Új privát üzeneted érkezett!

Helló Csajok!
Olyan sokat írtatok megint egy hét alatt, hogy alig győztem elolvasni.
Látom a pocakosok szépen haladnak...
Sinez, gondolom Te már nehezen bírod, de hát ha minden jól alakul 2 hét, és 2 gyermekes anyuka leszel... Én kihúztam a végéig, és bár nagyon nehéz volt, de utólag örülök, hogy így alakult. Sokat járunk mi is az alagi lakópark felé, úgyhogy remélem ha kiköltöztök, végre találkozhatunk is.
Sildike: Mi a helyzet a srácokkal? Laci lassan fél éves lesz. Nem? Még mindig annyit alszik?

Bodza bébi: az SZTK-ban nagyon jó a fül-orr-gégészet, én a hangszálaimmal jártam oda a terhességem alatt. Szakszerűek és kedvesek voltak.

MINDEN SZFK-s anyukának kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Puszi: Zs.
pázsu
 
 


Hello Lányok!

Kicsit zűrös napokat élünk át...

Sinez: Kiderült, hogy allergiás a fülem a párnámtól. A doki nem írt fel semmilyen gyógyszert, hanem azt javasolta, hogy cseréljem le a párnám. Így tettem. Azóta az évek óta tartó viszketésem elmúlt.

Sildike: Már várom, hogy belépjek az energikus szakaszba, mert eléggé elfáradok estére. Kicsit más ez a terhességem.

Pázsu: Köszönöm megoldódott a fül-orr-gégész.

Találkozunk a héten?

b.
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!
Vasárnap délután gyarapodtunk. Született két gyönyörű kiskecskénk! :-)
Kép
Kép
Kép
Kép
cocas
 
 

 
 

Gratula, nagyon aranyosak.
bodza_bébi
 
 


És cca. másfél hónap múlva remélhetőleg születnek még a másik anyakecskénknek is. :-)
cocas
 
 


Sziasztok!

Pénteken voltam CTG-n és UH-n: Babácska jól van, 2690 gramm, méhösszehúzódás semmi. Szülésznő szerint május elején várható a nagy esemény.

Pázsu: Kivülről milyennek tűnik az alagi lakópark? Nem nagyon gáz? Mondjuk nekem eléggé tetszik a közeli édességgyár. :-)))

Bea: Jó, hogy egy párnacserével megoldódott a fülfájásod! Akkor nem kórházi orvosnál voltál, nem? Mert azok egyből gyógyszert adnak. Természegyógyász?

Megint jó idő van, senki nem netezik.

Puszi,
A.
sinez
 
 


Sinez
Ez már kezd izgi időszak lenni. Emlékszem nálunk mé a szomszédunk is bekapcsolva hagyta éjszakára a mobilját, hogy ha mennünk kell, akkor át tudjon valaki szaladni Bazsihoz, amíg anyuék ideérnek hozzá.

Szerintem az alagi lakópark nagyon jól néz ki. Nem néztetek a Tóvárosban házat? Itt is nagyon szépek vannak.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike: maxi jófej az ilyen szomszéd!! Szerintem ilyen már nincs is csak a fővároson kívül. Amennyire "fővárosimádó" voltam korábban, most annyira szeretnék végre kiköltözni belőle.

Ugyanaz a cég épített a Tóvárosban is, aki Alagligeten. Csakhogy a Tóvárosban iszonyú drága lakásokat. Gondolom, közel lehet a parthoz.

Ui.: Nagyon hiányzott Bazsi, amíg a kórházban voltál a picivel?

A.
sinez
 
 


Sinez
Szerintem a Tóváros nincs közelebb a parthoz, nem is értem miért drágábbak a lakások. Mi egy magánvállalkozótól vettük.

Nekem sajna nem tudott Bazsi hiányozni, mert nem voltam Lacival a kórházban. Egész pontosan Lacit elvitték az intenzívre egy másik kórházba, mert tüdőgyuszit kapott én meg rögtön mentem utána. Úgyhogy én nem voltam kórházba csak a szülést meg utána 3-4 órát. Utána meg napközben az intenzíven voltam Lacinál, este meg jöttem haza.
Bazsi anyuéknál volt addig, és minden nap beugrottunk hozzájuk is a hírekkel.
Az rossz volt, hogy hazamentünk este és se gyerek, se pocak, se Bazsi. Aztán annak is vége lett egyszer és hirtelen itthon lett mindkettő. Mondjuk azokat az időket nem sírom vissza, de néha örülök, ha megszabadít tőlük anyukám.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike
Szegény! Én ezt nem is tudnám csinálni. Fanni születése után 3-4 hétig csak csoszogni tudtam az aranyerem miatt. Leülni, felállni, lépni iszonyú volt. Megint ez vár rám. :-(((
Most attól parázok, nehogy napközben jöjjön rám a szülhetnék, amikor kettesben vagyok itthon Fannival. Inkább éjszaka, amikor nincs dugó a városban. :-)))
Viszont már határozottan lejjebb van a hasam. :-))) Fanni pedig meg van őrülve: reggel 5-kor kelt, most pedig alszik. Csak engem vert ki az ágyból.

Üdv,
A.
sinez
 
 


Kihalt a topik????

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Úgy nézem, már nyaral mindenki.
Vagy átment a fóti topicba.
cocas
 
 


Sziasztok!

Mi történt Veletek???!!!
Mi még mindig egyben, állítólag most hét végén lesz baba. Kezdek türelmetlen lenni, szeretnék már egy kis újszülöttet!

Puszi,
A.
sinez
 
 


Anita

De jó, hogy írtál, már azt hittem megszültél.

Itt mindenki jól van, csak szinte folyton a kertben ülünk mi is és Beáék is. Pázsuéknál meg egyenlőre nincs net, de ők is jól vannak úgy tudom.

Mi szinte folyamatosan kint vagyunk. Lacit most próbálom beszoktatni a benti alvásra, mert így, hogy Bazsi kint játszik gyakran felébreszti.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Szia Sildike!

Sajnos még nem szültem, viszont naponta kell járnom a Schöpfibe CTG-re. Ráadásul Fannit is vinnem kell, mert nem tudom rábízni a családra.
Remélem, amikor legközelebb írok, akkor már kettőben leszünk.

Üdv,
Ania
sinez
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?
Behalt a topik???!!!
Mi már négyesben vagyunk, még egy kislánnyal gyarapodott a család, Nórának hívják. :) Most még kicsit össze-vissza vagyunk, remélem, hamarosan egyenesbe jövünk.

Sildike, Pázsu: örülnék, ha erre járnátok, kellene a tapasztalatotok.

Pussy
A.
sinez
 
 


Szia Anita!

Nagy-nagy gratula. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én vagyok, és olvasomok is minden nap, de eddig nem írt senki.

Nyugodtan kérdezz. Zsuzsáéknak azt hiszem még mindig nics net.

Milyen volt a szülés?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Szia Sildike!

17-én csak egy próba infúzióra mentem be a szülőszobára, de baba lett belőle. Az első fájástól számítva 2 óra alatt. Nem is fájt annyira, mint a Fannival. De jó, hogy lebeszéltetek az EDA-ról!!!

Szóval, most több gondom van a "Naggyal". Nóra eszik és alszik. Fanni viszont hisztis lett. Puszilgatja a Nóri kezét, de egyszer csak bepöccen, és hozzá vágja a cumiját. Szoptatás közben, mikor nem tudom megakadályozni, kipakolja a szekrényt. Nem tudom, hogy viselkedjek Vele, mert egyrészt megértem, másrészt nem szeretném, ha nem lenne szabad ránézni Nórára, mert akkor Fanni megsértődik.
Bazsika is csinált ilyeneket? Hogy kezelted? Ha volt ilyen, már elmúlt?

Köszi,
A.
sinez
 
 


Sziasztok!

Sinez: Naaaaaagy gratula!

Bocs, most csak ennyi, V náthás, rajtam csimpizik egész nap. Majd igyekszem jönni én is.
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Anita

Persze, nálunk is volt ilyen. Nálunk Bazsi egész egyszerűen nem hagyta szopizni Lacit. Olyankor mindig odajött, hogy fogjam a kezét, enni kér, inni kér, kiházgálta a kezem Laci feje alúl. Aztán a végén fejtem a tejet Lacinak és cumisüvegből adtam. Persze ennyire azért nem volt durva Bazsi viselkedése, de én annyira utáltam szoptatni, nekem mindkét fiúnál nagyon nehéz volt. Így meg tudtam, hogy Laci mennyit evett, nem volt az, hogy össze visza kajcsizott volna, tudtunk Bazsival is programot szervezni.

Olyan is volt nálunk, hogy simizgette, puszilgatta, aztán egyszer csak adott neki hirtelen egy kokit.Ez szerintem teljesen normális gyerekviselkedés. Én inkább akkor izgulnék, ha nem váltani ki ijen érzelmeket a dolog Bazsiból.

Most viszont már nagy haverok. Persze most is az kell mindig Bazsinak, amivel Laci is játszik, de már ad neki helyette mást, hogy ne sírjon.

Még előttetek van az a korszak, hogy Fanni is elkezd majd ugyanúgy visítozni, mint a kicsi, halandzsázni stb. Egy picit ő is visszamegy babába.

Nálunk már így rosszalkodnak a pasik:
Kép Kép Kép

Örülök, hogy könnyű volt a szülés.

Mikor költöztök?

Képeket nem dobsz fel a csajszikról?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike!

Köszi a biztatást, jó látni, hogy ilyen jóban vannak a fiúk a nehéz kezdet után. Főképp, hogy Nálatok is azonos neműek a gyerekek.
Tényleg jobb, ha kinyilvánítja az érzelmeit elfojtás helyett. Akkor most kicsit megnyugodtam.
Lehet, hogy csak januárban tudunk költözni, mert az építkezés első ütemében elkeltek a földszinti lakások. Ha nem ragaszkodom a földszinthez, akkor augusztusban lehet költözni.

Nem sikerült feltenni képet.

Üdv,
A.
sinez
 
 


Sildi: Jesszumpapi, hogy nőnek a gyerekeid :lol: :lol: :lol:
oxigen
Györköny
 
 
 
 


sziasztok,
bocsánat, hogy így ismeretlenül bejövök közétek, de segítségre lenne szükségem. Mégpedig nőgyógyász ügyben.
Közel 10 évig Nemeskéri doktor úr volt a nőgyógyászom, Zétényt is Nála szültem lassan 2 éve. :) de ez a galád ember :lol: külföldre vándorolt és nőgyógyász nélkül maradtam.
Láttam, hogy az Árnika rendelőben van egy "új" orvos: dr. Sziklai Péter. Ismeri közületek vki? Esetleg vmelyikőtök orvosa? Tudnátok néhány infot, véleményt írni Róla?
Nagyon köszönöm előre is, Mariann.
béem
 
 


Béem: Üdv! Nekem sajnos fogalmam sincs, remélem valaki tud segiteni!
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!
Nekem is hasonló kérdésem lenne,mint béem-nek.Van olyan nőgyógy.Dunakeszin,akinél bp-i kórházban lehetne szülni?Ismeri valaki az Árnika rendelő nőgyógy.árait?
Előre is köszönöm.
capuccino
 
 


Sziaszok!

Vadi új vagyok itt, friss kismama lévén.
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy meg tudjátok-e mondani, védőnőileg kihez kellene mennem, ha a Barátság 24-ben lakom. vagy kit ajánlanátok, ha bárkihez lehet menni?
előre is köszi a válaszotokat!
Cséká
cséká
 
 


Sziaszok!

Vadi új vagyok itt, friss kismama lévén.
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy meg tudjátok-e mondani, védőnőileg kihez kellene mennem, ha a Barátság 24-ben lakom. vagy kit ajánlanátok, ha bárkihez lehet menni?
előre is köszi a válaszotokat!
Cséká
cséká
 
 


bocsánat, a nagy kapkodásban duplán küldtem el.
cséká
 
 


cséká: Menj be a Barátság úton a gyermekorvosi rendelőbe, vagy hivd fel őket, megmondják, kihez tartozol, és mikor lehet hozzá menni.
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigen!
Köszönöm, ezt fogom tenni! :) (csak naívan azt gondoltam, hogy ez is szabadonválasztott, mint a körzeti orvos).
cséká
 
 


Cséká: Ez az egyetlen, ami nem választható. De általában aranyosak a védőnők, és ha netezel, akkor a nagy hülyeségeket beszélős védőnők ellen is fel tudsz készülni :D
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

A nyári szünet után újra indul a zenebölcsi a Művházban. A mellékelt plakáton minden fontos infó rajta van!

Cili 1155726608.88.doc

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


oxigen írta:Cséká: ... és ha netezel, akkor a nagy hülyeségeket beszélős védőnők ellen is fel tudsz készülni :D


De vigyázni kell, mert vannak nagy hülyeséget beszélő kismamák és anyukák is! :-)
Több helyről kell tájékozódni, és a kapott infókat jól megszűrve megfogadni.
cocas
 
 


Cocas: Ne kezdjük elölről ezt a meddő vitát.
elhiszem, hogy a te feleséged a legjobb védőnő a világon, de sokunknak vannak nagyon rossz tapasztalatai is. Ezt neked is meg kell(ene) végre értened.
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom feléledt a topik.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildi: Sajnos nem eléggé. Hová tűntek a többiek?
Hogy vagytok?
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxi

Mi jól vagyunk. A fiúk egyre nagyobbak és szebbek, okosabbak. :lol: :lol:

Nálatok?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Szia!

Nálunk is. Viki nagy és okos hölgy lett, csak sajnos én lerobbantam. Megyek a kórházba, gerincsérvvel műtenek, ma mondták. Hááááát, nem vagyok feldobva. :cry:
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Régóta levelezek a 2006-os őszi topikba,elméletileg szeptember 11-re vagyunk kiírva Viktória babával.Első gyermek és szeretném Tőletek megkérdezni dunakeszin milyenek a gyerekorvosok.
Én anno Dr.Jánosfi Évához tartoztam,most is körzetileg hozzá tartoznánk,de nem tudom milyen,mennyit változott, öregedett.
Ha valaki tudna biztató szavakat mondani vagy dokit ajánlani,megköszönném.
Suezika
37+4
suezika
 
 


Oxi

Basszus ez nem jó hír. Mi miat van? A sok emelgetés miatt, vagy a sport miatt?


Suezika

Én sajnos nem tudok ebben segíteni. Én Pestre hordom a fiúkat, mert az itteni gyerekdokikról nem sok jót hallottam. Egyedül talán Nika doktornő, akit dícsérnek és a környékről sokan hordják hozzá a gyereküket. Neki viszont csak magánrendelése van elég borsos áron.
Talán Cocas tud segíteni Neked ha majd jön.

Hű szeptember 11. elég közel van. Hogy bírod magad? Én a 2005. üsziekhez szoktam írni, mert a kisebbik fiam tavaly októberben született.
Most viszont átnéztünk sokan hozzátok nosztalgiázni, mert sorra születnek a babók. :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi: Is-is. Volt nekem már régen is derékfájásom, akkor reccsent, amikor Vikivel voltam terhes :arrow: sok volt neki az a 36 kiló +. Most meg, Hogy V már 11 kiló, hát kiújult, de már nem is akar elmúlni. Remélem most már jobb lesz, hlnap fekszem be, hétfőn vágnak.

Suezi: Én is passzolok, mi a Nikához járunk, Tényleg drága.

Oxi
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget ,
a szomszéd asszony is a Nika doktornőhöz jár a gyerekkel sok jót mesél Róla,de tudom elég drága.
Még van egy gödi doki a Vecserka ő férfi,de Én is azt hallottam Keszin gyerekdokik nemigazán szuperek....

Tegnap voltunk vizsgálaton 1 ujjnyira nyitva vagyok és ma reggel elment azt hiszem a nyákdugó,ilyen barnás cucc ...
Már alig várom ,hogy találkozzak Babával,de közbe félek is a szüléstől ....
:)


Igen most érdemes a 2006 őszbe bekukkantani az összes augusztusi baba megszületett és szerintem mindegyik gyönyörű.
sue
suezika
 
 


Suezike

Hű ez izgalmas. Nekem Bazsival Pénteken ment el a nyákdugó, de rendes gyerek volt, mert megvárta a hétfőt, amíg a dokim hazaér síelésből.

Szerintem Káposztáson, Rákospalotán vagy Újpesten is érdeklődhetsz gyerekorvos után, mert az is elég közel van. Mi Zuglóba járunk és az sincs messze. Kb. 15 perc kocsival a rendelő.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Lehet hozzátok csatlakozni? :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Nancsika

Persze csatlakozz nyugodtan.

Meg tudnád mondani, hogy hol van pontosan Alex a 24 oldalon belül?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike! Köszike!
Alex asszem a 4. oldalon van, de lehet, h a 3. végén.... ;)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok,

Én régebben írogattam ide, pont mielőtt elköltöztünk még év elején. Azóta vártunk a netre és most végre...

Szóval most alagligeten lakunk. Két fiam van, Marci 3, Barnus 1 éves.

Sildike, úgy látom neked is hasonló korúak a fiaid. Ti hol laktok?

Bocsi, de hulla vagyok. És sajnos a Barnus sokszor kel még éjszaka is, úgyhogy pihenek amíg lehet.

Brigi
b_brigi
 
 


Ki merre lakik, és a picurkák mennyi idősek?

Mi az Alag lakóparkban lakunk, és Alexem meg mingyá' féléves lesz. :)

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerdán kipurcant a monitorunk és nem tudtam jönni.

Mamcsika

Szavaztam. :lol: :lol: :lol:

Brigi

Én szoktam olvasni a 2005. őszit. Régebben én is odaírtam, de aztán eljöttem onnan.

Magunkról:

Mi a Tóvárosban lakunk. A fiúk: Bazsika 2,5 Laci pedig lassan 1 éves. Most kezdtünk próbálkozni a harmadik babával. Remélem 2-3 hét múlva már három vonalzót tehetek fel.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Kicsit későn szólok, ezért bocsi!
Ma 10-kor újraindult a Baba-Mama klub a Kápolna utcában.
Minden kedden 10-től ismét.
cocas
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: