Új privát üzeneted érkezett!

Karmen,
nem vettem lámpát, javulok anélkül is szépen, semmire nem volt időm az elmúlt hetekben és nem volt energiám utánajárni

haragosi,
gratula az elindulásthoz :)

a nagyokkal is annyit fejtem, mint most, amennyit muszáj
Gellért ritán eszik és akkor sokat :D így muszáj fejnem, mert mocskosul fáj amúgy


amúgy nem titok mi volt, már túl vagyok rajta ....

amikor Gellért egy hetes lett, elkezdett fájni a mellem, de nem volt benne sem csomó, se piros nem volt, se lázas nem voltam. mindenki értetlenül állt előtte, majd 2-3 hét múlva durva hatalmas duzzanat lett, vörös és tök fura, de továbbra sem voltam lázas, de elviselhetetlenül fájt. elmentem a mammográfiára, ahol nagy balhézás után fogadtak, az orvos tündéri volt, de közölte, hogy bocs Danika, de neked rákod van, ráadásul olyan típus, amiben egy éven belül el fogsz patkolni (ennek én olvastam utána hülye fejjel és egy napig totálkárosak volunk) ... biopszia, citológia volt, másnap lett eredmény,ami végül gyulladást igazolt. még aznap megműtöttek, egy betokosodott tályog volt, amiben a genny úgy be volt sűrűsödve, hogy az UHon nem látszódott folyadékban, most nagyjából rendben van, de még 3 hetente kell visszajárni a mammográfiára. abba akartam hagyni a szoptatást, de a tejem cseszett elapadni az alatt az idő alatt amíg nem lehetett szoptatnom, így újra szopik a bébi :)
hogy mi okozta passz, volt egy horror vérfürdős szülésem, majd begyulladt a császáros hegem, le voltam pusztulva teljesen, gondolom ezt sem segített :?

mindegy, remélem túl vagyunk rajta
Vendég
 


Enikő,
klasszak a képek, újra boldognak látni téged :)


Gellért amúgy továbbra is csudajó kisbaba, békés, ritkán (esténként) sírós, nem hasfájós, zabálós :D
oxigénhiányos volt születésekor, így Dévényezünk, feszes a felső teste, mozgásilag már most látom, hogy le van maradva a nagyokhoz képest, de a gyógytorna majd rendbehozza
szerintem nagyon nagy, a 74-es ruhákat növi most ki, ami számomra fura, főleg mert Bobi ezeket egy éves kora után hordta, így mind tiszta kajafoltos :)

Boldi továbbra is kiállhatatlan tud lenni, egyik pillanatban iszonyat brutál hisztis, másikban szánom bánom bűneimet kismacska, sokszor elfogy a család türelme vele szemben. a kistesó születése nem segített a hisztijén ...

Jozsó pedig egy angyal, de Bobi a legrosszabbat váltja ki belőle is. ha nincs itt Boldizsár, Jozsó igazi nagyfiú, amint egymás mellé kerülnek, Boldi cseszteti Jozsót és neki is elfogy egy idő után a türelme és akkor kezdődik a verekedés :?

jövő héten megyünk nyaralni, egy hétre a Bakonyba, majd egy pár nap itthon (muszáj hazajönni, mert nekem dokihoz kell mennem), utána pedig Balaton. gondolkodtunk Horvátországon, de magam miatt nem merem bevállalni, majd jövőre.
Vendég
 


Zita! Na a hajjal mi is ugy vagyunk, kényelmes legyen a gyereknek, Norbi haját 2 hete durtam még rövidebbre, egészen kis tüsire, Orsi haja meg hétfön lett rövid :o Megvallom sokáig probáltam én is rábeszélni de most ö kérte, neki is meleg volt már nagyon, meg macerásnak érezte folyton gumizni, uszi után hajmosás, száritás, sokáig is tartott meg huzta is a fésü, szoval elég volt neki is. De azota imádja a rövid haját megint, nagyon kényelmes neki! És én is igy gondolom, hogy csinosabb volt a hosszuval de praktikusabb és kényelmesebb a rövid, minden szempontból :lol:
Norbi 2 honapja utálja a hajvágást, hatalmas visitás van, de én kiméletlen vagyok, nyáron pasinak szerintem is ez való:)

Dancsi! Örülök hogy már jobban vagy, lámpa amugy nálunk tényleg mindig kell valamiért (most Norbi az aki folyton csunya sebeket szerez és begyullad) valami mindig van. Ismerös többért adja mint a linken itt lett volna, de nyilván ügynökök hasznot tesznek rá, majd látod ha mégis kell megvan kit keress.
Jesszum mekkora lesz a pici fiad??? :lol: Bidikli nagyon bevált, Norbi ügyesen megy vele, tényleg szupi ez a járgány! köszi

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Sziasztok!

Dancsi: Ez horror, még olvasni is borzasztó volt! Szerencsére semmi komoly bajod. A szülés miért volt vérfürdő?!?
Ki tornáztatja Gellértet?

Zsuzsi: Hát téged se irigyellek :( Matyi nagyon hasonlít Dénesre az egyik képen (ahol épp alszik vagy csak csukva a szeme). Édesek :) És nagyon ügyesek mindketten!

Zsuzsu: Ábelnek boldog szülinapot utólag is!

Haragosi: Gratula a járáshoz. Nem tudom hogy vagy vele, de nekem ez a legnehezebb korszakuk, amikor mennének mindenfelé, mindent felfedeznek, de még nem értik ha valamit nem szabad hogy miért nem szabad, aztán amikor elkezdenek beszélni hirtelen könnyebb lesz minden.

Enikő: Nagyon szép kis család vagytok! Csúcs a 2 gyerek az úszógumiban kép, ahol Viust öleled :) Zalán is mekkora már! Bogiról nem is beszélve!

Karmen: Én is már 2x vágattam idén Levi haját, legutóbb 1,5 centisre, de legközelem még rövidebb lesz :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Üdv.

Zitaaa, ha még aktuális: nekünk van pár db úszópelusunk, van kisebb és nagyobb, nekünk már nem kell. Peti elvan anélkül is. :)

Norus, Petinek hároméves státusz volt, akkor bevittem, volt pár dolog, oszt jónapot (rajzolás, "hallásvizsgálat", elvittem a szemészeti lelelet, vérnyomásmérés). Kétévesen ilyen nem volt, mérés max. meg pár kérdés. Mondjuk sokat akkor nem tudtam mondani, akkor még a beszédkészségünk is igen el volt maradva. Meg most ki akar jönni a védőnő, a jövő héten felhívom, azt megbeszélem vele, hogy mikor jönne - úgyis csak anyukám meg tesóm lesz itthon a törpével.

Zsuzsi, javíts ki, ha tévedek, de nekem Matyi tiszta Dini!

Haragosi, na ez jó...akkor ezek szerint Peti közel egyévesen kapott volna valami kevésbé folyósat. ;)
Sétáláshoz gratula! Felkötheted akkor a bugyogódat!

Zsuzsu, a köldöksérv miatt ne aggódj! Érdekes, hogy a doki (Tornyosnál voltatok?) egyéves kort mondott, mi három hete pont hozzá kerültünk a klinikán, Petit vittük hároméves vizitre, és akkor mondta, hogy műteni kell, ennél előbb szó se esett róla! Addig bármi lehet.
Egyébként Ábelt utólag Isten éltesse sokáig!

Szép estét!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi!
Hát ha tényleg nem kell, már Nektek, elfogadom. :wink:
Dolgozol a héten?
Kedden megyünk be Szegedre, ugyis ott megyünk el a munkahelyed mellett, beugranánk érte. :wink:
Légyszi küldj egy telószámot!
Köszi.
Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


köldöksérvvel Bobit is 3 évesen műtötték, T.SZ. műtötte, és tényleg semmiség, másnapra már kutya baja nem volt
anno csecsemőként mondták, hogy elég lesz 3 évesen műteni ha addig nem húzódik vissza, addig nincs vele teendő
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsésen hazaérkeztünk, nagyon szuper volt a nyaralás! :D
Gabó élvezte minden pillanatát, nem zavarta, hogy sós a tenger! :wink:

Igyekszem újra képben lenni!

Enikő!
Jó volt olvasni amit a Balcsiról írtál, jövő 7 szerdán mi is megyünk le!Nagyon jók a képek, csak úgy sugároznak!

Egy örömhírt megosztok veletek.A táborban ugye kidobtuk a cumit a kukába, a tengeren pedig teljesen elhagytuk a pelust! :lol:

Visszaolvasgatok és még fogok jelentkezni!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Sziasztok!!

Dancsi!
Boldog névnapot!! :)

Duva amit irsz a betegségről, örülök, h nem lett komoly baj.....!!!

Ezer köszönet!!! :wink: Bocsi, h meglepődtél, elfelejtettem írni, h a miénk nem "átlagos" házasság.... :lol: :lol: Természetesen az összes edényedet visszavisszük!!!

Kölcsöksérvműtét: altatták Boldizsárt???? mennyi időt volt bent?? Vele lehettél???

A.T.Zita!
Nem zavarja Ábelt a haja, sőt nagyon szerti. A hajmosás is a kedvenc, főleg a pancsolás miatt. (rák jegyű a szentem :lol: )
5cm már levágtunk, de Bence így is tiltakozik. Én már vágnék megint belőle, mert sokan lánynak nézik, de még nincs egység az urammal....

Jó nyaralást!!!

Kármen!
Én nem zacsizok a pisivel, valahogy Ábinál sem sikerült anno. Kivárom amíg pisil egy üvegbe....

Bea!
Köszönjük!!!

Exi!
Tornyos 5 hetesen csípőszűrésen látta Konstit, akkor mondta, h kinövi a sérvet. Azóta 5 hetente tanácsadáson a doktornéni mindig említi, legútóbb szerdán mondta, h szerinte már nem növi ki és egy évesen beszélünk. Ahogy már többen mondjátok, így akkor majd megbeszélem, h várjuk még.

Csibe!
gratula Gábornak!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi,
bocs, nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, csak azt hittem a szomszédot keresik, tök ciki volt :?

Bobit altatták, végig vele lehettem, amíg el nem aludt, a kórteremben altatták el, gyakorlatilag az én karjaimban.
reggel 10 körül műtötték, 2-3 óra múlva ébredt fel (itt volt egy necces pár óra, amikor fekve kellett tartani és elég nyűgös volt, szomjas volt, de nem ihatott még, meg fel akart kelni, de nem szabadott), és délután 4-kor mentünk is haza
az aznap este nyűgösen telt, de nem volt vészes, könnyen elaludt, másnap álmos volt és 2-szer aludt nagyot. a következő napon már tényleg semmi, de semmi baja nem volt. egy hét múlva kiszedték a varratot és ennyi
ne félj tőle, tényleg semmiség, én is ideges voltam előtte, de felesleges volt

anno a T. Sz. azt mondta, hogy 3 éves kor előtt nem szokta ezt műteni. nekünk is várt volna még nyárig, de én szerettem volna szülés előtt túlesni rajta, ezért volt pont 3 éves korában.
Vendég
 


Dancsi! Boldog névnapot!

Gira! Jaj, ugye nem haragudott meg az Urad, hogy babanetesek csak ugy megismernek uton-utfélen?? :o

Csibe! Gratulálok Gábornak, nagyon ügyes!

Bea! Utoljára Norbi haja már csak 6mm-es lett:) Nekem annyira nem tetszik, de praktikus okokból nyárra ilyen marad végig, apa nem szól ezekbe bele, szerencsére. Majd Orsi rövid haját is fotózom, most bármerre megyünk jol meglepödik rajta mindenki, mert nem mesélte vágatni akarná, söt dicsekedett mindig hogy fenékig növeszti, hirtelen elhatározás volt töle hogy besokalt. De nem bánta meg, élvezi hogy kényelmes (nem olyan csinos, naná egy lány hosszu hajjal szép, de tényleg kényelmesebb, könnyebben kezelhetö és még sok elöny igy én is örülök neki:))

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Valakinek van tapasztalata v. hallott valamit a végleges szörtelenítésröl, tényleg végleges? Köszi

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csajok a most pénteki vagy szombati Turandotra (szabadtéri) tudok 1000 ftért jegyet szerezni! A "kakasülőre", korlátlan mennyiségben, de ma este 10ig oda kell szólnom a létszám miatt! Kérlek aki szeretne elmenni egy ezresért/fő még ma gyorsan szóljon vissza nekem msn vagy privibe vagy hívjon :) !!!!!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hja Zaza számol 10ig, és mondja a nevét és ha kérdezzük hány éves mondja és mutatja is, hogy 2 :lol: Megzabálom :D És énekel, mondja a verseket, mondja vissza amit a híradóba mond a bemondó, félelmetes :D :lol:
Egyik szemem sír a másik nevet!
Amit Isten egyiktől elvett a másiknak odaadta.....
Csak éljem túl valahogy (lelkileg) hogy a 2 évesem messze jobb értelmi és egyéb képességekkel rendelkezik, mint a 4,5 évesem... :cry: Már most jóval "okosabb". Nemtom, hogyan lehet ezt feldolgozni! Valaki monnya már meg.....légyszi :oops: :cry:
Most nagyon talajt fogtam valamiért..... kész vokk!
Bocs a panasznapért, majd elmúlik, csak ma elég durván kiakasztott a picilány, ha K nincs itthon nem is tudom mit csináltam volna. Egy ideig telik a pohár és telik aztán borul..... Baccamega.... És ma átkozottul rossz volt. Amúgy is vért izzadok vele, és kikészülök az állandó sírásától, de ma... Ma ismételten komolyan elgondolkodtam a bentlakásoson :cry: , hogy éljék túl a tesói (meg az én idegeim) a gyerekkort, mert állandóan nyakra megy, szegény Zazikámat csoda, hogy még nem fojtotta meg... :cry: :cry: :evil: Mindig ott kell lennem mert öli......és a többieket is csak ők már nagyobbak, erősebbek visszaadják, de már most 23 kilós és őrületes erő van benne. Mi lesz később????? Kéééééészvokkkk nem bírom :cry:
Akinek nincs sérült gyereke el sem tudja milyen teher ez... de ne is tudja meg soha senki!!!!! Az ellenségemnek sem kívánom..

:cry: :cry:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! :( :cry:

Csajok!
Kéne egy kis segitség!!!
Nagyon szeretnék a tesz-veszen licitálni egy fürdőbugyira, Szandinak, de nem enged!
Azt irjaki, hogy aktiváljam a felhasználói fiókómat, amihez a kódót valamikor kiküldték levélben. :roll:
Hát nem tudom, hogy hol van, igy nem tudok licitálni.
Holnap jár le, egyenlőre 1 ft-on van. :wink:


Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zitaaa, ha sms-ben megírod, hogy max. mennyit adnál érte (postaktg. nélkül, mert ugye az plusz), és hogy pontosan mi az aukció azonosítója, akkor licitálhatok rá.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi!
Megirom, de az a baj, hogy holnap napközben jár le, és figyelni kellene.
Nekem úgyis jó, ha megadod a jelszód meg az azonositód, és én meg itthon tudom figyelni. :wink:
Nem élek vele vissza, ha én nyerem egyből küldöm a csajnak a pénzt, mert szombatra kéne a bugyi.
:wink: :wink:
Csak, ha megbizol bennem, persze. :wink:
Nem lesz amúgy egy nagy tétel, de gondolom a végén fognak ráütni. :roll:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Na csak ide jutok, hogy végre írjak.

Dancsi!
Dúúúrva ez a mellrákos sztori :shock: Nem lehetett semmi az a pár óra, amit ebben a tudatban kellett tölteni :evil: Sajnálom.

Karmen!
Dehogy haragudott :) Nagyjából ő is ismer Titeket, csak nem névről, hanem sztorik alapján :wink: (Azonosítás: a lányod az exszomszédasszony lányának a barátnője :lol: . Így már tudta, hogy ki vagy :) )
Egyébként érdekes lehet, hogy itt a babaneten ki kit hogyan tart számon... egyszer játszhatnánk ilyet :wink:

Enikő!
Annyira sajnálom! Mikor karácsony körül ott voltunk, el is képedtem, hogy hogy bírod ezt nap, mint nap :shock:

Exi!
Na persze én se vettem ezt aztán véresen komolyan, amikor 9 hós koráig nem volt foga... akkor átrendeződtek az elveim :lol:

Bea!
Én eddig ezt nem éreztem. A nagyokkal 1 éves koruk után az ég világon semmi bajom nem volt. De E. egy ördögfióka. Fogalmam sincs, most mit csináltam rosszul. Ez a gyerek a hibáiból se tanul, újra és újra belemászik ugyanabba a kalamajkába. Egy pillanatra sem ül nyugodtan a fenekén... így én se :twisted: Nem létezik számára "tiltott hely" Egyre többször eszembe jut Szilcsiék ketrece :lol: Főleg, amikor főzök :roll:

Zsuzsu!
Tündériek a fiúk :)
Vendég
 


haragosi,
nálunk Bobi ilyen :? nem tanul semmiből és nem érdekli semmi szankció. megbüntetem, bezárom, stb. de semmi foganatja nincsen
néha jó lenne ha nála is működne a tv sitter, de ha heti egy mesefilmet megnéz (ő szokta nagy nagy ritkán kérni), akkor örülhetek, főleg ha hosszút választ :D
megszökik, kinyitja a garázst, és frankón elmegy bicajozni, nemrég a szomszéd 85 éves bácsi kapta el, nem értem utol, igaz az szülés előtt 1-2 nappal volt :)
amúgy írtam már, hogy húsvét óta pótkerék nélkül megy (pótkerékkel nem is ment, egyből análkül tanult meg)? :) rém büszke magára, meg a bicajára, amihez senki nem nyúlhat

Enikő,
borzasztóan sajnálom :( nem próbáltad még felvenni a kapcsolatot hasonló családokkal, hogy hogyan élték túl?


más: szokott valaki hordozókendőzni? esetleg megtanítana engem pár kötési módra? néha piszok jól jönne ha nem kellene a babakocsit cipelnem és szabadok lennének a kezeim :D
Vendég
 


Gira! ki volt az exszomszédasszony?:) Léna a barátnöje de nem csak ö, rájuk gondoltál?

Enikö! Hát én csak nehéznek tartom a helyzetedet, de teljesen szerencsére tényleg nem tudhatja más milyen is ez, igy senki sem szolhatna meg ha Viust intézetbe adnád. Igen, az egyik szemed megértem sirna, a másik meg a tesok miatt nevetne. Nehéz döntés, ezt már körábban is irtam, ha mégis igy döntesz, de valahol a többi gyereked érdekeit is szem elött kell tartanod, senki nem szolhat meg ha éppen besokalsz v. belefáradsz! Hallod, Zaza milyen joeszü! Orsi volt nálunk ilyen. Norbit meg fene tudja mert nem beszél igy azt sem tudom mennyire érti meg a dolgokat, elvileg érti amit mondok de ki tudja mennyire:)
Amit Dancsi irt szerintem is jó ötlet lehet hogy keress hasonló sorsú anyukákat.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Haragosi: No, hát Levi sem ül meg a fenekén fél percre sem...megy, rohan, mászik felfelé, esik, zuhan, rohan tovább, mászik, áááááááááá. De nem panaszkodom. Elég Enikőre gondolni és máris rájövök milyen szerencsés vagyok :cry:

Enikő: A szívem szorul össze....megértem, hogy kivagy, és igazad van, el sem tudjuk képzelni milyen nehéz lehet. Nagyon sajnálom :cry: Nem tudok mit mondani, sírok :cry:

Dancsi: Itt tudsz érdekeseket olvasgatni: http://dilidomino.freeblog.hu/categories/hordozas/
Ezek meg a leggyakoribb megkötési módok, videókkal:
http://hordozokendo.freeblog.hu/archive ... esi_modok/
Vannak itt nálam tapasztaltabb hordozós anyukák, de ha nem akad aki segítsen, szívesen elmondom amit tudok, ami nem sok, meg én már csak az 1 éven felüliek hordozására "szakosodtam" :(

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Helló!

Egyfogú fiamból a hétvégén hirtelen kétfogú lett! :) Ha ilyen ütemben halad tovább, 6 hónapos korában akár a darabossal is kezdhetünk! :lol: Na jó, azért ezt nem gondoltam komolyan. :) A mozgásfejlődése is hihetetlen, kinyomja magát állásba és erősen tartja magát a lábain, nem csuklik össze! Dénesnek ez 5-5 és fé hónaposan volt a kedvenc szórakozása, nehezen szokom meg, hogy 2-3 hónappal előbb próbálkozik mindennel... Dénes 9 hónaposan már járt... azért remélem ebben nem pipálja le! :):)

Haragosi! Gratula a járáshoz! :) Látom a 3. lányod nagyon hamar szeretne önálló lenni!

Csibe! Gratula a pelusmentes élethez! :)

Exi! De igen, sztem is tiszta Dénes, főleg a baba Dénesre hasonlít nagyon!

Dancsi!
Horror a mellgyull. sztori! Rémálom lehetett, amég megtudtad, h nem rák! Örülök, hogy jobban vagy!
Megkérdezhetem, mekkora Gellért? Mi most kezdjük hordani a 74-es méretet, én is mindig borulok rajta, hogy 3 és fél hónaposan a 6-9 hónapos babákra való ruci kell neki, de látom Gellért még Matyinál is nagyobbra nő! :lol:

Enikő! Jók a képek, biztos tuti volt a nyaralás, nagyon szép a családod! :)
Nagyon sajnálom, hogy ennyire magad alatt vagy Vius miatt, azt hiszem, tényleg elképzelni se tudom mennyire nehéz nektek! Biztos nagyon nehéz döntés ez a bentlakásos, de egyetértek a többiekkel, senkinek sem lehetne egy szava sem, ha így döntenétek!

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Karmen!
Igen, Norcee-ra és Lénára gondoltam. A Károlyiban a mellettünk lévő szobában laktak.

Dancsi!

Jó "mulatság" lehet akkor egy ilyen minden lében kanál gyerek mellett egy csecsemő :D Megedződsz a nagymamaságra az biztos :lol:

Zsuzsi!
Látom, azért a te kisebbed se aprózza el az önállóságra törekvést :wink:
Vendég
 


Gira! Azt tudtam hogy ök ott laktak, voltam egyszer náluk, csak azt nem tudtam hogy Ti is ott laktatok.:)

Nálunk Orsi az aki sosem tudott nyugton ülni, néha szégyellem is amikor rászolok és csak pár pillanatig tart, mondjuk orvosnál, hivatalban, de higgyétek el nem nevelés kérdése. Norbit leültetem és mondom ott marad, akkor az fél óráig is ott ül egy helyben. Orsi akkor sem ha tudja utána nagy bünti lesz, valami amit nagyon szeretne sztornó, szoval eddig semmivel sem tudtam rávenni birjon nyugton maradni. Ö ilyen, lassan már beletörödök, de félek emiatt nagyon az iskolátol ott milyen lesz a magatartása majd

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsuzsi,
6350 gramm volt ma, 74-es ruhák már neccesek :) de azért ez márkafüggő, a brendonos, kengurusból 80-as kell, H&Mből 68-as, cherokeeből 80-as,c&aból a 74es még rámegy :D :D

gumisderekú gatyát nem tudok ráadni, mert nyomja a pocakját, a zoknik meg mind nyomot hagynak :)

végre van egy zabálós dagadt gyerekem, akit öröm szoptatni, mert nem fujjog
Vendég
 


sziasztok

Nagyon szépek a gyerkőcök! látom mindenütt tombol a nyár, pancsi, nyaralás! :D

dancsi
na, én is csak azt tudom mondani ,mint Bea. hogy én is csak nagyobb kölköt hordoztam (piciként meg kézben), így jobban csak hátihordozást ismerek.
van egy csaj, aki tart itt Szegeden tanfolyamot, ott kipróbálhatod,mindent megmutat, ő csak hordozta a babáját. http://www.termeszetkozelineveles.hu/ho ... olyam.html
de ha ő nem jön szóba, akkor én is elmondom szívesen azt a keveset, amit tudok. mi a Párizsi krt mellett lakunk és innen tudok kb bicajjal 20 perc távig elmenni. nem tudom merre laktok!
de jók a linkek is ,amit Bea tett.
szólj, ha kell segítség!

vagy bárki aki szeretné kipróbálni, aki a környékünkön lakik vagy nem nehezen megközelíthető! segítek, ha tudok(de főleg háton hordozást)

toncsi

toncsi80
 
 


Üdv.

Zitaaa, bocsi, de a cégnél nem sok időm van netezni. De hívott a csajszi, hogy felvette veled a kapcsolatot. Legalábbis remélem, hogy így van. :)

Enikő, remélem, kevésbé vagy ma depis!

Kármen, nem beszéd miatt ne aggódj. Tudod, Peti is későn kezdte, de mostmár tud olyanokat, hogy csak lesünk. Biztos, hogy a bölcsiben is ragad rá, de ahhoz képest, hogy csak 8 hónapja beszél szerintem jól állunk.

Dancsi, hát nagyon nagyra nő ez a Gellért! 80-as ruha??? Petire még jó néhány 86-os. ;)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!

TIMIKA, BIBI-VIDÁM SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Dancsi!
Nem volt kellemetlen, megszoktuk már és jót nevettünk. Az anyatejgyűjtő zacsikat kimostam forró vízzel, kifordítani nem mertem. Áztak chicco sterilizáló folyadékban utánna. Mit tehetek még??????

Issza a tejcsit rendesen, stramm kölök!! :lol: :lol: Köszönjük!!!!!

Köszi amit a műtétről írtál, valószínűleg mi is a T.Sz.-hoz visszük el.
Én az altatástól féltem, noha egészséges.

Enikő!
Nem tudok mást, mint megérteni és sok erőt kívánni. Nálunk csak a beszéddel van gáz, de én is kiborulok néha....
Exeddel rendeződött a viszony???

Zalán nagyon ügyeske!!!!!!!

Haragosi!
Kezet foghatunk!! :lol: Igaz Konsti óvatos, félősebb mint a tesója, de így is elven.... Én is akarnék valami ketrecet, de addig barikádozok.....Járókából, puffból .....Egyenlőre még nem mászik fel a puffra, de asszem hetek kérdése...... :wink: :)
Ötletem nincs, én este-7végén főzök....

Dancsi, KL.Zsuzsi!!
aztaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: Konsti egy hete 8100g volt és saját mérésem szerint 73cm... Simán jók rá a 68-74-es rucik.ja és nem látszik véznának, sőt..... :D :D
Fogunk 2db van, immár 3 hónapja..... Doktornéni szerint "giga-mega brutál a felső ínye", de fog sehol....
GRATULÁCIÓIM!!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
a zacsikat dobd ki! :) azokat nem lehet újra felhasználni

amúgy Gellért gyarapodása már lassul :) sztem innen kezdve nem fog ilyen gyorsan nőni, főleg mert most kb. ugyanannyit eszik, mint 2-3 hetesen.

tényleg, a többi babának is túrós a kakija? mert Gellértnek kezdettől fogva az, meg néha zöldes színű.
Vendég
 


Zsuzsu, az altatástól ne félj. Tény, hogy a szívem szakadt meg nekem is, mikor Pétert el kellett altatni a koponya CT miatt (mert nem akart nyugton maradni - mondjuk nekem is rémisztő az a masina), de amikor láttam, hogy az orvos, aki altatta olyan ügyes volt, hogy Peti már az őrzőbe vezető úton ébredezett, megnyugodtam.
És igaza van Dancsinak, sokkal rosszabb az, hogy nyugiban kell tartani... Mondjuk gyanítom, hogy egy műtéthez kicsit mélyebben altatják a gyerekeket. De majd beszámolok. ;) Ugye jövőre, ha addig nem múlik a sérve, nálunk is műteni kell a kölköt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Halihó,

élünk mi is, túl vagyunk a bükki nyaraláson, szuper jó volt, a gyerekem egész nap zabált, nagyokat aludt, kirándultunk, strandoltunk. Most itthon vagyunk anyuéknál, apa Zentán dolgozik, most kint vagyunk a strandon, csak hazaszaladtunk ebédelni+aludni, nemsoká ébresztem a gyerkőcöt és megyünk vissza a habok közé. :D

Enikő, megértelek, látom, mennyire nehéz neked Viussal és nagyonnagyon sajnálom. Titeket is meg őt is. :cry: Ha tudok segíteni valamiben, szólj. Bentlakásos: nem tudom, képes lennék-e beadni a gyerekemet, k@rva nehéz döntés. De ha a többieknek jobb lenne így, szerintem érdemes lenne megfontolnotok. Csak közben persze az ember szíve szakad meg, hogy el kell engedje a beteg gyerekét. :cry: :cry: :cry:

Dancsi, ez nagyon durva, baccameg. Lényeg, hogy túl vagy rajta. Gratula az ügyes babádhoz!!!

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Hát... visszaolvasni esélytelen... :oops:
Vége a tanfolyamnak, jó volt, sokat tanultam belőle, utána meg nem volt netünk-gépünk pár napig, mostmár rendeződni látszik a helyzet.
Látom, sokan voltatok nyaralni! Tök jók a képek! :D

Zsuzsu: De szééééééééééééééépek!!!! :) Tündériek Ábel lokniai! Most a védőnőknek nagyon szigorú a szabályozásuk, tán feltétlenül a doki előtt kell, hogy megcsinálják a státuszvizsgálatokat! Ezért aggódik rajta szerintem a tiétek is!

Dancsi: :shock: :shock: :shock: Az én fiam se kicsi, de kb. azonos méretet hordanak Gellérttel! Nem semmi hosszú lehet! :)

Méretek nálunk 6 hós státuszon: 8980g, 70cm. És éppen ma kibújt az első fogacskája! :D :D :D A hozzátáplálás sokkal gördülékenyebben megy, mint Doróval, igaz, nem főzelékkel kezdtem, hanem őszibarackkal, de ma már kb 1 őszit megevett kanállal, és ha nem adtam neki, nyafogott, szóval jobban szeret enni, mint a nővérkéja! :) (ez megnyugtató) Éjszakák továbbra is nyugisak, Doró rákapott a délutáni alvásra, továbbra is ovilázban ég! :lol:

Majd dobok pár képet is, most nyűg van, mennem kell!
eszter

KépKépKépKép
hefe
 
 


Dancsi: Nálunk előfordul túrós kaki, nem bírja megemészteni a tejcsit rendesen, meg attól zöld, hogy túlzabálja magát (feltéve, hogy anyatejes)! :lol:

KépKépKépKép
hefe
 
 


Sziasztok!

Csak gyors mert késő van, de csak most volt időm jönni. Vettünk autót, 7 személyest , nagyoooon kirááááály :) :D Tiszta szerelmes vagyok bele.

A szombati Turandotra kimaradt 1 darab jegy, elmenne valaki? Apa nélkül pl... csak 1 ezres az ára igazán nem pénz érte..... :wink:

Ma voltam Zepter bemutatón, kíváncsi voltam mi az amiért ennyi pénzt elkérnek. Hát szuperek az edények valóban, de azé hna..... 2000 euró egy edénykészletért... annyiért már autót vehetünk... és nem roncsot!!!! De azért a főzőbemutató-előadás nagyon élvezetes volt, megérte elmenni :)

Már jobban vagyok, csak néha padló van, (bocs ha lehangoltam a társaságot, nem állt számdékomban, csak nagyon kivoltam) de már jobb :D az autó helyretette a kis lelkemet! :D Máskor is ha depressziós leszek, elmegyek vásárolni és kigyógyít :P
Köszönöm az együttérzést, nagyon édesek vagytok, még nem akarok dönteni, majd.....

Menjetek strandra őrület milyen meleg van! Szép hétvégét mindenkinek! :)
Pusza

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hátha látja még valaki, de csak most tudtam meg , hogy lesz ez a progi:




Kodály téri családi nap
2009. július 25., szombat

--------------------------------------------------------------------------------

Az esemény kezdete: 2009. július 25., szombat, 14:00
Az esemény befejezése: 2009. július 25., szombat, 22:00
Az esemény kategóriája: Rendezvények Részletek: Programok:
14.00 Megnyitó, főzőverseny kezdete
14.10 Vitéz László - Mókás Bocsok Bábcsoport
15.00 A Modern Tánccsoport bemutatója
16.00 Pont 4 koncert
17.00 Családi vetélkedő
17.30 Főzőverseny eredményhirdetés
18.00 Holle mama születésnapja - Zsebi Színház
19.00 SKAtch zenekar
20.00 Poptarisznya utcabál


További programok a nap folyamán:
- Százszorszép játszópark, arcfestés, kézműves foglalkozások, csokitőzsde
- Lakossági szűrőprogram a Szegedi Védőnői Alapellátási
Egység munkatársainak közreműködésével (vércukorszint mérés, vérnyomás mérés, látásvizsgálat)


Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska! Nagyon köszi!! Mi probálunk elmenni.

Enikö! Milyen kocsi lett végül és mennyiért találtatok? Egy tipp, ha már a gyerekek miatt vettétek (ugy gondolom). Ezek a nagy kocsik, nagy üvegfelülettel is rendelkeznek, szerintem mielöbb foliáztasd le ha még nem tetted meg, egészen más a komfortérzet ha az üves sötétitett (elöl nem lehet, én oda sima UV fóliát tetettem fel, de már az is sokat számit ha a karomra süt a nap). A klimát sem kell annyira nyomatni mellette.

Zsuzsi! Norbit tavaly 5x altatták, semmi gond nem volt, nekem nagyon szimpi volt az anesztes orvos, elötte bármit kérdezhettem is (csak 1-2 kérdésem volt) szoval én nyugodtan mertem rábizni Norbit.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: Ford Galaxyt, nagyon klassz. :D és le van fóliázva, úgyhogy azzal már nincs gondunk! :wink:
Szép állapotban van, gyönyörű 7 gyári egyforma üléssel. 1,9-es TDI-s motorral, egyéb részletek majd msn-be ha érdekel még valami :)

Mucska: Ó bakker ma volt a Kodály téri főzőverseny? Apánk szeretett volna jelentkezni rá és menni főzni, tavaly is volt. Ha ezt előbb tudjuk.... köszi hogy beírtad, máskor is ha lesz ilyen....


Családi nap lesz agusztus 22.-én is a Horthy hajónál a Tisza parton (ártéren a felső Tisza parton). Részleteket,programokat majd írok később..... :wink:

Jóéjt

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!!

ANNA, ANIKÓ!!!
SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK NEVETEK NAPJA ALKALMÁBÓL!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon, tegnap egy vácrátóti baráti partira voltunk hivatalosak. Előtte jártunk a szentendrei tömegközlekedési múzeumban. Aki esetleg Pesten jár, annak ajánlom szívből. Jó időtöltés, gyerekeknek is! A belépő sem vészes, a felnőtt 300 Ft, a diák-nyugdíjas 250 Ft, a fotójegy 470 Ft. 6 év alatt ingyenes.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Enikö! Tesoméknak is ilyen kocsija van, nagyon jó:) És tágas, imádok utazni benne:) Ezt a Horty hajot nem értettem hol is van pontosan, de a program érdeklne, majd csak odatalálunk:)

Annának, Anikóknak boldog névnapot!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi!
Gellért nagyon hasonlóan hízik, mint Matyi, ő 2 hónaposan 6300 g volt. :):) Az ő hízása is lassul, a 3. hónapban már "csak" 850 g-ot hízott :), a 4-et még nem tudjuk.

Zsuzsu! Hallod neked is nagyon egyforma fiaid vannak! :D Nagyon szépek! :D

Holnap felvágják Matyi nyelvét. Állítólag nem egy nagy valami, csak elcsípik a nyelvféket, de azért sajnálom szegénykémet... :cry:
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Enikő, még anyu is kérdezte, megvan-e már az új autó, akkor majd elújságolom neki, hogy igen. :D Örülök,h ogy jobb a kedved!

Zsuzsi, drukk Dénesnek,h ogy ne viselje meg nagyon.

Lali nagyon beteg lett, tegnap délelőtt hőemelkedés, délutánra Nurofen+lázkúp után 39.5 volt a hője. Estére még feljebb ment, egy órát prizniceltük, semmi, közben ugye itthon vagyunk anyuéknál Szentesen, az én régi gyerekorvosom adta a tippeket telefonon, nagyon rendes volt. Végül este fél 10-re 4 priznic és 2 hűtőfürdő levitte 38.9-re és beájult az ágyamban, velem aludt egész éjjel. Éjjel fél 2-kor megint 40 fok közeli volt a hője, lázkúp és aludt reggelig, de 38.2-vel ébredt. A gyerekorvos megnézte, tele van a torka hólyagokkal, plusz a jobb füle durván, a bal pedig kicsit van gyulladásban. :( Folyamatosan lázas, kaptunk Sumamedet és Cataflam cseppeket. Így haza sem tudunk menni, holnap jött volna értünk apa, de ilyen lázas gyerekkel nem merem megkockáztatni az egy órás utat, úgyhogy maradunk, amíg jobban nem lesz.

Kép
szilcsi
 
 


Karmen!
köszi a Zepteres infókat. ( nem tudtam azóta reagálni)

engem nem érdekel most a lámpa.

még mindig szervizelik a Zepteres porszívómat, van infóm is: talán egyszer kész lesz, de hogy mikor ?????
én szeretem/ttem vele takarítani, nagyon tud, dög nehéz az tény, az első porszívózás után izomlázam lett :lol:
na, persze, ha most venném, nem venném meg, demár mind1, nagyon sokba került.

a lámpa továbbra is szuperjó :lol: megérte.


Szilcsi!
Jobbulást Lalinak.

Enikő!
neked/tek kitartás.
Zalánnak Boldog Szülinapot! (holnapra) 2éve ilyenkor voltunk ctg-n :lol: húderégvolt.
Vendég
 


Óóóó, Szilcsi!
Sajnálom! Remélem, nem rosszabbodik! Úgy látom, egy gyerekkel se egyszerű az élet. Gyors gyógyulást!
Vendég
 


Szilcsi! Lalikának jobbulást!! Jó sürün vagytok betegek:(

Zozo! Én egyszer akartam tesoméknál odébbtenni ezt a porszivót, nem készültem fel rá ilyen nehéz lesz, majdnem elejtettem.:) Na nekem ez nem valo, én naponta szeretem a követ végignyalni, egyrészt nem száritgatnám fél napig másrészt ezt cipelni :lol: Amugy nagytakaritásra nagyon jó volt, egyszer kölcsönkértem mielöbb Orsi született.

Enikö! Zazának nagyon boldog szülinapot!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Zalánnak vidám születésnapot, Kristófnak vidám névnapot kívánunk!!


Köszönöm az altatásos infókat, mindenképp megbeszélem majd, h várjunk 3 éves korig, ha lehet.....

Hefe:
védőnősdi: az a rendelet, amire hívatkozik a védőnő, 1997-es....Ábelnél 1-2-3 éves korban is a gyeremekorvosunk végezte a vizsgálatot. (vagyis szemészet, labor is volt). Ráadásul a mi védőnőnk egy 2009-es módosított rendelettel indokolja a mostani vizsgálatot, ez pedig elvileg szept.1-én lép hatályba......
Mi meg vagyunk annyira "rendeletkövetők és nagyszájúak", h mindent leirtuk a védőnőnek. Ő is átvevős levelet irt, mi is neki.....

Alapitasz egy napközit????? Viszem Konstit!! :wink: :wink:

Dávid "kenterbe veri" a méretetivel Konstimat :lol: Gratula a foghoz is!!!!!!!!!

Képeket!!!!!! boldog félévességet!!!!!!!!

K.L. Zsuzsi!
Köszi a dicsit!!!!!! nemrég elhoztuk anyósom házából a fotóalbumot és nézegettük vasárnap. Bence kicsinek egy az egybe Konsti...vagyis fordítva :lol: :lol: :lol: Tiszta apja mindkét fiam :D

Konstinak 5 hetesen, a sebészeten Tornyos Sz. vágta fel a nyelvét. 3mp, semmi sírás, semmi vér.....
Ábinak idén tavasszal..., de Ő a mai napig emlegeti, vérzett és fájt is neki.....
Szóval fogadj el egy kézszorítást és hajrá...!!

Szilcsi!
Gyors gyógyulást Lalinak!!!!!! Többektől hallom a nyár "slágerbetegsége" a három napos láz.....kitartás!!!

Mi:
Küzdünk az unalommal, számolom a napokat vissza az oviig. nekem hiányzik a felnőtt társaság, Ábelnek a gyerektársaság......

Van valakinek gyógyszertári dolgozó ismerőse??????? Gondolkozom egy gyógyszertári asszisztens átképzésen és lennének kérdéseim....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szilcsi!Zsuzsu!
Kevin is átesett múlthéten a 3 napos lázon.Durva volt.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Tejmentes tortát hol csinálnak?

Karmen!
Te csináltattál, ugye?
Vendég
 


Zozo! Igen, a Röszkei cukrászdában. De finomabb amit a Táplálék Allergia Centrum árul, ott ugy tudom ezt mondta a nö nem csak tortaszeleteket lehet venni (mert én azt szoktam csak) hanem rendelésre tortát is tudnak szállitani nekik. A centrummal szemben vannak.

Norbinak 15 hósan vágták fel a nyelvét, nem fájt neki utána és nem is emlékezett aztán rá.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
köszi.
Röszkére nem megyek ki inkább ha nem muszáj, akkor sütök ha nem lesz más.
megnézem a másikat.

Orsi milyen tápszert iszik? ő is tejmentesen van, ugye?
Pati már nem issza meg a tápszer, (nem csodálom)
van valami amit lehet inni és finom, tejszerű ? és nincs benne tej. :roll: ( a finom-on van a hangsúly, Pati nagy ínyenc :lol: )
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: