Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Betty,
nagyon édes ez a kép,Pesten én nem is láttam ekkora havat soha.Gondolom élvezte a fiad!Annyira mennék már szánkózni egy picit,a korcsolyázásról,sízésröl nem is beszélve.
Itt a tegnap pl. 23 fok volt,nagyon úgy néz ki,hogy kitavaszodik.Egész nap kint voltunk a parkban,városban.Rózát meg nem bírom gyözni kajával,olyan étvágya lett.
Ildi,
hogy vannak a csemeték?
Nem tudom,hogy mit is írjak,az ittmaradásunkról,mert még mi sem tudunk semmi biztosat.A család nagyon hiányzik,meg a barátaink,maga az ország,a nyelv,stb.,de egyelöre félünk hazamenni.Eredetileg addig akartunk maradni,amíg le nem cseréljük a lakást.A nyelv nagyon könnyü,értek-beszélek,a nyelvtannal viszont egyáltalán nem foglalkoztam eddig,most akarok komolyabban nekifogni.Beilleszkedni beilleszkedtünk,annyira,hogy megvannak a megszokott helyeink,ahol vásárolunk,stb.,barátaink viszont nincsenek egyáltalán.Az az igazság,hogy nem is tettünk érte,hogy legyenek,mert mindig készültünk haza.
Ennyit erröl,most fölteszem a kislányom 'kinyújtósruhás' fényképét,fogalmunk nincs,hogy miért adta ezt a nevet.A szoknya a nap 80%-ban rajta van,legtöbbször a pizsire is fölveszi,és balettozik.Annyira aranyos benne! Kép
Sziasztok,kellemes hétvégét,jó szánkózást!
TündeKép
nagytunde
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Róza sajnos lebetegedett,köhög és folyton belázasodik. Kép
Egész éjjel nem aludtunk,de még a tegnap sem!
Sziasztok,
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok
Remélem Roza eddig jobban van!Doki mit mondott?

Nekünk is nehéz napjaink vannak mostanában...Vagyis inkább csak nekem,ugyanis Tamásnak hisztis idöszaka van,de olyan szinten,hogy csapja magát a földhöz ha valami nem tervei szervei alakul.Éjjelente felébred,és adig ordit amig kiveszem a kiságybol.Ahogy kivettem, semmmi baj nincs,elindul és játszik a sötétbenKépNem tudom mit tudnék csinálni.Hiába probálok nyugodt maradni,vigasztalni,dudolni neki,még jobban ordit.
Azért vagyok ennyire kétségbeesve, mert egyébként,nyugodt,kiegyensulyozott kisfiu.
Járt már igy valaki közületek?

Remélem nektek jobb napjaitok vannak.
Kellemes hétvégét mindenkinek!
bizzo
 
 

 
 

Sziasztok!

Bizzo, mintha az én fiamról irtál volna. Volt egy időszak amikor ugyanezt csinálta ő is. Többször is felsírt éjszaka és annyira ordított, hogy semmivel sem lehetett megnyugtatni. Illetve mégis lehetett valamivel, mégpedig cicivel. Aztán egy idő után alábbhagyott a hiszti, de még most is előfordul, hogy felsír éjszaka, de most már megusszuk egy kis sirdogálással. Amúgy ő is nagyon akaratos, ha nem tetszik valami, akkor ő is cirkuszol, bár nem csapja magát a földhöz. Én azt tudom neked tanácsolni, hogy következetesen ki kell alakítani, illetve meg kell magyarázni neki, hogy mi az amit szabad és mi az amit nem és lehetőleg azt is megmagyarázni az ő szintjén, hogy miért nem szabad. Ami az éjszakai sírásokat illeti, én sokak véleményével ellentétben mindig bemegyek és felveszem, megpróbálom megnyugtatni, mert az én fiamnál azt vettem észre, hogy egyszerűen csak meg akar győzödni arról, hogy itt vagyunk mellette. Meg aztán nem is vagyok híve annak, hogy egy sötét szobában sírni hagyjunk egy ilyen pici gyereket (ő még csak 10 hó-s). Szóval ne keseredj el, lehet, hogy ez valami átmeneti dolog és egyszer csak alábhagy, de addig is szerintem a következetesség sokat segíthet.

Tünde!
Remélem Róza már jobban van!

Üdv.
Mese
mese75
 
 


Sziasztok!
Jól elhallgatam egy időre de annyi dolgunk összegyűlt,hogy nem jutottam oda,hogy írjak,olvasni olvastalak ám benneteket.
Holnaptól a párom megy dolgozni is,húúú de furi lesz,új állás,új időbeosztás,és hát megszoktuk,hogy egész nap ő is itthon van.Na de valakinek dolgozni is kell!
Bizzo ezt a korszakot mi is éljük most,Gergő főleg mióta beteg lett nagyon hisztis,ő is veri magát a földhöz,én ezt ugy oldottam meg,hogy most már nem figyelek oda rá,ha hisztizik,mert először próbáltam mondani,hogy"Gergő légy szíves ezt ne,mert nem szabad",láttam ezzel semmit nem érek el,apa az meg azt csinálja,ha a fiú odavágja magát,ő is mellé fekszik,na akkor van ám meglepődve,hogy "ez mit akar?",és el is múlik egy kettőre a hiszti!
Hasunk is kezd helyre jönni már nem annyira puffadt,de most meg a Csenge beteg,belázasodott ő is,én nekem is fáj a torkom,itt az influenza időszak.Lehet ez az időjárás sem kedvez,egyszer meleg egyszer hideg,de majd csak jönn már a tavasz,alig várom!
Bocsi a képekkel még most sem foglalkoztam,de ha nem tud magyarul akkor nekem nem megy,mert erre azt szoktam mondani,hogy nem beszélek sajnos nyelveket!Pedig már annyiszor megdörgáltam magam,hogy kéne egy kicsit tanulni,mert hülye maradsz,nem megy,nincs elég akaraterőm!
Talán most rászánom magam és megcsinálok egy számitógépes+ECDL vizsgát,de még ez sem biztos,bár már bejelentkeztem,itt lesz a faluban,hát ha igy könnyebb lesz,bár ez is rossz időpontba van,dehát nehogy már minden az én igényeim szerint alakuljon,néha nagyon sokat akarok!De két kicsi gyerek mellett nem könnyű,főleg ha a párom már dolgozni is fog!
Betegeknek gyógyulást!
Üdv.Ildi
dildi
 
 


Sziasztok
Remélem minden rendben van nálatok,hogy nem irtok...Mivel vagytok elfoglalva?
Tomival ugy néz ki rendbe jöttek a dogok,tudjátok volt pár nap tavasz,és ezt kihasználva egész nap tekeregtünk.Ugy láttam jot tett neki a levegö,mert befejezte a hisztit,mintha egy csapot zártak volna el nála.Lehet hogy nagyon elfáradt?
Azon gondolkodom mostanában hogy bölcsiba viszem ösztöl.Ti mikor adtátok vagy fogjátok adni a gyereket?
Irjatok,irjatok és tegyetek képet is!
Addig is minden jot nektek!
bizzo
 
 


Kép
Ez a városligetben készültKép
jaj annnnnyira várom már a tavaszt,elegem van ebböl a hidegböl, hobol szélböl meg mindenböl.
Napsütést akarok!!!
Szerkesztettem egy oldalt,ha van kedvetek,és a gyerekek engedikKép nézzétek meg.www.ujplussjatekok.gportal.hu
bizzo
 
 


Sziasztok!
Nem volt netünk egy hétig,de látom nem sok mozgás volt erre! Kép
Itt egyik napról a másikra nyár lett,szuper az idö!Egész nap csavaroghatunk,legalábbis júniusig,mert utána,már csak este lehet kimenni,annyira nagy lesz a forróság.
Róza egyre többet beszél spanyolul,meg rákérdez a szavakra,hogy,hogy van spanyolul.Kép
Betty,
néztem az oldalodat,nagyon ügyi vagy!Meg aranyos a fotó is!
Sziasztok!
Tünde
nagytunde
 
 


Kihalt ez a topik...kár érte....
bizzo
 
 


Kép Kép Kép
nagytunde
 
 


Szia Tünde
Látom azért csak bekukkantottál.
Mi ujság veletek?Hogy van Roza?
Mesélj ha van idöd...
bizzo
 
 


sziasztok!
Ma talaltam ra erre a forumra es egesz estes program lett belole :) Nagyon orulok nektek!
Udv. Jucifer

Kép
juciferr
 
 


Sziasztok!
Örülök,hogy erre jártál Jucifer ! :D Gyere még minnél többet,hátha ismét beindul ez a topic!
Hová való vagy? Gratula a pocaklakódhoz!!!!Mikorra várod?
Az én kislányom,Rózácska,szeptemberben tölti a hármat,és nagyon úgy néz ki,hogy Budapesten fog oviba menni! :D

Betty,
mi még mindig itt perzselödünk,a múlt héten pl. 43 fok is volt!Beírattattam oviba Rózácskát a 13. kerületbe.A férjemnek augusztusban lesz szabija és akkor hazavisz bennünket.Nagyon várom már,hogy otthon legyünk,ugyanakkor egy picit (nagyon-nagyon) félek az álláskeresés tortúrájától!
Ti hogy vagytok? Kistestvér program esetleg? :)
Kellemes hétvégét mindenkinek!
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok!
Tunde, koszonom az udvozlest! Gyonyoru nevet valasztottatok a kislanyotoknak!
Zilahi vagyok, Gyorben elunk. Oktober 9.-re vagyunk kiirva :)
Itt mar napok ota esik es most a szel is beindult. Azert a 43 fok nem hianyzik, de egy 25-28 jol jonne 8)
Kellemes hetveget!
Juci

Kép
juciferr
 
 


Sziasztok!
Nem volt idöm belépni az utóbbi hetekben,bocsi.Vendégeink voltak,nyaralgattunk egy picit,most meg olyan üres a lakás!
A férjem reggeltöl-estig dolgozik,mi meg,lányokul,itthon töltjük az idöt.
Juci,szeretsz Györben élni?A férjem nagyon gondolkodik,hogy valamikor Györ vonzáskörébe költözzünk.Én csak egyszer jártam ott,az meg nagyon régen volt,nem nagyon emlékszem.
Most mennem kell,mert Rózácska táncolni akar,de igérem ezentúl gyakrabban jövök!
Üdvözlet mindenkinek! :D
Tünde
nagytunde
 
 



Sziasztok. Én Budapest mellett, Maglódon élek (élünk a párocskámmal) és Sepsiszentgyörgyről vagyunk.
Jó volna beszélni, Erdélyiekkel, de nem csak...
Irjatok, szerintem éltessük ezt a topicot, jó érzés ha az ember megtalálja a szót.

Most vagyok 27 hetes terhes és kislányunk lesz. Mááárrr nagyon várjuk :)

Sok puszi, vigyázatok magatokra és jó pihenést.

Lencsike
lencsike
 
 


Sziasztok,

Én Erdélyből írok, 29 éves vagyok, van egy kisfiunk és most várjuk a második kisbabánkat. 8 hetesek vagyunk, eddig minden rendben, remélem ezután is csak ezt fogom mondani.

Most ennyi, majd még jelentkezem, ha van kivel csevegni.
Pussz,
Kata
bokata77
 
 


ÁÁ, rég nem jártam erre, mert csak most lett itthon is internet.
Én bármelyik pillanatban szülhetek, amit már nagyon várok, mert hatalmas pocakom van és alig bírom :)
Megpróbáltam összeállítani a szükséges baba holmit de biztos kifelejtettem valamit.
Na majd csak lesz valahogy.
Puszi és írjatok..ha erre jártok

Lencsike
lencsike
 
 


[quote="lencsike"] írta:lencsikeÁ, rég nem jártam erre, mert csak most lett itthon is internet.
Én bármelyik pillanatban szülhetek, amit már nagyon várok, mert hatalmas pocakom van és alig bírom :)
Megpróbáltam összeállítani a szükséges baba holmit de biztos kifelejtettem valamit.
Na majd csak lesz valahogy.
Puszi és írjatok..ha erre jártok


Nagyon orvendek, hogy rad talaltam, mi Csikszeredaban elunk, nemreg koltoztem ide, mert elettarsam idevalosi, van egy 2 eves es 2 honapos tunderkem, Lenkenek hivjak. Gondolom te is Lenke vagy, es onnan a lencsike. A neved miatt figyeltem fel az uzenetedre. Tobbet szeretnek tudni rolatok, majd a megszuletendo kis babatokrol, es ezuttal kivanok neked konnyu szulest, nem is olyan remiszto amilyennek bemeselik. Es az a kicsi angyal megeri az egesz fajdalmat. Varok uj hireket rolatok, nagyon orvendek, hogy rad talaltam. Kulonben a Pesten elo ikertestverem is Lenke.
Kép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
lencse2004
 
 


[quote="bokata77"]S írta:bokata77ziasztok,

Én Erdélyből írok, 29 éves vagyok, van egy kisfiunk és most várjuk a második kisbabánkat. 8 hetesek vagyunk, eddig minden rendben, remélem ezután is csak ezt fogom mondani.

Most ennyi, majd még jelentkezem, ha van kivel csevegni.
Pussz,
Kata

Szia, Kata, orvendek, hogy te is irtal, azt szeretnem megtudni, hogy hova valosi vagy, hol eltek. En inditottam egy temat ugyanezen a forumon, azzal a cimmel, hogy Romaniabol anyukak irjatok, oda is irhattok, mert jo veletek komunikalni. Irjatok meg rolatok, gyerekeitekrol, kuldjetek kepeket. En most kuldok egy parat nektek, Udv, Erika
Kép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
lencse2004
 
 


Itt van az en tunderkem,
Kép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Es lencsikenek kuldok egy kepet a ket Lenkevel
lencse2004
 
 


Kép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Irjatok
Udv, Erika es Lenke
lencse2004
 
 


Jaj, de jó, hogy írtok, noooo :wink:

Hát az az igazság, hogy Enikő vagyok, és a encsiből lett a Lencsi :lol: . Na de remélem ez nem oka arra, hogy ne dumcsizzunk.
Én jelenleg Maglódon élek, Bp-től kb. 25 km-re. Még nem született meg a pici lányunk de már nagyon várjuk.

Lencse2004, nagyon aranyos kislányod van. Amúgy Csíkszeredában születtem, de Sentgyörgyön nőttem fel. Jó volna ha beszélnénk minél többször, nem?

Bokata , én is 29 éves vagyok, és bízom benne hogy nálad is minden rendben lesz. Vannak rosszulléteid? Hová valósi vagy?

Szóval írjatok, ha van kedvetek:) Na puszi én igyekszem megszülni :lol:

Lencsike
lencsike
 
 


en is nagyon orvendek , hogy irtal, meg akkor is ha nem lenke a neved. En is nagyon szeretnem, ha dumcsiznank minnel tobbet.Ha megszuletett a kislanyotok, akkor nagyon szeretnem, ha kuldenel magatokrol fenykepet, fokepp a kis csajszirol.
Bokata, veled is nagyon szivesen csevegnek, es kuldj kepet a kis fiadrol. Irjatok minnel tobbet, legyszi. Kulonben, en 27 eves leszek hamarosan.
Eniko, neked meg nagyon konnyu szulest, Katanak meg gondmentes terhesseget.
Udv, Erika es Lenke. :D
lencse2004
 
 


Sziasztok!

Bokataval mar e-mailezo viszonyban vagyunk, igy inkabb Lencsikenek es Lencse 2004-nek irok.
Lencsike, en is Szentgyorgyon elek, van egy 23 honapos edes kicsi fiam, es egyelore ennyi, mert keszulok vissza meloba. 30 eves vagyok. Szivesen dumcsiznek erdelyi anyukakkal. Varom hogy irjatok. Puszi mindenkinek.
jade76
 
 


Szia, jade76, nagyon orvendek, hogy irtal. Orvendek, hogy egyre tobben dumcsizunk. Kuldjel, kerlek, kepet a kis fiadrol. Lencsike, nem tudom, hogy szultel-e, irjal magadrol, te is bokata. Mi jol vagyunk, nemreg jottunk haza Maroshevizrol, nagyszuloknel teleltunk egy hetet. Nalunk ma nagyot havazott, annyira orvendet Lencsike, jo volt ott olyan boldognak latni. Nalatok? Nagyon hideg van, varjuk, hogy mar a szankot is elo tudjuk venni. Lencsike mar most lement volna szankozni. Maskepp itthon unatkozunk, sokat vagyunk kettesben. Kozben , mindennel probaljuk lekotni magunkat, olvasunk, enekelunk, meg ilyenek. Ti miket meg csinaltok, peldaul, te jade76?
Irjal bovebben magatokrol.
Bokata, te hogy vagy, hogyan viseled a terhesseget? irjal te is magadrol. Most megyek, mert Lenke utanam kiabal, majd meg irok, puszi nektek, udv, Erika. :D
lencse2004
 
 


Sziasztok, csajok. Gyorsan írok, emrt nincs sok időm. megszületett a kislányunk Bogika nagyon aranyos Isteni kis teremtmény. Hát a szülés nem leány álom de ki lehet bírni :lol:
Megpróbálok pár képet feltőlteni.
Olyan jó hogy írtok. Csak igy tovább!!

Nem sikerül. :x

Lencsike
lencsike
 
 


szia, Lencsike, GRATULALUNK a kislanyotokna :lol: . Mar nagyon vartam a fejlemenyeket. Orvendek, hogy irtal, gondolom mindketten jol vagytok. A kepeket ugy tudod feltenni erre a tipicra, hogy ramesz a http://www.holdthatpic.com/ cimre, ott a bal oldalt megjelenik az , hogy no registration required, atallozasban megkeresed a kepet, azutan meg az uploadra rakattintasz. Varsz turelmesen, mig a kepet letolti, aztan meg megjelenik 3 kissebb ablak, monduk hogy ablak, es a kovetkezobol a bb kodot beirod oda ahova akarod felmasolni a kepet, peldaul ebben a topicban.
Remelem, megertetted ahogyan leirtam, es azt is remelem , hogyosszejon es latunk kepet a kislanyodrol, mar nagyon varom. :P
Udv Erika es lenke, minden jot nektek. Es varom, hogy irjatok!
lencse2004
 
 


meg sehol senki???.... Lencsike, bokata77, jade76?/?/?
Mi jol vagyunk, telnek a napok. Irjatok, sziasztok, pusz nektek, udv Erika es Lenke,U.I. remelem jol vagytok, lencsike hogy van Bogika?
lencse2004
 
 


szia lencse2oo4,látom kitartóan tartod a frontot! Én is erdélyből,pontosabban szatmárnémetiből vagyok,nekem is van egy kis manóm,2 éves és bármelyik pillanatban megérkezhet az utánpótlás :D Ez magyarázat arra,hogy rosszul alszom,es ilyenkor örzöm kis családom álmát!
mihis
 
 


Sziasztok!
Most találtam Rátok :)
Szia MIHIS!
Én is szatmári vagyok :D olyan jó otthoni "hangot" hallani. Cegléden élünk, a férjemmel és a majdnem 7 hónapos kisfiammal. Már több mint egy éve nem voltam otthon. És nagyon hiányzik.
A manód most kell érkezzen? Mikor? Szurkolok... Nekem is az utolsó napok voltak a legrosszabbak (pedig nem is gondoltam, hogy azok az utolsók, mert 3 héttel a vártnál hamarabb jött a fiunk). Szóval, ha nem tudsz aludni, mert nem hagy a legkisebb, akkor írj :)
ÜDV!
Lilla
zea
 
 


SZIA LILLA! Anna vagyok,a vezeték n. Mihis,én is nagyon örülök nektek! :D akkor már épp ideje hazalátogatnotok! :wink: Szüleid itt élnek? A kis manód hogy van? hagy hivják? A mi szemünk fénye Roland,a kis jövevény pedig a jóslatok szerint kislány,de még mindig habozunk a nevét illetöen,ha tudsz valami kedves nevet szivesen fogadom ötletedet! Most megyek,betakargatom a fickóimat a kicsit és a nagyot! remélem irsz még,vigyázzatok magatokra!
mihis
 
 


Szia Anna!
A kisfiam neve Marci (ha nagy lesz akkor Márton :)). Most épp szunyókál... Szerencsére. Ugyanis egész éjjel fesztivál volt. Most kezdünk bevezetni az étrendjébe szilárd ételeket. De a sütőtökpüre betette az ajtót, 2 napja kínozza az a pár kanálnyi, amit megevett. Pedig tegnap már nem is kapott. Elég nehezen megy az áttérés a szopizásról. A kismanó enne :) , de a gyomra nem nagyon bírja még. Szerencsére jó súlyban van, majdnem 9 kiló :) úgyhogy csak lassan haladunk az új dolgokkal... Nálatok ez hogy ment? Miket adtál a fiadnak? Mert ahány embert végighallgatok, mindig úgy érzem, másat kellett volna.
A szüleim is átköltöztek már, de még megvan a szülői ház. Próbálják eladni. Jó ideje...
Név ötletem legalább száz lenne :) Magyartanár vagyok, úgyhogy minden hősnőről elneveznék babát :) csak nem nagyon lennék hajlandó megszülni őket... Ha lesz egy lányom (ha elszánom magam egyszer), akkor ő Anikó lesz. De az még messze van. A Virág név is tetszik, mert a férjem neve Vad, úgyhogy szép lenne a neve. De 2 gyerekünk tuti nem lesz már.
Hogy boldogulsz otthon? Nekem itt nincs segítségem, mert a szüleim Debrecen mellé költöztek. Néha úgy érzem, hogy fut a ház, nem aludtam napok óta, Marci is nyűgös, és kaja sincs... Ez most ilyen nap. Úgyhogy megyek kicsit legalább mosok...
Várom, hogy írj még magatokról. :)
Lilla
zea
 
 


szia Lilla! Tudom milyen,amikor úgy érzed,hogy minden kicsúszik az irányitásod alól,semmi sincs a helyén,minden a feje tetejére állt! Amikor várandós voltam Rolandal,nem jöhettek be cipővel a szobába,olyan rendet tudtam tartani,most...amikor kiborulok azt szajkózom,hogy lassan gumi csizmával sem lehet lessz bejönni! :lol: az az igazság,hogy az első terhességet játszi könnyedséggel kihordtam,és ugyanolyan könnyen meg is szültem! azt hittem,most is úgy lessz,de elég szépen elszámoltam magam...Már négy hónapos terhes voltam,amikor MÉG mindig hánytam,holott a fiúval első héttől abba maradt,aztán a kislánnyal szörnyen dagad a lábam,lioton gélt és jeget ajánlottak rá,nem birok egy az egyben járni rajta,ne tudd meg milyen szörnyü érzés,mintha késsel hasogatnák az izmokat...Na,de nem érdekes,csak egészségesen jöjjön a világra,majd ráérek kiheverni!!! a múlt héten kaptam kézbe a jogsit,képzelheted,hogy nem hagyhatták szó nélkül,megkérdezték,hogy a kocsiban akartam megszülni? :roll: Mire én a legnagyobb természetességgel ráfeleltem,hogy igen! tehettem én arrol,hogy most sikerült az elméleti,csak az volt a gáz,hogy alig tudtam beállitani a vezetőülést,hogy kényelmes is legyen es megfelelő is,mivel sehogy sem egyezett a pocimmal! :oops: mesélj te is bővebben magatokról,üdv ANNA
mihis
 
 


Szia Anna!
Na igen, a hányás a volt :) 20 hétig. Aztán szédültem, aztán nem kaptam levegőt. Aztán a szülés mindenki szerint nagyon szerencsés és könnyű volt, csak szerintem nem :) Ja, majd akkor az okosokra hagyom a következőt :) Meg a dokira, aki szerint örülhetek... de azért azt mondta, hogy "ha az anyuka ilyen érzékeny, jobb lenne talán epidurálissal vállalni a következőt..." Hát, szerintem is csakis így jöhet szóba. A fiamat persze imádom :), de a lányt, ha a gólya hozná, sokkal jobb lenne. Amúgy a terhesség alatt minden bajom volt, már az ötödik héttől nem tudtam kimászni az ágyból, hetekig, úgyhogy szabin volta végig, a 32. héttől egy ideig kórház is volt, aztán haza, aztán szinte azonnal húsvét után vissza...de akkor már Marcival :)
Marci kis tündér :) vidám, mozgékony, imádja, ha énekelünk neki. Még az apukáját is rávette, pedig azelőtt soha nem hallottam énekelni, mert azt mondta nem tud, de Marci ráveszi akármire :)
Most költöztünk a sajátunkba, de máris csalódtunk a szomszédokban. Ezért keresünk egy kis otthoni szót (a férjem nagyváradi), hogy érezzük vannak még normálisan gondolkodó emberek, akik értik, amit mondunk.
Most a szüleimnél vagyok. Itt nehezebben írok, mert anyával dumcsizunk rengeteget, hogy bepótoljuk,ami kimarad a hétköznapokban.
Üdv, Lilla
zea
 
 


Szia Lilla! Bizony-bizony,a szülők azok pótolhatatlanok,nem is tudom mihez kezdenék az enyéim nélkül... Anya nagyon sokat segit nekem ebben az időszakban,igaz férjem is mellettem áll (végül is ki mellett álljon?),holnap este be kell mennem a korházba,meglessük a babucit,nem kivánkozik e ki még :? Apropó,mi az az ,,epidurális,, mert halvány gőzöm sincs róla :?: Amúgy mi baj a szomszédokkal? mért költöztetek MOra? nem bántátok meg? hány évesek vagytok a pároddal? Én 25,Ő 29. Jó beszélgetést édesanyáddal! Anna
mihis
 
 


Szió!
Az epidurális érzéstelenítés itt nagy divat. Sokan esküsznek rá, mert állítólag úgy vajúdik a kismama, hogy közben simán újságot olvas, és a szülés is, egy kis nyomással jár... Más azt mondja, hogy éppen nem egészen úgy van. Pontosan nem tudom elmagyarázni, hosszú is bonyolult, de szerintem a neten találsz róla részleteket. A lényeg, hogy megszúrnak a gerincnél, és ott kapod az érzéstelenítést, ami szabályozható. És olyan mintha, nem is lenne alsó részed, ha túladagolják. A gond a tűvel van, és hát meg kell hálálni annak is aki ezt csinálja, mert a szülészed nem koncentrálhat 2 dologra.
A párom 31 én 26 éves vagyok. A kivándorlásunk 2 alappillére az otthoni egészségügy utálata, és az anyagi bizonytalanság. Akárhogy rossznak érzik a helyzetet az itteniek, ha 100 évig visszafelé haladnának akkor is csak bajosan süllyedhetnének az otthoni problémákhoz... sajnos. Én amúgy nagyon nehezen szántam rá magam, de nem akartam, hogy a gyerekem annyit küzdjön, mint mi. Erre a napokban a szomszéd le k... románozott. Hát igen, otthon kaptam én hideget-meleget, mikor Kolozsváron tanultam, de azt legalább nem magyarul mondták.
Az a lényeg, hogy Te most csak a picidre koncentrálj :) én úgy gondolom, hogy akire kell úgyis vigyáznak fentről. Én is így vészeltem át az összes nehézséget. Marci 3750 grammal született, majdnem egy hónappal hamarabb a kelleténél. A doki azt mondta, hogy örülhetek, hogy kibújt, mert lett volna 4 kiló ha kivárja az idejét. Én meg 46 kiló voltam, mikor terhes lettem, és 58 3 héttel a szülés előtt. Mindenki azon szórakozott a kórházban, hogy mekkora a hasam, pedi én voltam kicsi :)
Most megyek, Marci nyöszörög. Szurkolok, hogy a Te manód is kiváncsi legyen :)
Lilla
zea
 
 


Hali! Én a fiut tulhordással 3700 grammal szültem,szintén 45-46kg voltam,és 63 lettem,nekem nagyon jót tett a terhesség,mert előtte úgy néytem ki,mint aki folyton éhezik...szedtem én étvágygerjesztőt,aztán erősitőt szuriba,de még tévedésből sem tapadt rám egy gramm sem,aztán a terhességgel mint már emlitettem lett emberi kinézetem... :lol: Állitólag nem is engednek ki a korházból,ha ma bemegyek,ha a baba nincs készenlétben,akkor is bent tartanak a lábam miatt kezelésre (már ott tartunk,hogy férjem vitt ki a reggel a mosdóba mert birtam lábra állni),amikor a fiuval jöttek a fájások,akkor elkezdtem menni,mint akinek a szemét vették,valami olyasmit éreztem,mintha akkor magam mögött hagyhatnám a fájdalmat,bután hangzik,de elviselhetöbb volt,a lotyó bába meg kiabált velem,hogy feküdjek,mit járkálok,mert nem lessz erőm szülni...ja,azt hitte,hogy ez kivánság után megy! annyiba nem néztek,mint egy kutyát,tök egyedül voltam a jajgatóban,pedig magyar volt a bába! szerintem nem nemzetiséghez van kötve,hogy milyen embertelen az illető! Na,megyek készülök lassan,mert 7re jelenésem van a korházban,nem tudod,mennyire be vagyok rezelve,na de erre készülök már jó ideje,amint tudok jelentkezem,üdv Anna
mihis
 
 


Nagyon nagyon szurkolok!!!!
Ne törődj a bábákkal! Azt irigylik, hogy Neked van miért élni!
SOK SOK erőt! Remélem, a következő sorokat már a kis jövevénnyel, egészségben írhatjátok.
Lesni fogom a jó híreket! :D
Lilla
zea
 
 


Sziasztok!
Kicsit elbeszélgettünk Annával. Remélem, ő már jó kezekben van.
De a többiek is érdekelnének. Azért kerestem egy ilyen topikot.
A fiam most épp szundizik, úgyhogy át tudtam nézni néhány korábbi hozzászólást is.

Lencsike! Gratulálok a picidhez!

A többiekről is igyekszem olvasni. Én írtam már magamról. Ha a közelben (Cegléden) laktok, vagy csak van kedvetek dumálni, szívesen "beszélek" otthoniakkal.
Sajnos, az időm behatárolt. Most csak azért írogathatok büntetlenül, mert a szüleimnél vagyok, és ők nyúzzák az unokát, ha én elfáradok, de amúgy csak a férjemre számíthatok, mert mindenki távol van. Cegléden pedig, sajnos, eddig egyetlen barátnőm van, akihez nem passzolhatom át Marcit, ha mosogatok, főzök stb.
Szóval, intenzíven figyelem a topikot...legalábbis ezen a héten biztosan.
Lilla
zea
 
 


Sziasztok.

Nagyon jó hogy írtok. Igyekszem én is, de még nagyon lefoglal a Bogika. Most kezdődik neki a hasfájós, sírós időszaka:(.Nagyon sajnálom picikémet..de remélem túl leszünk ezen is hamar.Bármilyen ötletet szivesen várok, hogy hogy csendesítsem, nyugtatgassam.
Elég sokat vagyok egyedül és a szülés után el is kapott egy enyhe depresszió, de remélem Ezen is túl teszem majd magam.
Nos én Sepsiszentgyörgyről jöttem el a párommal kb.6 éve, és azóta Pesten meg most már Maglódon a saját házacskánkba lakunk ( na jó még a banké:))
Irjatok még, befejezem mert ennem is kell valamit :wink:
Puszi csajok

Lencsike
lencsike
 
 


Szia Lencsike!
A mi házunk is még a banké :) de úgysem adjuk oda nekik :)
Marci is nagyon hasfájós volt. (most azért lett újra mert elkezdtük a hozzátáplálásos kísérletezést) 3 hónapos koráig mindenen csak a szopi segített, a hasfájáson is. Képes lett volna egész nap szopizni, csak a melleim nem bírták, de lassan megszokták... Ráadásul a doki megtiltotta, hogy gyakran és sokat szoptassam. Azt mondta, hogy azért fáj a hasa, mert sokat szoptatom. Ne hallgass ilyesmire, nem igaz. Nekem is a babaneten segített egy kedves anyuka. Ha szereti, szoptasd sokat, mert úgysem jön tej állandóan, és a szopiba bele is alszik. Nyáron volt olyan nap, hogy másfél órát szopott, fél órát pihent, és újrakezdte a másikon. Így éltük túl a kánikulát. Nálunk még néha most is van 2 órás szopi. Én olvasok vagy tv-zek, Marci bele-bele alszik, de azonnal újrakezdi, ha megébred. Sokkal nyugodtabb utána a napunk.
Ittam még édeskömény teát, az belemegy a tejbe is :), és nem kell teáztatni. Az Infacol sajni, nem nagyon jött be.
A depi elmúlik, de már tudod :) annyi öröm van a manókban :)
Írd majd meg, hogy javult-e a hasfájás. Szurkolunk. Ha van új taktikád írd meg, mert még nálunk is jól jöhet :)
Lilla
zea
 
 


Sziasztok.
Hát iszuk a teát (ánizs, kömény), az infacolt, tornázunk, meg minden, és igazad vanzea szeret szopizni, néha tényleg csak úgy alszik el ha ott a mellem neki. Nagyon aranyos. Ma vagyunk 6 hetesek:)
Na már nyögdécsel is. Nem tudom de eléggé nyugtala néha álmában és sokszor felsír, mért? :cry: rosszat álmodik, vagy ez hülyeség?
Na legyetek jók, mennem kell mert hív a kötelesség:)
Ja mithozot a Mikulás?
Puszi.

U.I.
Mi sem adjuk vissza a házacskánkat :lol:

Lencsike
lencsike
 
 


Szió!
Isten éltesse a manód! :) A 6 hét az már nagy idő :)
Marci is szokott rosszat álmodni. És a szomszédban is van egy picike, és az anyukája szerint is tudnak a babák rosszat álmodni. Az ölelés (kis szopi:)) rögtön segít. És legalább én is pihenek közben.
A Mikulás babapikótát hozott :) sokat. Marci rengeteget elnyammog belőle.
Amúgy a hasfájás Marcinál teljesen elmúlt 2 hónapos korára. Kitartás, még 2 hét, és olyan mintha elvágták volna. Utána hosszú nyugi jön, a fogakig :)
Puszi
zea
 
 


Kép
Ő Marci :)
zea
 
 


Sziasztok , reg nem irtam, de most nekifogok. Nemreg jottunk haza Pestrol, nagyon jol telt , Lenke meg nagyon szerette az egeszet.
Nagyon orvendek, hogy csatlakoztatok e topikhoz, BOGATA rolad nem olvastam, mert nem irtal. Lencsike orvendek, hogy jol vagytok. Nalunk is minden rendben, most akarunk nekifogni levelet irni az Angyalnak, mert mar nagyon varja a tunderkem ezt a pillanatot. Igen, mar vagyunk akkorak, hogy levelet irunk, legalabbis en irom, Lenkuci diktalja.Zea, nagyon edes a Marcikad, Lencsike,nagyon varom a kepet a kicsi tunderkedrol, remelem hamarosan megmutatod.
Mindenkinek kivanok Kellemes Karacsonyi Unnepeket, es Eroteljes Boldog Uj Evet. Es sok-sok egeszseget a picurkaknak meg nektek is anyukak. Puszi nektek!
Kép
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
lencse2004
 
 


Sziasztok!
Lencse!
Örülök, hogy "látlak" titeket :), bár már a korábbi képeket is nézegettem.
Mi még nem írunk levelet, talán, 1-2 év múlva.

Anna!
Remélem, jól vagytok!!! Megérkezett a pici? Írj pár szót, hogy tudjuk jól vagytok.

Lencsike!
Hogy vagytok? Elmúlt a hasfájás? Nálunk a fogak komoly gondot okoznak. Elindult mind a 4 felső fog egyszerre. Az egyik már kint van közülük, a többi három, még keseríti az éjszakákat. De holnap ünnepelünk :) és ezt a fogak sem tudják elrontani.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!!!
Lilla
zea
 
 


Sziasztok!!

Kellemes Ünnpeket és Nagyon Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek.
Sajnos nincs nagyon sok időm, mert tele vagyok vendégekkel és a picim is igényel :wink:
Igérem ha több időm lesz,többet is irok.
Sok-sok puszi ....

Lencsike
lencsike
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok így az ünnepek után? Mi örülünk, hogy vége a nyüzsgésnek, és végre nyugalom van. Marcinak kibújt fent mind a 4 kis foga. Így néha még alszunk is éjjel :)
Várom a híreket Rólatok!
Lilla
zea
 
 


Szia LILLA a pici baba jól van,mostmár lassan én is...46 napon át mentették az életem a kolozsvári reánimárén,de remélem megérted,ha most nem szeretnék erröl irni...inkább elöre,mint vissza nézek. a baba az állapotom miatt császárral jött a világra 3600 grammal,ADRIENNE a neve,és gyönyörű kislány,mivel most pár napja jöttünk haza mindketten már kész nagylányként kaptam kézbe,bár ö egészséges,mégis csak velem eggyütt jöhetett haza. anya van vele mig én lábadozok. sok egészséget kivánok nektek ANNA
mihis
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?