Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tűntem el, de még mindig a költözködés... Kép

Erika!
Rendben! Kép Találkozzunk 10.30-kor. (Kilenc, fél tízig fejek, tíz körül eszik a gyerek, utána mi is ráérünk ebédig.)

Sidney!
Igazából azért húzódik így a költözés, mert a férjem dolgozik, s csak apránként hordjuk át a holminkat. Lehetett volna úgy is, hogy később jövünk, de egyszuszra. Azért választottuk ezt a körülményesebb megoldást, mivel panelban laktunk, s Rákoshegyen a gyereket könnyebben ki tudom vinni levegőzni, ill. ha a férjem nem ér rá, az anyósoméknak ne kelljen utazniuk, hogy vigyázzanak Jázminra, amíg fejek.
Rákoshegyre "visszajáró lelkek" vagyunk, már több nyarat töltöttünk itt. Én is szeretem, hogy egy kicsit "vidékies". (Remélem, ezzel senkit nem bántok meg!) Jó a csönd, a nyugalom, s hogy itt még beszélnek egymással a szomszédok. Szerintem csak ilyen környezetben (és ilyen zöldben) szabadna kisgyereket nevelni. (Laktam korábban a belvárosban is, saját bőrömön tapasztaltam a különbséget! Andi78, Erika, értem, mire gondoltatok pár üzenettel feljebb!)
Más: Azért, mert nem vagyunk közvetlen szomszédok, még találkozhatunk! A CBA nincs olyan messze tőlünk! Kép (Ugye azt írtad, ott laksz?!) Különben is, mindjárt itt a tavasz, s irány a játszótér! Kép

Jó éjt mindenkinek, írjatok!

Üdv:
Mary
mbrego
 
 


Sziasztok!

Mary! Akkor most Ti nem végleg költöztö Rákoshegyre? Ha már nem fogsz fejni akkor mentek vissza a "panelba". Eddig hol is laktatok? Persze hogy nem vagyunk messze egymástól. Mi sokat szoktunk játszózni. Eddig Johanna miatt, de idén már gondolom Bulcsú is élvezni fogja. Majd szaladhatok két felé. Hiába 4 éves már Johanna azért rá is oda kell figyelni. Én szeretem látni hogy mit csinál. Én már csak ilyen aggodó anyuka vagyok. Tavaly jó volt a babakocsit odatoltam mindig ahol Johanna játszott. Kár hogy így szétszórták a játékokat ezt egy kicsit szerintem elbaltázták. Nem tudom ki tervezte, de az biztos hogy nem sok időt töltött játszótéren a gyerekeivel. Na mindegy. Állítólag körbe fogják keríteni. Kíváncsi vagyok rá. Majd biztos választások előtt belehúznak egy kicsit.

Erika! hazaértetek? Kinyaraltátok magatokat? Majd írd meg milyen volt a farsang. Johanna szombaton szülinapi bulira hivatalos. Már megvettem az ajándékot remélem tetszeni fog az ünnepeltnek.
Megyek lefeküdni. Jó éjszakát Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok !!!

Itthon vagyunk , csak kicsit sok lett a dolgom . Egy huzamba mosok, pakolok. Viszont mire haza értünk Após meg csinálta a konyhánkban a falra a csempézést,nagyon szép lett. A barátainknál nagyon jól éreztünk magunkat.
Dorka nagyon jókat játszott a 8 éves nagy lánnyal.Szinte egész nap alig láttam. Mesivel kicsit macerás volt,mert állandóan lépcsőzni akart.Viszont most már nagyon ügyesen tud közlekedni .
A farsang az oviban nagyon jó volt.Délután 2 órát én is bent voltam különböző játékokat játszottunk a gyerekkel.A jelmezek is helyesek voltak .
Johanna ,hogy érezte magát a bulin? Dorci is volt már egy szülinapon .Annyira furi , hogy már ilyen nagyok . Enyém gyereknek már szerelme is van,a farsangi bulin táncoltak is.És úgy láttam a vonzalom kölcsönös.

Mary !

Örülök , hogy itt voltatok.Remélem jöttök máskor is.

Sidney veletek is szívesen talcsiznánk , ha valamikor ráértek.
Tényleg a többiek hol vannak ?
Na megyek vasalni , már nagyobb a kupac mint Mese gyerek.Ja és a párom már furcsán krákog és nem fáj a torka. Gondolom jönne ide játszani.

Puszika Erika
mancsimanó
 
 

 
 

Sziasztok!

Jól érezte magát a bulin.
Johannának is van oviba szerelme. És tényleg nagyon helyes kisfiú. Jó ízlése van a csajszinak. Hát már jó lenne találkozni. Ma pont felétek sétáltunk. Megnéztük az utcátok legnagyobb házát, hogy milyen beszínezve.
Teljesen pang ez a topik. Én minden nap jövök általában. Csak akkor nem ha már nagyon késő van.
Na mindegy. Próbálok írni privit, nem tudom hogy itt lehet e.

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, én is igyekszem naponta megnézni a hozzászólásokat, de gyakran nem jutok ennél tovább, válaszolni már nincs időm. Kép Jázmin most próbálgatja a járást, már nem marad ott, ahová lerakom. Nagyon kell figyelni rá, mert utánam jön négykézláb, majd feláll s olyan dolgokba is kapaszkodik, amelyek nem tartják meg, s hatalmas esés lesz a vége. Néha elfelejti, hogy nem tud egyedül állni, elenged mindent, elgondolkozik, s mikor ráeszmél, mit csinál, popsira huppan. Kép Velem persze legtöbbször felveteti magát, de ha valami nagyon érdekli, támaszkodva odalépeget.

Erika!
Jól éreztük magunkat Nálatok, remélem, megismételjük a "randit" máskor is.

Sidney!
Most csak röviden válaszolok, mindjárt mennem kell fürdetni és utána fejni:
Egyelőre itt maradunk Rákoshegyen (min. 1 évig), utána vagy beépítjük a tetőteret mint Erikáék, vagy keresünk egy eladó kertes házat. Én örülnék, ha itt, a környéken sikerülne találni; hogy melyik variáció valósul meg, azt majd a családi kupaktanács dönti el, ha aktuális lesz.
Nem lakótelepen laktunk (Vidéken, de nagyvárosban nőttem fel, borzalmasnak találom a fővárosi lakótelepeket, a zsúfoltságot.), egy Rákoshegyhez hasonló, '20-as években épült nyaralók közé beékelt 3 lépcsőházas, saját, zárt kertes, négyemeletes panelban laktunk a XVI. kerületben. Oda már biztosan nem megyünk vissza.
Olvastam, hogy sétálgattok napközben. Ha van kedved, egyik hétköznap délelőtt szívesen csatlakozunk Hozzátok: Jázmint nappal babakocsiban altatom.

Mára ennyi, puszi mindenkinek!
Remélem, újra többen leszünk!
Üdv: Mary
mbrego
 
 


Sziasztok! Megbeszélhetünk majd valamit, de a hetünk már tök zsufi.
Örülök hogy itt maradtok. Azt hittem csak ideiglenes. Megyek. Edian

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Csajok !!!

Úgy tűnik már csak 3-an cseverészünk.

Mary !
Édes lehet a pici lány .Jó hamar elkezdet járni.Elég fárasztó ez az időszak amikor még nem tudnak rendesen fel állni .De lesz ennél rosszabb is Mesi most mindenre fel akar mászni.Állandó pánikba vagyok mikor esik le a székről,ágyról,asztalról.Másik nagy szenvedélye lett a kukázás.Holnap megyünk vele Dokihoz ,még nem kapta meg a 15 hónapos oltást.Majd 1 hónapot csúsztunk vele.
Előre félek bizti nagyon fog visítani.Iszonyatosan ki tud borulni.Örülnék ha jönnétek majd valamikor,de egy kicsit megfáztam .Remélem hamar túl leszek rajta.

Sidney!

Megnéztétek az utcánkban a nagy házat? Gondolom arra gondolsz ami majdnem az utca végén van.Állítólag 1 pasi vette meg és egyedül lakik .Kíváncsi lennék milyen belül . Dorkának eddig a szőke pasik jöttek be a mostani barna hajú . Viszont a lányom is a rossz fiukra bukik .Ezt vajon kitől örökölte ? Jó nektek,hogy zsufik a hétköznapjaitok .Mi elég egysíkú napokat élünk,de nem sokára tavasz és mehetünk csavizni.Ma már nagyon szép idő volt Mesi az oviba is gyalog jött .Nagyon élvezte a pocsolyázást.

Na megyek nézek még egy Lostot ( letöltöttem a 2.évadot) elég érdekes,de azért nézem.

Sziasztok Erika
mancsimanó
 
 


Erika!

Mi is ma megyünk dokihoz 1/2 3-ra.

Benézek naponta többször is, de tényleg lankadt a lelkesedés.Kép

Viki
malvinka
 
 


Szia Malvinka !

Te eddig Gviki voltál ugye ? Ti,hogy vagytok ? Te se nagyon írogattál mostanában.Mi 3-ra megyünk Dokihoz ,sajna nem valószínű hogy össze futunk.
Na megyek pihizek amíg Mese alszik.

Halihó Erika
mancsimanó
 
 


Cijjasztok!

Rég jártam már erre...de csak azért,mert nem ment ez a topik.Ma gondoltam benézek,s erre tessék,lettetek egy páran Kép
A kisfiam márc.8án lesz 6 hónapos.
A Vasút soron lakunk(Cinkotai útnál) Ti merre laktok?mert ameddig visszaolvastam nem derült ki Kép
Teszek fel egy mostani képet.
puszika
Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!
Elrontottam az azonosítót véletlen kettő is van de maradok a GViki-nél a Malvinka csak azért lett mert ahova írtam sokáig túl sok volt a Viki így keveredtek a dolgok.

Sajna rossz hírekkel jöttünk ki a dokibácsitól, Zsani nem gyarapodik megfelelően (megint ez már volt 4 hósan) pedig eszik rendesen (szerintem).
Holnap (bocsi) pisigyűjtés aztán leadni a Medicalba. Amúgy azt mondta az általános állapota jóKép 68cm hosszú.

Christinbaba!
Mi Rákoshegyen lakunk.

Megyünk pénteken!
gviki
 
 


Sziasztok!

Erika! azt azt. Szerintem ő építtette és nem vette. Mi láttuk belülről, hát mit mondjak van ami tetszett van ami nem. azért szívesen elfogadnám. Csak a házvezetőnőt nem biztos hogy tudnánk fizetni. Két gyerek mellett meg azt hiszem megenne a kosz minket.

Gviki! Cayenne néven is te vagy? Mert akkkor már máshol is találkoztunk. Bizti jó volt a mérleg a rendelőben? Én Johannával jártam egyszer úgy hogy a mérleg szerint még vissza is fogyott. Aztán kiderült hogy már merülőben volt az elem.
Mondjuk egy ált.vizelet vizsgálat nem fog megártani. Biztos nem lesz semmi. Ne idegeskedj.
Egyébként mizuj? Jártok usziba?

Christin! Nagyon szép a babád. Mi Rákoshegyen lakunk. Remélem most már megint gyakrabban fogsz írni.

Jó éjszakát mindenkinek Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Anyukák !!

Gviki !!

Remélem nem lesz semmi bajotok. Mese is mindig nagyon keveset hízót .A táblázat szerint mindig az alsó határon volt. Amióta nem tápot hanem tejet iszik azóta egy kicsit jobb a helyzet. A tegnapi mérés szerint 9170 g és 16 hónapos. Az viszont jó,ha a gyerkőc jó kedvű és szerinted eleget eszik akkor biztos nincs nagy baj. Lehet hogy ő ilyen típus.
Majd pénteken megdumcsizunk a dolgokat , de tényleg ne idegeskedj.

Sidney !!

Akkor rossz infokat kaptam a házas pasiról. Én szerintem nem is szeretnék egy ilyen nagy házban lakni. Kergethetném benne a kölyköket és nehéz lenne őket szemmel tartani.Ti nem jöttök pénteken ?

Kristin !

Üdv itt ! Szerintem mi még nem találkoztunk.
Mi is Rákoshegyen lakunk ahogy a többiek .
Jó húsban van a kislegény sacra kb.annyi mint az én 16 hónaposom.A képen olyan mintha már tudna ülni.

na megyek a lányok nagyon visítanak . bocsi ha valamire nem írtam

Sziasztok Erika
mancsimanó
 
 


Szijjasztok!

Huu,rákoshegy az "messze" van tőlünk?
Ne hari még nem tudom,így télen nem nagyon tudtunk még mászkálni.
Tavaly okt. költöztünk ide,s nem nagyon ismerem a 17.kert(még)
Ha esetleg szerveztek közös sétát asszem beneveznék Kép

Mancsimanó Chris tényleg nagyon nagy,akkora mint egy 1 éves Kép
Hosszú is nagyon.mondjuk apa majdnem 2 méter,én meg 176 vagyok.Szóval nem is csodálom Kép)

puszika

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Erika! Hát tudnátok bújócskázni az biztos. Emese és Dorka jól kijönnek egymással? Dorka bent alszik az oviban?

Christin! Nem vagyunk olyan nagyon messze. Busszal is kb 10 perc ha meg van kocsid akkor meg tényleg ripszropsz itt vagytok.
Rákoshegyen egyébként szerintem az is tök jó hogy jobban megmaradnak az ismeretségek. MI pl Erikával babamasszázsról ismerjük egymást most már vagy 4 éve. Sajna ritkán találkozunk, de ha összefutunk tök jókat dumcsizunk. Már jó rég találkoztunk!!!
De most legalább itt tudunk értekezni.
Pénteken nem megyünk. Mi sose voltunk nagy babaklubosok. Valahogy ez kimaradt az életünkből.
Jó éjszakát Nektek Edian

Kép
Kép
sidney
 
 


Sidney!

Igen én írok az nlc-be Cayenne néven az itteni nicknév foglalt volt. Kép

Erika!
Úgy néz ki sőt boztos, hogy holnap nem megyünk este ki kellett hívni az ügyeletet mert nem bírtuk letornázni a Zsani lázát.
Délelőtt voltunk dokinál 38,8 volt akkor de nem volt semmi egyéb tünete "csak" a láz. Aludt egész nap aztán este megállás nélkül sírt a láza 39,9 lett hűtőfürdő sem sokat segített. Hát a torka begyulladt rendesen kapott Zinnat-ot, de kihányja amúgy is menni kellene vissza a dokihoz ma a laborral, így iratok vele valami mást.


Tiszta peches vagyok ezzel a babaklubbal vagy nekem jön közbe valami vagy a gyerek betegszik meg. Sebaj előbb utóbb megyünk, de talizhatnánk is majd valamikor a játszótéren mondjuk? Ha jó idő lesz. Ez mindenkinek szól akit érdekel!Kép
gviki
 
 


Sziasztok!Nagyon jó látni, hogy így pörög a 17. kerületi topic.Én Észtországból, Tallinnból figyellek titeket (remélem nem baj), mert eredetileg 17.kerületiek vagyunk a férjemmel, meg a 15 hónapos babámmal, Szonjával.Tegnap már nagyon hiányzott nekem a magyar valóság...Valószínűleg négy évig maradunk, tovább biztos nem, nyáron megyünk haza.Régen,még otthon, fél éve, írtam is a topicba, de aztán annyira hanyagolta mindenki, hogy nem láttam értelmét.Aranyos ez a kis csapat...
Dorka
chopin
 
 


Szia Mindenki!

De jó, hogy újra sokan vagyunk!Két napig nem tudam benézni, s rendeteg üzenet jött! Kép

Christinbaba!
Mi is Rákoshegyen lakunk (nem rég költöztünk ide), Erikáékkal szemben. Van egy hét és fél hónapos kislányom, Jázmin, aki nagyon élénk, sokat kell vele foglalkozni, ezért ritkán jutok gépközelbe, legalábbis annyi időre, hogy válaszolni tudjak. Ráadásul a leányzó már lépeget, szóval minden percben rajta kell tartsam a szemem.

Chopin!
Én is akkor kaptam kedvet a topikhoz, amikor láttam, hogy milyen sokan írnak ide. Amikor már tudtam, hogy Rákoshegyre fogunk költözni, benéztem, itt "leveleznek-e" a kismamák. Szerintem is nagyon jó, hogy így összetart a csapat! Kép

Gviki!
Ne aggódj, biztosan nincs komoly baj! Drukkolunk Nektek!
A következő babaklubba biztosan el tudtok majd jönni!
Nem tudom, milyen messze laksz tőlünk, mi szinte minden délelőtt tudunk sétálni, mert Jázmin babakocsiban alszik.

Erika!
Holnap megyünk együtt a babaklubba? Jó, ha 10-kor találkozunk?

Sidney!
Szólj, ha van időtök, kedvetek sétálni vagy játszózni! Kép


Ma voltunk a dokinál tanácsadáson a babaával. Megint kiderült, hogy Jázmin "kicsit" élénkebb az átlagnál. Amikor vizsgálta az orvos, persze üvöltött, mint a sakál, de mire végeztünk az adminisztrációval, nem akart eljönni, mert érdekelte a sok színes "micsoda" az orvosi asztalon. Öltöztetni és visszafogni csak a párommal ketten tudtuk, mert feltétlen át akart mászni a két pelenkázóval odébb csendben fekvő (!) babához. Hát igen! Lehetne egyszerűbb is! (Nem panaszkodni akarok, büszke vagyok a lánykára, csak néha nagyon fáradt vagyok! Kép )
Kíváncsi vagyok, hogy viselkedik majd a babaklubban. Most megyünk először!

Üdv: Mary
mbrego
 
 


Mary!

A Jósika u-ban lakunk (Bocskaival párhuzamos).

A laborja jó lett, trokgyuszit szedett össze kapott másik gyógyszert Cedax ezt már elfogadja és meg is marad benne. Láz már "csak" 38,2.
gviki
 
 


Sziasztok !!

Csak gyorsba jelentkezem .Nemsokára haza jön emberem és vacsit gyártunk.

Chris mama !!
Szerintem se laksz túl messze tőlünk.Mi jó időben szoktunk arra csavizni. A Pesti úton van egy fa játszó / biztos láttad már / oda szoktunk menni ,ha már egy kicsit melegebb van. Nyáron majd felfedezitek a környéket.
Tényleg nem csoda , hogy a legényke ilyen nagy ,ha a szülei is jó magasak. Én törpe vagyok nem érem el a 160 cm se.Remélem a lányaim magasabbak lesznek .

Sidney !!!

A lányok nagyon szeretik egymást .Dorka anyáskodik a pici felett pl.fürdés előtt ő vetkőzteti le,megkeresi neki a pokrócát,gyakran ő szokta etetni . Viszont nagyon össze tudnak veszi a játékokon, egymás kezéből kapkodják ki a dolgokat és persze mind a kettő visít mint akit nyúznak.
Összességében szerintem jó testvérek .
Dorka már első naptól bent alszik az oviban.Az ovo néniket nem zavarja , hogy én itthon vagyok és szerintem a gyereknek is jobb így.Mi amúgy hétvégén is alszunk ebéd után , Dorka nagyon nyűgös lesz d.u. ra ,ha nem alszik.És ő is korán kelő sajnos /rajtam kívül mindenki az/.
Nem is emlékeztem rá,hogy mi babamasszázsról ismerjük egymást. Jó régen volt . Lassan 5 éve,hogy itthon vagyok , gondom te is . Iszonyatosan soknak tűnik.
Te is írjál majd a gyerekeidről. Milyen tesók ? Kis ember miket csinál már ?


Gviki !!

Ti szegények tényleg nem jön ez össze nektek. Nekünk is volt már ilyen időszakunk / mikuláskor /, mindig volt valami .Nyárig csak össze hozzuk ezt.Jobbulást Zsaninak reméljük hamar meggyógyul.

Szia Dorka /Chopin / !!

Üdv itt. Jó messze vagytok ,hogy kerültetek oda. Ott vannak más magyarok is. Írjál majd magatokról.

Mbergo !!

Holnap találkozunk.

Rólunk : Szörnyű éjszakánk volt.Emese nagyon rosszul aludt ,dobálta magát és sírdogált. Fél 6-kor pedig úgy döntőt,hogy reggel van, d.e. aludtunk egy kicsit ,de így is nyomi vagyok. Gondolom a fogait nővezti,még csak 5 bújt ki.

Én el vendégek jöttek Sziasztok Erika
mancsimanó
 
 


Szijjasztok!

Hol szokott lenni a babaklub lányok?

Lehet nekünk is inkább Rákoshegyre kellett volna költöznünk Kép
Bár ha jön a jó idő végre,akkor tudunk majd nagyokat sétálni,vagy max. elmegyek hozzátokig kocsival,s ott sétálunk veletek ;-)

Nem tesztek fel képeket a babáitokról?
Tényleg kinek mennyi idős?

puszika

KépKép
christinbaba
 
 


Mancsimanó!Mit is írhatnék?Ugyanúgy telnek itt is a napjaink, mint otthon.Egy park közelében lakunk, oda szoktunk járni sétálni, mint egyetlen fix program az életünkben.Három évig maradok itthon a gyerkőccel, most 15 hónapnál tartunk.Szonja kicsit több mint 11 kiló, 10 foga van.A tenger mellett lakunk és ez nagyon klassz.Dorka
chopin
 
 


ez egy pár napos kép .... Kép)Kép

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy kisregényt, de kivágott és nem küldte el a hsz-et.
Christin! nagyon szép a babóka. Jó husiban van.

Mary! sétálhatunk majd. Jó lesz ha már jó idő lesz és a játszón talizhatunk akár mindennap. Találkoztam a játszós barátnőkkel és már mindegyik alig várja a jó időt.

Erika! Bulcsú már megy és elég eleven. Állandóana nyomában vagyok. Szereti az ajtókat nyitogatni és csukogatni. Felmászik a kanapéra. Egy percre sem lehet felügyelet nélkül hagyni csak az utazóágyban. Szerencsére JOhannával nagyon szeretik egymást. Johanna szeret anyáskodni felette. Veszekedés még nincs, mert Bulcsú nem csinál még abból problémát ha Johanna elvesz tőle valamit.

Gviki! Gyógyuljatok meg hamar. Szegény Zsani még olyan picike. Én a babaúszást nem igazán merném bevállalni. Tavasszal kezditek?

Üdv.Chopin! Írjál nekünk, hogy Neked milyen lehetőségeid vannak. Kint van munkahelyed? Kapsz valami támogatást/mint itt a gyed/? Vagy már a babával mentetek ki? Vannak ott barátaitok? Kismama társak? El hiszem hogy a napjaid ugyanolyanok mint nekünk. Milyen időközönként jártok haza? Mikor jöttök legközelebb? Akkor esetleg találkozhatnánk.
Jó éjszakát mindenkinek. Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sidney!

Nem megyünk úszni, a doki nem javasolta én meg inkább "szótfogadok" neki.
Ha ihat forralatlan vizet akkor már inkább lehet vinni. nekem nem sürgős én csak azt gondoltam jót tesz de többet ártanék mint haszna van (ferőzésveszély, megfázás stb miatt)
gviki
 
 


Sziasztok!

Kedves Jázmin! Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából!! Ne haragúdj hogy csúsztam két napot, de tegnap tudatosult bennem, hogy van egy Jázmin babánk, de tegnap nem tudtam elérni a társalgot. Remélem meg tudsz bocsátani Nekem.

Gviki! Szerintem is jobban jársz ha még vársz az uszival. Főleg hogy pont most volt beteg Zsani. Tényleg hogy van? Gyógyulgattok? Vagy már talán túl is vagytok rajta?
Én ebben a járványos időszakban még babaklubba se mertem menni. MOst is inkább itthon van JOhanna és nem jár oviba. Persze az sem jó ha ilyen parázós az ember mint én. De úgy utálom ha betegek. Inkább megpróbálom elkerülni.

Jó éjszakát Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Szép jó reggelt !!

Én is bocsi Jázmin babának .Utólag is Boldog Névnapot Kívánunk én és a lányok.

Edina !!
Neked is Boldog Névnapot.
Tavaly én is alig vittem őket közösségbe,de Dorka már unatkozik itthon.Nagyon kell neki a vele egykorúak társasága. Mesi mellet néha teljesen vissza fejlődik.


Gviki!!

Remélem már nem vagytok betegek. Dorkával mi is jártunk baba úszásra . Õ mindenféle bőr betegségeket szedet ott össze ,két hónap után abba hagytuk.

Na megyek kávézni

Sziasztok Erika és a koránkellő csibéi
mancsimanó
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, már nincs láz de van helyette kiütés. Még nem tudni mitől holnap megyünk dokihoz addig is a Cedax leállítva.
Végre a közérzete is sokkal jobb és élénkebb sőt!

Puszi: Pöttyös Panni (Zsani) és Viki
gviki
 
 


sziasztok !!

Gviki!!
Örülök,hogy Zsani jobban van . Mi is voltunk pöttyösek orvosságtól .Gondolom azóta voltatok Doki bácsinál és adott rá valamit / mi Fenistil cseppet kaptunk, ha jól emlékszem/.

Hol van mindenki ???????

Sziasztok Erika
mancsimanó
 
 


Sziasztok!

Erika! Köszönöm a névnapi köszöntést.

Gviki! Mindkét gyermekemet kiütötte a Panadol Baby!!
Melegkiütésszerű pöttyök jöttek ki mindekettőn.
Doki bácsi mit mondott?

Most még mindig nem megyünk oviba, mert márc. közepén készülünk Harkányba és szeretnénk meglátogatni Pécsen barátainkat, ahol van egy kisbaba és szeretném ha nem lennének betegek a gyerekeim. Remélem így is lesz. Egyébként jól elvagyunk itthon.Van mikor az őrület határán vagyok, de azért még bírom. A hangszálaim néha megsínylik a helyzetet. Pl ma is.
Edina
K

Kép
Kép
sidney
 
 


Sid, Erika!

Egyenlőre ?-es az allergia bár a pöttyök elmútak már másnapra. 2 hét múlva súlykontroll végre elkezdett többet enni Kép.
Hétfőn jön a védőnéni mondtam neki mutasson 1-2 trükköt hogyan fejlesszem a Zsani mert most már 2 hónapja "leállt" bár a kézügyessége sokat fejlődött. Nagyon aktív nappal ált összesen 1 órát alszik.
gviki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy gondoltatok ránk Jázmin napra, s utólag is boldog névnapot kívánunk Edinának!
Nem tűntem ám el, csak most kicsit nyűgös időket élünk.
Jázminnak jönnek a felső metszőfogai, ezért sokszor felsír, fáj neki és nagyon nyáladzik.
Most fogunk áttértni a "nagylányos" alvásra, s ez is megviseli. Régen délelőtt 11-13 és délután 15-16 vagy 16-18 között aludt, de most ez már sok neki, este 11-ig "tombol" utána. Már kétszer aludtunk úgy, hogy délelőtt éppen csak szundikált 9-10 között, majd ebéd után (amit alig tudott kivárni az álmosságtól) 13.30-16 között aludt egy nagyot. Szerintem ez mindkettőnknek jobb lenne, de nem akarom siettetni az átállást.
Ehhez jön még, hogy esténként már valószínűleg nem elég a tejci, s elkezdtünk kanalazni vacsira, ami külön móka, mivel én akkor fejni szoktam, így apa etet.

Gviki!
Mi állandóan küzdünk a kiütésekkel: hol eltűnnek, hol újra megjelennek. A pöttyök természetéből adódóan gyermekem bőre makulátlan, hófehér, ha tanácsadásra megyünk a doktor nénihez, ám másnapra, de legkésőbb harmadnapra újból megjelennek. Most is ilyen cipőben járunk, a férjem holnap megy az újabb kenőcsös receptért. (Pedig a gyermek csak bio bébiételt és anyatejet kap! Mondjuk, amikor csak szoptattam, akkor is voltak anyatejes kiütései.)
Hát, így jár az a baba, akinek szőke, fehér bőrű anyukája van! Kép

Ne haragudjatok, hogy nem tudok minden nap írni, csak ritkán, de akkor hosszabban! Igekszem nem nagyon eltűnni. A babaklubba szeretnék rendszeresen járni, s ha kitavaszodik, játszózni is fogunk. Szerintem addigra Jázmin már járni fog, úgy sokkal érdekesebb lesz! Kép

Üdv: Mary
mbrego
 
 


Mary!

Örülünk, hogy jelentkeztél Kép. A pöttyök eddig nem voltak csak az első két hónapban.

Hát a spenót után a sóska se jön be a kisasszonynak de azért még próbálkozunk később hátha mégis rákap (a sütőtökkel is így indult ma pedig egyegész üveggel befalt (egyszerre! ez tőla szokatlan)rákapott az ízére.

P:Viki
gviki
 
 


Sziasztok!

Gviki! Johanna ugyanilyen "jó" evő volt. Utáltam az etetést. Szinte az egész napunk az evésből állt.
Szerencsére Bulcsú nem ilyen volt. Mondjuk most már őt is jobban érdeklik egyéb dolgok is.
Képzeljétek, hétfőn bevásároltam Prince Oliver badikból./nagyon jó árban/ Én nagyon szeretem ezt a márkát, mert nagyon jó minőségű. Ha érdekel valakit szívesen hozok Neki is. Iszonyú nagy a választék. Kicsit messze van a bolt. /Árpád híd/
De anyósomék arra laknak. Úgyhogy kellemest a hasznossal. Meghát értékhatáros a vásárlás./min.10e Ft/ Mondjuk, ha összeállunk ripsz-ropsz megvan.
Én is csak ilyenkor tudok nyugiban netezni, mert már alszik mindenki. Napközben nincs időm Hsz-ket írogatni, mert valamelyiknek mindig van valami kínja. Este viszont nem tudom megállni hogy ne nézzek be. Hát ez van jó későn fekszek le.
Megyek jó éjszakát Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!
Most éppen alszik a gyermek, szóval tudok írni.
Sid!
Én mostanában az esti fejés után még altahatom is Jázmint, örülök, ha 11-kor ágyba kerül, akkor már nem kockáztatom meg, hogy a billentyűk kattogására felébredjen.
Viki!
Te is bébiételt adsz Zsaninak, vagy főzöl?
Jázmin mindent rögtön elfogadott, kivéve a burgonyás dolgokat, de ma már azokat is megeszi, bár nem a kedvencei.
Imád enni, mostanában gyakran előfordul, hogy két üveggel is megeszik (valamikor tejci után), nem csodálom, nagyon sokat mozog. Egyébként nem kövér, inkább a karcsú babák közé tartozik.
Azt hallottam, érdemes odafigyelni, mit nem fogad el elsőre a baba, mert ösztönösen tudják, hogy mi nem (olyan)jó nekik.

Én is szeretnék spenótot adni Jázminnak, de nem találtam ilyen bébiételt. Ti hogy főzitek/főztétek meg a babáknak?
Gyerekkorom óta most ettem először spenótot. Az anyósom nagyon finoman készítette el: tejszínnel, füstölt sajttal. Így persze a baba nem kaphat belőle...

Üdv mindenkinek:
Mary
mbrego
 
 


Mary!

A HIPP-nek van spenót-burgonyával c. bébiétele, nálunk legalábbis nem jött be. Elég drága mint a ez a márka amúgy is, de egy próbát megér.
Mondjuk mivel a gyereknek nem jött be én ettem meg. Még jó, hogy 1-et vettem.

Viki
gviki
 
 


Folyt!

Bocsi most olvastam végig amit írtál. Vegyesen adok neki (főzök is, bébiételt is kap).Hát a krumpli nálunk se nyerő de valamivel összekutyulva már jobban megy.

Na megyek tanulni egy kicsit. Legalábbis megpróbálok Zsanitól ugyan tudok (8 óta alszik mint rendesen) csak hát kedvem az nem sok van.
gviki
 
 


Sziasztok!

Mary! A Kecskemétiben is van spenót krumplival.

Gviki! Jó tanulást!

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tippeket!
A Kecskemétiben nem találtam spenótosat az Auchanban, sajnos a Hipp nem jó, mert tejszínnel készítették, s nem adhtok tejszármazékot Jázminnak, így is van elég kiütése. (Ha a mostaniak nem lohadnak le pár nap alatt, komolyan fontolgatjuk, hogy szakorvoshoz megyünk.)
Vettem neki fagyasztot spenótot, megpróbálom megfőzni neki anyatejjel. Kíváncsiságból megpróbáljuk a gesztenyét is, majd almával keverem, s uzsira vagy tízóraira kapja a kisasszony.

Viki!
Jó tanulást! Tarts ki! Szeptembertől én is csalakozom hozzád, bár még fogalmam sincs, mikor lesz időm rá.

Mit szóltok a hóhoz? Szerintem gyönyörű (és furcsa, így, márciusban!) Egyébként én is lapátolom!

Üdv:
Mary
mbrego
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend.
Hát ez a hó nem semmi. Remélem hamar elolvad és jön a jó idő. Jővőhéten elutazunk és addigra jó volna ha sütne a nap.
Én is szeretnék menni tanulni. Valami könyveléssel kapcsolatos dolgot. Fel kell elevenítenem.
Mi még nem lapátoltunk. Majd holnap a férjem munka előtt. Este fürdire értünk haza és már nem volt rá idő.
Bulcsúnak jön a 4.dik foga.

Jó éjszakát Sid

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok !

Bocsi nem tudtam mostanában jönni.Mesi rajtam lóg szinte egész nap.Este meg a páromat nem lehet kirobbantani a géptől . Mi is küzdünk a fogakkal most jön a 6. Az éjszakáink is nagyon szörnyűek , sokszor kellek Mesihez és általában reggel 6 körül fel ébred és nyüglődik. Nem tudom,hogy lehetne leszoktatni a korán kellésről .Mi Dorkával aludnánk 7ig ,de nem nagyon tudunk a törpétől.Este viszont 8kor már esik össze.

Hó lapátolásban én is nagyon jó voltam este,de már nagyon elegem van belőle.
Baba kaját én főztem Mesinek nem nagyon ettünk üvegeset.

Mese elaludt a vállamon , megyünk alszunk egy kicsit.

Puszka Erika
mancsimanó
 
 


Mary!
Hova fogsz járni?

Pénteken jön valaki? Remélem most nem jön közbe semmi.
gviki
 
 


Mary!
Hova fogsz járni?

Pénteken jön valaki? Remélem most nem jön közbe semmi.
gviki
 
 


Sziasztok!

ERika! Látom Ti is jól álltok fogakkal. Bulcsú most tart a 4-nél. Nem tudom meddig fog így eltartani. Éjjel ő is fent van szopizik és általában alszik vissza. REggel 7ig általában alszik. Én még aludnék tovább.

Voltunk ma a postán. Egyre jobban sajnálom, hogy elment a kedvenc csajszik a postáról. Aki most van a csekkbefizetésnél az valami szörnyű. Azért szerettem ezt a postát mert olyan kis családias volt. Lehet hogy most már hanyagolni fogom. És ahogy látom egyre többen hanyagolják.

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok !!!!

Sid !

Én boldog lennék, ha hagyna a gyerek 7ig aludni. Sajnos nálunk ez a korán kellés hónapok óta tart . Most már ott tartunk , hogy fél7ig el van a saját ágyában /kiabál,kaparja a falat /.Ja és 11 és 5 körül még szokott tejet is inni.Nem is emlékszem hány éve aludtam egyben 5 óránál többet. Dorkát meg 5 körül az Apja áthozza a mi ágyunkba ,hogy tudjon aludni. Nálatok a két gyerkőc egy szobába alszik ? Nem ébresztik fel egymást ? A kicsi hányszor és mennyi időt alszik napközben ?
A postán volt egy szőke lány akit azt hiszem a tescos postán láttam a múltkor. Én nem sokkot járok befizetni,majdnem mindent utalunk.
Szoktál mostanában menni a túriba? Én ált. mindig megyek szombatonként amikor új cucc jön. Nagyon jó társaság jött össze.Most szombaton lesz új dolog. Nem jössz ?

Gviki !!

Valószínű megyünk , ha addig nem szedünk össze semmilyen bazit. Jó tanulást neked ! Pici lány jól van ? Milyen lett a vér vétel eredménye ? Doki bácsi mit szólt hozzá?
Voltunk a Medicalba csípő szűressen .Nagyon nem bírom a mamát aki ott van .Mesi természetesen bömbölt a Nyanya meg veszekedet velem,mert szét rántotta a Manó lábát ő meg rúgkapált és visított . Szerencsére mindent rendben talált és nem kell többet hozzá menni.

Mbergo !

Jól vagytok ?

Na megyünk pihizni ! Sziasztok Erika
mancsimanó
 
 


Erika!

Melyik turiról van szó? Én szeretek turkálni anyósoméknál szoktam menni mert olcsóbb (kg-os általában és angol az a turi). Persze nem ragaszkodom az angolhoz ha van jó itt is mennék.
Zsaninak nem kellett még vérvétel csak vizelet volt tök negatív lett. Ha nem gyarapszik megfelelően akkor megyünk vérvételre (sajna lehet, hogy az lesz de inkább nézzék meg nincs-e valami elváltozás).

Na az ortopéd ortopédus nyanya tényleg kiborító de mikor visszavittem kontrollra a csajszit egy pasas volt és nagyon rendes.Kép
gviki
 
 


Szia Gviki !!

Én is nagy túris vagyok,ez nálam a kikapcsolódás gyerekek nélkül egy óra nagyon jól tud esni. Ez a hegyi túri amiről írtam a gyógyszertár mellett. Bizti tudod hol van.Általában 2 hetente van új cucc. Az új ruhák 2600 Ft-ba a régi aszem 2200 .- . A lányoknak is nagyon jókat szoktam venni.Dorka amióta ovis mindig csinibe akar menni /ruha,szoknya/ ,Mesinek nem nagyon veszek semmit ,mert iszonyú sok ruhát örököltünk. A saját ruhatáramat is itt szoktam feltölteni , sajna a szülés előtti ruháim már nem jók ,van rajtam plusz 8 kg ez a két terhesség alatt maradt rajtam / 5 éve 47kg val lettem terhes Dorkával most 55 kg vagyok /. Új ruhák szombaton lesznek és 9kor nyit a túri.
Én mind a két gyereknél kifogtam az ortopédus nyanyát .Brrr
Hogy sikerült a kiscsajtól vizelet mintát szerezni?Nekem egyszer kellet Mesitöl amikor 2 hónapos volt , hát megszenvedtem vele.Az viszont jó,ha a pisi minta jó lett akkor bizti nincs nagy baja. Mekkora most Zsani baba ?

Na puszka Erika
mancsimanó
 
 


Erika!

Ismerem a turit csak még nem voltam bent (a kitett rucik nem jöttek be + rám se jöttek volna) Ezek kg-os áruk ugye?
A súlyomat inkább hagyjuk -sok- és nem a terhességtől Kép.
Vizelet mintát a gyűjtőzacsival sikerült. Ráragasztottam, és lazán ráraktam a pelust aludt 1 órát és mire felébredt lett eredmény és nem is folyt mellé (modjuk az oldalán alszik ami segített.

Zsani 19-én lesz 7 hónapos. (augusztusi a szentem)

Mi is örököltünk rucikat csak fiús ami nem baj de azért 1-2 csajszis cucc nem ártana.

P: Zsani és Viki
gviki
 
 


Viki !

Megint jó korán keltünk .
A kitett ruhák néha tényleg elég gázosak , de lehet jókat találni mindenféle méretbe és az ott dolgozó nő nagyon aranyos. Mindegy egyszer azért néz körül bent.Ezek kg-ós árak .
Dorka gyerek is augusztusi ő 17-én születet.Akkor a te lánykád is oroszlán ,nem könnyű velük. Bár 7 hónaposan Dorka még nyugis volt , aztán amióta jár és beszél azóta nyílt ki a csipája.

Megyek be nyomok egy pár kávét Erika
mancsimanó
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a turiba. Sajna ritkán jutok el, meg aztán most volt mindkét gyerek szülinapja és rucikat kértem mindenkitől úgyhohgy most jól állunk.
Viki! Én is nagyon sokáig nem mentem be. MOstanában kaptam rá a turi ízére. Ki lehet fogni jókat felnőttekben is. Sztem érdemes benézni.
Egyébként az Almásháza u-ban 200Ft-tal olcsóbb kilója, meg Keresztúron is. Én is nagyon szeretek turizni, de csak ha van időm. Gyerekekkelnem szeretek bemenni.

Erika! Erikához a Kavalkádba nem szoktál járni?

Rosszul viselném ha ilyen körán kelnének. Biztos nem irogatnék ilyen későn.
Jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: