegyem a szájába a kanalat, köldökcsonkot hogyan ápoljam, stb. És akkor írja fel a vitaminokat, a fürdetőkrémet stb... Szóval ne aggódj (ha esetleg aggódnál), nekem minden olyan soknak tűnt a szüléselőkészítőn, és bár sokmindent tanultam, mégiscsak az élet tanította meg a gyakorlatot.
Képzeld, fürdetésnél listát írtam, mikor mit kell csinálnom: 1. fürdetés 2. szárazra törölni, (milyen egyértelműek, de mégis... Kép) 3. köldökcsonkot törölni alkoholos vattával 4. sebhintőpor a csonkra, 5. szemét letörölni kamillás vattával (nekünk kellett ) stb.
Olyan jó visszagondolni ezekre az időkre, úgy irigyellek!

Szoptatós tea-ügyben nem tudok segíteni, én Laktoherbet ittam (és nagyon szerettem),filtereset, de csak a szülés után kezdtem, előtte nem bírtam rávenni magam, azt hittem, rossz. Akkor 2-3 bögrével ittam naponta.

Képzeljétek, Benjamin napok óta 3-4szer ébred éjszakánként, nyafog, tegnapelőtt végignyafogta az éjszakát. Úgy kivagyunk a párommal együtt, hogy alig élünk. De leginkább azért izgulok, hogy mi van a fiammal. Igazából még szinte soha nem aludt át éjszakát, gondolkodom, hogy elviszem az alváslaboratóriumba. Hallottam, hogy akár idegrendszeri károsodás is lehet a dologban, amit szülés során szenved el a baba, de csak hónapokkal, esetleg évekkel később derül ki. Elég tanácstalan vagyok, most kísérletezünk (előbb legyen a vacsora, nem adok tejterméket, többször szellőztetek). Még egy olyan is eszembe jutott, hogy esetleg az ágya van rossz helyen. (mágneses mező)

Jó hétvégét,

*Dirtha
dirtha
 
 


Szia Dirtha,
Köszönöm a fürdetős dolgokat, kezdem úgy érezni végre, hogy még a végén menni fog a dolog Kép . A málnalevelet meg végül is úgy iszom, hogy napi egy púpozott teáskanállal, ez a mennyiség biztosan nem árt. Venni fogok én is majd Laktoherbet, mert nagyon jókat hallottam róla. A málnalevelet azért iszom, mert állítólag jó hatással van a méhizomzatra, és megkönnyítheti ezáltal a szülést. Az ember igyekszik mindent megtenni. Férjemnek viszont jeleztem előre, hogy amíg kórházban leszek, igényt fogok tartani egy kis általa főzött teára minden nap (ez lesz a Laktoherb). Ez arra is jó lesz, hogy mivel kórháziszonya van, legalább lesz mégegy "kényszerítő" körülmény arra, hogy bejöjjön Kép .
Sajnos arról semmit sem tudok, mi van akkor, ha egy kisfiúnak gondjai vannak az alvással, de abban egyetértek, hogy ha már zavarja a családi életet, akkor kár kísérletezni, inkább szakemberre kell bízni a dolgot.
Üdv
H
holly
 
 


Dirtha,
meg eszembe jutott, hogy egy konyvben olvastam, hogy a gyerekek ugy kb nyolc honapos koruktol kezdve kezdik atelni a szorongast es a felelmet, es hogy eltart egy darabig, amig tudja ezt kezelni. Lehet, hogy csak kicsit nagyobb a biztonsagigenye, mint a tankonyvi gyerekeknek, es azert igenyli ejjel is, hogy foglalkozzanak vele. En pl mar ovis voltam, amikor kiakasztottam a szuleimet az ejjeli felkelesekkel, mert az ovodai legkor nagyon megingatott a biztonsagerzetemben, nem ertettem, miert kell oda elmennem. Azt hiszem, sok gyerek alvasproblemakkal jelzi (vagy ejjeli bepisilessel), ha valami kibillenti az egyensulyabol, ugyhogy szerintem ne aggodj amiatt, hogy esetleg serules erhette a szuleskor. Biztosan ki tudjatok majd deriteni a valodi okot.

Azt meg olvastam (de a forrasokat sajnos nem tudom megmondani, mert mostanaban mindent osszeolvasok mindenhonnan), hogy sok gyerek nem alussza at az ejszakat egyeves koraig sem. Kicsit meg is ijedtem, hatha a fiunk ilyen lesz... Mert biztosan nem kellemes dolog. De ugy tunik, ez is normalis jelenseg. Unokahugom 4 honaposan hagyta ki eloszor az ejjeli szoptatast, bar reggel eleg koran ebredt meg egy jo darabig. Van aki nala elobb teszi ezt, van, aki meg kesobb.

Sajnos csak ilyen elmeleti, es meglehetosen felszines az ismeretem ezekrol a dolgokrol, de remelem, hamarosan megoldodik a gondotok.
Udv
H
holly
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy sokáig nem jelentkeztem, de nagy gondban vagyok.
Aggódom Liliért, annyira, hogy már aludni sem tudok.

Elkezdte rángatni a fejét. Vagyis nem rángatni, hanem nemet integet a fejével, csak nem tudom, hogy direkt csinálja-e vagy nem.
Majd csinálnak neki EEG-t, és remélem, hogy csak én aggódom túl a dolgot, és semmi baja.
Egyébként akik látták, azok szerint direkt csinálja, de én nem vagyok róla meggyőződve.
Ha szólok hozzá, akkor abbahagyja.
Nem tudom. Szörnyű rossz most.

Puszika: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
remélem, minden rendben lesz az EEG-n. Nagyon szorítok.

Pussz
H
holly
 
 


Bogi!

Mikor lesz az EEG? Tényleg különös, de ne rémülj meg egyből. Biztosan nincs semmi komoly baj, inkább csak próbálgatja, hogy mire is képes már és tetszik neki ez a mozgásforma. Próbálj esetleg hasonló mozdulatot pl. igent bólintani, hátha azt is utánozni fogja és akkor könnyebben megnyugszol. Mindenesetre jogos a kivizsgálás. Az nem árt, ha kicsit agódósabb vagy. Én is inkább kettővel többször viszem őket orvoshoz, minthogy egyszer lebecsüljek valamit.

Írd meg mindenképpen mizujs!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok,

Holly, köszi a biztatást, azóta megfordultam jónéhány fórumon, és kicsit lehiggadtam. Mindenesetre a helyzet azóta sem változott, és míg ezelőtt a hét előtt max 2-3-szor ébredt éjszaka a kisfiam, ez a szám mára elérte a 10-et!!! Délelőtt aludnom is kellett vele együtt, még akkor is alig bírtam feltápászkodni, amikor ő megébredt. Viszont 38 fokos volt a láza most este, úgyhogy holnap mindenképpen viszem a dokinőhöz. Szerintem valami vírus lesz a dologban, lehet, hogy semmi kapcsolat a két dolog között, de amikor elindult ez az éjszakai csetepaté, aznap olyan szaga volt a pisijének, hogy szellőztetni kellett! És levert is volt aznap, de csak aznap. Holnap kiderül (vagy nem).

Bogi, talán megnyugtat, talán nem: Benjamin hunyorog újabban. Iszonyúan megijedtünk, hogy nem lát rendesen. Közben rájöttem, tetszik neki, ahogy hunyorítva másképpen látja a világot. (hogy rájöttem, több napos megfigyelésnek a következménye). Lili is abban a korban van, amikor az utánzás fontos mérföldkő a személyiség alakulásában. (ja, az is eszembe jutott, kb. 7 hónapos volt Beni, már mászott javában, de ha hanyatt tettem le a szőnyegre, nem csinált semmit, csak feküdt!!! Meg voltunk rémülve, de ez is hóbortnak bizonyult, uis a kiságyában, a nagy ágyon meg simán megfordult és mászott tovább)
Mindenesetre szerintem semmi gond, de én is kivizsgáltatnám a helyedben. Drukkolok Nektek!

Holly, hogy vagy??? Mindjárt itt az idő! Nem vizesednek a lábaid? Szerencsére nekem nem vizesedtek, de tudom, hogy nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával. Nem nyom sehol a babád, nincs légszomjad? Nem könnyű a kilencedik hónap, de annál szebbé teszi a várakozás, aminek végre tudod, hogy mindjárt vége és elkezdődik egy merőben új élet... Kitartást Neked!
(ja, a Laktoherbet nekem is minden reggel melegen hozta Anyukám/párom a kórházba! Meg a kakaós csigát is, amit hónapokig nélkülözni kellett a diéta miatt Kép)

Képzeljétek, másfél hónap alatt 7 kilót fogytam! Már csak három kiló mínusz és újra a régi leszek! Voltam menyasszonyi ruhát választani, úgyhogy van motiváció még a fogyáshoz!

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Bogi!

Hogy vagytok? Remélem minden rendben lesz Lilivel. KépKépKép (ezeket bíztatásul küldöm)

Dirtha!

Ügyi vagy fogyásban!! Gondolom, ilyen gyorsan lemegy az a csekélyke 3 kg is.. EGyébként az már annyira kevés..Kép
A 20. héten vagyok, pénteken megyek méretőzni, de szerintem úgy 2 kg-nál több nem lehet rajtam. Nem is tudom, hogy csinálom, máskor rögtön rámjönnek a cm-k, ha nem mozgok heti min. kétszer, most meg stagnálok..

MIndenkinek sok szépet és jót kívánok, sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Hát ez nagy móka lesz. Még másfél hónapot min. aggódhatok, ugyanis 2 nyugdíjas gyermekneurológus van az egész városban, akik elég ritkán vannak benn, és arra is be vannak táblázva. Csak csütörtökön tudok időpontot kérni, de azt mondták, hogy legközelebbre csak nov. közepére van időpont.
Már nagyon kivagyok ettől.
És azt is utálom, hogy ennyire aggódok. A férjem hülyének néz, én viszont úgy gondolom, hogy a gyerekem egészsége nem játék. Nem legyinthetek mindenre. Ha valóban úgy csinálná, hogy tuti látom, hogy direkt csinálja, akkor nem lenne gond. De senki nem látta rajtam kívül, amikor elkezdte csinálni, vagyis először csinálta.
Feküdt a pelenkázón, (és tényleg nem mutattuk neki előtte ezt a mozgást) és egyszercsak elkezdte rázni a fejét. Nagyon megijedtem, de két napig nem csinálta. Aztán megint elkezdte, és már naponta sokszor csinálja. Tegnap azt mondta az orvos, hogy figyeljem, hogy egy pontra néz-e, vagy a szemei is "mennek" a fejével. Hát nem tudom eldönteni.
És már utálom, hogy állandóan figyelem.

Bocs, hogy ennyit siránkozok, de Ti anyák biztosan megértitek ezt.

Egyébként már mászunk, sőt sétálunk is. Ha mászik, és odatartom a kezem, megfogja, és feláll.
Olyan édes.
Teszek fel róla egy tök friss képet.

Puszi: Bogi

ui.: A pocakosoknak szorítok, és mindig olvaslak benneteket, csak most nincs erőm úgy írni.
Kép
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Én is győri kismami vagyok.
CSatlakozhatok?
Jelenleg 29 hetes vagyok, december 20-ra várjuk a babát.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Szia!

Persze, hogy csatlakozhatsz!
Örömmel látunk!
Bővebben rólad lehet tudni valamit?

Szia: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Én is Bogi vagyok:-)) 27 éves, és ő lesz az első babánk. Úgy tűnik kislány lesz, Ajna lesz a neve.
Sajna problémás a terhességem, az elején állandó hányásokkal kísérve fogytam 4,5 kilót, közben barnáztam, progipótlást kaptam. Utána volt egy kis nyugi, majd a 24. héten bekerültem a terhespathológiára fenyegető koraszülés miatt (kinyílt a méhszáj és görcsöltem), szerencsére 8,5 nap után haza jöhettem, most jól vagyok, csak feküdnöm kell.
Mi érdekel még?

Lili nagyon aranyos! Mi is gondolkodtunk a Lili néven, de aztán mégis az Ajnát választottuk.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!
örülök, hogy megélénkült a topic. Velem sok változás nincs. Pénteken töltöm be a 37. hetet, és már nagyon várom a szülést!!
Pedig szerencsém van, azt hiszem, mert babóca jól viselkedik, nem gyötör, és szerencsére nem is nyom sehol (bőven van helye, a magasságom miatt. Nem tudom, az átlagos termetű anyukákban hogyan fér el egy baba!!), de azért vannak olyan nyűgök, amitől szívesen megszabadulnék. Ilyen például a hajnali ébredés, ami ma is volt, meg a hatalmas pocak okozta kellemetlenségek (cipőkötés), ráadásul ha mennem kell valahová, nekem egy Suzukim van, és az olyan alacsony, hogy alig tudok kikászálódni belőle... Próbáltam buszozni a múltkor, de annyi nyűg van az egyik buszról másikra átszállással, és ráadásul az összeadódó jegyárak miatt olyan drága is, hogy meg sem éri, ráadásul a legtöbben tojnak rá, hogy szívesen leülnék... Szóval csomó ilyen bosszantó apróság van.
Azt hiszem, elég vizes lehetek, főleg estére dagad be a lábam, de a cipőbe azért szerencsére belefér.
Összességében: ezt a kb 3 hetet már kihúzzuk valahogy, de mehetne gyorsabban is!!! Kaptam egy jó kis babagondozós-gyereknevelős könyvet is, lassan az első hónp végére érek az olvasásban, úgyhogy jöhet a baba!
Dirtha, Bogi, írjatok, mik a fejlemények!
Pussz
H
holly
 
 


Holly!
MIlyen könyvet kaptál?

Én 158 cm vagyok, és nagyon tud már fájni néha a baba mocorgása. A hasam nem óriási, és még mindig csak 47 kiló vagyok.

C
29+2

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!
Bogi! Megértem az aggódásod Liliért,mindent ki kell zárni.Élvezi ezt a fejrázást? Ugyanis imádják " szédíteni " magukat a gyerekeim,képesek esni-kelni a forgástól.Lehet ,hogy ez a korai formája.Másik tipp: a kicsi akkor rázta a fejét,ha víz volt benne ill. be volt gyulladva.Ezt is ki kéne zárni!/Mi egy csúnya szemgyulladás miatt hagytuk abba a babaúszást/
Köszi a tippeket a testvérkocsira.Most a babaszoba hirdetésekben keresgélek,remélem találok is,mert rengetegen írnak ide.
Ttika! Én a 23.héten vagyok,eddig 4 kg-t híztam eddig ez a rekordom.Az előző terhességekkel csúnyán meghíztam,most a két kicsi mellett erre esélyem sincs.most szült barátnőm kedvesen kölcsönadta a terhestorna kazettáját.Estére járni alig bírok,nemhogy tornászni!
Dirtha! a mi kislányunk 16 hónaposan aludta végig az első éjszakát,így tudom mit érzel.Kitartás!
Lilinek gyors gyógyulást,a pocakosoknak sok pihenést!Sziasztok: Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Druszám! De jó Kép
Ajna az nagyon szép név. Olyan babás Kép
Amúgy nemcsak a nevünk, hanem a terhességünk is egyforma Kép Ugyanezekkel a gondokkal kűzdöttem Lilivel is. Előtte pedig volt egy vesztésem, és aggódtam is rendesen.
Nekem a 24. héten nem a koraSZÜLÉS, HANEM A CUKOR derült ki. Úgyhogy én 16 kilót fogytam a terhesség alatt (jelzem volt miből Kép ).

A barátnőm most 25 hetes, de már 5 hete fekszik, mert 1100-as lett a 20. héten a méhszája.

Lilinek van saját honlapja, nézegesd meg. Én ugyan császárral szültem, de arról is vannak fenn képek. Találsz recepteket, folyamatosan vezetem Liliről a fejlődését, vannak tanácsok kismamáknak. Szóval nézegesd.
http://jaksy.different.hu

Judit!
Meg fogom nézetni a fülét. Már más is mondta, hogy attól simán csinálhat ilyet. Ma egyébként nem nagyon csinálta, és amikor igen, akkor láttam, hogy direkt.

Talán kicsit megnyugszom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Constanze,
udv ittKép

Bogi,
ertheto, hogy aggodsz. Egy tipp, de nem en adtamKép: a gyori gyermekneurologus dokino, a dr. Beke a Jozsef Attila uton rendel, mint gyerekorvos haziorvos, minden nap. A kisokosban benne van a rendelesi ideje. Ha nagyon aggodsz, menjel oda, elhajtani csak nem fog...

Fanniflora,
ebben a gyori topicban is hirdetett valaki testverkocsit, ot mar kerdezted?

Dirtha,
az en lanykam is elmult mar masfel eves, mikor eloszor ataludta az ejszakat, igy en is veled erzek.
Ezeket vegigzongoraztad? Fogzas, esetleg fazik vagy epp melege van, pont ilyen atmenetes ido van...
Erdekes, Mate mar most reggel 6-ig alszik, mindenfele szoktatas nelkul. Nem is hittem el eddig, hogy letezik ilyen gyerek isKép. Nincs ket egyforma gyerek, erre mondjak.
Milyen modszerrel fogytal?! Gratula! Bar en most szoptatok, de majd utana... /mindig ezt mondomKép/

Holly,
auto, cipokotesKép Auto: a Ventoban a vegen mar alig ertem el a kuplunkgot a nagy hasam miatt, mig a regi Corsaban ez nem volt gond, viszont ott meg a szervo hianya miatt egy nagyobb kanyarban mindig azt hittem, ott rogton megszulok az erolkodestolKép
Vernyomasod az rendben? Allitolag vizesedeskor arra figyelni kell.
Furdetes: szerintem a babak tobbsege furdetes utan alszik egy "nagyot", hosszabban, ugy erdemes idoziteni. Furdetes még lehet, hogy elenk, de utana szopi, aztan beajulnakKép Persze kivetelek itt is biztos vannakKép
Nekunk szinte ez az egy fix a napirendunkben, a furdetes idopontja: 8 es 9 kozottKép

Malnalevel-tea:
http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm, es ott baloldalt a "Naturopátia kismamáknak" menupont alatt lehet bongeszni mindenfelet, tejkepzo, gatmasszazs, vizesedes, stb..kozte a varandos anyak teaja".

Mar nem tudom, ki irta az alkoholt koldokkezelesre... ugy remlik, nekunk is volt itthon, de aztan valahol olvastam, hogy gondoljunk mar bele, hogy milyen lehet azt egy sebbe beleonteni, hogy csipheti szegenyeket... na nem is hasznaltamKép Szerencseren em is kellett, nem gyulladt be. Szerintetek hulyeseg?

Kép
afonya
 
 


Bogi!
Nekem sajna nem nagyon volt miből, 49 kilóval kezdtem, most tartok 47 kilónál, 29 hetesen...Nekem sem szabad túl sok szénhidrátot enni, mert 7,7 lett a terheléses cukrom, igaz a kórházban mérték, 1 nappal az után, hogy befektettek (tiszta para voltam), ráadásul az infúzió, meg a gyógyszerek amiket kaptam, azok is emelik a vércukrot, szóval a fene se tudja mi az igazság. Azért elég rendesen visszafogtam magam, szinte teljesen tartom a diabeteses diétát.

Csajok!
Mindenkinek köszi a kedves fogadtatást:-))
Jövő héttől megyünk szülésfelkészítőre, de tornára nem járhatok. Akkor is ugyan ennyi pénzt kell leperkálni?

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziaszok!

Constanze, üdv itt közöttünk! Azért szerintem ne vidd túlzásba a diétát, ugyanis a 7.8 cukorszint is még "rendben" felkiáltással jön a laborosoktól! 7.8 a határ, nekem ennyi volt, de utána még feljebb ment, alig tudták beállítani, ezért kellett diétáznom. Az orvosod mit mondott, kell diétáznod? Hány g CH-os diétát írt elő, 160, 200 g?

Bogi, szerintem ne aggódj még nov. közepéig, fogadd meg Áfonya tanácsát, és menj el ahhoz a gy.orvoshoz. A füllel kapcsolatosan én is hallottam már ezt a fejrázás dolgot, lehet, hogy az egyensúlyérzékét is bántja a felborult vízháztartás a fülben. (na ezt jól megmondtam, de érted biztosan)

Áfonya, tuti az új tábla megint, elámulok sokszor rajta!
A nem-alvás miatt a következő dolgokat próbáltam: kevesebb pizsi, rétegesebb ruházat, hűvösebb szoba, melegebb szoba, párásabb szoba(hidegpárásítóval), korábbi vacsora, könnyebb vacsora, foga most nem jön (orvos is megállapította), viszont azt mondta, hogy pecsenyepiros a torka, kapott rá gyógyszert.
Náthás is, de nem tudom, volt-e így már veletek: nem tudok leszivatni az orrából szinte semmit, jóformán csak a Sterimar jön ki, viszont éjszaka két napja horkoló hangot ad, de nem a torkából, hanem egész fentről az orrából jön. Tegnap éjjel többször ébredt arra, hogy nem kap rendesen levegőt. Kaptunk rá barna orrcseppet.

Fiam ma kimondta első értelmes szavát: CICA! Kép Odavan minden kis állatért, megveszik a galambokért a Széchenyi téren!

Áfonya, az ún. 90 napos diétával fogytam le, megtalálod több diéta között a http://www.mindmegette.hu-n. Persze csak szoptatás után.

Holly, Áfonya, én írtam az alkoholt a köldökcsonkra, de nem bele a köldökbe!!!!! Csak a környékét, mert könnyen elfertőződhet, az egyáltalán nem csíp (az én fiam békésen aludt, vagy nézegetett, miközben csináltam). Viszont képzeljétek, az anyatejtől tele lett tejpöttyökkel a fiam, két hónapig tele volt, iszonyúan nézett ki. A gyerekorvos (mindennel elégedett vagyok vele, nagyon alapos, még soha nem diagnoztizált félre, bármikor számíthatunk rá), szóval azt mondta, kenjem be alkohollal a pöttyöket, hogy leszáradjanak. Amikor elmondtam a párom anyukájának, aki kozmetikus, majdnem sírva fakadt, hogy még a mi bőrünk is megsínylené a 40%-os alkoholt, hát még a picié.

Leendő anyucikáknak: két bőrgyógyászhoz is vittem a tejpöttyökkel a kisfiamat (rosszabbul nézett ki, mint én kamaszkoromban! Kép), kaptunk rá kenőcsöt, de semmi nem használt, az idő egyedül: amikor kiürült Benjamin szervezetéből az anyai hormon, elmúltak nyom nélkül a pöttyök.

Judit, köszi a biztatást, tényleg sokan vagyunk, akik évek óta éjszakáznak... Kép

Minden jót,

*Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha!
A dokim csak azt mondta, hogy fogjam vissza jelentősen a szénhidrátot.
Én azt csinálom, hogy nincs banán, szőlő, cukros üdítők, joghurtból csak 0%-os, nincs csoki és cukor.
És azért úgy nagyjából számolom a szénhidrátot is, szerintem a 180 g-osban bőven beleférek, sőt néha sokkal kevesebb.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


sziasztok!

üdv. Constance a győri fedélzeten! Mint a táblázatból is kiderül, én vagyok itt a legfiatalabb pocakos. És ez nem is igazság, hogy akárki csatlakozik, az mindig hamarabb fog szülni, mint én... ezért aztán én mindig csak kérdezek itt, és nincs senki, akinek átadhatnám a tapasztalatomat...KépKép

Irtó rossz lehet állandóan otthon feküdni!

Bogi!
Szerintem is próbálj bepofátlankodni ahhoz a dokinőhöz, mert a november még iszonyatosan messze van.. EGyszer nekem kb. fél évet kellett várnom egy kardiológiai vizsgálatra, ott nem zavart, nem mentem máshoz, de egy picike gyerek az más, szerintem is minél hamarabb tudni kell, hogy mi a helyzet. Szóval, nagy levegő és nyomás!! KépKépKép

Képzeljétek, úgy 3 napja ez a kis picur sokkal élénkebb, mint korábban. Úgy két hete érzem a rúgásait, de eddig csak napi pár perc volt. Most meg többször is,és erősebb is. Csak sajna a párom nem érzi még, de annyira szeretné!!! szerintem amikor majd először fogja érezni, hát ki fog ugrani a bőréből.KépKép
Most már egészen máshogy állok hozzá a várakozáshoz, nagyon örülök, de ez az érzés már ennél is több, csak azok a szavak, amivel leírható, annyira elcsépeltek manapság.. szóval kezdem érezni, hogy milyen az, amikor vki lelkes!!

Mindenkinek sok szépet és jót kívánok, a napokban olyan szép idő van, használjuk ki, szívjuk be a napfényt, ameddig lehet!

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Ttika!
Hát elég szörnyű, 5 hete nem találkoztam senki mással, csak a férjemmel, meg a szüleimmel. És pont most gyönyörű őszünk volt. Már elterveztük, hogyhova fogunk kirándulni...
Na de mindegy.

Én nagyon korán éreztem a babát, talán azért mert igen sovány voltam/vagyok. Már 16 hetesen. És másnap már a férjem is érezte!
De amúgy az tök normális, hoyg a 20. héten a párod még nem érzi, de már nem sok idő, és ő is érezni fogja, és nagyon jól eljátszanak majd!

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Külön üdvözlet az újoncunknak! Remélem jól érzed majd magad köztünk és neked is segít majd a sorsközösség érzése az adódó nehézségek/kényelmetlenségek leküzdésében.

A köldökre én Betadent használtam a másodiknál és jobban bevált, mint az alkohol az elsőnél. Tejpöttyeink is voltak az első babánál, de csak az arcán. Kíváncsi vagyok a fiúcskára hogyan hatnak majd az anyai hormonok.

Áfonya! Honnan veszed a háttér képeket a táblához? Nagyon édesek.

Farkasbogi!

Lili nagyon aranyos, olyan igazi huncut baba. Már előre örülök, hogy tavasszal talán már tényleg együtt sétálgathatunk. Biztos vagyok benne, hogy nincs semmi komolyabb baj, de az orvosi rápillantás sosem árt.

Dirtha!

Már nagyon várom én is a babádat, két okból is: ha Ő megvan, akkor már nekem se lesz túl sok hátra, illetve alig várom a friss híreket a kórház állapotjáról.Na meg bízom benne, hogy Konrád példáján magtanítasz fiúgyereket ellátni.
Szerencsés vagy a méretekkel. Bár én is elég magasnak számítok (172) a lányokkal eléggé megszenvedtem a végén. Minden jót az utolsó hetekre!

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Ttika Drága!
Annyira boldog vagyok, hogy boldog vagy! Mert ugye ezt akartad írni Kép

Áfonya!
Aranyos vagy, meg is fogadtam tanácsod, bár csak telefonon hívtam fel őt ott. Adott időpontot két hét múlva, 21-ére. Remélem minden rendben lesz.
A gyerekorvos még azt is kifundálta, hogy lehet, hogy valami örökletes dolog, mivel nekem lebénult a fél arcom egyik napról a másikra a terhesség előtt két hónappal, és a mai napig nem gyógyult meg teljesen. Bár én ezt kizártnak tartom, ugyanis akkor azt mondták, hogy vírus okozta, és olyan erős szteroidot kaptam, hogy még a bélflórám is kipusztult, nemhogy a vírusok.

Bogi Druszám!
A barátnőm ugyanígy érzi magát aranyom. Azért néha Lilivel meglátogatjuk, olyankor elolvad egy kicsit, és jobban érzi magát lelkileg.
Téged is meglátogassunk? Kép

Puszi mindenkinek: Bogi

Piros!
Merre vagy?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Íigen-igen!!! És annyira jó, hogy a párom napjában többször odabújik hozzá(m), símogat és majd' elolvad a gyönyörűségtől!!! És még többet segít-csinál meg otthon, pedig eddig sem volt lusta.Kép Az ő "babusgatása" olyan hatalmas jó érzéssel tölt el, hogy minden kellemetlenség, nehézség, akármi eltörpül, és annyira örülök, hogy ezzel a picurral neki akkora boldogságot okozhatok. KépKépKép

Ttika
ttika
 
 


CSajok!
Kérdezni szeretnék a már anyukáktól:-))
Tegnap csomó mindenen elgondolkodtunk a férjemmel.
Pl. szülésznőválasztás. Szerintetek érdemes? Mi most az igen felé hajlunk. Kit érdemes? Hogyan lehet felkérni? ELég ha telefonon felhívjuk, és akkor megbeszéljünk egy találkozót? Vagy muszáj személyesen indítani?

Amikor elindul a vajúdás, akkor az emberen már nem lesz bugyi? Ha folyik belőle valami trutyi, azt mi fogja fel? Cserélik azért alatta a lepedőt?

A császárnál itt milyen érzéstelenítés szokás? EDA, spinális, vagy altatás?

Császár esetén ki ad az emberre valami bugyit, meg betétet, hoyg ne áztassa szét az ágyát?

Egyelőre ennyit jutott az eszembe, de még biztosan fogok kérdezni:-))

Bogi!
Éppen most jelentkeztek be hozzám látogatóba:-)) Nagyon örülök neki, végre nem leszek tök egyedül.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Szia Bogi! Kép

Válaszok!
Igen, érdemes.
Én fogadtam, és most neki köszönhetem, hogy mindketten rendben vagyunk.
Az én szülésznőm a Tóthné Börzsei Mária volt. Nem a legfiatalabbak közé tartozik, de nagyon kedves, és nyugodt. Nagyon lehet rá számítani.

Ha gondolod, megadom a számát, felhívod, és megbeszéled vele a dolgokat.
Jársz előkészítőre? Vagy egyáltalán nem kelhetsz fel? Mert ott meg is mutatnak mindent a kórházi dolgokról.

A vajúdás alatt, ha nem folyt el előzőleg a magzatvíz, akkor nem folyik belőled semmi. Nincs bugyi, hogy könnyen tudjanak vizsgálni, de ne aggódj, olyankor ez lesz a legkisebb gondod.
Ha monitoroznak, és folyik belőled valami, akkor odatesznek egy betétet, és a lábad közé tesznek egy összehajtott lepedőt is.

A császárnál olyan érzéstelenítást kapsz, amilyet kérsz, de javasolni fogják az EDÁ-t. A babának és a mamának is jobb. Emellett a megye legjobb aneszteziológusa itt van Győrben (de az országban is az élvonalba tartozik), és tuti keze van. Tapasztalatból beszélek, mert nekem sajnos császár lett a vége.

A műtét után az első nap már fel kell kelni (24 órán belül), megmosakodni. Bugyit nem vehetsz, meg betétet sem, mert katéter lesz benned. Azt folyamatosan ürítik, és a lepedőt is cserélik, ami alattad van. Egyébként nem vészes a vérzés a műtét után.

Kérdezz nyugodtan bármit.

Ttika!
Nagy mázlid van a férjeddel. Az enyém örült ugyan, de amellett, hogy veszélyeztetett voltam, az volt a véleménye, hogy a takarítást attól még minden nap el tudom végezni. És mivel akkor hétvégén költöztünk az új családiházunkba, amikor kórházba kerültem fenyegető vetéléssel, gondolhatod, hogy volt munka bőven.
Mindegy, túléltem.
Nincs egy fényképed magatokról?
Vagy a pociról?

Tényleg pocakosok, képet fel a pociról Kép

Kezdem, jó? (Bár nekem ez már a múlté Kép )



Puszi: Bogi

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Köszi a gyors választ. És elkérném a számát. Ha itt nem akarod megjeleníteni, akkor kérlek küldd a hbarsib@axelero.hu címre.

Fogok járni, arra az 1-2 órára felkelhetek, de tornára nem szabad mennem. De elég soká kerültem be, szóval mire a szülőszoba látogatásig jutunk, addigra már a 37. hét végénél fogunk járni. Előbb szeretném azért megkérni.

Az én férjem is baromi rendes, még főzött is!! És totál nem enged semmit sem csinálni. Viszont megjegyezte, hogy baromi nehéz ez a házimunka, meg főzés, és nem férfiakra lett kitalálva:-))

Pocakos képet próbálok betenni, ha sikerül. 29 hetes pocak.Kép

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Ja és még valami.
Én amúgy is EDA_t szerettem volna császárnál. De ez az anesztes bármikor elérhető?

Ő pedig itt a kislányunk 25 hetesen:-))Kép

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Bogi!!

Tényleg jó nekem Kép férj-ügyben, és minden ismerős halál irigy miatta, még a húga is azt mondta, hogy neki olyan pasi kellene, mint a bátyja, csak ugye olyan nincs. Remekül főz, vasal, és szinte mindig segít a takarításban, illetve bármi másban. Ettől függetlenül van néhány olyan tulajdonsága is (kinek ne lenne), amit csak én tudok (szerintem) ill. tapasztalok és azért meg nem kell irigykedni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy imádom, remek apuka lesz belőle szerintem, azt a néhány (kardinálisabb) kérdést meg megpróbálom vhogy megoldani, mert csak időszakosan lép fel. (pl. iszonyatosan makacs, csökönyös.) De ettől függetlenül tényleg nyugodtan irigyelj, mert rengeteget segít, vigyáz rám. KépKépKép

EGyébként neked továbbra is hatalmas tiszteletem, mert én nem lennék képes naponta kitakarítani, már csak azért sem, mert feleslegesnek tartom. EGyszer azt írtad, hogy te egyébként nagyon lusta vagy, de azért ezeket megcsinálod. Háááát, akkor én minek neveződjek???? Az én értékrendem szerint te egy szuper tevékeny szuper asszony vagy, nem lusta!!! Hát ezt mindenképpen meg akartam írni neked.

Képet legfeljebb esküvőit tudok küldeni, ha sikerül, mert még nem próbáltam, az esemény idén áprilisban volt. Pocakos nem készült, nem is vágyom rá, bár szerintem a párom előbb-utóbb becserkész, mert imád fotózni, és szerinte szép kismama vagyok. No de ő ugye elfogult, igaz e gyanúsítás ellen mindig tiltakozik.KépKépKép

KÉPZELJÉTEK! Tegnap végre érezte a párom is a picur mozgását, du. csak alig, este viszont nagyon virgonckodott, hatalmasakat rúgott, és ezt már az apuci is érezte!!! Boldog volt, még meg is hatódott...meg én is...

Ttika


ui: nem sikerültKép
ttika
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy most kicsit össze-vissza írok, de csak ki tudjátok bogozni...

A könyv amit kaptam Penelope Leach: Picik és kicsik. Olvasom folyamatosan, még mindig nagyon tetszik!

Voltam tegnap orvosnál, előtte védőnőnél, minden okés. A vérnyomásom rendben van, 110/70-t mértek, cukornak nyoma sincs, és Koni jó nagyot nőtt, de hogy mire számíthatunk, az majd jövő csütörtökön derül ki, megyek 9-re UH-ra és NST-re. Azt hittem, UH már nem lesz, de csekkolják a babóca méreteit. Remélem, nem túl nagy. Bár van rá esélye, ilyen szülőkkel Kép . Mindenesetre ha nagy is, inkább öröklött alapon lesz az, és nem más miatt, mert a vizsgálati eredményeim egytől-egyik jók.

Voltam szülőszobai látogatáson (én is jó későn kerültem sorra, így 37 hetesen. Mondtam is a felkészítő szervezőjének, én a tornákat a végén már ellógtam, mert nem vagyok valami mozgékony, és már nem esett jól.) Tóthné Marika és Tóth Irma szülésznők vezették a látogatókat, a mi csoportunknak az utóbbi jutott, és nagyon kedvesnek tűnt! Megmutatták a szülőszobákat, be lehetett kukkantani a műtőbe is az üvegajtón át. Az tény, hogy az egész hely elég furcsa, nem nevezném se barátságosnak, se barátságtalannak. Az pozitívum, hogy nem tudom, mivel fertőtlenítenek, de nincsen ott kórházszag. Az is furcsa volt kicsit, hogy míg ott jártunk, nem volt bent egy lélek sem. Mondták, hogy tele az osztály (kb 40 ágy), de úgy tűnt, hogy pont abban a pár órában senki sem akart szülni. Mielőtt bementünk, toltak ki viszont tolókocsin egy boldog, de végtelenül fáradtnak látszó anyukát a babájával és a párja követte őket - jó volt látni az arcukat. Az anyukán nem volt semmi alul, egy nejlonon ült, de persze be volt takarva, meg volt rajta hálóing, csak felhúzva, nem pucéran tolták végig a folyosón. Van a vajúdóban egy szuper kád is, fúvókákkal, azt is lehet használni (de én valahogy nem vágynék rá), mert a meleg víz kissé lazít, és elviselhetőbbé teszi a fájadalmat. Amúgy a felvétel után mindenkinek át kell öltöznie, anyuka kórházi hálóingben szül, apuka meg zöld nadrágot és inget kap. A cuccot egy szekrénybe el lehet zárni. Mondták, legyen a csomagban víz is, azt lehet iszogatni közben, meg rágcsálnivaló is, az viszont szigorúan szülés utánra, nehogy hányinger legyen a vége. Apukának is kell kaja, meg innivaló. Egyedül a szőlőcukor, meg a citrom mehet a szülőszobán. Az embert egyébként fél órára monitorra rakják, addig fekvés van, de utána lehet mozogni, ami csak jólesik. Összességében pozitív benyomásom alakult ki az egészről, de nem lesz egy könnyű menet.

A felkészítő során azt mondták, a császárt spinális érzéstelenítésben végzik, ami kicsit más, mint az EDA, mert más rétegbe szúrják a tűt. Ha valaki ragaszkodik az altatáshoz, biztosan el tudja érni, hogy azt alkalmazzák, bár nem javasolják a babára gyakorolt hatása miatt. szerintem sem jó, így nem láthatja a babát azonnal. Aneszteziológus mindegyikhez kell, és természetesen van is a kórházban ügyeletes mindig, az más kérdés, hogy mennyire elfoglalt. Ezért van az, hogy a sima szüléshez EDA-t előre kell jelezni, ha kéri valaki, mert az ugye nem kerülhet életekbe, de a császárhoz rohannak. Az érdekelne nagyon, hogy szerintetek ki a legjobb aneszteziológus itt a kórházban, mert ezügyben nem rendelkezen sok infóval, viszont nagyon érdekelne.

Amúgy arra érdemes ügyelni, h tényleg igyunk a vajúdás alatt. A szülés után két órán belül pisilni kell, különben katétereznek. Azt meg azért jobb elkerülni. Utána is két óránkét kell termelni valamicskét, mert azt mondják, még ha nem is érzünk ingert, a teli hólyag akadályozza a méh összehúzódását, és akkor erősebb a vérzés. Szülés után hat órával kell felkelni, de szigorúan kísérővel lehet csak kimenni.

A köldök-alkohol témában közben nekünk azt mondták, hogy a csonkra kell használni, úgy, hogy a köldökbe ne menjen bele. A csonk ugyanis nem érez, így annak ez tökéletes fertőtlenítés, nem csíp.

Azt bevallották a kórházban, hogy nagyon kevesen dolgoznak az osztályon, főleg hétvégén, így ha valakinek gondja van, szólnia kell a segítségért, mert maguktól nem tudnak időt szánni olyan anyukára, aki látszólag teljesen rendben van, mert nem panaszkodik. Úgyhogy nagyszájúak előnyben!

Azt is mondták, h a kórház nem igazán pihenőhely, mert vagy látogatók jönnek (ha nem hozzánk, akkor a szobatársunkhoz), vagy baba bömböl (ha nem a miénk, akkor a szobatársunké, vagy a szomszéd szobában), úgyhogy számítsunk rá, hogy kb a 3. napon sírva fakadunk a fáradtságtól. Úgyhogy én majd a férjemre bízom, hogy mindenkit tántorítson el a látogatástól.

Sajnos pocak-képem nincs, majd próbálunk erre is lehetőséget teremteni, de olyan sok apróságra kell figyelni, hogy valami mindig átfér a hálón, amikor megpróbálunk végére járni a dolgoknak. Nekem is olyasmi design pocakom van-volt, mint Constanze-nak. Biztos neked is azt mondják, milyen kicsike (ruhában!), pedig hatalmas, csak nem előre csúcsosodik, mint sokaknak, hanem mindenhol eloszlik.

Hétvégén összepakolom a táskámat Kép . Az orvos szerint a héten még biztos nem szülök, mert teljesen zárt a méhszáj, de ha már bármikor elindul a dolog, akkor teljesen időben van, nincs belőle probléma. Megbeszéltük, milyen jeleknél kell bemennem.

Egyelőre ennyi!

Puszi
H
holly
 
 


Holly!
Ksözi a részletes beszámoló! Jó volt olvasni! Mondjuk a pihenésről már vannak fogalmaim, mert uge 8,5 napot töltöttem a terhespathológián...És ot tmég gyerekek sem voltak:-))

Amúgy a pocakomra tényleg azt mondják, hogy kicsi, és a kórházban összehasonlítva a többiekével tényleg nem volt nagy:-)

A spinálisról azt hallottam, hogy azért nem valami jó, mert utána nem szabad mozgatni a fejet 24 óráig, különben eszméletlen fejfájás lép fel.

Drukk neked!!

Csajok!
Láttátok a Szülőszobát tegnap? Éppen mutatták azt a győri csajt is. Szörnyű volt az a szülésznő!! Még akkor is, ha a csaj is nyilván tök tapasztalatlan meg butuska volt. Mi a véleményetek erről?

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Ja, és még egy kérdésem lenne.
Anyukámmal vitatkoztunk, mert mindenképpen akar varrni körbe a kiságy rácsára rácsvédőt. Én viszont arra kértem, ne tegye, mert 1-2 hónap után legkésőbb leszedem úgyis. Inkább varrjunk egy ideigleneset egy régebbi anyagból, emiatt ne vegyen szuper-babamintásat, mert feleslegesen dolgozik. Azt gondolom, hogy az első max 2 hónapban, amíg a baba úgyis csak 25-30 cm-re lát rendesen, legyen ott valami, de csak félkörben a feje körül, ami plusz árnyékolást jelent az alváshoz, vagy ha éjjel lámpát kell kapcsolnom hozzá (15-ös vagy 25-ös égővel csak!) akkor ne riassza meg a hirtelen fény. De ha már messzebb is lát, leszedem, akkor inkább nézegessen a szobában, és esetleg 1-2 színes plüssizét odakötünk a rácshoz is, meg persze a feje fölé. Én biztos szarul érezném magam a helyében, ha egy dobozban kellene ébrednem minden alkalommal, ami mindig ugyanolyan. Arról nem is beszélve, hogy csak akkor látnám, mi van a picivel, ha odamennék az ágyhoz, és benéznék felülről, és azért jobb, ha messziről is szemmel tartható. Ami pedig a fejbeverést illeti, egybehangzó vélemeények szerint nagyon hamar megtanulják, meddig tart a kiságy, és nem döngölik bele a fejüket.

Ugye nem hülyeség? Mondtam anyukámnak, ha nagyon varrni akar már, varrjon inkább egy jó méretes játszószőnyeget, de az sem sürgős, azt viszont nagyon hasznosnak találnám. Egyszerűen utálok felesleges dolgokra költeni, és főleg az ellenszenves, hogy rá legyek kényszerítve arra, hogy használjak valami olyat, aminek a hasznáról egyáltalán nem vagyok meggyőződve, csak azért, hogy meg ne sértsek valakit, aki csupa ilyesmit lát a boltokban, azért, hogy minél több pénzt költsenek a szegény friss szülők, mert a gyereknek úgyis megveszenk minden vackot.

Amin igazán kiakadok majd, az az, ha egy látogató cumit hoz. Majd ha nagyon kell, veszünk 1-2 darabot, de ez is olyan sztereotip ajándék, amit azért veszenek az emberek, mert szokás, és nem azért, mert hasznos.

Mit gondoltok?
H
holly
 
 


Sziasztok!

Holly, a rácsvédőről totál teljesen uaz volt a véleményem, mint Neked. Mégis: a mai napig használjuk, mert a kisfiam rengeteget "mászik" álmában, és bizony a kutacsa még mindig nem nőtt be! DE: én nem U-alakban tettem fel a rácsvédőt, hanem L-alakban, tehát kifelé a kiságyból mindig látott Benjamin és én is őt! Amúgy Ő inkább felfelé kúszik álmában és gyakran beveri a fejét, szóval nekem hasznos, de nem több ezer forintos darab, egy egyszerű, vidám mintás, még fodor sincs rajta (naná, hát fiú Kép)
Cumi-ügyben egyetértünk, én is kategórikusan elutasítottam, persze kijátszott a kis csibész, mert az ujját szopja hét hónapos kora óta Kép Anyapótlóként használja, egy textilpelenkával együtt, az a tente-pelus. Úgy asszociál a gyerek, hogy ha meglátja a pelust kétszáz méterről, azonnal dugja az ujját a szájába. Napközben elrakom, így csak elalvásnál szopja, vagy ha nyűgös. Amúgy (lehet, hogy az én családom és ismeretségi köröm "ilyen") nekem senki nem hozott cumit ajándékba.

A két szülésznőről, akiről írtál: volt szerencsém (szó szerint) mindkettővel együtt "dolgozni" Kép Irmával kezdtük, ő volt ott velünk a vajúdás alatt (apás szülés volt). Oldott, jó légkört teremtett a kedvességével, közvetlenségével, persze ő is derült jókat a párom beszólásain (akkor én már nem annyira Kép). Aztán hirtelen be kellett segítenie a másik szobában a szülésnél, de közben az én fiam is jönni akart, és jött is: Tóthné Marika segített át az utolsó fázisban, ő volt velem a megfigyelés alatt és ő katéterezett meg (pedig megittam vagy másfél l ásványvizet!!! és olyan édes volt, még a csapot is megeresztette, hogy meglegyen az inger Kép, de sajna nem működött. Viszont: a katéterezésből semmit, de semmit nem éreztem, olyan "finoman" csinálta, és semmi követekezménye nem lett utána sem. Úgyhogy ha ne adj Isten, arra kerülne a sor, ne féljetek! A varrás után úgysem érzel ilyen dolgokat, éppen elég a gátseb Kép )
A műtőből kérheted azt, hogy ágyon toljanak ki, de azt is, hogy székben. Én székben kívántam kimenni, hogy foghassam a kisbabámat, és hogy büszkén körbetekinthessek Kép A szobáig tolnak, segítenek az ágyba beszállni, akkor még kórházi hálóingbe, alattad egy nagy lepedő, mert ömlik a vér. Akkor ettem először aznap (este hatkor) és olyan, de olyan jól esett és olyan, de olyan jól éreztem magam, hogy fél kilenckor erőszakoskodtam, hogy igenis kimegyek tusolni. Annyira jól éreztem magam az ágyban, kicsit bénított a gát okozta fájdalom, de akkor semminek tűnt. A fürdőig értem el, ott a barátnőm karjaiban kötöttem ki, és csak arra emlékszem, ahogy visszakísérve a szobába, minden forog körülöttem és mereven bámulom a folyosón a követ... Szóval a pillanatnyi mámoros állapot ne tévesszen meg benneteket, jópár óráig ne induljatok neki zuhanyozni és SOSEM EGYEDÜL!!!!!

Constanze, a szülőszobai esetről: én annyi kommentárt fűznék a dologhoz: nem védem a szülésznőt, de talán tényleg valamilyen szinten fárasztó lehet egy végig(!) jajgató anyuka, akinek a félelem határozza meg a szülését és a tudatlanság az alapja! (erről sem a kismama, sem a szülésznő nem tehetett, de biztosítalak: nem lesznek ilyenek veled, hiszen felkészülten, várva a babádat érkezel, és tudják: neked életed legfontosabb eseménye lesz!!!) Egyáltalán nem ez a helyzet Győrben, de tényleg megrázó volt szegény kislány története! (én most nem láttam a szülőszobát, de az előző szériát igen, remélem, arról van szó)

Holly, izgulunk Veled együtt! Hajrá-hajrá (azt meg beszéld meg a kisfiaddal, hogy NST-re mocorogjon, és ne kelljen felkelteni a szerkentyűvel... nekem egyszer felkeltették, egyáltalán nem fáj, de úgy megugrik szegény babuka tőle, úgy sajnáltam)

Minden jót,

*Dirtha
dirtha
 
 


Szia Mindenkinek!

Látom új ember is akad köztünk. Most, hogy sokáig nem jártam itt olyan jó volt olvasni a felgyülemlett sok levelet!!!

Constanze!
Csak nem okt 13-án kezdesz a felkészítőn? Én is addigra kaptam behívót, én most vagyok 24 hetes.

Voltam a terheléses cukorvizsgálaton és nekem sem teljesen tökéletes a végeredmény, mert 6,8 lett, de a dokim megnyugtatott, hogy 7,7-ig nem kell vele foglalkozni.

Bogi és még valaki!
Kire gondoltatok, amikor a megye legjobb (országos élvonal) aneszteziológusáról beszéltetek? Csak nem Dr. Maár Róbertre? Ő szülész-nőgyógyász és aneszteziológus intenzív főorvos és mellesleg a Kaáliban is dolgozik. Kb. 40-es. Ő az, akiről írtatok?

Üdv:Krisztina
chalice
 
 


Sziasztok,
láttam a Szülőszoba c. műsort, amiben volt 1-2 részlet a régebbiből, a győri kórházról. Nekem is az volt a benyomásom, kb mint Dirthának, hogy állati nehéz eset volt a leányzó, aki azt sem tudta, mi történik vele. Az orvosom is mondta, hogy nem az ilyenek a jellemző esetek, és hogy a film (azt én nem láttam sajnos) sokat torzított a valóságon, mert az akkori ügyeletes orvos nem kívánt képernyőn szerepelni, ezért tűnhetett úgy, hogy csak egyszer ment oda a csajhoz, pedig ez a valóságban persze nem így volt. Az biztos, hogy jobb színben tündököl az a kórház, ahonnan olyan esetet mutatnak be, hogy a szülők már állatira várják a babát, már mindent megtettek, hogy minden a legjobb legyen a babának, még arra is hajlandóak, hogy filmezzék őket a szüléskor, és egy egész stáb legyen bent, szóval ahol sikerül egy igazi, felkészült szülést kifogniuk.
de azt én is hallottam, hogy van pár ember a szülészeten (sajnos neveket nem tudok), akiket jobb nem kifogni.
Pussz
H
holly
 
 


Sziasztok!
Holly rendkívűl tájokozott vagy, tényleg megpróbálsz mindenre felkészülni.A spinál abban különbözik az EDA -tól,hogy csak egy szurit adnak a gerinc ágyéki szakaszába ahol már nincs velő.Kb.2 perc alatt hat és 4-5 óráig nem érzed a lábaid-sem.rögtön aszülőszobán szoptattam mindkettőt,ez az előnye az altatással szemben.És az,hogy végig beszélgetnek veled a műtét alatt,megmutatják a babát stb.12 óráig nem lehet felkelni és addig viszonylag nyugodtan kell feküdni,de a baba ott volt velem az ágyban.4 éve az elsővel 24 óra elteltével lehetett csak felkelni,de ez így érdekes módon sokkal jobb volt!A szülések 40%-a császár Győrben,így mindenre fel kell készülni.Az elsővel vajúdás,várakozás,légzéstechn. stb helyett 1 óra alatt a műtőben találtam magam,és így elég megrázó élmény volt.Pedig orvos vagyok,régebben sokat jártam műtőbe,de ez más volt.
Csak azt akartam ebből kihámozni,hogy minden eshetőségre jó felkészülni akkor azt embert nem érik váratlanul az események és nem olyan kiszolgáltatott!
A szülőszoba c. filmet tavaly láttam,most ismétlik?A győri eset nem általánasítható,nekem mások a tapasztalataim.Szerintem a terhesség alatt kéne tájékozódni,utána olvasni esetleg a védőnőt kérdezgetni.Nem hiszem,hogy a kérdéseire/ha voltak egyáltalán/,nem válaszolt senki,hiszen a kismamák olyan szívesen mesélnek és adnak tanácsokat!Inkább túl sokat is!
Hajrá mindenki,várjuk lassan Holly szüléstörténetét is!
Sziasztok:Judit
Ja a pocakom kb. a duplája Constanzenak,és csak 23 hetes!
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Bekapcsolódhatok a köreitekbe? Én ugyan már nem Győrben lakom, de ott éltem 5 évig. Nagyon szerettem a várost, nehezen költöztem el, azt hittem ott fogom leélni az életemet, de az élet így hozta. Igaz most sem lakom messze, szoktam is néha átruccanni, mert lakik ott néhány barátnőm.
Üdv!
Andisz
andisz
 
 


Sziasztok!

EDA/spinál ügyben szeretnék hozzászólni a dologhoz. Miután két császáron már túl vagyok és az elsőt spinálban,a másodikat EDÁ-val csináltam végig az Uzsokiban, Pesten és volt ey orábbi bokaszalag műtétem a Petzben EDÁ-val. A mostani dokim (dr. Csollány) szerint császárt inkább spinálban, szülést EDÁ-ban folytatnak le Győrben. Nálam az altatás szóba sem jöhetett, mert túl kiszolgáltatottnak éreztem volna magamat. Előre szóltam a dokimnak és a műtéti előkészítés során az aneszteziológussal is megbeszéltem a dolgot. Az elsőnél 6 perces fájásokkal vonultam kórházba egy péntek reggel. A protokoll szerint odajön hozzád az anesztes megbeszélni a dolgokat (neki sem mindegy pl. a súlyod, esetleges allergiád) és velem azzal kezdte, hogy "akkor most alszunk egyet kismama". Mondtam neki, hogy maga aludhat, de én gerincközeli érzéstelenítést kérek. Kisebb vita után és a dokim segítségével egyeztünk ki a spinálban. Felülés, előrehajlás, egy pici szúrás és utána "lassan feküdjön vissza" felszólításra csak aynit tudtam mondani, hogy kicsit szédülök. Mire kinyitottam a szemem kb. hatan tolongtam körülöttem és "ne ijesztgessen minket, kismama" felkiáltással fogadtak. A szülés után csak annyit mondtak, hogy kissé leesett a vérnyomásom (80/60-ra). Utána 24 óra fekvés (gyereket csak mintegy 5 percre hozta be egy kedves csecsemős az intenzív örzőbe, ahova hivatalosan nem hozhatták volna), a második napon iszonyatos nyakmerevség. Az ölemben tartott gyerekre sem tudtam lenézni. 2-3 napomba került mire magamhoz tértem.
A második gyerekkel már programozott császárra mentem, előre egyeztetett időpontban. Hétfőn kellett befeküdnöm és akkor beszéltem anesztessel. Ekkor derült ki, hogy az elsőnél nem csupán leesett a vérnyomásom, hanem kissé összeomlott a keringésem. Így megegyeztünk az EDÁ-ban. Ez sem ment egészen problémamentesen, mert az első szúrásnál kissé félrecsúszot a dolog és újra kellett szúrni. Azután meg várták a hatást, de nem akart kialakulni és már megint az altatáshoz készülődtek, amikor az anesztes utoljára hideg vattával megérintette a lábam és megegyeztünk, hogy ezt már nem éreztem. Ezúttal sokkal jobban éreztem a feszítést/nyomást, de éles fájdalmat nem. A rekreáció is jobban ment a műtét után, a fájdalomcsillapítás is fokozatosabb és folyamatosabb tudott lenni a kanül miatt. A spinál után, ha az adott adag hatása elmúlik, a fájdalomcsillapításra maradnak a tabletták, illeve az infúzióba adott adalékok.

A legsimább ügy nálam is a győri bokaszalag műtéthez használt EDA volt. Se a beszúrás, se a műtét nem volt érezhető. Sajnos az anesztes nevét nem tudom, de én nagyon bízom a helyiekben.
Kérdezzetek, ha valakit még részletesebben érdekel.

Pocakos fotó ügyben is nyomulok, ha lesz valami felrakom.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Piros!
Én mindkettőt spinállal szültem Győrben,és minden zökkenőmentesen ment.Első szúrás és szinte hanyattfekvéskor vágnak is ,hogy minél kevesebb érzéstelenítőt kapjon a baba.Az őrzőben is lehet szoptatni,de az első éjszakára-már a kórteremből-viszik el csak a babát,ha addig nem kelhetsz fel.Mindenhol más a gyakorlat!12 óra múlva-ill. ahogy kijön- már sétálni visznek a folyosóra.Mindenkinek ajánlom aki császárral fog szülni,hogy vigyen vmi kötelet,fáslit stb. ,amit az ágy végére kötve fel tud majd ülni.Az ebben való segítést nem viszik túlzásba,de másodszorra én már felkészültem!
Sziasztok,kellemes sétákat mindenkinek:
Judit
fanniflóra
 
 


Bogi!
Lilike hogy van? Írjál!
Judit
fanniflóra
 
 


Chalice!
De október 13-án kezdődő felkészítőre megyek:-))

LÁnyok!
Megvettük a kiságyat, meg a komódot!! És a férjem persze nem bírta ki, rögtön át is rendeztük a lakást.:-)) Kicist még alakítani kell rajta, mert így az egyik fal nagyon üres lett, de majd kialakul. Sajna egy kis garzonba lakunk, egy szobába kell mindent bezsúfolni.

Kicsinap
30+0 (!)

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ritkán jelentkezem, de Lili eléggé leköt. Kép
Jól van, már egyre ritkábban rázza a fejét, és akkor is látom, hogy direkt csinálja. Azért a vizsgálatra elmegyünk, biztos smi biztos.

Nekem a császár után is jó emlékeim vannak, bár az én esetemben igaz volt, hogy hiányoltam azt a meghittséget, és a férjemmel való akkori kapcsolati válságon sem segített a műtét.
Mindegy, ez már a múlté. Nekem utána vannak szörnyű élményeim. A kórház dolgozói előtt le a kalappal, de én iszonyúan éreztem magam. Halálfélelmem volt már a 4. napi nemalvás után, és nem mertem lehúnyni a szemem, mert azt éreztem, hogy meghalok. Kivánszorogtam a nővérekhez az ájulás határán, akik nagyon kedvesek voltak, elvitték Lilit, hogy próbáljak pihenni, emiatt lelkiismeretfurdalásom volt, nem tudtam aludni, majd Tóthné Marika mikor megtudta, hogy mi van velem, bejött, és fogta a kezem, és ott ült velem, amíg el nem aludtam éjjel. Reggel, mikor lejárt a műszakja, megint bejött többször is.
És másnap, mintha kicseréltek volna, jó kedvem lett.
Egyébként hiába mondod, hogy hozzád ne jöjjenek látogatók, ha a szomszédodhoz állandóan jönnek, ugyanúgy nem tudsz pihenni, és akkor már inkább a saját szeretteimet nézem, és viselem, mint másét.

Azért a következő babát jó lenne rendesen szülni majd.


Piros!
Melyik a Ti házatok? Mekkora lesz? Melyik oldalon van, jobb, vagy bal?

Szia Andisz!
És most merre laksz a közelben? Kép
És baba? Van vagy lesz?
És egyáltalán mit lehet rólad még tudni? Kép

Bogi!
Hol vettétek a kiságyat? Győrújbaráton? Sokan csináltatnak itt bababútorokat.

Szülőszoba
Én láttam az újat is. Múltkor is az volt a véleményem, hogy Győrből választhattak volna jobb alanyt is, de ha már nem volt jobb, akkor a tvsek sem túl emberségesek. Ők is mondhattak volna pár szót a kislánynak, bár nem az ő dolguk. A kislány annyira butácska volt, hogy szerintem azt sem tudta mit kellene kérdeznie, azért nem kérdezett.
Ugyanakkor tény, hogy rettentő kiszolgáltatott helyzetben van egy szülő nő, akármekkora az IQ-ja. Ott volt a managgeranyuka is. Hát ő sem járt jobban, őt meg cserben hagyta a fogadott orvosa. Ilyen is van.
Azért a győriekről hál Istennek csak jó véleményem van.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!Nagyon jó volt elolvasni az üzeneteiteket. Most hagytam abba a munkát, így már " ráérős " kismamaként kontárkodom bele a beszélgetésetekbe.
Csatlakozhatok? Szintén győri kismama vagyok 31+5 napos pocakkal.
Lina
flina
 
 


Bogi!
Örülök, hogy Lili már jobban van, de csak csináltassátok meg tényleg a vizsgálatot!!

A bababútort nem Barátin vettük, a kiságyat a Megatoysban, a komódot meg az Elattroban.

Barátin laktok? Mert akkor már lehet, hoyg találkoztál apukámmal.:-)) Nagy Zsuzsát szoktak helyettesíteni.

Miért volt halálfélelmed? Nem értem pontosan.

A Szülőszobánál én is ezt szűrtem le, hoyg szegényke nagyon tudatlan volt, de nekem még akkor is nagyon durvának tűnt valahogy.

Flina!!
Szia! Írjál magadról pár szót!:-))

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: