Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom elérhetövé tenni az e-mail-címemet!
Így ideírom: hetpottyos@yahoo.com

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Már megint itt ülök, pedig annyi vasalnivalóm van. Holnap mindenki kap egy adagot, ok?Kép

Katicabogár,
az én orvosom nagyon rendes, korrekt, tudom ajánlani. Majd írok róla részletesebben emilkét. Gabómamó csak szõke hercegnek hívja, igaz? Nekem az a véleményem, hogy elõször akárkit választasz, magánba kellene elmenned hozzá, oda a párod is bemehet, nem kell annyit várakozni, idõpontra mész, fõleg, hogy nem szegedi vagy stb.
A másik elõször el kell döntened, hogy a klinikán vagy a kórházban akarsz majd szülni, mert jó aszerint orvost választani. Szegény szegedi dokik, mostanában mennyit csuklanak! Nemrég ugyanis hasonló téma vetõdött fel itt a topicon belül.

ANITÁK HOL VAGYTOK???

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Enikö! Sajnos én nem tudok üzleteket, mert én annyira utálok ruhát vásárolni, hogy csak végszükség esetén vetödök el butikokba, akkor aztán eccerre minden szükségeset megveszek.

Norcsi! Boldog szülinapot neked! A mérést pedig szerintem is számüzni kellene, mondom én, aki fél évig éjjel nappal mértKépKép De utólag tudom már, hogy hülyeség volt.

Ágci! Akkor nálatok a lakásban lesz a tali vagy az udvaron? Majd ird le pontosan hol van az udvar. Nekem egyébként jó a csüt.10óra.
A babapiskótával kapcsolatban asszem meggyöztél. Ha nem muszály, tényleg nem adok neki ilyeneket még. A Vidra uccát megnézem.
Utazóágyat láttunk 20-30ezer forintért. Én is kicsit sokallom 2 hétre, mert utána sosem használnánk.
Nagyon kedves vagy, hogy ezt gondolod rólam:-))Egyébként szülés után kb.63-64kg lehettem...most 53 vagyok, megfelelö táplálkozással és mozgással ment le a súly, mert ugye fogyókúrázni nem szabad szoptatás alatt. Ha gondolod majd elmesélem hogy csináltam. Nagyon eccerü, pedig egész nap eszegetek, még néha csokit isKép

Gabomano! Hát mázlink van, hogy igy kifogtuk, hogy ilyen Hanga, szerintem ez szerencse kérdése.
Jelenleg mind a 4 alkalommal szoptatom Hangát, ha itthon vagyunk, mert ha idegen helyen van, eccerüen nem hajlandó szopizni, mert nézelödik és nem birom rávenni. A kirándulás alatt is pl.csak reggel meg este volt hajlandó szopizni az egyik nap, itthon viszont szó nélkül mind a 4 alkalommal.
Egyébként Óbányán voltunk kirándulni, ami Pécstöl kb.30km van, egy kis falu a Mecsekben.

Ildianyu! Lili szuper ügyike!

Szijasztok, Lara
lara
 
 

 
 

Sziasztok lanyok,

igen Agci tegnap egyszerre irtuk, mar aggodtam mi van veled. Majdnem felhivtalak ma, ugy ketsegbe voltam esve. Kepzeljetek el, ma Jazmin szopizott de 11-kor, majd 2-kor akartam, szopott is volna, dehat nem indul nekem rogton es turelmetlen volt, nem szopizott. Utana probaltam fel orankent, semmi. Fel 4 korul cumisbol 30 ml tapot evett. Propalgattam tovabbra is, de ahogy cicihez raktam meg be sem kapta, orditott. Persze en mar olyan ideges voltam, hogy bogtem. 5-kor akartam adni alma -banant a kedvencet, orditott majd par korty tea kis poharbol+csomo melle, de ez is haladas. Fel 7-kor furdes, 7-kor szopi, bekeszitve a tap. Parat cummogott, pedig a mellem mar eleg meretes volt (8 orat nem volt hasznalva)es orditott, mar epp tapot akartam adni, amikor hirtelen otlettol vezerelve, tapot ontottem a cicimre es elkezte szopizni. Parszor megismeteltem, amikor abbahagyta. majd szivta rendesen. Most alukal 15 perc siras utan.
Delutan ugy el voltam keseredve, hivtam Ungvary Renatat, uzenetrogzito, hivtam a ferjem, nem veszi fol teljesen ki voltam. Azert nem banam ha ejszaka nem szopizna 8 orat.

Volt ma a dokineni, mondtam az ejszakazasokat. Azt mondta a cumi iatt lehet, mert kiesik a szajabol es hianyzk neki. Tehat le kell rola szoktatni. Lehet hagyni sirni 3 ejszakat is, azt mondta nem viseli meg lelkileg a babot. A pszichologusoknak biztos mas lenne a velemenye.
Felhivtam Veres Gabort is a kismamatol, azt mondta a sulyra, hogy nem olyan rossz, az ejszakai sirasra azt mondta lehet hagyni 1 hetig is sirni. Kulonben nem volt szimpi. De tobbet szoban.

Tenyleg Agci, hanytol lehet menni holnap es hol az udvar? Holnap 27 fok lesz.

Eniko, a Kossuth L. sgt. 44. alatt van a Molett Divat.

Kicsit faj a fejem a sok izgalomtol.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Szerintem gyertek fel, és akkor megbeszéljük, hogy lemegyünk vagy fennmaradunk. Az udvar különben a garázs és a ház között van. Ha nem gond, vki hozzon még takarót, mert nekünk csak egy van, amit le tudunk vinni.
Sajnos még az udvar nem az igazi, de a nappaliban is jól el lehetünk, sõt most már az erkélyt is elfoglalhatjuk.

Gabómamó,
NYUGI!!! Holnap beszélünk. Szerintem az idegeskedésed átragadt Jázmin babára, érzi hogy vmi nem smakkol, és ezt õ így reagálja le.
holnap 10-tõl
Írtam e-mailt.

Lara,
jó hogy érdekel!!! Mert rólam is sok lement, de augusztusban lesz a 10 éves osztálytalálkozónk és vagyok annyira hiú, hogy a legjobb formámat kell hozni. Ráadásul valószínûleg az egyik fõ attrakció lesz a mi kis családunk, ugyanis a párom volt osztálytársam, meg még babulek is... No, gondolhatjátok!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!
Köszi a gyors levelet, fogok válaszolni mail-ben!
Ide csak annyit, hogy most már Szegeden lakom. Emlékszem, hogy Te is nemrég költöztél ide, honnan és miért, ha nem indiszkrét a kérdés.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Szia Katicabogár!

A többiek is biztosan fognak válaszolni!

Dunaújvárosból, és a párom után jöttem. Õ itt tanult az egyetemen és itt maradt, mi pedig találkoztunk újra és itt folytatjuk közösen az életünket, immár hármasban.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Annyira sajnálom szegény Gabót! Biztos nagyon rossz most neki. De péntektõl legalább már a szeme jobb lesz.
A bukásról még nem sikerült semmi pontosat kideríteni?
Ja, az idõpont nekem is jó.
És köszi! Nem hiszem, hogy olyan távoli még neked ez a kor. Kép

Lara!
Lili is kapott már háztartási kekszet, most amikor otthon voltunk, megetették. Nagyon ízlett neki, de úgy döntöttem, én sem adok neki még egy darabig ilyet, bár a dokinénink azt mondta, hogy most már lehet. Sõt a védõnõ már 5 hónapos korában tömte volna keksszel, de amit õ mond, az az egyik fülemen be, a másikon ki. Kép
Utazóágyon mi is gondolkozunk, mert Lili csak kiságyban hajlandó aludni. Amíg otthon voltunk, nem is volt gond, mert ott van egy kiságy, de szeretnénk meglátogatni a hugaimat Pesten, és ott nincs semmi, így valami megoldást kell találni. Ráadásul tervezünk egy kis nyaralást is, és ott sem jönne rosszul. Viszont szerintem is nagyon drágák, én úgy gondoltam, lehet, hogy használtan veszek egyet. De még nem döntöttem el.

Katicabogár!
Én nem tudom, ajánljam-e a dokimat, mert bár velem nagyon-nagyon rendes volt, és én teljesen odavoltam tõle, Enikõ olyat mesélt róla, hogy nagyon megdöbbentem.

Gabómamó!
Kitartást neked, nem lehet most könnyû. Szegény Jázmin jó sok gondot okoz Anyucinak.
Szerintem megéri, hogy sír szegényke néhány éjszakát, de legalább utána kicsit javul a helyzet. VAgy nem jól látom?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így elvesztem. Ennek egyik fõ oka az, hogy pár hete történt 1-2 elég rossz dolog velem és Marcival, amit igazándiból meg kellett volna osztanom Veletek, de nem ment... Talán majd szóban.
Talira ugyan most sajna nem tudunk menni, talán majd legközelebb..

Ígérem, hogy hamarosan többet is írok, addig is mindnyájan vigyázzatok magatokra és a babócákra!

Puszi mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Ujra sziasztok,

szegeny Gabo. Azert latom mindenkinek kijut a gondokbol, kinek ez kinek az. Mar sokkal derusebb vagyok. A ferjem is teljesen helyre tett. Szerinte egyszeruen melege volt vagy a foga jon vagy akarmi. Jo neki, hogy ilyen higgadt. Azt is mondta, hogy a kisbabak kibirjak 5 napig etlen szomjan.

Az ejszakai ebredesekkel kapcsolatban: igen ki fogjuk probalni a nem odamenest, talan hetvegen. Szerintem meger par ejszakat. Ma felutan 8 percig birtam a sirast, utana odementem es beraktam a cumit, 3 perc mulva aludt. Lehet, hogy csak 5 percet kellet volna mar varnom.

Lara,

a dieta engem is nagyon erdekel.
A hetvegen vettem a cserepesen magamnak 2 sztreccs terdgatyot. Olyan vicces, hogy amikor 7-8 kg-mal kevesebb voltam, akkor sem vettem fol ilyet, mert hogy nagy a fenekem. Most sem kisebb, csak az ember megszokja a feneket. Kép

Jazminnak vettem meg a piacon 1 ujjatlan halozsakot nyarara, 74-est, 2 fele sarga es micimackos. Remelem szepeket fog benne almodni.

Ildianyu, Lili tenyleg ugyi nagyon. remelem mi is ilyen ugyesek leszunk nemsokara.

Az utazoagy tenyleg draga. Szerintem a jaroka is megteszi, ha autoval mentek. Azt is ossze lehet csukni foleg a kisebbet. Es azt meg kolcson is lehet kerni.

Kekszet, piskotat en sem adnek meg. De ha belegondolok, mindig az jut az eszembe, hogy mi biztosan kaptunk mar ilyen idos korunkban, es mi is felnottunk. Abban az idoben nem is volt annyira divat a szoptatas sem+ asszem 4 honap uta mar dolgoztak az anyukak. En mar ilyen regen szulettem.

Agci, Veres doki azt mondta, hogy azzal mindent megtettem a baba erdekeben, hogy 6 honapos korig szoptattam. Ekkor gondolkoztam el azon, hogy mostmar nekunk a cel az lenne, hogy hizzon nojjon Jazmin es at kellene ternem teljesen a tapra. Egesz du-an ezen gondolkoztam. Nu, majd megbeszeljuk.

Katicabogar,

az en dokim nagyon jo, persze mindenkinek a sajatja a legjobb. Problemas esetekben is tud segiteni. Sot, ha nem jon magatol a babi akkor is profi. En errol meselhetnek. Szerintem is erdemes magnrendelesre menni.

Nu, ennyi,
csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Ezek szerint itt mindenki magánrendelésre jár? Ha jól értem, minden doki dolgozik vagy a Klinikán, vagy a II-es kórházban, és elég soknak van magánrendelése emellett. És a Klinikán is kell lennie ezek szerint ambuláns rendelésnek. Még egy kérdés: ha valakinek a magánrendelésére járok, akkor öt "kell" megfogadnom a szülésre is, vagy nem feltétlenül?
Ahogy itt olvasom, amiket írtok, egyre jobban kezdem tisztelni az édesanyákat, mert úgy tünik, hogy a picikkel elég gyakran adódnak gondok, de gondolom, ezek eltörpülnek az örömök mellett. Jó talizást nektek mára!

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan-gyorsan, mert mindjárt kezdõdik a sorozat, aztán a párom gépet szerel, úgyhog lhet, hogy holnap sem tudok jönni. De amint lehet jelentkezem.
Képzeljétek, GAbó 5 percet evett, mikor elmentetek aztán szunya. 1 öra múlva megint, aztán utána együtt aludtunk a nagyágyon egész délután! Nagyon jó volt!

Katicabogár,
megkaptam a leveled, és válaszolok is, eszembe jutott 1-2 dolog, amit elfelejtettem, meg természetesen, amiket kérdeztél, azokra is válaszolok.

Mindenkinek nyugodt éjszakát, remélem nekünk is az lesz, holnap + gondoljatok ránk 11 körül, megyünk a "horror" felvételre.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Jazmin utkozben persze elaludt es otthon le tudtam rakni kengurustol, de osszesen fel orat aludt. 3/4 3-kor ehesen sirt, de cici nem kellett. Gyorsan csinaltam tapot es kepzeljetek el gyonyoruen szivta a cumobol es 90-et megevett. Csak egy kortynyi fojt melle. Persze az Avent cumi 1-es fokozatan adtam. Este 7-kor furdi utan megint nagyon sirt es szopizott cicibol jo sokat egybol es utana 25 ml tapot. Ja lemertem este kivancsisagbol Jazmint es fogyott. 70 g-ot, kevesebb a sulya , mint masfel hettel ezelott. Ferjem szerint rosszul mertem. (persze 8 utan ert haza.) Asszem holnap felhivom a dokinkat, meg lehet, hogy Renatat is. Az ejszakai szopirol le akarom szoktatni, hatha akkor nappal enne kb 5-szor es tobbet. Tegnap 3x, ma 4x evett nappal. Ejfel meg 4 korul szoktam szopiztatni. A multkor a kismamaban azt irtak, hogy nincs kozeput. Tehat vagy egyaltalan nem kap enni ejszaka vagy kap. En azert megprobalom, hogy csak ejfelkor szopi, utana reggelig semmi.

De jo nektek Agci! En is szoktam aludni, amikor Jazmin, csak nekem a fel ora nem eleg. Mindig mondomis neki.

Elkzdtem olvasni a konyvet. Mar majdnem kiolvastam. Ez a modszer humanusabb, mint a hagyni sirni. Bar nem igazan a mi problemank, de megprobaljuk helyettesiteni. Ugy ertem, hogy itt azokrol a gyerekekrol ir, akik felebrednek ejszaka. Igaz Jazmin is felebred mostanaban, de a mi problemank az, hogy nem ebred fel, de sir es ha a cumit berakjuk elhallgat.

Katicabogar,

szerintem azert jobb a maszek orvos, mert talan jobban emlekszik rad, ha jarsz hozza. Tudja ki vagy , mik a problemaid. Kulonben a klinikan az ambulancian szerintem ugyanugy kerned kell melyik orvoshoz akarsz menni. Az en orvosomat ejjel-nappal lehet hivni mobilon barmilyen problemad van. Nekem volt, hogy felhivtam szombat reggel es mondta hogy 1 ora mulva talakozunk a klinikan az ultrahang elott. O ilyen. Nagyon korrekt, higgadt, mindent elmagyaraz. Nekem volt egy HSG-m (magyarul atfujas) es utana lerajzolta es elmagyarazta mit latott a petevezetomon. Ha erdekel meg mas is akkor irjal, reszleteket inkabb ott irnek.

Agci, tancsak nem az Anyatok kozt nezed???? Kép

Norcsi, Eniko,

nem jottetek ma el. Nem is jelentkeztek. Ugye nincs semmi baj?

Fanita,

olyan ilyesztoen hangzik amit irtal. Jelentkezz minel hamarabb!!!

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy van Orsi?(Jázminmama)
Nem lehet, hogy már két gyermek boldog anyukája...?

Látjátok, kezdek megint bele(vissza)melegedni a trécselésbe.Jövõ héten jelentkezem. Jó 7végét mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok,

azt el is felejtettem irni, hogy olyan jo volt tegnap a tali!!! Olyan sok mindenrol beszeltunk, de meg egy csomo minden eszembe jutott hazafele.

Ildianyu, Lara,

a Tescoban van utazoagy es csak 13990.- asszem hauck es egesz kicsire ossze lehet csukni szerintem meg vallon is viheto. 2-3 evig is kell szerintem. meg hat tesok is lesznek meg. Arra gondoltam meg kozosen is vehetnenk 1-et.

csok mindenkinek ,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szasztok,

jol van en sem fogok irni!

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ne aggódj Gabómamó, én írok!!!
Csak megint belemelegedtem a szakdolgozatomba, de most már megint kezdem unni. Vagyis elegem van belõle!

Ágci!
Mi van Gabóval? Milyen volt az átmosás? Nagyon szorítottunk ám!

Tényleg nagyon jó volt a tali, köszönjük, hogy ott lehettünk.
Lili most szerencsére elemében volt, csak hát tényleg jól elfáradt. Ugye, ahogy betettem a kocsiba, elaludt, aztán még itthon is aludt, addig, amíg az egyik "kedves" szomszéd el nem kezdett fúrni. Annyira utálom. Szerintem direkt csinálja. Ahogy meglátja a folyosón a babakocsit, egybõl fúrhatnékja támad.

Anita!
Mi van Veletek? Remélem, azért semmi komolyabb baj nincs!

Másik Anitával mi van?

És Orsival?

És a többiekkel?
ildianyu
 
 


Sziasztok!

kaptam egy kis idõt a gépnél, addig apuka foglalkozik babulekkel.
Szét volt szedve a gép, most már egyben van, de még sokminden nem a régi.
nagyon jó volt a tali, és szerintem azért is jó, mert egy kicsit kimoccantja az ember lányát a mindennapokból.
Norcsi, Enikõ miért nem jöttetek? Vártunk benneteket!

Ildianyu,
õszinte részvétem! Kedves lehet a szomszéd (hogy a kánya vinné el...)!Kép

FAnita,
gyere gyakrabban ha tudsz!
És írd meg, hogy mi volt veletek, csak találgatni tudtunk, tényleg úgy megijesztettél minket!
Orsi lehet, hogy tényleg azért van ennyire csöndben! Majd kiderítjük!

Gabómamó,
remélem találtok vmi megoldást az éjszakákra. Nálunk Gabó most már mindennap felkel éjszaka, tök mindegy, hogy hánykor kerül ágyba. Kicsit nem is bánom, felkelek, eszik, aztán alszunk tovább. Legalább a cicim nem durran szét hajnalban. És vhogy most nem is esik annyira nehezemre a felkelés!
Képzeljétek el, pénteken voltam szoliba, szombat reggel a harmadik polóban keltem, a többi mind elázott. Szóval tejtermelésre nagyon jó!Kép

Lara,
ez olyan testkontroll-féle étrend? Megfogadtam én is neki állok.

És akkor: pénteken képzeljétek elmaradt az átmosás, mert szemészeti konferencia voltKép. Úgyhogy most kínlódunk még péntekig!

De azért jó is volt most a hétvégén gyereknap alkalmából meglátogattak minket a nagyszülõk. NAgyon jól érezték magukat, Cumi tündéri volt, és mivel fõleg anyukámékkal olyan régen találkoztunk, nagyon jól telt ez a két nap! Kicsit fáradt vagyok, de azért olyan jó volt!

No, átadom a helyem, minden jót, majd jövök!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci, az egyik baratnom is ajovo heten viszi a 2,5 honapos fiat atmosasra. Ugy volt, hogy elmondom neki milyen volt, ha te elmondod. Lehet, hogy o hamarabb megy.

Lara, mi a neve pontosan annak a pepnek , amit a Tescoban mondtal ?

Ildianyu, ez a Lili baba nagyon ugyi, remelem kovetjuk a peldatokat rovid idon belul.

Penteken felhivtam a dokinkat, de pont utban volt vmi konferenciara, mondta hivjam fol a gyerekkorhazban a koraszulott utogondozot. Ott vegulis nem mondtak semmi kulonoset. Adjak tapot es ne hagyjam abba az ejszakai szopit. Felhivtam Renatat is. O azt mondta szorgalmazzam a szopit, sokan telefonaltak a napokban, hogy nem szopiznak a babak, valoszinu front volt. A tapra azt mondta, hogy nem annyira szornyu, mintha 6 honapos kor elott adtam volna.
Ja persze az, hogy a cicimre tapot ontok, csak akkor az 1x jott be. De vegre megtanulta Jazmin a cumist szivni. Persze tudom nem lenne ra biztosan szukseg, de mindig felek, hogy kevset kap Jazmin. erdekes, hogy cumisbol is 70-80-90-et eszik, mint cicibol. Pedig azt hittem azert szopik csak ennyit, mert csak ennyi van. De valoszinu azert van ennyi, mert ennyi kell neki. Ma csak 1x nem fogadta el a cicit. Sajna mostmar mindig ott a tap, mert ha nem szopizik, jon a tap. Szerintetek rossz anya vagyok emiatt. Tudom, hogy az anyatej a legjobb, de mindig aggodok a sulya miatt. Ma mar baban-almat is evett. Most ugy csinalom, hogy 1 masik kanallal ugy csinalom, mintha en is ennem es cuppogok. Mindenfele fordul, nem erdekli az eves.
Az ejszaka: ha felebred megszoptatom. +8-10x cumi berakas.
Inkabb amiatt vagyok elkeseredve, hogy nappal nem akar aludni mostmar szinte semmit. Vegulis annyira nem baj, mert hat jol van... csak az a baj, hogy nagyon faradt a szemet dorzsoli es sir nagyon. Ma a kocsiban aludz 2x fel orat. 1 ora kurul elaludt itthon, 5 perc mulva felebredt, es ugy csinalt, mint aki 1 orat aludt. Hat ez van.
A dietarol: most tomom magamba a mogyoros kekszet.

Ja szoliba meg nem voltam, de holnap remelem eljutok.

csok mindenkinek, gabomamo
gabomamo
 
 


Gabómamó,
az átmosást csak pénteken csinálják, úgyhogy egyszerre fogunk a barátnõddel átesni rajta! Jaaaj-jaj-jaj!
Ami az anyaságot illeti, verd ki a fejedbõl azt, hogy rossz anya vagy! Büszke lehetsz magadra/magatokra, hogy ennyi ideig szoptattad Jázmint, fõleg, amiatt amin az elején keresztülmentetek. Ahogy leírtad, szerintem jól csinálod!!!Kép Tarsd be a hozzátáplálás szabályait, mindig csak egy kicsivel többet adj neki, és meglátod, nyár vége felé azt fogja enni már amit ti! És jóízûen.
Hagy írjak vmit:
versenyszerûen sportoltam, középiskolás koromban egy-egy családi ebédnél, annyit ettem kb. mint apukám (õ sem volt akkoriban kisétkû). Aztán teltek az évek, és azt vettem észre nem kell annyi ennivaló a szervezetemnek. Volt egy idõ, mikor a magasságomhoz képest iszonyú kevés kajával is beértem, inni sem nagyon ittam. Aztán az is elmúlt. Változunk, és nincs ez másként a gyerekekkel sem. Lehet, hogy egy év múlva már nem is emlékszel milyen evõ volt Jázmin. De ha már ennyien mondták, hogy ne izgasd magad, tényleg ne!!!
A napközbeni alvásokat nálunk is sírás és szemdörgölés elõzi meg. De érdekes, megfigyeltem, ennek is van egy rituáléja. Nem izgatom magam rajta. Tudom, hogy ez meg ez következik, és kb. negyed óra múlva úgyis alszik. Addig pedig ki kell várni. Mellre teszem..., felveszem..., cumi..., ének... Aztán megnyugszik, és alvás. Hát ilyenek...

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Sehol senki...

Gabómamó,
ezt neked másolom ide:

"Mennyit kell híznia?

1999 . júliusi számunk Szoptatástól kiskanálig címû írásához kiegészítésként íme egy táblázat, amely azt mutatja, mennyit ildomos híznia a kisbabának élete elsõ évében. Ezek az adatok, persze csak tájékoztató jellegûek. Nem miden kisbabára jellemzõ az egyenletes és folyamatos gyarapodás. Elõfordul, hogy az intenzív növekedési szakaszokat néhány hetes stagnálás követi. A baba állapotát ne csak az alapján ítéljük meg, amit a mérleg mutat. Az is éppen olyan fontos hogy egészséges-e, jó kedvû-e, érdeklõdik-e környezete iránt.
A minimális gyarapodás üteme az elsõ évben
1. hónap: 120-200 g/hét
2. hónap: 170-210 g/hét
3. hónap: 150-180 g/hét
4. hónap: 130-160 g/hét
5. hónap: 110-140 g/hét
6. hónap: 100-130 g/hét
7. hónap: 90-120 g/hét
8. hónap: 90-120 g/hét
9-10. hónap: 70-110 g/hét
11-12. hónap: 60- 70 g/hét

Kismama 1999/augusztus"

Ma mit össze nem bohóckodott a kisfiam? Ja, és megint átaludta az éjszakát. Teljesen össze vagyok zavarva!!!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Gabomano!Én a tejpépet akkoris nagyon javaslom, mert azt biztosan elfogadná kanálból Jázmin és ha este teletömi vele a pocakját, alszik reggelig. Legalább egy próbát megér!
Arról nem is beszélve, hogy a péptöl azért jól hiznak a babák.
A pépet a dokink irta fel, Milupa HA-pép. A gyógyszertárban váltottuk ki, mert hipoallergén rizspép, gondolom ezért nem árulják üzletekben. Szerintem vény nélkül is lehet venni, csak drágább. Egyébként adok már neki rendes bolti tejpépet is, mert amit felirt a doki, az elfogyott. Most Milupa banánosat vettem neki 4 hónapos kortól, nagyon fincsi az is.

Éjszakai cumival kapcsoltaban egy másik barátnöm mesélte, hogy mikor ö pici volt, ö is azt csinálta, mint Jázmin, hogy mindig felsirt éjjel, és ha cumi a helyén volt, elhallgatott. A szülei besokalltak, és nem adták oda neki a cumit egész éjjel. 3 éjjelen keresztül sirt, a 4.éjszakától kezdve végigaludta az éjszakát.

Hanga is szokott olyat csinálni, hogy evés helyett mindenfelé fordul, ilyenkor elkezdek neki énekelni, és az annyira elbüvöli(?)Kép, hogy felém fordul, rámnéz, és csak lapátolom be neki a kaját és le sem veszi rólam a szemét.
Bár lehet, hogy azért, mert nem teccik neki az éneklés és hogy hamarabb szabaduljon inkább gyorsan megeszik mindentKép

Diétáról: a 7végére vettem egy csomó csokit és mind megettem. És rájöttem valamire. Ha nincs itthon, akkor nem eszek csokit, de ha van, akkor tuti nem birom ki. Tehát nem szabad eccerüen megvenni a boltban és kész. És mogyorós kekszet sem!


Képzeljétek Hanga 7,5kg. Pedig azt hittem, hogy nem gyarapodott ebben a hónapban, de elkértem a barátnöm csecsemömérlegét, és lemértem.

Ildi! Hanga azóta is egyfolytában ülni akar, és már több percig is ül eldölés nélkül. Lili jó hatással volt rá:-))) Bár szombaton elöredölt és beverte a fejét...nagy orditás:-)) úgyhogy még körbepárnázzuk, hogy arra essenKép

Ágci! Örülök, hogy bejött a szoliKép Na de ennyire!Kép
Egyébként az étrend, igen a testkontrollon alapul. Szerintem fantasztikus, nekem 100%-osan bejött. Megvan a könyv? Ha nincs, akkor kölcsön adom, csak most még éppen nincs nálam.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Jázminmamától (Orsitól) épp most kaptam egy e-mailt. Jól vannak és még egyben, de már nagyon készülõdik az új babucira!Kép
Szerinte már Jázmin is érzi, hogy nemsokára megszületik a kistesó.
Mondta, hogy majd küld sms-t.

Lara,
megvan a könyv, épp most adtam oda anyukámnak hétvégén. Végülis nem is tudom miért nem jutott eszembe. Hisz az nem olyan mint egy fogyókúra, és szerintem a szoptatásnak sem árt. Persze módjával. De hát a társításokat ha ésszerûen csinálja az ember az csak jobb a szervezetnek.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

ma delutan kiprobaltam az Aludj jol gyermekem modszert. 45 percig orditott jazmin egyfolytaban.Dorzsolgette a szemet, de semmi. Nem birtam tovabb, beraktam a cumit,1 perc mulva aludt. Persze csak fel orat. Mindig attol felek, hogy megerolteti a kicsi szivet a sirassal , de a doki azt mondta semmi baj nem lesz. Meg arra is gondoltam, mas annak is orulne, ha siros cumis babaja lenne.

Szerdan felvagjak Jazmin nyelv valamilyet. (nyelvgyok?) A dokink csinalja, anyuka kinnt baba bennt, nyissz... Hatha nem birja azt a rohadt cumit szopni. Na nem azert vagjak fel. A tobbi Kép gyerekemnek nem fogok cumit adni az tuti.

Agci, a kb 30 het alatt kb 3-4x teljesitettuk a normat.

A mai nap ugy all, hogy 4x szopi, 3x tap, + 3x banan-alma. (kb a kis uveg felet ette meg 3 alaklommal)Nem sirt, nem mertem tobbet adni, fokozatosan emelem majd. Delelott, szopi utan eltelt vagy 20 perc is es kepzeljetek nyitotta a szajat. Persze ugy csinalok, mintha en is ennek.

Agci, a Plazas Rossmannban is akciosak a Hipp kicsik, 79 Ft, az osszes banan-almat megvette, de volt alma oszibarack is. Azt akarta az elado bemagyarazni, hogy naluk a kicsi Hipp mindig 79 Ft. Most en vagyok a hulye? Szerintem sokkal dragabb.
Igen voltam a Plazaban megbedig a szoli miatt, jolesett nagyon. meg nem vettem eszre a valtozast. Jo neked Agci! Bar lehet, hogy nem ernek vele semmit, mert most este is 70 tapot evett a kisasszony. Ennyi kell neki, punktum. Kép Kép

Lara, nekunk milupa HA gabonapepunk van , ami glutenmentes. Ra van irva , hogy 7-8 etkezes. Majd szolok a gyarnak, hogy irjak meg ra, hogy Jazminnak kb 40 etkezes. Kép Ezek szerint van rizspepe is a milupanak??? Es este csak pepet adsz? Mert szopi vagy tap utan tuti nem fogadna mar el, mert faradt is nagyon.

Szegeny Ildianyu, az a franya szakdolgozat. De utana milyen jo lesz!!!!

Ma olvastam azujsagban, hogy szuletett egy 285 g-os babo. Orulet mire kepes az orvostudomany. 3 honaposan 2 kilosan engedtek haza. Jol feltuningoltak.

Remelem mindenkinek valaszoltam.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!!

Képzeljétek, Lili most már magától felül, és fel is húzza magát állásba, csak eldõl szegénykém. És nagyon mászik. Most már nem lehet egyedülhagyni a szobában a földön sem, mert ma például megrohamozta a virágokat, amik a földön vannak. Mondhatom, hogy örültem. Egybõl azt néztem, nem hiányzik-e belõle, hogy nem-e evett, mert ugye nem szeretném, ha mérgezõ dolgokat enne. Ja, és a virágok a szoba másik végében voltak, mint ahova letettem.

Norcsi!
Bocsi, hogy nem tudtunk tovább trécselni, csak találkánk volt, és már így is késésben voltunk.

Ágci!
El tudom képzelni, milyen volt, hogy elmaradt az átmosás. Kép Gondolom már felkészültél rá lelkileg, aztán mégsem... Hát az igen rossz tud lenni. De nem baj, most pénteken is gondolunk majd rátok. Kép
Nem lehet, hogy csak az idõ miatt nem aludt Gabó néhány éjszakát?

Gabómamó!
Ne gondold, hogy rossz anya vagy!!! Csatlakozom Ágcihoz. Ez már nagyon jó, hogy eddig is szopizott. Szerintem most már az lenne a lényeg, hogy gyarapodjon. De szerintem azzal sincs gond. Ha figyelembe veszed, hogy Lili 2 héttel idõsebb nála, és fél kilóval többel született, akkor nem is kisebb Jázmin.

Lara!
Nagyon ügyi Hanga! Szegénykém, rossz lehetett, hogy akkorát puffant. Lilit általában már nem is érdekli. Ha tudja, hogy figyelem, akkor elkezd kicsit nyöszörögni, de aztán nevetek rá, és akkor abbahagyja. Ha meg azt hiszi, hogy nem látom, akkor "megy" tovább.

Csütörtökön megyünk vérvételre, megnézik, nem vérszegény-e Lilike. Kicsit félek, mert voltunk már egyszer, és az szörnyû volt. A nõ megszúrta az egyik ujját, próbálta nyomkodni belõle a vért, de az nem akart jönni, Lili ordított, de semmi. Ez eltartott kb. 5 percig. Már mondtam, hogy ne bénázzon, csináljon valamit, mert én nem szenvedtetem tovább szegény gyereket. Aztán megszúrta egy másik ujját, abból már jött a vér. De tiszta horror volt.

Úgy látszik ma csokis nap volt, nekem is musz volt megennem egyet.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
most csak röviden:
gabómamó,
ha most "vágják fel" a nyelvét, miért nem csinálták meg korábban??? Állítólag ezt újszülött korban csinálják! Ja, és akkor most úgy fog szopizni mint a kisangyal (úgy tudom, hogy sok kicsi azért nem tud szopizni, és ha ezt megcsinálják utána vígan megy...?!)


Ildianyu,
ez a Lili! Nagyon ügyi!Kép

+még azt akartam írni, hogy nálunk bármikor lehet tali. Csak ennyi!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci, a mult heten , hogy fogyott Jazmin, hivtam az orvosunkat, de nem volt, ezert elmentunk a hellyettesito dokihoz, o mondta ezt. Tegnap volt a dokink es mondta neki, azt mondta hatareset, de csinaljuk meg.
Vasarnapra eppen visszahizta a fogyast. Ha het kozben nem mertem volna meg, csak azt vettem volna eszre, hogy nem hizott. Mindig vasarnap merem.

Lara, megneztem a mi pepunk is rizs, csak eddig nem neztem.

Ildianyu,Lili csak 10 nappal idosebb es ma 7 honapos!!!!

Ha hiszitek ha nem, Jazmin tegnap este 8 korul elaludt fel egykor szolt, megszoptattam, fel negykor szolt megszoptattam. Es csak negyed hatkor kellet 1x a cumit beraknom. Negyed hettol ebren volt es elvolt az agyaban , mi 7-kor keltunk. Remelem mindig igy lesz. Kép

Ja a babylove pelenkara allergias Jazmin. Teli lesz piros pontokkal. Tobbszor is kiprobaltam, hatha nem attol. De ugy latszi neki csak a draga pelus jo.

A sirni hagyas modszer lehet, hogy nem jo meg.
1. Hogy magyarazzam meg neki, hogyha ejfel korul meg 4 korul sir, akkor szopt kap, amugy meg semmi.
2. Arra szamitok, hogy par honap mulva be tudja maganak rakni a cumit.
Ha megsem, akkor meg mindig kiprobalhatjuk a sirast, ha mar nem eszik ejszaka.

Az egyik munkatarsam mondta, az o fia 2 eves koraig 2 orankent evett ejjel-nappal tapot. Jo mi?

Ildianyu, a vervetelek szornyuek. Jazminnak is nyomkodjak az ujjat es alig jon valami. Pesze Jazmin uvolt, de anyuka nyugtassa meg. Jopofak!!! 2,5 het mulva mi is megyunk a gyerekkorhazba ellenorzesre, a koraszulott utogondozoba. Kivancsi vagyok mit mondanak.

Jo jatekot talaltam tegnap Jazminnak. A pilota keksz malnasnak a zacsija. Nagyon elvezte a hangjat. Sejthetitek, hogy nem Jazmin falta be. Kép Kép

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Helló újra itt!

Ágci! Ugye milyen jó könyv! Én le sem tudtam tenni. Miután kiolvastam, el is kezdtem és ez lett a vége.

Gabomano! Hogy jöttetek rá, hogy fel kell vágni Jázmin nyelvgyökét? Majd ird, hogy milyen volt, szegény, már elöre sajnálom!
A rizses pépre is az van ráirva, hogy 7-8 étkezés, de ne félj, hiszen Hangának is az elején vagy 20 étkezés volt. Este szoptatom és utána kapja a tejpépet. Hanga is nagyon fáradt már este, de valahogy megetetem elöbb utóbb.

Ildi! El vagyok ájulva, hogy milyen ügyes Lilike! Hogy tud magától felülni? Felhúzza magát valamiben megkapaszkodva? És nagyon mászik??? Ágciéknál is gyanús volt nekem Lili, hogy pár nap és mászni fog! Olyan kis mozgékony.
Hanga is halad viszont már, mert most délelött felültettem és fél órán keresztül ülve jáccott, eldölés nélkül! Úgy megörültem, még fel is vettem videóra:-))
Most már ott tart, hogyha fekve van, akkor reklamál.
Miért lenne vérszegény Lili? Ezt miböl "állapitották" meg?

Képzeljétek Hanga nem hajlandó nap közben már itthon sem szopizni. Tegnap délben is próbáltam szoptatni, volt is tejcsi éreztem, és eccerüen nem akart, helyette forgatja a fejét és kimászik a kezemböl, hogy hagyjam öt békén, mert inkább a szobát akarja felfedezni. Mostmár csak reggel és este tudom rávenni. Elválasztja magát, van ilyen???

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat nögyógyász ügyben!
Szerintetek ha nem magánban megyek, de mindig ugyanahhoz az orvoshoz, akkor kizárt, hogy emlékezzen a bajaimra, ha vannak ilyenek?
Ágci! Az ígért levelet nem kaptam meg, elküldted? Ha nem, nem gond, csak kár lenne, ha elveszett volna.

KB

Kati
katicabogár
 
 


Szia KB!
Ne haragudj, holnap írom. Közben meg eszembe is jutott 1-2 dolog, mindenképpen figyeld a postafiókod!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

jol folytatta Jazmin a napot, mert delelott majd 2 orat aludt. El sem akartam hinni. Du-an csak felet. Ma csak 1x tapozott, a tobbi szopi. Banan-alma is egyre tobb.

Lara,
a mult heten a helyettes doki mondta, kicsit le van nove a nyelve. Mondtam a mi dokinknak hetfon, erre azt mondta hatareset, de felvagja. Allitolag verezni sem fog, de biztos faj. Szegeny lehet, hogy enni sem tud majd.
Hanga is nagyon ugyi babo. Szerintem meg korai, hogy elvalassza magat, de en ehhez nem ertek. Majd Agci. Az is nagyon jo, hogy reggel meg este szopizik. Igy is el lehet huzni sokaig.

Ildianyu, tenyleg nagyon ugyi Lili. Mostmar lehet, hogy nem nagyon hagyhatod egyedul, csak ha alszik. Tenyleg es hogy ul fel, mi a modszer??? Hasizombol? Kép Kép

Lanyok, ez a konyv engem is erdekel !!!

Agci, Orsi mikorra van kiirva??

Eniko, a Plazaban nyilt 1 XXL-es uzlet. A Rossmann-nal van kb. szemben.
Ugye nincs semmi baj, a talira sem jottel, nem is jelentkeztel?!?!

Norcsi szintugy?!?!

KB, probald meg, utkozben meg barmikor valaszthatsz orvost magadnak. Szerintem a klinikara nem lehet jarni terhesgondozasra. Lehet, hogy rosszul tudom. Vannak korzeti nogyogyaszok, azokhoz lehet jarni. Amikor en szultem, volt egy no, akinek nem volt fogadott orvosa, csak a korzetihez jart. Szulni a klinikara ment es azt mondta negyon rendesek voltak vele. Ilyen is van, de az is lehet, hogy a fogadott orvosodban csalodsz vagy eppen pont nincs itt es masnal szulsz.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nagyon mérges vagyok, mert írtam egy nagyon hosszút, és elszállt az egész.
Azért a lényeget megpróbálom.
Szóval Lili ma 7 hónapos (Gabómamó nagyon tudja), és ennek alkalmából le kellett tenni a kiságyat az alsó fokozatra. Történt ez azért, mert délelõtt letettem aludni, szokás szerint ordítás, aztán hirtelen nagy csönd. Gondoltam, itt valami nem stimmel. Bementem, hát Lili vigyorog a kiságyban állva, persze a rács csak a derekáig ért. Hát, majdnem szívrohamot kaptam. Így aztán gyorsan letetettem a kiságyat a férjemmel.
Valami van most, mert az utóbbi két hétben Lili nagyon sokat fejlõdött. Ráadásul ma elkezdte mondani, hogy ma-ma. Ennek örömére egész nap ezt hallgattam, mert annyira tetszik neki, hogy ezt hajtogatja.

Gabómamó!
Nem irigyellek a holnapi nap miatt. Kép
Én sem értem, miért nem vették ezt észre hamarabb. Az egyik ismerõsömnél is ez volt a babával, csak neki sokkal hamarabb felvágták, és utána evett, mint a kisangyal, ahogy Ágci írta.
Nagyon ügyi volt ma Jázmin! Kép (Lehet, hogy sejti, mi lesz holnap, és most jókislány?)

Lara!
Nagyon ügyi Hanga is! Kép Most már napokon belül õ is biztos elkezd haladni.
Lili nem hasizomból ül fel, állítólag nem úgy csinálják elõször. Úgy csinálja, hogy négykézláb van, a lábait behúzza a hasa alá, aztán a kezeit is közelíti, közben leteszi a popsiját a földre, végül elengedi a földet. De úgy is csinálja, hogy amikor az oldalán fekszik (Gabómamó szerint úgy, mint egy dáma), akkor valahogy így oldalról felnyomja magát. Remélem, érthetõ volt.
A dokinéni azt mondta, hogy szerinte nem vérszegény Lili, de azért megnézik, mert kicsi a súlya. Hát, nem tudom.. Ha legközelebb meglátja Lilit... Kép Szerintem most nagyon sokat hízott.

KB!
Szerintem elképzelhetõ, hogy ha nem magánban mész egy dokihoz, az emlékszik rád, feltéve, ha sokszor lát. De szerintem ezt orvosa válogatja.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ja, Lara!
Szerintem elképzelhetõ, hogy Hanga elválasztja magát.
Hallottam már ilyenrõl, hogy egy baba ilyen idõsen elkezdi. Lehet, hogy már érdekesebb neki a külvilág és a "rendes" kaja.

Ildianyu
ilû
 


Sziasztok!

Nagyon mérges vagyok, mert írtam egy nagyon hosszút, és elszállt az egész.
Azért a lényeget megpróbálom.
Szóval Lili ma 7 hónapos (Gabómamó nagyon tudja), és ennek alkalmából le kellett tenni a kiságyat az alsó fokozatra. Történt ez azért, mert délelõtt letettem aludni, szokás szerint ordítás, aztán hirtelen nagy csönd. Gondoltam, itt valami nem stimmel. Bementem, hát Lili vigyorog a kiságyban állva, persze a rács csak a derekáig ért. Hát, majdnem szívrohamot kaptam. Így aztán gyorsan letetettem a kiságyat a férjemmel.
Valami van most, mert az utóbbi két hétben Lili nagyon sokat fejlõdött. Ráadásul ma elkezdte mondani, hogy ma-ma. Ennek örömére egész nap ezt hallgattam, mert annyira tetszik neki, hogy ezt hajtogatja.

Gabómamó!
Nem irigyellek a holnapi nap miatt. Kép
Én sem értem, miért nem vették ezt észre hamarabb. Az egyik ismerõsömnél is ez volt a babával, csak neki sokkal hamarabb felvágták, és utána evett, mint a kisangyal, ahogy Ágci írta.
Nagyon ügyi volt ma Jázmin! Kép (Lehet, hogy sejti, mi lesz holnap, és most jókislány?)

Lara!
Nagyon ügyi Hanga is! Kép Most már napokon belül õ is biztos elkezd haladni.
Lili nem hasizomból ül fel, állítólag nem úgy csinálják elõször. Úgy csinálja, hogy négykézláb van, a lábait behúzza a hasa alá, aztán a kezeit is közelíti, közben leteszi a popsiját a földre, végül elengedi a földet. De úgy is csinálja, hogy amikor az oldalán fekszik (Gabómamó szerint úgy, mint egy dáma), akkor valahogy így oldalról felnyomja magát. Remélem, érthetõ volt.
A dokinéni azt mondta, hogy szerinte nem vérszegény Lili, de azért megnézik, mert kicsi a súlya. Hát, nem tudom.. Ha legközelebb meglátja Lilit... Kép Szerintem most nagyon sokat hízott.

KB!
Szerintem elképzelhetõ, hogy ha nem magánban mész egy dokihoz, az emlékszik rád, feltéve, ha sokszor lát. De szerintem ezt orvosa válogatja.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Lara!
Azt elfelejtettem, hogy szerintem Hanga elválasztja magát. Hallottam már ilyet, hogy egy baba ennyi idõsen elválasztja magát, bár ugye 1 éves korig fõ tápláléknak kellene lennie a tejcsinek, de szerintem õ tudja.

Ezek lettek volna a képek:
Kép
Kép
Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ne haragudjatok, valami nem stimmel nálam.
Ildianyu
ildianyu
 


Sziasztok!

Bocs hogy így eltüntem, de mostanában nem sok idõm van leülni a gép elé. Vizsgaidõszak kellõs közepén vagyok, meg itt van a nyakunkon a költözködés is (jún. végén költözünk, de addig van még tennivaló bõven).
Holnap megyek 4D-s uh-ra Kecskemétre, oda ahol Ágci is volt. Már nagyon kíváncsi vagyok!

Gabómamó,
kérdezted, hogy Orsi mikorra van kiírva. Júl. 1-re, de õ úgy gondolja, hogy ez a baba is korábban fog megérkezni akárcsak az elsõ.
Egyébként az Aludj jól gyermekem címû könyvet én nagyon tudom ajánlani, nálunk bejött. Szerintem mindenkinél beválik ha következetesen alkalmazzák a leírtakat. Beni kb. 5 hónapos volt mikor elegem lett az "éjszakázásokból". Nálunk a szopások a következõképpen alakultak a könyv "bevezetése" után: lefekvés elõtt szopott (8 körül), majd úgy hajnaltájban kelt fel (4-5 körül) szopni. Aztán ahogy egyre nagyobb lett, ez az idõpont késõbbre tolódott (6-7 óra felé), aztán egyszer csak teljesen elmaradt, és már csak reggel kelt fel 8-9 óra körül. De ez a hajnali egyszeri szoptatás engem nem viselt már meg, utána simán vissza tudtam aludni (szerencsére Beni is; visszaraktam az ágyába, kijöttem a szobájából és kész).

Sziasztok, Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
Anita, jó hogy jelentkeztél! Majd lécci számolj be róla milyen volt az uh!

Ildianyu,
jól megtréfált tegnap téged a technika ördöge!

Gabómamó,
azért Jázmin csak belejön! Mire elolvasod a könyvet, már alkalmazni sem kell a tanácsait!Kép
Hogy vagytok?

A másik könnyvvel kapcs.: a lényege:
délig csak gyümölcs, gyümölcslé (100%) ásványvíz. Ebédre könnyû, vacsira úgyszintén. A szénhidrátokat nem szabad a fehérjékkel társítani, tehát pl. húst krumplival, rizzsel enni. Helyette salátát enni mellé. Krumplit, rizst is lehet csak azt is salátával.
A tejet nem nagyon pártolja, hosszan fejtegeti, hogy miért.
gyümölcsöt mindig az étkezés elején enni, és min. 20-30 percet várni, míg megemésztõdik. Ha fordítva teszed, mivel a gyümi gyorsan emésztõdne, tulképp ráromlik az elõzõre. A gyümölcscukor miatt ajánlja délelõtt, illteve, hogy ne legyen annyira megterhelõ a szervezet számára. Lara! Javíts ki, ha rosszul emlékszem.

Enikõt láttam tegnap a villamoson, remélem nemsokára jelentkezik.

Lara,
sajnos még nem néztem utána, de gondolkoztam ezen az elválasztáson. Lehet, hogy ez van. Ugyanis a cumival és az itatópohárral valszeg kielégíti a szopi igényét Hanga. Azért jó lenne ha legalább még a nyár végéig fenn tudnád legalább ezt a 2-t tartani! Az immunrendszerének nagyon jó lenne.
Ildianyuhoz pedig csatlakozom (kaja, környezet).

Mindenkinek minden jót, mit szóltok ehhez az idõhöz? Brrr...
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

tul vagyunk a nyelvfelvagason. Nem is volt szornyu, de azert nem neztem oda. (a munkahelyemen sokkal vadabbakat csinalok, csak patkanyokon)Jazmint csak az zavarta, hogy 3-an lefogtak. Sirt is, de ahogy elengedtek, mar semmi baj se volt. 1 pillanat volt az egesz. Felvettem es mar gagyogott is. Mostmar ezt is tudjuk, hogy ez egy nem fajdalmas dolog. Utana eleludt Jazmin a kocsiban es en szakado esoben setaltam vele 1 orat. A nadragom 10 cm-re a foldtol tiszta viz volt. Itthon nem szopizott Jazmin, de a tapot mind megette. (100 ml)+4dkg banan-alma. Kulonben tegnap reggel 8-kor evett utoljara tapot.
Az ejszaka 2x ebredt fel a szopira, de amikor 1-kor ebredt, 1 orat ebren maradt. Nem sirt csak elvolt. Ott maradtem vele 1 darabig, de en elfaradtam es elmentem aludni. egy ido utan nyuszitett, beraktam cumot es nagy nehezen elaludt. 1/2 5-kor szopi, aludt. Negyed hetkor ebredt.
Agci, ugy erzem, mintha nem nagyon lenne tejci a cicimben. Letezik ez? Olyan lazanak erzem. Bar minden szopi utan megkinalom tappal, csak elvetve ker.
A baratnom is penteken megy a konnycsatorna atmosasra. Neki azt mondtak vigyen 1 napi elelmet, annyit kell varni.
A konyvet meg aznap elolvastam.

Testkontroll szerint csokit meg sutit nem is lehet enni???

Ildianyu, Lili 1 het alatt mennyit fejlodott!!!
Kulonben szerintem o mar nem pici.

Lara, ha gondolod hivd fel a lll-t .Megadom W. Ungvary Renata szamat. Este 10-11-ig lehet hivni. Nekem rengeteget segitett. 30-202-0870

Anita, hogy mondtad meg Beninek, hogy szopizni lehet, de csk ugy sirni nem????

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Lányok!

Köszönöm szépen a köszöntéseket. Mondhatnám, hogy azért nem jelentkeztem mert megviselt a " KOROM" de ez természetesen nem igaz,csupán erõsen családi életet éltem. Meglátogatott ugyanis anyukám és a 10éves keresztlányom Debrecenbõl és inkább õket réstesítettem elõnyben BOCSIKA!!!!!!!!!

Köszike a sok jótanácsot a mérésekkel kapcsolatban megfogadtam ugyanis kiderült az én picikém 320grot hízott 2 hét alatt (mégsem éhezik?! hogy gondoljátok?)

Ildianyu!
Én kérek bocsánatot, hogy feltartottalak beneteket csak jó volt összefutni és dumcsizni!

Képzeljétek az én pici lányom újabb problémákkal küzd:úúúúúúúúúúútál a kiságyban lenni . Az alap az hogy éjszaka melettünk alszik bölcsõben , ezzel nincs is semmi gond csak a kiságyban ami a saját szobájában van útál aludni (napközben ellenni meg szinte lehetetlen belerakom és ordít hogy nem akar ott lenni . Odamegyek megsimogatom abbahagyja elmegyek újrakezdi felveszem vége lerakom újra kezdõdik a cirkusz és ez így megy már 3 napja amióta keményen elhatároztam leszoktatom a hisztirõl!
Szerintetek mit tegyek nem giszem,hogy unatkozna mert tele van pakolva a kiságy jobbnál jobb dolgokkal de semmi nem köti le.
Segítsetek minden tanácsnak örülök!!!!!!!!

Amúgy teljesen jó a csaj mert az esti lefekvések után egy szó nélkül elalszik reggel 8-9-ig. Jaj és majdnem elfelejtettem közölni a nagy hírt múlt hét csütörtökön hasról hátra fordult mindezt 3hónap és 6naposan miután megfordult nagy büszkén rám nézett és a szemében az volt:Na mit szólsz milyen ügyes vagyok!
Sikeresen el is bõgtem magam, talán ezek már azok a NAGY anyaérzések?
Szó mi szó egy tündér csak ne lenne ennyire hisztis ez a liba!

Gabómamó!
Szerintem ne is akard leszoktatni az éjszakai felkelésekrõl ameddig igényli had szopizzon ha már nem kell neki nem fog felébredni. Mondom ezt én akinek a lánya 2hónapos kora óta átalussza az éjszakát? idõnként még hiányoznak is az éjszakai szopik,sebaj majd a második...

Mindenkinek jó éjt a következõ talira már mindenképp menni fogok ( már ha nem jön közbe semmi).

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!!!

Még egyszer ne haragudjatok, tegnap tiszta káosz volt itt minden. Valami gond volt az Internettel. Remélem, ma nem lesz gond.

Gabómamó!
Olyan jó, hogy nem fájt Jázminnak! Kép Gondoltam ám rátok!

Ágci!
Annyira jó, hogy leírtad ezt a testkontrollos étrendet. Kipróbálom. Bár azt hiszem, akkor kétfélét kell fõznöm, mert a férjem ezt nem igazán díjazná. Én nem tudom, hogy van az, hogy iszonyú mennyiségeket eszik, és semmit nem hízik. (Bár, amióta összeházasodtunk, 10 kilót hízott)

Anita!
Olyan jó, hogy végre hallottunk Felõled! Ha tudsz, gyere sûrûbben. Bár tudom, a vizsgák... Kép

Én nem tudom, mi van, de két napja ki vagyok borulva. Lehet, hogy csak az idõ, de Lili sem semmi. Egy pillanatra sem marad egy helyben, és most már csak kétsze alszik egy nap. Nem korai ez még? Tudnám értékelni, ha még mindig háromszor aludna. úgy érzem, nincs idõm semmire. Bár ez biztos a szakdolgozat miatt van így.

Na, megint szófosásom volt.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Most nagyon rövid leszek, mert még tanulnom is kéne ma este.
Szóval ma voltam a 4D-s uh-on, és végre megtudtuk, hogy a pocaklakó ismét kisfiú lesz. (Ezt egyébként egy pár napja megálmodtam, de már tényleg nagyon kíváncsi voltam rá hogy mi is az igazság, mert a múltkor "lányosnak" nézték az uh-on)Az orra tisztára olyan, mint a Benié, ugyanolyan pisze, turcsi.
Gabómamó,
nálunk szerencsére úgy alakult, hogy az elsõ "leszoktatós" estén Beni csak hajnali 4 körül kelt fel, és mivel engem is mindig a súlyával "piszkáltak", úgy döntöttem, hogy megszoptatom. Ettõl kezdve minden este ebben az idõben ébredt fel. De ha nem így alakult volna, akkor én azt csináltam volna, hogy ha korábban felsír bemegyek hozzá, de nem veszem ki az ágyból, kimegyek, bemegyek stb. tudod ahogy a könyvben le van írva. Aztán ha mondjuk 4 körül megint fölsír akkor már lehet szopizni. Szerintem pár nap alatt rááll a bioritmusa a babának arra, hogy mikor "érdemes" fölkelni, mikor van tejcsi.
Na most már eldugulok!
Sziasztok, Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok,

Ildianyu, Jazmin altalaban 2x fel orat alszik. Szinte percre pontosan fel orat. Kb. 1 honapja, marmint a fel ora. Az hogy 2x alszik mar regota igy van. En sem bannam, ha legalabb 2x1 ora lenne. Tobbrol almodni sem merek.

Norcsi,

hasfajos meg a pici lanyod???

De szeretnek mar egy ejszakat vegig aludni. Neha ejszaka ugy erzem, hogy elajulok, de szerintem nagyon jol birom. Csak neha mondom azt reggel, hogy nem birom tovabb, de valahogy megis megy tovabb.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!Kép

Mit szólnátok hozzá, ha a következõ tali: jövõ hét pénteken lenne. A Vasas Szent Péter utcai rendelõben van baba-mama klub 10 órától, és ott. A múltkor voltunk Gabómamóval. A védõnénik kedvesek, (Lara) van mérleg, és mindenféle kérdéseket fel tudunk nekik tenni. Aztán szeptembertõl meg együtt mennénk a totyogósokhoz?! Vélemény?
Majd még írok, de szilárd elhatározásom, hogy ma kivégzem a vasalnivalót. Már majdnem készKép!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Hosszú kihagyás után ismét itt vagyok, most már igyekszem rendszeresen írni! Bár sok mindenkinek írtam emilt, azért összefoglalom az elmúlt hetek eseményeit. 14.-én sikeres államvizsgát tettem (4-es eredménnyel) Kép, úgyhogy az éveken át tartó tanulásnak vége, most már jöhet a szülés. Ami valószínû nem is olyan sokára bekövetkezik, mert a vizsgálat már megrövidült méhnyakat mutatott 2.1.1.0., a doktornõ szerint 1-2 hét múlva már biztos kibújik a babóka Kép (ez nem gond, Jázmin is a 37. hétre született), de azért még egy picit próbáljam valahogy pocakban tartani. Hát igyekszem. Az utolsó vérvételt is megejtettem a múlt kedden, ennek köszönhetõen utána a CTG-n sikeresen elájultam... Ennek ellenére a CTG nagyon mulatságos volt, Kispöttömöm hatalmas elánnal próbálta lerugdosni az érzékelõ-tappancsot a hasamról, már minden jelenlevõ ezen nevetgélt, hiszen a szívhangot alig lehetett hallani, csak a folyamatos puffogást. Én meg nyomkodtam a mozgást érzékelõ gombot egyfolytában. Nagyon virgonc a kiskölök. Jövõ hét kedden újra megyünk. Ekkor már lesz UH is, amire nagyon kíváncsi vagyok.
Visszaolvasgattam kicsit, most igyekszem reagálni egy-két dologra, de biztos nem leszek már aktuális Kép, na majd belejövök.
Gabómanó! Én is Vichy naptejet használok Jázminnál, szerintem nagyon jó, mi állandóan kint vagyunk a kertben de még egyszer sem pirosodott le semmije, viszont csudaszép barna. Én is csak ajánlani tudom mindenkinek!
Lara! Mi augusztus-szeptember környékén megyünk nyaralni a babókákkal, s ha minden igaz Alsópáhokra, a Kolping Hotelbe. Tudod, az a családbarát szállás, biztosan hallottál már róla. Felhívtuk õket telefonon és küldtek tájékoztatót, fotókat a szállásról és a környezetrõl (medencék stb.), sõt programfüzetet is kaptunk. Elég ígéretesnek tûnik.
F.Anita! Tényleg rosszul hangzott amit írtál! Remélem már minden rendben van veletek!
Enikõ! Hazautaztatok már? Írtam hosszú levelet!
Ági! Jövõ hét kedden nem lesz tali Kép? Akkor pont Szegeden leszek!
Köszönöm, hogy hiányoltatok, nagyon aranyosak vagytok Kép Kép Kép! Most már igyekszem 2 naponta bekukkantani!

Sziasztok!
Orsi (36. hét)
jázminmama
 
 


Sziasztok,


ez a hulye nyul nagyon teker!! Kép Kép
Az elmult ejszakank ugy alakult, hogy apu lerakta aludni Jazmint, aki olyan faradt volt, hogy alig evett valamit. (kicsit kesobb volt a furdi+ vacsi, mert anyu a Coraban vasarolt)sirdogalt, de nem nagyon. Apu talan 1x vagy 2x volt nala, a modszer szerint es aludt. 9 korul ugy gondoltam megszoptatom suttyomban, mert este csak 50 ml tapot evett. Szegenykem eszre sem vette, hogy evett. Ejfelkor nyikkant, szopi, fel 4-kor nyikkant, szopi es alvas 1/2 8-ig. Remelem nem csak veletlen volt. Az idojaras is biztos kozrejatszott. Ma este is folytattuk. Apu 1x bement, mondta legkozelebb en megyek, mert o dolgozik mostmar. Nem volt legkozelebb egyenlore. (fel oraja).

Banita,
meg arra lennek kivancsi, mennyi ideig sirt Beni elso ejszaka, meg a tobbi ejszakan???? Nektek is problematok volt Beni sulyaval?? Most nem latszik rajta.

Orsi,

ti nem Szegeden laktok???? En is a 37. heten szultem Jazmint.
Az a Kolping jo lehet, csak biztos nagyon draga.

Agci,

en mindenfelekeppen megyek a baba-mamaba. Mi szoktunk jarni. Szerintem nagyon jok a vedonok. Eleg tajekozottnak tuntek es felvilagosultak is voltak.

Nem tudjatok, hogy a gabonapelyheket hogyan kell baboknak kesziteni?? Tobb helyen is olvastam rola. Vettem ma rizspelyhet, ami igazabol puffasztott rizs. A gabonaboltban azt mondtak vizbe kell aztatni. Szerintem gyumolccsel jo lehet. Tudtok valami receptet? Zab arpa rozspehelyt meg nem adnek.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem írtam, mert nagyon fájt a fejem, és kénytelen voltam korán lefeküdni. Szerencsére így jól kipihentem magam.

Gabómamó,
próbáld ki 1x, hogy nem kelted fel Jázmint, lehet, hogy ugyanezt produkálná most már. Unja a felkelést!Kép
Amúgy nagyon ügyi! Gondolom így a pihenés is jobban megy!
Próbáltam megkeresni a szopis topicban a puha cicci témát, de nem találom, pedig úgy rémlik nemrég volt róla szó. Különben ne aggódj miatta. Én már szinte melltartót sem veszek itthon, teljesen jól beállt a tejtermelés. gondolom alakalmazkodott a mell, és valószínû, hogy táplálóbb, nem olyan sok az elõtej stb. A tápot anyatejjel kevered?

Ha gondoljátok lehet kedden tali, hogy Orsival is találkozzunk, a péntek meg fakultatív. Mi megyünk.Kép Szerintem csak ilyen kiruccanásokkal lehet ellensúlyozni, ha az apuka egész nap dolgozik. Néha nagyon uncsi egyedül!


Orsi
Neked, merre lenne jó? Majd írok e-mailt, de hétvégén nem leszek net közelben!
Gratulálok a vizsgádhoz!
A Kolping mennyibe kerül nyár végén? Mert mi is érdeklõdtünk, de 9900,- /fõ/éj. Kicsit sokallottam, mégha babuleknek nem is kell fizetni. Amúgy a honlapjuk is nagyon szép, biztos jó hely! Picimanóval elmertek menni?! Tényleg mi lesz a neve?

BAnita
gratulálok, a kisfiúhoz! Képet kaptatok? Beni is ott volt?

Ildianyu,
amit írtam a testkontrollról, az csak nagyon a váz, majd visszahozom a könyvet és akkor részletesebben meg tudod nézni. Az igazság, hogy pont az a jó, hogy nem kell külön fõzni (nagyon), csak te nem eszed meg a sült krumplit a rántott husihoz, csak a salátát. A párod meg mind3-at megeszi...Kép

Norcsi
Tedd ki a kislányod egy plédre a nappali közepére. Köré játékok, így te is látod, konyhába vagy stb. õ is lát téged! Emlékszem ilyen idõs volt Gabó, õ is nagyon jól elvolt a nagyágyon, én meg közben vasaltam, és ment a tv. Úgy látom ezek a szegedi lurkók szeretik az éjszakai alvást és jó gyerekek. Szerintem azért van a hiszti, mert már nemcsak magában van, hanem nyit a világra. Mivel szereti, ha ott vagy, és megnyugtató neki, ezt próbálja értésedre adni.
Mindenkinek szép napot és jó hétvégét, ha már nem tudnék jeletkezni:

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci en mar hianyoltalak. Szamolj be a horrorrol. Gondoltunk Gabora jazminnal. Ma ejszaka csak 1x mentem Jazminhoz a szopin kivul, cumit berakni, de sajnos mar negyed 7-kor felkelt, de eljatszott haromnegyed 7-ig, utana picit sirdogalt. Magunkhoz vettem, es aludt meg negyed 8-8-ig. Ejszaka mar nem ebresztem szopizni, hanem magatol ebred fel teljesen. Lehet, hogy en szoktattam ra, de nem banom. Annyira meg nem erzem magam pihentnek.

Norcsi, el is felejtettem. Gratulalok a diplomadhoz. Mit is tanultal??? Tenyleg a kisbaboval elmertek utazni?? En meg Jazminnal sem mernek.

Ildianyu, voltatok Lilivel vervetelen? Mi az eredmeny?

Lehet kedden is tali.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


sziasztok!

Túl vagyunk, remélem nem lesz ismétlés. nem mehettem be, õk küzdöttek Cumival!Kép Nem adta olyan könnyen! MA megdolgoztak a dokik a pénzükért. Az egyik asszisztens mondta, jó erõben van a kisfiú! Nekem mondja?! Csak elég sokat kellett várni, mert nem volt orvos!Kép pedig csak 6 gyerkõc volt.

Gabómamó,
összeismerkedtem a barátnõddel. Nagyon szép gyermekei vannak! rögtön tudtam, hogy õ az mikor megláttam!Kép

Ildianyu,
mielõtt Lili el kezdett mászni rugózott? És ezt meddig? Gabó állandóan rugózik négykézláb, majd pihen hason, aztán újból, aminek az a következménye, hogy hátrafelé halad. Ha elé rakok egy játékot, akkor is ezt csinálja. És nagyokat csodálkozik, hog miért került messzebb?Kép Meg kell zabálni, olyan édi!

Kellemes hétvégét, ha tudlak olvaslak benneteket, de, ha nem hétfõn jelentkezem!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Eltûnt a nyúl!
Pedig már kezdtem hozzászokni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: