Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Jó termést produkáltatok ismét! Kép

Köszi a körkérdést, már jobban vagyok.Kép Az egészben az volt a legrosszabb, hogy Nórát is orrszívóztam rendesen.Kép Szegényke. De ma már ő is vidámabb volt. Össze vissza röhögött. Főleg apájával. Ez már a szerelem!?! Én azt gyanítom, alakul köztük.Kép

Hardik
Köszi a jó tanácsokat etetőszék ügyben! Én is valahogy így gondoltam! Azt nem értem én sem, hogy minek kiadni 70 ezret azért, amit pont annyira használnál, mint egy 20 ezrest. Na, mindegy. Baba téren tényleg mindent el lehet adni!

A vőlegény az öcsém. Neked van tesód?

Örülök, hogy nektek is megtetszett Blumau! Tényleg nincs messze a határtól, simán lehet ingázni 1-2 nap erejéig. A dinó-parkról sajna nem hallottam! Bad Blumau közelében is van egyébként még egy-két említésre méltó hely. Pl. Európa legöregebb tölgyfája és 2000-ben Európa legszebb városává választott település, aminek a neve sehogyse akar eszembe jutni és már késő van, hogy felhívjak vkit, de majd még megírom.

Ez a peteérés téma most nagyon foglalkoztat. Érdekelne, hogy mikor neked megjött hányszor szopizott Ákos még egy nap? Emlékszel még?

Anyapoc
Nem kell itten az ördögöt, vagy éppen a kis pocaklakót a falra festeni! Teszt csak kérdés volt Csirkesznek!Kép Amúgy én nem csináltam. Úgy vagyok vele, hogy minél később tudom meg hogy terhes vagyok annál kevesebb vizsgálat, várakozás és aggodalom. Átérzed, nem? Egyébként, szólok ha van vmi. MOST MÉG NINCS!
Amúgy, köszi neked is a jótanácsokat etetőszék ügyben. Majd beszámolok a szerzeményről.

Amit kigondoltál szállás ügyben, tök jó. Ausztriában a kisebb panziók is igényesek és hangulatosak. Remek bicikliutak vannak egyébként a környéken, ha esetleg.... Csak egy ötlet. Egyébként írtam néhány kirándulási lehetőségről fenntebb Hardiknak. Olvass bele!

Örülök, hogy tetszettek az esküvői fotók, majd elmesélem az öcsémnek. Lecseszni úgyis le fogom kicsit, mert mi csak a 2 csoportképen látszunk kicsit.Kép Honnan vetted, hogy apájám a háttérben van? Ismered, vagy beszéltünk már róla?

Bambika
Kérdésedre válaszolva: én ittam málnalevél teát a 34. héttől. Az íze sem rossz, vagy lehet hogy csak marha szomjas voltam, mert nyár végén szültem, de a hatása tuti. Nagyon könnyen, enyhe fájásokkal tágultam tőle, ahhoz képest, hogy első szülő voltam. De olyan ismerősöm is zengett már róla ódákat, aki 3. utódját hozta világra. A lényeg az ő sztorijában is az volt, hogy gyorsan és könnyen tágult a tea hatására. De ha ezekben nem is hiszel: ártani nem árthat. Hogy döntesz?

CsirkeszKép
Utoljára, de nem utolsó sorban: Helló, te baba-konyha művész!Kép Nem semmi miket produkálsz a kisfőnöknek! El ne kényesztesd! Gondolj az iskolai menza-kaja korszakára is!Kép Nóra ma evett először rízst. Ez is bejött.Kép

Ez a vércsoport mizéria nem gyenge lehetett! Még jó, hogy nem hagytad magad és újra csináltattad. Képzeld még azon is agyalhattál volna, hogy elcserélték a gyereket, vagy mi!? Nem semmi ez a magyar egészségügy.Kép Biztos, hogy itthon szülsz majd legközelebb is? Tényleg ez nektek érdekes lehet! Megkapná automatice a német állampolgárságot, ha kint születne? Mit tudsz erről? Egyébként, még sose kérdeztem és nem is derült ki számomra, hogy párod milyen cégnél dolgozik, vagy hogy került ki?
Felfázás: engem is fenyeget, mert annyit hempergek a kisasszonnyal a padlón!
De azért vigyázz magadra! Egyébként én nem csinálok teszet amíg valami tünetet nem érzek. Anyapocnak címezve leírtam az álláspontomat. Már lehet, hogy olvastad is! Megértem, hogy neked sem sűrgős.
Készülsz már a haza útra, vagy 7végén kikapcsolódtok inkább pakolás helyett?

Na, jó. Azt hiszem ma én is topicunkhoz méltóan produktív voltam!
ennyi. puszi
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Ma minket is kicsalt a jóidő,bár ilyenkor anyuméknál szoktunk amúgy is lenni,de átmentünk Almádiba,ott van ugye egy jó kis fa játszótér,úgyhogy végre volt homokozásKépKép.Meg minden másKépKép!
Jól meg is fogott a nap,pedig nem is nagyon voltam napon..Kép

Kriszta

ja,így könnyű a homokozóvalKép!Anyuék is most akarnak egy becsukhatót venni,mert otthon náluk egyenlőre csak az a homok van,amit Tesóm az építkezéshez használKép!
VízKép.Na látod,nem lehet ezt kikerülniKép!
Szopizás: szuper ügyi Enikő,nem is gondolnám,mekkora különbség lehet két gyerek között.Bulcsú pl. olyan volt,hogy sokszor sokatKép!Na jó,szépen beállt ő,nem volt vele gond,de nem kellett félteni,azóta is jó evő.Nagyon kíváncsi vagyok,most milyen problémák lesznek és hogyan tudom megoldani,mert hát ugye azért semmi nem megy simán...Kép
Nem lassú,komótos Enikő,hanem amolyan megfontolt hölgyKép.Hát hogy nézne ki,hogy egy igazi kishölgy móhón eszik?KépKép
Ja,nézz körül azon a lapon,amit írtam,mert ott vannak azok a kirándulási lehetőségek,amikről Rupetra írt!Kép

Bambika

Hát ez jellemző,hogy azonnal el akarnak választani a dokik,védőnők..KépPersze biztosan jót akarnak,de azért egy intenzíven szopó gyereknél,aki azért még napjában többször kér,nem megy csak úgy.És azért elég trauma lett volna nekiKép.Nálunk pl bizti nem lett volna gond,mert a végén Bulcsú már csak reggel kb 3-4 szippantás erejéig igényelt,aztán egyik reggel már azt sem kérte...Akkor volt kb 17 hónapos.
Ilyen gyorsan tud váltani a szervezet előtejre?Ez sem semmi...KépDe hát ki van ez találva..Kép
Tényleg,és ha kórházban leszel,mi lesz Bence szopijával?Vagy erről még nem beszéltél vele?
Férjnélkül:hát,ott a tudat,hogy aztán 5 hónapra csak az enyémKép!De azért majd mesélek,ha már akkora lesz a pocim,mint a TiedKép!
Másrészt úgy voltam vele,hogy én meg pont azt nem bírnám,ami nálatok van,hogy szinte minden nap késő este jön haza...Akkor inkább ne jöjjönKépKép!Már mint így..Kép

Rupetra

Hát tényleg jól termeltél,de hát csak hadd pörögjön a topikKép!
Pocaklakó:hát nem is a falra kéne festeniKépKépKép!
Vizsgálatok:na ,ezt abszolút megértemKép.Anno is túl korán mentem(mert hosszabb volt a ciklusom) és már riogattak,hogy persze,van-van,de lehet még méhen kívüli...na azt az 1 hetet senkinek nem kivánom...De aztán sok orvost nem láttamKép!
Bicikli:imádom,jó ötlet...csak télen...KépEgyébként minden vágyam,hogy egyszer nyáron felkerekezzünk a Duna mellett vmeddig,mert olyan gyönyörű.Eddig csak hajóról láttam(ami baromi kényelmes),de onnan meg nem lehet mident megfigyelniKép.Azokról a kirándulási lehetőségekről egyébként olvastam,mert azon a honlapon,amit Krisztának írtam,azon van egy olyan oldal,amin ezek vannak pont leírva,mármint a környező nevezetességek...A tölgyre pl emlékszem,de nem nagyon olvastam át.
Most éppen arra akar drága férjem rávenni,hogy anyumékkal a nyáron még menjünk le a tengerhez egyet...hát,nem tudom,jó lenne..Kép
Apájád:hát csak láttam egy manust babával a kezében az egyik képenKép!Gondoltam,hátha...KépDe azért pontosíts,hol,merre vagytok,hadd nézzelek meg BenneteketKép!
Málnalevél tea:ez engem is érdekelKép.hogyan lehet azt kapni?Vagy csak bémegyek a gyógyszertárba,hogy ezt kérek?Vagy van többfajta?
Szeretném az intimtornát is megcsinálni,mert Bringa szt az is nagyon jó,meg inni ezt,úgyis szeretem a teát,bár én enélkül is gyorsan tágultam...na mondjuk fájdalmatlannak nem neveznémKép!Bár oxitocinnal nem is lehetett volna az...Kép
Állampolgárság:én úgy tudom,hogy automatikusan azt kapja,ahol születik...hányszor elgondolkodtam,mi lehet egy repülőnél...KépKépNa jó,oda nem engednek fel már az utolsó hónapban...de mégisKép!

Csirkesz

Látod,mondtam én,hogy jó ötlet a baba-kaja gyártás!Hány százalék jár nekem az ötletért?KépKépKép
Aztán nyitunk egy palackozó üzemet..Kép

Na,befogom,puszi midenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


SziasztokKép
He-he, látom mindenkinek beleállt az írógörcs az ujjábaKép Most én is produkálok egy hsz-t, de aztán eltűnök kb egy hétre a süllyesztőbe, mert szerdán ugye cuccolunk haza, így lemondtuk a telefont, meg a netet, ami hétfőtől már nem fog üzemelniKép Bár a nagyszülőknél van internet, nem nagyon látok esélyt arra, hogy az ott töltött két napban hagynak majd nekem időt ideolvasniKépKép Már tudom, hogy strandolás, dédilátogatás, tesólátogatás, Botikényeztetés lesz a program.

RupetraKép
örömmel olvasom, hogy már kifelé lábalsz a megfázásból. Bár lehet, hogy mire ezt olvasod, már totál helyén van az egészséged.
A szerelem apájád, meg Nóra közöttKépKépKép Mégis mit vártál? Majd csak figyeld meg azt az elkámpicsorodott képet, amit akkor fog vágni a hős szerelmes, féltő apa, amikor valami sudár dalia kísérgeti majd az Õ EGYETLEN PICI lányátKép

Enyém Apája fura helyzetben van a munkahelyét illetően. Van Mo-on egy mérleges-szűréstechnikás-biotechnológiás cég (többnyire a gyógyszeriparnak szállít cuccokat), és ott dolgozik. DE a némat anyacég vette fel oda, mert ugye a germánoknál a hatalmas munkanélküliség miatt nem nagyon van mód arra, hogy külföldről vegyenek fel szakembert. Így tulajdonképpen a főnőke német, de a magyar cégvezető is főnök. Feladatot mindenhonnan kap, mindenhol elégedettek vele (Boti 6 hetes volt, amikor Vp-ben doktorrá avattákKép). Most viszont úgy alakul, hogy a német központ tovább terjeszkedne Kubába, és a jelenlegi német főnök feladatainak kb 80%-át kellene ellátnia kint a németeknél azalatt a 2-3 év alatt, míg a főnök a kubai dolgokat intézi. Erre az időtartamra átvennék némat állományba, német fizuért. Utána meg ő vihetné az egész cég kelet-európai piacát. (De hogy ez részleteiben mit jelent, mivel jár, azt nem tudomKép).
Ha kint szülnék, magyar állampolgárságú lenne a baba. A kettős állampolgárság nem csak az EU-ban, de szinte mindenhol kerülendő, és nem jár autómatikusan. Magyarországon is úgy van, hogy az állampolgárság "vérség" elve alapján öröklődik, tehát a Mo-on született baba a szülők állampolgárságát örökli. Hogy a németeknél vérség elve, vagy a terület elva alapján öröklődik-e, azt nem tudom, de valahogy az rémlik, hogy itt is a vérség elve a döntő. Én azt szeretném, ha magyar lenne. Azt hiszem az USA terület elvi, Írország is, de ők már olyan megkötéssel, hogy legalább az egyik szülő ír legyen. Náluk ugyanis bazi nagy volt a szülés-turizmus.
De majd kiderülKép
Egyébként tegnap meggondoltam magam, és akartam venni tesztet, mert már apájámnak is feltünt, hogy milyen hosszú ez a hónapKép De nem találtam a DM-ben. Nekem mindig 30-35 nap között változik a ciklusom. Most 39 napnál járunk. De még mindig a megfázást tartom esélyesebbnek a babánál. Aztán ha mégis szülünk, akkor tévedtemKép

KrisztaKép
Nem vagyok biológus, de szerintem nagy eséllyel 0 lesz a baba vércsoportja. Az Rh pozitivitás, vagy negativitás meg azon múlik, hogy heterozigóta, vagy homozigóta Rh+ a szülő. (ha jól emlékszem gimis tanulmányaimraKép) Heterozigóta szülők esetében (amikor mindegyik szülő egyik oldalról RH-, másik oldalról Rh+ gént örökölt) 50% az esély az Rh-ra, ha az egyik heterozigóta, a másik homozigóta (azaz ő mindkét szülőjétől Rh+ - t örökölt) akkor ha jól tudom mindenképpen Rh+ lesz a baba, és abban az esetben is, ha mindkét szülő homozigóta.
De javítson ki valaki, ha tudja ezt az öröklés-dolgot!

Sáros homokozóKép Van eszük ezeknek a kisficekeknekKép A következő lépés az lesz, amikor a homokot viszi majd a vízhezKépKép
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen különbségek vannak a tesók között. Számomra ismeretlen a ritkán keveset, Boti is a sokszor sokat híve. A másik topikban ahol szintén írogatok, majdnem mostanáig ő volt a "súlyelnök"KépKép Volt olyan, hogy hetekig 2 óránként evett, és a védőnő meg akart győzni, hogy nem éhes. Mindig félve mentem oltásra, mert örökké megkaptuk (persze kedvesen, mert egyébként nagyon szuper védőnőnk van), hogy ennek a gyereknek nem ennyinek kellene lennie. A dokinéni viszont örökké dícsért, hogymilyen stramm kis ficek, és mennyire látszik, hogy anyatejes.
Szerencsére az étvágya most is nagy, így öröm neki főzni, mert csak ritkán fintorog a főztömre. Plusz a nagyadag kaja után még jön egy egész körte, vagy alma banánnal (a banán csak fél), vagy egy szelet sárgadinnye egy almával kombnálva. A gyümit szerencsére szinte még jobban szereti, mint a főtt kaját.
Mikor tervezed elkezdeni Enikőnél a hozzátápit?

BambikaKép
Tök jó, hogy ilyen talpraesett vagy, és nem hagytad magad a védőnő, meg a doki által befolyásolni. Én is csak csupa-csupa jót hallottam az LLL-es szopis tanácsadókról, de szerencsére nekem nem kellett eddig még felhívnom őket.
Neked sem lehet könnyű így, hogy Apa csak este ér haza. Én mindig úgy várom, hogy jöjjön, pedig a délután már olyan rövid, hogy úgy érzem, szinte meg sem jött, és már lefekvés van.
Főleg a hülye fővárosban, hiába végez fél ötkor, a bazi nagy forgalomban így is kell majdnem egy óra, hogy hazaérjen.
Merre épít kerteket Apájád? Magánembereknek épít, vagy cégeknek? Milyen fajta kerteket?

AnypocKép
Bp-en szültem, a zuglói kórházban (Uzsoki kórház). Ott dolgozik a nődokinénim, és őt a világért le nem cserélném. Ha nem mennénk ki, akkor megint csak nála szülnék. Embersésges, alapos, odafigyelős, kedves, és csak magasztos jellőkkel folytathatnám a soraimat róla. Nekem őelőtte csak ffi nőgyógyász tapasztalataim voltak, de valahogy nem éreztem magam soha biztonságban, a vizsgálatok mivolta pedig örökké zavart. A dokinénimnél annyira feloldódtam már az eslő találkozás alkalmával, hogy a viszolygásom a "női orvos" mivolta miatt teljesen szertefoszlott, mire a vizsgálószékbe kellett ülnöm. Az addig fájdalmas vizsgálatokat nem, vagy csak hangyabokányit éreztem.
A kórházról magáról sincs rossz véleményem, sőt! Az egész szülészet - gyermekágy tavaly nyáron lett felújítva. A szülőszoba modern, apák jöhetnek, mert 4 anya tud párhuzamosan szülni egymástól elkülönítve. A férjemnek az tetszett, hogy mi állítgathattuk (volna, ha akartuk volna) a szülőágy háttámláját az elektromos távirányítóval (az ágy egyébként kényelmesen nagy), ha kértem volna, kéjgázt magamnak adagolhattam volna, mert karnyújtásnyira volt a falon.

A baba-konyha ötletet még átgondolom, valójában nem rossz, de hol legyen az üzem? Bp, Vp, Balcsi part?

Megyek, mert felkelt a Főnök, apával ebédelünk, aztán séta, és utána pakolásKép

KirriKép
Jó szervezést továbbra is, lovaglós Jocinak meg jó gyakorlástKép

MóranyaKép Remélem tényleg minden rendben van veled, mert rég nem jelentkeztél.

Na puszi Mindenkinek, kb egy hét múlva jövök:
Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 

 
 

Sziasztok!

Csirkesz!
Hát nem irigyellek, de jó pakolászást és cuccolást!!
Nagyon profin leírtad ezt a vércsoport öröklődés dolgot, tátva maradt a szám Kép. A gimis tanulmányaid ilyen jól megmaradtak???!!!! Nekem csak az rémlik, hogy szó volt róla (pedig imádtam a biológiát). Csak hát azóta annyi minden mást kellett a fejembe sulykolni, hogy ezt valahogy kitúrták az új tudományok Kép.
Nagyon ügyes ez a Boti fiú!!! A sógornőméknél látom, hogy nincs nagyobb kínlódás annál, mint amikor nem esznek a gyerkőcök. Semmit. De szó szerint...
A hozzátáplálást Enikőnél lassan már lehet kezdeni, mert június 4-én hat hónapos lesz. De nem fogom elsietni, mert tejcsi van bőven. Remélem ő is olyan jóevő lesz, mint Botikád!

Bambika!
Kép Az én férjuram is hasonlóképp dolgozik, ő meg házakat épít...még álmában is Kép.

Anyapoc!
Nagyszülők Almádiban laknak?
Az a fa játszótér ott a móló közelében tényleg nagyon jó!!! Mikor Ákos 1-2 éves volt, előfordult jó néhányszor, hogy csak amiatt átmentünk Felsőörsről. Akkoriban még kuriózumnak is számított, még Veszprémben sem volt hasonlóan színvonalas játszótér.

Rupetra!
Igen, van tesóm. Egy húgom, aki 23 éves, Veszprémben él és dolgozik. Már 4 éve eljegyezte a vőlegénye, de nem kapkodják el...
Ákosnál nem okozott semmi fennakadást szopi terén az én menzeszem. Észre sem vette. Naponta akkor még mindig 6-8 x szopizott (éjszaka is Kép) Azt mondták, hogy majd más lesz a tejcsi íze, meg sokkal kevesebb lesz belőle, de ez nálam nem így történt.

Megyek, mert azt találtuk ki, hogy elmegyünk Székesfehérvárra megnézni a Bory-várat. Majd beszámolok, milyen volt...

Puszi!
Szép napot mindenkinek!

Kriszta Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Mi is jól kihomokoztuk-motoroztuk magunkat,de sajna a wcKép szólított,muszáj volt feljönniKép!
Na meg Bulcú minden áron cukrászdába akart menni,pénzt meg nem vittünk magunkkalKép!

Csirkesz

Ezt az állampolgárság dolgot jól kiműveltedKép.Így,hogy írtad,rájöttem,hogy nekem is az USA miatt rémlett,hogy ahol születik...vagy filmen láttam?KépVagy álmodtam...Kép
Rh vércsoport:lett volna esélyed egy jó érettségire idénKép.Pont ilyen feladat volt az írásbelinKép.egyébként heterozigótáknál 25 % az esélyKép.A többi stimmelKép.
Szóval Boti is cicimánKép.Nálunk is mindig legalább 1 hónappal többnek nézte a dokinéni Bulcsút,olyanokat nőtt.De most abszolút átlagKép.Sőt,néhány leányzó nagyobb mint ő...de hát anyukája sem egy égimeszelőKép!
Csak azt nem tudom,miért enne egy baba ciciből,ha éppen nem éhes vagy szomjas...
TesztKépKép.
Szülészet:nagyon jól hangzik,amiket írtál,szuper lehet!ide akkor a világért se gyereKép!Annyira más...Persze én azért meg voltam elégedve,mert nem volt semmi gondunk,de sokan nem túl jó szájízzel jönnek el...
Érdekes,én soha nem idegenkedtem női nőgyógyásztól,vhogy ezek a dolgok nem érdekelnek,csak tudja,mit csinálKép!
Elektromos távirányítóKép...jellemzően férfiasKép!
Baba-kaja.Először találjátok ki,merre is mentek,mert a végén Kubában köttök kiKép.azért nem semmi melója van Apátoknak isKép!
jó pakolást,aztán ha hazaértetek,kicsomagoltatok,akkor gyere ámKép!

Kriszta

Nem ,nagyszülők Tobrukban(Fűzfő és Almádi között) ill. Litéren laknak.Csak barátnőm jött hétvégére Almádiba,így ott találkoztunkKép.egyébként tényleg jó az a játszótér,csak amikor már sokan vannak,elég durva...
Vp én nem is tudok ilyet,csak azokat a hiper-szupereket a Haszkovón,de az kicsiknek nem túl jó és mivel körbe vannak kerítve teljesen,elég kicsik...
BiológiaKép.Örömmel olvasom,hogy szerettedKép.
Nem-evés: én is nemevős voltam,anyum sokat szenvedett,hiába mondta neki a doki,hogy ott gyerek még nem halt éhen,ahol enni volt mit...KépPersze ez nem vígasz.De mindig elmondja,hogy milyen jó etetni az én fiamatKépKép!
Kiváncsi vagyok,Enikőnek hogy jön majd be a hozzátápiKép.
Milyen volt a kirándulás?Kép

Ruptera

Peteérés: nálunk úgy volt,hogy megjött egyszer szülés után 6 héttel,aztán kb a 9. hónapig nem.Akkor még átlag 3-4szer szopizott Bulcsú,amennyire emlékszem.De azt tudom,hogy amikor megjött,akkor kb 1 napig kicsit kevesebb volt a tej,ilyenkor volt egy kis nyügi,többször kellett a cici,de másnapra mindig megjavult a helyzet.De olyan nálunk sem volt,hogy nem kívánta volna mensi alattKép.

Jaj ezt meg akartam mutatniKép:

Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csirkesz
Jó pakolást és utat nektek!
Remélem, szerencsésen megjártátok a nagy távot!
Mi hír menszesz, felfázás, baba ügyben?
Gratula férjuradnak. Ez egy szép karrier! És "még csak" 30. Mi lesz az 5. X után ha így folytatja!?Kép

Anyapoc
Képzeld, vettünk etetőszéket! Mindent tud, amit tanácsoltatok: levehető tálca, állítható magasság, könnyen tisztítható stb. Nórának is tetszik. Ma este már sajtot csipegetett róla.Kép
Jól tetted, hogy napoztál. Remélem, nem égtél le nagyon. Sok napsütés jót tesz pocaklakónak is! Kép
Málnalevél teát gyógynövényboltokban lehet kapni. Én eddíg még csak 1 fajtát láttam: sárga csomagolás. Majd, írj hogy hogy izlett!

Hardik
Köszi az infókat szopi ügyben.
Hogy telt a 7vége? Jártatok valamerre?

Móranya
Mi van veletek?


puszi
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Hová tűnt amit tegnap éjjel írtam????????Ennyire nem voltam magamnál?

Ruperta köszi a málnalevéltea tapasztalatait. Ma megrendeltem, pénteken érkezik, akkor elkezdem inni.Javasolnál nekem valamit, hogy hányszor 1 nap és mennyit??

Anyapoc beszélek Bencének sokszor a korházban töltött napokról. Tudja már, hogy apa lesz itthon vele és ha bejönnek látogatni akkor szopizhat is ha akar. Örülnék ha akarna,csak kíméletesebb lenne Õ,mint a csecsemős nővér segítő keze. Emlékeim szerint maga volt a pokol.Kép

Csirkesz
Apa sokfelé jár kertet építeni, magánembereknek. Most pont japán kerten ügyködik. A tavakat imádja csinálni. Már itthon is van 2. Mire Bencével kijöttünk a kórházból az első tó volt az ajándékunk. /Nagy és csudaszép meglepi volt./ Tavaj úgy döntött kicsi az a tó. Csinált egy kétszer akkorát.KépKép ÉN meg állandóan azon agyalok mikor esik Bence vízbeKép. Mert persze a kedvenc időtöltése a kődobálás. Nem is merem 1 percre sem levenni róla a szemem.

Hardik
Remélem a te férjed nem próbálja álmában túlkiabálni a betonkeverő zaját. A férjem általában fűnyírót kiabál túlKépKép. Nem kellemes felijedni rá.


Tegnap a kishugom /aki csak nekem maradt kicsi/ kislányának volt a keresztelője. Hááát sikerült betegre ennem magam képviselőfánkból. Ezért is ültem éjjel a gép előtt. Ezek szerint eredménytelenül,mert nem küldtem el amit írtam.KépKépKépRemélem most sikeresebb leszek!
Szép napot mindenkinek!
Még valami. ÉN nemnormális. Gondos anya lévén bekentem a gyerkőcöt tetőtöl-talpig naptejjel. DE a füleit kihagytam, szegénykém vörös fülekkel parádézik tegnap óta.
Befejezem én a "szűkszavú". Sziasztok.

KépKépKép
bambika
 
 


Szia Bambika!
Úgy néz ki, ma csak mi vagyunk talpon a vidéken!Kép

Málnalevélteát én úgy ittam, hogy reggel bekevertem kb 1 litert és azt napközben elkortyolgattam. Ha bögrénként szeretnéd elkészíteni, akkor 2-3 az adag. Azért ennek nem árt ha rákérdezel a gyógynövényárusnál is. Nehogy túladagold, aztán túl laza legyél! Kép (csak vicceltem, nem hiszem hogy túl lehet adagolni)

Szegény Bence no meg a füle! Kép Mennyi idős is ő? Anyapoc miért nem írt bele titeket a táblába? Képzeld, az én védőnőm azt mondta, hogy 2 éves kor alatt egyáltalán ne kenjem a baba bőrét naptejjel! Fura nem!? Nem hiszem, hogy kivinném a nélkül még 3 után is leéghet, nem!? Ezek a vedőnők mondanak ám mindent! Gondolom, neked is....

Na. jó. Mára ennyi futotta.
puszi
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Még én is talpon vagyok! De már nem sokáig... Ettől a mai melegtől úgy elpilledtem, hogy nem volt erőm írni sem. Igazából a fő indok az, hogy a tetőtéri dolgozószobában (ahol a gép is található), olyan meleg van, hogy nem lehet kibírni. Kép Nem tudom mi lesz a nyáron.

Csirkesz!
Sejtettem, hogy profi a vércsoport öröklődéses írásod, és lám Anyapoc tanárnénitől kaptál egy szééép naaagy ötöst Kép. Gratulálok!!!!!

Anyapoc!
Aranyos a Lilypie-os visszaszámlálós bébicenti. Akik fiút várnak, azoknál kék a babóka fejdísze? Kép
A kirándulásunk jól sikerült. Mivel a vár soklépcsős, felavattuk a kengurut. Enikő egész jól érezte magát, bár Apa szép nagy mellkasától nem sok mindent látott. Csináltunk egy csomó képet, a hsz. végére megpróbálok egyet beszúrni.

Rupetra!
Milyen etetőszéket vettetek? Mármint milyen márkájút? És mennyiért?
A mi védőnénink + védőnő anyósom is azt mondta, hogy ne használjunk naptejet. Bár úgy emlékszem, hogy ők az egy éves kort emlegették határnak. De szerintem is veszélyes krém nélkül, még este öt-hat körül is van ereje a napnak. Az meg elég kivitelezhetetlen, hogy ne érje a babókat a nap. Az egész napos benn ücsörgést sem bírnám...
Viszont én sajnos egy szomorú családi történés miatt rettegek a napsütéstől, leégéstől. Tavaly nyáron ugyanis a húgomnak egy anyajegy levétel után derült ki, miután megjött a szövettan, hogy rosszindulatú Kép. Szörnyű időszak volt... Utána egy csomó további vizsgálaton kellett átesnie + újabb műtét + környéki nyirokcsomók kivétele. Hála Istennek minden negatív lett, így egy évig immunerősítő injekciót kap, öt évig pedig havonta vérvétel + UH. Utána nyilvánítja az orvosi protokoll gyógyultnak, ha minden jól megy. Én bízom benne, és a család is.

Bambika!
Az elszállt leveled vajon hol landolt? Kép
KépMilyen aranyos meglepi volt ez a tó!! Az én férjem nem lepett meg minket egy házzal, mire hazaértünk a kórházból Ákossal Kép. A betonkeverő túlkiabálás jól megy neki, mert építésvezető. Álmában csak horkolni szokott (szerencsére csak nagyon ritkán) és nem kiabálni. Kép Mázli, mert én nem bírnám se a kiabálást, se a horkolást. A barátnőm emiatt már teljesen külön szobába költözött a férjétől Kép.
Nekem is süthetne valaki képviselő fánkot, amitől betegre ehetném magam. Nyaminyami... Még a virrasztást is bevállalnám Kép.

Ide jön a kép, ha minden igaz... Enikő elpilledt kirándulás közben:
Kép
Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,bár kicsit kezdek fáradni...
2 nap alatt 30 érettségi dolgozatot javítottam ki délutánonkánt,mert túl akartam rajta esni,de a hír az,hogy jól sikerültekKépKépKép.Azért voltak olyan kérdések,amik majdnem rajtam is kifogtam,tk az volt velük a baj,hogy úgy tetteék fel őket,hogy szegény gyerekek(és felnőttek az estin) nehogy megértsék.Látszott is az eredményen,kb 1 ember tudott rájuk jól válaszolni....Kép

Bulcsúnak megyulladt a szeme,vasárnap beledörzsölte a homokot véletlenül és gondolom minden mást,így tegnap is,ma is szinte begyógyult szemekkel kelt,tiszta csipa szegénynek.Most éppen a bölcsis dokinénit hajtom ezügyben,mert ráadásul megint tele voltak a hírek azzal,hogy mi mindent lehet összeszedni a homokozókban..KépKép

Jaj, a héten mennék terheléses vércukorra....Nem akar vki elmenni helyettem?KépKép


Rupetra

Engem is éredekel az etetőszék márkájaKép.Na meg egy képet dobhatnál,vagy egy linket,ahol látom!
Ügyi Nóri,hogy már sajtot csipegetKép!
Napozás:ja,de csak pólómintéásra sikerültKép!Jól nézek ki...De ott a bőrömnek határozottan jót tettKép!
Málnalevél tea:nagyon kiváncsi vagyok rá,biztosan ízleni fog,mert hogy most sokat betegeskedtem,sok gyógyteát ittam(kamilla,hársfavitág),biztos ez is ízleni fog!
Túl lazaKép!Ez jó,aztán elpottyan a bébiKép!

Bambikát még azért nem tettem be a táblába,mert már fent volt ez,amikor megírta az adatait,egy oldalra meg nem akarok többet,mert akkor lassabban töltődik be az ooldalKép.De amint arhiválnak,máris dobom a következő táblát midnenkivel,mindenestülKép!

Bambika

ÍrásodKép.Csinál ilyet néha ám a net ördöge,nem biztos,hogy Te nem küldeted elKép.
Kórház:én is sokat bezsélek Bulcsúnak,eddig úgy tűnik,megértette,bár ő már volt nagymamázni hosszabb időre.Igaz az is,hogy egyre anyásabb az utóbbi időben,de azért nem csinál nagy patáliát,ha éppen nem vagyokKép.
Szopi: ez édi leszKép.Megszopizik a Manó,jön a nagy és jöhet a következőKép.Legalább attól nem kell félned,hogy nem éri elég inger a ciciketKép.
Tavak:hűűű,ez szuper lehet!Mi anno medencét terveztünk(persze nem ide, a 3.-ra,de majd egyszer...Kép),de mondtam Apájának,amíg kicsik a gyerekek,nem tudnak úszni,addig semmit...Épp a reggel hallottam a tragikus baleseteketKép.
Arra nem gondoltatok,hogy addig körülkerítitek?Vannak olyan jó kis kerítések,de hát pont nektek mondjam?Kép

Tyűűűű,most rohannom kell,majd még jövökKép!

Anypaoc

anyapoc
 
 


Folyt.kövKép.

Bambika

Akartam még reagálni a csecsemősökre:igen,bennem is élénken él,hogy annyi volt a segítség,hogy jól megnyomorgatta a cicimet és bedugta a gyerek szájába.Azt hittem,leszedem a csillagokat..KépSzerencsére utána nem volt rá szükség,hogy bmi segítséget kérjek,de már legalább tudom,hogy kihez fordulhatok és kit kell elkerülniKép.
Szegény Bence füleKép.Olyan gyorsan megfogja őket a nap!Én kenem Bulcsút naptejjel,1 éves kora óta,vagy már előtte is,de mindig figyeltem,hogy ne gagyi készítmény legyen.Lehezt,hogy nem tesz túl jót a bőrének, de a bőrrák sem és nem akarok ezzel viccelni...Hogy vagy egyébként?Kép

Kriszta

Édes ez az Enikő csajKépKépKép!Nagyon jó a kép!Gondolom,hogy zsuperül éreztétek magatokat!Majd dobhatnál még 1-2 fotót,milyen a környék stb..És nagyfiatok nem volt?
BőrrákKép.Írtam pont Bambikának,hogy én kenem a gyereket,bki bmit mond.POnt ezért,amit írtl...Sajna sokszor jóval később jön elő,és egy ekkora gyereknek nem mondhtja az ember,hogy csak itt vagy ott játszon,vagy hogy most nem megyünk le,mert...
Én egyébként kb 6 havonta megyek ellenőrzésre bőrügyben,mert sok az anyajegyem,egyet egyszer szerencsésen elkapartama,le is vették,azóta járok,mindet megnézik.Most is kell majd mennem,ez a biztos.Ráadásul volt olyan anyajegyem,ami előző terhességnél jött elő,száraz vmi volt,szerencsére semmi baja,aztán szülés után egyszer csak leesett..Szóval jobb félni..KépDe annak örülök,hogy Húgodnál már minden rendben.És hogy ilyen körültekintően kezelik!
Bébicenti:azon a honlapon sokféle van,lehet gyerkőcöknek is csinálni,csak be kell írni,hogy mikor született és kiköpi,hogy most mennyi idősKép.Sokféle centi,sokféle rávalóvalKép.Nézz körül a honlapon!
Ja,tessék klímát szereltetni a gép melé,mert nyáron is vagyunk ámKépKépKép!

Móranya,Bringa,Kirri??????KépKépKépTessék jelentkezni,mert igazolatlan hiányzás leszKép!

Mentem,mert még sok a dolgozatKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan írok, mert kezdődik a Vészhelyzet, az egyetlen sorozat amit nézek. Ti nézitek? Remélem, nem olyan szörnyű rész lesz mint a múlt héten!

Közkívánatra: Etetőszék: olasz "l.Rossi" Boss típusú. Igazi kisfőnököknek való nagy tálcás, vanília színű, maci mintás. Ára: 26000 (középkategóriás!) a Brendonban. Képet most nincs idő, de majd dobok.

Hardik
Szegény húgicád! Remélem, meggyógyul teljesen! Mondjuk így ahogy leírtad, időben diagnosztizálták, űgy tűnik! Kitartást és sok akaraterőt neki!
Enikő nagyon ari a képen! Hol vettétek a sapiját? Nórának pont ilyesmit keresek.

Anyapoc
Jó javítást neked!
A cukorterhelést nem vállalom helyetted, de együttérzek!Kép Kép
Szegény kisfiad! Pont beszéltük ezt a homokozó-témát a párommal. Nagyon durva! Figyelj oda rá nagyon!

Kirri
Mi újság tali ügyben?
Melyik dátumot javaslod? Aztán majd szavazunk!

Na, megyek. Holnap megint jövök!
puszi
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Én is csak gyorsan.

Telefonált ma a védőnőm,hogy poz. lett a Streptococcus szűrésem,holnap irány a dokiKép.Õszintén,nem örültem túlzottam,de gyorsan felhívtam Bringát,aki megnyugtatott.Aztán az itteni topikot is elolvastam róla,szerencsére,itt Vp-ben jól kezelik ezt a dolgot,de azért kicsit el vagyok kenődve.Kép

Holnapra biztos elmúlik...

Anyapoc

Ui:Rupetra!Vészhelyzetet én is nézem,szerencsére a múltkori durva részt nem láttam,talán nem lett volna túl jó..Kép

anyapoc
 
 


Én is vészhelyzeteztem! Hát most is durva volt...

Anyapoc! Ákosnál nekem is pozitív volt a s-szűrés. Kaptam egy adag Semmicillint (nem tudom, így irják-e), szüléskor pedig vénásan egy szurit. Semmi egyéb, de tudom, akkor én is el voltam keseredve. Fel a fejjel!!!!

Puszi, most megyek, majd holnap bővebbre veszem!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Ruperta

Bence jun.29. lesz két éves. Most először kentem be naptejjel. Eddig ugye nem volt rá szükség,mert ott maradt ahová letettem.KépKép A gyógyszertárban vettem VICHY 30 faktoros. Kisbabának kértem még tavaj, ezt adták.

Hardik

Enikő nagyon édes baba!!! Nekem nem sikerül képet feltennem, de ha valaki kíváncsi ránk akkor itt a babaneten a fényképek között "Bence baba és Lilla a pociban" albumban megnézheti.

Anyapoc

Igen a csecsemősök kezétől mentsen meg az isten. Még oxitocin injekciót is kaptam,hogy egyszerűbben ki tudja maszírozni a kőkemény cicikből a tejet. Nem akarom megint. HOgy vagyok? inkább csak vagyogatok,már dagad a lábam. Nem bírok lehajolni,guggolni. Bence persze mindent szétdobál. Tegnap is alig tudtam megkapaszkodni,miután az egyik autója elindult velem. A nyelőcsövem szinte lángol, már semmi nem jó,kicsit hisztikés vagyok. A kórházi csomag összekészítve várja az indulás nagy pillanatát. Ami remélem még pár hétig várat magára.
Mi volt a dokinál strep.Kép ügyében?


Felpakolom a kis dinolábakat. mégsem,mert a fiatalúr felébredt és kellek neki.

puszi bambika

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Na,ma panaszkodok egy kicsitKép.Baromi fárasztó napom voltKép.
Azt leszámítva persze,hogy az SZTK-ban nagyon gyorsan végeztem(legalább is ahhoz mérten)Kép.De megint kiakadtam,hogy ugyan miért nem tudnak oda sorszámot rendszeresíteni,mert nem állapot,hogy senki nem tudja,ki hova vár(ugye van nőgyógyászat is szimultán),ki mikor jött,hova vár stb....Egyszerűen tényleg nem értem.Most annyit tettek,hogy nem kell oda már járni "csak" tanácsadásra, a havi vizsgálatot a rendes védőnő fogja csinálni,csak ha vizsgálatra mész,akkor kell odamenni.Gondolom,ettől azt remélik,hogy kevesebben lesznek...Kép

Na de eztán következett a java a suliban.Volt még 1 órám,mire beértem,aztán 1-től 6-ig képesítő gyakorlati vizsga,ami tk azt jelentette,hogy 5 órán keresztül(sőt,több) ide-oda szaladgáltam a gyerekek között,vagy éppen figyeltem (állva),hogy ki mit csinál...Aztán még uzsgyi gyalog haza,mert nem tudtam,mikor jön busz...hát míg hazaértem,nem jöttKép!Szóval olyan lettem,mint egy jobb kiállású hullaKép!De azért már jobb...gyerek megfürdetve,aztán jön a vacsiKép.

Kriszta

Hát tényleg durva volt,amit láttam a Vészhelyzetből,főleg az a balesetKép.
Szóval Te is...KépMár jobban vagyok,főleg,hogy Bringa megnyugtatott.meg utána olvastam az általa indított topikban a dologról...Csak már annyi apró-csepró dolog volt ezzel a terhességgel,hogy hihetetlen...mi lesz holnap, a terhelésen???Kép
És Ákos nem kapott antibiotikumot születése után?Mert állítólag adnak...és az a megnyugtatóbb...legalább is nekem...

Bambika

Jaj,Te szegény,gondolom,milyen nyügi lehetsz már...Pláne egy izgő-mozgó 2évesselKép.
Én is attól félek,mi lesz,ha már a pocaktól nem látom,mi van a lábam alattKépKép!Bár nálunk már könnyebb a helyzet,mert Bulcsú már elpakol,ha szólok neki...Már amikorKép....
Nem mondod,hogy még oxitocint is kaptál a cicid miatt??Ilyet még nem is hallottam...
Megnéztem a képeket,nagyon édesek a porontyok,bár Lillánál még ugye nem teljes a képKép.a kedvencem Bencéről az alvós kép!!!KépKépKépOlyan ées a kis zilált frizurájávalKép.
Azért remélem,hogy Lilla még tényleg kitart a pocibanKép.
Ja, dokinál...Hát kedvenc dokim volt(nem írom azért ide a nevétKép),legalább megtudtam azt is,hogy raccsolKép!Azt mondta el nagyjából,amit már tudtam innen a netről,nem kerített nagy feneket neki és még a régi védőnénim sem aggódott,így megnyugodtam teljesen..Kép
DinólábakKép


Rupetra

Na,neked milyen volt a Vészhelyzet?Kép
Pedig igazán ihatnál egy et az egészségemreKép!Na de majd csak túljutok ezen is.Már pár napja edzek,nem eszek reggel semmit,úgy viszem Bulcsút a bölcsibe,tehát bő másfél órán keresztül éhenKép.Ma már elég jól ment..KépDe az a fárnya cukor...
Etetőszék egész jó árban volt,és ha tényleg mindent tud,amiről írt Kriszta,akkor ügyik vagytokKép!
HomokozóKép.Igen én is tartok kicsit tőle...

Épp most szólt rám a fiam,hogy végezzek már,mert ő is akar írniKép!

Szóval mentem...Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Éjjeli bagolykodom, mert délelőtt fájt a fülem + áramszünet volt (így vasalásnak lőttek), és aludtam Enikővel együtt egy nagyot.
Délután Ákoséknál az óviban évzáró ünnepség volt. Nagyon meghatódtam Kép, ügyi volt a nagyfiam! Olyan édesek voltak a gyerkőcök, ahogy énekeltek, verseltek... Enikő is élvezte (tátott száj, nagy szemek, szemrebbenés nélkül), amúgy imádja a gyerekeket, és most volt belőlük egypár.

Anyapoc!
A dolgozatjavításhoz kitartást kívánok. Szívesen besegítek Kép!!!! Ja, és a terh. vércukor vizs-t is vállalom, nekem nem volt vele gondom.
A bőrgyógyászati vizsgálatokat most már én is komolyan veszem, félévente szigorúan megyek. De ehhez sajnos kellett a tesóm betegsége, az a szomorú! Azt viszont már tapasztalom, hogy a médiákban próbálják "népszerűsíteni" a szűrés fontosságát. Ez fontos, mert amíg nincs baj, az ember fejében meg sem fordul.
Szerintem nem kapott annak idején Ákos antibiotikumot, mert nem volt a fejében branül. Vagy azt injekció formájában kapják a babák???? Mert akkor lehet, hogy adtak neki, csak engem elfelejtettek tájékoztatni... Kép
Dobok még egy fotót a Bory-várról (különben kisgyerekkel érdemes megnézni, mert irtóra élvezik a kicsik a sok csigalépcsőt, tornyokat, bástyát):Kép

Jajj, Anyapoc, félve kérdezem, elfogadnál néhány kismama nacit, amiket még tavaly nyáron hordtam? Nem akarom ráderőszakolni, ha nincs rájuk szükséged, mondd meg nyugodtan!

Rupetra!
Hát igen, nem volt egy vidám időszak akkoriban, mikor kiderült tesóm betegsége... Ja, és teljesen véletlenül egy érsebész doki szúrta ki a gyanús anyajegyet. A szomszédos teniszpályán játszott, odahívta tesómat (combján volt az anyajegy, ami rövidgatyóban látszott), és mondta, hogy leveszi neki. Szóval ő mentette meg az életét!!
Sapi: Bejártam a fél világot, mire sikerült venni olyan nyári kalapot, amilyet elképzeltem. Nem volt olcsó, de megérte, mert minden szempontból szuper. A Brendonban vettem Budaörsön (5000 Ft volt Kép). Volt sokféle méretben.

Bambika!
Nem csoda, hogy nyügike vagy! És ez a meleg még rátesz egy lapáttal! De kitartás, már nem sok van vissza!!!!
A barátnőm május 20-ra volt kiírva, és még mindig semmi jele annak, hogy babucija ki akarna bújni. Már teljesen odavan szegény a türelmetlenségtől. Ráadásul hétfőn be akarták fektetni a vp-i kórházba 6 másik kismamával együtt a nőgyógyászatra (szülészet fullon van!). Erre bepánikolt, és hazament Celldömölkre (odavalósi). Ott nagy esélye van a papás szülésre, és megengedték neki, hogy otthon várakozzon. Persze naponta be kell járnia vizsgálatokra.

Most már megyek lefeküdni, mert holnap megyünk Győrbe. Apa megy állásinterjúra, mi meg a díszkíséret leszünk Kép.

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Archiválást kérni kell, vagy automatikus??!!

Már nagyon hosszúak vagyunk Kép.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


babyonboard
 
 


AnyapocKépRupetraKépCsirkeszKépBringaKép

Tali: Móranyával még egyeztetnem kell, Õk mikor tudnának jönni Fűzfőre.Kép

"Régi" balatoni topicos mamikKép
Biztosan emlékeztek Abára, ők is fürediek és pocakbabája van(kisfiú)Kép
Jól vannak, júniusra van terminálva a szülés.
Úgyhogy babaeső lesz!!!
pusszancs
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Jó sűrű volt a napom,le sem merem írniKép!Na meg nem akarok untatni sem senkit ezzelKép.
A lényeg,hogy túl vagyok a terhelésesen,szerencsére nem volt olyan vészes,meglepően jobban bírtam,mint annoKép.Egyetlen bajom az volt,hogy a löttynek olyan papírzacskó íze volt(amiben ugye visszük),hogy vmi izsonyat!!KépNa de hősiesen helyt álltam és bíztattam a többi kismamitKép.

Aztán anyukámat kísértem el az ambulanciára,mert a kezén van egy dudor,mióta kb 2 éve beütötte.Most kiderült,hogy daganat,de nagy valószínűséggel jóindulatúKép.Én bízok,mert ha rosszindulatú lenne,már nem lenne velünkKép.

Közben az is kiderült,hogy a biológia érettségiket újra át kell nézni,mert változtattak a javítási útmutatón...pont annál a feladatnál,ami nekem sem tetszett..ezek szt nem voltam egyedülKépKépKép!

Nap poénja:bementem egy pékségbe kaját venni(naná,majd kenyeret sütniKép),rám néz az eladó csaj(fiatal),majd megszólal: "kislány lesz"?Először nem is tudtam hova tenni,válaszoltam,hogy igen,majd én is megkérdeztem: miért ,ennyire látszik?KépKépSzte igenKép...Kezdek hinni benneKép.

KrisztaKép

Tök jó a kép!!!KépJó hely lehet ez,na meg a pasi rajta..Kép
Bőrvizsgálat: tényleg szerencséje volt tesódnak,hogy az a doki kizsúrta!De neki nem is tűnt fel???Én mondjuk tanítom adott tananyagnál,mindig nagy hagnsúlyt fektetek eleve az egyes szervek problémáira,erről is szoktam beszélni...Talán a rákkos megbetegedések közül ebben halnak meg a világon a legtöbbenKép.Vagyis ebből indul...
Én is szigorúan megyek fél évente,mert annyi az anyajegyemKép.Az az 1 óra nem nagy ügy.Ide jársz az onkodermatológiára?
Strepto:asszem vhogy úgy van a menet,hogy szülésnél Te tuti kapsz.Aztán amint megvan a Manó,akkor mintát vesznek fülből,orrból stb... róla és ha az pozitív,akkor mindenképpen kap.Ez még nem jelenti azt,hogy teljesen fertőződött,de biztonság kedvéért.És utána vérvétel és ha ott van,akkor folytatják a kúrát.Én legalább is eddig ezt értelmeztemKép.Szt injekció formájában adják,úgy hogy lehet,hogy Ákos nem kapott....Tényleg,és Enikőnél????
Nacik:nagyon édi vagy,de komolyanKép.Hogy ne lenne rájuk szükségem?KépKöszönöm szépen,elfogadomKép.Remélem,egyezik a méretünkKép.Azért is örülök neki,mert inkább nadrágos vagyok,amikor jönni-menni kell,mert az kényelmesebb...aztán meg a nyártól is függ,mert ha meleg lesz,akkor itthon ülök egy szál semmiben inkábbKép!
Archiválás:elvileg automatikus,de látom,hogy sokszor kérik,majd szólni kell,mert már tényleg elég hoszzúKép.Te,vagy én?Kép

Orsi

Na végre,hogy előkerülteél!KépAkkor csak szervezz!Kép
Abára emlékszem,de nem is írta akkor,hogy pocakosKép.Minden esetre gratulálok nekik és a pici fiúhoz!!!!KépKép
Na de és veletek mi van???

Na,mentem,mert megint elfáradtamKép

Puszi,Anyapoc

Többiek??KépKép

anyapoc
 
 


A www.photohall.hu honlapon 30 képet (digitális) ingyen hívathattok elő CSAK ma! Kép Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Hűűű,Kriszta,ez tök jó,du rá is vetem magam!

anyapoc
 
 


Ha jól értem, a mai napon CSAK REGISZTRÁLTAK rendelhetnek ingyen előhívást, mert a mai nap szünetel a regisztrációKép
Javítsatok ki, ha rosszul értelmeztem, de nekem nem sikerültKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Kirri!!!

Nem csak regisztráltak rendelhetnek ingyen!!!! Az akciós rendeléshez pont újra kell regisztrálni (még annak is, aki már régebben regisztrált volt). Először fel kell töltened a képeket, és majd a sokadik lépésben kell regisztrációs lapot kitölteni. Próbáld meg, biztos sikerülni fog. Bár a szerver valószínűleg elég leterhelt Kép. Estefelé (9-10 után) már kevesebben lesznek, akkor lehet, hogy begyorsul. Én már elküldtem 2x30 darabot, és kb. fél óra alatt sikerült.
Sok sikert mindenkinek!!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Helló!

Hát, úgy látom a Photo Hall honlapon a képfeltöltés enyhén szólva lelassult Kép. Nem számítottak ekkora rohamra? Pedig, ha belegondolnak 30 kép majdnem 3000 Ft-os árába...

Anyapoc!
-Úgy látom archiválásban megelőztek bennünket a rendszergazdák Kép.
-Visszanéztem a jegyzeteimet (Kép), és feketén-fehéren szerepel bennük, hogy Aba júniusi pocaklakóval rendelkezik... Nem titkolta ám el Kép.
Én is gratulálok nekik!!!!!!
-Hogy bírod a meleget pocakkal? Én anélkül is nehezenKép. Ez amolyan kellemetlen "őserdei" párás meleg, nehéz kibírni!
-Jó túllenni a terhelésesen, ugye?! Nekem is a mellékízzel volt annak idején gondom, kb. egy napig rágóztam utána Kép. Az eredmény jó lett?
-Reméljük Anyukádnak minden rendben lesz a kezével!!!!!! Én szorítok!
-Az érettségi dolgozatok javítása is olyan zűrös, mint maga a vizsga volt? Kép Nem irigyellek!!!
-Anyajegyek: Tesómnak születése óta ott volt a lábán, meg sem fordult a fejében, hogy gond lehet, mert nem kezdett el feltűnően nőni, sem elszíneződni. Meg hát nem is szentelt neki olyan nagy figyelmet. Pedig a figyelés fontos!!! Én is 6 havonta járok ellenőrzésre. Állítólag van egy digitális dermatoszkópia vizsgálat, ami nagyon jó, de nem hallottam arról, hogy itt Vp-ben is csinálják. Én a Hóvirág utcai bőrgyógyi rendelőbe szoktam menni (az az onkodermatológia?).
-Enikőnél érdekes mód negatív volt a strepto szűrésem. Igaz, akkor tudatosan figyeltem, próbáltam megelőzni. Floragyn nevű kúpot használtam (időnként most is csinálok kúrát- havonta), és lehet, hogy az is segített.
-Nacik: Örülök, hogy elfogadod! Kép Ha nem jók a méretek (általában S-esek), nyugodtam át is szabhatod, alakíthatod őket, mert én nem hiszem, hogy fogom őket már valaha is használni. Ha lesz is 3. babónk, az nem az elkövetkezendő 5 évben... Legalábbis a terv ez Kép Kép.
Hogy oldjuk meg az átadás-átvételt? Kép

Van már közelebbi időpontja a talinak? Nekem mindegy, előreláthatólag nincs rendkívüli és halaszthatatlan programunk.

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta

Na,most jól lebuktam,hogy figyelekKép.Tényleg nem emlékeztem,hogy Abának már gartuláltunk,de hát ez már a terhességi szenilitásKép!
ArchiválásKép!Akkor majd dobok új táblát új mindenkivelKép.
Meleg:tegnap elég rossz volt,de szt mindenkinek.Anno sem volt gondom vele,igaz akkor más dolgom sem volt nyáron,mint otthon fetrengeni.Idén asszem a strandon teszem eztKép.
Terhelés: du lesz eredmény,majd este jövök vele,nagyon kiváncsi vagyok,mert egyenlőre még majd' minden vizsgálaton vhogy "megbuktam"Kép.Miért ez lenne a kivétel?Kép
Anyajegyek:igen,az az onkodermatológia,én Kiszely Edithez játok(Kiszely nőgyógyász tesójaKép),családban maradKép.Erről a gépi módszerről még nem hallottam,itt bizti nincs,mert akkor csinálnák,gondolom egyszerűbb lenn egy rutin vizsgálat,mint minden anyajegyet egyesével átvizslatni...Nekem most van egy gyanús,bár az régóta az és eddig mindig negatív volt,de l efogom szedetni.Egyrészt nem régóta van,másrészt inkább bibircsók,mint anyajegyKép!szerencsére a lábamon,nem vagyok boszorkányKép!
Strepto:érdekes,hogy ennek ellenére nem kaptál Enikővel semmit,mert azt olvastam és Bringa is azt mondta,ha a másodiknál negatív is vagy,akkor is pozitívként kezelnekmert a negativitás lehet átmenetni.Állítólag ha egyszer bekerült a baci,nem lehet teljesen kiírtani.Ha hüvelyben nincs is,vizeletben,székletben tuti van,olyankor ott kéne szűrni.De hát ki tudjaKép.
Nacik:hát hogy csináljuk?Kép.Járjak én arra vmikor?KépS-s bizti jó lesz,mert azt hordok,bár volt már olyan,ami nagy lettKép S-skéntKép.

Na mentem,mert dogát iratok és még nem vagyok kész a kérdésekkelKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Muszáj kicsit pihennem. Ma van a férjem 30. szülinapja. A tortát tegnap már megcsináltam, ma csak fel kell díszíteni. Minden nagyon lassan megy,nagy a meleg. Persze ráérek, mert kb. éjfélre ér haza az ünnepelt. Az osztrákoknál dolgozik ma is.Kép

Kriszta barátnőd babucija kibújt már?


Nem kaptam málnalevél teát,azt mondják nincs a nagykerben,mert lehet,hogy betiltják. Veszprémben kell körülnéznem. Valakinek van ötlete hol tegyem?

Anyajegyek. Nekem is visszakellene mennem. Hugomat én küldtem el, szerencsére időben. Rosszindulatu volt a lábán. EZ 5 éve volt, azóta legalább hatot levettek még neki,de nincs gond velük. Nagyon kell vigyázni velük.

Anyapoc jó munkát a kérdésekhez.

Eleget pihiztem munkára fel.

Szép napot mindenkinek!

Bambika

KépKépKép
bambika
 
 


sziasztok
Most jutottam idáig, hogy beleolvassak a topikba, pedig már nagyon régen szerettem volna! Még mindig nem tudok hosszan jönni, mert tanulok, még kétvizsám van hátra. De azért muszáj jeleznem, hogy vagyunk, üdv az újaknak, és gratula minden pocaklakóhoz. Jól vagyunk, Hanna már nagyon nagy, várja az ovit, kakil a wc-be, jókat mondKép
Berni most múlt féléves, már van két foga, ül 1 hónapja és felálla kiságyban, kádban. Izgága egy gyerek. Ja,és éjjel persze folyamatosan ciczni akarKép
Na ennyi dióhéjban, taliban benne vagyok én isKép
pussz mindenkinek, olvasni azért próbálok!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Anyapoc! Nekem senki nem mondta, hogy óvatosan kell eljárni strepto ügyben, így a második terhességnél nem paráztam.
Nem elég az érettségi "dolgozathegy", még íratsz pluszba is Kép Kép....
Kocsival közlekedsz? Mert én szívesen elviszem neked a nacikat, ha probléma kijönni Kádártára.

Bambika!
Gratula a férjednek! Hogy viseli a 3. x átlépését?
Málnalevél tea: Van egy csomó herbária üzlet Veszprémben (Tesco, Lovassy mellett, Mikszáth K. utcában, vásárcsarnokban), szerintem valamelyikben biztos van raktáron.
KépMa délután 4 óra 45-kor megszült a barátnőm (indították Kép). A babóca 3,65 kg és Liliána a neve.

Bringa!
Üdv, szerintem veled még nem is csevegtem. Vizsgák után gyere gyakrabban, persze ha a kis örökmozgód hagy időt rá. Kép Nagyon ügyi Berni baba, ha fél évesen ennyi mindent tud!!!!

Csajok! Sikerült a képfeltöltés????
Puszi!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Hardik!

Köszi az üzlet tippeket, és a gratulációt is. Nem tudom hogy viseli még nem ért haza, azért nem alszom még, mert várom. Közben probáltam a képfeltöltést, de nem sikerült. többször probálkoztam, de semmi eredmény.

Bambika

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Kriszta

Én is kocsival közelkedekKép és talán úgy illendő,ha már kapok vmit,akkor menjek érte,nem?Kép.Pl ha nektek a hétfő du emgfelel,akkor kiugrunk érte bölcsi után.Sajna a hétvégém már nagyon sűrű,pedig mentem volna mostKépKép!
Azt hagyján,hogy dolgozatok,most megyek a matekra újra felügyelni 10-tőlKép.De itt legalább jó pénzt fizetnek érteKép!
Strepto:a boldog tudatlanság,mi?KépAkkor nem is ijesztgetlek vele továbbKép!
Barátnődnek nagy-nagy gratula ,szép nagy lett a kicsi lányKép!
Ja,nekem sikerült a képfeltöltés,de regisztráció után nem engedett be a jelszavammal és nem igazán tudom,hogy reg után mi lett volna a teendő,mert ugye nem írt ki semmit...Emilben értesítenek,ha megvannak a képek?Egyáltalán sikerült?Mert a feltöltés,minden ment,csak reg után nem tudtam,mit kell csinálni...

Bringa

Végre jelentkeztél,már azt hittem,teljesen eltűnsz innenKép.Akkor csak hajrá a vizsgákkal,aztán nyáron meg csak gyere...költözés utánKép!
Ja, az Augmentin úgy meghajtott,hogy fél éjszaka wc-re jártamKép.De a kórházban azt mondták,ha nagyon nem bírom,akkor adnak másik gyogyit...Hát ezt az 5 napot még csak átvészelem vhogy...

Bambika

Majd azért szólj,hol kaptál málnaleveletKép!Kitartás!

Puszi,rohanok a postára,megjött a tesvérfelállóKépKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc ma délelőtt kaptam málnalevelet a tescoban. Be kellett mennem a kőmüveseknek egy kis ital utánpótlásért. Szívesen kihagytam volna ezt az utat 35 fok melegbenKép. De megvan a tea, nagyon kíváncsi vagyok a hatására.

Puszi, Bambika.

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Hétfőn délután fél hatig leszünk itthon, gyertek nyugodtan. Címet, navigációt küldök mail-ben Kép.

Remélem az Augmentin a matek érettségin nem "dolgozott" Kép. Ha igen, annak a vizsgázók örültek! Kép Kép

Photo Hall: Nem emlékszem, mi volt a regisztráció után, de elvileg ha sikerült, akkor küldenek egy visszaigazoló mail-t.

Bringa!
De jó, hogy kaptál málnalevél teát!! Kép És milyen ízű? Meg bírod inni?

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta

Akkor addig feltétlenül odaérünkKép!
Hasmars elmúlt,de írták is,hogy csak 1-2 nap elvileg,de azt az éjszakát nem kívánom senkinekKépKép!
Ja,csak úgy nem lehet ám kiszaladni,szerencsére van mindig tartalék,akinek ilyenkor be kell ugraniKép.Na meg a legnagyobb szerencse az volt,hogy közel volt a wcKép!
Málnalevelet Bambika issza,Bringának mostanában nem kellKép!
Photo hall:hát én nem kaptam semmi,ezek szt nem sikerált..KépKépAkkor most szomorú vagyok.Viszont nézegettem,hogy 69 Ft amúgy az előhívás,elég drága szt itteni viszonylatban,mert a legtöbb helyen már 50 Ft-ért is lehet.Igaz,az csak talán 9X13 -as....

Na mentem takarítani,mert du jönnek anyósékKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Hardik

Én iszom a málnalevél teát. Íze? /Nem kinevetniKép/ Száraz széna. Nem tudom máshoz hasonlitani. Az illata is olyan ,mint a száraz szénának. Nem lesz a kedvencem, de iszom rendületlenül. Remélem megéri.
Hogy bírjátok ezt a hőséget? Engem kikészít.
Ma feltöltöttük Bence medencéjét. A kis huncut képes lett volna a hideg vízbe belemászniKép. Alig tudtam lebeszélni róla. Kíváncsi vagyok mit művel a vízben ha felébred.

Megyek befejezem a vasalástKépKép

Bambika

KépKépKép
bambika
 
 


Kép

anyapoc
 
 


BambikaKép

Csak nehogy nyihogj a végéreKép!
Én is feltöltöttema medencét Bulcsúnak,de már éppen nem süt ide a Nap,hogy felmelegítseKép.Úgy hogy megy bele a melegvízKép.
baromi meleg van,én beállítottam a ventillátort,így elviselhető!

Ilyenkor vasalni????Képinkább ülj be a hűtőbe!:9

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Na,merre van mindenki?KépKép

Nézzetek be a www.pontplaza.hu oldalra,szuper játékok vannak elérhető áron.A többitnem néztem,de annyi az építő és babajáték,hogy még!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok !!

Eddig a Veszprémi topikba szoktam irni ,de mivel az hónapok ota (halott) igy remélem nem bánjátok ha néha ide irokKép


Üdv :Anka
aanita
 
 


Szia AnkaKép

Üdv itt,de akkor ne csak néha írjKépKép!
Először is magatokról pár sortKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Nos örülök ,hogy szivesen láttokKép

Most itthon vagyok gyesen a kisfaimmal aki koraszülött volt és most lesz három éves. Sajnos elég betegen született igy folyamatosan járunk vele mindenféle korházba,vizsgálatokra ,de nagyon bizunk benne hogy rövidesen minden rendben leszKép

Hát tényleg nem tudom mit irjak igy elsöre ,de ha bárkinek bármi kérdése van szivesen válaszolokKép
aanita
 
 


AnkaKép
Üdv nálunk!
A mi babónk is korán jött- kényszer császár volt a 33. hét első napján-de szerencsére makk egészséges, és 6 hós korára 7080 gr!
Mi volt a probléma a pici fiaddal?Bocs, h. kérdezek, csak én is koraszüléses mami vagyok.
Biztos rendben lesz minden, jó, hogy +-an állsz hozzá a témához!


MamikKép
Íme Jocink, ahogy birkózik a főzelékkel:
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Az én kisfiam a 26.dik hétre jött a világra 90dkg-al,sajnos több problémánk is van szívbetegen született,már volt eddig kettö mütétje a szemét is többször mütötték ,most 7-es szemüveget hord ezek voltak föbb bajok persze végig jártuk a pulmonologiátol a gasztroenterologusig elég sok mindentKép
most viszonylag elég jól van elkezdett beszélni ,sőt már mondatokat is mond ,de rendkivül sok figyelmt és odafigyelést igényelek ezek a ygerekekKépde megteszünk mindentKép
aanita
 
 


Sziasztok!

Anka

Gratulálok a fiatokhoz,remélem,hogy tényleg midnen szépen rendbe jönKép.
Tényleg nagyon korán jött.Mi volt az oka?Toxémia?
Azért a nagyfiú nevét is elárulhatnádKép.

Kirri

Mekkora nagy már JOciKép!De nektek nem mondták,hogy tejban-vajban illik fürdetni a gyermeket,nem holmi főzelékben?KépKép
Móranyával mi van???Olyan régen járt erre!Remélem,nincs semmi baja!
Tali ügyben mizujs?Kép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Nem tudni miért jött korábban ,egyszerüen csak elfolyt a magzatvíz és hipphopp kint is voltKép
Na persze igy utolag mosolygoki csak.


A kisfiam neve Kevin!!
aanita
 
 


Szeretném megkérdezni ti szoktatok találkozni sétálni együtt ,ha még nem irtam volna mi Veszprémben lakunk.
aanita
 
 


Sziasztok!

Anka Üdv. Én is nemrég csatlakoztam a többiekhez. Már sok hasznos tanácsot kaptam.

Kirri

Nagyon édes Joci ahogy a kanállal bírkózik.


Tegnap szinte egésznap áramszünet volt nálunk. Már kezdtek elvonási tüneteim lenni,hogy nem tudom a gépet bekapcsolni.

Anyapoc ma reggel rájöttem hogy lesz élvezhető a tea íze. Előbb is eszembejuthatott volnaKép. Sok citrom ,kicsi méz. Csak egy kis jótanács ha már ott tartasz hogy te is kipróbálod. Így szinte élvezem az ízét.

Szétmegy a fejem az egyik szomszéd üti a vasat reggel óta megállás nélkülKép.


Bambika

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam intim tornán,egész jó volt,reggel azért éreztem,hogy vannak izmaim alul isKép!Meg is csináltam reggel a kötelező gyakorlatot,kiváncsi vagyok,hogy szülésig milyen hatása lesz.Illetve majd akkor.Kolléganőm,aki szintén akkor volt,mondta,hogy eddig minden éjjel ki kellett mennie pisilni,most először nemKép.

Anka

Hát,akkor valami szerencsételen véletlen volt,de nagyon jó,hogy ilyen jól alakultak a dolgaitokKép!
De ha jól emlékszem,egyszer olvastam,hogy a korababáknál másként számolják,hogy mit mikor kell tudniuk nem?Főleg ha ennyire korán születnek...Toxémiát azért kérdeztem,mert egy volt évfolyamtársamnak amiatt indult be a szülés a 24. héten,600 gramm lett a baba, s bár azt mondták nekik,hogy délutánra már nem fog élni és most egy gyönyörű nagylányKép.Szóval mire képes már az orvostudományKép.
Én sajna nem nagyon szoktam sétálni,mert dolgozom még,na meg énfiammal már nem is olyan egyszerű sétálni,inkább homokozóKép.egyébként vp-iek vagyunk mi isKép.

Bambika

Kösz a tippet málnalevél ügyben,lassan aktuális lesz,bár még csak a 28. hetet kezdemKép.Addig is készítem magam felKép.Na meg gondolom,ha jól behűtöd,ebben a melegben (már amikor van) biztosan jobban is esikKép.
ÁramszünetKép.Na de mi lesz veled,ha megszületik Lilla és azért nem tudsz jönni?Kép
Szomszédot kilakoltatni!Legalább csinál is vmi értelmeset,vagy csak passzióból...?Mert én ismerek ilyet isKép.


Csirkesz

Megérkeztetek már?Kép

Többiek????

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


AnkaKép
Ahhoz képest, hogy ilyen korai lett Kevin, szerintem szép súllyal született!
Mi fürediek vagyunk, de szívesen sétálnák mindannyiótokkal, minden mamival+babóval!
Szervezünk egy talit, de mivel lassan egyre többen leszünk, és főleg veszprémiek,azt javasolnám, tegyük át Veszprémbe a helyszínt, hisz nehogy 8 család alkalmazkodjon 1-hez.Házunk kapacitása-bár kétszintes-lassan nem elég, mivel az alsó szintet "lakjuk még csak".

Jóhír: Abának megszületett a kisfia, közel 3 kg, nagyon cuki, képen láttam már, remélem hamarosan élőben is megkukkanthatom!Jól vannak, talán pénteken már hazaengedik őket!
TimiKép
Remélem nem baj, hogy elújságoltam a gólyahírt itt a topikban!
pussz mindenkinek
kirriék

KépKép
KépKép
kirri
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: