Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak gyorsan bekukk, nem nagyon van időm még olvasni sem! :roll: Házszigetelés, felújítás, nagy munkálatok, szóval el vagyunk havazva. Esélyét sem látom, hogy mikor lesz jobb... :D Kezdődik lassan a fejlesztő ovi is, aztán meg a rendes ovi, attól sokat remélek! :D
Fotókat láttam, szépek a kölkecek! :lol:

Alvás: Nálunk nem túl egyszerűek az éjszakák, így nem adhatok tanácsot senkinek alvással/altatással kapcsolatban! :lol:

Ha lesz egy kis "szabadságom", vagy jobban be tudom osztani az időm, olvasok és kérdezek is, egy csomó kérdésem van nevelés ügyben! :roll: :roll: :roll: :lol:

KépKépKépKép
hefe
 
 


Norus, hát elvben ezt a nyilatkozatot a munkáltató kell a kezedbe nyomja, tehát az tuti, hogy felezni kell, értelemszerűen, ha csak az egyik felnőtt dolgozik, akkor ő adja le, a másik nem - gyanítom, ezt akkor kell majd neki, ha mégis lesz munkahelye.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Nóri! Ha gyes-en van otthon akkor is kell nyilatkozni. Akkor is ha nincs gyereked v nagy már és nem jár a csp. Szerintem aki adóköteles annak kell, anyuéknak nem kellett, ök nyugdijasok:)

nálunk 3 ill 5 hónaposak voltak amikor elöször vittük öket nyaralni, azota is ha bármikor mentünk kirándulni, sosem volt gond idegen helyen kellett aludniuk. De én is ugy gondolom gyerekfüggö ez nagyon

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Nóra, szuper volt a koncert, pezsgett a vérem rendesen. :lol: Többségében régi számokat játszottak, nekem nagyon tetszett a repertoár. :lol: Iszonyú sokan voltak, és nagy volt a por, de más negatív tapasztalatom nincsen. Ittunk áfonyapálinkát, hej de fincsi volt! 8) :lol: Még megyünk egyszer lehet, annyira jó volt. 8)

Altatás: mint az egyik legrosszabbul alvó gyerek anyukája, nem nyilatkozom. :roll: Bár már azért magunkhoz képest eléggé normálisan alszunk. :)

Csajok, most néztem utána a GYES igénylésnek, hát ezt a marhaságot! 6 kiló papírt kell bemutatni hozzá. :shock: Utálom ezt az egész hülye bürokratikus rendszert. :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi, talán nem többet, mint 3 éve...de tény, hogy jól fel kell készülni, mert ha nincs nálad minden, mehetsz megint. Anno én is kétszer álltam sorba, mert nem volt nálam a bankszámláról igazolás... Aztán még gond volt a magánnyugdíjjal is, tény, hogy nem egyszerű. Hajrá.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilcsi!
Sikerült szerdán a gyest elintézned? Mikor én voltam nem kellett sorba állni, csak leadtam és kész!Meg kértem igazolást a bölcsihez a csal.pótlékról,utána láttam, hogy a régi címemre adták,remélem nem lesz ebből baj és nem kell újra mennem. Bár lövésem sincs, hogy honnan vették, mert mikor szültem és igényelve lett akkor már 1 éve itt laktunk ahol most. :? Majd írj a bölcsiről, mert mi csak október közepe/vége felé kezdünk!
20140113113746
 
 


Én postán küldem be a GYES igénylést, hamar megjött a válasz is. Elötte ott volt a tájékoztatoban minden mi kell az igényléshez, azokat csatolvam (iratokat fénymásolva kérték) nem volt probléma. Nekem nem kellett igazolás bankszámlárol, pedig idén intéztem én is.

Anett! Nekem bölcsihez nem kellett csp igazolás, csak munkáltatói, hogy valóban dolgozok.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, most kérnek igazolást a csp-ról is a bölcsiben. Meg munkáltatói mindkét szülő részéről, meg oltási kiskönyv meg háziorvosi igazolás.
GYES: kell bankszámláról igazolás nekem is, a GYED-hez is kellett.

Anett, nem intéztem még semmit, apánk beteg és nem tudott Lalira vigyázni. Majd jövő héten intézem, ha visszajöttünk anyuéktól, talán csütörtökön vagy szerdán, még nem tudom.
Beszámolok majd persze, naná. :wink:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi! Ezt furcsállom. Mert nekem is számlára megy és semmit nem kértek. Lehet azért mert amikor intéztem elöször Orsival kaptam, az meg régen volt v lehet tényleg nem emlékszem csak és tölem is kérték.

SZIN-t irigylem, marha drága a jegy, Orsival imádjuk a Magna Cum Laudet de csak ezért nem mentünk ki ketten, az árak miatt:(

Norbi éjjel lázas lett, nagyon fáj a szája belül, most nö az utolsó rágófoga, az lehet. Neki máskor is volt fogzásra magas láz, bár elvileg nem kellene, ezt szokták mondani, de nekünk volt már erre példa. De azért ha holnapra sem javul elviszem orvoshoz, bár semmi más baja, és a torkát is szépnek látom, de majd akkor megnyugtatnak megint.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, Exdeus: Na, én még mindig nem értem. :oops: Hol szerepel ez a nyilatkozat, mihez kell mellékelni? Amíg én nem dolgozok újra, addig nem kell nyilatkoznom? Férjemnek saját maga a munkáltatója, vagyis a saját kft-nk, akkor hogy? :roll:

GYES: én szerdán du voltam igényelni. Személyesen mentem, mázlim volt, mert nagyon keveset kellett várni. Vittem mindent eredetiben és fénymásolva is, amit felsoroltak a tájékoztatóban, a bankszámláról igazolást nem, csak az utolsó számlakivonatot, de nem kérték! Pedig én is utalással kértem, megadtam a számlaszámot is. Lehet, hogy ez ügyintéző-függő?

SZIN: szerdán nagyon hangos volt, tegnap meg aligalig hallatszott valami nálunk.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Nóri! de kell most nyilatkoznod. Férjednek is, szerintem töltse le ami az APEH oldalán van nyilatkozat minta és azt töltsétek ki

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Tőlem sem kértek bankszámla másolatot,ez érdekes, hogy vkitől kérnek vkitől nem?? :?
20140113113746
 
 


Üdv.

Szilcsi, ez a bankszámlás dolog érdekes, mert a kitöltendő papíron sincs rajta, hogy kérnének róla bármit is, sőt, ha az megváltozik, elvben azt is elég egy aláírt pársoros levélben közölni a MÁK-kal.
Én már úgy vagyok vele, hogy inkább kapják meg, mintsem ebbe kössenek bele, úgy látszik, hiába egy hely, mégis többnek tűnik.


Kármen, azt hiszem, nekünk is kellett CSP igazolás, de alapból elég volt a határozat, amit kiküldtek. Vagy ez az óvodához kellett??? Én már tisztára gyagya vagyok.
A bankszámlánál úgy van, hogyha már egyszer volt, és azóta nem változott, akkor nem kell igazolni, lehet, nálad is ez van (volt).

Norus, az a nyilatkozat az SZJA számítás miatt kell, ugye a CSP mostmár adóterhet nem viselő járandóság. Azt nem tudom, hogy saját cég esetén mi a helyzet, majd jövő héten cserélek eszmét a kolléganőkkel, gondolom, addig ráér. De elvben ilyenkor is kellene, jobb híján a többi papír közé eltenni, hogy igen, megvan.
Neked szerintem ráér akkor, ha dolgozol, mert a GYES alapból szintén adóterhet nem viselő járandóság, amit nem kell bevallani, ha nincs más jövedelmed. De ahogy írtam, mint a férjednél, kitöltöd te is, és elteszitek, ne mondja senki, hogy neked nincs ilyened, csak nem adod le senkinek.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi! Na ovihoz meg pláne semmilyen papirt nem mutattam be. Elvileg kell orvosi könyv, de én szültem amikor beiratás volt, korábban elintéztük igy nem kellett semmi. De tudtommal (idén nem volt kiirva) most sem kellett csp igazolás.
Bölcsi anyakönyv másolatot, lakcimkártyát kért, de oda sem kellett most sem csp. igazolás. A szül. anyakönyvböl is kiderül mekkora egy gyerek, jár rá a csp. nem??
Nekem régen a munkahely intézte a GYES, GYED-et akkor nekik szerintem nem vittem számla igazolást, de ök oda utalják a fizetést is tudták mi az élő számlaszámom.

Barátnöm csak GYES-en van otthon, mégis nyilatkoznia kell most az APEH fele a csp-röl. Ezért irtam szerintem akkor Nórinak is. Más jövedelme neki sincs. De ezt a cége ugye nem is tudhatja, szerintem rutinbol ott is mindenkivel kitöltetik, ahogy nálunk is.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok! :)

Csak gyors bekukk. olvasni csak ezt az oldalt tudtam, és megakadt a szemem ezen a nyilatkozaton a csp-ről....
Miről kell nyilatkozni és miért???????
:shock: :shock: :shock:
Én nem nyilatkoztam, és a párom sem... nem tudom, miről van szó.

Gyest hol kell igényelni?
Azt nem a munkáltató intézi, mint a gyedet?
Nekem anno a gyednél a munkáltatóm könyvelője küldte a nyomtatványt, amit kitöltve vissza kellett neki küldenem, és ő küldte tovább.... legalábbis így rémlik. :oops:

Bocsi, hogy kérdésözönnel jelentem meg sok idő után! :oops:

Még mindig a nyaralóban vagyunk, nem is megyünk haza szept végéig, Boti csak októberben megy újra oviba, addig nincsenek foglalkozások, nem marad le semmiről, ezért kihasználjuk a jóidőt.
Jól vagyunk amúgy, Noémi kezdi a beszédet, nagyon édi! :D
Szinte mindent szót, nevet visszaismétel, amit mondunk Neki, meg sokmindent már magától is használ: anya, apa, Boto', szia, ké'ninni(kérek inni), aszí(alszik)...meg még jópár, ami most nem jut eszembe :lol:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska, az APEH felé arról kell nyilatkozni, hogy Te és apa ezután felesben veszitek igénybe a családi pótlékot, pontosabban nem felezve veszitek igénybe, de így számoljátok bele az éves adóbevallásba.
GYES-t már nem intéz egyik munkáltató sem, az államkincstárhoz kell bemenni, vagy ahogy Kármen, postán is intézheted.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zituska! Ahogy Exi is irta a Kincstárnál lehet már csak intézni a GYES-t. A GYED, TGYÁS-t meg intézi a munkáltató is, ahol erre van lehetöség, de a GYES-t már nem. Én postán tértivevénnyel adtam fel, ajánlott csak azt igazolja átvették, de hogy ki azt nem, én meg ugy voltam vele ha eltünne akkor tudják kinél, ennyi pluszt megért. És került volna ennyibe ha parkolom kell a téren.
Csp. irtam fentebb hogy házastársaknak kötelezö a csp. megosztást választani mint nem adoköteles jövedelem. Felét neked, felét apának veszik majd figyelembe, de erröl kell nyilatkozni. Szept1.töl érvényes ez.
Noémi nagyon ügyes lehet, Norbi még csak most kezdi el igazán a beszédet. Pár szot tud már, de már bövül a szókincse.

Norbit ma elvittem orvoshoz mert bár mára lement a láza, alig bir enni, ugy fájt a szája. Torka nagyon piros, jött az AB, amit már vagy 1 éve szerencsére nem kapott, és bölcsibe sem mehet ugye igy:( Hát fogalmam sincs mi lesz télen, hogy nemrég megtudtam csak 14 nap tp jár gyerekenként egy évben:( Norbi meg csupa takony volt egészen májusig, kellett itthon szivni az orrát állandoan. Igy nem vihettem volna közösségbe, szoval nem tudom hogyan tudom majd megoldani ha megint beteges lesz.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen, neked nem úgy van, hogy Norbi után 42, Orsi után 14 nap GYÁP jár?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi! Nem tudom, nekem barátnök mondták, hogy aki GYES mellett dolgozik annak csak 14 nap jár gyerekenként. De köszi, akkor utána kérdezek ha lehet mégsem igy van.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Na néztem napköziket Szegeden, mert holnapra kellene 1 órás segitség, erre döbbenten láttam, hogy fél8-kor szoktak kezdeni.
Jo most nekem ez nem gond, de ha én egész napra akarnám ilyen helyre járatni akkor ugye a munkarend miatt már nem lenne jo, söt még a 7 órás kezdés sem sok embernek aki müszakba jár. Ilyen árhoz képest én elvártam volna hogy korán nyissanak :o És nem is mindenütt van lehetőség 1-2 órás elhelyezésre csak fél v. egész napos létezik több helyen, na ezt sem tudtam. Persze ahogy minket érdekelt volna jöttek a problémák, igy mégis a nagyi kell elvállalja (a legrosszabbkor sózom a nyakába) mert ami közel lenne ott sem megoldható ez az 1 órás felügyelet.
Már 2 napja láztalan amugy Norbi, igy holnap ha a 3. nap lenne szerintem simán 1 órára imehetne

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Exi! szerencsére több nap jár mindkettöre, mint ahogy sejtettük v. mondták. Ezt találtam, bemásolom talán másokat is érdelhet.
Amire figyelni kell, hogy ha hétvégi napok nem munkanapok egy munkakörben, akkor ha a gyerek meggyógyul szombatra már ne irják betegnek, mert akkor elmegy feleslegesen -2 nap a GYÁP-ból. Ne hétfötöl legyen gyogyult, hanem már hétvégére.

Egy évesnél fiatalabb gyermek után járó gyermekápolási táppénz:
A táppénz az egyévesnél fiatalabb gyermek szoptatása, ápolása címén a gyermek egyéves koráig időbeli korlátozás nélkül jár.

Az 1-3 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz:
Az 1 évesnél idősebb, de 3 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.

A 3-6 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz:
A 3 évesnél idősebb, de 6 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 42, egyedülállónak 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.

A 6-12 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz:
A 6 évesnél idősebb, de 12 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 14, egyedülállónak 28 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen, én is innen néztem. GYÁP mindenféleképp jár, ha dolgozol, ha GYES mellett, ha nem.
Nekünk eddig mindig úgy írták, hogy szombattól egészséges lett Peti. :) Mostmár tudom, miért.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi! Ezt a hétvégét is a neten találtam, én nem gondoltam volna rá, az orvosunk meg fene tudja hogyan csinálná:) De gondoltam jobb ha mi anyukák képben vagyunk és mi is figyelünk erre, mert tényleg nem mindegy:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Exi!
Köszi :lol:
A páromnak is kék a szeme, de tényleg az én szemeim legalább az, a többi apa :lol:

Karmen, Exi!
A gyes-t mennyivel előtte kell megigényelni? Zsoltika januári akkor én még ráérek?

Anikó
Kép
zsivicz
 
 


Zsivicz, szvsz decemberben ráérsz nekiállni. De számíts rá, hogy nem feltétlen fog január elején pénzt kapni, szóval kicsit tartalékoljatok.
Nekem valahogy úgy volt, hogy valamikor jún elején igényeltem, jún végén megkaptam a májusi törthónapra járó összeget, júliusban meg a júniusi GYES-t és CSP-t (ugye mindkettőt utólag adják - mint a fizetést).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zsivicz! most még be sem adhatnád a kérelmet. 30 nappal elötte lehet csak, de akkor meg szvsz érdemes is.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csak most látom, milyen jól tudok korán reggel ragozni. :)

Peti az óvodában van, juppé! Ígértem neki csokit, ha megyek érte, viszek. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi, Karmen!
Köszi az infót :lol:

Karmen!
Boldog névnapot neked!!!
Vannak mostanába könyveid eladók? Anna Peti stb...

Anikó
Kép
zsivicz
 
 


Zsivicz! Köszönöm a köszöntést! 2 könyv van most, majd megirom priviben

Gira! Neked is boldog névnapot!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Örülök,hogy Norbi jobban van!!!:)
..ééés Boldog névnapot!!!:)

Akkor,ha jól értem hétfő helyett,pénteket írjon az orvos az igazolásra,ha majd már dolgozni fogok?Jó tudni.
Köszi.
És az orvosunk ezt vajon tudja?...

Jártok még úszni?Nálunk most egy hét kimarad,jövő héten mennénk legközelebb..Amíg jó idő van szeretnénk eljutni..
Nem semmi,hogy az ingyenes úszás minden kedvezménnyel együtt is több,mint 4000Ft költséget jelent havonta.. :roll:

Jut eszembe,Ti kaptatok Royal balettos tájékoztatót?A hölgy azt mondta,hogy annak is 4000Ft lenne a havi költsége..
Annyi mint az úszás...
Akkor mégsem olyan ingyenes a gyógyúszás... :oops: :roll: :evil:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! Köszi:) Végre Norbinak 1 hete a kakája is jó, mi az hogy jó!! még bogyós is!:) Pedig tényleg nem eszik mást mint elötte, mitöl lett hirtelen egyik naprol a másikra a higbol normális, söt kemény, lövésem sincs, de már 1 hete ilyen, igy remélem vége a kálváriánknak. Tejet is kap már 3 hete, szal nem ez volt a ludas.
Igen, ez a lényege az orvosi igazolásnak. Szerintem elvileg tudják, de azért irtam be ide mert nekem sem jutott volna eszembe, lehet csak akkor amikor elfogy a tp. keret és utána számolok. Jobb ha mi anyukák is figyelünk erre, ugy gondoltam.
Igen, még uszunk. Még tesom is megdicsérte Orsit milyen szép a technikája, hát lehet is mert elmegy mindig az idö a csak kar, lábbal, még levegöt venni nem tudta tanitani. Folyton beleköt ahogy a lába nem eléggé spiccel. Éppen ezt mondtam tesomnak ha én fizetnék tuti nem a Némot választanám, mert tök arra megy ki minél tovább hord a gyereket, mi régen 2 hét alatt uszni tudtunk, igaz nem tökéletes technikával. De Orsiéknak meg folyton kijavitja, beleköt, ami engem azért nem érdekel mert mi ugyis sokáig kell járjunk még, de ha zsebemre menne és csak az uszni tudás lenne a cél, hát már kiakadtam volna.
Hát nekünk még ott az üzemanyag hogy vissza kell mennek M-ra meg vissza Szegedre és megint M. SZoval több mint 4e ft:( de jóval.
Én rossz idöben is fogom hordani, télen is. Kivéve ha nagyon csuszik az ut, akkor lemondom.
Nem kaptam ott papirt, de korábban igen, barátnöm viszont már jelentkezett oda, igen 4e ft. De én is akörül mondtam mert tesomék meséltem oda jártak tavaly.
Uszás nekünk 250ft*2/hét, vagyis csak 2e egy hónapban, nem 4e. Balett meg ahova járunk most emelték, de csak jelképesen, itt 2600ft lett. Már nagyon várja Orsi:)

Szilcsi! Egyik nap te voltál a rádióban a SZIN-en?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csp nyilatkozat: Nagyon köszönöm a válaszokat! Értem, akkor ez egy új dolog! Megírnátok a nyilatkozat linkjét az apeh-nál? Rákérdezek a könyvelésünknél...

Karmen: de érdekes, vajon mi lehetett a hasmenés oka??? Kívánom nektek, hogy ne jöjjön vissza! Akkor a bölcsiben is ehet majd akármit Norbi? Ha találtál jó napközit, engem is érdekelne, gyűjtöm a lehetőségeket! :wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Nóri! http://www.apeh.hu/bevallasok/adatlap/a ... _2009.html

Hát tényleg furcsa mert ne átmeneti volt csak, ápr-aug. fosott:( Igen, már a bölcsiben is vége a diétának, az orvos engedte. Napköziket én elkezdtem összeirni egy táblázatba, cimek, elérhetőségek, honlap stb. még csak párat irtam bele. Ha kész majd elküldöm mail-ben, én is már ugy vagyok vele amikor hirtelen kellett volna akkor kapkodtam, most már elörelátó leszek, felkészülök hogy ha szükséges akkor tudjak majd intézkedni. De a legtöbb helyen irtam, min. fél napos tartozkodás van, nincs olyan hogy 1-2 órás. És sajna, csak fél8kor kezdenek :(. Mórán havi 20e+kaja és nyitva vannak 7-5ig. De itt már ugy tele lettek hogy régen volt lehetöség most már nincs alkalmi megörzés. De ha valaki tud ilyet Szegeden érdekelne még mindig.
Ja még az jutott eszembe ahogy sétáltam a Napfényben hogy ott az uj játszóház, végsö esetben oda fizetem be majd 1 órára Norbit. Nehezebb dolog mi van ha beteg és akkor kellene nekem felügyelet mert közben intézkednem kellene valahol. Erre tipp? Nyilván ha amugy nem magas lázas, meg esett szegény.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


esett="elesett"

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Kevinnek is most volt jó pár hétig ilyen krémes a kakája,már készültem vele,hogy lehet hogy menni kell dokihoz..
Most megint jó.Én a gyümölcsökre tippelek..Főleg a barackra.
Meg mikor üveges kaját kapott akkor volt még ilyen.Amit én csinálok babakaját,nyilván tartalmasabb...:)
Norbi miket eszik mostanában?

Hogyhogy csak 2x250-et?Csak egyszer mentek egy héten?? :shock:
Na,jó aztán utánaszámoltam,hogy kevesebb,mint 4000,ha levonom a kajakedvezményt+-,ez meg az...de nem ingyenes..
A balettot sejtettem,hogy kb. ennyi,de az úszást nem gondoltam volna..
Igen nektek,még a benzin...,mert arra nincs kedvezmény,csak tömeg közlekdésre....

Nem tudom,én meddig vinném Hannát..,nem akarom,hogy megfázzon..
Mikortól húzzák fel egyáltalán az uszoda tetejét?
Mondjuk,ha kint huszon x fok van,az még jó,de ha 20 alá süllyed?Az már gáz nem?Vagy,hogy van ez? :roll: :oops:

Zita!:)
Hogy vagytok?Jól eltüntetek ti is..
Szandi miket eszik már?
Ti is töltitek már a 16hót..Adsz neki májkrémet pl.Vagy hogy variálod az uzsiját?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!

Ez nagyon érdekes. Hajna tavaly májustól augusztusig fosott. A doki nem vette komolyan, a gyümölcsre fogta, aztán a vízre. Augusztus végén elmúlt (anélkül, hogy bármi átütőt tettem volna), és azóta se jött elő újra.
Vendég
 


Edit! Ha a haját jol megszáritom, meg sapit adom rá akkor télen sem lehet gond. Mi 2x megyünk hetente, de Orsinak 250ft a jegy hogy fel van irva, nekem ingyenes, belépöm van oda. De az utiktg nagyon húzos:( Elvileg okt. végén van a sátorállitás, de ma irta nekem valaki hogy most szept.21 lesz. Amit nehezen hiszek el, erre még nem volt példa.
Norbi mindent eszik. Eddig is evett csak a diéta miatt tejmenteset, de amugy sok gyümit, zöldséget stb. Éni s gondoltam a barackra mert nyáron irto sokat evett, de ápr. hasmenésnek még nem lehetett az oka, és pl evett 2 napja is , mégis maradt bogyos a kaka. SZoval lövésem sincs de tényleg mi lehetett ilyen sokáig a kiválto ok.

Haragosi! Nekünk 6 hét hasmenés után már egyböl tejdiétát irtak elö. Gasztros meg még tojást is.

Zitacicu! Ti merre vagytok?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
hát nekem sincs ötletem,mi volt ez Norbinál...
Kevinnél sem tudom biztosan,csak ráfogom.Lényeg,hogy minden OK.

De,jó!Neked ingyenes?Nekem sem ártana.. :wink:
Ez,csak vicc.Félig. :lol: :lol:

Huh,jó lenne a szept 21...
Télen nekünk sem gond az úszás,inkább csak az átmenet miatt aggódtam.Mikor már kint nincs olyan jó idő,de még nincs fedve..

Télen max. a klór lehet probléma.Állítólag jobban beszorul,ha fedve van az uszi.Végülis logikus.Remélem Hanna bírja majd... :roll:

Haragosi!:)

Jut eszembe..
Pollentől is lehet.Pl. parlagfűétől,de mástól is.Észrevétlenül lenyeljük,mert mindenre ráragad,lejut a tápcsatornába és olyan tüneteket vált ki,mintha étel okozná.De fordítva is,ha vki allerrgiás a parlagfűre,és mondjuk eszik görögdinnyét ugyanazt fogja tapasztalni a keresztallergia miatt.
Szval pollen is utánozhat ételt,étel pedig pollent.
Így magyarázta kb. a doki..anno.

Nem tudom felétek mi a helyzet,de idén nagyon szennyezett volt a város levegője,mert nem irtották a parlagfüvet rendesen.Erről írt is a Délmagyar.
Majd előkeresem.meg megnézem mi virágzik májustól agusztusig..
csak legyen időm..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bogi első napja a suliban :D :
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bogi nem bőgött, az anyja igen :D evvan :D Melinda egy hős volt, ő nem sírt, pedig Lotti is ma indult... (osztálytársak Bogival) :D
Kép

Kép

22 lány és 0 fiú van az osztályban :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Karmen!

Én saját fejem után csináltam tej diétát, de semmit nem hatott. Aztán forraltam a vizet, az se hatott. Máshonnan vettem húst, az se hatott. Hajnánál folyamatos volt a hasmenés, a család többi tagjánál heti/kétheti rendszerességgel visszatért. Az idén az ég világon semmi baja nem volt senkinek.
(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyszer 1-2 hónap után bizonyítottan a Corából származó hús okozta az egész tág családnak. Lehet, hogy az tette érzékennyé, és ez előtt is a hús volt a ludas :roll: Abban a pillanatban ugyanis kidobtam minden e helyről származó hústerméket, de nem múlt el ezután azonnal, kellett még egy hónap. Idén 1x ettünk a Cora gyorsétkezdéjében ugyanúgy csirkemellet, (anno is ez okozta), és másnap a család azon tagjainak ment a hasa, akik abból ettek.)
Vendég
 


Haragosi!
Vajon mi lehetett abban a húsban...?? :roll:

Itt a cikk.Akit érdekel.Én felfigyeltem rá.Sajnos érintve vagyunk.
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ga ... l/2066183/


http://www.delmagyar.hu/mako_hirek/onke ... _/2105098/

A Napfény Parknál is láttam nem egy parlagfüvet a füves sávon..:(

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


http://www.hazipatika.com/topics/pollen/calendar

Bocs,attól akit nem érint,v. nem érdekel..

Enikő!
Gratula az iskolakezdéshez!Rohan az idő...
Nincs fiú az osztályban?Pedig én azt a bal szélső gyerkőcöt fiúnak néztem..
Rókusiba fogtok járni végülis?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zita!
írtam e-mailt.

Norus!
nincs 98as őszi-téli, nyári van, de most pl. 98as őszi kabit vettem (next) és még nagy is rá picit, viszont a 98as pulcsik kicsik, kezdem elveszíteni a fonalat ruhaügyben.
igaz főleg next-hez mérek ez van legtöbb, meg még tesco-ba szoktam venni rucikat, demajdhogynem olcsóbb a next, újak angliából :shock: még pk-val is.

én ma is fizettem a nemkötelező oltás beadásáért 2ezret :cry:
de, még jó h. nem emelték, legyek pozitív...
Vendég
 


Zozo!
Válasz ment! :wink:
Én múlt hónapban adattam be Szandinak a Prevenárt, nem kellett fizetni semmit. :shock:

Szilde!
Köszi a hiányolást! :lol:
Megvagyunk! :wink:
Márknak tegnaptól ovi, már nagyon várta. :wink:
Szandikám nagy huncut. Kicsi és vékony, de olyan eleven, mint hét ördög. :roll: Most próbál motorozni, kicsit béna a mozgása még, de végül is halad.
Mindenre felmászik, Márk biciklijének a csomagtartojára felűl, néha életveszély amit csinál.Mondtam is tegnap, hogy Neki hamarabb fog keze-lába törni, mint Márknak. :roll:
Nem ül meg a fenekén egy percig se. Nem köti le a mesekönyv, a tv, semmi. :roll:
Mindent eszik, igyz nem sokat.
Leveseket, tésztákat, sonkás felvágottat, virsli, tojást, paradicsom, paprika, szilva, szőlő, mindent.Húst nem igazán, csak a bébiételben.
Májkrémet adnék, de nem nagyon szereti. :wink:
De adok neki joghurtot, túró rudit is.
Kakája neki is változó, nem tudom mitől. Most éppen bogyozik, máskor fosik. :shock:

Enikő!
Gondoltam rátok a sulikezdéssel kapcsolatban.
Nagy dolog ez, megváltozik a kis élete. :!:
Hogy tetszik Neki?


Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Amikor tavaly a fertőzőn voltam campylobakter fertőzéssel, volt egy szobatársam, egy idősebb néni, majdnem belehalt a corában vásárolt pacalevésbe. :( Azt mondta, érezte ő, hogy büdös a hús, de jó alaposan megfőzte, ecetes vízben is előtte, gondolta, nem lesz baja, hát lett, nagyon komolyan. :roll: Én azóta semmilyen multiban nem veszek húst, még a Sparba se nagyon, csak hentesnél, akihez régóta visszajárunk, meg a pipis boltba is, ezeken a helyeken nem is vernének át.

Enikő, jó osztálya lesz Boginak, csupa lány. 8) Hogy tetszenek neki az első napok? Vius jár oviba? Zaza akkor marad veled otthon?

Karmen, nem voltam a rádióban. :shock: Én csak egy koncertre mentem ki, máskor nem is voltam, mert apánk bekavart és összevissza rakta a programjait, végül nem tudtam kimenni még egyszer. :( Amit nagyon sajnálok.

Érdekes ez a kakadolog, nálunk is van néha hígabb kaki, és fogalmam sincs, mitől. De csak egy nap vagy egy alkalom és másnap már újra normális. :shock:

Tenap voltam itt a Müllerben, szuper áraik vannak a babadolgokra. A 84 db-os megapack Pampers 4299 ft, otthon ennyiért feleekkora csomagot kapok. :roll: A dupla kiszerelésű tejpép 1250 ft, két 500 grammos csomag van benne, nálunk a Sparban egy csomag ennyi. Kár, hogy nincs Szegeden Müller. :(

Hja mi apánkat is behívták péntekre a GH-ba (az egyetemi munkaügyre), nyilatkoznia kell a csp-ról, hogy ezután megosztva kapjuk. Értelmét nem látom, minek kell kettészedni azt a kis pénzt is??? :roll:

Ma megyünk vissza Szegedre délután, holnap reggel oltás (bárányhimlő), de nem tudom, megkapja-e Lali, megint nem eszik, remélem, nem a torka ismét. :roll: És nekünk is fizetni kell 2000 ft-ot, de csak a nem kötelező szuri beadásáért, a kötelezőket beadja ingyen a drnéni. Július 1-jétől van ez az új szabály, eddig nem kellett fizetni semmiért. :roll:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
nekünk júli 1 előtt is fizetni kellett, asszem tavaly júli vagy jan.1 óta van ez ( nem mindenhol)

ma V-vel voltunk, de Patusnak van még 4db nem kötelező oltása, de kettesével kapja (szegény) így csak 2szer fizetek 2-2 ezret.

Húst mi csak a "gyárból" hozunk pl. csirkét Makóról (tanyáról), olyan helyről amit ismerünk, össze se lehet hasonlítani, se ízre se kinézetre a multis cuccal.
Vendég
 


Karmen: köszi a linket!

Enikő: hová jár Bogi? Hogyhogy nincs fiú, ez direkt van?

zozo: 98-as nyári nekünk is van rengeteg. Sokszor nem lehet adni azokra a méretekre. Nekünk van olyan 86/12-18 hós next ruhánk, ami jó Marcsira. :shock:

Oltás: én is fizettem ma a szokásos 2000-et a bárányhimlő elleni oltásért.

Hús: remélem, nemsoká tudok mondani nektek egy jó beszerzési forrást… :wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Háj!

Szilde: Ének zene tagozatra jár, ezért nincs fiú. Volt 2, még a beiratkozáskor, de egyiket anyuka másik iskolába iratta (elköltöztek Szegedről) a másikat meg tegnap anyuka átíratta az 1/b-be, hogy ne legyen 1 szem fiúcska, a 22 lány mellett :D Tesiórán az öltözőbe egyedül öltözött volna, meg ilyenek.., és én megértem anyukát amúgy....

Ilcsi: Azért kell nyilatkozni családi pótlék ügyben, mert ha dolgozol (és nem gyesen vagy) akkor megadóztatják....
Pl van egy 4 gyermekes család, anyuka gyesen van, apuka dolgozik. 2 gyerek után anyuka, a másik 2 után apuka fogja kapni a családi pótlékot. Anyukának nem kell adóznia utána, mert gyesen van, viszont apuka dolgozik, neki kell. Avagy a családok újabb megsarcolása, és minél több gyereked van, annál jobban, és persze a dolgozó családoknál, avagy a fehér magyar embereknél..... Neszed neked ballib kormány, no ezt is betesszük a többi közé :twisted: na nem kell aggódni, jön a következő kormány és az már vééégre jobbik lesz :wink: :D

Hja amúgy B imádja a sulit, ma reggel már nagy szeretettel ment, ma már házi feladat is volt, megcsináltuk ahogy hazaértünk. Holnap már marad a napközibe. :wink: Heti 2 angolja lesz, annak nagyon örülök :)
Vannak egyéb fakultatív foglalkozásra lehetőségek (Royal tánciskola, Hammido művészeti iskola, aerobic, kosárlabda, anyámkínnya...stb) ott a helyszínen a suliba (és nem is pofátlanul drágán amúgy!) De még kicsi, nem hinném, hogy bármi egyébbel meg kéne még terhelnem.... elég neki az írás, olvasás, számok...stb elsajátítása. Ha lenne + nyelv arra iratnám egyedül....ha még az is lehet, hogy ez a heti 2 is elég neki :wink:

Konyhabútort szerelünk éppen össze, nagyüzem :shock: :D
Pusssssz

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Málna is ma kapott Prevenar emlékeztető oltást és mi sem fizettünk 2000 ft-ot, de régebben sem, nem értem én ezt,a doki választja meg,hogy kéri e?? :shock:
20140113113746
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?