Új privát üzeneted érkezett!

Na látom Maja ezzel az egy képpel lepipálta a mi összes alvós verziónkat. Ez haláli:))))
Vendég
 


Hát azért a puffon alvós se kutya :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Anikó,ne bolondozz már,min gondolkozzak :roll: ,örülök,hogy segíthettem.

Ildi,remélem,holnap már hazajöhettek és a rémálom már csak egy rossz álom lesz számotokra.

Szandra,nem tudsz uj infókat Ildiékről?
Veletek mi ujság?Mostanában nem nagyon vagy toppon te sem :cry:

Gyöngyi,ennyi voltál :cry: ,akkor tényleg nagyon el lehetsz havazva :cry:

Gergő is tudja alvás közben össze-vissza pakolászni magát :arrow: de azért a Maját nem tudja felülmúlni :lol: :arrow: főleg,hogy nem horkol :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2008.11.17 21:47-kor.
bibolya
 
 

 
 

Ibolya,
Nagyon jók Gergőről a képek :lol:
Jókat vigyorogtam a kommentáron is :lol:
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Végre süt a nap!!!! :lol: :lol: :lol:
Remélem holnap is ilyen szép idő lesz :roll: :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Visszavonom :oops: Nincs is szép idő, iszonyatosan fúj a szél :evil: :shock: A szárítómat lefgújta a teraszról :evil:

Jót beszélgetek magammal :oops: :wink:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon-nagyon takarítanom kellene!!!!!!
Megyek is... :(

Anikó!

Holnap megyünk.... :P

anett
kállai
 
 


Szomorúan tudatom, hogy mi holnap nem tudunk menni.
Anikónak már mondtam, benyaltunk valami hasmenéses vírust Zorka is, én is, nem akarunk megfertőzni senkit.
Remélem tegnap sem kapta el senki cini-cinin. (akkor még nem volt bajunk, ma kezdődött)
Vendég
 


Sziasztok!!!

Itthon vagyunk!!Nagyon köszönjük a szorításokat,az energiákat, a sok sms-t, a telefonokat. Nagyon nagyon köszi Mindenkinek.Szandrának meg külön köszönet,hogy tudosított,ráadásul ilyen reálisan,köszi szépen.

Majd írok hosszabban is,most csak annyi,hogy úgy néz ki rendben van Réku. Kérdeztem a dokit mikor eljöttünk,hogy akkor most volt-e agyrázkódás,azt mondta,hogy enyhe. Kicsit még figyelgetnünk kell Őt azért,de minden lelete szerencsére negatív lett. Koponya ct,hasi uh,vér,neurológia,szemészet..minden teljesen ok.

A holnapot én is szeretném lemondani,ha nem nagy baj :oops: jönnek is anyukámék,de a doki is mondta,hogy ne nagyon nyűzsőgjön még azért,ha nem muszály. :oops: Anikó ki foglak engesztelni,jó? :oops: :?

Majd jövök...

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildi és RÉKA BABA!

Hurrá!!!!!!


puszi!

Tami, Szonja, anett
kállai
 
 


Sziasztok!

Judi,jobbulást nektek.Remélem nem lesz hosszan tartó.

Ildi,örülök,hogy itthon vagytok már.Rékunak további jobbulást.És igazad van /persze én nagyon sajnálom,de teljesen egyetértek veled/,hogy nem jöttök holnap,egy kis nyugi még biztos elkél a kicsi lánynak.

Anikó,azt meg sem beszéltük,hogy mit vigyünk????
bibolya
 
 


Sziasztok!

Anett,
Ne fenyegess! :lol: :lol: :lol:

Judit,
Hogy vagytok? Pirítós, krumpli? Tudtatok enni valamit? Majd csinálok holnap sok képet :wink:

Ildi,
De jó, hogy minden rendben van Rékuval :lol:
Természetesen megértem, hogy holnap nem jöttök, bár nagyon sajnálom. De lesz még alkalom, acsak Maja nem utál ki mindenkit :oops: :wink:

Ibolya,
Szabadon választott, hogy Évi szavaival éljek. Vettem üdítőt, rágcsikat, gyümi az nincs :oops: Nem jutottam el ma a zöldségesig :shock: :cry:

Mindenkit várunk szeretettel holnap. Mi már 8-tól szalonképesek vagyink :D

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Anikó,

Köszi a kérdést. Ebédre pirítóst ettünk, nekem azóta nem volt bajom, Zorka viszont délután is még vagy 5-ször alkotott. 3szor kellett nadrágot cserélnünk...gondolhatod. Este is pirítóst kapott, meg kekszet is evett délután, remélem éjjel nem lesz semmi. Ha holnap délelőtt is folytatja, akkor nem megyünk Szerbiába.
Vendég
 


Sziasztok!

Ildikó!

De jó, hogy már itthon lehettek, az meg pláne jó, hogy Rékunak semmi baja nem lett :P Pihizzetek, mert gondolom a kórházban azt aztán nem igazán lehetett, így most mindkettőtökre ráfér. (azt persze sajnálom, hogy nem talizunk holnap, de lesz még rá alkalmunk bőven :wink: )

Judit!

Sajnálom, hogy megbetegedtetek, (és nem találkozhatunk személyesen) de remélem nem komoly és hamar túl lesztek rajta :roll:

Gyöngyi!


Nem tudsz mégis ellógni? Mondd, hogy fórumtalid lesz, hátha nem tudják mi az és azt hiszik az nagyon komoly és fontos kötelezettség :wink: :oops:

Na, többet most nem is írok, hisz a többiekkel úgy is talizunk holnap. Ugye csajok?

Anikó!

Viszem a sütit :wink:

Jó éjt mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Én is nagyon sajnálom, hogy nem találkozhatok személyesen azokkal, akiket még nem ismerek. De remélem lesz még rá alkalom.

Ti ittatok már Smecta-t? Tudjátok az a hasmenés elleni por. Én most csináltam magamnak egyet, mivel megint rámjött a szapora, hát majdnem felül jött ki minden. Szerintem a csemperagasztónak jobb íze van, mint ennek. Valami borzalom. És ezt holnap meg kéne itatni valahogy Zorkával is. Ma még nem adtam neki semmit, de holnap már muszáj lesz. Van esetleg valami más ötletetek Smecta helyett, vagy valami tuti tipp hogy lehet ihatóva varázsolni?
Vendég
 


Sziasztok!

Judit,
Hogy telt az éjszaka?
Smecta-t még nem ittam, nem ismerem :? De Te már ittál csemperagasztót? :roll: :lol: Na jó nem viccelek most Veled :oops: :?

Évi,
Te egy tündér vagy! :lol:

Na mi van már :?: Sehol senki :?: :shock:
Pedig jó lenne, ha már ideérne valaki, aki bizonyítja, hogy viszonylag rend volt, mert Maja már kezdi szétszedni a lakást :wink:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Nem ittam még csemperagasztót, azért mondtam, hogy SZERINTEM még annak is jobb íze van:)
Lekopogom Zorka sem éjjel, sem ma ezidáig nem rondított be. Azért ma még diétáztatom, reggelire banánt evett, ebédre krumplit kap. Jelenleg én vagyok a problémásabb, úgyhogy még mindig nem biztos, hogy megyünk.

És amúgy irigy-irigy, ha arra gondolok, hogy 5 házzal arrébb folyik a party!:)
Vendég
 


Mi van csajok, még mindig Anikónál dorbézoltok?:)
Zorka alszik, reggel óta ugyanabban a SZÁRAZ pelusban van, hurrá:))Ebédre nagy lakoma volt, sós vízben főtt krumpli egy leheletnyi reszelt sajttal, hogy ne legyen olyan száraz.
Desszertnek pedig 2 falat 72%-os csoki hasfogónak:)
Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Judit,
Úgy tűnik akkor hogy kifelé mentek a kórságból? :roll:
Olvasod még? Vagy elutaztatok? Vagy nem utaztok?
De most nézem, hogy 5 perccel ezelőtt írtál, úgyhogy rád csörgök :lol:
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Anikó,én/mi nagyon jól éreztük magunkat.És végre a Geri felszabadultan játszott a többiekkel és versenytis evett a többiekkel.Szerintem nagy lépést tettünk ma,és mindezt nektek is-és a többieknek is köszönhetem :lol: .Reménykedek benne,hogy gyakran ismétlünk-igaz,akkora kupit hagytunk magunk után,és olyan angolosan lelépett mindenki :oops: ,de majd legközelebb hozzánk jövünk.De én nem pucolok elötte ablakot :lol: :lol: :lol: .

Judit,a Gergővel már többször próbáltam megitatni a smecta port,csak 1x sikerült :oops: .A Gergővel ilyenkor kubut szoktam itatni-sárgarépa-banán-alma összetevőjűt,mert ez elég rendesen fogja a hasát.De neki a teljes diéta /ez alatt azt értem,hogy 2 napig semmit,de tényleg semmit nem eszik/ és a napi közel 8-9 dl kubu mellett is kb.3-4 napig ment a hasa.De mindig kevesebb és kevesebb a kakis pelusok száma.De lehet dokinál feliratni HIPP ORS 200 SÁRGARÉPA-RIZSNYÁK IVÓLÉT ,ez kimondottan hasmenésre van,de a Lakos szerint elég szar ize van,nem biztos,hogy a gyerek megissza.Nekem legalábbis ezt mondta,igy mi ugymond orvosi javaslatra ittuk a kubut töményen.
bibolya
 
 


Gergő olyan szinten elfáradt ma,hogy 3 óra alvás után már felkeltettem :oops: ,kinyilt a szeme és ezek voltak az első szavai:
baba,nénik,autó,és a többit nem értettem. :lol: :lol: :lol: .Szerintem ő is jól érezte magát,gondolom még álmában is Anikóéknál játszott.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Szerintem is jól sikerült a banzáj :lol:
Lehet ismételni :lol: Akár nálunk is :D
Félk óra alatt sikerült eltakarítani a romokat. Nem volt gáz. bár mikor bementem a gyerekszobába kicsit visszahőköltem :shock: de aztán Majával közös erővel pikk-pakk megszüntettük a káoszt :roll: :D

Ibolya,
Jó volt Gergőt ilyen felszabadultnak látni :lol: Nekem is úgy tűnt, hogy jól érzi magát :P
Maja viszont annyira átpörgött, hogy nem aludt semmit :cry: 2 órát bent tartottam az ágyában, hátha...de csak énekelt meg magyarázott :evil:

Nem ír senki :?: Mi van nyitottatok suttyomban 1 másik fórumot ahol kibeszéltek :?: :lol:

Teszek fel pár képet

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Azt figyeltem, hogy zömmel a gyerekekről készült kép :wink:
Az anyukákról is van pár, de nem lettek túl jók :roll: Inkább nem rakom fel :oops: :wink:
Egyébként ezért szoktam rá a fotózásra. A család, barátok már mind megszokta, hogy én úgyis fotózok, így ők már nem is hoznak gépet Ezáltal nem készül rólam borzalmasabbnál borzalmasabb kép :roll: :lol:

Egy újabb adag:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Az utolsó adag:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Jó éjszakát!
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Gergőt megdupláztam :oops: :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Én (bár kicsit ideges voltam a munkaim miatt :oops: ) Szonjával együtt nagyon jól éreztem magam...

Andi! Szerintem ilyenkor a Botyi ia azért cumizik annyit, mert érzi a feszültséget bennem. Gondolja, ő majd levezeti és akkor én is normális leszek. :lol:

Szuper volt és újra csak azt tudom mondani: REMEK délelőtt!!!!!

A képek is jók... :wink:

anett
kállai
 
 


Anikó!!

Most direkt fájdítod a szívem?????? :lol: :lol: :cry: :cry: :cry:
Anett zöld nadrágban!!?????????????? :o :o :o Ésd én ezt nem láttam személyesen???? Pedig képen is nagyon tetszik - csak így tovább, tessék színesedni, hamár itt a tavasz!!! :lol: :lol: :lol:
Rebekát szinte - de csak szinte- meg sem ismertem!!! Nagyon csajosodik :lol: :lol:
Ancsi elbűvölő abban a boleróban!!! És változatlanul imádom a szemeit!!!! :lol: :lol:
Látszik, hogy Gergő és Botond megtalálták egymást :wink: :wink:
Szonja meg Maja pedig a csajos dolgokat tárgyalták ki??? :lol: :lol:

Látszik a képeken, hogy jó volt a buli!!! " a francba" :lol: :lol: :lol: :lol:

Zétényt nem láttam a képeken!!! :lol:

Én meg csak dolgozok, mintha muszály volna!!! Ja, valóban muszály!! :twisted: :twisted: :twisted:
Ma is tartottam "felvilágosító"előadást hatodikban a fiuknak :roll: :roll: :roll: Nem semmi mennyi mindent tudnak már, és mennyi mindent nem tudnak még!!! :lol: :roll:

Ildi!!
Örülök, hogy Réka jól van!!! Szuszanny, aztán gyere!!!

Adrienn!
Voltál dokinál??

Judit!
Jobbulást neketek!! Mikor utaznátok?? Húsvétra?? Remélem azért el tudtok menni!

Remélem szép hétvégénk lesz, és mindenki meggyógyul!!!!

Jó éjt!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok,
hát nem mondhatjuk, hogy ez egy nagyon termékeny nap volt. Én sem leszek sok...

Ildi,
ugye jól vagytok? Kipihentétek az ijedtséget? Hiányzol... :oops: :oops: :oops:

Anikó,
szuper volt, köszi nagyon a lehetőséget :)
és bocs a kupiért...

Ibolya,
Gerinek üzenem: János bácsi keljen fel! :)

Többiek, mindenki, nagyon jó volt ma találkozni, betegeskedőknek jobbulást.
Megyek most, elég kika hangulatom van (bocs Szandra a szerzői díjas kifejezésért... :) )

Ja, hétvégén nem leszek, anyukámékkal megyünk Mezőkövesdre.

Puszi

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Na, beelőztetek!

Anikó,
szerintem nem baj, hogy a mamákat nem tetted fel... :oops:
Bár az a pár, amin vannak anyukák nagyon jó lettek. Ibolyáról pl szerintem kifejezetten jó ;) A gyerekek meg gyönyörűek!

Gyöngyi,
aranyos vagy, hiányzol ám az összejövetelekről nagyon!

Anett,
remélem hamar végzel a munkáiddal. Délután eszembe jutottál: Ancsi ma nem evett SEMMIT szinte, estére teljesen kiborultam. Folyamatosan tolta el a kezem és elfordította a fejét és én pont olyan hangszínnel szóltam rá, ahogy Tőled hallottam délelőtt :) Szonja annyira édes - ne aggódj, le fog szokni róla (tudom, könnyű mondani :roll: )

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Anikó!


Én/mi nagyon jól éreztük magunkat! Pedig -biztos nem gondolnád/gondolnátok rólam-, de én inkább otthonülő típus vagyok...meg a Zuram is...itthon kettesben (+Bencecica ) és nemsokára Zétény baba...nekem a nyugalom netovábbja. Nálatok mégis olyan otthonosan éreztem magam...(lehet, mert nagyon sokat bicajoztunk arra :roll: :wink: ) a végén odáig fajul, hogy még majd főzök-mosok-takarítok is legközelebb :wink:

Szép a lakásotok! Meséltem a férjemnek mennyi afrikai motívum van nálatok...azt is mondtam neki, hogy mivel már nem tudjátok hova rakni a pénzeteket ilyenekre költitek. :arrow: Vagy erre nem jól emlékszem :roll: :lol: :?:

Ja és gondolkodunk azon, hogy pár házzal mellétek költözünk, tudod abba a házba, amiről beszéltünk...már fel is vettem a kapcsolatot a Nemzeti Bankkal :P

Komolyra fordítva a szót: szerinted a keresztlányod (ha jól emlékszem a családi kötelékekre :roll: :oops: ) hajlandó lenne üzletszerű (na, nem arra :!: ) festésre is? Nagyon-nagyon tetszenek nekem a képei...pláne az, amelyik ma délig a nappalitokban volt...vagy még nem is vetted észre, hogy már nincs ott :shock: :?: :lol:
Szóval vennék tőle olyasmi képet, ha esetleg lenne ideje/kedve festeni...

Gyöngyi!

A fentiekből gondolom már kiderült számodra, hogy Zétény, -ill. így én is- volt/am, csak gondolom az Anikó nem akarta elijeszteni a topikot a rólam készült fotókkal :oops: :shock:
Köszi a hálóingeket :lol: aranyos a barika és a delfinek rajta... és sehol egy csipkeszegély...ez jó :lol:

Na, most abba is kell hagynom, mert Uram már hiányol az ágyból :oops:

Ja, még annyi, hogy engem úgy felpörgettek a gyerekek, hogy ma délután nem pihentem semmit: takarítottam, mostam, főztem :) Talán ha lenne egy tucat gyerekem pedáns háziasszony válna belőlem :roll: :roll: :roll:

Most tényleg lépek!

Jó éjt mindenkinek!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Hát a talit nagyot sajnálom :? remélem lesz alkalmam bepótolni az elmaradásom. :cry:

Leírtam,hogy mi történt velünk az elmúlt időszakban,eredetileg nem ide szántam,de ide is bemásolom,hátha mégis elolvassnátok :D :D :D World-be 7 oldal lett,szóval esti mese következik,dőljetek hátra.

Sziasztok!

Először akkor leírom, hogy mi is történt velünk 10-én hétfőn, végetvetve az értelmetlen találgatásoknak. Igen, én is sokat gondolkodtam, hogy miért történt és miért pont velünk, de ezt már visszacsinálni úgysem tudom.L Csak annak örülök, hogy tényleg szerencsésen végződött, mert akárhogy is nézzük, sokkal rosszabb is lehetett volna, amibe bele se merek gondolni, így is a frász jött rám. Továbbra is magamat hibáztatom és felelőtlen szülőnek tartom magam/magunkat, mert ez felelőtlenség, tudom, hogy vannak véletlen balesetek, de ez valamilyen szinten rajtunk múlott, mert ha becsukom rendesen azt a fránya gyerekajtót, mert ha nem megyek be a Dávid szobájába ruhát keresgélni az oviba, mert ha apja este becsukja a kiskaput, mert ha este nem zsákot ad rá, hanem pizsamát stb….. eddig azt hittem, hogy ilyen csak mással történhet velünk nem. Hát sajnos nagyon kell figyelni, mert másodperceken múlik…
Szóval ez reggel 6 órakor történt körülbelül, arra lettünk figyelmesek, hogy robaj és Réka felsír, akkor már sejtettük, hogy mi van, rohantunk gyorsan, de már lent volt a lépcsőalján a fordulóban. Ott volt a babatáska a sarokban, így nem az ablakba kötött ki. Nagyon vastag frottír zsák volt rajta, lehet ez is sokat felfogott az ütésből.
Apa felkapta gyorsan szegénykémet,ilyedt hangon sírt szegény, majd átadta nekem, nézegettük ,hogy mi jön ki rajta és hol, de nem láttunk semmit még 10 perc után sem. Mozgatta a testrészeit és tudatánál volt,(mutogatta az állatokat és mondogatta, amit szokott.(ott a baba, ott a kuta)leraktuk és mászkált, ahogy szokott. Megkapta a szokásos tápszer adagját,megitta,azán lementünk, tovább készülődni az oviba a Dáviddal.
Ahogy ott körözött az asztal körül, arra lettünk figyelmesek, hogy kihányta az egész adag kaját, sugárba. Meg se ijedt szegény, mi annál inkább, tudtam olvasmányaimból, hogy ez nem jót jelent. Agyrázkódás. Rögtön hívtam a Lakost doktort (házi gyerekdoki),még 8 óra sem volt. Elmeséltem neki, hogy mi történt,ő meg be is küldött gyorsan a Heim Pálba .Na akkor még jobban el kezdtünk aggódni, gyorsan felöltöztünk, Dávidot beadtuk a mamához, irány a HP. Fél 9-re már bent voltunk.
/Parkolni nagyon nehéz a kórház körül/
Bementünk a fő épületbe, rengetegen álltak sorba, Réka még mindig tök jól elvolt az apjánál. Nagy nehezen sorra kerültünk, akkor kiderült, hogy át kell mennünk a sürgősségi ambulanciára, a másik épületbe. Átsétáltunk ,szerencsére nem sokat kellett várni, felvették az adatokat, elmeséltük töviről hegyire, hogy mi történt és valamit kütyüztek rajta.
10 perc után kb. bemehettünk, nagyon nehéz volt addig is visszafogni Rékát, fel alá rohangászott a váróban.
Dr. Füle István vizsgálta meg először, elmeséltük, hogy mi történt, le vetkőztettük pelenkára, megvizsgálta a fejét meg a végtagjait ,és elküldött minket koponya ct-re, hasi uh-ra, és 72 órás megfigyelést rendelt el. (amit akkor még nem vettünk komolyan, azt hittük, hogy a vizsgálatok eredménye alapján dől el, hogy mi a teendő a továbbiakban)
Felmentünk az emeletre ,elég sokan vártak előttünk. Nem is tudtuk hirtelen hova kell menni, aztán rákérdeztem az egyik ablaknál. Több, mint egy órát vártunk az uh-ra és a koponya rtg-re is,de lehet,hogy még több is volt. Először a koponya ct-re hívtak be minket,le kellett fektetni egy ágyra és én is kaptam magam elé egy kötényt, a röntgen miatt. Kétszer kellett lefogni a kis fejét, (kicsit nehezen viselte a lefogást)oldalról és szemből is megröntgenezték. Megkaptuk a leleteket, majd következett az uh. Már megint jöttek új betegek, de minket még nem akartak behívni, pedig állítólag a gépben voltunk. NA akkor szóltam az aszisztensnek ,hogy mi újság,és akkor bemehettünk. Itt is mindent rendben találtak. És egyúttal megcsinálta a /kötelező/ hasi uh-t is. Itt is alig lehetett lefogva tartani egy helyben,10 perc biztos volt a vizsgálat.
Ezután visszamentünk az ambulanciára, de ott intett a nővérke, hogy a doktor megmondta, hogy felvesznek bennünket, menjünk át a D épületbe, mit akarunk itt? Én ekkor már sejtettem, hogy ebből itt tartózkodás lesz, de apa még ekkor se hitte. Azzal nyugtatgatott és magát is, hogy biztos megnézi valaki a leleteket, és mivel minden rendben van biztos nem kell itt maradni,főleg nem 3 napot,mert közben számolgattunk bőszen,hogy mennyi az a 72 óra, hogy 3 éjaszaka vagy csak 2,és hogy honnan számolják? volt időnk filózni rajta,mert időközben Réka bealudt,mivel már 11 elmúlt és a doktor úr se volt sehol,legalábbis a váróban ott lent azt mondták a várakozók.
Miután rákérdeztem, érdekes rögtön ott termett valaki és behívott bennünket, persze Réka aludt apa ölében bágyadtan, gondolom ez hatotta meg őket is jobban; felébresztettem,(szegénykémet nagyon sok trauma érte aznap, és még nem volt vége)hát szegény gondolhatjátok hogy nézett ki, ziláltan, nyűgösen. Itt is mindent rendben találtak, de a kórházi protokoll szerint itt kell maradni megfigyelésen. Bepróbálkoztunk, hogy inkább haza vinnénk saját felelősségre, de mondta a dr. úr, Csitáry Ferenc, hogy még nem mondott semmit,
én akkor kértem őt, hogy győzzőn meg minket, hogy miért kell itt maradnunk egy teljesen negatív leletű,mozgékony ,ép kedélyű gyerekkel. Ezt inkább nem ecsetelem, ha nem baj. Meggyőzött.

Ezt a cikket azért bemásolom. Dr, Sárközy Sándor írta,aki itt a sebészeten az osztályvezető főorvos.
Az agyrázkódásról
(Dr. Sárközy Sándor )
Az agyrázkódás a fejet ért direkt ütés vagy indirekt lökéshullám (pl. talpra esés) kapcsán létrejövõ múló funkciózavar, melynek jellemzõ tünetei :
· rövid tudatzavar (eszméletvesztés vagy zavartság)
· vegetatív tünetek : fejfájás, szédülés, hányinger, hányás, sápadtság, verítékezés
· a baleset körüli percekre vonatkozó emlékezetkiesés

Miért kell az agyrázkódással kórházba menni?
Mert kezdetben ugyanezek a tünetek észlelhetõk a veszélyes és alattomos koponyaûri vérzés esetén is. A két kórképet baleseti sebészeti osztályon a szükséges vizsgálatokkal és néhány napos megfigyeléssel lehet és kell elkülöníteni.

Agyrázkódás tüneteit mutató gyermeket soha ne küldjön gyalog és felnõtt kísérõ nélkül orvoshoz, mert útközben rosszullét, állapotromlás jelentkezhet. Hívjon mentõt ilyen esetben!
Hogyan kezelik az agyrázkódást?
Mivel magától rendezõdik - általában nem kezeljük, csak megfigyeljük. Súlyosabb tünetek az elsõ napokban gyógyszeres kezelést indokolhatnak. (A kezdeti tüneteiben hasonló koponyaûri vérzés ezzel szemben az életet veszélyeztetõ gyors progresszió miatt az esetek túlnyomó többségében sürgõs mûtétet igényel.) Az agyrázkódás szövõdménymentes esetben 1 heti pihenés és további 3 heti tornafelmentés után már biztosan nem okoz gondot, ezután minden addigi tevékenység (sport, stb) folytatható.
Miért szükséges a koponya röntgen, és mire ad felvilágosítást?
Általános tapasztalat szerint az agyrázkódást létrehozó energia elegendõ a koponya töréséhez is, ezért tünetekkel járó fejsérüléseknél minden esetben elvégzendõ a koponya röntgen. Ez azonban kizárólag a koponyatörésre vonatkozóan ad információt, az agyrázkódás illetve koponyaûri vérzés megítélésére nem alkalmas.
Van-e olyan vizsgálat, amellyel biztosan kizárható vagy megállapítható a koponyaûri vérzés?
Van, a CT (computer tomográfia = számítógépes rétegvizsgálat), amely azonban a jelentõsebb sugárexpozíció miatt csak koponyaûri vérzésre utaló tünetek esetén indokolt. Ez a gyanú vagy súlyos tudatzavar, vagy romló állapot, vagy az agyrázkódás tünetei mellett úgynevezett idegrendszeri góctünetek jelentkezése esetén merül fel. Ezek értékelése orvosi (baleseti vagy idegsebészeti illetve ideggyógyászati) feladat.
Ha az agyrázkódás kezelése orvosi feladat, miért kell ilyen részletesen ismerni?
Azért, mert a baleset kapcsán kialakuló átmeneti rosszullét után a gyermek sokszor látszólag "jól van". Ezt a felnõtt környezet néha tévesen értékeli, el sem viszik idõben orvoshoz, de az is elõfordul, hogy a szülõ saját felelõsségre hazaviszi a gyermeket a kórházból, ami 48 órán belül nem veszélytelen vállalkozás.
Nem érdemes a két napos kórházi tartózkodás kényelmetlensége miatt nagyobb bajt kockáztatni.

Fejsérülés utáni tünetek esetén feltétlenül jelentkezzen orvosnál!
.
kicsit elcsúszott a cikk :?

Innen felmentünk az első emeletre a sebészeti osztályra, de miután nem volt hely, felküldtek bennünket a második emeletre a Posztoperatív örzőbe. Felhoztak nekünk egy ágyat, vagyis a Rékának. Kitöltöttük a papírokat, majd apa hazament a cuccokért. Szegény Rékababám, vérvétel következett. Alig bírta lefogni a két nővérke, és még én is segítettem, pedig majd megszakadt a szívem, ahogy rámnézett kérlelően a szemével, hogy szabadítsam ki onnan, miért nem csinálok semmit? Ráadásul alig jött ki belőle vér, a nővérke már azt mondta,hogy a többit spórolják ki (ezt nem értettem,de láttam,hogy alig van vér a két kis kémcsőben)jaj,utána úgy sírtam,csak potyogtak a könnyeim,hogy miért nem tudtam jobban figyelni erre a pici lényre,minek kell őt kitenni ennyi vizsgálatnak,kínzásnak. Nem elég trauma volt neki leesni a lépcsőn,amint utána számoltam pont 13 lépcsőfokot esett,gurult vagy nem tudom hogy történt.
Tudom,hogy semmiségnek tűnik,mert tényleg voltak ott sokkal betegebb gyerekek is,akit mellesleg úgyanúgy sajnáltam,de nekem mégis rossz érzés volt ez is,mert az én hibámból ő szenvedL
Na ami utána következett az se volt sokkal könnyebb,úgyanis az én örökmozgó picuri manómat egy rácsos ágy korlátai közé kellett volna szorítani 3 napon keresztül.Ezt még egy felnőttnek is nehéz,nemhogy egy ekkora babának,akinek el se bírod magyarázni,hogy miért is kéne feküdnie. Az a nap maga volt a pokol.Eleve egy kisérő lehetett a gyerekkel bent a szobában,vagyis,ha jött a Zsolti,nekem ki kellett menni,akkor viszont hogy beszéljünk?a gyereket kivinni nem lehetett a folyósóra,őt meg nem lehetett magára hagyni a rácsos ágyban,eleve idegen helyen volt,és mennyi rossz érte őt a nap folyamán,én se vártam tőle,hogy ellegyen egedül,pedig otthon ő tényleg elvan, sokáig.
Jaj,remélem gyorsan kiheveri.
Egy nagy teremben volt középen egy púlt,és ott voltak a nővérek,mindenkire ráláttak,hát ez se volt minden szempontból olyan jó érzés,azért mikor egyedül szeretnék sírni és simogatni a drágámat,ne bámuljanak már a képembe lenéző vigyorral.Persze még ez se volt zavaró,de mikor ránk szóltak,hogy nem kéne sétálgatni,akkor már eléggé elvették a kedvem. Hívtam a Zsoltit,hogy hozzon be egy vagon játékot,h. megpróbáljam lekötni valameddig,de tudtam,hogy nem lesz könnyű. Azért ölbe néha odavittem az ablakhoz,és nézegettünk ki,de csak egy rendetlen udvar képe tárult elénk,nem sok mindent tudtam mesélni róla szegénynek.
Este nem is tudom mikor aludt el,de nagyon nehezen telt el a nap. Vizitnél ki kellett menni a szobából,mire mindenkinél végeztek Réka könnyesre sírta a szemét,még a nővérkénél sem nyugodott meg,pedig aki ismeri,tudja,hogy amúgy mindenkivel mennyire barátságos kis lény.
Az estét inkább nem ecsetelem,szerencsére csak párszor sírt fel a drága,viszont az én éjszakám valami kriminális volt,mivel előre tudtam,hogy mi a teendő,a növérke felvilágosított,így összetoltam 3 széket,és azokon pihentem,mert aludni nem tudtam,mindenem fájt reggelre. Most tényleg nem arról van szó,mert állva is kibírom azt a 3 napot.
Másnap megvizsgálta a neurológus is,megnézték a szemét is,itt is mindent rendben találtak. Ezekután tényleg nem értettük,hogy miért kell maradnunk. Jött apa látogatni,és a többi cuccot behozni,amit kértem és megbeszéltük,hogy saját felelősségre hazamegyünk. Le is szólt a nővér,hogy jöjjön fel a doki,mert haza akarunk menni,persze nem értette,hogy miért. Teljesen azt hozták ki,hogy azért akarok hazamenni,mert kényelmetlenek a székek,pedig nem ez volt az oka,mint írtam,akár állva is kibírom a gyerekemért alvás nélkül is.
Most gondoljatok bele egy aktív 15 hónapos babát egésznap rácsos ágyban tartani,anélkül,hogy ne zavarja a vele egy szobában tartozkódó műtétes,nagyon rosz állapotban lévő gyerekeket,babákat. Nem vittünk hangos játékot egyet sem,egy len kerekes Thomas volt velünk(véletlenül maradt a táskámban,újításként bevetettem),ez volt a leghangosabb játékunk,nagy unalmában Réku felfedezte,hogy ha hátra huzza a vonatot, az elindul előre. Kétszer csinálta meg,tényleg nem többször,hozzá se fértem a rácsoktól hirtelen,de már ránk szóltak,hogy ezt talán nem kéne,itt friss műtött gyerekek vannak,bla,bla…..
Vártunk egy órát,többször rákérdeztem,hogy akkor most jön,a doki,hát megígérte jönni fog,két óra elteltével leszóltak neki,erre kiderül,hogy a műtőbe van,3 nál előbb nem fog ideérni,közben kitalálta a nővér (ez amúgy aranyos volt-nem szólt rám,hogy sétáltattam Rékát az összetolt székeken,mozgásigényét cseppet kielégítve.) hogy nem jó ölet,h.haza akarom vinni,és van egy olyan lehetőség,hogy átraknak egy másik épületbe,ami ugyancsak hozzájuk tartozik,de ott nincsenek ennyire beteg gyerekek(nincs kivezetve,pisi,kakiL)és kapok ágyat is,ott alhatok vele,meg amúgy is ez tök nagy herce hurca,meg a doki úgyis megfog győzni,hogy maradjak,olyan lelkiismeret furdalást okoz,hogy eszemágában se lesz hazavinni a Rékát,meg mire ideér úgyis este lesz,és már csak egy napot kell kibírni,stb…hát összepakoltam a cuccost,mert úgye akkor még úgy volt,hogy vagy megyünk haza vagy átmegyek a D épületbe az Urológiára,de Rékuci elaludt közben,így volt egy kis időnk átgondolni ezt az egészet.
Arra jutottunk,hogy sose bocsátanánk meg magunknak,ha történne valami ezzel a pici lánnyal,Dávid sem hiányol,és tényleg már csak egy nap,inkább menjünk át a másik épületbe,ha felébred. A növér többször is megköszönte,hogy így döntöttünk (ezt sem értettem)leszólt az Urólógiára,hogy van egy commotiosa,tudnak-e fogadni. És tudtak.
Réka 1 körül kelt,jó nagyot aludt,majd megebédelt (zöldség leves volt,előtte való nap krumpli pürét evett)közben meglátogatta a keresztanyukája is, aki örömmel nyugtázta, hogy a keresztlánya mitsem változott.
2 fele értünk át a másik épületbe,persze a biztonság kedvéért,átkísértek minketJnehogy hazafelé vegyük az irányt vagy nem tudom miért.Azóta se láttam,hogy valakit kisérgettek volna...
Első ránézésre tényleg barátságosnak tűnt a hely,rögtön odajött egy nővérke,bemutatkozott,körbe vezetett,megmutatta a szobánkat,(képek a telefonomban,majd később mutatom) két felnőtt és két rácsos ággyal,mosdóval,tv-vel felszerelve. Aztán rögtön a játszósarokhoz vezetett,ami persze több volt,mint a semmi,de csak a semmitől volt több.
A növérszoba előtt volt egy polcos szekrény,tele ocskábbnál ocskább játékokkal,(régi agyonhasznált plüssállatok, műanyag építőkockák,de ahány darab,annyi féle,nem összeilleszthető,domino,aminek alig volt ak meg darabjai)egy kis asztal és 4 kisszék. Sajnos nem sok hely volt játszani,kb. 1 méter választotta el az egyik korterem ajtajától,ami a folyósója volt a korteremnek és a növérszobának,így a gyerekeket alig győztük onnan kiráncigálni. Az volt a legnagyobb terem,8 ágy volt asszem benne. Én nagyon megörültem azért ennek is,és annak is,hogy a folyóson voltak anyukák gyerekekkel. Így útólag belegondolva,nagy mumusok lehettünk valamiért,mert azóta se vezettek körbe egyetlen beteget sem,főleg nem ilyen részletesen,legalább akikkel én beszéltem,és én mindenkivel beszéltem,aki ott előfordult. Sokan azt se tudták,hogy mi hol van,és mi miért,stb….fejetlenség.Pedig így elsőre ez is tök szimpatikusnak tűnt.
Menet közben az is kiderült,hogy a szoba térítéses,vagyis,ha ott akarok maradni éjszaka is, ágyban szeretnék aludni és nem a földön vagy a széken,akkor fizetnem kell naponta 3000.- ot,de ebbe van reggeli,ebéd,vacsora. Természetesen kértük,egyelőre csak egy napot,mert nem tudtuk ekkor még,hogy meddig kell maradni,szerda estig vagy csütörtök délelőttig.És ha kérjük akkor menjünk át az A épületbe;,a büfé mellett lelhető a felvételi iroda,oda kell befáradni,egy papírt adtak a növérpultnál,ezzel,taj és lakcímkártyával ki kell váltani a kajajegyet amiért majd a K épületbe kell fáradni,és ha sietünk még ma is kaphatok ebédet. Persze nem kaptam,mert háromnegyed kettőig lehet menni ebédelni. A vacsit odaadták,3 szelet kenyér egy májkrémmel.(Utána hűlyéskdünk a csajokkal,hogy eltörölték a vizitdíjat,meg a korházi napidíjat,így legközelebb csak két kenyér lesz,és persze májkrém nélkül)
Aznap apa már nem jött vissza. Összeismerkedtem az anyukákkal,akik a legtöbb esetben valami vizelet vagy székletürítési gonddal küzködtek,esetleg fütyköspróblémával..
Akivel együtt voltam a szobában,egy fiatal anyuka a kislányával,( két és fél éves volt,) ő nem maradt bent éjszakára,nagyon sokallotta a 3 ezret naponta,amit persze meg is értek,egyedül nevelte a kislányt,és 1 hétig bent kell lenniük kivizsgálásra,azért 21.000.- egy hétre???????és van,aki még többet marad….
Igaz volt egy anyaotthon az épület alagsorában,ott 800.- /fő/éj volt a szállás,de éjszaka is fel lehetett nézni a gyerekre például. Én biztos maradtam volna,még ha széken is kell aludnom,de hát nem vagyunk egyformák.( Van,aki kölcsönkért,hogy a gyereke mellett lehessen)
Itt picivel gyorsabban telt az idő,de nem sokkal.Éjszaka is tudtam valamicskét pihizni,Réka is aludt 6-ig,de azért sokszor felébredtem figyelgetni őt.
Másnap reggel 8 fele megkértem az egyik nővérkét,hogy nézzen már rá Rékura 5 percet,átszaladok az A épületbe a felvételi irodába elintézni az ágyat ma éjszakára is,mivel,este a viziten Hegyi doktorral beszéltem és ő csütörtököt mondott.
Át az udvaron,a játszótéren,azt hittem lehidalok,mikor megláttam a sor végét,ami kigyózott az iroda előtt. Eltelik 5-8 perc (nem tudom,de sok) akkor rákérdeztem,hogy van bent valaki? Hát persze hogy van válaszolták az előttem állók. Na mondom fasza.Adminisztráció. Most akkor vagy megvárom,és itt vagyok egy órát,vagy visszajövök,ha elaludt a Réku,ami pont ebédidőhöz közeli időponthoz esik,így kétséges,hogy ideérek még ebéd előtt,így meg lemaradhatok az ebédről,persze nem mintha éhes lettem volna,de ha már jár az ebéd,akkor jár.
Hát úgy döntöttem maradok,vettem egy kávét a büfébe,majd visszaálltam a sorba. Hát a reggeliről jócskán lemaradtam,pedig azért jöttem 8 kor,hogy beleférjek az intervallumba,amig lehet menni a reggeliért. Ez 8-9 ig volt meghatározva,így fél 10 kor már esélyem sem volt erre.
Na azért ebédért elmentem,hát csajok leesett az állam,iszonyat jó volt. Vagy nagyon éhes voltam nem tudom,de életemben nem ettem ilyen finom gomba levest,mint ott. A második meg valami palacsintába kevert zöldség volt,amiben aztán a húst is megtaláltam,először azt hittem vegás,de a végében volt valami kukoricás ragus husi,és sok sok nyers zödség,nyakon öntve valami uborkás,fokhagymás öntettel és palacsintába téve. Nagyon nagyon jó volt,kellemesen csalódtam.
Délután bejött a Dávid is az apjával,mivel a kocsiban elaludt,így nyűgi volt a drágám,így nem is maradtak sokat.
Éjszaka egy fokkal jobb volt,mint az előző.
Reggel már nagyon izgatott voltam,alig vártam,hogy leléphessünk,a vizitnél szóltak,hogy már megvan a záró csak ki kell nyomtatni,nagyon megörültem,hívtam is a Zsoltit,hogy jöhet.Aztán persze csak 11-re lett kész,vagyis kinyomtatták a nővérek,de megvárták,míg mind a 3 doki aláírja,állítólag eljött 11 fele a doktor úr rendelésről,hogy minket hazaengedjen. Kérdezte is hogy hogy még ott vagyunk,hát a nővér válasza az volt,hogy itt a sebészeten rend van doktor úr. Nem tudom,hogy mérges voltam,vagy csak szomorú,de gyorsan elfelejtettem,mert indulhattunk hazafelé.
Remélem senkinek nem az jön le,hogy szidom a nővéreket vagy a dokikat,eszem ágában sincs,sőt inkább azt mondom,hogy le a kalappal,hogy mennyit dolgoznak,és mi mindent csinálnak.Persze azért lehetnének néha kedvesebbek is a betegekkel,és nem éreztetni,hogy ott ők vannak fölényben,mondjuk láttam a másik oldalról is rossz példát,mert az egyik anyuka úgy lecseszte a nővért,hogy ne dugja már mélyebbre a fiába azt a műanyag csövet,hogy szerencsétlen köpni nyelni nem tudott,és még az anyukának esett rosszul,hogy kiküldte egy kicsit pihenni,levegőzni a folyósra.
Szóval ennyi röviden,a többit szóban,tudnék még mesélni,hossz volt ez a 3 nap.MAjd élőben :wink:

Ildikó
ilgya1
 
 


Hú,de elriasztottam mindenkit Kép
ilgya1
 
 


Szia Ildi!!

Dehogy riasztottál el, csak én személy szerint eléggé "elfoglalt" voltam ma :roll: :roll:
Takarítás, mosás, vasalás, főzés, kert rendezés- tudod minden ami hét közben elmarad. És még vendégeskedtünk is!! :lol: :lol:

Örülök, hogy Réka jól van! És felejtsd el, hogy miattad történt a baleset, hiszen a baleset lényege, hogy véletlenek összjátéka okozza. Persze hogy okosabbak vagyunk utólag!! De annyira kell figyelni két kisgyerekre (és ügye mennyi másra is) hogy elég ha egy pillanatra lankad az ember figyelme. Ennyi elég és a balszerencse, vagy a szerencse. Tudod a Sára is milyen mozgékony, mindenre felmászik - mit csináljak vele?? Kössem le? Igen, valószínű, hogy mi sem fogjuk megúszni a sebészeti ügyeletet :lol: :lol: :lol: De én vallom, hogy minden gyerek jár ilyen-olyan okból a sebészeten gyermekkorában, aki nem , annak piszok szerencséje van/volt.
És készülj fel, lesz még ilyen (olvastad a barátnőmet, akinek a fia kétszer volt kórházban egy hónapon belül agyrázkódással?)
, két gyerekkel ezt nem nagyon lehet megúszni.
És szerintem akkor lettek volna szemetek és trehányak az orvosok és a nővérek, ha engedtek volna hazamenni!!! Az esetek nagy százalékában nem lesz semmi egy ilyen esés után, de mi van ha igen - ezt otthon nem tudod észlelni és kezelni. _Kellemetlen emlék, de nem lehet ilyen esetben kihagyni. Így lehet a lelkiismereted is tiszta. És hidd el Réka nem fog rá emlékezni, hiszen ott voltál, nem hagytad egyedül , ők sokkal könnyebben feldolgozzák ezeket a dolgokat, ha egyébként kiegyensúlyozottan élnek - márpedig ebben nálatok nincs hiány-igaz!!!?? :lol: :lol: :lol:

Felejtsd el!!!! Már minden rendben!!
Na megyek, mert hiszti van!!!! :twisted: :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok lányok!

Betti vagyok Péteriből.Egy régi topiclakó.Már nagyon rég nem írtam így sok mindenkit nem ismerem.Köszöntök mindenkit!

Ildikó!

Elolvastam a történetet Rékuról.Hát nem semmi.A Heim Pálról van nekem is egy véleményem de majd szóban vagy priviben.Meg most nincs is sok időm mert nemsokára megyek dolgozni!

Az adidas cipőt akkor beviszem hétfőn vagy kedden ha neked is jó.Úgyis kell arra mennem.
Szandim még van ha érdekel valakit!

Pelusom is van még igaz már elég mérethiányos.
Rosszul írtad az árakat bár gondolom rájöttél közben.

Az óriás csomagos 2300Ft és a jumbo csomag 2500Ft 8)
Írom milyen pelusom van még hátha valakit érdekel és viszem ha megyek arra.

Óriás csomag
4-es 7-18kg 54db 2300Ft
4+-os 9-20kg 50db 2300Ft

Jumbo

3-as 4-9kg 86db 2500Ft
6-os 16-(de kb 13kg-osra is jó) 56db 2500Ft

Ha kell valakinek üzenjen nekem vagy az Ildinek is írhat.

Beírom még ide hogy vannak új adidas szandijai,papucsaim több színben és méretben.
Icipici nike szandi,nike cipők is
Itt találjátok:http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=274071

Remélem nem zavartam.Igyekszem majd benézzni is remélem megismerek mást is.

Puszi mindenkinek.Majd próbálok feltenni Milánról képet!

Betti
raczbetti
 
 


Kép Milán 2 éves 2007 október 3

Kép Milán bulija :)

Kép Milán a bölcsibe

Kép Milán a bölcsibe

Kép Bölcsibe szülinapi bulin


Most ennyi!

Szép napot mindenkinek!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Ildi,ne butáskodj már!!!Nem ijesztettél el senkit /szerintem/,hisz a topic hétvégén általában nem üzemel :oops: .

És ne hibáztasd magad,az a lényeg,hogy Réka jól van.Ilyen és ehhez hasonló balesetek sajnos mindenkinél előfordulhatnak.Ha mindenért hibáztatnánk magunkat,akkor egész életünkben mást sem csinálnánk.Gyöngyi nagyon jól megfogalmazta a dolgokat,fölösleges ezen tovább rágódnod.De ha ugy érzed,hogy a személyes beszélgetés jobban megnyugtatna,rám számíthatsz-hivj nyugodtan.

Szia Betti!

Mi már kicsit ismerjük egymást.Egyszer már vásároltál tőlem a babaszobáról és a barátnődhöz vittem a cuccokat.
Én kb.fél éve vagyok "topiclakó",azóta elkezdtem visszaolvasgatni a topicot,ugyhogy valamennyire ismerlek,de azért irogathatnál,
jöhetnél gyakrabban,de gondolom ha bölcsis a fiad akkor dolgozol-igy időd is kevesebb mint nekünk.

Ildi,most jutott eszembe Szandráék esete Edóval,ha végiggondolod,ott is másodpercek alatt zajlott le a baleset, mindenki ott volt mellette,mégsem tudtak semmit sem tenni ellene.

Mennem kell reggelit készíteni.

Mindenkinek további szép napot :lol:
bibolya
 
 


Sziasztok!
Megérkeztünk Szerbiából. Most épp az ilyenkor szokásos nagymosást végzem, ezt nem részletezném, de lényeg, hogy mindent mosok, ami velünk volt...
Az index fórumon tanácsolták pénteken, hogy gyógyszer helyett adjak Zorkának étcsokit és bejött. Indulás előtt adtam neki, én is ettem és azóta egyikőnknek sincs semmi baja:)

Anikó,

Láttad, hogy felszámolták a lakóparki játszóteret???Mikor hazajöttünk megpályáztuk a játszóteret, játszótér meg sehol...Totál ki vagyok akadva. Most a legközelebbi játszótér az Erzsébet téren van, ahol meg ott pöfögnek a buszok...
Próbáltalak hívni, de az összes telefonod ki van kapcsolva. Remélem nem előlünk menekültök:))
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Most csak azért jöttem, hogy ezt megosszam veletek, mert nekem nagyon tetszett:

Van élet a születés után… ?
Egy várandós hölgy méhében két kis magzat beszélget:
- Te hiszel a születés utáni életben? - kérdezi az egyik.
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Szerintem az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk ahhoz, ami vár bennünket - válaszolja a másik.
- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szánkkal fogunk enni.
- Hát ez ostobaság! - vág vissza a másik. Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Ez nevetséges! Hiszen itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot… de mondok még valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert ez a köldökzsinór már most is túlságosan rövid!
- De, de… valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát még soha senki sem tért vissza a születés után! A születéssel az élet egyszerűen véget ér! Különben is, az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
- Én nem tudom pontosan milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre megláthatjuk az édesanyánkat, és ő nagyon vigyáz majd ránk! - válaszolja reményteljesen.
- Az Anyát? Te hiszel az Anyában? Hol van?
- Hát… mindenütt, körülöttünk! Itt van mindenhol, mi benne vagyunk, és neki köszönhetően létezünk! Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Én ezt nem hiszem. Én soha, semmiféle anyát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is!
- Néha - mondja elmerengve a másik -, amikor csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel nekünk, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! Tudod, én tényleg azt hiszem - teszi hozzá -, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk!

Holnap majd visszaolvasok és írok is :wink:

Üdv!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, aztán hozom a hétvégi képetermést ;)

Ildi,
jaj, tényleg próbáld meg elfogadni, hogy baleset volt, Ti nem tehettek róla. Persze, Gyöngyinek igaza van, utólag okosabbak vagyunk. De most már túl vagytok rajta, kicsi Réka is hamar elfelejti, remélem Te is túlteszed magad rajta.
Szívfacsaró volt olvasni a beszámolódat, de szerintem jól csináltátok. Nem tudom tovább ragozni, csak remélem, hogy nemsoká a "régi" Ildi leszel ;) Puszilak

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

KAtus!

és akkor ki figyel a Rékára? :lol: :lol: :lol:
ilgya1
 
 


No, képek :) Csak ízelítő, a teljes élménybeszámoló a blogon van a többi képpel :)

Kép Kép Kép

Ez a járóka őse, állókának hívják. Hát nem tudom. Ancsi nem nagyin csípte :)

Kép

Ildi,
ne légy dilis :)

Csajok, akkor most mi van a holnappal???

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Sajnálom, hogy ezt a tortúrát végig kellett csinálnotok :? Nem lehetett könnyű :( De gondolj arra, hogy Rékunak nincs semmi baja és Ő tuti nem fog emlékezni erre a pár napra :roll:

Gyöngyi,
Nem akartam fájdítani a szíved, de tényleg nagyon jól éreztük magunkat :oops: :lol:
Legközelebb jelents beteget :lol: :lol: :lol:

Katus,
Milyen volt Mezőkövesden?

Évi,
Köszi a dícséretet :D Várunk Titeket itt a szomszédságban :lol:
Akkor ez ami itt lóg a nappalinkban csak silány másolat :shock: :lol:
Biztos, hogy csinál Nektek képet a keresztlányom. Csak találjátok ki milyet :lol:
Itt maradt a tálad :? Remélem hétvégén nem akartál sütni :roll:
Nagyon szép az írás, amit bemásoltál!

Adri,
Hogy sikerült a suliban a banzáj? És a hétvégi festés?

Judit,
Mi van a ruhákkal?
Tessék csak többet írni ide, mert halódik a fórum :shock: :lol:

Csajok!
Akkor holnap 10-től torna :?: Mindenki nagyon lapít :roll:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Katus,
Közben beelőztél :lol:
Nagyon jók a képek. Maja itt ül az ölemben és együtt néztük meg. Felkiáltott, hogy Ancsi! Annyira helyes volt, hogy így megismeri.
Az állókát én sem csípném, igaza van Ancsinak :roll:

A holnap részemről áll. Ketten (4-en) ezek szerint már tuti vagyunk :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Kicsikét visszaolvastam,de nem sokáig jutottam.Ma nem voltunk itthon,leszaladtunk a Tiszára körülnézni a telken,pedig ma mindenképpen be akartam hozni a lemaradásom...

na újra itt...

Most apa elvitte Rékut sétálni,így ha Dávid úrfi megengedni visszaolvasok

Juj,de birka vagyok meg se köszöntem a sok névnapi köszöntőt,pedig olyan gyönyörűségesek,KÖSZÖNÖM!!!és a sok biztató szót is! :wink:

Szandra,Ibolya,Anikó,Katus,Adri,Anett,Évi ,Gyöngyi,Kriszti,Erika Kép

Ibolya!
Akkor mi lesz a pellussal? Most szerda Cini? :o
Nagyon édi a Gergős alvós! :lol:
ismerem az érzést-felújítás
mi még most sem vagyunk teljesen kész. :?

Anikó!
nyílvános cím :x
Szerencsére még nem hallottam róla,hogy visszaéltek volna vele,de jobb félni,mint megijedni.Most nem akarok tippeket adni senkinek,de ne adj isten leírod,hogy elmentek nyaralni például? :oops:

Maja alvós kép :lol:

Úgy sajnálom a talit! :cry: remélem nem haragszol rám,azóta is furdal a lelkiismeret,hogy miattam raktad át péntekre és nem tudtunk menni :?

KAtus!
Ancsi a köv. Cinin már kergetőzni fog a Rékuval,ha így halad :wink:
Téged is imádlak ám!!!!! :lol:

Adri,Évi!
Védőnéni:)
Ügyi kismamik vagytok!
Olyan gyorsan telik az idő,nemrég jelentkeztetek be,hogy babát vártok,emlékszem Évi Afp-re való készülődésére,erre tessék lassan szülni fogtok. :lol:
Évi! Nagyon gyönyörűséges már a pocakod! Ismertem ezt a történetet,de most is úgyanúgy meghatódtam tőle,köszönöm.
Adri! Rakjál már fel te is ha tudsz! :lol: Lassan már alig marad pocakos topikosunk. Erika! Gyere sűrűbben! Hogy érzed magad?

És Viki te hol vagy? Hiányzol!

Szandra!
El is felejtettem kérdezni a telefonban,hogy van már géped?
Ja és köszi,hogy felajánlottad az összecsukhatós ágyat,ha ott maradunk bizti éltem volna vele. Köszi.
Olyan ritkán jössz :? és képeket is már ezer éve nem raktál fel!


Judit!
Jók az indexes fórumtalin készült képek! Nagyon aranyosak a babák! Még egy Ikea örült Kép
szupi a Kikás szekrény is! :lol:



Gyöngyi!
Kár,hogy nem jöttök a Gryllusra.
Jaj de édes lehetett Marietta,imádom mond meg neki.
És micsoda segítség!
Tök,jó,hogy meg tudtad mutatni,hogy hol dolgozol. És ez csak a te szobád,vagy valakivel együtt vagy?
köszi,hogy ezt mondjátok,de tényleg jobban kell figyelnem ,ez ráébresztett. Még ha mindent úgysem fogok tudni elkerülni,ezt tudom,de már túl laza kezdtem lenni Rékát illetően. :cry:

Kriszti!
Szombaton kb. 3 körül érünk oda. :lol:
Sajnálom szegény Zizit! :cry:

Anett!Katus!
Ti jöttök a koncertre igaz?

Anita? Te se írtál régóta. Csak nincs valami baj? :?

Betti!
Örülök,hogy jöttél.
Milán nagyon sokat nőtt mióta nem láttam. És az a Verdás torta,hát meg se merem mutatni a Dávidnak. Ráadásul még Matukás is van.ÓÓÓÓ
Hol csináltattad?
És hogy bírja Milán a bölcsit?
Akkor holnap 12 után. Most írt nemrég az Adri(angol tanárnő)hogy holnap 10-től lesz angol,így már 11 körül itthon leszek,ha hozod a cipőt.

Most megyek.,mert megjöttek

Puszi:Ildikó
ilgya1
 
 


NA ketten is beelőztetek

Katus!
Szupik nagyon,főleg ahol mindhárman rajta vagytok! :lol: később megyek blogolni is,de már nagyon hívnak.

Anikó!
Milyen torna? :shock:
ilgya1
 
 


Ildi,
Itt a talin megbeszéltük, hogy kedd de. tornázunk, Évi meg Ibolya jön bébiszittelni :wink: :lol:
De nagy a csönd :roll:
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Zorka még mindig taknyos kicsit, meg krahácsol is.
Azonkívűl én a tornát kihagynám, kell az energia estére:) Mielőtt bárki valami másra gondolna, este kondizni megyek:))
De attól még szívesen átmegyünk cikizni a többieket:))))
Vendég
 


Anikó,
nekem még mindig jó a holnap, csak nehogy a lány bekavarjon... ebéd óta nem evett egy falatot sem, enyhén ki vagyok bukva, nagyon aggódom, hogy beteg lesz. Valami slejmet hallok a torkán, lehet, hogy azért nem eszik??? Eddig sem evett sokat, de legalább rendszeresen... annyira kivagyok... :?

Ildi,
:wink: holnapra jó angolt, cinin remélem kergetőznek majd a csajok (ha nem lesz beteg a törpedék...)

Jó éccakát mindenkinek.

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Judit,
Ahogy elnézem nem lesz nagy tornázás :roll:
De ettől függetlenül is várunk szeretettel :lol:

Katus,
Ha lesz torna, ha nem azért gyertek! Remélem ancsinak nem lesz semmi baja!

Ildi, ha végzel az angollal nem ugrasz be? Vagy megy hozzád a Betti?

Többiek :?:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Írtam egy regényt, elszállt :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?