Új privát üzeneted érkezett!

Krisztinke,
Latogass el a www.parentsplace.com/messageboards oldalra, valassz egy megfelelo topikot (pl. a babad szuletesi ideje szerint), ahova hasonszoru mamak irogatnak, biztos osszebaratkozol valakivel, akivel irogathattok egymasnak. De olvasgatni mas hozzaszolasait, es irogatni is jo buli!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Krisztinke
Zsuzsinál jobbat én sem tudok.Kép

Lonch
lonchi
 
 


ZsuzsiKépKöszönöm a tippet!!!

krisztinke
krisztinke
 
 

 
 

Sziasztok!!
Meg mindig nincs legalabb egy baba es egy mama Miamibol?? vagy akar Floridabol?
Ti tobbiek hol vagytok? Hol laktok? Mekkora a gyerkocotok?

Irjatok!!!
Alex
Alex
 


sziasztok

van valaki ausztraliabol vagy uj-zelandrol? esetleg a kornyezo (angol nyelvu) szigetekrol?
Névtelen
 


Szia névtelen, szeretném megkérdezni, te arrafelé vagy?

Zoli
bbendi
 
 


szia,

Bocs, a nevem lemaradt. Igen, bebivel a pocimban, es gondoltam hatha van meg valaki innen a vilag vegerol Kép
Te (ti) merre vagytok?

bigacsiga
bigacsiga
 


Ausztriában, Bécsben élõ kismamák, sziasztok! Uedv a többieknek is! (A billentyûzetem lökött, úgyhogy néha majd furcsákat fogtok látni.)
Új csaj a láthatáron! Hajdu Krisztina vagyok, s elõre láthatoolag még egy bõ évig fogunk Bécsben élni. A férjem a nagykövetség alkalmazottja, 2oo4 augusztusáig tart a megbízatása. Magam a topikot indítoo véleményeket osztom, szooval nem nagyon szeretek kuelföldön élni, hiányzik a családom, a barátaim. Hiányoznak még akkor is, ha az elmúlt években kiderlt, hogy nem is vagyok olyan fontos nekik, legalábbis mindig elvárják, hogy én telefonáljak, én keressem õket, mert õk szegények, s nem engedhetnek meg egy telefont, fizessenek a gazdagok... Mindegy lenyelem, véguelis a joo hagulat a fontos. Valaki írta egyszer az egyik oldalon, hogy rossz, hogy nem tudja, megégette-e a kezét a nagyi, odaért-e apu anyuért, meg ilyen hétköznapi aprooságok, tényleg az is fontos lenne a joo közérzetemhez. Eleinte csak ezt nem tudom meg, késõbb már azt sem, hogy a nagymamámnak kiállítása nyílt. (szobrászmûvész)
Nekem persze könnyû, mondhatjátok, mert néhány hoonap, és hazamegyek, no igen, de öt gyerekem van, németuel nem beszélek és mellettuek nem is igen tudom megtanulni. És azért négy év így, szooval nem habostorta.
No de lányok, azért írok, hogy ha van kedvetek, találkozzunk, hátha tudunk egymásnak egy-két kellemes percet szerezni, megproobáljuk?
Várom válaszotokat!
kíváncsi
 
 


Bigacsiga, így már ismerõsebb a neved, mi itthon vagyonk.
Mivel éppen gyermeket vársz, nem zavarlak a kérdésemmel.

Jó pocakosodást Kép,Kép,Kép.

Zoli
bbendi
 
 


ZoliKép

Szerintem ez a Bigacsiga, nem a Bigacsiga Kata, aki sokat szokott írogatni! (Bár lehet, hogy tévedek.)

Lina
lina
 
 


Szia Kivancsi!

Mi is itt elünk Becsben, en mar 1989 ota, egy evre jöttem aztan itt ragadtam...Van egy Aaronom(3,5 eves) es egy Rebeccam((8 honapos).A baratom osztrak en magyar vagyok es 32 eves leszek.
Hany evesek a gyerekeid?
ESetleg erdemes elllatogatni a Coollegium Hungaricumba!Ott sok magyar program van es talalkozni is lehet sokkal!
En nem unatkozom mostanaban, de talan összejönne egy ismerkedes, baratkozas.
Ha kedved van irj mailt - a profilban a cimem.
Addig is szia!Majd meg jelentkezem, de a baratom mar nagyon unja az egyedül ücsörgest a TV elött...
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szia Kryss, küldtem emilt, remélem megkaptad.
Várom a többieket is!
kíváncsi
 
 


Zoli, Lina es Bigacsiga Kata!

Ezer bocsi, tenyleg nem Bigacsiga vagyok, hanem batkamano. Mostanaban mindent osszekeverek es elfelejtek, mar engem is zavar egy kicsit. Egyebkent sok dolgom nincs, nyugodtan kerdezhettek.

Megkegyszer bocs Bigacsiga Kata, nem akartam a nevedet bitorolni...

batkamano (de most mar tenyleg)
batkamano
 
 


Sziasztok külföldön élõ kismamák! Bocsi a zavarásért, de egy nagyon fontos kérdésem lenne a Canadában élõ kismamákhoz. Az ottani babysitterek órabére érdekelne, mert Anyukámat hívta ki a barátnõje egy évre az unokáira vigyázni ( két gyerek) és nagyon nem szeretném ha átvágnák valamilyen nevetséges összeggel akarnák kiszúrni a szemét. Írnátok nekem ottani órabéreket, illetve ha tudtok akkor ilyen tartós-babysitterkedési árakat mint amilyen õ lenne! Elõre is köszönöm! Kellemes húsvéti ünnepeket: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok lanyok!

En az usa-bn elo kismama vagyok es aug. -re varjuk a fiunkat.Missouriban elunk(illetve csak ideiglenesen mivel itt tanul a ferjem).Nagyon szivesen leveleznek Usa-ban elo anyukakkal vagy kismamakkal,de persze barki irhat barhonnan.
Vanilla
 


Szia Vanilla!
En Kansas city-ben vagyok ,Te hol?
Gyere a Kulfoldon elo magyar anyukak-ba ,mar jo sokan vannak!
ilka
ilka
 
 


Szia Vanilla!

Mi NJ-ben lakunk.
Ha van kedved irhatsz emailt nekem is! mIota vagytok itt?

Udv
Barbus
barbus
 
 


Szia Vanilla!

Mi California-ban, San Francisco mellett elunk.
Nekunk egy 9 eves nagylanyunk es egy 15 honapos kislanyunk van. Ha levelezni akarsz a profilomban talalhato e-mail cimre nyugodtan irhatsz.

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!
Mi még itthon vagyunk a jó öreg Mo-n, de nagyon szeretnénk valahol Nagy Britaniában élni ill. dolgozni. Főleg az érdekelne, mennyibe kerül ott kint az ovi, ill. a suli a gyerekeknek? Sajnos nekem semmi szakmám nincs, ezért bármi tisztességes munkát elvállalnék, mondjuk babysitter, vagy takarítás. A férjem kertész, de még fűnyírást is vállalna, vagy állatgondozást.(pincér a másik szakmája, de azt nem szereti csinálni ha mást is talál.) Reményeink szerint egy farmon kaphatnánk munkát mindketten és a kislányunk, aki most 4 éves, járhatna oviba, később suliba. Elég nehéz lesz, igy gyerekkel munkát találni, de mégis szeretnénk megpróbálni, és semmiképp nem akarunk elszakadni egymástól. Van valakinek ötlete, hogy hol tudnék hírdetni, munkát találni? Igaz, csak 2004 év végén szeretnénk kiutazni, de már most nagyon komolyan tervezünk.
Előre is köszönöm a segítséget!
Andi
andi68
 
 


Helo,
van itt vki Skandináv vidékről???
Adrien
sadrien
 
 


Sadrien!
IgeeeenKép Én Finnországból írok, te hol vagy????

Puszi: Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok lányok!

Ősrégen írtam,mostanában kevés az időm.Igazából csak meg szerettem volna kédezni a "kiváncsi" néven jelentkező ötgyerekes Hajdu Krisztinát,hogy odatalált-e a kollégium-hungaricumba,és hogy hogyan boldogul itt ,Bécsben azóta is(öt gyerekkel nem könnyű mozogni).Hol laktok Krisztina,lehet hogy a közelben?
Mobevik nem jelentkezel.Többiek?

Üdv,Maci
Maci
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre a topikra! Én ugyan nem vagyok MÉG kismama, viszont már nagyon szeretnék az lenni...! (már fél éve próbálkozunk, de még nincs "eredmény"). Remélem azért nem zártok ki...
Csak azért irok ide, mert mi meg Németországban élünk, München környékén. 2 éve vegyunk kint, és még kb. 2 évet maradunk, aztán baromira szeretnénk átmenni Bécsbe! Persze kérdés, hogy a párom kap-e ott állást...?! Mi spéci állandóan hazajárunk: vagyis 4 hétvégéből 3-at otthon vagyunk. Pedig 7-8 óra az út!!! Plusz én ha tehetem pár heindig otthon töltök. Néha már ugy érzem, az egész életem egy Nagy Utazás... Csak hát muszály menni, mert rettenetes honvágya van mindkettőnknek! Otthon vannak a barátok, lakás, család,stb.. Itt meg tök egyedül vagyunk, és őszintén szólva nagyon nem szeretünk itt élni - csak hát a szükség nagy úr... Bocsi, senkit nem akarok megbántani, de valahogy olyan negativ itt minden és mindenki N.o.-ban! Az emberek még mindig tök hülyén néznek ránk, ha magyarul beszélünk, és mi sajnos azt érezzük, hogy ha megtudják, hogy külföldiek vagyunk nagyon megváltozik a stilusuk - negativ irányban. (pedig a párom perfekt német, tehát nincs kommunikációs gondja). Sajna a nyelvet nem sikerül az istennek se megtanulnom, lehet hogy ez is külön gond.
Na jó nem panasz-áradatot akartam rendezni. Csak azért kiváncsi lennék, ti hogy birjátok külföldön? Nektek nincs honvágyatok? Él valaki N.o.-ban, itt a bajor területen estleg? Hogy birja?...stb.

üdvözlök Mindenkit!

Zsófi
Zsófi
 


Szia Zsófi!
Mi nem Bajorországban, de a szomszéd tartományban vagyunk. Igaz, már csak márciusig. KépKép
Az én tapasztalatom pont az ellenkezője. Itt nagyon nyitottak az emberek, igaz elég sok magyar ajkú, származású él itt Ravensburgban. pedig nincs 2oo km közöttünk! Kép
Hogy mentek haza? péntek éjjel és vasárnap? Hogy bírjátok? münchenben nincsenek magyar közösségek, ahol barátokat találhatnátok? ha még 2 évig ezt akarjátok csinálni, nagyon kipurcantok! Főleg, ha közben baba is lesz! Nem olyan könnyű ezt az utat gyerekkel megtenni. Én tudom, kettővel csináljuk! Kép
Dobj egy mailt!
solya
 
 


Szia Zsófi!

Igen,mi Augsburgban élünk,és van itt két "lány" is,akik München környékén.Az egyik barátnőm e-mail-címét szívesen megadom,ha érdekel.Ő is örülne,ha lenne még itt magyar ismerőse.Mindannyian anyukák vagyunk...
Kérdésedre:én már egész jól bírom.Meg lehet szokni ezt az életvitelt is,habár az elején számomra is nehéz volt beilleszkedni.Rettenetesen éreztem magam.Most nyomom az ötödik évet itt Augsburgban.
Emberek:nem fogják leharapni a fejed,ha magyarul beszélsz akár az utcán,akár máshol.Sőt,ebben a városban,ahol én lakom,tudnád,hogy szinte a többség külföldi!Nem fognak kinevetni,és nem változik meg a viselkedésük.Sőt,egy negatív élményt leszámítva nekem csak pozitív tapasztalataim vannak.És kimondottan tetszik az emberek életfelfogása,de ezt majd inkább e-mail-ben fejteném ki-gondolom,a többieket úgy sem érdekli.
Igen,valóban gond,ha nem beszéled a nyelvet.(Én is csak egy pincurkát beszélem,és nekem is gond.)
Azt hiszem,nagyon jól bírom már itt külföldön,magyarságomat soha nem tagadnám meg,sőt,az állampolgárságomat sem cserélném le.De:ebben az évben kezdődött,hogy már nincs honvágyam,sőt,most nyáron történt egy-két dolog velem otthon Magyarországon,ami miatt itt sokkal jobban érzem magam.
Egyébként pedig van egy két és fél éves kislányom,úgyhogy honvágyon meg efféléken nincs már időm töprengeni.
Ha gondolod,írj e-mail-t.Címem: bkriszti@web.de

szia.
Kriszti.
Kriszti
 


Zsofi! A Honvagy elkerülhetetlen... Még 12 év utan is..... Azota élek Svajcban... Ahonnan, persze, nem talaltam senkit a babaneten. Puszi!!!
Vendég
 


Kukacz,
gondolom jártál már a chaten, nlc-n, indexen? Csak van vki a világ végéról!
solya
 
 


Kukacz!

Pedig van:Alma néven írogatott a lány a babaneten még 2002 körül.Visszakerestem neked az e-mail-címét: eniko@parrag.com

Weboldal:www.parrag.com

Remélem,még jó a cím.Azért légyszi tudatsd velem,ha összejön valamilyen kapcsolat köztetek.Kíváncsi vagyok.Ha visszaolvasol az archivban, volt még valaki.

Pussz.
Kriszti.
Kriszti
 


Kriszti, köszi!!! Asszem, leveleztem is valamikor Enikövel, de csak 1 nagyon rövid ideig...

Solya! Nem, nem jartam a chat-en... Nem is tudom, hogy kell bemenni!!!Kép TE, hogyhogy KEZDO FELHASZNALO vagy????? Nem értem??? Hisz mindenhol a Te nevedet latni!!!Kép
Vendég
 


Kukacz,
baloldalt alulról a 3. chat. KlikkKép
Aztán regisztrálsz ott is. Én nagyon régen jártam arra, mert fertőz és nem van időm, hogy állandóan chateljek éjszaka. Mert olyankor nekem gyerekeim vannak. Másnak olyankor alszanak. Kép

Igen kezdő vagyok. Kép meg is érdemlem! Aki ennyi idő után elböki a profilját! Kép
solya
 
 


Ja és Doris nagyon messze van tőletek?
solya
 
 


Solya??? Ki az a Doris??? Elfelejtetted a kod-od, azé vagy kezdö???KépKépKépA chat-et mar meglelém régen, csak bejutni nem tudtam... De nem is baj. A Férjem haraxxxik (jogosan), ha éjjel 3-kor fexxxem, pedig nem is csetelek, csak tarsalgok...Kép
Megyek fogorvoshoz, jajajajajaj. F..ok...

Kép
Vendég
 


Irtam am mééélt
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Akkor jó, mer válaszoltamKép

Keresőbe írd be Doris, szerző nevében. Kép Nemrég születtek ikrei és valahol Svájcban élnek, igaz csak ideiglenesen. Amióta megszülettek a babák (túl korán), nem láttam erre, csak hallottam felőle. De biztos van mélcíme.
Egyébként, ha Svájcot írod be, akkor is jó eredménnyel megtalálod. Próbáltam. Kép

Fogorvos? Brrrrrr.

És még székrekedésed is van? KépKépKépKép

szió


nem a kodom felejtettem el. a mailcímekkel volt kisebb kavarodásom. Ha akarod, mailben leírom! Kép De nem olyan nagy történet!
solya
 
 


OFF. Kukacz, nem tudok írni neked, jelentkezz!!
Bellana
bellana
 
 


Bella! Leblokkolt a friiimél...KépKépKép

Solya, én is valaszoltam, nincs székrekedésem, csak jelképesen f..tam a fogdokituuu.Kép
Vendég
 


Sziasztok "Külföldiek"!
Nem akarok így nagyban érdeklődni, de szeretnék tudni egy-két közeli országról. Konkrétan a Ti lakóhelyetek eü-jéről szeretnék kérdezni valamit! Ha segítenétek, jelentkezzetek magánban légyszi, és írom a "bánatomat"!
+ Úgy rémlik van valaki Új-Zélandról! Jelentkezz légyszi!!!
Előre is köszi Nektek!
Gi
(címem a profilban)
AnyaGi
 


Sziasztok,
Hehe, vmi hasonló a kérdésem nekem is, ill. nekem van konkrét. Nem tudom, van-e itt vki az USA-ból (nem bongésztem végig a topikot). De ha van, nagyon kérném, hogy legyen szíves írja meg nekem, hogy mennyibe kerül egy szülés biztosítás nélkül az usa-ban? Ill. menniybe kerül egy császármetszés, a kötelező minimális benntartózkodással.
köszi
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsoka,

kb. 7-10000$ kozott van a szules biztositas nelkul.
andianya71
 
 


Zsoka,
az arak korhazankent valtoznak, de kb annyi amit Andianya irt. Nalunk a korhazi agy naponta kb $1700, a sima szules $3000, csaszar $4500, + a baba ellatasa. Csaszar utan 3-4 napot kell bent lenni.
mon
 
 


Andianya,
nem te laksz valahol Connecticut-ban?
mon
 
 


Moni,

de igen. :-)
andianya71
 
 


Andianya,

reg lattalak Kép Pentek estenkent 9 ora utan USA-chat szokott lenni, ha gondolod majd gyere Kép
mon
 
 


Sziasztok!
En Ausztriaban elek, alig egy eve, de meg komolyan küzdök a nyelvvel, es van egy csodalatos 21 hetes kislanyom. Mar allapotos voltam mikor ide költöztünk, igy nem sok ismeretseget kötöttem, van par ismerösöm, de csak a ferjem reven(ö is magyar).
A napjaim nagyjabol hazimunkaval, bevasarlassal, setaval, no meg a pelusokkal telnek, lassan azt hiszem mar beszelni is elfelejtek, csak gügyögni fogok mint a gyerek, mert raadasul a ferjemnek kötetlen munkaideje van, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy reggeltöl-estig.
Azert nem annyira remes, mert a picur mindent meghalal, de szeretnek ha lehet egy picit valtoztatni, csak nem tudom hogyan.
Ha lenne 1-2 ötletetek nagyon szivesen vennem.
Honvagyam annyira nincs, mint amennyire hianyoznak a baratok, meg a csalad, de azert havonta, 2 havonta mi is haza megyünk, anyuek is jönnek havonta, de ezt az egyhangusagot nem birom, minden nap ugyan az, szinte egyedül, es szinte a 4 fal között.
Van valaki a környekröl?
En Badenban lakom...


Sziasztok
litta
 
 


Szia Bernadett

Én is egyedül voltam/vagyok a babával. Ismerőseim pedig mind dolgoztak, és gyerekeik sem voltak.
Hat hónapig csak hordozókendőt használtam, nagyon praktikus, bárhova könnyen el tudsz menni. Lilit felpakoltam, és már mentünk is. Az első két hónapban nehéz volt elhagyni a házat. Úgy éreztem egész nap csak szoptatok. De azután már igen. Menj sétálni, vásárolni (vagy kirakatot nézni), könyvtárba. Ebben a korban a babák nem sokat igényelnek (anya, cici és alvás) tehát megtehető. Például ma már nem szánnám rá magam egy tízórás vonatutra Budapestre.

Eleinte én sem ismerkedtem meg más kismamákkal, de előbb-utóbb elkerülhetetlen. Főleg, ha olyan helyre is mész, ahol más mamák is vannak. Baba-mama találkozó, uszoda, gyerekbolt...

A nyelvtudás is majd kialakul, ha helybeliekkel beszélgetsz.

Kati (Angliából)
kat_ica
 
 


Sziasztok.
Én még új vagyok,igazából nem tudom hogy,jó helyen járok e.Olyan mamákkal szeretnék beszélgetni illetve segítséget kérni,aki Magyaro. él de külföldi állampolgár.Van ilyen?Az érdekelne hogy milyen magánklinikai lehetőségek vannak szülésre,illetve az anyakönyvezés hogy megy?Hivatalból intézik vagy mindenki saját maga kell hogy utánna járjon?Minden érdekelne ezzel kapcsolatban.Várom válaszotokat,rossz és jó tapasztalotokat is.Köszi.
B.boszika
 


Sziasztok!

Bernadett,
Én is egyedül vagyok a babával, ráadasulul nekem még a férjem sem magyar. Meg tudlak érteni engem is megvisel néha, hogy nincs kivel egy pár szót váltani. Mi Hollandiában élünk és itt van mindenféle magyar szerveződésű klub: magyar iskola, magyar fiatalok klubja, legújabban baba mama klub, meg levelező yahoos lista. Nekem innen sikerült egy két kismamát megismernem. Igaz elég nehéz mert nem mindenki lakik éppen a közelben.
Talán próbálj rákeresni te is, hátha találsz arrafele más babás magyarokat. (http://groups.yahoo.com/ vagy http://www.magyaronline.net/)

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!
Hetvegere sikerült haza menni egy kicsit latogatoba,nagyon jol ereztem magam, vegre volt minden amit szerettem volna:nagyiek vigyaztak a kicsire, mi meg nyakunkba vettük az utat, buliztunk, talalkoztunk a baratokkal, es meg kisgyermekes ismerössel is sikerült egy kicsit összedugni a fejünket, megvitatni a "gondokat", vagy epp dicsekedni hogy milyen edes-okos-ügyes a mi csemetenk.
Elhataroztam el viszem uszodaba es megtanul uszni a pici, ez mindkettönk hasznara lesz, es persze meg sok hasznos tanaccsao is okosabb lettem.
Most teljesen feldobott vagyok, legalabb gyüjtöttem egy kis energiat az elkövetkezö idökreKép
litta
 
 


Szisztok!
En mar 4 eve lakom itt Becsben. Van egy 20 honapos kislanyom. Nagyon szeretek itt lenni, sok osztrak baratöm van. Sajnos magyarok csak egy-kettö. Jo lenne, ha meg tudnak itt magyar anyukakkal ismerkedni. En jobban szeretek magyarul beszelni.
Irjatok!

Anna
ranna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: