Új privát üzeneted érkezett!

Zozo! Orsi és Norbi is Alfarét iszik. Orsi csak kakaónak issza meg, Norbi kakaónak is, de azt ritkán kap, ált. csak sima tejet készitek. Bölcsibe is viszek tápszert és csinálnak neki belöle alvás elött tejcsit. Ezt a tápszert Patinak sem ajánlom, keserü és irtó büdös. Tej helyett lehet venni, igaz nem olcso de nagyon finom kokusztejet. Én még csak konzervben vettem, a dobozos igy gondolom ua. lehet.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zozo! Még eszembe jutott hogy mielött rendelnél egész tortát kérj te is tortaszeletet, probáld ki melyik izben izlik jobban (van csokis, epres, citromos, diós).

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zozo!

Én nagyon szeretem a rizstejet. Amikor Hajna miatt tejmentes diétán voltam, azt vedeltem.
Egyébként a gyerekeim kecsketejet isznak. Tudtommal azt ihatnak tejérzékenyek is...
Vendég
 

 
 

Haragosi, Zozo! nekünk megtiltották a kecsketejet, szó szerint majdnem leájult a székröl a gasztros orvos amikor mondtam neki hogy ezt adok tejmentes diétán. Merthogy a kecsketej nagyon allergizáló, igy felejtsem el. Hát nem értek egyet igazán, de inkább rájuk hagytam, ne ezen muljon meggyógyuljanak. Szept. mennek kontrollra, hátra vége lesz a diétának.
Ugy tudom a laktozérzékenyeknek engedni szokták, de a tejfehérje érzékenynek nem, másik 2 orvos is megtiltotta nekünk:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, Zozo!

Akkor bocsi! Én tényleg egy csomó helyen ezt olvastam, de ezek szerint mindenki csak a maga malmára hajtja a vizet... a kecsketejeseknek is el kell adni valahogy a portékát :? Tényleg bocsi... mea culpa :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap megültük Zaza szülinapjának az első felvonását :D A másodikat, majd másik mamáékkal fogjuk, ha Bogi meg mamáék hazajönnek a tengerről :)

Néhány fotó:

Kép Kép

Párom, sógornőm (Vius keresztanyja), és a gyerekek
Kép

És egy kép az új autónkról, így ülnek benne a porontyok:
Az a kék egy szúnyogháló lesz valakinek, párocskám csinálja, csak bent maradt a kocsiban, az nem oda tartozik :lol: Hja és Bogim ugyi a tengeren van, ő még nem ült az autóban, még csak nem is látta! :) Majd lesz neki holnap meglepi, ha megyünk ki eléjük a reptérre! :lol:
Kép

És így lehet vele be ill kiállni a kapubejárón :) 1-2 cm behajtott tükrökkel mindkét oldalon :lol: egy élmény :D
Kép


A kecsketej az jó, nekem is azt mondta anno a gasztrós orvos amikor Viusnál tejmentesen voltunk, hogy kecsketej hajrá mehet. Csak én nem tudtam beszerezni sajnos.....

Gira te honnan szerzed? Jövő héten kimegyünk hozzátok, szerválnál nekem ha szépen megkérlek? :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!

Gyönyörű gyerek ez a Zaza! :D A kocsitok meg csúúúúúcs szuper. |:nyálcsorgat:|
Kecsketej? Lesz :) Csinálok Neked kecskesajtot is, csak gyertek!
Vendég
 


köszi a tejes infókat.

Karmen!
Kecsketejes mizéria nekem is eszembe jutott.
Norbinak megállt a hasmenése, vagy még szokott lenni?

Haragosi!
rizstejet megnézem, finom?

Enikő!
Zalán nagyon édes, igazi nagy fiú.
autó szép, nagyon nagy. (vagy a kapu kicsi)
Vendég
 


Hahó!

Boldog szülinapot Zazának!!!! :):) Szuper az új autó!

A "műtét" tényleg nem viselte meg Matyit. Az érzéstelenítőre haragudott, mert nagyon keserű volt, akkorákat köpködött, mint egy láma :lol: . A vágást nem is vette észre. Kicsit vérzett, de aztán minden oké volt, alvás után simán ment a szopi.
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Ha Norbinak megint mehet a tej (jövö héten kell hivnom az orvost) akkor én is megint adni akarok majd neki kecsketejet. Sajna akitöl eddig vettük már nem tud adni, eladja (v már el is adta, a lényeg nem keresett pedig igérte nemrég is ha lesz tejcsi szol) igy nekem is uj forrás kell a közelben.

Enikö! Hü, hallod de ideges lennék ha minden nap igy kellene centizni, tuti egyszer elbénáznám:(

Zozo! szokott még lenni hasmenés. AMi biztos hogy rostos leveket nem ihat, még 50, 100% sem birja. Igy ezt bölcsiben sem kap (minden 2. nap az az uzsi) helyette teát adnak neki. Ha rostosat iszik akkor tuti a hasmenés, de tényleg nagyon hig. Amugy a széklete olyan higabb, krémes, szoval még mindig nem teljesen olyan mint régen volt, de ha a rostos lé kimarad akkor azért hasmenés elég ritka. Sajnálom szegényt, mert imádja a leveket, igy most senki nem ihat itthon mert tuti kiszurja a hütöben v a spejzban is:( AZt meg nem érti még mindig meg (ezért jo hogy Orsi késöbb lett allergiás) hogy ö miért nem kaphat valamit amit a többi igen, nekem meg a szivem fájna ha megint sirna és kérne, én meg nem adhatok, tuti rám haragudna. Vagy legalábbis nem értené miért nem kaphat. Viszon tojást már kap megint, nem lett rosszabb a széklete és a böre sem, ami jo hir

Zsuzsi! Örülök hogy simán ment a mütét, nagyon ügyes volt Matyi!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu :) Köszi szépen a köszöntéseket, nagyon ari vagy, hogy nem feledkeztél meg rólunk, pedig már ezer éve nem írtam :oops: :oops: :oops: A srácok nagyon aranyosak, Ábelnek hihetetlen fürtjei vannak :D Szeptemberben akkor kezditek az ovit?

Enikő :) Zalánnak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!! A képek alapján Zaza is olyan kis ördögfiókának néz ki, mint Kristóf :lol: Az új kocsitok nagyon klassz, látszik, hogy jó kényelmes! Hány éveset sikerült végül venni? Bogi merre nyaral?

Dancsi :) Utólag is nagyon boldog névnapot neked! A horror sztoridat szörnyű volt még olvasni is...

Szilcsi :) Lali jobban van?

Haragosi :) Rékát átviszed végül másik oviba?

Csibe :) Boldog névnapot és gratula a pelus mentességhez!

Zozo :) Rízs tej, kókusz tej. Nekem az előbbi nagyon ízlett, utóbbit csak egyszer ittam vmikor régen...

Velünk minden oké, a fiam továbbra is egy ördögfióka, a kisasszony pedig egy tündér, de beszéljenek a képek helyettem :wink:


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!!!

olvaslak benneteket,csak írni nincs időm......
Egy gyors életjel,jól vagyunk,Barni elballagott a bölcsiből!!!
Enikő,dobhatnék neked képet,és feltennéd lécci Barniról,ha a csajok kiváncsiak rá persze.....................
puszika! bibi
:roll: :D :D

Kép
bibi226
 
 


Sziasztok!!

Szilde!
Hogy van Kevin????????????? (nálunk nem bizti, h három napos láz volt, de a pöttyök nagyon durvák voltak).

Enikő!
nagyon szép családod van!!!!!!!!
Hogy van Vius???????

K.L.Zsuzsi!
örülök,h túlvagytok a beavatkozáson. végül is miért kellett???

Timika!
"Beszélnek a képek!!" Gratulálok!! Flórának boldog névnapot!!
Igazoltan hiányzol!!! :wink: :)

igen, Ábel ősszel ovis lesz. Várom már, mert nagyon unatkozik. 12 fős csoportban lesz, de majd csak tél végére lesz teljes a létszám. A másik kiscsoportban 29 fő lesz...
Aug. végén lesz szülői, akkor okosabb leszek. Bence szerint nem kell beszoktatni......

[b]Csajok!
Mivel tudjátok elfoglalni a gyerekeket?????? Ábel iszonyat untkozik. A kézségfejlesztők nem érdeklik most, azt hiszem Ő is vakációzik. :lol:

Jár valaki a Vedres utcai oviba???????? A barátnőm lányát oda vették fel és érdekelné, h milyen tapasztalataitok vannak.
[/b]

Bibi!
NAGYON KIVÁNCSI VAGYOK!!!!!!!! :wink: :lol:


képzeljétek tegnap előtt "dobtam egy hátast".... nagyfiam lebukott, de rendesen. Rafinált , de nagyon!!! Apával voltak a játszón estefelé és az úrfi nem akarta összeszedni a játékait. Apa otthagyta. (elbújva szemmel tartotta). Amikor hazaértek, Bence bezárta a kaput, Ábel kint maradt. Csengetett (felállt a vödrére :lol: ), odajött az ablakhoz és kiabált: ANYAAAAAA, ANYUCIKA, ÉDESANYAAAAAA :o :o :o :o ezerszer kértem, h mondja, h anya, próbáltuk kicsikarni belőle, de csak nevetett. Most kényszerben volt és beszélt.........Tud Ő beszélni ez már 100%

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

:lol: Hát ez tetszik! Jóleső melegség járt át, ahogy olvastam, milyen beszédes lett Ábel.
Lefoglalni: mindennapraegyjatek.blogspot.com Ezt egy 2 fiúgyerekes anyuka szerkeszti :wink:

Timika!
Milyen gyönyörű nagy már Flóra :)
Réka szeptembertől nem megy semmilyen oviba egyelőre.

Zozo!
Szerintem nagyon finom a rizstej, még manapság is elcsábulok, hogy vegyek. Természetes édeskés íze van.
Vendég
 


Timi!
nagyon szépek a gyerekek.
picilány gyönyörű.

vettem rizstejet, 551/liter :shock:
Patinak nem nagyon jött be.
esetleg van valahol olcsóbban, vagy ez jó ár érte?

Zsuzsi!
Vivi 2éves koráig 1szót sem szólt, semmit csak mutogatott és bólogatott.
Ő 2évesen mondatokban kezdett beszélni.
Vendég
 


Timi, hűűű mekkora már Kristóf! Olyan nagyot nőtt. Flóra is csudaédes, csupamosoly baba. Boldog névnapot neki!

Zsuzsu, látod, a kényszer kihozta Ábelből a dumálást. :D Konsti jól van?

Bibi, jó lenne látni Barnit, rég tettél már képet. Máris elballagott? :shock: Még emlékszem, hogy írtad, hogy milyen nehéz volt a beszoktatás... 8)

Enikő, jaj de szuper az új járgány!!! Ezzel aztán mehettek mindenfelé kényelmesen. :) Bogi jól érzi magát a tengeren? Sógorod (Móni párja) még Szentesen dolgozik? Valaki rámköszönt a Tescoban otthon, szerintem ő volt. :oops: Lelkileg jobban vagy?
Itt is gratula Zazának, hajjaj hogy telik az idő... :roll: Nyálcsorgatok a tortára, mehetek egy szeletre? :lol:

Hol lehet jó áron venni rizstejet/kókusztejet? Nekünk nem kell, de szívesen megkóstolnám, felcsigáztatok, és hátha Lali is meginná, mert semmi tejfélét nem hajlandó meginni, bár a többi tejtermék az megy.

Lócikám jobban van, a héten még nem játszózhatunk, semmi gyerektársaság vasárnapig, Cataflam megy szombatig, láza nincs, torka-füle még kicsit piros.
Érdekes, neki is megindult a beszédfejlődése ugrásszerűen, most a nyaralás alatt meg a mamáéknál. Sok új szót mond. Cici (cica), koko (csoki), gogo (dolgozik), bibi (bicikli), pápá, mama, papa, apa, dédi, néni, bibi (Tibi), bácsi, pipi, nyamnyam, kókusz, és szinte mindent próbál utánam mondani, még ha csak az elejét is, de mindent utánoz. :D

Edit, vannak még pöttyeitek? Mennyire volt magas láza Kevinnek? Nagyon megviselte? :( Lalinál tuti nem 3 napos láz volt, most otthon sláger ez a hólyagos torokgyulladást okozó vírus, sajna az kapta el Lalit is.

Apa tegnap meglepett, augusztusban megyünk egy hétre Visegrádra egy wellness hotelbe. 8)

Kép
szilcsi
 
 


Zozo! Nem tudom jó ár-e ez, de én konzerv kokusztejet amikor nemrég vettem, akciosan (isteni finom szerintünk:)) mi sütibe is ezt tesszük, akkor 1e ft felett volt literje, szoval ehhez képest a rizstej nem drága.

Zsuzsi! Norbi már mondja hogy Orsi, apa, mama, de anya nálunk sincs:( Gratulálok hogy Ábel igy megindult a beszéddel!

Timi! Nagyon szépek a gyerekek! Szerintem K. csupa apja, F. meg anyja, nem?? :lol: Boldog névnapot Flórának!

Szilcsi! Kókusztejet én irtam nem dobozosat hanem konzervet veszek, föleg mert én sütihez használom akkor meg ha hirtelen sütni akarok nem kell beutazni Szegedre egy multihoz vásárolni, ez eláll. Lidl-ben vettem, nagyon finom. Vagy szoktam instant kokusztejporbol keverni vizzel, de az nem olyan sürü (ahhoz irto drága lenne) mint a konzerv, de azt is megisszák v kajába az is finom, végülis a kellemes kokuszarom azon is érzödik. Ezt csak a Vidra u-i Bioboltban tudtam venni, a többit amit másutt árultak az szoját is tartalmazott, igy azokat mi nem probálhattuk. Lali most már végre gyógyuljon meg hosszu idöre!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szilcsi!
Örülök, hogy jobban van Lali.
Visegrád :D :D :D
Rizstej van a Cora biorészlegén, de ott pár hónap alatt szépen felvitték az árát 650.- re. De nálunk pl. a helyi CBA-ban is van ugyanaz 500-ért.
Vendég
 


Zozo!
Rizstejet akciósan szoktam venni a Rossmannban.Ott 490? körül szokott lenni,ha jól emlékszem.
500 ért az jó,mert már láttam 600 ért is vhol.
A Rossmannban a legolcsóbb.
Kókusztej nekem finomabb,mint a rizstej,de 300gr instant 1300 Ft... :oops:
Corn flaks-szel csúcs!
Kukoricatej is létezik egyébként.

Zsuzsu!Szilcsi!
Gratulálok a gyerekek beszélőkéjéhez!Kis ügyikék!(És Ábel kis ravasz:))

Kevin jól van.Csúnya pöttyös volt.Főleg a nyaka,háta pofija,aztán a felkarja.A torka is csúnya volt.Ellenőrzéskor volt benne két hólyag még.
Antibiotikumot nem sikerült neki beadni.Lázcsillapítót is nagy ordítás árán.Hűtőfürdő ment nálunk is ezerrel,de nem sok sikerrel.
Doktornő szerint van ilyen tipusú gyerek,aki szájon át nem vesz be semmit...:(Tesóm ilyen volt,jut eszembe.
így legközelebb szúrni kell Kevint.Most spontán gyógyult.
Kúpot kell neki adni,ha lázas.
Mennyire különböző ebben is a két gyerek..
:roll:

Klasszak a képek,gyönyörűek a gyerekek!Jöhet még több kép!

Karmen!
Mi a neve a konzerv kókusztejnek?Lidlben hogy és hol keressem??
Mennyi az ára?
Az instant jó nagyon,de hamar elfogy,és egy mázsa kéne belőle,de ilyen áron... :oops:

Igen. A táplálékallergia Centrumban mondta is a hölgy,hogy lehet a rizstejben,kókusztejben szójalecitin,de ők kapnak majd olyat kókuszosba amiben nincs..
És mondta,hogy lesz instant rizstej,meg kukoricatej is..
A kukoricatej tuti szójamentes.Nem is hallottam,hogy ilyen létezik.
Lehet,hogy azt is kipróbálom majd.
Gondoltam hátha téged is érdekel..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! Irtam hogy akcios volt a Lidl-ben biztosan van most is csak nem tudom mennyi most az ára. 400ft volt egy doboz, ami kb. 300-400ml. Fekete doboz, rajta van egy kokusz. Nem tudom hol szokott lenni mert az akció miatt ki volt téve az akcios sorra, elötte még nem vettem ott. Nekem azt mondta a nö a Tápl. Centrumban hogy az instant kókusztejpor nem jo mert nincs olyan ami biztosan megfelelö tisztaságu. Ami neki van az szojás, amit én veszek azt meg ö nem tartja mert az nem 100% szerinte, de engem már az orvos és sok már élelmiszeriparos megnyugtatott, még az sem veszélyes ahol csak annyit irnak hogy felhasználó üzem mert ott is amugy nagyon szigor szabálya van az élelmiszer feldolgozásnak
Nekünk Norbi ugy szerette meg a cseppeket, szirupokat hogy látta Orsi hogy issza igy egyböl neki is kellett volna:) AZtán mire kaphatott már nagyon örült neki. CSalhatsz is üres üvegbe öntesz valamit aztán azt kanálba Hannának hogy Kevin is akarjon kérni és amikor a gyogyszerét adod akkor kivánja. Hátha...

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csicsergő Családi Napközi, Játszóház és Okosító Központ nyílt Alsóvároson. Jelentkezni augusztustól lehet Hegyi Ritánál. Tel.: 30/3842-722.
Honlap: http://www.csicsergo.webs.com
Nyílt nap: várhatóan augusztus közepén, de az érdeklődőket tájékoztatják majd a pontos dátumról

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Mondjuk nekem ennyiért nagyon drága a napközi, 3 hónapja Ujszegeden az angol nyelvüben egész havi lett volna 30e ft. :o
De legalább most már nem csak nagyon messze lenne tölünk

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


még1szer köszi az infókat.

Pati nem issza a rizstejet, pedig fini, én is megkóstoltam.
akkor nem tudom mit fog inni :shock: majd próbálom még neki, hátha.

Karmen!
családi napközi árak e körül vannak. ami a Kálvária térnél van az is ennyi, van Újszegeden az EKO parkban is, ott is ilyen árakkal.
Vendég
 


Zozo!
Kókusztej,kukoricatej?Próbáljátok ki sztem.
Kukoricatej szójamentes is.
Pati mire allergiás?Szójára,kókuszra is?

Karmen!
Köszi.Majd vadászom akkor.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zozo! Tényleg?? Hü, akkor nagyon drágák:( Mórán havi 20e. Én az Ujszegedi vittem volna Norbit a bölcsi helyett, ami egyébként szintén kétnyelvü mint a Petöfi telepi, csak itt tényleg csak 30e kértek volna! De a férjem nem tudta, nem vállalta be hogy minden nap a hidon átkinlodja magát, amit egyébként megértek, én is utálok Ujszegedre átmenni. Idöben is nagyon sok lett volna.

Edit! Eladók tuti meg tudják mondani melyik részén van az áruháznak.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Köszi a képdicseket, édesek vagytok!!
Gyors hoztam néhány fotót a mai palicsi szülinapozásról is :wink: :) Bocs ha untok :D
És már megyek is, nyert a párom a rádió88tól pizzát, a Club88-ban, minnyá jönnek :lol: Tiszta kész ez a pasi, amióta együtt vagyunk állandóan nyerünk valamit.... :D de télleg, lehet kéne tölteni egy lottót..... :wink:

Zazzantyú és anyája a pici szülinapi tortájával! Mákos torta volt :) És csokiBogi aki pöpecül lebarnult az Adrián....

Kép Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, akkor szerencsések vagytok! :)
Engem a kolléganőim lincselnének meg, ha lehetne: ott én vagyok a nyerő. Legutóbb egy fényképezőgéppel lettem gazdagabb, talán a jövő hétre ide is ér a futár vele...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Timiiiiiiiiii: Kristóf és Flóra cukkerónik :) Nagyon szépek és nagyon hasonlítanak :) Gratula


Zsuzsu: Nektek is gratula, lusta az úrfi, tessék máskor is ösztönözni valamivel :wink:
Majd holnap leszek bővebben.......


Hja új ótónk, most a Pesti-Acsai-Pesti-Szegedi-Szabadkai-Szegedi 600 km alatt 30 liter gázolajat nyakalt be, avagy 5 lityó 100-en. Kicsit jó a gép???? 8) Ezzel a bazi nagy kasznival suhan mint állat, elférünk benne MIND és alig zabál!És alig veszekszünk, csak néha kell átültetni a bandát, helycserés támadásra :P Nem hiszem el!!!! 8) :lol: Bocs az örömködés miatt de annyira szerelmetes Enikő az újótó beléje, hogy nagyon :P Höpp evvan :lol: :lol: 8)
Puca :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Karmen!
Különben Nekem a Táplálékall.Centrumos csajszi pont azt mondta,hogy ő árul csak olyat kókusztejporból,amiben nincs szója.Mert az fontos hogy egy pici se legyen benne,mert amire az van írva,hogy ..-t is gyártó üzemben...az szennyeződhetett,és van akinél az is panaszt tud okozni.(mint nálam)
Nála meg van olyan ami tiszta,és ezt garantálja a gyártó,nem úgy mint a Vidra utcai kókusztejport..
Nem tudom több eladó is dolgozik-e ott.Nekem úgy tünt a tulajnővel beszéltem..
Most akkor nem tudom mi az igaz...,vagy csak önreklám volt??

De a kukoricatejpor az tuti szójamentes..azt mondta.
Most elég gyérnek tűnt a kínálat.Remélem megy a bolt,és nem fognak becsődölni,mert az sokaknak lenne probléma.

Igaz,van a Vidra utcai bolt,meg a Sas Reformház,de nem hinném,hogy ott kész sütik is vannak pl....

Nem tudom máshol van-e még ilyen jellegű üzlet Szegeden...
A Sasba majd benéznék,kíváncsi vagyok milyenek az árak,és a választék..,ott még nem jártam

Voltatok úszni?Hanna is épp most gyógyul meg(váltotta Kevint),remélem jövő héten tudunk menni.Igaz az nem biztos,hogy rögtön mehet is a vízbe..,lehet hogy néhány nap,vagy egy hét múlva gondolom....

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a balcsizásból, háááát, meg tudnám szokni, hogy ott lakunk… :wink: A hőség is egész más vízparton. A tenger gyönyörű, de én a Balatonon valahogy jobban éreztem magam. Nem úsztuk meg betegség nélkül :( , benyaltak a gyerkőcök valami vírust. Egyik délután Dorka belázasodott, este kidobta a taccsot (nagyon meleg volt, és töltött káposztát evett előtte gyümölcsjoghurttal, nem csoda), másnap egész nap nagyon gatya volt és lázas, csak feküdt szegénykém, estére jobban lett, másnap reggel még volt hőemelkedése, aztán egy óra múlva elmúlt, és onnan kutya baja. Marcsi meg az unokatesójuk (akivel együtt nyaraltunk) rá 3 napra lett lázas, de M kialudta másnap reggelre szerencsére.

Árak, Balaton: ugyanazt tapasztaltuk, mint Enikő, nem drága. A lángos, ugráló, ilyesmik ugyanannyiba kerülnek, mint itthon, a strandbelépőnk meg 580 Ft volt Keszthelyen, gyerekeknek ingyen (nagy, gondozott terület sok fával, szuper játszótér 100% árnyékban, homokos pancsolós part minden reggelre felgereblyézve stb.), és ezzel a belépővel vissza tudtunk menni délután is (délben visszamentünk a szállásunkra aludni).

Szobatisztaság: Nagyon büszke vagyok Dórira, július 11-én végleg lekerült róla pelus, úgy döntöttem, nem várok vele, inkább nagyon sokszor rábeszélem a pisilésre. Jó döntés volt, hamar belejött, 3-4-szer volt bepisilés talán, és a nyaralás alatt éjszaka sem pisilt be. (Tegnap éjjel igen, tehát éjjelre még nem megbízható, ezért alváshoz adok rá pelust.)

klzsuzsi: aranyosak a fiúk! Dórinak 4 és fél hónaposan nőtt ki az alsó két metszőfoga egyszerre. A többi foga is hamarabb megjelent, mint M-é, de nem sokkal.

Védőnők, státuszvizsgálat: köszi a válaszokat! Karmen: hát épp ez az, hogy ezt nem a „szokásos” védőnőnk küldte (őt alig láttuk, látjuk, csak az oltásokkal kapcsolatban jelentkezett), felhívtam, semmi köze hozzá. ATZita: nem oda kell vinnem őket, ahová orvoshoz járunk, hanem a körzeti védőnői intézménybe. Vérnyomást az oviban is mérnek. haragosi: és akkor végülis nem készült státusz a lányokról?

dancsi: amikor kiderült, hogy D nem kér a fagyasztott anyatejből, sok helyen meghirdettem a készleteinket (ingyen), a kutyának se kellett. Az egyik hirdetésem valahol a neten ott maradt, mert a mai napig hívnak telefonon, hogy aktuális –e még, és azt is kérdezik, hogy nem tudok –e valakit, akinek van eladó, majd irányítom őket hozzád. Orvosi kálváriát sajnálom. :cry: Futóbicit mi is vettünk a Decathlonban, megy vele Marcsi, de eddig nem sikerült kiváltanunk a hülye motort :evil:

zsuzsu: és az egyensúly hiánya miatt nem beszél a szakértők szerint??? :shock: Mondtad nekik a biciklit?

Enikő: írtam mailt könyvelőügyben. Zalánt isten éltesse sokáig! Viola: én nem bírnám, feleennyit se… :(

Rizstej: Marcsinak vettem egyszer, ő nem szerette, én is megkóstoltam, nekem se ízlett igazán, mindenestre egyáltalán nem olyan, mint a tej.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Karmen!
hasmenésre még nem reagáltam.
Patinak is van, de nem tudom mitől, néha van, néha nincs. ő bírja a rostos leveket.szerencsére, nagy kedvenc.

Patust én is Újszegedre viszem, most nagyon jóóóó :? állandóan kések, hol innen-hol onnan.nagyon unom. én se csípem Újszegedet, bár volt 1olyan időszak h. azt mondtam oké, menjünk, meggyőztem a férjem, mire rávettem, mondtam h. inkább ne, addig oda nem költözök amíg nem lesz +2híd :lol:
(bár lehet h. akkor se)
Vendég
 


Háj!

Norus: Köszike, válaszoltam a méledre! Vius is "egyensúlyzavaros" és nem beszél, avagy minden mindennel összefügg ha azt vesszük.... Bonyolultul vagyunk összerakva, mindig a nagymozgásokból indulunk ki és megyünk a finommotorika felé, így jutunk el az értelemig a beszédig....
Ezek a fránya vírusok jönnek-mennek, de örülök, hogy hamar átvészelte a csajod! Szobatisztasághoz graulálok :) Nagyon ügyesek vagytok! Bogim is 2 évesen tette le a pelenkát. Zazán sincs már napközben pelus csak alváshoz. De a fiúgyerekek később "érnek" azt hallottam....

Egy ilyen futóbicaj nekünk is kéne, hátha Vius egyensúlyérzékén kicsit lendítene...?????? Van valakinek eladó????? :roll:

Zozo: Patinak is boldog szülinapot :D , ez lemaradt..... :oops:

Exi: Ügyi vagy, vagy szerencsés????? :lol: :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Nóra: Dórinak boldog szülinapot utólag is! Ezen az új képen tiszta apja :)

Zozo: Patinak is boldog szülinapot! Vivinek is mostanában van, nem?

Enikő: Zalánnak szintén boldog szülinapot!
Miért hívtál a héten egyik nap? Anyuéknál voltunk, azért nem vettem fel.
Jó buli ez a kapun ki-be autózás :shock:

Timika: Édesek a gyerkőcök!

Betegeknek jobbulást!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a Balcsiról, Lellén voltunk, jó volt. :wink:
Norushoz csatzlakozva, én is tudnék ott élni, bár azt mondták a helyiek, hogy télen uncsi. :shock:
Hát én télen is elnézném a tavat meg a hegyeket. :wink:
Szandi meg valami szájpenész szerűt szedett őssze. :roll:
Kaptunk rá borax golyót meg lila ecsetelőt.

Enikő!
Zalát Isten éltesse, és balesetmentes közlekedést az új autóhóz. :wink:

Norus!
Merre jöttetek haza a Balcsiról?
Mi előszőr délelőtt akartunk indulni(tegnap), de aztán fürdötünk egyet, és ebéd után jöttünk.
Az egyik ismerős 10-kor indult haza, aztán hivott, hogy 2 órája űlnek dugóban az MO-on, ne arra jöjjünk.
Dunaföldvár felé jöttünk, nem sokkal később értünk haza mint

Ők. :wink: Kép Tihany Kép Márk Kép Mindketten Kép Szandi( a néniket nem ismerjük)


Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Nóri,
hozzám ne irányítsd az anyatejeseket, mert az én feleslegesemnek egyelőre van gazdája :) meg nem akarok sokáig fejni, csak amíg muszáj, pár napja nem is kell, remélem így is marad (bocs Zsuzsi :DDD)

Zita,
a balcsis út mostanság szívás ... a pályán mindig dugó van, mi ha 7végén megyünk, sosem megyünk arra, a másik úton pedig a Dunaföldvári híd miatt van dugó, bár az haladósabb
lehet megérné Szekszárd felé menni, hosszabb egy kicsit ugyan, de időben lehet jobban ki lehet jönni
Vendég
 


Mi 3. kocsiként kemény 10 percet vártunk a Dunaföldvári hídnál amikor jöttünk haza a Balcsiról. Szal 10 perc várakozásért szvsz nem éri meg másfele menni. Kibírható volt, addig tisztába tettem Viust, meg itattam őket....
Az autópályák halál, ahogy a határok is. Tegnap 2 km-es sor volt Tompánál (pont a nagy zöld táblánál volt a vége ami jelzi, hogy a határ még 2 km!!!), viszont szuperül haladt, 1 óra alatt átértünk, gyakice folyamatosan mentünk előre. Nemtom a Tompai határőröknek valami gyorsítót adhatnak, hogy ilyen pörgősen nyomták a melót. Bezzeg a röszkeiek meg a tiszaszigetiek tetű lassan dolgoznak :evil:


Zita gyönyörűek a gyerekek :)

Bea: Már megoldódott, csak egy kérés lett volna (valamit megnézni neten, mert úton voltunk, nem voltunk netközelben)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Edit! Jol mondta neked a csaj, a másikra rá van irva hogy felhasználó üzem v mi Orsi ezt kapja, Orsi is engedte. Azt mondta ez csak szabály rá kell irni, de olyan szigoru amugy az élelm, biztonsági elöirás hogy nem szennyezödhet. Nekem a csaj nem tudott a Centrumban adni azt mondta nincs szojamentes kokusztejpor, más fajta van, de nem kokusztej. Nem tudom kivel beszéltem. Úszni heti 2x jár, erre ügyelek mert ez fontosabb most mindennél. Nekem megvallom nagy nyüg, de miatta bevállalom.

Nóri! Nekem ilyen felszólitásokra is az orvoshoz kellett vinni öket, nem a körzeteshez aki amugy lenne. De szerintem erre törvény sem kötelezhet hogy én olyanhoz vigyem akit nem választottam, akit nem akarunk választani Dórinak gratulálok, nagyon ügyes! Az esti alvással sokan joval késöbb lesznek szobatiszták, én annak is örülnék ha Norbi nappal az lenne már:) Mi is sokat vagyunk pelus nélkül és ha csurogni kezd akkor szol szaladjunk, visszatartja de igy csak becsurran azért, tegnap pont a szövetes székre:( Szoval megvallom nem mindig engedem pelus nélkül, kint mindig de bent ha leül szövetesre amugy pelust szoktam ráadni még. Szerencse csak pár csepp volt, de gondolhatod ha nagy adag belement volna, szaglana ám! :o Nehéz igy leszoktatni, de erre is kell gondolnom

Zozo! Nekem még nem volt dugo hogy volt annyi eszem csak a Hid lábánál kanyarodok fel :lol: De mindig félek egyszer kifogom, magán a hidon is. Amugy rendörök meg idegesitenek, folyton félek hogy hirtelen mutatni akarja hogy álljak meg de már nagy lendülettel belehajtok a keresztezödésbe mert visz az "áramlat" v nem egyértelmü lenne nekem mit akar mutatni stb. Este már szerencsére nincsenek ott. Széklet nálunk továbbra is nagyon krémes, de már ennek is örülök nem rosszabb. De bosszant hogy régen nem volt gond, ua. eszi söt mellette van a diéta akkor miért nem tud normális lenni neki? :(

Enikö! Tényleg sokat érhet a bringa, Norinak is látszik ahogy hajtja hogy jobb az egyensulyérzéke.

Dórinak, Patinak boldog szülinapot!

Zita! Kellene nekem a Lellei szállás, ha mered ajánlani. Anyuék minden évben odamennek, de idén amit kaptunk cimet már nem volt hely, igy Fenyves lett (ezt találtam Teszvesz-en). A tavalyi boglári meg nem volt fényes:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Merrem ajánlani, szerintem nagyon jó volt.
A 7-es en átkell mondjuk menni, ha a strandra akar menni az ember, de nagyon közel van a strand.
A 7-től egy utcával lejjebb van a Sparral szemben. Anyukádék biztois fogják tudni. :wink:
http://www.utazzitthon.hu/draveczhaz_balatonlelle.html

A 4 fős apartman 13 ezer volt egy éjszakára.
A tel.szám:06 20 521 55-05

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! Köszi, szerdán már mennek nyaralni de jövöre elteszi a cimet. Bár nem olyan olcsó de még a szállást nem néztem meg, most 8e/éjszaka lesz 2 felnött+2 gyereknek. De majd ö eldönti, de gyüjti a Boglári, Lellei cimeket most már:) Akit ajánlottak idén (ápr már nem volt aug-ra hely) az nagyon kedvezö ár lett volna, fotokat is láttunk (barátnömék járnak oda) tényleg jonak tünik, na meg ök is dicsérték. De lehet jövöre sem kapnak már helyet, mire észbekapnak :lol:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Tényleg jo hely, csak most már sokkal drágább, 1 hétre 4 fönek (vagyis 7 napra) 141.500ft, ami napi több mint 20e ft, és kaja nélkül :o Zalakaroson volt tavaly ilyen a szállásunk az volt akkor 8e/nap. De a 20e????

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dórinak Boldog Szülinapot!

Mi is köszönjük a köszöntéseket!

a tortát egyszerűen megoldottam, vettem dobos tortát, evett belőle Pati is, (doki mondta h. majd terheljem, gondoltam most kipróbálom, azóta se kakált :shock: székrekedés... nem baj, ez még a jobbik eset ha nem sűrűn lesz.)

Karmen!
én is a hídlábánál kanyarodok, a múltkor sikerült ott dekkolni 15percet :shock: + a híd. nem baj, BP-hez képest semmi, kivagyok képezve a dugókra, csak itt szoktalan, amúgy több órás araszolás meg se kottyan :lol:

én Balcsira Szekszárd felé megyek mindig, olyan hangulatos (nekem) csak hosszú. mivel én vezetek általában az utas nem szólhat bele az útirányba, csak csendben tűrhet :wink:
Vendég
 


Zozo,
Szekszárd felé tényleg szebb az út :)

mi most Kömpöc felé jöttünk haza, picikét hosszabb, de jó minőségű az út, szóval megéri sztem nem Majsa felé menni

dobok egy képet a még mindig gyógyGellértről :) hihetetlenül nyugodt kisbaba

Kép
Vendég
 


Karmen!
Én február-március környékén foglaltam le.
Akkor 13 ezret mondtak, igy annyi is volt.
Nekünk is lett volna olcsobb, csak nekünk olyan kellett ahol elfogadják az üdülési csekket.
És olyan Lellén nagyon kevés volt. Igy meg az egészet abból fizettük ki.
Amúgy szerintem Siófok meg Füred után szerintem Lelle a legdrágább szállás szempontjából, a homokos strand meg az élményfürdő miatt. :roll:

Zozo, Dancsi!
Odaúton is szombaton mentünk, végig autópályán, semmi gond nem volt, 3 óra alatt leértünk. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Lányok!
A 15 hós oltás után mennyire gyakori a szövődmény?
Holnap kéne vinni Szandit, de a jövő héten megyünk anyósékhoz Szabolcsba, és attól félek, pont addigra fog rajta kijönni.
Most utánaolvastam, csomóan irták, hogy 6-7 nap múlva lett lázas, beteg a gyerek. :roll:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Dancsi! Tünemény ez a kissrác és azt hiszem a nyugodtságért nagyon sokan irigyek :lol:

Zita! mi 20 éve mindig ott nyaralunk, igaz volt pár év amikor kimaradt, de egyebként Boglár v. Lelle volt. Anyuéknak mindegy a szállás, legyen a gyerekek miatt tv ennyi:) Én meg minden évben máshova megyek most már, nekem meg az a fontos hogy külön legyen egy hálószoba, nem pedig egy légtérben a nappalival, mert ugy nem tudnának, nem akarnának este elaludni a gyerekeim.
Oltás. Orsinak semmi baja nem volt, Norbi utána taknyos, lázas lett, persze mivel ö amugy is folyton az, alig van 1-másfél hét szünet igy nem tudni az oltás miatt volt-e v sem. Most végre 2 hónapja elmult a taknyosság, nem várom az öszt :o

Mi meg vagy Dunaföldvár felé v Pestre fel majd le a sztrádán megyünk Balcsira, inkább utobbi (férjem jobban szereti a sztrádát, de ha én vezetek akkor én meg azt kerülöm el, mert én meg sztrádán utálok vezetni). Szegvár megvallom fogalmam sincs merrefele van :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Mi is előkerültünk. Igazából olvaslak titeket, csak vagy kedvem vagy időm vagy erőm nincs.

Előszőr is, boldog név- és születésnapokat kívánok babáknak és mamáknak
egyaránt!
Betegeknek gyors gyógyulást!

Rólunk:
miután legutóbb írtam (már elég régen) Zoli beteg lett, elküldtek bennünket a fül-orr-gégészetre, ahol közölték velem, hogy nagy az orrmandulája, vetessük ki. Mondtam, ne már, annyira nem sűrűn beteg és semmi baja a fülének sem. Kaptunk egy hónap haladékot a kontrollra. Na oda még nem sikerült elérni, mert a két gyereket nem tudtam úgy összekoordinálni, hogy a Gergő úgy egyen, hogy megjárjuk az orvost, amikor meg Gergő miatt alkalmas lett volna, Zoli aludt akkorát, hogy nem volt szívem felketeni. Szóval annyi lett végül, hogy a múlt héten is beteg lett, 1,5 hónap bölcsizés után (szerintem egész jó sokáig bírta). Most garatmandula gyulladása lett, de ma már ment bölcsibe. A műtétet azért sem akarom most még, ha kell is, mert a Gergő születése, azaz inkább, hogy nincs anya nagyon megviselte. A legútóbbi mama látogatáskor csak annyit mondtam, hogy itthagylak, mert nem fogadsz szót, úgy ült be a gyerekülésbe, mint a kisangyal. Szóval én nem tudnék vele menni a kórházba két napra a szopi miatt, mással meg valószínű, hogy el lenne, csak nagyon megviselné a dolog. Ti hogy látjátok? Egyáltalán ezt az egész mandula műtétesdit? Meg mondjatok nekem egy jó orvost és ahhoz megyünk akkor kontrollra!

A múlt heti itthonlét a pelus elhagyásban is segített. Már 3-4 napja nincs rajta pelus, csak a déli alváskor, akkor is csak egy picit lesz pisis, sőt egyszer már pisi sem volt benne. Ma reggelre az éjszakai pelusa is szinte száraz volt. Viszont a darabosabb termékkel vannak gondok. Nem akar bilire ülni (mondjuk a pisinél is én teszem oda a kukacához, hogy belemenjen), sem a szűkítővel a nagy WC-re és ebből következik, hogy csak pelenkába hajlandó nyomni. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Most olyan bilit keresek, mint ez:
http://www.ladotex.hu/index.php?main_pa ... 91cb922a7f
remélem találok. Szóval jól állunk (szerintem), mert a kezdeti 2 percenként "Pisilni kell!"-hez képest nem sűrűn megyünk, de a kisgatyába már nem folyik bele.

Képek róluk:

Kép
Gergő

Kép
Zoli

Kép
Mindkettő

Na lépek, mert a kicsi enni kér.

Üdv mindenkinek:
Cseppek

Kép
Kép
cseppek
 
 


Zita,
szuri után ha gáz van,akkora következő nap a rossz, szóval sztem oltathatsz

én is csütörtökön oltatom Gellértet és pénteken utazunk

az úttal kapcs meg szvsz mázlitok volt, most szombaton, mind2 irányban be volt teljesen állva a sztráda, barátnőmék 3 órát vesztegeltek pl. a nulláson :?
de ha nincs dugó, akkor én is jobban szeretem

Cseppek,
a pici nem fogadja el a cumisüveget? mert ha lefejed, akkor sztem kihagyhatsz 2 nap szoptatást. ha műtét kell, én inkább nyáron műttetném, mert ősszel már nehéz nektek is teljesen egészségesnek lenni (a köldöksérv műtét előtt vagy 6 hétig nem volt szabad betegnek lenni)
Vendég
 


Cseppek,
ez a bili miért jó?

nekünk a sima legegyszerűbb vált be, arra kell ügyelni, hogy fiús bili legyen,elöl magasított (minél magasabb), hogy ne pisiljon ki, lányoknál ez nem fontos. én a Jané-nak találtam ilyet a Micimackóban, de biztosan van másféle is

nekem lent egy fellépős, lépcsős szűkítőm van, azt nagyon szeretik, de már nem árulnak ilyet sajna a Brendonban
Vendég
 


Sziasztok!
Kiderült, hogy nem ma, hanem jövő héten lenne a szuri, de inkább lemondtam, majd 3 hét múlva. :wink:

Dancsi!
Igen, szuri utáni éjszaka, illetve másnap szokott gáz lenni, de ennél a 15 hósnál ugy irták, hogy 1 hét múlva jelentkeznek általában a mellékhatások. :roll:

Cseppek!
Véleményem szerint, ha szobatiszta akar lenni, tök mindegy milyen a bili.
Amit Dancsi irt az a lényeg, hogy ne kerek, hanem ovális legyen, ne logjon ki a kukac.
Márknak sima mezei 100 ft-osba vásárolt bilije volt. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Enikő: biztosan összefügg, ez nyilvánvaló, csak azt nem értem, hogy lehet, hogy Ábelnél egyensúlyzavarra gyanakodnak. :shock:

Szobatisztaság: nekem azért nagy „eredmény”, hogy D ilyen ügyes, mert M-val nehéz menet volt, 2évesen még nem tartottunk sehol, illetve a fejében folyamatosan vált szobatisztává ő is, csak a pelustól nem akart megválni. Éjszakára meg még kellett neki fél év azután, hogy letette a pelust nappalra.

jégvirág: köszönjük! Új kép: tényleg? Na, majd mondom apának. :) Egyébként átvariálták a lilypie-t, és a régi vonalzóim nincsenek meg. :(

ATZita: télen szerintem mindenütt uncsi, legalábbis semmivel se érdekesebb, mint a Balaton-parton. :lol: Oltás: a lányoknak nem lett baja.

Utazás, autópálya: mi odafelé Kecskemétnél lejöttünk a pályáról, mert anyósomék már a körgyűrűn voltak, és ránktelefonáltak, hogy dugó van (kár volt, mert negyedóra volt az egész várakozás, utána üres volt az M7), Dunaföldvárnál mázlink volt, perceket vártunk csak. Vissza végig a pályán jöttünk, ebéd után, háromnegyed 2-kor indultunk (hogy a csajok aludjanak az út alatt), és 4-re itthon voltunk, igaz, csütörtök volt. Mi nagyon autópálya-pártiak vagyunk, Horvátországba is Pest felé mentünk idén és tavaly is, lehet haladni, és NAGYON megéri a távolság, a pénz, meg némi várakozás is azt, hogy nem kell előzgetni. Apánk eléggé megy, én meg félek. :roll:

dancsi: oké! A fejéssel én is így voltam pont… Gellért tündéri!

zozo: köszönjük szépen! Patit Isten éltesse sokáig! Kiment a fejemből, amikor az előző hsz-t írtam, pedig egy napon született D-val… :oops: :oops:

Cseppek, bili: anyósoméknál is olyan elöl magasított van, amit dancsi írt, közönséges párszáz forintos, és azért szeretem, mert nem potyog bele semmi, cumi és társai. :wink: Amit belinkeltél, az nem túl nagy dromedár? Miért választottad? A lépcsős WC-szűkítő nekünk is bevált, mi a Kikában vettük. Egyébként egyetértek Zitával, nem sokjelentősége van annak, hogy milyen a bili, leszámítva az említett praktikussági szepontokat.

Lemértem tegnap a csajokat, Marcsi pont 17 kiló (15 volt egy éve), Dorka 12.5, M is pont ennyi volt kétévesen.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: