Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igen gyógyulásnak indultunk és mégis haza jöttünk anyukámhoz!

Ez pedig próba, mert lett netük!!! :lol: :lol: :lol:

Majd később írok bővebben, most megyek manóhoz!

Kép
gabriel79
 
 


Szia GAbó!

De jó hogy minden ok!!!



Csináltam új vonalzót de valamit elszúrtam mert előrébb tart mint kéne. :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Na most már tökéletes :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

 
 

Képzeljétek el kaptunk egy csomó használt rucit. Három nagy szemeteszsákkal. Tök jók. Van bennük egy csomó rózsaszín kislány rugi. Eltesszük hátha a kövi kislány lesz. Amúgy ti hogy áltok a használt rucikkal. Adtok/adtok majd a manókra??? Én nagyon sokáig úgy voltam vele hogy dehogy adok aztán kimostam az első adag kapott rucikat, kivasaltam és olyan volt szinte mintha új lenne. A Ricsinek meg fel sem tűnt hogy használt :lol:


Hú lányok sajnos elkerülhetetlenül közeledik a napja annak hogy külön költözünk a Ricsitől :cry: Neki állunk egy hónapon belül a szobánk rendbetételéhez és akkor végleg átkerül a Ricsi a szobájába. Olyan furcsa lesz. Nem is akarom :cry: de hát muszály egyszer megtörténnie :cry: Szokom a gondolatot.....


Anikó!

Egyben vagy még?????? Mostmár tényleg bármi történhet :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Mi lehet a Ricsivel?????? Egész délután alszik, csak cicizni kellt fel. Olyan furi, már hozzá szoktam az állandó pörgéshez. Most hogy van egy kis szabadidőm nem tudok mit kezdeni vele. Persze lenni mit csinálnom (mosni, takarítani) de azokhoz nincs kedvem. Remélem nem az éjszakánk bánja majd ezt a sok alvást.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla!

Ma szerda van!!!!!!!!!! Na mit mondott a doki????????????? Vagy nem is ma mentél????????????

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


hát még untatlak titeket, max. nem olvassátok el :lol:

Vettünk a Brendonban olyan izét amibe belelehet ültetni a Ricsit ha fürdik és nem dől el. Volt hozzá kupon. Nekünk nagyon bevált bár még élesben nem próbáltuk, nem akarjuk terhelni a hátát a hosszas üléssel. Csak beleraktuk kipróbálni és nagyon tetszett neki. Remélem pár hét és mehet a nagykádba vele mert amit a kiskádban művel :shock: Úszik minden, úgy lubickol, ráadásul hosszában nem fér el már benne kényelmesen :?

Teszek fel képet arról az izéről hogy tudjátok miről is írok:
Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk! Voltunk orvosnál, ctgn de nincs jele a szülésnek, még két hét bizti! - Vagy ki tudja! Most éppen azt érzem, mintha az oldalamon akarna kijönni a gyerek!

Köszi az infókat mindenkitől! Niki! Móni!

Móni szép az új vonalzód! Nagyon jók a képek! A tejet tesóm simát eladta, ő a falúban lakik és egyből lett rá kereslet és jöttek is érte, szintén a falúból. Sajnálom, hogy most nincs rá kereslet. Én szerintem pihenj le ha van időd, jó jön majd később - úgyis olyan nyomasztó idő van! Azért rendik, hogy megértették, hogy nem mentek a temetésre.

Csilla!
Hogy érzed magad? Azt lehet már érezni!

Gabó!
Csak nem betegek vagytok még?

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Igazándiból még a védőnővel nem sikerült tej ügyben beszélnem, de megigérte hogy jövőhéten eljön hozzánk. Akkor tutit tudok majd, az hogy nem jönnek házhoz, az a központi anyatejgyűjtő. A neten néztem meg meg írtam nekik e-mailt is.

Nekem is mindig az oldalamat piszkálta a Ricsi a végén :lol:

na mára ennyi mert az előbb is felkelt a Ricsi a klaviatúra kopácsolására. :evil: jó éjt pusz

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni!
Ez a fürdetőkarika! Ezt vettük mi is a brendonba és Flóra nagyon szereti, na meg végre nem kell hajolgatnom a nagykádba és kitehetjük a kisádat állvánnyal!
Szerintem is nagyon jó és meglátod egy hónap múlva ti is használjátok! :wink:

Anikó!
Jó ha van otthon fejőd, mert tudod serkenteni a tejcit, ha meg sok van akkor azért jó!

Képzeljétek Flórababa fel állt tegnap és sikerült képet készítenem.

Ha hazaértem este felteszem az új képeket!

addig is szép napot mindenkinek!

Kép
gabriel79
 
 


Szia Gabó!

Felállt????????????????? Gratulálok!!!! Nagyon ügyi!!!!

Igen, az a fürdetőkarika :lol: Áh, az a neve, a dobozára csak valami flipperes szöveg van írva :lol: Nem tudom miért, én gyűrűnek hívom 8)

Képeket nagyon várjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Képzeld nálunk is alakulóban van valami: tegnap este már úgy közlekedett a Ricsi hogy belevéste az orrát az ágyba és megemelte a popóját jó magasra és előretolta magát, persze csak amíg a nyaka hajlott, utána felszántva az orrával az ágyat kiegyenesedett. És ezt csinálta amíg el nem jutott az egyik végből a másikba :P Közben meg jó nagyokat nyögött :lol:
Jajj és olyan édi, már kétszer jó hangosan kacagott. Edig csak fülig ért a szája de hangot sosem adott hozzá :lol:

Már megint alszik, mi van vele??? Remélem ez egy új napirendi pont lesz az életünkben és sokáig megmarad :lol: (kopp, kopp,kopp nem akarom elkiabálni)


Csilla!

Ugye nem azért vagy eltűnve mert "valami" nem úgy alakult mint ahogy szerettük volna?????? Jelentkezz!!!! Aggódom!!!! Vagy ünnepeltek ???? :lol:



Képzeljétek már megint megtalált egy mami :evil: Ma reggel 8-kor már sétáltunk ezerrel fel s alá az utcánban hogy végre alukázzon a Ricsi mert itthon csak nyüglődött. Mire elalszik pont kiértem az utca végére, fordulok vissza erre elkezd üvöltözni egy mami hogy ne rohanjak már úgy el. Oda jön hozzánk és elkezdi basztatni a Ricsit, persze beszoltam neki tök idegesen hogy fogja be mert most aludt el nagy nehezen. Erre elkezd bőgni hogy meghalt a lánya és ott a 17 hónapos unokája aki úgy húzza a száját mint a halott lánya és a fényképeket összehasonlítva is tökre hasonlít a lányára a gyerek. Alig bírtam lerázni és persze a Ricsi is fel-fel ébredt. :evil:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Nem akartam eltűnni, csak kicsit zűrösek mostanában a napjaim!
Ma lesz az utolsó nap, amikor "rendesen" dolgozunk, mert a jövő héttől nemcsak az én csoportomba járó gyerekekre kell figyelnem, hanem másik csoportból, sőt óvodából is érkeznek gyerekek! Kicsit félek tőle, hisz az "enyémek" tudnak rendesek is lenni ha velünk vannak, de a másik csoportból érkezőknek biztos fog hiányozni a saját óvónénijük, lesz sírás ezerrel!

Orvoshoz elvileg a jövő héten szerdán kellene mennem, de valószínűleg eltolom kicsit, és ma lemegyek az SZTK-ba, mert idegesít a délutánra menetrendszerűen megérkező szúró fájás! Remélem, hogy csak az egésznapos talponlétnek tudható be, és pihenéssel elkerülhető lesz a további fájdalom! :?

rnecsi
 
 


Hali!

Sikeresen túléltem az SZTK-s orvost! Azt mondta, hogy tök egészséges vagyok. A szúrást pedig nem indokolta meg! :x
Csinált UH-t, de még semmi érdemlegeset nem látott, azt mondta, hogy a számítógép szerint 4,5 mm-es zsákocska van még csak! Visszarendelt 2 hét múlva, de szemét leszek, és nem megyek vissza hozzá! Amit meg akartam tudni megtudtam, a többit majd a saját orvosom elmeséli! :)

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Csajok!

Mit nem ajánlatos most ennem, azért mert valami miatt elég rossz a gyomrom, csak nem tudom mi az. S O S !
Köszi!

Csilla!
Szúrás az hol van? Nekem is szúr kb a gyomorszájam környékén, de nyagyon, én ezért is vizsgáltattam ki magam - de nem volt semmi bajom, sőt akkor már ketten voltunk.
És mi van a zsákocskában? Jövőhéten megtudjuk! Szurkolunk!

Móni!
Te szegény, vonzód az idétlen embereket - már bocs! Kiváncsi vagyok a fürdetőkarika milyen lesz!

Gabó!
Kiváncsian várom a képet Flóráról. Bocs de ezt nem értem: "na meg végre nem kell hajolgatnom a nagykádba és kitehetjük a kisádat állvánnyal! " Tehát most a kiskádat használjátok, a fürdetőkarika miatt? Két kádja is van Flórának?

Niki!
Milyen a baba? Hogy vagytok? Lassan jövök én is!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Móni!
Ricsi lassan mászni fog, ez már az előszele! :lol:
A nyanyák jól megtalálnak, szerintem legközelebb ha látsz egyet fuss! :lol:

Anikó!
Igen van kis kádja Flórának állvánnyal!
De én már a mi fürdőszobai kádunkba akartam fürdetni, csak olyan óriási kádunk van, hogy kissé nehéznek tűnt a feladat, így segítségemre lett ez a fürdetőgyűrű.
Lassan erről is teszek fel képet, de még nme volt időm a gépre sem letölteni!

Csilla!
felvettek Szarvasra a fejlesztőpedagógiára és képzeld a felvett papíron feketén-fehéren közlik, hogy ennek elvégzése után a főnököm köteles a G-kategóriába sorolni!
Jó mi?
Te hol végezted a fősulit?(ha nem akarsz ne válaszolj!)

Niki!
Jól vagytok?
Nem kell ám azt a külön alvást erőltetni, mert eljön az ideje, amikor minden sírás nélkül a saját ágyában fog aludni, de egyenlőre szüksége van a közelségedre!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Én Hajdúböszörménybe jártam főiskolára, de szeretnék még valamit tanulni! Gondolkodtam én is a fejlesztőpedagógián, ha neked tetszeni fog, akkor jövőre én is bepróbálkozok! :D

Anikó!
A szúrás a petefészkem környékén volt, de érdekes módon csak délután jelentkezett!

rnecsi
 
 


Csilla!

Szerintem ahogy nő a méhed azt érzed és valószínűleg elfáradsz délutánra és azt érzed!
Ne aggódj nekem is szúrt, sőt még olyan tüneteket is produkáltam, mint egy több hetes kismama, az én dokim azt mondta, azért, mert nagyon rákattantam, hogy babát akarok! :lol:
Úgy hogy nyugi, kezd nőni a méhed és érzékenyen reagálsz rá!!!

Lányok!
Ezt a hülye időt! :evil:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Lányok köszi a tippet, a hálóinges változat bejött, szóval most már a helyecskéjén alszik este is Nonó. :D Amúgy nagyon jó baba, nem sír, csak ha gondja van, éjszaka is alszik.
Viszont tegnap délutántól nem igazán volt tejem, tehát eléggé elkezdtem aggódni. Este még jó hogy volt lefejt tejcsim, mert különben tápszert kellett volna adnom neki. Amit nagyon nem szeretnék, de persze egyből Móni jutott az eszembe, hogy neki van tejcsi, szóval Móni még ne add el senkinek, mert lehet még a végén nekünk lesz szükségünk rá. :shock:
Most éjszaka már termelődött, ma meg egész sok volt szerencsére, fejtem is le megint. De megint kezdem érezni, hogy kevéske van. :cry:
Iszok egy csomó rostos üccsit, meg laktoherb teát is, hát remélem segít. Azért ha van tippetek, légyszi írjátok meg.

Anikó!
Várom már, hogy babázhass te is!!
Izgulsz a szülés miatt? Hogy érzed magad? Nagyon be van dagadva a lábad, esetleg máshol nem vizesedsz?

Kép
niki+baba
 
 


Sziasztok!

Csilla!

Gratulálok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem is fájt és a végén is fájt! Először a méhem nyomott utána már a Ricsi.


Anikó!

Szerintem ember függő hogy kinek mitől ég a gyomra. Próbált kitapasztalni. Van rá gyógyszer ha már nagyon nem bírod. Az a pirosdobozos rené (hogy is kell írni?? talán Reniee???). Szóval érted?! Azt lehet terhesség alatt is enni mert a gyomorsavból vizet csinál ha jól emlékszem. :roll: A lényeg hogy lehet szedni gyomorégésre.
Picifiú mindjárt megszületik!! Hogy viseled ezt a meleget?????
Ja ha hányingered van, van olyan hogy a 3.trimeszterben újra jelentkezik. Kitartás!!!!

Gabó!

Gratulálok a sulihoz! Bárcsak nekem lenne ennyi energiám....
Mi az hogy G-kategória???
Hogy álsz a fogamzásgátlóval, szeded még?


Lányok! Olyan szomorú vagyok! Most tudtam meg hogy teljesen szétbombázták a Máv-szülészetét. Szabolcs utcai lesz a vezetőség.... remélem a dokim marad. :evil: Nem akarok új dokit és új korházat. :cry:

Teljes káosz jellemzi az éjszakáinkat. Minimum 4szer kelünk és ahányszor visszateszem a Ricsit az ágyba mindig hasra fordul és sír. Hihetetlen. És esze ágában sincs visszafordulni magátol. :evil:
És a nappalok, az a csúcs. Játszik, hasra fordul, üvölt, vissza fordítom, mégjobban üvölt, felveszem, vigyorog ezerrel, leteszem újra, játszik, hasra fordul, sír..... Reggeltől estig ez megy. :evil:

Olyan édi, minden nap reggel kimegyünk napfelkeltét nézni meg a madarakat hallgatni. Aztán délután 6-7 között meg rigó csiripelést halgatunk a teraszon. Van egy rigó párunk. Nagyon tetszik neki, mindig vissza gügyög a rigónak :lol:

Na csak emlegetnem kellett, kipattantak a szemei. Megyek adok neki egy kis cicit hátha visszaalszik :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Gyorsan még írok, csak pislákol a Ricsi... hátha visszaalszik magátol.

Niki!

Nagyon jó hogy már megy az alvás, ügyi vagy. Ne aggódj, nem tud elapadni a tejed, 40 nap alatt apad el végleg addig lehet próbálkozni.

Szoptass minnél sűrűbben és minnél hosszabb idegig. Próbálj meg két mellből szoptatni alkalmanként. Éjjel nem tudom hogy hányszor kelltek de kelj 3 óránként és fejj ha kimarad a szopi!!!!! Ha elég neki egy cici, a másikat fejd le!!!! Nem muszály rostost inni, lehet akár vizet is, az a lényeg hogy napi 4 liter minimum meglegyen. Éjjel is igyál sokat mikor felkelsz. Ja és ne aggódj, a stressz csökkenti a tejmennyiséget. Ha tudsz szopi előtt meleg vízzel mosd meg a melleidet, jobban ürül a tejcsi. Ne fürödj langyos vagy hideg vízzel, mert az is apaszt! Illetve a cickókat kerüld el a hidegebb vízzel :lol: És a legfontosabb: aludj amennyit csak tudsz. Alvás alatt jobban termelődik a tejcsi. Ha a laktoherb nem válik be van másik fajta szopis tea is. Van hipp, humana,..., és van a gyogyszertárba homeopátiás bogyó ami szintén tejserkentő.

na most tényleg off, síra Ricsi majd folyt. pusz

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Újra itt, csak bújásra vágyott a Ricsi :lol:

Szóval, Niki akkor folytatom:

Tényleg ne idegeskedj! Mi heteken keresztű csináltuk hogy az éjjel lefejt tejjel egészítettem ki. Aztán annyira rágörcsöltem az egészre hogy nem indult meg a tejleadó reflexem és nem tudtam napi 10-20 ml-nél többet fejni. Na akkor jött a tápi. Utána megnyugodtam hogy éhenhalni nem fog és megint tudtam fejni. Aztán elhatároztam ha törik

a fenébe itt a family frossos kocsi és sírva fakadt a Ricsi tőle, majd folyt

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


nagy gyorsan befejezem:

Szóval azért figyeld a Nonókát, nehogy szekényke éhezzen a nagy igyekezetben :lol:

Amúgy ha tényleg kell, nagyon szívesen odaadom a lefejt tejcsit minden nap. Nekem mindegy hogy a csapba öntöm vagy elviszik. Természetesen egy fillért sem fogadnék el érte. Nem lenne pofám. Csak akkor fogadtam volna el a pénzt ha a gyűjtőbe viszem mert az olyan személytelen. Szólj ha tényleg kell.

Hihetetlen, most tettem le a Ricsit és már hason van. Most ettünk, mindjárt odahány magaalá mindent. :evil:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Ja még azt akartam hogyha nem sikerül növelni a tejcsi mennyiségét akkor sem dől össze a világ. Nehogy emiatt rossz anyának érezd magad!!!!!!!!! :lol:

Amúgy meg vannak olyan időszakok amikor sokat akarnak szopni a manók mert gyors növekedési szakban vannak. Ilyenkor tök olyan mintha kevés lenne a tejcsi de beáll a többre ha sokszor mellre vannak téve a manók. :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Holnap után elmegyek a sebészetre és levágatom a jobb nagylábújjamat. Úgy utálom!!!!! Két héttel ezelőtt megszúrtam az ollommal a körmöm melletti bőrt és begyulladt. Azt hittem hogy nem jól vágtam ki a körmöm, mivel olyan igazán benövös körmeim vannak. Szóval piszkálgattam napokon keresztül, vágtam még nagy nehezen belőle. Aztán begennyesedett. majd kifakadt magától, tisztogattam a köldökcsonkra kapott alkohollal, ami úgy kiszárította a bőr a lábamon hogy hámlik. Olyan mintha leprás lenne. Aztán elkezdett szépen gyógyulni. Csak ott volt egy bazi nagy heg ami papucsban tök gáz volt. Így azt levágtam, na erre megint begennyesedett. Most megint megpiszkáltam de baromira fáj. Szóval kedden levágatom az újjam, már tele van a hócipőm vele. És közben elkezdett nőni a körmöm amit vágni kéne mert benő. Na de hogy? Már alig bírok hozzáérni. :evil: Bocsánat ha gyomorfelfordító voltam.

Képzeljétek el tök ciki, kiderül a multkori sírós mamiról hogy a kertünk végében lakó szomszéd. Üzent apóssal hogy nagyon szép a Ricsi. De ciki, én meg bunkón leráztam.


Lányok!!! Mi van veletek?????????????????????????????????


Anikó!

Egyben vagy még?????

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy eltüntem, de Flórával kicsit nehéz mostanában (tehát üzenem mindenkinek, hogy féléves korától az ember gyereke felkötheti a gatyáját!), nagyon nehezen bújik ki a foga, sokat nyűgös miatta, ráadásul állni akar, de ha feláll egy kis idő után hanyatt vágja magát, majd kéri a kezemet folyamatosan, de ha már felállt ellökné a kezemet!
Szóval megy a hiszti mindenért én közben főzök, vasalok, mosok, mosogatok, teregetek, ja néha az orrát kell porszívózni, majd kicsit a lakást, közben megetetetm, itatom, altatom!

Na jól kipanaszkodtam magamat, pedig imádom a lányom, de 2-3óra éjszakai alvással és egésznapos toppon léttel kezd az elemem lemerülni!
Vagy én csinálok valamit rosszul???? :oops:

Most panaszkodni voltam itt, de este jövök válaszolok mindenre!

Köszi annak aki a nyűgömet olvassa!

Kép
gabriel79
 
 


Jééééé ma vagyunk 7 hónaposok! :lol:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Szia Gabó!

Üdv a klubban, a kialvatlan zombi klubb-ban :lol: Ne is rémiszgess ezzel a felállással, én már a forgásnál kiakadtam :shock: Bennem is felmerűlt már egy párszor hogy valamit tuti nem jól csinálok, hogy mi sosem alszunk (csak néha egy két napig aztán vissza a nem alváshoz) állandóan hisztizik a Ricsi.... Hát ki tudja majd a másodiknál okosabbak leszünk :lol:

Végül is porszívós orrszívót használsz most??????

Nyugodtan panaszkodj!!!!! Én is azt teszem :oops: :lol:

Kitartás, nem sokára csak egy rossz emlék lesz ez a pár nehéz nap :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Lemaradt:

Boldog hófordulót!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szép napot!

Sehol senki :cry: Nálunk a fiúk alszanaak így van egy kis szabadidőm míg le nem áll a mosógép.

Ez az új tudományunk:
Kép



Kitartás a mai naphoz! Talán holnap már könnyebb lesz! -akit érint :lol:

Pusszancs

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tényleg ti hogy dekoráltátok a babaszobát? Anikóék tudom hogy disney-s képeket festettek ha jól emlékszem, többiek??? Keresgélek ötleteket. Festeni nem tudok a falra, valami feltűzhetőre gondoltam, nyomtatok mesefugurákat és feltűzöm. Vagy valami ilyesmi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Jöttem nagy nehezen, bár már fent vagyok egy ideje a babaneten,de közben Flóra most kezd még csak bealudni egy óriási histivel megspékelve!

Móni!
Igen ,ha úgy hallom hogy a cicakaki megakadt valahol az orrjáratban akkor a porszívóhoz fordulok, de kompenzálom avval, hogy sós tengervizet spriccelek az orrába, így nem szárad ki az orrnyálkahártyája (merte gyébként veszélyes a porszívó, mert kiszárítja az orrnyálkahártyát, a baba meg vissza fertőződik!),
De egyébként az elemeset használom és a kézit!
A kézit az anyu mutatta meg hogyan kell és gyorsabb, mint a porszívó és nagy adagot hoz ki, csak rá kell érezni!

Niki!
Örülök, hogy bevált a hálóinges dolog!

Anikó!
Nem kezdtél el izgulni?
Mert én ilyenkor már paráztam!(persze a végén kiderül, hogy nincs mitől!)

Csilla!
Jelntkezz! Minden rendben?
Tudtál intézni valamit?

Móni!
dekoráció: csinálhatod azt is, hogy körbe rajzolsz egy neked tetsző figurát és aközepét kivágod, hogy csak a széle maradjon és festékszóróval ráfújsz és kész a kép.
Szerintem van a neten ilyen lap, de lehet kapni sablonokat!
Ma este utánanézek neked.

Nem semmi, hogy kifogtad a nénit, de ki tudhatta, hogy a nyanya a szomszéd? :oops:

Ricsi nagyon ügyes, ő is jó gyors ütemben fejlődik, pár hónap és elszalad! :lol:
Hazsnáljátok már a fürdetőgyűrűt?
Szerintem nyugodtan beleteheted tuti nem esik ki ráadásul úgy sem hagynád egyedül.


Sziasztok még jövök!Képekkel is!

Kép
gabriel79
 
 


Most látom mennyi helyesírási hibát vétettem, de nagyon siettem!
Bocsa! :shock: :oops:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Valaki mérte a reggeli hőmérsékletét reggelente, mikor terhes volt? Ha igen, akkor legyen szíves válaszolni arra, hogy nagy baj-e, ha eddig reggelente 36,6-36,8 volt a hőmérsékletem, (az elmúlt 2 reggel nem mértem) ma reggel pedig 36,3 lett?!
Délután megyek orvoshoz, de addig meg fogok őrülni, hogy jelent-e ez valamit, mivel egész éjszaka alig aluttam úgy fájt és görcsölt a hasam! :( :? :cry:

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Csilla!

Sosem mértem a hőmérsékletem így passz. Vegyél tesztet hogy megnyugodj. Én nagyon sokat görcsöltem és véreztem is, főleg az elején. A 12. heti uh-ig nekem volt 8 uh!!! Szóval nyugi! Vegyél be magneb6-ot ha még görcsölsz. És ágynyugalom. Nekem ezt adták ki parancsba, és semmi emelgetés, ideggeskedés, cipekedés. Ja ha nem szedsz vitamint akkor egy szem E-vitamint is bevehetsz 200 mg-sat. És sok, nagyon sok: napi 1000-1500 gramm c-vitamin, méh erősítő, kisebb a vetélés kockázata állítólag. Nekem ezek voltak. Majd a doki írt fel sárgatesthormont amit a 12.hétig kellett folyamatosan szednem azt is a vetélés ellen. Ja én a buszra sem szállhattam fel a rázkódás miatt. Kemény menet volt, próbáltam nem izgulni de folyamatosan stresszeltem meg sírtam hogy nehogy elmenjen a manó. Ja, beszélgess hozzá, győzd meg arról hogy érdemes köztünk maradnia, nagyon jó anyukája leszel..... Remélem ott van még a pocidban, kitartás!!!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jav.: bocsi nem 8 hanem csak 6. de az is sok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Gabó!

Ne ilyeszgess hogy nemsoká szalad :shock: belegondolni is rossz, kész fogyókúra lesz :lol: persze aminek jönnie kell hagy jöjjön :lol:

Alukáztatok az éjjel? Mi igen :lol: és nem kelltünk csak fél4-kor, aztán 5-kor és most megint alszanak a fiúk :lol:

Jár hozzátok mégaz Anna? Nálunk ezer éve nem volt, 2 és fél hónapos volt a Ricsi mikor itt volt, az oltáson igérte most hogy jön a héten. Tuti hogy ma jön, vendégeink lesznek :evil:

Mi is használunk orrspray-t, a sterimar-t csak hány tőle a Ricsi!!! Így ha nem muszály nem használom, nem volt gond ha anélkül szívtam csak nem mindig jönki, és akkor fellazításként fújok. Újra megfáztunk, jó mi? Majd télen leszünk egészségesek :lol:

Még nem használjuk a karikát, bár már szépen és sokáig megül a Ricsi támasztással. Várunk még egy-két hetet, hagy erősödjön a háta még.

És kúszunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez már egyértelmű kúszás!!!!!!! Popó fel + egyik láb behajlít + egyik karral kinyom félig és előre tolja magát a lábával :lol:

Itt a vendégek, pszi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla!
Kérlek jelentkezz!
Tudd, hogy bárhogy is van úgy van jól!
Ha elment volna, de bízom benne, hogy nem megnyugtatásképpen elmondom, hogy Flóra előtt én is elvetéltem, de 1hónap múlva újra terhes lettem!
Ja és a hődet nem érdemes nézni, mert minél melegebb van annál lejebb megy a test hője, így védekezünk a nagy meleg ellen!
ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍrj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Móni!
Nálunk utoljára akkor volt az Anna, amikor Flóra 5 hetes volt, azóta csak utcán konzultálunk, ha találkozunk!


Ma voltunk a dédiéknél és rendesen elfáradtam, metom, hogyan fogom bírni ezt az ácsorgásos-menős időszakot, amíg megtenul biztonsággal járni! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Anikó!
Merre vagy?

Niki!
Jól vagytok?

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Sikeresen túléltem a dokit, a Pocaklakó 8 mm-es! Legközelebb július 11-én megyek vizsgálatra, remélem akkor is kapok UH felvételt, mert a mainak is tökre örültünk!
A tegnap éjszakai görcsökre a folsav mellett magnéziumot kell szednem.
Elvileg megírta az aszisztens a papírt a háziorvosnak, mehetnék holnaptól táppénzre! Most megy a kavarás, mert lehet, hogy előtte ki kellene vennem a szabadságomat, mert elég furi lenne, ha most 1 hónapig táppénzen vagyok, aztán 15 napig szabadságon, aztán megint táppénzen! Hétfőn jön a főnök, addig szabin van, én pedig nem szertném zavarni, nehogy kiakadjon!

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Na egyben vagytok még?????????? Van egy ismink aki tegnap előtt a jó kis frontoknak köszönhetően ment szülni :lol: Rád nem hatnak ???????????

Csilla!

Ha nem kapnál uh-képet, nyugodtan kérj. Vannak helyek ahol kérni kell, pl a Rókusban nekem sosem adtak és csak utólag tudtam meg hogy bizony akkor szolni kellett volna. Miért kell kivenned a szabit? Én 19 benmaradt szabival mentem el tp-re, majd ha visszamész dolizni kiadják, ha meg nem mész vissza akkor kifizetik. Aztán lehet hogy nálatok máshogy van :roll: Amúgy meg gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szupi hogy neked is van pocilakód :lol:


Gabó!

Akkor megnyugodtam hogy nem csak hozzánk nem jár a védőnő. Azért érdekes :shock:

Hogy alszotok???? Képzeld mi két napja nem kelünk éjjel, tíztől 3-ig alszunk utána kelünk 20 percre aztán visszaalszunk 6-ig. Olyan jó, bár egyáltalán nem vagyok kipihent, sőt még talán fáradtam is mintha nem aludnék ennyit. Még fejni sem kelek fel, majd meglátjuk mi lesz. Reggel akkora dudákkal kelek :shock:





Képzeljétek el tegnap mi történt velünk: Gondolkodtam egy kicsit hogy leírjam e de tanulságnak mindenképpen jó.
TEgnap délben kint ettünk a teraszon és addig a Ricsire apája vigyázott. A hintaágyon feküdtek és hintáztak. Egy pillanatra rámnézett a párom és mire visszanézett a Ricsi már koppant is a járólapon. Tényleg csak egy fejfordítás volt, ami kb. 2 mp. Gondolhatjátok mit éltünk át, a gyerek üvőlt..... Volt hogy az apja jobban sírt mint a gyerek. Aztán még puklink sincs, meg lila foltunk sem. Ráadásul felvittük azonnal a Ricsit az sztk-ba az épp rendelő gyerekdokihoz az meg olyan bunkó volt velem, hogy milyen felelőtlen vagyok, úgy leteremtett. Egy szónak is száz a vége, még egy másodpercre se hagyjátok magára a manót mert tényleg elég egy pillanat és már repűl is lefele.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla!!!
Ki ne vedd a szabidat!!!!
Menj táppénzre és a szabipénzt megkapod én is így csináltam, nekem a fákiszban mondták és a 28 napra 100ezer pénzt kaptam!
Ha kiírnak táppénzre akkor menj, mert kismamaként 9 hónapig lehetsz azon!
Nektek meg bizti jól jön a pénz, így hát KI NE VEDD A SZABID!!!!!!!!!!!!!!

Móni!
Jujj én mindíg attól féltem és félek, hogy Flóra leesik valahonnan ezért mint hülye szülő mindenkinek akinek manót odaadom elmondom, hogy nagyon fogja!
Persze nálunk a felállástól (és amikor nemtudott biztonsággal ülni, csak gyorsba felüllni) rengeteget esett hanyatt.
De, most megnyugtatlak!
Azért nő be a gyerekeknek akkor a kutacsuk, amikor már járnak, hogy az esetleges eséseket zuhanásikat megvédje a koponya, így még szabadon csúszkál a babák búbján!
Arra vigyázz mindíg, hogy éles és kiálló tárgy ne legyen a közelében!
Tegnap Flóra 2x is hanyatt koppintotta magát, de esküszöm vigyorgott és játszott tovább hanyatt fekve!

No meg nemtudjuk mindentől védeni!
A doki meg fogja be a lepénylesőjét, mert vagy nincs gyereke, vagy más neveli, ha doki lett!!! :wink:

Anikó!
csak nem azért tüntél el?!?!?

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Ha jön a baj akkor nálunk általában egymás után dögivel jön :cry:

Ma egy ujjabb "baleset" érte a Ricsit. Nagyon paráztam a multkor hogy letépi a tökösét úgy megrángatja néha. Na ma úgy elkapta és rántott rajta egyett hogy a tökije alulról ahol a tökije kezdődik, berepedt a bőr. Szegénykémnek felreped amikor kibontom a pelusból és pont pisilnie kell mert akkor ugye megnő egy kicsit és reped. :cry: áááááááááá utálom ezt a hetet

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyban függök a főnöktől, mivel elvileg augusztus utolsó napján lejár a szerződésem, de legutóbb abban egyeztünk meg, hogy ha szeptember 1-ig terhes leszek, akkor aláírat velem mégegy szerződést a szülés hónapjának utolsó napjáig, hogy hozzájussak minden anyagi támogatáshoz. Ha most elmegyek táppénzre, és bent hagyom a szabadságomat, akkor lehet, hogy megszünteti augusztus végén a munkaviszonyomat, és rosszabbul járok mintha kivettem volna. Van egy kolléganőm, akivel most veteti ki a szabadságát, mert szeptember 1-től táppénzen volt! Neki ki kell venni a 2006-os szabadságát is, mert azt mondta a főnök, hogy nem tudja kifizettetni!

Tegnap kaptam a dokitól egy papírt, hogy azzal írathattatom ki magam. Azon a tegnapi dátum szerepel, ezért elképzelhető, hogy meglátogatom vele a házidokimat, és elmondom, hogy ez van, szeretnék táppénzre menni, de előtte ki kell venni a szabadságomat. Meglátom, hogy mit szól hozzá, ha nem lesz jó neki ez a papír a szabim letelte után, akkor kérem majd másikat július 11-én!

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak! :(

rnecsi
 
 


Szia Csilla!

Nem tudom hogy a pedagógusoknak milyen juttatások vannak, de a egyszeri anyasági az jár ha van m.helyed ha nincs, a tgyás-t, gyed-et mindig a tavalyi, tehát az ez évet megelőző év alapján állapítják meg!!!!! Tehát ha tavaly volt melóhelyed akkor az akkor kapott fizud alapján számolják ki a tgyást és a gyed-et, a gyes meg megint csak alanyi jogon jár ami huszonvalahányezer csak. Gyed-et ha nem volt melóhelyed tavaly akkor nem fogsz kapni csak gyes-t.Tgyás nem tudom hogy alanyi jogon jár e. De a br. fizu 70 %-a azthiszem. A br.-ba beleszámolják a túlórákat, jutalmakat, stb. Így én pl. most több pénzt kapok mint amikor doliztam :lol: A határozott idejű munkaszerződés lejárata körüli tp-es balhét nem tudom de megkérdezhetem ha gondolod. Bár szerintem ebben majd többet tud segíteni a Gabó hisz "egy cipőben eveztek/tetek"


Gabó!

Nekem is az a parám hogy kiesik a kezemből, .... Páromat is azzal vígasztaltam hogy ha majd kétlábra áll sokkal magasabról vágja magát majd hanyatt. :lol:



Képzeljétek a kuki helyrejött :lol: Apa tegnap megnézte és azt mondta hogy á ez semmi, és mára már csak egy kis piros csík van ott. :lol: Bár a fürdetéskor úgy bántam vele mint egy hímestojással :lol:

Tényleg! Lányok! Ti mibe öltöztetitek a manót éjszakára????? Rajtunk már alig van valami. Tudom hogy ez gyerek függő, meg nálunk már most 28 fok van a szobában, de azért félek nehogy alulöltöztessem.


Gabó!

Szerintem azért tűnt el az Anikó :wink: VAnnak ám itt frontok :lol: jó kis baba kicsalogatósak :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla!

Nem csinálsz egy újjabb vonalzót ???? :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csilla!

Most gondoltam végig hogy te jövőre fogsz szülni így az ide év lesz az alap a számításnál. Hát tényleg lehet hogy kéne az a hosszabítás. Így passzolok, tényleg nehéz szitu. Gondoljátok át a pároddal a döntést.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Mielőtt bárkinek írnék szeretnék Csillához szólni!!!

Könyörgöm (és ha most megharagszol is rám) ne légy mááán íly elveszett!
Nekem 2006 augusztus31- ig volt a szerződésem, de azonnal táppénzre mentem, majd mikor lejárt a következő lehetőségeim voltak (és vannak neked is), hogy biztosított légy és kapj mindent a babázás alatt!
HIDD EL EZT AZ UTAT JÁRTAM VÉGIG!
Vagy elmész munkanélkülire (több pénzt kapsz mint fizut :wink: ), vagy még tartatod magad táppénzen, persze mivel te jövőre szülsz az előbbi megoldást kell választanod!
Majd megkapod a szabipénzed is és minden mást!
Hidd el a főnököd nagy ívben leszarja, hogy te rendi vagy vagy sem, mert ő baromira nem az és az is tuti, hogy nem bánod meg, viszont elesel egy csomó mindentől, ha a jószándék vezérel!!!
ISTENEM Csilla csak segíteni akarok és ne halgass a bunyevác főnöködre, hisz mind csak magának akar jót és soha nem a dolgozóinak (sajna még mindig nem nyugaton vagyunk)
Én bizony megtanultam nem szívbajosnak lenni és hidd el nem hogy utál, hanem még előadást is tartottam az óviban mikor Flóra 2hós volt és kaptunk egy csomó ajándékot!

Minél jobban látja rajtad a bizonytalanságot és jószívűséget, annál jobban kihasznál!NE HAGYD MAGAD!
Remélem nem sértődtél meg, de föl húztam magam a főnöködön, mert nekem mind a kettő helyen ilyen volt.Lehet, hogy egy kaptafára készültek?


Móni!
jajj az a drága kis tökös, hááát mén csiná' ilyent!
Kérj valami krémet rá, de lehet, hogy jó a neogranormon is!
Nekünk hála az égnek most jó volt az éjszakánk!
Ja és minket is ért ám baleset, mivel Flóra lendületből feltérdelt, olyat esett az arcára, hogy feldagadt a szája és belül egy kicsit felrepedt!
Úgy meg tud ilyedni, hogy levegőt sem vesz, így nekem a vígasztalás azzal kezdődik, hogy megrázom, vagy bevizezem az arcát, hogy vegyen levegőt! :shock:
Szóval őp is esik-kel, de szerintem ez afront miatt is van!
Majd még jövök!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Szia Gabó!

Szegény Flóra :cry: Bizti fájt neki de gondolom nem nagyon izgatja azóta :lol:
Akartam kenni a tökit de mára már teljesen begyógyult magától :lol:

Teljesen megvadult a Ricsi! Csíp, harapdál pedig még foga sincs. Ja és kiszívta az arcomat. Van rajta két akkora lila folt mintha megvertek volna :lol: Nézett is a szomszéd :lol:

Nem tudom mi van a Ricsivel de annyira anyás lett. Nem tudom magára hagyni egy percre sem mert sír. Most odatoltam a kiságyát a tükör elé és úgy jól elvan magában. Beszélget a másik babával :lol: Meg rugdossa a szekrényajtót :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Miért haldoklik ez a topik????? Hahó!!!!!!!! Tessék írni!!!!!!!!!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Azért írok hátha valaki befut.

Nálunk a fiúk befoglalták a nagyágyat és alszanak, így én max a földön vagy a kiságyban tudnék aludni. :?

Voltunk ma a budaörsi auchanba és babaruha kiárusítás van. 500 és 1000 ft-okért olyan jó együtteseket lehet kapni. Vettünk egy csomó rucit a Ricsinek mert már 80-as a méretünk :shock:


Anikó!

Na, gratulálhatunk? :wink:


Niki!

Tejcsivel hogy álsz?


Csilla!

Na hogy döntöttél, mi lesz???? Nagyon el vagy tűnve. Remélem minden ok.


Gabó!

Hogy s mint? Bírod még szusszal? :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam feljövök egy kicsit, míg anyukám babázik (mert itt vannak a faterral)!

Jajj remélem nem bántottam meg a Csillát és nem azért nem jelentkezik, de én tényleg a legjobbat akarom neki és mivel szó szerint így mentem végig mindenen, mint ő, ezért gondoltam, hogy segítek,persze úgy is neked kell döntened! :wink:
És bocsi, ha megbántottalak!

Móni!
naggyon fáradt vagyok, de van remény...
Ugyanis a bal alsó foga kibújt és remélem, ha az első kettőn túl leszünk, talán jobbak lesznek az éjszakáink is, mert a fáradtságtól sokszor kifejezni sem tudom magam!

És most kapaszkodjatok meg...!
Lehet, hogy terhes vagyok és akkor köszönhetem a csodás gyógyszernek!
Pedig megmondom őszintén, tuti kibuknék, mert nem hiszem, hogy kibírnám!!!!
Persze, ha annyira akar jönni jöjjön, de...
lehet, hogy elítéltek ezért a gondolkodásért, de már nagyon lemerült a duracellem.
Kiszámoltam, hogy ma éjjel megszakítással persze elöször aludtam 1órát, majd még egyzer egyet, majd felet, majd kettőt! :roll:
A 7 hónap alatt egyszer sem aludtam 3és félóránál többet!

Szóval mi lenne a kis magocskával ilyen ideg állapotomban?

Na mindedj, azért reménykedem még abban, hogy megjön... :roll:

Anikó!
Tuti babázol! :lol:

Niki!
Jól vagytok?
Sikerült Noelt a kiságyába szoktatnod?

Kép
gabriel79
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: