Új privát üzeneted érkezett!

Szijasztok!

Ágci! Képzeld ma elmentem, kértem órarendet. Már reggel fél7-töl vannak órák...nem gondoltam volna. Megmutatta a pultos lány az öltözöt, a mosdót, a termet, minden nagyon teccett.

Ildianyu! Ha ez megnyugtat még egy picit, a sógornöm is mesélte, hogy mindkét lánya szintén leesett az ágyról, de nekik sem lett bajuk, úgy láccik ezen elöbb utóbb minden baba keresztülesikKép
Lili nagyon ügyi, dehát már Ágcinál és Norcsinál is láccódott, hogy milyen ügyesen mozog! Hangi is kapaszkodás nélkül tud már ülni, de azért még nem ül fel!
A husit is, mint eddig mindent, befaltaKép
Ma sertésmájas almaszószt kapott, szerintem borzasztó ize volt, de azt is megette. Lili is szereti a husit? Te csinálod vagy bébiétel?

Enikö! Én mindjárt megyek és elolvasom!

Norcsi! Mi one veletek?

Képzeljétek ma 10-kor elindultunk sétálni és délután 17 órakkor értünk haza. Nem mondhatja a gyerek, hogy keveset van a levegön:-)))))))))

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Szia Lányok


Bocs az eltûnésért de nem jutottam géphez.

Nagyon köszönöm a dícsérõ szavakat a lakással kapcsolatban, teljes egészében a mi terveink a falaktól a berendezésig, szerintem is elég jól sikerültek ha tanács kell irodát nyitok és már jöhettek is (hi-hi vicc volt)

Enikõ!
Sokadikként gratula édes a törpe!
Ágci!
A kendõ nem vált be utálja hogy nem tud mozogni legközelebb odaadom köszike.
Orsi!
Tudok fodrászt Tombácné Szemerédi Zsuzsa benne van a telefonkönyvbe,elég borsosan dolgozik de profi!

Gabómamó!
A képek édesek nemsoká majd én is küldök nekünk is vannak újak.

Ildianyu!
Cikis ugyan a leesés de az vesse ránk az elsõ követ aki még nem hibázott gyereknevelésben, a lényeg hogy minden ok.
Találkoztam a férjeddel a városban megismertem a Lilit és õ meg nagyon nézett mi a fenén vigyorgok mint a vadalma.

Készen vannak a képek majd elviszem a következõ talira ez most nem jó .

Mindenkinek üdv

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Elolvastam a szüléstörténetedet, hát nem volt túl vidám, de a vége szerencsére jó lett Kép. Azért kíváncsi lennék, ki volt az az adjunktus.

Lara!
Lili is szereti a husit, eddig õ is mindent megevett, amit adtam neki. Én bébiételt adok, nem merek rendes husit adni.
Májat is lehet már? Azt még nem próbáltam, csak csirkét.

Ildianyu
ildianyu
 
 

 
 

Lányok, mivel senki nem írt holnapra idõpontot, ezért ezt mi kihagyjuk :-((( Tudjátok, én minden nap 5 emberre fõzök, nem tudok csak úgy egyik pillanatról a másikra programot módosítani.

Tímea
tilles
 
 


Szaisztok!

TIMI!

Elküldtem neked e-mailben!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Ahogy hazajöttünk, Hanga azonnal bealudt. Nem tudom miért, de a kiságyában hajlandó egyböl elaludni. A babakocsiban csak végkimerülés esetén alszik csak.
A vállam viszont totál leégett, úgyhogy nyomom rá a Panthenolt ezerrel..
Képzeljétek a fáradtságtól még itthon sem akart szopizni Hanga, úgyhogy odáig jutottam, hogy le kellett fejnem. Pedig pont tegnap gondolkodtam, hogy mostmár elteszem a mellszivót, de még jó, hogy nem tettem igy. Nembaj, majd jó lesz neki a tejcsi uzsonnára.

Ágci! Hazafelé jövet megnéztem a fodrászt, mivel elötte jöttem el. Csongrádi sgt. 82. A diófa mellett van egy 5 emeletes szalagház és az aljában van az üzlet. Az van kiirva, hogy Nöi, férfi és gyermek fodrász. Móninak hivják a fordrászt,(a családi nevét nem tudom) a telefonszáma: 30/219-3145. Ebben az üzletben ketten dolgoznak, nem tudom melyik napon van ö. Én pár hete csütörtökön voltam, szóval elképzelhetö, hogy pont ma ö van.
Most kaptam meg az SMS-t, köszi a cimet, nevet!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Lara,
köszönöm szépen!

Gabomamo,
megkaptad az e-mailt? Ma egész nap hülyéskedett a rendszer ezen a környéken, de talán elment!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Gabomamo,
olvasd el ezt a cikket:

[url=http://www.babanet.hu/publ/potlas.htm" TARGET="_top]Pótlás[/url]

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lanyok!

Agci,

koszi megkaptam az emilt. A Kossut l. sgt-i patikaban nem volt egyik sem. ( de megrendelik) Ma v. holnap megnezem a SAs-ban. Az a baj, hogy higitas nincs megadva.
Kulonben megmondom miert vannak ellenerzeseim vele kapcsolatban. A TV-ben volt egyszer egy musor rola, kb fel eve. Az elkeszult bogyokat a gyarban bibliakhoz utogetik x-szer. Tobb, mint fura nem? A termeszetgyogyaszati dolgokkal kapcsolatban egy kicsit hitetlen vagyok, de a cel erdekeben most mindenre kepes vagyok.
Olvastam mar regebben ezt a potlast. Hat lehet, hogy jo lenne a szoptanit. Bar ti is befuccsoltatok vele. Nem tudtok valakit akinek van?? Lehet hogy Jazmin nem fogadna el, eleg nagy mar, es eleg rafkos is, nem biztos, hogy at tudnam vagni.
Tegnap mar egyaltalan nem fogadta el Jazmin a tapot. Eddig legalabb 10-20 ml-t benyammogott. De aranylag jol evett szilardat. Ez is valami. ma reggel probaltam poharazni. Oda se tudom a szajahoz rakni, elforditja. Marad a kanalazas. Kicsit gyorsabb lenne a pohar meg a cumis.

csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Enikõ,
mi volt tegnap a klinikán? Minden rendben?

Gabomamo,
Délután talán meg tudom a írni a hígítást is. Talán.

A ti babulekjeitek is nyûgösek? Gabó ma elképesztõ! Pedig reggel olyan édi volt! Hátha megnyugszik lassan!

Ágci

Persze, ha nem fúrnák szíjjel a házat!

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt. Kérlek segítsetek nekem.
27 éves vagyok. Tavaly szeptemberben sikerült teherbe esnem, de sajnos novemberben elhalt a kicsi. missed ab. 7.héten Nagyon megviselt az eset, de még mostanában is sírok, ha eszembe jut, vagy eszembe juttatják. Persze túl kell tenni magam, talán ha sikerülne, jobb lenne.

Tudjátok, jobb ha több orvos készenlétben van, hát nekem volt már négy(nem párhuzamosan).
Mindannyian azt mondták, hogy a hormonháztartásom rendben! De képzeljétek el, hogy az 5. doki ezt írta:
"A 7 hetes magzati elhalast minden esetben (csaknem minden esetben) a sargateshormon-termelés elégtelensége okozza, tehát cikluszavar kovetkezménye. Az összes lelete semmit sem ér, mert pont a lényeg maradt rejtve. A stressz ugyanis letiltja a szaporodast, részint az ovuláció, részint a beágyazódás szintjén. Ez az Ön problémája, mely gyógyszerekkel és némi lelki gondozással biztosan gyógyítható."
A lényeg: A ciklusom változó: 35-42 között, tehát evvel van a gond!
A kérdésem hozzátok, akik szültek vagy már több hónaposak: Kérlek benneteket, hogy írjátok meg, hogy a CIKLUSOTOK milyen? Hány napos, pontos-e, stb.?
PL. 1. mindig 28 napra
2. 30-32 között

Elõre is köszi! Hozzátok akarok tartozni!

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!

Gabomamo,
no:
urtica urens 5 ch napi 2x5 golyócska. A többit sajnos nem találtam meg.

Kedves Nikie!
Remélem nemsokára már jó hírekkel jössz majd közénk. Nos, nekem teljesen normál ciklusú 28 napos napra pontos volt a mensim, mégis vmi hasonló gonndal küszködhettem én is. Hosszú volna leírni az én történetemet, de mikor teherbeestem én Turinal tablettát szedtem, ami tulképp megvédett a vetéléstõl (majdnem 20 hetes terhességig szednem kellett), és egybõl táppénzre vett az orvos.
Az is érdekes volt, hogy a progeszteron szintem alacsony volt az elõzõ havi labor vizsgálaton, ezért kellett volna el kezdenem szedni a Closti... tablettát, nem jegyeztem meg a pontos nevét. DE elmentünk síelni, és hát úgy esett, hogy az a pár gondtalan nap meghozta a gyümölcsét. Most éppen a babakocsiban alszik az immár 5 hónapos babulek.
Szóval, ezek szerint meg van a bibi, és így akkor biztos tud is segíteni a doki. Mit mondott? Írt gyógyszert vagy mit tett, miután a fent idézett néhány mondatot elmondta?

Mindenesetre, nyugodtan írhatsz azért rendszeresen, hiszen ez egy szegedi topic, igaz lányok?

Most megyek, mert még ma nagy semmittevés rendeztem csak itthon:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Agci,

nu a Sasban sem volt semmi , de kaptam 1 kiadvany t a homeopatiarol, amiben pont ezt a higitast ajanlja, amit te irtal. A tobbi nincs bennne, csak az urticaria urens. Erdemes ilyet kerni, ingyenes es eleg vastag. A Boiron ceg termekei vannak benne. A kossuth-os gyogyszertarban megrendeltem, ha minden igaz, hetfore lesz.
Ma itt volt a baratnom, hogy lemerje a kicsi fiat, aki 2 honap alatt 3 kg-ot hizott. Megprobalta Jazmint megszoptatni (neki van boven teje) , de nem sikerult. Par kortyot szopizott, utana elkezdett orditani. Hat hiaba anya csak egy van. Pedig kivancsi lettem volna mennyit szopik, ha van boven. Gyumolcsot ma evett 2-kor 9 dkg-ot, az szerintem egesz jo. Delutan csak par falatot. Sirt nagyon, amikor adni akartam, es feszeleg, majd kiurik az autos ulesbol. Egy hete ilyen fura. ma is eleg sokat sirt. Vagy front, vagy fog. Gabonak is lehet, hogy a foga jon.

Kulonben azt vettem eszre a Jazminnal egykoru babokkal kapcsolatban (Hanga, Lili, Gabo), hogy olyan erosek es jol ulnek. Lili nem is kicsi mar egyaltalan. Jazmin meg olyan kis gyenge. Ha ul a fejet mindig oldalra biccenti. Most vettem eszre, kb 1-2 hete, hogy jazmin bal szeme kicsit kancsi, a majus 1-ei kepeken is latszodik. Eddig en nem vettem eszre vagy most lett kancsi???

Ildianyu, Lili mar nem kancsit, a multkor mondtad. En most na nem lattam, vagy nem tunt fel.

Nikie,

az en ciklusaim 25-65 napig tartottak. Tied jobbnak tunik!! Volt olyan is, hogy par honap kimaradt.(Drasztikus fogyokura miatt). Egy evig homeroztem probalkoztunk semmi. Elmentem az en draga kis dokimhoz, tavaly januarban es februar vegere babot "csinalt" nekem. Szerencsere te meg nagyon fiatal vagy en mar benne vagyok a korban. Hi-Hi!!! Ha reszletekre vagy kivancsi irj, a profilomba megtalalod a cimem es megirom. Sokan tuskoskodnak itt mostanaban azert nem irok reszleteket.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Bocsi, Ágci, de a profilomban lévõ a címemrõl rendszergazdi lelõtte az átirányítást, én meg nem vettem észre... Azóta meg még nem jártam erre, suliban voltam.
Legközelebb hol lesz tali?

Gabomano, a nagy SZTK melletti gyógyszertárban mindenféle homeos bogyó található, mindenféle higitásban! Ha akarod, veszek neked, ami kell, és elviszem a talira. (Mi itt lakunk közel.)

Nikie, nekem olyan rövid a ciklusom (25-26 napos), hogy orvosilag nem lehetne gyerekem + hátrahajló a méhem is. 3 gyerekem van.

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
A Brendonban láttam olyan kicsi zoknikat, amilyenek Lilinek is voltak. Ezek azért jók, mert ha még kicsit nagyok is, nem csúsznak le, mert sztreccsesek. (Na, ezt jól leírtam.)
Lili még mindig kancsi. Nem tudom, hogy ez meddig normális.
Tegnap néztünk egy videófilmet a sógornõm kisfiáról, aki akkor volt 5 hónapos, és nagyon kancsított, most meg már 7 éves és semmi. De nem tudom, tényleg, hogy meddig nem baj.

Jázmin evett 9 dkg gyümit? Az azt jelenti, hogy egy fél bébiétel-üvegnyit? Szerintem az nagyon jó.
Ha aggódsz, hogy nagyon gyenge, szerintem vidd el az orvoshoz, õk biztos tudják, hogy mennyire kell ilyen korban erõsnek lenniük. Lehet, õ a betegsége miatt is gyengébb picit, vagy nem?

Nikie!
Nekem 30-42 napos ciklusaim voltak, ráadásul volt egy csomó problémám, a dokim mondta is, hogy ha spontán teherbe esek, az csoda lesz. És mégis sikerült, igaz, több mint egy év után. Szóval ne aggódj, szurkolunk neked.

Képzeljétek, megvolt az elsõ kaja, ami nem ízlett Lilinek. Ez a Kecskeméti brokkolis pulyka volt. Tegnap én fõztem neki brokkolit krumplival, azt megette Kép, de ma a bébiétel nem kellett neki. Annyira fõznék én neki, de nem merek neki tápos csirkéket adni.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Timea,

koszi az SZTk-s gyogyszertart, ha minden igaz hetfon lesz a Kossuth-osban a bogyo amit kertem. (Jazmint bogyonak hivtuk a terhessegem alatt). Kivancsi vagyok, hogy mennyire hat a tejtermelesre.

Ildianyu,

koszi a zokni infot. A brendonos is patentos? Igazad van megkerdezem a dokinkat a gyengeseggel kapcsolatban. De o biztosan azt fogja mondani, hogy minden rendben. A fejet mindig oldalra biccenti, ha ul. De ezt egesz pici kora ota csinalja. Szerintem inkabb abetegsege miatt pici es ebbol adodhat a gyengeseg.Pedig ha hason fekszik, ugy emeli mint a huzat. Szerintem is jo a 9 dkg, de csak neha merem kivancsisagbol. Valamikor csak par falatot eszik es elkezd sirni meg feszeneni. Gondolom ez azt jelenti nem ker tobbet. Holnap jon a dokinenink, akarok iratni tejpepet. Melyik a jo, te mikor adod? Csak a Milupanak van HA-ja? A sima vagy a vanilias a jo? Mar lehet kapni brokkolit? Finom lehetett krumplival. Jazin is megevett eddig mindent, amikor kedve volt, kiveve a sajat keszitesu krumplit. Ugy latom mindenki regenyeket meselhetne a teherbeeseserol. Kép Kép Szerencsere ezek a babok nagyon meg akartak szuletni Kép Kép Kép

Ma nezegettem aTescoban a babieteleket. Mar ugy unom, hogy nemlehet mindet egy helyen kapni. Van olyan, amit csak a DM-ben, vagy csak a Brendonban lehet kapni. Itthon atneztem a Kecskemetis katalogust , olyan jo husosak vannak benne. Tescoban szinte semmi. Tenyleg a Hippnek szinte nincs is husosa. De gyumolcsose jo sok van.

Lara,

mire hazaertem a Tescobol majdnem leszakadt a hatam. En altalaban itthon hasznalom a kngurut,mert kotott egy kicsit Jazmin csipoje. Ferjem szokta utcan hasznalni.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Ha gondoljátok, lehet a következõ tali megint nálunk. Talán addigra kicsit megerõsödik a fû, és akkor lemehetünk az udvarba akár. A játszótér, amíg le nem nyírják a füvet, nem igazán szerencsés, mert mi álltunk, a babuleket, meg csak akarták egymást nézni, igaz?Kép
Szóval a héten nem, de a jövõ héten mindenkit szeretettel várunk.

Hétvégén jönnek a barátaink, már elõre látom, milyen elgyötört képet fognak vágni, ha hangos ébresztéssel kelti majd õket Gabó 6-kor. Rosszabb esetben még elõbb.Kép De hát õk akartak annyira jönni...! De csúnya vagyok!

Három napja csak az utazási oldalakat bújom, mert kitaláltuk, hogy mi is megyünk vhova nyaralni. Ezt azért érdemes megnéznetek:

[url=http://www.sonnentherme.com/defaulthu.htm" TARGET="_top]Nyaralás[/url]

Hááát talán 1x eljutunk ide is. Már el is kezdtem gyûjteni a "nyaralási alapba". 10 év múlva azért még élvezni fogja a gyerek, nem?Kép

Zokni ügyben: a Corában is jókat lehet kapni, ami 250 Ft,-, azok nagyon jók. Mostanában mindig veszek egy párat, ha megyünk.
Lara,
csütörtökön megyek fodrászhoz!

Sziasztok:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, hogy tartjátok bennem a lelket és szorítotok nekünk.!!! KépKépKép Remélem igazatok lesz, és tényleg gyorsan beköltözik a pocakomba a babóca. Én azt sem bánnám, ha rögtön ketten lennének. Szerdán voltam a Kaáliban kivizsgáláson, és a doki mindent rendben talált. Olyan rendesek ott is.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

Irt ma fel a doktorneni tejpepet: Sinlacot (szentjanoskenyerbol van ) + milupa Ha vaniliasat. Holnap majd kiprobalom. Rajottem, hogy Jazmin a zoldsegeket nem szereti. Azt hittem nem ehes olyankor, amikor par falat utan nem ker. Ma a repa utan, adtam kortes almat es azt nyelte. Szerintetek, amit nem eszik meg, azt be lehet rakni a hutobe es ujra langyitani? Mert en csak kb 8-10 masodpercig langyositom mikroban.
A gyengesegre azt mondta a doki, hogy abbol adodok, hogy pici, de szerinte nem gyenge. A kancsisagra meg azt, hogy nem az, hanem szeles az orrnyerge es ha oldalra nez akkor ugy latszodik. Tenyleg szeles, eddig fel sem tunt. 1 eves korban ugyis lesz szemeszeti kotrol.

Nu vegre sikerult urtica urens vennem. Persze a Kossuthos gyogyszertarba nem jott. Elegem lett, Timea szerencsere irta , hogy az sztk-as gyogyszertarban is vannak bogyok. Este elszaladtunk Jazoval. Mar el is szoptam az elso adagot. Varom az eredmenyt.

Agci,

nem is dicsekedtel hogy megjelent a leveled a Kismama c. ujsagban. Meghozza a 45. oldalon az elso oszlop kozepen. Erdekes amit irtal. En a gyomberrol pont azt hallottam, hogy terhesseg alatt nem szabad enni. Azt nem tom miert, de egyszer lattam egy jo teat a Tescoban ami gyomberes volt es arra azt volt irva, hogy akinek mar volt vetelese az ne igya.

A zoknival kapcsolatban az a bajom, hogy igazan kicsiket nem latok sehol. nekunk is van vagy 10, de csak 2 olyan van ami nem csuszik le. Van olyn, ami a labaszaratol is elall Jazminnak.

Csok mindenknek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Nem tudtok vkit, akinek tápszeres a babája? Volna egy doboz eladó Milupa Aptamil HA (800,-), és csak júliusig jó.

Az igazság az, hogy én rengeteg gyömbéres üdítõt leeregettem a torkomon, valahogy a szervezetem tudta, hogy ez jó. Pedig akkor még nem is tudtam róla. Ezt amúgy már azóta sok helyen olvastam, és itt a neten is van róla szó, egy másik topicban.
Megyek, palacsintát sütni (büdösíteni a lakást)!Kép
Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Norcsi!
Szóval Te voltál az! A férjemnek fogalma sem volt, hogy ki az, de azt mondta, tuti, hogy én ismerem, mert annyira nézte Lilikét.

Ágci!
Mi szoktunk néha tápszerezni, és pont ezt használjuk. Pont ma irattam fel. Úgyhogy ha még megvan, engem érdekelne. Csak mi holnap reggel elutazunk, csak hétfõn jövünk haza. De azért érdekel.

Gabómamó!
Ne aggódj, ha nem szereti Jázmin a zöldséget, majd megszereti. Csak nem fog egész életében gyümit enni.
Általában az van írva a bébiételekre, hogy 2 napig tartható hûtõben felbontva. Én nem szoktam az egészet felmelegíteni, csak egy kicsit kiteszek egy tányérra, és azt dobom be a mikróba.
Szerintem nézd meg a Brendonban a zoknit. Nekünk a Topp-osok váltak be, mert Lilinek is nagyon kicsi lába volt, igaz, most már belenõtt a legkisebbekbe.
Mi a Milupa Ha vaníliás tejpépet használjuk, Lili imádja. A legelsõ alkalommal nem kellett neki, másnap megpróbáltam, azóta, ha csak meglátja, hogy keverem, már reszket érte.
Most irattam fel simát is, és eldöntöttem, hogy gyümölcsöket fogok bele keverni.

Képzeljétek, Lili tiszta kiütés lett. Elvittem orvoshoz, de sajnos a mi dokinénink szabadságon van, a másik volt csak ott. Szerinte déligyümölcstõl van. Csak az a furcsa, hogy már többször adtam neki banánt, de eddig semmi baja nem volt tõle.
Voltunk a védõnõnél is, mert teljesen aggódik Lili miatt. Én már mondtam neki, hogy csinálhatunk akármit, akkor sem fog gyorsabban hízni. Most csináltunk egy próbaszopást, 70 grammot szopizott Lili, aztán bedobott egy egész üveg répás marhahusit. A védõnõ kicsit aggódott, hogy kevés a 70 gramm, de szerintem jó, mert amikor 2,5 hónapos volt, akkor mértem utoljára, akkor is ennyit szopizott. Ez azt jelenti, hogy azóta nem lett kevesebb tejem Kép. Vagy nem?
Ja, és megint új védõnõnk lesz, ez már a negyedik.

Szombaton az Ifjúsági Házban babaruha börze lesz. Mi sajnos nem leszünk itt Kép.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok lanyok!!!

Ma levagtam Jazmin hajat, most aztan tenyleg Ocsisajtnak nez ki, de szerintem cuki. Allandoan izzad a feje. Dagibbnak is nez ki. Az apja is pont ma vagatta le a hajat. (Birkanyiras volt) . Rovidebbre akartam , mint ahogy sikerult, de olloval nem lehet rovidebbre. Majd surun levagom.

Ildianyu,
en sem melegitem az egeszet fel csak egy reszet, csak valamikor az is megmarad. A zoknit mostmar megnezem a Brendonban.
Szegeny Lili, remelem nem a banatol van, mert az olyan finom. A mostani Kismama 67. odalan zold keretben, pont a bananallergiarol van szo, es az a kislany is pont Lili. Ma kiprobaltam a Sinlac pepet, izlett Jazminnak, pedig nekem nem nagyon izlett. Szerintem ne aggodj a 70 g miatt. Holnap majd en is merek egyet. Jazmin valamikor cumisuvegbol is csak annyit szopik. Pl ma reggel. A 70 ml utan cicire raktam. Szopizott kicsit de abbahagyta , pedig folyt a cicibol. Csak nyelnie kellet volna, de neki eleg volt a 70 ml+ par korty. En mar elfogadtam hogy ilyen. Azert erdekes, hogy Lili azert szerintem jobban eszik ,es kb annyit hizik mint Jazmin. Sokat kakil? Mi voltunk enzimvizsgalaton is de negativ lett. (Amikor meg csak szopizott azt neztek megvan -e a cukorlebontoenzimje.)

a szombati borze erdekel tudsz vmi konkretabbat?

Agci,
most is lehet gyombert inni, mert kulonben imadom?

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

A bababörze minket is érdekelne!

Szerintem mostmár minden lehet enni, inni. Néha még egy-két korty kólát is leeresztek a torkomon. Én már próbáltam borsót is káposztát, persze nem szopis korszak elõtti adagot, de úgy néz ki már nincs semmi panasza Cuminak. Egyedül a müzlit nem merem, mert attól mindig hasfájós lesz.:-(

Lááányok, mikor lesz már vége ennek a sok bukásnak? A tiszta polómat cserélhetem le. Még jó, hogy nem vasaltam ki, megütne a guta. Gabó ugyanis most tálalta a reggelit.

Puszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Csajok!

Barátnõm vett zoknit a Micimackóban jó drágán és rá 2napra látta a Renitexben 200ftal olcsóbban. Jó mi?

Nikie!
Az én ciklusom 28-35napig változott az én gyöngyöm mégis megvolt a 3. hónapban.Szerintem egy nagy kivizsgálás után ha nincs semmi gond csak "lazítottok" egy nagyot és már meg is lesz a Törpe!

Képzeljétek szegény Esztikémnek elég húzós hete van ma belõtte nálunk a védõnéni a fülét. Nem volt nagyon gáz de azért pityeregtünk egy kicsit (jelzem most is cicin van de ez már a komoly cicifüggés jele nem a belövésé)
Holnap megkapja az oltását 3 hónapos , pénteken pedig csípõ vizsgálatra megyünk,rendesen kijut a jóból!!!!!!!

A taliban én is benne vagyok úgyis kihagytam az elõzõt.

Mindenkinek szép napot és kevésbé nyûgösebb babót mint az enyém!

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Babanap Szegeden

Május 18-án az Ifjúsági Házban 10-16 óra között.
Babaruha börze, pelenkavásár, játszóház, gyermekmegõrzõ.
Ingyenes a belépés, az árusítási lehetõség.
Baba felszerelés is lesz.

Ildianyu,
megvan még, legközelebb odaadom, ha nem sürgõs.

Jövõ héten akkor jó lesz nálunk? Melyik nap? Szavazzatok (ki a leggyengébb...he-he)

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

Nekem a pénteken kívül bármelyik nap jó de akkor legyen mondjuk a szerda.
Ha valakinek nem jó változtassunk.

Sziasztok Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok,

nekem a szerda pont nem jo, mert akkor jon a doktornenink, igaz azt igerte 10-12 kozott jon. HA du van, akkor jo.
Hetfo pedig punkosd. Majd irok, csak ezt gyorsan megirtam.
GAbomamo
gabomamo
 
 


Szija lányok!

Gabomano! Ha megyünk kirándulni én is a férjemre fogom sózni Hangát a kengurúval, ö cipelje.
Mikor a barátnöd szoptatta Jázmint, biztos megérezte, hogy más az ö tejének az ize mint a tied, azért sirhatott.
Egyébként próbáltad már kanállal adni neki az anyatejet? Nálam volt olyan, hogy Hanga kanállal kapta a tejcsit, és szerintem akkor tanulta meg, hogy a kanálból is kaja(tej) jön. Lehet, ha kipróbálnád, utána meg tej helyett mondjuk másnap valamilyen édes gyümit adnál neki, jobban elfogadná. A sütötököt is szokták javasolni, mert állitólag annak az ize hasonlit legjobban az anyatejre.

Ildianyu! Hangánál is a brokkolis csirke nem jött be! A HIPP-töl. Te is azt adtad neki?
A 70g szerintem nagyon jó + a bébiétel! A védönö minek aggódott? Másnak ilyenkor már nincs is teje. Hol történt a próbaszopi?

Ágci! Kiváncsi vagyok mit alakit a fodrász, de szerintem biztos nagyon jó lesz!
Végülis mi is találtunk kirándulós helyet. Holnap délután indulunk! Úgy várom, nem is tudom, hogy birok majd aludni éjjel:-)))))

A jövö heti találka nagyon jó 5let és Ágciék udvara biztos nagyon szép, pláne, hogy jó közel van hozzánkKép Nekünk 7fö kivételével minden nap jó!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Hááát halljátok, mostanában elég korán kezdõdnek a napjaim, babulek 5-kor kel, és mivel elég világos van a szobájában, egyébként meg nagyon jókat vigyorog és teljesen kipihent, úgy gondolja, hogy akár el is kezdõdhet a nap. De talán sikerül kifogni rajta, ma jön a redõnyõs, és az õ szobáját mindenképpen besötíttetem. A párom szerint felesleges, bár persze nem õ ugrál fél 6 után 5 percenként, hogy most csak örömében kiabál a babuci vagy mert beszorult a lába a rácsok közé... Mondtam neki, ha másfél évesen hajnali ötkor ott fog toporogni az ágya mellett és majd óbégatja a fülébe, "apa már süt a nap, gyere játszani", akkor majd biztos rohan a sötétítésért. Na, hát én ezt nem várom meg!Kép Egyébként is akartunk felszereltetni szúnyoghálót, legalább az is meglesz.
Azért elõnye is van: 8-ra már megreggeliztem, elmosogattam- konyha rendben, 9-re már kimosott a mosógép, megmostam a hajam-anya rendben, aztán éppen belevetettem volna magam a vasalásba (fél 10-kor), amúgy is nagyon ritkán tudom rávenni magam, felkelt az én drágaságom és nagyon-nagyon éhes volt, mintha 3 napja nem kapott volna enni (elõtte 3/4 9-kor azzal aludt el) aztán falt egy kicsit és azóta alszik, természetesen pont ott, ahol vasalhatnékom támadt. Így elhalasztva.

A hajam jó lett, levágattam teljesen, remélem így azért fog állni valahogy. De ha mégsem szinte mindennap belefér egy mosás, szárítás, 10 perc alatt megvan. És nem is kért sokat 1200,- szerintem (mosás, vágás, szárítás és még csavarókkal a burában is ültem), elég jó ár Szegeden.

A Tescóban 149,- 4 féle Nestlé bébiétel, ha érdekel valamelyikõtöket. Van sütõtök burgonyával, zöldségpüré sertéshússal, azt hiszem sima krumpli meg még vmilyen zöldséges püré.
Képzeljétek, ma telfonáltam egy barátnõmmel, a kislánya annyi idõs mint Gabó és már vajas-mézes kenyeret evett!???? Mit szólna ehhez Iboly???!!!

Mostmár eldugulok, jó kirándulást Lara, Ildianyu!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Gabomamo,
olvastad Devicsné könyv: 35. oldal: Megoldások és tanácsok az átszaoktatás leggyakoribb problémáira?
Van 1-2 igen jó ötlet benne.
Poharazással hogy álltok?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci,
most gyorsan elolvastam, hat ige eroltetni nem fogom, mostmar biztos.(A heten 2x is kidobta az ebedet Jazmin. Tartogatja a szajaban a kajat. A szajat nem nyitja, ugy kell tomkodnom. Nem erdekli az eves. Sokszor enekelem meg baboznom kell hogy bedobhassak par falatot.) Voltam ma a Coraban vettem par husos kajot, Kecskemetit foleg. Jok vannak belole, csak nem nagy a valasztek. A brendonban amikor vettem babieteleket, kaptam 1 kanalat meg egy kamillatea mintat, meg Hipp katalogust. Ujat, mert ami a korhazi csomagban volt, az nem volt mar aktualis. A kanal akkora, hogy JAzmin szajaba be se fer. A coraban van egy csomo babinapozo, meg nyari kisruha plussbol. Szerintetek normalisak?
En a mezrol ugy tudom, hogy 1 eves korig nem szabad adni, mert allergen. Lehet, hogy JAzminnak is ilyen kajakat kellene adni. Kép Kép Kulonben a hugom mar 4-5 honapos koraban paprikas krumplit evett, es nagyon izlett neki. Persze apukam adta neki.
Ma este cicibol koszonte szepen Jazmin nem kert, tapot 70-et szopizott. Persze utana fejhettem, pedig mar nagyon unom. Holnaptol elkezdem a poharazast, mert szegeny lehet, hogy meg van zavarodva a cumisuvegtol.

Lara,
a Hippnek van brokkolis kajaja? En azt meg nem is lattam.

Jo kirandulast a kiranduloknak, beszamolokat kerunk!!!

Szombaton, vasarnap, hetfon, Szeged napja. vasarnap hetfon, hidi vasar a regi hidon.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Agci,

ugy latszik Jazmin megkivanta Gabotl a korai kelest, mert ma 4-kor kelt es nevetgelt meg suttyoskodott 5-ig. Utana elaludt es 3/4 9-ig aludt Kép Kép Az utobbi honapokban nem sikerult ilyen sokaig aludnom. Igen jol esett. Kulonben en fel eve nem aludtam vegig az ejszakat. Az hagyjan hogy 2-3x szoptatok, de kb. +5-6x ra kell neznem Jazminra, mert nyoszorog es altalaban be kell raknom a cumit a szajaba. Hajdanan 10-11-ig alukalta, de kepes voltam hetvegeken du. 1-ig is aludni. Talan 10-20 ev mulva. Ejszaka folytatta Jazmin a cici nem kerest, de en gyoztem. Reggel, delelott szinten orditasok kozepette tudtam csak megszoptatni. Lehet hogy mar nem akar 3 orankent szopizni? Delutan nem is tudtam megszopiztatni, tapot 40 ml evett. 5-kor szopizott rendesen, de a furdetes utan megint nem. Ekkor 60 ml tapot evett. Furdi utan el szokott aludni. De most egy csomot sirt, megprobaltam 3/4 9-kor szopiztatni es szopott es el is aludt. Agci, szerinted miert lehet ez? Meleg volt ma vagy mar ritkabban enne (4 orankent)vagy mar unja a cicit?
Kulonben sose volt egy nagy cicis en eroltettem mindig. Ugy latom nagyon ugyel az alakjara.
Persze a poharat megint nem probaltam. A cumist mintha mar egy kicsit ugyesebben szivna.

Voltunk a IH-ban. Du 3-kor ertem oda semmi sem volt mar. 1 no arult eleg hasznalt dolgokat, meg a pelenkasok voltak,de ok is pakoltak mar. Azt vettem is eleg jo arak voltak.
Sikerult eladni a kocsit?

Ma adtam ebdre Jazminnak Hipp Kukoricakremes burgonyapuret pulykaval. Evett par falatot, de nem eroltettem. Tiszta kukorica ize van.

Lara, a te Hangad is csak 4x eszik ugye? Fix idopontokban?
Ildianyu, ti hanyszor esztek?
Lehet, hogy Jazmin mar nem akar enni 7-8x? bar Gabo is szokott neha 10x, nem?

Voltunk ma a Borfesztivalon es ittam Tokaji harslevelut, az 1 decit nem tudtam meginni, de szerintem berugtam egy kicsit. Olyan volt, mintha mezet ittam volna.

Varom a valaszokat,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok lányok,
Volna egy kérdésem. Szerintetek az normális, hogy megjött a mensim pedig szoptatok?
Szülés után 30 napra (04.25-én) megjött és akkor 3 napig tartott, de minimális volt. Én akkor úgy gondoltam-mivel még nem telt le a 6 hét, ez biztosan része a tisztulási folyamatnak. Hanem most a héten szerdán (20 napra az elõzõtõl) megint megjött és még mindig tart!!!
A terhesség elõtt 28-30 napos volt a ciklusom és max 5 napig tartott, de inkább 4.
Ja, és szopi közben, meg után görcsöl is a hasam.
A 6 hetes kontrollon a doki mindent rendben talált. Én említettem neki az elsõ vérzést, de õ azt mondta, hogy ez elõfordul, bár ami azt illeti nem kéne menstruálni addig amíg szopizunk.
Írt fel Continuint, de még nem kezdtem el szedni. Lehet, hogy ha elkezdeném rendezõdne a dolog? Viszont fölöslegesen nem szeretném nyomni magamba a bogyókat, mert hormonokat tartalmaz, meg hát egyébként is...nem szeretem a gyógyszereket-ha nem muszály.....
Hát nem tudom mit tegyek, ha még kedden is lesz, felhívom a dokimat és megkérdezem mi van... aztán majd meglátjuk

De a babó olan édes. 6 hetesen 4440 grammos volt! Majdnem másfél kilót gyarapodott amióta megszületett. Ja és a lényeget nem is mondtam. Egy hete egyáltalán nem adok neki pótlást. Mindig kínálom (nehogy éhen haljon a lelkem Kép)de már 8. napja nem fogadja elKép csak ciciKép!!!! Én olyan boldog vagyok!!!!! Csak és kizárólag szopizunk!!!! Furcsa, hogy az elsõ 2-3 hétben jó volt a tejem, aztán egy darabig állandóan sírt az éhségtõl a babó-és pótlás kellett neki-, most meg megint jó,elég a tejcsim.

Na megyek lányok-. A ti babócátok nem mindig akkor kezd el áriázni, amikor kezdetek belemelegedni az írásba? Csak mert Bogi mindig ráérez Kép
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Enikõ,
nagyon ügyesek vagytok! Szerintem ne kínálgassd most már a babócát. Majd szól, ha éhes. Min. 20 percig egyik cici, büfi, aztán a másik, meglátod, elégedett lesz. A súlya szép, úgyhogy aggodalomra semmi ok! Kép
Épp a napokban gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek, biztos nem voltunk neked szimpatikusak, azért nem jelentkeztél idáig!Kép
Az orvos biztos nem mond hülyeséget, a mensi pedig megjöhet. Valószínû a gyógyszer tényleg rendezné a helyzetet, én amióta szedem, szinte semmi nem volt. Amúgy ez a szopi, mensi nem igazán van mindenkinél, sõt teherbe is lehet esni, pedig általában azt mondják az orvosok, hogy amíg szoptatunk, nem (fõleg a tabletta mellett). Aztán ez sem így van egészen. Lásd anyukám példáját.
Itt vagytok Szegeden?
A legközelbbi fejlõdési ugrás 3 hónapos korban lesz, gyakrabban tedd mellre, pótlást próbáld elkerülni, 1-2 np és annyi tejcid lesz, amennyi szükséges.

Gabómamó,
voltunk az IH-ban, de nem vittük ki a kocsit. Csak benéztünk. délelõtt sem volt vmi nagy eresztés, többre számítottam. Így aztán sétáltunk egy jó nagyot, a Brendonban meg vettünk egy fürdetõkarikát. Nagyon cuki benne Gabó. És végre nem szakad le fürdetés közben a karunk. Persze felügyeljük mindketten a fürdést, és nagyon élvezte õ is.
Szerintem Jázmin cumizavaros lett.Kép És ha egy kicsit nem szorítod vissza a cumisüveget, le fog szopni a cicirõl. Úgy látszik, õ egy ilyen típusú. Ha nem sajnálod az idõt, szerintem próbáld meg felhívni a Kismama újságban tanácsadó dr. Veres Gábort. Gyermekgyógyász, szerdán 13-15 között lehet hívni 20-916-4968, és mond el neki a történeteket, mit szól ehhez a súlyhoz, stb. Szerintem különben lehet, hogy inkább többet kellene szopiztatni, és kevesebbet hozzátáplálni. Fõleg, hogy nem is nagyon kívánja!? Nehogy véglegesen megutáltasd vele az evést, és csak kényszernek érezze. Amúgy, ha 150-nel szorzod a kilóját, akkor sem jön ki a napi adag? Van otthon mérleget? Egy nap le kellene mérni, mennyit eszik. Csak egyetlen nap. Lehet, hogy jól eszik, csak tényleg sokat mozog és lemozogja... ja, és még az jutott eszembe, hogy egy nap próbáld meg akkor etetni, amikor õ szól. Beszéltünk, hogy õ nem igazán éhes, ezért csak egy nap. Ne menjetek sehova, legyetek otthon, foglalkozz vele, de ne próbál a szájába dugni a kaját, csak ha kéri. Márcsak kíváncsiságból is. Éjszaka pedig hagyd aludni, ne erõltesd. Biztos vagyok benne, semmi baja nem lesz.Kép
Most megyek, mert már megint itt a esz a fene egy ideje.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,
Ágci
Köszi a biztatást, olyan büszke vagyok magunkra. Ügyik vagyunkKép Nehogy azt hidd, hogy nem voltatok szimpatikusak nekem és azért nem írtam ilyen sokáig, egyszerûen csak nem volt idõm, mindig közbejött valami. Június-Júlisban 4 esküvõre-lakodalomba vagyunk meghívva, abból egyik uncsitesómé és azokkal voltunk elfoglalva.

Apropó esküvõ, tud valaki olyan butikot, bótotKép Szegeden ahol normális áron, normális méretben (donna tonna) normális alkalmi ruhákat (nem anorexiásoknak valót) lehet kapni? Egyik alkalmi ruhámba se férek bele, és amíg szopizunk (fõleg most, hogy Bogi úgy nekilendült) nem merek fogyókúrázni. Szükségem lenne 2-3 ruhára amibe a lakodalmakba elmehetek. Én néztem pár helyen, de egyszerûen nem voltak jók rám méretileg. Segítsetek légyszi Kép
Most Palicson vagyunk, holnap megyünk vissza Szegedre, mert szerdán Bogi szurit kap-agyhártyagyulladás ellen-.
Igaz, hogy belázasodhat a szuritól? És az az oltás beadásától számított hányadik napon következhet be? És meddig tarthat? És törvényszerû? Mármint a láz? És más utóhatás? Úgy aggódom, nem akarom, hogy fájjon neki...
Apropó fájdalom, kilövettem babó fülét. Olyan kis szexi kék-köves fülbevalója van. Olyan szép, hogy az valami elképesztõ Kép Kép Kép Csak egy kicsit pityergett, de cicit dugtam a szájába és egybõl elhallgatott!!! Kép
A klinikán csinálta az ottani védõnõ. Ügyes volt és gyors!
Úgy megkönnyebbültem, hogy ezen is túl vagyunk.
Gabómamó
Szerintem igaza van Ágcinak. Én nem értek olyan nagyon hozzá, de próbáld ki amit Ágci javasol.
Edelweiss
Mi van veled? Vannak fejlemények baba ügyben? Sokat gondolok ám rátok és szurkolok ezerrel Kép
Most mennem kell. Mindenkinek kellemes Pünkösd hétfõt kívánok!!!
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Enikõ!
Idemásolom neked, hogy mi hogy csináltuk
Oltás után:

Mikor hazaértek, rögtön adj egy fél kúpot Boginak, aztán szoptasd meg. Én sohasem vártam meg a kúppal, hogy belázasodjon.
Egy használaton kívüli zokni lábfejét vágd le.
Az oltástól számított 1,5-2 óra múlva rögtön borogasd be a lábát. Egy melltartóbetétet vagy vattacsomót vizezz be, elõtte a hûtõben le is hûtheted, ezt rakd rá, és húzd rá a zoknit. Én ilyenkor csak bodyt szoktam adni Gabóra, így nem lesz vizes a ruhája. Olyan helyre fektesd ahol jól látod egész délután, ilyenkor ne tervezz házimunkát, csak a reakcióira figyelj. Nálunk nagyon bejött, ha láttam, hogy elkámpicsorodik álmában, megnyugtattam még mielõtt felsírt volna, vagy egy kicsit megszoptattam. A borogatást 20-30 percenként váltogasd!
Az esti fürdés után megint kapott egy fél kúpot. HA hõemelkedése lenne: én akkor is megfürdettem, csak jóval rövidebb ideig és max. 35 fokos vízben.

(az, hogy nem szimpi, csak vicc volt!:-))
Ma olyan kellemes idõ volt, óriásit sétáltunk, és aludtam egy kicsit délután, bi-bi! Mind3an aludtunk. Szinte új ember lettem!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok szegedi anyukák! a segítségeteket kérem.
Lakodalomba megyek és Szegeden kellene megcsináltatnom a hajamat, tehát fodrászt keresek, aki szépen csinál kontyokat és szombaton is dolgozik. Anyosomék Szegediek, de anyosom, csak olyan fodrászt tud, aki csavar dauerol aztán slussz passz. (tehát ami neki kell).

remélem tudtok segíteni. Köszönöm: Marea
Marea
 


Sziasztok!

Megint én vagyok:
Norcsi,
a Brendonban lehet kapni babatornáztatót. Tudod, amirõl a múltkor beszéltünk. De drágább mint a Corában volt. Van ugyanolyan is, meg Chicco.

Marea,
én írok neked 2 számot hívd fel õket. Az egyik a régi fodrászomé, tavaly õ csinálta anyukám kontyát az esküvõnkre, nagyon aranyos, jól dolgozik 20/912-4123 Anitának hívják,
a másik a már fennt említett Móni 30/219-3145, õnála a múlt héten voltam, szerintem jó fodrász. Aránylag megfizethetõ áron dolgoznak.
Lehet, hogy még házhoz is kimennek.

Kirándulók megjöttettek, milyen volt????

Csütörtökön délelõtt jó lesz nálunk a találka?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci, nagyon szépen köszönöm. meg tudod írni hogy melyik fodrász merre dolgozik?
ha nem gond.
Mert anyosomék a Csongrádi sugárútnál laknak, a belváros nem gond meg az a környék, de mondjuk újszeged már nem biztos hogy megoldható.

Köszönöm: Marea
Marea
 


Sziasztok ,

tegnap este nem volt erom irni, annyira elfardtam. most is nagyon faradt vagyok. Nu, ugy allunk, hogy:
tegnap reggel kulonos zajra ebredtem. Jazmin 4-kor elkapta a bebiorzo zsinorjat es utogette vigyorogva a bebiorzot az agyhoz. (Mar nincs rakotva az agyra ezek utan) Az ejszakai szopik szenvedes, majd 1/2 10-ig aludt. Kép
Agci, nagyon vartam, hogy irj mar valami tanacsot. 10-kor szopi, utana a varosban csavarogtunk es 2-kor ertunk haza. Meleg volt, Jazmin nyugos a vegefele. Ugyanis napppal 3 orankent szopizunk. Hat valoszinu jazmin ehes volt, es szo nelkul szopizott. Persze onmaga kihagyta a reggeli szopit.
Agci, nagyon vartam, hogy irj valamit! Kicsit szomoru is voltam, hogy nem irtal rogton. Kép jo onzo vagyok. Tegnap aztan nem volt annyira baj a szopival. Szilardat csak nyammogta, tapot nem kapott. El is dontottem ejszaka nem lesz szopi. Na persze, ahogy e ezt elkepzeltem. Ejfel korul nyugi, cumi be, megint nyugi, cumi be. Ehhez hozza kell tenem, a cumit nem nagyon tudja szopni, de kell neki. Fel egykor ugy dontottem jol van kap cicit, de regggelig aztan csend legyen. !-kor ebredes vigyorogva. Cumi be, nyuszi, cumi be. Tiz percenkent nyuszi, jo alvokamnak koszonhetoen 10 perceket aludtam 6-ig. Onnantol a ferjem valtott. fel 7-kor mondta, adjak cicit. Ugy szopizott, mint aki nem evett 1 hete. Utana szunya haromnegyed 10-ig. 1 szopi megint kimaradt. 3x mertem, mar amenyire le lehet merni. (sajtkukac) 80-100-120g-ot szopizott kb. Ma szopizott aranylag rendesen siras nelkul. A szilardat nem eroltetem, lehet, hogy lecsokkentem 1-re, lehet tul gyors volt a 3x-ri.
Agci, lehet, hogy tul sok volt neki a 7-8 x-ri szopi. 8x mar kb 1 hete nem tudom, most meg 7x se. Lehet, hogy beall 6-ra. Jo lenne, ha ejszaka nem kerne enni. Bar ugy is fel kell kelni hozza, mert kb 5-8x meg kell neznem mi van. Ha jol alszik, ami igen ritka, akkor ejfeltol kb 5-ig csenben van csak 1x szoptatni kell. 5-tol mar szerintem nem alszik melyen. Szopik utan nem tunik utana ehesnek. Neki ennyi eleg es kesz. Par napja ugy alszik el este, hogy ordit. Kulonben tegnap es ma sokat aludt nappal. Gondolom az idojaras.

Eniko,
nagyon ugyi vagy, hogy nem kell potolnod. Jazmin picit belazasodott a 2 honapos oltas utan. Almaban sirdogalt delutan es ez gyanus volt, megmertem a lazat, kupot kapott, 1 ora mulva lement a laza. Este beadtam a kup masik felet es minde rendben volt.

most sirt fel Jazmin. Szerintetek mi az oka, hogy almaban tobbszor is felsir ejszaka es cumi be, ez kb. 5-6-7-8x. Rosszat almodhat? Ennyi szornyuseg csak nem tortenik vele, hogy minden ejszaka rosszul aludjon es sirnia kelljen.

Na boccs, hogy lefarasztottalak benneteket, de ugy irigyellek benneteket, hogy nektek nincsenek ilyen problemaitok.Hasfajos volt,n em alszik jol, nem eszik jol, az egeszsegevel is baj van. Na jol van nem panaszkodom, mert amugy olyan edi Jazmin es kepzeljetek el van, hogy onalloan eljatszik 1 orat is a jarokaban.

Csok mindenkinek,
gabomamo

Ja nekem jo az idopont, hanykor????
gabomamo
 
 


Agci, mi az a babatornaztato?
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk ma este. Nagyon szuper volt. Lili annyira élvezte, hogy mindenki vele foglalkozott. Teljesen ragyogott, állandóan nevetgélt, nagyon aranyos volt. Szerencsére nem volt semmi gond, nem volt baj, hogy nem a jól bevált helyen voltunk.
Rengeteget sétáltunk, azt hiszem, csak az éjszakákat aludta az ágyacskájában, egész nap úton voltunk, vagy csak kint aludt a kertben.
Megtaláltuk a kicsi hugom régi medencéjét. Picike, de nagyon aranyos. Igaz, volt rajta egy kis lyuk, egy idõ után leeresztett, de nem volt nagy baj. Lilit beletettük, és nagyon élvezte. A hugom is befeküdt vele, nagyon aranyosak voltak. Próbáltunk labdázni Lilivel, de nem volt hajlandó, mert a medence alján delfinek voltak, és semmi más nem érdekelte, csak hogy azokat elkapja. Meg persze pancsolt. Nagyon élvezte.
Annyira jól éreztük magunkat, hogy most nem volt túl jó visszajönni ebbe a sötét lakásba.

Gabómamó!
Én sem tudom, miért nem hízik Lili, lehet, hogy tényleg a sok mozgástól van, ahogy a doktornéni mondta. Nem kakil túl sokat, naponta egyszer, néha kétszer.
Naponta ötször eszik Lili, de most már úgy veszem észre, hogy lehet, hogy elég lenne neki négyszer is. Lehet, hogy tényleg sok Jázminnak a kajálás. Bár ha keveset eszik, akkor nem is annyira.

Lara!
Lili nem a HIPP brokkolisat ette, hanem a Kecskeméti brokkolis pulykát. Egyébként szerintem is szörnyû volt.
Én sem tudom, minek aggódik a védõnõ. Bementünk az Oskola utcai rendelõbe, és ott volt a próbaszopi. Ráadásul Lilikém mindenfelé nézegetett, szopizni nem nagyon akart. De valahogy csak sikerült.
Milyen volt a kirándulás?

Enikõ!
Nagyon ügyi vagy!!! Kép Kép Nagyon szopi, hogy a kicsi lányod már csak szopizik!!!
Szerintem teljesen normális, hogy megjött. Nekem elõször akkor jött meg, amikor Lili 2 hónapos volt, igaz, akkor csak egy fél napig tartott. De azóta mindig megjön, és normális, igaz, kicsit hosszabb most a ciklusom.
Leírtam, mit szoktunk az oltásnál csinálni, de aztán láttam, hogy Ágci is leírta, és elég hasonló.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.
Azt hiszem, ma nem kell elringatni.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szijasztok!

Hát megvolt a kirándulás, szuper jól éreztük magunkat, csak sajnos haza kellett jönni. Hangán lepödtem meg, mert azt hittem, hogy nyügös lesz majd és nem alszik idegen helyen, de simán aludt este 21 órától reggel 9-ig, ahogy szokott, jól birta a gyürödést, úgyhogy nyáron egy két hetes kirándulásra már bátran el merünk majd indulni. Most ahol voltunk, a házban volt babaágy, igy könnyü volt, de majd ha megyünk nyáron, ott valószinü nem lesz, úgyhogy még kérdés, hogy majd akkor miben alszik?..
Ti miben altatjátok a babucitokat ha mentek kirándulni?

Ágci! Nagyon örülök, hogy meg voltál elégedve a fodrásszal, és tényleg neked is elég olcsón levágta a hajad.
A Tescós bébiétel tippet köszi, ma megyek és vásárolok párat.
A csüt. délelött nekem jó!

Képzeljétek adtam Hangának babapiskótát, ami ugye búzalisztet és tojást tartalmaz (pont amiket nem lehetne adni) és egy felet pár másodperc alatt magába tömött. Többet nem adtam még, de nem is merek. Ti adtok, szerintetek szabad adni?

Gabomano! Bocs, mert nincs a HIPP-nek brokkolis kajája, hanem arra a kukoricásra gondoltam.
Hanga igen 4-szer eszik, már 2-3 hónapja. Nagyjából fix idöpontokban. 9-kor, 13-kor, 17-kor, 20-kor. Ezek elcsúszhatnak fél órával, ha hamarabb, vagy késöbb ébred.
Kiskorában 5-ször evett, akkor is ezekben az idöpontokban, csak még volt egy etetés 23 órakkor is. De amióta nem ébredt fel 23 órakkor, ez is elmaradt.
Valószinü Hanga azért eszik ilyen kevésszer, mert nagy mennyiségeket eszik meg egy alkalommal.
Képzeld szombaton annyira jó étvágya volt, hogy ebédre bedobott 2 bébiételt. Utána majdhogynem már csak este adtam neki, mert nem volt éhes.
Szerintem is az lehet Jázminnal, amit Ágci is irt, hogy megzavarodott a cumisüvegtöl, rájött, hogy abból könnyebben jön a kaja, mint a ciciböl. Valahogy máshogy kéne adni neki a pótlást. Bár könnyü ezt irni, tudom, mert én is kanalaztam Hangának az anyatejet és mire belekanalaztam 100g-ot, elég sokáig tartott és a fele mellé ment (ja és utána kihányta az egészet, és kezdhettem elörölKép)

Enikö! Az is teljesen normális, hogy valaki még kizárólag szoptat és mégis megjön. Más topicokban sok lány irt erröl! Az egyik anyuka irta, hogy 4 hetes volt a babája és megjött, pedig fél éves koráig csak kizárólag szoptatott. Szopi közben azért görcsölhet a hasad, mert a szoptatás során oxitocin termelödik, ami méhösszehúzódásokat okoz, és ezt érzed.
Bogi súlygyarapodása szerintem is fantasztikus, csak igy tovább, és szerintem is felejtsétek el a pótlást.
Nem biztos, hogy Bogi belázasodik a szuritól, a dokinénink szerint a 4 és 5 hónaopos oltások szoktak inkább lázzal járni. Hanga sem lett lázas a 2 hónapostól.

Ildianyu! A próbaszopit te kérted?
Ti merre voltatok kirándulni? Miben aludt Lili?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,
Akkor csütörtökön megint találka? Ugyanott és ugyanakkor mint a múltkor? Revolveres utca Kép ?
Elkezdtem szedni a Continuint. Azóta nincs vérzésem! De lehet, hogy nem a gyógyszertõl, hanem már magától is elmúlt volna!

Lányok, nem írtatok nekem butik címekt, ahol alkalmi ruhát tudnék venni az esküvõkre. Nem tudtok egy Donna tonna boltot sem Szegeden? (én Pesten is csak 2 olyan üzletet tudok, ahol csontvázakon kívül mások is felöltözhetnek)Elég szomorú, hogy a "vékonyaké a világ". Pedig azért az ország lakosságának nagyobb %-ka mondható normálisnak,molettnek vagy túlsúlyosnak, mintsem csontkollekciónak, nem? És mégis õket célozzák meg! Furcsa!Na mindegy. Vissza kell fogynom. De hát amíg szopizunk.....

Most befejezem, mert ebédelünk azután meg indulunk Szegedre.
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Lányok!

Most ahogy olvastam a leveleket egy kicsit megnyúgodtam nem csak az én lányom gajdul meg idõnként !

Az én pici drágám ugyanis 3napja hol eszik hol nem de inkább nem.
Ennek hatására a tejcim kevés én ideges vagyok miért nem eszik a csajos szóval minden happy.
Példák a döbbenetõl: tegnap este 11kor evett 80gr.ot ezután mint a tej aludt reggel 7ig ekkor nagy önelégültség mellet evett 110gr.ot ezután több kevesebb alvás 11kor 35 nem tévedés 35gr.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hát normális ez a gyerek?!
13kor szopott 70gr.ot 4kor 90gr.ot ja és mindezek után miután most 4kor megmértem olyan önelégülten vigyorgott a mérlegen (a 90gr.tól) hogy majd fenéken billentettem.


Szóval nálunk teljes a GÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁZ!!!

Csütörtök délelõtt nekem is ok csak pontosítsuk az idõpontot és írjátok meg nekem a címet mert én nem tudom.
Ja és ha nem gond elviszem a barátnõmet is akinek 11 nappal fiatalabb a kisfia.

Na pá mindenkinek megyek pihibe ki kell hevernem ama megrázkódtatást,hogy ma már én is betöltöttem a 28.at

Sziasztok mindenkinek minden jót
Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Norcsi,
nagyon boldog szülinapot!!!
Kép

Ha mindenkinek jó, csütörtök délelõtt 10 órától, jó?
Norcsi, e-mailben megadom a címet. Természetesen hozhatod a barátnõd.
Szerintem, hajítsd ki a mérleget!!! Ezt komolyan mondom! Nem olyan kicsi az leányka már! Mikor 35-t evett, lehet hogy csak szomjas volt.
Csütörtökön megbeszéljükKép!

Enikõ, megkaptad az e-mailt?
A Tisza Lajos krt. van egy nagy bolt, a Centrum mellett a sarkon. Nézd meg esetleg ott, illetve egy kicsivel arrébb, ugyanazon az oldalon van egy xl-es bolt. Sajnos nem tudom, hány szám, de lehet, hogy holnap arra járok, megnézem.

Marea,
elõbbi szám Szent György tér, utóbbi Csongrádi sgt. 84. a garázsoknál. ha felhívod õket az jobb, akkor mindent meg tudtok beszélni. Lehet, hogy ki is megy hozzátok.

Lara,
én nem adnék. De természetesen ezt te döntöd el. Lehetõleg minél késõbb annál jobb. Nekem volt tej, tojás, lisztérzékeny tanítványom, ne tudd meg milyen élete volt szegény kislánynak. Pedig annyira szerettem. nagyon intelligens volt, de az volt az elsõ, ha kapott vmit, hogy el kezdte böngészni, mik az összetevõk. Elsõs korában én vagy az egyik szülõnek kellett mindig felolvasni.
Szóval szerintem csak gluténmenteset egyelõre. A Vidra utcában van egy biobolt, ott biztos kapsz gluténmentes kekszet, amiben tojás sincs. Én is körül akarok majd ott nézni.
Lehet kapni utazóágyat, ezt össze lehet csukni, a helyszínen pedig kibontani. Bár, ahhoz elég drága, hogy 1-2 hétre nyáron használja az ember. De esetleg, ha olyan helyre menntek, nem adnak?


Gabómamó,
sajnálom, hogy nem válaszoltam elõbb, meg tudsz azért bocsájtani? Plíííííííííz! De valahogy nem is nagyon ültem a gép elõtt. Ez a 3 nap olyan igazi családi hangulatban telt!
Erre a szopis dologra visszatérünk holnapután. Szerintem túl sokat akarsz Jázmintól. Ha fél 7-kor eszik, akkor miért baj, hogy utána 10-kor? miért maradt volna ki evés? Reggeli, aztán 10órai. Jó ez így!
Babatornáztató: ami alatt feküdtek a babulekek nálunk.

Remélem nem hagytam ki senkit,
Ildianyu,
Lili édes lehetett a medencében, én is akarok egyet venni majd nyárra gabónak. Nagyiéknál a ketben szuper lesz!

Tovarobogok, mert a párocskám lenyakaz!:-)

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Lanyok,

Eniko, a Kossuth L. sgt-en van egy molett modi vagy valami ilyesmi.A Tavasz es a Vasas Szt. Peter utca kozott. A Plazaban is van egy bolt, asszem Cosmos a neve, kb a konyvesbolttal szemben. Ott szotak lenni indiai szeru rzhak, amik eleg bo fazonuak, sot a cserepesen is lattam ezeket a fajta ruhakat, de a Plazaban lehet rendesen probalni, meg kozel is van.
Amikor 6 hetes volt Jazmin nekem is volt valami verzesem par napig, de azota sincs. Pont akkor voltam a kontrollon es a doki azt mondta, hogy lehet, hogy hetente lesz ilyen, de lehet , hogy egy csomo ideig nem.

Lara,
nagyon szimpatikus HAnga napirendje, meg az alvasa. Kép Majd csutortokon mondom Jazminnak kirol kell peldat vennie. Kép

Jazmin ma 3/4 9-kor kelt, 9-kor szopi. 10-tol 10.30-ig alvas, 11-kor szopi. 1-kor sirva aludt el a hasamn es ugy aludtunk 3/4 3-ig. 3-kor szopi. Seta. 5-kor szopott volna, de elvesztette a turelmet igy nem lett szopi. (nekem nem omlik rogton a tej, be kell lovellnie) Gondoltam itt az alkalom a poharazgatasra. Kis kavespoharbol ivott teat par kortyot, de ment melle is, es a poharat is meg akarta enni. Gondoltam adok egy kis baban-almat abbol evett a kicsi uveg 1/3-at. Faradt volt, furdi, szopi egy kicsit nehezen, mert tejcsi nehezen jott megint, de aztan sikerult. fel perc siras es 7-kor szunya. Kivancsi vagyok reggel meddig birja. De inkabb korabban keljen, mint az esti 10-15 perc orditas. (tudjatok lyan mint a rajzfilmekben: sir a gyerek es sugarban jon a konny.) Amiota irom ezt, azota 3x kellett bemenni hozza eddig, mert felsirt. Most megint.

Norcsi, szerintem ne mericskeld a szopott mennyiseget, mert csak szamolgatsz allandoan. En is ezt tettem sokaig es allandoan idegesitettem magam, holott hiaba tudtam mennyit eszik, tobbet nem tudtam neki adni, mert nem lehetett. Meg ha jol gyarapodik a kicsi, akkor nincs is jelentosege.

A fulbevalorol:
En is szerettem volna JAzminnak, de rajottem, hogy nem neki valo. SZerintem kitepne fulestol, kulonben is szokasa tepni a fulet, ha faradt. Az en fulembol mar kitepett egyet aminek el is hajolt a szara.

Lara, te szoptatsz meg mind a 4 alkalommal?

Zoknit vettem nagyon picit a Cserepesen 150 Ft-ert. Lehet, hogy nem a merettel van a baj. Jazmin se perc alatt ezt is lerugta.

Ildianyu, Lara merre voltatok kirandulni?

Norcsi, boldog szulinapot!!!

Agci, merre jarsz???

Na eldugulok,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Most gyors leszek, mert hulla vagyok.

Norcsi!!

Boldog szülinapot!!! Kép (Én múlt hónapban voltam 25)

Képzeljétek, Lili ma egyedül ivott. Szomjas volt, és vittem a poharát, hogy igyon, de kivette a kezembõl és õ ivott teljesen egyedül. És csak néhány csepp ment mellé.
Olyan édes volt!

Gabómamó!
Van újabb hír Jázminról?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Olyan szomorú vagyok! Gabó még mindig elég sokat bukik, most meg a szeme is. Pénteken megyünk könnycsatorna átmosásra a klinikára. Szegény reggel nem is bírta kinyitni az egyiket, csak miután megküzdöttünk a nagy fehér törülközõvel. Csúnya piros szemcseppet kell cseppenteni a szemébe addig is. Éjszaka 2x kelt fel, de csak néhány kortyot ivott! Valami baja van? Vagy csak anyát szerette volna érezni maga mellett? Napköben aranyos, mosolygós, de néha olyan szomorú az arca! Vagy csak én képzelem ezt?
Talán most elaludt rendesen, már fél 5-tõl fenn volt, szegény most már nagyon fáradt, nyûgös volt.

Ildianyu,
nem is mondtad, hogy szülinapod volt! Isten éltessen sokáig!Kép

Csak most már vigyázz, mert 25 éves kortól már öregszik az ember!Kép
Milyen messzinek tûnik, mikor én ennyi voltam!

Lara,
te a szülésed után is ilyen jól néztél ki, vagy azóta mentek le a felesleges "darabkák", mióta tornázol?

Gabómamó,
tegnap pont egyszerre írtunkKép!
Mit vettél még a Cserepesen? Jázmin a zoknin kívül kapott vmit? Azt hiszem, ha elõbb nem hétvégén mi is kimegyünk, mert be kell szerezni az új body kollekciót.

Amúgy a szopizással, én is úgy szeretném majd, hogy sokáig szoptatni Gabót, és majd mellé mindig egy kicsit mást és mást.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok szegedi babanetesek!
Már elég régen olvasgatlak benneteket, nagyon jónak tartom, hogy így segítetek egymásnak. Én még csak a babatervezgetésnél tartok, amihez elöször egy nögyógyászt kellene keresnem. Utálok mindenféle orvoshoz járni, nögyógyászhoz föleg ,de nagyon itt lenne az ideje, hogy fölkeressek egyet. Nem vagyok szegedi, eddig a szülövárosomban jártam, így fogalmam sincs a szegedi helyzetröl. Még azon is gondolkodom, hogy magánrendelésre menjek-e, ami persze jobban tetszene, kellemesebb, kulturáltabb, csakhát iszonyúak az árak, nem tudom, megér-e nekem annyit. Szóval: ha nem magánrendelésre megyek, akkor van-e valami elöírás arra vonatkozóan, hogy hova és kihez menjek? Azért is hálás lennék, ha kipróbált, jó magánorvosokat ajánlanátok, e-mail-ben is lehet, ha nem nyilvános.
Annyit elmondanék magamról, hogy foglalkoztat az otthonszülés illetve a lehetö legkevesebb beavatkozással való szülés gondolata, olyan Leboyer-módon, hogy a babának is minél békésebb legyen. Azt sem tudom igazán elképzelni, hogy ahogy kibújt a pici, rögtön elvágják a köldökzsinórt és elviszik a babát.
Elöre is köszi:

Katicabogár
katicabogár (katic
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: