Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Kata:-)
Köszönöm szépen a képeslapot, megkaptuk és tőlünk is megy egy nektek !

Nálunk zajlik a készülődés+ma készül el a konyha, még dolgoznak a mesterek, de szép lesz!
Az ajándék és minden megvan már, a legtöbbjét már be is csomagoltam.

Remélem mindenki jól van és biztos mindenki lázasan készülődik ! Kép

Nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket és boldog Új Évet kivánok (és azt is,hogy újra éledjen fel ez a topic!)

Sok sok puszi mindenkinek: Gitike
Giti
 


Sziasztok!

Most menten hülyét kapok!!!!Kép
Beírtam egy csomó mindent,err egyszer csak kilépett a gép a topikból!!!!
Na mindegy,kezdem előlről.

Szóval csak a LUSTASÁGOMKépKép nem engedte,hogy ne írkaj az elmúlt napokabn,de most mindent pótolok!Na jó,sokszor a géphez sem jutottam hozzá,meg volt egy csomó dolgom,pl ajándékot kellett még gyártanom karácsonyra.

Szuper volt a krácsony,megint visszaváltható fenyőt vettünk,nagyon szép kis fa.Párom elmélkedett a minap azon,hogymiért csak a szépeket veszikvesz(mert volt egy-két elég csálé köztük),erre mondtam,jövőre csúnyát veszünkKép.
Csak du sütöttem főztem,nem vittem túlzásba,nehogy rámenjen a nap.Volt paprikás-hagymás-tejfölös csirke(nagyon finomés egyszreű,ha kell recept leíromKép),tiramisu,madártej és alma pongyolában.
Este gyertyagyújtás és persze ott állunk kamerával,hogy fevegyük,egyetlen gyermekünk mit szól a karácsonyfához.Őkelme meg fogja magát és hátatfordít,bemegy a szobájábaKépKépKép!De azért aztán kijött és nagyon tetszett neki,be nem állt a szájaKép!
Este sétáltunk egyet és Bulcsúvégig a saját lábán jött,pedig ilyen még nem volt.Mindig két lépés után ment a babakocsiba.De most vhogy nem akartKép!Azóta elég sokat sétál így,nem csak a lakásban.

Kati

Na,hogy sikerültek a szalvétaképek????Nagyon szívesen segítek,de nálam okosabbak is vannak lent a szalvétás topikbanKép!Egyébkéntén most egész szalvétákat vettem és álmennyezetere ragasztottam őket és papírmaséból csináltam keretet,éppen ez szárad.Még néhány napig el fog tartaniKép.Kép.
Az esküvő jó volt és gyors,Bulcsú végigdumálta az egészetKép.Lagzi nem volt,mert mindekettőenk második esküvő volt,nem akartak nagy felhajtást,csak vacsizni ment a család.
Hát Nektek sem lehet semmi,ha Apa ennyit dolgozik,de gondolom most éppen otthon van.Kép
Nem tudom,mi lesz,ha Zsolti kimegy dolgozni tavasszal.Eleinte elég firu lesz,az biztos.De majd csak megszokom vhogy.
Kajálással már minden rendben van,de leginkább darabosat akar enni a drágám.A rántott karfioltól kezdve a sült húsig jöhetminden.Na meg persze az óüveges kaja.Főzeléket mostanában nem főztem neki,mert mindig a mienkből evett.Tegnap még a halászléből is kunyerált,aztán méltatlankodott,hgy csípKép.
Fogak kijöttek,asszem 11 van most,az egyik hátsó vmiért nem akar előbújni,de ami késik...Kép
Na,hogy álltok a lakással?Mi az év végén(mármint jövőreKép),vagy utána tavasszal szeretnénk nyélbe ütni.Már nagyon utálom ezt,mert egész végig az ünnepek alatt vki folyamatosan kopácsolt.És ez nem is meglepő,mert mindig ez vanKépKépKép.

Szilvi

Na,jó tudni,hogy egyben vagy mégKépKép!Azért olyan sokat ne dolgozz,mert itten nagyon lemaradsz nekem!!!!
Írj még erről a babaklubról!KépNálunk mindig vannak programok,most pl. volt adventi képeslap készítés,meg csillagot hatogattunk,de volt már előadás a babamasszászról,én akarok tartani a mérgező növényekről(ha gondolod,nektek is szívesen).Aztán vbolt adventi koszorú készítés,talán volt szalvétakép készítés is.Most jutott eszembe,hogy én tudok szalvétát hajtogatni asztalra ünnepekre,ezt is meg lehet csinálni.Egyébként nálunk is nehezen idult be,de ma már nagyon sok az állandó tag,nem panaszkodhatunk.
Van játdzóház nálunk a lakótelepen,du 4-ig van nyitva.Nem tudom,hogy mennyi,de januártól én is akarom vinni a Manót,hadd szokja a közösséget.Az is lehet,hogy elhalasztom tavaszra,.nehogy elkpajon vmi csúnyaságot,mert most nagyon csúnya influenzákról hallottam.Ha gondolod,megnézem Neked a telszámot.Más bölcsireől még nem tudok semmit. Katát akarjátok beadni?nehéz egyszerre dolgozni is ,meg figyelni rá,ugye?

Gitit

Na,milyen lett a konyha?Azért gyere ám gyakrabban a meló mellett!Kép

Anyapoc

Ui:Mindenkinek Kellemes Ünnepeket,ha a képeslapom nem érkezett volna meg!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép
Örülök, hogy egy kicsit kezdünk feléledni!Kép
Eltelt a karácsony. Bencének nagyon tetszett a karácsonyfa, többször elmondta az est folyamán hogy "szép a karácsonyfa"!Kép Ajándékoknak nagyon örült, ruhát, autót, elektromos motort, kockát, sátrat egyszóval mindent kapott. Bécivel ahogy járkáltunk az áruházakban és játékokat kerestünk, mindketten arra gondoltunk hogy de jó lenne most gyereknek lenni annyi szép dolog van.
25-én Anyósom jött délelőtt délután Apósomhoz mentünk. 26-án Balcsin voltunk és vasárnap hazajöttünk. Ennyi volt az ünnep. Szilveszterkor még nem tudom mi lesz. Vagy itthon maradunk vagy átmegyünk a barátnőmékhez de nincs konkrét elképzelésünk.

Giti: Nagyon szép lett a konyhátok biztosan!!!Kép Szép lassan megújul az egész lakás!Kép
Csemetéd örült a karácsonyfának? Biztosan sok ajándékot kapott. Nálatok hogy teltek az ünnepek?

Anyapoc: Örülök nagyon hogy rólad is hallani!!!!KépKép Úgy eltüntél, de meg van bocsájtva!Kép
Mikorra kell visszavinni a fát? Cserepes? Mennyiért adják?
Nagyon ari lehetett Bulcsú!KépKép Örült az ajándékoknak gondolom!KépNagyon ügyes hogy már kocsi nélkül sétálgat!!!Kép Nem is vittétek magatokkal a babakocsit a sétára? Meglátod milyen jó dolog hogy csak kézen fogod és mentek.
Mi is pár hete vittük le a babakocsit a pincébe mert már nagyon nincs rá szükség. Már 11 foga van???Kép Étvágya milyen? Válogatós vagy mindent megeszik?
A receptet természetes küldjed!!!!Kép
A szalvétatechnikás topicot böngészem amikor csak tehetem. Még ugyan az archívumnál tartok csak de gyűjtöm az ötleteket. Ezzel kapcsolatban csak annyit szeretnék tőled kérdezni hogyha nagyon apró mintás szalvétám van, vagy olyan a szalvéta hogy egybe néz ki jól akkor nem kell kivágni ugye? Egyben is fel lehet ragasztani?
Szép lehet amit most csinálsz majd ha raksz fel képet róla akkor szólj!!Kép
Drukkolok hogy sikerüljön a kéró. Sorház mellett döntöttetek végül vagy önálló ház lesz? Felsőörs mellett maradtatok?
Béci azt mondta hogy már a szülinapját az új lakásban akarja tartani az meg május. Úgyhogy valaminek hamarosan történnie kell.
Na már ennyit belőlem. Jók legyetek és vigyázzatok magatokra!!

Puszi: Kati
kfk
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Mi idén nagy, plafonig érő fenyőfát vettünk (és végre egyáltalán nem hullik a levele, igy nem kell állandóan a porszióval szaladgálnom) ) és Gergőnek nagyon tetzsett a fa.
Gergőnek leginkább a karácsonyi ajándékok bontogatása tetszett, a játékoktól nem jött túlzottan izgalomba. Sokféle dolgot kapott: Legót, fa készségfejlesztőt, autókat, tűzoltóállomást stb.
A legjobban a csillagszóró tetszett neki, abból legalább vagy 10-et kellett egymás után meggyújtani.
Az idei karácsony nálunk tökéletes volt, minden úgy alakult, ahogy szerettük volna. Kép

A konyhánk 99%_ban kész van, még apróbb-cseprőbb dolgok vannak, ami miatt jön az asztalos januárban. Szép lett és most legalább van egy csomó hely, úgyhogy bőven elfér minden. Kép

Anyapoc!
Bulcsú igazi nagylegény már. Egyedül lépked, sok-sok fogacskája van ! Gratula! Kép
Most nektek is szünet van a suliba, ugye? Gondolom ki is használjátok rendesen!
Csak az a kár, hogy nem esett hó, én úgy szeretem és olyan meghitt, hangulatos ha fehér a karácsony. NEmutolsósorban pedig a pöttömök is bizotsan élvezték volna a szánkózást és a hóember épitést. Legalábbis tavaly GErgőnek nagyon tetszett Kép

Én is örülök, hogy fellendülőben van a topik! Remélem az új évben is megtartjuk ezt a jó szokásunkat és rendszeresen irogatunk.

Ma nagyon ramattyul vagyok. Egyfolytában köhécselek (olyan, mintha valami folyamatosan kaparná a torkomat) és szerintem lázam is van. Kép Mindegy, már csak holnap jövök dolgozni és utána majd újévkor. Addig pihi van otthon. Kép

Kata!
Mi meg pont arra gondoltunk, hogy most már annyi féle-fajta játék van és néha a kinálat tömkelegében elvész az érték.
Gergőnek roskadoznak a polcok játékokkal és bármilyen furcsa, szinte alig játszik némelyikkel, hanem inkább fenyőtobozzal játszik stb. Mindennel ami nem játék, de a fantáziája segitségével azzá teszi.

Most mennem kell, még egy kicsit dolgozni!

Sok -sok puszi mindenkinek. És bár remélem addig még be tudok nézni, de ha mégsem, akkor BUÉK!

Giti
Giti
 


Lányok!

Sehol senki???? Kép((

Giti
Giti
 


Giti,
szia! Már 12 nap eltelt ebből az évből, és még csak azt se mondtam, hogy BÚÉK! Na de ami késik, nem múlik! Kép
Ide még nem írtam meg, hogy augusztusban, ha minden jól megy, kibővíthetitek a táblázatot! KépKépKép
Ezért meg is kérlek titeket, írjatok már egy pár sort a veszprémi kórházról, orvosokról, satöbbi, hátha úgy alakul, hogy ott jön ránk...Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Írtam én, de nem jelenik meg a listán...
kíváncsi
 
 


Sziasztok!!!Kép

Itt vagyok ám én is!!Kép Mindig nézegetem itt a topicot hogy történt-e érdemben változás de sajna nagyon ritkán váltunk levelet!Kép
Hát új esztendő kezdődött. Kinek hogy teltek az ünnepek? Voltatok valahol, vagy nálatok voltak vendégek? Ugye mindenkivel minden rendben van és senki sem beteg.
Nekünk sajnos a szilveszter nem volt valami örömteli mert reggel meghalt a keresztanyám és 6-án volt a temetéseKépKép
Még mindig járunk usziba, sőt kibővítettük egy zenebölcsivel is ami minden héten csütörtökön van. Nagyon tetszett!!!Kép
Egészségesek vagyunk, nem voltunk betegek hála az égnek. Hát ennyit rólunk!

Gitike: Ugye jól vagy? Elkapott téged is az a fránya nátha?
Jó nagy fátok volt. Nekünk talán másfél méteres ha lehetett de ennek is nagy sikere volt. Talán 2-án le is bontottuk mert Bécinek nem tetszett az illata. Befújtuk egy-két helyen műhóval és lehet hogy az nem jött be neki.
Nagyon sok érdekes játékot kaphatott a fiad. Majd előbb-utóbb sorra kerülnek a játékban az új darabok is. Lehet hogy akkor hirtelen nem tudta mivel mit kezdjen és melyikkel játszon.
Bencének szilveszterkor a peterdák és a tűzijátékok tetszettek a legjobban. Összerázkódott mikor durrogtak a peterdák de aztán elkezdett nevetni és kérlelte az apját hogy még!!!Kép
A konyhádat irigylem!!!Kép Nekem olyan pici a konyha hogy már nem tudom mit hova tegyek, hogy szelektáljak. Most már azonban nem költünk rá majd az új lakásra ha egyszer összejön.

Kíváncsi: Gratulálok!!!!!!!!!!!!KépKép Nem semmi!Kép
Mit szeretnétek kisfiút vagy kislányt? Nem is említetted a wiw-en!!!!!
A veszprémi orvosokról és kórházról nem tudok neked semmit írni, de szerintem Anyapoc és Szilvi adnak tanácsokat.
Boldog szülinapot kívánok a gyermekednek!!!Kép
Mikor jöttök végleg haza? Hol fogtok letelepedni, Veszprémben?

Na mára elbúcsúzom tőletek legyetek nagyon jók!!!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Kép

Nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi

Én tudtamKép.És Kelemennek bolgod hamarosan szülinapot előre is!

Giti

Gergőnek pedig boldog névnapot,bár kicsit megkésve!Kép

Lányok,hamarosan jövök én is újdonságokkal ,de most rohanok órára!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Na,akkor itt vagyok kicsit bővebben.

Hogy mentegessem magam,csak azért vagyok ritka,mert jövő héten félév zárás és annyi a dolgozat meg egyebek,hogy ki sem látszom belőle.Most is javítás helyett a billentyűzetet veremKép!

Nálunk is elteltek az ünnepek,minden szuperül sikerült.Még szilveszteri buliban is voltunk,Bulcsú pedig anyukáméknál aludt.Ettől kicsit féltem,mert még nem aludt idegen helyen.Illetve nyáron már próbálkoztunk ezzel,de akkor éjjel haza kellett mennünk,mert nem volt hajlandó aludniKép.De most,lássunk csodát,minden rendben volt.Kb hajnali 4-kor ébredt meg,akkor picit megnyugtattam(előtte nem sokkal értünk haza) és reggel 8-ig aludt édesen.Kép
Egyébként is szokásává vált,hogy 8-fél 9-ig alszik,így reggel sokszor nem is látomKép.De inkább aludjon csak!

A járást-futást tökéletesítettük,nagyon jó úton haladunk.Eljutottunk oda,hogy már egyáltalán nem akar a drágám a babakocsiban lenni,csak ha nagyon elfárad.Ezzel csak az a gond,hogy persze soha nem arra akar menni,amerre kelleneKépKépKép!Na de azért megoldjuk.Elkezdett felmászni mindenre,amitől azért néha kiver a hideg veríték,de többnyire hagyom,mert ezt is meg kell tanulni.Ügyesen kapaszkodik már fel a lépcsőre is egyedül,csak a fal mellett támaszkodik hozzá.És persze szeretné egyedül is,de ami nem megy....Kép Ilyenkor jönnek az esések stbstb...

Beszéd terén lassan haladunk,de újabban minden szót próbál utánozni.Egyes kezdőszótagokat már következetesen használ(mandarni-mma).Az APA-t próbálgatja (abbaKép),nekem természetesen mit mond???? Ccci(=ciciKép).Ez van.Egyébként kb 1 hete hagytuk abba a szopizást,úgy döntött az úrfi,hogy elég voltKépKép.

Voltunk betegek is,de szerencsére nem volt komolyabb gond.Nem volt senki lázas,csak ment az orrfújás/orrporszívózás.Annyi baja lett Bulcsúnak,hogy sajna nagyon letapadt neki a váladék,így Ambroxolt szedünk rá.de már majdnem minden OK vele.Persze mi is elkaptuk tőle és most éppen anyósom beteg.Alig tudtuk rábeszélni,hogy ugyan maradjon már otthon,mert így csak visszafertőz mindenkit.Kép.De nagynehezen sikerült,most Zsolti van vele otthon(mármint Bulcsúval).
Így sajna az influenza elleni védőoltást sem tudtk még bedatani neki,de remeélem,hamarosan.Bár már nagyon gondolkozom rajta,mert 1 hónap,amíg kialakul a védettség,addigra meg lemegy a járvány.Csak a mostanitól kicsit félek és hát ugye a munkahely elég rizikós....Kép

Kíváncsi

Majd írok priviben a kórházrólKép.

Kati

Na,akkor az eddigiekreKép:a fa cserepes volt,1500 Ft volt így,és nagyon szép,nem nagyon hullott a levele.Szt nagyon megéri,én képtelen vagyok vágott fenyőt venni,nem tudom,miért.
Már megvan a 12. fog is,semmi gond nem volt velük,egészen nagyon már, a múltkor tapiztam végig.Étvágy rendben ,bár ugye az elején kicsit furán evett,hol ezt,hol azt.Azóta meg mindent,már nagyon külön nem is főzök neki.Most belevetettem magam a jó kis babareceptekbe,magunknak is olyan főzök.Neki meg csak akkor külön,ha mi a városban eszünk.Csirke receptet majd elküldöm!Kép
Szalvéta:természetesen,ha az egész szalvéta tetszik,akkor egyben is fel lehet rakni.A keretek,amiket lehet kapni(illetve gipszöntvények) tk ilyeneknek készültek,azokra egész /fél/ negyed sz-t kell felrakni.Ha jól értelmeztem,erre kérdeztél rá.Én most kicsit leálltam a szalvétázással,mert éppen keresztszemezek és egy Michael Powell képet csinálok.Majd azért azt is megmutizomKép.Ha kész van vmid,akkor ne titkold ám!Hadd lássuk!Kép
Ház ügyben még nem döntöttünk.Szívünk szerint sorház lenne,de majd meglátjuk.A hitel kicsit gáz lesz,mert ugye a használtnál csak 5 milláig támogatnak,nekünk meg több kéne.De 5 milla felett meg 15 % a kamat,ami elég durva.Zsolti meg ki tavasszal dolgzni,feljebb is került a ranglétrán,de még lehet,hogy így is 2 évet kell várnunk.Nektek viszont nagyon drukkolok,hogy tényleg az új kéróban ünnepeljetek!Majd azért írd meg,hogy mi a helyzet!

Giti

Na,kicsit túl vagyunk már a szüneten,de sebajKép.Tényleg szép nagy fátok volt!Öröm lehetett feldíszíteniKépKépKép!Na meg leszedni!A játékok Bulcsút sem érdekelték,minden mással fogalalkozott,de azokkal nemKép.A csillagszóró meg nálunk is sláger volt.Anyuéknak volt egy fél méteres,azt kint meggyújtottuk,de nem bírtuk kivárni,amíg végigégKépKépKép!
A szánkózás Bulcsúnak is tetszett,iagz csak egyszer tudott,mert másnapra elolvadt a hóKép.De annyit rötyögött a szánkón ülve,hogy öröm volt nézni.nagyon bejött neki.
Hogy áll a konyha?Megfázás?Kép
Jut eszembe,nincsenek ruháid?Néhány,pizsinek való kéne,ha van...
A konyháról adj öleteket,mert most akarunk mi is nekiállni!!!!

Na megyek,mert vége a lukamnakKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy mindenki irt! Kép Egészen fellendült újra a topik! Jó volt olvasgatni !

Anyapoc!
A konyha kész van, bár még jövő héten egy - két apró simitást végez az asztalos, amit az ünnepek előtt már nem csinált meg. Nekünk nagyon tetszik és ami még jó, és az előzőnél hiányzott, -hogy van elég pakolási hely. Kellemes bükk szinű, a munkaasztal pedig gyönyörű sötétkék.
Most a csempézésre gyűjtögetünk (járólapot cserélnénk) +lambériázás.

Ruhácska most nincs újabb, majd vmikor februárban hozom el a tavaszi cuccokat, de akkor úgyis szólok itt a topikban, ha megjött.

Gratula, hogy Bulcsú ilyen ügyi járás terén! Kép Igazi nagylegényke már!

Remélem mihamarabb meg tudjátok valósitani a terveiteket és tudtok venni egy sorházikót, vagy olyat, amilyenre vágytok !

Kata!
Te is szalvétázol? Néha bekukucskálok oda a képtárba, hát gyönyörű dolgok készülnek ! Annyira jó, csakhát nekem sem időm, sem kézügyességem nem igazán van hozzá, igy mindig csak csodálom a fotókat. Kép

A szilveszter! Mi nem voltunk sehol, mert Ákos másnap egész nap melózott. Igazából kedvem sem lett volna túlzottan elmenni, valahogy sosem szerettem a kötelező szilveszteri mulatozást ! Szóval itthon voltunk.

Kiváncsinak pedig nagy-nagy gratula a pocaklakóhoz! Kép

Sok puszi mindenkinek!
Giti
Giti
 


Sziasztok!Kép
De jó hogy ismét megindult a levelezgetés, bár a többiekkel nem tudom mi van, miért nem írnak?Kép
Anyapoc Te tudsz valamit Bringáról? Szilvinek nagyon sok a melója azért jön ilyen ritkán.
Nálunk minden rendben van!Kép Nem voltunk betegek, kivéve egy-egy láztalan náthát.
Január eleje óta zenebölcsibe járunk ami nagyon-nagyon tetszik. Még ugyan csak kétszer voltunk, de egyre jobban tetszik.
Pénteken usziba járunk változatlanúl.
Hát ennyi történik velünk.

Anyapoc: Minden elismerésem Bulcsúé!!!Kép Nagyon ügyes volt, hagyta Anyuékat bulizni! Jól éreztétek magatokat, vagy minden 5 percben hazagondoltál?Kép
Vajon miért mondja neked hogy "cici"?KépKép Nem is értem! Na azért már alakúlgat a beszéde!Kép
Lassan már le is zsírozhatod azt a fránya babakocsit!Kép Kettesével szedi majd a lépcsőfokokat!!!Kép
Szalvétatechnikánál pont erre gondoltam, köszönöm a válaszod. Te veszel kereteket vagy Te öntöd ki gipszből?
Majd várjuk a keresztszemes gyönyörűséget!!

Gitike: Hát csak próbálgatok szalvétázgatni, inkább egyenlőre csak ötlteket lesek el, mert én is nagyon béna vagyok. Ami a kézügyességemnél is rosszabb hogy ötletszegénynek tartom magam!Kép
Na majd csak lesz valami.
Tényleg nagyon szépek lesztek ha még ezután jön a járólap és a lambéria.
Dolgozgatsz? Sok a meló?

Na mára én is befejezem, legyetek jók nagyon és mihamarabb írjatok!!!!!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Nnna,szusszanok egy kicsit két dolgozat,illetve két keresztszemes öltés közöttKép.

Bringáról sajna nem tudok semmit,mostanában meg babaklub sem volt(vagy legalább is nem tudokróla),így tényleg semmi hírem róla.Bár még tavaly(Kép) decemberben voltak Hannával,de akkor nem is kérdeztem,hogy miért nem jár ide a netre.

Egyre szörnyűbb a félév közeledte.Sikeresen kijavítottam minden dogát a szünetben,de azzal a lendülettel,hogy kiosztottam mindet,be is szedtem uannyit,vagy többetKép.Na de nem sírok,ez a dolgom.
Csak elég nagy a hajtás ,az órarendem meg elég érdekesre sikerültígy, a msáodik félévben.A hét 5 napjából 4-en 2.-tól 7. óráig ott vagyok,és ebből 2 naponmég lyukas órűm sincs.A másik 2 napon is csak 1-1,azok is az első órám után,vagyis mintha nem is lennének(naés ugye hányszor fogok majd helyettesíteni).Na de ennek fejében pénteken csak 1 órám vanKépKépKép.Nem is keseregni akarok,csak megindoklom előre,ha nem jövök mindig olyan sűrűn.Kedden pl. ezen a héten is teljesen tök voltam.Akkor még du is van órám.Amikor este bandukoltunk hazafelé,majdnem orrabuktam,olyan fáradt voltamKép.

Giti

Hát nem irigyellek Benneteket,ha még ennyi minden vár Rátok a lakással kapcsolatban,de azért csak jobb lesz így.Én ilyenkor mindig arra gondolok,hogymilyen jó lesz a végeredmény és mennyi ideig nem kell csinálni semmitKép.
Mi csak ki akarjuk venni az aprócska konyhából az asztalnak nevezett förmedvényt és fedlapotrakunk a falra helyette,alá meg polcokat vagy szekrényt.Nálunk is az a baj,hogy kevés a hely,ahova lehet pakolni.A bútort meg csak annyiban változtatjukmeg,hogy veszünk vékony parafátés azzal vonjuk be.Ígynem kell új bútort venni,mégis mintha új lenneKép.Majd a következő lakásba csináltatunk vadiújat.Ja,a bükk szín nagyon tetszik,Bulcsú bútora is az,illetve gőzölt bükkből van.Nagyon kellemes színű és szekrényt is ilyen színből csinltunk neki laminált lapból,amikor elfogyott a helyKép.

Ha lesznek ruhák,szólj!!!Most vettem egy piszit a turiban,vadi új volt,de alig van vmi Bulcsú méretében!!!!Lassan kezdjük azokat is kinőni,amiket még Tőled vettünk!Hogy megy az idő!KépKép

Kati

Szóval jó a zenebölcsi?Mi is megy tk????
Mi nem voltunk mostanság usziban,pedig nagyon jó lenne.Csak hát ugye idő...De lehet,hogy péntekenként majd eljárok vele.Egyenlőre ürölök,hogy most már a kádban nincs gondunk...
Látod,milyen okos kis-nagyfiam van????KépKépKépAz ideális gyerek,mi???KépKép
Lépcsőzésmár megy,cak kissé nehézkesen.Nameg a felfelé mászás mindenre.A legújabb egyébként az,hogy úgymegy,mint aki be van tojva.Félig berogyasztott lábakkal.Hogy ebben mi a jó...Kép
Ja, a buli nem volt vészes.Egyszer teleztem anyumnak,akkor mondta,hogy már alszik,így nem kellettaggódnom.Igazságsztmár nem vagyok olyan aggódos, a munka megedzette anyai lelekemKépKépKép!Eleinte a munkahelyen is csak rá tudtam gondolni,hogymi lehet vele,milesz stb...Asszem,megszoktam a helyzetetKép.
Szalvéta:én gipszkeretet még nem vettem és öntőformám sincs(sóher vagyokKép).De öntöttem már alapokat fagyis doboz tetejéből stb,azok is jól használhatók.Lehet használni falapokat is,egyes lapszabászatokon levágják őket méretre.Ezek annyiban jobbak,hogy könnyebbek,így nem kell a panelt fúrni.Viszont keretet kell rá szerkeszteni mindenféle jó megoldással.A harmadik lehetőség,amit most én is csinálok,hogy veszel akciósan álmennyezetet.Arra símán ráfér egy egész szalvéta is és a maradékból lehet rá keretet is szerkeszteni.És persze ez is pehyelkönnyű.Egyébkéntérdemes1-2 kész öntött formát megvenni kipróbálásra,de csak ha már begyakoroltad.Javaslom,hogy vmi egyszerű szalvétával egy darab csempéra vagy ilyesmire gyakorolj,mert amíg gyakorlatlan vagy(bocsKép),könnyen elszakadhat a szalvéta.Na,kielégítő voltam???KépKép

Na,megyek,mert be akarom fejezni a keresztszemest!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Na kihasználom, hogy családom a délutáni alvás tűzte ki programjáúl és írok pár sorocskát!
Nagyon sok melód van Anyapoc!!!Kép Na és mennyi energiád! Tanítás, gyereknevelés, család, hobby. Nem semmi egy csajszi lehetsz!!Kép Mindig ilyen kis aktív voltál? Férjed mit szól hozzád?Kép

Zenebölcsi:

A foglalkozások a szülők aktív részvételével, közös játékkal zajlanak. Válogatunk a magyar néphagyomány játékaiból: höcögtetők, mondókák, lovagoltatók, tenyérsimogatók, ujjszámolók, táncoltatók, stb. A programot mozgásos játékok színesítik. Megismerkedünk gyermekirodalmi alkotásokkal, mesékkel, néhány hangszerrel...
A foglalkozások időtartama 30 perc.
Szépen kimásoltam a plakátról mert én úgy sem tudtam volna ennyire jól leírni!Kép

Hát próbálgatok ezt-azt kreatívkodás terén. Kisebb-nagyobb sikerrel, na jó inkább kisebb!Kép
Gyűjtögetek mindent (cipősdoboz, WC tekercs, műanyag flakonok stb.) hátha egyszer hasznát veszem.
Lehet kapni kreatív boltban képkeretet műanyagból amibe a gipszet öntöm bele? A gipsz öntés egyébként már nagyon jól megy. Próbáltam már vasalós módszert is szalvétatechnikával. Nagyon szép lett az eredmény.
A keresztszemes dolog egyébként nagy kézügyességet és türelmet igényel?
Na puszi nektek!

Kati
kfk
 
 


Anyapoc,
köszi, majd ha időd engedi, várom a mélt! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Kata! A zenebölcsi a leirásod alapján nagyon-nagyon jó lehet és nem csodálom, hogy élvezitek is. Kép
Gergő is imádja a zenét, kiskorától kezdve sokat énekelek neki és sokat hallgat Halász Jutkát, Ghymest (lehet, hogy nem jól irtam? ), Gryllust és nagyon szereti.Kb.3 éves volt,mikor Halász Jutka koncerten voltunk és nagyon élveztük!

Anyapoc!
Mióta ideköltöztünk, folyton valamit átalakitunk és mégis mindig találunk valamit,amit még meg kellene csinálni ! Apránként ahogy összejön rá a mani,úgy csinálgatjuk.
A lambéria közös álom, mert nagyon feldobja a lakást,nekem nagyon tetszik. Kép

Bulcsú már nagyon ügyes,mint irtam is! Hogy már igy gyalogolgat és felfedez mindent.
Olyan jó,mikor egy újabb csodával szembesülünk, hogy már ezt is tudja, vagy tegnap ezt még nem csinálta,de ma már igen Kép

Puszillak titeket!
Giti
Giti
 


off
Anyapoc, ürítsd már ki a postaládádat, légyszi! Kép
kíváncsi
 
 


sziasztok
Sokáig nem voltam, mert vizsgaidőszak van mindkét sulimban, de asszem túl vagyok rajtuk Kép
Jól vagyunk, Hanna már egész szépen beszélget, leghosszabban a csicsija bubuja szóösszetétel megy Kép Még szopizik 2-3-szor egy nap, sokat tornázik, táncol. Ja, és minden mondókába bekiabálja a saját kis szövegeit (azaz: hopp, csüccs, zsupp, jaj, stb) Kép

Anyapoc
Holnap jössz klubba? Remélem talizunk!

Kata
Én is szívesen elvinném Hannát valamilyen zenebölcsi-féleségbe, de itt nem tudok ilyenről. Biztos jó lehet Kép

Kíváncsi
Hatalamas gratula és elismerés Nektek a 6. pocaklakóhoz! El sem tudom képzelni, milyen lehet egy napod!

mindenkinek puszi, bringáék
új kép van a profilban Kép
bringa
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert mindjárt vége a lyukamnak.Nem volt jó az otthoni internet,azért nem írtam,de végre kaptunk cseretelefont,úgyhogy majd jövök beszámolóval én isKép!

Bringa

Megyek,ha a hótól bírok!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Jó régen voltam már itt, de nem nagy forgalom volt!Kép Bringa vissza jöttél?KépKép Már azt hittem végesztél ezzel a topikkal?Kép (Csak vicc volt.Kép)
Hogy sikerültek a vizsgáid és még mennyi van hátra a suliból? Hogy bírod ezt a strapát?
Nagyon szép Hanna, már kész nagylány lett. Azért még a csizmába és a kalapba nem nőtt bele!Kép
Nagyon tetszik a zenebölcsis dolog. Ott úgy látszik mintha Bencét nem nagyon érdekelné a dolog, de itthon (mondjuk sokat játszunk is) el-elcsípek egy-egy mondatot a mondókákból.

Gitike: Bence nagyon szereti a "Dzsungel könyve" zenéjét, a Halász Juditot, Judit és a zenemanókat. Most kezd ráérezni a mesefilmekre is. Én gyűlöltem eddig ezeket a filmeket de olyan szépen meg vannak csinálva hogy a látványuk miatt megszerettem Őket.
Gergő hogy áll a mesefilmekhez? Jól vagytok?

Anyapoc: Várunk, gyere majd ha ráérsz!Kép

Na megyek, mert nemsokára indulnunk kell.
Jók legyetek!
Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Látom, nem sok mindenről maradtam le :-)
Alig írtok.
Még megvagyunk, munka sok, de ez jó is :-)
Kata már szépen beszél, de egyre akaratosabb, makacs. Igényelné más gyerekek társaságát. Gondoltunk arra, hogy bölcsibe adjuk hetente pár napot. Anyapoc, Bringa! Melyik bölcsit ajánljátok itt Veszprémbe?
Előre is köszi
Szilvi
fksz
 
 


Bringa,
köszi! Kép
Anyapoc,
off: nézz utána a postafiókodnak, mert megközelíthetetlen! Kép Vagy aktiváld az anyák honlapot, és ott olvasd el a tudnivalókat! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi

A postafiókom üres majdnem,lehet,hogy a vírus miatt nem túl jó.Próbáltam bejelentkezni arra a honlapra,de nem sikerült.Elküdenéd még1szer a linkjét és hogy mit csináljak?
KösziKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Na,Lányok,itt vagyokKép!

Nálunk minden a legnagyobb rendben,bár foggalmamKép sincs,mi történt azóta,hogy utoljára írtam,mert néha nagyon pörögnek a napok.

Bulcsú elkezdett gagyogni egy-két szót és mindennek mondja a kezdő hangjait.Végig szoktuk játszani,hogy ő ki--bab, én ki vagyok--Ada(=anya,de néha baba vagy apa), és ki van még neki,hát--Aba(=apa).Na meg a hangok utánzása,szóval nem sieti el angyalom.

Azt talán már írtam,hogy néhány hete abbahagyta a szopit,ma este ismétrátalált a cicire(mondja isKép) és úgy csinált ,mint aki szopizik.KépDe csak kb 2 percig,mert amint reklám jött a tv-ben,azonnal otthagyott.KépKépKép

Egyébként futkározik össze-vissza a lakásban,gondolom ezt már mindenki ismeri.Ha olyanja van,akkor berogyaszt,mint egy öregember és úgy jön-megy.Hogy ebben mi a jóKépKépKép!

Egyedül eszi az almát,meg sem kell hámozni neki,csak a csutkáját szedem ki,mert először,mire észbe katpam,azt is megetteKépKépKép!

Na,nem ömlengek ennyit,mert ezek senkinek nem újakKépKép.

Egy kis gondom van,hogy anyósnak jövőre(mármint most szept-től,csak én tanévekben számolok) vissza kell mennie dolgozni,mert a gyes nagyon kevés.Így viszont bölcsibe kell adni Bulcsút.Igazán nem is aggódok,mert addigra elmúlik 2 éves és szt ez már nem olyan veszélyes kor,csak hát egy kicsit most megijedtem.Ugye ilyet még nem csináltam,kiválasztani egy jó bölcsit(majd Szilvivel karöltveKép),beszoktatni stb..Egyetlen előny,hogy lesz időm nyáron beszoktatni.
Na meg már most elkezdtünk járni játszóházban péntekenként,mert olyankor Apa van vele és amikor Apa kimegy dolgzni áprilisban,akkorott hagyom 1 órára,mert aznap csak 1 órám van a suliban.Így a beszoktatást tk már most elkezdtük....De tetszik neki a hely,nagyon jó.200 Ft 1 óra.Két csoport van,de és du.A de-iben jár tízórai, a du-iban meg uzsi.Az ebédkülön van,az 250 Ft.Szt elég jó ár,nagy tér ,rengeteg játék és csak 9-en vannak egy csoportban,ami nagyon tetszik.ez egy bölcsin belül van(szilvi,figyelj!Kép),2 csaj csinálja.

Még vmi.A napokban kaptunk egy levelet egy Disney könyvklubtól,hogy be lehet lépni és havonta küldenek egy mesekönyvet és uezt CD-n.Mindez elvileg 2100 Ft.Csak azt nem írják,hogy ebben postaköltség is benne van-e.Azt írja,hogy ennyit kell fizetnem a postásnak.Akkor elvileg bennevan,nem?


Na meg képzeljétek,tegnap este fürdés közben vettem észre,hogy az egyik anyajegyem hirtelen kicsit nagyobb és sötétebb lett.Eléggé megijdetem,el is tűztem ma bőrgyógyászhoz,aki természetesen javasolta,hogy vegyük le.Március 2-án megyek,akkor veszik le a sebészeten...kicsit be vagyok tojva...persze ilyenkor elgondolkozom,hogy ugyan már,ennél megerőltetőbb volt a szülés,mit is fosokKépKépKép???

Kati

Hát sosem voltam egyhelyben ülő,de azért néha elfáradok kutyául.És akkor nagyon jó,hogy van egy kis szünet.Férjem mit szól?Néha csodál,néha csak a fejét csóválja..KépKépEgyébként sokszor éppen maga a tanítás üdít fel,na meg a keresztszemes.Van,hogy éjjelig görnyedek fellette,aztán napokig rá sem nézek.De jó,mert már fertőzöm a kolléganőimet isKép.
Hogy állsz a szalvétaképekkel???Nem jöttök mostanában erre?
Tényleg jó lehet az a zenebölcsi és ezek szt Bencére is hatással van.Ebben éppen az az izgi,hogy sokszor nem is tudjuk,miket tud a gyerek,egyszer csak jól meglep minketKépKépKép.Amikor majd énekelni kezd!!Vagy dobot szeretne...vagy trombitát!!!!KépKépKép
Mi a helyzet lakásügyben?

Szilvi

Írtam erről a játszóházról,ez is nagyon jó,próbáljátok ki ezt először talán.A bölcsiket még én sem ismerem,de majd felderítjük együttKépKépKép.Az tényleg jó,ha sok a munkaKépKépKép!Deazért győzöd?
Az előadást nem felejtettem el,meg a levelet megírni sem,csak afreemail elég vacak volt mostanában.Nálunk március 10-én tartok,addigra meglesz az anyag,utána tudok menni hozzátok is.Csak egy video kell majd,ha minden igaz,na meg egy tvKépKép.

Giti

Ja,ismerős a helyzet.Nálunk is jön egy kis lóvé,akkor csinálgatunk vmit.Bár most nem sűrűn,mert addig már ide nem nagyon akarunk befektetni,amíg nem megyünk új lakásba.De azért mi is fel akarjuk dobni a lakást vmivel mindig.Ilyenkor jön egy kis bútortologatásKépKép.
Nekem a lambéria annyira nem tetszik,talán azért,mert otthon anyuéknál is van,vhogy megszoktam.Persze lakás kérdése is,mert trényleg fel tudja dobni a lakást.Inkább vmi kazettás oldalfalat akkor már,az nem olyan szocreálKép.

Na pussz,mert sok lett belőlemKép

Anyapoc

Ui:majd rakom fel a hamarosan az új táblázatot,mert látom,már nincs itt

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc: Hol van ez a játszóház? Írtál róla, hallottam már mástól is, de azt nem írtad, hogy melyik bölcsibe van :-O
Addig eljutottam, hogy megvannak a bölcsik telcsiszámai. Van pár, s jó lenne kicsit többet tudni róluk.
Ebbe a játszóházba mettől - meddig lehet beadni a babákat? Nekem 8-16 ig kellene. Lehet, hogy rendes bölcsi kellene. Gondolom ott sem esznek meg, ha nem mindennap viszem.

Megúsztátok a náthát, influenzát? Eddig szerencsére mi megúsztuk a komolyabb betegséget. Úgy néz ki, használnak a homeopátiás bogyók. Az alvásgondok, akarnoksáág továbbra is fennállnak. Úgy nézett ki, javul, de sajnos nem tartósan :-(

Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Anyapoc! Igazán nem panaszkodhatunk, jó sokat irtál Kép
A bölcsivel kapcsolatban. Szerintem nézzétek meg az összes szóba jöhető bölcsit. Mi elmentünk több bölcsibe is, beszéltünk a vezetőnővel, körbenéztünk stb. és igy tudtunk választani. Az ovinál dettó ugyanez volt a helyzet. Ott már ovónénit is választhattunk (a bölcsiben erre nem volt lehetőség) és mint kiderült, nagyon jó választás volt. Gergő imádja az ovit és az ovónénijét is +barátai is vannak Kép
A beszoktatás nagyjából 3 hét szokott lenni. Első héten még vele vagy te is és ebéd előtt hazamentek, második héten elején kicsit ott vagy, de ebédre már kimész és harmadik héten már ott is alszik.
A beszoktatási időt mindenképp szánd erre, hogy fokozatos legyen majd, igy Bulcsúnak is könnyebb lesz. Kép Biztos, hogy jó lesz neki, mert ott gyerekek között van és kötetlenül játszanak.

Nem, nem lambériát akarunk. Azt irtam volna? DEKORPANELT !!! Az viszont nekem nagyon-nagyon tetszik! A szomszédba is olyan van és hát beleszerettünk, mert nagyon jól mutat Kép

Nálunk az oviba most pénteken lesz farsang. Az első farsangunk! Gergő varázsló lesz, varrattam neki szép varázslóruhát (kék, és sárga csillagos) és ugyanolyan sapikát is (varászlósüveg) +vettünk egy csillagos varázspálcát.
Kiváncsi leszek milyen lesz. Ez olyan gyerek-szülő buli, tehát délután lesz és lesznek programok, vetélkedők is. Majd beszámolok milyen volt.

Most be kell fejeznem! Jók legyetek.
Giti
Giti
 


Sziasztok!Kép

Remélem már végleg vége ennek a tocsogós időnek és most már nem lesz hó meg fagy.
Jó lenne ha már jönne a tavasz, nem?Kép
Nálunk semmi érdemleges újság nincsen. Apa rengeteget dolgozik, jóformán alíg találkozunk!Kép
Bence még pelenkás. Mondtam neki hogy a WC-be vagy a bilibe kellene kakílni ill. pisilni, de Ő azt mondja nem csak a pelusba. Hát nem tudom mikorra lesz belőlünk valami!Kép

Anyapoc: Bulcsú már nagyon tüneményes kisfiú lehet!Kép Már jó lenne személyesen is megismerni benneteket. Csak ömlengjél róla, mert ez minden anyának egy természetes reakciója!Kép Bence is nagyon szereti az almát rágcsálni de Ő megy a szemeteshez és kiköpi a héját!Kép Ő sem szereti már ha felaprítom neki a gyümölcsöt, egybe legyen az a lényeg.
Remélem sikerül majd bölcsit találnotok nektek is és Szilviéknek is. Mi most óvódakereső mizériában vagyunk. Tanácstalan vagyok nagyon. Pedig most már lassan meg kéne kukkolni párat, hogy tudjak választani.
Anyajegy!KépKép Izgulunk érted és drukkolunk neked.
Észre sem fogod venni!
Lakásügy most áll, de nem azért mert itt akarunk maradni csak a páromnak még jóformán ránk sincs ideje nem egy lakásvételnek a lebonyolítására.
Nyárnál előbb nem valószínű hogy lesz belőle valami.

Gitike: Jó kis buli lesz a farsang. Majd írd meg hogy milyen volt és hogy hogyan éreztétek magatokat. Tetszik neki a jelmez?

Na megyek, puszi mindenkinek!


Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Nálunk sem történt egyenlőre semmi érdemleges,csak kezdek hulla fáradt lenni.A félévi hajtás után eléggé kipurcantam és sajnos szünet még nagyon messze vanKépKépKép.De majdcsak túlélem vhogy...

Kicsit furin is érzem magam és félek is egy kicsit,nehogy a legyengültségem miatt szedjem össze az infuenzát.De mi is szedünk homeobogyikat és a maradék terhességi vitamint is szedem,biztos,ami biztosKép.

Szilvi

A játszóház nevét tudom csak,az Vackor.De holnap megyünk,akkor megnézem a böli nevét is,biztos megvan Neked a telszáma.A játszóházban pont 8-4-ig vannak,csak asszem van 1 órás ebédszünetük 1-2 között,ilyenkor nincsenek gyerekek.Ezért nektek célszerűbb lesz a rendes bölcsi.És ott is megmondahatod szt is,hogy Te melyik napokon hogyan akarod vinni,ez már nem ovi,hogy kimarad-lemaradKép.
Mi még nem voltunk nagyon betegek,csak egy nagyon enyhe nátha,ami mondjuk csúnya köhögésbe ment át,mert Bulcsúnak nem akart felszakadni a nyák,de köptető azt is helyrehozta.Lázas nem is volt.Azért kicsit tartok az influenzától,ezért szedünk mi is bogyókat.Ti is az Oscillococcinumot szeditek?Én ezt ismertem régről és a gyerekorvos is ezt ajánlotta.Azért Katának majd a bölcsiben csak elmúlnak az akaratos napjaiKép.Alvással mi a nem jó?

Giti

Ja, a nyarat én is a beszoktatásra szánom,csak azt is figyelembe kell vennem,hogy szünet lesz a felújítások miatt.De azért majd időben körbenézek,hogy mi a helyzet.Asszem nagy gond nem lesz,mert így is jól elvan nélkülünk.Múlt héten talán egyszer ment oda az apjához a játszóházban.Na jó,ez nem jelent semmit,mert azért csak szemmel tartja.De babaklubban is,amikor nekkünk máshol volt foglalkozás,tehát nem is látott,nagyon jól elvolt,egy hang nélkül,eljátszott a gondozókkal,meg magában is.
Na ja,asszem lambériát írtál,mert annyira az jön az ember szájára,de azért a második variáció jobban hangzik.Ez vmi készen kapható elemes?vagy le kell gyártatni?
A farsangra én is kíváncsi vagyok,mert a babaklubban nekünk is lesz és nem tudom,hogy beöltöztessem-e Bulcsút,hogy viselnéKép.Ha tudsz,csinálj képeket is!!!!!
Olvastalak a "Péterffy(jól írtam????) utcai"-ban!Ott szültél?Mesélj róla,mert nekem nagyon tetszik a kórház!Lehet,hogy erre esik a választásom...meg egy jó dokira kéne...

Kati

Jaj,de depi vagy!KépKépKépBár megértem!Na,most gondoldd el,ha énférjem kimegy,én ennyit sem fogok vele találkozniKép.Tudom,ez Téged nem vígasztal!
Ne aggódj,hogy Bencus még nem akar,csak pelusba.(jó vagyok,mi?KépKépKép).Lehet,hogy hirtelen meggondolja magát és még előttetek a nyár is,lesz időd.A nyarat én is erre akarom szánni,de nem akarom erőltetni,mert azzal csak visszájára fordulhatunk!Persze anyós már pár hónappal ezelőtt elkezdte,hogy lassal bili stb...mi meg mondtam,hogy dehogy!Persze,régen minden más volt,de én erőltetni nem fogom,amikorazt semt udja,mit csinál!Lehet,hogy azonnal WC lesz belőle...
Köszi a drukkot,most megint változott az anyajegyem,nem tudom,mi van vele.Asszem érte vmi és arra reagált ilyen rosszul,de mindenképp leszedetem,mert nagyon rossz helyen van.
Ha jöttök,tényleg szólj ám!!!Bár ahogy olvasom,élni is alig tud a párod,nemhogy hétvégézniKép!

Na csók Nektek,jók legyetek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Kata! Szerintem várd ki türelemmel, míg Bence magától kéri a bilit és rájön, hogy milyen jó pelus nélkül. Leginkább a tavaszi és nyári időszak alkalmas erre. Nálunk pont május körül jött el az idő, amikor egy másik anyuka tanácsára úgy vittem játszótérre, hogy nem volt rajta bugyi. És szólt, amikor pisilnie kellett. Néha persze volt, hogy nem időben szólt, de aztán szépen belejöttünk. Először nappal lett szobatiszta, aztán rá néhány hónapra már éjszakára sem kellett. Nekem ez a módszer bevált. Bilit nem sokáig használt, sokkal jobban szeretett WC-re ülni, kacsás szűkitőt vettünk neki és nagyon szerette. (Geri amúgy is szereti a felnőttes dolgokat, igy pl. nem hajlandó gyerek fogrkémmel fogat mostni, csak felnőttel) Előbb utóbb Bencus is elhagyja a pelust.

Anyapoc!
Bulcsúról nincsenek friss fotók? Vagy van fotóalbumod, ahol meg lehet nézni?
A Péterfy kórházról. Mivel nekem nagyon jó a dokim, nem volt kétséges, hogy oda megyek szülni, ahol ő van. Alapitványi szobában voltam, ez kulturált, kényelmes szoba, kétágyas. Akkor még apuka nem alhatott bent, de addig volt ott, amig akart és nem kellett a folyosóra kitolni a babát, hanem a látogatók bejöhettek a szobába. Nekem ez is sokat számitott. Mostmár úgy tudom az apa is bent alhat az Alapitványiba, ha kéritek. A csecsemős növérekkel nem voltam teljes mértékben megelégedve, mert nem voltak túl segitőkészek, de gondolom ez más kórházban sem nagyon más. Ha lesz Gerinek kistesója (márpedig szeretnék) akkor ő is ott fog születni!

A farsangi mulatság nagyon jól sikerült, nagyon édesek voltak a gyerekek. Majd apa csinál a kamerában fotókat és akkor igyekszem lekicsinyitve feltenni, vagy priviben elküldöm nektek, hogy ne legyen zavaró a topic letöltésében. Ugyanis még nem regisztráltam magam (valahogy mindig elmarad és Giti vagy Gitike néven áll. valaki már van regisztrálva, úgyhogy inkább igy irogatok)
A ruha szerintem nagyon jól sikeredett, fényes kék szaténból volt a kabátka és a süveg is, rajta sárga csillagok és volt egy ezüst varázspálcája. Úgy festett mint egy kis erdei manócska. Verseket mondtak, énekeltek, utána mindenki elmondta, hogy minek öltözött be, majd közös játékok és végül tombola volt., ami már nem kötötte le Gergőt, pedig nyert is (szerencsére ez olyan tombola volt, ahol mindenki nyert, igy igazságos volt)

Hétvégén hozok el ruhákat ha minden igaz, majd jelzem ha már itt vannak és sikerül lefotóznom őket. Ha érdekel Titeket szivesen küldök listát. Ezek most tavasziak lesznek. Most hoztam el használtból is márkás ruhákat (javarészt olasz-Chiboogi és hasonlók, vegyes méret, abban is van néhány fiúcucc)

Most be kell fejeznem. Sziasztok: Giti
Giti
 


Giti

Csak röviden!engem érdekelnek a ruhákKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Itt vagyok, csak (ahogy Anyapoc írta) egy kicsit depi voltam, de már elmúlt!Kép
Ez az idő is bolondozik velünk. Már azt hittem jön a tavasz! Képzeljétek a ház előtt van egy bokor és már rügyezik!
Egyébként jól vagyunk. Hála az égnek az influenzát eddig megúsztuk. (kopp, kopp, kopp)
Nagy ovodaválasztási lázban égek. Keresem a megfelelőt mert április-május körül be kell íratni Bencét.

Anyapoc: Biztos nagyon sz@r lesz a párod nélkül, ha kimegy dolgozni!KépKép
Anyajegyedet feltétlenűl vetesd le!!!
Bulcsúnak szerintem nagyon hamar fog menni a beilleszkedés és a beszoktatás. Én is mindig ezt mondom Bencére mert nagyon közvetlen és bárhol megmarad, de azt mondják 1 hónap alatt is megváltozhat gyökeresen.
Na milyen volt a baba-mama klubban a farsang? Beöltöztetted végül is Bulcsút?

Giti: Gergő nagyon klassz lehetett ebben a ruciban!!Kép
Más anyukától is hallottam már ezt hogy csak bugyit ad a gyerekre és előbb-utóbb zavarni fogja hogy bepisil. Majd szerintem tavasszal próbálom ezt meg. Bence is inkább a WC-t díjazza mint a bilit. Ha valamire akkor a WC-re lehet néha-néha ráültetni.
Jól vagytok?
Na megyek, jók legyetek!
Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Na,akkor most jövök nemrövidenKép.
Képzeljétek,az anyajegyem visszahúzódott!!!Gondolom,vmi behatás érte,azért változott el,mert a doki is vmi bevérzésről beszélt,ami aztán szépen visszahúzódott.De azért leszedetem,mert ha ilyen rosszul reagál,akkor ki tudja,az évek során mi lesz belőleKép!

Bulcsú nagyon szereti a játszóházat,úgy tűnik,nem lesz gond...de ki tudja,nem akarom elkiabálni.Ideje van még beszokni,detényleg meg vagyok elégedve az ottani viszonyokkal.

Egyébként nem történik semmi.Ja,de!A barátnőmnek pénteken megszületett 1 napos vajúdás után a meglepetéskislánya!!!!Azért meglepi,mert azt hitték,fiú,csak a szüléskor derült ki,hogy leányzó(amit én ugye mondtam is nkei!!!Mármint hogy úgyis csak akkor lesz biztos).Szegéánykém vagy 3szor megkérdezte,hogy biztos lány????KépKépKépA sajnáltos csak az volt,hogy apuka nem mehetett be a szülésre a járvány miattKép

És az egyik kollganőmnek,akik évek óta várnak örökbefogadásra,úgy tűnik,sikerült végre!Kaptak egy újszülöttet!A baj csak az,hogy bár az anya lemondott róla, a nagyszülők jelentkeztek,hogy elviszik.Hazavihették a kolléganőmék a kisbabát,de még semmi nincs eldöntveKép.

Influenzát megúsztuk eddig mi is,bár a suliban egyre többen hiányoznak.Azért nagyon remélem,hogy nem fog elérni minket,Bulcsút hamarosan vinni kell a következő oltásra,talán úgy teljes lesz a védettség.

Giti

De van új kép,remélem ,sikerült feltennem,így meg tudod nézni.Olyan sok most azért nincs,mert kölcsönadtuk a kamerát a baba születéséhez.Nagyon kíváncsi vagyok ám a képekre!
Szóval jó az a kórház?Nekem is szimpi,egy dolog tart vissza,hogy messze van.Nekem ugyan nem volt semmi bajom az ittenivel,de azért kipróbálnék néhány alternatív módszert és a legújabb hírek sem túl kedvezőek a kórházról.De asszem még van időm eldönteniKépKép!Ki volt az orvosod?

Kati

Vége a depinek?KépKépHurrá!!!KépKép
Milyen szempontok alapján választod ki az ovit?Csak tanulságképpp kérdezem,hogy majd mire figyeljek,ha a bölcsi felől döntök!KépEgyébként biztos,hogy nem jó,ha hirtelen szoktatjuk be a gyerkekt,akkor hamar kialakulhatnak a bajok,azért akarunk mi is fokozatosak lenni.Persze könnyen vagyok,mert ott lesz az egész nyár,hogy beszokjon!De azért csak nagyon előnyökkel indulnak,nem?Mármint a nagyon visszíhúzódó gyerekekhez képest,vagy akiket amúgy sem vittek gyerekek közé.
Farsang még nem volt,jövő héten lesz.Igazság szt nem sok energiám van beölztetni szegénykémet és nem hiszem,hogy nagyon elviselné,csak úgy meg olyan ciki odamenni...Főleg,ha senki nem fog beöltözniKép!Na mindegy,ez lesz a legkisebb gondom,asszem!

Na,pussz mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kedves veszprémi és környéki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


Sziasztok!Kép
Hát eléggé haldoklik ez a topic!Kép Lányok! Sok a meló?Kép Ugye mindenkivel minden rendben van?
Betegeskedésről szó sincs ugye?
Nálunk minden a legnagyobb rendben van.
Kb. 8-9 hetes babás vagyok és nagyon boldog!!!!KépKép 2 hete volt egy kis vérzésem de hála az égnek nem lett semmi komoly belőle. 1 hetet lent töltöttünk Balcsin Anyuéknál mert a párom egész héten vidéken volt és én pihenésre fekvésre voltam ítélve és mentesítve az emelés alól. Anyu minden alól felmentett, úgyhogy nagyon sokat tudtam pihizni.
Anyapoc azért nem hívtalak mert ki sem mozdultam a lakásból!Kép Talán majd legközelebb. Béci azt mondja, hogy hamarosan lemegyünk pár napra Almádiba csak rendeződjenek el a dolgok.
A barátnőidnek gratulálok!!!!!!!!!KépKép
Anyajegyeddel mi van? Nem most mész valamikor levetetni?
Játszóházat élvezi Bulcsú?
Nekem sajnos az az ovi lett volna szimpi (a programjai alapján)ami természetesen magánovoda de az havi 55.000,- Ft, úgyhogy kilőve!Kép
Mindenképpen az ovónők hozzáállása is fontos. Legyen nagy tágas udvara. Ne legyenek sokan egy csoportban és azért az ovi ne legyen egy lepukkant épületben. Hát egyenlőre ennyi jut eszembe.
Jók legyetek és írjatok!!!
Puszi nektek!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Kati! Nagy-nagy gratula a pocakodban lévő babucihoz! Kép és egy HIP-HIP hurrá is!

Sokszor benéztem ide, de láttam, hogy senki nem irt semimit. Kép
Nnekem pedig el kellett intéznem a regisztrálás dolgot, különben nem tudnék beirni, De most utánanézett a szerkesztő és áll. én regisztráltam magam anno. Most kaptam egy új kódot.

Mi jól vagyunk. Kicsi fiamnak volt egy mandulagyulladása, de most lábal ki belőle, már sokkal jobban van. Kapott gyógyszert és egy hétig itthon volt.

Most ennyi, mert dolgoznom kell, de igyekszem sokszor benézni!
Puszi nektek! Giti
gitike
 
 


Szia Giti!Kép
Köszi a gratulációt!!Kép
Mikor néztem az utolsó hozzászólásokat nem is ismertem fel hirtelen a neved. A lényeg hogy itt vagy!!!Kép
Szegény kis fiad!Kép Sajnálom nagyon és együtt tudok érezni vele. Nekem gyerekkoromba annyi de annyi mandulagyulladásom volt, hogy szinte 1 hétig mentem iskolába 1 hétig nem. Mire kivették már szitaszerű volt a két combom a sok injectiótól.
Dolgozgassál serényen!Kép
Legyél jó!
Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Először is nagy -nagy grtaula Katinak a babához!!!!KépKépKépKép
Hát jól megleptél minket!Tervezett volt,vagy meglepett Benneeteket?

Én is azért nem írtam,mert ugye én voltam az utolsó és senki erre sem bagózottKép.Nálunk most hétvégén volt hányás-hasmenés és természetesen én kaptam a legtöbbet belőleKép.Azt hittem,soha nem lesz vége.
Anyajegyemet kedden levették,nem éreztem semmit egy-két tűszúráson kívül,amikor adták be az érzéstelenítőt.A gyulladása amúgy lelohadt,de azért inkább levetettem.Még bent vannak a varratok,jövő pénteken szedik ki.

Márc. 17-én megy ki a férjem dolgozni megint hajóra,így elkezdődik 3 év böjtKép.Illetve kicsit nehezebb időszak,de majd csak túléljük vhogy.

Kati

Játszóház nagyon OK,csak múlt héten nem voltunk,mert beugrott a vírus.Aztán már ébn is a bölcsin gondolkozom,mert nyáron elkezdem a beszoktatást.Csak még én sem tudom,hova.PErsze itt az is döntő,ha költözni akarunk,hova...vagy hogy éppen a munkahelyem mellé tudjam vinni,talán az lenne a legcélszerűbb!Találkozó alól fel voltál mentve többszörösen isKép!Mennyire visel meg testileg a dolog?Rosszullétek,ilyesmik???Naugye,hogy kell még 1 baba!Kép

Giti

Na,én meg csak nézek,hogy végre regisztrálva!!!!Kép
Küldöm a pénzt ,remélem holnap.Azért nem adtam fel,mert napokig mozdulni sem tudtam.Örültem,hogy élek.De már dolgozom,úgyhogy minden OK.Jobbulást nektek is!Azért gyere gyakrabban!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!Kép

Köszi a gratulációt!Kép Tervezett baba volt, igaz mi egy hónappal előbbre terveztük de így is jó!Kép
Aránylag jól vagyok csak kaja után mindig émelygek egy jó darabig. Állandóan fáradtnak érzem magam és olyan mintha egyik pillanatról a másikra elhagyna az összes erőm. Néha ilyenkor úgy érzem hogy azonnal le kell ülnöm mert összeesem.Bence után furcsa mert vele semmi panaszom nem volt.Na de ez a kellemetlenség legyen a legnagyobb gond.
Jobbulást nálatok mindenkinek!!!
Örülök hogy megszabadultál az anyajegyedtől, így azért egy kicsit nyugodtabb vagy, nem? Gyógyulj meg gyorsan!!!
3 évre elmegy a férjed????? Milyen időközönként tud hazajönni? Nem irigyellek! Nagyon nehéz lesz biztosan. Van valaki aki rendszeresen tud segíteni, akire számíthatsz?
Bölcsinél szerintem is a munkahelyedhez közelit válasszál.

Jók legyetek!
Puszi mindenkinek: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám én is,cak sokszor loholok és nem jutok el idáig.
Holnap megyek kiszedetni a varratokat,ettől kicsitjobban félek,mint magától a műtéttől..na meg arra is kíváncsi vagyok,hogy mi lesz a szövettan eredménye....KépDe remélem,hogy semmi rossz.

Kihevertük a haányás-hasmenést,minz az a rengeteg 3 kiló,amit magamra tudtam hónapok alatt erőszakolni,le is ugrott rólam.Most ismét azon dolgozok,hogy legyen rajtam vmiKép.De asszem jó úton haladunk.

Amúgy nem sok említésre méltó történik a házunk táján.Készülünk a jövő hétre,amikor is Apa itt hagy minket egy kis időre.Ez első menetben 2 hét lesz,aztán talán kap egy kis szabadságot,10 napot és akkor tényleg belevág a szezonbaKép.Minden héten itt lesz a hajó Pesten,így tudunk majd találkozni,remélem,de majd meglátjuk,milyen napokon.

Múlt héten voltunk a barátainknál,akiknek 1 hónapos a pindurkájuk...mondtam is,hogy mindjárt ellopom!Apa is bevállalt volna azonnal egyetKép!Hát majd olyan 2 év múlva neki is állunk gyártani,ami jó hosszú idő...addig irigykedekminden pocakosra és örülök az én drága csemetémnek!Kép

Kati

Elhiszem,hogy furcsa lehet a rosszullét és akkor ez még tényleg nem is a veszélyesebb fajta!Én minden kellemetlen(vagy annak ítéltKép) szagtól rosszul voltam,vagy ha vmi a nyakamhoz ért.Le kelett vágatnom a hajam,nem tudtam magas nyakú ruhákat hordani,demég sálat sem az elejénKép.Aztán úgy 6-7 hónap alatt rendeződött és mire észbekaptam már oka sem voltKépKépKép!Azért volt furcsa a vírusos hányás nekem a múlt hétvégén.Mintha csak a terhességemet idézte volna!El is gondolkodtam,hogy akarok én egyáltalán még...?KépKépKépEgyébkéntaz elején én is hulla voltam,12 órákat aludtam egyben.Kínlódott is Apa rendesen,és dél körül már bejött,hogy ugan keljek már fel,mert unatkozikKépKépKép!
Azért remélem,hogyjavul a helyzet és bírod a strapát Bence mellett!KépÉs hogyan tudta meg a család?Mesélj!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Érdekes,hogy innen le tudom tölteni a topikot,az otthoni gépről meg nemKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


<pre>
Anya Baba Születési hely és idő Névnap Lakhely
Giti Dávid Gergő 1999.10.14 12.30 Budapest
Kati Bence és egy pocaklakó 2001.09.14 08.23 Budapest
Szilvi Kata 2002.04.06 04.29 Balatonalmádi
Bringa Hanna 2002.08.22 Veszprém 03.28 Veszprém
Anyapoc Bulcsú 2002.08.24 Veszprém 06.04 Veszprém </pre>

Szia LÁnyok!

Itt az új táblázat!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc itt is!

Mivel én tapolcai lány vagyok, és szerelmes a Balatonba, meg az egész tapolcai medencébe, anyukám meg veszprémi, meg az egész anyai ág, szertnék jönni ide is-még nem volt időm beelolvasni a topikba, de a földijeimnek nagyon örülök már előre. Ráadásul nyáron sokat leszünk lent Gulácson, úgyhogy programok meg egyebek is érintenek majd.
Adatok:
Miki Samu
2003. 11. 16.
3850 gr
56 cm


Sziasztok

Éva
rizike
 
 


ja igen, Budapest, Szent János Kórház.
rizike
 
 


Szia Éva

Semmi akadálya,azonnal flveszlek a táblázatba és szeretettel várunk...bár ahogy most látod,éppen kicsit le vagyunk állva,mert a lányok vagy dolgoznak,vagy éppen babát várnakKép.

Azért vmi jót is mesélhetnél magadról,necsak mindig panaszkodj(bár itt azt is lehetKép),mint a többi topikban!Hadd halljuk,mi a szép történetetekKép????

Anyapoc

anyapoc
 
 


A táblázat bővített kiadásaKép

<pre>
Anya Baba Születési hely és idő Névnap Lakhely
Giti Dávid Gergő 1999.10.14 12.30 Budapest
Kati Bence és egy pocaklakó 2001.09.14 08.23 Budapest
Szilvi Kata 2002.04.06 04.29 Balatonalmádi
Bringa Hanna 2002.08.22 Veszprém 03.28 Veszprém
Anyapoc Bulcsú 2002.08.24 Veszprém 06.04 Veszprém
Éva Miki Samu 2003. 11. 16. (3850 gr 56 cm) Budapest Budapest </pre>

anyapoc
 
 


Lányok!!!!!!!!!!!!!!!

Hol vagytok????Mindenki ennyire leragadt?KépKépKépTessék kicsit ideülni a géphez!!!!!!

Éva

Még Kismiki névnapját lődd be,a legközelebbi táblába belerakomKép!Egyébként édi a kissrác és egész friss...azt hittem,már ideősebbKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Itt vagyok, nem tüntem el. Hát ez a "más állapot" valóban más!Kép Állandóan rossz a közérzetem és nagyon fáradt vagyok. Állítólag ez majd hamarosan elmúlik.
Csütörtökön voltam dokinál és megtörtént az első UH. Nagyon jó volt látni a babát és hallani a szívdobogását!!!KépKép Október 10-20 között fogok valamikor szülni. Egyébként minden rendben
velem/ünk.
Bence csütörtök reggelre belázasodott de nagyon, alíg bírtuk levinni a lázát. Délután kihívtuk a doktornénit és kiderült hogy vírusos hólyagos torokgyuszija van. Estére nagy nehezen lement a láza akkor meg elkezdett hányni. Pénteken meg egész nap hasmenése volt, de már minden okés vele is. Jó idő van mostanság, úgyhogy elég sokat lógunk lent az udvaron, ezért egy kicsit hanyagolom is a gépet.

Anyapoc: Mi lett a szövettan eredménye? Túlélted a varratszedést?Kép
Nekem inkább le kéne adnom a kilóimból, de most nem alkalmas a fogyókúra majd szopi után.
Hogy bírod az egyedüllétet? Nagyon nehéz lehet a párod nélkül. Melyik hajón fog dolgozni? Szívesen látlak ha van időd rám!Kép
A család örült a hírnek. Tulajdonképpen mindenkin láttam az örömöt, de ez már nem úgy érintette őket mint az első baba. Ez már olyan természetesebb.
Köszi a táblázatot nagyon aranyos vagy hogy még erre is szakítasz időt.
Mit kreatívkodsz mostanság? Én nagyon belejöttem és gipszet öntök, képeket csinálok, festek, szalvétázok stb.

Éva: Üdvözlünk körünkben!!!Kép Mesélj többet magadról, magatokról. Hogy-hogy itt szültél fent Pesten? Nekem a Kútvölgyiben született meg a fiam és a következő baba is ott fog. Ha jól tudom az a János kórház fölött van, igaz?

Jók legyetek!
Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!
Miki névnapja egyelőre dec. 6-nem tudom, van-e még Miklós nap, és mikor.
Köszi, Anyapoc, hogy érdeklődsz a szép történetünk után: remélem, ez is van, meg is írom, csak összeszedem magam, mert fogzásos idők járnak...

Katalin, szia,
azért Pesten szültem, mert itt lakom, de a szívem egyik fele ottmaradt, vagy hogy is, Gulácson meg atapolcai medencében, szóval arrafelé, hát ráadásuél Apám meg Szentbékálla-Mindszentkálla környéken nyaralt gyerek-és ifjúkorában, úgyhogy valahogy minden odaköt. Lesz is nyáron heje-huja!!Kép


Éva
rizike
 
 


És , van itt esetleg valaki Nemesgulácsról? Vagy Tótiból? Vagy Gyulakesziből? Vagy Kisapátiból?


Kép

Éva
rizike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: