Új privát üzeneted érkezett!

Szülés történetünk:

Múlt hét kedden ingadozott a vérnyomásom és a dokim azt mondta, hogy menjek be és megfigyel. Fölmentünk a szülőszobára, ott rákötöttek a ctg-re, voltak fájásaim, de rendszertelenek és tök zárt volt a méhszáj és közben folyamatosan mérték a vérnyomásom, ami ott magas volt.
Így úgy döntött lehelyez osztályra, így muszály voltam bent maradni.
Ott minden renben volt, így kérdeztem is a dokit, hogy nem mehetnék-e haza legalább a hétvégére, mert közben hétfön be akart fektettni (ami mint kiderült azért volt mert ő pont mikorra ki voltam írva 31-re Angliába megy, így ha addig nem indul be magától beindítja.)
Hát sajnos-vagy nem sajnos, de nem engedett haza. Ami azért volt nem sajnos, mert aznap éjszaka elfolyta 2:45 perc körül a magzatvíz, szoltam a nővérkének és felvittek a szülőszobára.
Megint csak rendszertelen fájásokat mutatott a gép, de intenzívebbett. Felhelyezték a gélt,hogy a méhszájam is táguljon, mert az se akart.
Egy újnyit tágult a méhszájam, meg rövidül és ennyi történt , illetve kicsit sűrösödtek a fájások egy pár óra alatt.
Aztán olyan 11 óra körül kaptam az oxitocint, amitől beindultak az események, rendesen jó durva fájásim voltak. Fél egy körül azt mondtam nem bírom, olyan sűrűn voltak a fájások, de még a méhszájam nem akart eltűni, tágulni azért tágultam.
Az utólsó egy óra az nagyon kemény volt, fölhívták a dokim, aki már délelőtt volt bent csak utána elment a magánrendelésére. Mire ideért az egy örökkévalóságnak tűnt, már majd szétrepedtem. 14 órakor megjött megvizsgált és azt mondta szülünk én ennek nagyon örültem.
Ez a része igazából nem volt olyan vészes, hanem inkább az volt nagyon rossz, hogy elfáradtam és úgy éreztem már nincs erőm nyomni.
Nem is ment olyan túl egyszerűen, sajnos a végére teljesen elfogyott az erőm, nem is tudtam egy fájásra kinyomni a fejét és a vállalait. De szerencsére nem volt semmi gond, csak egy kicsit feketés színű lett a fejünk, ahogy megszorult, de az felszívódik. Rögtön fölsírt a kicsi szívem.
Aztán sajnos egy pár percre elaltattak, mert úgy gondolták, hogy hiányzik egy pici darab a méhlepényből, így is lett.
A varrás nem volt egy kellemes, de a szüléshez képest túléltük.

Eddig nagyon jó kislány 3-4 órákat alszik és csak evésre kell fel, éjszaka is hagy minket aludni apával, altalában 11 éjfél körül alszunk el és reggelig csak egyszer kelünk.

Még egy pár kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


B.Lin!

Hatalmas gratula Nektek gyönyörű a pici lánykátok!Olyan jó látni ilyen csöppséget,még ha képen is :D

Mandula!

Nagyon jó babázást kívánok Neked,gyors szülést nem kívánok,mert 20 perc lesz az egész. :lol: annál gyorsabbat meg hova kívánjak? :lol: :lol:

Timcike!

Lassan Ti is a finisbe értek! :lol:

De jó Nektek,mennyien babáztok mostanában.

Janka!

El vagy veszve!
Vendég
 


B.Lin - gratulálok!!! Nagyon szép kislány Gréta! Jó egészséget és sok boldogságot Nektek!!! Ügyes voltál!!!

Geli - Merre jártok a hétvégén? Egyébként bármerre is, jó pihit Nektek!! Én ma voltam a vércukor tehelésen, délután lesz eredménye, remélem okés lesz!

Ennn - ne húzd fel magad mások bunkóságán! És vigyázz a vérnyomásodra, drukkolok, hogy helyreálljon!

Mindenkinek kellemes hétvégét és jó babázást aki már megteheti!

Kép
potykamanó
 
 

 
 

a http://www.anyatanya.huweboldalon a kecskeméti babavárók csapatba szívesen látok mindenkit. :)

Már tettem fel recepteket, linkeket, programajánlót is. Akit érdekel nézze meg...

Kép

Kép
falevel2
 
 



Kép

Kép
falevel2
 
 


Köszi b.lin,hogy elmesélted.

Hát ugyan nekem még van hátra.Nagyon remélem,h.miájus 27 elött nem jön ki a kicsi drága.Jó az ha addig marad,mint amennyit előirtak neki.Nem szeretném,ha kloraszülött lenne,jöjjön időbe. :wink: 8) Ugyhogy még van addig.
Minden kismamának jó pihit és egészséget kivánunk!



Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Tényleg ti az alvással hogy vagytok? Én viszonylag jól alszom éjjel, leszámítva azt hogy legalább 3-szor kimegyek pisilni... de aztán rögtön visszaalszom.
Viszont a hason fekvéssel voltak gondjaim, ugyanis eddig ez volt a kedvenc pózom, de most már sehogy sem kényelmes, úgyhogy lassan kezdek átszokni a háton és oldalfekvésre... pedig ezeket nehéz megszokni...

Szép napsütéses hétvégét kívánok mindenkinek!

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

donoé,
itt vagyok köszi,hogy aggodtál mivan velem.Épitkezünk és a burkoló anyagokat vadásztam egészhéten!Elvoltam havazva rendesen Janka is beteg volt,most már jól van.Voltunk pénteken ringatón a tanitóképzőben.Te voltál már?Nagyon szupi.

B.lin,
gratula a babádhoz,gyönyörű kismanó!Van tejed rendesen?ki volt az orvosod?Mennyiket szopizik,egynap hányszor eteted meg?Ahogy írtad jó baba,én is szerencsés voltam anno mindig tudtunk Jankától aludni.3-hónaos koraután meg végig aludta az éjszakát rendesen.Nem volt hasfájós sem.

falevél,
anno nekem sem ment ilyenkor már a hasonfekvés kb 16-hetes koromog ment.Utána oldat és hanyadt feküdtem.De a vége fele már sehogy sem volt jó.Ha oldalt feküdtem a csipőm fájt,ha hanyadt akkor meg alig kaptam levegőt a nagy pocaktól.

ennn,
szerintem semmi baj nincs azzal ha valaki molett,én már csak tudom.Én ugyan abba a cipőben voltam mint te.Csak engem nem bántott senki,nem kellett diétázni se pedig jó duci voltam mikor teherbe estem.Csak 7kg hiztam a terhesség alatt,de a szoptatással annál többett.Van aki fogy tőle van aki hizik.Janka annyit szopizott mindig,hogy nekem fejni nem kellett magam csak a legelején.A vérnyomásom nekem is magas volt kettő fajta bogyot kellett szednem,de a terhesség végén már nem vitte le a vérnyomásomat 180/90 volt mikor be fektettek a kórházba és meg is császározott a dokim rögtön.De most már semmi baj a vérnyomásommal minden helyre állt.Nagyon bunkó volt az orvos aki így beszólt neked,nyugodj meg.Te csak a pocaklakóra figyelj!

timcike,
mindjárt itt a ti idötök is,izgulsz már?

manduláról tud valaki valamit??
janka 2006
 
 


Janka!

Csak megszoktam,hogy sűrűn látom az írásod :lol: Örülök,hogy Janka nem beteg már :D Építkeztek?nem is mondtad.
Ringatón nem voltunk,igazából nem is tudom,mi az :oops: :oops: :oops:
Te szoktál építőanyag után szaladgálni?Jankával?Hú,mi bizti nem fognánk bele építkezésbe.
Vendég
 


donoé,

A ringató zenés foglalkozás, egy zenepedagógus tartja.Énekel,mondokákat mond és furulyázik.Már 4-hónapos kisbaba is van a csoportban.Mi nagyon szeretjük,Janka ki fejezetten élvezi.Na meg rám is rám fér,mert teljesen elfelejtettem a dalokat,rengeteg új van már ami az én időmben nem volt.Gondolod gyertek el,minden pénteken van a tanitóképzőben.Van 9.45-kor és 10.30-kor.De most pénteken csak 9.45-kor lesz a nagy péntek miatt!Az első alkalom ingyenes,amúgy meg 3000Ft a bérlet 5-alkalomra.30perces a foglalkozás kb ennyit bir ki egy kisgyerek egyfolytában.
Nem én rohangálok péítőanyagért a férjem szokta intézni,mert ő az építőiparban dolgozik és ért hozzá én nem.Én csak a belső burkolatokat intéztem a konyhába,fürdőbe,előszaobába,parketta nappaliba stb...Minden jól megy akkor nyár vége fele költözünk.Már a vége fele tarunk az épitkezésnek.Ha a férjem nem volna épitőiparban jártas mi sem fogtunk volna bele.Mert le tudják venni az embert anyagilag a mester emberek!!!!Főleg aki nem ért hozzá.

Ennn,

megnyugodtál? Hogy telt a hétvége?

mandula?

timcike,

hogy vagy?pocaklakód?
janka 2006
 
 


Megvolt tesómék esküvője. Nagyon jól sikerült. Az idő is szép volt. Kecskeméten voltam sminkesnél és fodréásznál, és nagyon meglepődtem az árakon. Azt hittem rosszul hallok, h CSAK ennyi. De frankó lett a sminkem és a hajam is. :)
Pénteken kell mennem SZ.G-hez UH-ra. Szerintetek ha megint a Tankóval egyszerre csinálják abban a 3d-s rendelőben, akkor ha viszek cd-t felírják??? Vagy erről tegyek le. Akár ki is fizetem, csak nem tudom mennyi. Bár múltkor a Tankó ingyen adott 2 képet. Csodálkoztam is, nem gondoltam h kapok. Nem is kértem. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszönöm kérdéseteket,jol vagyok.Habár rengeteget rug a kicsi drága,meg éjelente nem igazán tudok aludni,mert már ugy érzem sokszor,hogy a nyakamban van,nem tudok szuszogni,szinte ülve alszom,de megvagyunk.Remélem a pici is,hisz rengeteget idegeskedek mostanában.Nem nagyon félek a szüléstől,hisz úgy érzem az természetes,és nem lehet semmi baj. 8) :wink: Már nagyon várom,hogy megszülessen,de még van ideje.Maradjon bennt,amig csak kell.Legalább 38 hétig birja még ki.
Hétvégén voltunk egy oriásit sétálni a tónál,nagyon jolesett. :oops:
Puszi nektek,vigyázzatok magatokra!

B.lin neked meg jó babázást,nagyon aranyosak a képek!Még tehetsz föl. :wink:


Janka- a te pocaklakód,hogy van?
Falevél-hát a tied? Kép


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


ennn-hol voltál sminkesnél?Hiszen hamarosan nekem is kell esküvőre menni,és nem szeretnék drágáshoz menni,ha olcson is megkapom ugyanazt a minőséget. :wink:



Kép
Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Janka:
Igen szerencsére van tejem elég, általában három-négy óránként eszik 60-70-80 g-okat. Délután szokot az evés után lenni egy periódus, amikor fent van egy-két órát, de akkor is nyugottan nézelődik, vagy apával beszélget, a többit végig alussza.
Az id. Tankónál szültem, én nagyon meg voltam vele elégedve.

Apa teljesen szerelmes a lányába:

Kép

Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Timcike, az Északi térfalban van egy pici kozmetika. A Miskolczi Betti kozmetikája. Ő sminkelt, és csak 2500volt. És nagyon jó lett, és tartós. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


ennn-nem tudom,hogy az hol van,de megkérdem a páromat,hátha ő tudja.Köszi szépen! :wink:


Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Az aranyhomok mögötti buszállomásnál, a melom mellett/mögött. Az otpnél kell bemenni a belső udvarba kb. ott van.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


ennn,

tavaly amikor én voltam 4D-uh-n akkor 10.000ft-volt a kórházban,én is vittem CD-t.Nekem is a Tankó csinálta ugyan ott ahol neked fogja.Képet azt adni fog ha kérsz.

timcike,

az én pocaklakóm jól van,de mimár 10hónaposak vagyunk és van kettő fogacskánk.Ma voltunk barátnőzni,bár a kisbarátnő most született 2-hetes még csak.Nagyon édes!

b.lin,
én is normális dokinak tartóm a Tankót,bár én nem nála szültem.De régen jártam hozzá.Temesvárynál szültem.Nagyon jó ha sok tejed van,gondolom fejsz rendületlenül?Éjszaka hányszor kell felkelned szoptatni?Sétálni mikor fogtok menni?Nem vagy fáradt? Engem anno nagyon megviselt az éjszakai szoptatás reggel mindig mosot szar voltam.Imádok aludni és mélyen is alszok,tehát így nehéz volt megszokni az éjszakázást.
janka 2006
 
 


Sziasztok csajok!

mi ez a punnyadás!! Sehol senki!!!
janka 2006
 
 


Sziasztok,

Linda,

Szuperek a képek, apán tényleg látszik, hogy most már két szerelme van. :wink:
Várjuk folyamatosan a képeket Grétáról, tök jó, hogy ilyen jó baba, nekem is szerencsém volt, Gergő szinte az első naptól átaludta az éjszakát, mondjuk az elején még a sárgaság miatt, utána meg így alakult, szerencsém volt vele. Tuti, ha lesz egyszer második, az majd jól végigüvölti az éjszakát.


Enn,

Ne mérgelődj a dokikon. Sajna a mai magyar eü. ilyen. Kutyába sem nézik az embert, vagy legalábbis úgy beszélnek vele. Sajna, mostanában elég sokat tapasztalom minden oldalról. Ne hagyd magad felidegesíteni, most csak Cukorborsóra kell koncentrálnod.
Örülök, hogy jól sikerült az esküvő.


Janka,

Én is nagy alvó vagyok, nem szeretek korán kelni, inkább éjjel vagyok fent.
Tök jó, hogy lassan költöztök. Merre fogtok lakni?

Falevél,

A hanyattfekvésről azt hallottam vagy olvastam amikor terhes voltam, hogy nem túl jó, mert nyomod az ereket és nem jut elég oxigén neked és a babának sem. Na, légszomja nem lesz, de az oldaltfekvést javasolták. Én is nagy hason fekvő voltam, de meg lehet szokni. Alig vártam, hogy szülés után újra hason alhassak - ja persze- akkor meg akkorák voltak a cicijeim, hogy az tette lehetetlenné. Most már tudok újra hason aludni. :wink:


Manófalvi, Noémi? Ti jól vagytok?

geli08
 
 


Kedves Mindenki!

Elnézést, hogy el voltam veszve. Sokat voltam rosszul, ha meg nem, akkor intézni kellett valamit, vagy fáradt voltam. Nem győzöm az utánolvasást! :-D

Geli! Köszönöm az érdeklődést!

B.Lin! Nagyon sok szeretettel gratulálok! Nagyon szép a kislányotok! :-)

Linácska! Remélem Lili jobban van már! Utaztok hétvégén? Puszi Nektek!


Kérdés: a 20. heti uh-ra csak AFP eredménnyel lehet menni, ugye? Azért kérdezem, mert a védőnénim szabin van, csak 18-án találkozom vele és addigra már kezdem a 21 hetet is. A terhesgondozóban attól még kérhetek beutalót, nem, hogy 19-én a védőnénis találkozó után már tudjak is menni uh-ra! Mit gondoltok?
És még egy kérdés: A Nyíri úton hol vannak a védőnénik? Én eddig csak az Izsáki úton jártam, ezért nem tudom.

Szép napot Mindenkinek!

Noémi

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Ja!

Egy fontos dolgot el is felejtettem. Ma megyek kardiológiára, megnézik, hogy minden rendben van-e a ketyegőmmel és hogy hogy legyen a szülés. Remélem úgy látja majd a doki, hogy bírni fogom a természetes szülést. Én biztos vagyok benne. De nyilván neki kell /többek között/ rámondani az áment.
Szorítsatok!

N.

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Hát, nem tudom hogy ez a háton fekvéses ijesztgetés mennyire igaz... Már azon sem lepődnék meg, ha kitalálnák, hogy oldalt sem lehet feküdni, szóval marad az álva alvás... :D No, de ez csak vicc, remélem... Mindenesetre engem egyelőre eléggé egvisel, hogy nem tudok rendesen hason aludni.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Olyan aranyos vagy falevel2! :lol: Mi lesz veled késöb,ha már most ennyire kivagy az alvási pozició miadt?! :roll: :wink: Én mindig ugy alszom,ahogy jolesik,mikor háton,mikor félig hason,szoval,feküdj úgy ahogy tudsz és jolesik.Szerintem.Ha mindent betartana az ember,amit irnak,akkor mi lenne?Ezt nem szabad azt nem szabad,levegőt venni szabad-e? :lol: Mert az is káros tutommal,hisz rengeteg mérgező anyag van benne.Nah mind1.Csak mondom minden kismama csinálja úgy ahogy neki jolesik!Régebben is születtek egészséges kisbabák,és akkoriban még semmit sem tudtak mindaról,mint ma. :wink: Szoval,ne parázzatok!Jó pocakosodást és Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindnyájatoknak,mi megyünk haza. 8) Már nagyon várom!Nem muszáj velem egyetérteni,én csak a véleményemet irtam le.Mindenki ugy csinálja,ahogy jónak látja!Pussz,hamarosan talizunk ujra!



Kép Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Noncsi,
Hát Lili nincs valami jól, sajnos a láz nem a védőoltástól volt, hanem húgyúti fertőzése van. 8 nap után lett láztalan. Ma viszont kihányt mindent reggel a gyógyszer után. Orvosunk nincs két hétig, mert elvileg péntekre volt kiírva a felesége szülni (tegnap még pocakban volt a kismanó, láttam :D )
Veled mi volt? Kardiológia? Ha már jobban leszel sétálunk egyet?

Timci,
nagyobb hassal tényleg nem jó a hátonalvás, mert úgy, ahogy Geli is írta, nyomod azokat az ereket, amik ellátják a kisbabát. Amúgy nekem nagyon jól esett. Viszont lehet benne valami, mert a 38. heti UH-n Bérczi I. mondta is, hogy úgy fél már 38. hetes kismamákat UH-zni, mert ott ugye háton kell feküdni, és nehogy rosszul legyenek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lina-én nem is tudom...biztos van benne igazság,de sajnos van amikor csak a háton való alvás segit csak. :oops:

Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Köszi Timcike! Én is inkább ironizálva írtam, amit írtam, tényleg sokat paráztatják a kismamákat, mindenre egyszerűen képtelenség figyelni... No, de majd ha a végén leszünk, akkor úgyis kiderül minden. :) Jó utat nektek hazafelé! Nagyon szeretem Erdélyt, idén nyáron mentem is volna egy hétre, de sajnos a 8.hónapban már nem merem bevállalni az egy hetes kórusutat.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok csajok!

falevél,

teljesen igazad van,paráztatják a kismamákat kellő képpen.Ezért én nagyon haragudtam anno.Minden féle rém történetek stb....Erdélyt én is nagyon szeretem,csodálatos! Gyakran járunk Székelyudvarhelyre,márciusban is voltunk a 4-napos ünnepkor.
Milyen kórusban cagy?

Geli,
Ladánybenei úton épitkezünk az elején,ahogy van a Tesconál a körforgalom attól kb 800m-re.Ott van Peugeot-szalon és rögtön az első murvaköves utcában.Arra most rengetegen épitkeznek,nagyon szép paloták épülnek.Minden közel van hozzánk.Most a Petőfivárosban lakunk,tehát nekem ez nem távolság,még közelebb lesz a város központ hozzánk.Le métrtem autóval 5km a 0km-kő,most meg 6,5 pedig az elején lakunk a Pvárosnak.Nagyon várom már!!!

ennn,
te hogy vagy? El vagy tünve?

manduláról valami hír?

B.lin,

ti jól vagytok a pindurkáddal?

Képzeljétek,Janka tegnap reggelre le betegedett.Reggel az orvosnál kezdtünk valami virust be nyalt valahol.Úgy sajnáltam alig kapott levegőt,erős gyógyszereket írt fel a doki mert mocskos piros a torka.Az orvos elküld minket vérvételre mert márciusban is beteg lett,és egyszerűen nem jövünk ki belőle csak 1-2 hetekre.
Az éjszakánk most teljesen simán ment,egyszer sem kellett orr poszívoznom a nozikáját,a múlt éjszakánk az tragédia volt.
janka 2006
 
 


Sziasztok Lányok!

Kérlek segítsetek, mert teljesen kétségbe vagyok esve.

A héten hánytam hétfőn is meg ma is reggel. Már a 19. hetet kezdem, és most az a legújabb, hogy ha reggel beveszem a Gravidát és a Magne B6-ot, gyakorlatilag 5 perc se telik el és kijön az egész. Most épp a reggeli mellől ugrottam fel és szaladtam. Lehet, hogy hisztinek tűnik, de elég sokat hánytam és még mindig tart... Szóval, kezd elfogyni az erőm. A türelmem is. Mit csináljak? Már félek bevenni a gyógyszereket, mert tudom, hogy utána futhatok.
Már azt se tudom mit egyek, mert lassan minden visszajön. Az elején se volt ilyen rossz. Ugyanakkor tudom, hogy nem vírus, mert nincs lázam, másként nem vagyok rosszul, de nincs már ötletem mit tehetnék. Azon kívül, hogy kínomban röhögök. Vagy bőgök.
Esetleg próbáljam meg este bevenni a gyógyszereket?

Azért jó hír is van: Tegnap a kardiológián azt mondták, hogy megszülhetem természetes úton Babamacit!!!!!! Szuper! Nagyon örültem! :-))))))))) Vigyorogtam egész délután! :-)))))))


Manófalvi, Falevél!
Ti hánytok még? Nálatok megmozdult már a Picike?

Melindám! Sajnálom, hogy a Kicsi beteg! Hová tudod így vinni, ha nincs doki? Helyetteshez? Természetesen jó lenne minél hamarabb összefutni, egyeztessünk telefonon!

Janka! Nektek is jobbulást!

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Noncsi,
orvosoddal beszéltél, hogy mi ez a rosszullét? Bár az angolon az egyik kislány anyukája azt mondta, hogy a szülőágyon szűnt meg a hányingere. Ahogy kijött a kislány, már nem is volt, de addig 40 héten keresztül folyamatosan. Én meg hogy szerettem volna anno. Csak hogy tudjam, hogy tényleg terhes vagyok, de semmi ilyet nem éreztem :D Na majd biztos a tesó bepótolja :D
Van helyettes doki, de én oda nem viszem. Múltkor is telefonon keresztül akarta megmondani az asszisztensnek, hogy milyen szurit adjon. Legalább nézzen rá, ha már megvizsgálni snassz. Úgyhogy ha kell, majd Kecskeméten valakihez.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Noémi,

ne paráz,szerintem semmi gond!.De azért beszélj az orvosoddal.Ahogy linácskának sem nekem sem voltak rosszulléteim.
Pocaklakód megmozdult már? Általában el múllik a rosszulét amikor mozogni kezd a baba!

Linácska,

ti hogy vagytok? Ki a gyerek orvosod? Nekünk a Pongrácz itt a Bagoly utcában,én megvagyok vele elégedve!
janka 2006
 
 


Itt vagyok! :)
Noémi, én a Gravidát kb 2 hétig tudtam szedni, mert kiütéseim lettek tőle, és kicsit rossz volt a közérzetem. Úgyhogy visszatértem az Elevithez, meg a Hipp Natal Aktívhoz. Ezeket eszem/iszom felváltva. :)
Pénteken megyek A kórhiba Uh-ra. Már nagyon várom. Csak izgulok. :roll: :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,

Falevél,

A múltkor akartam még írni az alváshoz, hogy a Batthyányn lévő orvosi műszer boltban lehet szopis párnát kapni kb. 3ezerért, de ez a párna már a terhesség alatt is jó, beteheted a pocid alá, és akkor talán egy kicsit kényelmes, meg úgy használod a terhesség alatt, ahogy kényelmes. nekem még nem volt, mert 7-8at sajnáltam érte, de a sógornőm nagyon szerette/ti.


Lina,

Sajnálom a hányást, a másikban is válaszolok, mindjárt.


Noémi,

Örülök, hogy jöhet a babó természetes úton. hányásról annyi, én sem hánytam, szedtem is fel rendesen. A barátnőm majd a 25. hétig hányt reggelente, de hallottam már olyat is, hogy csak a Gravidától hánytak a kismamák. Talán próbálj ki egy másik vitamint.


Janka,

Mielőbbi jobbulást Nektek. Remélem semmi komoly. Hogyan szoktad megtenni ezt az utat a 0 km kőig? Babakocsival? :wink:

Timci,

Jó utat! Pihenj minél többet!

geli08
 
 


Geli,

autóval szoktam megtenni ezt az utat,a baba kocsit viszem a kocsi csomagtartójában minden hova.Geli te merre laksz?
janka 2006
 
 


pálfinoémi: Szerintem is beszélj a védőnőddel vagy az orvosoddal. Egyébként én is hánytam a héten. Szerencsére ritkán vagyok rosszul, de ha igen akkor minden kijön belőlem. Kb. 2 hetente egyszer kidobom a taccsot. Eleinte folyamatosan hányingerem volt, de mióta szedem az Elevitet, azóta nagyjából megszűnt.
Egyébként lehet, hogy valamiért nem bírja a szervezeted, vagy a pocaklakó azt a vitamint, úgyhogy lehet, hogy az is elég, ha váltasz. Kérd ki a védőnőd véleményét!

geli08: hát, a szoptatós párnán már én is gondolkodtam, lehet, hogy beruházok egyre, hiszen az sokáig jó.

janka2006: a Pedagógus Kórusba járok itt Kméten. Nagyon szeretem. A kislányodnak jobbulást kívánok!

Kép

Kép
falevel2
 
 


gelio8-nagyon szépen köszönöm a jókivánságodat! :) Pihenni pihenek,de inkáb nappal,hisz éjjel nehéz,nem tudom miért,de mostanába nehéz éjjel aludnom. :roll: Én szerencsére már nem félek,nem ijedek meg attól,amiket olvasok,meg hallok.Ha mindenre reagálnék,nagyon nehéz lenne a terhesség :lol: 8) .Én valahogy nyugisan és természetesen fogom fel a dolgokat.Ma kipróbáltam a háton való fekvést,de nagyon fájt,igy le is mondtam rólla. :lol:

ennn-én meg a Centrum maternát szedem.Arra jöttem rá,ha kaja után 3o percel veszi be az ember,akkor semmi baja tőlle.Én nagyon jol vagyok,semmi hányinger,semmi rossz közérzet,és hála Istennek még meg se hültem.De azért kiirattam most az Elevitet,mert sokan azt mondják az jobb,mint a Centrum.Miután elfogy a Centrum,átállok az Elevitre.Kiváncsi vagyok,h.lesz-e valami változás. :shock:


pálfinoémi-ismerős a hejzet.Figyelj,az a baj,h.már be van állva nállad az a tudat,h.vitamin után jön a hányás.Próbáld meg ugy,hogy beveszed a vitamint,persze kaja után 3o órával,ez nagyon fontos,és valamivel foglald el magad utána,h.ne tudj a hányásra gondolni.
Nekem még a 2o-adik hétben is voltak hányingereim,de az mind azért volt,mert elöb vettem be avitamint és utána kajáltam.De szerencsére egész terhességem alatt eddig 6x hánytam csak,de volt olyan egész a 28 adik hétig,hogy hányingerem volt,minden reggel,és szar volt a közérzetem me minden.Próbáld meg azt,amit mondtam,és hátha segit.Minden kismamának más és más a szervezete,másként reagálja le a dolgokat.Van aki egész terhessége alatt rengeteget hányik,van aki keveset,van aki egyáltalán.Nem kell megijedni.:) Vigyázz magadra,pihengessél,és sétálj jó nagyokat! :wink:



Kép
Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Janka,
mi Lajosmizsén lakunk, itt van gyerekorvosunk. Én nagyon megbízom benne, sőt ez is a bajom, hogy másban meg nem nagyon. Ügyeleten elég rossz tapaszalataim voltak, egy kivétellel.
Ha odaköltöztök a Ladánybenei útra, nem is fogunk olyan messze lakni egymástól :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget és tanácsokat!
Igazándiból az volt a bajom, hogy ez egy új helyzet, hogy a gyógyszer bevétele után hányás következik, eddig ilyen nem történt. Vagy nem jellemzően. Inkább kaják nem tetszettek.

Mindenesetre felhívtam az orvost, azt mondta, hogy tegyem át estére a gyógyszer bevételét, de egy pár napot ki is hagyhatok.

Gyógyszerváltáson még nem gondolkoztam, nekem inkább ezt javasolták, mert van benne jód, az Elevitben meg nincs. Kb. 10-12 szem van benne még, majd átgondolom, hogy vegyek-e más fajtát.

Janka! Még nem mozdult meg a Pici, de már nagyon-nagyon várom! És bízom benne, hogy utána talán már nem leszek rosszul.

Timcike! Igen, én is azt gondolom, hogy már pszichésen is elindulhat a hányás, mert már tényleg "félek" is bevenni a gyógyszert. Remélem ez a pár nap kihagyás meg az esti időpont segít.

Geli! Szoptatós párna az a nagy fajta, amit "össze is lehet hajtani"? Amilyen a Brendonban is van? És csak 3000? Ez tök jó!

Még egyszer Mindenkinek köszönöm! Aranyosak vagytok! :)

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Geli,
látod milyen vagyok, amott pont neked nem válaszoltam, szóval szerencsére ma már nem volt hányás. És nagyon jót is alszik délután Lili. Mondjuk nagyon nyűgös volt egész nap, mire rájöttem, hogy egyszerre két felső rágófoga is kibújtl. Decemberben még csak kettő volt neki, most meg már 10. Beindult rendesen. Lehet, hogy a 8 napig tartó láz is rásegített egy kicsit.

Szoptatóspárna tényleg nagyon jó, mondjuk én pont szoptatni nem tudtam rajta, de aludni nagyon jó vele pocakosan. Mi most már leesésgátlónak használjuk, remélem csak átmenetileg :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok,


Janka,

Mi a Budai kapunál lakunk a Vacsiközbe vezető út elején az ált.suli mögött.
Janka jobban van már?

Falevél, Noémi,

Az a szopis párna, ami 3ezer, nincs akkora, mint aBrendonos (ez kb. fele), de mikor legutóbb jártam arra, akkor szerintem láttam a nagyobb fajtát is, de nem néztem az árát, mert most nem aktuális. Csak azért írtam, hogy ebbe már érdemes most befektetni, mert én rengeteg, több, mint 20kg-ot híztam és a végén már nem volt elég kispárna itthon, hogy kitámogassam a pocakom, ami akkora volt, hogy megkérdezték ikrek-e, pedig csak egyedül volt, 3900g-mal. Ha arra jártok kukkantsatok be, ha gondoljátok.


Timci,

Látom már most megoldódott a háton alvás problematikája. :wink:

Lina,

Örülök, hogy hányás vége, jó sok ez a fogacska termés 3 hónap alatt. Gratula. Szenvedtetek velük?
Lili kiságyban alszik vagy már ágyon?


Manófalvi?

Jól vagytok?

Szép napot!

geli08
 
 


Sziasztok csajok!

falevél, Geli,
szoptatós párnám anno nekem volt,a Brendonban vettem,a nagy méretű eléghúzós volt az ára 12000ft,de mint Linácska is írta én sem tudtam rajta szoptatni,de alváshoz sem tudtam használni pedig a tájékoztató amit adnak hozzá írta,hogy lehet.Én arra használtam,hogy Janka köré tettem,hogy ne essen le,ha pl az ágyon volt.De persze lehet,hogy nektek be vállik.

Janka jobban van,holnap viszem vissza az orvoshoz.Jővőhéten elkell vinnem vérvételre lehet.

Linácska,
véletlen nem tudod,hogy az ilyen kicsi gyerekeknél,hogy vesznek vért,vagy honnan??Ti jobban vagytok már?
janka 2006
 
 


Geli,

Ti hogy vagytok,kisfiad?
Ünnepeket itthon töltitek?
janka 2006
 
 


B.lin,

Hogy vagytok?????

manduláról tud valaki valamit?

Noémi,

kislányt vagy kisfiút szeretnétek?

timcike,
neked jó utat,irigyellek,hogy mész haza.Tényleg ha meglesz a pici,hogy fogtok haza utazni.Elég hosszú az út.

Linácska,
ti mikorra tervezitek a következő babát?

ennn,
hogy vagy?rosszulétek vannak?

falevél,
Kecskeméten helyileg merre van a kórus.Nekem is van egy ismerősőm aki kórusban énekel már vagy 15-éve,lehet abban amelyikben te.Vörös Istvánnak hívják,nem ismered véletlenül?

Azt hiszem sikerült mindenkinek írnom.Ez csak azért van mert Janka alszik.
janka 2006
 
 


Megvagyok. Rosszullét nincs. Viszont ma reggel görcsölgetve keltem, és éjjel is rosszul aludtam. azóta elég bő folyás jön. Nem értem miért. És kicsit színes is. :? Már nagyon várom a holnapi vizságlatot. Remélem nem a nyák dugó...

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Geli
Fogakkal igazán nem szenved Lili, vagy csak én nem jövök rá, hogy attól nyűgösebb :D Azért észre lehet venni, mikor tépi a száját, az biztos, hogy a foga miatt van.
Lili még a kiságyában alszik, bár volt nemrég vagy másfél hónap, amikor csak velem volt hajlandó. Most nagyon jó kislány volt, 9-6:30-ig aludt, akkor is csak egy cumi kellett, és 7:50-kor kelt fel. Ilyen ritkán van.

Janka,
de, sajnos tudom :( A hölgy a vérvételen főleg a jobb kéz kézfejből szeret venni, ott talán van valami kis vénájuk. De nagyon lassan, cseppenként kell összevarázsolni a vért, mert még annyira nem jön nekik. Előtte nap, meg aznap reggel is itasd sok vízzel, azt lehet, és akkor kicsit hígul. A Madarászban a könyökéből vették, de ott csak 3. szúrásra sikerült, egyszerűen nem jött ki vér.
Mi a következő babát mostanra tervezzük, szeretném, ha mihamarabb sikerülne, de ha úgy csinálja, mint Lili, akkor nem lesz egyszerű menet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


janka2006: a PedKar a Kodály Intézetben próbál. És van Vörös István kórustag is :-)))

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

Falevél, az alvás témához, eddig nekem sem volt gondom, de most már nem tudok hason aludni. Éjjel én is legalább 2-szer kelek, szinte óramű pontosággal. :D Az oldalt fekvést próbálom megszokni, de most még gyakran átlendülök másik pozícióba. :D
Szoptatós párnát szerintem kihagyom, inkább néhány rendes nagy párnát veszek (meg kicsit). Remélem, azzal is meg tudom majd oldani. Persze ha nem, akkor beruházunk egy kiflipárnába. :)

Geli, akkor a hason alvást a szoptatás alatt is hanyagolnunk kell...? :wink: Erre eddig nem gondoltam. :(
Köszi, jól vagyunk, csak mindig van ezer tennivaló, és ilyenkor nem győzök visszaolvasni! :)

Timcike81, nektek jó utat, ha még olvasod ma a hsz-t.

Noémi, remélem, elmúlnak a rosszullétek... Én még 2 hete hánytam, azóta szerencsére nem. Le is kopogom... :lol: Bár néha érzem, hogy nem esett jól egy-egy étel, és akkor félek, hogy nem marad benn, de eddig leküzdöttem az akadályt. Felkészültem arra is, hogy végig rosszul leszek, édesanyám anno végig hányta a 9 hónapot. :(
Az jó hír, hogy természetes úton is szühetsz! :D
A mozgást még nem érzem, vagy nem tudom, hogy az lenne-e. De most már türelmetlenül várom, hogy tuti beazonosítsam! :D :D


Falevél, Te mikor mész a 18.hetes UH-ra? AFP eredmény?
Én megkaptam a héten az AFP eredményt, és szerencsére minden eredményem jó. Még a hepatitszre kell várni, mert azt Szegeden nézik, de a többi jó! :) :) Meg is lepődtem, hogy korábban meglett, mindenki 2 hetet mondott, és csak múlt hétfőn voltam vérvételen... de sebaj! :lol:
Valószínűleg holnap kimegyek az UH-ra, épp 18. hetes lesz a Mini. :D 4D-re mikor mész? Mi lassan bejelentkezünk valahová, hogy május közepe tájára még legyen időpont. Akkor már kb 23 hetes lesz a Mini. Akkor már remélem, minden jól látszik majd.

Szép napot mindenkinek!

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


És mikorra mész??? A kórházba??

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Mano,
24 hetesen elvileg már szépen fog látszani MiniManó!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Manó,
ez Lili 24+3 naposan, 25 dekásan :D Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: