Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Izabella szeme rendben :D
Én már nem látok ki :( , amúgy minden oké :lol:
a meleget viszont alig bírom :)

Angi!

Jó nyaralást!!!

Sziasztok

Kép
smariza
 
 


Sziasztok!


Zsanett: Remélem megkaptad a képeket.Ha túl nagyok bocsi,de még nem tom lekicsinyíteni.

Angika:Szerintem már nem olvasod ,de jó nyaralást kívánunk,és jó időt is.Ha megjöttél írj,és megyünk sétálni :D Zolti gondolom milyen büszke kicsi lánya fogacskájára :lol: .Lehet mire hazajöttök kint lesz a 2. is.Nekünk is kibújhatna már....

Lillka :Tök jók lettek a képek,párat át is másoltam.

Erika:Nagyon csinik voltatok.nagyon jól állt a ruci neked,vikiről meg ne is beszéljünk :wink: Képrdezhetek egy olyant,hogy ti mind a ketten meg vagytok keresztelve?Mert mi is megszeretnénk a Dorkát kereszteltettni,de én nem vagyok.Szerinted ez akadály?

Sziasztok

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Csak fél pillanatra tudok jönni, majd este visszanézek.

Sikerült feltennem a babatalis képeket, itt találjátok:
www.enerzsi.kotra.hu

Majd még teszek fel a győri állatkerti kirándulásról is képeket, de most muszáj mennem.

Sziasztok

hugodugo
 
 

 
 

Sziasztok!

Lilla
a te képeid is jók lettek mint mindig :lol:
Dávidnak mikor volt a keresztelője?

Ági
egyikünk sincs egyenlőre megkeresztelve,de tervezzük.
Eleinte kicsit probléma volt a papnak,mert abban igaza van,hogy ki fogja keresztény szellemben felnevelni a Vikit,ha mi sem abban élünk a ker.szülők meg külföldiek.
Gangival elmentünk a 20-ai szentmisére és olyan hatással volt rám,hogy eldöntöttem,hogy megkeresztelkedek.
Általános iskolában már jártam hittanra,nagyon szerettem,érdekes dolgokat tud meg az ember.

Gangi
köszönöm szépen mégegyszer,hogy eljöttél velem a misére és hogy kipróbálhattam az autótokat :D

Hugi
sajnos nem lehet azt az oldalt megnyitni amit írtál :evil:

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Itt találjátok Hugi albumját a talinkról:



http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album=babatalálkozó%2008.18.

Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés csak Ági miatt.

9.00-13.00 190g
13.00-16.00 112g
16.00-20.00 102g

Szóval ma ennyi, de majd holnap is rádobom őket. Én is egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem kevés ez??? Aztán a melegre fogtam és hogy a kisfiam eléggé izzadékony :)

Puszi
Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok

Angi.Ági
Én csak egy időszakban mértem le,de kb nekem is ennyi lett.112gramm.Az időköz is ilyesmi mint nálatok.A Timi mondjuk max 3 dl vizet iszik meg napközben,és én olyan fél 3 körül mértem.

Ági
Nem lehet valamit tennetek a bulizosok ellen?Csendháborítás vagy ilyesmi. Mert ez tök rosz lehet hogy minden hétvégén ezt kell hallgatni a lakóknak.Vagy gondolom a többi lakót is zavarja,esetleg össze lehetne fogni azt valamit kitalálni.

Aranka
Izabella szeme egész jól néz már ki.Bár mondjuk szenvedtek is vele pár hete.A te szemed hogy áll?Van rá már valami gyógyíred?Kitartást hozzá.

Hugi
Gratulálok a képekhez.Nagyon jók lettek,pláne hogy új gép és még csak most tanulod.Le is mentettem egy párat.Nagyon jók lettek.Milyen gép ez egyébként ,nagyon jó minőségűek a képek.

Erika
Gratula a keresztelőhöz,nagyon csinik voltatok.Mikor taliztunk láttam a Berci fejét,az még a baleset maradványa?Nem lehetett semmi,ha még most is így látszik. :cry:
Anyósom is állandóan mondja hogy meg KELL keresztelni a Timit.Én nem igazán vagyok a híve ennek,de állandóan ezzel zaklat.Pedig van már 2 unokája akik szintén nincsenek megkeresztelve,de a lányát érdekes nem bizgeti ezzel.Na mindegy,szerintem nálunk nem lezs keresztelő,mondjuk én sem vagyok megkeresztelve,de ezek szerint ez nem akadály.Ezt nem is tudtam.

A többiek fotója is nagyon klassz lett.Mentegettem is el egy párat,csak a babanet annyira lassú mindig.Aranyos ennyi gyerkőc egy kupacon, és tök jó hogy ennyien összegyűltünk.

Na most mentem.Jó éjt mindenkinek.
Üdv Lívia
Ja ,találtam egy fodros sapit otthon,rápróbáltam a Timirel hát nagyokat nevettünk.Ime a kép:

Kép

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat a talin, Virág már az autóban hazafele elaludt, hiába üvöltött a zene, meg dumáltam én is hozzá, csak aludt, aludt, meg aludt. Hál istennek ki tudtam úgy venni az autóból, hogy nem ébredt fel, be a járókába és ott aludt még.

Vasárnap voltunk Győrban az állatkertben, nekem nagyon tetszett. Csináltam ott is jó sok fényképet, majd töltök fel olyanokat is.

Bocsi, hogy rosszul írtam a képek helyét, de nem ellenőriztem le, hogy minden rendben vele.
A gépünk egyébként Olympus márkájú, 6.0 megapixeles és 3x opticai zoom van benne. Nekem ezek a dolgok nem mondanak túl sokat, de a tesómtól megtudtam, hogy amire nekünk kell, arra kíváló. Hát igen, még csak most tanulom, hogy őszinte legyek még nem is olvastam el a tájékoztatót rendesen, csak időnként próbálgatok rajta dolgokat.

Mielőtt nem felejtem el:
ERIKA:
Ha jól láttam a múltkor, akkor a máltai játszón a faház bejáratára az van kiírva, hogy az óvárosi bölcsödében is van/lesz babaklub, légyszíves ha arra jársz nézd meg nekem pontosan. Köszönöm szépen.
Megnéztem én is a keresztelős képeket, nagyon szépek voltatok, gondoltam, hogy jó sok képet csináltál :D Örülök, hogy végül minden rendben ment!

LIVIA:
Nagyon jó ez a kép Timiről, nagyon csini ebben a kalapban!!!

Ti már néztetek a babáknak valami zártabb, melegebb cipőt őszre, rossz időre? Én itt, Felsőgallán találtam egy elég jót, fehér, van rajta valami minta, magasszárú, 5000 Ft. Na és persze a Siesták 8-9 E Ft-ért :( Ti mennyiért láttatok és hol?

Most mennem kell, nem tudok sokat maradni, viszek a drága uramnak valami vacsit, nemrég jött haza melóból, persze gyerek szemei egyből kipattantak :roll:

Vigyázzon mindenki magára!!!

Sziasztok

hugodugo
 
 


Sziasztok!


Ági,
én még nem tudtam mérni, mert vasárnap nem voltunk itthon, ma meg megint mászkáltunk egész nap. Ígérem holnap. Kíváncsi leszek, hogy mekkora súlyú lesz a pelus, mert a Máténak szombaton vettem HIPP-es italt (nem a kicsit, hanem a 0,75 üvegest) és azt issza mint a kacsa a vizet. A kis rosszcsont. Eddig naponta max.50ml ivott - azt is úgy kellett beletaposni :lol: - most meg 300ml-t. Na meglátjuk.

Hétvégén Császáron voltunk a Zoli családjánál látogatóba, a Máténak mutogattak disznót, kacsát, kutyust, pulykát,kakast és a macskát is megkergette :D . Nagyon tetszett neki, ott kiabált nekik, nem félt tőlük. Azt hiszem érik ez az állatkertbe menetel... :).

Erika,
tényleg nagyon szépek voltatok a keresztelőn. Mindannyian. Viki hogy viselte? Türelmes volt?
Nálunk is szó van a keresztelőről, én szeretném, nem is tudom miért. Én nem vagyok megkeresztelve, a párom igen, de nem erőlteti senki sem. Éppen a hétvégén beszéltük, hogy ha keresztelnénk azt sem tudjuk, hogy ki lenne jó keresztszülőknek. Testvérekre nem gondoltunk, hanem inkább a baráti társaságból valakikre. Majd meglátjuk.
Pénteken elfelejtettem elvinni a DVD-t, a babazenéért cserébe - itt maradt az asztalon. A héten valamelyik délután szeretnék elmenni a Máltaira, nem lesztek ott? Akkor odavinném.

Hugi,
láthattalak ma délután 1/2 6körül a Fő téren a Virággal? Nem voltam benne biztos, hogy ti vagytok, mert oldalról és hátulról láttalak titeket.
Mi vettünk a hétvégén cipellőt a Máténak az Isparban a Bellariaban. Linea M márkájú - ismeri valaki? - olajzöld nubukbőrből van, sarokmerevítős, magasszárú, csúszásgátlós talpú stb. szerintem jó. 21-es méretű,az aprótalpú kisfiam :D , szóval Gangi, lehet kicsit kicsi lett volna a tietek. A lábacskájára csak a fűzős ment fel, a tépőzárasba magas volt a lábfeje, és nem tudtuk beerőltetni. Nagyon aranyos cipők vannak ott, csak kevés a választék. Amúgy 6300Ft volt. Szeritem árban is korrekt. Majd szeretnék neki csizmát is, úgy hallottam a Gore-tex-es jó. Vagy hogy írják...

Na megyek aludni.
Jó éjt
Sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Na helló mindenki végre megszületett a mi albumunk is :lol:
itt találhatjátok: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10432&page=1

írtam hozzá egy kis szöveget is, az erika azt mondta hogy látszik még nem vagyok fáradt pedig fáradt vagyok csak ilyenkor jön kis hülyeség és ez szerintem látszik a szövegen bár próbáltam magam visszafogni :roll:

Lívia!
Timi csudiszép ebbe a sapiban! Azért köszi hoyg megírtad akkor nem esem kétségbe nagyon :D

Hugi!
Jó tanulást! Könnyű ezeket megtanulni a milyénk is kb 2 hetes. Én még zárt cipőt még nem néztem van egy ilyen félig zárt örökölt amit végszükség esetén amíg nem veszünk ráadom.

Zsanka!
Ápold magad és a torkod nehoyg apának jó legyen :P

Erika!
A keresztelős képet tényleg jók még így is hogy nem Te csináltad a naggyát! Örülök, hoyg tetszett a templom, máskor is szívesen elmegyek veled!

Angika!
JÓÓÓÓ NYARALÁÁÁÁÁÁÁÁÁSSSTTT!!!!!
Remélem elég hangosan írtam és meghallotta :lol:

Asszem megyek aludni mert tényleg egyre hülyébb vagyok :DD

NYugodalmas jó éjszakát!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Angi! könnyesre röhögtem magam a képek szövegein! Gyerekek nem tudták mi bajom. Ezeket a mobiloddal csináltad? Észre se vettem. Nagyon jók.

A többieké is persze, kár, hogy nem tudom törölni, amin béna vagyok. Nem baj, legalább az ellenségeimnek is jó napja van. :lol:

Lívi:
Rólatok mindig olyan jók a képek Timivel. Nekem is tetszik rajta a sapi.
Engem nem kereszteltek meg a szüleim, magamtól mentem el hatodikos koromban. Akkor haragudtam rájuk egy kicsit, persze felnőtt fejjel már nem számít. Nem egyszerű ezt eldönteni.
Az is jó megoldás, amit Lilla írt, hogy csak két tanuval elszaladni.
De anyósod miatt nem kell, ha Ti nem akarjátok.

KépKép
renáta29
 
 


Remélem nem baj, ha felteszek még néhány képet:
"Vegyescsoport"
Kép

Tegnap a Máltain:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Keresztelő: hát igen, a papok általában nem örülnek, ha nincs(enek) szülők, keresztszülők megkeresztelve. Én annó ezért döntöttem a névadó mellett, mert én ezt túlzásnak tartom. Persze akkor Erika nektek szerencsétek lett, gondolom belátta a pap, hogy akkor is eggyel több "bárányka" a nyájban a Viki... Én nem voltam hajlandó templomba, meg tanfolyamra járni.
Majd felnőttként eldönti a Soma, hogy hisz-e vagy nem, szerintem ez amúgy sem a templomba járáson múlik!
Keresztszülője pedig a névadó ünnepséggel lett a barátnőm!

Hugi!
Lehet csak én v.ok ilyen béna, de én nem tudok rákattintani a képeidre, így nemigazán látom közelről! Ha rákattintok kis kocka jön be, x-el a közepén... :evil:

Zsanka!
Nem semmi lába van Máténak, nekem 1,5 évesen volt ekkora Somának! :lol:

Sajna most mennem kell... majd még Gangi képeit is megnézem azért!

lola77
 
 


Sziasztok

Angi
Én sem láttam hogy lett volna nálad fényképező.De attól függetlenül nagyon jók a képek,no meg persze a szöveg is. :P

Ma megint mértem egy pelust,bár sok idő nem telte el,mert kb olyan 8-tól,kb olyan 10-ig,és csak 40 gramm volt benne.De valamikor meg dugig van na,majd megpróbálok egy olyat is lemérni.
:) .

Hugi
Szerintem jó áron vetted a cipőt.Én siestát 11ezerért láttam,másfajtát,aminek nagyon tetszett a minősége valami olasz,nme tom mert pont ott volt az ára ahol a márkajlezés,az meg 5900ft.De nézegettem azogat is amit a Zsani vett,azok is tetszettek.

Dózsakertiek,Bánhidaiak
Mikor szoktatok a Máltaira lemenni?Elsétálnánk mi is arrafele ha így többen össze szoktatok jönni. :)

Reni.
Köszi a dícséretet,de én mint hatalmas önbizalommal rendelkező ember,mindig úgy látom hogy nélkülem sokkal jobb lenne a kép.i :D .De gondolom ezzel sajna sokan vagyunk így :oops:

Na msot mentem,jók legyetek Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a pelusméregetést.Arik vagytok.
Dorka a nagyon melegben megivott kb 3, 250ml-s teát.Most,hogy nincs olyan meleg 300ml iszik meg kb 1 nap.Én 4*szer rakom tiszába egya nap mindig kaja előtt.és úgy 240-300g közöttiek a pelusai.Tinektek ezek az adatok ugye úgy voltak,hogy csak rádobtátok a pisis pelust és amit mutatott az írtátok le,nem nértétek le üresen egy pelust,és leszámoltátok?
Azt nem éretm a Dorka pelusa magasan vezet,még akkor is ha ő többet iszik,ja és ő is nagyon izzadós.És mégis lehet meg kell műteni a jobb veséjét is :roll: Holnap megyünk megint a kórházba próbálok pisimintát vinni .Na mindegy,nemsokára szept,és akkor kideül mi lasz a pici lánnyal.

Livi: Nagyon cuki Timi a fodros sapiban.Új stílust váltott a kiscsaj. :lol: Te már adhatod Timinek a bebea 3-s tápszert?Vagy nem tom melyiket adod neki.

Zsanett:Vissza jött már a hangod?Párod már bisztos hiányolta,hogy nem csacsogtál neki :lol:

Gangi:Naaggyonn jók lettek a képek,szét röhögtem magam :lol: Ezeket téníleg a fényképeződdel csináltad???Csomót elmentettem közülük.

Erika:Köszi az infót a keresztelővel kapcs.csak én nem vagyok megkeresztelve,de volt névadóm.A párom még elsőálldozó is volt.Dorka leendő keresztszülei a tesómék lesznek.Ott a sogórnőm nagy templomba járó.A tesóm sincs megkeresztelve,de volt templomi esküvőjük.Sogórnőm ragaszkodott hozzá.Előtte a tesóm járt oktatásokra.De nem mostanában lesz a keresztelő,mert Atlantában vannak,és csak 2008 okt. környékén jönnek haza,sajna :cry:


Na megyek megetetem a kis éhenkórász leányom.

Vároma további pisiadatokat :P

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés:
csináltam még két albumot, ha van kedvetek, nézzétek meg őket:
az egyik:
http://enerzsi.kotra.hu/admin/index.php?album=győri%20állatkert,%202006.08.20.
és a másik:
http://enerzsi.kotra.hu/admin/index.php ... -parki%20játszótéren

Most megyek gyorsan ebédelni, amíg a bébi alszik. Ha délután jó idő lesz, lehet hogy elmegyünk megint buszozni egyet és meglátogatunk egy játszóteret.

Sziasztok

hugodugo
 
 


Lívi:
Mi olyan 5-től szoktunk lent lenni a máltain, a többiek sem sokkal hamarabb, általában zárásig maradunk, és utána elmegyünk fagyizni.
Szerintem rólad nincs is rossz kép. Nézz meg engem, a Hugi képei között az utolsó. Azon is szétröhöghetitek magatokat. Nem tudom, mit csináltam.


SOS! Képzeljétek, most telefonáltak az óvodából, hogy feljönnének meglátogatni minket, 2 ÓRA MÚLVA! Én meg nem tudtam nemet mondani,mert már mások is lemondák mára.
Tudtam, hogy majd jönnek valamikor, de azt hittem, hamarabb szólnak.
Most alszanak a gyerekek, még porszívózni se tudok. Meg sütni is akartam.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Küldjetek ide egy hangtalan rendrakó brigádot!

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Lívia
igen,a Berci fején az még mindig a baleset maradványa,egyszer majd csak meggyógyul neki teljesen.
Édes Timi ebben a "befőttes" sapiban :lol:
Mi is délutánonként 5 körül szoktunk a máltaira menni,jó lenne ott egyszer egy olyan tali,hogy aki dolgozik az is el tudjon jönni.


Zsanka
Viki jól viselkedett a keresztelőn,csak mivel már nagy,így nem igazán akart kézben lenni :lol:
Érdekelte minden,így szinte az egész szertartást végig mászkálta :oops:
Amikor a szentelt vízzel meglocsolták,akkor egy kicsit eltörött a mécses :cry:
Nem tudom,hogy a héten a délutánok hogy alakulnak,Viki általában 5-kot kel fel az alvásból,szerdán biztos,hogy nem leszünk lent,a többi délutánt meg valószínű,hogy az újdonsült ker.szülőkkel fogjuk tölteni,mert hétvégén mennek haza Németországba :cry:
Majd egyszer összehozzuk a talit :lol:
Torkod hogy van?

Reni
nagyon jók lettek a tegnapi képek,jó,hogy volt nálad gép,én elfelejtettem elvinni :evil:
Milyen volt a család látogatás?Aranyosak voltak az óvónők?
Gyerekek örültek a hirtelen jött vendégeknek?

Lola
egy kis félreértés történt szerintem,csak mi nem vagyunk megkeresztelve a ker.szülők meg vannak,ők teljese vallásos életet élnek Németországban.
Bocs,ha nem írtam le érthetően :oops:


Hugi
már megint nem stimmel valami amit feltöltöttél albumokat,be kell jelentkezni,légyszí írd meg,hogy mivel,köszi :lol:

Mennem kell,Viki nemsokára ébred,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok

Ági
Én úgy mértem hogy ez csak a pisi mennyisége.Vettem egy szárazat lemértem és utána meg kivontam.Én általában 5 ször teszem tisztába,minden hami előtt,de általában ez mindig többre emelkedik mivel mindig tiszta pelusba kakil:).Én már adok neki 3-as tápszert.Mi mildibét eszünk.Már épp ideje volt mert már elég éhesen kelt reggelente.A mildibéből meg van esti is,ami rízzsel van dúsítva.
Stílust nem váltottunk,csak pakolásztam a ruhatárát és ez a sapi egy öröklött darab volt.Megörökítettem az utókornak,mert nagyon mókásan nézett ki benne. :P Jókat nevettünk együtt rajta.

Reni
Hogy sikerült a látogatás?Szerintem bizti nem volt gond hogy nem volt kitakarítva.Nekem egyszer azt mondták hogy általában az kelt gyanút ha egy kisgyerekes családban katonás rend van,meg ragyog a lakás.Úgyhogy szerintem tuti nem volt gond nekik.

Hugi
Tényleg valami nem stimm,mert nem tudunk belépni. :( .

Zsani
Mi történt a hangoddal?Lehet hogy nem figyeltem de pénteken nem tűnt fel hogy valami nem stimmel.Bár mostanság nagyon figyelmetlen vagyok :( .

Editékkel mi van?Nem tud valaki valamit róluk?

Na most mentem üdv mindenkinek Jó éjt
Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy így eltűntünk. Mióta elindultak a fiúk,teljesen ki vagyok purcanva!!! Semmit ( de szó szerint) nem tudok tőlük csinálni,ha ébren vannak. Aludni meg nem alszanak egyszerre: Beni meg a Marci délelőtt 30-40percet,Oli 2órát.Délután Oli sokszor el sem alszik,csak balhézik az ágyban. Marci, Beni meg 1-1,5órát. Sajnos nem tudjuk elhagyni a délelőtti alvást,mert már 9kor hulla fáradtak és csak üvöltenek. Amúgy újabban megint 1/2 6körül kelnek.
Aztán megint fogzunk.Az éjszaka 11-től reggel 1/2 6-ig aludtam (VOLNA)! Merthogy 7szer keltem a Marcihoz!!!
Holnap meg jön a dokinéni a 15hós oltást beadni,ami ráadásul 10napon belül járhat lázzal,nyügivel.Így megint örömöknek nézek elébe!
De a legjobb ebben az időszakban,hogy mindenféle fogyokúra nélkül fogytam 1,5kilót.Pedig sokszor este 9kor vacsizok,mert előbb nem tudok leülni.
Amúgy a fiúk már nagyon ügyesek,tök jól mennek.Néha van egy kis hiszti,de amúgy nagyon aranyosak.A Dáviddal meg próbáljuk a szünet végét élvezni,meg készülődünk a sulira is.

Próbálnám követni a veletek történteket,de sajnos most nem sok sikerrel! Azért örülök,hogy mindenki jól van!

Ági!Nektek meg szurkolok,hogy ne legyen gond Dorka babával!

Amikor tudok,jövök!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!


Ági,
ma mértem! A következőket produkáltuk (a pelus súlyával együtt)
434g
277g
209g
434g
234g

a 400gr-osak kakisok. Bocs :)
Tegnap bevásároltam a HIPPes italból, ma megivott 5x125ml-t. kiskacsa :) Sajnálom, hogy a Dorkát újra kell műteni :cry: . Biztosan minden rendben lesz vele. Ilyen pisigyűjtő zacsiba zoktad gyűjteni? Anyós a Coloplastban dolgozik, megpróbálok hozatni vele, ha van... Pénteken beszéltünk arról, hogy a Dorka granulátumos teát iszik. Nekünk van HIPPes édeskömény, alma esetleg érdekelne? Szívesen odaadom, mi ugysem isszuk meg.

Amúgy kivagyok a Mátétól. Egész nap mászkál, csibészkedik, turkál, nyitogat, csukogat, pakol, rámol szóval KO vagyok. Minden érdekli, nem tudok egy teát megfőzni anélkül, hogy ne kelljen neki megmutatni ,hogy mit csinálok. Ráadásul a hangom még nem az igazi, így csak sipítok neki :). Általában kiröhög :lol: .
A legjobb mikor énekelek neki. Borzalmasan. Rámnéz kérdőn, hogy mi a fene van veled anya? :D De hát kell, hadd fejlődjön szegényke :).


Gangi,
királyak a képek és a kommentárok is! Kipihented magad? :)

Edit,
nem lehet semmi a 3 lurkó! Kitartás!

Reni,
mi volt családlátogatáson? Melyik ovi is?
Általában a módszertani bölcsi felé szoktunk elsétálni, és most kezdődött a beszoktatás, már most elszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy majd a Mátét is itt kell hagynom! Mondjuk én ilyen érzelgős vagyok, végigbőgtem az Máté első oltását! Mindenki engem vigasztalt, a gyerek meg vigyorott! :D

Na elég volt belőlem!
Jó éjt
Zsanka

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Jól sikerült a tegnapi nap, rendben volt a lakás, mindig túlaggódom ezt a dolgot. Igaz, két órán keresztül pakoltam, meg letörölgettem a szekrényt, amíg aludtak, utána még porszívózni, mosogatni is tudtam. Bálint készült, épített, várta őket.
Nagyon aranyosak voltak az ovónők, kérdezgették Bálintot, ő meg mindenre örömmel válaszolt. Pl.
- Mit szeretsz enni? A kakaós csigát.
- És még? A palacsintát.
- Anya mit szokott Neked főzni? Tejbegrízt.
:oops: :D
- És a leveseket? A TÉSZTÁS levest.
- A borsót? Az nem szokott benne lenni. :D
Szokott, csak nem eszi meg, se a borsót, se a zöldbabot, se a babot, lencsét.
Jó mi? nálunk a menü: tésztás leves, tejbegrízzel. :lol:

Egyébként teljesen olyanok voltaka gyerekek, mint szoktak. Veszekedtek is, Bálint rosszalkodott is. Kapott egy láncot a jelével, kérdezte tőlük, hogy és még mi van a táskátokban, még mit hoztatok? :D
Megmutatták a többi gyerek jelét, és tudta, hogy az eper az Ádié lesz. (ők is voltak talin egyszer, anyukája kismama volt)
Szóval jó volt, máskor is jöhetnek.

Zsanett:
A Hippes italokban nincs cukor? Már nem emlékszem. Csak mert nagyon hozzá tudnak szokni, én Benedeket alig tudtam visszaszoktatni, hogy vizet is igyon.
Turul oviba fog járni. Kicsit én is félek a beszoktatástól, bár most nagyon várja Bálint. Azt meg nem tudom, melyikünk lelkesebb, annyira tetszik az ovi.

Edit:
Sok- sok kitartás! Akkor én megint csöndben maradok, Benedek csak 3-4-szer kel fel éjjel, így is kivagyok reggel, hogy már kelni kell. És ők 6.30-ig alszanak.

Lívi:
Nem volt katonás rend, mert pl. a ruhaszárítót nem raktam el. Ezt mindig is hülyeségnek tartottam. szoktam mosni. Jó kirakhattam volna az erkélyre, de minek.
Az se zavar, ha mindenhol van egy kis játék.

Erika:
Bálint örült, de Benedek durcás volt, nyűgösködött. Ő nem nagyon szereti az idegeneket.

Tegnap még ovónők után lementünk, gumicsizmát adtam rájuk, és belemehettek a pocsolyába. Kicsit. :)

KépKép
renáta29
 
 


Lola!

Hozzátok is mennek majd családlátogatásra?
Még nem válaszoltam, hogy télen majd a férjem is el tudja vinni Bálintot, hogy ne kelljen hóban két gyerekkel menni, meg kettőt öltöztetni. Reggel 8-ra kell odaérni, az nem annyira vészes, még két gyerekkel se. De arra rá kell szoknom, hogy este készítem ki a ruhákat. Mert most mindig indulás előtt vasalok.

KépKép
renáta29
 
 


Rena!

Hozzánk val.szeg nem jönnek, hanem a bölcsiben voltak náluk megnézni őket. Állítólag inkább a most először közösséget kezdőkhöz mennek. De ha szeretném, azért eljönnek. Még nem tudom, majd felhívom őket, hogy mennyire haladnak a többiekkel, felajánlom, hogy jövő héten jöjjenek el, mert Soma szerintem örülne, meg a bölcsis látogatás az nem ugyanaz mint a saját otthonban-szerintem!
Mi lesz a jele Bálintnak? Somának én választottam: szőlő (most a bölcsiben gomba...), ezt könnyű lerajzolni, mert 1-2 hónapig minden egyes ruhadarabjába, cipőjében bele kell rajzolni majd. Jaj, tényleg még textilfilcet vennem kell.
Ágyneműt, lepedőt neked is kell vennedd-vinned?
Ne aggódj, szerintem tudják, hogy minden gyerek általában édesszájú... aztán majd ott val.szeg mindent meg fog enni.
Mikor kezditek amúgy, szept. első hetében.

Somának jövő hét pénteken lesz ballagasás a bölcsiben, már úgy várom, szerintem jobban izgulok, mint majd ő!

Edit!
Ez tényleg nehéz időszak és lehet, hogy 1 évig is eltart, mert olyan 2 éves körül már igaz, hogy okosodnak, de dacosodnak is. Na jó, nem keserítek el, hisz Te szerintem tök következetes tudsz velük lenni! Biztos ügyesen megoldod.

GAngi!
Nekem is tetszettek a feliratok, meg a képek is-persze.


Zsani!
Most még nem drágállod a 6000-es cipőt, mert egy kell, de majd ha kinövi 2 hónap múlva, meg jövőre, mikor már egy szezonra kell 2-3, akkor tuti olcsóbbat fogsz keresni!
Az első cipőjét én is 3 éve 7000-ért vettem... :?
Most mikor már kell benti cipő, kinti játszós, szandi, sportcipő, ünneplő-, vagy csini cipő, így már kérek v.milyen alkalomra mamáktól, keresztszülőtől, vagy én megveszem és ráfogom, hogy arra kapja... különben minden hónapban cipőt lehetne venni. Ja, meg örököltünk is jópárat!
Azért röhej, hogy több mint 10.000 Ft-ok a Siesták... :evil: :x

Cirmike!
Melózól Te is 1000-el otthon? Ki vigyáz a Rékára?
Nektek a Rolinak az oviban miket kell vinni így év elején, kell tornacucc, zsebpénz, ágynemű, ilyesmi?

Máguska!
Nálatok ki vigyáz Bálintra azokon a napokon mikor dolgozol? Az egyik talin mondtad, hogy bölcsis lesz, mikor kezditek? Ha van időd, írj!

lola77
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek tetszettek a képek. Nem a telefonommal csináltam, hanem gép volt nálam. Érdekes hogy Lívi nem emlékszik rá pedig egyszer arrébb is zavartam mert takart :D

Ági!
Tegnapi pisiadatok:
140g
112g
156g

kakis pelus nálunk reggel szokott lenni, de azt nem írtam fel, mert szerintem kiakadna a mérleg, de abban is van egy jó adag pisi(egész éjszakai) Én rádobom a pelust úgy ahogy van, nem mértem le az üreset. Lackó csak vizet iszik, nagyon ritkán amikor rájön iszik egy kis teát, de az havonta kb 30ml. Szóval csak víz, de azt majd ma nézem mennyi.

Reni!
Kiváncsi vagyok mit mondasz az oviról, majd én is oda szeretném a Lackót íratni vagy a szenteskedőbe még nem döntöttem el. Benedek mikor megy oviba? Épp azt számoltam, hoyg lehet hogy egy csoportba kerülnek :)

Zsanka!
Nagyon nevettem azon, hogy bőgtél az oltáson a szemeim előtt vagy hogy ott bőgsz és mindenki téged vígasztal :lol: Én rögtön ránevettem, hoyg jaj de ügyes vaaaaaaaaaaggyy :) Azt kipihentem, de tegnap itt voltak a keresztgyerekeim és egy kicsit kinyírtak palacsintatortát csináltam nekik, délután lementünk aztán szaladtunk haza a vihar elől szóval már tegnap este 10kor aludtam :) Pont azon gondolkodtam, hoyg nem is tudom mi lenne, ha a keresztgyerekeim rosszak is lennének :shock:

Edit!
Én mindig csak csodálni tudlak, hogy honnan merítesz ennyi energiát és erőt! Nem tudok mit mondani gratulálok!

Délelőtt terveztem, hoyg lemegyünk erre most megint jönnek a felhők :evil:

Legyen szép napotok!!!

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan megnyugtatlak benneteket,nincs ennyi energiám! Úgy magam alatt vagyok,hogy még életemben ilyen szarul nem voltam lelkileg.Vagy hajlandóak lesznek a körülöttem élők a változtatásra vagy elmegyek dilidokihoz és iratok magamnak valami kedély-javítót!

Zsanka!
5*125ml???Hűha! Nálunk ha elfogy 1nap 2,5dl tea vagy víz,az már soknak számít! Ténylég kiskacsa lehetett Máté előző életében4 Emelett eszik rendesen?

Rena!
Az én fiam az oviban tanulta meg útálni az ételeket.Addig szépen evett,onnantól fújos volt minden zöldség,főzelék,leves.Ez még ma is így van.
Nálunk soha nem voltak családlátogatáson az ovónénik,még beszoktatás előtt sem.Ebből látszik,mennyivel barátságosabb helyre viszed a fiadat!

Bocs,mennem kell.Megjöttek apáék a szemészetről!Este remélem tudok jönni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy már megint elírtam, vagyis rosszul mentettem ide az
oldalakat, ígérem többet nem lesz ilyen :wink:

http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album=győri%20állatkert,%202006.08.20.

http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album ... -parki%20játszótéren

Most sajnos nincs időm visszaolvasni, majd holnap este tudok leghamarabb jönni.

Sziasztok

hugodugo
 
 


Sziasztok!

Köszi a pisméreteket mindenkinek.Ma voltunk vesegondozáson,és megkérdeztem a dokitól ,hogy egy 9 hós babának kb mennyit kell pisilnie?Mondta,hogy ez függ ,hogy mennyi folyadékot iszik,meg mennyire izzadós.Mondom,hogy napi 300-400ml teát iszik,és elégg ízzadós.és így pisil kb 250-300ml-t.Azt mondta hogy az nagyon jó nincs semmi baja :shock: .De akkor miért kell mégis műteni????
Mondta majd szept -ben kiderül.Még nagyon messze van...Pisije szerencsére rendben nincs benne baci :D

Reni:Örülök,hogy jól sikerült a látogatás.Mi lesz Benedek jele?Nekem körte volt.Én a módszertani bölibe jártam és állítólag nagyon utáltam :lol:


Edit:Innen küldök neked sokkk sokk kitartást,és energiátttt.(remélem átment).Én panaszkodom a férjemnek,hogy Dorkát nem lehet lelőni,és kifáraszt estér.De hozzáteszem ő még nappal 2* 2 órát alszik,és este 8-30-tól reggel 7-30,8-ig alszik megállás nélkül.Úgyhogy most nagyon kicsire összehúzom magam és csöndben leszek. :lol:

Zsanett:Aranyos lehet a Máté,ahogy néz hogy mi lett a hangoddal?
Gondolom a ti lakásotok is inkább egy erődítményre hasonlít a legjobban mostanság? :lol:

Livi:Én is már tök adnám a 3-as tápszert,de a dokinő nem engedi.Azt mondja talán 10 hós kora után kaphatja :( .Pedig rá van írja ugye 210ml kaphat,hát ha annyit adnék csak kiröhögne.Majd holnap megyünk a dokinőhöz,és megkérdem megint nem kaphatná e?Timinek végülis mind a két foga kilyött már?1-re emlékszem tutira.Dorka még szenved velük.Fennt mind a 4 helye tök be van durranva.Átnyomhatná már a ínyét.

Lola:Megkérdezhetem ,hogy te mit dolgozol?Mivel most mentél vissza melózni ,gondolom egyenlőre Somának nem lesz kistesója.De azért majd terveztek neki?

Na megyek vasalni,amíg alszik a pici lány.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Zsanett:Vasalás közben eldzembe jutott,hogy a teára elfelejtettem írni.Ha nektek nem kell mi szívesen elfogadjuk.Most nég van sok a mejeg miatt jól betankoltam.Ha legközelebb lesz babatali ott oda tudod adni,ha nem gond.Köszönjük még gyszer.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Hugi:
Nagyon aranyos Virág a képeken,főleg ahogy elaludt, biztos elfáradt. Neked meg jól áll a rózsaszín. Láttátok a kis tigriseket?

Angi:
Az én játszótéri képeimhez is írhattál volna szöveget. Főleg a Benedek és az Iza képei alá lehetne jót. (pl. ott, ahol Viki van elől,olyan mintha Benedek Izának udvarolna. Milyen hülye vagyok, mi? Arankáék mit szólnak. :D

Lola:
Nekünk is kell venni tornacipőt, benti szandit(a nyári tönkrement), tornanadrágnak jó bármilyen rövidnaci, polóval, fogkefét. Ágynemű nekünk egyelőre nem kell, először elhozom délben, aztán pár hónap után meglátjuk. Az írószerekre ha jól értettem évente 3-4000 Ft-ot szoktak kérni, meg lehet majd szavazni, és ők megveszik. Pzs, wc papir, azt hiszem havonta.
Bálintnak fenyőfa a jele. Az első szülőin lehetett választani, de volt olyan szülő, aki már a beiratkozáskor lestoppolta az övét, nekem eszembe se jutott. Ennek is örül.
Ma voltunk az udvaron játszani, beszélgetett az egyik ovónénijével, körülnézett, játszott. Még megyünk szeptemberig, amikor csak tudunk. Ez is már a beszoktatás része. Nekünk szept. 11 után kezdődik, majd szólnak, attól függ, hogy szoknak be azok a gyerekek, akiknek a szüleik dolgoznak.

Edit:
Remélem nemsokára könnyebb lesz, nagyobbak, okosabbak lesznek a fiúk.

Aranka:
Meggyógyult a szemed?

Megyek főzni.

KépKép
renáta29
 
 


Zsanka!
Még én is akartam írni Neked, hogy szerintem is 5 üveg az nagyon sok, én max. 1 üveget de. 1 üveget du. adtam neki, de csak nyáron, utána max. 1-et egész nap és sokszor felhigítottam teával, vízzel. Gondolom, hogy ízlik Máténak, tényleg tök finik.

Ági!
Az almás instant teát imádta Soma, meg az őszibarackosat is. De vigyázz vele, sok benne a cukor, volt kisgyerek akinek ez rontotta el a fogát... szerintem 2-3-4 dl-nél többet abból sem adni!

Ági-Lívi!
Nekünk annó a 3-as tápszert tényleg csak olyan 1 éves kor körül tanácsolták, hogy adjuk.
A 2-es mért nem jó a Dorkának, nem elég laktató neki? Csinálj belőle neki rizsliszttel, gyümivel, babapiskótával valami "trutymót" (bocsi :oops: )

Edit!
Hú, nagyon szar lehet akkor most neked. Csak bíztatni tudlak, hogy mindig vannak hullámvölgyek... Nincs segítséged, vagy inkább a bezártság miatt rossz a lelked? Vagy nem ért meg a család? VAgy a napi mókuskerék, hogy nincs időd magadra? Bár leginkább a kialvatlanság, gondolom. Hát nem semmi lehet, tök megértelek. Dávid segít, persze-persze neki is meg van a kis maga világa? Más rokon, család? Babysitter?

Rena, igen a mi ovinkba is 1 héttel később kezdenek az otthonról jövők, mi is 11-i héten megyünk.

Hugi, én megint nem tudom felnagyítva, egyesével megnézni a képeket, csak úgy egyben az egészet... de ahogy alszik az ülésbe Virág... tök kitekeredve, hihetetlen. Ezekről a képekről lejön, hogy igen mozgékony a kiscsaj.

Na megyek, szerintem már csak holnap jövök!

lola77
 
 


Sziasztok,

Régen nem írtam, de azért olvasni szoktalak benneteket. Rékával az ölemben... ezért viszont nemigen tudok írni.

A héten nincs anyósom, nem is nagyon dolgozgatok, majd a jövő héten, akkortól megy Roli is oviba.

Végre voltam Rékával gyógytornán tegnap, de jövő héttől hetente 2X kell mennünk. Sajna 45 km-re van...és fizetős is... de mindent a piciért, most ez a legfontosabb!
Tegnap még nem tudott négykézláb állni, ma már tud akár fél percig is bírja magát tartani, igaz még csak akkor ha én állítom ebbe a pózba, mert magát még nem nyomja fel, de már ez is látványos javulás.
Közben egész nap cipelteti magát mikor fent van (még szerencse hogy jó alvó! :D ), mert ugye unalmas feküdni és onnan forogni (ezt már nagyon jól tud! :lol: ) meg nézelődni.

Holnap mennek a nagymamákhoz a gyerkőcök, mert most megyünk az ausztriai kastély túrára motorral...

Jövő héten ha tudok jelentkezek, bár a hétfői program nagyon sűrű már: ovi, gyógytorna, szülői ért., meló...
Nem is várom, hogy vége legyen ennek a hétnek...

Szép napokat nektek is!
Akik keveset tudtak aludni mostanában azoknak szép hosszú és alvós éjszakákat kívánok!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!


Ági,
OK akkor valamikor csak összejövünk és akkor odaadom a teákat.

A Máté szerintem is marha sokat ivott, ezért most már elveszem tőle. :( Csak egy kicsit tiltakozik.

Lola,
én is sokallom a gyerkőccipőkért kért pénzeket. 10e forintért nem is vagyok hajlandó neki venni, nem azért mert sokallom, hanem mert nincs értelme, mert ugyanazt tudja mint a 6e forintos. Felesleges ugyis hamar kinövi. Egy gyógytornász ismerősünket kérdeztem milyet érdemes venni, így választottuk ezt. Az eladócsajtól kérdeztem, hogy mennyi jótállás van rá , azt mondta 6 hónap. Mondtam OK, akkor 4 hónap múlva visszahozom, hogy kicsi. :twisted: Nevetett, nem gondolta, hogy komolyan gondolom :P .

Reni,
a Turul ovi szuper. A párom ott volt polgári szolgálatos 2 éve, azóta is hívják vissza segíteni. Állandó vendégek vagyunk a tavaszköszöntő báljukon - a Zoli kezeli a zenét :). A Mátét is nagyon szívesen vinném oda, mert a munkájuk is kiváló, de nekünk messze van.. :( . Ki lesz az ovónéni?

Képzeljétek a hangom már egész jól visszajött. Ma délután kint voltunk Síkvölgyön egy barátunk pecatanyáján és ott jól bevöröshagymáztunk, ez már biztosan csak az utolsó löket a teljes gyógyuláshoz! :D Még jó, hogy a Zoli is evett, így smárolhatunk.. :lol: már bocs.... :D

Azt akartam még írni, hogy 26.-án szombaton 16órától játszóház lesz a Béla k körtéri házban , tudjátok az orvosi rendelő mellett. Valamelyik polgármesterjelölt szervezi, leszek programok, kaja meg minden. Lehet érdemes kinézni..

Na megyek fürödni.
jó éjt
Zsanka

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Végre készen lett Vikinek a keresztelőjéről készült képekből az album,íme:

http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... 453&page=1

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Erika!

Nekem ezen a linken jött be:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10453

Nagyon csini volt a ruhád, tényleg, tök előnyös! Viki olyan édes azon a képen, ahol ül a piros szőnyegen...
Annyira aranyos az átöltöztetett ruhája is! A 27. képen, a férjed mellett az a férfi a tesója? Mert tök hasonlít rá (szemüveges)!
Abba a dobos tortába úgy beleharapnék!

Ja, nem tudom ki javasolta a Máltain a du-i találkát, hogy gondoltok a dolgozókra is.
Jövő hét szerda, vagy csütörtök lehet, hogy elmegyünk Somával. Bár nekem mindig szaladgál, szóval lehet, hogy nem tudok sokat dumcsizni, de azért mégis valamennyit!

Rena! Nincs még lezárva a csap? (Mindig vizezne, tudom a Te egyik gyerkőcöd is, azért kérdem, hátha tudod.)

Most megyek vissza a munkához, mától egyedül vagyok az irodában, hármunk helyett... :roll:

Ági!
Könyvelő vagyok egy nyomdában! Igen, majd tervezünk tesót Somának, majd kábé 2 év múlva, ha középsős-nagycsopis lesz! De amikor olyan édes csajszikat látok, mint a Tieitek, akkor hamarabb, mert nagyon irigykedek ám... :D Persze azt se tudnám mit kezdenék egy csajjal! :wink:

Na pá!

lola77
 
 


Sziasztok

Csak egy gyors kérdés.Járhat a fogzás 38 fokos végbélben mért hőmérséklettel?Mert másra nem tudok gyanakodni csak arra.A széklete is híg volt.Az előző két fognál nem tapasztaltam ilyen dolgot.
És még egy,hogy mikor adjak neki lázcsillapítót?Egyenlőre lefürdettem,most úgy érzem hogy kicsit hüsibb.

Köszi a választ előre is
Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors válasz Lívinek:

Szerintem lehet a fogtól is, az levonva 37.5. Kúpot én úgy tudom, hogy csak 38 felett kell adni, hűtőfürdőt is csak magas láznál. (persze az nem baj, hogy lefürdetted)Mi Nurofent szoktunk nekik adni(vagy Panadolt) 38 alatt.

Ha még nem volt ilyen, szerintem kérdezd meg az orvosotokat. Főleg azért, hogy milyen gyógyszert adhatsz, mi Panadolt nem adtunk 1 éves korig.

Reméljük, hogy nem a torka, nem lesz beteg Timi.

KépKép
renáta29
 
 


Ja, a 38-at úgy értettem, hogy 38.5 végbélben.

KépKép
renáta29
 
 


Köszi Reni a választ.Arra gondoltam megvárom a délelőtött.Sajna a dokink nincs itthon,de ha minden kötél szakad felhívom a másikat.Az a baj hogy még sosem volt emmi baja a Timinek azt kicsit be vagyok félve.

Köszi mégegyszer Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Lívi:
Biztos nem lesz semmi gond. Mérd neki többször.

Lola:
Nem zárták el a csapot, sajnos. Nekünk nem a csap érdekes, hanem a pocsolya, ami mellette van mindig. Benedek tegnap is belement, vizes lett a nadrágja is. :(
A máltais tali más, de azért egy pár szót tudunk beszélni.

Zsanett:
Még nem tudom a teljes nevüket. :oops: Cilike, és Marcsi. Férjem is polgári szolgálatos volt, ő meg a sárberki suliban.

Erika:
Nekem a takarítós kép tetszik a legjobban. Már van segítséged :)

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Bocs,tényleg az a jó oldal az albumunknak,amit a Lola írt :oops:
Tegnap este még leellenőriztem és nekem megnyitotta rendesen,tiszta lökött ez a babanet :evil:

Lívia
igen,járhat a fogzás lázzal,Vikinek is előfordult,én nem csináltam vele semmit,szerencsére nem is volt magasabb neki 38 C-nál.
Amúgy Panadolt lehet már 3 hónapos kórtól adni,de azért kérdezd meg a dokit.
A híg széklet is a fogzásra utal.

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Én lehet, hogy megvárnám a holnapot, és akkor mennék vele orvoshoz. Persze csak akkor várnék, ha nem megy magasabbra a láza, és semmi más tünete nincs.
És végül is azzal nem veszítessz semmit, ha felhívod telefonon a dokit, vagy esetleg a védőnőt.
Ha esetleg megy a hasa (tehát nem csak hígabb, hanem gyakoribb is a széklet), az nem biztos, hogy a foga.
Dávidnak is volt magasabb hője a fogzástól, bár neki inkább este.
A mi dokink szerint végbélben 38,5 felett adjak lázcsillapítót, de én biztos adnék már előbb is.

Lilla
lillaka
 
 


Lívi!

A többiek már leírták a lényeget, én csak megnyugtatnálak! Igen-igen tisztán emlékszem, mikor Soma először volt beteg, azt sem tudtam hova kapjak - én is! Ez tök természetes, megértelek!

Ha nem bágyadt Timi, nem aluszékonyabb, akkor tuti a foga! Ha nem meg feljebb du-ig, ne adj semmit, ha mégis valami vírus, akkor a láz jót tesz, öli őket! Olyankor úgyis du. meg este szokott feljebb menni, ráérsz akkor adni neki, gondolom kúpod van otthon, amit oltás után kellett beadni. Hogy mennyit az függ a súlyától... de már nem emlékszem ilyen korban, talán 3/4-edet kellett adni! Emiatt hívdd fel esetleg a védőnőt, ő meg tudja majd mondani!

Várjuk, hogy mi van Timivel!

lola77
 
 


Sziasztok!

Zsanett:
Bocsi, hogy még csak most válaszolok, igen, láthattál minket aznap és ott, sétálni voltunk. Legközelebb nyugodtan kiabálj ránk :D

Sőt, vannak olyanok, akikkel még csak egyszer találkoztam, nem biztos, hogy rögtön megismerem őket az utcán, de ha ti igen, akkor szóljatok rám nyugodtan!

A tegnapi játszózás szerintem jó volt, kár, hogy már el kellett jönnünk, de majd megyünk máskor is.

Livia:
Szerintem is járhat hőemelkedéssel a fogzás, remélem tényleg "csak" ez lehet a baj.

ANGI:
Nekem is tetszett a szöveg, amit képekhez írtál :D Én is szoktam, azokhoz a képekhez is írni, ami itthon van fotóalbumba, de amióta megvan a digitális, azóta átnevezem a fájlokat. Bár amiket az oldalra feltöltöttem nem igazán sikerültek, de már szóltam az illetékesnek (tesómnak :) ), hogy csinálja meg nekem. Szerintem ez tök jó dolog, pár év múlva is olyan jókat lehet rajta nevetni.

Rena:
Azon a képen pont simogattad Benedeket :)

Edit:
Én is sok-sok kitartást, türelmet küldök innen a messzi távolból, biztos nem könnyű most neked. Én is szoktam eddig-eddig-eddig lenni, de gondolom ennyi gyerek mellett hamarabb betellik a pohár. Ilyenkor nekem elég, ha Virág rámsandít, egyből jobb kedvem lesz :)

Igen, láttuk a kistigriseket az állatkertben, meg nagyon sok majom volt, madár, láma, medve, zsiráf, zebra, halak, teknöcök, bölény, medve, volt olyan állat, aminek nem is tudtam a nevét :oops:
Virágnak a madarak tetszettek a legjobban: egyik dédimamájánál van egy műmadár és ha magas hangot adsz ki, vagy tapsolsz, akkor elkezd csiripelni. Itt az állatkertben egy hatalmas ketrecbe voltak bezárva, és a Virág egyfolytában tapsolt nekik :D bár enélkül is csiripeltek megállás nélkül.
Azt hiszem a játszótér jobban tetszett neki, bár nem volt teljesen közömbös az állatok iránt sem.

Most megyek gyorsan, egyrészt mert annyit olvastam vissza, hogy félek ez a pici írásom is eltűnik, meg gyorsan megpróbálok képet feltölteni addig, amíg a bébi alszik.

Sziasztok

hugodugo
 
 


Töltöttem megint fel képeket, de sajnos nem mindegyik úgy sikerült, ahogy szerettem volna, mert pl. hiába forgattam el, nem maradt úgy, úgyhogy most szomorú vagyok :(
Sajnos a tesóm elég elfoglalt, de rajta van a probléma megoldásán, konkrétan, hogy ki lehessen nagyítani a képeket.

Itt találjátok őket:
http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album=máltai%20játszótér%202006.08.23.

http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album=apával%20a%20darusautóban%20és%20a%20motron

http://enerzsi.kotra.hu/index.php?album=kreatívkodás

hugodugo
 
 


Sziasztok!


Lívi,
szerintem is figyeld meg hogy délután mi lesz a helyzet. Elméletileg lehet a foga, a Máténak is volt egy kis láza, de mi nem adtunk neki semmit, hanem kivártuk hogy mi lesz. Aztán nem kellett neki.
Ha jó kedvű, nem bágyadt akkor szerintem nem beteg.
Germicid kúpot kell neki adni, ha 38 fok felett van a láza. De már hallottam azt is amit a Lola mondott, hogy várni kell egy kicsit, nem kell egyből belázcsillapítózni. Reméljük rendben lesz.

Hugi,
jók a képek! Jó sokan voltatok a játszón is!

Erika,
csak ismételni tudom magam, nagyon szépek voltatok a keresztelőn!

Aranka,
mi a helyzet szemfronton? Jól vagyytok már?

Feltöltöttem a babaszobára az eladó cuccainkat. Ha esetleg érdekel titeket akkor itt nézhetitek meg:
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=135093
Majd még rakok fel holmikat, csak marha macera :).

Sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Hugi:
Én ki tudom nagyítani a képeidet, már tegnap is akartam mondani. Egyébként köszi amit a fiúkról csináltál, majd egyszer elkérem őket.

Ne aggódj, mi se tudjuk mindennek a nevét az állatkertben, még jó, hogy mindenhol van tábla.
Miből készítetted az a hernyót? tésztából?????

Ez aranyos, ahogy itt mindenki hozzáadta a tudását a lázról. :)

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

100 lábú cipőboltban 7500,Belláriában 6300 ft a gyerekcipő :?

Cirmike
jó motoros túrát kívánunk nektek,vigyázzatok magatokra,képeket várjuk róla :lol:
Ügyes a Réka,hogy ilyen hamar ráérzett a mozgás ízére,meglátod nagyon hamar elkezd majd szaladni :D

Lívia
Timi hogy van?Védőnőt megkérdezted vagy a dokitokat?

Reni
hát igen,Viki előszeretettel segít nekem porszívózni,felmosni,portörölni,teregetni,ruhzát leszedni :lol:
Remélem,hogy nagyobb korában is legalább ilyen lelkes lesz :lol:

Hugi
jók lettek a képek!
Mi volt tegnap,hogy ilyen sokan összejöttetek,meg volt valami beszélve? :oops:
Méghogy a kukac nem lett jó!!!!!!!!Ügyes vagy!!!!!!!!!
Nagyon tetszik!!!!!!!!Végülis a kukac micsoda?Polcdísz?
A kukac is csodacsomag?Mennyi volt?

Lilla
Dávid kipihente magát?Szegényke nagyon nyűgös volt a játszón :cry:
Örülök,hogy találkoztunk!
Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok

Hát eddig vártam,volt hogy lejjebb ment a hő,de most már elérte a 38-at(tehát végbélben 38,5).Védőnő nem veszi fel,mi dokink szabin,a másik nem elérhető.Nagyon dühös vagyok. :x . Ha estére nem lesz jobb marad az ügyelet.Egyébként most alszik,adtam neki panadol szirupot.Eléggé bágyadt,meg nagyon anyás.Velem eljátszott ma de ahogy mentem két lépést már sírt is. Viszont bekuksiztam a szájába meg megtapiztam az inyét és hát eléggé be van durranva,meg fájt is neki ahogy hozzáértem.Ja és nemigazán eszik.Kaki egyszer volt reggel,úgyhogy hál istennek nem megy a hasija.

Mondtam is a gyogyótárba hogy tiszta para vagyok mert még eddig semmi baja nem volt a timinek,és olyan rossz látni ahogy szenved.

Köszi mindenkinek a tanácsot.Holnap írok mi volt.
Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Lívia
nem próbáltad meg bekenni az ínyét Dentinoxszal?
Patikában nem ajánlottak rá semmit?
Jobbulást Timinek,holnap várjuk a jó híreket!

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?