Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Bocsánatot kérek, hogy eddig kimaradtam, de valami vírus volt a gépünkön, és senki nem tudta megcsinálni. Végül egy rendszergazda ismerősünk segített a dolgon, így újra itt vagyok.

Dianab!

A nyáladzás nálunk még mindig tart. Nagyon nagy gondba vagyok, mivel Nórika az egész öklét begyúri a szájába. Mindig a cuppogásra figyelek fel. A baj az, hogy ő viszont nem akarja a cumit a szájába venni, öklendezik tőle. A szomszédok pedig azzal rémísztgetnek, hogy előre álló foga lesz így, ha szopja az ujját.
A mi védőnénink Brenkusné Kozma Emerencia, és a Királyhágó utcában lakunk.

Képzeljétek, tegnap vittem a pici lányt oltásra. Mikor megkapta nagyon sírt, de aztán hazaértünk, és adtam neki lázcsillapító kúpot, és elaludt a mellkasomon. Ma sem éreztem, hogy lázas lenne. Ugye már nem lázasodhat be?
böbe79
 
 


Már nem, sőt elvileg egyáltalán nem lázasodnak ezektől az új oltásoktól. Én múlt héten elfelejtettem bevizesruházni neki, és nem lett semmi baja.

Nem kötelező cumi, az enyém is 2 hétig cumizott csak pár hetes korában. Õ isaz öklét rágja, nincs mit tenni.
Van vmi denti...izé, 3 hós kortól lehet kenni vele az inyüket, talán ma ha kijutok megveszem a gyógysztban.

Kép
dianab
 
 


Hello!

Kati,
tök jó volt talizni, remélem besűrítjük!!!! Tetszett nálunk?

Böbe,
valahol olvstam, hogy a babák a gyógysztban kapható gagyi cseresznye i.. margarétás cumit szeretik sz elején a legjobban a formája miatt. Akartam venni a picinek, de a védőnő lebeszélt, mert hogy a fogak miatt nem jó. És most hogy jön a foga.....úgyhogy nektek sem ajánlom.

Kép
dianab
 
 

 
 

szio!
Nagyon jó volt találkozni és jó volt ott nálatok is nagyon helyes a kisfiad. Kép
Majd a találkozásokat is sűríthetjük csak most elég sűrű lessz ez a hónapom Kép
De megoldjuk.
következő találkozásig is üdv Kati
ketten
 
 


Hello!

Kati,
igen, igen, és megtaláltalak a skype-on, írtam is, de gondolom Ti is fürödtök, meg egyéb babás teendők.
Bármikor jöhettek, olyan jó volt Titeket látni, Emese tündéri és Te is tök szimpi vagy.

Csajok!
Hol vagytok? Mindenki reggeltől estig sétál?

Jön az eső állítólag... azért én szeretném, ha még nem érne minket!

Kép
dianab
 
 


Lányok!

Hol vagytok? Gyertek vissza, kérlek!!!!

Kép

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Ma vagyunk 5 hónaposak Kép
Mi ismét átestünk egy vírusos nyavalyán. Mindkét lányzó beteg volt, majd az uram, most én.

Dianab!
Honnan töltötted le ezt az ari képet?
Írtál a cseresznyés cumiról. Mi amikor születés után 1 hétig az intenzíven voltunk, az ottani nővérkék ajánlották ezt a fajta cumit, mert Réka nagyon sírt az inkubátorban. Én is nagyon ellene voltam, inkább a NUK-os cumira esküszöm, a tesójának is az volt. Be is vásároltunk belőle vagy kettőt, viszont a picinek csak a cseresznyés cummogó jó, a NUK-osat úgy köpi ki, hogy csak úgy repül kifele a kiságyból. Csak altatásnál, megnyugtatásra használjuk a cseresznyést, napközben ugyebár ott a két ökle, amit rágcsál erősen. Remélem, mielőbb leszokik a cumiról, a nővére még 5 hónapos kora előtt leszokott róla.
Nagy nap volt a tegnapi, Rékuc átfordult a hasára. Igaz, az egyik kezét még maga alatt felejti, de szerintem előbb-utóbb rájön a dolog ízére. Ebédre mostmár csak üveges kaját adok neki, vagy én főzők sütőtököt, krumplit. S ettünk már őszibarit, almát és banánt is. Már csak 3szor kap tápit.
S veletek miújság? Gáborkád hogy van? Te adsz már neki ilyen kajákat?
Tényleg, hova tűntek el a többiek?
Merre szoktatok sétálni? Ha végre jön a jó idő, akkor esetleg találkozhatnánk. Egyeztetni kellene egy "csomópontot", ahova a többiek is el tudnak jönni, nem?
Most befejezem, mert mindjárt harangoznak és reggel 6-kor ébreszt a pici.
gyumodore
 
 


Sziasztok!

Néha jövök olvasgatni, de annyira nincs agyam írni...
Amúgy jól vagyunk, csak Zsófi napközben nagyon lefoglal, már mindenhol feláll, néha kicsit oldalaz a szekrény mellett.

Tényleg jó lenne egy találkozó, ahova imreiek és lőrinciek is el tudnak jönni. Van valakinek ötlete?

KépKép
hajdina
 
 


Hello csajszik!!!!

Végre itt vagytok!!!!!! Én már teljesen el voltam kámpicsorodva....Kép
Jól vagyunk, jön a fogacska ezerrel, még nem látszik semi, de a nyál ömlik és már nyomatjuk a dentit napi 2x-3x. Muszáj, szenved a kis drágám, úgy sajnálom!

Holnap veszünk babakocsit, kapok egy vadi újat, na akkor mehetünk amerre csak látunk, buszozni is fogunk tudni!Kép
Úgyhogy majd tényleg talizhatnánk!!!!!

Móni, az oldal, ahonnan szedem a tündérkéket:
www.dollzmania.com/dollz.htm
Kép

Mi a 3 hós oltás óta gyümilevezünk, most már 2x 50 g-ot eszik őszilevet v sütőtöklevet. Mást eddig nem mertem neki adni, mivel a kakija miatt kezdtük el hamarabb. Azóta hogy 2x eszik 50g-ot a tápi helyett tényleg sokat javult a kaki állaga. Holnap megyünk tanácsadásra, kajálással kapcsolatban van egy-két kérdésem.
Gabika jól fejlődik, hosszú mint a vonatfütty, magas pasi lesz!
Sétálni mindenfelé szoktunk, egész imrét bejárjuk, kb 1,5 óra egy séta, addig bírja a kocsiban. Vmikor összefuthatnánk!!!!

Rékuc nagyon ügyes!!!!

Gabika is próbálkozik, még nem emgy neki, de erőlködik rendesen. A mászást csinálja ezerrel, kacag, vigyorog, csajozik. Aranyos nagyon. Teszek fel majd képeket!

Puszi nektek!

Andi mesélj a lányzóról!!!!!!!

Kép
dianab
 
 


Kép
Kép
Kép

Ugye milyen édes? Én pici fiacskám! Annyira imádom!!!!!
És az utsón apukájával van.

Kép
dianab
 
 


Nagyon szép baba Kép
Nekünk is van olyan szíves csörgőnk, Zsófi nagyon szerette :-D
Elkiabáltam szerdán, hogy jól vagyunk, este 11-kor 38,6 volt a láza, de reggelre lement 37-re és egész nap úgy is maradt, majd estére elmúlt, azóta semmi. Ezen kívül semmi tünet, jókedélyű volt, játszott stb. A dokinéni szerint most sok gyereknek van 1 napos lázzal járó vírusa.

KépKép
hajdina
 
 


Hello!

Andi,
sajnálom hogy betegek voltatok, nem jó... én biztos be fogok pánikolni, ha Gabika egyszercsak belázasodik. Olyan parázós vagyok, pedig tudom, hogy fél kúp, aztán figyeln, stb. Remélem egy darabig még nem lesz ilyesmi!
Ennek a gyereknek annyi csecséje van, modtam, több játékot egy darabig nem veszünk, mert elég bőven, tiszta játékbolt vagyunk!

Tegnap vettem babakocsit, most már bárhova el tudunk jutni Gabikával. Mit szóltok???
BE-BE-GO-t vettem, 19500-ért a Havanna utca 50-ben, Kati adta az ötletet. Köszi, csajszi!!!!Kép

Kép
dianab
 
 


Sziasztok csajok!
Ma ettünk először spenótot. Főztem krumplit és pár levél parajt, összeturmixoltam. Rékuc úgy nyelte, mint kacsa a nokedlit. És közben tele szájjal "beszélgetett", aszittem, megzabálom.
Felrakok egy képet, ahol épp parikrumpli a menü. Az a nagy kék műanyag kanál nem hiányozhat sose a kezéből, mert amig azzal bíbelődik, addig nem nyúlkál a szájába és nem kapkod az etetőkanál után. Csütörtökön kaptuk meg az 5 hós oltást, hál'Istennek egyenlőre nem lesz a gyerkőc tűpárna :o).
Dia! Tündéri a kis pasid! Köszi a tündérkés elérhetőséget. Viszont van egy gondom. Lehet, hogy rosszul csinálok vmit, nemtom. Jobb klikk "mentés másként" művelettel lemásolom a képet, de amikor újból előhívom, akkor nekem nem csillog-villog. Van vmi ötleted?
Kép
gyumodore
 
 


Móni,
pedig ha alkalmazod, villogni fog, sajátgépben nekem se csinál semmit.
Tünci a lánykád!!!!!!! Mi már az őszilétől is így nézünk ki. Mi lesz később?!?!?!?!???? Ajaj!!!!
Felrakom a kocsit, amit tegnap vettünk, nagyon szuper:
Kép

És Gáborka tegnap:
Kép

És ma:
Kép

Kép
dianab
 
 


Egy kis húsvét:
Kép

Kép
dianab
 
 


Lányok!

Hol vagytok???? Kérlek, írjatok!!!! Kivel mi újság?

Kati,
köszi a bababörzét, persze nem tudtam elmenni, mivel senki se tudott Gabikára vigyázni. Nem baj, veled úgy is boltozok majd, tudod, ami nem olyan lányos átveszem!

Puszka Kép

Kép
dianab
 
 


Sziasztok lányok!

Picit eltűntem, de annyira jó idő volt a mai napig kint, hogy Nórikával egész nap kint voltunk. Nagyon élvezte a kicsi lány. Nórika szerdán lesz 3 hónapos, még mindig csak anyatejet eszik-iszik, és 100 gramm híján 6 kiló.
Kivel mi újság van? Lemaradtam valamiről?
Képzeljétek el, múlt héten szombaton a párom dolgozott, mi pedig Nórával lementünk kocsival a szüleimhez két napra ( 220 km ). Annyira ügyesen viselkedett, végigaludta az utat, csupán egyszer kellett megállnunk, mert éhes volt.
Múlt héten voltunk az ortopédián. A dokinő rendben talált mindent, azt mondta, hogy nem lát elváltozást, ennek ellenére adott időpontot péntekre csípőultrahangra. Szerintetek miért? A dokinőtől nem kérdeztem meg, mert akkora paraszt volt, duzzogott ott magának. A férjem majdnem megkérdezte, hogy mennyiért lehet venni mosolyt?
Írjatok csajok, kíváncsi vagyok, hogy kivel mi újság.

Böbe.
böbe79
 
 


Hello!
Mi a kék sztk-ban voltunk ortopédián és ott minden babának meguh-zák a csípőjét. Az nem baj, fő a biztonság, szerintem csak erről lehet szó.

Nóri nagyon ügyes, tényleg jól bírta. Én még nem mernék Gabikával ilyen hosszú útra menni egyedül. Persze Õ tápis, ott a kaja is picit bonyásabb.
Tegnap vettem egy termoszt a forralt víz melegentartására, így azt hiszem könnyebb lesz az utazás. Az új babakocsival ha végre jó idő lesz, nyakunkba vesszük a várost, megyünk majd mindenfelé!

Mi 17-én leszünk 4 hósak. Imádjuk az őszilevet meg a sütőtöklevet, a paradicsomlevet utáljuk, és dokinéni még a meggylevet mondta, amit shol se kapok. Hát mindegy, egyenlőre így is jó.
Mi is már 6 kiló fölött nyomjuk, és jó hosszú kisfiúk lettünk, 6 hós rugikat tudok ráadni, és azt is beéri..... állítólag olyan magas lesz, mint az apja. Tettem fel képeket kis bogárkámról. Vékony, hosszú baba.

Megismerkedtem egy csajszival, a szomszéd utcában lakik és telekszomszédok vagyunk. 2 nappal idősebb a fia, mint az enyém. Mostanság vele sétálunk, dumcsizunk.

Csak ugye ez a vacak idő betett, tegnap már muszáj volt kivinnünk őket, mert annyira hisztisek voltak, hogy külön-külön kezdtünk falramászni. De nem volt gond, pici szél volt csak dél körül, délutánra indult be igazán. Vásárolgattunk, közben vigyáztunk egymás babájára meg traccsoltunk. Jó volt!

Piroskának hívják és a kisfia csak szopizik. Nála látom igazán, hogy mennyivel könnyebb dolga van. A két babát egymás mellé tettük, az ővé masszívabb és rövidebb picivel. Látszik rajta, hogy tejcis, mellette az enyém amolyan kis tápos csibe.... de nem szomorkodom, mert egészséges, vidám, rendkívül értelmes és imádom!!!! Csak a szopit sajnálom, néha még bedepizem miatta.
Kép

Kép
dianab
 
 


Sziasztok

Most naponta 2-szer sétálunk, így még kevesebb időm van netezni. Remélem mindenki jól van. Zsófi csúnyán köhög, meg folyik az orra, de amúgy jól van.
Babakocsihoz akartam írni: mi nemrég vettünk egy Graco citisport kocsit, nagyon jól lehet vele tömegközlekedni is. A normál busszal még nem próbálkoztam, de ezzel már esélyes az is. A metróba viszont simán lehet vele lépcsőzni.
Gyerek ki, egy mozdulattal összecsukni és fel a vállamra. Mivel lapra csukódik nem olyan hosszú, és nem akadok bele a lépcsőkbe vele. Ilyen:
Kép

Dianab,
A szopi miatt ne depizz, a különbség alkati is lehet, de az igaz, hogy könnyebb a szoptatós mamáknak. Mióta nem csak szoptatok, alig van időm valamire. Napi 2 főzelék meg 2 gyümölcs elkészítése és beadagolása eltart egy darabig, a szoptatás meg csak kb. 10 perc mert már hamar beszívja az adagját.

KépKép
hajdina
 
 


Hello!

Már egész jól boldogulok a buszozással. Az én kocsim is lapracsukható, de nem úgy közlekedem vele, hanem megfogom és felrakom gyerekestűl. Mindig tele van a kocsi alja, tudod tápszer és egyéb, így ha akarnám se tudnám összecsukni.
De a tied nagyon tetszik, és ha a hátizsákot a hátamra tenném a kocsi alja helyett, akkor még én is össze tudom csukni az enyémet is. Hm... most el vagyok gondolkodva!

Már jobban vagytok?
Mi naponta 3x is kinn vagyunk, így én is csak alig-alig jövök fel...

Kép
dianab
 
 


Szia Dia,

Nekem hátizsák van, meg karikás hordozókendő. A kendőbe beteszem a gyereket így szabad mindkét kezem a kocsihoz stb.
Zsófi meggyógyult, most talán majd elindul a súlya már, mert kb 2 hónapja semmit nem hízott, igaz mióta felült majd felállt azóta nagyon sokat mozog. Viszont nem akar többet enni mint azelőtt, sőt néha annyit sem Kép
És ti jól vagytok?

Andi

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Látom elég nagy itt a pangás, de hátha idetéved még valaki!
Mi ha minden jól megy decembertől fogunk a XVIII. ker. ben lakini, a
Pestszentimrén épülő új lekóperkban a szélső utcában!:lol:
Gondoltam jó lenne már most megismerkedni a kerületi anyukákkal :lol: Van itt olyan aki a környéken lakik?
Milyen lehetőségek vannak kisgyerekekkel? Játszótér, játszóház? Milyenek a gyerekorvosok? Milyen ovik vannak? Minden érdekel! :wink:
Nekem 3 fiam van? Dani 12.5éves, Marci 3lesz augusztusban, Máté pedig 17,5hónapos!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Szia Brigi,

Üdvözlünk a csapatban. Ha vége lesz a nyárnak, biztos megint pörgős lesz a topic.
Dianab és Ketten imrei, decemberig biztos előkerülnek, majd ők adnak infót.
Mi lőrinciek vagyunk a Glorietten lakunk, Zsófi lányom 1 éves.

Hogy tetted be a számlálót? Nekem ide nem sikerült :(

Andi
hajdina
 
 


KépKép

Na közben rájöttem, de a baby-gaga-st azt nem sikerül :?
hajdina
 
 


Sziasztok!
Lőrinci családi házba heti egy vagy két alkalomra takarítani és vasalni keresünk valakit. Ha tud valaki ajánlani valakit jó lenne.
Köszi: Kati
katand
 
 


Sziasztok!

Nem érdekel valakit kiadó albérlet?A XVIII.kerületben(Glóriett lakótelepen)1+1/2 szobás lakás hosszú távra kiadó.Egyedi fűtéses,tárolóval,csendes,nyugodt környezetben.65000 ft+rezsi.A rezsi elég alacsony.
Érdeklődni:06302578111

Kép
emina
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam erre. Többnyire a telken vagyunk mostanában a gyerekekkel, a férjemet nem nagyon engedik el szabira. Szóval nem unatkozom most sem.

Aki nem emlékezne rám, én vagyok a Cuore (Kata), csak időközben törlődött a regisztrációm és újra kellett regisztrálnom... :oops:

Hajdina, Ketten, Dianab, mi van Veletek?!!!

Én még szombatig itthon leszek, utána megyek vissza a babócákkal Velencére.

Írjatok!!!

Puszi,
Kata

KépKép
cuore73
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem zavarlak titeket,csatlakozom Hozzátok!Jelenleg Kispesten lakom,de egy pár hónap múlva Imrére fogunk költözni,s szívesen ismerkednék környékbeli anyukákkal.Nekem egy 7 hónapos kislányom van,Fanninak hívják.Nemrég kezdtük el az új ízek megismerését,de sajnos elég lassan haladunk.Csak a banánt,s az almalevet fogadja el.A védőnő szerint már főzeléket kellene ennie,az orvos szerint viszont még korai.Most kinek higgyek?Ha tudtok adjatok tanácsot LÉGYSZI?Ja elfelejtettem közölni,hogy a lányom 2 hónappal korábban született a vártnál.

ÍRJATOK!
Anita
anita.kalota
 
 


Szia Anita!
Hova fogtok költözni? Mi is most fogunk Imrére költözni. Ha minmden igaz november végén készül el a házunk :lol: ( Szent Imre lakópark) :lol:
Szerintem bizzál a babádban. Előbb-utóbb ráérez az új ízekre és fog enni. Még bőven van ideje enni, egy éves korig álltalában csak kóstolgatnak. Próbálj néha adni neki új dolgokat is, de ne eröltesd. Szopizik vagy tápiztok?
ha van kérdésed szivesen válaszolok :wink: :lol:

Írjál magatokról, ha van kedved! :P

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Szia Brigi!

A mi házunk a Belsőmajor területén található,a Saláta utcában :lol: .Ha minden jól megy október körül költözködünk.Nekem még csak egy babám van,de még egyet mindenképpen szeretnék!Jelenleg Wekerle telepen lakunk,s nagyon szeretjük ezt a környéket,csak a lakásunk sajnos a Nagykörösi út mellett van,ezért kell innen elmennünk :( Viszont elég sűrűn visszajövünk ide,mert az anyósom szintén itt él.Fannika,mint azt írtam 7 hónapos,január 02-án született.Egy tündéri kislány,kezdi behozni a "hátrányát".Elég szépen eszik,leszámítva a szilárd ételeket :( .Sajnos tejem már abszolúlt nincs úgyhogy tápszeren élünk!Most hirtelen ezeket tudom írni magunkról,ha van valami kérdésed szívesen válaszolok!Mire vagy kíváncsi?
Köszönöm szépen a jó tanácsot,megfogadom!
Írj Te is magatokról,ha van kedved!

Szia!
Anita
anita.kalota
 
 


Szia Anita!

De jó, hogy írtál!
Akkor szomszédok leszünk? Ha a sejtésem nem csal, ez ugyanaz a lakópark, vagy tévedek? :oops: Mondjuk én még utcát nem tudok hol fogunk lakni, meg ház sincs még, csak alap, de remélem mostmár belehúznak. Már nagyon költöznénk. Mi most zuglóban lakunk albérletben a 8. emeleten az M3-as autópályával szemben, de már nagyon útálom!
Nekem 3fiam van ( 13, 3, 19hós) Nagyon szeretnék még egy kislányt is, de nem biztos, hogy lesz is. Apa nem igazán akar :cry: de még nem adtam fel :lol:
Ne izgulj, fog enni a lánykád, van még bőven ideje :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Hello Csajszik!!!!! :lol:

Üdvözlet a fedélzeten! :D

Andi, Kata,
ne haragudjatok rám, hogy eltüntem! :oops:
Hogy bejött a jóidő, 3-4 x mentünk és megyünk most is sétálni. Ha itthon vagyunk, ezerrel nyomom a házimunkát, játszom a kis Tökivel, csinálnám a gportal-os lapunkat, csak bénázom, és találtam itt Imrén három anyukát, akikkel nyomtuk a sétát meg a játszózást ezerrel, csak egy hete az egyikük elköltözött Gyálra, a másik elutazott egy hónapra, a harmadik meg sose ér rá.... :? Így most van időm. :cry:

Anita, Brigi,
jó hogy írtatok! :D Ha ideköltöztök, ígérem, lesz program dögivel! :wink:

Itt jó lakni, én szeretem, és ha nem anyós lakna alattunk még imádnám is. :lol:
A Podhorszky utcában vagyunk, kb 10-15 perc a központtól. Minden nap többszőr is benn vagyunk a kp-ban, ott van egy csajszi, akihez beugrunk a boltba, ahol dolgozik, meg oda járunk közértbe, meg gyógyszertárba, meg persze a kreatív bolt a világ legjobb boltja, ari az eladócsajszi és jó dolgok is vannak. :lol: És már van itt babadiszkont is, pont a nagykőrősin, tehát az is itt a szánkban. Náluk vettük a babakocsit, csak akkor még a havanna ltp-n voltak. Nemrég költöztek ide. És persze az auchan, buy-way és egyéb ilyenek is közel vannak.
Ez egy nyugis környék, aranyos emberekkel, olyan picit falusias. :lol: Igaz mi kertesházban vagyunk, nem tudom, milyen lesz a lakótelep. :oops:

Magunkról:
Gabi a kisfiam 2005.12.17-én született a Sote I-en 3260 g és 55 cm-rel. Most 8 kilós és 74 cm :shock: , úgyhogy a 74-es rucikat most kezdjük kinőni. :shock: Erős, jó kondoban levő gyerek, csak borzalmasan lusta. :lol: Még nem ülünk, az úr kényelmes típus, próbálkozik, de inkább hisztizik, hogy mindent segítsek neki megcsinálni, mert Ő nem akarja. Pedig eleven, vigyorgós, szóval semmi gond vele, csak az apjára ütött + pasiból van. :lol:
Rengeteg mindent eszik már, ennek oka, 3,5 hóig volt tejem, így amint lehetett, kezdtük az emberi étkek bevezetését. Két fogunk van alul, úgy két hete jöttek ki, így pempőzünk még, de tényleg lassan már a szalámis kenyeret kell leturmixolnom, annyira sokfélét eszik. :lol: Célom, karira már velünk egyen, persze semmit sem erőltetek, lényeg a fokozatosság és a szabályok betartása. Tehát semmit nem kap idő elött. Nem majszolja a babapiskótát, mert tojásos, de kap helyette biskottit és azt szereti. :wink:

Ennyi tömören! Remélem tudtam a kajcsizásban is vmit segíteni, de kérdezzetek bátran akármiről, szívesen válaszolok.

Puszi

Kép
dianab
 
 


Sziasztok Lánykák!

Új vagyok a fórumon. Az én babám még a pocimban és ha minden klappol, akkor egy kis karácsonyi ajándék lesz :D
Mi is a Szélső utcánál épülő lakóparkba fogunk költözni. Szerződés szerint novemberben van az átadás, de én nem nagyon hiszek benne :( , mert még csak az alap van kész. Mire odaköltözünk, én is szeretnék néhány anyukával összeismerkedni, mert az otthonüléstől eléggé rettegek. Nem vagyok egy nagy társasági központ, de azért a négy falat sem szeretem. Remélem, sikerül jó kapcsolatot kialakitanom veletek :D .
A babák etetéséhez nem nagyon tudok hozzászólni, inkább csak csendesen követem az infókat, hogy majd nekem is hasznomra váljék.

Puszi,
Szilva
szilva75
 
 


Sziasztok Lányok!

Brigi,
szomszédok valószínűleg nem leszünk :( ,ugyanis mi családi házba fogunk költözni,de azt hiszem a lakópark egy-két utcányira található a házunktól.Persze ez nem tuti,csak abból gondolom,hogy amikor megtaláltuk a számunkra megfelelő házat,megvizsgáltuk a környéket,s láttuk,hogy a közelben egy lakópark épül.Na de mindegy nemsokára úgyis mindenre fény derül :lol: !A küzdelmet ne add fel,remélem sikerül meggyőznöd a párod,szurkolok Neked!Megértelek,hogy utálsz a jelenlegi környéken élni,de kitartás nem sok idő van hátra a költözködésig :lol:
Köszi a biztatást a lányommal kapcsolatban!

Dia,
már előre örülök a jó kis programoknak :lol: !A következő babámat mindenképpen a SOTE I-n szeretném szülni,mert azt hallottam,hogy ott a legjobb a koraszülött osztály.Ne gondold,hogy pesszimista vagyok,de hát nem lehet tudni!Igaz még nincs nőgyógyászom,de már hamarosan kellene keresni egy megbízhatót,mert a régivel[Szent István kórház] nagyon elégedetlen vagyok!!!Nem tudsz nekem ajánlani valakit?Nagyon jó neked,hogy a kisfiad jóevő,s már majdnem mindent eszik :lol: Fannival sincsen különösebb gond,csak még nem igazán tetszik neki a szilárd étel :cry: A kiscsajszi is elég lusta,mi még forogni sem akarunk,az ülésről nem is beszélve!Azonban ha egy picit tartom a hátát,nagyon élvezi az ülést,fülig ér a szája!

Ha van időtök,ÍRJATOK!!!

Sziasztok!
Anita
anita.kalota
 
 


Sziasztok!
Dejó, hogy beindult a topik!
Dia! Köszi az infókat! :lol:
Szilvi! Dejó, akkor mi egy helyen fogunk lakkni, és egyszerre is költözünk :lol: Én azért bízom benne, hogy időben átadják. Melyik lesz a tietek? A mienk a 193/A/1"D" típus :lol: Jó pocakosodást neked, és ha van kérdésed szivesen válaszolok :P
Anita! Kár, hogy veled nem leszünk igazán szomszédok, de végül is a néhány utca nem gond :wink: Apát puhitom. Most ott tartunk, ha sikerül lefogynom 60kg-ra tárgyalhatunk a dologról :lol: Ez 18kg-t jelent :oops: , hát remélem sikerül :lol:
Aki tud tegyen fel képet a gyerkőcröl!
Ezek az enyémek :wink:
Marci 3éves
Kép
[img]
Máté
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 887.47.jpg[/img]
Daniról sajnos most nem találtam, de keresek és akkor őt is megmutizom :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Na még egyszer Máté

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Kép

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Na találtam egy képet Danórol. Nam a legjobb :oops: bocs, majd keresek jobbat, de most Máté cicit követel :lol:
Kép

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Szilvia,
bocsi,hogy az előbb téged kihagytalak,nem direkt volt!!!A kislányom rettentően sírt,s nem vettem észre,hogy van egy új tag is a csapatban.Örülök,hogy Ti is a közelben fogtok lakni :lol: !Én is azért kezdtem el fórumozni,hogy találjak ismerősöket,mert nem igazán kedvelem az otthonülést!Remélem eddig minden rendben van a kis pocaklakóval :lol: Hol fogsz szülni?Hogy viseled a terhességet?Ha van valami kérdésed nyugodtan írj,ha tudok szívesen válaszolok.
További sok örömet kívánok a babaváráshoz,s jó egészséget Nektek

Brigi,
a fogyókúra biztos sikerülni fog,hiszen nagy a tét!!!A gyermekeid nagyon aranyosak :lol:!Megpróbáltam fényképet küldeni a lányomról,de túl nagy a kép mérete és fogalmam sincs,hogy tudnám lekicsinyíteni :cry:,pedig valahogyan biztos meg lehet oldani!Majd próbálkozom!

Sziasztok!
Anita
anita.kalota
 
 


Sziasztok Lányok!

Brigi,
mi valóban szomszédok leszünk, mert a miént a 193/B/1. Nagyon örülök, hogy egymásra találtunk, igy mire odaköltözünk, addigra fogjuk már egymást ismerni. Ez tényleg szuper. :P

Anita,
örülök, hogy Téged is megismertelek. A Szabolcs utcában fogok szülni. Ismerős által próbálkoztam a SOTE I-en, de az ajánlott orvost napközben sosem tudtam elérni, és a tömegtől is megrémültem, ami rám várt az első vizsgálatkor. Így elég hamar eldöntöttem, hogy magándokhoz kell járnom. Sajnos 1 alkalom 7.000 Ft, de nagyon bízom benne. A szülést még nem feszegettem. A párom szeretné, hogy természetesen szüljek, fájdalomcsillapitás nélkül. Nem tudom, hogy meddig fogom bírni.
A sógornőm 33 órát vajúdott a másodikkal, és ez igen megrémisztett, ráadásul a vége császár lett.

És Ti lányok, hogy szültetek? Mire hívnátok fel a figyelmemet vagy mit javasolnátok?

Puszi Mindenkinek,
Szilvi
szilva75
 
 


Szilvi! Ez rényleg szuper! :lol: Én is nagyon örülök, hogy egymásra találtunk, és már úgy költözünk, hogy ismerjük egymást :lol:
A Szabolcs utcai kórházat nem ismerem, én a Bajcsy-ban szültem! Szerintem az a lényeg, hogy megizz a dokidban!
Nekem segített, hogy felkészültem, vártam a babát, beszéltem hozzá :P
Mikor Danit szültem senki nem mondta el nekem mire számithatok :cry: Nem voltam felkészülve, szörnyű volt a szülés. Kaptam EDÁ-t, túladagolták, nem éreztem a kitolást, végül fogóval vették ki :cry: Szoptatásban sem segített senki. Akkor még az volt az elfogadott, hogy 3óránként etetni, stb. Nem is tudtam szoptatni :cry: Szerintem ezért is lett ekkora korkülönbség a fiúk között. Sokáíg nem akartam második gyereket!
Aztán egyszer csak akrtam :lol: . Nehezen, de összejött. Készültem, vártam. Vele sem egészen úgy sikerült ahogy elképzeltem, de nem maradt bennem rossz élmény! Rossz volt a szívhang, ezért a 37. héten meginditották a szülést. Volt oxitocin, meg végig feküdtem, de nem kellett fájdalomcsillapító, jól bírtam.
Mikor Mátét szültem, minden ment magától. Valahogy éreztem, hogy most semmi gond nem lesz :lol: Itthon elkezdett fojni a magzatviz este 7kor. fél9-re értünk a kórházba, 10 15 kor a kezemben volt :lol:
Na jó kis szüléssztorikat kanyarítottam ide :lol:
Ha van kérdésed szivesen válaszolok!
Hanyadik héten vagy most? Hogy bírod ezt a hülye időjárásváltakozást?
Pusz!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Szia Szilvi!

Én is magándokihoz jártam,de sajnos nem igazán voltam szerencsés :(.Klassz,hogy a Te orvosod megbízható :lol: !A szülésem annyiban más volt az átlagnál,hogy a pici a 30.hétre született,de szerencsére természetes úton jött a világra :lol: .Fájdalomcsillapítás nélkül zajlott le az esemény.Persze azt el kell mondanom,hogy csak egy pár órát vajúdtam!Azt hiszem,ha sokkal tovább tartott volna,kértem volna a "segítséget",annak ellenére,hogy a terhesség alatt épp az ellenkezőjét mondtam!Azt tudom Neked tanácsolni,hogy ezt előre ne tervezd el,úgyis az adott helyzet lesz a döntő!

Szia!
Amita
anita.kalota
 
 


Sziasztok!

Az elöbb írtam egy csomót, erre eltünt. :shock:
Mindegy. :?

Szilvi,
üdv itt!
Az én kisfiam is decemberi. 17-én született, 22-ére jöttünk haza, és a karira nem is emlékszem csak képekből, annyira kivoltam.
Ami nehéz télen, az a levegőre szoktatás! Nálam még harcolnom kellett anyóssal is, mert feszt okoskodott, tegyem ki a gyereket -20-ban az erkélyre, két hetesen, mert az milyen jó neki... stb. :? Persze szépen fokozatosan csináltam hat hetes korától, és mire az egy óra hosszhoz értünk, már jött a tavasz. :lol: És addigra már én is rendesen mentem, nem úgy mint egy teknősbéka. :lol:

Szülésem:
Csaszim volt, azért görnyedtem, egy ideig nehéz volt kihúzni magam. Biztos a sok megmaradt hájam miatt. :lol: :lol:
Rendes szülésnek indult, aztán 12 óra kínlódás után eldöntötték a dokik üvöltve a fejem fölött, hogy császár. Nekem már mindegy volt, a Pici a lényeg, mit bántam én velem mi lesz, Ő legyen egészséges és már kinn. Pár másodpercre lement a ctg-je, én semmit se tágultam, burokrepeszteni se tudtak, és a fájások megritkultak. Megmondták, képtelen vagyok megszülni a gyerekem. Ez azért szarul esett. :cry: de már túl vagyok rajta, itt van vigyori, gyönyörű, okos, imádom! :D

Szilvi,
majd Te eldöntöd, kell-e érzéstelenítő vagy sem. Talán a Te tested, és ha nagyon fáj, akkor talán nem kéne egy életre elriasztani magad a szüléstől.
Én még szeretnék egy kistesót, és hálát adok, hogy pozitív élménnyel a hátam mögött készülhetek majd. Azt beszéltük Gáborral-férjem-, lehet ha maradok az Istvánban a régi dokimnál, aki egy hentes, biztos kibulizta volna a természetes szülést, vmi jó kis szurival, és akkor ki tudja mi lett volna. Belegondolni is rossz. :?

Anita,
majd belejön a kiscsaj, ne izgulj. Kezdtem már égőnek találni, hogy ilyen lusta a fiam. :lol: De akkor nem vagyok egyedül! :lol: Igen, nélunk is, ha segítek felülni, meg lógatom és eléri az úszógumimat :lol: és feláll rajta, nagyon virul a feje, kis édi lusti-pistim... :lol: Hát örülnék, ha már itt lennétek, mert így elég uncsi egyedül cirkálni a Picivel. :oops:

Brigi,
helyesek a gyerekeid! :D 18 kg-ot kell lefogynod???!!!! :o Ez igen! :D Hát sok sikert. :D 3 gyerekkel ha 60 kg leszel az csodálatos, és nagyon becsüllek érte. 8)

Nekem még van mit fogynom... :oops: De igyekszem! :lol:

Megyek csajok, mert kezdődik a nap!

Puszi

Kép
dianab
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a tájékoztatásokat.
A 21. hétben vagyunk. Jól érzem magam, dologzom ezerrel és tornázom, legalább heti 2x. A kis virágszál már megmozdult, kb a 18. héten éreztem a bugyborékos mozgást, a 19. hét végén vagy inkább a 20. elején meg már a kőkemény rugásokat. Az ultrahangos azt mondta, hogy hosszú combú kissrác lesz. Ennek mi nagyon-nagyon örülünk :P .
Érdekes, eddig még nem jutott el az egész a tudatomig, de mostanra már egyre jobban várom és igazából kiváncsi vagyok a szülésre is. Szerintem majd november vége körül kezdek el parázni. Addig élvezem az életet :)

Most mennem kell a főnökömhöz, de majd jelentkezek még.

Puszi, Mindenkinek
Szilvi
szilva75
 
 


Sziasztok!
Szilvi! Gratula a kissráchoz! Majd néhány év múlva jót játszanak a srácaink :lol:
Dia! Anyós :twisted: Enyém is hasonló, de már sikerült valamennyire leépíteni :lol: A két kicsinél már nem igazán mer beleszólni semmibe, Daninál még úgy érzi megteheti, de hamar helyreteszem :lol:
Igen ez a 18kg elég durva, :oops: , de rajtam nem fog múlni, csak az a baj még nem igazán akarja a szervezetem. Máté még szopizik, a szervezetem meg gyüjtöget :lol: :shock: De kitartó vagyok :lol:
Nekem ma király napom van, itt a takarítónéni és a srácok őt szórakoztatják :lol:

Pusz!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Én szerencsés vagyok,mert egy tündéri anyósom van,aki nem szól bele semmibe,csak ha tanácsot kérek akkor segít.Ellenkező esetben hagyja,hogy mindent úgy tegyek,ahogy jónak látom :lol:.
Dia,
Már én is alig várom,hogy Imrén legyünk,mert itt alig ismerek valakit,s csak néha akad egy-egy anyuka,akivel együtt sétáltajuk a babákat!
Szilvi,
nagyon jól teszed,hogy tornázol,de azért ne vidd túlzásba!Fantasztikus,hogy már érzed a pici mozgását.Én csak a 22.hét körül kezdtem érezni a bugyborékokat,s a rúgásokat még később.Sajnos nem is sokáig élvezhettem,mert mielőtt elkezdődött volna az igazi,erőteljes rugdosás,Fannika megszületett :cry:.
Brigi,
nagyon sok sikert és kitartást kívánok a fogyókúrához!Én is szeretnék egy kicsit fogyni,de elég nehezen megy!Megpróbálok odafigyelni az étkezéseimre,s amikor van időm tornázom is,de igazság szerint több mozgásra lenne szükségem.

Sziasztok!
Anita
anita.kalota
 
 


Hello!

Anita,
nem írtam az előzőekben, hogy a dokim Dr Demeter Attila. Máig hozzá járok, imádom. Nagyon türelmes, figyelmes, alapos, és van humora! :lol: Ha kell, priviben megadom a számát! :wink:

Szilvi,
gratulálok a fiúcskához!!!!!!! Imádtam én is anno, mikor elkezdődött a bugyborékolás, és hát mikor elkezdett belülről taposni... imádtam! Kis édes! Persze aztán a végén, mikor már két hónapja alig aludtam, annyira már nem volt poén. :roll: Ugyanis az úrfi nem engedett, csak egy oldalon aludni, így állandóan lezsibbadtam, éjjelente többszőr csak ültem a klotyótetőn és néztem magam elé, hogy most mi van. :lol: Persze ez a kis füttyös minden kínlódást megért! :lol: :wink:

Brigi,
hát igen, muszáj az embernek keménynek lennie, különben azt veszed észre, anyós a hátadon ül és irányít zablával, mint egy pacit. :lol: Nálunk sajnos a férjemmel is kell kűzdenem, de nem baj, zajlik az élet! :lol:

Na megyek, mert mindjárt itthon pa, én meg itt nyomom, biztos nem fog tetszeni. :oops:

Puszi

Kép
dianab
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a gratulációkat. Annyira szuperek vagytok és nagyon jó, hogy sikerült eljutnom erre az oldalra.

A fogyókúrákról annyit, hogy nekem is szükségem lesz rá. Már böngészgettem és a központhoz közel találtam is egy művház szerűt, ahol állitólag vannak tornák. Én biztos, hogy fogok valahova járni és ezt a párom is támogatja. A sport igen fontos nekünk. Arra gondoltam, hogy esetleg majd együtt eljárhatnánk.

Brigi,
biztos, hogy foglak nyaggatni, persze nem tudom, hogy három kissrácnál ez hogy oldható meg. Csak vigyáz apu rájuk 1 órácskát, nem igaz? Egyébként nagyon szép srácaid vannak. Alig várom, hogy megismerjelek Benneteket.

Lányok,
felmerült egy kérdés bennem. Ritkán, de tapasztalom, hogy pici időre megkeményedik a pocim. Normális ez? Még nem jártam utána, csak annyit olvastam, hogy ha ez sűrűn történik, akkor a dokinak is jelezni kell. Eddig kb 3x tapasztaltam. Felvilágositanátok, hogy ez miért van és milyen következménye lehet?

Szép napot Mindenkinek,
Szilvi
szilva75
 
 


Szia Szilvi,
a terhesség alatt nekem is megkeményedett a hasam, s a dokim azt mondta,hogy ez normális dolog,de csak akkor,ha ritkán történik.Az okát sajnos nem árulta el!Viszont az az igazság,hogy én már nem bízom ebben az orvosban,úgyhogy remélem a lányok majd tudnak Neked erről információkat adni!Nekem az a véleményem,hogy az orvosodnak mindenképpen jelezd ezt a panaszt!Lehet,hogy ártalmatlan és normális dolog,de fő a biztonság :lol:!Ebben a kérdésben nem sokat tudtam segíteni,de remélem,máskor több okos dolgot tudok Neked írni!
Örülök,hogy számodra is fontos a sport,s szívesen elmegyek majd veled egy jót mozogni!A pici születése előtt elég sűrűn jártam tornázni,most viszont egy kicsit elhanyagoltam,de minnél előbb szeretném újrakezdeni!
Szia!
Anita
anita.kalota
 
 


Sziasztok!
Szilvi! A keményedések tényleg normálisak, de csak ha ritkán fordulnsk elő. A méhed már készöl a szülésre :P Minden esetre jelezd a dokidnak. lehet szedni magne b6-ot rá, ha sürüsödnének.

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: