Új privát üzeneted érkezett!

Kisbuksi

Vencelke csodás! Mondd, merre szoktál babakocsit tologatni, én szívesen sétálok Gerussal arrafelé, hogy egymásba botoljunk, úgyis hiányzik neki a levegőzés, és igazán séta közben tud csak elaludni.

Giti
HAjrá Gergőnek a jelmezversenyre! Te készíted a ruháját? A Nők lapja netfórumán olvastam tök jó jelmezötleteket, alig várom, hogy már mi is érintettek legyünk a témában. Remélem, jövő szombaton talizunk a mulatságban!

Mindenkinek vidám farsangot és finom fánkot kíván: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!

Pénteken volt a farsang. Nagyon édesek voltak és jól éreztük magunkat. Gergő jelmezét nem én varrtam (sajna nem vagyok olyan ügyes) hanem a házunkban van egy hobbi szinten varrogató ügyes néni és ő készitette a csúcsos süveget és a varázslóruhát is. (sötétkék szatén anyag, rajta élénk sárga csillagok) Nagyon édes volt benne a manó, majd lesz fotó is róla.

Vasárnap elvittük Gergőt a Fővárosi Nagycirkuszba. Ahhoz képest szépen végigülte az előadást (ami nála a kis ficánkánál igazán csodálatraméltó), igaz csak azt a produkciót nézte , ami őt érdekelte. A bohócok, a kutyák és a légtornászok tetszettek neki a legjoban.

Niki! Nézelődtél már ovi ügyben? Van már valami szimpatikus ovi? Igaz a beiratás csak májusban van, de mi már ilyentájban számba vettük a lehetőségeket és március-áprilisban végigjártuk ami szóba jöhetett.

Kisbuksi! Igen,igen, én is nagyon örülnék, ha tudnánk találkozni. Akár úgy is, hogy egyszer átjöttök hozzánk. Kép
VEncelke súlya szépen gyarapodik, nagyon ügyes kislegény!
A pocakja fáj még? Gerinek is fájdogált az első három hónapban. Sokat tornáztattuk a lábikóit és massziroztuk a hasát Kép
Mennyit sétáltok délutánonként? Biztos élvezi a levegőt, bár most kicsit csúnya idő van, de reméljük hamarosan már cirógathatja a napocska az arcocskáját Kép

Jók legyetek és legalább mi tartsuk életben a topikot, hátha a többiek is kedvet kapnak az irogatáshoz!

Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti! Szinte látom magam előtt a huncut kisfiadat,mint varázslót! Nagyon édes lehetett! Már én is várom,hogy találkozzunk!

Niki!

Meg kell hogy mondjam,csak most kezdjük feltérképezni Csepelt. Amúgy a Völgy és Erdősor utca környékén levő kertváros részen mászkálunk, nekem bejött,mert csendes,szép, illatos Kép De ha van jobb ötleted és nincs túl messze,én nyitott vagyok mindenre!

Vencel még mindig hasfájós,és a szívem szakad meg,amikor nyöszörög a görcsöktől. De 1-2 orkánszerű puki álatalában megold mindent Kép Mi olyan másfél órát sétálgatunk,persze ha kellemes az idő.

Puszi

Kisbuksi
kisbuksi
 
 

 
 

Sziasztok!
Giti mindenképp érdekelni fog a ruha,szóljál majd ha nálad lesz.
Édes lehetett a kis varázslód!Kép
Niki ha mész óvada látogatásra,meséld el miket tapasztaltál,mi a véleményed.
Engem majd csak jövőre fog érinteni a dolog,de kiváncsi vagyok a ti véleményeitekre is.(Én is óvónő voltam,az itteni óvodákat nem ismerem,de egy-két dolgot már láttam ami nekem nem tetszett,persze ezek apróságok.)
Puszi Mindenkinek!
Zsuzsa
zsuzsa76
 
 


Zsuzsi!

Most már biztos, hogy szombaton hozom el a ruhákat, de nem tudom miket rakott nekem össze. Ha
Ha érdekel, jövő héten eljöhettek válogatni, akár hétfőn is, ha jó nektek. Mekkora ruhácskákat hord a törpéd? Szerintem gondold át, hogy nektek mikor lenne jó és priviben lelevelezzük az időpontot. Van egy-két használt rucim is (úgy tűnik talán folyamatosan lesz) az első adagot most hoztam el, de már igy is szépen fogyogattam. Esetleg ha méretileg van olyan, ami rátok jó lehet, azt is megmutatom majd (inkább 92-s körüli póló, póló+rövidnaci, kis farmer himzéssel van)

Ja, irtad, hogy egy-két doglot láttál ami nem tetszett. MEgirnád mi volt az? Hátha tanulunk, hogy mire kell odafigyelnünk.

Buksika! Ha kijön a jó idő, megbeszélünk egy találkát Kép Úgy szeretném már Vencelkét látni és esetleg ha megengeded egyet dajkálni Kép

Na, megyek, mert vár a munka.

Sziasztok : Giti
Giti
 


Sziasztok!

Kisbuksi
Sajna a melengető napocska mostanában kerül minket. Az ERdősor környéket nem nagyon ismerem, csak a Mikkamakkában jártunk tavaly, de szívesen elemnnénk arrafelé jóidő esetén, Gerussal jó kimozdulni. Remélem, a tavaszodás már nem várat sokat magára, és akkor együtt sétálgathatunk! Egyébként én is minden csendes, zöld helyre kíváncsi vagyok, szóljatok, ha tudtok még ilyeneket!!!

Giti
De édi lehetett Gergőd! Kíváncsi vagyok, enyémnek mi lesz a jelmeze jövőre, az első ovis farsangján.

Programajánló: Szerda délelőttönként babamama-klub a Béke téri templom melletti hittanteremben, ugyanitt feb. 21-én délután 3-kor farsangi mulattság. Híreim szerint egy kedves, fiatalos pap ott az atya, akit nem zavarnak a vasárnapi 9 órás mesén a gyerekhangok, úgyhogy mi mindenképp ki fogjuk próbálni!

Zsuzsi
Eddig a következő ovikban voltam:
1. a Családsegítő szolgálat mellett (azt hiszem, Tncsics u.) - itt nem voltak túl segítőkészek, és nem tetszett, hogy forgalmas út mellett van az ovi, ráadásul elég kopár az udvara.
2. Kiss J. altbn. u. (Burattino iskola mellett, a Mukásotthonnál) - itt elég nyitottan fogadtak, elmondták, hogy az ovi az egészséges nevelést tartja fontosnak (különféle sportolási lehetőségek középső csoporttól), megnyugtattak a beszoktatással kapcsolatban, de az udvar itt is kopár, és egy 20-25 fős csoportra egy délelőttös és egy délutános ovónő van.
3. Kézműves ovi, Árpád u. (Mukásotthonnál) - sokféle játékkal teli ovi, kedves belső környezet (ez az előző ovira is igaz), a kézügyesség-fejlesztésre koncentrálnak, amin keresztül sokmindent megtanítanak a gyerekeknek, mindenkinek a saját szintjén (pl kiscsopiban gyöngyfűzés és közben színek tanulása), sokféle lehetőséget kínálnak a gyerekeknek(van testnevelés és nemzetiségi német tagozat is). Nekem kicsit soknak tűnt mindez, de én eleve nem keresek különleges szolgáltatásokat nyújtó intézményt a fiamnak. Május első hetében bármelyik nap be lehetmenni délelőtt megnézni a foglalkozásokat.
4. Kedvencem: Szivárvány ovi, a Rákóczi kert mellett. Itt fogadtak a legintelligensebben, még a velem együtt levő Gergőhöz is volt pár szava a vezetőnőnek! Itt is kellemes a belső környezet, az udvar parkosított, középsőtől mindenféle extra igényeket kielégítenek, de csak ha külön kéri a szülő. Nyílt napok az április 19-ei héten lesznek. Az utóbbi két oviban is 20-25 fős csoportok vannak, de mindig ketten vannak a gyerekekkel. A szivárványban egykorú gyerekeket raknak egy csoportba, a Kézművesben viszont vegyescsoportokat indítanak.
5. Mikkamakka ovi, Erdősor u. Igényesen felszerelt intézmény, közvetlen ovónénik. Sajnos egyéb részleteket nem tudok, ennyit is csak azért, mert a játéktárba jártunk egy darabig, tény, hogy bennem jó benyomást keltett, de sajna tőlünk messze van.

Szerintem nyugodtan menj el megnézni foglalkozásokat a nyílt napokon, legalább saját magad alkothatsz képet az oviról, és nemcsak úgy nagyjából, ahogy most nekem volt lehetőségem ezeken a villámlátogatásokon. Te, mint ovónő, mit javasolsz, mit érdemes ilyenkor leginkáébb megfigyelni? Én azt tartanám legfontosabbnak, hogy személyes figyelmet szentljenek a lurkómnak, de nem tudom, hogyan lehetne ezt megállapítani a beiratkozás előtt.

További vidám és influenzamentes farsangot kíván mindeninek: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!
Giti küldök majd e-mailt,addig is köszi!
Niki!
Nagyon sok infót irtál az ovikról.Amiről én irtam,hogy nem tetszett az pedig a következőKépSimon Bolivár sétánynál levő ovi)gyerekeket elég sűrűn látom az ovival szembeni üres focipályán amint a földön fekszenek és mindezt észre se veszik az ottani óvónők.(persze mert háttal vannak a gyerekeknek)Igaz ezt sajnos mostanába máshol is tapasztaltam.Nem tudom miért nem visznek ki legalább labdát,krétát... stb. amivel a gyerekek még játszanának is és nem a földön unatkoznának.Akkor minek mennek a sportpályára?! Ez nekem nagyon nem tetszett,persze ez csak egy megfigyelés,de sokat le lehet szűrni.
Tanácsot elég nehéz adni,mert tökéletes óvóda,óvónő nincs.Én mindig azt mondtam,hogy fel kell mérni a terepet amit te is tettél és ami a legszimpatikusabb oda kell menni.Legyen szimpatikus a gyereknek is az óvónő,hisz egész nap ő lesz vele.Ezt pedig könnyen le tudod mérni,hisz van egy kedvenced is,ott ahol volt egy kedves szavuk a gyerekhez is.És ez a legfontosabb.Mit ér az a hely ahol rengeteg a játék,de nem foglakoznak a gyerekkel.A másik az se jó ha túl sok foglakozás van,mert akkor mit játszanak,elég lesz majd az iskola!
Nekem is nehéz lesz választanom,de egy biztos hogy anyaként fogok dönteni,és csak egy pici pedagógusi szemet viszek bele.Érdemes egyébként véleményt kérni olyan szülőktől akinek a gyereke már óvodába jár(mondjuk nagycsoportos),hisz az ő óvónénijük kapja az új kiscsoportot.Sok infót lehet igy megtudni.
Ja igen,irtad hogy 20-25 fősek a csoportok,ez általába mindenhol ilyen magas.Egy csoportba 2 óvónő és 1 dajka tartozik.Az óvónők felváltva vannak,egy de. és egy du.Van egy köztis időszak amikor együtt vannak ez általába 11-13-ig van(udvari játék,ebéd,altatás).
Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe,ha van más kérdésetek szivesen segitek.Én jövőre nézegetem majd a helyeket,mert akkor lesz aktuális,de azért már most érdekel a frissen szerzett tapasztalat.Egyébként minden kerület más az óvódájában,az itteni szokásokat nem ismerem.
Talán még ez fontos lehet,összefutottam a minap egy régi óvódásommal,akinek a kistesója most középső csoportos(nem csepeli).Amikor ovis lett hiányolta hogy a gyerekek nem tanulnak ,nem csinálnak semmit.Sok mindent elmondott,ami alapján azt tanácsoltam hogy menjen át másik óvodába és ne várjon vele.Boldogan mesélte el hogy megoldódott minden probléma,a gyerek nagyon szeret oviba járni,sok verset,éneket tanulnak.
Ezt azért tartottam fontosnak,hogy ilyen példa is van.
Na most már tényleg megyek,mert felébredt a leánykám.
Puszi Zsuzsa
zsuzsa76
 
 


Niki!

Én is csak pár egy hete kezdtem felfedezni a környéket,de arrafelé tényleg szép házak,és kertvárosi hangulat van. Ti merre laktok,hogy messzinek találod az Erdősor utcai ovit? És ez a Mikkamakka ovi az Erdősor melyik részén van /eleje v. vége/? Jó,jó,nekünk ez még odébb van,de nem árt gyűjteni az infókat!

Kispapit ezzel leptük meg Valentin nap alkalmából, megosztom Veletek. Kicsit csajos a ruci,de azért nagyon édes. És boldog Valentin napot!

http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1582&page=3&image=30110

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Ksbuksi!
Megcsodátam Vencelkét a képtárban. Tündéri!
Apucika hogyan fogadta a meglepit? - remekmű,
tuti ötletes!
Anikó
Névtelen
 


Zsuzsa

Köszi a véleményed, sok fontos szempontra hívtad fel a figyelmem! HA tudok még új dolgokat, megírom.

Kisbuksi
A Mikkamakka a Csikó és NYuszi sétány között van, az az Erdősor utcai óvoda is egyben, a 159-es busz megállója van szemben vele, mi azzal jártunk oda. Mi a Rákóczi kerthez, ill. a Szt Imre térhez lakunk közel. Bár kertváros, nincs túl sok olyan zöld, ahol a gyerkőc szabadon játszhatna. Épp ezért szívesen elsétálnánk az Erdősor utca felé néha, és várok új javaslatokat is, hol lehetne friss levegőt szívni! Vencelke tényleg gyönyörű, hogy sikerült a meglepi?

Giti
Kár, hogy nem tudtatok jönni, a farsangi vigalom remekül sikerült. Gerus egy mackó "álc-ar"-t csinált magának (így hívja az álarcot), bár csak ő tudja megállapítani róla, hogy az mackó... Jó volt a zene és a tánc is, a buli fénypontja pedig a palacsintatekergetés volt, amiben minden lurkó lelkesen részt vett. Következő alkalom március 13. lesz, amikor huszárcsákót és lovacskát lehet majd fabrikálni.

Mindenkinek sok puszit küld a fogfájástól gyötrődő Niki
KranzNiki
 


Buksika!

Nagyon jó lett a Valentin napi fotó! És az ötlet is nagyon-nagyon szuper. Apa úr hogy fogadta? Biztos nagyon örült neki! Kép

Most csak bekukk, mert nagyon sok a munka és otthon sem nagyon jutok géphez.

Niki! Remélem a fogad már "jól van".

Sajna ki kellett hagynunk a programot, mert mindig közbejön valami. Pedig biztos tetszett volna Gergőnek, főleg a palacsintatekerés Kép
De márciusban megpróbálunk eljutni, előbb-utóbb csak el tudunk menni, csak összejön a dolog.

Van farsangi fotóm, csak nem akarom ide feltenni, mert nagy helyet foglalna. Majd elküldöm priviben Nikinek és Buksinak is, valamint Zsuzsinak.

Puszi Mindenkinek: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Köszi, Giti, már nagyon várjuk a képet! Jobban van a fogam, legalábbis nem fáj, de még párszor randizom a fogásszal egy gyökérkezelés miatt. Szerencsére nagyon finom keze van, biztonságban érzem magam a félelmetes székben, szívesen megadom a számát bárkinek, ha kell.

Ma felkötöttük a farsang farkát a Béke téri templom hittantermében rendezett mulattságon. Bár Gergus először lelkesedett, hogy mackó legyen, aztán végül a saját készítésű álarcát se volt hajlandó feltenni. Így is remekül érezte magát, sokat rohangált, ugrándozott, táncolt a táncházban, lufit fújt és durrantott a versenyen, és ha elrobogott, mindig megtaláltuk a büféasztalnál...

Vírusmentes farsangvéget kívánok mindenkinek: Niki
KranzNiki
 


Sziasztok Csepeli Anyukák!

Segítsetek nekem! Én régen Csepelen laktam, de mikor férjhez mentem elköltöztem. Anyukám még mindig ott lakik és egy héten kétszer megyek Hozzá. Van egy 21 hónapos kislányunk és a pocakban növekszik a tesója.

A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e valami jó kismama tornát, mert addig Anyukám tudna vigyázni Dorinára.
A tesóval most 10 hetes vagyok, de időben el szeretnék kezdeni tornázni.

A segítséget előre is köszönöm!

Pöttöm
pöttöm
 
 


Sziasztok!

Mizújs?????
Most akkor csak regisztrálva lehet ezek szerint ide írni? Remélem, azért ez nem veszi el a kedveteket!

Pöttöm
Az Áruház téri védőnői szolgálat épületében (tel: 277-3311) és a Munkásotthonban, a Szt Imre térnél (tel: 276-7733) van heti egyszer kismamatorna, telefonon kapsz bővebb infót. Gratula a kistesóhoz és Dorinához, engem Gergő sajna nem hagyott tornázni,így a pocaklakóval esténként tornáztam, ha egyáltalán. Az I. sz. Női Klinika gyógytornászának videokazettáját használtam, illetve annak rövidített változatát. Mivel nálunk április végén, azaz hamarosan esedékes a kistesó, a kazettát fel tudom Neked ajánlani megvételre. Ez persze más, mint ha az ember ki tud mozdulni otthonról és nem-gyerek társaságba járhat. HA érdekel, küldj mailt.

Voltatok a Zöldalma táncházban? Mi sajnos nem jutottunk el, Gerus inkább a nagyihoz ment villanyvonatozni. Március 20-án, szombaton a Nagy Imre ÁMK-ban lesz tavaszváró családi délután http://www.kulturinfo.hu/moreinfo.gcw?prgid=7884

Szép tavaszt kíván: Niki
kranzniki
 
 


Szia Niki!

Köszi az infót, de sajna most mégsem aktuális. A 10. héten tudtuk meg, hogy a baba meghalt. Valószinüleg fejlődési rendellenesség lehetett, mert nem fejlődött tovább. Már a műtétet is megcsinálták.

Bocs, hogy nem válaszoltam eddig, de még kedvem sem volt babanetezni. Eléggé kiborultunk a Férjemmel, hiába nyugtatgattak, hogy ez elég gyakori. Köszi, csak miért pont mi? Most már könnyebb, hogy a műtéten is túl vagyunk.
Egy tornázós kazettám nekem is van, így köszi nem kell. Majd a következő babánál meglátom mi lesz, de elvileg Anyu tud a Dorinára pár órát vigyázni.

Majd ha sikerült a baba, jelentkezem.

Sok puszi:
Pöttöm
pöttöm
 
 


Sziasztok tapasztalt csepeli anyukák Kép
Én csepelinek tapasztalt vagyok, anyukának még csak kicsit (5 hetes a gyermek). Azt próbálom feltérképezni, hogy milyen babás-mamás közösségi programokra lehet járni mifelénk ilyen kicsivel is akár. Ugye vannak lehetőségek?

Köszönjük szépen
Orsko és Dini
orsko
 
 


Szia Orsko!

Hatalmas gratula Dinihez és üdv közöttünk!

Igen, elég sok babás-mamás program van. A Rákóczi kertben például háromféle lehetőség adódik: keddenként 9-től Zenebölcsi, csütörtökönként 9-től és 11-től Mondókásklub, minden hónapban egy szombaton pedig népi játszó (egyszerű kézműveskedés+népi játékok) és táncház. Mostanában épp tavaszi szünet van, Zenebölcsibe legközelebb április 20-án, Mondókásklubba még elsején, azután 15-én látogathatsz el. Mindkettőnél az első alkalom ingyenes, amolyan ismerkedés, hogy miről szól a foglalkozás, és meg tusos állapítani azt is, hogy szerinted érdemes-e, tudtok-e járni. Nemcsak zene és mondóka van egyébként, hanem kb félórás profi foglalkozás után kb másfél óra önfeledt játék a gyerekeknek - közösségi élet a mamáknak (és papáknak vagy nagyiknak, akik még kísérik a gyerkőcöt). Ehhez színvonalas játékokállnak rendelkezésre. Szerintem főleg a Mondókásklubot érdemes megpróbálnotok, hogy a Babóca korán elkezdje érezni a dallamot és ritmust, és persze Neked is biztos jólesik a társaság, és tanulhatsz olyanokat, amiket otthon is játszhattok Dinivel. Táncház legközelebb április 17-én lesz, és gyöngyfűzést lehet majd gyakorolni. Erre a családos belépő 750 Ft, a "buli" délután ötkor kezdődik. Mi a párommal nagyon jókat szoktunk táncolni, időnként Gergő is beáll, de ő főleg a gyerektársaságnak örül. Nagyon kedves közösség jött össze itt a Rákóczi kertben, ezek a foglalkozások egyébként a Zöldalma Egyesület kezdeményezésére jöttek létre. www.extra.hu/zoldalma

Hat hónapostól négyéeskorig lehet vinni a piciket Tücsökzenélni a Munkásotthonba. Ez a Zöldalma Zenebölcsiéhez hasonló, csak drágább, de az első alkalom itt is ingyenes. Ha nem tévedek, ez is csütörtök délelőttönként van.

Ha katolikusok vagytok, megnézhetitek a Béke téri templom babaklubját is szerda délelőttönként, ahol kb fél tíztől gyülekeznek az anyukák a gyerkőcökkel. Itt is van mondókázás az elején, de kotetlenebb a foglalkozás. Ez teljesen ingyenes, és havonta egy szombaton családi napot tartanak. Mi a farsangoláson voltunk, nagyon élveztük.

A Családsegítő kéthetente szerdán szervez valamilyen kismamaklubot. Erről nem tudok bővebbet mondani sajnos, de a Csepel újságban biztos megtalálod a telefonszűmukat és segítenek.

Remek hely a Mikkamakka játéktáris, ahol csecsemőkortól ovis korig minden korosztálynak a legkülönbözőbb színvonalas játékok vannak. Ez az Erdősor utcai oviban működik (Csikó sétány és Nyuszi sétány között, 159-es busz), 400 Ft körül van egy fél napra a belépő. Hétköznaponként és minden hónap első szombatján van nyitva. A többi felsorolttal ellentétben ide nyáron is lehet jönni, bár csak heti egy napon van olyankor ügyelet.

Remélem, tudtam segíteni és ki tudod választani a Nektek legszimpatikusabb, Hozzátok legközelebbi programokat. Egyébként ajánlom magunkat is, mivel Gergőmnek kb egy hónap múlva születik a kistesója, és egy ideig nehezen fogunk tudni kimozdulni. Ha van kedved, és nem vagyunk egymástól túl messze, ellátogathattok hozzánk.

Legjobbakat és szép kikeletet kíván: Niki
kranzniki
 
 


Niki, köszi szépen, győzzek válogatni Kép
Igazából még nem nagyon akarom közösségbe vinni a babát, még nagyon fiatal hozzá (és pláne, hogy megtaknyosodott). És még csak most kezdi érdekelni a külvilág. Szóval azt hiszem ráérünk még ezekre, de hamarosan biztosan megjelenünk valahol. Örülök, hogy van a közelben táncház, oda mindenképpen el akarom majd vinni, régebben jártunk a férjemmel (még kettesben Kép). Remélem jó táncos lábai lesznek a fiamnak...

Mi az Iskola térnél lakunk még kb három hónapig, aztán odébb költözünk 5 utcával. De a környék ugyanaz marad.

MÉg egy kérdésem lenne. Jó gyerekorvost tudtok? Aki kijött hozzánk körzetileg, nem volt nagyon megnyerő, és ha jól tudom, gyerekorvost is szabadon választhat az ember, nem csak háziorvost.

minden jókat: Orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Bocs, ha mostanában ritkábban írok, de most nem tudok otthon netezni.

Orsko
Olvasd vissza a régebbi üziket, abban elég bőven találsz infót a csepeli gyerekdokikról. mi Nemes Enikőhöz tartozunk az Áruház téren. Korrekt, kedves, bár a kicsinek nem írta fel előre a patikából szükséges dolgokat, de most nem gáz, hogy azokat majd hazaérés után kell beszereznünk.

Mindenkinek gyönyörű tavaszt és kellemes Húsvétot kíván: Niki
kranzniki
 
 


Sziasztok!
En is csepeli vagyok!Regebben jartam erre!
Sajnos nekem meg nincsen babam!De nemsokara ferjhez megyek e4s aztan mindenz bele adunk!
Nemetorszagba elek!
Nekem eleg nagy a csaladom!Sok gyerek van!Növeremnek 3lanya van ,öcsemnek egy 3eves fia es juliusba jönn a masodik baba!Batyamnak meg egy 7honaps kislanya van!
Nekünk evszezadok ota a Dr.Zsiga Maria a gyerek orvosunk!En ajanlom nektek mert nagyon aranyos es jo is!
A legkissebb öcsem eletet is neki köszönhetjük!
Növerem lanyai a Napsugar ovodaba jartak!Vagohid utca
Az öcsem fia masik oviba jar nem tudom pontosan az ovi nevet de majd megkerdezem!Valahol a vasmunkas ternel!De nekik voltak prpoblemak!
Növeremnel minden ok volt!
Mindenkinek utolag is Kellemes Husvetot kivanok!
Csuszi
csuszi
 
 


LÁnyok!

Megszületett Niki kislánya, Regina! Kép Sok puszi nekik és nagy-nagy gratula a babácskához!

Én is régebben jártam erre, most megint itt vagyok.
Csuszi! Jó,hogy Te is néha irsz! Kép


Orsi, szia! Én is üdvözöllek itt a CSepeli anyukák között. Amiben tudok, szivesen segitek. Nekem 4 éves a fiam, igy bölcsi és ovi szinten már profik vagyunk Kép
Mi jól vagyunk, csak ritkán jutok ide a babanetre.De majd igyekszem!

Ha valakit érdekel közületek, akkor vannak új nyári ruhácskáim 74-s mérettől fiúra és lányra. Listát is tudok fotókkal küldeni,de személyesen is megnézhetők.

Most megyek,mert késő van.
Sok puszi mindenkinek!
Giti
gitike
 
 


Sziasztok!

az előbb eltűnt a beirásom. Elfogadta és utána eltűnt.Huhh, de bosszantó.

Először is: megszültetett Niki kislánya, REgina. Gratulálok nekik Kép

CSuszi!Jó téged is itt látni. Én még emlékszem rád! Kép Hogy vagy? Mi újság ott nálatok Németországba?

Orsi! Üdvözöllek én is a Csepeli anyukák között.
Nekem 4 éves a kisfiam és a Plázánál lakunk. Sokat járunk játszótérre, főleg a Béke térre (meg újabban egyre többet a Borárosra) Remélem egyszer személyesen is találkozunk majd!Kép

Most befejezem,mindenkit puszilok. Igyekszem gyakrabban jönni, mert az utóbbi időben hanyagoltam a babanetet Kép

Ja, vannak uj ruháim ha valakit érdekel.

Giti
gitike
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkeznék hozzátok, mint csepeli anyuka. Kisfiam Botond, nemsokára 8 hónapos lesz. Királyerdőn lakunk, úgyhogy sajnos elég macerás bemennünk a "városba", így csak a környéken szoktunk sétálgatni, már amennyire, mert Boti utál sétálni (ilyen se hallottam még).

Giti!
Milyen ruháid vannak? Engem érdekelne a lista! az e-mail címem: zsofi@neelix.hu.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Mi is jelentkezünk!
Szintén Csepel!
Királyerdő!
Szia Zsóf! Ti merre?

Bence fiam 2 éves múlt, februárban. Jöhetne a tesó csak van pár / kb. 20 kg plusz/ kiló rajtam!

Kicsit előrébb olvasatam! Nekünk is Nemes doktornő a dokink! Imádom !Nagyon jó fej! A védőnőkről nem írok! nem jók a tapasztalataim! Azaz nincsenek is tapasztalataim!

Napsütéses szép napokat!
k
kriszta13
 
 


Szia Kriszta!
Mi Medve utca, majdnem a Hollandinál.

Most rohannom kell.
Zsófi
zsóf
 
 


Szia Zsóf!

Mi Keselyű. Csak soha nem vagyunk otthon!Kép

Jártatok már a Makkos utca végénél lévő fa játszótéren?
"király" hely!
k
kriszta13
 
 


Szia Kriszta!

Boti még csak 8 hónapos, úgyhogy játszótér ügyben még nem kezdtünk el felfedezni.
Egyébként a sétálást utálja, úgyhogy örülök, hogy ha a sarki közértig eljutok vele óriási üvöltés nélkül. A Dunapartra szoktunk még menni, ha nincs sár, van egy kutyánk is.
Zsófi
zsóf
 
 


Szia Zsófi!

Én már nem vagyok csepeli anyuka, mert elköltöztem, de olvastam mit írtál Botiról.

Dorina most lesz 2 éves, de ugyanezt csinálta kb. 1 éves koráig. 5 percet nem tudtam Vele sétálni, mert üvöltött. Így aztán nem sokat mentem Vele, mert láthatóan és hallhatóan csak én élveztem a sétákat. A csatlakozó anyukákkal sem tudtam beszélgetni, mert Dorina üvöltött. Így a levegőzést (tavasszal és nyáron) egy nagy takarón oldottam meg a kertben. Ott játszottunk addig, amíg nem tanult meg járni. Aludni is csak ritkán aludt el a babakocsiban. Ez ment kb. 1 éves koráig, amikor megtanult járni és már élvezte is a sétákat.

Most már imád jönni-menni, alig tudom a házimunkát megcsinálni, mert állandóan mehetnékje van.
Teljesen megértelek. Én tiszta stresszben mentem vásárolni, mert végig üvöltötte az egészet. 3 babakocsit is kipróbáltunk, mert azt gondoltam, hogy nem szereti. De nem. Az volt a baja, hogy egyhelyben kellett ülnie.

Kitartás! Hidd el fogsz Te még Boti üvöltés nélül is sétálni és vásárolni. 1 év múlva pedig Boti fog ráncigálni, hogy sétáljatok.

Szia, Pöttöm.
pöttöm
 
 


Sziasztok!

Hát bekukucskáltam és látom azért irogatunk mi bőszen :-)))

Hogy telt a hétvégétek?

Remélem Niki is hamarosan jönni fog és ir majd. Nekem irt priviben, otthon vannak és jól vannak, GErgő imádja a kistesóját. Egyelőre ennyi infó róluk. :-)))

Gergővel nem volt gondom soha, ő nagyon szeretett sétálni, ill. mikor kicsi volt babakocsizni. Délelőtt, délután esőbe, szélbe, hóba, napsütésbe mennem kellett vele. Jó kis túrákat csináltam :-))
Most pedig a játszóterezés, mert mi panelban lakunk úgyhogy amikor csak lehet levegőn vagyunk.
CSepelen sajna eddig nem nagyon fedeztem fel jó játszókat. A Béke térire szoktunk menni (azt most újitják fel, de hagy némi kivetnivalót maga után a felujitás, mert nem sok ésszerűség, logika van benne, ill. ha már nekikezdtek lehetett volna szuperebb is) Igy aztán sokat megyünk a Boráros térire, ki tudja miért, de azt szereti nagyon.

Egyelőre ennyi!
Irjatok Lányok!

Zsuzsi, te merre vagy?

Sziasztok:Giti
gitike
 
 


Szia Pöttöm!

Köszi a biztatást, de ennyire szerencsére nem rossz a helyzet, egy fél órás séta alatt kb. 5-10 perc a sírás, az is részletekben Kép Hangerő változó. Ilyenkor próbálom a cumit gyömöszölni a szájába, de persze nem kell neki, rögtön kiköpi. De nem sír, ha megállunk, és dumálok hozzá. Szerintem az lehet a fő baja, hogy nem lát, mert csak egy irányban tolható a kocsi, és most extra-extra anyás korszakban van, egy percre sem léphetek le üvöltés nélkül. Mostanában mi is a kertben játszunk, csak kíváncsi leszek, ha elkezd mászni, mi lesz, mert csupa kosz lesz a keze, aztán az be a szájába? Túlaggódom? Sajnos különböző építkezések miatt fű most még nincs nálunk.
Zsófi
zsóf
 
 


Szia Giti!
Elég ritkán vagyok,mert elkezdtem dolgozni.És a maradék kis időmet a lányzóval töltöm.Azért igyekszem itt lenni.
Mi is voltunk a Béke téri játszón,nekem annyiból bejött hogy el van keritve,nincs klikkesedés ami más játszókon igen jellemző.A lányom elkezdett végre hosszabb időre is homokozni.Ami nem tetszik az csak a csúszda.De tény,hogy közelébe se lép a XI.ker-i (Bükköny utcai)játszóhoz.Példát vehetnének az illetékesek róla!
Na de ne legyek telhetetlen,azért örülök én hogy szép lasssan fejlődik a többi játszó is.
Puszi Zsuzsa
zsuzsa76
 
 


Zsófi!

Ha elkezd mászni, akkor se aggódj, ha beveszi a szájába a kezét! Azt szokták mondani, egy kis piszok, maszat nem árt nekik! amikor az én fiam ilyen pici volt és mindent igyekezett gőzerővel a szájába venni, mindig próbáltam résen lenni. aztán rájöttem , hogy mindig úgysem tudok mindent kivédeni, és nem lesz semmi baja, ha a maszatos kezét a szájába veszi. Úgyhogy ne aggódj túlzottan Kép

Zsuzsi!
Mi akkor jártunk még a Béke tér felé, amikor épp a renoválás fázisában volt. Ami egyből nem tetszett, hogy
1) nagyobb részt is elkerithettek volna, lett volna még rá hely.
2) A csúszdát nem kellett volna benyomni a homokozó kellős közepébe, lehetett volna ésszerűen a szélén is! Igy nehezebb nyugodtan homokozni, mikor a közepébe durr valaki mindig belecsúszik.
Esetleg egy jó kis várszerűséget is betehettek volna, mint a Borároson, az nagyon leköti a gyerkőcöket.

Nagyon elégedetlen vagyok? vagy tul sokat kérek?
CSak ha már elkezdik, akkor már ésszerűen is lehetne, de ez az egyéni véleményem! Kép

Na puszi Nektek!
Giti
gitike
 
 


Szia Giti!
Szerintem teljesen igazad van,eddig egyetlen játszótérre nem volt jellemző az ésszerűség itt Csepelen.Csak azt nem értem,hogy máshol miért tudják kialakitani normálisan.

Úgy látszik,hogy ma valami front közeleg mert elég nyűgöske volt ma a lányzó.Már nagyon várom,hogy végre normális idő legyen hétvégén is.
Zsuzsa
zsuzsa76
 
 


Sziasztok!
Giti!
Egy kis piszoktól nem is félnék, de a kertünk most éppen úgy néz ki, hogy a fű helyén csak homok van, és nem tudhatom, hogy éppen hány macska jár oda piszkítani éjjel... Kutyánk is van, elvileg meg van nevelve, hogy a kertbe nem szabad, de nem lehet tudni, hogy nem pisil-e oda mégis, amikor nem látjuk. Csak emiatt aggódom egy kicsit, ez már nem az "egészséges piszok".

Játszótér ügyben: valaki tud róla esetleg, hogy a Kisduna-parton terveznek-e bármiféle felújítást az elkövetkezendő 2-3 évben? Ott szörnyű állapotúak a játszóterek (meg az egész part is eléggé elhanyagolt, csupa szemét minden...).

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Először is: Graula Nikinek a babóhoz Kép

Giti: játszótérezés nekünk még egy kicsit odébb van, de azért nézegetem már, hogy hová mehetünk. A Béke téri az a bekerített szerény felszereltségű a sportpálya felöli oldalon? Nem tűnik túl fantáziadúsnak Kép
Én a gyerekkoromat az Iskola téri játszón töltöttem, amit most lebontottak, mert nem elég jó. Akkoriban valahogy nem tűnt fel, hogy nem megfelelő. Na persze estem pofára a mászókáról és ki is tört a fogam... lehet, hogy ilyenek miatt nem volt jó. MOst egy darab hintaállvány árválkodik ott, amin három két lánc között egy ülőke típusú hinta van, amibe nem lehet bekötni a gyereket... A szomszédasszony szerint meg fog épülni az új játszó, őszintén remélem, hogy nem csak a következő gyerekem fog tudni játszani rajta. Annyira jó és ötletes játszótereket lehet építeni... Persze drágák, tudom....
orsko
 
 


Sziasztok megint, továbbolvastam.
Egyet értünk, hogy a játszótérellátottság igen szerény itt nálunk, sajnos. És ami van annak is legtöbbje, olyan....
Nagyon szomorú látványt nyújt az a csenevész homokozó és néhány rozsdás mászóka, a kedvelt kutyasétatér közepén, ami mellett naponta elmegyünk. NEkem is van kutyám, és én is sétálok vele, és időnként én sem tudom megakadályozni, hogy ne a mászókát pisilje le... és pont ezért vagyok őszinte híve a bekerített játszótereknek.

jóéjt
Orsi
orsko
 
 


Orsi!

A Béke téri eddig még ilyen sem volt, most egy fokkal jobb, hogy el van keritve, de egyébként....
Az a gond, hogy CSepel nem családcentrikus, pedig rengeteg gyerek van.Ha megnézek akár egy VIII-kerületi "gettó" negyedet, ott is már nagyon frankó játszók vannak. Csak itt nem. Erzsébeten is jobbnál jobbak épülnek, nem beszélve a Belvárosról, esetleg Békásmegyerről. CSak CSepel...Kép

Most csak bekukkantottam,remélem mindenki jól van!

Giti
gitike
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Eléggé kiürült ez a topik.

Egy kérdés: tudtok ajánlani Csepelen igazán jó gyerekorvost? Mi Királyerdőn lakunk, és eléggé vegyes érzelmeket táplálok a mi a orvosunk iránt. Kedves, rendes, csak éppen úgy érzem, nem mindig veszi komolyan a problémánkat. Még nem döntöttem, hogy biztosan váltsak-e, főleg, hogy a váltás is lutri, de ha valakinek van tuti tippje, azt szívesen venném!

Zsófi
zsóf
 
 


Haliho!
on the board again! nem volt konnyu mert amiota csak regisztraltan lehet ide irni, es elfelejtettem a jelszavam... nos igen...
ezert hallgattam Kép
martina
 
 


Sziasztok!
Köszi a gratulákat, és mindenkinek az együttérzéseket is, ami velünk történt... Nem érdemes orvoshoz fordulni...

Játszótér: éljenek, akik a Rákóczi kertet szép családiassá tettlék!

Bocs, de mióta nincs otthon netünk, ritkán tudok jönni. Giti, azlért nem mondtam le a játszóterezésről! Mindenkit pusz: Niki
kranzniki
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 


Sziasztok!

Akinek kell mellszvó avgy bimbóvédő és kiemelő vagy 56-os használt ruhák, hívjon: 06-30-314-9676 Niki
kranzniki
 
 


Sziasztok!

Remélem, több topiclakóval találkozhatunk a családias hangulatú, bekerített, fajátékos Rákóczi kerti játszótéren, illetve az újra indult klubokban: keddenként a Rákóczi kertben mondókázni lehet, péntek délután ugyanott kézműveskedés indul a héten nagyobbacskáknak, a Béke téri plébánia hittantermében pedig szerda délelőtt lehet mondókázni és játszani, nemcsak katolikusoknak! Ebben a szezonban is lesz havonta egyszer táncház és kézműves játszóház a Rákóczi kertben.

Legjobbakat mindenkinek, pusz: Niki
kranzniki
 
 


Szia Niki!

Ezer éve nem jártam erre,viszont kedden voltunk a Rákóczi kertben mondókázni! Mivel most voltunk először, nem tudom, ki lehettél Te,sajnos. na majd legközelebbKép!

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok Csepeli Anyukák!
Tudnátok nekem az SZTK-ból egy jó nőgyógyászt ajánlani? Az sem lenne baj, ha éppen a Jahn Ferencben lenne doki, mert majd... abban a kórházban szeretnék szülni. Előre is köszi
Éva
évi79
 


Niki, Buksi

mi is voltunk a mondókázáson. Ma először, de nem utoljára Kép Jó lenne összeismerkedni személyesen is. Beszéljünk meg valami különös ismertetőjelet KépKép

pusz
orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Mi tegnap nem voltunk,mert vencel névnapi "partyja" volt,de jövő héten megyünk. Vörös szegfű + Népszabadság ? Kép Kép Kép

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
A Rákóczi kerti mondókázás mit takar? Valaki, mondjuk ovónéni, vagy ilyesmi mond mondókákat? És mennyi idős kortól lehet oda menni? Bocs, ha hülyéket kérdezek, de még nem voltunk semmi ilyesmin.
Egyébként a Mikkamakkáról mit tudtok? Oda mikortól érdemes menni?
Kisfiam most 13 hónapos, és imádja a kertet, csak ahogy egyre rosszabb lesz az idő, szeretnék más programokat is kitalálni neki.
Zsófi
zsóf
 
 


Szia Zsófi!

mi még csak egyszer voltunk,szóval kevés tapasztalattal rendelkezem. Fél 10-től fél 12-ig tart,mondókás-éneklős résszel kezdődik,amiben a gyerekek is aktívan részt vesznek /körbe megyünk,tapsolunk,"táncolunk",stb./,majd van egy tízórai /mindenki hoz magának+ be lehet rakni közösbe is/,utána kötetlen játék van /játékot ne hozz,mert van bőven/,és a végén a hölgy /nem tudom,mi a foglalkozása,de jól csinálja/ mondott gey mesét,amit el is játszott néhány kellékkel és a gyerekek bevonásával. Az én kisfiam csak 10 hónapos,nem is igazán tud aktívan részt venni,de szeret gyerekek közt lenni,úgyhogy élvezte Kép

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Ha minden jól megy, jövő héten megnézzük a mondókás klubbot. Még sosem jártam arra, lehet ott parkolni? Remélem, megtaláljuk az épületet.

Tudtátok, hogy a Királyerdei Művelődési Ház udvarában csináltak egy játszóteret? Mi megnéztük ma, és nagyon jó, fa játékok vannak, mindenhol kavics és homok az alja. Mondjuk, a hinta még nincs felszerelve, a homokozó meg annyi, hogy odaöntöttek egy dombnyi homokot, de végülis az is elég. Viszont szépen körbe van kerítve, és éjjelre bezárják. A Makkos utcainál a játszótér tele van üvegszilánkkal és csikkel. Azt is megnéztük ma, de oda többet nemigen megyünk. Egy gond van csak a műv. háznál, hogy még nem ismerik, tök egyedül voltunk. Aki erre lakik, jöjjön, meg terjessze a hírét!

Zsófi
zsóf
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: