Új privát üzeneted érkezett!

Köszi aranyosak vagytok :lol:

Karmen!
Már nagyon rég nem beszéltünk, ott le is maradtam, hogy Norbinak nagyon ment a hasa, azóta minden oké és Orsival is?

Szilcsi!
Köszike, jól vagyunk, csak ne lenne ez a vesetágulat amit írtam, igaz nem alszunk túl jól és most kb egy hete állandóan követ, bújik, ha nem lát sír most ez ilyen korszak lenne? Eddig volt pápá mostmár senkinek nem hajlandó!
Ti hogy vagytok?

Anikó
Kép
zsivicz
 
 



Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea!
Hát tegnap este kipróbáltuk Szandival :lol: , szerintem sikerült normálisan megkötni, de a kishölgynek nem tetszett. :roll:
Vagy nyűgös volt már hozzá, vagy nem volt neki kényelmes.
Olyat nem tudsz, amin elől ül, mint a kenguruban, csak kifelé nézz? :wink:
Bocsi, hogy ennyit nyaggatlak, és nagyon köszi az eddigieket is. :lol:
Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 

 
 


Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Na jól elvert minket a jég az elöbb a biciklin. Gyerekek üvöltöttek, Orsi azért mert szembe fujt a szél és igy arcába is jutott böven, Norbi is hasonló okokból, szerencsére nem volt óriási jégdarab és volt rajtuk bukósisak, de azért elég nagyot ütött a jég, ugye én is éreztem. Nekem még sisakom sem volt. Itthon annyira vizesen érkeztünk meg, hogy meztelenre kellett mindenkinek vetközni az ajtó elöbb, lehetetlen volt bejutni vizes cuccban ugy ömlött rólunk a viz, még a bugyink a popsi alatt is totál vizes lett:( Amugy mindkettö csupa takony, szal valszeg jövö hétre betegebbek lesznek, Orsi továbbra sem tud majd oviba menni, Norbi meg bölcsit kezdeni :x
Ma du meg Orsiék majorettel menetelnének, hát most valahogy inkább örülnék ha elmaradna mint kisruhában sétálgasson több sarkot lassan sétálva. :(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bea!
Az a baj, hogy kézbe is inkább ugy marad meg, hogy kifelé van, háttal a melkasomnak.Szóval cipelni is igy cipelem. :roll:
Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Üdv.

Bea, szerintem ez csak egy kendőreklám... Mondjuk Petit én max. annyiszor tettem magamnak háttal a kenguruba, ahány ujj van egy kezemen. Ő egyszerűen utálta, gyanítom, kényelmetlen volt neki, pedig a mi hordozónk is olyan, hogy elvileg lehet "fordítva" beletenni a gyereket...
Mondjuk anno én is nézegettem a hordozókendőket, de én el nem tudnám képzelni, hogy aggattam volna magamra. Így meg gyerek hordozóba be, felemel, csat becsatol és mehettünk dolgunkra. :D

Egy közérdekű info: Peti vinnem kell ortopédiára. E hét szerdán kértem időpontot a gyerekkórházba, és egy hónap múlva mehetünk is! Annyit tudok, hogy akkor még akadt néhány szabad időpont júl. 30-ra is.

És még egy: ma szűk 45 perc alatt megjártuk a gyerekklinikán a sebészetet! Nyolc után értünk oda, de még nem volt kilenc, mikor eljöttünk.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csajok holnap délután megyünk az IKEA-ba, kell valakinek valami???? Szivesen hozunk, lökjetek priviket vagy hívjatok!!!!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, irigykedem! Olyan rég szeretnék eljutni az ikeába! Persze nem ártana némi anyagi felkészültség is... 8) Jó vásárlást!

Karmen, tejóég, elkapott titeket a jég? :shock: :( Hú sajnálom. Iszonyú nagy vihar volt, itt is nagy jég volt és rengeteg eső, mi épp csak hazaértünk, már az első cseppek elértek minket, futottam babakocsistul. :roll:

Tali! Lefoglaltam az asztalt, 3-án pénteken este fél 10-re a Classicban. Az emeletre kértem, mint a múltkor. Annyi a változás, hogy ha jó idő lesz, kint fogunk ülni, mert jó idő esetén bent nem üzemelnek, csak a kerthelyiségben, mert kevesen vannak a pincérek. Ha rossz idő lesz, természetesen ugyanott leszünk fent. Az én nevemre van foglalva. 8 főre kértem, ha többen leszünk, nem gond, hoznak még széket. Konyha este 11-ig van.

Kép
szilcsi
 
 


Igazatok van Csajok,majd megbeszélem Lacival, hátha vállalja Mazsit és el tudok menni!
Ildi!Gondoltam hátha olyankor lesz mikor anyu itt alszik,mert akkor el tudok menni,mert anyuval megalszik!
20140113113746
 
 


Bea!
az jó h. nálatok nem az van, nekem azt mondta az orvos h. ha csak folyik az orra, akkor még nem biztos h. allergia, csak ha extra mini a baba, (újszülött)
jah, mikor beszéltünk még azt hittem h. minden oké, de hasmenés volt nálunk utána, amíg tejeset kapott, fél év múlva próbálom majd újra terhelni, ha nem megy, diéta és 1év múlva doki. ha nem kap tejeset akkor minden oké, szegény Patus pedig imádta a gyümölcs joghurtot, azóta is nehezen tudom meggyőzni h. nem ehet.
tápszert még kapunk.
Vendég
 


Zozo! Nekem Norbi folyton ellenörzi a hütöt, hogy nincs-e joghurt. Ha meg reklámban meglátja végigszaladja a házat és felkutat engem és közben mondja hogy kész, kész (kérsz). Ez is benne van az 5 szavas szókincsében. Hogy ne legyen az hogy a hütöben látja és mégsem kaphat igy én sem ehetek azota joghurtot, turokrémet stb. :( Én is sajnálom amikor még a reklámra is lázba jön töle, de ez van.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
jaj, szegény Norbi, deédes lehet. olyan nehéz nekik nemet mondani, de nincs más.
nálunk van itthon, muszáj, mert V. ugye csak azt eszik és sajtot (még mindig...), szerencsére eddig sikerült Patit lebeszélnem, kis étcsokival, vagy valami hasonlóval, elterelem a figyelmét. remélem tényleg túljutunk ezen és nem kell egész életében ez a fránya diéta.
mikor terheltem képes volt 2-3 kupa joghurot megenni, evett volna többet is, de nem kapott, nagyon imádja ő is.
Vendég
 


Exi!
Az lehet, hogy kendőreklám, elég bárgyúak az érvek, de az tény, hogy nem tesz jót a baba csípőjének, ha lefelé lóg a lába, és nem terpeszben van... Márpedig kifelé fordítva képtelenség terpeszteni. Én Rékát a kendőben is kifelé fordítva hordtam, mígnem lecseszett egy ortopéd orvos.
Az is fennállt, mint Zitánál, hogy utáltak befelé (felém) fordulva lenni, de ez most a kicsinél megoldódott, mert most tanultam meg a hátamra kötni, és így valamiért elégedett (ő is utált befelé nézni).

Karmen!
Jaj, kicsi Norbi, de rossz lehet így :( Nálunk is nagy sláger a joghurt, mindig azt kell hoznom kárpótlásul, ha véletlen egyedül merészelek boltba menni... Nem is tudom, meg tudnám-e értetni, ha nem lenne szabad :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Anna! Zituska! Hefe! Nagyon szépek a gyerekek.

Bea! Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy. Azt hiszem tudom hol van ez a fodrászat, az öcsémék a 23 szám alatt laknak :lol: . Nem tudom még mikor lenne időm elmenni, esetleg ha tudnál a csajtól egy telefonszámot kérni azt nagyon megköszönném.

Andi
Kép

Kép
rea78
 
 


Sziasztok!!

Egy kis olvasmány,a párom írta unalmas hajnali óráiban, nem értem hogy jött rá az ihlet :lol: :lol:

Tessék:



Szombati tétlenség

Zalán reggel 5 előtt 7 perccel kinyitotta a csipáját és hangosan sírva anyáját kezdte el követelni. Hogy legalább hasznomat vegyék a háznál, felpattantam és a kis szökevényt a rácsos ágy mellett érve felkaptam, és mint máskor vissza tettem volna az ágyába, had aludjon tovább.
Bogi is felkelt a teletubbies-re, amit kiköveteltek a kicsik - anyjukat azzal zsarolva, hogy különben 1 lépést sem tud tenni nélkülük. A nagylány azonnal reklamált, hogy - a nyüzsgéstől, vagy az unásig újrajátszott mesefilmtől - kezd fájni a feje. Megértően csitítgattam, talán nem is hallotta, ahogy felé szóltam, "ilyen korán kellene kelnem, nekem is fájna a fejem" - és még a végén hozzátettem, - "igyál egy kis búzafülét és más miatt fog fájni a fejed!" Hozzá kell tennem, hogy itt József Attila jutott eszembe, hogy eláztatta szegény Horger Antalt - minden magyartanárom elismert nyelvészprofesszorát - róla sem a nyelvápolásban betöltött szerepe jut "senki" eszébe, hanem az, ahogy elbánt szegény költőnkkel. Nos, remélem, mire a soraim végére érsz neked se búzafű lé - gyógyszereket megalázó, sejtregeneráló hatása jut eszedbe, hanem ... - de nem akarom elkapkodni, legalább addig tartson az olvasás, míg az események zajlottak:-) nem kell félni gyors leforgású a történet.
Marci rendíthetetlenül alszik - nemhiába - az apja vére folyik az ereiben. :D
Bocs a kis kitérőért! Szóval Zaza tiltakozott a "rab ágy" ellen. Féltem, hogy mindenkit felver így megígértem, hogy megmutatom neki az anyját. Lassan ringatva hoztam kifele, és ahogy hallotta, hogy hova indultunk egyből lenyugodott. Kitártuk a háló ajtaját és mondtam: "látod itt van anya, ott alszik" és magával a gyerekkel a kezemben böktem az ágy felé. Anya bájosan visszaintegetett, kicsit meghazudtolva előző állításom, de egy gyerek fantáziája amúgy sem ismer határokat. Miért is ne integetne, attól, hogy alszik? Meg aztán nem az a lényeg, hogy mit csinál, hanem, hogy biztonságos távon belül van. Tehát dolgunk végeztével, vissza a gyerekszobába, gyereket az ágyba és a kis lepedőjével betakartam, hogy érezze a hátán a pihe-puha lágyságot. Szentül meg voltam győződve, hogy ott is marad és visszaalszik. Hiszen volt már rá precedens. Ugyanakkor, bármilyen nyugodtnak is tűnt a gyerek, mint mondtam, Zalán a neve. A név kötelez, így szerintem még álmában is fut, tehát miért is tudna épp reggel 5 előtt pár perccel nyugton maradni? Azért reménykedve bújtam vissza az ágyba. Ahogy az elfagyó talpam is próbáltam behúzni, Enikőhöz dugdosni eszembe jutott, hogy most a tetőtérben bezzeg milyen jó idő lehet! De úgy ahogy ezt a gondolatmenetet sem tudtam befejezni úgy a takarózás is 1 pillanatra félbe maradt - meghalván a 2-3 perccel korábbi, követelődző sírást. Nem az az idegtépő fajta volt, inkább 1 mozdonyfütty szerű, jelezvén, hogy megint kimásztam, és jövök!
Feladtam. Majd idetalál. Ráér még leszokni arról, hogy folyton közénk mászik! :D Amúgy most visszafogottabb volt. Anyuci felől közelített - aki vagy unta, hogy folyton rátapadok, vagy csak féltette gyermekét - egy válldobással berántotta az ágy közepére, ahonnan hátrálni kényszerültem. Egy perc sem telt és jött Viola is hasonló sírással. Ja, … hasonló!!! De csak távolról. Már hallottam párszor sírni, ez összetéveszthetetlenül a "pisilnom kell - de nagyon!", vagy a "bocsi, de bekakiltam - de nagyon!" Sírás volt. Elsőre hezitáltam, hogy melyiket hallom, de azzal a lustasággal, ahogy másodjára az öccséhez se mentem át, úgy vele kapcsolatban sem izgatott, hogy mi történt - ha nem érünk ki, úgyis van rajta éjszakára pelus, meg aztán inkább a bocsánatkérő pityergés kezdett idővel erősödni. Kérdezgettem, hogy "kell-e pisilni?" De látszott, - ahogy kinyitottam a szemeim - már túl van rajta. Magamhoz hívtam, széles az ágy, a két pici lassabban pörög fel, ha lustizhatnak köztünk egy picit - gondoltam. És ahogy az előbb, anyja a fiát, én is át akartam magamon vetni a lányt, hogy középre huppanjon. A hátát érintve megtorpantam. Lehet, nem jó ötlet! Tiszta víz volt a háta. Na, mondom - már hangosan, hogy anya is értesüljön az örömhírről - bepisiltünk. Mintha én is cinkosa lennék. De a pisi sohasem ér a hátáig, azaz a nyakáig. Tehát megizzadt, hiszen nem denevérből van, hogy fejjel lefelé aludt volna! Azért mégsem húztam fel az ágyra, pólót kell cserélni és a jobb kezem is, mert rettenetes szaga volt. De honnan jöhetett a szag? Na, itt esett le, hogy miért is nem tudtam eldönteni a sírásából elsőre, hogy bepisilt vagy bekakilt-e? Bármit is csinált, de azt maradéktalanul tette :D "Szegény anya!" - kiáltottam fel. Az a tokától-bokáig típusú "baleset" volt. Ezt a piszkos munkát úgyse hagyta volna rám, meg nem is igazán füllött hozzá a fogam. A Zalánnal egy egyszerű pelenkacserénél is szokta emlegetni, hogy "éh gyomorra megterhelő volt!" Nem részletezném, a színeket és a foltokat, ki is lettem zavarva a fürdőszobából.
Visszaoldalaztam az ágyamhoz és betakarózva vártam, hogy végezzenek. Mi történhetett - tettem fel magamnak a kérdést. Enikő valami új székletlazítót emlegetett este. Lehet ez végre gyerekbarát és ízlett Viusnak, talán benyakalta az egész üveggel? Majd a végére járok!
Alakul a fürdetés, annyit tehetek a tájékoztatás érdekében, hogy kb. 5-6 perc folyó vízzel és szappannal történő, sika-mika után jutott el a csutakolás arra a szintre, hogy hallottam "tedd szét a lábad!" Nyugtáztam, hogy szegény édesanya, végre túl van a nehezén - pedig dehogy! Nagymosás, ágyneműcsere, ... és a legjobb az egészben, hogy egy ilyen pörgés után már senki sem tud visszaaludni, így reggel hetet írunk és már kész az ebéd is. :-) Isteni tyúkhúsleves, szerencsére korgó gyomrom tud szelektálni, mi a jó neki. Ja, - szerencsére! Mióta együtt vagyunk, magamra rántottam 5 kilót, ha egyszer víz közelébe érünk kiderül ér-e valamit az úszógumi? 5 kiló nem a világ, ha 120-ra jött volna! Elég a sírásból, majd gyakrabban megyek le edzésre! A zabálás témát lezárva csak annyit mondanék, hogy karácsonykor még épp passzolt rám az esküvői öltönyöm. Közben elkészült a pörkölt hozzá esti ubi-sali, ... hmmmm.)
Meglett a fürdetés, és hogy a "köpönyeget be is gomboljuk az eső múltával" - felültettem a gyerkőcöt a budira. Nem ellenkezett, mint máskor. Bóbiskolt, fáradtan nézett, de már semmi se történt. Furcsállottam is volna, ha még maradt volna valami a kicsiben! :D Pelenka megint fel, noha mégsincs este :-) Nagy a gyerek, így a nagy pelusból is kilátszik a bankkártya leolvasó, de ha nem lett volna túlnyomás, mi se jártunk volna úgy, ahogy! Jobb félni, mint megijedni, és gondolom, nem csoda, hogy a történtek után kissé ijedősek lettünk.
Öltöztetés és kész! - de mi ez a ... szag?
Mondom - biztos a bőre átvette - épp csak érintettem a hátát és percekig szappanoztam a kezem, anyuci is rajtafelejtette az úját a dezodoron miközben magára célzott és a body is a kukában végezte, mert abból se szedte ki a legmakacsabb olajfoltot is kiszedő mosópor se, így ezen se csodálkoztam volna. Kicsit fölé hajolva, már kivehetőbb volt, hogy a tájolást megzavaró mindent átható, összetéveszthetetlen "illat" szegény kislány hajából árad. Ezt is csak a hatásfok igazolása miatt - ugyebár. :) A hajmosás mindig küzdelem, de most valahogy erősebb az indíttatás, hogy a tus alá gyűrjük a gyereket.
Na ez is meg volt.

Még jó, hogy dél körül pestre indulunk, és tegnap még azon filóztunk, hogy csak akkor nem borul a menetrend, ha a kicsiket sikerül hajnali 7 körül felkelteni, - mint ahogy általában ők szoktak minket, - hogy a déli alvásból legyen is valami. A héten kezdték el cibálni a lóbőrt, volt hogy 9-ig is aludtak, így csúszott a déli altatás, az esti még inkább, másnap meg még később keltek, ... máig.
Szóval esti sörözgetés közben épp csak nem húztunk sorsot, hogy ki áldozza be magát SZOMBATON, és fárassza az aprónépet. Még tartozom a recepttel, amivel átmostuk Violát - akire semmilyen bivalyerős hashajtó sem hat: 3cl búzafű lé, ami egyébként literes kiszerelésben kapható, és 5ml székletlazító - az ajánlott 15ml helyett. Na ezt ne adjon senki a gyereknek!!!!! :lol: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Haragosi! Mivel én sem tudom még Norbinak elmagyarázni hogy amiket szeret joghurt, torta stb. miért nem kaphat, ehet igy egyszerübb ha itthon olyat nem eszünk:( Boltban meg elkerüljük a tejes pultot stb. :(

Enikö! Bocsi, de nagyon jót nevettem. Nekem sosem volt erösségem az irodalom, de K. nagyon jol tud irni, tényleg! Péntekre viszem majd a lemezeket

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


LEVENTÉNEK NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!
20140113113746
 
 


nem tud valaki véletlen kölcsön adni nekem bioptron lámpát? 2-3 hétre kellene és nagyon fontos lenne

bordaniella@tvnetwork.hu
Vendég
 


Bea! Levinek én is Nagyon Boldog Névnapot Kívánok!

Andi
Kép

Kép
rea78
 
 


Én is boldog névnapot kívánok Levinek.

Már most elég meleg van, csak nem jön a nyár? :D Nem mintha annyira nagyon vágynék az 50 fokra, de még mindig jobb, mint a takony eső......
Ha szép marad az idő, lehet kinézünk strandra délután. Volt már valaki idén a Szikin???

Karmen: Köszi szépen :)

Csajok akkor péntek este 9 körül talizunk?

Tegnap Zaza levette a rövidnacit és a pelenkáját, lába közé kapta a bilit (állva!!!) és belepisilt :) És nem is ment mellé, ügyes volt :P Közben kommentálta az eseményeket! Anyaaaa, pisiiiiii, nézd, bilibe, pisiiiiii, nézd, anyaaaaaa :D Hát azt hittem megzabálom!!!

Menek főzni....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket Levi nevében :)

Enikő: Nagyon ügyes Zaza, én is jót kuncogtam Karesz írásán :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!

Szerencsésen hazaértünk a táborból, most már kezdődhet a vakáció! :lol:

Anna!
Te jó ég!Milyen nagylány már Nóri!Nagyon szép!!!!
Képzeld szeptembertől megyek fősulira angolt tanulni! :shock:

Enikő!
Zaza nagyon ügyes!!!

Karmen!
Jó kérdés melyik ovi!Most azt szeretném, ha még maradna egy kicsit bölcsiben!De ez hosszú, mjad egyszer elmesélem.

Tali:
Mint már írtam, aznap este utazunk, így megint lemaradok! :cry:
Remélem legközelebb összejön!

Viszont ami tök jó volt a táborban, hogy Gabó kidobta a pipát(cumit) a kukába és azóta nem kell neki! :lol:

Szép napot!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Halihó!

Enikő, hát ez marha jó, bocsi, gondolom, nektek nem volt ennyire vidám a dolog. :lol: K tényleg jól ír. :wink: Zaza nagyon kis ügyes, gondolom, Vius után tök jó látni, hogy ilyen ügyesen fejlődik a legkisebbed. :lol:
Tali: igen, pénteken tali, én fél 10 előtt nem tudok odaérni szerintem, az asztalt is fél 10-re foglaltattam, múltkor is fél 10-kor én voltam az első.

Bea, Levinek boldog névnapot kívánunk! :D

Megjártuk a lagzit, hát csúcsszuper volt. :lol: Reggel 4-kor mentünk haza sógoromékhoz. :D De akkor is csak azért, mert akik még ott voltak, már nagyon részegek voltak és mi kilógtunk a sorból, hja és párom barátai már mind "asszony" nélkül voltak és mindenki engem táncoltatott (volna), úgyhogy szökés lett a vége. :D Lalit kicsit megviselte most a távollétem, éjszaka sokáig sírt, 3 órát fent volt és keresett engem, pedig a múltkor semmi gond nem volt vele éjjel sem. :(

Kép
szilcsi
 
 


Az Ikeába vettük szombaton ezt a kis asztalt székekkel, hát a kölkek imádják :) Ezen rajzolnak, esznek, innen nézik a tévét is :lol:
Kép



És ilyen tátott szájjal bámulják a Teletubbiet :D
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Emlékeztek még rám! :oops: :roll: Bejelntkeztem hozzátok,aztán jól nem írtam,ezer bocsánat,de betegek voltunk stb....

Szilcsi,én azt hiszem ismerlek Téged,legalábbis a férjedet igen. Ő szervezte a gólyatáborunkat 2002ben,és szerintem Te is ott voltál! :wink:

Rakok fel Nektek szülinapi képeket!

Kép
Kép
Kép
Kép


Lenne egy kérdésem is. Vinnem kell Grétit szemészetre,ugye az 1 éves vizsgálatra. Koczka doktornőhöz tartozunk. Valaki volt már Nála? Ha a klinikára viszem,akkor tágítják a pupilláját vagy nekem kell itthon 1 hétig? Vagy vigyem inkább magánba? Nem bánom,ha tágítják,csak ne 1 hétig,ha ott tágítják az gondolom nem olyan vészes!

Lakik valaki Újszegeden?

Sziasztok

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka, igen mi csináljuk a gólyatáborokat a mai napig, illetve én már kiszálltam, 2006-ban voltam utoljára. :D De jók is voltak! :D
Szemészet: nekünk nem volt pupillatágítás, úgy gondolom, dokija válogatja. Mi a Koczka drnőnél voltunk, kb 3 perc volt az egész, közölte, hogy rossz Lali szeme és fél év múlva ha nem javul, kap szemcsit. Jövő hónapban viszem vissza a kicsit, de ha szemit akar neki adni, előbb elviszem másik dokihoz is, kitágíttatni egy rendes vizsgálatra.
Édes a lánykád, és guszta a tortája. :lol:

Kép
szilcsi
 
 


Ilcsi: Hát pont így is beszél, ahogy ír! :D teljesen el vagyok varázsolva Tőle :) Olyan ízesen, választékosan mondja a mondandóját, mindig újra és újra beleszeretek olyankor :D gyakice minden nap, úgykábé 20x érzem ezt :lol: :lol: :lol:

Naná, hogy büszke vagyok Zazira és hallanod kéne beszélni, hát az kész :lol: És mondja a verseket, gomba, gomba, gomba, nincsen semmi gondja, és hozzá mutogat ezerrel :D :lol: , meg énekel cifra palota, bújj, bújj zöld ág...ááááááááá megőrülök érte, tiszta szerelem :lol: :lol:
Viusra meg másért vagyok büszke, a saját képességeihez mérten ő is nagyon ügyike ám (csak ne sírna annyit, akkor nem lenne vele semmi baj :cry: :shock: )
Bogira meg Marcira meg megint másért :D Ahány annyi féle, és mind más, ééééés annyira imádom őket :D

Lagziról képek??????


Csibe: Hova mentek nyaralni? Örülök, hogy mostmár jöhet a lazítás :) Gábornak gratula a pipanélküli élethez, ügyes volt nagyon :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nem vittem gépet, a közös fotózásról meg lemaradtunk, mert elmentünk sógorékhoz zuhizni-átöltözni. :oops: Egyébként nekem fura szokás, hogy át kellett öltözni a vacsorához. :shock: Még az egészen pici babákat-kisgyerekeket is átöltöztették.
Hát gondolom, mennyire büszke vagy rájuk, minden gyerek egy kis csoda a maga nemében és képességeivel. :D Vius a betegsége miatt ilyen sírós? Nem csak unatkozik otthon, azért sírdogál?
K-szal meg megfogtad az isten lábát, de ezt már mondtam. Meg is érdemelted már! :wink:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Igen,nagyon szuper tábor volt, nagyon sok fősulis társamat már onnan ismerem és jó volt úgy menni a fősulira,hogy vannak ismerősök! :D
Köszi a szemészetre a választ. Lehet,hogy a kontrollon kitágítja a pupilláját,nem? Csak alaposabb úgy biztos!

Cenikő!
Téged pedig a hőmérős topikból ismerlek! :wink: Nagyon szépek a gyerekek! :D

Petiknek Boldog Névnapot!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból. Képeket még kicsinyítenem kell...

Babakocsi/hordozókendő: na, szerintem se nagyon segítenek az emberek, én már többször jártam úgy üzletbe befelé küszködve, hogy többen végignézték bentről a tortúránkat, és meg se mozdultak, hogy esetleg segítsenek. :evil: Ilyen ez a világ, tisztelet a kivételnek! A hordozókendő nagyon jó dolog, engem nagyon bánt, hogy nem jöttem erre rá 4 éve ilyenkor. :(

toncsi: igen,mondta apukám is, hogy Dórit mindenhol ismerik. :lol: Új külsőm, az nincs, évente 3x elmegyek a fodrászhoz, hogy pár centit levágjon a végéből, ennyi. :lol:

szilcsi: erről a tőserdői helyről írhatnál többet! Gazok: na, tudod mikor gondoznám, illetve csak úgy mint a többi növényünket: aki nem bírja, kiszárad/kirohad, fene bánja. Nem tudnak áttelepülni férjed munkahelyére pl? Köszi a bátor és kitartó taliszervezést! :wink:

haragosi: utánfutóba hány éves korig férnek bele?

hefe: Dorónak gratula! Tényleg nagy megkönnyebbülés, én is tudom…

Együttalvás: Hááát, én pedig tudok olyan gyereket, aki 6-7 éves korában is átment éjjel a szülőkhöz, mert azt szokta meg (most 10, most már nem megy). Én se mertem odavenni őket, pont ezért, inkább én mentem hozzájuk. :oops:

Enikő: miért sírdogál Vius napközben? :roll: Az asztal szuper, én is akarok! Mennyi volt?

Zituska, Enikő, mindenkimás: gyerekek tündériek! :wink:

Nem tudjátok, hol lehet gyerek frotír fürdőköpenyt kapni?

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Norus!
Fürdőköpeny!
Szerintem Tesco, Cora meg a Tsz-vesz, vatera.

Enikő!
Nagyon jó az asztal.
Mennyi volt? :?:

Aki ünnepel, sok boldogságot.

Taliról annyit, hogy pénteken megyek a szabadtérire. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita, Norus: Nem volt drága, 3000 ft volt az asztal és 1290 a szék/db! Akciós volt, kifutó termék, lent a pénztárnál a piactéren volt kirakva! Nem tudtuk otthagyni, de Karesz vette a kicsiknek :D Nem engedte, hogy kifizessem. Olyan édes :)

Zita: Mit néztek a Szabadtérin????? :)

Norus: Fürdőköpenyt én is vadászok Bogira valót, ami nem ilyen car plüssös, hanem frottír.... Szólj ha találsz valahol :D

Kisfóka: Nagyon édes Gréti :) Én is emlékszem ám Rád a hőmérősből :) Mesélj miket tud már a csajod?? :D


Hát igazából azért sírdogál a Vius, mert nem tud beszélni és egyéb módon nem kommunikál, meg mintha fájna neki valami..... Komolyan olyan érzésem van, hogy állandóan fájdalmai vannak...
:cry: :cry: :cry: És olyan gyorsan elfárad, és ha elfárad akkor is nyekereg, olyankor eljátsza a Hattyú halálát 3 felvonásba, áááááááááááááááááááááááááááá

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Levinek, Petikének boldog névnapot!

Nóri! Olyan vagy mint tesom :lol: Én meg imádom a virágokat, növényeket:) Én Norbinak néztem volna már többször köntöst, árverésen ami van annak meg a postája lett volna drága:(

Enikö! Szupi ez az Ikeás cucc!! Zaza meg csucs szuper!!

Zita! én is remélem kapunk még jegyet péntekre, ma beszéltük hogy mult héten még lehetett venni igy a héten mi is probálunk még vásárolni. Talit sajnos akkor én is lemondom :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Norus!
Iskoláskorig jó az utánfutó... talán 25 kg/gyerek-ig, de holnap megnézem.
Vendég
 


Karmen!
Nézzd meg a neten, hogy van e még jegy. Én is megnéztem anno, hogy hol van, aztán a Corába megvettem. :wink:

Enikő!
Cigányszerelem, operett.
Stohl, Bodrogi, Gesztesi, Kovács Patricia.
Remélem nem fog esni. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! Köszi, én is remélem kapunk jegyet.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Van 30 db tesco tefal pöttyöm!
Illetve keresnék esernyő kocsira szerelhető ernyőt baráti áron!
Ja és esővédőt is ha tud valaki olcsón akkor szóljon!
A köntöst meg próbájátok meg a Tescoval szemben kinaiban! Vagy tesco,cora

Kép
mné zsuzsi
 
 


Tegnap azt hallottam a játszótéren egy anyukától, hogy ha visszamegyek dolgozni, attól függetlenül Lali 3 éves koráig jár a GYES. Ez igaz? :shock: :roll:

Szabadtéri miatt irigykedem, én terhesen voltam utoljára, a Macskákat néztük meg.

A bicajos utánfutó nekem is nagyon tetszik, nekem biztonságosabbank tűnik, mint a sima gyerekülés, de apánk soha nem egyezne bele, hogy abban utazzon Lali. :roll:

Nóra, tőserdő infók:
http://kefag.hu/index.php?oldal_menu_id=55&action=1
Egyébként mi érdekelne pontosan? Szívesen válaszolok, ha megírod, pontosan mire vagy kíváncsi. Privi megy.

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Eddig még így volt.de a válság miatt 3 helyett csak két évre akarják csökkenteni a gyerekekkel otthon töltött időt.Kérdés,hogy mikortól lép ez életbe...?
Szandi?:)

Norus!Enikő!
A Centrumban is voltak gyerek köntösök nemrég.

Csibe!
Fősuli?Miért kell?És mikor végzed el... :roll:

Hurrá pihenés!

Kisfóka!
Ahol mi voltunk ott csak negyed órás pupillatágítás volt helyben.1-1 csepp.
Sztem a Kocka drnő a Gyermekkórházban rendel mostantól.Úgy emlékszem ő nem szokott tágítani ilyen kicsiknél.

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit, én tuti tök béna vagyok, de nem tudom lemérni. :oops: Vagy 11 vagy 12 cm a belső talphossz. Nem tudunk összehozni egy próbát nálunk vagy a játszón vagy bárhol valamikor? :oops:
Gyes: állítólag visszamenőleg nem vehetik el, szóval én még megkapnám. Csak azok nem, akik 2010. nemtudommikor szülnek, tegnap benne volt a híradóban a pontos határidő, elfelejtettem. :oops:

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi! Ahogy irod. Szó sem volt azokról akinek most járna hogy megvonnák, hiszen Te igy vállaltad be a gyereket hogy tudtad mennyi ideig kapsz utána járandóságot (egyfajta segitséget). Amugy meg igen, jár akkor is ha dolgozol. De csak a GYES, mert GYED mellett nem lehet dolgozni akkor GYES-t kell helyette kapnia annak, aki amugy GYED-re lett volna jogosult.

Engem az foglalkoztat nagyon hogy ugye kezdem a melot most már (holnap elsö nap a böliben :lol: ) és mi van ha beteg a gyerek?Mert tudtommal GYES és tp nem jár egyszerre. Akkor meg milyen alapon hiányzok a melobol? Szabikat kellene kivennem azokra a napokra v olyankor mindig jelzés MÁK-nak most GYES lemond és tp van helyette, majd megint vissza GYES-re ha gyogyult a gyerek. De ugyanez igaz mi van ha én vagyok beteg, nem a gyerek. Tudja ezt valaki??

ugy tünik sikerült venni Szabadtéri jegyet, legalábbis az iroda igérte elteszi holnapig, rossz hir ilyen áron már csak 3-ra volt, igy tali nekem most kilöve :o

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Ez jó kérdés!Én is kíváncsi vagyok a válaszra.. :wink:

Azt nem hinném,hogy mindig vissza kell mondani a gyest..Lehet,hogy ilyen esetben megy minden ahogy szokott,és a Gyes ettől függetlenül jár...????Vagy ennyit variálnak minden alkalommal???

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy kutyafuttában most csak Karmennek reagálok.
Nem kell lemondanod a Gyes-ről ha táppénzre mész. Nekem anno azért kellett lemondanom a Gyes-ről, mert terhesség miatt voltam táppénzen, nem azért, mert dolgozom és beteg lett a gyerekem. Tudom, kicsit bonyolult, de tuti így van!
Sok sikert a holnapi első naphoz, remélem szeretni fogja a bölcsit Norbi!

Bea :) Exi :) Levinek és Petinek utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!

Puszi mindenkinek és jó talit péntekre! Én még nem merem bevállalni, bár Fló egy angyal és valószínűleg semmi baj nem lenne, de még akkor sem merek lelépni, mert mi van, ha mégis... eltelne egy kis idő, amíg haza érnék, azt meg nem szeretném, ha addig sírna...

KépKép

KépKép
timika
 
 


sziasztok

én is csak hébe-hóba írogatok, Kármennek és Szilcsinek segítenék....

Szóval a gyes jár meló mellett a gyerek három éves koráig. Ha beteg a gyerek akkor csak az a szülő mehet el vele táppénzre, aki a gyes-t megigényelte. Ez nagyon fontos, mi mivel nagyon sokszor volt beteg Stella szerettük volna ha felváltva - egyszer én egyszer apa - lett volna táppénzen a gyerekkel de nem lehetett, csak én mehettem el vele táppénzre. A gyest attól függetlenül kaptam. Ha én vagyok beteg, akkor is jár a gyes. Csak akkor nem jár már a gyes, ha várandósság miatt vagy táppénzen, ahogy Timika is írta. Én még húzom az időt, igaz már a negyedik hónap végét járom, de amíg bírom dolgozok, mert az a 20 párezer is pénz.

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Du. értem haza, két napot megint odavoltunk céges mérlegképes könyvelői továbbképzésen...fárasztó volt.

Enikő, hát zabálnivaló lehetett tényleg Zaza, ahogy pisilt. Tényleg nagyon ügyes!

Csibe, gratula a cumimentességhez. Mi most a cumisüveget vitettük el a manókkal, így most már semmi "kisfiús" dolgunk nincs. Se cumi, se pelus, se cumisüveg.

Szilcsi, hát Lali biztos tudta, hogy a legutóbb közel voltál, most meg kissé távolabb. De ne aggódj, majd ezen is túlesik, ha a nagyszülők tudják vállalni, akkor add át nekik néha! Nálunk ez volt Petivel - igaz, mi később adtuk oda először anyósomnak egyéb okokból -, hogy az első alkalommal sírt egy kicsit, de aztán rájött, hogy ott is szuper, és azóta egyfeszt csak menne a Piroska mamához. :)
Vacsihoz átöltözni??? És ez szokás? Érdekes tényleg...mondjuk kényelmi szempontokat sejtenék a dolog háta mögött, de gyanítom, nem "játszósba" öltözött át a násznép. Vagy igen?
GYES: igen, jár. Nekem is járt máj. 24-ig, pedig 2007.nov.28. óta dolgozom. ;)

Kisfóka, Grétinek enyhén megkésve boldog első szülinapot.
Mi Lajos Judit dr-nál voltunk, Petinek ő egyévesen nem tágított pupillát, csak kétévesen (mi évente járunk), de akkor is a váróban kellett várjunk.
A köszöntést köszi a kis-nagyfiam nevében!

Bea, Levit Isten éltesse névnapján - utólag is!

Nekünk van vagy két db frottír fürdőköpenyünk...de csak ritkán használjuk... :(

Kármen, neked is köszi a köszöntést!
GYES és gyermekápolási táppénz simán jár együtt. Legalábbis én kaptam. Viszont csak az a szülő mehet el GYÁP-ra, aki a GYES-t kapja. Sima táppénzt viszont passzolom, reméljük, hogy max. 15 napot leszel beteg csak, addig meg betegszabi jár, nem táppénz. :D

Szilde, a rövidebb GYES csak a 2010 máj. 31. után születő gyerekekre (szüleikre) érvényes, ahogyan az is, hogy akkortól már az anyasági támogatás is bele fog számítani az adóalapba. (A családi pótlék már felesben idén szeptembertől hozzáadódik sajna)

Timika, köszi a jókívánságot!

Na, hív Peti.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Köszi mindenkinek a tp válaszokat, hát én évek óta nem voltam beteg, (kopp-kopp) de Norbi 1 hét után mindig ujra taknyos, annyit persze nem tehetem meg én sem itthon maradjak vele, még nem tudom mi lesz olyankor. Az sem jo ugye ha lappang estig benne a takony és csak akkor üritjük. TUdja fujni, de nem ha sürü, letapadt. A tp-hez a gyerekorvosnak kell ezentul majd megemliteni hogy már dolgozok és a gyereket igazolja le?

Nekünk Koczka dr-nö sosem tágitott

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen, szerintem annyi elég, hogy mondod a dokinak, hogy írjon ki Norbival. Max. megkérdezi, hogy hol dolgozol...de ez nem kell a GYÁP-os papír kiállításához. ;)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Karmen,
jól írták a lányok, ha terhesség miatt vagy táppénzen, akkor nem jár a gyes, nekünk akkor apa volt, Gellért születéséig

bringát használjátok?


Bioptron lámpája senkinek nincsen kölcsönben? nagyon fontos lenne és nem szeretnék venni, de ha senkinek sincs, kénytlen leszek :?
Vendég
 


Köszi a tp infokat.

Dancsi! Nekünk van, de azért nem irtam mert mi is használjuk, Orsi és Norbi is folyt. taknyos de hol ekcéma, hol térdsérülés, stb szoval nálunk mindig használatban van. Legalábbis joideje. Most is taknyosak de a lámpa mellett közösségbe tudnak menni szerencsére. De amikor kihagyok 1-2 napot mindig romlott a helyzet, igy inkább használjuk, nagyon szépen türi még Norbi, megszokta.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: