Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudja vki véletlenül mennyi most a Füvészkertbe a belépő?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! ezt a 2 nevet igen gyakran keverem:) Orsi nem tüsszög. Én nem is láttam ott senkinél még csipeszt. De szerintem nem jo megoldás, tanulja meg hogy ne menjen az orrába a viz. Nem jo ha ugy tud uszni hogy csipesz van rajta, föleg mert ugy tanitják neki, már Orsinak is hogy fujja az orrán a vizbe a levegöt, csipeszben ezt nem lehet, ugye. MI szerda, péntek du. járunk a héten még 5re (kedden is megyünk most) de 2 hét mulva már csak 6re tudunk majd járni. Nekem munka után még vissza kell jönnön Mórára Orsiért és onnan ujra be Szegedre igy 5re nem érünk oda az órára csak 6ra. De szept. változik a beosztás, még nem tudták hogyan.
Én voltam nemrég a Füvészkertben de nem emlékszem. 500 v 600ft volt, nem volt drága.
Ja Viki sajna elmegy szeptembertöl, tesomék most oda járnak, még ök sem tudják kihez menjenek ezek után. Egy csaj lesz uj de öt nem ismeri még senki

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Mi Sze,Csü.n járunk egyenlőre 4-re

Az orrcsipeszt egy ismerősöm ajánlotta.A kisfia asztmás,és a klór kimarta az orrnyálkahártyáját.(Hanna is akkorákat tüsszögött,váladékozni kezdett az orra.Mentem hozzá mindig orrot törölni..Azt hittem már, mégsem lesz jó az úszás neki emiatt)

Ha nem használnak csipeszt,szinte abba kellett volna hagyni az úszást.így meg rendben van az orra,és a tüdejének meg csak fontos az úszás..
Gondolom előtte már megtanulta a légzéstechnikát a kisfiú,csak hosszú távon így tudják megoldani.
Én még nem vettem orrcsipeszt.Nem egy összeg.Egy próbát megér..

Füvészkertet köszi.6 év alatt is ennyi?Lehet,hogy kinézünk..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

 
 

Sziasztok

Szegedi 13 hetes kismama vagyok. Azon felül hogy állandóan bújom a könyveket pár kérdésre így sem kapok választ sajna :|

leginkább a szegedi kórházról érdeklődnék. Mi hogy működik ott:
- apás szülés, vajjúdás mennyire elfogadott?
- gátvédelem?
- első együtt töltött órák? együtt lehetünk?
- etetés? én vagy cukros víz?
- nem szeretnék orvost fogadni, csak szülésznőt aki végig velem van. Jó gondolat? mert úgyis ő van velem végig, nem a doki

Köszönöm előre is a válaszokat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ggerika 2009.08.23 08:47-kor.

Kép
ggerika
 
 


Ggerika!
Szia.Gratula a babához.:)
A Szegedi Klinikán van most a szülészet.Minden amit írtál megoldható.
Szülésznőt majd a többiek ajánlanak.
További jó pocakosodást!

Lányok!
Ki is vezeti a Ringatót Szegeden?Szeretném vele felvenni a kapcsolatot.Tudtok adni elérhetőséget?
Köszi.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit: Szabó Emese vezeti ( http://www.falovacska.atw.hu/ )

Csajok ma délután tali valamelyik játszón? El kell vinnem a gyerekeket mozgásigény levezetésre, megőrülök tőlük :D Pl Kodály tér? Vagy akárhol.... :) Kb 5től.....??????


Ggerika: Én is sok szeretettel gratulálok. :) Szildével egyetértek, a felsoroltak közül mind műxik a klinikán.
Mostani eszemmel én sem fogadnék orvost, azért nem fizetnék senkinek, hogy elcsesszék... :? , mert bármi lehet (faros baba, akármi sajna) de ha nincs orvosod akkor is ellátnak... És valóban a szülésznő a lényeg. No de szülésig van még időd bőven, majd meglátod :)
Problémamentes, szép babavárást kívánok :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilde, á, dehogy versenyző! Nem hajtjuk agyon a Fábiát.
A georally olyan, hogy kaptunk egy itinert, amin az út kis piktogramokkal voltak jelölve, és azon az útvonalon kellett végighaladni, kérdésekre válaszolni. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ma du. a Szabadság téren családi nap lesz/van. Ugrálóvár, lovaglás stb.

GGerika! én orvost azért fogadnék, bár ebben igazad van több mulik a szülésznön, de ott az esély hogy akár a végén császár is lehet, akkor meg szerintem jobb ha biztos kezekben vagy, rutinos orvos csinálja.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Az vhol Alsóvároson van?Nem teljesen ugrik be,csak tippelek.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


ok.Megvan.:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ggerika!

Nekem sem volt dokim egyik gyereknél sem. Soha nem bántam meg... sőt a középsőmet a város legjobb szülész dokijánál sikerült szülnöm, akire az életben nem lett volna pénzem :)
Szülésznőm se volt, én a harmadiknál dúlát fogadtam. Aki volt szülésznőm azzal minddel maximálisan elégedett vagyok. De ha te nem lelki, hanem szakmai támogatásra vágysz, akkor tényleg szülésznőt érdemes fogadni.
- apás szülés okés
- gátvédelem az elsőnél szinte kizárt, általában meg se próbálják, viszont később igen.
- első órákban miután felöltöztették, mázsálták, és minden rendben van, akkor együtt lehettek 1-2 órát, de aztán utána könyörögni kell, hogy visszaadják
- etetés: csak akkor nem kap cukros vizet, ha nem adod ki a kezedből... elvileg megoldható, de elég macera (ha egy fél órára beadod, mert látogatód van, vagy zuhanyozni akarsz, az első dolgok "megitatni". Ha nem engeded, hogy kapjon pótlást, éjjel is be kell vinni vércukor mérésre és éjjel-nappal állandóan mérni kell)
Vendég
 


nagyon szépen köszönöm az infókat. Valóban egy kicsit hamar kérdezem de a közeljövőben szeretnénk meglátogatni a kiválasztott szülésznőt mert már az októbere be van táblázva és szeretnénk addigra képben lenni

Szeretem tudni hogy mi történik velem, nem várom meg míg orvoshoz kerülök, meg egyébként sincs nagy bizodalmam miután páromat kínozták a különböző tükrözési eljárásokkal ahelyett hogy rám hallgatott volna és mikor visszament az orvoshoz aki műtötte előtte nem sokkal nekem adott igazat, hogy egy műtött terület soha nem lesz olyan mint rég :(

Kép
ggerika
 
 


haragosi,
3 hónapja új rend van a klinikán, a beleegyezésed nélkül semmit nem adnak a babának, még cukros vizet sem! és elvileg csak veled van a baba, kivéve ha te nem akarod és leadod.
ezt Gellért születésekor vezették be éppen


Zsuzsi,

apa nyitva felejtette a mélyhűtőt éjszakára és az összes anyatej kiolvadt, a nagy része ki is borult, mert miután megfagyott fektetve tároltam, hogy több helyem legyen.
a konyha ajtaját pedig éjszakára becsuktam, mert ment a mosogatógép, így nem hallottam a hűtő sípolását (jelzi ha a hőmérséklet lecsökken)
:( szóval most nem tudok adni

Gellértnek staphyllococus fertőzése van (már gyógyulófélben), tulajdonképpen ótvaros (szarul hangzik tudom), összcsaládilag túlvagyunk egy hányós - fosóson, a császáros hegem még mindig vacakol :!: :!: , de azért élünk :D
Vendég
 


sziasztok!

Ha már megint úszás a téma akkor megjelenek:)

Viki helyére Eszter megy, ő a mi edzőnk. Fiatal, de nagyon ügyes. Én csak ajánlani tudom! Imádja a gyerekeket, és nagyon ért a kicsik nyelvén, de ha kell tud szigorú is lenni, persze nem annyira mint a Gábor, de Vikinél szigorúbbnak tartom.

Szilde: Először Anna orra is folyt, ez ne zavarjon, abba fog maradni szerintem. Nekünk az uszoda ( bocsi , de kiirom) annyi fülzsirt hozott ki, hogy csak lestem, de legalább kitisztult a gyerek. Meg persze orrot is fújtunk tiszteséggel. (én sem tartom szükégesnek az orrcsipeszt, várjatok pár alkalmat, hátha nincs rá szükség.

Dávid is nagyon jó választás.

Mi jól állunk, Anna szépen úszik most már, kezdjük a mélyvizes órákat. Én személy szerint nagyon elégedett vagyok Eszter munkájával. Anna most már gyönyörűen úszik úgy, hogy csak a végén áll meg és már indul is vissza.

Enikő: galéria nem semmi:)

pusz Mindenkinek:
Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska! MI pont ezért választottuk a Gábort mert ORsinak szigoru tanár kell:) Sajna összel nem lesz már csak heti 1x órája 6tól. Nekem gond ugye munka után visszautazni Mórára majd megint vissza Szegedre, 6 elött nem is tudunk órát kezdeni
Eszter nem tudom melyik lehet, ha ott szokott oktatni akkor látásbol valszeg ismerhetem.
Orsi orra ritkán folyik, fülzsir neki nem lett több, söt alig szokott ürülni (neki pont ezért fujom otthon néha, amikor már hosszu ideje nem örült Audi Spray Juniorral). Norbi meg nem uszik, de neki meg ugy ürül hogy naponta kell törölni a hallojárat szélét. NEkem meg ez nem tünik normálisnak, de fülészeten rendben láttak nála mindent. PEdig néha alvadt véres a váladék, de ez csak 2 havonta 1x. Igy nem tudom mi oka lehet ennek.

Dancsi! Már megint betegségek? Hogyan szedhette össze Gellért? Nyaralni voltatok? Jobbulást! Nekem meg a fogam vacakol megint:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi!
Hát ez igazán remek hír :D Köszi az infót, nagyon feldobott a fejlődés :)
Az ótvart sajnálom. Nálunk tavaly volt, pont akkor, mikor a kicsi született. Szerencsére ő nem kapta el, de a nagyok 2 hónapig küszködtek, mert nem értették meg, hogy nem szabad hozzányúlni.
Vendég
 


Lanyok! Mellgyulladas gyanuja eseten a nogyogyaszhoz vagy a korzeti orvoshoz kell menni? Koszi!

Dancsi :) Haragosi :)

En julius vegen szultem, de senki nem kert tolem beleegyezest, hogy forralt vizet vagy tapit adjanak a babanak... Adtak is neki 2x tapit illetve az elso nap forralt vizet.

Gyöngyi

Kép Kép
gyerc
 
 


Sziasztok!

Végre találtam egy helyet, ahol szegedi anyukákkal lehet eszmét cserélni! :D
10 hónapos kislány anyukája vagyok és jó lenne helyiekkel infót cserélni! Érdekelne, hogy van valahol olyan hely, ahol szoktatok találkozni (babaklub stb...)?
Bocsi, ha tudatlannak tűnök, de még nem volt időm elolvasni a korábbi válaszokat és Őminisége is most ébredt a tengerhosszú, kb 30 perces ebéd utáni szunyájából!
Köszi a válaszokat!
monika1979
 
 


Sziasztok!

Anett, én már izgulok a holnap miatt, te nem? :D Olyan rossz belegondolni, hogy bölcsibe megy a gyerek. Úgy félek tőle, az egésztől, hogy megváltozik az életünk. :oops: :(

Hefe, pont Sopron előtt vágattam le a hajam, de amúgy is rövid szokott lenni, de nem ennyire. Nyáron általában jó rövidre vágatom, aztán ősztől növesztem megint. :D

Enikő, jajde szuper ez a galéria, tényleg gyönyörű! Kareszod nagyon ügyes, tudod mondtam már, Isten lába! :lol: :wink: Fogjad erősen! :D

Ggerika, a többiek elmondtak mindent. Az sosem baj szerintem, ha időben elkezdesz tájékozódni. További jó pocakosodást! :D

Monika, üdv itt! :D Kicsit írhatnál bővebben magatokról. :) Találkozni véletlenszerűen szoktunk, itt-ott játszótéren egy-egy délután, eléggé kedvelt a Zápor kertnél lévő, Kodály tér és Honvéd tér. Vagy egy-egy este nagyritkán összeülünk valahol fokhagymás lepényt enni. (Igaz, Bea? :D )

Anikó, veletek mizujs? Éjszakáitok alakulnak már? Mi most kicsit visszaestünk, a sok utazás miatt, gondolom. Most nem hajlandó egyedül aludni, ott kell lenni vele, amíg elalszik, éjszaka is többször felébred és sír, engem akar, illetve velem aludni, mutat az ágyra, hogy oda feküdjünk le együtt, ha leteszem, ordít. De türelmes vagyok, csak egy kis idő és türelem és újra vissza fog szokni.

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Jaj dehogynem izgulok,annyira, hogy Málna keresztanyja is jön velem. Akkor fél 5kor majd ott találkozunk!
20140113113746
 
 


Üdv.

Dancsi, sajnálom a kálváriát a fagyasztóval. Mondjuk jobb, mintha elromlik.
Gellértnek javulást. És neked is.

Szilcsi, csak egy kérdés: ha elutaztok nem tartjátok az itthoni rendet? Szvsz fontos lenne, és talán itthon sem lenne gond. Nálunk bevált, és most is tartjuk az itthoni "szokásokat", ha nyaralunk, akkor sincs kései fekvés, ugyanúgy kell aludni ebéd után, stb.

Neked és Anettnek sok sikert a holnapi naphoz!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi, dehogyisnem tartjuk a napirendünket, szigorúan! De azért csak nem a megszokott helyén van, nem a szokott ágyban alszik, én is vele aludtam egy szobában, Sopronban, a Bükkben és a Körösön is együtt aludtunk, míg itthon egyedül alszik a kis szobájában. Most persze a sok együtt alvás után rossz neki, hogy megint egyedül kell aludnia.

Anett! Na ilyenkor irigykedem nagyon. Sajnos most egyelőre azt sem tudom, hogy megyek el holnap. Párom beteg, lázas, köhög és fáj a torka, semmit nem vállal Lali körül, nehogy ráragassza a vírust, és nincs senkim itt, aki vigyázna Lalira. A keresztszülei nem látogatják, már vagy két hónapja fel se hívtak, mi van velünk. :( Magammal vinni meg nem akarom, úgysem tudna a fenekén ülni. Abban reménykedem, apánk jobban lesz addigra és hajlandó vigyázni a kicsire. hja és ha hétfőn kezdődik a beszoktatás, arra is egyedül leszek, apánk elmegy gólyatáboroztatni vasárnap 5 napra. :( :roll:
(bocsi a panasznapért, néha már a tököm kivan, hogy mindig mindent egyedül kell megoldanom) :cry:

Bea! Tankcsapda lesz szerdán a SZINen, én imádom őket. :oops: :D Amúgy meg mindegy, csak buli legyen, ezer éve nem mozdultam ki itthonról, jó lesz már egy kis kikapcs. :wink:

Kép
szilcsi
 
 


Mucska!
Gratulálok,hogy Anna ilyen ügyes!Nem semmi.És mégcsak alig múlt öt éves!!:) :wink:
Én meg sem mondom mikor tanultam meg úszni..:):)
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!!!

Dancsi!!
Aranyos vagy, együttérzésem a hűtő miatt. Az a fontos, h nem lett komolyabb baj (elázás). Miattunk ne aggódj, nekünk az anyatej csak ínyencség volt amit persze nagyon köszönünk!!!

mielőbbi teljes gyógyulást!!!!!!!

Haragosi!

Szeretettel köszöntjük Hajnát és Enéh-t!!! :D

1 hónap és mi is ünnepelünk, alig hiszem el! :o :)

Enikő!
31.-én lesz a Lovastanyás buli!!!!!!!
Sikerült sisakot venned??? Mi a régiojáték üzletben vettünk nyár elején.

Velünk nincs semmi különös, a srácok nőnek, Ábel beszéde lassan, de indul. A tanárunk nagyon bizakodó, én is reménykedem. Csütörtökön megyek szülőire, 3.-án szeretném az ovikezdést.

Konsti mászik mint a villám, sokat áll, de a járás nem érdekli. Óvatos, megfontolt és ez így van jól. "Beszélni" is próbál, sokkal inkább figyel, mit anno Ábel.

MINDENKINEK MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szilcsi, így már értem, akkor nálunk ez azért nem gond, mert ugyan Petinek külön ágya van, de egy szobában velünk.
Meg kell hagyni, akkor jó keresztszülőket választottatok. :( A mieink elég sűrűn érdeklődnek - szerencsére, csak Petit látják ritkán, szegények már két hónapja köszöntenék a névnapján. De azt hiszem, majd megbeszélek velük egy hétköznap késő délutáni időpontot...nincs jobb ötletem.

Zsuzsu, örülök, hogy bizakodó vagy, és hiszem, hogy az óvoda még inkább beindítja Ábel beszélőkéjét!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Karmen,
megkarmolta az orrát és így kezdődött, az orvosok szerint nem ritka dolog, a baci mindenkinek rajta van a bőrén és ha van egy bemenet, akkor tud támadni az arra érzékenyeknél, kisbabáknál főleg

de már majdnem túl van rajta,mindez persze a Balatonon történt a hosszú 7vége kezdetén :?
Vendég
 


gyerc,
ez fura, mert engem és a többieket is megkérdeztek és minden babáról külön vezették, hogy kaphat vagy sem, bár lehet csak kísérleti jelleggel vezették be, aztán visszatértek a régi módihoz
Vendég
 


Exi! Nálunk is az egyik keresztszülö eltünt, ök nem érnek rá találkozni de még telefonálni sem, emailt irni sem, hogyan gondolom én ezt munka és 3 gyerek mellett, ha tudnám milyen stb. :( Én már nem is eröltetem a kapcsolatot egy ideje én sem keresem öket, besokaltam hogy mindig csak én érdeklödök. Orsi köszöntése is mindig csuszott, nem is keveset. 2 hónap az semmiség:)

Dancsi! Hü még ilyet nem is hallottam. Norbi is sürün kikarmolja magát, pedig heti 2x vágnom kell a körmeit de igy is van baleset. Nem is gondoltam , hogy igy is bevihet fertözést, persze logikus :o Örülök hogy jobban vagytok már!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!

Nálunk meg szúnyogcsípéssel kezdődött. De hogy lesz-e belőle ótvar, vagy nem, függ a bőr és az immunrendszer állapotától. Rékának 1 helyen volt, és azt ecsetelővel el lehetett tüntetni. Hajna testén folyamatosan terjedt, és csak 2 antibiotikum kúra tudta kigyógyítani. (Ő nagyon érzékeny a bőrére, korábban is volt másféle bőrfertőzése) Én egyáltalán el se kaptam, pedig folyamatosan érintkeztem a sebekkel.

Zsuzsu!
Nagyon köszönöm, hogy gondoltál ránk :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ha jól értettem az eddig olvasottakból, jó néhányótok bölcsis, vagy az lesz. Hogyan működik ez? csak bemegyek a bölcsibe és felíratkozunk? Még csak 10 hósak vagyunk, de 2 éves kora után sajna valszeg mennünk kell... :cry: !

Más: ezeket a cuki csíkokat, hogy ki hány év-hó-napos, hogyan bűvöltétek ide? Nagyon tetszik!
Sajna csak akkor tudok netezni, amikor Violetta alszik, máskor itt áll és püföli a billentyűzetet -mostanában mindent ütögetünk és rágcsikálunk-!

Szép és nyugis napot mindenkinek! M
monika1979
 
 


Akkor és most
Kép
Kép

Köszönet Enikőnek a remek fotóért :)
Vendég
 


ENÉHNEK NAGYON SOK BOLDOG 1. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!
HAJNÁNAK IS (BÁR MEGKÉSVE KICSIT) BOLDOG 3. SZÜLINAPOT!

Szilcsi!
Sajnálom,azért remélem párod jobban lesz !
Keresztszülő!Nekünk csak keresztanya van egyenlőre, de ő szinte hetente jön. Mi nagyon meggondoltuk a választást (nem is családtagra esett),mert olyan embert szerettünk volna, aki él hal Málnáért. És sikerült is,a világ legjobb keresztanyukája a miénk! :D
20140113113746
 
 


Kedves Haragosi!

Köszi az infót! M

Kép
monika1979
 
 


Haragosi!
Nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk a legkisebbednek! Hajnát is Istenke éltesse sokáig!
Fotó: hát hallod, nekem tökmindegy, melyik lányodat rakod fel, olyan egyformák, simán be tudnál csapni velük. :lol:

Anett, mi is nagyon meggondoltuk, mégsem bizonyult túljó választásnak. Egy baráti házaspár Lali keresztszülei, kisgyermekesek ők is, azt gondoltuk, és nálam az volt az első szempont, hogy sokat legyenek majd együtt a gyerekkel. Hát nem jött be sajnos. :(
Apa jobban van, be is rakott valami tárgyalást este 6-ra. :twisted: Mondtam neki, nem valószínű, hogy hazaérek addigra. :roll: Oldja meg.

Zsuzsu, szuper, hogy fejlődik Ábel beszélőkéje, még ha lassan is, de majdcsak megered a nyelve. :wink: Konsti nincs lemaradva semmivel, Lali sem ment még ilyen idősen, ő 14 hósan indult el. :)

Mónika! Lassan elkezdheted nézni a bölcsiket te is, ha 2 évesen be akarod adni a kicsilányt. Egy évvel előtte érdemes felkeresni a választott bölcsit és feliratkozni, majd a Hajlat utcai bölcsibe kell menni beiratkozni, ott van központosítva a beiratkozás. A Hajlat utcában kapsz egy papírt, azt kell elvinned majd a kiválasztott bölcsibe.

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!!

Szilcsi, Zozo!!

Ezer bocsi!!!!!!!!!! nagy szeretettel köszöntjük Patit és Lalit is!!!!!!

haragosi!
gyönyörű!!!!!!!!! :) :) :) :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

zozo: nem semmi méretei vannak a lányaidnak! :shock: Marcsi télre szánt nadrágjait tegnap válogattam, a 104-esek egy része még nagy rá. Írtam privit, nem kaptad meg? 92-98 méretben vannak téli ruháitok?

Anett: hát akkor szerintem is nagy Málna, Dóri lába 23-as (most nőtt bele), és a 92-esek még jók rá. Van az én lányaim a kicsik?! :lol:

Enikő: a galéria tényleg gyönyörű lett, de nem féltek, hogy lepotyog valaki a lyukakon? Vagy nem olyan nagyok? :roll:

dancsi: jobbulást!

gyerc: gratula a legkisebbhez! Hogy tetted be az aláírásodba a két lilypie mini ticker hivatkozást??? Nekem nem férnek be. :evil:

szilcsi: ha te úgy gondolsz a bölcsire, hogy de rossz lesz, és de nagyon félsz, akkor az Lalira is át fog ragadni… Így nehéz lesz úgy odavinned, hogy elhiggye, jó lesz neki ott. Mennyi a jegy a SZIN-re? Megvettétek előre? Én is nagyon szeretem a Tankcsapdát. Hol és mikor találkoztok?

haragosi: H-t és E-t Isten éltesse sokáig!

Úszás: Marcsi idén nyáron lett nagy víziboci, eddig nem nagyon, és nem is erőltettük. Én szeretném, ha 6 éves koráig megtanulna úszni.

Dóri megint benne van egy lázas nyavalyában :( , nagyon jól viseli szerencsére. A nagyok is elkapták a családban torokfájás formájában.

Erről jut eszembe, ajánlottak nekem multivitamin-készítményeket (TwinLab és még egy másik márka), olcsóbb sokkal, mint a Nutrilite (3000 körül van 90 db), tartósítószer- és cukormentesek, van olyan folyékony is, amit csecsemőkortól lehet adni stb. Írjon, akit édekel, akár ide a fórumra, vagy nekem, ha utóbbi, akkor e-mail-t, ne privit, légyszi!

Teszek fel ruhákat, úszópelusokat, téli sapikat az adokveszekbe! :wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Kármen, hát ez a keresztszülőség gáz... Tudod, nálunk az az égő, hogy miattunk késik a köszöntés, de csak összejön egyszer. :)

Haragosi, Enéhnek boldog születésnapot!

Mónika, ez attól függ, melyik bölcsit választod. Mi szerencsések voltunk, az Agyagos utcai óvodába bementük a hivatalos beíratási időpont előtt kb. egy héttel, hogy jönnénk, és mehetett is a fiam. Nem kellett éveket várni. Persze a biztos az, ha kiválasztassz egy helyet, és bemész érdeklődni.

Anett, nálunk pont azért lett keresztszülő családtag, mert erős a családi összetartás alapból. Ketteskének is családtag lesz valószínűleg, legalábbis a keresztanyja, kereszapa egyelőre passz.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Haragosi! Enéhnek és Hajnának nagyon boldog szülinapot!!

Anett! nekünk sem családtag a keresztapja Orsinak, nagyon régi barátság volt (és a fiuknak mi vaygunk/voltunk a keresztszülei), mégis részükröl hirtelen vége szakadt. Sokat gondolkoztam már rajta, nem érzek semmi hibát részünkröl

Móni! szerintem elötte érdeklödj ismerösöktöl v itt hogy a kiválasztott bölcsit milyennek gondolják, ök milyennek látják. Lehet jár oda másnak is a gyereke. Nekünk csak poz. tapasztalat van a bölcsiröl, a szegedi is jo volt meg itt Mórán is

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot az apróságnak!
Köszi a sok bölcsis választ! Holnap besétizünk a Hajlat utcába. Mivel Szillérisek vagyunk, ezért a Tünde téri jó lenne. Elvileg most is lenne hely, de majd csak jövő okt. körültől szeretnénk. Van vkinek erről a bölcsiről tapasztalata? Sem a férjem sem én nem idevalósiak vagyunk, ezért nincs honnan erről infónk.

Mivel most foci van és végre nyugodtan netezhetek, végigböngészem a korábbi írásokat...
Hajrá Loki...!

Kép
monika1979
 
 


Nóra, nekünk hetijegyünk van a SZIN-re, apa kapott. Egyébként nagyon drága, a napijegy asszem 6000 ft körül van. :? :roll:
Azt beszéltük Zitával, hogy ha Lali elaludt, olyan fél 10 körül erre jönnek apukájával kocsival, felvesznek és így legalább odafelé nem kell taxizni. Jössz te is?

Exi, Lalinak is saját ágya van, utazóágyban alszik, de gondolom, az idegen légkör miatt - meg ő amúgy sem jó alvó -, sokszor felébred éjjel és kéredzkedik hozzám, a szállodában meg nem akartam, hogy ordítson, inkább magam mellé vettem. Na ez csapódik le most.

Megvolt a szülői, hát vegyes tapasztalataim vannak. Kinéztem egy gondozónőt, hogy na ő nem szimpi, persze hozzá került Lali. :roll: Be is szólt a nő, mikor a lakcímet írta fel, hogy közelebb nem találtunk bölcsit a gyereknek? :twisted: Persze mindezt nem túl kedves hangsúllyal... Megálltam és nem szóltam be neki. Az a szerencse, hogy nem ő fog Lalival foglalkozni, hanem a másik, fiatalabb és szimpi nő, de sajna az öreg is a mi csoportunk gondozónője. :roll: Szeptember 14-én kezdünk.

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Köszi a kérdést jól vagyunk :lol:
Az alvás pont mint nálatok, ezért nem írok, mert Lali ugyanazt csinálja mint Zsolti :lol:
Amióta elutaztunk felborult az eddig sem tökéletesen működő alvásunk, mivel idegen helyen, ágyban stb...voltunk az első este alig bírtam elaltatni csak járt kelt a szobában, végül köztünk elaludt. Persze ez most kihat, mert abszolút nem akar az ágyában aludni :cry:
Na ez ami nálunk már alvás terén elfogyott, a türelem, mert tudod mi a 19 hónap alatt mindössze 3 hetet aludtunk normálisan :cry:
Jó 1 éves koráig a hasfájás utána váltotta a későn jövő fogak most is egyszerre jönnek a rágók :cry:

Jaj nagyon izgulok értetek, mesélj majd a bölcsiről!

Minden ünnepeltnek gratula :lol:

Itt vagyok végre pár képpel :wink:

Kép Kép Kép

Anikó
Kép
zsivicz
 
 


Szilcsi, értem én, de ahogy írtad, otthon külön szobája is van Lalinak...nálunk ugye nem így van, a nyaralóhelyeken meg mindig kértünk pótágyat, hogy a külön ágy meglegyen, így nálunk szerencsére minden OK. Mondjuk Peti lekopogom, sose volt rossz alvó.

Zsivicz, jók a fotók. Nem tudom, hogy a párodnak milyen színű a szeme, de hogy szerintem Zsolti szemei tisztára a tiéd, az tuti. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Apropó külön szoba!

Érdekelne a véleményetek erről. Kinél hogy van, bevált-e.
Nálunk most lesz először lehetőség (szív :oops:) arra, hogy külön szobába tegyem őket. Eddig mindig egy szobában (de nem egy ágyban) aludt velem az összes. Rékát már határozottan érettnek érzem rá (na meg ő 7 hós kora óta 12 órát durmol éjjel felébreszthetetlenül). A kicsiknél már neccesebb.
Most elindul a projekt, hogy az egyévest leszoktassam az éjjeli kelésről, és szabadulnék is már tőle, mert minden nyavalyára felébred, így ha ő alszik, megbénul a világ. Szóval jó lenne, ha külön szobába kerülne, de vajon nem sül-e el ez visszafelé. Érdekel a véleményetek!
Vendég
 


haragosi,
nálunk ha egy szobában alszanak, akkor vagy összevesznek vagy órákon át dumálnak és 10-11 előtt egyik sem alszik el

én a külön szobára voksolok, amiból a nagyobbat nevezzétek ki játszósnak vagy ha egyformák, akkor felezzétek meg a játékokat

nálunk most Gellért külön, Jozsó a sajátjában (ott vannak a játékok is), Bobi velem alszik, próbáltam kidobni, de nem hagyja magát :D

Szilcsi,
nálunk a nyaralások kb. 1,5-2 éves korukig zökkentették ki a fiúkat, azután már tökmindegy volt nekik, hogy hol alszanak. sztem ez gyerekfüggő
Vendég
 


Haragosi, szerintem ez maximálisan gyerekfüggő. Én úgy gondolom, hogy Peti elaludna külön szobában is, de nálunk az elalvás velünk megy egyelőre. De nálunk hiányzik a külön szoba lehetősége, így biztosat nem tudok mondani.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Haragosi! Én sem tudom semmit mondani mert nálunk mindkettö külön aludt. Igaz Orsi amig épitkeztünk velünk aludt, na akkor viszont rászokott hogy amig elalszik vele kell lennem, persze hiába szidtam le, meg találtam ki másnapra büntit sosem aludt azonnal, beszélgetett, hülyéskedett hogy vele voltam, szoval ott romlott el. Utána hogy megint saját szobát kapott, akkor már nagy volt, 3 éves akkor nagyon örült külön alhat, semmi gond nem volt vele.

Lányok. A férjem munkahelye még aug. elején kérte nyilatkozzon a Családi potlék megosztásárol. Gondoltam mivel kértük, igy nekem is jeleznem kellene ezt a cégem felé, mert honnan tudnám hogy nekem meg csökkenne ennyivel a jövedelmem, erre mondják még nem foglalkoznak vele, de amugy nem kérni lehet, hanem házastársaknál kötelezö megosztani. Hát én a tájékoztatokban totál nem igy értettem, jo mi kértük, de gondoltam csak az elsö adobevallásig, aztán átszámoljuk hogyan lenne jobb, lehet csak én kérném mégis az egészet. Nálatok is azt mondták hogy kötelezö megosztani? AKkor a tájékoztatok rosszak? ha meg kötelezö akkor mi a fenének kell erröl nyilatkozni hogy kérjük, nem hülyeség lenne ugy?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen, nyilatkozni kell mindkettőtöknek.

3. A családi pótlék összegének a felét a pótlékot ténylegesen felvevő magánszemélynél, míg az összeg másik felét a családi pótlékra szintén jogosult házastársánál vagy a vele közös háztartásban élő élettársánál kell adóterhet nem viselő járandóságként figyelembe venni?

Igen.

Egyébként a fentiek lépnek életbe, felezni kell, nincs más lehetőség, ezt az APEH oldalról másoltam ide.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi! Nagyon köszi. Én neten is kerestem, de ott is olyan tájékoztatót találtam, amit én is kaptam hogy nem volt egyértelmü. Köszi a fáradozást!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, Exdeus: kinek kell így nyilatkozni? Ha mindkét szülő dolgozik?

szilcsi: milyen volt a buli? Nekem csak az irigykedés maradt, ez a hétköznap esélytelen, bár apa küldött még fél11-kor :lol: Ha tudtam volna kicst előbb, hogy mentek, lehet, hogy csatlakoztam volna (előre kialszom magam pl. :lol: )

Alvás: nálunk is kezdetektől külön alszanak, és őket sosem zavarta meg semmilyen idegen hely, aludtak bárhol kábé ugyanúgy, leszámítva az idei nyarat, mindne nap negyed7-kor keltek. :evil: :D Egyébként tényleg gyerekfüggő, én bátran odafeküdtem D mellé a földre, ha éreztem, hogy szüksége van rám és felsírt (volt egy ilyen időszaka tavaly télen), mert tudtam, hogy "nem él vele vissza", le is szokott róla. Marcsival viszont nem nagyon mertem ezt megcsinálni, mert tőle kitelik, hogy utána olyan követelőzést és hisztit levág az éjszaka közepén, amire senkinek sincs szüksége közülünk. :(
Mi ősszel akarjuk egy szobába költöztetni a csajokat, apa építene valami emeletet Marcsi meglévő ágyára. Most hallottam egy családról, akik új házba költöztek, ahol mindenkinek lett külön szobája, birtokba is vette a 4 gyerek, de aludni továbbra is csak egy szobában hajlandók. :D

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: