Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon-nagyon aranyosak vagytok!
Köszönjük szépen!!!
Átadtam! :wink:

Nagyon nagy ünneplés nem volt ,mert szegénykém úgy betaknyosodott, alig ismerni fel ,olyan "férfiasan" tukma hangja van...
:?
Úgyhogy most mi is orrszívóval kelünk-fekszünk...
Fogalmam sincs hol kaphatott el vmit,de érzem én is ,hogy nekem is el van dugulva az orrom!
Lehet,hogy ez a kiszámíthatatlan idő?
Ha felöltöztetem,akkor a napon meg sül,ha meg lazán,akkor az árnyékban megfagy... :?
zsamin
 
 


Zsuzsi, jobbulást Nektek! Mi csütörtök óta szenvedünk vele, de még mindig taknyosak vagyunk mindketten. Marcinak folyik az orra, nekem az egész fejem be van dugulva, de egyenlőre nem ürül... Ráadásul szerdán oltásra mennénk, de nem tudom, hogy így beadják-e neki egyáltalán...

Én is gondolkoztam, hogy vajon mitől lehet, hogy tuti az időjárás. De aztán szombaton este moziban voltunk Sanyival, és mivel a fél nézőtér orrot fújt szinte egyhuzamban, tuti, hogy valami enyhe járványszerű valamit fogtunk ki

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Jól kinézünk, akkor mindenki taknyos! Kitti már jobban van csak még nem mindig szelel az orra, és még szívóval sem jön le.

Zsuzsi! Megyünk ám majd szülinapozni, csak gyógyuljon meg Kitti, aztán összehozzuk!

Brigi! Ti is gyógyuljatok!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 

 
 

Sziasztok csajok!


Húúúúú, de eltűnt mindenki..... :roll:
Élvezitek az év utolsó napsütéses napjait ti is? :wink:

Meggyógyultunk, bár még mindig adom neki az immunerősítő lekvárt, akik használták eddig ,csak jókat mondtak róla...
Meglátjuk! Tavaly adtam neki az oscillot,bár bevallom egyszer -egyszer kimaradt! :oops:

Kata,igaz,hogy mondtam vasárnap,hogy a héten talizhatunk,de annyira összejött minden ,főleg délutánonként,hogy talán pénteken összefuthatunk, ha jó nektek is ! Valamikor alvás után!
Anna hogy viseli a bölcsit? Még mindig anyás? Ott alszik már?

Brigi: ti is meg gyógyultatok már? Mincsi hogy van? Kirúgja a "ház" oldalát? :lol:
zsamin
 
 


Sziasztok!

Megint én.... :lol:

Azt szeretném kérdezni ,elsősorban azoktól ,akik már nem pelusosak,hogy ti mibe alszotok?
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de most itt szenvedek mit adjak Aminára éjszaka! Sima pizsiben állandóan kint van a dereka (mert persze a takaró addig van rajta,amig betakarom...), ha trikót adok alá,melege van,az egybe pizsirugikat meg mire kikapcsolom ha menni kell,addigra becsurog... :? :oops:
Tippek? Amik esetleg beváltak,vagy bármi?
Köszi előre is mindenkinek!

Amúgy holnap jöttök káposzta napozni a tel.pályára? :wink: :lol:
Mi megyünk délelött ,tali kint?
zsamin
 
 


Pocaklakó-daloló Zuglóban, az Állatkert Játszóházban!

Várandós illetve friss szülők részére, mondóka-és daltanulással összekötve, kis módszertani ismeretnyújtás a zenével-dallal nevelés fortélyairól. Bővebben tájékozódhattok a weboldalamról.

Budapest XIV. ker. Állatkerti körút 6-12, bejárat a Fővárosi Nagycirkusz mellől.
Időpontok:

1. 2009. november 5 csütörtök 17.45-20.00-ig Téma: altató- és ébresztgető dalok és mondókák, simogató-csiklandozó, ölbéli játékok

2. 2009. november 12 csütörtök 17.45-20.00-ig Téma: höcögtető-lovagoltató játékok, valamint mozgásos játékok, valamint a nagy- és finommozgás fejlődését elősegítő dalok és mondókák.

Részvételi díj a szokásos: 5000.-/házaspár (vagy csak a kismama...) Ebben benne foglaltatik egy cd-rom is, amin megtalálhatő lesz az elméleti anyag, és a tanfolyamon megtanulható 40 dal és mondóka.

Jelentkezés: zenebolcsi kukac gmail.com

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, időm semmi:(

Zsamin!
Aminának utólag is kívánok boldog szülinapot!!!:)
Alvás:nálunk is felmerült a probléma, bár éjszakára mélg van pelus, de van hogy szól, és akkor menni kell, nem pisil bele a pelusba.
Én azt találtam ki, hogy vettem egy nagy takarót(IKEA)toll paplant, 2-es melegségi fokút.Félbe hajtottam, úgy , hogy a fele a matrac alatt van, a másikat oldalról ráhajtom, így egyrészt nem esik le;)
, a másik felét pedig begyűröm az ágy és a fal közé.De ez sem tuti, mert mocorog, így most készülök felvarrni a takaró huzatjára, közére, és a lepedő szélére egy patentot.Így nem fogja tudni egyben lerúgni magáról, középen oda lesz fogatva, de ha felkel inni, akkor is van helye mozogni :D
Én ezt találtam ki, remélem beválik.Egyébként van egy nagyon jó konstrukció, csak elég drága:
http://www.gro.co.uk/firstduvet.aspx
pankaa
 
 


Sziasztok!

Elkezdtük a bölcsit..... :?
Háááát...........
Hol is kezdjem?
Első nap már ott akart aludni Amina,de ma már ment a sírás! Elmúlt az újdonság varázsa... :cry: Szegény csak teng-leng az udvaron,látszik,hogy unatkozik,nem tudja most mi van!
Pedig mondom neki,hogy milyen jó hely a bölcsi ....a gyerekekkel is elvan egész jól (sajnálatos módon meg kellett állapítanom,hogy Amina a "legagresszívabb " gyerek a csoportban :oops: )
De hát ma már eltört a mécses!

Kata,nálatok mi a helyzet? Anna már ügyes nagylány? Beszokott?
Te már vissza mentél dolgozni?

Pankaa,néztem én is ezt a fajta megoldást,tesóm is akart vmi ilyesmit küldeni nekünk,de nekem az a parám evvel,mivel ő úgy alszik,mint egy sajtkukac, félek,hogy bebújik álmában alá,és nehogy baj legyen! (tudod,az első gyerekes túl aggódós anyapara... :lol: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsamin 2009.10.31 22:24-kor.
zsamin
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
látom nálatok sem egyszerű a beszoktatás!!
Anna beteg lett, már vagy 10 napja taknyos volt, amikor kedden belázasodott. Szerdán is elég ramatyul volt, de lekopogom, tegnap már nem volt láza, remélem, hogy ez így megy tovább!! :-)
Én dolgozom már 3 hete, nem könnyű 2 gyerek mellett, mégha anyu be is segít sokszor.

A bölcsinél mire gondoltál, amikor azt írtad, hogy szörnyű állapotok vannak?

Többiek?
Orsi, milyen a 2 baba együtt?

Brigi,
hogy van a pocaklakód?

Pankaa,
mikor költöztök?

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok csajok!

Beköszöntött az ősz, vagy lassan a tél??? :cry:

Nálunk eddig egész jó volt a helyzet, Kitti túl tette magát a hugán, és egész jól ekl vagyunk mostanában, nem egyszerű, mert mindent percre pontosan együtt csinálnak, vagy fordítva, és akkor kiszúrnak egymással. Folyamatosan játszótérre jártunk, már ehgész belejöttem, ha már nem bírja a kicsi a kocsit, akkor magamra kötöm, hogy tudjak Kitti után menni, de azért még nem vagyok mindig bátor, kell néha a segítség. De most ebben az időben nem tudom mi lesz, ma egész nap tv-t nézett, agyon unta magát a kisasszony, de egyszerűen nem tudom már lektni, meg nem is megy így a kettő egyszerre.

Beirattam, ill. holnap fogom egy családi napközibe, 2 délelőtt egy héten, legalább addig se a tv-t bámulja, múlt héten voltunk beszoktatáson. Az első nap csak ismerkedés, a második nap másfél órára ott hagytam, kutya baja nem volt, a 3 nap 10 percre hagytam ott, és üvöltött. Azóta csak én létezek, még a papával sem marad egyedük kinn az udvaron, az apja se jó az esti alvásnál. Brutál. Mint amikor megszületett a huga. Pedig muszáj lesz megszoknia, mert ha így haladunk, egymás agyára fogunk menni a télen. KIváncsi leszek, holnap megyünk, majd beszámolok.

Most viszont jön a Szökés, úgyhogy húzok! :P

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!


Nagyon magam alatt vagyok!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Péntek óta nem volt bölcsiben Amina, (összeszedett valami takonykórt és inkább nem vittem) ,ma mentünk megint ,csak 1 órát volt(unk) ott,de azt végig üvöltötte!
Kiküldtek a csoportból,hogy ugye ő már ügyes ,nagylány,és milyen szépen elvolt már csütörtökön is egész délelött nélkülem!
Na erre ott kezdődött,hogy mikor mentem ki,már "anya-anya..." és patakokban folyt a könnye!
Kint a folyosón hallottam,hogy úgy üvölt,mint ,amikor a kórházba tették be neki a kezébe a branült....szörnyű volt!


Bocsi mindenkitől,hogy ma ilyen nega vagyok,legközelebb megpróbálok jó hireket -is- hozni!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsamin 2009.10.31 22:26-kor.
zsamin
 
 


Melyik bölcsibe és csoportba jártok? mi 26án megyünk majd és elég szomorú amiket írsz :( :(

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Hú, Zsuzsi, nálunk azért nem ilyen a helyzet.
Az tény, hogy a tízórai egy pohár ivólé, de az már Marci idejében sem volt másképpen, a vizen a múltkor én is kiakadtam, de mondjuk Annát többször itatják, maguktól, pl. ha felébred alvásból és kér.

Nálunk játék is van bőven, az udvaron is, motorok, traktorok és egyéb lábbal hajtható játékok, labdák, kisautók ott is, homokozó játékok, rengeteg, kis csúzdák, kis mászókák, kis házak. Bent babák, kocsik, építőkockák, babakonyha, kis babakocsi stb.

Orsi,
hogy van Kitti? Milyen volt ma?

Anna minden reggel sír, de csak kb. 2 percig, amúgy jól érzi magát bent. Ma például visszament délután, hogy megmutassa hogyan tud fésülködni :-)

Kép

Kép
bokata
 
 


Ma egész jól ment, igaz ott voltam végig, de kinn ültem. Azért kijött az elején ellenőrizni, hogy ott vagyok-e, de visszakísértem a szobába, és akkor játszott tovább. Aztán amikor kezdett fáradni, akkor jött egy kis hiszti, de túléltük. Az a legfőbb baj, hogy a sírós kisfiú anyukája is ott van végig, hozzá fél percenként ment, sőt benn volt mellette, ezért ugye a többiek is keresik az anyukájukat, ill. most csak Kitti engem. Hát majd meglátjuk, ez a hideg nem jókor jött, mert így még nagyon kedvem sincs jönni-menni a kicsivel, pedig az lenne jó, ha el tudnék jönni, aztán vissza.
Majd kialakul, most megpróbálok 1 hónapot, és akkor már csak kiderül, hogy bírja-e . Csak az eső ne essen, úgy egy csöppet nehéz.

Remélem mi elkerüljük majd az állami bölcsiket, épp elég ezeket csak olvasni, meg hallani. Remélem azért az ovik nem így működnek. :oops:

[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/
attachments/1255465250.4233.jpg[/img]

Kép

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Úgy látszik nekünk nem fog menni a beszoktatás. Katasztrófa helyzet van, csüt-n már be sem akart menni, visított már a kapuban, bent meg ha látotávolságn kívültre kerültem akkor már üvöltve toporzéklt. Itthon még a mamáékkal sem marad meg, elég felmennem az emeletre, és már üölt, hgy anya, és jön utánam. Csak velem hajlandó elaludni, az apja sem jó, és fogja a lábam, és bújik a fenekembe, nagyon durva. Ha a Blanka a kezembe van, közli, hogy rakjam le, de ha a székében van, ölelgeti, meg puszilgatja, és kéri az ölébe. Na most akkor? Féltékeny az biztos, de most mit csináljak? Ott tuti, hogy a másik kisfiútól látta ezt, csak még rátesz egy lapáttal. Jövő héten megpróbáljuk szétszedni őket, majd máskor viszem, meglátjuk. KIcsit el vagyk keseredve, mert olyan jó lett vlna, legalább ez a 2 de., de így..... :cry:

Jó hétvégét mindenkinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsi!
Sajnos van akit nem lehet ilyen könnyen beszoktatni, és ha ennyire ellenkezik, akkor szerintem sem éri meg!De talán csak a módszerrel van a gond, és Kittivel.De az is lehet, hogy ő még nem kész a leválásra, még nagyon anyás.Jártatok előtte játszóházba?Vagy volt otthagyva vhol?Nagyiknál?Mert nálunk könnyen ment a beszoktatás, de ebben partner volt Emili is.Meg szerintem sokat használt, hogy előtte sokat voltunk játszóházban, ott is volt hagyva amig bevásároltunk, meg anyáéknál amig én pl. fodrásznál voltam, és ezt már másfél évesen elkezdtük.De akkor sem volt gond, elsőre ott maradt a játszóházban, vissza sem nézett:)
Szóval sok múlik a gyereken is, meg a gondozónőkön is!Szerintem nem kellett volna hagyni olyan sokáig sírni, inkább elnyújtva a beszoktatást.De ha csak 2 délelőttre vitted volna, akkor nem próbáljátok meg vmi játszóházba, magán bölcsibe?Ezekbe is vállalnak ennyi időre gyerek felügyeletet.
pankaa
 
 


Szia Pankaa!

Nagyiéknál már azóta el volt, amióta nem anyatejes, simán ment minden, kb. 1 éves kora óta órákra "eltűntem", soha semmi gond nem volt. Most játszóra jártunk sokat, ahol nem sokat foglalkozott velem, persze ez megint más.
Nem sokat sírt egyébként azon a kritikus napon, kb. 10 percre léptem ki, és már ott is voltam, előző nap meg másfél órát, és ktya baja nem volt, na persze az még csak az újdonság varázsa volt.

Most pénteken itt voltak a nagyiék, akiket imád, na most nem tudtam az emeletre felmenni, mert már visított, hogy annnnya! Na ez azért már durva! És lejöttem átölelte a lábamat és sírt. Innentől kezdve már tényleg nem tudom m it csináljak.

A magán bölcsi ua. lenne, itt egyébként jól érzi magát, mert nagyon jól eljátszik a többiekkel, csak lásson. Ez más helyen is így lenne. És ha már egy fél percre nem lát, már kitör a botrány.

Na jó, abba hagyom , majd lesz vmi, csak így most elég nehéz.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Úgy látom akkor ez a beszoktatósdi,elengedősdi máshol sem zökkenő mentes.... :cry:
Mi nem tudom mikor fogunk teljesen 100%osan beszokni,mert múlthéten 1 órát voltunk bent,aztán össze szedtem egy kis f...ós-hányos bacit,olyan szarul voltam,hogy mozdulni nem bírtam 2 napig,na mondom így inkább nem megyek (nem is bírok ) bölcsibe!
Akkor ugye a ez a hét is kilőve,holnap megyünk,de szeritnem megint ugyanonnan kezdjük,mint az elején!
Bár már itthon mondogatja,hogy "nem,nem megyünk bölcsibe...." :?
Szóval rosszabb a helyzet mint legelőször!

Ja és még azt vettem észre,hogy azóta bújósabb lett,folyton puszilni kell, mindig mondja hogy mennyire szeret...(persze ez nem baj,SŐT!!!! :lol: :lol: :lol: IMÁDOM!!!!!) , de lehet ez is az elengedés ill.a próbálkozás miatt van,vagy csak bebeszélem ?

Csajok,ha vki szeretne scamp cuccokat , a honlap árából 10-15% kedvezménnyel tudok bármit! Nézzétek ki, és szóljatok ha érdekes lehet! (A zoknikat -is- tudom ajánlani,nagyon jók... :wink: )
zsamin
 
 


Sziasztok!

Nem, nem könnyű ez a beszoktatósdi, talán Annával azért volt könnyebb, mert kisebb, mint a ti babáitok.
De vele sem volt egyszerű, pedig én már akkor itthon hagytam órákra, amíg még szoptattam, volt úgy munkám, hogy elmentem délután kettőkor és csak este 11-re értem haza. Havonta egyszer, de inkább többször elmentem 2-3 órára, nagymamával volt vagy az apjával, ennek ellenére nagyon szenvedett a bölcsis beszoktatásnál és azóta is anyásabb. Ma reggel pl. úgy zuhanyoztam, hogy hallottam, hogy zokog az apjának, mert kimentem a szobából.

Most is minden reggel sír a bölcsiben, de 2 perc múlva abbahagyja.
Úgyhogy lányok kitartás!!

Orsi, szerintem Kittinél azért nehezebb, mert érzi, hogy neked kellene az a 2 délelőtt, és úgy érzi, hogy le akarod pattintani.
Zsuzsi, nálatok meg azért nehezebb, mert te magad nem készültél fel az elengedésre és Amina meg ezt érzi.
Remélem, hogy senki nem bántódik meg, én így érzem a szavaitok alapján.

Nálunk Marcival nagyon nehéz, olyan szemtelen, visszabeszélős...jaj. Közben pedig mindenki, aki kívüláll, dícséri, imádja, a játszótéren az anyukák odavannak, hogy a kicsikkel milyen jól elvan. Gondolom ez azért is van, mert Anna meg nem tűri, ezért más babákkal játszik, azok meg imádják. Furcsa egy tesvérviszony van közöttük, de már Anna is féltékeny, a minap Marci hozzám bújt, hú milyen patáliát csapott...megint járunk pszichológushoz.

Kép

Kép
bokata
 
 


Na úgy látom mindenkinek meg van a maga baja. Most legalább odáig jutottam, hogy tegnap este megbeszéltem vele, hogy apuci altatja, és vigyáz majd rá. én meg addig leteszem a hugit. És csoda történt elengedett, és elaludt az apjával. DE most de. a papával az istennek nem akart kinn maradni, ezért a kicsit is ki kellett vinnem, mert annyira ordított kinn a Kitti, persze akkor meg be akart jönni, megint vetkőztetni, Blani meg már kettőig nem látott az álmosságtól. A hajam égnek áll ilyenkor.
MI szerintem végig járjuk ezt a hónapot, úgy hogy ott maradok, és ennyi, nem fogom szenvedtetni szegényt, csak nem tudom mihez kezdek majd vele így télen. És hogy mi lesz jövőre az oviban??? Hát abba belegondolni sem merek. :cry:
Abban bízok, hogy addig még egy kicsit "agyasodik" hátha nem lesz akkora gond.

Brigi! Veled mi újság? Hogy vagytok?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


sziasztok!

Igazad van Kata! Teljesen jól látod nálunk a dolgokat!
Az a baj,hogy én is tisztában vagyok vele,de próbálom elötte persze nem mutatni,de olyan receptoraik vannak,megéreznek mindent!!!:lol:
Itthon mondom neki én is,apa is,hogy milyen jó lesz neki,de lehet érzi,nincs mögötte semmi,hogy én is elhiszem.... :(
Bár,hogy el ne kiabáljam a mai napunk teljesen jó volt!!!
Végig jókedvüen mendegéltünk,beszélgettünk a bölcsiről,aztán mikor átöltözött, és meglátta a néninket,elkezdett sírni,de bementem vele a csoportba,megbeszéltük,hogy játszik picit,ebédel és jövök is érte!
És láss csodát!!! Magától elköszönt tőlem és elindult a csoport másik felébe...(kicsit bénán is éreztem magam,hogy lepattintott a gyerekem... :oops: )
Persze nem mentem el,de egy hangja nem volt,ebédelt rendesen és vidáman mosolyogva jött ki! Mikor megkérdezte a gondozó néni,hogy jössz holnap is? -egyből rávágta,hogy igen!

Szóval most picit lenyugodott a lelkem... :oops: :wink: :lol:

Amúgy nem lehet egyszerű Marcival sem! Tesóméknál dettó ugyanez a helyzet,csak fordítva ugye...Eljátszik bármilyen gyerekkel csak ne az öccsével kelljen együtt lennie!
Biztos kinövik majd,csak idő kérdése,mi is elég rossz tesók voltunk,pedig köztünk csak 22 hónap van, de most már látom,hogy milyen az ,mikor azontúl,hogy egymást nyúzzuk,anyunak is milyen rossz lehetett.... :oops:

Csajok ,a héten valamikor délután nem jövünk össze?
Holnap nem jó,de szerda vagy csüt?
Kata olyan jó lenne veletek is talizni,multkor láttam Annát kint a játszón apával,de már pont mentek el,csak megkuksiztam,hogy megint mekkorát nőtt nálatok is a csajszi! Olyan kis csibészke!!!
zsamin
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
azt hiszem a hét kimarad: Marcinak tűszős mandulagyulladása van, 38,6 a láza, nem semmi. Sokáig vaciláltam, hogy menjek-e vele orvoshoz, gondoltam úgyis csak egy szimpla vírus, de jól tettem, hogy elmentem. Kapott antibiotikumot is, úgyhogy a héten nincs suli. Annát viszem bölcsibe azért. De jövő héten szünet lesz, akkor találkozhatunk valamikor.

Kép

Kép
bokata
 
 


Nekem bármi jó, szerencsére az "őszi takony" elmúlt, remélem ennyi volt, és baromira ráérek, úgyhogy talizhatunk.

Kata! Marcinak jobbulást, na és persze kitartást neked!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsi!


Nagyon BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk!!!

(este nem tudom olvastad-e küldtem skype-ra is üzit,átjött a pénz!)

Jövőhéten nekem is teljesen jó! Jobbulást Marcinak!
Akkor majd beszéljünk!

Brigi: veletek mizujs? Pocak? Marci?

Többiek? Hogy vagytok? Csivi,Zsuzsi,Pankaa...
Ki hogy viseli az őszt?
zsamin
 
 


Orsi,

így utólag is BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Kép
bokata
 
 


Köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat!

A beszokásról annyit, hogy próbálkozok, de sikertelenül, nem enged még a másik szobába sem, úgyhogy megpróbáltuk, de ez most nem az ő ideje. ímég párszor elviszem, ha már befizettem, aztán majd talán tavasszal újra próbálkozok.

Addig meg majd játszó ( ha az idő engedi), meg játszóház, meg barinők :D

Kata! Hallom, hogy jó a szerda, várunk akkor titeket is! Kicsit tomboljanak a csajok :D

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Hellóka,

kicsit eltűntem, egy csöppet pörögtek a napjaim....
Nekem sajnos nem új, amit itt olvasok a bölcsikről, Tulát is először államiban próbáltam, kerek 4 napig mentünk, aztán mondtam, hogy na én itt nem hagyom, nekem ne mondják már egy 2 éves gyereknek, hogy majd iszol ebédkor, meg tanulja meg megvédeni magát...., azt hittem csak rossz csoportot fogtam ki, de látom, hogy máshol is ilyen helyzetek uralkodnak.
Szóval én már el is kezdtem nézni Marcusnak magánbölcsit, majd csak kibírjuk valahogy egy évig azt az x Ft-ot havonta, mert sajnos állami bölcsi és magán közt óriási a különbség. viszont ugyanez az ovis korban már nem mondható el, legalábbis ahová Tula járt magánba, ahhoz képest az állami ovi nem sokkal marad el, cserébe törekébe kerül.

Na most ennyire tellett, majd még jövök, sziasztok!

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
csivike
 
 


Sziasztok!

Jelentem bölcsi fronton nagyon jók lettünk! :lol: :lol: :lol:
Kisasszony olyan jó kedvűen,vidáman megy be ,hogy csak lesek...:shock:
De édes! Mondja,hogy "anya csücsül kis padon,hamikázok és megyünk haza!"
És mikor megkérdezem,hogy mi volt az ebéd,már mondja ,hogy főzelék! De ügyeske,mert már ott tartunk,hogy megeszi amit kap,ha nem is mindet,de legalább elfogadja mástól is az ennivalót,nem csak tőlem! Mert ugye ez is gond,volt,hogy nem akart enni,csak velem!
Jövö héttől megpróbáljuk milyen lesz ha apával megy reggel és ebéd után megyek érte! Kicsit (mit kicsit ,NAGYOOOOON!!!! ) hiányozni fog,de hát szoknunk kell a helyzetet ,előbb utóbb úgyis ez lesz!

Amúgy tényleg minden a gyerkőcön múlik szerintem,ha nem lett volna ez a hét ilyen,akkor én sem fizettem volna már be a következő honapra! Mi is úgy voltunk vele,mégegy esélyt adunk ennek az egész dolognak,erre tessék...bejött!
Kicsit úgy tűnik egyébként rá is fér a lánykámra a társaság, nagyon önfejű,önzö,akaratos! Picit úgy látjuk enyhült a dolog (már nem verekszik..annyit. :oops: ) , de majd ugyis első kézből kapjuk az infót ,mit művel napközben a többiekkel!

Brigi,mi a helyzet veletek? Hogy vagytok? Rég jártál erre felé!

Bár az is igaz ,nem nagyon pörög a topik mostanában... :cry:
zsamin
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, remélem végigalussza Marci a hozzászólásomat :lol:

Tegnap voltam dokinál, minden oké, végre befordult a kiscsaj. A pulzusom elég magas, de állítólag nem okoz gondot a picinél és nálam sem. A dokim persze valószínű pont telel, amikor szülni fogok, de nem baj, fogadtam egy nagyon jó szülésznőt, és majd a kitolás végére bejön az ügyeletes doki.

Az éjszakáink változatosak. Kb egy hétig sokszor kelt Marci, mondjuk ki is jött 3 foga. Aztán majdnem egy hétig átaludta az éjszakát, a mai megint sokszor keléses volt. Remélem kibújik a bedurrant negyedik rágófoga is, és újra aludhatunk.

Panka, milyen az új ház? És az új bölcsi? Be akartam nézni a múltkor a blogba, sajnálattal láttam, hogy bezártad :oops:

Zsuzsi, jó, hogy belerázódtatok a bölcsibe. Meló fronton van valami előrelépés?

Orsi, Te is nagy Szökés-fan vagy? :lol: :lol: :lol: Eláruljam a sorozat végét? Már láttam párszor :lol: :lol: :lol: Blanka eszméletlen nagy már, hihetetlen, hogy repül az idő :shock:

Kata, sajnálom, hogy ilyen nehéz most Marcival. Jobb már a helyzet?

Persze felébredt... Folyt köv. remélem nem megint 2 hónap múlva :oops:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Szia Brigi!
De jó rólad is hallani,olvasni!
Már te is a finisben vagy igen csak!!! :wink: :lol:
Hát igen,az idő az nagyon repül,főleg igy ,a gyerkőcökön látjuk! Nálunk is apa a mai napig elmélázik,hogy b...us,most hozott haza a kórházból minket és ,tessék! Már bölcsis, visszadumálós,akaratos nagy lánykánk van!
Meló téren semmi,egyelőre,de már nem stresszelek rajta,majd csak lesz valami!
Mondjuk náluk inkább a párom az,aki folyton látja már a lelki szemei elött,hogy viszik a házat,a kocsit.... :oops: :?

Képzeljétek,ma tört rám először,hogy hazajöttem a bölcsiből,olyan üres volt a lakás (meg csendes!), hogy jaj,mennyire hiányzik a kis rossz csont! :oops: :(
Néha persze a fél karomat oda adnám,hogy csak 1 óra szabadprogramom legyen,de ez most mégis más volt....
Úgy látszik nekem is bele kell rázódnom ebbe a dologba! :wink:
De jó volt,legalább kicsit tudtam az itthoni dolgokkal is foglalkozni (pl.a vasalni való kb 22 hete csak gyűlik,gyűlik... :oops: :roll: )
zsamin
 
 


Sziasztok,

Zsamin, egyébként szerintem ez a titok nyitja, hogy ne legyél rástresszelve a bölcsire, mert megérzik. Tula annak idején már majdnem egy hónapja járt, és még mindig ott tartottunk, hogy szinte végig sírta az egész délelőttöt, és nem evett. Aztán már úgy voltam vele - ez egy szerdai napon volt - , hogy most már nem érdekel, ha valami ennyire nem megy, akkor nem erőltetem, kivárom még a hét végét, aztán hagyom, majd jövőre....., és mintha megérezte volna, hogy most már nincs tétje a dolognak, másnap már alig sírt, és kb. 1-2 hét alatt elmaradt a sírás. Ha nem velünk történik, el sem hiszem, hogy ezen múlik, hogy mennyire beleéreznek az anyjuk aggályaiba - mert ugye azok vannak ( mi lesz vele nélkülem, hogy lesz ez meg az...) , ugye? Remélem második gyerkőcnél már nem lesznek efféle gondok :lol:

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
csivike
 
 


szia mindenki!

Igen,Csivi,igazad van,nagyon ráéreznek dolgokra!!! :wink:
Mi is úgy voltunk vele,hogy mivel ez a hónap be van fizetve,adunk egy esélyt mindannyiunknak,aztán ha nem megy,nem megy...Majd az oviban újból kezdjük!
Aztán tényleg,mintha ő is megérezte volna,onnantól semmi! Úgy kell könyörögnöm,hogy adjon legalább egy puszit mielött bemegy a csoportba! :(

Második gyerkőc?.... :roll: ...öööööö.....hmmmmmmmmm...igen...
Most még egyelőre tuti nem akarok! Persze olyan jó látni,mikor a picik meg a még kissebbek elvannak,aranyosak együtt,de nekem még nem érett meg a lelkem mégegy babára!
Egyelőre elég ezt az egyet regulázni!
Főleg,hogy ma megint elkapott a bölcsis néni,hogy a sarokban kellett gondolkodnia,mert verekszik... :oops: :?


Jaj,én meg most olvastam kicsit megszaladt a kettes az elöbb! :lol: :lol: :lol:
Dehogy 22 hete gyűjtöm ! (bár néha úgy látom van az annyi... :oops: :? ) Maradjunk a 2 (kettő) -nél ... :D
zsamin
 
 


Sziasztok!

Végre én is itt. Szóval mi nem szoktunk be, még a héten viszem, de én is ott vagyok, nem tudok még a másik szobába sem átmenni, rossz időpontot választottam, majd megpróbálom tavasszal, addigra talán megszokja, hogy van tesó, de ő is marad, és én itt vagyok, és nem adom el :(

De legalább játszott addig is, és nem a tv-t nézte, most majd kereshetek vmi elfoglaltságot amit két gyerekkel is meg tudok oldani.

Brigi! Ezt el sem hiszem, hogy már csak ennyi idő van a picurig, még csak most jelentetted be, brutálisan gyorsan megy az idő.
Remélem nektek könnyebb lesz a tesó téma.

Persze mennem kell, majd igyekszek jönni.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.

A segítségeteket szeretném kérni. A közelmúltban költöztünk Zuglóba, a Róna utcába (Thököly-hez közel).

Tudnátok gyermekorvost javasolni? Helyileg a Rózsavölgyi tér esne hozzánk közelebb, de a Ráskai Lea u. is szóba jöhet.

Továbbá az óvodákról is szeretnék információt gyűjteni. Azt már kinyomoztam, hogy körzetileg a Szugló utcai Kincskereső óvodához tartozunk. Közel lenne még az Emma utcai Napraforgó is, de egyéb is - még viszonylag közelebbi - érdekelne. Van valakinek tapasztalata ezekről az óvodákról? Mikor érdemes jelentkezni? (Kislányom nyáron lesz 3 éves).

Előre is köszi!

Kaed76
kaed76
 
 


Sziasztok!

Szia Kaed!
Üdv Zuglóban és köztünk!
Orvos témában nem tudok sajna segíteni,de ha találsz vkit,aki minden elvárásodnak megfelel,arra mi is vevők lennénk... :wink:

Az ovikról sem tudok nyilatkozni,talán csak annyit,hogy áprilistól kezdődnek a nyílt napok,májustól a beiratkozás,és azt hiszem körzetetek szerint ahová tartoztok ,ott kell jelentkezni,de inkább kérdezz utána ,hívd fel a kiszemelt ovikat,ott mikor vannak a beiratkozások!

Amúgy nem hiszem,hogy lesznek itt infók ezekről az ovikról ,többé kevésbé mindenkinek ilyesmi korú a gyerkőce,jövőre aktuális az ovi téma majd nálunk is ! :lol:

Minden esetre ha sikerült utána járnod ezeknek a dolgoknak ,beszámolót kérünk,várunk.... :wink: :lol:
zsamin
 
 


kedves Zsamin!
Próbálok még tájékozódni!
üdv
Kaed
kaed76
 
 


Szia Kaed!

Én is üdvözöllek itt. Sajna én sem tudok többet segíteni, nekünk most lett új orvosunk, az előző nyugdíjba ment. Eddig jó, de csak oltásokról volt szó. Ill. Kittinél ajánlotta az egyik immunerősítőt, mert még mindig vannak neki a szemölcsökből, és úgy néz ki múlnak, vagy valami történik.
És mi azért arrébb lakunk a Rónától.

Mi is jövőre leszünk ovisok, majd egyszerre beszámolunk, ki mit talált. Habár nekem már "le van zsírozva" az ovi :wink: Remélem menni fog.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Szia! Köszi a választ!
kaed76
 
 


Sziasztok!

Ugye, hogy rohan az idő? :lol: :lol: :lol: Már tényleg csak pár hét van hátra... Én most elég nehezen bírom, ha BÁRMIT csinálok, 120 felett van a pulzusom. De Marci mellett nem olyan könnyű pihenni, ha kettesben vagyunk...

Orsi, remélem igazad lesz, és tényleg könnyebb lesz nekem a két gyerkőccel, de félek, hogy nem így lesz. Marci nagyon akaratos, nagyon hisztis, nagyon önfejű. Én meg minden erőmmel azon vagyok, hogy ebben a két hónapban letörjem mindezt...

Kaed, szia, mi egész közel lakunk. Én az Uzsokit látom az ablakból :lol: Mi a Ráskayba tartozunk, Gyarmathy Zsuzsa a doktornénink. Aranyos nő, kedveljük, bár szerencsére nem sokszor kellett eddig menni hozzá.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Szia Brigi!

Valamennyire én is látom az Uzsokit, de azért nekünk az már kicsit távolabb van.

Köszi az orvost is, mielőbb kellene lépnem, mert ma betegen 3 órás túra volt az orvos (oda-vissza-várakozás). Ez így sok. Mivel nincs kocsink, így a Rózsavölgyi tér lenne ideális, de majd megnézem a BKV közlekedést a Ráskay-hoz is.

üdv
Kaed
kaed76
 
 


Kaed!

A Ráskay a 62, 62A, 69-es villamossal és az 5-ös busszal érhető el.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok! mi is elkezdtük a bölcsit múlt héten, eddig minden rendben ment, leszámítva hogy mára belázasodott Bence, nincs semmi tünet, jó kedvű, eszik is....ugyhogy egyenlőre megfigyelem. Elképzelhető hogy jönnek a hátsó örlők, meglátjuk.

Nekünk aranyosak a gondozónénik és mindent a gyerek igényei szerint csinálnak.

Kár hogy ilyen rossz lett az idő.

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

tn_zsuzsi,

ti melyik bölcsibe jártok?

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


mi a mályva térre járunk, ...egyébként valami durva vírus volt, mert felment a 40C ra, de úgy néz ki túl vagyunk rajta.

Zs

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

A Marci-knak utólagosan is nagyon boldog névnapot kívánunk!

Hogy vagytok? Tn Zsuzsi Bence mit kapott el? Jobban vagytok már? A bölcsiből hozott haza vmit?

Nálunk a bölcsis lét mondhatom 100% osan működik!
Igazad volt Kata,túl aggódunk mindent! :wink:
Az alvás egy szó,egy hang nélkül ment! Igaz mondta a nénink ,hogy napközben még bepróbálkozott nála,hogy nem alszik bent,de ebéd után,ment pisilni,és lefeküdt a kis ágyikójába!
Igaz az ébredéssel még vannak kisebb gondok, úgy felsír,(percre pontosan 2-kor!) hogy a többi gyerek is felébred és persze senki nem alszik vissza már utána! Ilyenkor hozzák ki,hogy mehetünk haza,hogy legalább aki túlaludta a ricsajt az hagy aludjon még egy picit!

Viszont azóta mióta bölcsizünk,az apjával olyan ellenséges... :cry: Nem tudok már mit kitalálni,mivel tereljem el a kis "gonoszkodásait" ! Apa este 7 körül ér haza,és rohan elé,de nem ám azért mint általában a gyerekek,ha egész nap nem látták az apát! NEM! Ő tolja kifelé,hogy "apa,menj innen,ne gyere be" !
A párom persze meg magára veszi és "besértődik" és ő is undokoskodik vele! Hiába mondom neki,hogy ne adja már alá a lovat,majd kinövi (remélem),most ilyen korszaka van,de így az este az kész katasztrófa itthon!
De nem minden nap ilyen vele,nem tudom mitől függ nála,hogy mikor löki apát ki a lakásból...
Meg amúgy tök jól elvannak, utána már birkóznak, huncutkodnak,csak ez a kritikus félóra... :?

Tippek esetleg valakitől? Normális ez? Kinövi? Volt vki hasonló cipőben? Tudom apát is kicsit vissza kell(ene) fogni...
zsamin
 
 


Zsamin!
rülök, hogy jól alakulnak a bölcsis dolgok!
Apa fóbia:féltékeny Amina rád:)Ennyi.Napközben nem vagy vele, este be akarja pótolni a hinyt, és ki akar sajátítani, nem akar rajtad és a szereteteden osztozni senkivel.Emili is elég féltékeny amióta kinyílt a csipája, pár hónapos kora óta!!! :? :twisted:
Tipp:észre se vegyétek a manipulálását, se te, se a párod!!!Intézzétek el egy "nem szabad apával így viselkedni, gyere játszunk"...stb.-vel.El fog múlni, csak még szoknia kell az új felállást, és most van abban a korban, hogy meg kell tanulnia kezelni az érzelmeit.Emili is ilyen, ezért vannak a hisztik is.Apa csendben kezdjen el játszani vm játékkal, szerintem Amina is azonnal menni fog hozzá:)
Szerintem ne aggódj ezen, el fog idővel múlni:)
pankaa
 
 


Szia Pankaa!

De jó rólad is olvasni!!!! Hogy vagytok? Bölcsi,meló? Belaktátok már a kis házikót? Dobozok kipakolva?
Köszi a tippeket,akkor ezek szerint nem egyedi eset a mienk.... :oops:
Van abban valami amit mondasz,én azt hittem,egyszerűen "csak" anyás!
Amúgy meg a csipa nálunk is kinyilt már egy ideje! SŐT!!! Most kezdi igazán csak nyitogatni,ha valami nem ugy van ahogy Ő akarja,megy a toporzékolás is!
Mindig néztem (és picit sajnáltam is) azokat az anyukákat akik egy ilyen hisztis gyerekkel ,akik a földön fetrengenek üvöltve,mentek vásárolni! Erre tessék (na jó,a földön fekvés még nincs :lol: ) ! Megkaptuk!!!! :oops: :? :wink:
zsamin
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
köszi a köszöntést!

Örülök, hogy Aminának jól megy a bölcsi, az alvás miatt se aggódj, Anna már megtanulta, hogy amíg a többiek még alszanak, addig ő csöndben pihen. Pedig nem volt ez mindig így, ő is sírt eleinte.

Anna megint lázas, nem tudom, lehet, hogy megint a 3 napos láz...:-((

Kép

Kép
bokata
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: