Új privát üzeneted érkezett!

Na most jövök :D

Sziasztok!

Nekünk a holnap nem jó, megyünk a Reménység utcai oviba játszónapra. Most voltam szülőin, hát ide se vesznek fel minket idén.
Azért felháborító, hogy semmi esélyünk bekerülni sehová. És ugye a múltkori óvódapedagógus a bölcsiben sem mondott semmi bíztatót.

Zsanett,
Kenesén.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba: milyen indokkal utasitanak el. Még jó hogy jön a tesó és otthon leszel.Mit csinálnál ha dolgoznál?
Vendég
 


Azzal, hogy novemberi. És akkora a túljelentkezés, hogy simán betöltik a szeptember 1-ig született gyerekekkel a csoportokat.
Mi mindenképp beadjuk valahová, ha máshová nem, keresünk valami magánt. Nagy szüksége van a közösségre. Csak még nem tudom hogyan oldjuk meg ... anyagilag ...
Úgy gondolom, mint kicsit hozzáértő, hogy egy 3 éves gyereknek szüksége van a többi 3 éves társaságára és arra, hogy a nap 24 órájából ne velem töltsön 24-et.
Aztán jönnek a jótanácsok, hogy irassam be bölcsibe ... :shock: Mert oda mint tudjuk egyből felvennék ... Meg 3 évesen miért bölcsibe???

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Ja igen, ha meg dolgozni kéne menni, akkor maradnának a nagyszülők (akik még dolgoznak), vagy a magánovi, ahová megintcsak nehéz bekerülni és ugye a fizetés felét kb. el is vinné ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!
Bemasolok egy cikket, hosszu lesz.

Kinek van joga oviba járni?

Kismama magazin
2008. 01. 28.

Néha azt gondolják a szülők, hogy az önkormányzati dolgozókat és óvónőket újra be kéne adni az óvodába, ami persze nem oldaná meg a problémáikat, sőt éppenséggel súlyosbítaná azt. Miről is van szó? A legtöbb szülő azt hiszi, ha gyermeke betölti a három éves kort, akkor automatikusan óvodába adhatja. Ezzel csak az óvónők nem értenek egyet. Nyomós érvük: a helyhiány.
Három évvel ezelőtt, amikor kiköltöztünk jelenlegi lakóhelyünkre, felkerekedtünk, hogy nagyobbik lányunknak új óvodát keressünk. Magunkkal vittük mindkét gyermekünket. Amikor az első kiszemelt helyen az óvoda vezetője megpillantotta a kistestvért, csak egy kérdése volt:
"Ugye, otthon van a kicsivel?"
Bólogatásomra sajnálkozva közölte: Gyesen lévő anyukák gyerekét, azok öt éves koráig, azaz az óvodaköteles korig férőhely hiányában nem tudják fogadni. Útravalóul még egy jó tanácsot is kaptam: "Felesleges a többi óvodát felkeresnie, ugyanis városban mindenhol ez a helyzet. "
Hihetetlennek tűnt, hogy az a gyerek, aki már háromtól négyéves koráig egy másik városban sikeresen vette az akadályokat a kiscsoportban, és imádott ovis lenni, négy és öt éves kora között, helyhiány miatt nem járhat oviba…

Joga van az óvodának az otthon lévő anyukák gyerekeit elutasítani? Mit tehet a szülő ebben az esetben? Hová fordulhat? Mi az oka annak, hogy az egyik településen automatikusan "jár" az ovi, a másikon pedig munkahelyi igazolással kell bizonyítani, hogy az anyuka nem otthon "lóbálja a lábát"?

A közoktatási törvény az óvodákról is rendelkezik

Az óvodába történő jelentkezésről, az oda való felvételről, a gyermek és a szülők ill. az óvoda jogairól és kötelezettségeiről a közoktatásról szóló 1996. évi LXII törvénnyel módosított 1993. évi LXXIX. törvény idevonatkozó paragrafusaiból tájékozódhatunk.

Ki járhat óvodába?

Az óvoda három éves kortól az iskolába járáshoz szükséges fejlettség eléréséig, legfeljebb hét éves korig vehető igénybe.
A gyermek ötödik életévének betöltésétől kezdve óvodai nevelés keretében folyó iskolai életmódra felkészítő foglalkozásokon köteles részt venni.
A közoktatási törvény tehát csak azt az időszakot jelöli ki, melyen belül a gyermek részt vehet óvodai foglalkozásokon, de nincs törvényben lefektetve az óvodai ellátáshoz való jog. Ráadásul az óvodai nevelésben való részvétel egészen az ötödik életév betöltéséig nem is kötelezhető. Sőt a törvény 69.§-a a gyermeket, kérelemre – ha sajátos körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja – az iskolára felkészítő foglalkozások alól az óvoda vezetője fel is mentheti.
A három-négy éves gyerekek többsége már vágyik az óvodába. A nagyobb testvérek, barátok dicsekednek, hogy mennyi játék várja őket ott minden nap. Az édesanyától is csak szépeket hall róla, amikor délelőttönként az ovi előtt sétálnak el. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel könnyebb lenne az édesanyának, ha a hivatalban "csak" a babakocsiban ülő kistestvért kellene szórakoztatni, és nem kellene minden pillanatban a szélvészként száguldozó nagyobbikat is nyomon követni.

Ki vehető fel?

A közoktatási törvény 65.§-a első három bekezdése igazít el minket a felvétel mikéntjéről. Eszerint az óvodába való felvétel vagy átvétel jelentkezés alapján történik. Óvodába az a gyermek vehető fel, aki a harmadik életévét az adott év december 31. napjáig betölti. A szülő gyermeke felvételét bármikor kérheti, de az óvoda csak abban az esetben tud újabb gyermeket fogadni, ha nincs még betöltve minden hely. Az óvodai felvételi kérelmek benyújtására és elbírálására általában az év meghatározott időszakában (május-június) kerül sor.
Ha több a gyerek, mint a férőhelyek száma…
A kicsit elsősorban abba az óvodába kell felvenni, melynek körzetében lakik, illetőleg, ahol szülője dolgozik. Az óvodai felvételről illetve a csoportba való bekerülésről az óvoda vezetője dönt. Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető bizottságot szervez, mely javaslatot tesz a felvételre.
Az óvodai csoportba való beosztás joga magában foglalja a csoport indításának jogát is. Nem tartozik a fenntartói feladatok közé annak meghatározása, hogy az óvodán belül hány csoportot hozzanak létre és az egyes csoportokba hány gyereket helyezzenek el. A közoktatási törvény 25 főben maximálja az egy csoportba felvehetőket.

Mit tehet a szülő, ha otthon van, és ezért elutasították gyermekét az óvodából?

Az elutasító határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül fellebbezhet az óvoda vezetőjénél, aki továbbítja azt az óvoda fenntartójának. De az önkormányzattól ne reménykedjünk pozitív döntésben, hisz éppen tőle származik az a helyi rendelet, hogy a gyesen, gyeden lévők, és a munkanélküliek gyermekeit férőhely hiányában elutasíthatják. Ezek után már csak az ombudsmanhoz fordulhatnak, de pénzt újabb férőhelyek kialakításához valószínűleg ő sem tud adni. Tehát vagy megvárjuk, míg csemeténk óvodaköteles lesz, vagy munkába állunk, vagy a magánóvoda mellett döntünk.

zsanett
 
 


Szisz!
Nekunk jo holnap, reggel irok Timinek, h van-e kedvuk jonni.

zsanett
 
 


Jah, elfelejtettem mondani, h holnaptol nem lesz netunk. :cry:

zsanett
 
 


Hát ez nagyon durva :( .Remélem felveszik vhova.Sok oviban próbálkoztál már?
A cikk elég elkeserítő.

Zsanett: miért nem lesz netetek?

Többiek hol vannak?
Vendég
 


Szilvi!
Nekunk itt wirelessunk van, wifis a laptop. A szomszedtol kapjuk a netet, ezert szokott szar lenni. De a szomszed holnap elkoltozik. :(

zsanett
 
 


Meg fent van a routerunk :D
Jo reggelt!
Szisz! Timi megint nem valaszol :(

zsanett
 
 


Sziasztok!
Alig győztem visszaolvasni... Közben aztán beszéltem Zanettal és Szilvivel is. Kori ma korán kelt, így fél 10 körül, mikor pont hívtak a lányok már készültünk aludni. El is csendesedett...aztán 10 perce megint szövegel :) , hogy ebből hogy lesz alvás.....?
Tegnap délután már azért maradtam el, mert fogorvosnál voltam... Sajna az egyik fogam megfájdult. Szerencsére tudta a doki gyökérkezelni, most egész jó, a lényeg, hogy nem kellett húzni. Múlt csütörtöktől fájdogált, hol jobban, hol kevésbé. Azért ez adott egy alaphangulatot...
Ovi: háát nem könnyű, az egyik barátnőm mesélte, hogy jövő januárban lesz 3 éves a kicsi lánya, már most keresik az ovit Debrecenben, ott sem könnyebb. Szinte mindenhol visszautasítják őket, és tényleg az az indok, hogy nem kötelező 5 éves korig az ovi... Döbbenet. A bölcsi sem könnyű, de erről már én is szereztem tapasztalatokat.
Ilba: Kori januári, s nekünk a védőnénink mondta, hogy amig a 3 évet nem tölti be, ne is álmodjunk oviról sajnos, évközben meg nem vesznek föl, tehát valószinű ő is több mint 3 és fél évesen megy majd oviba, és igen, hacsak nem jön majd nálunk is kistestvér 1 évet ő is bölcsiként fog lehúzni :? . És még örülhetünk, hogy oda felveszik majd......
Ja mire a végére értem, kicsi lányom is szuszókál megint :)

Kép
timcsi73
 
 


Buják: kicsi település Nógrád megyében, a dombok, hegyek között. Hollókő, Szécsény, Pásztó van a közelében. Elvileg húsvétra szerettünk volna menni, de mikor a férjem februárban érdekődött, mondták akkorra már teltház van. Így maradt ez a májusi hosszú hétvége, s talán jobban is járunk, mert szebb lesz az idő... Bár ahogy most kinézek az ablakon... Egyébként, állítólag egy hatalmas park veszi körül az üdülőt, így nem is kell mindennap messze kirándulni. Hollókőre el szeretnénk menni, még nem voltunk. Sok szépet mondanak róla, bár hallottam már negatív kritikát is, így még kiváncsibb vagyok :D .
Vali merre vagy?

Kép
timcsi73
 
 


Sziasztok!

Voltunk játszócsoportban nagyon jó volt.A Manók is élvezték.
Remélem legközelebb ti is tudtok jönni.

Timcsi: mikorra tervezitek a kistesót? Meddig aludt Kori?

Márk most alszik, igaz hazafele is bealudt de az alig volt tööb mint 20 perc.
Vendég
 


Hali!

Timi!
Majd jovo heten bepotoljuk :)
Mi megsem utazunk hosszu hetvegere.
Ugy dontottunk, h egyik nap elmegyunk horgaszni, masik nap vmi elmenyfurdobe, harmadik nap kirandulnuk.

Ilba!
Milyen volt?

zsanett
 
 


Zsanett: mégis van internet?
Vendég
 



Timcsi: Köszi a hiányolást, igyekszem olvasgatni és képben maradni, de nem mindig sikerül :(
Melóhelyen bolondokháza, otthon szintén, semmire sincs időm, csak futok a teendők után.
Biztos a tavasz :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok! Elég durva ez az óvoda kérdés... Pedig annyi van a környéken, hogy csak na!

Ha meg az ember azt akarja, hogy színvonalasabb helyre kerüljön a gyerek, akkor meg fizethet egy rakás pénzt, HA egyáltalán fölveszik, mert a magánovikban sokszor FELVÉTELI van!

Kép
Kép
labasv
 
 


Sziasztok!

Sok boldog névnapot kívánunk a kicsi Márknak! :)

Szilvi: hogy kistestvér lesz-e s mikor lesz még mi sem tudjuk. Egyszer így, egyszer úgy gondoljuk a férjemmel. Ha végülis amelett döntünk, hogy jöjjön, akkor minél előbb. Mivel én sem vagyok már 20 éves.... Majd meglátjuk még.

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi: köszönjük szépen :) .
Vasárnap nagy csaláédi banzáj lesz.Jövő héten egy sétában benne vagytok?
Vendég
 


Szilvi: jövő hét szerdáig ha összetudjuk hozni a sétát, oké. Csütörtökön ugyanis indulunk a hosszú hétvégére Bujákra :D :D :D .
Jó bulizást nektek!

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi: én is addig gondoltam,nekem a kedd kivételével bármelyik 2 nap jó.. :)
Remélem az idő is jó lesz
Vendég
 


Helló mindenkinek!

Jópár hónappal ezelőtt írtam ebbe topikba, de akkoriban nem volt forgalom, úgyhogy el is feledkeztem róla. Most meg látom, hogy nagyon beindult itt az élet, és ennek nagyon örülök!

Én is óbudai vagyok, július közepére várom az első babánkat, és már nagyon készülök rá, hogy ismerkedem majd a környékkel/környéken. Látom, hogy Ti, akik rendszeresen írtok, már mind idősebbek vagytok, de ez végül is csak azt jelenti, hogy némi (vagy inkább jó sok :-) tapasztalattal előrébb jártok!
Egyszóval sziasztok, és remélem, befogadtok!
Zsó
zsó1baba
 
 


Szia Zsó: persze,hogy jöhetsz :) .Irj majd magadról.Merre laksz?

Timcsi, Ilba, Olgi: holnap egy séta? Nekem a kora délután lenne jó,mert délelőtt megyünk tücsök zenére.
Vendég
 


Szia Zsó!
Gyere bátran! :) Merre laktok?

Sissi,
kora délután nekünk sajnos alvásidő, Beni 13-kb.15-ig alszik ebéd után.

Ki hogy van?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Vali,
ma ünnepled a névnapod?
Ha igen, boldog névnapot! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Délutáni sétában benne vagyunk, úgy 2 után.

Üdv.:Olgi és Laura
3sütike
 
 


Sziasztok!
Vali: boldog névnapot kívánunk mi is! :)
Szilvi, Olgi: most épp alszik Kori, dél körül fog ébredni, ha minden igaz. Úgy 2 körül mi is ráérnénk, bár még el kell szaladnunk egy kis tápszerért (babatejért) valamelyik drogériába, met kifogyóban a készlet.
Most nincs kedvetek nektek erre az oldalra átjönni? :D Akár csak sétálni, akár a Solymár utcai játszóra?
Zso: üdv. a csapatban! Tényleg írj pár szót magatokról! Tudjátok már kisfiú vagy kislány lesz a kis trónörökös?

Kép
timcsi73
 
 


elindultunk lányok, hívjatok hogy merre, puszi!
3sütike
 
 


Ilba: ma :wink:

Nagyon köszönöm Nektek! :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali: boldog névnapot :)
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog névnapot kívánunk mi is Vali!
Timi, ott voltunk a " túlsó parton", a számodat nem tudtam megjegyezni fejből, Szilvi próbált segíteni, felhívtam egy házaspárt, a hölgy valóban Timi volt...
Na, ettem egy diétás fagyit, meg egy cukor nélküli sütit a helyi cukiban, megnéztük a nagy gyerekeket a homokozóban, aztán elmentünk cukkinit venni...

Holnap délután ismét nekifutnánk...
Szerdán tanfolyam, utána szuri, nem hiszem hogy megyünk.

Olgi és Laura
3sütike
 
 


Sziasztok!
Olgi: Mea culpa, mea maxima culpa..... Azaz bocsánat. Én dél körül hívtam Szilvit, mikor Kori felébredt. Ő mondta, hogy sajna nem tud jönni, mert jön az anyukája. Én akkor benéztem a netre, de még nem volt semmi válasz. Mi meg 1 körül beindultunk. Rossmanntól DM-ig, Pacsirtamezőtől a Bécsi útig jöttünk-mentünk. S így utólag a hozzászólásod idejét nézve, szerintem mi is épp akkor köröztünk arrafele. Azt hittem ti nem jöttök, így én sem telefonoztam később neked. Hiba volt, még egyszer bocsánat. De ma ott leszünk :) . Várunk titeket. Biztos ami biztos megpróbálok rádcsöngetni.

Kép
timcsi73
 
 


Olgi: próbáltalak hívni telefonon, ahogy ígértem, nem sikerült még elérni, de azért majd még próbálkozom, de biztos ami biztos priviben elküldöm a telefonszámom.

Kép
timcsi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok, a lenémított telefon pedig a gyerekszobában, ahol végre elaludt a hercegnő...
Én ugyan már lezuhanyoztam, de kómában vagyok...
"Gyorsan" csinálom a házimunkát, és akkor ha jól emlékszem 3 körül jó nektek, megyünk a szőlő utca felé!

Üdv.Olgi és Laura
3sütike
 
 


Sziasztok!
Mi lassan indulunk. délben kelt Kornélia, megebédeltünk, de már nem bírok vele :) , csak menne-menne, már hozta a kiscipőjét is. Először mi is postára megyünk, aztán irány a játszó, nem tudom meddig leszünk, de ha tudtok Olgi, jöhettek hamarabb is, mi már lent leszünk, ha indultok azért csörögj rám.

Kép
timcsi73
 
 


Sziasztok!

Mi nem utaztunk el, úgyhogy 1-2 sétára ajánljuk magunkat délutáni magasságban.
Most lesz családi hétvége -asszem- a hajógyárin, kinézünk...

Üdv.:Olgi és Laura
3sütike
 
 


Megnéztem, május 31.-én indul, nem baj sok gyerek biztos van így is arra...meg jó levegő
3sütike
 
 


Sziasztok!

Miota nincs netunk kihagytok minket a kozos progikbol :(

Vali!
Igy utolag nagyon boldog nevnapot!

Ilba!
Nem hiszem el, h mi soha nem futunk ossze, pedig egy utcara laktok tolunk ;)

Timi!
Majd ird meg h sikerult a hosszu hetvegi kirandulasotok!
Hazajottunk Miskolcra. Allandoan meglepodom mennyit valtozik ez a varos. Elvittem Anyumat, unihugomat vasarolgatni, negyesben, csajos progi kereteben. Voltunk plazani :D Regen nem is ilyen boltok voltak ott :)

Szisz!
Teged pedig hivlak jovo heten a mult heti setank miatt :)

Zso!
Udv itt :)

zsanett
 
 


Sziasztok!

Jövő héten nem vszinű,hogy megyünk sétálni,mert festés lesz nálunk és keddtől Márkkal átmegyünk anyuékhoz.
Így marad az utána való hét.

Jó hétvégét mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi sem utaztunk el a 4 nap alatt, illetve Beni volt 2 napig a Balatonon, nagyon hiányzott, de nagyon jó volt nélküle :oops: :) ma beígértük neki a bringóhintózást, holnap meg a Tűzoltó napot.
Remélem az idő is jó lesz.

Zsanett,
mi azért elég sokat jövünk-megyünk, de ha nem, akkor legtöbbször a Lajos utcai Máltain fordulunk elő. Leginkább 10 és 12 között, délután meg 4 után.

Hétfőn iratom oviba, drukkoljatok, hogy csoda történjen ... :?

Mindenkinek további jó pihit!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 



Ilba: Szerencsével jártatok?
Mi volt? Mesélj! :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali,
az ovira gondolsz?
Végül 2 helyre jelentkeztünk, a Reménység utcába és a Tégla utcába. Mindkét helyen megismertek minket :D , Beni hozta a "beszólós" formáját, de sajnos nem ezen múlik.
Mivel október 1 után született, csak évközi előjegyzéses listára kerülhetett, bár én nagyon reménykedem.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba: Aham, az ovira gondoltam :)
Akkor mennek a további drukkok! Mikorra lesz meg az "eredmény"? Csak nyár elején tudjátok meg, mikor kifüggesztik a kapura a listát?

Jah .. meg még egy kérdés: nem kavart be, hogy pocakos vagy? Felveszik így is egész napra?

Bocsi a sok kérdésért, de lassan nálunk is aktuális az oviválasztás ...

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali,
június 5-ig értesítenek.
Hát és azt, hogy kistesó jön, nem igazán kötöttem az orrukra :oops: sőőőt, megpróbáltam úgy felöltözni, hogy a "de szép telt anyuka" kategóriában maradjak. :lol:
Szóval még nem igazán tudok semmit mondani, szerintem szimpatikusak voltunk, de azt, hogy fel is veszik nem hiszem.
Szeptembertől magánbölcsibe megy így valószínű, csak még osztanunk-szoroznunk kell ...

Szentendrén milyen az ovihelyzet?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Szilvi mi újság a narancsokkal?
Timi, hazaértetek? Milyen volt?

Mi jövünk-megyünk, sok gyümölcsöt eszünk, és kezdünk aludni éjszaka...LEKOPOGOM.

Üdv.mindenkinek: Olgi
3sütike
 
 


Flóriánhoz közeli jányok!
Mi van felétek??? Minden le van zárva, alig bírtam hazajönni. :shock:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba:

http://index.hu/politika/belfold/budape ... ek/351941/

Mi még "hajnalban" simán beértünk, de apa már el sem mert indulni Szentendréről egy tárgyalásra, mert hallotta, hogy nagyon gáz a helyzet :(

Tegnap voltunk az OMK-nál, mert Vincének suligálája volt, és akkor döbbentem rá, hoyg a Reménység u-i ovi az a Százszorszép :shock: :roll: :oops: Régebben én is ezt néztem ki, nagyon tetszik az udvara, meg ha jól tudom, itt angolt is tanítanak. Így van? Sajnos belül még nem voltam, óvónéniket sem ismerek egyet sem, szal ha nem túl nagy gond, írj már az oviról pár szót. Bár tuti jó lehet, ha ti is ide akartok bekerülni :wink: :lol:
Szerinted ha most beíratom jövő szeptemberre, van esély, hogy felveszik?

Köszi :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?