Új privát üzeneted érkezett!

Gabi! Látom, kicsi fiad pont ma 5 hónapos! Gratulálok! Sok boldogságot a babának és a babához! :D
Az én Babókám is ma fordulós, pont 19 hónapos!
A szelet mi is nagyon megérezzük, szerintem kevés olyan baba van, aki nem. Tegnap este gondoltam is, hogy nem fog elaludni a Máté, mert amikor a szél egy kicsit erősebben zörgette a redőnyt, az én kicsim még a szopit is abbahagyta, és csak fülelt. Aztán mégiscsak gyorsan elaludt. Az éjszakai ébredéseket egyébként már én is csak úgy bírom, hogy mellettem alszik, és amikor felébred, fekve szopizik, aztán visszaalszik. És én is igyekszem. :)
Ez szeptembertől van így, mikor kórházban voltunk. Előtte az ágyikójában aludt. Reménykedem, hogy lesz még úgy is! :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Driennkéről nem tudtok valamit? Már elég régen volt!
Talán a kis Nikivel van találkája? :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Nagyon üdv minden újnak! Tök jó, hogy egyre többen vagyunk. Hiába nagy viszonylag Kaposvár, nem akadnak rá erre a lapra a kismamák.

Nagy hírem van!!!!
Tudjátok, írtam az elején, hogy remélem nemsokára én is pocakos leszek... Hát az leszek!!!!
Már a 6. hétben vagyok, jövő héten tervezem dokival is megerősíttetni a jó hírt.

Berni, Driennke!
Hogy vagytok? Aztán üzenjetek valahogyan, mi van veletek...

Jahra!
Lackó már milyen nagy! :O Nagyon édes. Olyan gyorsan megy az idő, nem?
Lelkileg hogy vagy? Helyrejöttél? Remélem minden rendben.

Germobocsi!
Tök jó, hogy itt vagy, ahogy látom, azóta felpörgött a topic...
Ígérem, most már én is jövök, amikor csak tudok.
Meg amennyire Lolám engedi... hiperaktív lett rendesen.
Egyik napról a másikra felült, aztán azonnal felállt, mászott. Azóta megállíthatatlan.... ki is fáraszt rendesen...

Üdv mindenkinek:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 

 
 

Yvett: gratulálok a pocaklakóhoz! :D
Most, hogy Lola ilyen kis örök mozgó lett, elpakoltatok a lakásban, hogy ne érjen el " nemszabad dolgokat"?
Vagy, hogy oldjátok meg?
Jó lenne vmi haditervet készítenem, mire Ádi mászni fog.
GerboMoncsi: gratulálok Máténak a 19 hónaphoz.
És még szopizik?! Irigyellek.
Ádim még 4 hós kora elött befejezte. Nagy üvöltés, ha közelítettem a cicivel, rúgkapált, hadakozott.
Most tápszer és 1 hónapja hozzátáplálás. Egyelőre, ebédre eszik csak bébiételt.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok ! Kiteszem kicsit a lábam és milyen nagy forgalom lesz egyből :-)
Apa irodájából bekontárkodok kicsit, még Zágrábban vagyunk. Ne tudjátok meg, 2 éjszaka, hajnalban alig mertem visszaaludni... Paráztam nehogy legyen valami és ne tudjunk hazaérni mire kell, pedig csak 2,5 óra. De minden ok, ma már otthon leszünk. Barnabás kapott pár szép rucit, meg a szobájába dekorációt, ettünk a kedvenc pizzázómban, meg egy thai étteremben, találkoztam kinti ismerősökkel, összességében megérte kijönni, meg hát már sok volt az a 6 hét otthon fekvés.
Nagyon szépek a fiúk, Lackó is Ádám is. Remélem Barnabás is felveszi a versenyt velük 8)
Roberta, kitartás, majd számolj be hogy a köv.vizsgálaton meglátszik-e a tea eredménye!
Yvette! Gratulálok a picihez! A nagy Gyócsiról azt hallottam hogy kórházban volt/van, remélem semmi komoly, vagy áttérsz a "kicsihez"?
Driennkéről csak azt tudom, hogy ma megy uh-ra meg vizsgálatra. Nekem nem irt, hogy esemény lenne... :)
Jahra! Örülök, hogy megint vagytok, és minden ok.
Na, majd otthonról nyugodtan folytatom.

Kép
bernini
 
 


Szia Gabci!

Köszike!
Mi is 4 hónapig szopiztunk. Azóta reggel tápi, délben kaja, délután gyümi, este jóéjt tápi. Ezzel az összeállítással alszunk is. ;)

Vettem a teszveszen egy csomó habtapit, és kiterítettem a földön, körbebarikádoztam. Így van egy kb 3-4 nm területe a lánynak, tele játékokkal, ahol garázdálkodhat. Persze ebből szökik, de fülön csíphető. Lassan el kéne pakolnunk dolgokat, de igazából nem szeretnék. Ha itt vagyok, rászólok, ha kimegyek, akkor addig úgyis beteszem a járókába. Valahogy így sikerül az ő igényeit is kielégíteni, meg a tárgyainkat is megőrizni. :)

Különben miket eszik Máté? Mit próbáltatok ki eddig?
Én most kezdtem el neki a tejtermékeket. Szerencsére eddig mindent elfogadtunk, megettünk és semmitől nem lett gondunk.
Fogacskátok van már?

Kép
Kép
lolababa
 
 


Ja, Roberta, azt akartam mondani, hogy papás légzésen mondta valaki, hogy pár hete nem volt jó az uh a kórházban és mindenkinek nagyon kicsi súlyt mért, két kilót meg ahhoz közeli értékekeket. Lehet te is akkor voltál!

Kép
bernini
 
 


Lolababa: a habtapi jó 5letnek tűnik! Én is úgy gondolom, hogy megpróbálkozom rábeszéléssel, hogy ne pakoljon. Aztán meglátjuk mi lesz...
Nálunk reggeli tápi, ebéd bébiétel ( sütőtök, alma-burgonyával, sütőtök-almával, őszibarack-almával, sárgarépa püré sárgabarackal, mert simán a sárgarépát nem eszi meg.) Ezeket próbáltuk. Uzsonna tápi, vacsora tápi. 4x , ritkán 5x eszik Ádi, mert ugye éjszaka alvás van. Az uzsonnával kéne vmit kezdenem, mert prá napja észre vettem, hogy nem elég neki az a mennyiségű tápszer, ami pl reggelire igen.
Bernini: húú, én tuti nem mertem volna elutazni a helyedben :oops:
Hogy vagy egyébként? Nem keményedik a pocakod?
Annó, nekem is feküdnöm kellett 4 hetet. Engem a görcsök végig kísértek ebben az időszakban.
Olyan jó vissza emlékezni a terheségre. Tényleg igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket :)

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii, még aktív vagyok, szerencsére, nem is bírnék feküdni egész nap. Már nagyon érzem a végét, nehezen alszom, meg fáj a keresztcsontom. Már mindenünk megvan, ami fontos, de azért még ma pl. vettem egy zsebibabát, virágot és napocskát az ágy fölé :) Izgulok rendesen, de bízom a málnalevél teában, meg a férjemben :) Remélem nem lesz semmi baj. Az eredményről majd beszámolok Berni, remélem lesz is valami.

Kép
roberta80
 
 


Szia Gabci!

Majd próbálok feltölteni képet, hogy van nálunk az a bizonyos habtapi. Azért is szeretem nagyon, mert meleg, ezen tuti nem fázik fel Lola.
Ti reggelire nem esztek sokat? Vagy uzsira ennétek nagyon sokat?
Nekünk reggel 230 tápi simán lecsúszik, és uzsira is megvan 3 banán...
Tök jó ötlet, hogy teszel gyümit a répához, így azt is legyűri. ;)
Hála égnek olyan kaját még nem sikerült adnom Lolának, amit nem kért volna. Nagyon beles. Szerencsére mindemellett nem kövér. :)

Én nagyon imádtam pocis lenni, és örülök, hogy megint átélhetem. Már úgyis irigy voltam Berniékre. :)
Alig várom az első uh-t. Hogy lássam, elhiggyem... addig olyan felfoghatatlan. Mintha nem is velem történne.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Itthon vagyunk, nem lesz horvát állampolgárunk :D A hazafelé út nem volt kellemes, mert nagyon mozgott, meg volt pár keményedésem is, sokat voltam talpon biztos. Azért biztam benne, hogy nem lehet baj, ha 7 hétig nem változott az állapotom, akkor nem ezen a két napon fog múlni.
Nekem még nem illeszkedett be a feje, igy egyelőre nem kellemetlen odalent.

Kép
bernini
 
 


Yvette!
Én is tiszta szívemből gratulálok a pocaklakódhoz :lol: ! Úgy irigyellek! Én is imádtam várandós lenni, de nekünk csak szept.-okt. környékére van tervezve a következő fogantatás. Sajnos egy kicsit muszáj visszamennem dolgozni. :cry: Igazából azért, hogy a második baba után is megkapjam a gyedet. Sajnos a piszkos anyagiak :oops: !
Egyébként én úgy tudom, hogy műtötték az idősebbik Gyócsit, de többet sajnos nem. A "betegeit" egyébként az András (fiatalabbik) vette át. Ez a most szülőkre igaz. Lehet, hogy nem tart sokáig a lábadozása.
A déutáni 3 banán mem semmi :shock: . Mi uzsonnára megeléágszünk eggyel is, vagy egy kis pudinggal, krémtúróval, gyümivel.

Gabci!
Máté is kapott tápot 1 hónapos korától, és alig vártam, hogy 4 hós legyen, hogy kaphasson gyümölcsöt is. Szinte minden bébikaját megevett (ebédre), reggel csak szopizott, uzsonnára gyümölcsöt evett, este tápot. Ez kb. 6-7 hós korától ment kb. 1 éves koráig. Most már szinte mindent megeszik, csak a főzelékféléket nem szereti :( . Érdekes, mert egyébként levesként mindent megeszik (azt imádja!!!-sokszor azzal lakik jól)
Máté 19 hós, 12 és fél kiló és 87 cm. Elég nagy baba. fogunk már 16 van :twisted: (de a cicit nem harapja!).

A pakolást mi nem úsztuk meg, kb. 1 méterig nincs más, mint a Máté játékai, vagy semmi. Pedig mi is mindig rászóltunk, de az én kicsim imád pakolni. Most a mosógépbe való pakolás a legnyerőbb.
Na meg az állandó levegőn levés. Képes rá, hogy még pizsamában belemásszon a kocsijába, vagy hozza a cipőjét, vagy a kabátok előtt topog, mert ő bizony menni szeretne.

Berni, Roberta!
Kitartás, már tényleg nem sok van hátra!
Biztosan a ti babáitok is gyönyörű szépek lesznek! Emlékszem, engem is "aggasztott", nehogy csúnya legyen. Pedig nincs is csúnya kicsi babó!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


sziasztok.
gerbomoncsi az én babakocsimat teljesen hátra lehet dönteni. és elég kényelmes is. és tuti 23kg -ig szavatolt, mível a nagylány ki is probálta, de csak vicből, és jókat nevetett. Már nagyon szeretné tollogatni kistesóját, és nincs benne semmi féltékenység.
Szeretne ott lenni mikor születik a baba, de szerintem ez még korai lenne neki. Esetleg utána megnézheti majd.
Hétfőn megyek uh.-ra, remélem minden ok. lesz. Elléggé meg is vagyok fázva,meg ilyesmi, pedig sok vitamint eszek.
Nekemmég elég sok vissza van, és ez a tél nagyon nehezzen tellik el, már nagyon várom a tavaszt.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Jó reggelt!

Fél 7-kor keltünk! :evil:
Pocisok még biztos alszanak. :)
Lolababa: Ádimnak foga még nincs. Már várom, hogy elkezdődjön a dolog, és tartok is tőle, hogy fogja viselni.
Uzsira is sokat enne és reggelire is sokat eszik. MIndkettő igaz. Zabagép az én gyerekem. :D
Reggelire 235ml tápi. Eddig uzsira is ennyit kapott (meg vacsira is).
Szal, ha önálló étkezésként eszi a tápszert, 235 az adagja. Ma fogok rajta változtatni először. 200 ml tápit gondoltam + fél alma, aztán majd kiderül hogy tolerálja Ádim.
Lola is tud enni hallod... 3 banán.
Ebédre te főzöl neki, vagy üveges bébikaját eszik?
gerbomoncsi:Édes lehet Máté, hogy pizsiben már indulásra kész levegőzni! :D
Lányok! Mennyiségre, mennyit esznek a gyerekeitek???
Zslebi: jobbulást neked!
Bátor a nyagylányod, hogy bemenne szülésre!
Berni: Mostmár pröghetsz nyugodtan. Akkor sincs semmi gond, ha Barnabás útnak indul! :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a többi gratut is, aranyosak vagytok. Idős Gyócsival tegnap beszéltem, minden további nélkül kaptam tőle időpontot jövő hétre. Remélem nem lesz semmi gond, és még vállalja ezt a kismanómat is. Amúgy is már a szülés utáni kontroll óta nem voltam nála... Nehéz elszabadulni egy ilyen törpe mellől. :)

Örömmel olvasom, hogy nemcsak mi vagyunk ilyen belesek... :)

Gabci!
Addig örülj, amíg van az az ennivalóan édes fogatlan mosoly... mondjuk nagyon nem panaszkodhatom a fogzás miatt, viszonylag jól megúsztuk (eddig), de azért nagyon fárasztó dolog. Amíg nem láttam fogacskát, azt sem tudtam, mitől olyan nyügi. Idegileg volt néhány padlón töltött napom. :(

Ebédre én szoktam főzni is, meg adok üvegeset is. Eleinte üvegessel kezdtük, meg próbáltuk a gyümileveket, gyümölcsöket. Azóta amikor időm engedi főzök (félóra), máskor meg üveges. A kecskemétit nagyon szeretjük, és árban is elég elviselhető.
Mindent megeszik, de ha épp valami nagyon ízlik, akkor nem ritka a 300-350g belapátolása sem. :)

Mennem kell, mert szökés céllal éppen tigrisbukfencet készül vetni... ennek jó vége nem lehet. :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én remélem, hogy megint lesz sok tejem, bár fél éves korától az én lányom is megevett egy üveg kecskemétit, és még szopott is hozzá elég rendesen. 19 hónapos koráig szopizott, abba kellett hagynom a műtét miatt, de a doki mondta, hogy még lett volna tejem, és sajnálta,hogy a kávéját már megitta. Én eddig a kaposvári orvosokban nem csalodtam.
Végül is a két nagynénye egészségügyit végzett, Nagyon érdekli az emberi test a lányomat, meg az hogy a baba hogyan is kerül oda a pocakba, és hogyan is jön kifele. Rengeteg kérdése van ezzel kapcsolatban. Az én lányomnak is a kecskeméti jött be, bár probáltunk mást is adni neki, meg még amit én föztem, és rengeteg gyümölcsött evett, bár körtét még nem kaphatott volna, de kikövetelte, azt mondta a gyermekorvos, ha nincs tőle semmi bajja akkor csak egye. Így fél évesen már körtét és szöllőt is evett, csak bogyósgyümit nem kapott. Pl.: nagyon szerette mikor jött a foga a banánturmixot amit anyatejjel csináltam, és elég tápláló is volt.
Különben mi is korán kellünk, ill. a lányom már fél 7 körül ébreszt. :lol:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Zslebi!
Jobbulást kívánok, és hogy ennél komolyabban ne érjen el ez a fránya betegség! Én is otthon voltam a terhességem idején télen, és én is nagyon utáltam! Meg egyébként sem szeretem a hideget, mikor az ember nem szívesen dugja ki az orrát. (most mondjuk muszáj, nem én vagyok a főnök, Máté imád kint lenni) A tavaszi napsütésben tényleg jobban érzi magát az ember és gyorsabban megy az idő is :D .

Gabci!
Teljesen egyetértek Yvettel, örülj a tüneményes fogatlan mosolyoknak. Én még most is sokszor nézegetem az egyik kedvenc képemet, amin még csak mutatóban van a babónak pár foga. Fogasan már teljesen más!
Mi egyébként az első fogacskákkal nem szenvedtünk, aztán a hátsó fogakkal már nem mondható el ugyanez. Volt, hogy egyszerre 3 foga jött, és 3 nap alatt ki is bújt mind a 3 (naponta 1). Akkor nagyon szenvedett szegény :cry: . Állandóan csak rágott volna, és éjszaka is nagyon sokszor kelt fel.

Azoktól kérdezem, akiknek már van babójuk: Van-e kép a babákról itt a fotóalbumban? Szívesen megnézném, ha van. Szeretek babás képeket nézegetni :shock:

Máté szerencsére nem kel korán, általában 8-fél 9 körül ébred (lehessen pihenni az éjszakai ébredések miatt).
Íme a kevésfogas kedvenc kép: Kép

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


GerboMoncsi: jajj, de édes Máté :D

Azannyát, vannak ám jó étkű gyerekek itt! Eddig azt hittem Ádi eszik rengeteget... látom más is :D
Nálunk ebédre háromnegyed üveg bébikaja megy le, egy kis teával.
Enne Ő többet is minden szívfájdalom nélkül, csak nem kap ( szemét vagyok mi :D ). Egyébként tuti nem marad éhesen, mert ebéd után negyed órán belül elalszik. Ha meg nem elég neki a kaja, böfiztetéskor belesikít a fülembe. ( Na, az éhes sírást tényleg nem lehet összekeverni semmivel)
Én is imádom a kis fogatlan Bercit ahogy vigyorog.
Pocisoknak mondanám, hogy tuti fix, hogy szépek lesznek a gyerekeitek! A terhesség elején úgy voltam vele, hogy csak nehogy csúnya legyen... aztán a végén már azt sem bántam volna, csak egészséges legyen. És lám, kaptam egy gyönyörű, egészséges, vidám kisfiút akit mindennél jobban szeretek.
Látom, mindenki szeretett pocis lenni. Na, bevallom én nem annyira :oops:
Az elején rossz volt a gyomrom, émelyegtem a 20.héttől jobb volt, aztán a végén a nyári 40 fokban örökké melegem volt, mozsár lábaim lettek, de annyira, hogy 1 db 39-s papucs jött rám ( 37,5 a lábméretem), görcsölt a poci, keményedtem. Ádim feje elég hamar beilleszkedett, ezért mozogni sem volt túl kényelmes...
Szal, nekem most sokkal sokkal jobb, hogy már itt van velünk. De megérte az egész !!!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Hello anyucik :P
Én szerencsére mostanában elég jól alszok, fél8 körül ébredünk.
A terhességet szerintem én nem fogom nagyon visszasirni. Nem volt semmi komoly panaszom, bár nagyon sokáig hánytam, meg a fekvés is elég para volt, és ez az állandó wcre mászkálás sem a kedvencem... Lehet ami ezután jön, nem lesz fenékig tejfel, de már ott lesz a kézzel fogható eredmény, akiért mindent elviselek.
Jó olvasni, hogy minden babó milyen jó evő. 3 banánt pl én nem biztos hogy be birnék nyomni :lol:

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Őszintén szólva én is tartok attól például, hogy 40 fokban nyáron nagy pocakkal meg fogok bolondulni... :(
Lolával pont tökéletes volt. Mire jött a kánikula, őt már nem kellett magamban cipelnem. Amúgy is szarul viselem a meleget.
Arról nem is beszélve, hogy az összes kismamacuccom téli, meleg.
Szóval kezdhetem a berendezkedést is.

Másrészt viszont tökre örülök, mert megint jöhet a tervezgetés, névválasztás, ultrahangok, ruhavásárlás, szobaberendezés, kocsi, stb. Nagyon jó ez a készülődés. Persze ezzel még várok pár hónapot, majd a második trimeszterben bőven ráérek vele.
Úgyis pont pár hete néztem ki egy tök jó kiságyat, de mivel már van, őrültség lett volna cserélni. Most viszont az is jöhet. :D
A mocorgást meg nagyon várom már. Olyan jó volt érezni, hogy lökdös. Igaz, mivel faros volt, nem volt annyira kellemetlen, mert nem a gyomorszájamat rugdosta, hanem az oldalamat. ;)

Berni!
Pont nézem, hol tartasz. Ez volt az az időszak, amikortól én már minden nap kértem Lolát, bújjon már ki. :D Az nst-ket meg mobilra rögzítettem, van egy csomó szívhangos felvételem. :D

Azta zslebi!
19 hóig szopizni! wow. Akkor nagyon ügyik voltatok!!! Nekem már csak egyetlen csomag fagyasztott tejcim van, igaz, ahhoz képest, hogy már 4 hónapja nem szopik, jól kihúztuk vele. A kórházban is furi volt, mert császáros létemre az első naptól deciszám borítottam a mosdóba a felesleget... Győztek is csodálkozni.
De persze a tjcinek nagy halála a kimerültség, fáradtság, kialvatlanság, és nem rendes étkezés, ezért amilyen sok volt az elején, olyan gyorsan el is apadt, amikor már alig győztem egyedül... :(
Mák, hogy Lola nagy zabás, és bármit adhatok neki. Szerintem a rozsdás vasat is benyelné. A múltkor a pattogatott kukoricára hajtott ezerrel... valami édes volt!

Mutizok nektek videót az első mászás-ülés próbálkozásról. ;)

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... qWGyqy1jE6

Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Yvette!
Megnéztem a videót, nagyon édes a kis Lola:lol: ! Olyan kis helyesek az első próbálkozásokkor. Aztán amikor már olyan gyorsan másznak, megér az ember utánuk menni. Én nagyon bírtam, amikor a Máté gyorsan mászott, csak ide-oda járt a kis feneke. Helyes volt. Most már csak nagy ritkán a saját szórakoztatására mászik.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


sziasztok.
Én is megnéztem a videót, és nagyon aranyos, pár hét mulva már szét is szedi azt a szönyeget, és futhatsz utána. Az én lányomnak is van ilyen szönyege és nagyon szereti. Életveszélyes mutatványokra képes amikor összerakja ezeket a darabokat, és átugrálja öket meg ilyesmi. Ez a szönyeg szerintem fél éves kortól ajánlot elég sokáig,mer a gyerköcök elég kreativak.
Nekem annyi tejem volt, hogy még a fagyasztóban is volt olyan 2-3 liter de azt már nem adtam neki. Énnekem mikor megszültem nem volt még túl sok tejem, talán azért sem mert elötte kiéheztettek a nagyatádi korházban, de tényleg. Aztán egyre több lett, és persze akkor nem fogyiztam, de azért a kilok mentek le. Aztán utána jött ez a fránya betegség. Tényleg mit tudtok starlarkról? Ö is pm.-es kismama, de eltünt.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

Lolababa: naggyon ügyes Lola. Az milyen édes, mikor megbillen és majdnem elesik. :D
Köszi az 5letet, beszerzek egy csomó habtapit és építek belőle Ádinak barikádot. Muszáj lesz, mert nagy lókötő. A kiságynak mindkét oldalára fel kellett tennem a rácsvédőt végig, mert örökké dugdozta ki a lábát, kezét a rácson és félig kint lógott. Muris látvány, de járhattam fél percenként kiszabadítani. :D
Napközben a nagy ágyon van játszószőnyegen és azt élvezi, ha oda szorul a játszóívhez és ott kuporogva alszik. Ki érti ezt...
GerboMoncsi: megkukkantottam Máté albumát. Nagyon szép kisfiú, vagyis már inkább nagy fiú. Abból a csöpp babából, milyen nagy legény lett. :shock:
Az ébredős és pózolós kép tetszett legjobban. :D
Zslebi: 2-3 liter tej a fagyasztóban? :shock:
Nekem nem indult be rendesen. Ádi 3 hetes koráig nem akart szopizni, fejni épphogy tudtam. Sosem volt az én gyerekem egy cici bajnok. Nekünk, ezt dobta a gép...
Pocis lányok: ugyanúgy, mint Ivett, a végén már én is nagyon vártam, hogy szülhessek. Éreztem, hogy nem lesz meg a 40 hét.
37 hetes terhes voltam, mikor Apa bejelentette, hogy augusztus 23.-án el kell utazni. Ugyan csak 1 nap, de nem lehet sürgősen haza érni. Agyon paráztam magam, hogy mi lesz ha rámjön a szülés és Apa sehol. Ádi megoldotta, mert 22.-én este 6-kor útnak indult és 23.-án éjjel megszületett. Apa, nem utazott sehova :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, és még egyben. Sajnos elkapott a takonykór, de elég rendesen, tegnap pl. egész nap feküdtem.

Szerdán voltam a kórházban, Niki baba 2900 g, placenta GIII-as, méhnyak állapot 3100 buksi átmérő 9,68. Ilyenek a paramétereink és ezért én már szeretném, ha kibújna, mert ez így elég nagy már most.

Berni!
Neked is mondta a doki, hogy arra hétre átad a Bárdos dokinak? Ja, és megbeszéltem vele az egészségkártyát, azt mondta, hogy minden ok. És most már tudom, hogy mi dokinknál miért van kiírva az árlista. Elmonda nekem a doki, hogy Ő nem alkalmazottként dolgozik (amit Te is mondtál), hanem vállalkozóként, ez azt jelenti, hogy ő ott fizetést nem kap, tehát ha nincs szülés, vagy éppen nincs itthon, nincs bevétele, és hogy ez a 35000 Ft un. készenléti díj, hogy ő bármikor jöhessen, és hogy ez egyedülálló magyarországon, és hogy rajta kívül még a Bárdos doki, aki szintén ilyen viszonyban van a kórházban.

Ez nekem azért tetszik, mert ez így nem hálapénz, és nem fizetésén felül kapja még pluszban.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!
Lola tényleg nagyon cuki, ahhoz képest hogy a napokban kezdte, nagyon ügyes. És milyen jó kis birodalma van, tele jó kis játékokkal :P Mi még csak 1 csörgőt és egy sipolós elefántot vettünk.
Én még nem tartok ott hogy kikönyörögjem, de valahogy azt érzem, januári babánk lesz. Persze lehet nem... :? A dokim nincs itthon 2-9-ig, csak akkor ne jöjjön (józan ésszel tudom, hogy elég sanszos a dolog :cry: ) Bár beszervezte nekem a Bárdos doktort, hogy ő bejön, ha kell, de őt nem ismerem, jövő héten megkeresem lehet egy pofavizitre.

Kép
bernini
 
 


Hello Driennke! Jól eltűntél, de akkor semmi komoly... Jobbulást kivánok! Azért a 3-as placenta jelentheti, hogy közeleg a vége, nem? Nekem 1-es még mindig. Te ismered a Bárdost?

Kép
bernini
 
 


Az azért biztató, hogy az ő felesége is a Bárdosnál szült és fog most is (én úgy vettem ki, hogy most terhes :) )

Kép
bernini
 
 


Sziasztok nagypocakok! :D

Driennke, már tényleg jó régen voltál... remélem semmi különös nincs a megfázásodban. Utálatos, amikor az ember nem kap levegőt... amúgy is nehezen, ehhez aztán nagyon nemhiányzik még egy kór is. :(

Én jövő héten megyek dokihoz, feltehetően utána héten Uh-ra. Bár lehet, nem bírok ki még egy hetet, had legyek biztos ebben az új jövevényben. :D

A végére egészen felpörgött a topic, nem?
Azért furcsa, hogy egy ekkora városban csak ennyien találtunk ide...

Berni!
Játékok eleinte nekünk is alig voltak. Ahogy nől, úgy próbálok mindig beszerezni valamit, ami érdekelheti már. Eleinte volt összesen egy zsepikacsánk, meg talán egy csörgőnk. De utóbbira nem is nagyon volt szükség. Lolát csak a cici meg az alvás érdekelte... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Lolababa!
Én tényleg nagyon beteg vagyok, csak most vettem észre az új vonalzót, vagyis inkább amit írtál, hát halkan és óvatosan gratulálok, és kívánom, hogy minden rendben legyen.

Berni!
Nekem azt mondta a kolléganőm, hogy a Bárdos nagyon jó doki, csak egy kicsit mogorva, én sem találkoztam vele.

Nem tudom, hogy mi van, de az utóbbi héten egyre erősebben mozog Niki, tényleg nem lehet szegényemnek nagy helye, ahhoz képest, hogy azt mondták, hogy a végén kevesebbet fog mozogni, én annál jobban érzem, valószínűleg, mert most már nagyon erősen rúg, meg nyomja ki a testrészeit.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Lolababa!
Én tényleg nagyon beteg vagyok, csak most vettem észre az új vonalzót, vagyis inkább amit írtál, hát halkan és óvatosan gratulálok, és kívánom, hogy minden rendben legyen.

Berni!
Nekem azt mondta a kolléganőm, hogy a Bárdos nagyon jó doki, csak egy kicsit mogorva, én sem találkoztam vele.

Nem tudom, hogy mi van, de az utóbbi héten egyre erősebben mozog Niki, tényleg nem lehet szegényemnek nagy helye, ahhoz képest, hogy azt mondták, hogy a végén kevesebbet fog mozogni, én annál jobban érzem, valószínűleg, mert most már nagyon erősen rúg, meg nyomja ki a testrészeit.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Bocs, azt hittem először nem küldte el. :oops:

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Driennke, Berni, ne aggódjatok a Bárdos miatt, csak ne akkor szüljetek, mikor én, mert én hozzá járok :D Csak vicceltem, mókás lenne, ha hárman egyszerre szülnénk nála :lol: Vagy nem? A lányeg az, hogy én nagyon szeretem, nem mogorva, kedves, alapos és megérti, hogy félek, azt mondta, csak féljek nyugodtan, ha nekem úgy jobb :) A szülésznő, akit választottunk meg azt mondta, hogy ő a Bárdossal szeret a legjobban dolgozni, ő is nála szült. Azért szereti, mert minden helyzetben nyugodt tud maradni. Én is nála születtem, az öcsém is, és gyorsan szeretnénk a következőt Dorka után, hogy még őt is nála szülhessem. 1 szó, mint 100 én nagyon meg vagok vele elégedve. Ne aggódjatok.
Isszátok már a málnalevél teát?
Yvette, én is megnéztem a videót, nagyon aranyos Lola és gratu az új kis jövevényhez is.
Nektek van légzésfigyelőtök? Mi még mindig nem tudtunk dönteni. Az egyik percben úgy érzem, hogy kell, mert fontos, a másikban viszont azt, hogy mi is felnőttünk nélküle, és csak idegesebb lennék, ha lenne. Nem tudom...
Driennke, gyógyulj meg, próbáld ki az orrszívó porszívót, hátha segít :D Egyél sok savanyú káposztát, és C-vitamint. Én is úgy köhögtem, hogy csak na.Egyébként nekem az airwaves cukorka kidugította az orrom, tök nevetséges, de volt olyan éjszaka, hogy csak azzal tudtam elaludni.

Kép
roberta80
 
 


Berni!
A játékokkal egyáltalán nem vagy elkésve. Máté kb. 2 hónapos volt, amikor elkezdett érdeklődni. Volt egy fölé rakható csörgő-zörgője, amit nagyon imádott. 3 hós volt, amikor már meg tudta fogni a puha plüsslabdát, a csörgőt, ruha mesekönyvet. Ezeket nagyon szerette.
Driennke! Én is jobbulást kívánok neked. Nem lenne túl szerencsés, ha ilyen betegen kellene szülnöd. Kúráld ki magad rendesen!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


No, akkor jól van, ha a Bárdos dr is emberből van :)
Légzésfigyelőnk nincsen, ugy gondoltam pár éjszakát kipróbálunk milyen anélkül, aztán ha szükségét érzem, megvesszük.
A teát én nem iszom, még, aztán lehet nem is fogom, nem tudom...
Játékfronton tudom hogy ráérek még :D

Kép
bernini
 
 


Roberta! A dokid mikor érhető el a kórházban?

Kép
bernini
 
 


reggel 7 körül menj, akkor mindig ott van, kb fél 9-ig. 7-re szokott hívni uh-ra, meg nst-re+vizsgálatra, így mindig én voltam az első, nem kellett sokat várni. Tudom, hogy korábban kell kelni, de amúgy sem bírok már sokáig aludni. :)

Kép
roberta80
 
 


Driennke!
Köszi :) Gyógyulj ám meg hamar!!!!

Roberta!
Köszi neked is. :) Mindjárt szülsz! :P Ne félj! Eddig mindenkiből kijött a baba. ;) Ha gyorsan túl akarsz lenni rajta, célszerű a lépcsőt igénybevenni. ;) Hihetetlenül fel tudja gyorsítani a folyamatot. Barátnőmnek doki azt mondta, hogy kb 8 óra még a szülésig (mikor rmegindult neki). Felmentünk a lépcsőn 3-4x, meg le, és 3 órán belül végzett. Persze nem lesz az olyan egyszerű, de sokat segít!
Légzésfigyelő.
Érdekes kérdés. Két dolgot mérlegeltem. Az egyik, hogy valóban ilyen régen sem volt, mégis itt vagyunk. A másik, hogy ha ne adj ég bármi történne, utólag a többszörösét kidobnám annak az összegnek, amibe kerül, csak késő lenne... De így voltam a magándoki kérdéssel is. Inkább legyen ablakon kidobott pénz, csak be legyek bziztosítva minden eshetőségre.
Lola 6 hónapos koráig használtunk légzésfigyelőt, aztán elcsomagoltam. Ettől kezdve már minimális az esélye bármi gondnak.
De nem akarok senkit rábeszélni, mert ismerőseim (többen is) jártak úgy, hogy mindig beriasztott (vaklárma), ők meg totál beparáztak minden alkalommal. Szerencsére nálunk ez nem fordult elő.
Ha vesztek, az egy plusz jó, de ha nem vesztek, akkor sem fog összedőlni a világ.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Az biztos, hogy nem sajnálom a pénzt egy ilyen készülékre, csak tényleg annyi rosszat hallani a téves riasztásokról, én tuti szívbajt kapnék. Na majd a kórházban kitapasztalom, szükséges-e vagy hallom anélkül is a szuszogását :? Mellesleg ha tényleg baj van, tudni kell ám újraéleszteni is a kicsit, mert kórházba menni nincs idő, ezt nem tudom tudná-e valaki. a jogsis elsősegély meg olyan rég volt...
Rendeltem neten egy utazóágyat, mert fog kelleni, meg az elején jobban elfér a mi szobánkban, van rajta pelenkázó is, praktikus. és szép: Kép

Kép
bernini
 
 


Berni!
Én is sokat vaciláltam annó a légzésfigyelőn, aztán végülis nem vettünk. Teljesen igaz, amit írtál: hogy kevés a légzésfigyelő, ha nem tudja az ember újraéleszteni a babát, ha kell. Anélkül szerintem semmi értelme. Na meg tényleg sokszor tévesen riaszthat, de ez nem lényeg. Nálunk tökéletesen bevált a házi légzésfigyelő is : amíg aludt elég sokszor ránéztünk, és hallgattuk, hogy szuszog-e. Az elején, volt, hogy zseblámpával figyeltük, hogy mozog-e, vagy hogy elmelkedik-e a mellkasa, amikor nem hallottuk a lélegzetét (és erőnk már nem nagyon volt felkelni). De tégy belátásod szerint! Ha téged megnyugtat, akkor hajrá!
A lépcsőzésről valahol azt olvastam, hogy igazán akkor hatásos, ha oldalra lépeget az ember. Én ugyan nem próbáltam, de várom a tapasztalatot (hátha legközelebb hasznát veszem).

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Köszönöm a jó kívánságokat, már jobban vagyok.

Mi nem veszünk légzésfigyelőt, én félek tőle, szerintem ha baj van, akkor úgysem sokat segít. Az én egyik ismerősömnél úgy ment el a 18 napos baba, hogy mellettük feküdt, és amikor felébredt az anyuka, hogy szopiztassa..., á inkább hagyjuk.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
bogen
 
 


Driennke!
Szörnyű, amit írtál :cry:. Ha jobban belegondolok, még a hideg is kiráz. Biztosan te, és a többiek is utánaolvastak, hogy nem tanácsos egy ágyban aludni a picurral. Az egy szobában az ok.,de egy ágyban nem. Legalábbis az elején (na de pont én beszélek, akinek a babája kb. egy hós kora óta hason alszik, pedig az sem tanácsos). De jobb nem is gondolni ilyen borzalmakra!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Yvette!Csak kiváncsiságból, milyen légzésfigyelőtök volt? Angelcare? Én csak ezt a márkát ismerem belőle.
Holnap megint nst, ismét eltelt 1 hét :D

Kép
bernini
 
 


Móni!
Én erről is mást olvastam, ezért nem értem az egészet, mert itt ezt írják, ott meg azt, aztán meg döntsd el, hogy mi a jó. Szóval én azt olvastam, hogy ha a baba a mama mellett alszik, akkor azért nem "felejt el" levegőt venni, mert ott a mama mellette és hallja a szívdobogását, meg a mama is éberebben alszik és ezért figyel minden rezdülésre.

Szerintem a lényeg az, hogy ilyenekre még csak gondolni sem szabad.
Nálunk még úgy volt, hogy hason kell altatni a babákat, mert akkor ha esetleg buki, akkor nem mehet le a tüdejébe, szóval jön egy újabb teoria és bukik az előző, aztán meg lehet, hogy pár év múlva meg újból hason "kell" altatni a babákat.

Berni!
Én szerdán megyek, de már alig várom. Egyébként tegnap elfelejtettem írni, hogy én már elkezdtem a málnalevélteát.
Nem tudom, hogy mitől, de tegnap és ma is rengeteget görcsölgettem, olyan mensi szerűen, viszont baba a tegnapihoz képest ma nagyon nyugis. Remélem csak lejebb csúszott és nincs helye.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hát holnap lehet én is veszek teát. Egyébként azt álmodtam éjjel Driennke, hogy megindult nálad a szülés, a férjed irta itt a babaneten :lol: Fura dolog ez az álom...

Kép
bernini
 
 


Tényleg fura, mert én meg álmomban megszültem, tehát lehet, hogy van benne valami. De úgyis Te szülsz előbb. :D

Driennke

Kép
driennke
 
 


sziasztok!
Már haza is értem az nst-ről. A külső méhszájam kinyílt egy kicsit,de még minden rendben. A csoki megint segített az nst-n,azért már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen is lesz a mi pici lányunk,jujjj. :shock:

Kép
roberta80
 
 


Roberta!Én is ma voltam, de nem olyan korán :) Minden ok, méhszáj még mindig 2100... Veszek teát, most már tuti :wink: Jövő héten szerdán kell mennem reggel, és akkor már a Bárdoshoz.

Kép
bernini
 
 


Szerintem nekem a tea segített,mert múlt héten még semmi nem volt. Legalábbis próbálom azt hinni, hogy azért nyíltam :) Hát nem tudom, hogy én kihúzom-e jövő szerdáig, bár azt mondta a Bárdos, hogy ha nem lesz semmi a héten, akkor még hétfőn egszer találkozunk. :) a férjem már azt álmodta,hogy fürdette Dorkát, úgyhogy szerinte ki fog bújni még a héten. Én nem bánom, csak ne legyen semmi baj...

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Akkor te már nagyon a célegyenesben vagy. Annyira jó.

Berni!
Akkor lehet, hogy jövő szerdán találkozunk, mert azt mondta a Gyócsi, hogy minden kismamáját, akkorra hívja be. Jó lenne. Bár én még most szerdán megyek, kíváncsi leszek mit mondd, nyíltam-e.

Driennke

Kép
driennke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?