Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dorki,
Szerintem az én Lilim még nem élvezné a koncerteket (bár a zenét nagyon szereti), de pár hónap múlva már szívesen csatlakozunk Hozzátok. A nagyokkal sok koncerten voltunk a Csiliben, de igazán 3 éves koruktól értékelték.

Milyen babanetes talin voltál? Hol találkoztatok?

Anna
tinalila
 
 


Anna
a friss babás csajokkal voltunk, Dunakeszin az egyik lány házában
Apa most volt a Tortugában és nagyon meg volt elégedve a kajával, pedig válogatós.
Lehet,hogy tényleg sok lesz Nikinek a koncert, de direkt a szélére vettem jegyet, tehát ki tudunk jönni, vagy hátramenni, ha balhé lesz. De valami játszóházba mindenképpen el akarok menni.
Te is szoktál menni talira?
Dorki
dorki
 
 


Dorki!
Igen, a kerteshazaknal lakunk. Van dokim a JF-ben, egy szuper, elegge fiatal, de nem kezdo dr Fekete Tamas. Apukaja is a korhazban dolgozik. Lehet, hogy marcius 1 megyek majd egy ilyen szuloszoba latogatasra. Meg nem tudom. A vedono meg nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Majd jovo heten megyek hozza.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

 
 

Sziasztok!
Anna! Réka a Mártonffy utcai oviba megy majd (Kerekerdő). Anno Balázs is oda járt, és mindannyian nagyon szerettük, a mai napig nosztalgikus érzésekkel sétálunk el arrafelé. Persze az, hogy egy ovi jó-e vagy nem, főleg óvónőfüggő, nekünk szerencsénk volt, de állítólag akikhez Réka kerül majd, szintén nagyon jók. Egyébként Réka várja már az ovit, most olvassuk neki nyolcadszor végig Janikovszky Éva Már óvodás vagyok-ját, ami persze jó, csak a szülők unják már egy cseppet.Kép
Kérdezted, hogy főzök-e minden nap. Hát, tulajdonképpen igen, bár igyekszem bőven számolni az adagokat, hátha marad másnapra is. De akkor hazajön apa...Balázs sajnos elég válogatós. Elsős korában még ő is a suliban ebédelt, de gyakran azzal jött haza, hogy "ti mit ebédeltetek? Van maradék?" Szerencsére szeretek főzni, így ez nem nagy nyűg, bár néha nem igazán tudom, hol áll a fejem.
EzVicc / Judit! Örülök, hogy itt is találkoztunk. Nálunk sajnos továbbra sincsenek hírek, de azért nem adjuk fel! Ti jól vagytok? Lehet már tudni, hogy kisfiút vagy kislányt vártok? Vannak már neveitek?
Andi! Lassan mi is magkapjuk a 3 éves oltást, kíváncsi vagyok, Réka hogy viseli majd. Balázst annak idején szabályosan megvesztegettük: "Ha nm sírsz, kapsz egy Kinder tojást". Lehet, hogy nem ezt írják a gyereknevelési szakkönyvek, de nála bevált.(Jó, előtte elmagyaráztuk, hogy miért van minderre szükség). Majd megírom, Réka is vevő lesz-e rá.
Nálatok nem tombolnak a vírusok? Nekem most gyógyult meg mindkét gyerekem, de a suli is kihalt az elmúlt héten:állítólag volt olyan osztály, ahol nem volt gyerek!!! Nálunk a 27-ből 10-en voltak, pénteken már tankönyvet sem kellett vinniük!
Na ennyi, megjött a férjem (hozott tejszínt a drága a reggeli 3 pohárka kávémhoz), és szeretné folytatni a munkáját...
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tunde!
Hat tenyleg mindenhol osszefutunk Kép
Lattam angolt is oktatsz, gondoltam beiratkozom hozzad Kép
Koszi kerdesedet jobban vagyunk. Setalni sajnos nem tudok, egesz nap a hazban vagyok, mert tortent valami februar elejen (gondolom hirtelen nott a hasam) es azota ha 100m megyek ugy erzem leszakad a hasam. Szoval nem jo erzes. Holnap megyunk meretre pocaktartot csinaltatni. Hatha azzal mar setalni is tudok majd.
Raktam fel kepeket a profilomban van az elerhetoseg. Ma kezdtuk meg a 6.honapot. Igen tudjuk a nemet, fiu, es apukaja utan Attila lesz.
Kedden megyunk uh-ra.
Ugy sajnalom, hogy meg nem jott ossze, pedig nagyon drukkolok. Nem josz vissza a babaprojectesbe? Babusnak megszuletett a kisfia, es nagyon tunderi. Varunk vissza!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Bocs, az eltűnésért, de három gyerek + munka itthonról + TAVASZ Egyesület + éppen egy céget is alapítunk. Szóval nem unatkozom. Kép

Dorki,
Kérdezted, hogy én szoktam-e talizni. Mi alapítottunk egy egyesületet (a TAVASZ-t Kép), főleg babanetes lányok. Úgyhogy mi havonta összejövünk. Olvashatsz erről többet a "Keres-kínál-programok" alatt a "Programok" között a TAVASZ Egyesületnél. És Te hogyhogy a friss babásokkal találkozol? Te nem az vagy, ugye? Kép

Tünde,
Láttalak tegnap a sulinál, mivel én is elhoztam Kristófot a harmadik óra után. De nagyon futottatok a buszhoz. Kép
És köszi a válaszokat a kérdéseimre. Látom, lelkiismeretesen visszaolvastál. Kép

Mi már szerencsére nem vagyunk betegek. De így tél végére mind a három gyerek lebetegedett kisebb-nagyobb mértékben. Bár nem panaszkodhatom, ez tényleg nem gyakran fordul elő. Lilivel speciell most először. Kristóf valamilyen magas lázal járó vírust szedett össze, Heninek egy enyhébb torokgyulladása volt, Lili viszont kanyarós lett! Szerencsére viszonylag könnyen átvészelte, de kisebb csodaszámba ment a betegsége, mivel ma már szinte egyáltalán nem fordul elő. Három hónap múlva kapott volna ellene védőoltást. De így már meg van a védettsége. Kép

Remélem, Ti nem betegeskedtetek sokat, vagy ha igen, már meggyógyultatok.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 



Sziasztok!

Tünde! Túl vagytok az oltáson?

Vera! Üdv a csapatban!

Lányok! Nem tud valaki egy jó dokit az Istvánban? Az enyémről most derült ki, hogy azzal jutalmazta magát tavaly a 6o. szülinapján, hogy nem vezet le több szülést. Kép

Most mennem kell, ezért nem is tudok többet írni. Múlt héten írtam egy csonót aztán lefagyott a gépem és elszállt az egész.
Andi
diandie
 
 


Diandi. Ki az orvosod az istvánban, mert én is ott szültem. Amúgy dr. Koits Róbertet ajánlhatom, mert az én dokim is öreg, és hozzá megyek ha lessz még, mert ő csinált nekem egy egésségügyit, és nagyon aranyos doki.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Vera,
Én is üdvözöllek! Kép Az én kislányom január végén volt egyéves, tehát majdnem egyidős a Te kisfiaddal. Mekkorák a nagyobb gyerekeid? Mióta laktok Erzsébeten? Én is laktam a Baross utcában, a Csilivel szemben. Ott volt életem első saját lakása. Nagyon szerettem. Sajnos már régen volt, majdnem 12 éve költöztünk ide a Mártírok útja környékére, ahol azóta is élünk.

Anna
tinalila
 
 


Anna
Én is laktam a Baross utca 52-ben a csilivel szemben. Igaz, hogy mi régebben költöztünk el, ha jól emlékszem 83-ban a Tátra térre, onnan meg vissza a Helsinkire. Nem volt nagy út. Mindegy legalább saját lakás.Kép Nem vagyok friss babás és a friss topikban sem igazán azok vannak már, hanem egy összeszokott társaság. Igazábó egy másik topikból ismert lány kapcsán kerültem oda. Remélem nem bonyolult.
Andi
Az az elhíresült doki akiről a tv-ben sokat beszéltek még a máv kórházban történt balhé kapcsán most az Istvánban van. (nyáron még ott volt) 3 barátnőm is szült nála és mindenki meg volt vele elégedve. Amiket mondtak róla azt egyik csaj sem támasztotta alá egy ici- picit sem. Ha nem félsz tőle meg tudom adni a számát, de ha nem az is ok. Az orvosod egyáltalán nem is foglalkozik terhesekkel vagy csak a szülés nem megy már neki ?
Vera
boldog szülinapot a fiadnak és üdv itt ! Négy fiú ??? Az nem semmi, van bunyó gyakran ? Mekkorák ?
Ez vicc
úgy tudom márc. 9-én lesz szülőszoba látogatás a dél-pestiben, amit a védőnők szerveznek. Hargitai Ágnes a fő szervező, ha akarod elküldöm a számát. ő pontosan megmondja. Egyébként a baba masszázst is ő tartja. Nagyon kedves nő, tényleg szereti a munkáját és a babákat. Persze voltak dolgok, amik nem úgy mentek a kórházba, mint azt előtte mondták, de azért érdemes elmenni. pl. azt mondták, hogy nem kell kell vinni pelust a gyereknek aztán mégis elkérték a kapott mintadarabokat sőt még hozott a férjem be extrát. Aztán azt mondták, hogy nem adnak tápszert a babusoknak (2x is) amíg nincs tej, de persze adtak az enyémnek is és kihozták jóllakottan. Én meg próbálgattam keltegetni, de ő tolj rá. Persze ez mostmár nem zavar, de akkor mérges voltam rájuk.

Akit érdekel, a mostani kismamában van gyerek- és kismamaruha szabásminta. Nagyon ritkán lehet ilyeneket beszerezni. Én szoktam varrni Nikcsinek nadrágot, kisruhát néha.
Írtam, hogy elmúltak a pöttyök a hasán és a hátán, erre most a lábán jöttek ki újabbak. De ezek más fajták. Elmentünk a dokinénihez, aki szerint ez valami gombás izé. De most már van szegénynek a hátán is. Nem fáj, nem viszket neki, de engem zavar. Kaptunk rá valami krémet, de jövőhéten elviszem bőrgyógyáászhoz, ha nem javul. Tudja valaki, hogy kell-e beutaló a Heim Pálba? Vagy van máshol gyerek bőrgyógyászat, akár itt a kerületben? egyébként jól vagyunk csak mostmár jó lenne egy kis igazi tavasz .Ma kaptam két óra szabadidőt, el is mentem a hobbiboltba és vettem mindenféle dolgot. Ti szoktatok alkotni ? (szalvéta, üvegfestés stb.)
dorki
 
 


Dorki!
Tudok egy szuper bőrgyógyászt Csepelen, igaz nem túl olcsó, az első vizit 4e a többi 3e. A lányom makacs ekcémáját tökéletesen meggyógyította!!! Ja, korábban a Heim Pálban dolgozott, szóval ért a gyerekekhez! Ha kell elküldöm a számát meg a címét!

Kép
Kép
ganami
 
 



Ganami
köszi. küld el légyszi a címet
Dorki
dorki
 
 


Szia!
Az orvos neve dr. Vass Ilona.
http://drvass.hazipatika.net/intro
Ezen a címen megtalálod az összes infót, remélem bejön nektek is!
Majd írd meg a tapasztalatiadat!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


sziasztok!

az én dokimat Turányinak hívják. Kispesten az SZTK-ban is rendel és terhesrendelésen is van, csak szülést nem vállal már. Pedig nagyon kényelmes volt hozzá járni terhes rendelésre és nem maszekba alkalmanként x ezerért. Úgyhogy egyenlőre járok hozzá, aztán majd később szeretnék valakit keresni. Olyanokat hallottam, hogy van ahol 8 ezret kérnek vizsgálatonként aztán 8o a szülésért. Ez horror!
Dorki! Én szoktam alkotni. Múltkor csináltam volna a fiamnak egy pólóra kisvakondot, de most nincs időm leírni mi történt. Kép Majd legközelebb.
diandie
 
 


Lányok!!!
Ilyen soha ne történjen veletek, amiben nekem hétfőn részem volt!!!!!!!
Reggelre be krupposodott a legnagyobb fiam. Bevittük a Lászlóba, és bent tartották. Ez már megszokott volt nála úgy hogy nem aggódtam. Haza kellett mennem, mert a harmadik fiam meg lázas volt reggel óta, és mentünk a körzetihez. na de este 6 körül LÁZGÖRCSÖT KAPOTT!!!!!!!! Iszonyú volt. Most is a Heimben van, mert a mentő oda vitte. Innen is egyenest megyek hozzá, mert tegnap felszúrták a fülét.
Mikor hazajöhetünk, és lessz egy kis időm majd írok, hogy mi van.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Hú Vera, ez nem lehet egyszerű neked.
Mielőbbi jobbulást a srácoknak!!!!
diandie
 
 


Sziasztok!

Kispesti játszóházunk tavaszi/nyári nyitvatartása:
kedd-szerda-csütörtök délelött 9-13óráig,délután 15-19óráig.
Foglalkozásaink:
Zenebölcsi (ének,mondókázás hangszeres kísérettel)
Ismerkedés az angol nyelvvel (játékos formában segítjük a kicsik nyelvérzékének fejlődését)
Ezen kívül szakképzett bölcsödei gondozónőnk folyamatos kézségfejlesztő foglalkozások keretein belül segít felkészülni a bölcsire/ovira.(Márc.16-17. ismerkedés a formákkal,színekkel.Ezt követő héten készülünk a nyuszira!)

Érdeklődni a 06 20 9 476 243 telefonszámon tudtok.

Orsi
aja
 
 


Annamari
szerdán megyek beutalóért és pénteken elviszem a Heim Pálba. Ha ott nem mondanak értelmeset vagy a hozzáállásuk nem olyan (látott már ilyet a világ) akkor elviszem csepelre. Láttam valamelyik nap a tv-ben egy műsort és pont ez a nő volt benne. Szimpi volt. majd írok, hogy mi volt.

Vera
Szegénykém ! Most már biztos jobban van, ugye ? Mennyi idős és meddig tartják bennt? Ha van időd és kedved írd le légyszi, hogy milyen egy lázgörcs? Jobbulást mindenkinek !!!

Ezvicc
Voltál szülőszoba látogatáson ?

Többiek hol vagytok ??? Remélem csak a tavasz hívott titeket el ?
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok lányok.
Szerencsésen haza jöhettünk a Petivel tegnap a Heim Pálból. Már nagyon jól van, csak a kh. nagyon megviselte, meg az hogy ott kellett hagynom éjszaka. Úgyhogy most szívom itthon, hogy nem lehet megnyuktatni amikor felriad éjjel.
A lázgörcs olyan mint egy epilepsziás roham. Ha nincs ott a második fiam vele, mert én kint etettem a legkissebbet, akkor nem vettem volna észre hogy görcsöt kapott. Azt mondták hogy az agya károsodott volna, meg hogy nem tudtam volna felkelteni.
A többiek is jól vannak már.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak folyamatosan el vagyok havazva. Most pedig elutaztunk a hosszú hétvégére Ausztriába egy élményfürdőbe. Nagyon klassz volt! Kép Csak kár, hogy már újra benne vagyunk teljes gőzzel a szürke hétköznapokban.

Vera,
Örülök, hogy jobban vagytok. Tényleg szörnyű lehetett a lázgörcs. Kép Szerencsére én még soha nem tapasztaltam. Megértem, hogy Peti azóta nyugtalanul alszik éjszaka, de majdcsak rendbe jön ez is.

Dorki,
Nem volt bonyi, amit a friss babás topikról írtál. Kép Én még soha nem jártam benne, mivel már akkor sem voltam friss babás, amikor regisztráltam a Babanetre. Kép.

Tünde,
Ha jársz erre: nagyon kellene nekem a hiperaktivitásos szakember elérhetősége. Egyre inkább úgy érzem, hogy Kristófnak szüksége lenne rá. Megírnád, ha benézel valamikor? Benned bízom, hogy bár ritkán jössz, de mindent visszaolvasol. Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Ha jól emlékszem ezen a honlapon lévő Pesterzsébeti mamik érdeklődtek egyszer telefonon a játszóház felől.Nekik (is) ajánlom figyelmükbe a Húsvéti programjainkat:

Együtt készülünk a Húsvétra!
kedd-csütörtök délelőtt és szerda de.,du., papír tojások,nyuszik ujjal festése,könnyű matrica díszítése Andival. (a speciális ujjfestéket kifejezetten 3éves kor alattiak "ügyeskedésére" ajánlják,amíg nincs biztos ceruza/ecset tartásuk)
kedd-csütörtök délután húsvéti versek tanulgatása kötetlen formában Nellivel.
Ezen kívül apró meglepetések várják a gyerekeket a Kispesti játszóházunkban!
aja
 
 


Hol vagytok Lányok?

Mindenkinek jó húsvéti készülődést! Kép

Anna
tinalila
 
 


Hű, de nagy csönd van itt !
Voltunk a Heim Pálban a bőrgyógyászaton és 5 perc várakozás után bejutottunk. Állítólag ez csoda. Nikinél ekcémát állapítottak meg, de én úgy tudom, hogy az minden esetben viszket. Na most nálunk nem. Azt mondta a doki, hogy valszeg majd kinövi. És talált a nyakán 3 db. gombostűfejnyi uszoda szemölcsöt, amit le is vettek. Na röviden ennyi történt.
Mindenkinek kellemes húsvétot. Sok locsolót vagy piros tojást, igény szerint !!
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok.
Emberek besokalltam!!!!!!!
Írtam hogy múlt hét hétfőjén hazajöttünk a Petivel is a kh.-ból. Nem is volt semmi probléma csütörtök estéig, mikor a legkissebb fiam sugárban elkezdett hányni és nagyon lázas lett és nagyon ment a hasa. Pénteken de. bevittük a Lászlóba, mert felhívtam a nagy fiam kezelőorvosát és ő mondta hogy menjünk a felvételire egyenesen. A 22-be kellett mennünk az első emeletre. Most pénteken jöttünk haza, mert ROTA VÍRUST és SZALLMONELLÁT kapott. A rotát sejtem hogy honnan szerezte, de a szallmonellát sejtelmem sincs. Nagy mázlim volt hogy pont most töltötte be az egy évét és sokat szopizott, mert kül. nem kaptam volna ágyat. De elintézték. Nagyon aranyos volt mindenki velünk. így három hete csak a kh-ba járkáltam.
De most már minden rendben van.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



Hát csak így tudok képet küldeni. Segítsetek hogy hogy jelenjen meg közvetlen a szöveg alatt.
<!--attachment: bazsika-202321.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*173.9*%26amp%3botilde%3b+a+Bal%e1zsk%e1m*bazsika%2ebmp --><center><pre>
Kép&otilde; a Balázskám
bazsika.bmp (173.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 




Vera,
Nagyon aranyosak a fiúk! Kép

Bízom benne, hogy most már minden rendben Veletek.

Anna
tinalila
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!! Csőstül jön a baj. A Peti fiamnak megint fel ment a láza, rögtön elvittem a fülészetre és mondták hogy nagyon sűrgősen orr és torokmandulakivétel kell, vagy fül műtét lessz a vége. így hétfőn megyünk a kh.-ba leletekért és műtéti időpontért.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera
Elhiszem ,hogy eleged van már ezekből a betegségekből. Szegényke !!!!
KépJobbulást

Viszont a kölkök tündérszépek !!!Mi az a rota vírus ?

Dorki
dorki
 
 





Hello!

Én vagyok, néha benézek, csak mindig lelomboz ez a pangás. Hova tüntek a többiek?
Hogy vannak a gyerkőcök? Az én fiam most kapott el valami kórságot,2 napig fájlalta a fülét is, de aztán elmúlt.
Voltunk ultrahangon, úgy néz ki csajunk lesz. Kép

Andi
diandie
 
 




Sziasztok!

Én is nézegetem ám a topikot, csak én se nagyon látok életet benne. Amikor meg volt egy kis mozgás, akkor nem volt meg a profilom.

Andi,
Örülök, hogy előkerültél. Kép Pontosan mikor is fogsz szülni? Sikerült eladni a lakást?

Vera,
Szorítok a műtéttel kapcsolatban, bár még odébb lesz egy kicsit. Hol fogják csinálni?

Puszi:

Anna
tinalila
 
 



Sziasztok!

Lakás még megvan, sajnos.

Aug 25-re vagyok kiírva. Lassan kellen egy jó doki.
Tudtok valakit?
diandie
 
 



Hello!

Az Istvánban szeretnék, Áront is ott szültem, csak akkor még vállalt szülést a mostani dokim. Akkor örülnék ha megosztanád velem a dokidat! Kép

Hogy van gyerkőc, túl vagytok a műtéten?

Múlt héten nekünk is sikerült a Heim Pál vendégszeretetét élvezni. Áron elkapott egy vírusos légcsőgyulladást és 3 napig bent voltunk.
diandie
 
 


Andi,
Az én barátnőmnek is az Istvánban van az orvosa, és ő sem vállalja már a szülés levezetését. Gondolom ugyanarról a dokiról lehet szót. Õ viszont a barátnőmnek maga ajánlott orvost, akinek majd a hetedik hónap környékén "átadja". Kettőt is ajánlott, a barátnőm egy nőt választott. Ha gondolod, megkérdezem a nevét. Te nem kértél ez ügyben tanácsot a dokitól?

Egyébként a barátnőm is augusztusra van kiírva. Kép

Anna
tinalila
 
 




Sziasztok!

Az én dokimat Turányi Zoltánnak hívják. Épp szerdán kérdeztem tőle, hogy ajánlana-e valakit, de nem igen akaródzott neki, merthogy volt már ebből kellemetlensége, meg különben is minek akarok én arany áron magándokit amikor alapban 3 doki van bent a szülészeten ügyeletben. Inkább a szülésznő választást ajánlotta. Hát, nem tudom. Lehet, hogy igaza van. Csakhát az ember nyugodtabb ha van saját dokija. Igaz, én pl. voltam olyan elvetemült, hogy csüt. délelőtt szültem és telefonált a doki, hogy dugó van, nem bizti hogy odaér. Vagy mi van ha amúgy is ügyeletes, akkor nem foglalkozhat csak velem.
Anna! Megkérdeznéd, hogy a barátnődnek kiket ajánlottak?

Vera! Ezt a dokit már hallottam valahol. Õ egy fiatalabb doki, nem? Lehet róla tudni, hogy mennyi a vizsgálat, szülés..., hol rendel? Itt a emilke címem ha nem akarod a nagy nyilvánosság elé tárni: diandie@freemail.hu
diandie
 
 


Andi,
Ezek szerint nem ugyanaz a dokitok a barátnőmmel, mert az övé nő. Furi, hogy két olyan doki is van az Istvánban, akik már nem vállalnak szülést, csak terhesgondozást.
Minden esetre a barátnőmnek dr. Varsányi Hajnalkát és Hetényi doktort (neki nem tudja a keresztnevét) ajánlotta a saját orvosa. Mivel a barátnőm barátnője a Varsányi doktornőnél szült, és meg volt vele elégedve, ezért őt fogja választani. Az utolsó két hónapban már terhesgondozásra is hozzá fog járni.
Remélem segítettem:

Anna
tinalila
 
 


Hello!

Köszi!
És mit lehet tudni erről a doktornőről?
Hol rendel, mennyiért...?
A Hetényiről már hallottam mástól is.
diandie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: