Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de pénteken csillagász szakör volt este (újra beindult az üzem Kép ), szombaton az egyik csillagásznak volt Nyúlon a kupolaavatója, vasárnap meg búcsúban voltunk Téten Kép

Szóval:
Ttika!

A Megatoys a Budai utcában van itt Győrben. Az Interspárhoz eléggé közel van. Nem tudom emlékszel-e, de a Spár mellett volt egy Daewoo szalon. A mögött van egy udvarban. Jó nagy, és szép nagy kismamaruha boltja van.
Vagyis annyira nem hatalmas, de a Brendon 10 fogasánál több van Kép

Krisztina!

Szia!
Üdv köztünk. Szerintem is nyugodtan kérdezz, mert nagyon szuper csajok vagyuk, és szívesen segítünk. És tudod már, hogy pocaklakó milyen nemű ? Kép

Ttika!
Bocs, nem fejeztem be a választ. A melltartós az MSZP klub felől van, a lépcső aljában a fa alatt Kép Ennél jobban nem tudom leírni. Szoptatós melltartót majd az utolsó pár hétben vegyél csak, mert akkor már látod, hogy mekkora, és arra még rá kell számolni, hogyha bedurran. De a csajszi fog segíteni aki ott van.
Én úgy csináltam, hogy egy volt a kórházban nálam, és a szülés után vettem csak, mert akkor látszott igazán, hogy mekkora.
Te a 600 Ft-os bugyi nem drága Kép

Babakocsi.
Hát nekem van ilyen is olyan is. És a bolygókerekem lefixálható, de mégsem az igazi. A fix kerekeset jobban szerettem télen. A bolygókerekes az száraz időben jó.
Az a helyzet, hogy nekünk mindenképpen 2 babakocsi kellett, mert amit itt Győrújbaráton használni tudunk, az túl nagy az állandó autóba pakoláshoz, ezért kellett egy kisebb, az meg az itteni úton nem jó. De mindegy, mert a kisebbet a Tesco-ban vettük 9900 Ft-ért, és nagyon megérte. Újszülött kortól használható ez is, vízszintesig dönthető, nem az a gagyi kiskocsi, és bírja a strapát.

Nézdmán. Remélem nem én vagyok a legfiatalabb a csapatban. Dirtha! Nyilatkozz! Kép


Kismamaruha bolt van több is a belvárosban. Van egy az Aradi vértanúk útjának az elején.(Baross úttal párhuzamos) Van a Baross út elején az udvarban, és van közvetlenül mellette a Baross úton abban a ruhaboltban (biztos azt mondtátok Ti is). Van a Megatoysban, meg van a városban is egy Moletti üzlet, ott is vannak kismamaruhák, de pontosan már nem emlékszem, hogy melyik utcában volt. Azt hiszem a Tejfölösköz környékén.

Kriszti!
Szerintem is ehetsz mindent, ami nem fúj fel. Ezek közül pl. mindegyiket eheted, a baj csak az velük, hogy hízlalnak Kép

(Bocs, de a 12 hetes diéta után én már így nézek mindent, annak ellenére, hogy a terhesség alatt leadott 16 kilóból már egy csomót visszahíztam!)

Képzeljétek! Lili kúszik, és pénteken (7 hónapos szülinapján) négykézlábbra állt. És már hintázik előre-hátra. Olyan édes Kép

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Haho,

Élénkül a topik...

Én a bolygókerekű babakocsira esküszöm, illetve a miénk fixálható is, de csak boltban szoktam lefixálni, ahol csúszik a kő. Sajnos Győrben nagyon sok az olyan út, amire nagyon is ráférne a felújítás, de olyan is van, hogy nincs járda. Mi jövőre költözünk Csanakra egy lakóparkba, ahol egyelőre nem lesz beton, gondolhatjátok, hogy örülök.
Igaz, Benjaminnak akkor már nem nagyon kell a babakocsi, de néhány éven belül -remélem- jönni fog a következő.Talán addigra nagyjából rendeződik a helyzet.

Áfonya, ez a táblázat nem semmi!! Tök jó! Ami a koromat illeti, még nem tagadom! 27 vagyok én is Bogi, decemberben töltöm a 28-at.

Pénteken lesz a kisfiam első szülinapja. Majd teszek fel képeket a jeles alkalomról. Apropó: gyűjtöm a tortarecepteket. Tud-e valaki olyat, amit megcsinálhatnék a szülinapra? Igaz, rendeltünk egy figurásat, de az mégiscsak csupa tejszínhab, és több apró lurkó is lesz akiknek finomabb lenne egy light-osabb változat.

Bogi, gratula Lilinek, a négykézlábra állásból pár hét és mászás lesz! Kép

Szoptatós melltartót én is a piacon vettem, de megmondom őszintén, csak néhány hónapig használtam, utána melltartóbetéttel visszatértem azokhoz, amiket a terhesség alatt vettem. Amióta kevésszer szopik (most már csak este), a régi melltartóimat használom.

Mindenkinek jó babázást (akár belül van, akár kívül Kép )

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok

Kicsit off leszek! Szerintetek melyik nyelviskolát válasszam? Angolt szeretnék tanulni, alap szinten.

Mindenkinek sok boldogságotKép

üdv moncsi
a_moncsi
 
 

 
 

Sziasztok!
Bugyiügyben: én a csarnoknál vettem, ha jól emlékszem a Tesco melletti lépcsővel szemben a sarkon, nekem nagyon jó!!! Most L-esem van, de még később is jó lehet, mert láttam belőle XXL-est is. vékony, nagyon gyenge gumi, tiszta pamut, nem vastag, nekem nagyon tetszett, hogy köldökig fel tudom húzni a pocakomra, bár még nem olyan nagy. A nagyifazonjához képest egész magasan felvágott. Nincs rajta semmi dísz, a fantázianeve: Szildy, arra is rájöttem, miért, Benne a matrica: Készíti: Szabó Ildikó. Ár:390Ft
A nemét még nem tudom, mert nem mutatta meg a 18. heti ultrahangon, de megyek a 3 dimenziósra szept. 27-én, akkor lesz, ugye, 23 hetes, talán végre akkor.
Itt mindenki dolgozik még? Ti mit terveztek, meddig akartok menni? Én kicsit aggódok, mert most, hogy jön az ősz, meg a tél, nem biztos, hogy többszáz gyerek közt akarok lézengeni.
chalice
 
 


Ajjaj! Azt hiszem, inkább velem lesz a gond, mint a gyerkőcökkel. Gyanúsan kapar a torkom, és én már ismerem, hogy ez nálam mit jelent. Szerintem megfáztam, vagy elkaptam valamit. Mi ilyenkor a teendő? Mézes, citromos teán már túl vagyok, tehetek ennél többet is?

Kriszti
chalice
 
 


Most már biztos, hogy bekrepáltam, nátha, viszonyag óvatos torokfájás, kicsit a fejem is, de lázas nem vagyok (még).
Mi a jobb a babának? Ha nem eszem semmiféle gyógyszert, még azt sem, amit az orvos enged, és inkább csak citrom, méz, gyümölcsök stb., vagy, ha beveszem azt, amit állítólag szabad. "Egyedül" sem vagyok oda a gyógyszerekért, hát még most.
Kriszti
chalice
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen olvastalak benneteket és elég nehezen lehet bepótolni ezt az időt, de sajnos ikrek mellett nem negyon jut idő semire és estére az ember kipurcan.
A segítségeteket szeretném kérni, ha valakinek van ismerőse aki ikreket vár van eladó babakocsink, és nagyon sok márkás ruhánk amit persze reális áron, amit külön külön is eladnék.
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Remélem minden kismama jól van és élvezi még ezt a kellemes időt amíg lehet.

Anasztázia
0620/9828599
baby02
 
 


Kriszti,
ha felmegy a lázad, akkor vegyél be Algopyrint, azt lehet, mást nem. Egyébként szerintem ne szedj gyógyszert. Én is kaptam el ezalatt a 33 hét alatt egy megfázásfélét, és amikor felment a lázam 38-ig, akkor vettem be Algopyrint. Kettő kellett, elég is volt. Ha jól tudom, a kamilla sincs a tiloslistán, azt is lehet inni.
Most ezt a megfázást még nem kaptam el, pedig a férjem beleesett. Most elég erősnek érzem magam, nyáron csak úgy tömtem magamba a gyümölcsöt, na meg most is, az almát, körtét. Télre neked is a megelőzést javaslom, bár sajnos szűkebb lesz a gyümölcsválaszték.
Amúgy a gyógybogyókat én sem bírom, egyedül sem.
holly
 
 


A dokim is az Algopyrint mondta 38 felett, eddig hála istennek nem ment fel csak 37,4-ig. Úgyhogy méz, citrom, gyömölcshegyek.
Nem tudjátok véletlenül, hogy ki van a 3 dimenziós ultrahangon? Mármint orvos?
chalice
 
 


Sziasztok!

Chalice, a 4D ultrahangra gondolsz?
Vagy a kórházira? (szerintem utóbbi a két dimenziós) Előbbit egy hölgy végzi, aki nem orvos -ha jól tudom- de megvan a végzettsége az UH-hoz.

Ha megnyugtat, én a terhességem hetedik hónapjáig dolgoztam gyerekek között (iskolában tanítottam). Akkor, amikor minden osztályban hiányzott min. 10 gyerek, mert influenza járvány volt, átvészeltem minden betegség nélkül. Néha túlságosan is aggódtam (főleg, mert kicsik között voltam nap mint nap, akik ugye nem figyeltek arra, odateszik-e a kezüket, ha tüsszentenek, vagy köhögnek). Utólag azt mondom, nem szabad túlzásba vinni az aggódást, ha amúgy is sok gyümölcsöt eszel, ügyelsz a mozgásra (séta ez esetben persze), akkor elég erős a szervezeted ahhoz, hogy ne kapj el mindenfélét. Képzeld, héthónapos terhesen közel 10 km-t gyalogoltam osztálykiránduláson! (pedig nem vagyok az a nagyon sportos fajta)

Na pá,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok
na ma tényleg megy a gép szervizbe, úgyhogy egy darabig csak takarékon nézegethetem az internetet. Addig is mindenkinek minden jót. Ha jól emlékszem, én szülök leghamarabb, úgyhogy ha minden jól megy, nem maradok le senkinél az akcióról.
Pussz Kép
Holly
holly
 
 


A_moncsi
a Jedliket javaslom, ha még aktuális. Igyekezz, mert szept 27-én indulnak a tanfolyamok, a szombatiak szept 25-én. Jó iskola, nem is drága. Sok a fiatal, úgyhogy ha 35 felett vagy, inkább nézz be máshová is.
H
holly
 
 


Holly,
azert remelem, elobb megjavitjak a geped, mint szulnelKép

-Afonya
afonya
 
 


Szia

Köszi. Még 35 alatt vagyokKép)
27!!
Most is oda járok számítógép kezelőire, ugyhogy mivel holnap ugyis megyek utánna is nézek.
Köszönöm

Egyébként honnan vagy ilyen jól informált?
Te is jössz?
Vagy ott tanítottál?
a_moncsi
 
 


Szia Anasztázia,
udv ittKép
Valaki keresett az ismerettsegi koromben testverkocsit, ez ugyanaz lenne, mint az ikerkocsi? Nem irtad, hogy mekkorak a ruhak es milyen nemuek a babaid. Egyaltalan, magadrol valamitKép
Kozben visszakerestem, majdnem egy eves ikerlanykak, de kep sehol.
Babaszoban nem hirdeted, vagy a babaaproban esetleg? Vagy bazarban, ezek mind ingyenesek. Sot, itt is van csere-bere rovat, a nagyobb cuccokat erdemes ott megmutatni.

Moncsi,
es Ti hogy alltok a babaprojecttel?

-Afonya

ui: valamimt még akartam, de elfelejtettem
afonya
 
 


Sziasztok!

Sajna mi még nem gyógyultunk meg, és Lili ma szupernyűgös. Nem lehet egyedül hagyni. Remélem ez nem azért van, mert tegnap otthagytam anyósomnál reggeltől du. 2-ig, mert tanfolyamon voltam. Jól viselkedett, és mikor meglátott, majd kiugrott a bőréből.
Én is göthös lettem. Éjjel nem tudtam aludni, annyira fájt a torkom, és persze mindig ingerem volt a nyelésre.

A 4d uh-t az a magas vörös hölgy csinálja, aki a kórházi uh-n szokott a dokinak segíteni. Szonográfus, és nagyon kedves.

Szia Zia (Baby02 Kép!
Milyen rucik vannak, amiket eladnál? És milyen méretűek? Lili most 74 cm.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Én már kifele vagyok a göthösségből. Gyanús ez a sok beteg ember, lehet, hogy nem is megfázás? Végül is most már mindegy, megúsztam láz nélkül, remélem, Bogi, neked is sikerül.

Lányok! Mi az, aminek meg kell lennie a babacuccok közül, mire az ember kórházba megy?
Illetve kórházas "mamacuccok"?

Mik azok, amik az első időben feltétlenül kellenek és mi az ami nem elengedhetetlen, de nem rossz?

Mi a véleményetek a kiságyra tehető pelenkázólapról?

Figyelem, valaki azt mondta, hogy a Metroban bébikomp kb. 2000 Ft, babakocsi 25000 körül, de nem tudok róla bővebbet. Nem tudja valaki, milyen ez a "metrós" babakocsi?

Na, tesztelte valaki a bugyit?

Köszi mindenkinek a 4d-és infokért, az a nő tényleg szimpatikus, emlékszem rá.

Üdv: Kriszti
chalice
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Én soha nem lázasodom be, úgyhogy megúsztam Kép

Szegény Lili viszont rosszabbuk van. Egyébként ez egy vírusos járvány. Itt az oviban is egy csomó beteg van.
Lili tegnap este az egész aznapi kaját kihányta.
Biztos azért olyan nyűgös. Ma meg teljesen bágyadt aranyom. Még csak 120 tápszert adtam neki ma, meg teát.

Na megyek, mert szüksége van rám Kép

Puszi: Bogi

ui: Dirtha! Közel fogunk lakni egymáshoz!

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Haliho!!!

Bogi, a Csanak-Győrújbarát távolságra gondolsz? Nem sok, tényleg! (Amúgy most sem sokkal több Kép )
Szegény Lili! Nem is tudom, biztos bepánikolnék elsőre, ha hányna a fiam (még csak egyszer egy fél banán jött ki belőle)
Helyzetjelentés:
Jelentem, Benjamin egy évesen 9580 g, 80 cm. A dr.nő szerint kissé vékony, de mindenki kinevet, ha ezt elmondom. (a dokinőnek a súly és hosszgörbe a mániája) Már csak megy,nagyon stabil a járása, nem mászik egyáltalán. Most jön a hetedik foga, és sokat gügyög. Mumus a kukásautó. Helyzetjelentésnek ennyi.

Bogi, jobbulást Lilinek! Nemsokára tényleg megyünk úszni, most épp torokpírral küszködünk, nagyon megviseli Benjamint a fogzás.

Tud-e valaki olyan helyet, ahol gyerek télikabátokat lehet kapni, de olyat, amihez uolyan anyagból kantáros gatya is van hozzá? Ja, és lehetőleg ne legyen macis-lepkés, meg ilyenek, csak egyszínű. ???

No pá,

*Dirtha
dirtha
 
 


Helló, Mindenki!

Megint rászántam magam az írásra, amitől akkor ment el a kedvem, amikor kedd éjjel szerverhiba miatt mintegy 40 sornyi értékes mondanivaló lett az enyészeté. Ez van.

Jobbulást a betegeinknek: Lilinek és Krisztának is.

Köszönöm a kórházi öltözködési tippeket, mégis nyugodtabban vagyok ráménős, ha tudom, hogy bejött már valakinek.

Benjamin méretei nekem tetszenek, nem értem a doktornőt. Nekem arányos babának tűnik.

Na ennyit a terhestornáról. Orvoshoz nem akartam menni október elejéig, de lehet, ogy akkor egy aláírásért azért beugrom. A mozgás hiányzik. J lenne, ha mégis lenne valamiféle jóga. Ha tudtok iylenről,riasszatok.

Bogi, Dirtha mi is a szomszédban építkezünk: Csanak és Gy.újbarát határán, a telepen, a Hétvezér utcában. Sajnos most már csak tavasszal tudunk költözni, de a nagylány már a Rákóczi suliba jár és éppen ma beszéltünk a csanaki bölcsivel, hogy januártól kihordanánk a kettes számú gyerkőcöt egy kis közösségélményre.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Betegeknek mielobbi jobbulast!

Kriszti,
van itt valahol egy topic, ahol jol ossze vannak szedve a szuloszobas, ill. korhazas mamacuccok.
Babacucc: a pelenkazas kellekein kivul textilpelusbol par darab, utolso napon hazajovos ruha. Persze ha akarod, lehet sajat ruhajaban a baba a korhazban, nem jellemzo ugyan, de nem szolnak.
Dobj be egy listat, majd velemenyezunkKép

kiságyra tehető pelenkázólap: nekunk nem olyan van, passz. Nekem kicsinek tunik, nem lehet a kellekeket odapakolni. De helyhianynal biztos praktikus.

En bebikomp-ellenes vagyok, inkabb nem nyilatkozomKép

Bogi,
szegeny LiliKép

Dirtha,
szepen megnott a fiad, sulyban es magassagban is! Dokino mit szolt volna az en 8200 g-mal evfordulo lanykamhoz /pedig o 3570-nel szuletett/?!

kantaros gatya: en tavaly a Kodaly Z. uton talaltam ilyet, magasitott derekkal, a Kuopios jatszoternel levo butikban. Sotetkek, fekete szinekben volt, ugy remlik.

Piros,
IE-t hasznalsz? Vissza gomb nem mukodik olyankor?

-Afonya
afonya
 
 


Szia Piros!

A szomszéd utcában építkeztek? Kép Mi az Árpád fejedelem utcában lakunk. Melyik lesz a Ti házatok? Ez tökre jó. Kép Kép

Dirtha!
Igen, arra a távolságra gondolok Kép

Hát én nem ijedtem meg annyira, de elég rossz volt nézni, ahogy szegény öklendezik, és sugárba jön ki belőle minden.
Érdekes, hogy én nagyon nem bírom az ilyet, de most egyáltalán nem lettem rosszul. Talán azért mert Lili nem ivott alkoholt hányás előtt? Kép Kép

Amúgy Lili már egész jól van, márcsak mi vagyunk betegek, de elég rendesen. A férjem meg mint afféle férfi, meg akar halni egy kis náthától. Már fáj a veséje, nem tud semmit csinálni Kép Kép

Most mondjam, hogy én is rosszul vagyok, de nem panaszkodhatok állandóan, mert dolgom van?

Na mindegy.

Kriszti!
Én is sok ilyen listát letöltöttem, és átolvastam. Ami itt a babaneten van, az elég jó, de rengeteg "felesleges" luxuscikk van közte.
Szerintem amit érdemes:

2-3 hálóing, vagy pizsama, elöl gombos
5-6 bugyi
2-3 pár zokni
2 pár papucs (1 szobai, 1 zuhanyzó, mert a zuhanyba is papucsba lépj be)
köntös
2-3 melltartó (szoptatós)
3 törölköző (de azt akár haza is küldheted, és frisset hozathatsz)
2 csomag betét (minimum)
kés, villa, kanál, pohár
olvasnivaló
fényképezőgép! vaku nuku Kép
tisztálkodószerek (Sába tusfürdő, ami illatanyag mentes, első időkben a baba miatt jó, mert tusolás után is érzi a mama illatát)

A babának vigyél be:
nadrágpelenkát
popsitörlőt
popsikrémet (irass fel a gyerekorvosoddal, vagy vegyél előre Seress popsikrémet)
textilpelenkát legalább 5 db-ot
ha van saját pléded, azt is vihetsz be már a babának, vagy rendes pólyát, ha úgy kényelmesebb szopiztatni.
Ruhákat nem muszály, mert ott angolpólyába teszik a babát, és adnak rá kisinget is (egyébként sem nagyon koszolódnak be Kép )
Azért pár kisinget, réklit vihetsz be, de én semmi babaruhát nem használtam bent.

Mivel én császáros lettem végül, mi úgy szoptattunk, hogy leültünk egy támlás székre (van a szobában), és egy látogatós kisszékre feltettük a lábunkat, így elég kényelmes volt. Meg kell mondanom, hogy nagyon el tud fáradni a hát, és iszonyúan tud fájni. Soha nem voltam hátfájós, és én bizony meg is lepődtem rajta.
Egyébként a mell bedurranástól nem kell megijedni. Elmondták az előkészítőn, hogy ha bedurran a mell, és elindul rendesen a tejtermelés, akkor nagyon fáj. Nekem pl. egyáltalán nem fájt. Nekem ugyan kisebesedett a mellbimbóm, de nem is kenegettem, hanem hagytam, hogy hadd szopizzon Lili úgy. Összeszorítottam a fogam az elején, mert amikor bevette akkor fájt és égett, de megszokta a mellem, és sokkal előbb meggyógyult, mintha kentem volna, és nem szopiztatok. A nyálával gyógyította Kép

Azért ha valami eszembe jut, akkor majd még leírom.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Sajnos még alszik a projekt, mivel még mindig szoptat a leendő donorom, és még nem állt vissza a menszesze.

üdv
moncsi

Én azt olvastam, hogy a kisebesedett mellbimbóra az előtej a legjobb. Lehet hogy hülyeség, saját tapasztalat hiányában elhiszem = azt amit olvasok.
a_moncsi
 
 


Sziasztok!

Hát, egyévesek lettünk és mint minden anya, én is büszke vagyok a csemetémre. Egyéves és szülinapi fotók:

http://babanet.hu/album/main.php?album=3442
dirtha
 
 


Sziasztok!

Gratulálunk az 1 évesnek!

Kép

Moncsi!
Tényleg a saját tapaszalatból tanulhat az ember leginkább. Remélem hamarosan Te is jó hírekkel jössz!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sztok!

Újra itt. Gratula a jóvágású egyévesnek! nem tudom mennyire illeszkedik a "termésgörbéhez", de ránézésre nagyon stramm kiskölyök.

Bogi!

Ez szuper. Nem csak jó levelezőtársra, hanem szomszédra is leltem! A mi házunk sajnos még erősen épülőfélben van, a Mischek-házak lábánál, a nagyon gazos telekkel szemben. A házszám 33. lesz, de nem tudom ennek alapján visszakereshető-e. A tetőszint koszorújánál tartunk, a hétvégén jönnek az ácsok (ha minden igaz).

Kriszti!
Bogi listája nagyon átfogó, nekem csak a köntös jutott még eszembe. Jól jön, ha ki kell menni a folyosóra.

Nekem is mindkét gyerek "kirágta" a mellem, de egy hét volt csak rossz, azután a szopizástól rendbe jött. Én visszakentem rá egy kis tejet (nem csak az előtej jó, később is sokat segít) és néha használtam Garmastan kenőcsöt. Ezzel csak az volt a baj, hogy gondosan le kellett mosni a következő etetés előtt, míg a tejjel nem volt ilyen gond. Na és sokat járkáltam félpucéran, hogy ne dörzsölje semmi és a levegő is ápolja. Állítólag segít, ha előre edzed a bimbót törölközővel, de szerintem ez nem az igazi. Egészen más technikát használ a gyerek, nem éri meg előre kínozni magad.

Megérni viszont kitartani azon a pár zűrös napon, mert utána sokkal egyszerűbb etetési mód, mint a cumisüveg/tápszer/főzelékek. Arról nem is beszélve, hogy nagyon jó érzés. Igaz, erősen "anyafüggő" lesz a gyermek, így ha nem akarsz éjjel felkelni hozzá vagy nappal rohannál vissza dolgozni, akkor a szoptatás nem jó, mert abban nem vagy pótolható/helyettesíthető. Nálunk volt a családban olyan, aki ezért hagyta abba a próbálkozást.

Áfonya!

Igen, IE a szoftver, de nem nagyon akar működni. A vissza gombra nem csinált semmit. Ez van. Most megprbálom, hátha sikerül elküldeni a levelet.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Piros!

Holnap megnézem a házatokat. Már láttam, de majd jobban megnézem Kép
Ez tök jó.
Majd együtt sétáltathatunk.
Itt nagyon sok kisgyerek van ebben a három utcában. Meg szerdán megnézzük a baba-mama klubot is a barátnőmmel. Biztos jó lesz.

Amúgy az 5. a listámon a köntös Kép biztos nem vetted észre Kép

Kicsit kellemetlen az itt lakásban, hogy nincs aszfaltos út, és rettentő por van, de nekünk mázlink van, mert az utca vége felé lakunk.

A mi házunk az Árpád fejedelemben azon az oldalon van, ahol a tiétek, 42 a házszám, és jobb oldalon hátulról a 3. ház. Be van pucolva, szín nincs még, a ház előtt már füves, van egy-két tujánk meg a járda két oldalán virágok. Mikor jöttök ki legközelebb az építkezéshez?

Megadom a számom, és akár találkozhatunk is.

Farkas Bogi: 06-20-3337055

Most hol laktok egyébként? És hogy találtátok ki, hogy pont itt építkeztek?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Dirtha,
boldog elso szulinapot Benjaminnak!

Egy unnepi tabla az unnepi datummal:

Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Bocs, Bogi, valóban átszaladt rajta a tekintetem. De ha már ketten is javasoljuk, nem lehet haszontalan :-)

Tényleg jó lesz együtt sétáltatni. Bár csak ot tartanánk már! Kicsit nehezen megy az építkezés s ezt elég rosszul viselem. Párom eröltetné a költözést, de nekem semmi kedvem egy félkészbe menni friss csecsemővel. Jelenleg Révaluban egy kb. 70 nm-es albérletben "tengődünk", ami azért nem kicsi, igaz kicsit kevés a szoba, mert egy nálunk a párom pipázása miatt eleve kiesik, mint hálószoba. Így a gyerekek osztoznak egy hálón és nekünk is van egy kis luk aludni. Nem tragikus a helyzet, inkább csak a társasházi szomszédzaj, a szűkebb méretek, (és a tény, hogy a fél cuccunk dobozokban van a garázsban) zavaró egy kissé a kényelmes családiházas lét után. Tudom, kicsit luxuspanasznak hangzik a dolog, de nagyon könnyű hozzászokni a jóhoz. Jómagam lakótelepen nőttem fel másik két tesómmal együtt, de párom zömében családi házban élt és nehezen viseli a korlátokat.

Azért pont Újbarát, mert én győri vagyok, a férjem meg zirci és a 82-es mentén, jó csatlakozással az autópályához, jó hírű iskolával, kertes ház építési lehetőséggel Győrújbarát ideális a mi adottságainkhoz.

Jómagam nem sokat járok ki az építkezésre, mert most nincs kocsim, de ha legközelebb kivisz a párom, szólok előre és benézünk, ha nektek is alkalmas.

Áfonya!

Nagyon kedves az ünnepi tábla! Nálunk várhatóan kisfiú lesz a harmadik és Dávidnak fogjuk nevezni.

Holly!

Már nincs sok. Bírod?

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Bogi, Áfonya és a többiek!

Köszönjük szépen a gratulációkat! Stílusos a tigrises kép, Bogi, az én fiamhoz. (aki lassan ugyanannyit ugrál, mint Tigris Kép )
Áfonya, nagyon szupi a tábla!

Piros, fenemód nem irigyellek az építkezés miatt! Mi társasházban vettünk lakást, ami most készül, és most szembesültünk vele, hogy mennyire nincs fény/nap azon az oldalon. Persze elkezdtem nyafogni, hogy ez így baromira nem lesz jó, és addig nógattam a leendő férjemet, hogy átcseréltük a szemközti lakásra, ami a másik oldalon van (és szerencsére még nem adták el). Így szinte egész nap oda fog sütni vmelyik oldalról a nap.

Minden jót mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Piros!
Mindenképp szóljatok, és gyertek. Örömmel látunk benneteket. Ha már itt tartunk, férjednek mi a munkája?
Mi úgy építtettük a házat egy ismerőssel (csillagász, és a szomszéd utcában lakik (a Gézában), de a ti utcátokban 3 házat ők építettek (DUORIS Kft., Keresztyék).
Szóval nekünk megvolt a nap, hogy mikor költözünk a kulcsrakész házba, és nem kellett közben dobozokból élni szerencsére.
Mondjuk majd meglátod, hogy a kulcsrakész az csakis a ház belsejére vonatkozik, ugyanis se színezve nincs, a terasz külső burkolása nincs meg, nincs kerítésünk, garázsunk. Lassan minden meglesz, de legalább már benn lakunk.
Azért így könnyebb. Gondolom a férjed is azért hajtja a dolgot, mert egyszerűbb minden ha már bent lakik az ember, anyagilag is jobb, ha nem kell az albérletet fizetni.

Dirtha!
Lili is perpétum mobile Kép

Áfonya.
Tök jó a tábla. Kép


Holly!
Mi újság?

Képzeljétek a barátnőmnek kislánya lesz. Most 23 hetes terhes, de feküdnie kell, mert már 1100-as. Kicsit vészes a dolog, de szerencsére ha gáz van, még megműthetik. (Méhszájzárás)
Szorítsatok neki Ti is!

Puszi: Bogi

ui.: Gyógyultak vagyunk, csak egy pici nátha van még.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Áfonya és Piros, elsősorban Titeket kérdezlek, mert nektek vannak egy év feletti csemetéitek: Ti hogy "oldottátok meg" a tehéntej-kérdést?
Az én fiam 8 hónapos korától kap sajtot, joghurtot (natúrt, napi rendszerességgel), 10 hónapostól túrót (rudit elsősorban Kép ), és soha semmi baja nem volt. Nincs a családban tejfehérje-allergiás sem. Ennek ellenére a dokinő a kérdésemre (adhatok-e tejet most, hogy elmúlt egyéves Benjamin) hevesen rázta a fejét és javasolta a babatejet. Na már most, akárhogy is nevezzük nevén a dolgokat, a babatej is TÁPSZER. Az én kisfiam az esti szopi után éjjel kap tápszert. Akkor adjak neki kétféle tápszert? Tudom, hogy a tej egyéves korig nehezen emészthető, nem tartalmazza megf. mennyiségben és minőségben azokat az anyagokat, amelyekre a babának szüksége van. Azt is hallottam, hogy 3 éves korig javasolják újabban a babatejet tehéntej helyett. A babatej 2000 Ft!!!
Ma először készítettem Benjaminnak tejbepapit. (mézzel, pici kakaóval ízesítettem, előbbit már kapott egy hete, semmi allergiás reakció!). Benyelte egy pillanat alatt!!! Szerintem reggelre nem lesz gond.
Mit csináljak, mit javasoltok, nálatok hogy volt? Merjek-e tejet adni? Mindenki azt mondja, hogy mi is felnőttünk tehéntejen, de tény, hogy nagyon sok az allergiás kisgyerek, köszönhetően ennek a felgyorsult és légszennyezett világnak. Állítólag -itt olvastam az interneten- később is kijöhet az allergia, és felerősíthet más allergiás hajlamot is.
A gyerekemnek a legjobbat akarom, de nem akarok áldozata lenni a babamarketingnek. (babatej)
Várom a véleményeket!

haliho,

*Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha,
en csak masfel evesen adtam neki eloszor tejet /ekcemas is volt kicsinek, meg 10 honapos kora korul a joghurt is kiverte/, de nem izlett neki, nem cserelte le a tapszeret. Egyreszt en akkor mar az ejszakai kajalasrol le akartam szoktatni, masreszt ugy voltam vele, hogy ne ejjel vegye magahoz a kaloriakat, igy ez mar csak plussz nassolas volt, a szopit helyettesito ellazulas alvas elott, igy akar vizet is ihatott volna felolem, ha az tetszett volna neki.
Most mar elmult ket eves, reggel mar macikavet/tejet iszik, este altalaban tapszert, kiveve, ha kimondottan tejet ker. Ez ritka es altalaban olyankor, amikor nincs itthonKép

-Afonya

ui: kaptal kantaros gatyat?
afonya
 
 


Haliho!

Áfonya, köszi az infot! Több topikban is felvetettem a témát, és hát nagyon széles skálán mozognak a vélemények. Én minden kajánál betartottam az időpontot, sőt még vártam is mindig néhány hónapot pluszban. Mégis, most azt mondom, hogy talán jobb lesz még várni, de tuti, hogy nem 3 éves koráig (egy anyuka azt mondta, addig sem mézet, sem tojást, sem tejet nem ad, de még tejterméket sem nagyon adott az egyéves múlt kicsinek). Ezt nonszensznek tartom, de persze cselekedjen mindenki saját belátása szerint.

Mi az a macikávé? Kép talán karamellás tej, vagy kakaó? Jópofa elnevezés!

Kabátot kerestem olyat, amihez van kantáros gatyó. (uolyan mint az overál, de kétrészes, külön a kabát, külön a síoverál, ahogy a párom mondta Kép ) Nem kaptam, Anyu akart szülinapjára venni, de még sehol semmi normális téli cucc. Illetve, ahol van, tele van mindenféle mintával, ebben a témában kényes vagyok. Azt ígérték, okt. közepén jön a téli kollekció.

Minden jót, jó hétvégét!

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok,

úgy látszik, mostanában nem írunk túl gyakran, én is elmaradtam egy kicsit.
Tetszik a tábla, olyan jó mindig látni, hogy már ilyen "előrehaladott" állapotban vagyunk. De én kedden pont 22+0 voltam!
Holnapután megyek a 4D-re, már megesz a kíváncsiság, hogy fiú-é avagy lány??? Mi lesz, ha most sem látják? Na, mindegy, akkor belenyugszom, hogy még mindig nem tudom.
Ti mikor tudtátok meg?
chalice
 
 


Dirtha,
macikave: _ma_láta+_ci_kória kavekeverek, koffein nelkulKép Hivatalosan ez a markaneve egyebkent, Maci. Tejkepzonek is jo allitolag, szoptatos anyukaknak. En ittam, Reka meg kunyeralt belole, mert az olyan felnottes, gondolomKép
Most hogy mondod, sose forraltam a tejet, eszembe sem jutott...
Kantaros: Kodaly Z. uton nezted?

Claice,
az egy visszadatumozott tabla volt, Dirtha Benjaminjanak szulinapja alkalmabolKép
Gyerkoc neme: nekem a 18-dik het koruli kotelezo UH-on mondtak a korhazban, hogy fiunak tunikKép Rekamnal ekkor még nem, mert szegyenloskodott, csak ugy a 25-dik heten.

-Afonya

ui: baromira fazunk
afonya
 
 


Sziasztok!

Bocs, kicsit lemaradtam.

Dirtha!

Nálunk hálIsten egyik sem mutatott különösebb ételérzékenységet semmire. Igaz, mindketten 12-13 hónapos korukig szopiztak reggel/este, így addig tejet egyáltalán nem kaptak. Tejterméket (Túró Rudi, yoghurt) már hamarabb adtam és nagyon szerette mindkettő. A nagyobbnál előbb elválasztó-tápszert kevertünk ki és kapta cumisüvegben kb. 6 hónapig (másfél éves koráig) és csak utána álltunk át a tejre. A másodiknál egyből tejet adtunk 13 hónapos korától. Most is sokat iszik belőle. Mi csak 1,5%-osat iszunk a családban, így úgy hiszem ez közelít az un. feles tejhez (vízzel felhigított tejhez) amit anno eleink adtak a gyereknek. Érdekes, hogy a kicsit a tejet csak cumisüvegből hajlandó meginni, noha 6 hónapos korától pohárból issza a vizet/gyümölcslevet. Annánk minden reggel pohár tejjel és kakaós Reggeli Keksszel indítja a napot és imádja a yogurthitalokat. Ja, forralni én se forraltam soha.

Összességében azt hiszem minden gyereknél egyedi a dolog. Apránként, jól kimutathatóan kell vizsgálni mindenféle étel, így a tej hatását is és ha tetszik a gyereknek és nem veri ki, akkor egye/igya nyugodtan. A gyerkőc jobban fogja tudni mi kell neki, mint akármelyik marketinges vagy védőnéni. A tejfogyasztás mellett legalább annyi érv szól, mint ellene. Kalciumforrás, ami kell a csontnövekedéshez, fogakhoz, ami pont 1-3 éves kor között nagyon fontos.

Chalice,
Nekem is a 20. hét körül mondtak nemet. Ha jól fekszik a baba, hétfőn már biztosan "találgatnak" majd nálad is.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Picit én is kimaradtam az írásból.Mi is elkaptuk ezt az őszi náthát,mi Bronchikummal és torokfájós cukorkákkal gyógykezeljük.
Áfonya klassz a táblázat,de a 19+5 a terhesség kora volt,nem a lányoké! Pontosan:Fanni 2000.07.15,Flóra 2002 09.17. 4 ill 2 évesek.A harmadik időpontja jó, és biztos,hogy lány lesz!
Név még nincs,addig remélem találunk vmi jót.Köszi a javítást!
Továbbra is keresek jó állapotú testvérkocsit, ha valahol láttok/bababizi/ kérlek szóljatok.
Köszi szépen:Judit
fanniflóra
 
 


Lányok!

Ma megegyeztünk a párommal, hogy maradunk az albérletben kb. tavaszig. Így az ottani gyerekszobát kell alkalmassá tennia három csimota elhelyezésére. Ezért most keresek egy jó állapotú kiságyat elérhető áron.

Plusz kellene egy klasszikus babakocsi is, merevfalú mózessel, nagy, fix kerekekkel. Nem fontos, hogy iszonyú divatos vagy több funkciós legyen, mert ültetős kocsink már van, így csak az első 6-8 hónapra kellene. Ha tudtok vagy jó bizit ismertek, kérlek adjátok meg az eléérhetőségeket.


Fanniflóra!

Már hiányoztál a csapatból nekem. Előre a nagycsaládossá válás felé. A névnél fontos, hogy "F"-fel kezdődjön vagy csak véletlen?


Köszi,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Megint itt vagyok, két hét kényszerpihenő (hmmm.. de jó volt!!) után.
A kismama-ruha dolog megoldódott azóta, vettem egy gatyát, és állítólag a sógornőm varr utána másikat, ha viszek anyagot.

Már nem emlékszem, hogy melyikőtök kérdezte, de most két használt boltot ismerek, babakocsi is van benne. EGyik a Marcalváros II-n, a Marcal étterem mögötti 4 emeletes aljában, (Déry Tibor u.?) a másik pedig a Nádorvárosi Evangélikus templom melletti kis utcában. Ha a Baross hídról jöttök le, akkor balról van a templom (szép vakolatlan téglás) és az utána balra lévő kicsike utcában, kb. 50 m-re jobbra. Itt láttam testvérbabakocsit is. Használtan.

Voltunk a 18. heti UH-on, minden rendben van, ami azért nagy szó, mert az AFP rossz lett. Namármost mint már kissé felvilágosult kismama, nagyon is tudtam, hogy ezen nem kell parázni, mert ez egy elavult mérési dolog, de ezt hiába mondtam a könnycsatornáimnak és az álomtündérnek, utóbbi igencsak kerülgetett. EGyszóval piszok szar érzés volt!! Kép

De MINDEN RENDBEN VAN!!! KépKépKép És állítólag bizti, hogy kislány. De mindegy, lényeg az egészség,és most már igenis tudom, milyen aggódni ezért a picurért.. Hát ha másért nem is, ezért jó volt ez a megijesztés..

És még egy hír: a pénteki UH után, este éreztem, hogy egyet rugott, azóta pedig minden nap, eddig este csak, de most napközben is érzem a pici kis pukkanásokat. Azt gondolom, hogy ezek az ő jelzései.KépKépKép
És szuperul örülök!!!

Mindenkinek sok szépet és jót kívánok babával vagy anélkül, mert megérdemlünk bármit, ami örömmel, boldogsággal tölt el..

A rengeteg olvasásból az maradt csak meg (bocs mindenkitől..), hogy Lili négykézlábra "állt", és hintázik 7 hónaposan. A barátnőm szintén LIli kislánya ugyanezt 9 hónaposan próbálgatja és csuda helyes vele..Kép

üdv. mindenkinek, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk.
Lili már jól van, most a fogzással kűzdünk. Nem viseli meg annyira, max fél percet sírt tegnap is meg tegnapelőtt is, de már nem engedi, hogy benyúljak a szájába.
Már kicsit dudorodik az ínye alul.

Dirtha!
Milyen babatejet néztél? Amit a Tesco-ban lehet kapni? Mert a Sparba is van, az tényleg drága.
Egyébként a tejet pontosan a babák szervezete tudja lebontani 100%-osan, és a felnőtteké már nem. Ezért felnőtt korban sokaknál jelentkezik pl. hasmenés a tejtől.
Próbáld ki nála, adj neki egy pár kanállal. Feles tejet szerintem adhatsz neki. Fele tej, fele víz.

Forrald fel előtte a tejet, és majd meglátod. Véleményem szerint már annyira féltik a gyerekeinket, hogy nincs is mitől kialakulni az immunrendszerüknek. Tápos, tenyéztett gyerekek lesznek, akik már egy kis szellőtől is tüdőbajosak lesznek.
Arról nem beszélve, hogy a sok cég megy az orvosokhoz, védőnőkhöz, és persze, hogy azokat fogja ajánlani, és nem a régi megszokott dolgokat.

A Maci kávét így keresd a boltban is, egy maci van a dobozán, vagy zacsiján. Utoljára én dobozban láttam. (henger alakú, és a kávéknál van)

Piros!
Bizományit csak a Marcal II.-n tudok. Én ott vettem a kocsinkat.
Sok jó dolgot ki lehet fogni.

FanniFlóra!
Helló. Tényleg rég voltál erre. Azért gondolom két gyerek mellett nem jut ideje az embernek mindenre.

Puszi indenki nek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Végre ismét jó a gépem. Olvasgattam, hát mindenkinek gratula a fejleményekhez! Jó látni, hogy egy-két múló betegséget leszámítva mindenkinek pozitívan állnak a dolgai!

Nálam nincs változás. Közeleg az október 29, azaz a szülés elméleti napja, de még olyan távolinak tűnik így is. Már nem dolgozom, jókora hasam van.

Lassan összeáll a babához szükséges kellékek tára - persze csak nagyon alap-kelléktárunk lesz, de azért tájékozódtunk már a bővítési lehetőségekről is, hogy ha szükséges, gyorsan be tudjuk őket szerezni. Így most van egy ágy, azt átfestettük. Van egy komód, amit a dolgozószobából transzportáltunk át, és ennek tetejére vettünk egy merev aljú pelenkázólapot, amelynek van négy kb másfél centis lába. Ezeket leszedtük, és máshová fúrtuk őket, így most pontosan megtartják a pelenkázólapot a komód tetején minden oldalról, így nem csuszik le, és kész is a pelenkázószekrény. A lap egy mozdulattal leemelhető. Vettünk pár ruhácskát is, de azt nem vittük túlzásba, mert számítunk a rokonokra is ezügyben. Kaptunk kölcsön egy nagyon klassz Cam többfunkciós babakocsit, ami már évek óta porosodott, jelenleg azt tisztogatom. A huzat nagy része levehető, azt a mosógép elintézi, csak a mózeskosár burkolata kívülről nem jön le, az kárpittisztítózva lesz, meg a vázat kell lecsutakolni. Vettünk pelust is, eldobhatót, meg háromféle, termékminta nagyságú kiszerelésű popsikrémet (ki tudja, melyik lesz majd jó), plusz popsitörlőt. Vettünk egy műanyag kádat, a legegyszerűbbet. Pont felfér a mosógépre. Majd még a babaágyneműt kell megvarrnunk, ami egy fejvédőből fog állni, meg vékony takaróból (vastagot kaptunk), és kell még egy lepedő, vízálló is. Ja, és olcsón vettünk autósülést (0-13kg) az Auchanban, kb 10e ft volt, és teljesen szuper.
Alakul a babasarok is, egy növényt vittem be, akklimatizálódni, meg egy ládikát, ami egyelőre asztalkaként működik, és ezen van egy kislámpa.

Szóval alakulnak lassan a dolgok, de kell is, mert ezzel együtt már csak öt hetem van (elvileg).

Egyébként, mivel a férjemnek Pesten volt dolga, egyik pénteken én is elmentem vele, és megkértem, tegyen ki Budaörsön, mert elbolyonganék az agyonreklámozott Madrina kismama plazában. Mivel ő tárgyalni ment, volt erre 2-3 órám. Ki is tett, de csak 10-kor nyitott, így várnom kellett, ezért csak későn derült ki, hogy a Madrina nemhogy nem plaza, de alig nagyobb, mint a győri Brendon. Azért egy órát elpiszmogtam ott, sikerült felderítenem, hogy bár minden kapható, de eszement drága. Az eredeti terv az volt, hogy bemegyek, mindent összeszedek, és letudjuk a bevásárlást. Hát ez nem ment. A világ összes pénze nem elég oda. 11-kor kijöttem, és elég tanácstalan voltam, mivel üssem el az időt. Végül átsétáltam a Tescoba, ott egy jót ebédeltem, és bementem körülnézni. A babarészleg vagy négyszer akkora, mint az itteni hipermarketé, és nagyon olcsó, főleg a ruha. Egy body a Madrinában olyan 1500-nál kezdődött, itt meg 4-500 ft-ért már lehetett válogatni. Kimentem a kávézóba egyet ücsörögni, a férjem hamarosan telefonált, hogy 45 perc és ott van értem, úgyhogy gyorsan fogtam egy kocsit, bepakoltam, és a pénztárnál találkoztunk. Hazafelé még benéztünk az Auchanba autósülésért, és a nagyja meg is volt. A pelust itthon vettük a dm-ben, most almákat kell gyűjteni a 20% kedvezményért, és persze rögtön betelt egy gyűjtőfüzet. Szóval a Madrina kész átvágás, a megoldás egy jó nagy Tesco.

Nekünk persze szerencsénk van, mert a nagyobb tételeket, mint az ágy, meg a babakocsi, megkaptuk kölcsönbe (és bébiőrt is kapunk kölcsön - kell ide, van udvar, meg nagy a ház, anyósomék is itt laknak, lent egy külön lakásban). Így most megleszünk talán 60e alatt (amiben már az én szoptatás-kellékeim is benne lesznek), úgyhogy elég jól állunk. Persze hangsúlyozom, hogy ez alapcsomag csak, de majd igyekszünk okosan, igény szerint bővíteni.

Moncsi,
a Jedlikben tanítottam, angolt. Nagyon korrekt nyelviskola működik ott, mind a diákok, meg az ott tanító tanárok is csípik. Egyre inkább fejlődik is az iskola, már nyelvvizsgázni is lehet ott, sok és sokféle csoport van, és nagy hangsúlyt helyeznek a diákok megelégedettségére. Remélem, te is jó tapasztalatokat szerzel, ha végül azt választottad.

Na, szokásommal ellentétben kisregényt írtam, de lesz még folytatás is, mert a sógornőm bő egy hete szült itt Győrben, úgyhogy frissek a tapasztalatai, majd leírom. Meg van egy horror sztorim Fülöp doktor úrról, ezt is megírom majd, remélem, egyitek sem hozzá jár.

Még később visszanézek.

Pussz
H
holly
 
 


Mégis maradtam, később lesz dolgom, úgyhogy a Fülöp doktor uras sztori:

Egy barátnőm szült nála augusztusban. Pontosabban, ő egy barátnőm orvosa, aki augusztusban szült. A leányzó már második babáját szülte, és mivel az előző is négy kiló felett volt, és ez is hasonló méretűnek ígérkezett, makacsul ellenállt, amikor az orvosa a kórházban nagyon erőszakos stílusban minél előbb burkot akart repeszteni. Attól ugyanis, mint tudjátok, begyorsulnak a dolgok, és ha nagy a baba, ez nem túl előnyös, mert szakadhat és repedhet (mint az előző szülésnél).

Amikor az orvos látta, hogy makacs a csaj, és nem hagyja magát, felkapta a vizet, őt átadta az ügyeletes orvosnak, és ELHÚZTA A CSÍKOT. Lepasszolta, mindazok ellenére, hogy az előző baba alatt is, meg most is végig hozzá járt a magánrendelésére.

A szülés aztán rendben ment, jóval később burkot repesztettek, mert a leányzó kezdett kimerülni, és ismét jókora baba született (négy kiló felett, de a pontos számra nem emlékszem).

Fülöp doktor úr pár nappal később került elő, és azzal mentegette magát, hogy akkor döntenie kellett, vagy marad egy szülésnél, aminek nem látható a vége, bármeddig tarthat, vagy elmegy a magánrendelésére. És ő az utóbbit választotta.
Barátnőm nagyon megbocsátó lélek, így azért adtak neki ajándékot, asszem bort, amit a doktor úr el is fogadott.

Úgyhogy én jóelőre rákérdezek az orvosomnál, mit tenne hasonló helyzetben. Hogy meg ne bántódjon - mert szerintem az enyém nagyon rendes doki - elmesélem neki a sztorit röviden.

Na, erre varrjatok gombot!

Azt hiszem, ha én az orvosom ajtaján egyszer csak látnék egy cetlit, hogy "szülés miatt a rendelés elmarad", egyáltalán nem venném zokon a dolgot, sőt, örülnék, hogy lám-lám, lehet rá számítani. És ettől még nem mennék más orvoshoz, hanem ugyanúgy hozzá, csak egy másik időpontban. Így még a rendelési pénzétől sem esik el a doki. Ezért meg különösen nem értem, mi motiválhatta Fülöp doktort, ha nem a hanyagság és nemtörődömség.

Sajnos ilyenek is vannak. Remélem, egyitek sem jár hozzá...
holly
 
 


Szia Holly!

Fülöp Doki már nem fiatal ugye? Csak hogy tudjam nagyjából kiről van szó.
Rémlik az arca Kép

Én meg azt mondom, hogy a barátnődnek szerencséje volt, hogy Fülöp doki nem maradt ott, így legalább normálisan szülhetett, nem még amiatt is idegeskedni, hogy a doki bosszankodik, pofákat vág, és nem tetszik neki a helyzet.

Azt akartam még mondani, hogy a babaszobába nem szokták ajánlani a növényt. Hogy miért azt ne kérdezd, de olvastam is egy Szép házak mellékletben, ami a babaszobákról szól, meg valami Feng shuistól is hallottam (amúgy én nem vagyok az Kép )

Én is alig vettem babaruhát szülés előtt, éppen ilyen megfontolásból, hogy majd a rokonok..., aztán a rokonok hoztak szép csomag pelenkákat, popsitörlőket, stb. hogy azt biztos el tudom használni, és ruhát egy darabot sem Kép
Még szerencse, hogy a szomszédom a kislánya összes ruháját áthozta, különben nem tudtam volna mit adni Lilire Kép

Puszi: Bogi

ui.: Nagyon szorítunk.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,
ma megvolt a nagy 4d-és ultrahang!!! Az az igazság, hogy úgy kellett üldözni az én babámat, tekintve, hogy állandóan ide-oda mozgott,a kezeit nagy imádkozások után vette el az arca elől és majd végig összecsukott combokkal feküdt. A szonográfus végül azt mondta, hogy nem biztos, de szerinte kb. 70 %, hogy kislány. Egyelőre itt tartunk. Még mindig nem biztos semmi, gyanítom, majd csak akkor lesz, ha találkozunk egymással. Szerencsére egyébként úgy tűnik, minden rendben.
Babaruhát nagyon szép állapotút lehet kapni a Kristály étteremmel szembeni használtruha- üzletben, 4-500 Ft-ok a plüss rugdalódzók.
Holly!
Nagyon kíváncsian várom a részletes beszámolót az egy héttel ezelőtti szülésről!
Kriszti
chalice
 
 


Sziasztok!
Örülök,hogy szaporodnak a lányokat váró Anyukák.
Chalice! Ahogy számolom kb. jan végére lehetsz kiírva,majdnem egyidősek a babáink!
Holly! A babaszobába eleinte én sem ajánlanék növényeket,mindenféle atka stb, van a földben,3 hónapostól erősödik az immunrendszere, talán akkortól.A babatakaró nagyon csinos darab,de praktikusabb a hálózsák mert azt nem tudja leúgni.A mieink 2 éves korukig-amíg ki nem másztak az ágyból- ebben aludtak.Most minden éjjel járok át takargatni,bár úgyis olyan rosszul alszom ezzel a terhességgel.
Ttika! Welcome back! Örülök,hogy végül minden rendben lett,és egészséges a baba!
Köszi a tippeket a babakocsira,de ha még tudtok címeket,azt is megnézném.
Köszi,hello: Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok,
gondoltam, hogy a növény nem igazán szerencsés, épp ezért lett egy fás szárú, vékonyabb levelű fajta az áldozat. Persze ha már mászik a baba, ki fog költözni onnan a növény, illetve polcra tehető változat kerül helyette. Az a helyzet, hogy ez egy meglehetősen nagy szoba, és azzal a két kis bútordarabbal, ami egy darabig lesz, elég sivárul néz ki, és nagyon ingerszegény. Néhány kép még megy a falra, amit anyukám csinált szalvétatechnikával. A virággal természetesen nem fog érintkezni a baba. Amúgy is meg kell szoknia hamar a nem steril környezetet Kép

A hálózsák jól hangzik, egyelőre csak egy vastagabb pamutból készültet vettünk, de körülnézek még, milyen van, ami takaró helyett is jó. Benézek a Kristálynál lévő helyre is, body meg rugdalózó biztos sok kell. Meg azt hiszem, akkor már okosabb, ha finoman súgunk a rokonoknak, mi is lenne jó, ha lenne Kép

Igen, úgy tudom, Fülöp doktor nem mai csirke már.

Kriszti, nagyon klassz élmény lehetett a 4Duh. Én már kicsit bánom, hogy nem engedtem a kísértésnek - de mostmár csakazértis kivárom Kép ! Amúgy tényleg szerencse kérdése is, hogy mit lát az ember. Múltkor a sima uh-n babóca éppen hasalt a hasamon/ban oldalra fordított fejjel, ahogyan a csecsemők szoktak, így az orvos nem tudta megerősíteni amit az előzőn 100%-ra mondott, hogy fiú lesz. De megnézném már a pofikáját!!!!

Judit, írtad, hogy rosszul alszol, nálad mi ennek az oka? Könyvekben olvastam, hogy a pocak zavaró lehet, mert aki hason szokott aludni, az most nem tud. Én viszont egyedül az ágyban nem érzem kényelmetlennek a pocakomat, mégis felébredek időnként hajnali négy körül, aztán nem bírok visszaaludni, csak reggel már, úgy hét-nyolc közt még egy kicsit. Miért lehet ez? Te a pocak miatt nem alszol?

Még nem tudtam érdemben beszélni a sógornőmmel, általában félálomban van, amikor látom... Annyit mondott előre, hogy egy kis vékony sapkát vigyek be a babának, mert ha nem hajjal születik, szüksége lesz rá. Panaszkodni nem panaszkodott semmire, de majd azért kikérdezem. Amúgy pénteki napon szült, és kedden már ki is jöhetett (elvileg öt nap, és a szülés napja csak akkor számít, ha reggel hét előtt szül), mert kellett az ágy. Azt is tudom, hogy vágni kellett, amit azért furcsállok, mert második baba, és nem is volt nagy, úgyhogy biztos volt valami gyorsítás, majd megkérdezem. Viszont hamar gyógyult. Amint tudok részleteket, leírom!

Pussz
H
holly
 
 


Sziasztok!

A sapka tényleg jól jön, már én is odacsomagoltam a barátnőmnek a pólya mellé Kép

Én is voltam Lilivel 4D UH-n. Szerintem szuper volt.

Kriszti!
El kell hogy szomorítsalak Kép
Minden olyan UH-n, ahol nem látszik egyértelműen, hogy fiú, 70%, hogy lány. Mindig ezt mondják. Úgyhogy még mindig 50-50% az esélyed Kép
Mondjuk én nagyon kislányt akartam, és nem is akartam megkérdezni, hogy mi lesz, ezért örültem, mikor nem mutatta magát a 4D-n Kép

Holly!
Én sem aludtam jól a terhesség alatt. Fene tudja mitől van. Én mondjuk a pocim miatt is, meg sokszor kellett éjjel is pisilnem, meg a baba nyomta fel a gyomromat, és nem tudtam jól aludni.
De mindegy, ez már így is marad a szülés után is. Kép (Ez tényleg így van, nem túlzás)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Áfonya!
Némi kis öröm a szenvedőknek: ugye, amikor rátok találtam, említettem, hogy semmi klasszikusan pocsék terhességi tünetem nem volt. Na, most engesztelődj kicsit, a nyelőcsövem úgy ég a savtól, hogy már undorodom a háztartási keksztől. Bár, az is igaz, hogy mióta ez van, azóta sem figyelek rá, hogy ne egyek, igyak olyat ami még több gyomorsavat gyárt, úgyhogy úgy kell nekem. Mostanában megint álmatag vagyok, mint az elején. Akkor este 9-10-nél tovább nem bírtam, mert leragadt a szemem. Mostanában kb. egy hete 11-ig bírom. Beszakad a hátam és a derekam alatt, a keresztcsonti rész. Ja, és újabban a jobb oldali bordák alatt közvetlen begörcsöl az izom. Nem fáj, de rossz, olyan, mint a talpban az izomgörcs. Na, jó, tudom, hogy ez nem tragikus, és biztos meg se közelít egy pár hónapos hányás-tortúrát.

Bogi!
Igazából nem keserítesz el, mert én egy hajszállal jobban szeretném, ha kisfiú lenne, bár most már nem is tudom. Szerencsére egyik verzió sem okoz családi tragédiát, úgyhogy igaziból mindegy.

Fanniflóra!
Én jan. 25-re vagyok kiírva, most a 4d-én a hölgy szerint kb. három nappal fiatalabb, tehát az ő adatai szerint jan 28. lesz. Én is úgy gondolom, hogy későbbi, mint a kórházi ultrahangon megállapított időpont, szerintem ez még februárra is átcsúszhat, végül is pár napról van szó. De tényleg nagyjából együtt vagyunk, még a végén lehet, hogy találkozunk a kórházban.
Te is első babás vagy, igaz?

Holly!
Az én csöppöm is hasalt a hasamban, és még az arcát is takarta, ráadásul két kézzel. Így az összecsukott combokkal spékelve a szonográfus nő nagyon szenvedett, mondta is, hogy nehéz lesz kitalálni. Aztán a vége felé a vizsgálatnak azt mondta, hogy szerinte azok ott a nagyajkak. Herezacskót pedig nem lát. Erre mondta végül, hogy nem bizti, de 70 %, hogy lány. Tehát, még mindig nem tudok semmit.

Ttika!
Te is a közelünkben vagy, mármint időben! Örülök, hogy örülsz! Érezni lehetett a leveledből, hogy szétvet a boldogság!

Ha valaki ismeri ezt a borda alatti izomgörcsöt, szóljon! Ez nem a Braxton-Hicks féle összehúzódás a gyomorban?

Ki meddig dolgozik/ dolgozott/ szándékszik dolgozni?

Puszi mindenkinek!
Krisztina
chalice
 
 


Sziasztok!
Holly!
Én is mindig hajnalban ébredek 3-4 óra között és jó ideig nem tudok visszaaludni.biztos a gyomorsav áramlik ilyenkor vissza ,-az orvosom szerint-.Próbálok magasabb párnán aludni ,de fene kényelmetlen.Mire jól visszaalszom,addigra valamelyik gyerek mindig felébred és megyek kakaót csinálni,stb. Napközben elméleti lehetőség lenne pihenni,de ilyenkor mindig megpróbálom utolérni magam.Óriási a ház, és gyönyörű kertem van hozzá.nem panaszkodom, én akartam angolkertet,de amikor beköltöztünk,csak egy gyerekünk volt,és annyira nehezen jött össze,hogy sose gondoltam volna háromra,pláne ilyen kis korkülönbséggel.
Ez Chalice-nek is írom,ő a 3. lesz,van már egy 4,és egy kétéves kislányunk.Fanni és Flóra.
A harmadik neve nem kéne ,hogy F betűvel kezdődjön, nálam most a Zsófia a befutó!
Én mindhárom terhességet szinte végigdolgoztam,bár eléggé rendszertelen átlagban heti 2-3 nap.
Mi az a görcs ez a görcs? /Eddig a belgyógy. és szülészet tankönyvet bújtam,de egyik sem tud ilyenről!/ Továbbképzést kérek!
Sziasztok,:Judit
fanniflóra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: