Új privát üzeneted érkezett!

Hali Lányok!

Szokásos hajnali jelentkezés: meleg van, alvás nincs! De rajtam egy légkondi sem segítene, mert azonnal kiújulna tõle az inhüvelygyulladásom. egy régi munkahelyemen onnan lehetett tudni, hogy kik dolgoznak a szkenneren, hogy azoknak nem mozgott jól a bal karjuk-válluk, mert a klíma mindig odafújt Kép. Én még télen is a melegtõl vagyok ki, mert 18-19 fokban szeretek létezni, szóval a hat radiátorunkból egész télen csak kettõ volt nyitva + az erkélyajtó.
Tikk, végre megvan az a pici fogacska! Krisznek volt, hogy 4 jött egyszerre, sokat szenvedett szegény! Nekem meg csak úgy tudtak áttörni a hetes és nyolcas fogaim, ha a doki rásegített egy kis bemetszéssel. A saját anyám azt hitte, hogy linkelek és a tömött hatost fájlalom, amikor kiskamaszként átszenvedtem egy nyaralást, hiába mondtam neki, hogy a mögötte levõ akar kijönni. Amikor hazaértünk elcipelt a fogorvoshoz, kis vágás és láss csodát! napok alatt kibújt az új fog.
Most viszont a gyûrûim szorultak rá az ujjaimra Kép, alig tudtam õket levenni az elõbb. Jó, jó, így a 41. héten már megengedhetõ egy kis vizesedés, de micsoda hülyeség: a jegygyûrûm simán le is eshetne, mert a bal kezem nem dagad úgy, mint a jobb.
Ja és nem segít semmi a szüléshez, igaz, nem próbáltam a pizzát, pedig vki írta (tán a Friis-ben?), hogy anyukája süti neki, a keményebb fizikai munkáról meg msot olvastam, hogy maximum a vajúdást nyújtja meg, mert fáradt tõle a kismama. Az indián módszer meg egyszerûen nem válik be nálunk. Hiába, no, önálló egyéniséggel van dolgunk, aki nem hagyja magát sürgetni! Kép

pusz:ildikó
ld
 


Sziasztok csajok!

Megvolt az utolsó megpróbáltatás, nevezetesen a McDonald's-os szülinap. Nagyon jó volt, sokkal rosszabbra számítottam. Végülis 6 gyerek volt meg az én két lányom, összesen tehát nyolc. Kettõ bár ígérte nem jött el, kettõ meg eleve lemondta, de azért mégis jól jártunk így is, mert a kis nõ aki a programokat csinálta mesélte hogy volt olyan hogy összesen csak az ünnepelt és a testvére volt, senki nem jött el!Kép Szegény, de rossz lehetett neki!Kép
Na szóval ment a légkondi (állítólag nagyon sokszor rossz), most még hûvös is volt, ami ilyen melegben egy álom. Szinte csak õk voltak a csúszdáknál, így el is fértek. Voltak programok, lufifújó verseny, meg még pár dolog, a kis nõ vezette a programokat, nagyon helyes volt, még a végén arra is rávették hogy lecsússzon velük a csúszdán!Kép Azt mondta majdnem beszorult, pedig egy vékonyka, kislányos alkatú valaki volt. Elképzeltem magamat!Kép Na szóval megették a Happy Meal menüjüket, választhattak az ajándékok közül és volt torta is, ami a cég ajándéka volt. Nagyon finom, olyan házi csokitorta volt, nyammmmm. Volt rajta egy marcipán lapocska is a bohóccal, de mi is vettünk Picacchus marcipánt meg tüzijátékot, meg gyertyát is. Szóval a gyerekek kaptak tortát, a maradékot meg felolsztották az ottlevõ szülõk között (volt aki ott maradt, volt aki elment és a végére jött oda). Én jártam a legjobban, mert az Anna és Julcsi is alig evett a tortájából, és majdnem három szelet volt így az enyém!!! Nem tudom ezt a fajta tortát miért nem árusítják is, mert nagyon finom! Aztán a végén megnéztük az ajándékokat, nagyon klassz dolgokat kapott, és utána még csúszdáztak is, úgyhogy mi egy másik kislánnyal 12 után jöttünk el, csak úgy megcsapott az iszonyatos meleg ahogy kiléptünk. Bánk repesve várt itthon!Kép Ja, kaptak ajándék-lufikat és az Anna mint ünnepelt egy bohócos bögrét is! Nekem nagyon tetszett, összesen 5000.- és párszáz forintból megúsztuk és a kis nõ sem fogadott el semmit, pedig tényleg jószívvel adtam volna, mert nekem nagy megkönnyebbülés volt hogy átvette a karmesteri szerepet, én meg csak fotóztam, most tölti a gép már vagy egy órája, olyan 140 fotót készítettem. (A résztvevõk majd Kép-n meg fogják kapni.

Hát ennyi van velünk, délután TESCO, meg anyósék ahol ott maradnak holnapig a lányok, talán könnyebben fogunk tudni pakolni így. (De ha megint visszaadja anyósom a pelust Julcsira, komolyan mondom nem fogom magam tudni türtõztetni!!!)

Hát ennyi van velünk. Ildi!!! HOgy s mint? Még 2in1?

Puszi, megyek Bánkot altatni!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Egyben, hogy is másképp? Kép Örülök, hogy jól sikerült a buli! Azt hittem, délután tartjátok. Ha meg anyóspajtás pelust ad Julcsira, Te ajánld fel neki, hogy szívesen bepelenkázod õt is, hátha abba jobb pisilnie, mert nem kell kimennie a WC-ig. Nyugodtan szólj neki, hogy kapjon már a fejéhez.
Engem most az anyám õrjít meg, mert "õ mindent megtesz, hogy ne legyek egyedül, a Zsolt meg képes elmenni a CBA-ba a gyerekkel CSAK ÚGY, amikor pedig nyitva a Spar szemben. És hogy lehet engem egyedül hagyni, ennyivel a szülés elõtt!" K. nagy távolság! De jó lenne, ha mindig itt ülne vki a nyakamon, hogy mikor is induljunk! Ja, meg azt is mondta, hogy õ is egyedül van otthon, még apám sincs, hogy segíteni tudjon, ha vmi bajom lenne. (Apám mellesleg az az ember, akit utolsónak kérnék föl bármiféle segítségre, elõbb fordulnék egy rosszarcú idegenhez, mint hozzá. - Sajnálom, de igaz.) Modjátok, most az Anyu miért csinálja ezt? Mondtam neki, hogy nem segít, ha rám ragasztja az idegességét, erre lerakta a telefont. Tegnap is kérdeztem, mitõl ilyen görcsös, velünk van-e vmi baj, azt mondja, nem, csak túl korán vette ki a szabiját, hétfõn újra be kell már mennie és mi lesz a Krisztivel, ha õ nem ér rá? Mindezt annak tudatában, hogy azon szerencsés kevesek egyike vagyok, akik a másik nagymamát is elérik 10 percen belül (kõbányai). Ha minden kötél szakad, akkor pedig legfeljebb Zso nem jön be a szülésre, hanem marad a lányára vigyázni. Nem így terveztük, de nem fogok miatta kétségbe esni, ha másként nem tudjuk megoldani!
És szomorú, hogy csak FÉLIG viccbõl kérdezi, hogy miért nem szültem már meg! Ha így folytatja és folyamatosan megsértõdik vmi sz*ron, hát lehet, hogy tényleg beindul a szülés - az idegességtõl. (A bátyám két hetet késett, õ vajon mit tett akkor a hamarabbi szülésért?)
Mit csináljak vele, nagyon szeretjük egymást, de hogy engedjem el a sok hülyeségét a fülem mellett? Halálra idegel!
Na, most jól kipanaszkodtam magam, bocs, tudjátok, nem szoktam így kitörni, fõleg nem az Anyukámról, de muszáj volt leírnom, hátha elszáll tõle a rossz hangulatom!

Legyetek jók:

ildikó
ld
 

 
 

Ildi!

Most már esik meg fúj is, meg szerintem le is hûlt, kicsi Bálint most pláne nem akar kibújni, mert ronda kint az idõ, igaz? Mondom én hogy igazi kisfiúúúúúú!
Remélem pelusozás elmaradt, a telefonban nem volt róla szó, az ötleted megfontolandó!Kép
Anyukád meg persze hogy ideges, az enyém is az volt, hiszen a lányával kapcsolatban valaki teljesen másképpen van mint a fiával, fõleg ha az illetõ lányka éppen szülés elõtt áll. Ami zavar, most tényleg jobb ha elengeded a füled mellett! Sajnos mi ugye holnaptól nem leszünk, mert mondtam volna hogy hozd át Krisztát ha menni kell, eggyel több már nem oszt nem szoroz. De ha még egy hetet kibírsz egyben...Kép
Szóval pakolásban vagyunk, meg most állok neki a cuccokat amiket elviszünk vasalni. Hülye elgondolás részemrõl hogy minden sima marad mire odaérünk és nem úgy fog kinézni mint amit a kutya szájából húztak ki, de azért próba cseresznye!
Aztán meg rámolni is kell, meg majd átmenni a lányokért, bár eme nemes feladat azt hiszem a páromra marad majd, mondván hogy nekem most van mit csinálnom. Nem hiányzik a kiruccanás arrafelé, az az igazság...
Csak egy kérdés: szerintetek mi a fenének egy 4 éves kislány nyakába egy vastag aranylánc? A sógorom kislányáról van szó, én baromi nagy hülyeségnek tartom, és nem ez az egyetlen vele kapcsolatban...
Tikk, Sasha, hogy vagytok?

Álmosító az idõ, így Bánk is most alszik már egy jó ideje, úgysem lehet ilyen idõben kimenni, mi mást is csinálna.

Na megyek, késõbb még benézek, és ha nem is leszünk itthon azért a majd az sms-t várom ám ld.!

Kép Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Itt is kívánok jó nyaralást, bár biztos átért már a levelem is! Sms-t persze, hogy írok, sõt, a telefonomról lehet emilt is küldeni, így a levlistás lányok is látni fogják a hírt.
Bánkkal egyetértek, én is gyakoroltam egy kicsi az alvást 3-5-ig, mert ilyen melegben mit is csinálnék Kép ?

legyetek jók, puszi: ildikó
ld
 


Sziasztok !

Itt vagyunk a szüleimnél, ezért tudok írni, mert a mélyen tisztelt kábelszolgáltató azt mondta max 1 hónap, és bekötik a netet, ehhez képest 4.-én volt egy hónapja, hogy megrendeltük.... felhívtam Õket, közölték ja,. nincs modem.... egy hónapja az elõttem állónak is ezt mondták a sorban, aki szintén reklamált. Szóval, majd csak lesz netünk...

Mi is nagyon nehezen bírjuk a meleget, szegény Peti pont ebben a dög melegben jött ki az elsõ két foga. Mi meg azt hittük, hogy a meleg miatt nyafi.
Már mindent megeszik Õ is megunta az üveges kajákat. Most délben rántottcsirkét evett, fõtt krumplival, aztán almakompótot, valami krémes sütit, sárgadinnyét, görögdinnyét. Már "egyedül" eszik. Marokra kapja a sütit (jó krémes, csokis, maszatolós..), és tömi a szájába. Múlt szombaton bográcsoztunk a telken, leraktuk a bográcsot a fûre, még volt benne pörkölt. Természetesen belemászott. Csupa korom meg pörkölt lett. Készült kép, ha sikerült, felteszem valahová.
Már nagyon ügyes, mászik mint a csík, bárhol feláll, (fal mellett is), kipakol minden szekrényt, lépeget az ágyban kapaszkodva. Mondja az apjának, hogy Apa, nekem Mammmma, baba, még, nem.

Ti hogyan bírjátok ezt a dög meleget? Mi is gondolkodtunk a légkondin, csak annyi mostanában a betörés, hogy félõ, hogy ahol látják kívülrõl a légkondit, oda szívesebben betörnek. Nem irigyellek benneteket kismamák! Tavaly ilyenkor én is csak vonszoltam magamat.

Id! Mi újság? Szorítok ám Neked !

Hát elég sûrûn megyünk a "rugós állatos" játszótérre, délelõtt, délután, 5 körül, de soha nem látok senkitKép

Tényleg, nem ismeritek azt a Denteniõr fogászatot ami ott van? Nekem állandó bajom van január óta a fogammal, a fogcentrumba járok, de január óta 3 fogam van késsz. Vagyis kettõ, mert holnap megyek vissza, mert pénteken voltam, és azóta baromira fáj.... Január óta folyamatosan fáj a fogam, (mindig másik), és már kezd elfolgyni a türelmem....

No megyek, mert már otthonról a freestartról vagy 5-ször írtam nektek, és amire befejeztem a levelet, ledobott a gép. Már el van mentve otthon a levél, de már amúgy is frissíteni kell.


Jók legyetek, Id gyönyörû egészséges babát,kismamák, kitartás ebben a melegben!

Jók legyetek, ha bekötik a netet, jelentkezem!

Puszi: Kata
Ladányikata
 


Sziasztok!

Lányok én olyan nagyon aludtam az éjjel! Persze elõl-hátul tárva volt minden ablak, a falról a szél majd' lefújta a képet, de éjféltõl reggel 8-ig ébredés nélkül tudtam aludni!KépKépKép Gondolhatjátok, úgy örültem neki mint majom a farkának!
Gyerekszoba idõközben elkészült, már csak a belevaló hiányzik! Hát éppen elég az, de legalább már van benne szõnyeg és gyönyörü szép!Kép Tettünk bele 3 matracot egymásra, igy egy nagyon puha ágy lett belõle amin most délután alutam megint vagy 3 órát... elõtte meg a kiságyat próbáltam összerakni... csak úúúúgy elálmosodtamKép Szóval jó leszKép Jah, de hol van még az október...

Id!

Megértem hogy kiborultál! "Mindenórás" pocakkal, várakozva amúgy sem lehet valami kellemes, fõleg ilyen melegben, mert a panelban ventillátor nélkül még mindig meleg van. Sajna tényleg csak azt tudod tenni, hogy elereszted a füled mellett, pedig nem lehet könnyü, pláne ha az ember anyukájáról van szó...

Norcsi!

Vasaló? Rég nem használtam olyantKép Egyszerüen ami gyürödne azt vállfán száritom... Gondolom ha a baba meglesz ez meg fog változni... Remélem nem gyürödik össze a munkád az utazás alatt!Kép
Aranyról annyit, hogy nekem 12 éves korom után akárhány aranyláncom volt mindet elhagytam... Az egyiket ugyan nagyon nehezen, de sikerült!Kép Azt volt hogy a cipõmben talátam meg, de elõtte még vagy hatszor vizsgáltam át a játszóteret és környékét... Nem adnék aranyat ballagás elõtt a kicsinek. Pláne ha magamból indulok kiKépKépKép
A másik meg egy 4 éves gyerektõl akárki könnyen elveheti pillanatok alatt... még akkor is ha a közelben van aki vigyázzon rá.
Kellemes, bonyodalom-mentes nyaralástKép

cupp
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csak köszönni jöttem, köszi , remélem tényleg jól sikerül minden. Eddig már annyi cuccot pakoltam össze, hogy nem tudom hogy fogunk elférni. De remélem sikerülni fog!

Kívánjatok jóidõt is!

Puszi, ld. ügyesek legyetek!Kép

Cuppppp: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

ld! Kitartás. Közeleg a 16-a.Kép

Norcsi! Jó nyaralást nektek, szerintem jó idõtök lesz.

Sasha!Most aludjál, irigyellek az éjszakai alvásért.Kép

Hannának kibújtak a fogai teljesen tegnap délben fél óra üvöltés után. Viszont szegénynek a több helyen megvan repedve az ínye. van ilyen?? Vizszintesen egy vöröscsík van a foga fölött jóval. Lehet eltolom a dokihoz megmutatni. Kedden reggel mi is elutazunk 2 napra az én nagyimhoz.

Addig mindenkinek jó pihenést, babavárást és szülést.Kép

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Jó pihenést nektek is!Több helyen van megrepedve az ínye?Szegényke, akkor nem is csoda ha nyûgös. Én még ilyet nem tapasztaltam, biztos hogy ez is olyan hogy gyereke válogatja.

Most már tényleg eltûnök, pedig még pakolnivaló is lenne, de úgy elfáradtam.

Puszi, jók legyetek!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Lányok!
Norcsi, Tikk!

Kellemes pihenést!

Norcsi, Nektek külön jó idõt kivánok, de ha ide is jut belõle akkor lehet hogy visszavonomKép Ugye önzõ vagyokKép Tudod mit kössünk kompromisszumotKép Szoritok Nektek a jó idõért, cserébe szorits nekünk a hüvösértKépKépKép

Tikk! Szegény Hanna! Neked sem lehet egyszerü! Én amennyire várom már, úgy tartok is tõleKépKépKép Butaság mi? Mármint hogy az én kis pocaklakóm kibújjonKép

Na elvonszolom magam, de nem megyek messzireKép

Jaaa
Kata!
Rólad sem feledkeztem megKép Sajnos az Internetszólgáltatók már csak ilyenek, ráadásul kispesten ami van annak még monopolhelyeze is adott... de szerencsére mostanában ritkán rosszlkodikKép

cuppi
sash

Kép
sasha
 
 


Kata, örülök, hogy itt vagy, illetve hogy leszel, ha BÍÍÍRNAK végre egy modemet találni Nektek is Kép
A lányunkat általában a férjem viszi le a térre, onnan lehet felismerni õket, hogy apuci hordóhasú, tüsihajú, szemüveges, szakállas, a gyerek meg nyakig áll a pocsolyában a csapnál, mezitláb vagy mûanyagszandiban, örömében fülsiketítõen visít és néha 5-6 gumi is van a hajában, apró "szökõkutak" gyanánt. Kép Ha van velük egy nehezen mozgó bálna kockás sortban, na, az én vagyok.

Tikk, úgy néz ki, a holnapot már télleg megvárja, de ha akkor sem bújik ki, elfenekelem!
Amikor Krisz fogzott, én Gingisol-lal kenegettem az inyét, szegfûszegolaj van benne, íze jó, kellemesen zsibbasztó, nem kell fél év után kidobni, mint a másik ecsetelõt (mi a fene is a neve?), nincs benne tartósító és olcsóbb is. Lehet, hogy hülyeség, de minden kenés után jobban figyeltem a gyereket, nehogy félrenyelje a nyálát vagy a nyelvét a nyálkahártya érzéketlensége miatt, bár mindig a lehetõ legkevesebbet kentem a célzott helyre. Néha adtam picike Panadolt, amikor nem tudott elaludni a fájdalomtól. A barátnõm fiának meg egyenesen feketéllet az inye, annyira nehezen jöttek a fogacskái, szóval van ilyen, hogy több helyen reped. Kép

Sasha, ma találkoztam a kórházban egy lánnyal, akinek majdnem akkor volt a pocakja, mint nekem, és kiderült, hogy októberre van kiírva! Õ már most alig tudja felvenni a cipõjét. Kép Kép KépAlvásról csak annyit, hogy éjjel 1-4-ig aludtam. Így viszont hamar kivégeztem a könyvemet Kép

No, holnap benézek ismét (bár jobb szeretném, ha erre már csak hétvégén lenne alkalmam!):

ildikó
ld
 


Sziasztok!

ld! Vicces, de én egésznap gondoltam rád, meg szorítottam. megvoltam gyõzödve, hogy ha nem írtál hajnalban akkor biztos odavagy.Kép Ha arra járok a tér felé majd meglesem a kis pocsolyatündért.Kép
Hannának megvan mindkét foga szombat dél óta, ma mégis végigüvöltötte az éjszakát. negyed 12-ig nem tudott elaludni délelött se, szóval mát én is sírtam, úgy kivoltam, aztán aludt 2-ig, én is ledöltem. Azóta egy angyalka. Már majdnem felült az elõbb, szóval gyakorolgatni is van ereje.
Sasha! Remélem jól vagy.

Legközelebb csütörtökön este leszek, addig mindenkinek hüvös idõt.

Pussz
tikk
 
 


Sziasztok!

Jól vagyok! Köszönöm érdeklõdésetek!Kép
Ma egész nap a neten lógtam, és annyit irtam a Friss-be hogy mostanra teljesen kifulladtamKép A szülessen-meg-már-végre-és-legyen-október hangulatom elmultKép A dinnyétõl megint elefántlábakon járok, de hétvégéig nem lesz utánpótlás.

Id!

Hát akkor nem lehet könnyü annak a lányzónak! Szerencsére én még birok hajolni, de egyre jobban nehezemre esik, és én kis hülye a kutyagumi miatt aggódomKép Párom jó le is b**tt érte, hogy mi a fenének kell hajolgatni, meg guggolgatni, más se szedi fel... de már úgy megszoktam és egyébként isKép ennyit mindenki meg tudna tenni! Most biztos rákontrázna valaki, hogy milyen drága a zacskó még pluszba... de nem drága, mert az Auchanból, Tesco-ból általában egy csomó zacsival jövünk haza meg amit még pluszba lenyulok a kassátólKép Ha meg már úgyis vannak azok a kis vékony semmiresemjó zacsik akkor meg nem mindegy hogy kutyagumival, vagy anélkül dobom ki... Bocsi, de ez a nagy pocakról és a cipõfelvételrõl jutott eszembeKép Merthogy ahhoz hajolni kell, meg ehhez isKép
Id! ha nem bánod én már csak holnap szoritok Nektek! Hiszen ha minden igaz akkor jön a büvös szám! Bár ki tudja mennyire büvös!Kép

Tikk!

Megvagyok! Tegnap nagyon furcsát éreztem közvetlenül a gyomrom alatt a méh legfelsõ részénél. Teljesen kidugta valamilyét és úgy megijedtem, mert kicsit fájt, ill. kellemetlen volt. De utána meg ott biztattam hogy naaaaaa mégegyszer, csak mégegyszer... Valószinüleg megsértõdött, mert nem csinált ilyet többetKép Meg idáig sem. Elég magasan éreztem, ott ahol eddig még nem jártKép
Szegénykéim! Drukkolok hogy a ma éjjeltõl már zökkenõmentesen kevesebb megszakitással tudjatok pihenni! Egyikõtöknek sem lehetett egyszerü a napja!

Norcsi! Bár úgysem olvasod, kellemes nyaralást! Most idõszerüKép

cuppp
sasha

Kép
sasha
 
 


SZIASZTOK !!!!!!

NAAA MIM VAN NEKEM???? INTERNETEM !!!

BEKÖTÖTTÉÉÉK !!

Szóval mostantól vagyok !!

Sasha! Én is tavaly októberre voltam kiírva, teljesen együttérzek Veled, nagyon kínlódtam a meleg miatt tavaly ilyenkor. Csak az az érdekes, hogy tavaly júniusban, amikor a balcsin voltunk, nekem senki nem vette észre, hogy pocaklakóm vanKép Csak furcsán méregettek, hogy valami nem stimmel... A barátnõm (Zsuzsi) októberre van kiírva, és szerintem már most akkora a pocakja, amivel én szültem.
Neked is nagy már? Érdekes,az én pockom nekem nem nagyon dugdosott semmit. Aranyos lehetKép
Tudod mit próbálj meg? Ha fürdesz, és mondjuk pont hajat mosol, valahogy rakd le a fejed (a lényeg, a füleid vízben legyenek), és a pocakodat is valahogy tornázd a víz alá. Ha nem mozogsz, hallani, ahogy mocorog, meg a szívhangját!!
Sokat hallgattam Vele a Valahol Európában c. lemezt, és megismeri belõle ma is a "mi leszek, ha nagy leszek" c. dalt!

Id!

Jajj, te szegény ebben a melegben még egyben? Édes lehet a lánykád! Nekem is kell egy kislááány!!! Most már szorítok, hogy jöjjön ki az a kis pocaklakó!!

Tikk!

Látom, ti is megkínlódtok a fogzással, mi is. Mennyi van eddig? Nálunk is volt piros csík az épp kibújt fogacska felett. Állítólag jó a gyógyszertárban (itt a plusz mellett) kapható homeopátiás bogyócska Chamomilla vulgaris 30CH a neve. De csak azt a "fiatalabb" szõke csajt kérdezd, mert a többi öreglány katasztrofális. Néha azt hiszem, hogy rájárnak valami narkóra hátul a raktárban.


No megyek, mert apa is megjött és rá akar ugrani a netre. Puszi!

Kata
ladanyikata
 


Kata!

Gratulálok a net-hez! Azt hiszem most már Te is csak pár órára fogsz elszakadni innen mint énKépKépKép A pocakom! Hát nézd! Foggalmam sincs hogy most ez nagy vagy semKép Még le tudok hajolni, igaz eléggé fájdalmas szokott olyankor lenni. Nekem sem mondta volna meg senki amikor a Balcsin voltunk juni-ban hogy pocaklakó van a dologban, mert amugy is kövér vagyok...Kép Hátulról nézve egy nagy picsa vagyokKépKépKép De ez most komolyKép Elõlrõl nézve meg valami gömbölyü és egy naaaagy csípõKép Oldalról ideális kismama vagyokKép A vizbe még csak alámerülök, de hogy a pocim is benne legyen??? Elvetélt ötletKép Hát ha 55 kg-al indultam volna megoldható lett volna... volnaKép De azért egy próbát megérKép Mondjuk nem szoktam fürdeni, mert a múlkor is alig birtam kiszállniKép Zuhanyt jobb szeretemKép

No megyek másfelé is:9

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Jajj de nagy az az önbizalom!! Ejnyeejnye!

Háát igen, nem egyszerû az alámerülés. Apuci ott volt, hogy kihúzzonKép

Próbáltuk azt is, hogy csak a pocakom benn, és apa kívülrõl ledugja a fejét Kép))))

pusz Kata
ladanyikata
 


Kata, ez a patikai szöveg k. jó volt!!! Már csak azért is, mert Anyukám ott a délutános takarító néni és jól ismerem a bandát! Akit kérdeztél, az egy gyógyszerész, jót javasolt, a homeopátiás könyvek is ezt írják (CH15-30 erõsségûekbõl), kiegészítve azzal, hogy akár 1/2-1 óránként adható 5 db, gyors a javulás, ha szûnnek a fájdalmak, azonnal abba kell hagyni. Egy problémám van: hogy veszel rá egy ekkora babát, hogy elszopogassa a golyókat? Vagy csak nyelesd le vele? Kép

Éljen, éljen, esik az esõ! Most már legalább pára is lesz, nem csak meleg!
Aztán jók legyetek ám!

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Kata!

KépKépKép Hát igen! De legalább tisztában vagyok magammal, és igy is elfogadtam magamKép Persze néha van egy kis hullámvölgyKép Tegnap kipróbáltam a kádas dolgot, és ahogy megjósoltam...Kép Mire a viz megállt és a túlfolyón sem folyt le több viz addigra a pocakom 3/4-e kilógottKép A saját szivdobogásomat viszont hallottamKép

Id!

16-a vanKépKépKép Babó nem készülõdik kifelé?
Az esõrõl ennyit! 5 percig tartott, de jó kis pocsoják lettekKép A párától elõre tartok, eddig csak meleg volt, most fulladni is fogok, remélem más nem!!!Kép

cupp megyek doktorbácsihoz+védõnénihezKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok !

ID: volt egy sanda gyanúm, hátha valaki rokona ott dolgozik...remélem, nem bántottam meg senkit. Nekünk a Chamomillából 30-as van, abból is lehet 1/2 óránként 5-öt? 1-2x-szer adtam eddig csak a többit én szopogattam el, mert állandóan van valami újabb és újabb gondom a fogaimmal.. Még hogy egy gyerek egy fog !! Én már 4 nél tartok. Persze, ebbõl 1 bölcsességfog húzás 1 gyökérkezelés, 1 tömés, + 1 tömés amibõl hétfõn gyökérkezelés lett, és még ez is csak félig van késsz, és azzal bíztattak, lehet ám, hogy ki kell húzni. Akkor viszont pótlás, mert ez a bal alsó 5-ös.

Na, jól elkanyarodtam, szóval én eszem a bogyót. De Peti úgy láttam, szopogatta, igyekeztem becélozni a nyelve alá...Kép

Ja, a fogzási gélt meg az Andi barátnõmön teszteltük, mert jön a bölcsességfogaKép A dentinox nem használt, a calgel igenKép

Te még mindig egyben???? Szorítok nagyon? Mikor volt a terminusod?

Sasha: Ari lehettél a kádban. Na jó, elárulok egy titkot: A sima kásban én se fértem volna el, de mi átalakítottuk a fürdõszobát (középsõ lakás) és sarokkádunk van. (na ez nem rongyrázás, a régi olyan szutyok volt hogy ki kellett dobni, és 2000-el került többe a sartokkád. Akkor meg mért ne? Szóval, én se fértem volna el a simában! De legalább megnyugodhatsz, dobog a szived!!!

Pussz, megyek, Apáé a net már 11 perce. Kata
ladanyikata
 


Kata, akiket emlegetsz, asszisztensek, Anyu meg nem áll be a pultba, amint látod, legfeljebb a felmosóval a kezében Kép
Komolyra fordiitva: 30-asból is lehet félóránként, a könyvecskéim szerint.
9-re voltam kiiirva, a lányom 11 napot késett annak idején, úgy látszik, ez agyerek is erre pályázik. Csak most sokkal türelmetlenebb vagyok, mint akkor. A sarokkád meg az egyik legjobb találmány a világon, ha nekünk kellett volna fürdõt felújiitani, én is azt vettem volna. Ezt a kéglit viszont az elõzõ tulaj kb. 1 évvel elõttünk újiitotta föl, kár lett volna bármihez is hozzányúlni, olyan klassz minden. (És csodajó volt úgy beköltözi, hogy csak takariitani kellett egy kicsit, mert azt is elég alaposan megcsinálták a kiköltözésük után.) Nem volt mindegy, hogy novemberben azonnal bejöhettünk, nem pedig Karácsonyig csak dolgoztunk rajta. Kép
Megyek aludni, szasztok:

ildikó
ld
 


ja, ii=hosszú i, csak le kéne cserélni a tasztatúrát, mert ezen mindig beragad vmi
ld
 


Sziasztok!

Kata!

Gondoltam hogy turpisság van a dologban!!! Mi kb 1,5 éve újitottuk fel a lakást és ebbe az egész fürdõ beletartozott, kezdve a csempe cserével a kádig és mindenig!
Nagyon erõsen gondolkoztunk egy sarokkádon, de akkor nem maradt volna hely semminek benne! Na nem mintha egy db szennyestartón kivül lenne más isKép Úgyhogy nem vettünk olyantat, de már bánjuk elhiheted! Nektek hogy fér el? Mi van még a fürdõben??? Hátha pár év mulva lesz egy csereKép
Hát igen! Megnyugtató volt hallani hogy ÉLEK!!!!KépKépKép

Ma voltam dokinál! Nem a Turányi volt bent, hanem valaki más! Kierõszakoltam tõle egy uh-t. A baba BPD-je 57,6 mm és 30 hetes!!! Érdekes, mert már igy is egy héttel idõsebb volt a 29 hetévelKép Na legalább nem kell azon izgulni hogy sokat késikKép (reménykedem) Az UH gép meg annyira szutyi itt az SZTK-ban hogy nem tudta megállapitani a nemét a gyerkõcnek, pedig a köldökzsinór máshol volt és akkkkkora terpeszben volt hogy csak na! Azt még én is láttam!

Na megyek alszaszni! jó éjszakát mindenkinek!

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok !

Id: A te dokid nem azt csinálja, hogy a terminus után egy héttel megindítja a szülést? Úgy látszik, nagyon full extrás lehet a pocid belülrõl, hogy ezek a gyerekek nem akarnak kibújniKépJó nektek, hogy felujították az elõzõ lakók, nálunk iszonyú szutyok volt minden, még a karnisokat is elvitték, és amikor hallották, új kádunk lesz a régi kádat is. Teljesen mindent fel kellett újítani, konyhapultot cserélni, WC-t, stb. Mi 2 hónapig újítottunk.

Sasha: Háát, ezt a sarokkádas megoldást akkor láttuk, amikor lakásokat nézegettünk. Mi a középsõ lakásban lakunk, ugye, ott T alakú az elõszoba. kiszedtük a fürdõ falát, és ami az ajó mögötti rész van, az is fürdõszoba lett. Tehát, most úgy néz ki az elõszoba, hogy mész egyenesen, és a konyhához egy kb 45 fokos szögû kanyarral jutsz el. Hát, elég bobyolult, de remélem el tudod képzelni, így most egy elég furcsa alakú fürdõnk van, de elfér a kád, a csap, a mosógép a szennyestartó, és nem zsúfolt. Ha nektek is középsõ lakásotok van, és majd tényleg újítotok, majd átjössz, és megnézedKép Nagyon jókat pancsolunk a kölökkel esténként.
Még mindig nem tudod a gyerkõc nemét??

Megyek, mert felébredt a pocok, apa meg talált valami internetes játékot, valami Hódító, olyasmi, mint a tamagocsi volt, hogy õ a kormányzó, és rá kell néznie a városára 3 óránként, meg igazgatni, mert különben felrobban, elfoglalják, mittudoménmitörténik vele, úgyhogy a haverja már függõ, jót röhögtem rajta, erre már õ is.

Puszpusz: Kata
ladanyikata
 


Kata!

Nem-nem tudom a gyerkõc nemét! De elõzõ hozzászólásomban elirtam mert nem 57 mm a feje hanem 75,6KépKépKépÖsszekevertem a számokat!Kép

Aha! Nem mi a szélsõben lakunk, de nem szeretnénk megbolygatni ennyire a lakást, mert Anyukáméké. Igaz hogy nem itt laknak, de mégiscsak az övék...

sasha

Kép
sasha
 
 


Kata, ha Te "tamagocsiznál", a férjurad biztos kirötyögne, ugye, tõled meg elvárja, hogy komoly arccal végignézd Kép
Képzeljétek, a mi fürdõnkbe szó és hang nélkül elférne egy sarokkád, mert legalább kétszer akkora, mint a panelekben. Igaz, a ház is régebbi egy tizessel majdnem, de nincs rosszabb állapotban, mint a környék bármelyik másik háza.
Sasha: a Babucid vagy fiú, vagy lány, többet egyelõre nem árulok el, legyen elég ennyi! Kép Kép Kép (Meg úgyis tökmindegy, igaz?) Ha 5 lányom lenne, akkor sem vágynék rá, hogy a 6. fiú legyen. És fordítva is így van.
Noriéknak jó kis idejük van, menjünk mi is nyaralni! Kép

szasztok:
ildikó
ld
 


Id!Kép

Igen én is ezzel biztatom magamKép Csak két választási lehetõség vanKép MÉg az a szerencseKép Hát tudod meg kell mondjam, hogy ha választani lehetne sem tudnék dönteni!

puszi és drukk
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok !

Na, mim nincs nekem? INTERNETEM !

Mélyen tisztelt kábelszolgáltatónknál eddig tartott. 2 napig volt internetünk, aztán elszállt. Felhívjuk, asszongya: Ja, várnak egy alkatrészre, jövõ héten jön... kérdem tõlük, akkor eddig másfél napig hogy volt internet? Õk nem tudják.... Persze ez olyan gyenge duma, hogy jövõ héten jön az alkatrész, mint hogy a modemre is azt mondták, hogy jön, jön., aztán a max. 1 hónapból másfél lett. Úgyhogy egy ideig most nem vagyok. Írni is csak azért tudtam most, mert Apa mondta, jöjjünk el anyuékhoz, csodálkoztam is, mi ez a lelkesedés??? Na, mi? Háát a városa meghal 3 nap alatt, ha nem néz rá. Ugye ugye....

Puszpusz, rögtön jelentkezem, ha létrejött a "kapcsolat".

Kata
ladányikata
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Kata!

Ez elég szomoru! Remélem hamar megjavitják! Majd azért mondd el mi lett a párod városávalKép

Halihó Id!!!

Babázol? Remélem már igenKép Régen nem láttam a neved sehol!!! Lehet hogy NOrcsi már tudja? Csak ugye balcsin van... Már izgulok érted!

Norcsi!

Azt hiszem rájöttem hol kell majd néznem az erkélytKép Valahogy nincs változás az erkélyen, sõt még ruha sincs kirakva száradni, pedig eddig mindig voltKép
Sajnos a kivánt esõ és hüvi elérte a Balcsit is! Láttam ám az RTL Klub Reggelijében pulóverben ültek a Beach Hause-ban!
Remélem azért sikerült a nyaralás és kipihenitek magatokat! De már megint itt a jó idõ! Számomra sajnos! Megint itt fõlõk a levemben. Amig "rossz" idõ volt sikerült minden egyes éjszakát átaludni!Kép Ma is 10:30-ig sikerült!

Puszancs all!
sasha

Kép
sasha
 
 


SZiasztok!

Megjöttünk a néhány napi pihenésbõl. Akkor most pleytizek. Ildinek megszületett a kisfia szombaton 0:40-kor. 55cenit, 3650g.
Nagyon sok boldogságot nektek, ha majd olvasod.

Mi jól vagyunk. BÁr az éjszakák még mindig zûrösek, bár ma a nappal is, Hannácska nem aludt ma csak egy órát és mint akit felhúztak, persze ha egyedül hagytuk akkor visított.

Úgyhogy le is pihenek

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, és mondhatom hogy remekül éreztük magunkat. Gyönyörû idõnk volt, amíg olvastuk meg hallottuk hogy Budapesten milyen özönvízszerû esõ volt, addig mi élveztük a napsütést és strandoltunk nagyokat. Aigner Szilárd jóslatai egyáltalán nem váltak be a múlt hétre elõre jósolt rosszidõ tekintetében, így szerencsére csak éjszaka esett és akkor is csak egy kicsit.
Aki volt már az Õrségbe az tudja hogy mirõl beszélek amikor most egy kicsit áradozni fogok. GÖNYÖRÛ, utoljára 22 évvel ezelõtt jártam ott így most várakozással vegyes izgalommal néztem az egy hét elébe. És bár azóta sokminden megváltozott amire akkor még egészen másképpen néztem kis tizenévesként, az élmény most is határtalan volt. Szerencsére a lányaim is hasonló fából vannak faragva mint én, így értékelni tudták a sok látnivalót (mert mentünk rendesen, egy hét alatt csak az Õrségben meg Vas illetve Zala megyében elautókáztunk 1200 kilométert), a régi parasztházakat, skanzeneket, fazekas-mûhelyeket (ahol a korongozásba is beleszerettek, fõleg Annus), a hatalmas erdõket, amelyeken keresztül-autóztunk, így mint a németek élveztük autóból az erdei kirándulást anélkül hogy kiszálltunk volna a kocsiból, az illatokat, az õzikéket, akik miatt néha meg-meg kellett állnunk nehogy elüssük õket. Ahol voltunk, az Bajánsenye a Szlovén határtól egy ugrásnyira, volt saját strandja, fa játékokkal, kis vizi-csúszdával, és nagyon kevés emberrel. Úgy látszik ezt a falucskát már a színészek is kezdik felkapni, mert többször is összefutottunk Rudolf Péterrel és a családjával (4 gyerekük van) akik a faluban saját nyaralót építettek maguknak. Olyan klassz volt, hogy vasárnap, a legnagyobb kánikulában az egész strandon összesen rajtunk kívül õk voltak (Rudolf Péterék), mégegy háromgyerekes család meg egy idõsebb házaspár. És slussz... Hol van ilyen a Balatonnál vagy egy budapesti strandon??? A közelben (20 km-es körzetben) volt még három tó, a legfelkapottabb a Vadása tó (ezt csak megnéztük nem próbáltuk ki), a Borostyán tó, ez már sokkal szebb volt, itt is voltunk, de amelyik a legszebb volt az összes közül az a Hársas tó. Ez gyönyörû, olyan mint egy tengerszem, körben végig hatalmas erdõk, fenyõkkel, és van egy kis strandja ami szabadstrand, de ugyanakkor tiszta, természet-közeli, egyszóval lenyûgözõ.
Gólyát rengeteget láttunk, a nagyobb lányom számolgatta õket, és negyven gólya-családot (értsd ezalatt fészket) számolt meg, általában mindegyikben volt legalább két, de általában 3 vagy több gólya. Jóindulatú anyósom meg is jegyezte hogy vigyázzunk ám a gólyákkal!Kép) Ha tudná amit még nem tud, hogy mi még tervezünk egy babát, akkor biztos infarktust kapna.. Visszafelé majdnem el is ütöttünk egy gólyát, mert nem volt hajlandó mozdulni az úttest közepérõl, csak nagy nehezen szánta rá magát hogy odébbrepüljön. Mindig láttuk ahogy kecsesen repülnek a magasban, kiterjesztett szárnyakkal, élvezték a lányok.Ahol laktunk, egy felújított parasztház volt. Csodaszép, a két szoba ami a mienk volt összesen nagyobb volt mint a panell-lakásunk, és olyan jó volt belépni a rekkenõ kánukulában a hûvös szobába. Egyébként saját fürdõszobánk is volt káddal, meg bidével, és egy hosszú-hosszú tornác is ahol kedvünkre ücsöröghettünk, eszegethettünk. Hatalmas kertje volt a háznak, 4000 valahányszáz nm-es, ki lehet számolni hogy ez hány nöl-nek felel meg. Volt hinta, meg gyönyörû gyepes kert, hatalmas fákkal mindenfelé, a nénink minden reggel meg este házhoz hozta a frissen fejt tejet, és mivel régebben ovónõ volt, így nagy szerencsénkre felváltva pesztrálta a három gyereket. Elvitte õket tehenet, lovat, kecskét nézni, meg játszótérre, elmosogatott, minden pillanatban a kedvünket kereste, szóval nagyon klassz volt. Emellett végigpróbáltuk a vidék híres vendéglõit, és ettünk vadat, halat s mi szem-szájnak ingere... Kipróbáltuk hogy milyen a vadpörkölt, a tûzdelt szarvas, meg a rostonsült cápa... Persze a táj specialitásai sem maradtak ki, dödölle, vasi pecsenye, õrségi finom-falatok... A kisfiam meg a strandon kezdett elõször mászni, úgyhogy most már 8 és fél hónaposan mászunk. És nagyon élvezte a fürdést, úgy pancsolt hogy a keze és a lába is járt, közben meg berregett.
Hát nagyjából ennyi történt velünk egy hét alatt, de azt hiszem hogy mindannyiunk számára felejthetetlen egy hét volt ez.

Most vagyunk egy másfél hetet, de aztán leköltözünk augusztusra a Velencei tónál levõ hétvégi telekre, kissé nomád körülmények közé, mert vizet a faluból kell hordani kocsival, és ismét enyém lesz a házimunka is, de azért ott a nagy kert úgyhogy jó lesz. Viszont internet az sajna nincs!Kép

Ildinek itt is gratulálok a kis Bálinthoz, én tudtam már sms-bõl aznap, bi-bi-bi!!! Csak nem tudtam nem-közelbe jutni, vannak is elvonási tüneteim! Így csak Tikknek tudtam megírni a jó hírt! Szerintem hamarosan már haza is jönnek!

Sasha. Nem Balaton, Õrség!Kép Csak pár kilométerecske kicsét odébb! De nagyon klassz hely tényleg!!! Szóval akkor az erkély már megvan!Kép Anyósomék locsolgattak, egyébként tényleg változatlan volt eddig! Na de ma már kint lógnak a mosott cuccok, és így lesz még pár napig!Kép Egyébként ha elmondanám hogy mielõtt mentünk és vasaltam (az erkélyen), akkor már kispapástul láttalak ám! Olyan aranyosak voltatok, és igenis nagyon látszik hogy kismami vagy. És olyan rendes tõled ez a kutyagumi szedegetés! Bárcsak mindenki így gondolná!!!

Kata, hát jól eltûntél. Ezt mi is végigélveztük az EMKTV-vel, hol volt internet, hol nem, és általában hol nem. De most már ismernek minket mint a rossz pénzt, tudják hogy nem hagyjuk õket a babérjaikon így megemberelték magukat. Fõleg mert nem fizettünk azokért a napokért amikor nem szolgáltattak... Homeopátiával kapcsolatban, ekkora gyereknek max. két bogyót lehet adni, legalábbis a mi homeopata dokinénink szerint (a régi azt mondta hogy ahány éves annyi bogyó, max. 5.), a mostani meg ezt. Az 5 az nagyon sok neki! Mondjuk nem lehet túladagolni, de akkoris. Homeopátiával kapcsolatban a szõke nõcin kívül még nagyon jó az a göndörhajú középkorú nõ, olyan furcsán mozog kicsit, de õ ért az összes közül a legtöbbet az egészhez, õt szokták a többiek is kirángatni ilyen témával kapcsolatban.

Tikk. De jó hogy nektek már négy fogatok van!!! Nekünk még mindig csak kettõ, viszont már mint korábban írtam MÁSZUNK!!!


Na megyek, mert azért igencsak sok kilométer van mögöttünk, és én eddig csak olvastam, meg olvastam, meg olvastam, meg néha azért írtam is.

Puszi, és most már jövök majd amíg itthon leszünk. (Meg valószínûleg a játszóterezést sem fogom megúszni.)

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Tikk!

Köszi az infot!

ID!

Akkor jól gondoltamKépKépKép
[color=#ff0000]

Norcsi!

Értem! ÕrségKép Pedig meg voltam gyõzõdve róla hogy Balcsin vagytokKép De igy jobb, mert akkor bejött hogy itt Bp-n esett és lehült és Nektek meg jóidõtök voltKépKépKép Örülök hogy ilyen jó kis élményekkel gazdagodtatokKép Fantasztikus lehetett!!! Kicsit irigykedem igy utólag, fõleg a Hársas tó tetszett, már ahogy elmondtad!!! Pont ilyen tóra vágyomKép Már nem megvenni, de sokkal jobban szeretem az ilyen helyeket, mint pl a Balcsit. Meg sem lehet mozdulni ott... brr. Kicsifiúnak mászáshoz gratula! El tudom képzelni ahogy kalimpál a vizben és berregKépKépKép
Igen az erkély elvileg megvan, de amikor odanézek sosincs ott senki, nincs Neked véletlenül láthatatlanná váló képességed???Kép
A kutyagumit sajna már nem egyszerü történet felszedni, és két napja nem is teszem, mert mikor lehajoltam úgy begörcsölt valami a pocakomban és úgy megijedtem, hogy inkább köszönöm de nem! Kép A guggolás sem az igaziKép Sajna ez van. Azt hiszem nem az én pindurka kutyám pindurka végtermékén mulik mindenKép Fõleg hogy ma is beleléptem egy emberméretübe... gondolhatod, én itt szenvedek a kukacnyival és a pocakommal, lelkis dolgot csinálok belõle a nagy döggel rendelkezõk meg tojnak az egészre...Kép Lehet hogy a családomnak van igaza és én is tojjak az egészre? Egy biztos! Ha úgy érzem akkor nem hajolok le érte, lehet hogy csak nekem fáj, de mi van ha a babának sem jó, ha én itt hajlongok,mint a viharvert fa??

Bocsi Norcsi nem akartam a sugárzó jó kedvedet leszegni, de nem vagyok már olyan rendesKép

Na jó egy kis vidámságot a dolgokbaKépKépKépKépKépKépKépKép
jó éjszakát
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Szia! Elnézem hogy már nem tudsz hajolgatni és meg is értem!Kép Most valóban a baba a legfontosabb, úgyhogy rá kell koncentrálni! De kéne valami jó ötlet hogy a nagy dögök gazdáit hogyan és miképpen lehetne más belátásra bírni. Külföldön már a helyzet, de itt...KépKépKép

Hát mostanában az erkélyen isssszonyú meleg van, így csak akkor megyek oda ha valami miatt muszály, mint pl. majd mindjárt, teregetni. De most már csak sikerül élõben is találkozni!
Tényleg nagyon klassz volt (mondjuk aki fogyózik annak nem nagyon tesz jót, de én majd most kezdem, ez a tipikus szöveg, tudom...)és ha érdekel majd rakok fel képeket, csak még le kell tölteni a géprõl, és az az igazság hogy vagy 160 képet csináltunk, és ez sokkal több mint amennyi hely van a gép winchesterén, szóval még várat magára a képek letöltögetése. De ami késik nem múlik... Köszi, azért még elég kényelmesen adja elõ magát, elõször négykézlábraáll (többnyire már állandóan ül), aztán megpróbálkozik azzal hogy a kinézett tereptárgyat eléri-e ha csak lehasal és nyújtózik, na meg kurjongat a kinézett jétéknak (ami többnyire azért nem szokott elegendõ lenni), aztán ha így sem megy, akkor nagy körülményesen nekiindul és odamászik. Nagyon édes! Egyébként tegnap megvolt az elsõ ijedtségem, ugyanis Julcsi játszott vele, és egyszercsak hallom hogy nagyon köhög és fulladozik Bánk. Én már rutinosan (gondolkodás nélkül) lenyúltam a torkáig, és egy buszjegyet bányásztam ki onnan. Julcsi nekiadta, õ rágicsálta egy ideig, aztán valahogy lecsúszott... Sajnos a lányokkal már nemegyszer eljátszottuk ezt, cukorka, meg egyebek kapcsán (Julcsinál volt hogy lufi-darab akadt a torkán és csak egy jókora hányással jött ki) biztos van pár õsz hajszálam emiatt!

Na valami vidámabbal kéne már zárnom. Ildiék lehet hogy már itthon is vannak? Sok puszi a kis Bálintnak!

Sziasztok, és jelentkezzetek!

PUsssssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Itthon vagyunk, pár órája jöttünk, jól vagyunk, csak még nem igazán van idõm írogatni, késõbb jelentkezünk!
Puszi és köszönjük a jókívánságokat:

ildiék
ld
 


Ildi! Hogy kitaláltam!

Itt is szeretnék nektek minden jót kívánni, és várjuk majd a részletes élménybeszámolót!

Sok puszi: Norcsi

Kép
norcsi
Lenti
 
 


Ildi!

Jó pihenést és babázást. Aztán majd ha lesz idöd gyere mesélni. Krisznek hohgy tetszik az öcsi?Kép

Tikk
tikk
 
 


Ildi!
Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen érzés kétgyerekes anyukának lenni? És fõleg FIÚS anyukának? Ugye mennyire másabb? És tényleg, Kriszti mit szólt hozzá? (Csatlakozva Tikk kérdéséhez.)

Pussssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziaszotk!

Ildi!

Szeretnék mégegyszer nagyon sok boldogságot kivánni!

Majd jövök késõbb is, most csak lejelentkeztem, irni naggyon nincs kedvem, de majd..Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Siasztok!

Milyen kétgyerekesnek lenni? Most még nincs probléma, mert ez egy kedves, nyugodt pici fiú és így Krisztikémre is van elég idõm. Meg persze Zso is sokat van velünk itthon és IGAZÁN leveszi a gondokat a vállamról, hogy pihenhessek is. (Mondtam már, hogy imádom?) És milyen fiús anyukának lenni? Hááát, néha elszólom magam és "lekrisztizem" a kisembert. Kép
Szerencsém van, a lányka folyton a fiúcskán csüggne, úgy tetszik neki. Reggel elsõ kérdése: Bálint hol van? Mikor szopizik már? Megeszi a cumiját? (K. soha nem cumizott 5 percnél tovább, mert nem érdekelte, de B. képes fél órán át is a szájában tartani anélkül, hogy kiejtené és láthatólag nagyon élvezi.)
Szóval egyelõre nincs okom panaszra! Csak maradjon is ilyen ideális a helyzet!
Most megyek megdögönyözni a nagylányt, sziasztok:
ildikó
ld
 


Ildi!

Jó hogy minden ilyen simán megy!Kép
Én mindig keverem a nevüket is már, a végén már azt mondom gyere már ide, na tudod ki...Kép
A másik hogy Bánknak és is szoktam gyakran mondogatni hogy jaj de ügyes kislány, jajj bocsánat ügyes kisfiú vagy. Erre kérdezi meg Julcsi hogy én is ügyes kisfiú vagyok? Kép

Ma voltunk Annával a 6 éves oltást beadatni, Bánkot lemázsáltattam (9720 gramm textil-pelussal), Julcsi addig Anyukámmal a közeli játszótéren játszogatott. Anna amilyen nagy, olyan hisztit vágott le oltás elõtt és után is. De legalább túl vagyunk rajta, de megrémisztgettek hogy tuti hogy be fog lázasodni!Kép Azértis remélem hogy megússzuk, mert megkapta a homeopátiás bogyókat elõtte meg utána is!

Sasha, Tikk mizujs?

Többi ritkán író hol vagytok?

Pussssz: Norcsi

Olyan szélvihar van kint, hogy Annus megérdeklõdte hogy ez már a hurrikán?
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ildi!

De jó, hogy ilyen jól elvan a Kriszti a BálinttalKép Biztos nagyon édes kisbaba!

Norcsi!

Itten vagyok ni! Hurrikán? Az hiányzik ám!Kép Emlékszem amikor az iskolában adtak oltást (6-7 évesen) csak 6-an fogtak le... és utóbb kiderült, hogy nem is éreztemKép Csak nem lázasodik be! Az jelentene valamit?

Nálunk ha lányzó lesz még most is kérdéses, hogy fogjuk hivniKép Fiorella Nikoletta lesz a neve! (NEM SOROZATKép utálom a sorozatokat és csak utólag derült ki hogy volt egy ilyen..Kép) No alényeg, hogy én Nikinek hivnám a pámom meg szerintem nem tudja hogy hogyKép Az anyós már most Fiore-ziKép De ezt a Fiorellás dolgot már emlitettem a páromnak, hogy nézzünk mán egy másik nevet helyette... de nem akarjaKép Olyan bosszantó, hogy mindenki arra a a hü**e sorozatra gondol egybõl, holott azt sem tudom mirõl szólt ki játszott benne, meg úgy egyébként is... A netrõl néztük ki.

hmm
sziasztok
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Szia, akkor megvagytok, de jó!Kép

Szóval a láz dolog igazából mondjuk jó, mert azt jelzi, hogy védekezik a szervezet, vagyis emlékszik még a korábbi oltások kapcsán hogy mi ellen is kell védekeznie. De ha nem muszáj azért jó lenne ha nem lenne magas!
Én a Bánkot igazából Borostyánnak szerettem volna hívni, még a terhességem kezdetekor, ugyebár még nem tudtuk hogy milyen nemû a drága! Szóval mivel korábban volt egy ilyen sorozat, hát állandóan mindenki ezzel jött akinek csak említettem, hogy jaaaaaa, a sorozatból... Ott is tipikus sztori volt, a lány megvakult, stb. Én nem néztem csak anyósék, meg Annát is rákapatták, mikor náluk volt (ez akkor ment mikor Julcsit vártam). Szóval aztán váltottunk, és a szülõágyon két fájás között mondtuk a végleges lányneveket (mikor kérdezték hogy mi lesz a neve ha lány), Dorottya (Dorka)Kíra lett volna. Hát ennyi. A Dorottyát már kitaláltuk korábban is, de aztán váltottunk, és több forduló után (Bíborka, stb.) maradtunk az eredetinél. Szóval nem kizárt hogy lesz majd nekünk egy Dorkánk is!Kép

Ildi majd ha erre jársz, azért adj egy kis helyzetjelentést!

Én a szülés utáni pár hétben értem rá a legjobban, Anyukám foglalkozott a nagyokkal, nekem meg maradt a Bánk, aki akkor még annyira nyugis volt... Hol van az már! Akkoriban még rendszeresen chat-eltem is, hát már az idejét sem tudom mikor voltam utoljára a chat-en!Kép

Puszi, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Olvastlak Titeket, majd írok is (tán holnap), de most megyek kajálok, míg csend van és nyugalom és nem épp engem akar megenni a pici (naaa, tudjátok, hogyan)

pusz: ld
ld
 


Sziasztok!

Norcsi!

Olvastam a túl az elsõ... topikban, hogy Anna belázasodott!Kép És nyügös és még a vének beleszólnakKép Szegényke! Remélem hamar túl lesz a dolgon!
Kérdezted, igaz nem tõlem, hogy mikortól lehet egyedül hagyni fél órácskára a gyerkõcöt! Saját tapasztalatom vanKép Bár a baba még csak a pocimbanKép
Áprilisi gyerek vagyok és mikor betöltöttem a 6. életévemet már azon a nyáron egyedül mentem le a játszótérre!!! És mivel lusta voltam Anyukámmal közértbe menni és nem akartam soha ezért kénytelen volt itthonhagyni... Szóval ha elég megbizhatónak tartod akkor szerintem otthonmaradhat, mint ahogy én is otthon voltam egyedül. Semmi rosszat nem tettem!Kép Persze a Te döntésed nem szándékozom beleszólni!

Id!

Jó volt olvasni, hogy jól vagytok és minden rendben!

pusza
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hát egy beteg gyereknél talán csak egy beteg férj a rosszabb!KépKépKép Most kis szünet van, mert legalább Bánk alszik.
Hát ez a magyar oltóanyag alaposan kimutatta a foga fehérjét! Eddig egyik oltás után sem volt még egyiknek sem ilyen randa az oltás helye, meg ilyen tünetei. Szóóóóóval, jó lesz hogy már egy idõre túl vagyunk az oltásokon. Illetve Bánk egyévesen fog majd kapni novemberben oltást. Szegény Ildi, Ti meg nemsokára kezditek az oltásosdit Bálinttal, hiszen hipp-hopp elrepül az a két hónap!
Hát az az igazság hogy az én idõmben, amikor én voltam 6 éves akkor én már elég felnõttként voltam kezelve, már 4 éves koromtól egyedül jártam néha boltba (mondjuk Budán laktunk jó környéken, akkoriban még autó is ritka volt), 6 évesen meg egyedül jártam suliba is. Pedig busszal kellett menni, számtalan keresztezõdésen átmenni, egyszóval én érettebb voltam szerintem. Anyukám szerint ekkora gyereket már itthon lehet hagyni, de én nagyon hezitálok. Fõleg hogy beteg. Mert mi van ha felszalad a láza, vagy ha valaki telefonál õ meg megmondja hogy egyedül van itthon (illetéktelenekre gondolok), szóval nem tudom hogy mi a helyes. Sasha köszi hogy elmondtad a véleményedet.

Na megyek, mert még van pár teendõ a fürdetésig!

Puszi, jó hétvégét ha addig nem jönnék, de azért majd igyekszem jönni!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Most tudtam csak jönni! Képzeljétek kivel találkoztamKép Katával futottam össze a Rákóczi utcai kisközibenKép Pont velem volt a kutyámKépKépKép Ugye hogy nem volt nehéz felismerniKép Sajnos az internetet még mindig nem tudták nekik megoldaniKép De ha minden igaz akkor holnap be tud kukkantani, mert mennek az Anyukájáékhoz. Nagyon szimpatikus lányzóKép Én meg teljesen meglepõdtem, hirtelen azt sem tudtam mi vanKép Végigfuott az összes Kata az agyamon, mire rjöttem, hogy kivel is állok szembenKép Pedig rögtön tudhattam volnaKépKépKép

Na megyek is mert még le visszük a kutymorgot a párommalKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok !

No, itt vagyunk Anyuéknál, tudok írni. Persze internetünk még mindig nincs, szerintem nem is lesz mostanában, ahogy így elnézem. Csak olyan kamu ez a nincs alkatrész szöveg, mert érdekes, nektek mûködik, és azt modták, senkinek sem mûködik a környéken. Meg hát nem értem, hogy akkor 3 napig hogy mûködött, és pont nálunk romlott el?

ID! GRATULÁLOK a Bálinthoz sok boldogságot, sok tejcit a babónak !!!
Találkoztam anyukáddal a gyógyszertárban csütörtökön, egybõl letámadtam, hogy az anyukád-e, és mi van veletek? Szegény rázúdítottam, hogy az internetrõl ismerlek, de most nincs internetünk, stb, stb, erre mondja, menjek fel hozzátok. Mondom, persze, nem is ismersz személyesen, beállítok Petistûl, az egy hetes gyerekedhez, azt se tudod, ki vagyok, biztosan hátraszaltót ugrottál volna. Aztán mondtam, hogy de hát még nem ismerjük egymást személyesen... Aranyos az anyukád!!

Találkoztam Sashával, szegény, hátulról támadtam, láttam a kutyót futkározni, mögöttem állt Sasha a sorban. Mondom, hogy hívják a kutyut? Kevinnek. ÁÁÁ mondom, akkor te vagy a Sasha!!! Aztán a nyakába ugrottam, mondtam én mindent, szegény, amire kihámozta, hogy ki is vagyok... mert csak azt felejtettem ki, hogy a kispesti topicból ismerjük egymást....Kép

Peti a hétem már 3x akkorát esett, hogy azt hittem, megyünk röntgenre. Egyszer a konyhába kispurizott utánnam, az asztal alatt motozott, és eldölt a kövön, jó nagyot koppant. Jó nagy búbja nõtt. Aztán csütörtökön ahogy vittem be a szobába, siettem, mert csörgött a telefon, rosszul vettem be a kanyart, és szegénynek odakoppant a feje menet közben az ajtófélfához. Tegnap meg a rugós játékos játszótéren a homokozóban pont a rugós állat mellett molyolt, aztán valahogy eldõlt, és persze a puha homokban pont a rugós állat alján az a két cm fém alapzat, ami kilóg a homokból, pont oda ütötte be a fejét. Na, ez jó nagy púp lett, de allig sírt. Nem tudom, milyen esetben kell orvoshoz fordulni? Mert ha ez így megy, hogy heti 3-x (még nincs vége a hétnek) szóval heti 3-10 koppanás mikor komoly, vagy veszélyes egy ilyen??

Amúgy sajnos mindig azt mondom, hogy ez semmi, ahhoz a kisfiúhoz képest, akivel egy napon született, és az anyukájával mindig hívogattuk egymást hetente kéthetente, hogy Marci (Õ a kisfiú) meg Peti hol tart. Szegény Pocok, amióta megvan, mindig volt vele valami. (van egy 4 éves nõvére és õ hordta haza az oviból a bacit)Hol a könycsatornáját szúrták fel, hogy 3 hétig megfázott, hol a fülét szúrták fel, de ahányszor beszéltünk, vagy kilábalt, vagy épp beleesett egy betegségbe.Kép

És képzeljétek, milyen szörnyûség történt!!!
Nem beszéltünk már vagy 2 hónapja, mert költözködtek. Csütörtök este hagyott az Anyukája(Emese) üzenetet, hogy már hívhatom. Felhívtam tegnap, és képzeljétek, leukémiás a kisfiú................
Teljesen véletlenül derült ki. Amikor áprilisban a füle betegsége úgy elhúzódott, akkor vettek tõle vért, és még teljesen jó volt.

Volt egy pici tájog a popsiján gondolta Emese beviszi a sebészetre nézzék meg. A sebész mondta, ez semmi, délután leveszi, másnap haza is mehetnek, csak ezt altatásban kell végezni,ezért menjenek el vérvételre. Elmentek, megjött az eredmény rögtön sürgés-forgás, mondták mûtét nem lesz, rögtön a hematológiára. Ott csontvelõt vettek, és nagyon rossz lett az eredmény. Rögtön elkezdték a kemoterápiát. Szegény pocok másfél hónapja benn van a kórházban.
Én azóta nemigen térek magamhoz....ugye, ez velünk nem fordulhat elõ? Ilyen egy alattomos betegség...

Mennem kell, mert körülnézek, hol írnak valamit errõl

Ha máskor nem max 2 hét múlva szintén innen jelentkezem.


Puszi: Kata
ladanyikata
 


Sziasztok!

Na túl vagyunk végre a lázon, a karja még ronda, de már nyoma sincs a korábbi levertségnek, nyûglõdésnek! Tegnap esküvõn voltunk (barátnõm végre 34 évesen beadta a derekát) és a Mátyás templomban volt az egyházi szertartás, na azon voltunk a polgárin már nem. Szép lett volna, csak iszonyú meleg volt, bent is, a lányok meg nem bírtak magukkal. A Bánk volt még a legnyugisabb. Aztán anyósomékhoz mentünk mert a család fiú tagjai mentek még a hátralevõ kerítésezést megcsinálni a telekre (mára készen vagyunk, be van kerítve a telkünk, és két kapu is van rajtaKép). Hát mit mondjak errõl több oldalt is tudnék írni panaszkodva, de most nem teszem. Mára jó kis fejfájásom lett, talán mostanra kezd muladozni.

Kata, amit az ismerõs kisfiúról írtál mélységesen megdöbbentett.KépKépKép Igen, valóban egy nagyon alattomos betegség ez hogy semmi jele nincs hogy nagy baj van! Kívánom hogy minél elõbb sikerüljön teljesen meggyógyulnia, és a szülõknek sok-sok kitartást, lelkierõt!
A nettel kapcsolatban már fentebb írtam neked, olvasd el, szerintem elkerülhette a figyelmedet, a lényege hogy a nyakukra kell járni. Velünk is szórakoztak úgy két hónapon keresztül, de most már nem mernek!Kép

Sasha, Tikk, Ildi hogy vagytok? Meleget hogy viseliket?

Jelentkezzetek majd légyszi!

Pussssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Vagyok!Kép

Sziasztok!

Norcsi! Gratulálok az ifjú párnakKép No meg a két kapuhoz!!!Kép Remélem a fejfájásod elmúl mostanra!!
A meleggel semmi bajom, de csakis azért mert fúj a szél és a huzatban nem érezni annyira!

KataKép

Szegény Marci! És szegény szülei!!! A kisfiúnak sem lehet piskóta, hiszen a kemoterápia nagyon borzalmasKép De a szülei jézusom mit érezhetnek, hogy látják szenvedni a kicsit. Hogy lehet ilyen? Hiszen még nem is élt... csak most tanul élni..

Na szóval, talán vidámmabban... nem jut eszembe semmi vidám. Pedig itt törtem a fejem.
Talán annyi, történt, hogy tegnap voltunk a Kikában. Érdemes elmenni, de csak ha nem akarsz venni semmitKép Nem tartozik az olcsó áruházak közé, viszont iszonyúan jó dolgok vannak. Én csak kapkodtam a fejem! Igaz gyermekcsillárból volt vagy 5! igen 5 választható! Hát nem arra szakosodtak az már biztosKép Gyermekágynemü, bútor volt szép számmal, nem kevés pénzért! Pokrócok, párnák, csupa-csupa tetszetõs dolog! Igazi választék viszont bútorból van. Amit vettünk az a kókuszmatrac volt. 6000 pénzért. Ha azt nézzük, hogy a legtöbb helyen a normális méretü szivacsmatrac amin még huzat sincs 4000-be kerül akkor bõven megérteKép

Na jó éjszakát mindenkinek!
sasha

Kép
sasha
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: