Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Mindenkinek nagyon szép hetet kivánok.Ugy tűnik ma jo időnk lesz.Délelőtt még pakolgatok itthon majd a hugommal bemegyek a városba megebédelni.Néha be szoktunk ülni valahová kajálni.Közben persze egy jot sétálunk.Gaga már nagyon türelmetlen.Nagyon várja az apukáját.Ma hál istennek még volt kedve menni oviba.Azért is szeret ilyenkor menni mert sokat vannak kinn az udvaron.Szerdán megy utoljára.Ha szerda délután hazajövünk az oviból pedig már itt lesz az apukája.Ezek különleges pillanatok.Ha nem tulságosan fáradtan jön haza akkor együtt szoktunk menni Gagáért.
mona24
 
 


Sziasztok!

Lányok, lányok! Kép Kép Kép
Itt vigyorgok és szipogok, amikor olvasom a soraitokat.
Kép
Eleni, ezt tényleg nem lehet magyarázni. Valaki v. valami azt akarta, hogy mi itt találkozzunk. Nem tudok másra gondolni.
Szeretnéd tudni, hogy mikor lenne jó az időzítés? Ez az, amit csak ritka kivétlekkor lehet megmondani, és még akkor sem biztos! Ilyen a természet. Ezt a titkát megtartja magának. Rendszeresen kell próbálkozni, mégha sokszor reménytelennek is gondolja az ember. Nincs más választásunk. A Doki is mindig ezt szajkózza! Rendszeresen, rendszeresen.... Nincs is gond akkor, ha éppen nem babagyártáson fárdozunk. Ez sokszor furcsa helyzeteket teremt. Néha én is úgy éreztem, most minek kínlódok én itt!!! És ez nagyon rossz volt. Már a házaséletünk is sántikált. Aztán ezen tudatosan változtattam, és most jöttek a jó hírek. Egészen máshogy állok a helyzethez. Pedig tudom, hogy még semmi sem dőlt el. Ez még csak egy nagyon apró lépés.

Azt pedig, hogy neked nem lesz még babád, gyorsan verd ki a fejedből. Még egyáltalán nem vagy annyira idős, hogy ne sikerüljön. Még, hogy a gyerekeidnek érzel minket?!?!?!?! Tudod Te, hogy mennyi idősek vagyunk?!?! KépPersze, hogy tudod. Ha időben elkezdjük, már akkora lányaink lehetnének, mint Neked. (Kis túlzással.) Fogunk mi még közösen a Doki rendelőjében ülni, és majd tágranyílt szemekkel csodálkozik, hogy mit csinálnak ezek itt, amikor valamelyikünk kijön az ajtón, és mi a nyakába ugrunk az örömhírek hallatán! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Egyszer le fogunk szervezni egy ilyet! Kép Kép Kép Kép

Györgyi, remélem, Nikikével tényleg nincs semmi komoly baj. Nagyon megijedtem, amikor írtad, hogy mi történt. Kép Az mindenesetre biztató, hogy van étvágya, és, ha nincs láza, akkor virgonckodik. Kép Kép KépÉn is hasonlóan aggódós anya leszek, ebben biztos vagyok. Majd tudatosan kell magam visszafogni, nehogy elrontsak valamit.
Ez a kép is ugyanolyan jó, szerintem. Annyira szép szeme van Nikikének!!!! Már nagyon szeretném látni igaziból! És a többieket is.

A fényképalbumot továbbra is komolyan gondolom. Szakdoga leadása után megnézem, hogyan is kell elkészíteni, és megcsinálom. Addig gyűjtögessétek a képeket. Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Mona, Beatrix veletek és gyerekekkel mi újság?

Holnap 10-11 között megyek UH-ra. Majd ismét délután tudok beszámolni.

Csak ebből a megfázásból tudnánk már kikeveredni. Nem vészes annyira, de tartja magát. Inkább orrfújás és köhögés szinten van. De nagyon bosszantó. Most is meleg teát szürcsölgetek. Sajnos a Férjem a grapefruitmag-kivonatot is elsumákolja mindig, nem hajlandó több meleg folyadékot inni, egyáltalán nem igyekszik.Kép Még jó, hogy a kanalasat beveszi. Így is annyira köhög néha, hogy komolyan aggódom miatta. Hmmmmmm... (sóhaj)

Megyek és fabrikálom tovább a szakdogámat. Jövő héten már le is kell adni. Kép Kép Most teljesen üres az agyam. Valahogy ki kell erőszakolnom magamból értelmes gondolatokat.

Szép napot! Reméljük, elkerül bennünket a rossz idő!
Kép
V.
vera77
 
 


Kellemes, szép estét Mindenkinek!
Kép
Ma már nem jövök, mert fontos dolgunk akadt. Kép
Kép
Van meglepetés a profilomban. Kép Kiemeltem a lényeget.
Puszi: V.
vera77
 
 

 
 

Kellemes estét Mindenkinek !

Az előbb sikerült úgy elnyomogatnom valamit, hogy kitörlődött az egész hozzászólásom. Olyan dühítő.

Csak néhány sort.
Vera, szuper jó a kép ! Milyen szép is lenne, ha ez lenne a kisbabád legelső fotója ! De szeretném !!!!!!!!!!!!!
Aranyos vagy, hogy biztatsz. De én akkor is azt gondolom, hogy talán én nem gondolkozom reálisan, és abba kellene hagyni az ábrándozást. Nem vagyok a legideálisabb korban , ez a helyzet. Mikor olvastam Monát, hogy ő is sietne 32 évesen a babával...azt gondoltam, hogy ha én 32 éves lennék, még bátran terveznék több gyereket is, és nem érezném magam "túlkorosnak". Olyan kedves a Doki, mert mindig kiakad, mikor előállok ezzel a nyavalygásommal, és mindig azt mondja, hogy hagyjam már abba, és különben is miért baj az, ha nem 20 éves vagyok, hanem 21 ? ...de jó is lenne....persze csak ebből a szempontból. Egyébként nem érzem magam öregnek, sőt néha olyan vagyok, mint egy ovis. És teljesen ki vagyok békülve a korommal. Csak az lenne a jó, ha ez nem lenne akadály vagy hátrány egy terhességnél. Ez a nagy helyzet.

Györgyi, tényleg nagyon szép és különleges szeme van Nikikének. Olyan szép egzotikus. Küldjetek még képeket, még , még, még ...!!!!

Mona, nagy dolog előtt állsz, szorítok Neked. Hogy minden szépen, békességben, örömben, boldogságban menjen. Hogy a férjed túl legyen a mandulaműtéten...stb. Majd kérjük a beszámolót.

Vera, megint sikerült eltalálnod valamit. Néha az az érzésem, hogy ismersz, vagy ismerlek, csak még nem jöttünk rá. Próbállak beazonosítani, de nem jövök rá, ki lehet az, aki ennyire hasonlít rám sok dologban. Hihetetlen. Mikor megláttam az üzeneted végén Diddl egeret, megint elkapott a "hév", hogy azonnal írjak neked. Mintha csak tudnád, hogy Angi hónapok óta Diddl képeket gyűjt, és éppen ez még nem volt meg neki. Úgyhogy az ő nevében is köszönjük !

Itt most elmegyek az ágyikómba. Jó éjt nektek!

Eleni Kép
oxay
 
 


Szisztok!

Gyors bejelntkezés!

Beatrix!!! Mi van Veled???? Merre jársz? Jelentkezz!!!

Györgyi, mi a helyzet Nikikével? Jobban van már. Híreket kérek, izgulok miatta!

Mona, jól telt a tegnap délelőtt? Még akkor az időjárás is kedvezőbb volt, mint most. Gondolom, már a kicsifiad tűkön ül. El tudom képzelni azt az igzalmat, amit most érezhet. Még egyet kell aludni, és apa itthon lesz.
Mona, csak okosan, ügyesen az elkövetkezendő hetekben! Kívánok neked továbbra is kitartást, türelmet. Rendbe jön majd minden.

Eleni, nekem ugyanez jutott eszembe, amikor nézegettem a képet. De nem élem bele magam. A Férjem szerint az is butaság, hogy bescanneltem, és feltettem a profilomba. Talán igaza van, de én már akkor is ilyen infantilis maradok. Bár kétségtelen, hogy sokat komolyodtam, és az elmúlt 1,5-2 év is sokat változtatott rajtam.
Figyi csak, te lány! Az anyukám 42 éves volt, amikor a kisebbik húgomat szülte. Semmi probléma, szuperül érezte magát, stb... Majd részleteket szóban, ha érdekel. Ne foglalkozz a koroddal! Ha késznek érzed magad, akkor hajrá! Talán éppen ez a kis dilemmád akadályoz mostanában a sikerben. Igaza van a Dokinak. Ne nyavalyogj! Kép Kép Kép Kép
Tudod? Fogunk mi még egyszerre babakocsit tologatni. Kép
Kép
Nem is tudtam, hogy ez az egérke ilyen különleges. Majd keresek még, és küldök, hátha tudok újat nyújtani.
Csak lábujjhegyen, és suttogva jegyzem meg, hogy tegnap elmaradt az akció Kép Nem igazán volt kedvünk, és kijelentettem, hogy márpedig nem leszünk állatok, akik csak azért.... Bocsánat, ha csúnyán fejeztem ki magam. Lehet, hogy itt szúrtuk el? Kép

Most már lassan készülődök. Délután jelentkezem a hírekkel.

Szép napot!
Kép
V.
vera77
 
 


Sziasztok!Szép napot kivánok mindenkinek.Elég szomorkás az idő.A mai nap készülődéssel telik.Takaritok majd estefelé megfőzöm a holnapi ebédet.Nem szeretek akkor főzni amikor a férjem hazaérkezik mert akkor beszélgetünk illetve mással is el tudjuk tölteni az időt.Bableves illetve csirkepörkölt lesz a menű.Gaga ugy indult reggel az oviba hogy megkérdezte mikor jön az apukája.Már nagyon türelmetlen.Délután husvéti játszoház lesz az ovodában.Ilyenkor a szülők is mehetnek.Az a baj az egésszel hogy eléggé "kétbalkezes" vagyok az ilyen dolgokhoz.Szégyellem is magam emiatt de sohasem volt érzékem hozzá.Egyébként azt vettem észre hogy a szülők többsége ilyen a mi csoportunkban.Haladnom kellene mert sohasem leszek kész.Puszi
mona24
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem ám el, csak összes energiámat a ház körüli munkákba, ill. a gyerekekbe fektettem, valamint férjem munkájában hóvégi-hóeleji hajrá volt, ilyenkor Neki is segítek a háttérmunkákban. Az elmúlt napok jól teltek, még rózsatöveket is ültettem Kép. Csabika napról napra hozta formáját. Velünk szemben az egyik új házba beköltöztek az új lakók. Van egy 5 éves kisfiuk és egy kb 8 éves kislányuk. Ők Csabi új barátai Kép. Ugye ők napközben oviban és iskolában vannak. Csabika egész nap őket várja: "Mikoj jönnek haza a bajátaim?" Tegnap, amikor elkezdett esni az eső és be kellett jönni, még sírt is, hogy nem játszhat tovább a szomszéd gyerekekkel. Most már nagyon könnyen barátkozik más gyerkőcökkel, szerencsére elmúlt a félős korszaka. Már akarna menni oviba is, de sajna...
Az oltást elhalasztottuk húsvét utáni szerdára (doki bácsi engedélyével), nehogy nyűgösködjön majd a mamáéknál. Fél éve nem látták Csabikát a távoli nagyszülők és nem akarjuk, hogy bármi beárnyékolja a nagy találkozást. Képzeljétek, a mamáéknál, igazi nyuszi lesz Csabinak a fészekben. Biztos tetszeni fog neki Kép!

Vera! Nagyon szorítok Neked megint, kíváncsian várom az UH eredményét! Nagyon jó, hogy tudod, a szervezeted jól működik, mégha kicsi segítséggel is. Sajnálom a Dokitokat, biztos rossz lehet ezzel a betegséggel együttélni, dolgozni. És nem jó az sem, hogy nem műtik meg. Remélhetőleg találnak neki valami megoldást, amivel a fájdalmait enyhíthetik.
Vera, megértelek azzal kapcsolatban, amit a kimaradt akcióról írtál. Ettől félek én is egy kicsit, de én is úgy gondolkodom, hogy a kapcsolat védelmében nem muszáj "csak azért csinálni". Azért megy a drukk, hogy a tüsző szépen repedjen, a méhnyálkahártya pedig szépen vastagodjon.
Ja, "Hamupetécske": találó, jót mosolyogtam rajta Kép, Férjed humoránál van Kép.

Györgyi! Remélem, Nikike jól van. Csudaszép a képen, igazi CSAJ! KépKépKép Egy igazi tündér! Mentek ma bölcsibe? Tényleg! Mivel jártok be a városközpontba? Busszal vagy kocsival?
Mi kocsival járunk, de Csabika nagyon szeret buszozni (velem ellentétben, én állandóan rosszul leszek a buszon Kép), a mamával szokott "tömegközlekedni". Ezért ahányszor buszt lát, ezt mondogatja: "Ez a nagybusz hozza a mamát, és elvisz engem a mamával a papához."

Mona! Remélem, minden rendben lesz, amikor itthon lesz a Férjed. Gagának nagy-nagy boldogság ez, kicsi szíve biztos nagyon izgatott már Kép! Rá se ránts a "kétbalkezességre", a lényeg a részvétel. Jó takarítást és jó főzést!

Eleni! Szerintem sincs gond a koroddal, ráadásul a Doki sem gondolja, hogy ez akadályozna, vagy hátrány lenne. Pedig ő biztos mondaná, ha így gondolná, vagy legalábbis óvatosságra intene. De ha csak azt mondja, hogy "ne nyavalyogj", akkor csak rajta Kép! Megértem, hogy jó lenne tudnod, hogy mi zajlik le a szervezetedben. Ha megkérnéd a Dokit, lehet, hogy egy-két cikluson keresztül megoldható lenne. Nem?

Most mennem kell, de ígérem, ma még leszek Kép.

Puszi Mindenkinek, legyen csodaszép napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés. Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A tüszőcskénk két nap alatt 3mm-t nőtt. Tehát most 18 mm. Tudjátok, 20-22 mm-nél már reped. A méhnyálkahártya is gyarapodott. Már 12 mm. Ez is nagyon jó! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Majd kibújok a bőrömből. Megnyugodtam a kimaradt akció miatt is. Szépen süt a napocska, mégha borongós is kicsit.

Legközelebb pénteken kell mennem. Addigra már v.szeg meg is reped. Most már azt figyeljük. Lányok, a Doki is annyira örült, pedig megint rohant. Ha jól számolgatom, akkor kb. holnap v. holnapután lesz tüszőrepedés. Ha minden jól megy. Ismét kaptam képet, de most csak a dominánsról. A jobb petefészekben lévő is növögetett, de azt elfelejtettem mennyi lett (tizenvalahányra emlékszem).

Beatrix, örülök, hogy minden rendben. Kezdtem már aggódni.

Most rohanok, mert főzni kell, és már nagyon éhesek vagyunk. Utána szakdolgozat, mert holnap vihetem utoljára a konzulensemnek. Jövő héten már le is kell adni.

Lányok, ha ennyire örülök egy petécskének, mi lesz, ha terhes leszek? Beájulok az UH-n?????

További szép napot mindenkinek! Küldök az én örömöből egy nagy adaggal nektek is Kép Kép Kép KépKép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok !

Tettem be egy új képet a profilomba. Ma kreáltam, mikor a Kicsi elaludt.
Vera, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon örülök !!!!!
Sietek, mert megyek koncertre.

Puszi mindenkinek !
Eleni
oxay
 
 


Íme a kész sövény
Kép
Csabika a nagyfiú
Kép
Mihez is kezdjek?
Az "ültetőmester" munkában
Kép
Kép
Kép
beatrix28
 
 


Tiszteletem!
Kép
beatrix28
 
 


Halihó!

Csabika aranyköpése tegnap:
Nagycsabi elvetette elől a fűmagot szombaton, erre tegnap az a nagy eső elmosta. Apa mérgelődött, hogy tönkremegy a munkája. Erre Csabika:
"Apa felmászok a tetője és elzájom a csapot! Akkoj nem teszi tönkje a munkádat az eső!" Kép

Kiscsabi állán volt egy pici nem tudom, mi, talán pattanás, ami begyulladt. Bekentük Tetrannal, beragasztottuk. Erre mondta a gyerekeknek az utcán, amikor kérdezték, mi van az állán:
"Bejagasztotta anya, mejt akkoja gyulladásom van, hogy feljobban a fejem." Kép

Tegnap, amikor kakilt a bilibe, apró bogyók sikeredtek. Mikor meglátta:
"Most összejakósat kakáltam." Kép

Egyik reggel felébredt:
-Hol van Apa?
-Elment dolgozni.
-Tixi, menjél te is dolgozni.
-És te addig mit csinálsz?
-Én majd megyek a lányokhoz! Kép
beatrix28
 
 


Szisztok!

Csak nagyon gyorsan.Betettem a profilomba a digitalizált képet,de nagyon nagy lett.Majd vagy lekicsinyítem,vagy kicserélem.Addig is óriásiban megtekinthető....

Vera!Nagyon-nagyon-nagyon.....örülök a biztató hírednek.Továbbra is szorítok,és most mindent bele!!!!!!!!!!!

Nikike jobban van.(Remélem nem kiabálom el!)Ma már nem volt láza.Egyéb tünetek eddig sem voltak.Doktor néni sem tudott semmit mondani,de legalább írattam lázkúpot.Csütörtökön megyünk ellenőrzésre.

Beatrix!Nagyon aranyos Csabika.Igazi segítséged volt...Úgy bírom amikor ott szorgoskodnak.Persze többet segítenének,ha nem "segítenének" de azért örül neki az ember.(Húúúú!Ez lehet,hogy nem lett valami értelmes,de biztosan értitek.)A beszólásain meg itt nevettem hangosan.Pláne a kirakóson.Nagyon várom már,hogy Nikike is így elszórakoztasson!!!

Eleni!Nagyon jó lett az új kép amit betettél.Nagyon ügyes vagy!Egyszer majd elmesélhetnéd,hogy hogy csináltad.

Megyek mert indulunk fürdeni,de később még jövök!

További szép estét mindenkinek!!!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután és este már nem maradt időm írni.

Vera! Nagyon örülök az UH eredménynek, úgy látszik minden rendben működik eddig. Remélem a tüszőrepedés, a nyálkahártya vastagodás is rendben lesz, és az akció időzítésetek is sikerül, akkor még ebben a ciklusban megtörténhet a csoda! Kép Ezt kívánom Nektek, tiszta szívemből!

Eleni! Csuda klassz a kép, majd írd le, hogy csináltad. Persze, ha lesz időd. Kép Milyen volt a koncert?

Györgyi! Hamarosan Nikike mondásain fogunk mosolyogni. Képzeld, tegnap elmentünk az oviba, ahová járatni akarjuk majd Kismanót. Bevittük Csabit is, nagyon tetszett neki, azt mondta: "Jó lesz itt nekem." Kép Május 3-án kell majd bevinni a felvételi lapot, addig még ki kell találnom, hogy melyik legyen a 2. óvoda, amit megjelölünk. Mert ha az elsőbe nem veszik fel (nem értem, miért, hisz az a körzetes ovi), kell egy másodikat is beírni. Valószínű, hogy akkor a kertvárosit írom be, csak azt is megkérdezem, hogy előre láthatólag ott beférne-e a létszámba (mivel az már nem a körzetünk). Voltatok bölcsiben? Ott is van tavaszi szünet?

Most megyek, befejezem az ebédet, de leszek még.

Legyen szép a napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!Hát hazaérkezett a férjem.Persze ilyenkor tök fáradt az ut miatt igy a nagyobb beszélgetés későbbre marad.A lényeget azért megbeszéltük.Gaga ugy indult reggel az oviba hogy tudja délután már itthon lesz az apukája.Tegnap az ovonéninek is elmondta hogy jön haza az apukája.Persze most sem üres kézzel jött haza a férjem.A szokásos csokikon kivűl most is hozott a fiának játékot.Most egy távirányithato motorcsonakot kapott.Nagyon fog örülni neki de sokkal fontosabb hogy egy pár hétig ismét együtt leszünk.Majd megirom a találkozásuk pillanatait.Beatrix!Egy jo tanács az ovodai beiratással kapcsolatosan.Nekem azt tanácsolták tavaly hogy csak egy ovodát irjak be.Oda ahová nagyon szeretném,hogy felvegyék.Mivel csak egy volt beirva igy felvették a kinézett oviba.Este még lehet hogy benézek hozzátok.Puszi mindenkinek
mona24
 
 


Mona! Sajnos MUSZÁJ második ovit beírni. Ha nem írom be, nem veszik át tőlem a jelentkezési lapot. Megdöbbentő ez az egész hercehurca, de sajnos nem tudok tenni ellene. Kép Próbálom inkább megtalálni a legjobb megoldást.

Mona, kívánok Nektek minden jót, megértést, türelmet, nagy-nagy beszélgetéseket és jó pihenést! Kép
Puszi: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix!Nem semmi ez az ovis beíratás.Milyen kínt csinálnak ebből is.Az ember azt hinné,hogy kevés a gyerek,és örülnek,ha oda viszed.Erre....

Most nem voltunk bölcsiben a betegség miatt.Hiányzik is Nikinek!Egyébként ott is van szünet.
Most jutott eszembe,hogy kérdezted,hogy mivel járunk.Télen busszal,most már jobb időben biciklivel.Már nagyon vártam.Utálom a buszozást,pláne babakocsival.

Tegnap nagy öröme volt Nikikének.Sétáltunk egyet,és először látott igazi,élő csigát.Nagy kedvence most a csiga.Pont a hétvégén csináltam neki üvegmatricából.Napjában többször odamegy és mondja,hogy "gigaaaa".Ez nála a csiga.
Cicát is láttunk útközben.Az a másik nagy kedvenc.(Azt is csinálni akarok neki.)Úgyhogy eredményes séta volt!!!!Állatok közül még a kutyát,libát,oroszlánt szereti.

Na,megyek,mert felébredt.Este még jövök!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Voltunk ma Csabikával a kertvárosi oviban. Hát azt hiszem, első látásra szerelem! Kép Még azért megmutatjuk majd Apának is. Ez volt az első olyan ovi, ahol Csabika beszélgetett az óvónénivel, megnézte az udvart, a játékokat. Itt kisebb a csoportlétszám, és KELL nekik a gyerek. Az sem baj, hogy körzeten kívüliek vagyunk. És ovi kezdésig (szeptemberig) is bármikor bemehetünk, hogy játszhasson Csabi a gyerekekkel. Olyan családias a hangulat, minden olyan klassz volt! Kép Így már csak Apa áldása hiányzik a döntéshez. Majd húsvét után együtt is elmegyünk.

Györgyi! Remélem, Nikike teljesen rendbe jött már. Én is utálom a buszozást, örülök is, hogy van kocsi. Bár Csabika szeret buszozni. Kép
A csiga nálunk is nagy szám volt. Kiscsabi is nagyon szereti az állatokat. Amikor sétálunk, itt Szandán, képes megállni olyan házak kerítésénél, ahol tyúkokat és kakasokat lát. És nézzük, kb 10-15 percig. Teljesen bele tud feledkezni. Kép
Györgyi, milyen az az üvegmatrica?

Most megyek én is, mert oltári rumli (Csabika szavával: kupjejáj Kép) van, nemrég mentek el az asztalosok (de még mindig nincsenek kész!) és muszáj rendet raknom.

Este leszek!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix!Jó volt olvasni,hogy milyen lelkes vagy a kertvárosi ovival kapcsolatban.Örülök,hogy megtaláltátok az igazi.Gondolom a férjednek sem lesz ellenvetése.
Nagyon tetszett amiket írtál róla.Tényleg nagyon jó hely lehet.
A Kertvárosban két ovi is van?Vagy ez a Waldorf-ovi?

Az üvegmatricáról!Biztosan láttál már Te is.Ablakokon színes "képek".Azért matrica a neve,mert levehető,és többször áthelyezhető,mindenféle kötőanyag nélkül.Egyébként kétféle festékkel kell csinálni,egy műanyag fóliára.Először megrajzolom a kontúrt,majd kitöltöm a színekkel.24 órát szárad,utána könnyedén le lehet húzni,és az üveg felületre rakni.Nikikének nagyon tetszik,hogy mintás lesz az ablak.

Beteszek a profilomba róla egy képet.Ja!Áruld már el nekem,hogy lehet ide képet behelyezni,mert nem jöttem rá.Jó!Sokat nem is próbáltam.Nem akartam kínlódni!

Jó éjszakát!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Györgyi, az ovi, amiről áradoztam, nem a Waldorf óvoda. Ez is önkormányzati, tevékenységi központtú nevelési elvvel.

A Waldorfban is voltam, számomra hatalmas csalódás volt. Ahogy beléptem az ovisok épületrészébe, úgy éreztem magam, mintha egy ősöreg, lepukkant vályogházba léptem volna. Ráadásul olyan büdös volt bent, mintha évek óta nem szellőztettek volna. A nevelési módszerük szimpatikus (ovis korban, de az iskolaival már nem értek egyet!), de az állapotok elriasztottak. Mondjuk nem is vagyok Waldorf-hívő, tehár nem volt nehéz lemondanom róla, amúgy is csak kíváncsiságból mentem be.

Nagyon tetszik az üvegmatrica! Kép Hol lehet hozzávalókat kapni? Kell hozzá nagy kézügyesség? Nikike biztos imádja ezeket a képeket, nagyon ügyes vagy! Kép

Ide úgy kell képet tenni, hogy a szöveg beírása előtt/után ráklikkelsz a "Melléklet feltöltése..."-re és az új ablakban a"Tallózás"-t választva a gépedről betöltöd a képet, majd bezárod az ablakot, amikor írja. Van mikor rögtön betölti, van mikor várni kell egy kicsit.
Jó próbálgatást, nagyon várom a képeket! Kép

Most megyek, millió a dolgom. Szép napot mindenkinek!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!Most éppen hozzáférhettem a géphez igy röviden tudok nektek üzenni.Gaga nagyon boldog hogy az apukája itthon van.Egyfolytában játszanak valamit.Tegnap este elég nehezen aludt el.Ilyenkor egy kicsit attol fél hogy mire ő felkel ismét csak ketten vagyunk.Ma reggel kiszaladtunk a korházba hogy megcsinálják az előzetes vizsgálatokat.14 én műtik.Utánna elmentünk a budaőrsi auchanba bevásárolni.Sikerült egy "kis" pénzt otthagynunk.Végül is ilyenkor töltjük föl a háztartást.Szoval ezzel töltöttük el a mai napot.Itthon szalad a lakás.Általában ez a helyzet amikor a férjem itthon van.Egész nap pakolok utánuk nem kimélik a munkámat.Remélem mindenki jol van.Ha történik velem valami fontos dolog megosztom veletek.Puszi mindenkinek
mona24
 
 


Sziasztok !

Most csak röviden, mert rámtört a migrén, és már alig bírok ébren lenni. Irtó rosszul viselem, ha görcsben van a fejem, ráadásul még émelygek is ilyenkor. ( sajnos nem attól, amitől szeretném...)

Beatrix, nagyon aranyosak a Csabika képek ! Szerintem ez a fiú humorista lesz. Már most úgy megnevetett, mi lesz vele , ha felnő ?! Nagyon nagyon élvezem az aranyköpéseit, kérlek, mindig írjál olyan sokat, amennyit csak tudsz !!!

Györgyi, nagyon klassz ez a nagy kép ! Ezen még jobban látszik, mennyire különlegesen szép szeme van Nikikének ! Sötét haj és ilyen kék szem együtt ! gyönyörű !

Mona, örülök, hogy itthon van a várva várt Apuci, és Gaga is kiéli most magát. Remélem, jól kibeszélgethetitek magatokat, mindent, mindenről őszintén. Szerintem ez utóbbi a legfontosabb.

Nem egyszerű dolog ám egy házasság. Még a lehető legjobb esetekben is mindig vannak konfliktusok, csak ezektől nem elmenekülni kell, hanem KÖZÖSEN megoldani őket. Én úgy megdöbbentem, mikor tavaly az érettségi találkozón szinte minden volt osztálytársam arról számolt be, hogy már elváltak. Nem hiszem, hogy egyetlenegy házasságot sem lehetne megmenteni. Csak az emberek feladják, még mielőtt valóban menthetetlen lenne a helyzet. Most nem Rád gondoltam, mert tudom, hogy Nálatok erről soha nem volt szó. Egyszerűen csak leírtam ,mert kikívánkozott belőlem. Engem elkeserít, amikor az emberek olyan hamar feladják a kapcsolatukat. Hiszen általában mindenki úgy házasodik, hogy szerelmes, hogy szereti a másikat, hogy csak vele tudja elképzelni az életét...és mégis mi lesz belőlük néhány év múlva ???

Vera, Vera, Verácska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi van Veled ? !?!?!?!?!?!?! Olyan szomorú vagyok, hogy nem olvashatom az üzeneteidet. Hová tűntél ? Remélem, minden rendben van, és csak a tüszőrepedés okozta kötelességtudat dúl Bennetek, és túlságosan el vagytok foglalva. Na, ezt megbocsátható. Holnap megint UH. Remélem, hamar megtudjuk a legújabb fejleményt!

Sok puszi mindenkinek !

Eleni
oxay
 
 


Szia Beatrix!
A szandai ovodákban voltatok bent? Én a Monának a huga vagyok. A barátnője mondta hogy éppen a napokban voltak , ők is az ősszel költöznek ki. Neki a Munkácsy úti tetszett. Kíváncsi vagyok mások véleményére is, mert valószínüleg mi is átiratjuk a kisfiamat ha tetszik neki, mert nem tudom hogy lesz-e időnk és érdemes-e a város másik végébe hurcolászni. Reggel elég macerás bejutni a városba és most a Széchenyin jár oviba.
Szóval jó és rossz tapasztalatokat várok ovi ügyben. Előre is köszi mindenkinek: Erika
erika
 
 


Sziasztok!

Erika! Voltam a Munkácsy úti oviban. Az volt az első kiszemeltünk. Csak nagyon sok a gyerek, és nem bíztattak, hogy tutira felvennék. Mondták, hogy muszáj másik ovit is megjelölni, ajánlották a kertvárosit, így jutottunk oda. Kényelmesebb volna a szandai, ráadásul az a körzeti ovink, de nem biztos, hogy felveszik. Pedig kényelmes sétatempóban is csak 5 perc lenne az út. Ha át akarod íratni a kisfiadat, időben szólj ám, ha a következő évre (2004. szept.-2005. szept.) tervezed, akkor már most, május 3-án vagy 4-én kell szólni, akkor szedik össze a jelentkezési lapokat. A Munkácsy útiban teljesen feltöltik ilyenkor a létszámot, ezért nem fértünk be mi sem most áprilisban. Klassz a Munkácsy ovi is, de a kertvárosi is. A nevelési módszer ugyanaz, mindkettő ugyanahhoz az igazgatósághoz tartozik. De szerintem a kertvárosiban több idő jut egy-egy gyerekre, az ovi összlétszáma most 37 fő, és szép nagy az udvar, aranyosak az óvónénik. Van Szandán még egy ovi, a nevét nem tudom, de az nem tetszett. Ott nincsenek kor szerint külön a gyerekek és saját bevallásuk szerint is, ez hátrányos az iskolába készülő csemeték esetében. Nehéz a döntés, nálunk igazából Csabika döntött. Úgy gondolom, még mindig jobb a Kertvárosba hordani a gyereket, mint be a városba, de ez az én véleményem, ezért nem is néztem ovit bent Szolnokon.
Erika! Jól emlékszem, hogy Ti építkeztek Szandán? Ha igen, hogy álltok?

Vera! Hol vagy? Minden oké? Szorítok a holnapi UH-hoz, aztán írj ám, hogy mi volt! Kép

Eleni! Remélem, már múlóban az a fránya fejfájás!
Energia megy: +++++++++++++++++++++++++
Csabika most elmehetne színésznek is! Kép Ma volt először nálunk a védőnéni és Csabi persze őt is megnevettette. Meg agyon nyúzta...Kép Megmutatta a fotóalbumban: "Amikoj még picujka voltam, nézd csak! Látod, akkoj szejettem hajat mosni. Máj nagy vagyok, nem szejetem máj!" Amikor az oltásról volt szó (nem tudom írtam-e, elhalasztottuk 14-ére apa kívánságára, hogy hétvégén ne legyen nyűgös a mamáéknál): "Védőnéni, ilyenjől nem beszélünk. Nem kapok szujit, én egészséges gyejek vagyok!" Kép
Eleni, nagyon igazad van a sok válással kapcsolatban. Kívülről nem ítélkezhetünk, de magam is úgy gondolom, hogy az emberek nem becsülik meg, amit elértek, nem harcolnak egymásért, a szeretetért. Azt hiszik, ha gond van, a legegyszerűbb elválni. Pedig szerintem az egyik legcsodálatosabb érzés "küzdeni" a szeretetért, a szerelemért, igyekezni megtartani azt, amit már a magunkénak érzünk. Minden nap tenni azért, hogy kis családunk boldog legyen. Persze, viták vannak, vérmérséklettől függ, hogy milyen az intenzitásuk, de szerintem ezek is csak építik a kapcsolatot, ha mindketten akarjuk.
Kérdezed: "Mi lesz belőlük néhány év múlva?" Minden kapcsolat azzá válik, amivé alakítják...

Mona! Örülök, hogy jól vagytok. Gaga boldogsága biztos melengeti a szíved! KépKépKép Legyetek együtt sokat, használjátok ki az időt, amit most együtt tölthettek. Ha van valami, tényleg írj!

Györgyi! Visszarakod Nikikét a profilodba? Csabikának ugyan tetszenek a "jibák" is, de kérdezte, hogy hol "az új bajátnőm képe"? Kép Persze csak ha lesz időd! (Amúgy a gyerekfotókat időnként még ki is kell nyomtatnom a Csabinak.)

Szép álmokat!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Vera!Merre vagy?Nagyon eltűntél.Ugye nincs semmi baj!Remélem ma nagy híreid lesznek.Gondolok rád.Tudom hamarosan mész a Dokihoz!Délután várom a beszámolót!!!!

Eleni!Köszönöm a dicsérő szavakat.Ilyenkor csak úgy dagad a mellem."Igen!Az én lányom!"Egyébként tényleg szokatlan,hogy barna hajhoz kék szeme van.Mondjuk nem is világoskék.Az egészben az az érdekes,hogy mindkét családban mindenki barna,vagy fekete hajú.Ehhez általában barna szem párosul.Egyedül én vagyok a kivétel.Világos barna haj,és kék szem.De az enyém közel sem ilyen szép kék mint az övé.Egyedül a nagymamám volt szőke,kék szemű.Most Nikike viszi tovább a kék szemet.

A válással kapcsolatban nekem is az a véleményem,hogy nagyon lazán veszik ezt mostanában.Egy pici probléma és egyből rohannak a bíróságra.Az én környezetemben is rengeteg ilyen van.Akkora szerelmek végződnek válással...Volt olyan ismerősöm,hogy mindkét családdal meg kellett küzdeniük,hogy összekerülhessenek,és esküvő után egy évvel elváltak.Pedig már előtte is együtt éltek.Hihetetlen volt számomra.Ilyen gyorsan szertefoszlik a nagy szerelem?!Mondjuk egy előnye van a hamar felbontott házasságoknak.Nincs még gyerek.
Én is sokat gondolkodtam már rajta,hogy lehet,hogy egyszer mi is oda jutunk?Persze!Mindenki előtt ott van,de csak rajtunk múlik.

Beatrix!Kicsit tartok én is az ovi választástól.A körzetesbe nem akarom vinni,a többiben meg lehet,hogy nem lesz könnyű dolgom.Majd meglátjuk!Van még egy évünk.

Nagyon tetszenek Csabika beszólásai.Természetesen teszek Nikikéről képet a profilomba.Szerdán voltunk a Tiszaparton,és csináltam képeket.Majd abból választok.

A matrica festéket most már elég sok helyen lehet kapni.Van a művészellátóban is,meg a kreatív boltokban,de azok nagyon drágák.Én sima gyerekeknek készültet szoktam venni.Lehet készletben is kapni,meg egyesével,színenként.Játék- és papírboltokban.Természetesen kell hozzá egy kis kézügyesség,de nem sok.Mivel egy képet teszel a fólia alá,és annak a kontúrjait másolod át a kontúr festékkel.1-2 órát hagyni kell száradni,utána meg csak ki kell tölteni a színekkel.Én a netről szoktam színezőket letölteni,és azokat használom.Meg a bölcsiben is kaptam jó párat.
Fóliát viszont érdemesebb a Kaolinban venni,vagy más kreatív boltban,mert nem mindegy,hogy milyet használsz.Van amelyikről nem jön le a kép,és az elég bosszantó tud lenni.Mondjuk még akkor is körbe lehet vágni,és úgy kirakni valahova.

Mona!Örülök ,hogy együtt van a családod.Gaga biztosan nagyon boldog.Hogy viseli ilyenkor az újabb elválást?Kívánom,hogy nagyon jól teljen ez a 4 hét.Biztosan nagyon gyorsan elszalad majd.

Mindenkinek szép napot!Használjátok ki,hogy még ma süt a nap!Mi is megyünk ki az udvarra.

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Most értem haza. Bocsánat, hogy eltűntem. Nincs baj, de a szakdolgozatom a célegyenesben van. Holnap reggel viszem köttetni. Ezért most egoista módon csak a magam dolgát mondom el, és majd, holnap igazán visszatérek. Olvasni olvasok mindent!

Szóval..........
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Volt ovuláció!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép
Domináns tüszőcskénk némi hasűri folyadék kíséretében távozott a petefészekből. A picikénk meggondolta magát, nem nőtt tovább. A méhnyálkahártya is jó.
Jövő hét csütörtökön megyek a Dokihoz méhnyálkahártya-nézésre. Ha kellőképpen vastagszik, az jót jelent. Ha így van, és késik akár csak 1-2 napot is, akkor elkezdjük a progeszteronpótlást. Tudjátok, én attól tartottam mindig, hogy sikerül, de kevés lesz a progi, és nem marad meg a terhesség. De így most már nyugodt vagyok.
Hihetetlen milyen boldog vagyok!!!!!! Tudom, hogy ez még semmi, még 1000 dolognak kell teljesülnie, hogy baba legyen, de a legjobb úton haladunk efelé.
Nem jön valaki csütörtökön a Dokihoz? Kép Kép Kép Kép

Örülök, hogy mindenki jól van! Holnap jövök.
Addig is szép napot, és legalább Ti legyetek a friss levegőn, ha már én itt punnyadok a gép előtt, és az utolsó simításokat végzem a szakdogámon.

Puszi Nektek: Vera
vera77
 
 


Sziasztok,
ne haragudjatok, hogy annyi segítő levél után nem jelentkeztem ezidáig.
Sajnos a babám a 9. hét környékén meghalt, megállt a szívműködése. Nem volt sem vérzés, sem görcs, egyszerűen szépen csendben elaludt örökre. Műszeres befejezés megtörtént, jelenleg táppénzen vagyok és próbálok lelkiekben túlépni rajta.
Mindenki nagyon rendes volt, az orvosom, az ügyeletesek is, szeretetből nem volt hiány.
Szünetet kell tartanunk, még fel sem fogtam a kismamaság boldog érzését, már el is veszítettem azt..
Sok sikert nektek, boldog pocakosodást és anyaságot mindenkinek.
Puszi
Frézia
frézia
 
 


Sziasztok!
Beatrix!
Igen, mi építkezünk Szandán. A kisfiam szeptemberben lesz nagycsoportos, és én is mindenképpen olyan oviba akarom vinni ahol csak egyidős gyerekek vannak. Az egyik ismerősöm kisfia a Szapáry úti oviba jár, vegyes csoportok vannak, a kisfiú 5 évesen ír és olvas. Mi lesz vele még 1-2 évig az oviban és mit csinál majd első osztályban? Nem fog unatkozni?
Egyébként haladunk az építkezéssel, ha minden igaz jövő hét végén jön az ács, és csinálják a tetőt. Szeretnénk már nagyon kint lakni, ha jó idő van ki szoktunk menni egy kicsit kertészkedni, a fiúkat alig lehet hazahozni, olyan jól érzik magukat. A Széchenyi után teljesen összehasonlíthatatlan. Jól esik a friss levegőn kint lenni. Itt sajnos elég mocskosak az emberek, nincs 2 méter kutyakaki nélkül. Már totálisan elegünk van abból hogy nem tudjuk hova vinni a gyerekeket, mert a házunk mögötti új homokozóba is a kutya jár, nem a gyerekek.
Szóval pár hónap múlva nem fogjuk visszasírni a környéket.
Gyönyörű a kisfiad, biztos igazi kis kópé.
Erika
erika
 
 


Sziasztok!

Frézia! Nagyon sajnálom, ami történt Veletek! Kép Kívánok Neked sok-sok erőt, hogy túl tudjál lépni ezen, hogy a lelked rendbejöjjön. Nagyon vigyázz Magadra és ha gondolod, gyere ide, beszélgetni velünk, mi szívesen meghallgatunk. Pihenj sokat, töltődj fel, hogy majd a szünet után testileg-lelkileg készen állj. Szorítok Neked, hogy minden jól alakuljon!

Erika! Mi is a Széchenyiről költöztünk Szandára, és mi sem sírjuk vissza! Kép Melyik részen építkeztek?
Az oviváltással kapcsolatban azért érdeklődj, hogy mikor kell szólni, nehogy késő legyen (nem akarok ám okoskodni Kép). A vegyes csoport ezért sem tetszik nekem, amit írtál.
Csabika valóban egy NAGY kópé. Ma a boltban egyfolytában a pénztárosnőnek beszélt, nem a mienknek, hanem a szomszédosnak, akinek persze dolga is volt, nem mindig figyelt. Erre a kisfiam: "Hallod, neked mondom, figyejj ide.. nézd csak... lécci lécci látod..?" Kikövetelte a figyelmet, de jókat nevettek rajta, volt ám produkció. "Azéjt nem veszünk most játékot mejt a többi gyejeknek is hagyok. Anyájuk tudjon nekik is venni." Kép Jó duma, mi? Na kitől hallotta? De bevált! KépKépKép
Megnéztem a profilodat, nagyon helyesek a fiúk! A képen kicsit meg vannak illetődve? Gondolom, van bennük is huncutság meg vagányság, igaz? Kép

Vera! Nagyon örülök, ezek igazán jó, vagyis a legjobb hírek! Remélem, az akciók időzítése is megfelelő és akkor nagy az esély a sikerre. Csoda klassz lehetett hallani, látni, gondolom, nagyon izgultál már előtte. Drukkolunk Nektek nagyon-nagyon! KépKépKép Levegőzünk helyetted is!

Most szólok, hogy holnap elutazunk, így a hétvégén nem leszek gépközelben. Ma még benézek majd.

Kellemes ünnepeket kívánok Mindenkinek!

Beatrix
beatrix28
 
 


Györgyi! Köszi az infot az üvegmatricáról, ünnepek után beszerzem a hozzávalókat és alkotni fogok! A boltban láttam olyan újságot, amiben ehhez való, kontúros rajzok vannak. Remélem sikerül majd, nagyon nem vagyok kétbalkezes. De optimista hozzáállás (nekem ne sikerülne?! Kép) és meglátjuk, mire vagyok képes.
Csabikával együtt vátjuk a képeket! Kép

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Szaisztok!

Vera!Nagyon biztató amit írtál.Csak így tovább!!!Nagyon szorítok!Most már csak a várakozás marad.Tudom nagyon rossz lesz,de:Kitartás!!!

Beartix!Kellemes ünnepeket,és jó utat Neketek!

<!--attachment: Nyuszika-76842.doc*mime_msword.gif*application/msword*39.4**Nyuszika%2edoc --><center><pre>
Kép
Nyuszika.doc (39.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Na!Milyen vagyok!Nem igazán sikerült a melléklet.Olyan aranyos nyuszikás képet akartam nektek betenni,és csak így sikerült.Ráadásul csak a répa jött elő,a nyuszi nem.Erről ennyit!!!

Ja!Beatrix!Van új kép a profilban.Szintén jó nagy,de így tette be.

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!
györgyi27
 
 


Jó,feladtam!Nekem miért nem sikerül????Az elsőn csak a kép egy része,most meg csupa zagyva betű jött elő.Majd máskor!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Most nyomtatódik a szakdogám! Gondoltam beköszönök. Kép Kép Holnaptól reszkessetek!! Kép Kép

Oh, Frézia, most olvasom, hogy mi történt Veled! Őszintén sajnálom!! Kitartást kívánok Neked az elkövetkezendő időszakhoz, és sok erőt az újrakezdéshez.

Ha esetleg a nagy ünnepi készülődésben, locsolkodásban nem lenne időtök jönni, akkor kívánok mindenkinek kellemes húsvétot, és sok/kevés locsolót, kinek-kinek ízlése szerint.

V.
Küldök Nektek húsvéti nyuszit:
Kép
És ehhez mit szóltok?
Kép
Nem kellene már Húsvét után végre találkoznunk? Kép Kép Kép Kép
vera77
 
 


Sziasztok!

Nem bírtam ki, hogy ne nézzek be! Kép

Már majdnem mindent összepakoltam, ajándékokat becsomagoltam. Képzeljétek, Csabika választott a mamának külön ajándékot, jó ízléssel. Kép Egy szív alakú dobozos bonbont, egy tusfürdőt és egy testápolót. Igaz, már megvoltak az ajándékok, de nem volt szívem nemet mondani a boltban. Vettünk hozzá külön kis ajándékszatyrot (vagy minek hívják) és mindezt Kiscsabi fogja odaadni. Kép Amúgy férjem anyukájának nagyon szép tálalóedényeket vettem, majd célozgatok Nagycsabinak, hogy nekem is jól jönne egy-egy olyan. Kép Amúgy Mohács mellé utazunk, Szajkra. Csabika már nagyon várja, alig fért a bőrében már napok óta. És képzeljétek, igazi fehér nyuszi hozza majd Neki az ajándékokat! Kép

Györgyi! Örülök a képnek, csudaszép ez a kiscsaj! Kép Olyan szép, különleges az arca, a szeme, mindene! Kép Csabika már alszik, de holnap reggel indulás előtt még megmutatom Neki az "új bajátnőjét".

Vera! Végre felszabadulsz egy kicsit ez a nyomás alól! Most már aztán tessék pihenni, sokat levegőzni (persze, ha szép idő lesz).
Húsvét után jöhet a találka! Nagyon várom már!!! Kép

Most fájó szívvel búcsúzom, hiányozni fogtok, de csak kibírom valahogy hétfő estig Nélkületek! KépKépKép

Kellemes ünnepeket és jó pihenést kívánok Mindenkinek!

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Szia Erika! Akkor most már Te is csatlakoztál hozzánk? Kép
Frézia, tényleg maradj velünk. Mi már itt sokat megélt utasok vagyunk. Hátha segíteni tud kis közösségünk. Remélem, nemcsak a magam nevében beszélhetek... nekem nagyon sokat számít az, hogy van kivel megosztanom az örömöm, bánatom babavárás, egyebezés ügyben. Persze a Férjemmel is megbeszéljük, de az más. Nála van tűrésküszöb, mindennel, állandóan nem lehet nyaggatni, és nem is szeretném. Szerintem eléggé fáj neki így is az én szerencsétlenkedésem.

Nagyon kedvesek vagytok, hogy így drukkoltok nekünk. Igyekszünk nem csalódást okozni. Jelentem, mi mindent megteszünk a siker érdekében, de a kétnaponkénti akciózásnál nem megy több. Hiába, dolgozik az apajelölt, nem könnyű az élet. De azt hiszem, jól időzítettünk. Ha kedden még petefészekben volt a 18 mm-es, akkor leghamarabb szerdán szabadulhatott (akkorra lett akkora). Mi együtt voltunk kedden és csütörtökön. Tehát vagy ez előőrs, vagy az utóőrs el kellett, hogy kapja, nem? Kép Majd kiderül.

Hihetetlen, hogy mit le nem vágnak az iskolai, óvodai beiratkozások körül. Szülő legyen a talpán, aki meg tudja oldani dilemmázás nélkül. Úgy tűnik, már a gyerek 2 éves kora körül szét kell nézni, és le kell foglalni az óvodai férőhelyet. De nem várom ezt az időszakot. Vagyis DE, DE, DE. Már nagyon várom!!! Kép


Annyira szépek a gyerekeitek! Kép : Kép Kép Kép Kép
Én is csatlakozni akarok a szép gyerkesek táborához!

A francba, ma nagyon egoista vagyok. Mindig magamhoz lyukadok ki. Bocsássatok meg ezért!

A házasság, párkapcsolat témában teljes mértékben egyetértek. Mindig is azt hangoztattam, hogy egy jó házasságért, kapcsolatért tenni is kell valamit. Sokan v.szeg ott rontják el, hogy jön a nagy szerelem, és azt hiszik, ez örökké tart. Persze, egy darabig lángol, de nekem nem tudja senki bemagyarázni azt, hogy egy akármennyire is nagy szerelem sem fakul meg az évek során. És ha már nem tündököl a régi fényével, azt hiszik, hogy már nem is jó, és inkább továbblépnek. Szerintem, ha valakit szeret az ember, akkor őt szereti a hibáival, gyarlóságaival együtt, és képes a megbocsátásra. Ha probléma van, azt meg kell beszélni, tudatosan, higgadtan, hideg fejjel. Nem akkor, amikor kirobban az emberből a parázs. Azt hagyni kell ellobbani, és később megbeszélni mindent. Az őrület hevében olyan szavak, gondolatok hagyják el az ember száját, amiket ezerszer megbán még, hogy egyáltalán kiejtette. Tenni kell azért, hogy jó legyen. Magától semmi sem történik az életben. Mindenért küzdeni, dolgozni kell, és így fejlődünk, így leszünk többek. Van akinek sokat kell, van akinek kevesebbet. Ki mit kapott a sorskönyvébe. Viszont mindenki maga alakítja a sorsát, ezt ne feledjük. Rajtunk múlik minden!

Györgyi, örülök, hogy Nikike már jól van. Gyönyörű kislány, ebben nincs vita. Tényleg fantasztikusan kék szemei vannak a sötét hajához. Néha a természet igen finoman válogatva adakozik.
A mi családunkban is vannak ilyen furcsaságok. Én a sötétbarba hajamhoz zöld szemet kaptam, míg a szőkésbarna (inkább szőke) húgom sötétbarna szemeket. Ráadásul ez a zöld szem családi kuriózum. A dédnagymamának volt ilyen. Akik örököltük: egy unokaöcsém, egy másodunokatesóm (akivel teljesen véletlenül ugyanazon a napon születtünk, ugyanabban az évben, csak ő pár 100 km-rel távolabb) és én. Remélem, majd a gyerekemnek át tudom adni. A Férjem is teljesen oda van a színjátszó zöld szemeimért. Na jó, elég volt az önajnározásból. Kép
Az üvegmatrica csuda jó dolog. Nekem nagyon tetszik. A húgom szokott csinálni mindenfélét. A legújabb munkája az akvárium kidekorálása. Lányok, ez a 11 éves csajszi annyi érzékkel, annyi ízléssel, olyan színharmóniával csinálta meg ezt a munkát, hogy le a kalappal. Öröm ránézni. Szeintem a halacska is élvezi (mostanra már csak egy halacskája maradt, de ő jól bírja). Egyszer én is ki fogom próbálni. Majd szerzek Snoopy-s sablont. Kép

Györgyi, ne add fel a képbeszúrogatást. Menni fog, hidd el. Word-dokumentumot szerintem nem hagy beszúrni. De ha csinálsz belőle kép-kierjesztésű file-t, akkor menni fog. Próbáld meg a Paint nevű programba bemásolni, és onnan megpróbálni beszúrni. Talán... még így nem próbáltam.

Eleni, már biztosan jobban vagy. Kellemes húsvéti készülődést. A két lányod mellett biztos nem unakozol ezekben a napokban. Köszönöm, hogy így izgulsz értem.
Te milyen ételekket szoktál ilyenkor készíteni?

Nálunk érdekesen alakul minden, mert a Férjemmel nem igazán vagyunk "húsvétosak". Majd, ha gyerek lesz, biztos megváltozik, de most csak úgy vagyunk. Anyukám már főzi a kocsonyát, süti a süteményeket, Mamák szintén. A Férjem teljes mértékben ellesz látva mindenféle földi jóval (ami neki jó). Engem nem hat meg az ilyesmi. Hogy ne érje szó a házamat, ezért én is készítek ünnepi kaját magamnak. Töltött tojást (spenótos, paradicsomos, ill. túrós töletelékkel), gabonafasírtot fogok tálalni holnap. A salátákról a saját magam hülyesége miatt lemaradtam. Ugyanis elindultam korán reggel a könyvkötőhöz a szakdogámmal, mondván, majd utána megyek piacra. A pénztárcámat otthonfelejtettem. Annyira fáztam hazafele jövet, hogy én már vissza nem megyek. Ennyit erről. Van még répám, zellerem, almám, majd lesz ebből salátám. A primőr úgyis tele van még vegyszerrel ilyenkor, a "bio" árusok pedig úgysem biztos, hogy ott lettek volna.

Van esetleg valami ötleted húsvéti húsmentes ételre?
Tudod mi jutott eszembe? Mi aztán igazán megtartjuk a Húsvét előtti nagyböjtött. Nem lehet panasz ránk! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Mona, kicsi fiad most szárnyalhat a boldogságtól. Kívánom, hogy érezzétek nagyon jól magatokat hármasban. Pihenjetek sokat, használjátok ki az időt mindenféle jóra. Semmi heveskedés, csak nyugodtan.

Beatrix, írtad, hogy "még ebben a ciklusban megtörténhet a csoda". Jól beletrafáltál. Már egy ideje mi is úgy emlegetjük a teherbeesést, hogy "csoda".
Csabika fantasztikus kölyök. Nagyon tetszettek a képek. Most már biztos teljes izgalomban van az utazás miatt. Kép Kép Kép Kép
Tudod mit nem értek? Hogy miért kell most az ajándékozás? Én úgy tudtam, hogy a Húsvét nem erről szól. Ennyire megváltoztak már a szokások?
Jól gondoltad, hogy izgultam UH előtt. Kép Bár ez most inkább kíváncsiságból eredt. Szerencsére a Dokinak némi humorral sikerült oldania minden feszültséget. Amikor a jó hírekkel előrukkolt, majd kibújtam a bőrömből. Kép
Már biztos csak akkor olvasod, ha hazajöttök, de jó utat kívánok, és nagyon kellemes pihenést, időtöltést. Majd mesélj, hogyan teltek az ünnepek. Biztos szép vidék lehet Szajk. Kíváncsi vagyok rá. Majd tegyél fel képeket is, légyszi'. Kép

Remélem, senkit nem hagytam ki, mindenkinek válaszoltam. Ilyen hosszú hozzászólás még szerintem nem volt a topik életében. Így jár az, aki elvonul egy hétre babát-gyártani, Uh-zni és szakdogázni. Kép

Legyetek jók! Kellemes pihenést! Aki ráér, az jöjjön.

Puszi: Vera
vera77
 
 


Sziasztok !

Már megint csak röviden tudok jelentkezni. ( Úgy tűnik, a végletek embere vagyok. Vagy alig írok valamit, vagy olyan hosszúra sikerül, hogy még én sem győzöm elolvasni...)
Angikám sikeresen összeszedett egy mandulagyulladást, és most lázas. Elég gyakran "csinál" ilyet, amolyan kamaszosan öltözködik...azaz akármilyen hideg van, nem hajlandó betekerni a nyakát, se sapka, se semmi.

Holnap megpróbálok többet írni, mert mindenkihez lennének gondolataim. Addig is nagyon kellemes Húsvétot !!!!

A profilomban megint van egy új kép !

Puszi mindenkinek !

EleniKép
oxay
 
 


Sziasztok!Először is Kellemes Husvéti Ünnepeket kivánok mindenkinek.Mivel most éppen egyedül vagyok itthon igy nyugodtan használhatom a gépet.A fiuk elindultak.Mennek tiszaföldvárra a mamához és a dédihez majd toszegre a sogornőmékhez /ott két lányunokatestvére lakik gagának/ Aztán itt szolnokon a másik mamához és a másik dédihez mennek.Gaga alig várta hogy elinduljanak locsolkodni.Megtanitottunk neki egy kis aranyos egyszerű verset:Én még kicsi vagyok,Verset nem tudok.Majd jönnek a nagyok,Mondanak azok.Olyan édesen mondja.Szoval most egy kicsit egyedül vagyok.Remélem egy kicsit hiányoztam nektek.Tegnap tartottuk meg a fiuk névnapját.Utolag mert a férjem éppen kinn volt.Szoval egész nap erre készültem.Kettő gyümölcstortát akartam sütni.Hármat kellett sütnöm amiből végül is csak egy sikerült.Tiszta ideg voltam.Egyszer azért nem sikerült mert nyers maradt a tészta/ pedig mielőtt kivettem a sütőből beleszurtam egy villát/ a következőz pedig nem tudtam kiszedni a formábol.Egész nap meg sem álltam és a végeredmény "katasztrofa"lett.Közben pedig még tojásokat is festettünk.Délután megérkezett a család.Nekünk abbol áll a család/ez főleg az ünnepek miatt értendő/ hogy átjönnek anyuék és a hugomék.Gaga polokat könyveket és persze játékokat kapott ajándékba.Egyébként elég rossz a hangulatom.Elég sűrűn vagyok elkeseredve és ez nem változott azért mert a férjem hazajött.Szomoru a helyzet.Továbbra is mindenen összekapunk ,én továbbra is tul érzékeny vagyok mindenre.Sokszor ugy érzem hogy nics sok "értelme" a közös életünknek.Főleg azért mert Gaga nagyon megsinyli ami körülötte zajlik.Remélem mindannyian jol vagytok és nincsenek sulyos családi problémák.Puszi és szép napot mindenkinek
mona24
 
 


Sziaszatok!

Mona, mi ez az új bejelentkezés? Hirtelen ezt hittem jött egy új topiklakó, ugyanazzal a névvel, mint Te. Kép
Nem örülök, hogy rossz kedved van! Tessék összeszedni magad! Most rajtad múlik minden. Próbáld meg lazábban venni a dolgokat, nem elérzékenykedni. Ha tudod, hogy ez a bajod, miért nem változtatsz rajta? Márcsak Gaga miatt is, ha magatokért nem.
Mona, tessék vidámabb lenni! Beszélgettetek már a Férjeddel, úgy igazán? Nem veszekedősen, hanem őszintén, mélyen.
Mindenféleképpen Te legyél az okosabb! Tényleg ne hagyd magad! Értelmesen mond el azt, ami a szívedet nyomja. Rontani, talán már nem ront a helyzeten.
Ismét "dörgedelmes" sorokat írtam Neked, ne haragudj rám ezért. Tudod mi motivál!Ilyenkor úgy szeretnék ott állni előtted, és nemcsak a szavakat ontani neked, hanem értelmesebben elmagyarázni, mit is gondolok. Most éppen egy olyan könyvet kell olvasnom, amelyben a kommunikációról van szó. Ebben van egy fejezet az írásbeli komm-ról. Hogyan írjunk, hogy megértsék, mit is kívánunk kifejezni. Nagy figyelmet fogok szentelni ennek a fejezetnek.

Gaga aranyos lehet azzal a kis versikével. KépElképzeltem magam előtt, ahogy ott áll a kölnisüveggel a kezében, a csibészke arcával... Kép Kép
Beatrixtól már kérdeztem, de most tőled is megkérdezem, hogy miért kell Húsvétkor ajándékozni? Ez nekem magas egy kicsit. Bár nekem a karácsonyi "bevásárlási láz"-tól is borsódzik a hátam rendesen. Gyűlölöm ezt az elüzletiesedett világot!!!!!!

Eleni, jobbulást kívánok a kislányodnak! Még emlékszem, milyen ciki sapkát, sálat hordani. Kép Várom a jelentkezésedet.

A tegnapi napom egész jól sikeredett. Bár felébredtem fél 3-kor, mert pisilni kellett. Utána nem igazán tudtam visszaaludni, csak fészkelődtem, járt az agyam. Reggel jöttek a húgomék. Nagy reggelizést csaptak. Mi csak ebédeltünk a Férjemmel. Jól sikeredett a spenótos töltött tojás. A túrósnak kicsit híg lett a tölteléke, de ízre jó. A paradicsomost inkább hagyjuk. A szójafasírt is fincsi lett. Büszke voltam magamra. Du. mentünk a Férjem Mamájához. Itt rendesen besütiztem. Ez a gyengém ilyenkor. A házi sütésű kalácsnak, ilyesmiknek nem tudok ellenállni. Érdekes, hogy a hétköznapokban, nem szoktam ilyeneket enni. Miután hazajöttünk, elmentünk kerékpározni. Jót is tett a sütievés után. Hazajöttünk, majd ismét el, a barátnőmékhez. Már ezer éve nem beszélgettünk egy jót. Most 8 óráig kellemesen eltöltöttük az időt. Este már csak zuhanyoztam, lefeküdtem, olvastam néhány oldalt a kötelező irodalomból, és el is raboltak az álommanók.
Ma fél hat körül megint felébredtem a pisilésre, nehogy ki tudjam aludni magam! Kép

Vannak jó híreim. A ciciérzékenység már megjelent! Kép Kép Kép Kép Kép Ez elméletileg azt jelenti, hogy termelődik a progeszteron (remélem).

További kellemes húsvétolást!

Puszi: V.

Kép
vera77
 
 


Szia!Vera!Annyira örülök hogy te válaszoltál ilyen gyorsan.Azért van ez az "uj" név mert utáltam hogy a vezetéknevem jelent meg.Igy a hugommal megcsináltattam ,hogy csak a Mona név szerepeljen.Köszi a tanácsokat.A kommunikácio nagyon nehéz a férjemmel.Borzasztoan csökönyös.Ragaszkodik az ő véleményéhez/nem számit hogy igaza van e/."Neki mindenben mindig igaza van".Nálunk ez az alapelv.Nem igazán lehet vele leülni beszélgetni ugy,hogy ne vesszünk össze.Lehet ,hogy nekünk az a legnagyobb problémánk,hogy mindenben különböznek a véleményeink?Sokszor tudom hogy nekem kellene engedni de akkor meg ugy érzem hogy még jobban"a fejemre fog nőni".Ő pedig nem enged.Nincs olyan nap ,hogy nem veszekszünk.Aztán persze gyorsan kibékülünk de akkor is én megyek oda hozzá ha tudom hogy nem neki volt igaza.Mindkettőnknek alkalmazkodni kellene a másikhoz.Mindenáron meg akar változtatni, de ő persze igy tökéletes ahogy van.Szoval szerintem eléggé egyoldaluak az elvárások.
mona24
 
 


Sziasztok!


Egy kicsit én is idejutottam.Ezek az ünnepek már csak ilyenek!!!
Szombaton sütöttem,takarítottam,tegnap ebéden voltunk a szüleimnél.Este még tojást festettem.Szeretem,ha ilyenkor a főtt tojás színes az asztalon.Olyan hangulatos.Csak természetes színezőanyagokat használok,és utána "fészekbe" rakom.
Szerencsére túlvagyunk a locsolkodókon is.Ebédre megyünk a férjem Keresztanyjához.Délután már nyugi lesz,egy kicsit tudunk pihenni is.Az ünnepeken pont ebből nem szokott jutni.Mindig csak megyünk ide-oda,csak itthon nem vagyunk.

Na,ennyit az ünnepről és magunkról.

Mona!Nagyon sajnálom,hogy nem javult a helyzet.Ilyen hamar kijöttek ismét a gondok?Nagyon szomorú ez.Pláne Gagának.Nem elég,hogy alig vannak együtt a szülei,még ilyenkor sem nyugodt a légkör.Félre ne érts!Nem akarlak hibáztatni,mert ez nem egy emberen múlik.A vitához mindig két ember kell.Próbáljátok meg azért legalább Gaga miatt viszonylag nyugodtan tölteni ezeket a heteket.Tudom,hogy ez nem olyan könnyű.Könnyen vagyunk mi így kívülről!Nem nekünk kell benne élni,és nem is ismerjük a problémákat.
Azért sok erőt,kitartást és türelmet kívánok!

Eleni!Hogy van a lányod?Hogy telt az ünnep?A Te fejed,hogy van?Én is nagyon fejfájós vagyok.Tegnap a meglocsoltak az Unokaöcséim.Úgy begörcsölt a kölnitől,hogy hányingerem lett.Totál rosszul lettem.Így tegnap hajmosás,és senki nem jöhet ma a közelembe kölnivel.Így is fáj elég rendesen,de ezt már megszoktam.

Vera!Örülök a "jeleknek"!Pontosan mikor kell szorítni?Tudom,folyamatosan szorítsunk,de mikortól lehet jobban reménykedni?

Na,most ennyi!Sietek,mert indulás előtt van még egy-két dolgom.

Este még jövök!

Györgyi
györgyi27
 
 


Szia Mona!

Most láttam az újabb hozzászólásodat!Így valóban nagyon nehéz lehet.Ismerős a dolog,mert a Nővérem férje is ilyen volt.Ráadásul olyan maradi felfogással,hogy el sem tudjátok képzelni.
Azért kitartás!

Most már tényleg megyek!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Oh, Mona! Annyira szeretnék most ott lenni nálatok, és jól megrázni a férjedet. Hé, figyelj már ide! Baj van, nem veszed észre? Miért ilyen némelyik pasi? Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de én ki nem bírnám, ha így gondolkodna a Férjem! Na, ezt ki kellett mondanom, mégha csúnyán hangzik is. Nálam alapvető szempont volt mindig is az, hogy egyenrangú fél legyek a kapcsolatban. Ez így természetes, nem?
Kép Kép Kép A szívem sajgott, amikor olvastam: "Sokszor tudom hogy nekem kellene engedni de akkor meg ugy érzem hogy még jobban"a fejemre fog nőni"." - ördögi kör. Most, most... nem tudok mit hozzáfűzni. Majd gondolkodom.

Györgyi, jó, hogy hallok rólad! Köszönöm a drukkolást! Ma vagyok a 21. napon. Csütörtökön nagy nap lesz. Megyek a Dokihoz UH-ra. Azt nézzük vastagodott-e a méhnyálkahártya. Ha igen, akkor lehet csak igazán elkezdeni reménykedni! A "cici-dolog" pedig annyira még nem biztos, hogy jó hír, mert máskor is szokott lenni. Majd meglátjuk. Ja, és hétfőn nem fog - oh, mit is beszélek - nem kell megjönnie. Kép
Ismerős ez a vándorlás! Kép Idén mi sztrájkoltunk. Csak magunkkal törődtünk, azt csináltuk, ami nekünk jó. Még a kölnizést is megúsztam, 1 kivételével.
Nikike hogy bírta az eseményeket? Élvezte, vagy inkább nyűg volt neki? Tetszettek a színes tojások? Segített ő is csinálni?

Ma is jó nagyot kerékpároztunk délután, ledolgozandó a sütiket. Lányok, hogy én milyen jót kajáltam Anyukám krémeséből, és a Mamam bejglijéből! Hihetetlen. V.szeg az antibiotikum utáni szénhidrát-megvonás miatt már nagyon ki lehettem éhezve. De most már rosszul vagyok!
Ma már újra előkerült a tanulnivaló is. Kép Már csak néhány hét és vége.

Eleni, Beatrix, meséljetek majd Ti is, mit csináltak a gyerkőcök. Hogy telt nálatok az idő?

Jók legyetek! Kép Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok !

Krisztike itt ül az ölemben, úgyhogy nem tudok írni rendesen. Most olvastam el a sok üzenetet, annyira örültem neki !
Este Krisztike altatás után vissza szeretnék jönni, hogy végre normálisan reagálni tudjak az üzenetekre. Remélem, nem alszom el annyira, hogy csak éjfél után veszem észre, hogy már késő van.
Addig is küldünk egy tegnapi képet Krisztikéről. Meséltem neki, hogy Vera szereti Snoopyt, erre azt mondta, hogy " Anya, küldjél képet Verácskának Snoopyról és rólam!"
Most tehát itt a kép : Kép
oxay
 
 


Sziasztok !

Na, azt hiszem én is túl vagyok a húsvéti megpróbáltatásokon. Nem volt akármi ez a nap !
Teljesen egyetértek Verával, hogy az ünnepeknek nem ilyen rohanással, lótás-futással, kapkodással kellene eltelnie. Ha rajtam múlna, semmiképpen nem erről szólna, az biztos. De egyelőre nem rajtam múlik. Igy maradt az IDEGBAJ ! Ma délelőtt itt volt a barátnőm a gyerekeivel, aminek nagyon örültem. ( Ő is otthonról "menekült", illetve a szokásos húsvéti látogatóktól...) A gyerekek játszottak velünk együtt, kora délutánig. Igy aztán sem főzés, sem sütés nem volt, csak a reménykedés, hogy nem toppan be senki váratlanul egy üveg pacsmaggal a kezében. Angi persze titkon reménykedett, hogy álmai netovábbja megjelenik, de ezt ebben a korban még én is így éltem meg. Neki jól sikerült ez a nap ! Éppen mikor Krisztike délutáni alvásával voltam elfoglalva, berohant hófehér sápadt arccal, hogy " anya, nem fogod elhinni, itt van.... most mit adjak neki ?!?!" Nahát ez tényleg kínos volt, de néhány percen belül csak feltaláltuk magunkat. Igy jár az, akinek nagy lánya van, és nem készül. Még szerencse, hogy volt itthon dugi csoki, ráadásul a legeslegfinomabb fajtából. Ezután a meglepetés után nekiláttam végre sütni, főzni . MUFFINT sütöttem !!!!! Csokis, diós, aszaltgyümölcsöset !
Komolyan mondom, ahhoz képest, hogy én csináltam, egész finom lett. Aztán megérkeztek a Húgomék Debrecenből, két kisfiával és a férjével. Na, ők aztán hoztak mindenféle jót! Anyukám küldött annyi sütit, pogácsát, töltött paprikát ( szójásat), meg rengeteg mást, hogy most egy hétig lesz mit enni. Már most is alig tudok megmozdulni, annyit betermeltem. ( Na, ezt nem szeretem.)
Angikám nagyjából meggyógyult, különösen a délutáni sikerélmény után. Estefelé kimentünk sétálni, és már megint borzasztó lazára vette a dolgot öltözködés terén. Majd meglátjátok, milyen nehéz ebben a korban arra kérni egy gyereket, hogy öltözzön fel normálisan. Mit macerálom állandóan ?!?!! Ez a reagálás. Még akkor is, ha előtte egy nappal még lázasan nyögött.

Györgyi, nekem is felkeltetted az érdeklődésemet azzal az üvegmatricával, úgyhogy utána fogok nézni. Mindig tanul az ember. Nikikét elmentettem a képeim közé, és olyan sokat nézegetem. Olyan jó érzés azt az üde, kedves kis tekintetét nézegetni. Arról a huncut Kiscsabiról nem is beszélve ! Beatrix, Veled mi újság volt hétvégén ? Hogy sikerült a " Nagy utazás" ? ( Jaj, de szeretem azt a számot. Meg úgy egyáltalán Presser zenéjét.)

Vera, élvezettel olvastam a mai menüdet. Biztosan jó lehet az a gabonafasírt. Meg minden más, amiről írtál. Mindig meghozod az étvágyamat...nem mintha valaha is elment volna. Most egyébként úgy kikerekedtem, mint aki legalább 4 hónapos terhes. Pedig még csak a ciklus 19.napjánál tartok, ha azt a másfélnapos akármit lehetett vérzésnek nevezni. Az az érzésem, hogy tiszta káosz van bennem. Már mindenem feszül, úgy érzem magam, mint mensi előtt. Meglepetésemre 12.napon volt (szerintem) egy tüszőrepedés, de már megint az az érzésem, hogy kezdek "lehülni". Megmértem reggel a hőmet, és megint leesett. Kiakadtam. Ez tehát azt jelenti, hogy alig van progi-fázisom. Na, most mit csináljak ? Komolyan nem tudom. Másrészt megint előjött az a múltkori nyavalyám, úgyhogy nem lesz más megoldás, így csak a Dokinál fogok kikötni, pedig ANNYIRA NEM AKAROK !!!!!!!!!!
Kérdezted Vera, hogy ki megy csütörtökön hozzá ? Hát... ha így folytatom, akkor nekem csütörtök délután jelenésem lesz nála. Te mikor mész ?

Mona, bárcsak okosabb lennék, és tudnék valami igazán bevált recepttel szolgálni. Miért nem jut eszébe az embernek ilyenkor semmi épkézláb ötlet, amivel segíteni lehetne ?! Tudom, igazad van, a férfiak nagy többsége tényleg keményfejű. Makacs. Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére ilyenek is akadnak. Mégis az a tapasztalatom, hogy sokkal több a makacs férfi, mint a nő.Nem igazán lehet őket meggyőzni, ha ők nem akarják, és még a lehetőségtől is elzárkóznak, hogy esetleg nem mindig nekik van igazuk. Tudom,ezzel nem mentünk előbbre, de talán az is valami, hogy én is értem, hogy Te mire gondolsz, amikor a problémáidról írsz. Én továbbra is csak azt gondolom, hogy az egyetlen megoldás, ha szelíden és segítőkészen közeledsz felé. Nem úgy, hogy azt érezze, hogy arról akarod meggyőzni, hogy Neked van igazad...még ha tényleg Neked is van. Ezt nem lehet így leírni, talán majd személyesen , többen többet összehozunk jó ötletből. Addig is KITARTÁS !!!!!

Jó éjszakát mindenkinek !

Puszi :

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Eleni, én is ugyanezt akartam kinyögni Monának, amit utóbb írtál. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy okosan kell csinálni.
Mona, Te tudod, hogy nem a Férjednek van igaza, de neki ezt nem kell tudni. Hagy érezze továbbra is azt, hogy ő "az úr a háznál". Kép Ha jól játszol a lapokkal, mindenki nyer az ügyön.

Eleni, köszönöm a képet! Kép Kép Kép Mondd meg, légyszíves Krisztikének is, hogy nagyon aranyos, tetszik a sapkája. Kép Kép Kép Én is gyűjtögetem a "szolnoki babanetes gyerekek"-képeket a majdani képtárba.
Kaja ügyben értem mire gondolsz. Néha nálam is van ilyen "nagyevés", és olyankor teljesen ki tudok akadni. Még szerencse, hogy nem "zabálós" a dolog, nem valami kóros falánkságra kell gondolni. Ilyenkor szerintem valamire ki van éhezve a szervezetem, és kell neki belőle. És csak csipegetek, eszegetek, nem érzem, hogy jól laktam volna. Szépen ezzel telik a nap. Délután pedig már nem érzem jól magam. Nem gyomorrontás v. ilyesmi, hanem egyszerűen úgy érzem, hogy most tele vagyok. Ilyenkor a mozgás szokott segíteni. Ezért is örültem, hogy kerékpározásra alkalmas idő volt. Még egy kis széllel is meg kellett küzdenem. Kép

Ha jól vettem ki a soraidból, akkor nálatok sincs az a hagyományos, régi értelemben vett "húsvétolás". Pedig maga az ünnep, a hozzá kapcsolódó népszokások nagyon szépek.

Ezt már lehet, hogy írtam, de megint meg kell állapítanom, fantasztikus, hogy ennyire érzed a ciklusod változásait. Én annyit figyelgettem már magam, de olyan nagy megállapításokat nem tudtam tenni. Amit megérzek az a PMS, de az utóbbi években már ez is enyhébb.
Eleni, ne nevess ki, de nem lehet, hogy mégiscsak sikerült összehozni egy babát? Kép Vagy ilyesmit nem érzel?
Oh, a Dokihoz csütörtökön, szerintem "záróra" előtt esek be. Akkor megyek a szakdolgozatomért a könyvkötőhöz is. Nem tudom, hogy végzek majd. Eléggé rohangálós lesz az a nap. Csak nehogy elfeljtsek menni! Kép

Göyrgyi, Beatrix! Tessék jelentkezni, ha van időtök. Kép

Na, megyek dolgozatot készíteni. Most már sietősre veszem, minél hamarabb túllegyek rajta.

Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Kép Lehet, hogy több részletben írok majd.

Hát, itthon vagyunk, Férjem szavaival: "Mindenütt jó, de legjobb otthon!" Kép Amúgy jól telt a hétvége, Csabika már nagyon várta az utazást. Olyan izgatott volt, hogy odaúton nem is aludt egy percet sem. Félúton közölte, hogy elálmosodott, de akkor sem szundikált. 20 percenként kérdezte, hogy mikor érünk már oda. Az egész út kb 3,5 óráig tartott. Amikor megérkeztünk, nagy volt az öröm, mindenki részéről. Várt bennünket finom ebéd, és sok-sok ajándék. Vera, az ajándékozás nálunk nem a húsvétnak szólt, hanem a ritka találkozásoknak, Csabika szülinapjának és azért, mert a születés-, és névnapokon csak lapokat küldünk/kapunk, az ajándékokat ilyenkor pótoljuk. A húsvétnak csak a csokinyuszi, csokitojás szól, mint locsolási ajándék, bár Csabikának nem volt kedve locsolkodni. Kapott egy ezrest locsolópénznek, hogy majd a Mc'donaldsban (remélem jól írtam) költse el. Hazafelé első utunk oda vezetett! Persze nem ette meg a kaját, csak az ajándék volt fontos, ami a Happy Meal menüben volt. Kép
Az ottlétünk alatt szinte végig esett az eső Kép. Azért vasárnap délután kb 2 órát elállt, így kint tudtunk lenni, Kiscsabi nagy örömére. Kép
beatrix28
 
 


Sokat hintázott, biciklizett, és Mama tolta a rolleren. Megsímogatta a fekete kiscicát, és jókat nevetett, mert mi Apával bokszoltunk (játékból) egy kicsit. Csabika meg kiabált nekünk a hintából, hogy "Hajjjá, hajjjá!" Mamáéknál ellopták a fehér kiscicát, erre Csabi megvígasztalta őket: "Mama, papa, ne aggódjatok ha máskoj jövünk majd hozunk nektek másik fehéj cicát olyat amit a csúnya bácsik eljaboltak. Veszünk majd nektek." Kép Aranyos volt, tudta, hogy nagyon sajnálják a cicut. Megtanulta Papától, hogy a gólya békát eszik, stb. A Papa mondta, hogy idén nem is látott még gólyát, erre Csabika: "Majd elviszlek tégeteket az állatkejtbe Pestje, ott van sok gólya!" Ezt én anyuméknak is megígérte, amikor hazaértünk.
Szóval a hétvége nagyon jól telt, hétfőn kora este értünk haza, de annyi dolgom volt, hogy arra sem maradt időm, hogy áram alá helyezzem a gépet. Jól felpakoltak bennünket a Mamáék, meg a sok saját cuccunk... Persze a szomszédokkal is egy kis beszélgetés (csuda jó szomszédaink vannak Kép), aztán nekiláttam pakolni, mosni, stb. Este pedig beájultam az ágyba. A fényképeket majd a Férjem bementi a gépbe, utána teszek fel ide is. Lehet, hogy már ma este.

Ja! A füvünk szépen nőtt, míg nem voltunk itthon, és a virágaim is elkezdtek kibújni. Kép
beatrix28
 
 


Mona! Szomorúan olvastam soraidat. Sajnálom, hogy ilyen a helyzet Nálatok. Okoskodni nem akarok, tanácsot adni sem nagyon tudok. Mert tudom, könnyen mondanám, hogy légy Te az okosabb... Magam is olyan típus vagyok, hogy én sem könnyen adom fel az elveimet, főleg akkor, ha tudom, hogy a másik fél jottányit sem enged az övéiből. Szóval írnám, de mégsem. Neked kell tudnod, hogy hol az a határ, amit már nem tudsz átlépni, Te tudod, hogy mennyi áldozatra vagy képes. Mert nehéz ám úgy tenni egy kapcsolatért, ha az csak egyoldalról történik. Azért persze ne add fel, próbálj meg kitalálni valamit, de úgy, hogy közben Magadat ne tagadd meg, mert akkor Neked lesz rossz érzésed utána. Hát, okosságot nem írtam, lehet, hogy még jó zagyva is voltam?!

Annak nagyon örülök, hogy Gaga ilyen boldog és ennyire örül Apukájának. Kép

Holnap következik a Férjed műtétje, kívánok Nektek sok-sok kitartást, sikeres műtétet, és a Férjednek mielőbbi gyógyulást (az Neked is jó lenne Kép).

Egy kis vígasz a gyümölcstortához: én is hasonlóan szoktam vele "bénázni". Általában minden 3. sikerül, így elég ritkán pazarlom rá az időmet. De ha sikerül, akkor isteni lesz. Erre mondja a Férjem, hogy mégis érdemes hozzáfognom. Kép

Visszatéve a kapcsolatotokhoz, azért érdemes lenne Magadban átgondolnod, hogy mennyire fontos Neked az, hogy rendbe tegyétek a házasságotokat. Azért túl nagy bajok nincsenek, talán sok-sok beszélgetéssel, egy babára való készüléssel segíteni lehetne ezt a folyamatot. Ha a Férjed nagyon makacs és önfejű, talán mégis Neked kell alkalmazkodni, csak döntsd el magadban, hogy meddig tudsz elmenni. És kérd meg, hogy legyen Ő is kicsit toleránsabb, türelmesebb, figyelmesebb. Tudom, ezt írtó nehéz elérni az ilyen típusú férfiaknál, de biztos megéri a próbálkozást.
beatrix28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: