Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!
Kicsit rossz előérzetem volt, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztél... Hát, ezért. De örülök, hogy jobban vagy.
GRATULÁLOK a kislányod születéséhez!!! Mégiscsak ez a legnagyobb öröm :) , és igazad van, csak a szép jövőre kell gondolni.
Hogy van a kisfiad? Mit szól a hugihoz? Biztosan imádja. Én rajongtam a húgaimért, mikor még aprók voltak :)
Sok erőt kívánok Nektek, és élvezzétek, hogy végre együtt lehettek!
Mikor van időd, írj majd, hogy fejlődik Adrienne. Ez a legszebb időszak, amikor elkezd felimerni, utánadnéz, lehet, már mosolyog is :)
Ha van kedved emailt írni, a címem: manocska79@freemail.hu
Lilla
zea
 
 


szia LILLA ,megkaptad az emailt? a cimem mihisannamaria@freemail.hu
mihis
 
 


Sziasztok!
Megint nagy a csend errefelé... Hogy vagytok? Anna megkaptad a leveleim? Minden rendben Nálatok?
Lilla
zea
 
 

 
 

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de örülök hogy megtaláltam ezt a topikot.
Erélyi vagyok ,sepsiszentgyörgyi. MOst Pesten élünk és első Pocaklakonkat várjuk, ha minden igaz Húsvétkor érkezik! :D :D :D

Szép napot mindenkinek!

Üdv:
Tüsike

Tüsike
tüsike
 
 


Szia Tüsike!
Gratula a Pocaklakóhoz :D Fiú lesz, vagy lány? Lehet már tudni?
Mi Cegléden lakunk. Marciról meg van kép kicsit korábbi hozzászólásban. Ő a mi manónk.
Majd még írj, hogy mi van Veletek! Most megyek aludni, míg Marci szundizik. Aludj sokat! Használd ki, amíg lehet :)
Üdv, Lilla
zea
 
 


Sziasztok!

Na, mielőtt beesnék az ágyba, veszem észre, hogy erdélyiek is írnak külön. Dícséretre méltó. Majd visszaolvasok (na, azért nem pillanatok műve lesz), s akkor még jelentkezem. Nálunk van két csajszi, meg egy kölök a pocóban, még nem tudni (ja, tudjátok, írtó gyenge uh gépek miatt), hogy mit rejt a lábacskái között.

Manó

Kép
kissmanó
 
 


Szia Manó!
Olyan jó, hogy újak is jelentkeznek :lol:
Én is nem olyan rég csatlakoztam a topikhoz. Eddig én sem vettem észre, szégyenszemre. Pedig sokat babaneteztem a terhesség alatt is. A régebbiek ritkábban írnak, úgy vettem észre. Kár, mert olyan jó, olyanokkal beszélni, akik hozzánk hasonlóan gondolkoznak :)
Ti hol éltek? A férjem váradi, én szatmári vagyok. Ceglédre sok viszontagságos költözés után kerültünk. De most, hogy megszületett a fiunk, ezt elég véglegesnek tekintjük - egy ideig biztos.
Mekkorák a lányaid? Milyen gyakran tudsz írni? Ja, hát ekkora család mellett, gondolom ez félig költői kérdés :) Nekem napi fél órám van ilyesmire :) Beleértve a mailírást is, mert amúgy elég aktív a fiam :)
Most rohanok is... Üdv mindenkinek!
Lilla
zea
 
 


Bocsi, elfelejtettem gratulálni :oops: , pedig ez a legfontosabbb!
Szóval, gratula a Pocaklakóhoz :D
zea
 
 


sziasztok
jajj, de jó hogy írtok. Nekem sajnos egyre kevessebb az idő. Boglárkám most is az ölembe van :)
Tüsi írtam remélem megkaptad.
Mindenkinek további jó napot és megpróbálok többet írni.
puszi,.

Lencsike
lencsike
 
 


Szia Lencsike!
Az már jó, ha megül az öledben Boglárkád, amíg írsz :) Elmúltak a hasfájások? Mi segített?
Én is úgy örülök, ha látom, van egy kis mozgás itt.
Remélem, Anna is jelentkezik hamarosan... Kicsit aggódok, hogy megint életveszélyben van-e... Jó lenne, ha csak a baba körül lennél elhavazva :) azért nem írsz.
Üdv Mindenkinek!
Lilla
zea
 
 


Sziasztok!


Zea:
igen már tudjuk, kislány lesz. Orsolya, Mária. Már nagyon várjuk. Kép Pocaklakó
A múlthéten voltam dokinál és azt mondta hogy 1 héttel idősebbek vagyunk mint ahogy azt gondoltuk, vagyis most vagyunk 32 hetesek. Így lehet hogy hamarabb meg fog születni. :D

Lencsike:
sajnos nem kaptam meg. :(

Ti hogy vagytok?
Én mindennap tudok irni mert a munkahelyemen is meg itthon is van elérhetőségem, csak sokszor estére már alig várom hogy lefeküdjek (kicsit lusta vagyok mostanába). :)


Szép estét mindenkinek, és megigérem ezután gyakrabban benézek!

Tüsike
tüsike
 
 


Ez a fotó december 14 -én készült.

Tüsike
tüsike
 
 


Szia Tüsike!
Most legyél lusta :) Használd ki... Úgyis mindjárt melletted lesz a Manód, és nem hagy lustálkodni, az tuti :lol: ! Szép neveket választottatok :) Marcinak csak egy neve van, hogy ne legyen gond abból, hogy szólítsák...
Igazából én is netezek minden nap, de néha úgy érzem le van csapolva a fejem, úgyhogy inkább csak bambulok :roll:
Üdv Nektek!
Lilla
zea
 
 


sziasztok.
Hurrááá, alszunk:)
Tünde.
Leírom inkább itt:)
Mi 6 éve jöttünk Magyarországra és Pest mellett lakunk, Maglódon. Nagyon jó kis hely.
Hol laktál Szentgyörgyön? Mióta vagy kint? Párod is onnan van?
Irhatsz az e-mail-re: enrof@freemail.hu, hátha az jobban működik.
Zea.
Én is örvendek, hogy elmúltak, csak úgy egyik napról a amásikra:)
Ti is sírtok öltözés közbe, mert mi igen, pe4dig mondogatom neki, hogy kislány és öltözködni pedig muszály lesz :lol:
Kismanó.
Irjál még, mi van veled? Nő a poci? Pihenjetk kismamák!!!
Puszi

Lencsike
lencsike
 
 


ja, MSN címe: lencsi77@hotmail.com.
Ha van kedvetek, itt is beszélhetünk, na persze ha időtök is engedi.

Lencsike
lencsike
 
 


lencsike írta:ja, MSN címe: lencsi77@hotmail.com.
Ha van kedvetek, itt is beszélhetünk, na persze ha időtök is engedi.


Sziasztok!
Már beírtam előbb, de nem tudom, hova érkezett, most megpróbálom így.
Teljesen új vagyok, nemcsak a fórumon, hanem a neten is.
Két napja van netünk, és már rátok találtam!
Nagyon örülök, hogy ha nem is személyesen, de valahol lehet "hasonszőrű" anyukákkal találkozni.
Én Kalotaszegről kerültem ide sok évvel ezelőtt, van egy tündéri kisfiam, hó végén lesz egy éves.
Sok időm nincs gép előtt ücsörögni (annál több nézegetnivaló), de azért igyekszem gyakran erre járni
Üdv nektek
Enikő
enibaba
 
 


Sziasztok!

Lencsike:
OK, este irok e-mail.
Mi a skype-on vagyunk fent. tundemacko néven.

Enibaba
Isten hozott.

szép napot mindenkinek :)

Tüsike
tüsike
 
 


Sziasztok!
Marci felállt a járókában :D Eddig is sikerült felállnia a kiságyban, de a járóka sokkal nehezebb terep. Majd kibújtam a bőrömből, mikor megláttam, de ő is kacagott, hogy végre sikerült :lol:
Enikő!
Üdv köztünk :) ! Én is annak örülök legjobban, hogy vannak "hasonszőrű" anyukák is, akikkel lehet beszélni. A magyartanárnőm még otthon használta ugyenezt a kifejezést, mikor azt tanácsolta nekem, hogy érdemes a hasonló gondolkodásúakat kersni mindenhol a világban. Vannak dolgok, amit csak az ért meg, aki "otthonról jött". Például azt, hogy a szomszéd egy vita hevében le k.... románozott, mert nem tezstett neki, amit mondtam...és ettől nagyon be lehet gurulni :evil: .

Lencsike!
Az öltözés nálunk még mindig kín. Pedig pucéron nem lehet sétálni menni sem. Marci a sétálóruhára haragszik a legjobban. Pedig imád a levegőn lenni. Olyankor még vergődik is. Máskor egyszerűen csak panaszkodik. Pedig már elég nagyocska :) Igaz, ő megteheti, hogy ne szeresse a ruhákat, mert fiú :)

Midenkinek Üdv :)
Lilla
zea
 
 


Sziasztok!
Ma volt egy kis időm visszanézegetni ki-kicsoda errefelé. Szerencsére :cry: nem kellett sokfele figyelnem.
Bemutatkozom kicsit bővebben: 29 éves vagyok, férjem pár hónappal fiatalabb, kisfiam Farkas 28.-án lesz egy éves. Imádnivaló kiskrampusz, regényt tudnék írni róla, de ezzel gondolom mindenki így van. :lol:
Szülésig egy varrodában dolgoztam, most jelentkeztem egy óvoképzőre... hát, nem tudom, mi lesz belőle a tíz éves érettségimmel (az volt a lényeg, hogy letegyük, úgyis jön a felvételi vizsga). Vagy ha valamilyen csoda folytán sikerül, hogy fogom végigcsinálni... mindenesetre valamit kezdenem kell magammal.
Nemsokára elkezdünk kistesón dolgozni, ha ránk hallgat, akkor kb Farkas kétéves korára jön, dehát szerencsére Farkas sem kérdezte meg, mit szeretnénk, egyszer csak jelentkezett.

Lilla
A k... románozásról csak annyit, hogy előbb nézd meg, ki mondja, csak azután azt, hogy mit!
Mikor idekerültem rengeteget bőgtem emiatt, de mióta ezt az elméletet felállítottam magamban inkább sajnálni tudom azt, aki ilyet mond. Műveletlen, ráadásul csak azért mondja, mert már nem tud védekezni, inkább megpróbál bántani.
Marcinak gratula! pontosan mennyi idős most? nem lehet sokkal kisebb Farkasnál.


Ja, az összes baba gyönyörű (a pocaklakók is)! Kívánok mindenkinek még sok hasonlót :lol:
Minden jót
Enikő

[/quote]
enibaba
 
 


sziasztok.

Bárki-bármit mond, a k...románozásról, ne hallgasatok rá, buta!

Zea!
Ügyes-ügyes. Nagyon haladtok, lassan rohangálni fog a kis Marci.
Az ilyen dolgok akkora örömet tudnak okozni, hogy nekem néha könnyet is csal a szemembe, ez a pici jány:) Ilyen érzést soha nem éreztem, mind amikor rám mosolyog és mintha azt mondaná, anya, szeretlek. Csupa szerelem.

Enikő.
Üdv. köztünk. Én is Enikő vagyok, amúgy és 29 éves. A babám 14 hetes, Boglárka.
Hová valósi vagy?

Tüsi.
Hogy vagy? Nem írtál e-mailt, legalábbis nemkaptam meg. Ma megy haza a párom, már megint, én nem voltam a nyár óta, és már kezd honvágyam lenni. Amúgy a Sport utcába laktunk, és most a szüleim is kint élnek, meg a testvéreim is. Sajnos nem sok mindenki maradt otthon. Néha elgondolkodom azon, hogy jó volna hazaköltözni..de ki tudja.

Kismanó.
Mi újság veled? Nem írtál mostanába, tudjátok már a pocaklakó nemét?

Puszi lányok, hív a fönökasszony :D

Lencsike
lencsike
 
 


Lencsike
Már alig várom, hogy megint olyan pici babám (is) legyen! (azért ha engedi, még várunk vele egy pár hónapot). Én is pityeregtem állandóan. Egy csoda volt minden napom. Ez azóta se változott, max nem vagyok annyira érzákeny már. Mindig kitalálnak valamit, hogy elolvadj :lol: .
Egyébként egy Kolozsvár melletti faluban születtem, majd egy másikban, Türében nőttem fel. Suliba K-várra jártam. '98 őszén szedtem a sátorfámat és idejöttem.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de bennem állandóan kettős érzés van. állandóan hazavágyok, de ha ott vagyok, akkor vissza. Szerintem ez már így lesz amíg élek :? .

Sziasztok
Enikő
enibaba
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy kicsit megnyugtattatok. Ezek a sértegetések, úgy tűnik végigkísérik az életünket. Itt azért nyaggatnak, mert otthonról jöttünk, otthon azért, hogy adjuk már át a helyünket, másoknak... Próbálom túltenni ezeken magam. Csak az fáj, hoy a fiamnak sem lesz egyszerű. Az ilyenek miatt. Olyan kis védtelen még...

Marci elmúlt 9 hónapos. Április 28án lesz 1 éves. Olyan gyorsan telik az idő.
Lencsike!
Én is írtó érzékeny vagyok az ilyen örömökre :) Olyan ölelnivaló, amikor látom, hogy új dolgot sikerült megcsináljon. És mindig látszik az arcán az elégedettség, hogy sikerült :) Olyan csibészen mosolyog, "na ez is megvan :)"
Enikő!
Én az egyetemet végeztem Kváron. Úgyhogy 4 évig ott éltem. Mindenfelé- 4 év alatt 6 helyen laktam. Most jutottam oda, hogy még Kvárra is ellátogatnék...

A honvágy nálam is megvan. Az én nagymamám lakik otthon, de még nem juttottunk el Szatmárra. Útlevelet kellene Marcinak csinálni. Aztán kicsit zűrös most az életünk. Kb 2 éve egyáltalán nem jártam otthon, csak Debrecenig mentünk, a szüleimhez. Jó lenne kicsit a régi utcákon sétálni. Megmutatni Marcinak honnan jöttünk.
Most megyek, mert felkelt.
Üdv Nektek!
Lilla
zea
 
 


Kép

sziasztok.
Nagyon sok a dolgom, de puszilak, és írjatok.
Mért van az, hogy néha olyan zöld a kaki:( Azt mondják, ez normális, de én néha aggodom.
Milyen jó is volna, találkozni, nem? Én úgy szeretném. Mivel nemrég költöztünk Maglódra, semmi ismerősöm nincs, és néha túl magányos vagyok. Még jó hogy van net:)

Puszi

Lencsike
lencsike
 
 


Sziasztok!

Lencsike:
Nagyon édes babátok van! :)
Mindjárt megnézem a kaki ügyet és ha találok valamit megirom.
Addig is pussz!
És ne aggodj....

Tüsike
tüsike
 
 


Szia Lencsike!
Tündéri a babókád :D és milyen jókedvű :lol:
A zöld kaki úgy tudom a szomjúságtól van. Nem ártalmas, néha előfordul. Milyen gyakran van pisis pelus? (ezt a papírpelenkáknál nehéz megállapítani, de nem lehetetlen, kb 6-7 kell legyen egy nap) Marcinak is volt zöldeske a pelenkában, a nyári kánikulában, álatlában estére. Reggelre rendbejött, de napokon át este csak zöldes volt. Nem nagyon tudtam neki vizet adni, mert nem kellett neki, csak ritkán, úgyhogy annyit szoptattam, amennyire neki volt türelme (szóval sokat :)). Azért nézz még utána. De én ezt olvastam.
A magányosságot nagyon megértem. Néha úgy vadászom, hátha írt ide valaki. Mi is pont úgy vagyunk, hogy Abonyból azután költöztünk ide, hogy Marci megszületett. Így még az utcán sem futok össze volt kollegával, mint a terhesség alatt. Olyan mintha láthatatlanok lennénk. Kimegyek sétálni, és a kutya se köszön ránk... Elég nehéz. Holnap megyek egy baba-mama találkozóra. Először. Elég nagy reményeket fűzök hozzá. Hátha lesz kivel néha beszélgetni. Nálatok nincs ilyesmi? Próbáld meg ezt. Szerintem, ha amúgy nem is lennék valakivel nagy barátságban a babás témák hosszú ideig összeköthetnek :)
Meg hát, ide is írhatsz. Nekem majdnem minden nap van időm írni, mikor Marci szundizik. Olyankor ugyanis csend kell legyen :) szerencsére :) és akkor én élem a társadalmi életem...

Tüsike!
Mi van Veled és a pocaklakóval? Rég nem jelentkeztél, pedig egy időben gyakran voltál itt. Minden OK? Reméljük...

Többiek jól vagytok? Írjatok, hogy legyen egy kis élet errefelé :)
Lilla
zea
 
 


Szia Tüsike!
Látom most írtál :) Akkor minden OK :)
Lencsike!
A babanet rendelőjében is olvashatsz a zöldes kakiról... A lényeg, hogy ha amúgy semmi gond, ez nem jelent semmit...
Üdv Nektek!
Lilla
zea
 
 


Sziasztok!

Zea:
Köszönjük szépen, jól vagyunk, igaz régen jártam itt. De csak azért mert estére olyan almos vagyok amire haza érek hogy beájulok az ágyba. Most hogy már csak 6 hetem van még jobban nő a pocakom és még lustább vagyok. :)
A dokim egy katasztrófa de már csak egy kis idő és vége.
Mi újság veletek? Ti hol laktok?

Mindenkinek szép napot kívánok!

Tüsike
tüsike
 
 


Szia Tüsike!
Mi Cegléden lakunk. Fél éve itt vettünk lakást. Bocs, lehet írtad :oops: , de Ti hol éltek most?
Miért katasztrófa a dokid? Nem bízol benne? Párod ott lesz a szülésnél? Nekem végig ott volt a férjem, rengeteget segített. Csak fél órát volt távol, mikor nem tudták eldönteni, hogy akkor melyik szobába is menjünk, hol is tartok valójában, és akkor ide-oda vittek...
A "lustaságot" megértem :D Pihenőzz sokat... Ha olyan kis nyugodt :lol: babód lesz, mint Marci fél év múlva úgysem fogod tudni, mit jelent a pihenő szó... nekem már el is tűnt a szótáramból :lol: De nekem még így is sokkal könnyebb, mint a terhesség volt.
Lencsike!
A tegnap voltam a Baba-mama találkozón. Csak jót tudok mondani. Mindenképp próbálj keresni valami ilyesmit a közeledben.
Jó látni, hogy más is van hasonló helyzetben, nem elég tudni :D
Üdv Mindenkinek!
Lilla
zea
 
 


Szia Zea!

Pesten a XVIII. ker.-ben lakunk. Igen, ott lesz a párocskám remélhetőleg végig. Most is ha teheti minden TG- re elkisér. Nem, egyáltalán nem bízok a dokiba, annyir apénzsóvár hogy azon kívül semmi más nemis érdekli, remélem nem nála fogok szülni. Babókám a pocakomba nagyon aktív de azt mondták hogy a két dolognak semmi köze egymáshoz, mármint hogy pocaklakónak milyen meg hogy babának milyen lesz. Már olyan de olyan türelmetlen vagyok, alig várom a nagy találkozást. A pocakom kerülete 106 cm. :)
Most mekkora a TE BABÁD? ELSŐ BABA? Nehéz terhességed volt? Hol szültél?

Szült valaki a Dél-Pesti korházban?

Üdv Mindenkinek!

Tüsike
tüsike
 
 


Szia Tüsike!
Ha ott a párod akkor a doki majdnem mindegy, szerintem. Bajt nem csinálhat a doki, mert akkor megüti a bokáját, ha meg ott a párod akkor nem beszélhet rondán sem, mert akkor megverik :) Legalábbis én ezt kértem a férjemtől :lol: (amúgy a férjem nagyon csendes, békés, de akármit megígért, csak ne féljek) Nekem a szülésznő szólt be, míg a párom lement a csomagomért -5perc volt-, utána mindenki nagyon kedves volt :? és utána csak a babóra kellett figyeljek. Úgyhogy ne hagyjátok lent a csomagot, mikor megérkeztek :) és minden OK lesz... Amúgy Cegléden szültem, szerintem jó a kórház.
Marci, majdnem 10 hónapos, az első (sokáig nem lesz második) babánk. A terhességet valami hatalmas kórként éltem meg... rossz hozzáállás, és rossz testalkat miatt... de vége :lol:
A kórházakról az erről szóló topikokban találsz infót, ha itt nem tudnak segíteni. A dokid nem fogadott?
Marci is aktív volt a pocakban... és nem is hagyta abba, azóta se :D :D és most sem hagy írni... :)
Pihenj sokat!
Üdv, Lilla
zea
 
 


Sziasztok!

Miért kerestetik erdélyi anyuka?Én még ugyan anyuka nem vagyok,de hamarosan az leszek,mármint május 27-én,remélem.És erdélyi vagyok,csak Kecskeméten élek a párommal,mert ugyanis ő idevaló :oops:


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Timcike!
Hogy miért kerestetnek erdélyi anyukák? Szerintem, csak azért, hogy egy "helyen" legyünk kicsit, és olyasmiről (is) beszéjünk, amit az "otthoniak" értenek csak meg... ja meg a babóinkról :D én legalábbis ezért írok ebbe a topikba...
Tehát, üdv közöttünk, és gratula a pocaklakódhoz :lol: Fiú vagy lány? Van még közöttünk kismami: Tüsike, neki nemsokára jön a manó :)
De jó, hogy itt vagy a közelben (viszonylag). Mi Cegléden élünk. Te honnan jöttél? Mikor?
Írj Magatokról, ha van kedved! Kicsit ritkábban vannak itt beírások, de én mindig úgy örülök, ha van itt valaki :) Ha kicsit olvasol a korábbi beírásokból láthatod, hogy vagyunk egy páran, szerencsére :)

Lencsike!
Hogy vagytok? Javult a kaki helyzet?
A találkozás szerintem is jó lenne. Nekem van itt babanetes barátnőm. A terhesség alatt ismerkedtünk meg, aztán a kórházba is bejött. Sokat segített. A különböző városban lakókkal az a gond, hogy meg kell várni, míg a babákat lehet hurcolászni vonattal. Mi is épp csak a nagyszülőkhoz járunk, autóval. De jövő héten megpróbáljuk a vonatot :) Majd leírom, hogy bírtuk.

Üdv Mindenkinek!
Lilla :D
zea
 
 


Köszönöm a meleg fogadtatást :) Én Marosvásárhelyről jöttem ide Kecsóra,nem szivesen hagytam ott a családom meg a barátaimat,de mostmár nekem is lesz családom és magunkra kell gondolnom...
Nem igazán szeretek itt élni,legszivesebben hazaköltöznék,csak a párom nem akar... :( Igyhát itt fogunk élni,ha minden igaz.Köszönöm a gratulációt,kisfiam lesz és Attila lesz a neve.Kecsóra kb.aug-ba jöttem,de szerencsére eddig minden hónapba mentem haza egy hétre legalább.Nagyon szeretek otthon lenni,nagyon honvágyas vagyok :oops: .Most is márc.15-re megyünk haza.Már alig várom,hisz nagyon hiányzik a családom.Főleg a nővérem kislánya,aki 1 éves. 8)
Most más nem is jut eszembe nagyon,ha még kiváncsi lennél,lennétek valamire,kérdezetek bátran,válaszolok.Amugy te honnan jöttél Ceglédre?



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Timcike!
A férjem váradi, én szatmári vagyok. Én 2003-ban jöttem, férjem 3 évvel korábban. Már jó régen nem voltunk otthon. A szüleink áttelepülése is folyamatban - ezért.
Elhiszem, hogy nehéz megszokni itt... Mivel foglalkozol/foglalkoztok? Mi tanárok vagyunk. Elég rémisztő volt 18 évesekhez bemenni tanítani itt a kolozsvári államvizsga után 2 hónappal...De soha nem mennék vissza :?
Amúgy ez a harmadik város, ahol már éltünk itt együtt, de ez egy időre legalább végleges :)
A fiam unja a babanetezést, úgyhogy megyek :)
Írj majd még! Milyen a terhességed? Van ki segítsen? Van dokid?
Lilla :D
zea
 
 


Szioka!Segitségem nincs ugy konkrétan,csak innen a babanetről megismertem 2 csajt,akikkel összeszoktam futni,ők szoktak segiteni,egybe másba.A párom most egy asztalos múhelyben dolgozik,de reméli,h.hamarosan már nem kell,h.sikerül végre egy saját céget alapitani,és akkor minden ok lesz.Én sajnos nem dolgozom,nem kaptam emgfelelő munkát :( És ez nagyon idegesit :evil: A párom édesanyja USA-ba él már 1 éve,ugyhogy ő sem tud segiteni,csak a távolból,ruhácskákkal meg ilyenek.Anyumék szoktak mikor hazamegyünk pénzzel,élelemmel,tudod,hogy van ez,meg a nővérem tanácsokkal és ruhácskákkal.
A terhességem jol viselem,eddig még nincs baj.Elején voltam rosszul,de már nem hála.Tegnap voltam a védőnömnél,és megint egy kg-ot fogytam.Egész terhességem alatt,hiztam 4 kg-ot.És már a 26-dik hétben vagyok.Kicsit aggaszt,mert nincs nagyon étvágyam,de a vitamint a Centrum maternát szedem.Eddig ezek szerint csak a baba miatt hiztam,én nem szedtem fel semmi pluszt,aminek örülök is.Sőt fogytam.Dokim van,jó sok pénzért persze,mint minden,hiszen n :evil: kem még tajkártyám sincs,mindent fizetnem kell...és egy fizuból élünk.Ez van sajna...Ja és albérletbe.... :oops:
Jó neked,h.az egész család kint fog élni,meg,h.van állásod.Mennyi idős a kisfiad?



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szió!
Hát, nem lehet egyszerű... Nekem még úgy is soknak tűntek a kiadások, hogy van biztosításunk. Mi is szolgálati lakásban laktunk, jó nagy költségekkel. De jött a manó, úgyhogy szocpol-lal megvettünk a lakást. Igaz, 20 évig törlesztjük.
Szerintem ne aggódj a fogyás miatt (de lényeg, hogy ilyenkor a dokid is lássa a manód). Én is csak annyit szedtem fel, ami a manónak kellett. Úgyis elveszi magának, ami kell. Inkább magad miatt próbálj gyümölcsöt stb. enni. Hogy ne gyengítsen le a szülés. Én nem tudtam 2 napig felállni :( ... Marci viszont írtó jó erőben van első másodperctől :D Amúgy még csak most kezd el nőni a pocaklakód.
Ja, tényleg jó, hogy "itt" a család. De Debrecen mellett vannak, úgyhogy 2 óra autóval. Én nem is tudok még vezetni, csak a párom... de tervezem, hogy megtanulok, hátha könnyebben mozdulok ki.
Marci jövő héten lesz 10 hónapos. Már mászik, és kapaszkodva totyog. Az előző oldalon van egy kép Róla :D
Nem lehet könnyű itt munkát keresned. Sok erre a bevándorló. Én Celldömölkön kezdtem, mert könnyebb volt ott munkavállalásit kapni. Akkor jöttünk Abonyba, mikor már megvolt a letelepedésim.
Marci megint ki akar ugrani a kezemből, úgyhogy ennyit tudtam írni.

Többiek merre vagytok?
Lilla
zea
 
 


sziasztok!

Timcike, üdv köztünk.
Én is Erdéyli vagyok (sepsiszentgyörgyi). Remélem tetszeni fog ez a forum, mert szerintem jó,hogy van mert olyna dolgokról is tudsz beszélni itt, amit talán nem mindenki értene meg, mint pl: pityóka:)
Na jó a viccet félre téve, örülök, hogy csatlakoztálí!

Tüsike
Hogy vagytok? íRTAM e-mail, remélem megkapod. Ha nem majd szolj, leírom még 1x.
Amúgy hogy érzed magad?

zEA.
Gondolkodtam én is ezen a baba-mama találkozon, csak várok még míg a Bogika megnő, mert eleven egy kis csajszi, nem szeret sokat egy helybe lenni. A baba kocsiból is majd kiúgrik:) Pedig 26-án lesz 4 hónapos.
Néha nem tudok rajta eligazodni:( és azt hiszem valamit rosszul csinálok. Vannak napok, mint pl.ma, hog yegész nap semmit nem alszik, csak amíg kint vagyunk (ma 40 perc volt) , és van amikor sokat alszik. Ti is voltatok így?
Az zöld kaki megvan:(, folyadékot is adok.
Lassan megkezdem a szilárd étel adást is.

Szívesen várok ötleteket, mi jót lehet az apró talpúaknak adni:)
Hogyvan kisfiad? Tityeg-topog? Esik-huppan? :wink:
Várom a vonatos beszámolást, majd:)

Sziasztok.

Lencsike
lencsike
 
 


Kép


Én és Bogika

Lencsike
lencsike
 
 


Szia Lencsike!
Aranyosak vagytok :lol: Megpróbálok én is feltenni közös képet, hátha sikerül.
A babakocsitól nekem is frászom van :( Csak azért mert már jártam úgy, hogy elmentünk sétálni, túl messzire, sajna, és úgy kellett hazajönni, hogy üvöltő manó a kézben, és a babakocsit hasammal lökdösve... nem egy nagy élmény. Marcit sokáig kendőben vittem, csak már 10 kg, úgyhogy már csak a CBA-ig, kenyérért megyünk így, meg éjjel ha nem alszik, és nem bírja a kezem, így ringatom még mindig.
Miért kezditek a szilárd kaját? Én nem javasolnám. Persze, Te ismered a babódat. Nézd meg a www.lll.hu oldalt. Még a tápszeres babáknál sem ajánlott 6 hónapos kor előtt szilárdat adni (vannak kivételek!). Én szopi párti vagyok :) egy életen át ehet almát, de ha egyszer vége a szopinak/tápszernek, az soha nem kap újra. (bocsi, lehet,hogy írtad, Szoptatsz vagy kell tápszerezz?)
Amúgy mi almával kezdtünk, mint mindenki. Lett is olyan hasfájás... nem is adok neki almát. Pedig szereti, de kikészül a poci :( Szinte folyton őszibarackbefőtett kap (nagymami féle)+ ebbe bele kis banán, vagy sárgarépa, vagy brokkoli. Szóval mindegy, csak barackízű legyen :lol: Az elején (az alma kudarc után) hetekig csak bébiitalt adtunk neki. Imádta a hipp barackot, kecskeméti sütőtököt, narancsos barackot, paradicsomlevet. Utána jöttek a szilárdabbak. Ezekben van egy kis cukor, amit nem javasolnak, de 3 nap alatt ivott meg Marci 1 üveggel (48 órát lehet őket tárolni felbontás után, úgyhogy pont belefétrünk :lol: ), szerintem nem ártott meg egyáltalán.
Alvás... Az különös nálunk. Kb 2től 5 hónapos koráig végigaludta az éjszakát. Nappal volt, hogy semmi szunya. Most nappal 2szer alszik 1-1 órát (általában), viszont éjjel van hogy 6-7 alkalommal felkel szopizni. Nem tudom mi a jobb... én így is úgyis fáradt vagyok :?
A baba-mama találkozóra engem is autóval vittek. Úgy szervezik, hogy akinek van autója kisegíti a többieket. Ott Marci végig izgett mozgott, aludt is egyet, sírt is, de a többi baba is :) úgyhogy nem tűnt ki az én kis tündérkém :lol:

Enikő? Tüsike? Minden OK?
Manó? Teljesen eltűntél...
Üdv Nektek!
Lilla
zea
 
 


Sajnos :x a képekkel nem boldogulok, majd a férjecském segít...
zea
 
 


Sziasztok
Csak azért tűntem el, mert otthon meghalt a számítógép netestől, most a sógornőmnél vagyok hétvégén. Azóta látom beindult a csevegés szerencsére, sőt még szaporodtunk is.
Pedig lett volna mit írjak, Farkas elkezdett kapaszkodás nélkül is totyogni. Még csak 1-3 lépést, de állandóan gyakorol és egyre ügyesebb.


Szia Timcike!
Nemrég találtam rá én is erre az oldalra, nagyon megörültem neki.
Olvasgattam amiket beírtál... nem tudom, házasok vagytok-e, vagy hogy mennyire vonatkozik román állampolgárokra amit leírok. Mindenesetre érdemes lenne sörgősen utánanézni. Az OEP-nél létezik egy olyan biztosítási lehetőség, mint családtag eltartottja. A sógornőmnek ez van, a férjével tettek egy nyilatkozatot erre vonatkozóan, nem tudom pontosan még mi kell hozzá, az a lényeg, hogy nem dolgozik hivatalosan, de van TB-je.

Én személy szerint semmit nem kölzöttem a szülésre, mert SZTK-s orvoshoz jártam, nála is szültem rendes munkaidőben, plussz pénzt csak plussz szolgáltatásért vagyok hajlandó adni.Egy kb 5000ft-os ajándékot kapott, ennek ellenére végig normálisan viselkedett, sőt a következőnél is számíthatok rá. Igaz, a jelenlegi nagy egészségügyi kavarásokkal nem tudom mi lesz addig...

Lencsike
Tündéri babád van!
Nem akarok Zeának ellentmondani, de én is 4-4,5 hónaposan keztem el szilárdat adni Farkasnak. Tudom, hogy most nem ez a trend, de sokfelől hallottam azt is, hogy 6 hónapos korára úgy hozzászokott a cicihez, hogy nem volt hajlandó mást elfogadni, vagy ha mégis, azóta is nagyon válogatva. De mint Zea is mondta, minden baba más. Farkassal megkóstoltattam a gyümölcsöt, mikor én ettem, hát majd' leharapta az ujjam, úgy ízlett neki. Attól kezdve ő is kapott minden déli szopi előtt. Ettől függetlenül most is szopizik (28-án lesz egy éves). A főzelékféléket 5,5 hós kora körül kezdtük el, nálunk nem őszibarack, hanem almaízű volt minden az első adagoknál. Most már szinte mindent megeszik, nem is főzök mindig külön neki, inkább igyekszem a közöset fűszer-, és zsiradékmentesebbre kotyvasztani.

Zea
Létezik olyan borzasztó terhesség, hogy ennyire elzárkózol még egytől? Vagy csak én voltam nagyon szerencsés? Január közepén még teljesítménytúráztunk, febr. végén pedig szültem. Most, hogy már növöget Farkas és látom a pici babákat, legszívesebben azonnal szülnék még egyet.
Ami a gyerekhordozást illeti, nekünk nincs autónk, mindent kénytelenek vagyunk tömegközlekedéssel megoldani. Amíg Farkas nem ült, addig rettenetes volt, de utána vettem egy gyerekhordozó hátizsákot (egyébként is kellett a kirándulások miatt). Igaz, hogy belekerült ergy babakocsi árába, de azóta bármilyen járművel bárhova el tudom vinni. Nem könnyű így sem cipelni, de profi kialakítása miatt nem rosszabb egy teletömött hátizsáknál.

Tényleg, neked, mint magyartanárnak mi a véleményed a "járóka-bébikomp" kifelyezésekről?
Csak azért kérdezem, mert nekem a bébikompnak nevezett(egyébként meg fölösleges) dolog a járóka, a járókának nevezett rácsos izé esetleg hempergő. Nem értettem, miért csodálkoznak a "járóka-ellenességemen", míg rá nem jöttem, hogy teljesen másról beszélünk.

Baba-mama klubban mi is ezen a héten voltunk először, nekem is tetszett, bár eléggé nehezen barátkozó vagyok, nem tudok csak úgy szövegelni, hogy ne hallgassak. De egy ilyen klubban ugye mindig van közös téma. :lol:


No. most azt hiszem, bepótoltam a lemaradásomat, már fáj a csuklóm a gépeléstől. Holnap még benézek, aztán nem tudom, mikor gyógyul meg a gépünk, néha máshol is hozzájutok a nethez.

Sziasztok
enibaba
 
 


Zea
most volt időm még egyszer végignézni a beírásokat.
Az egyik ismerősömnek 6 hónapos a babája, ugyanúgy szinte egész éjszaka mellen volt már.
A védőnő tanácsára este fürdetés meg lefekvés-cici előtt elkezdte főzelékkel etetni és azóta úgy-ahogy alszik éjjel. Nem tudom, nálatok milyen az étrend, náluk ez bevált.
Személyes tapasztalataim szerencsére nincsenek, Farkas nagyon nyugodt baba volt mindig, kb két hónapos korától végigalussza az éjszakákat, nappal is rendesen alszik.
ez csak úgy eszembe jutott
Szia
enibaba
 
 


Szia Enikő!
Ügyes fiad van! :lol:
Köszi a tanácsot. Lehet, lesz esti etetés. Bár azért félek, mert lassan éjjel többet eszik Marci, mint nappal. Nappal nincs türelme. Se szopizni, se enni. Folyton játszana, mászkálna. A nappali szopi/evés csak úgy megy, ha közben játszunk (telefon, távirányító/körbe-körbe a szobában stb.).
A terhességemről azért nem szeretek beszélni, mert van, aki úgy találja, nem volt olyan szörnyű, csak nekem... Emailben ha gondolod, és érdekel elmesélem, röviden, de nem nagyon akarom az utókornak itt megörökíteni...
Egy percig sem éreztem, hogy nem érte meg... De újra... Nem is tudom.
A babacipelést, éjszakázást viszont elég jól tűröm (Apa is sokat segít :D ). Egyedül az ébredés rossz. Ha Marci beteg (szerencsére csak nátha volt eddig...) a szopisfotelben virrasztunk (így nem kell felkeljek, ha szortyog). Az ölemben tud aludni. Ez nem visel meg soha úgy, mint bármelyik "könnyű" nap a terhességem alatt.
A járókáról annyit, hogy nálunk is van ez a fogalomzavar. A férjem ugynúgy használja a kifejezéseket, mint Te, és ugyanilyen gondban volt, mikor járókát akartam venni, amit én a változatosság kedvéért játszókának nevezek. A kompot én is hülyeségnek tartom, a játszóka viszont nálunk elengedhetlen, mert kénytelen vagyok "bezárni" Marcit mosogatáskor, főzéskor, mert mindent szétszedne. Néha panaszkodik, de ha elég edényt kap, ő is "mosogat" velem. Szerintem az elnevezések területfüggők. Mi már annyi helyen laktunk, hogy nem lepődök meg semmilyen kifejezésen, amit nem értek, vagy másképp használom. Egyszerűen rákérdezek, hogy mit is akar az illető. Előfordul párszor :? . Sőt, legalább tudom, hogy én az irodalmi nyelvet használom, mert van, aki képes a tájszólását "helyesnek" bizonygatni. Ez elég hervasztó szokott lenni :evil: .
A babahodozók tényleg hasznosak :D Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek tetszik. Van, aki azt gondolja, azért hordod ilyesmiben a gyereked, mert nincs pénzed kocsira :lol:
Most megyek szunyózni... Azért jó, hogy van kivel itt "beszélgetni" egy kicsit :D
Üdv, Lilla
zea
 
 


Szia Lilla

bozorgany@freemail.hu - mindig érdekelt, mások hogyan élték-élik meg a terhességet, szülést, szerintem sokat lehet belőle tanulni.
Hát, kocsira tényleg nem sok pénzünk volt :?, azóta se dúskálunk(ez nem panasz, hanem tény), de ami kell, az kell. Az én zsákom 30.000ft-ba került, de használtan van sokkal olcsóbb is (pl. a TESZ-VESZ-en ki lehet fogni jókat 7-10000ft körül). Persze ilyeneket csak vásárlás után talál az ember :cry: .
A játszóka :wink: nálunk csak addig működött, amíg Farkas el nem kezdett közlekedni. Attól kezdve akármit adtam neki, csak állt a rács mellett és ordított. Amint kivettem, talált magának valami elfoglaltságot, én is végezhettem a dolgom. Így inkább a lakást rendeztem át kedvére (előbb-utóbb úgyis sor kerül rá). Az tény, hogy csak gólyalábakon lehet nálunk közlekedni. Jó is volt 2-3 hónapig, most már az ajtót püfölve ordít, ha valamiért kimegyek a szobából :x .
A "szaladgálós-evést" úgy próbáltam megelőzni, hogy ha indul, nem kap több kaját. Megjegyzem, ez nálunk működött, mert imádja a pocakját, mindent eldob, ha kajáról van szó. Ez már zavaró is, mert bárki eszik-iszik valamit, rögtön ott van kunyerálni.
Most már be kell szereznünk egy etetőszéket (ha ilyenbe raknád, nem ülné végig nyugodtabban az etetést?), hogy ő is tudjon próbálkozni(jaj!!!).


Egyébként ti tudjátok, mi az a BOJÓKA? És a FUSZULYKA, LAPÍTÓ, MÁNUS stb? A férjemet sokat cukkoltam ismeretségünk elején hasonló szavakkal. (pl az ebéd ZŐDFUSZULKALÉ BOJÓKATOKÁNNYAL).

Egy találkozót tényleg meg kellene valahogy szervezni. Persze én könnyen beszélek egyéves kölökkel. igaz 4,5 hónapos volt, mikor először hazautaztunk vonattal. Szerencsére kellemesen csalódtam.
Még egyszer voltunk 8-9 hós korában, akkor is jól utaztunk(mindig volt elég hely, meg tudtuk oldani a fekhelyet).
Egy szó, mint száz, nem lenne rossz találkozni veletek.


Régebben kaptam egy írást, A vendégmunkás dala címmel( a szerző neve most nem jut eszembe), ha valakit érdekel, szívesen elküldön emilcímre. Kicsit hosszú ahhoz, hogy ide betöltsem.
Puszi mindenkinek
Enikő
enibaba
 
 


Encike-igy sajnos nem tudok elindulni semmilyen szélon,ha konkrét dolgot nem tudsz mondani rólla...de azért köszike...


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


ui:én nem vagyok családtag,mi csak élettársi kapcsolatban élünk egymással...ugyhogy szerintem ez szóba se jöhet nállunk...sajna


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


eni-tudom,h.melyik szó mit takar,de szerintem már te is tudod nemde? :) a fuszujka-bab, lapitó-fából készült vágódeszka,mánus-az óra mutatója.Nem hiszem el,h.nem tudod,vagy,h.nem kérdezted meg mindezt a párodtól :lol: .Egyébként a bojókát én sem tudom,h.mit jelent... :oops:

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok csajok!
Szerintem Timcike félreértette a dolgot... Ha jól értem Eni használja ezeket a szavakat, és nem a férje :D
Enikő!
Csatlakoznék Timihez. A bojókáról nekem sincs fogalmam :oops:
Amúgy ezeket a szavakat én nem használom. A férjem viszont más szavakat használ, mint én. És ezek is tájszavak :) Nálunk a répa (férjem szava) az murok, ami mellesleg sárgarépa :lol: Vannak ilyen kis érdekességeink. Én szeretném, ha Marci ezeket a kifejezéseket használná, de nem szeretném, ha emiatt kinéznék a többiek... úgyhogy megtanuljuk, hogy sárgarépa, burgonya stb. jó korán.
Sajnos, a játszóka nálunk is csak rövid ideig működik már. Ki kell tenni a legénykét a földre, hogy oda kússzon ahová akar. Ez azért gond, mert olyan amerikai típusú a nappalink, hogy benne van a konyha is, meg az előszoba is. Úgyhogy el kell barrikádozni a konyhát, és az esernyős, piszkos cipős :oops: előszobát, ami igazából egy sarok, amit egy függönnyel választottunk le...
Most mindketten nagyon megfáztunk, köhögünk, fáj a torkunk :( . Kicsit félek is, hogy így betegen hogy fogja viselni a manóm a vonatozást...
A szüléstörténetemet már elkezdtem írni. Ha lesz időm befejezni, elküldöm.

Timcike!
Miért nem házasodtatok még össze? Én elég konzervatív vagyok ilyen szempontból. Meg úgy tudtam, az erdélyiek általában. Mi is éltünk együtt 1 évig, de eljegyeztük egymást, mert azt mondtam, másképp nem cuccolunk össze. Szerintem kell az a papír. Főleg, ha az ember jányát :lol: elhozzák otthonról. Ha tényleg csak papír, akkor kit zavar, hogy megvan :lol: Amúgy nem csaptunk nagy lagzit, egyszerű polgárink volt Abonyban. A család eljött, és ennyi, aztán meg hazamentek.
Persze, nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet. De gondolj a manódra. Így megkapja az állampogárságot a papa után? Ez azért fontos, mert ismerősömék babóját a születés után 1-2 héttel haza kellett vinni, mert automatikusan román állampolgár lett, csak egy kiutazási engedélyt kapott. És meg kellett csinálni az útlevelét. Közben otthon nem tudták az anyukát rendesen ellátni :evil: ,elég problémás volt, elapadt a teje, a babó nem nőtt, betegeskedett...stb. (igaz, ott az apuka is román állampolgár volt, és mindketten csak letelepedésivel rendelkeztek.) Nálunk egyszerű volt, mert a férjem után kapta az állampolgárságot 8) . (közben én is letettem az esküt :D )
Hangsúlyozom, ezek az én gondolataim, és nem bántani akarlak, mert nem ismerem a helyzeted. Én ennyit tudok.
Amúgy jól vagytok? Megállt a fogyásod? Sikerül enni jókat? Én hetekig hideg kaján éltem, amikor kb annyi idős volt a pocaklakóm, mint a Tied. Valamiért nem tudtam meleget lenyelni. Úgyhogy rendesen ettem, csak megvártam, míg kihűlt az ebéd :lol:
Marci már lovagol :D az ölemben, úgyhogy megyünk.
Üdv Nektek!
zea
 
 


zea-nem szeretnénk összeházasodni,addig mig nem tudunk olyan esküvőt endezni saját költségre,mint amijet szeretnénk.Csak azért,h.legyen esküvő azért nem akarjuk :)

Köszike a kajás tippeket...nem nem sikerült enni...sőt még 1kg-ot fogytam.Meg a tegnap ment a hasam,mint a viz.De amugy,köszike jol vagyok,csak egyre nehezebb fölkelni az ágyból :lol: A kicsi remekül érzi magát,rengeteget mozog.Szerdán megyek a dokimhoz,aztán remélem ő jobban megnyugtat,mint a védőnőm a fogyás meg a hasmenés véget.

A párom ő magyar állampolgár,ugyhogy a pici autómatikusan megkapja a magyar állampolgárságot,meg a baba után én is.

Most márc.15-re megyünk haza,már alig várom.Muszáj minden hó-ban hazamennem,mert belepusztulok,ha nem :oops:

Most mennem kell,mert nem hagy ülni,fojton rug :lol:

Üdv.mindenkinek!



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: