Új privát üzeneted érkezett!

jaj de jo akkor meg par nap es ujra latod pakitot :lol:

nemtudom,nekem a parom elment a gyogyszertarba es ugy kerte hogy fejfajasra kell bogyo terhesnek.Joban van a patikussal es ezt ajanlotta.

ahogy itt olvasgatom a dolgokat szerintem nekem most fogja a kerni a cukros vizsgalatot :roll: baris azt ilyenkor szoktak.azon filozom hogy elmegyek privatul a megalabba,nem tudom mennyi a vizsgalat de szerintem nem tul sok.
azt szamolom hogyha a korhazba mek akkor 3szor kell bemennem,egyszer a beutalloert aztan vervetelre aztan meg az eredmenyert.a busz 3*oda vissza mar 540din es ez csak a tavolsagi :roll: plusz meg a varosi jarat lehet olcsobban meguszom privatul,plusz meg nem is kell varakozni meg idegeskedni meg ket orat mit csinalok a korhazban :roll:

Kép
monyo83
 
 


Szerintem is a legokosabb megoldas lesz.Ilyenkor cukros lotyit kell inni?Bevallom azert is valasztottam a keddet,mert mar szeretnem latni.Megyek ramolok egy kicsit,mert tegnap semmit se csinaltam itthon :oops: .

Kép

Kép
krisztina29
 
 


privatul nem kell vinni a cukrot,de meg azt is el tudom kepzelni hogy a korhazba azt is vinni kell.Azt patikaban lehet venni.

Kép
monyo83
 
 

 
 

Hello lánykák!

Ma voltam potya uhu-n,mert eléggé betojtam,jól meg is kínoztak a dokinál :(
Már egy-két napja van olyan vizes folyásom,nagyon megijedtem,hogy talán nem a magzatvíz folyik :shock: :(
De talán nem,figyelgetnem kell,valószínű,hogy ilyen erős folyásom van(már bocsi)és kaptam kúpokat!De úgy megnyomkodtak,hogy ihaj...

Az én kedvem is eléggé car,bizti ez az időváltozás miatt!

Nekem csináltak ilyen cukos löttyöt a korházban,de akkor egész nap minden 2órában vettek tőlem vért!
:roll:Az bizony nem hozott jó eredményt,másnap pedig szintén 2 óránk.vettek vért,de akkor rendesen kellet ennem a korházi kaját!
Az azért már jobb volt!

Puszillak benneteket!

Kép
Kép
szintus
 
 


Arrol olvastam,hogy ilyenkor sokaknak felerosodik a feherfolyasuk.Neha napjan nekem is,en is megakarom emliteni a dokinak.Talan hplnap jobb kedvunk lesz.Szep almokat mindenkinek

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina igen,erröl a fehérfolyás dologról én is hallottam,
itt csak az volt ijesztő,hogy vizes is volt!Ezért gondoltam,hogy nem-e magzatvíz!Bakker ugy megnyomkodták a hasamat,hogy nem-e az folyik,hogy azthittem becarok! :? :cry:

Nekem ma már jobb a kedvem :D Hétágra süt a napocska mosok,takarítok és mindjárt megyek egyet sétálni a kiscsajjal!
Eddig motroztam,de lassan leteszem a robogót már fáztam egy párszor rajta!No jó ok azért már csak október van.... 8)

Nemsokára mindenkinek lesz babakukuccs én még nem láttam a gyerkőcömet csak akkor,amikor még ici-pici volt!
Soha sem forditják a monitort felém,no ez a negatívum az állami helyekben... :( No de majd látom ha kibujik :wink: Még kb.15-16 hét :D
Fruzsikám ma szontyi,kedvetlen félek nehogy beteg legyen!
Nem szokott ő ilyen lenni... :?

Krisztina megmutizod a dolgokat,amit löttél a múltkor(?
(babakocsi....)kiváncsi lennék rájuk :wink: :)

Kép
Kellemes hétvégét mindenkinek! :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Kép

De jó volt fürdőzni a medencében.. :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Hello csajok sehol senki? :)
Most jöttem haza v.v.-ről jól lecsapoltak,több mindent néznek! :roll: Hát hogy az mire jó,azt nem tudom,de a dokinénim elővigyázatos! 8) Juj ti nem unjátok azt a várakozást a v.v.-nél?Meg azt a sok köhögő tüsszgő embert?Ma még a kismamáket sem vették előre!Pedig csak 3!-man voltunk!:(

Ti hogy vagytok?Mi jót terveztek mára?

Mi folytatjuk a munkálatokat,csak elöbb a pék férjem kialussza magát! :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus nekem is extra sok folyasom van es olyan mint a viz,en is betojtam de tuti hogy ez nem magzatviz.
huuu mit neznek nalad most?
en eddig ketszer voltam vervetelen,alatalanoson meg genetikan.
fruzsi meg mindig tunderien nez ki.

krisztina mar csak egyet kell aludnod es lathatod pakitot :lol:

nalunk voltak anyosek,hoztak a babacucot megvizsgaltuk anyuval,benkicat meg bodyt mar tutira nem kell vennunk.
ami eddig megvan,babakocsi kisagy kisagyra pelenkazo,hodozo kolcsonbe,kiskad (meg nincs megveve mert ki kell valasztani)autosules.szoval a nagyja megvan ugy orulok neki.

ez a kedvencunk,ebben hozzuk ki a korhazbol.
Kép

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Puszi mindenkinek!Szintus ez a Fruzsi nagyon cuki baba,olyan igazi kis reklámbébi.Zabálom azokat a kis hurkákat a kézfejénél.Remélem nem lesz beteg,habár ebben a hőingadozásos időben nem nehéz megfázni.Én már néha nem tudok hogy felöltözni.Monyó ez a macis hordozó nagyon édi,megértem,.hogy ez a kedvenc.Nem tudom miért de a macis motivumú dolgok különben is a kedvenceim.Ma vasalás lesz nálam,most nagyban szellőztetek.Szintus majd emilben elküldöm a képeket.Multkor amikor anyuéknál voltam nem birtam ki,hogy egy kicsit ne kukkancsak be a szobába,és nézzem meg a babakocsit.Pakitó mozgása egyre aktivabb,most már éjjel-nappal is többet bejelentkezik,és végre apa is érezte.Azt hittem többet le se veszi a kezét a hasamról.Olyan kis huncut hizelkedős Pakitó,hogy ha leülök automatikusan a kezemet a hasamra teszem,és ha észleli alákuszik,és ott motoszkál.Apának is igy sikerült elcsipnie,de nálunk nem ugy van mint Monyóéknál,nem nyugszik meg apa érintésétöl,hanem felpörög.Na megyek ugy csinálok,mintha csinálnék valamit,majd később jövök

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Hello!Hogy telt a napotok?Nagyon hétfős volt?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Monyó tényleg nagyon édike ez a hordozó :D
Sokmindent néztek a vv-en nem azt a megszokotatt!
Minden okés csak a fibrinogénem magas,remélem van rá v.mi gyógyszer! :roll: :wink: Benkica,body ilyesmik lesznek a barátnőimtől,Béci rokonaitól!

Köszönöm a dicséreteket Fruzsi nevében,már várom,hogy mind a 3-man rakjuk fel a babás képeket!Az tényleg szupi,h mindannyian februárban szülünk majd tudunk egymásnak segíteni ebben-abban!
Pl.szopitéma...(az még nekem is új lesz)

Krisztina csináltál valami-semmit? :wink: Jaj rám még takarítás vár a párom és apósom működnek!Mi már esténként egy kicsit bedurrantunk a gázkályhába,hideg van a hálóba fürdés után elekel a meleg!
Ti mivel fűtetek majd?(vagy már:)
Pakitó:)))Múllik az idő már te is 19hetes terhes vagy! :D

Kellemes estét kívánok és jó éjszakát,szép álmokat! :wink: Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Jó reggelt!Annyit csináltam,hogy mostam,meg vasaltam.Majd ma takaritgatok.Tüzelős kályhánk van,egy a nappaliban,és egy az ebédlőben.Mivel nálunk elég nyitott tér,ezzel a két kályhával jól beszoktunk fűteni.Én imádom a meleget,nagyon fázós vagyok.Mi is tervezünk központi fűtést,de kb a 10éves tervben szerepel.Nálunk majd akkor lesz nagy ramazuri,amikor a Laci majd felveri a betont a gyerekszobában.Az egész házban szállni fog a por.Ma megyek a dokihoz,már ideges vagyok.Nem tudom lesz e olyan vizsgálat amire nyugodtan megyek el.Multkor mi is azt taglaltuk Monyóval,hogy nem a szülés a nagy mumusunk,hanem ami utánna jön.Valóban jó,hogy vagyunk egymásnak,habár belőlem nem sok hasznotok van,előttem jártok.Kiváncsi vagyok Monyó téged most kiir e doki vérvételre

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Ez villámtakaritás volt.Majd csütörtökre tervezem a mindent elsöprő nagytakaritást.Amivel szerintem átcsúszok péntekbe is,mivel ablakpucolás is lesz,abból nálunk van 8+2kicsi,meg üveges ajtók.Majd egyszer sosesoká a teraszt is átépitjük,és akkor -3ablak lesz,mert üvegtéglát szeretnénk,de ha gyerekszoba készen lesz akkor +1ablak :D .Ez már elmegy egy matematikai fejtörőnek.Pakito ma lusta,tegnap pörgött,még éjszaka is most meg lazukál.Azért remélem doktor bácsinál majd megmutatja mindenét.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina a dolgok,amiket szereztél nagyon csecsések!
Köszi,hogy átküldted őket! :wink:
Majd azért számolj be,hogy mit mondtak az uhun! :wink: :D
Már várom!Szerintem az nem baj,hogy utánnunk jársz,lehet,hogy majd a késöbb jönnek a gondok!Én csak arra gyúrok,hogy legalább 6 hónapig szoptassak!Akkor boldog leszek! :wink:
Fruzsival sajna nem sikerült :(

Anyukátok szokott segíteni a takaritásban?
Nekem néha(régebben igen)mostmár nem kicsit összevesztek a férjemmel és ritkán jön,hát ez van! :( :roll: :? Én meg 2 tűz között! :roll:

Monyó merre van ma?

Én voltam ma is dokinál,megnéztek uhu-n a folyás végett és a fibrinogén megemelkedése végett de mindent rendben találtak!
Azthiszem még egy puncisunk lesz! :wink: :D :lol:
A férjem meg mondja(persze viccelve),hogy nem olyan nagy baj az----ő kisfiúra gyurt,de ez van :wink:
Fő az egészség!

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

krisztina orvosi beszamolo?

szintus megegy nunis?majd a harmadik fiu lessz.
egyebkent megertem a ferjed erzeseit,en egy oraig nem tertem magamhoz mikor megtudtam hogy lanyunk lessz,tokre bizti voltam a fiuban.
mekkora most pocakbaba?en olvasgattam itt fent a varandosnaptarban es ugy irja hogy kb fel kg am es 30cm er,nekem ez a cm er dolog nem tiszta,hogy a fenebe lehet mar ekkora?

Kép
monyo83
 
 


Helló!Befutottam.Tegnap este értünk már haza,befordultunk ismerősékhez.Most meg bekellet mennem anyósékhoz,mert hétfőn megigértem.Életem eddigi leghoszabb ultrahangjában volt részem.Megvizsgált először kézzel,méhszáj zárt.Néztem az órát,majdnem fél óráig tologatta rajtam az uhut.persze nem mondott semmit,én már a teljes kiakadás szélén voltam.Néha még oda is hajolt egész közel a monitorhoz,na akkor megint bepánikoltam,hogy most mit lát.Nem forditotta felém a monitort,szóval sirhatnékom volt már.Mire megszólalt,hogy minden ok,megmutatta,éppen a fülét piszkálgatta.Már 335g,de a hosszát sehol nem találom,milyen rövidités alatt keressem.Közben mondta,hogy ugye azt tudja,hogy kisfiú,most már igen.Mondtam,hogy a multkor még nem volt biztos.Szóval tutira látszott rajtam a rémület,amit rámhozott a kukaságával,utánna nem győzte hajtogatni,hogy nyugodjak meg egészséges.Azt mondta,hogy 20hetes vagyok+1nap.A szülés várható ideje pedig feb.24.Most javitsam át a vonalzót,ez már tuti lehet?Ja kérte a kismamakönyvecskét,mondom az nincs.Meglepődött,hogy még nem irta ki,de persze most se tette meg.De jó lesz az én fiamnak,ennyi csajszi között bir majd válogatni :D .Nálunk is ment a szöveg részemröl,hogy milyen jó is hogy fiunk lessz stb,de apának még eléggé leállt füle-farka.Habár amikor mondtam,hogy együtt birnak majd szerelni,barkácsolni,az tetszett.Tegnap is kaptunk babarucikat.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina.szupi hogy minden okes.
akkor mostmar lehet Arminnak hivni?vagy meg nem biztos?
megis hol irja ki a kismamakonyvecsket,na meg egyaltalan minek?abban ugyis olyan adatok vannak amik nekunk nincsenek meg mert seniki nem meri se a sulyunkat vernyomasunkat ilyenek.

gratula a felidohoz:)teljes hosszat nem irja,kulon irja a hasat es a fejet meg a labakat.

Kép
monyo83
 
 


Én is csak néztem rá,de jól van.Multkor is megkérdezte.Néha akkorákat ásitott!Nem tudom mi legyen a nevével,nem akarom ráerőltetni a Lacira az akaratom,de tegnap is mondom neki,hogy most már véglegesithetnénk a nevét,erre azt mondja,hogy minek már megvan,pakito.Elvicceli,én meg mérgelődök,na ma estére elkapom.Szintus ami a takaritásnál való segitséget illeti,én mondtam anyunak,hogy holnap kezdem a nagytakaritást,ablakpucolás minden,de nem harappott rá,én pedig nem kérlelek.Most itt van nála az ikertesója,ugyhogy nem is lenne neki aktuális.Majd elkezdem,és egyszer majd a végére érek.Monyó majd ha ráérsz átállitod a vonalzóm,mivel te tetted fel nekem,én megintcsak béna voltam.képzeljétek fel se hozta a 4d ultrahangot a dokker.Majd egyszer monyó elküldöd a kanizsai tel.számát,meg hogy kb merre van.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


kristina izlelgessetek a nevet,probaljatok meg igy szolitani ezutan es meglatjatok raall e a szatok :) meg mindig sok idotok van eldonteni a nevet,probalgasatok melyik tetszik.
nekem volt idom 7ev alatt megszokni mind a fiu mind a lany nevet :lol:
atalitom a vonalzod persze,elkuldom a kodot ugy mint eddig es te meg beileszted,ezt kitorlod es beallitod a masikat.
kuldom az elerhetoseget is.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit féltem,túl sok mindent olvastam a neten,mint pl üres petezsák,meg ilyenek. Aztán elképzeltem,hogy mi van akkor,ha nálam sincsenek rendben a dolgok,hiszen még a szivét sem látta a doki. És mindenki azt mondja,h hivatalosan akkortól terhes egy nő,ha már hallani a baba szivhangját. De pénteken elmentem a dokihoz,és HALLOTTAM!!! :D És megnyugodtam.
Annyira irigyellek benneteket,hogy nagyjából egyidősek vagytok, én meg itt vagyok egyedül... :cry: Na de nem aggódok, ti úgyis mindenre tudjátok a választ! Pl hogy hanyadik héten kell a genetikushoz menni, mikor kell a vérvételt intézni. A 10. héten megyek a dokihoz, és mivel úgy tudom,hogy a genetikushoz időpontot kell kérni,félek,hogy majd lekések. Ez a doki olyan tutyi-mutyi!!! Nem mond semmit. Ha a Sentéhez megyek,akkor király,a kórházban meg 2 perc az egész. Hétfőn bementem a kórházba beutalóért urinokulturára, a kezembe nyomta a terheskönyvet,hogy otthon irjam be az adataimat, és majd a vizsgálatoknál ki lesz töltve a többi. Ez mind oké,de hol lesznek ezek a vizsgálatok? Járjak a kórházba is (megjegyzem ott csak idegbajt kapok),meg privátul is? Hogy müködik ez az egész? Segitsetek,mert meghülyülök :lol:
Üdv nektek,most már majd sürübben jelentkezek én is!

Kép
dixus80
 
 


Terheskönyv????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Bizti,hogy egy országban élünk mi? :lol: :wink: :roll:
Basszus én ilysmit nem is kaptam! :roll:

Dixus gratula a szivhanghoz! :D Mostmár akkor megnyugodhatsz!
A genetikai uhu-ra 11.-dik héttől a legjobba a13.-dik hétig menni!
Akkor csinálnak genetikai uhu-t és lesz az a vérvétel amikor szürik a down,edwars,meg még 1 kór kockázatát! :wink:

Akkor Kriszta már gratulálhatok a kukishoz? :wink:
Azthiszem válogathat itt a csajok közül,bár én 2 hét múlva megyek eho-ra(babának)akkor majd mégegyszer rákérdezek a nemére! :wink: Nos majd csak kiegyeztek a néven!
Még mi sem vagyunk egálban!Hanna nekem nagyon tecc a férjemnek pedig egyáltalán!Hát majd látjuk,,,még van idő bőven!

Monyó 3.-dik???Á-ááá arról részemről szó sem lehet!
Nekem elég ha 2-szer felmetszenek,harmadszorra már csak akkor,ha ne adj Isten beteg leszek! :?
Nem tudom mekkora a baba,nem mondták...
Most ilyen hosszú és vékonyka,késöbb már csak hízni fog! :wink:

Én pedig elvagyok egy kicsit keseredve,tudjátok irtam,hogy magas a fibrinogénem,hát elmentem privátul is megnézetni(nem bizok az államiban :( )És csak 5!!!!!!!!a 11 helyett!
Nos a dokinéni holnap reggel megint elküldött még1-szer leelenőriztetni és még megnézik a crp-t is!A héten már 3.-szor szurnak,tele van a tököm!Nem szeretek panaszkodni,de most ez van.....
Egyébkébt az egész hű-hó azért van mert ugye volt az a vizes folyásom és a dokinéni fél,hogy nem-e magzatvíz!
De a kúpoktól már jól múllik,nem tudom mit vannak el...
Ja meg beakar küldeni az újvidéki szülészetre....
Remélem azért arra nem kerül sor....
Szoritsatok nekem,hogy minden rendbe legyen! :wink: :roll: :!: :!: :!:

Puszillak benneteket! Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


dixus.

mi,krisztina es en csak a sentehez jarunk,korhazba csak a beutalloert a vervetelre(eddig 2x voltam bent)
11-13ik heten kell menni a dokihoz,ott lemeri a tarkoredot csinal par Uh fotot es meg aznap(de legkesobb masnap reggel,en szerda delelott voltam a sentenel es utanna rogton mentem vervetelre,nem tudom ha este megy az ember genetikara akkor mi van)
menni kell privatul a megalabba vervetelre.Ott megkerdezik hogy hany eves vagy,hany kg am(en nem tudtam pontosan ezert ott mereckedtem)dohanyoztal e a terheseg alatt,cukros vagy e.
kiperkalsz 2900dint,ha jol emlekszem es majd mondjak hogy mikor kell hivnod a korhazat,mert oda kuldik at a leletet.A dokihoz be kell menni a korhazba beutalot kerni.
ha szerencsed van a teloba amikor idopontot kapsz rogton megmondjak hogy jo e az eredmeny,majd kapsz egy idopontot.nekem a vervetelre ra 3hetre kaptam idopontot.
ott aztan kikerdeznek tovirol hegyire, a csaladfat kivulrol le kell sorolni meg tesznek fel sok kerdest,ha ez kesz akkor megy be a genetikus fomuftihoz aki kiadja a papirt hogy egeszseges a baba.

Gratulalok a szivhanghoz,kicsit megnyugodhatsz mostmar,ne aggodj minden okes lessz.
igen mi egy kicsit elorebb vagyunk de van ennek jo oldala is,sok mindent megtudsz elore amit en sajnos nem tudtam es be voltam rezelve mert nem tudtam mi kovetkezik.

szintus,na bakker ekkora kulombseg :shock: nem semmi.
szegenykem jol osszeszurkalnak,megjegyzem en total be vagyok tojva a verveteltol,engem kisergetni kell mint egy ovist :oops:
en a vege fele gondoltam venni olyan betetet ami kimutatja hogyha szivarog a magzatviz,magyarba lehet venni patikaba,szerintem akkor leszek igazan nyugodt.

akkor mar csak en nem lattam a babamat mostanaban? :roll:
milyen egyszerre jarunk dokkerhoz,raadasul a 4bol 3an ugyanahoz :lol:

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Valahogy ugy gondolom szintus nem lehet az magzatviz.Neha nekem is elofordul,hogy vizenyosebb a feherfolyas,a masik dolod,pedig ugy gondolom a baba sulygyarapodasaval kapcsolatos,hat szegyen,vagy sem,de a vizeletet nem tudom rendesen visszatartani :oops: .Nem pipilek be!!!De par csopp elotte utanna mindig kipreselodik meg belolem.Eloszor en is azt hittem,hogy magzatviz,na de nem.Utanna olvastam es hoppa,ez is normalis,van mar akinek szules elott nem zar jol a "szelep",vagy a baba ugy nyomja a holyagot,hogy kisajtol meg belole valamennyit.Ennyiszer vervetelre!!Ha zarva van a mehszaj szivaroghat magzatviz?Lehet butasagot kerdezek,de ennyifele vizsgalat,nem lehetne ezt egyszerubben megalapitani??Hello Dixus!Mar a fraszt hoztad rank!Ne felj nem maradsz egyedul,ha mar megszulunk is azert idonk engedtevel irogatni fogunk a topikba.Monyo mindent helyesen irt le,barmi kerdesed lenne a tovabbiakban,csak tamadj!Kepzeljetek,ahogy tegnap a doki azt mondta,hogy mar husz hetes vagyok,fiam ma beindult.Szabalyosan latszodott a hasamon merre barangolt,amugy azert eleg lusta pasi.Bizti olyan lesz akinek majd mindent a szajaba kell adni. :) .Olyan edes volt tegnap,ugy birizgalta a fuleit.Mas jatekja nincs.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kriszta lusta pasi :lol: Hát igen valószinű a cicit majd a szájába kell adni az elejében :lol: :wink: Játék---cuki lehetett ahogy a fülét piszkálgatta!Igen,gratula a félidőhöz!De szerintem ők neked az utolsó menzi alapján fognak számolni!Ezt tapasztalatból mondom,hiába volt Fruzsi 2héttel idősebb baba akkor is a menzi alapján számoltak!És ugy is jött ő is :D

Bakker már én is únom ezt a macerát,szerintem sem a bébivíz!
Hisz a kúpokra enyhült!Komolyan ha holnap minden okés lesz,akkor seggbe rúgom őket! :!: :lol: A vizelet,h csöpög az pedig teljesen okés! :wink: 2-szer megnyomkodták a hasamat rendesen,hogy nem-e a magzatvíz! :roll: :( Nekik ez sem elég! :?

Ja a dokinénim pedig eléggé ideges tipus,külömben aranyos és alapos,közvetlen,kedvelem!

Kép
Kép
szintus
 
 


Az bizonyos szintig jo,ha alapos a doki.Latod teged az idegesit,hogy tul alapos a dokid,mi monyoval,es dixussal pedig neha ugy erezzuk hogy lehetne alaposabb is a dokink.Remelem,es szoritok,hogy minden okes legyen,es igy is lesz :wink: .Szoritunk holnapra.A Hanna nev nekem sokaig kedvencem volt,szep nev

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Nos issza a tejet a lánykám,ma kicsi életében elösször elfogadta a tejcit bebelac nélkül!Már épp ideje is volt! :wink: :D
Idáig csak a bebelac.volt hajlandó meginni(kb 1 hónapja keverem neki tehéntejjel)
Jól vacsizott evett virslit,jogurtot meg megitta a tejet! :shock:
Nem is tudom,h hova fért el a pici gyomrában! :lol:

Kriszta ebben igazad van,h jó ha alapos a doki!
Elöző aki itt volt Temerinben bizony nem volt az!
Nekem kellett számon tartani,h mit mikor!Mondtam neki,akkor ő kiirt amire csak akartam! :roll: Egyébként jól beijesztett a 34-dik héten h nagy a baba feje! :shock: Mi van????Elmentem privátul és ott 5000-ért megmondták h semmi gond,genetika! :roll: 37cm fejkörfogattal született!

Ez a doki pedig felhívta a betániát,h mit is kezdjen velem!
Pedig ugye nem fizetek érte,de majd varratszedéskor meghálálom neki az aggódását,törődését! :wink: :D

A ti dokitok milyen?Tipusa?
Az nem baj ha nem beszél sokat,lényeg hogy jól megvizsagáljon,átnézzen!

Puszi,jó éjt!

Kép
Kép
szintus
 
 


Megjártam a vérvételt,nagyon beszúrták a tűt,
ugy fáj az egész kezem!De lehet ez már pszihésen hat rám!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!Jaj szintus,már korán reggel megcsapoltak.Dokink nagyon jó szakember,elég nagy koponya a szakmabelijei közt.Csak azt a kis lendületet hiányolom néha belőle,csak annyit mond amennyi szükséges,ha kérdezel szivesen válaszol.Csak néha annyira tele van a fejem mig vizsgál,mindig aggódok,és a kérdések már itthon jutnak eszembe.Most akartam megkérdezni a császáros dolgot is,de bumm.Engem ő mütött is,és amikor meglátta a halom gyulladást,és elzáródást,nem legyintett rám,hanem megtett mindent,hogy esélyt kapjak.Ugy elhúzódott a mütét,hogy utánnam már törölték az összeset.Kicsit szégyeltem magam.Nem tukmált ránk még semmit.Néha megpróbált meggyőzni,hogy ez-meg ez a vizsgálat jó lenne,de mondtam drága,vagy nem akarom,és nem erőltette.Minden okés vele,csak kukamatyi.Fruzsi akkor nem aprózta el a vacsit.Ti hogyan tudtok aludni?Én szenvedek,már 2ik éjszaka nem aludtam.Hasonalvó voltam,az oldalamon fekve megfájdul a derekam,háton nem szabad sokáig.Mekkora ünnep lesz az számomra amikor szülésböl felépülve a hasamra fekhetek

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Megyek belevágok a nagytakaritásba.Már tisztában vagyok vele,hogy ma nem leszek kész

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Nos Kriszta hogy sikerült a nagytakaritás?
Haladtál valamennyire? :wink:
Mit szerettél volna a császárrol kérdezni a dokkertól?
Az alvással hála most nekem nincs gondom!Jól bírom!
Hát igen a krónikus hasonalvóknak bizti nehéz megszokni az új poziciót!(he-he én is az voltam és mindég mondogattam magamban,h no-no hasra feküdni!!!)De néha még most is félig haspozícióban fekszem!
:oops:

Nos a mai napom:elmentem fél 1-kor az eredményekért,azután át a nőgyógyászatra,a crp-m 32!Persze azonnal betania!Ott kérdi a doki hát én meg minek jöttem!Kössz!!!!Mert küldtek! :roll: Nem hobbiból! :evil: Ő is átnézett mindent okésnak talált,semmi gond!
A crp valami gyúlladástól növekedett meg!Briseket kell venni!
Akár mandula,akár fül vagy gombás betegség vagy a franc tudja!
Holnap vizeletet kell vinnem!Urinokulturát néznek,volt baktérium a vizeletben!Ma mondtam a férjemnek,hogy jól nézzen meg így nagy hassal,mert többet így nem lát,csak esetleg ha hormonzavarom lesz! :lol: :( :roll:
No jó,utánna kell járni a dolgoknak,megkell gyógyitani azt,ha baj van! :? :D
A babával minden okés,520gr,méhem elsőfalon tapadt,gondolom azért érezem ezt a kicsit kevésbé mozogni,mint Fruzsit!Az uhu szerint 22+1,tehát kisebb 1 héttel!
Már a kezdetektől fogva!

Ja és lejött hozzám a kedves ismerősöm aki a korházban dolgozik és mesélte,hogy megváltozott a rendszer!
Mostmár csaszi után az intenzivre rögtön műtét után 3óránként hozzák a piciket szopizni és ha átkerülsz a lábadozó szobába ott már melletted van a kicsi!Akit műtöttek az ugye tudja,h mennyire könnyű a mozgás operáció után,gondolom rácsesztünk!Nekem az az 5 nap operálás után aranyat ért,amennyit pihenhettem,ugye itthon már nehézkesebb,pláne ha még egy gyerkőc vár itthon!Meg gondolom mennyi alvás lesz ott,ha 3 kismamának majd sirdogál a gyermeke,mert az biza nem könnyen kel fel hozzá! :roll:
Nos majd látjuk!

Jó éjt csajok!

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

tegnap meg befestetuk az eloszobat,ha mar festetunk ez a kicsi nem szamit,csakhogy a takaritas utanna :roll: estere fajt a talpam es a hatam.a bugyimat ulve vettem fel,ha lattam volna hogy mas csinalja vicces lett volna de igy inkabb siralmas.

szintus jol megkinoznak,de a lenyeg hogy odafigyelnek rad.
ott 3as agyak vannak ahol te szulsz?kivancsi vagyok szabadkan hany agyasban vannak az ujszulottek a mamijukkal.az izgi hogyha tobben es mindig mas gyereke sir,gondolom remalom az a 3nap amit bent kell tolteni,ha ragondolok a hideg kiraz.A szules utanni napoktol felek a legjobban.

krisztina,ugyi vagy a nagytakaritassal nekem szerencsere volt segitsegem,egyedul nem mertem volna bevalalni.
miert nem szabad haton aludni?en ugy alszom illetve feloldalassan.

kepet nem teszed fel amit a dokitol kaptal?

Kép
monyo83
 
 


tenyleg krisztina mikor mentek 4Dre?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Tegnap rendesen kikészültem,leamortizálódtam,de még mindig nem vagyok kész.Mindenem fájt már,a hasam kb 20kg-nak éreztem.Jól jött volna segitség,de a kutyát se érdeklem :( .Csaszival kapcsolatban azt szerettem volna megkérdezni,hogy nekem ajánlott lenne e a hüvelyi szülés a gyulladás miatt,vagy inkább császár,hogy a babát ne fertőzzem meg.Na majd a köv.alkalommal.Esküszöm listát irok legközelebb.A háton fekvés azért nem ajánlott,mert a terhes méh egész súlya rányomódik a gerincre,a belekre,és egy fontos vénára ami az alsó testünkből juttatja a szivünkbe a vért.Ez pedig előidézhet hátfájást,aranyeret,gátolja az emésztést,akadályozza a légzést,vérkeringést,és alacsony vérnyomást okoz.Én most már egy halom kispárnával megyek csicsikálni,körbepolcolom magam,és igy jobb.Teszek a hátam mögé is,igy félig fekszek a hátamon,és türhető.Laci a jövő szombaton kap fizut,és utánna megyünk 4d-re,ebben maradtunk.Nem tudom miért de a korházas újitások mindig szarok,bocsi!Hogy birnál szinte óránként odacsoszogni a babához,felemelni,stb vágással a hason!!Gondolom olyan találta ki aki nem volt még hasonló helyzetben.Ja,lányok ma esni fog,mert én tegnap ablakot pucoltam,csak szólok.Tegnap én is nevetséges voltam salyát magamnak.Ahhoz,hogy a konyhaablakot megmossam,fel kell másznom a szekrényre ami elég magas,komolyan,mint a partra vetett hal.Szintus örülök,hogy minden ok,hogy nincs nagy baj.De mennyire hülyét tudnak csinálni az emberből.Ja,és Árminunk lesz :D :D

Kép

Kép
krisztina29
 
 


eldontottem hogy ma nem csinalok semmit,kovajog a fejem erzekeny vagyok a frontokra igy ma pihizek.

krisztina szupi hogy eldontotetek a nevet,akkor mar igy is hivjatok?
nagyon jo hogy mentek 4d re nagy elmeny lessz biztos.

Kép
monyo83
 
 


Valahogy most engem se vesz be semmi,pedig meg fel kellene porszivozni,felmosni,es finish.Pihizzunk egyutt,akkor majd nem lesz lelkiismeretfurdalasom.Hu monyo,mindig megrettenek amikor ranezek a visszaszamlalos vonalzodra,igy mullik az ido.Mar sutyiba regota Arminnak hivtam,most mar hangosan is lehet.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


okes pihiben benne vagyok :lol:

na ja a visszaszamlalos vonalzo bizarr,tulajdonkepp 3honapom van biztosan aztan barmi johet.
valahogy ugy erzem Noemi januarban mar kint lessz,nem tudom miert de ezt erzem.
4D szerint mar betoltottem a 24ik hetet csak a doki szamitasi alapjan van a vonazom.
mar nagyon banom hogy nem mentem el a heten a dokihoz,jovo hetre rohadt hideget mondanak,be fogok fagyni,meg raadasul ugy volt hogy kimek a piacra mert valami nacit vennem kell,mert mar semmi nem jon ram.

te mondtad a dokinak hogy akarsz manualis vizsgalatot vagy magatol mondta hogy vetkozz?nem tudom mire keszuljek hogy lessz e mehszajkvizsi.

Kép
monyo83
 
 


mondtam neki,hogy alul a hasam eleg sokszor erzekeny,de akkor altalaban erzem hogy ott feszeleg.Mondta hogy ha akarom megvizsgal eloszor kezzel,en pedig beleegyeztem,csak hogy megnyugodjak.De nem eroltette,csak megkerdezte akarom e.A porszivozas megvolt,Armin szerintem beijedt a hangjatol,mert nekiallt feszigetni,egyik kezemmel a hasamon porszivoztam,meg a falat is levertem.Na,majd kapok.De tegnap megkertem az embert,hogy segitsen annyit,hogy porszivozzon fel,de persze elmaradt,faj a maja.Kiakaszt a csaladom mennyire messzirol letoj,egyszeruen nem ertik,hogy jol esne egy kis egitseg.Az elobb anyum hivott,kerdezi mit csinalok,mondtam szibbadok egy kicsit,mert tegnap tulzasokba estem a takaritassal,ablakpucolassal,es fajt mindenem.Azt se mondta kakk,vagy bakk.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nalunk szokas szerint keltett Noci,de ugy belendult hogy azt neztem kijon a hasfalamon keresztul.lehet o is erzi a frontot mert elegge ficereg.
en szerencses vagyok a csaladommal mert segitenek amikor csak szolok.csak ha itt vannak akkor engem csak "lokdosnek" ide oda,ezt ne csinald azt ne csinald,neha tok benanak erzem magam.
azert amit birok azt megcsinalom csak cipekedni nem cipekszem a hazimunkat megcsinalom.

Kép
monyo83
 
 


Porszivonkban van vagy 10kg,es muszaj emelgetni a kuszoboknel,ha megengedem a felmosovodrot vizzel,az is jo par kg szoval neha jol esne segitseg,nem hagyom el magam,csak jol esne.Pakito tovabbra is laza csavo.Van neha amikor rendesen beindul,ossze-vissza bokdos,de nem az a porgos tipus.Tisztara lusta,most is en pockolgettem,es most visszajelzett.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina család dettó :roll:
Sajnálom,hogy nem segítenek neked sem,pedig kellene!
Nem felhányásképpen,de valamikor én is sokat segítettem nekik!
De hát ez van,sajnos nem tudok változtatni rajta!
Kriszti ne izgulj a 10kg-mos porszivó nem vész! :D
Fruzsim is 11-12kg-mos!Az én pocaklakóm is lusti ma!

Fáj a fejem!
:( Nektek nincs ilyen gondotok a hidegfront elött? :roll:

Igen nekem is zárt a méhszájam! :D Ahh mennyugi!
Most vizsgált meg a doki elösször!

Most komolyan nektek nem kellemetlen levetkőzni a dokitok elött?
Bakker engem már annyi doki látott,hogy a férjem már kezd féltékeny lenni! :wink: :lol:

Jön a hideg!Biztos az hat ki a kedvemre,ami elég car! :(

Ma is voltam dokinal,halleluja,már mindennapos vagyok ott! :roll: Kiirta a beutalókat a brisekre,hétfőn kell vinni a "higenski zavod"-ba!Nem vittem maszekul,mert baromi drága!
1bris 800din!Itt pedig ingyenes,csak be kell vinni NS-be!

Nos eleget panaszkodtam,ne hari érte! :wink: :D

Monyó jó ha ilyen segítőkész a családod! :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!Üdv a fronton!Én is frontérzékeny vagyok,csak pepitában.Nekem akkor fáj a fejem amikor borultbol vált az idő napsütésbe.Az este voltak őseim,és láss csodát,lehet anyum eljön hétfőn segiteni.Ami a meztelenkedést illeti(dokinál),hát elég szégyenlős vagyok,de mivel évek óta hozzá járok már nem annyira kellemetlen,mint az elején.De azért örülök,ha nem kell.A korházban pedig el is lehet felejtenünk az összes szégyenérzetünket,ezt megtanultam.Szintus itt szabad panaszkodni.Szomszéd utcábol idehallatszik a lagzis zene,olyan mintha az udvarunkban szólna.Pakitó mozgékonyságát áttette éjszakára,nappal pedig elvan,néha pördül egyet-kettőt.Pocakon kivül nem nagyon szeretném ha felcserélné a napszakokat.Fruzsi mikortól aludt rendesen éjszaka?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina mivel ugye Fruzsi tápos baba volt ő már 2hetes kora óta átaludja az éjszakát!Csak akkor nem ha beteg szegénykém,ami hála már március óta nem volt! :D
Igaz annyira sokat nem megyünk gyrerek közé és nem nagyon megyünk tömegekbe sem pont a betegségek miatt!
A v.vételt is azért nem szeretem,mert szerintem nem fair,hogy a kismamákat nem hívják be egy kicsit késöbbi időponra,hogy ne kelljen együtt ülni 50köhögő emberrel és akkor nem túlzok!
Főleg ilyen infulenza idején!
:? :roll:
Ti is az államiba jártok vérvizsgára?

Igen,Kriszta a korházba bizony az ember valahogy elfelejt szégyenlősnek lenni!Pedig,brrr....

Lagzisokra szép idő van :D
Temerinbe igen jelentősen lecsökkent az idén a lagzik száma,gondolom a válság miatt! :? Alig volt!
Szeptemberben talán 1-2!2006-ban meg amikor mi esküdtünk,akkor szombatonként volt néha 2-3is! :shock:

Napszakok----Fruzsi is aludt éjjel a pocakban,nappal pörgös baba volt sürűn jelentkezett!Ilyen is maradt!A ketteske nappal nyugis,inkább én is éjjel érzem többet,majd látjuk!
Azt mondják jó alvó gyerek után jön a rossz alvó!
Ham,majd én rácáfolok a mondásra! :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


DIXUS?
MONYÓ?

Kép Fruzsi a tortáival a szülinapi/keresztelői buliján! :D

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

Szintus edibedi Fruzsibaba,milyen sok szep tortat kapott.
en egyaltalan nem vagyok szegyenlos a doki elott,regebben volt olyan hogy egy ciklusban 2-3x voltam nala ultrahangon,mar megszoktam.
vervetelre vegyesen jarok,egyszer voltam az allamiba es egyszer privatul.a cukorvizsgalatot meglatjuk hol csinaltatom.
Azt akarom kerdezni hogy van egy csomo benkicam meg bodim,az okes hogy azt raadom de mit hizok neki alulra?kell vennem kisnadragot?vagy te mit ajanlasz,rugdalozot?
ja es hanyas merettel kezdtetek Fruzsinal?

Krisztina na latod szeret anyukad es jon segiteni.ti beszeltetek mar a Lacival hogy mikor keszititek elo Arminnak az agyat?Mi nem vagyunk egy velemenyen,api szerint eleg akkor ha bemegyek szulni es mire hazaerek addigra kesz lessz,nekem ez az otlet nem igazan jon be.

Dixus azt mondtad surubben jossz.meselj hogy vagy?tunetek emejges es tarsai?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Mi már az ágy elhelyezésében se értettünk egyet :D .De azt én is késeinek találnám,amit a párod mond.Már csak azért is,mert én szeretném belehelyezni az ágyneműjét,meg "feldisziteni".Anyum ma szerintem egy kávé erejéig lesz nálam,mert apa a városba menet kiteszi nálam,dolga végeztével meg felszedi.Sejthettem volna.Szintus olyan édes ez a kiscsaj,azok a kis kerek pofizacskók,zabálni való.A köhögő emberek miatt már boltba,és pékhez is félve megyek.Nagyon rosszul viseli a szervezetem a megfázást,mindig nagy lázzal reagál,ez most a nagy mumusom.Én a mütét előtt a kórházban rendeztem a vérvételt,és emlékszem,hogy összejött egy 3-4kismama.Az ajtóra is kivolt irva,hogy terheseknek elsőbség,meg amugy azért igy is illene,de ne tudjátok meg amikor a nővér hivta be őket micsoda hőzöngés volt.Én szégyeltem magam mindenki helyett.Ugy lükdösték el szegénykéket az ajtóbol,vannak nagyon sötét emberek.Monyó mikor mész dokihoz

Kép

Kép
krisztina29
 
 


hat ez az,hogy en is itthon akarok lenni mikor az agy a helyere kerul.
anyu hozta fel a temat en meg csak lestem hogy ezt hogy gondolja,aztan ameg a parom is igy gondolja.
sebaj,ugy is ugy lesz ahogy en akarom,de azt mar belattam hogy tenyleg folosleges egy honappal elotte felallitani.
viszont azzal mindenki egyet ert hogy decemberben mar legyen bepakolva korhazi taskam,sosem tudni es az tenyleg olyan hogy nekem kell osszedobni hogy mit akarok vinni.
(azert ez remiszto igy hogy 2,5honap mulva mar pakolhatom a taskamba a cuccot)
nem tudom mikor megyek dokihoz,fel kellene hivni.vagy szerdan vagy csutortokon megyek,delelott akarok menni mert utanna megyunk anyuval a piacra.

Kép
monyo83
 
 


Elég szerintem kb 1héttel előbb felállitani,persze ha a baba nem gondolja másképp :wink: .Táskába egyértelmű,hogy nekünk kell bepakolnunk,tudjuk rögtön mit hoztunk,és hova tettük.Ahogy gondoltam anyám csak kávén volt.Irtad Monyó,hogy tegyek fel uhu képet,de annyira homályos.Ahogy nagyobb a baba,egyre homályosabb a kép.Babaruha témában én csak annyit tudok(mint ex divás varrónő),hogy a 62-es a legkisebb méret,de az annyira pindur,kb 3kg körüli babára jó.Utánna jön a 68-as,az már olyan normál ujszülött méret.A köv. a 74-es,de az már pár hónapos babára van.Ezek a számok a baba hosszát jelölik,de varroda válogatja,a Divában nagyon pici volt a 62-es.Rugi alá birsz ráadni kishupit,gondolom nem könnyű elsőre rápréselni.Szerintem lefogok izzadni.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

fuuuuj,nagyon genya ido van,nincs jo kedvem :cry:

krisztina en kaptam egy 62es rugdalozot de ugy nezem azert az eleg termetes meret,vannak kisebbek is a bodyk pl azok eleg kicsik,benkica meg tobb meretben van.
minden attol fugg mekkoranak szuletik mert nagyon nem mindegy hogy 3 vagy 4kilos gyerek lessz(ferjem 4kg am valamenyivel szuletett :roll: 9

elkezdtem szerb oldalakat olvasgatni,mindenki masra eskuszik valaki a bodyra valaki a benkicara,majd meglatjuk melyiket konyebb raadni.
A benkica abbol a szempontbol jobb hogy nem kell bujtatni a fejet,majd elvalik.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Ido leszavazva!Annyi a hasznom belole,hogy a Lacieknak kulso munkajuk lett volna,tehat maradt itthon,es most nagy "lelkesen" porszivozik.Varrodak szabasmintaitol is fuggnek a meretek,szerintem nincs 2egyforma.Na majd kiderul mennyire lesz kedvenc tevekenyseg az oltozkodes,mindket reszrol :D .Majd kilesz tapasztalva mi a nyero.Monyo nem irigyellek,ilyen idoben menni a dokihoz,de most mar erre kell szamitanunk.En meg a mult heten rovidujjuban voltam nala.

Kép

Kép
krisztina29
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: