Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Márti, csüt éjjel befejezetem egy határidős házidogámat, mert pénteken indultunk hosszúhétvégére Egerre/Szarvaskőre. Jól esett, már ránkfért. Mióta Babó megszületett, most mentünk el 'nyaralni' először, hogy nem rokonoknál, ismerősöknél aludtunk.
Remélem, Timi alvása hamar visszaáll, ha Béla rosszul alszik és engem se hagy, akkor az egész napom el van rontva.
Linda, örülök, hogy újra itt vagy!
Sonia, kellemes időtöltést kívánok nektek.
sziasztok,
Tünde
Tünde
 


Na itt vagyok! Sonia, a Gajdár Móni egy nagyszájó röhögős csajszi úgy tünt mintha oda se figyelne, amikor csinálta, de csak úgy tünt. PROFI! És föleg az szólt mellette hogy ő oktatja is és már nagyon régen csinálja.
Tündi, nem fájt a tetoválás, csak úgy mintha húzgálnák a szempillámat. Ha már nagyon utáltam akkor abbahagyta egy kicsit. Be volt kenve érzéstelenítő krémmel a szemhéjam. Nem nagyon gyulladt be, inkább másnap meg harmadnap volt kissé megdagadva, most már csak picit viszket. Elképzeltem Bélát ahogy pörög-forog meg bólogat a zenére Kép Kép Biztos nagyon vidám jelenet lehetett!!!
Márti, el ne árulj engem Áginak mert a férje majd itt fogja hangosan kérdezgetni mögöttem hogy "na összejött már?!" mert amolyan mókamester fajta. Na azért nem túl hangosan de éppen elég feltűnően Kép szóval egy kis diszkréció nem árthat...
éppen azon gondolkodtam mi lesz ha összejön a fióka, akkor elmenjek-e betegszabira (mert a múltkor is olyan fáradt és álmos voltam az elején...) vagy tartsam titokban??
Na majd ezen ráérek akkor gondolkozni ha beköltözik a Kincsem.

Timikét nagyon sajnáltam, szegény miket kell átélnie, és neked, hogy látod... hajjaj. Mondd meg neki hogy együttérzésem! Kép

A párom hobbiból motorozik, 1 éve van meg a motorja és imádja. Eleinte nagyon haragudtam rá mert részletre vette és a részlet elég magas meg a biztosítások is, mivel vadi új motor volt. De végülis ez csak egy "ártatlan" hobbi (úgy értem nem kocsmázik, nem nőcizik, nem trehánykodik, nem csavarog), ami kissé drágább és veszélyesebb a kerékpározásnál, de miért vegyem el az örömét, mi vagyok én, sárkány? Szoktam néha vele menni és látom hogy nagyon jól, biztonságosan és okosan vezet, persze ha lehet akkor rettentő gyorsan!
És ő egy nagyon jó társ, minden tekintetben. Örülök hogy vele vagyok, immár 9 éve és 7 hónapja Kép És a motorra hivatkozva bármit megengedhetek magamnak - hihihi

ÍME A RECEPT:
Almás süti
25 dkg cukrot 3 egész tojással 10 percig kikeverünk, majd fokozatosan összedolgozva hozzáadunk 1/2 sütőport, 2 evőkanál olajat, 30 dkg lisztet, 30 dkg reszelt almát, mokkáskanálnyi fahéjat, vaníliás cukrot, beáztatott mazsolát, apróra vagdalt diót. Egy közepes, mély tepsit kizsírozunk, lisztezünk, a tésztát beleöntjük és előmelegített sütőben először 5-ös fokozaton (közepes) 10 percig sütjük (nem szabad kinyitni) majd megfordítjuk a tepsit és még 10 percig alacsony lángon sütjük. Akkor jó ha már a fogpiszkálóra nem ragad rá. Kockákra vágjuk.
Jó étvágyat hozzá!!

puszi
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!
De jó nektek Tünde végre kiruccanhattatok!
Mi idén nyáron akartunk Görögbe menni,ez lett volna a fiam ballagási ajándéka.Aztán kapott helyette kishugit és maradtunk itthon.De nem bánja senki senki többet ér mint egy utazás.
Timi sajna még mindig rosszul alszik,de szerintem ez már hiszti.Én próbálnám őt szoktatni de az apja mindig kikapkodja az ágyból.
Moncsi!Nem fogom mondani Áginak.Ritkán is találkozunk,meg hát mért kotyogjam ki ha nem akarod.Majd Te bejelented.Ezért nehogy hátrány érjen a munkahelyeden.
Köszi a receptet.Majd egyszer kipróbálom.Most a hétvégén pont almásat sütöttem a fiammal.Mindenben segített.Alma pucolás,bevásárlás,lereszelé,tésztanyújtás és a korongokat is ő szagatta ki.
Én bevallo a motorozástól félek.Nem akarok vészmadárkodni,de anno a volt férjemmel egyszer borultunk és én nem szeretem.(a motrot sem meg az exet sem)KépKép
Linda!Ahogy elmentetek leraktam a lányt és nyomban aludt.Úgy látszik ez volt a baja.
Most ébredezik.
Pussssssz:
Márti
pkismarti
 
 

 
 

Sziasztok!

Moncsi, te egy hős vagy Kép Én félnék a tetkótól, bár a számat szívesen beszíneztetném...
És amúgy drága??
Nem lenne kedved talizni egyszer ha erre jártok???
Szívesen megismernélek személyesen is Kép

Tünde: jó hétvégét Kép

Márti: Dani a lépcsőházban előadta a grandhisztit, alig bírtam felvonszolni...Itthon se kaja se smmi, hanem beájult és aludt egy órát.
Most fennt van már és elvan.
Puszi:

Linda
bellana
 
 


Hali!
Linda, most néztem meg egy régebbi hozzászólásodba beillesztett idilli képedet Danival. Nagyon csinosak vagytok, Dani egy szívtipró lesz az oviban Kép Milyen az a grandhiszti ;)?
A tetkó csak 13e-be került "mert kicsi a szemem"
Jaj hát persze hogy szívesen taliznék de tudod milyen rohanás, munkából el, kozmiba be, utána haza mert a párom visz-hoz. De a számod benne van a mobilomban és ha ne adj isten ráérősebben megyünk akkor biztira felhívlak és talizunk! Mondtam már hogy 10-én szerdán megyünk a genetikushoz a SOTE-ra? Ez most nem tudom hogy jó hír-e vagy rossz. De szabit veszek ki és utána elmegyünk a Cora-ba meg az Auchan-ba költekezni. És 6-ra megint megyek a kozmetikába. És utána haza mert nálunk magunknak kell befűteni és ha csak 8-ra érünk haza addigra 15-17 fok van a házban... Már gondolkodtam rajta hogy elindítok egy fórumot Balassagyarmatiaknak de sajnos még nem vagyok kismama Kép
Tegnap megint bőgtem, nem is tudom, csak úgy. Most már hogy letelt végre a 6 hónap, sőt már 10 nap múlva a 7 hónap is, most besz*rtam hogy mi lesz most. Pedig nem szabad, mert attól nem lesz gyerek akire már annyira vágyok. Hát nehéz, na!
Szembenézni a múlttal és a félelmeimmel, és jól kiröhögni és csakazértis újra nekiindulni!
RENGETEG emberke esik teherbe véletlenül itt körülöttem és a tágabb ismeretségi körben, valami VAN A LEVEGŐBEN, most ez biztosan egy nagyon jó időszak (határozottan érzem, hogy ez nem csak viszonylagos, mert amúgyis benne vagyok abban a korban és abban a társaságban) úgyhogy ha azt akarom hogy nekem is legyen akkor nem kell félnem. csak csinálni Kép

Nagymonológ ENDE

Linda, osszd meg velem hasonló gondolataidat! Támogassuk egymást! Az előzmények miatt kár, de egyébként jó hogy ebben hasonló cipőben járunk.

Na megyek vissza dolgozni! Puszi nektek és mindenkinek, a kicsi manócskáknak is külön.
Moncsi
Moncsi
 


Szia drága Moncsi!

De örülök, hogy ilyen hamar írtál Kép
A grandhiszti alatt azt értem, hogy Dani ha valami nem tetszik neki, például nem akar öltözni, vagy utcán nem arra megyünk amerre ő akar, akkor földre veti magát és képtelenség onnan fölszedni, mert rongylábazik és felemelni se hagyja magát...Ilyenkor kissé kiakadok, főleg ha ezt a közértben adja elő, vagy a lépcsőházban és nem tudunk feljönni...Nem hittem volna, hogy ilyen hamar dacoskodni fog, de hát istenem Kép
Amúgy bújós, mondja már, hogy "anya" igaz az apjának is Kép
Moncsi én alig merem leírni neked, mert félek, hogy fájdalmat okozok neked, amit nagyon nem szeretnék, de vettem 1 tesztet és pozitív lett!
Orvoshoz jövőhéten megyek akkor lesz kb.4 hetes, úgyhogy nagyon picike lehet még, valszeg látszani sem fog az Uh.-on. Igazság szerint még nem hiszem a dolgot, mert egy pozitív teszt még nem jelent babát...Kép Bevagyok tojva, mert mi van ha ez sem marad meg? Eddig ugye kettő ment el...
Egyebekben én is mindenhol kismamákat látok. 3 barátnőm nagy pocakú és mindegyik sétálótársam az első harmadban van...Szörnyen irigy vagyok rájuk.
Én még nem tekintem magam kismamának, nem merem magam beleélni, mert fájna ha mégsem sikerülne.
Nagyon remélem ,hogy nem keserítettelek el??
Tudom, milyen sz*r érzés ha az ember lánya babát akar és körülötte sikerül a nőknek neki meg nem.
Úgyhogy, totál megértelek akár mi is lesz ezután én mindig megfoglak érteni, sőt átérezni a bánatod!
Nagyon remélem, hogy 10-én jó hírekkel tértek haza!!! Nagyon fogok szorítani!!

Millió-millió puszi:

Linda
bellana
 
 


Ha!Végre tudok írni!SZIASZTOK!!Szóval megszültem!Nem volt egyszerű... A bébi csodaszép én meg csodacsúnya,hát nem alszunk.Nektek meséljek?!Olyan kár,hogy ilyen ritkán "láthatlak" Titeket,de remélem februártól nekünk is lesz netünk és alig várom,h.minden nap rajta lógjak!! Na,persze...!Azt hiszem,itt a kajaidő,mentem!!Vajon mikor leszek itt újra?
Bori
 


Szia Bori! Kép

Kitartás és nagyon várunk ám vissza körünkbe!!
bellana
 
 


KépKép
NAGYON BOLDOG MIKULÁST KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!!
pkismarti
 
 


Sziasztok,
én is boldog mikit kívánok utólag nektek!
Moncsi, szurkolok ezerrel szerdára! És köszönöm a receptet. Ezt kérem egy ismerőstől egy ideje, csak még nem kaptam meg. Ő ráadásul barnaliszttel és barnacukorral csinálja és úgy is finom volt. Lehet hogy hétvégén megcsinálom. Ja és a hét folyamán meg a karácsonyi topikból Mira mézeskalácsát akarom megsütni.
Márti, édes a kislányod ebben a ruciban.
Bori, örülök, hogy 'látlak'. Szoktatok már sétálgatni Maroson, vagy még nem lehet?
Linda, gratu. A teszt nem szokott becsapni, szerintem legalábbis. Majd írj, mi volt dokidnál.
Képzeljétek, most hétvégén is voltam suliban (ez volt az utsó konzultáció), januárban jönnek a vizsgák. És még novemberben túl voltam egy vizsgán különleges táplálkozástanból és ötös lett. Úgy örültem és büszke voltam magamra, hogy megosztom veletek ezt a jóhírt.
Most csak ennyi.
Sziasztok,
Tünde
Tünde
 


Sziasztok,
először is boldog mikut kívánok nektek utólag!
Moncsi, szurkolok neked szerdára ezerrel. És köszönöm szépen a sütireceptet. Egy ilyen hajtottam már egy ideje, úgyhogy nagyon örülök neki.
Márti, nagyon tündér a kislányod a télapóruhában. Nyaralni/telelni jövőre biztos ti is eljuttok legalább pár napra mint most mi, mert akkor Timi is nagyobb lesz már.
Bori, örülök, hogy 'látlak'. Sétálni voltatok már Maroson, vagy még nem lehet?
Linda, szurkolok neked. A teszt nem szokott becsapni, legalábbis szerintem. Olvastam a másik topikban, úgyhogy holnap estére én is szívből szorítok neked Kép Kép Kép. Tényleg, Dani szopizik még? Béla még kb. háromszor egy nap. Reggel ébredéskor, délben elalvás és este elalvás előtt. Mostanában este alig akar elaludni. Egyébként kisBéla is kezdi a hisztit, ha játszótérről hamarabb el akarok jönni, mint ő. Beraknám a babakocsiba és mindenáron ki akar csúszni belőle, ordít, satöbbi.
Képzeljétek, most hétvégén is voltam suliban, ez volt az utolsó alkalom. Januárban jönnek majd a vizsgák... A lényeg, hogy novemberben volt már egy vizsgám különleges táplákozástanból + be kellett adni egy házidolgát és ötöst kaptam. Úgy örültem, hogy így indul a vizsgaidőszakom és büszke is voltam magamra. Szóval ezt nem bírtam magamban tartani és megosztottam veletek ezt az örömhírt.
Most ennyi, írjatok!
Sziasztok,
Tünde
Tünde
 


Bocsi,
kétszer elment majdnem ugyanaz. A gépem nem mutatta az előbb, hogy ott a tietek alján a levelem, erre begépeltem még egyszer.
Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Gratulálok a vizsgádhoz! Milyen suliba jársz? Ha már írtad bocsánat Kép
Dani már csak reggel ébredés után szopizik.
Ma este megyünk dokihoz,elég feszült vagyok, majd este írok, hogy mi volt, puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda,
Szolnokra, vendéglátó-szálloda szak, levelező. Igazából sosem dolgoztam ebben és nem is fogok, csak amikor jelentkeztem annak idején nem akartam másik szakra menni. Közben már éreztem, hogy bizonyos dolgok nehezen mennek, de már végigcsinálom. A szoptatás hogy alakult így, Dani hogy építette le? Este hogy alszik el?Szurkolok neked, a nőgyógyásztól én is mindig izgulok. Majd írj mi volt.
Szia,
Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Ari vagy, láttam a másik topikban az írásod! Kép
Azért ide is leírom: tegnap voltunk dokinál a Márti dokijánál. Majd betojtam Kép
Volt ultrahang és a szerint úgy 5-6 hetes lehetek (mármint ne én hanem a leendő bébi), még csak a petezsák látszott ami 11mm-es. Kaptam gyógyszert aminek Duphaston a neve és hormontartalmú a progeszteront pótolja fenyegető vetélés ellen. 2 hét múlva 23-án... megyek vissze kontrollra addigra látszania kell az embriónak. Remélem nem járok úgy mint a múltkor. Nem, nem, nem!!!
Mi is van még?
Dani magától szokott le, egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni a cicit, ordított. Így mára már csak reggeli italként funkcionálok Kép
A doki szerint a gyógyszertől elfog apadni a maradék tejem is, úgyhogy akkor majd teljesen le kell álljon szegény Danim. De már nagy fiú, biztos nem lesz baj Kép
Este úgy alszik el, hogy ált. apája ott ül, vagy fekszik az ágya mellett...

Puszi:
Linda
bellana
 
 


MONCSI KERESTETIK!!
Mi volt a dokinál??
Remélem biztató dolgokat hallotatok?
Remélem jelentkezel, sokat gondolok rátok és nagyon szorítok!

Puszi: Linda
bellana
 
 


SziasztoK!
A lánykám tegnapelőtt végre megfordult.Írtó lusta kisbaba.Tiszta apja!!!!KépKép
Eddig mindig azzal buzeráltak tanácsadáson meg a dokinő is ,hogy ugye forog már?
Aztán az 5.hónapnál azt mondtam igen és még én lettem leszúrva ,hogy mégcsak most?!
Pedig ha tudnák!
Na lényeg a lényeg anyuci,apuci és a család nem kis örömére aktivizálta magát a jány.
Linda!Sikerült kiváltani a bogyókat?
Szorítok ám nagyon!Ádi nem tartott lököttnek amiért annyit vihorásztunk?Jó kis stressz levezető volt.Pedig ha tudom,hogy nekem nem kell sztriptizelni akkor nem izgulok annyit.Tisztára elfáradtam tőle.Te hogy viselted?
TÖBBIEK!!!!!!! Hova lettetek?Kép
Itt egy kis vigyori.
Pussssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Ádinak tetszett a műsor! Kép
A gyógyszert itt simán odaadták nem kellett rendelni, meg semmi. még jó, hogy tegnap nem hagytam ott a receptet...
Mire kérded, hogy, hogy viseltem? Engem se vizsgált meg "úgy" a doki én az eredmény miatt féltem és fogok is két hét múlva. Akkor is elcipellek szíverősítőnek! Kép
Mégegyszer gratula Timcsinek!!
Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Ezt a két hét múlvát majd megbeszéljük.Ha elvisztek elkisérlek.

Tünde V.egyházáról!!!!!Idetaláltál?
Azért ejtsél majd egy pár sort,hogy tudjam,jó???

Tünde Nagymarosról!Gratula a vizsgádhoz.
Pusssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziaszotok,
Márti, olyan édes Timilányod van! Majd kicsattan az egészségtől, kisBéla is ilyen husi volt míg el nem kezdett járni (most is husi, de már nem olyan sonkás a combija).
Linda sugárzom pozítiv energiát feléd, biztos megmarad a babácskád.
Egyébként mi az, hogy 'téged sem vizsgált meg a doki 'úgy'?', csak hüvelyi ultrahangot csinált?
Köszömöm a gratulát a vizsgámhoz, remélem így folytatom majd a többit is.
Puszi,
Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Csak úgy iszom a pozitív energiát! Kép
Amikor csak tudsz küldj, rámfér Kép
A doki nem csinált hüvelyi uh-t sem, nincs a rendelőjében. Csak hasi uh. volt, nem piszkált meg. Gondolom majd legközelebb. Most nem akart feleslegesen nyúlkálni. Rákszűrés 3 hónapja volt, úgyhogy most az sem kellett.

Dani sem olyan hurkás mióta "nagyfiú" Kép

Puszi és továbbra is ügyi légy a vizsgákon, szorítok!

Linda
bellana
 
 


Linda, GRATULA! nagyon örülök neked és sietek utánad, én ma vagyok a 13. napon és jövő héten valamikor lesznek az esélyes napok! Nehogy félj, minden rendben lesz (azóta még +1 terhesség hírét kaptam, nyár elején voltunk esküvőn, emlékeztek, írtam róla itt is! na a menyasszony most várandós, tegnap tesztelt és egyből elújságolta a húgomnakKép szuper! nem akarok lemaradni erről a baba-folyamról Kép aztán majd nehogy ne legyen hely a szülőszobán!!!

Márti! Timi olyan édes! És ügyes! Gratulálok!

Nagy Gratula Borinak is aki bizonyára a tej-áradattal és az éjjeli ügyeletekkel küzd, DE JÓ NEKED BORI!!!!!

Szerdán voltunk a genetikusnál, vett vért tőlünk, abból fogják szűrni a gén-hordozóságot, de Antverpenben van csak ilyen intézet (2-300 ezer ft) ha megtalálják a génmutációt (a mutációk 80%-át ismerik) AKKOR a következő terhességnél korionboholy biopsziával ki lehet zárni a rendellenességet (vagy meg lehet erősíteni). Lehet kérni támogatást az OEP-től vagy alapítványoktól a kórháznak is van ilyen alapítványa. Nekem úgysem adnak mert nem éppen átlag fizetésem van, egyhavi bruttómból ez "simán" kijönne (mondjuk, ha nem kellene másra...). Azt mondta a doki emiatt egyelőre ne aggódjunk mert nem fognak a mi beleegyezésünk nélkül az orrunk alá dugni egy számlát. Még nem is válaszolt az intézet, nem tudjuk mennyibe is lesz.
Mindkét karunkból vettek vért mert először csak 1 csövet töltöttek meg és 2 kellett fejenként. Apa rosszul lett a vérvétel után, úgy kellett megitatni, leültetni, ablakot nyitni (nem-e a számla várható összege hallatán lett rosszul...?)
Eredmény 2 hónap alatt van, babánál eredmény 1 hét alatt van.
Összességében ez nekem nagyon megrázó.... Nagyon hiszek abban hogy most nem lesz semmi baj, abban is hogy nem ez volt a baj. Mellbevágott hogy erről 2-3-400000 forintért kell bizonyságot szereznünk?! Mert Magyarországon ennek nincsen diagnosztikája?! Jajj!! Nagy magyar egészségügy!

Kedden este voltam szellemgyógyásznál és azóta szilárdan hiszem hogy minden rendben lesz és semmi de semmi hiba és betegség nem fordulhat elő! De tényleg.

Puszi,
Moncsi aki megint regényt írt
Moncsi
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen mindenkinek a dícsérő szavakat hízik is tőlük rendesen a lányom.
Szorítunk a bebindult és indulni készülő babaözönnek.
Hát Moncsi!Nem semmi anyagi feltételei vannak a leendő babucinak,de gondolom most nem a pénz a legfontosabb nektek.Héten találkoztam H-né Ágival,de a szám mint a sír kérésednek megfelelően.Képzeld Benjamin már felállt nekik a járókában. Úgy írígykedtem,mert nekem a lány csak nem rég fordult,aztán tessék pár nappal fiatalabb a kis csávó és lepipálja őt.

Lindácska !Mi van a terhességi tünetekkel amit hiányoltál?Vannak már?Tudom nem illik ilyet kívánni,de ha te azt szeretnéd akkor menjél csak jó sokat a tudod hova?

Tünde!Ma voltunk Nagymaroson A Skálás CBA-ban és jól bevásároltam babakajából.(73,-volt a kiskecskés)Sorsjegyet is kaptam.Esetleg ha nyerek és kint lesz a nevem értesíts jó?

Hol vannak a többiek a régi topok látogatók?És az újak akik megígérték nekem,hogy benéznek?
Ne csak nézzetek ,írjatok is nekünk,mindenkit szívesen várunk.

Pusssssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


MONCSI! Remélem mihamarabb eredményhez juttok. Még jó, hogy ülve olvasok, mert leültem volna az összegtől..Mi olyan drága benne vajon? És akkor most próbálkozhattok??? Próbálkoztok is? Hű Moncsi, de jó lenne ha minden oké lenne!! Igérem, hogy rendezünk egy bulit, jó nagyot. Addig majd a bébik alszanak! Kép
Milyen az a szellemgyógyász??? Hol van, mit csinál, hogy segít??
Na,jó nem nyúzlak a sok kérdéssel Kép
Nagyon-nagyon szorítok!! Millió puszi: Linda

Márti: egyenlőre csak marha álmos vagyok egész nap,meg fél disznókat tudnék megenni. A cicim is mintha feszültebb lenne...Úgy tűnik hat a gyógyszer.
Milyen újakról beszélsz? Csak nem láthatatlanok?

Pusszzz:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Ugye ez már jó hír?Danival is ezeket érezted?Úgy várom azt a 23.-át.Hogy milyen újakról?2 azaz kettő anyukának adtam meg az elérhetőségünket.Egy baj van, vagy nem tetszünk nekik,vagy csak tényleg benéznek és olvasnak minket válasz nélkül.
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Danival szörnyen rosszul voltam és hasonfekve fájt aludni...Nem a tünetek hiányoznak, csak gondolom, ha vannak akkor minden ok.
Én is nagyon várom a 23-át. Az igazság pillanata.
Most vagy csodás lesz a karácsony, vagy nagyon szomorú.
Más: nem erőszak a disznótor. Mi igazán lasszóval fogjuk a váciakat, szeretettel fogadunk bárkit, szerintem ez visszaolvasva a topikot látszik is. Többet nem tehetünk.

Képzeld Ádi egész hétvégén dolgozik. Holnap a 24-ét. vasárnap meg be van osztva...délutánra. Este 10-ig lesz. Hát délelőtt legalább együtt leszünk.

Puszi:
Linad Kép
bellana
 
 


Sziasztok!


Amennyiben van olyan baba- vagy gyerekruha, egyéb holmi, amiket már nem használtok, de nem is adnátok el - mert pl. Valahol sérült -, vagy nem is adjátok le a családsegítő szolgálatnak, akkor azokat szívesen átvenném... Olyan családokhoz kerül, akiknek jól jön a segítség és nagyon fognak neki örülni!"Együtt a mamával" Csecsemőotthonba és Gyermekek Átmeneti Otthonba (ez Csepelen található) itt jelenleg 48-an laknak ebből 12 felnőtt és 5 csecsemő. A hatodik csecsemő januárban fog megszületni. A többiek pedig ovistól az iskolásig minden korosztály. Azt hiszem nekik nagyon jól fog jönni minden!!!
(lehet felnőtt ruha is,könyv, játék).

Ez a felhívás,kérés egy kedves ismerősömtöl származik.Ne kért meg,hogy segítsek,de úgy gondoltam ha többen látják,akkor többen tudnak segíteni.

Linadka nagyon szorítok a gyönyörű szép és boldog karácsonyhoz.Nálunk meg ez az első szombat,hogy Pisti nem megy se suliba se melózni.

Pussssssssssz:
Márti

Kép
pkismarti
 
 


Sziasztok!Próbálok visszatérni a bezártság után,utoljára hétfőn érte a pofámat levegő!Azóta még csak az erkélyre sem jutottam ki!És csak kapkodom a fejem az új hírek láttán!Csajok,gratulálok a gyermekáldáshoz,szorítok Nektek!!Mi jól vagyunk,most lábaltunk ki mindketten a náthából.Nagyon be voltam tojva,hogy ilyen pici baba is elkaphatja a náthát??Porszívóztam az orrát állandóan,csöpögtettünk meg hasonlók.Remélem mostmár kilábalunk belőle.Meddig tart ez általában? Fú,sose gondoltam ,hogy ilyen nehéz meló a gyermeknevelés!!Ez a bébi nem szokott aludni!!Egész nap szórakoztatni kell és este hatkor merül le benne az elem,addig non-stop pörgés.Ki mondta azt,hogy a babák esznek-alszanak?!Nagyon irigylem az ilyen mamákat!Nektek ez hogyan működött?Kíváncsi lennék rá,hogy csak nekem ilyen nehéz??Amúgy csuda okos kislány,holnap lesz 8 hetes!!Állandóan vigyorog(ha nem sír...) és gagyarászik.Nem tudom ,írtam-e,hogy volt egy kis komplikáció a szülésnél,nem akart sima úton megszületni a kisbabám,de a császárt az utsó pillanatra hagyták...Így lett egy kis oxigénhiányunk,kis vérszegénység,"mellesleg"még belekakilt a magzatvízbe és szegény le is nyelte.Nehéz erről írni is,főleg hogy egy hetet külön kellett töltenünk,mivel ő a hetediken volt fenn.Gondolhatjátok,hogy éreztem magam...Na de azóta minden a legnagyobb rendben van,próbálom elfelejteni a nehézségeket.Ma már apróbb problémák morzsolgatják az idegeimet,pl.koszmó,nátha,kutacs stb. Remélem mihamarabb választ kapok,sziasztok:Bori
Bori
 


Szia drága Bori!
Milyen jó hallani rólad,rólatok.Hihetetlen,hogy már 8 hetes a kislányod.
A nátha minket is aránylag korán ért ,úgy 3,5hónapos kor tájékán.Én is porszívóztam ami nem volt könnyű művelet,mert Timi egy idő után a porszívó hangjától is ordított és ketten kellettünk a lefogásához.
Az azért jó,hogy 6után már elcsitul a lánykád.
A hetediken Timi is volt sárgaság miatt inkubátorban.Nem igazán kellemes látvány az anyai szemnek és szívnek.Némi kis kezdeti bőgés után meggyőztem róla magam,hogy ez csak a javát szolgálja.
Koszmóra kenjél babaolajat tegyél a fejére 1-2 órára sapit fürdés előtt.Pár nap és rendbe jön.Ja és persze fürdésnél finoman mosd le.
Mi is várjuk ám a választ.
Pussssssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Bori, de jó, hogy újra itt!!
Emlékszem milyen rettenetesen fárasztó az első időszak...Szopizik?
Van segítséged?
Dani is volt náthás, koszmós is. Amit a Márti írt az jó módszer, nálunk bevállt.
A kutacsával mi a baj?
Puszi!

Márti! Nekünk nincs sok babaruhánk és mivel a tesó is nyári-nyár végi baba lesz nekünk szükségünk van a rucikra. Mi sajnos semmit sem kaptunk, mindet vettük. Sajnálom. Kép

Puszi!
Ui: mikor talizunk??

Linad
bellana
 
 


Semmi gond!Csak a fölösleges már nem használt holmikról volt szó.

Tali?Nem tudom !Idén a 23-án kívül találkozzunk,vagy csak már jövőre?Te mit gondolsz?
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Netti!!!!!
Ha idetaláltál várunk ám!
Pussssssssssssssz:
MártiKép
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Nna ma egész nap émelyegtem, alig bírtam enni valamit...Nesze nekem, hiszen ez után nyavajogtam! Kép Azért gondolatban jobb volt...
Én csak hülyéskedtem a 23-ával kapcsolatban. Elmegyünk közületileg: Ádi is Dani is, nem akarlak téged is odacibálni Kép De jól esik nagyon, hogy jönnél!
Itt nálunk már sokat petárdáznak, az agyamra megy, meg hát Dani sem érti. Nálatok?

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Na milyen vagy?Pedig beleéltem magam,hogy megyek vidítani.Viszont szeretném utána első kézből hallani a jó hírt!!!!!
Erre is petárdáznak már legalább 2 hete.Tüzijáték is szokott lenni.
Ha émelyegsz az csak jó!Bántja a kicsi a nagyot.
Holnap megyünk mérekezni.Kíváncsi vagyok ám a lányra.Mostanában nem győzőm etetni.Szerintem meg is látszik rajta.Most biztos nem kapok lelki fröccsöt a soványsága miatt.Elcsaltam Andit is .Tudod aki velünk volt a nőgyogyónál.Csomagot kell őrizni,meg hagy gyakoroljon.Apának megvan az öröme külön neki az előbb átfordult a lányka.Ugyanis eddig csak nekem volt hajlandó bemutatni a tudományát.KépKépKépKép
Pusssz:Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Ígérem a doki után tüstént írok sms.-t, vagy felhívlak!!
Ádi ma este 10-ig dolgozik...tegnap meg 16.-ig..Már jó lenne ha itthon is lenne.
Andit üdvözlöm, nagyon szimpatikus csajszi!

Puszi:
LindaKép
bellana
 
 


Szia Linda!
Holnap átadom maj neki.
Szegény Ádi!!!Meg ti is ,hogy egyedül vagytok.Most megyek lepattanok fürdés előkészítéshez,mert a kis időzített babánk nyafizik.
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti kedves topiktársam a netben és kedvenc kismamám Vácon!

Na, mekkora a lánykád?
Jaj, de jó ma nekem! Ádi kivett 1 nap szabit mára és körül ugrál! A szomszéd viszont most éppen kalapál. Ebéd után megyek át ha addig nem hagyja abba, mert Dani így hogy aludjon?!
Tegnap este meg valami förtelmes büdös lakkot, vagy nem tudom én mit kenegetett a lakásban, de írtó büdös volt, majd megfulladtunk. Már nagyon elegem van belőlük!!

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Milyen hízelgő vagy!Jót tesz neked ez a baba.Remélem kislány lesz és lesz a lányomnak egy szuper kis barátnője.
Közkinccsé teszem az adatait Timcsinek.
19.-én töli a kemény 7. hónapot.7,75 kg és 68 cm.
És 100 %-os teljesítményű a védőnő szerint.
Egyébként szerintem is ,de egy anya mindig elfogult.Pistia héten dolgozza azt amit Ádi neked Vasárnap.Kedden és szerdán is este 6-ig lesz 2 helyett.Viszont már 23-án nem megy és onnan csak valamikor január második hetében.
Nyugodj le a szomszédok miatt küldtem mélt.
Pusssssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok csajszik!

Márti, gratula a szupercsajhoz!
A szomszédok 2 napig kussoltak, csak ma láttam a hárpiát...Nem köszönt és én se neki. Mindenesetre nem zajongott. Vajon remélhetem, hogy vége a ricsajnak? Még mindig nem mérges vagyok rá, hogy Ádival így bánt. Én megtudnám tépni: Kép


Ádi ma este is sokáig lesz. Jövőhéten is megy és az ünnepek alatt is be van osztva, a munkanapokon felül. Akit ismerek azoknak holnap megy utoljára a párjuk...

Kép

Kedves lányok remélem előkerültök karácsonyig ha nem akkor mindenkinek nagyon boldog karácsonyt!
Moncsinak még külön szívből kívánom, hogy jövőre már 3-asban ünnepelhessenek!!

Kép

Linda

utóirat: továbbá szorgalmazom a topik feltámasztását is és ehhez segítőket keresek!!

Kép
bellana
 
 


Sziasztok!
Lehet hogy írtatok csak én nem látom?
Biztos feltalálták a láthatatlanul író gépet.
Pussssssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Drága Mártim!

Úgy tűnik tényleg feltaláltam, mert az elötted lévő bejegyzést én írtam a tied elött kb. 3 órával Kép,de nem gondoltam volna, hogy láthatatlan Kép
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Tényleg nem mutatta ki a gépem az írásodat.Nekem az utolsó a sajátom volt.Most,hogy megnyitottam valóban láttam előttem írtál.Szerintem az volta baj Gabi nem tudom milyen fene módon lépett a gépre és este hatkor is 3 órát mutatott én meg nem állítottam át az időt.Te meg fél 4 kor írtál rendes idő szerint.Na most bogozd ki mit akartam ebből kihozni.
Pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Na most az enyémet sem látom,pedig az előbb írtam.
pkismarti
 
 


Lányok!Szoptatott valamelyikőtök bimbóvédővel??Nekem a kórházi macera után csakis azzal hajlandó enni az Eszter.És ez bizony cumizavar.Nagyon leszoktatnám róla,de eddig teljes csőd,nem érzi a cicit.Amúgy rendben minden,náthánk múlik.Ma két hónapos!!Linda,nagyon szorítok, ha nem vagyok gépközelben,sms-ben érdeklődhetek,hogy mi a helyzet???Márti,szerintem én ismerlek Téged,nem a Negyvennyolcasokban laktok az első lépcsőházban?? Bocs,ha tévedek.Tényleg kevesen lettünk,bár ha rajtam múlna,egész nap itt lógnék.Remélem nemsokára nekünk is lesz már netünk.Annyi kérdésem lenne!!Ha tudtok segíteni a bimbóvédővel kapcsolatban,kérlek írjatok!!!El vagyok kenődve.
Bori
 


Szia lányok!

Márti, látod már az írásokat?
Nekem meg meghülyült a telefonom. Dani földhöz verte és azóta úgy csinál mintha töltőn lenne. Amúgy működik, nem is tudom, hova vigyem. Szervizbe gondolom, de hova? Vodafonos vagyok, de kártyás, nem előfizetős.

Bori, az elején én is bimbóvédőt használtam mert totál kirágta a cicim.Mármint a Dani Kép Aztán mikor begyógyult elhagytuk, de amúgy is béna voltam vele. Mi az, hogy nem érzi a cicit?? És ha a szájába adod, nem szívja?
Örülök,hogy szorítasz, rám fér és persze, hogy érdeklődhetsz sms-ben! Kép
Ne légy elkenődve, biztos menni fog.

Puszi:
Linda
Kép
bellana
 
 


Nem!!Csak néz értetlenül,aztán meg ordít!Nagyon hozzászokott.Meddig evett a b.védővel a Dani?Félek,hogy már túl késő leszoktatni róla.Kaptam egy marha jó könyvet a szoptatásról,most azt bújom.Lánykám durmol,szerelmes vagyok bele. Hogy vagy egyébként,Linda?Van émelygés,álmosság stb.?Szedsz valamilyen magzatvédő vitamint?Én szedtem Elevitet és semmit nem éreztem.Nekem nagyon jó volt. Márti,írj!Kíváncsi vagyok,tényleg ismerlek-e személyesn is.A többiekkel mi van?Karácsonyi készülődés?
Bori
 


Nem ír nekem senki.....Mindjárt mennünk kell haza..!Nektek mikor aludta át a gyermek az éjszakát?Bár meglepő módon kezdek hozzászokni a felkelésekhez,pedig ettől féltem a a legjobban.Nappal meg képes 5 órákat aludni egyhuzamban.Ki érti ezt?!Hogy lehet ilyen jópofa kis ábrákat kreálni??
Bori
 


Bocs, Bori, megpróbáltam aludni egy kicsit, de nem sikerült Kép
Dani 1-2 hétig használta. Én sem szerettem.
Én a szájába gyömöszöltem a bimbót amennyire tudtam, mert eléggé befeléforduló sajna. Azért rákapott az ízére és kiszívta magának a bimbót is.
Érted? A Kismama újságban vannak telefonszámok azt hiszem a szoptatással kapcsolatban is, hívd fel őket, segítenek!! Dani 2 hónapos korától átalussza az éjszakákat. Nagy mákunk van vele! Kép
Ábrák: van egy "gifek és feltöltésük" c. topik onnan szedtem őket és vannak benne címek is ahonnan még lehet letölteni ilyeneket.
Amúgy honnan írsz??

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!
Bori tök ízgatott lettem,hogy honnan ismersz?Valóban a 48-asokban lakunk.Én nem etettem bimbóvédővel bár a kórházban rám akarták erőltetni.Gratula a kicsi lányhoz.Kerek 5 hónap van a lányaink között Timi meg ma 7 hónapos.
Linda!
Jól vagy,jól vagytok?Légyszi add meg nekem a Bori számát,mert most már aludni sem fogok tudni,hogy honnan ismer.Most nem rég ment el tőlem egy volt kolléganőm és barátnőm.Neki is fia van,mint neked és Danival egyidős.Őt Milánnak hívják.
pusssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Na, mindent megbeszéltetek a Borival? Milyen kicsi a világ! Én ma találkoztam a városban az Andi barátnőddel, nagyon aranyos az a csaj. A többség egy bemutatás után el is ment volna mellettünk, de ő nem. Kép
Képzeljétek ma a városban vettünk Daninak egy 3 kerekű kismotort. Azóta képtelenség lerobbantani róla. Aludni sem akart, se enni miatta Kép
Nem volt drága, beszámítjuk a karácsonyba. Kép
szánkót tud valaki olcsón? Mi eddig 10 felett láttunk...Ja és karfás kellene.

Puszi:
Linda
bellana
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: