Új privát üzeneted érkezett!

Zozo! én szoktam valami reklámujságot néha kapni abban van egy nagyon hasonlo termék mint a Bioptron. De árverésen is láttam azt a másikat már.

Enikö! Hát aki nem hisz benne szerintem az ugysem vesz ennyiért lámpát. De nekünk bevált, nekem már maradt el mütétem ciszta miatt, jo a gyerek csunya ekcémájára, anyunak a mütéti hege szebben, gyorsabban gyogyult, mult el gyulladása, szoval szuper a szauna, én is nagyon várok rá tudod ( :lol: ) de a kettö nem egy kategória. MEg egyszer kell megvenni a lámpát és nagyon sokmindenre tudja utána használni az ember, föleg ahol gyerekek vannak.

Mucska! Ha Orsi egy nyugodt gyerek lenne akkor én is idöben iskolába küldeném, nem közel 8 évesen kezdené. De ovonénikkel egy egyetértünk hogy ö nagyon pörgös még, ha valami érdekli akkor van türelme leülni és csinálni, de amit unalmasnak talál arra nemigen lehet rávenni, szoval igen komoly magatartásbeli problémák lennének a mostani helyzetben. AZ meg hogy fél év mulva nagyon más lenne még most elképzelni nem tudom, ahogy ök sem. De ha ugy is lenne, a legtöbb iskolába meséltem már amik erösek, tagozatosak már most összel fel kellene iratnom a gyereket, amit még most tuti nem merek megtenni, igy ha márc. nagyon türelmes, nyugodt gyerek lenne belöle akkor sem vennék már fel hogy késön kapcsoltam. Igy mi biztos csak késöbb tudjuk kezdeni már a sulit, remélve hogy 8 éves korára már tényleg sokkal nyugodtabb lesz! Amugy szerintem mindenki ismeri annyira a gyerekét hogy lássa elég érett-e már az iskolához és itt nem az eszére gondolok, mert azzal ORsi is kimagaslik a csoportbol, de én még 8 éves korára is tartok a fegyelmezetlenségétöl :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen, Zita: Milyen volt az előadás?

Anikó, Szilcsi: Örültem :)

Exi: Miért voltatok kórházban? Vagy csak figyelmetlenül olvastam és írtad?

Mucska: Én se vitatkozás céljából kérdem, de őszintén érdekel miért jó szerinted a 6 éves sulikezdés egyáltalán és Annának?
Feltűnt, hogy nevén szólítottad Levit, de azt hittem hallottad korábban vagy a pottyanásom előtt, hogy így szólítottam én is :)

Karmen: Kíváncsi vagyok, hogy tényleg ilyen könnyen vette Norbi a bölcsit, vagy nálatok is majd később kezdődik a sírás.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Karmen!
Hogy tetszett az előadás?
Szerintem láttalak, egy szőke csajjal voltál?
Fehér felsőben?
Mi is azon az oldalon ültünk, csak lejjebb. :wink:
Az eső azért jól megszivatott minket. :roll:
Amúgy szerintem jó volt, bár amikor énekeltek abból semmit nem értettem. :roll:
Meg gyanús volt a Stohl hangja. :shock:

Exi!
Miért voltatok kórházban? Mi történt? :shock:
És miért csak eltávozás? :o

Végül volt valaki talin?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 

 
 

Zozo, Dancsi! Euro árfolyam függö a lámpa, most eurot 270-el számolta a csaj, igy a lámpa 120e ft lenne, állvány és szinterápia nélkül. Én igy vettem, állványa anyunak ugyanis van, de talán 2x használtuk, szoval ezért feleslegesnek tartottuk fizessünk érte többet.

Exi! Én sem emlékszem miért kellett korházba mennetek! Remélem már minden OK.

Zita! Igen az én voltam, én nem láttalak amugy. A darab végülis tetszett, de messze nem annyira mint a pl tavaly a Csárdáskirálynö és más darabok, ennek oka föleg az volt hogy az áriás részek nagyon nem tetszettek, nem csak mert nehezen értettem én is a szöveget (na meg ez a másik, ha már angolul feliratozták akkor miért nem mindent a szövegböl, én ápr. az Abba musicalt Pesten ugy néztem hogy mind a szöveg, mind a dal szórol-szóra forditva volt!) szoval az áriák dallama sem tetszett, meg most nem voltam ráhangolva hogy ilyen énekhangot hallgassak, szoval azt untam, meg barátnöm is. A poénok amugy jok voltak!
Stohl tavaly is nagyon jól énekelt.

Bea! Remélem ö sem fog sirni, Orsi sem sirt csak ö szaladt elém sikitva hogy anya, szoval látszott vár, Norbi meg nem elvan amikor odaérek is, rámnéz és játszik tovább.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Üdv.

Bea, azért voltunk kórházban, mert Peti csütörtökön hajnalban (úgy egy óra körül) befulladt: ugatós köhögés, alig kapott levegőt, izzadt nagyon. Mi felöltöztünk, őt bebugyoláltuk és elszáguldottunk az ügyeletre, ahol kapott két puff gyógyszert és egy szurit, majd beutaltak bennünket SOS a kórházba. Ott inhalálás és 1,5 nap megfigyelés várt ránk (vérvétel, pisinézés, stb). Mindenki nagyon rendes volt, baba-mama kórteremben együtt voltunk. Igaz, így két nap szabim "elúszott", de bánja a fene.
Hétfőn egyre megyünk vissza kontrollra, addig itthon szedjük a gyógyszereket.

Zitaaa, ld. fentebb. Eltáv? Hát passzolom, gondolom, azért mert még teljesen nem OK a kölök, de azért kiengedhető. Meg kell jegyezzem, nem bírtuk volna tovább, Peti tegnap már sikítozott össze-vissza, játszott ezerrel, ha rajta múlt volna, a holtakat is felveri. Na meg most valami miatt összevonják az "A" és "B" osztályt, így kellett a hely is, már a mi helyeinkre is volt várományos. De itthon jobb is egyébként. Most Peti a dédszüleivel van, elmentek vonatot nézni. Egyelőre minden OK, csak köhögés van. (Kopp-kopp-kopp)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi!
Jaj! :shock: Laringitisz?
Sajnos volt már hasonló élmény, szőrnyen ijesztő tud lenni. :roll:
És ráadásul szinte mindig éjszaka, hajnalba tör rá a gyerekre.
Márk is volt emiatt kórházban. :roll:
Nekünk van itthon Flixotid vagy valami hasonló nevű puff, azt szoktam alkalmazni.
meg van valami kúp is, rectodelt, az erősebb. :shock:
Vettetek Babyhalert?
Az osztályokat azért szokták összevonni, mert szoktak táborok lenni.
Cukorbeteg gyerekeknek, ilyesmik. :wink:
Gyógyulást. :wink:

Karmen!
Én azt beszéltem anyuval, hogy az nem is a Stohl hangja. :shock:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zitaa, tényleg, most is táborról volt szó!
Van Flixotide-ünk, babyhalerünk is, de most annyira befulladt Peti, hogy semmit nem ért! Ott is még kapott két puffot az ügyeleten, de kellett a szuri is. Túléltük. ;)
Kúpunk nincs, nem is tudom, hogy raktam volna fel, annyira köhögött, meg sírt a drágám. A szuri azt hiszem, humánusabb megoldás volt.
És igen, laringitisz.

Azt nem tudom, ki volt az ügyeletes doki, de maximálisan meg voltam vele elégedve, még aznap du. összefutottunk a gyerekkórházban, megismert bennünket (!), és érdeklődött a gyerek hogyléte felől! Szerintem ritka az ilyen.
Kivételesen örültem, hogy egy idősebb, tapasztaltabb orvos ügyelt most, és nem valami nálam is fiatalabb kezdő doki volt aznap.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi!
Ez nem hangzik túl jól :( És ez bármikor minden előjel nélkül előfordulhat újra?
Nahát, te már sulikezdésen gondolkodsz? :D Nekem egyelőre halvány dunsztom sincs, mikor akarom suliba íratni Rékát. A kicsik sima ügy, mivel augusztusiak, így alapra évvesztesek.

Mucska!

Üdv itt! Sose írtál ide a Szegedi topicba? Olyan ismerős a nicked.

Vagyok ám, minden nap olvaslak titeket. Kicsit fájt a szívem, hogy nem mehetek a talira, ezért is nem írtam mostanság, na meg nagyon elgyengültek az idegeim, úgyhogy naphosszat sajnálom magam :?

A vonalzókkal is gondjaim adódtak, de nincs türelmem ezzel bajlódni. :roll:
Vendég
 


Nekünk sosem kellett de amikor egyszer kicsit igy köhögött felirták a puffot és a kupot is, én is igy vagyok nyugodt van itthon.

Exi! azért gondolom megijedtél, én biztosan mégha tudom is hogy jol kezelhető!! Otthoni hidegpára nem segitett?

Mucska! A férjem mondja hogy szerinte 8 napig köteles lett volna az eladó visszavenni a terméket, merthogy internetes vásárlásnál ez igy van (tényleg mert én is vettem már sok müszaki cikket és mind ezért mertem mert a törvény szerint élhetnék ilyen lehetőséggel, mégha nem is éltem vele). Azt nem tudom ez mennyiben igaz az árverésekre, ha ott vetted nem pedig privát üzlet volt a csajjal. De szerintem ott is élhet ez a jogunk ha elégedetlenek vagyunk a termékkel, kérted vegye vissza? még csak nem is kárpotolt sehogy?

Haragosi! Nekünk azt mondták azért elöjele szokott lenni hogy már taknyos a gyerek, esetleg van már köhögés is, tehát amikor teljesen egészséges akkor nem fulladhat be.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Exi!
jobbulást Petinek!

Karmen!
ugyanolyan az Omkeres lámpa, mint a zepter, zepter termék az is.
most találtam a neten 99ért .

köszi az árat.
(nem tudom az akitől én kérdeztem milyen árfolyammal számolt, h. 168 jött ki neki...)
Vendég
 


Üdv.

Előjel nem volt, mert Peti köhögős ugyan, de eddig ilyen nem fordult elő.

Kármen, hát annyira nem paráztunk, mikor rájöttünk, hogy a puff nem használ, öltöztünk, és mentünk az ügyeletre...

Haragosi, hát elvileg bármikor előfordulhat...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát csajok, én nem vettem (volna) magamra, de a 12 főre megterített asztal mellett hárman ücsörögni kicsit ciki volt... sajnálom (és dühös vagyok és rosszul esett, bánja fene, de kimondom. Jó szarul jött ki). :( :cry:

Szabadtérisek, gondoltunk rátok, mikor elkezdett esni. Ma láttuk a Bodrogit az ACapellában.

Exi, jaj de ijesztően hangzik! :shock: Ez a krupp vagy micsoda? Akkor kinőhető, nem?

Haragosi, miért vagy depis???

Bea, Anikó, én is örültem. És tök jókat röhögtünk. :lol:

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Próbálok sorba válaszolni:

Exi!

Kellenek az elvetemült anyukák is szerintem. Manapság ha valakinek elmondom, hogy igy gondolom, lehurrognak, hogy majd megtudom és jól kitolok a gyerekkel... azért is mondtam, hogy nem vitaindító:D
Annát a keze fogja meghatározni, hogy mehet vagy nem, amúgy fegyelmezett, birja a hosszútávú dolgokat, és persze okos :), beszéde tiszta, teljesen felnőttként beszél, de nem koravén (idéztem az óvónőt)
Petinek jobbulást!

Karmen!

Megértelek teljesen, Te ismered a lányodat, és hogy mennyit bir figyelni, mert amúgy kizártnak tartom, hogy Orsi ne legyen érett.

Láda: direkt ezért regisztráltam a vaterára, nem voltam gyakorlott benne. Felhivtam, de persze nem vette fel , nem értem el.... Ugy voltam, ha visszaküldöm nem fogja átvenni, igy nem is szenvedtem tovább. Annyit teszek, ha látom mint itt, akkor bemutatom a terméket, más ne járjon igy. Ezt benyeltem, többet nem dőlök be.


Bea!

Nyomós okot nem tudok mondani, én úgy látom , hogy Anna megbirkózna a feladattal. Én személy szerint nem örülnék, ha Anna 7 és fél évesen menne suliba, főként úgy, hogy a mi csoportunk vegyes csopi lett és innentől jöhetnek a csoportba a 3 évesek. Tavaly mikor jöttek fél évig szoktatták az óvónők, nem hiszem, hogy akkor oda tudnak figyelni az előkészítésre. Tőlünk a 26-ból 12 gyerek készül 6 évesen suliba. Akik maradnak nem fognak jól járni az előbbiek miatt.
DE most is mondom, ahogy mindig szoktam mondani, hogy én igy gondolom, de még Anna kézügyessége beleszólhat, ez az év sokat nyom a latba a végleges döntésnél.

Haragosi!

Jól emlékszel:) néha irtam ide, de nem tudtam bekapcsolódni igazán. Később inkább programokkal kapcsolatban irtam. Most is leginkább a láda miatt, mert nagyon berágtam, amikor megláttam a hirdetését.

Szilcsi!

Ne vedd magadra, nagyon nehéz egy ilyet összehozni. A lányok nem akartak megbántani, egyszerűen igy jött össze. Elhiszem, hogy csalódott vagy, Te legalább megpróbáltad :wink:

Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Karmen!
Nem is tudtam,hogy ti is mennétek gyógyúszásra,azt meg végképp nem hogy ortopédiai probléma miatt is fel lehet írni..
Nekünk is volt előtte kardiológia,meg futásterhelés.
Hova mennétek egyébként?
Lehet,hogy más egészségügyi okból hamarabb bejutnátok?...
Iszonyat ez a rugalmatlanság a részükről!!!

Hanna is hasonló okok miatt nem megy még suliba. :wink:
Erősödjön még a figyelme,és a fegyelme!! :lol:

Gratulálok a zökkenőmentes bölcsikezdéshez Nektek!Nem semmi milyen simán megy minden!!

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Szilcsi, Bea nagyon örültem, igaz, hogy csak hárman voltunk, de tényleg jókat röhögtünk!

Exi!
Ez szörnyű lehetett, nekem már az is elég amikor taknyos és nem tud levegőt venni az orrán, a cumi meg kellene neki, de akkor hol vesz levegőt :shock:

Karmen!
Örülök Norbinak, hogy ilyen jól viseli a bölcsit :wink: Mi jövő szeptembertől megyünk, nem mertem hamarabb bevállalni, legfőképp az utazgatás miatt sem :(

Nincs senkinek tapasztalata milyen az izotóp vizsgálat és a hólyagfeltöltés? Örülnék ha valaki tudna infót adni, mert igencsak be vagyok rezelve, hogy mit csinálnak vele ha elviszem!

Anikó
Kép
zsivicz
 
 


Szilcsi, tényleg ne vedd magadra. Azért tedd talonba, hogy majd úgy 5 év múlva leszervezel egy tuti talit. ;)
Egyébként a laringitis az gégegyulladás. Igazából Petinél csak az ugató köhögése miatt tudták ezt, egyéb tünete (a fulladást leszámítva) nem volt: nem fájt a torka, köhögött ugyan, de nem nagyon, lázas nem volt, nem volt rekedt, semmi nem utalt erre.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilde! Ha sima uszótanfolyamra nem kell terhelés akkor mi a fenéért kell gyógyuszásra, én ezt nem értem. Mert ugyanaz az iskola, a Némo engedi anélkül is járni.
Orsinak a válla, a lapockája és a medencére sincs a 2 oldal egyforma magasan, ezért kell(ett volna) sürgösen gyógyuszás.
Hamarabb nem juthatunk be mert ez elég orvosi indok, ezzel kétség sem merült fel, még 2 gyerekorvos javasolta elötte, csak a terhelést nem tudják megcsinálni mert rossz a gép min. aug végéig. Akkor kell ujra hivni addig elöjegyzést sem adnak ki, gyanitom mivel ismerös meg nincs ha lehet idöpontot kérni akkor meg mi maradunk a végére:( Ujszegeden csinálták nektek is? Amugy megnézem én hogy 45 perces terhelést hogyan lesz türelme a lánykámnak végigcsinálni, szerintem csoda lenne!
Nektek milyen okbol kell, mert én meg ugy tudtam csak ortopédus irhatja fel :o

Mucska! Én is ezt mondtam minden szülö ismeri annyira a gyerekét hogy ö tudja szerintem legjobban eldönteni mikor iskolaérett, nem egy felmérés.

Zsivicz! Nekem nincs tapasztalatom. Neten nincs róla info?

Zozo! Volt tegnap uj lámpa Teszvesz-en 80e, személyes átvételt ir, amit én is csak ugy mernék. Valszeg megéri elutazni érte, én 45e mentek már el tv-ért mert nagyon jó ár volt, még benzinnel együtt is. Most néztem, már nincs fent, valszeg 100e licit nélkül leütötték azóta. De még kedvezöbb, ez is új
http://www.teszvesz.hu/item678885506_ut ... lampa.html
Nézelödni kell, lehet jó ajánlatot találni.

Szilcsi! ha nem aznapra tudtunk volna jegyet venni akkor én tuti elmentem volna a talira! És máskor is nagyon szivesen mennék!!! De megértelek,én is szerveztem régen talit más társaságban ha nem jol jött ki rosszul esett.

Melinda! Te sem voltál? Miért? :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
köszi, tv-n nem is nézegettem ezeket, de nem hiszem h. megmerném venni, a fene se tudja, mi van ha leesett v. akármi, lehet h. ha személyesen venném át, akkor se derülne ki rögtön h. nem jó vagy nem tökéletes.

a zepteres porszívómat ügynöktől vettem, és rossz volt, már lassan 2hónapja szervízben van, vagy a franc tudja h. hol, de semmi hír róla, kezdek bepöccenni, pedig nagyon türelmes típus vagyok.

annyira nem rohanok a lámpa vásárlással, igaz nem jönne most rosszul, elég nehéz a nagyobbat tartogatni és belevarázsolni a gyerekágyba h. jó legyen.
Vendég
 


Sziasztok!

Enikő! Gratulálok Zazának a bilibepisiléshez, gondolom meglepődtél, azért ennyi idősen ez nem semmi. Nagyon örülök, hogy megismerhettelek benneteket, nagyon szép kis családod van, igazán büszke lehetsz rájuk.:)

Nóra! Én a Nagyáruház emeletén lévő kínaiban vettem Vandának fürdőköpenyt még tavaly, puha, frotír szerintem szuperjó és nem is volt drága.

Ági! Igaz jól megkésve, de én is Nagyon Boldog Névnapot kívánok Petinek. Ez a fulladás nagyon ijesztően hangzik, remélem mára már sokkal jobban van.

Andi! Nagyon köszi a figyelmeztetést, én lehet bedőltem volna ha nem szólsz. Szeretnék a gyerekek szobájába valami hasonló játéktárolót, mert már nem férünk a sok "kacattól". Fel sem merült bennem, hogy nem a képen látható terméket kapnám kézhez. Ez nagyon durva, főleg ennyi pénzért.

úszás: Én is szerettem volna Vandát vinni, de ő egyenlőre hallani sem akar róla, így nem erőltetem. Ugyan így van a biciklizéssel is, nem engedi, hogy levegyük a pótkerekeket.
Viszont jár az oviban görkorizni, táncolni ezeket imádja.

Bea! Nagyon köszönöm aranyos vagy, hogy megkérdezted, holnap fel is hívom a csajt egy időpontért.

iskola: Én szeretném ha Vanda maradna még egy évet az oviban. Férjemmel sokat beszélgettünk az utóbbi időkben erről és mindketten úgy látjuk, hogy nem érett még a sulira. Az eszével nem lenne gond, szépen számol, nyomtatott betűket rajzol, nagyon sok betűt felismer...stb. de emellett eszméletlen akaratos, pörgős kiscsaj, hosszabb időre nagyon nehéz lekötni a figyelmét. A beszéde sem tökéletes, az "r" hangot időnként nem ejti tisztán. Nem tudom mennyit fog változni tavaszig.
Engem az a kérdés foglalkoztat, hogy mi van akkor ha az óvónők szerint mehet iskolába, de én viszont nem szeretném engedni. Kérhetem azt, hogy maradjon még egy évet az oviban, vagy ha az óvónők úgy látják akkor mindenképpen mennie kell iskolába?

Andi
Kép

Kép
rea78
 
 


Rea! Egyelöre ugy van hogy Te döntöd el, ezt 1 hete beszéltem én is az ovónénikkel. De olvastam már olyan hiresztelést hogy jövöre már be akarják vezetni hogy ha felmérés szerint érett a gyerek akkor mennie kell iskolába ha betöltötte a 6 évet május végéig, remélem ez nem lesz igy. (annak örülök nem csak én gyerekem ilyen szuper pörgös mert már sok helyen szégyellem hogy nem tudok vele mit kezdeni, megnevelni :lol: )
Uszást mi sem eröltettük, meséltem most nyaraláson ment elöször ugy viz alá hogy nem fogta be az orrát, amig másképpen nem mert addig én sem vittem uszni. De azota imádja a viz alatt és várta tanulhasson már. Biciklivel is megbeszéltük a potkereket hogy fogom a botot majd hátul, tuti nem fog elesni de a nagyok már nem potkerekeznek, na erre engedte leszedni 1 éve. Igaz csak most májusban tanult meg rajta egyedül, de legalább probálkozott

Zita! Hü de durva nem adnak helyette akkor másik porszivot? Ennyiért már elvárnám! Tesomnak van, ö utálja, mert nem tudja sosem elpakolni mert szét kell száritani, de mire kiszáradna ujra elö kell venni, szoval nagyon utálja.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Rea!

Na akkor megérte irnom és nagyon örülök, hogy nem dőltél be.
Ovit most még kérheted.:)


De Karmen sajnos igazat hallott, , hogy visszatér a 6 évesen megyünk iskolába, ha május 31 ig betölti. Ebben a tanévben úgy lesz már , ha augusztus végéig betölti a 6 évet akkor elviheted suliba, akkor is ha május 31 után született, nem kell tanácsadóba menni. Szülőin mondták az óvónők.
Azt mondják azért lesz igy, mert a sulik szerint az ovik szándékosan visszatartják a gyerekeket. Én nem értem a logikát, mert lehet hogy két évig ömlenek egyszerre a 6 és 7 éves gyerekek, de utána ismét ugyannyi lesz a gyerek mint most. :?
Szép napot!
Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska! Nálunk és barátnöm ovijában nem tudnak erröl a változásról, én direkt kérdeztem. De ha találsz v. valaki talál a neten hivatalos törvényt, rendeletet erről légyszi irja már meg ide a linket, nekem nagyon fontos lenne!!

Zozo, Dancsi! Hivta anyut a Zepteres, 120e körül lenne a lámpa és az állvány +25e. (állványt anyu is eladna, 2x volt használva, megegyezünk azt mondta :lol: ). Ha a növel kapcsolatba szeretnétek lépni azt üzente adjátok meg nekem a telefonszámot és hivni fog, megbeszéltek mindent, lehet részletfizetés stb. (bár mintha ugy tudnám Z. addig nem adja oda amig nem fizeted ki a teljes árat, de ezt a növel kell letisztázni akkor). Meg szoktak adni ajándékot is, erröl sem beszélt hogy olcsobb ár esetén lehet-e kérni ajándék nélkül (amugy kozmetikum, tepsi, kávéfözö ilyeneket kaptunk mi)

Norbi alszik a bölcsiben!! :lol: Reggel ugyan félve megállt és 2 percig nem ment be, vártam vele 5 percig, de utána elköszöntem és azota is szépen elvan, hivtam öket, altatás sem volt gond, és olyan rendesek hogy csinálnak neki mindig tápszert (itthon ugy alszik el amit nem is bánok mert kevés folyadékot iszik) ill a tejfehérjét meg szükséges is pótolni ezzel. Ja és megtiltottam nem kaphat rostos levet, megint nagyon fosizik, ápr. óta hiába van a diéta (szerintem a tej is mehetne) csak akkor most már tényleg nem ihat levet hogy megint jo legyen a kaka). Érdekes régen miért nem hajtotta meg??

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

toncsi: jó, hogy írtad a linket, apa is akar majd ilyet venni, én azt hittem, sokkal drágább. Találtam nektek egy rugit, írtam e-mail-t, megkaptad?

mucska: hát, ezt a témát nem tudod úgy felvetni, hogy ne szóljanak hozzá sokan :lol: , de nem vitatkozásból (remélem), hanem mert mindenkit érint. Nem is tudtam, hogy a csoportotok vegyes lett! Én alig járok az oviba, nem csoda… :oops: Hogyhogy? Csak azért kérdezem, mert amikor mi iratkoztunk, akkor azt mondta mindig a vezetés, hogy meg se próbálnák, mert nem látják jónak pedagógiailag, náluk bevált az egykorú csoportok rendszere. Megtennéd, hogy az adokveszek topikba is felteszed a fotót a ládáról? Orsi ott is feltűnt, és azt olyan is olvassa, aki ezt a fórumot nem, nehogy rendeljen tőle valaki.

Iskolakezdés kontra ovi: Én nem szeretem az általánosításokat, hogy az x hónapos gyerek legyen y kiló, meg forogjon 8 irányba. Olyan különbözőek, miért ne az iskolaérettségük jönne el ugyanakkor? :roll: Vannak ennek a megállapítására feladatok, nem? (Egy tv-műsorban láttam ilyet, pl. hogy rajzoljon kereszteket egy lap szélén körben végig, ilyesmik.) Én örültem, hogy nekünk nem kell eldönteni, mert nem mehetnek még 6 évesen oviba, de most írjátok, látom, hogy mehetnek, sőt, lehet, hogy oviban nem maradhatnak majd? :shock: Marcsiék unokatesója szeptemberi, 7 évesen ment suliba, sógornőm azt mondja, igazából másodiktól lett érett rá, tehát 8 éves korára, elsőben még nem tudott figyelni úgy, ahogy elvárták volna.

Karmen: hááát, szerinted kapott számlát Andi a ládáról? :lol: Nem hinném, hogy visszavette volna a csaj… :evil: Ezek szerint nem igazán tudjátok, miért megy a hasa Norbinak?

szilcsi: teljesen igazad van, én is így éreznék. Te mindent megtettél, mi voltunk a bénák (akik nem mentünk el).

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Tegnap Mórahalmon voltunk. :lol: Szuper volt!
Itt még nagyon félt a víztől, tapadt rám, mint a matrica:
Kép
Itt már felbátorodva, remegő szájjal, vacogva hoztuk ki:
Kép

Kép
szilcsi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Sziasztok!

Szilcsi: Felnőttek belemehettek a gyerekmedencébe vagy bébipancsoló vagy mi az?!?!?! Csak mert én se merném Levit egyedül beengedni, életveszély, de a legtöbb helyen nem engedik be a felnőtteket, higiéniai okokból, amit természetesen meg is értek...csakhát izé....
Gondolkodom rajta hogy a napokban elviszem a kölkőcéket valahová pancsolni, egy egész napos kiruccanásra....akár Mórahalomra vagy a Borbálába...vagy Sziki vagy Szegeden hova lehet? Ligetfürdő üzemel vagy a Partfürdő? Ott van gyerekpancsoló? Ezekről tudtok valamit?
Vagy akár kipróbálnánk mind 1-1 nap. Mert ez az itthon és játszótéren punnyadás nem a legtutibb nekem :) ill. hátha jobban kifáradnának. Bár most alszanak, nem panaszkodom, koppkoppkopp. :)

Nórus: Jók a képek :)

Exi: Jajj szegény Peti!

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Norus!
Nagyon jók a képek, tetszenek a tesófotók :)

Szilcsi!
Kicsit rinyás a legkisebbem, ettől én is az vagyok, ettől ő mégjobban... ördögi kör, nehezen szabadulok a helyzetből :roll:
Látom, Lali tényleg élvezi a pancsit :) Úgy volt, hogy holnap mi is megyünk, de bevallom, beszari vagyok 3 gyerekkel. Az idén még nem voltunk, nem tudom, melyik hogy áll a vízhez, és 1-nél több karomba lógó gyereket nincs kapacitásom istápolni. De ha nem megyünk, sose tudom meg, mi lett volna ha... :lol:

Jégvirág!
Mórahalmon be lehet menni a babapancsolóba, de csak a lábszárad lehet benne. Amint eresztenéd le a hátsódat, máris ingatja a mutatóujját az úszómester. De jó is ez így :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Karmen!

Igyekszek neked linket keresni. De nekem az egyik anyuka mondta hamarabb, aki suliban dolgozik, hogy látta a körlevelet erről. Oviban csak utána mondták.
Lehet Csibe tudna segiteni ebben.

Nórus!

Nekünk is azt mondta anno a vezető, de ugye a létszám is fontos. :x Azért lettünk vegyes csoport , mert a legkisebb és legnagyobb gyerek közt több van , mint két év. Igy átminősítettek minket. Meg még vagy 3 csoportot. Én ellenzem a vegyescsopit és mint SzMks harcolok is ellene rendesen.
Szegedi adok veszekbe felteszem a kérésedre.

Vitatéma :az nem baj, ha beszélünk róla,sőt! mert mindenkit érint, csak mindenkinek legyen szíve joga eldönteni mit akar a gyerekével, anélkül, hogy ilyen vagy olyan szülőnek bélyegeznénk.

Mórahalom: én csak ajánlani tudom gyerekkel.
Andi

Andi
Kép
mucska
 
 



Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! Köszi, ezen az oldalon csak azt irja amugy hogy a gyerekorvos simán felirhatja az ortopédus javaslatára az uszást, én akkor sem értem miért kell most még terhelés is. Föleg ha ezt nem is tudják vállalni :(

Mucska! Én már kerestem ezt neten és nem találtam róla semmit :(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


karmen,
küldd át légyszi a zepteres csaj számát, de az enyémet meg ne add neki, mert akkor nem lehet levakarni! :D

suliezdés: nálunk az óvónő ki van akadva, hogy mindenki indokolatlanul visszatartja a gyerket és sztem van benne valami ...

bár ha a többség visszatartja, akkor én is visszatartom, hogy ne ő legyen a legfiatalabb, mert ebben a korban egy év az rengeteg
Vendég
 


Karmen!
Csak arra küldtem a linket,hogy mennyiféle betegségre javasolt a gyógyúszás. :wink:
Így nem csak ortopédus javaslatára mehet.Mi léguti betegség miatt vagyunk javasolva..
Gondolom ha valaki beteg annak nagyon bírnia kell legalább a szívének a strapát.Lásd érrendszeri betegség,v. léguti betegség...stb.
Nehogy a vízben rosszul legyen pl.
Szerintem így biztosítják be magukat,meg a gyereket is,hogy ők kivizsgálták.
Aki meg maga viszi a gyereket az a saját felelősségére viszi.Vhogy így lehet sztem.
Nekünk még futásterhelés és légzésfunkció ellenőrzés is volt a kardio után...,és ezt minden évben ismételni kell.Az úszás papírját pedig félévente kell újítani..Úgyhogy nem unatkozunk mi sem...!!!

Nálatok van valami fejlemény?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Jut eszembe szerintetek milyen fürdőruhát,v úszódresszt érdemes venni a gyerkőcnek,és hol?
Nem akarok méregdrágát,de azért bírja a strapát,meg a vzet(klórt stb).Vagy egy bármilyen egyszerű megteszi?

Mucska!
Ti milyenben jártok?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

haragosi: köszönjük! Jól értem, hogy Réka a legkönnyebb gyermeked? :lol: Strand: én kettővel se mernék kimenni egymagam. :oops:

mucska: én ezt azért nem értem, mert amikor beírattátok a gyerekeiteket, annak tudatában tettétek, hogy a csoport nem vegyes, nem tartom korrekt dolognak időközben megváltoztatni. :(

Programok: ha bárki tud bármi gyerekprogramot, légyszi tegye fel! Csak ne úgy, hogy „ki jön fél óra múlva a…” :lol: Pl. tavaly volt valami a Várban, ingyenes zenés mókák, bábszínház, erről tud valaki? :roll:

Nem Szegeden lakóktól kérnék segítséget: írjátok meg légyszi, hogy van –e a településeteken olyan iskola, aminek a tornatermébe szervezhetnénk augusztusban egy tábort. (Kellene mellette némi füves udvar, ahol néhány sátrat is fel lehet állítani, ha betonos focipálya van mellette, az se hátrány, továbbá az se, ha van a közelben bolt, étterem.) Köszi előre is! (A nyári edzőtáborunkat 1996 óta rendezzük a szatymazi iskolában, de idén felújítják, úgyhogy kellene valami hely…)

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Norus!
Pedig pont akartam irni a szatymazi sulit. :wink:
Nagyon jók a képek! :lol:
Hol voltatok.?

Bea!
Nagyon jó Mórahalom.
Van pancsoló, meg ahol Szilcsiék ülnek, az szerintem az egyik élménymedence, annak is sekély az eleje, szépen lassan mélyül.
Sok medencébe betudsz menni velük, de karúszót, úszogumit vigyél. :wink:
Én Szandival voltam a múlt héten Algyőn, Márk nyaralt Tatáéknál.
Hát Szandit is állandóan fogtam, nehogy elcsússzon, úgy hogy én egyedűl nem megyek a 2 gyerekkel, mert mindkettő rajtam fog lógni. :roll:
De van itthon jó kis felfújós medence, abban fürdünk. :wink:

Szilde!
Tescoban láttam jó kis Cherooke fürdőruhákat. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Norus!
Van egy prospektus a Várjátékokról..,előkeresem.Asszem egy-kettő ingyenes a többi belépős.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! Ortopédián ma voltam megint. A föorvosnö szerint már megváltozott a rendelet csak mellkas deformitás esetén kell terheléses vizsgálat (ami a rossz testtartást illeti), ami nekünk ugye igy nem kell. Ennek nézzen utána a közlönyben a gyerekorvos. Amugy meg 150cm alatt nem csinálnak terhelést. Ebböl azt nem értem hogy babanetes csaj lánya Orsi idös igy kizárt 150cm lenne, ök májusban voltak terhelésen. Most akkor kell v. sem, kinek van igaza? Amugy neten én is megtaláltam hogy többféle betegségre jár az úszás és a rendeletet is hogy mikor kell terhelés, ez régi rendelet volt frisset nem tudtam felkutatni, de ott még kellett Orsi betegségére is, most elvileg mégsem kell már. Hát kiváncsi leszek a gyerekorvos tényleg lekéri-e a közlönyt és felirja-e utána.
Fürdöruha. Ha sokat jártok nekem az a tapasztalatom igen jobb a klorálló. Unokahugom uszik, mindig kimossák ök is utána (ez fontos még a klorállot is öbliteni kell otthon, én most vettem magamnak és rá volt irva) de azért jobban birja az anyaga mint ami nem ilyen. De a gyerek gyorsan nöl igy nem biztos megéri többet adni érte.
Én Orsinak nem ilyet vettem, mosom mindig utána, aztán hamar kinövi ugyis. Ti mikor jártok uszni? Mi mindig szerda, péntek 5kor.

Nóri! Én menni akartam a várba de elfelejtettem hogy mult héten volt ez, igy lemaradtunk rola. Ma hallottam hogy már volt:( Illetve az előadások még lesznek aug.2-ig, benne van részletesen a Vakáció füzetben most innen lestem ki. De a gyereknapi programok mult héten voltak ott, az arcfestés, az ugrálóvár stb.
Mi hétfönként járunk a Vakácio programokra a Belvárosiba Orsival a szinházakra. 10kor van mindig

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi! Megirom priviben a Zepteres számát. AMugy nem nyomulos, de ha Neked igy jobb majd te keresed:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nóra, szép helyen voltatok! Látom, a csajok élvezték a nyaralást. :D

Bea, igen bemehettünk a kismedencébe a gyerekkel, de csak lábbal, leülni nem lehetett, de így is jó volt. Ez a pancsoló direkt kicsike vízzel, az egyik oldalán van egy csúszda a nagyobbaknak, amin lecsúszva egy picit mélyebb vizű, de még gyerekmedencébe lehet jutni.

Egyedül én is nehezen vágnék neki egy gyerekkel is még a strandnak, bár ha nagyon meleg lesz, a Partfürdőre leviszem majd Lalit, csak ott azért elég "rossz" társaság is szokott lenni, ha értitek... :roll: Ligetfürdő nincsen most, a Partfürdő üzemel. Nem a legjobb sztem, elég lepusztult, na de majd jövő nyárra lesz szép új fürdőnk. :D

Haragosi, sajnálom a nehéz napokat. :( Kitartást hozzájuk. Mitől nyűgös a kicsi, melege van?

Mai tanácsadáson elkeseredtem, Lali május óta nem hízott semmit, sőt fogyott egy picit. :( Igaz, nőtt 4 centit, de hát 10.5-ről lement 10.47-re. Tudom, nem egy nagy súlyvesztés, na de akkor is. :( És nem eszik, üvölt, hisztizik, tolja el a kaját, borítja ki a tányért. Vagy eszik, nagy elánnal nekilát, és 3-4 falat után nem kér többet. Alig tudok mit adni neki, amit egyszer jóízűen megevett, másodjára nem hajlandó megenni, már kiborít, hogy nem tudom, mit főzzek, hogy neki is tetsszen. :roll: :( Megkapta a 18 hós szurit, be is lázasodott, 38.1 volt neki most este. :(

Kép
szilcsi
 
 


Karmen!
Még nem kezdtünk el járni.Majd némi előkészület után.
Tényleg akkor mehetnénk egyszerre. :wink:
Hátha egy oktatóhoz kerülnének a csajszik..Te ismersz ott vkit?

Szilcsi!
Hát nagyon sajnálom,hogy Lalinkó belázasodott.Remélem hamar túllesz rajta!!
Kobakja,hogy van?
Sok volt ez mára a jóból...:(

Kajára nincs ötletem.Kevin is csinál ilyet időnként,de mikor igazán megéhezik akkor azért elfogadja amit előtte tologatott volna..Fogalmam sincs mi lehet a gond.
Ti voltatok már gasztroenterológián,v. allergológián?Nem emlékszem hirtelen.Lehet,hogy érdemes lenne letesztelni..

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilcsi!

Meleg, fogzás, fáradság (10 percet alszik egy nap)... bármi lehet. Mindenféléket próbálok már hogy jobb legyen. Ha jól alszik éjjel, semmi gond nappal. De többnyire óránként kel, olyankor aztán nappal is zsémbes :roll:
Hajna pont így volt, mint Lali, az evéssel. Aztán egy idő után feladtam, és ha nem evett, mehetett a maga útjára. Egy idő után rájött a makacs feje, hogy ez már nem kötelező program, amin anya görcsöl, úgyhogy elkezdett eszegetni. Kitartást!

Norus!
Ezt nem értem... hogyhogy a legkönnyebb gyerekem?
Itt Bordányban iskola van... de tornaterme??? :roll: Ha nagyon fontos, és nincs más, akkor utánakérdezek.

Ovi: Indokolatlanul visszatartja? Szerintem egyik gyereknek se válik kárára, ha visszatartják, (kivéve mondjuk olyan esetben, mint amit Mucska írt, mert itt a faluban pl. pont ezért szüntették meg a vegyescsoportot tavaly.)

Végül is elmentünk Mórahalomra... Nem bántam meg :wink: Félreérthető voltam, mert nem egyedül vittem a gyerekeket, első körben 2 emberre is sokalltam a gyerekszámot egy ilyen "veszélyes" közegben. De pont jó volt így.
Vendég
 


Edit! Én tesomat kérdeztem, ö mondott egy oktatót és ahhoz mentünk. Orsi elég szertelen igy elege férfit akartam annak talán szótfogad. De még igy is volt hogy bohockodott. De ez a srác nagyon türelmes, egyelöre igy maradunk nála. Ö viszont du. 5töl csak szerda és pénteken oktat. Fel kellett hivnom egy telefonszámot, tesom adta meg lehet ez van a honlapon is, és ott kellett elöjegyzést kérni. Elsö probaóra amugy csak 800ft volt. Hát remélem ma a gyerekorvos mégis felirja az uszást, valahogy jo nagyon hogy elbeszélnek az ortopédussal egymás mellett, én amugy akkor vehetek ma bérletet ha nem irják fel 9e ft-ért :(

Én Orsit babauszásra nem járattam (csak Norbival jártunk) de 5 hós korától egyedül rendszeresen lejártam vele a Sportuszi tanmedencéjébe, vittem neki gyerek uszógumit, beülöset, néha kivettem és a kezemmel tartottam a vizen, semmi gondom nem volt hogy nincs ismerös v. segitség. A gyerek viszont nagyon élvezte. Igy nekem kicsit érthetetlen miért féltek egyedül lemenni velük, mi probléma lehet. :o :o Na jo amig Orsi nem tudott járni addig a pénztárost megkértük hogy a babahordozoban a férjem a medencéig bekisérjen aztán hagyott ott, mert én vinni abban nem tudtam volna, meg csomagok is voltak, de 1 éves kora után már nagyon örültem hogy amig én cipekedtem ö már tudott velem sétálni igy tényleg egyedül mentem le.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

lányok, valaki keresett a napokban Bioptron lámpát. Az e-mailjeimet böngészve épp most akadtam össze egy ilyen hirdetéssel; a linkje:

http://www.fotexnet.hu/hazipatika_com_e ... tem/507061

Nem tudom, hogy ez a 95-100e Ft körüli ár jó-e vagy sem, de hátha érdekes lehet.

Üdv:

Mónika

vesm
 
 


Nórus,

írtad ugyan, hogy nem szegedi suli kellene, azért megírom azt, ahol én lakom és majd gondolkodtok rajta. A suli egyébként Mihálytelken (Szeged-Szentmihály, Gárdonyi Géza Ált.Isk.)van, ahol mi is lakunk, anno mikor én odajártam volt füves része is, meg a tornaterme is jó volt. Lehet, hogy érdemes lenne rákérdeznetek és megnézni (bár azt nem tudom, hogy mennyire nagy kellene nektek, hogy hány főre szervezitek).

A suli telszáma: 62/547136. Bolt van a közelben 2 is (az egyik egy viszonylag nagy Coop-bolt, a másik egy jóval kisebb (garázsbolt jellegű). Konkrétan étteremről nem tudok, viszont van egy pizzéria-söröző-(és talán fagyizó)-ként működő helység a Coop-bolttól 2 háznyira.

Az egyetlen dolog, amit nem tudok, hogy nyáron még Gárdonyiként működik-e, mert sajnos ősztől itt az ált. isk. megszűnik, s bár továbbra is iskolaként fog működni, de speciális gondozást igénylő gyerekeket tanító magánintézmény veszi át a suli működtetését (az ő nevük meg sajna nem jut eszembe). Viszont a suli titkárságán biztos tudnak felvilágosítást adni.

Ha itt esetleg nem veszik fel a telefont és érdekel benneteket, akkor a Fekete István Ált.Isk-ban érdemes lehet még érdeklődni, mert egy pár éve már annak a sulinak a tagintézményeként működik (tel. Fekete 548960)

Üdv:

Mónika

vesm
 
 


Edit, már lement a láza, de sajna van egy nagy púp a fején. :( Igazán estére látszódott csak, mennyire beverte.
(többieknek előzmények: délután a játszótéren egy agresszor kisfiú szemből telibekapta Lalit kismotorral teljes sebességgel, szándékosan. :x Lali jó nagyot esett, innen a púpja.)

Haragosi, azt hogy csináltad, hogy nem érdekelt többé, eszik-e vagy sem? Meg hogy nem görcsöltél ezen? Én is próbálom, de nem és nem megy, minden étkezés előtt gyomorideggel ülök le, hogy vajon most mennyit fog enni. :(
Egyébként most az működik Lalinál, hogy folyamatosan, szinte egész nap van valami előtte kirakva tányérba, egy kis kalács, pár falat kenyér, sajtfalatok, mikor én reggelizem, alma meghámozva stb. és ezeket eszegeti játék, mesenézés közben, így nem bánom, ha a főétkezéseknél kevesebbet eszik. Ha nem evett két főétkezés között, akkor is ugyanannyit evett főétkezésre, mint olyankor, amikor folyamatosan kisebb mennyiségeket rágicsál napközben.

Kivizsgáltatás: még nem is gondoltam erre, mert én is ilyen voltam kicsinek, szemre semmi baja nincs és ha valami ízlik neki, néha döbbenetes mennyiségeket megeszik. Szerintem egyszerűen csak finnyás és válogatós.

Kép
szilcsi
 
 


Karmen!
Mi ez a 9000-es bérlet? :shock:
Te kísérőként mégy majd Orsival,vagy te is fogsz uszikálni?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Vesm! Igen, ez nagyon jó ár tényleg!

SZilcsi! JEsszum, anyja gondolom rá sem szólt a gyerekre? :twisted: Én akkor adtam fel hogy nem érdekelt Orsi mennyit eszik, amikor totál belefáradtam az egészbe. Ma pl már fél3 van, de egy kakao, és pár kanál leves, ill pár falat süti van még csak benne. Ha éhes ugyis enni akar, én meg nem fogok könyörögni, csak idegesit hogy nem kér rendesen enni. Ö dolga, egy biztos hogy éhenhalni nem fog, amikor már irto éhes, akkor meg fal mint egy kisfarkas, igy kivárom azt a pár napot :lol:
Norbi ha nem akar rendesen enni akkor meg megmondom neki ha megette van utána játék, v csak akkor kap majd du egy üres tölcsért stb szoval elég neki a motivácio hogy befejezze az evést.

Edit! NEkem meséltem még nem irták fel ORsinak hiába a javaslat vita van most kell a terhelés v sem (lesz...nám és elvinném hiába de ugye nincs gép, meséltem) igy ha fizetek az uszásért akkor csak az elsö alkalom 800ft, a többi meg 1200 lenne. DE ha bérletet veszek akkor 10 alkalomra 9e ft, ami nekem sem mindegy, igy ma veszek ha nem irja fel a gyerekorvos az uszást.
Irtam priviben, csak kisérö leszek, uszni nincs kedvem. Amugy is ugy láttam du már akkor a nagyvizben edzések voltak.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


ATZita: Köszi! Horvátországban, Közép-Dalmácia, Trogir.

szilcsi: igen, szép, csak nekünk kicsit zsúfolt, de ezt nem tudhattuk előre. Na meg a séta kizárt az óvároson kívül, egyszerűen nincs járda általában, viszont hatalmas forgalom, és nem jellemző, hogy figyelnének a gyalogosokra. :( Lali súlyával kapcsolatban szerintem ne emészd magad. Engem se érdekel, ha nem esznek, kivéve a gyümölcsevést. Na meg ha nem esznek rendesen, nincs édesség.

Prgogramokkal kapcsolatos válaszokat köszönöm mindenkinek, írjatok, ha tudtok valamit továbbra is! A Várjátékok honlpaján csak lejárt programok vannak. :(

Strand: mi voltunk tegnap a Szikin. Ott elvileg be se lehet menni a medencébe, szerintem az jó megoldás inkább, ha lábbal bele lehet, azért én szívesen kísérgetem Dórit…

haragosi: úgy értettem, hogy H-ra és E-re szoktál „panaszkodni”, de R-ra soha. :lol: Bordány esélyes táborügyben, mert nincs olyan messze.

Karmen, strand: hát, egy gyerekkel én se félnék, de többel egyedül nem vállalnám. Az egyik erre, a másik arra, mindkettő mellett ott kell azért lenni, kétfelé meg nem szakadhatok, meg a figyelmem se, és ez azért nem olyan, mint a játszótéren, hogy leveheted a szemed róla, amíg a másikat nézed.

vesm: köszi szépen! Nincs kizárva Szeged egyáltalán. A létszámunk olyan 30 fő max.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Sziasztok!

Csak egy programajánló:
http://www.equestsport.com/szorolap2009.jpg
(Domaszéken lovasnap lesz szombaton)

Hozzánk hétvégére vendégek jönnek, pestiek, még nem jártak Szegeden. Merre érdemes velük megindulni szerintetek?
Városnézésre gondoltunk, esetleg a kisvonattal (bár nincs nagy kedvem hozzá, a múltkor rosszakat olvastam róla a Délmagyarban :() nem tudom érdekelné e őket a Vadaspark...2 általános iskolás gyerkőcük van.
Valakinek valami ötlete?!?!
És ha esik???

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea! Mi évente pár alkalommal kisvonatozunk, nagyon szeretjük. Nem ismerem a cikket, mi volt ott a gond?
Köszi a lovasnapot. Tavaly is volt Orsi apával.
Program gyerekek miatt szerintem a sétahajo is jo lenne, szokták szeretni. Persze nem tudom mekkora iskolás gyerekek ezek

Nóri! Nekem nem gond Mórán a strandon 2 gyerekkel. Orsit egyedül is elengedem uszogumival ha rálátok olyan helyre mehet. Én meg Norbi mellett vagyok közel, én nem megyek be a gyerekpancsoloba már nagy eléggé hozzá. Vagy együtt megyünt be a mély vizbe, akkor is Norbit fogom (ugrik bele uszogumi nélkül) meg uszik viz alatt, Orsi meg uszogumival. Nekem sosem volt még gond egyedül lemenni velük, de tényleg, akár Szegeden akár itthon.
Várjátékok: Jul 15 Darvasi L: Trapiti,
Jul22 Szultáni kalamajka /vásári komédia
jul 29 Holle mama születésnapja
ezekre 600ft/jegyár, 14-kor kezdödik


Na ma gyerekorvos másik volt, helyettesités, mondja nem irja fel az uszást ö sem, mert ha ortopédus szerint nem kell neki terhelés akkor irja rá melyik közlönyben volt ez, ne ök keressék (ortopédus meg tegnap azt mondta semmiböl nem tart majd ezeknek kikeresni). Vagy irja rá hogy terhelés nem végezhetö mert 150cm alatt van (mondom ezt is mondta tegnap, és mondta mondjam meg, ezek meg erre visszadobták neki hogy irja rá ö). Mondom hogy értsék már meg, hogy harmadszorra kell akkor visszamenjek már a betegnek is ilyenkor irto kellemetlen mintha én vacakolnék v problémáznék, holott ök beszélnek el egymás mellett. Akkor beszéljem meg a másik orvossal mert nekik az ortopédus ezeket mindig ráirja, ezt igy kell (az orvos amott föorvos azt sem hiszem hogy nem tudja hogyan szokta felirni máskor hogy másutt meg jo volt).
Szoval totál kiakadtam, megint fizethettem uszásért, de tesom megszánt, mondta vegyek nekik bérletet (kicsit furcsállották hogy nem tudom a mobilszámomat:) és hogy miért az Orsi lefoglalt helyére megy a másik kislány ma uszni, igy péntekre már eleve az ö nevét irattam fel, remélve a tanár csak nem nézi majd a névsort) de nekem nem mindegy ha már fizetni kell hogy mennyit.
De a fene tujátok már megint az orvosokat hogy szarakodnak egymásra mutogatnak, közben meg én szivok, amikor rendesen fizetem a tb-t. Na meg a gyerek is szivna mert mi lenne ha nem tudnám vállalni saját ktg-en az uszást:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: