Új privát üzeneted érkezett!

Szia Xsara!

Az Uzsokiban fogok szülni (XIV.kerület).Nincs túl közelKép
Bor utca...rémlikKép

üdv.
Edit
edit72
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok,múlthéten nem engedett fel valamiért a gépKép

A tali tényleg jó volt,majd megismételhetnénk,bár az igaz,hogy az egyik gyerkőc erre a másik arra rohangált,de hát azért egy kis dumcsi belefértKép

Edit!
Üdv itt! Turiról én sem vagyok informáltabbKép Viszot a Pöttömöt ismerem,sőt akié az üzlet(Évi) őt isKép Ugyanis Diósdon dolgoztam,dolgozom. Babócához gratulálok előre is,már nincs sok hátra,kitartás! Első gyerek? Be sz.... még egy pasiKép

Dominak kijött 2 foga a hétvégén,úgy hogy immáron 18 van neki. 1 éves kora óta nem jött neki,már ideje volt,érdekes,hogy így megállt fél évre? Nyügi volt egy "cseppet"Kép Jól ki is fárasztott,2-szer annyit nyafizott mint alapból,pedíg az se semmiKépKép

Na puszi
Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


HalihóKép

Lányok, én is örülök, hogy végre találkoztunkKép Már mióta írkálunk ide, ideje voltKép

Sajna másnapra Gergőnek elkezdett menni a hasa, diétázott, meg kapta a Smectát, talán már túl van rajtaKép Úgy eszik most, mint az őrült, félti az aranytartalékokatKép

Hétvégén sógornőmék volat itt, ő is pocakos, csak 6 héttel előttem vanKép 2,5 éves kisfiával jól eljátszott a Gergő, kisebb vitáktól eltekintveKép egész nap a kertben voltunk.

NoémiKép
Gratula a fogacskákhozKép Akkor már csak kettő hiányzik? Gergő 16-nál tart.

Edit
Sajna turit én se ismerek, de tutira van Érden, mert a baba-mama klubban mindig beszélnek róla. Csak most nyári szünet van, úgyhogy nem tudom megkérdezni, hol találhatóKép Akkor már célegyenesben vagyKép Mekkora a pocakod? Nekem most 26 hetesen 93 centiKép

Xsara
Gergő után is kell még szaladgániKépKép ezért javaslom a következő tali helyszínére a kertünketKépKép Nem is vagyok kényelmes, mi?

na pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 

 
 

Sziasztok!

Judy!
Köszi a meghívást,mi élünk vele,ha szólsz mikor. Csütörtökön megyünk felétekKép Délután átugrunk az unokatesómékhoz,oda a csíz utcába. Majd gondolok rátokKép Fog: Igen én is úgy tudom,hogy kettő hiányzik még,csak mintha azt halottam volna,hogy az később jön. Te tudsz erről valamit,vagy hülyeség?

Lányok! Tudnátok segíteni? Dominik pár napja tiszta hisztiKép Ez már a dac korszak? Mondjuk akkor rá ez mindíg érvényes volt. Nem értem alíg akar szótfogadni,álandóan hisztizik,a legkissebb hülyeség miatt is dühbe gurulKép Lehet,hogy most megköveztek,de már odáig fajult a dolog,hogy bezártam a szobájába,és megmondtam neki,hogy csak akkor jöhet ki,ha befejezte. 20 perc után sem hagyta abba,ne ezek ztán megismerkedett megint a vízzel. Na ettől lecsillapodott. sajnáltam szegényt,de valahogy hatni kelett rá. Rögtön ellenkezik,ha valami nem úgy van ahogy azt ő kigondolta,és nem pityereg,hanem rendesen rámordít,"visszafelesel". Ha már nem lát a pipától,akkor belém csíp,vagy rámüt. Ha visszaadom,akkor ő is,és nem felejti el,mert ha kell10 perc múlva mikor azt gondolná hogy elfelejtettem odajön vigyorog,és megint megcsíp,csak övé legyen az utolsó szóKép Érdekes,mert ezt csak családtagokkal csinálja. Idegenekkel,és gyerekekkel hál isten nemKép megint kis önzőKép Csúnyán hangzik de tényleg. Mindíg csak ő,és csak vele kell foglalkozni huzza a kezem,ha csak két lépést tesz arrébb akkor is,és ordít ha nem megyek. Más gyerek egy idő után belenyugszik,de ő nem. Addíg rángat,és ordít míg nem megyek veleKép stb...
Társoságban toleráns,nem adja így elő magát.
Van valakinek ötlete? Ez dackorszak már? Hogyan kezeljem? esetleg topikot ajánlani ezzel kapcsolatban?
Na jól kipanaszkodtam magam,de hát ez is hozzám tartozik. Kicsit el vagyok kenődveKép A végletek emberkéje,vagy szuper kedve van,hol hirtelen vált és már ordít.

Szasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


HalihóKép

Új kép a profilomban. Gergő így néz ki focizás utánKép Sajnos elnyalt a betonon. Persze miért is a fűben focizna vele az apjaKépKép
Holnap utazun haza, hétvégén lagziba megyünk. Hogy mit fogok felvenni az rejtélyKép

Noémi
Fogak: a fogorvosmoat kérdezgettem a fogacskákról. a 20 tejfogacska kijövetele után hosszú szünet van, majd amikor még kettő kibújik hátul (5 éves kor körül?), akkor érdemes a gyerkőcöket először elvinni a barázdazárásra, ami egy teljesen fájdalommentes beavatkozás, valami ecsetelés. Addig is fogmosás, gyermekfogkrémmel.
hiszti:
dackorszak 2 éves kr körül kezdődik, nem lehet csak valami front? Gergő nagyon ki tud fordulni magából olyankor. 19-21 hónapos kor körül teljesen normális a harapás, verekedés is, sajnos nálunk is van és nem használ se szép szó, se csúnyaKépKép állítólag nyugodtan el kell magyarázni, hogy ezt nem szabad. Nekem már a pocimba is harapott és a z unokatesójával is megkostólták egymást a hétvégénKép Szerintem egyébként jól csinálod a dolgokat, hallgass az ösztöneidre, bár tudom néha nehéz. Én is néha ahhoz folyamodom, hogy berakom a kiságyba. Már tudja, hogy akkor le kell nyugodnia és gondolkozni a világ folyásánKépKép Kitartás!
tali: tényleg áll a meghívás. jövő hét csütörtök? szerdán dokihoz megyek, előtte meg nem tudom mikor jövünk vissza. Többiek?

na pusz, jó hétvégét
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judy!

A pocakom hatalmas, akkora h feltölteni sem tudom a képetKép

szia Edit
edit72
 
 


Sziasztok!

Jár innen valaki a Samu doktorhoz?
A kedvesemmel hozzá járunk(pontosabban ö) és nagyon vegyes érzelmeink vannak. Ja, hogy nem mondtam, terhesgondozásra(hogy utálom ez a szót)
Szóval van aki hozzá jár esetleg nála szült?

üdv
Egy érdi leendő kispapa
én_aki_vagyok
 
 


Sziasztok Lányok,
most akadtam erre az oldalra és nagyon megörűltem. Sajnos nem volt türelmem az egész eddigi levelezést átolvasni, de ezentúl szívesen csatlakoznék hozzátok. Érden lakom, de szinte nem ismerek itt senkit. 4 gyermekem van, 2 lány és 2 fiú (7,5,3 évesek és egy 22 hónapos). Örömmel olvastam Ibolyka 4. babájáról. Én imádom a "nagycsaládot"!Nálunk állandóan zajlik az élet. A bölcsöde környékén lakunk és nyitottak vagyunk új barátokra!!!
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!
Judy!
Remélem,csak frontKép Érdekes,mert tegnap miután itt jól kikeseregtem magam,azóta csend van és nyugalomKép Egyébként én is mindíg mindent elmagyarázok neki,kis emberként tekintem,már azon is gondolkoztam,hogy ez is baj,mert túl sok "szavazati jogot" engedek neki?
Fog infót kösziKép Mi is esküvőre megyünk a hétvégén,ráadásul vidékre,lehet,hogy talizunk? Pécs mellé,egy 300 fős lagziba,és én is borzasztóan váromKép Jó szórakozást nektekKép Csütörtöki tali szupi köszönjül szépenKép

Barnus!
A csatlakozásodnak mi is örülnénk,már ha van kitartásod,mert az első lelkesedés után mindíg eltűnnek az újak?Kép A bölcsöde felé szeptember körül mi is megtalálhatók leszünkKép szép nagy családod vanKép Rólunk annyit,hogy egy másfél éves tündérien akaratos Dominik nevü kisfiam van:9 Bővebb infót egy nemrégi hsz.ben írtam,és miután neked bőven van tapasztalatod,így egyben a segítségedet is kérem,mi a vééleményed a témában? /hsz: júl.7. 13ó.46p.

én_aki_vagyok!
Egy nevet azért biggyezthettél volna a végére,még ha semmi jelentősége, akkor is.
További jó babavárástKép

Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Sziasztok!
Költői a kérdés:Hol a bölcsöde??
Én totál nem ismerek még semmit itt,pedig már 2 és fél éve,hogy itt lakunk..
Amúgy ma megvettem a pelenkázólapot és ettől megnyugodtam,tiszta dili vagyok.Mindent be kellett szereznem..Szinte pánikoltam,pedig még 3 és fél hónap.hogy jöjjön a kicsi..Érdekes,hogy egyiknél sem voltam ilyen..Na mindegy.Most már kezdek nyugodni..
Most megyek kicsit pihizni,mert kifáradtam..
pusza mindenkinek
Iboly
ibolyka
 
 


Szia Noémi,
ez életkori sajátosság, eljön az ideje amikor ki akarják próbálni ki bírja tovább. Boti most 22 hónapos és nála is vannak ilyen dührohamok. Először megpróbálok az eszére hatni, ha nem megy, akkor úgy teszek ,mint aki nem vesz róla tudomást. Egy ideig még csinálja, de azután rájön, hogy a kutyát sem érdekli, így abbahagyja. Szerintem ebben a helyzetben is a következetesség a legfontosabb, ha egyszer megadod magad elvesztél... Minden gyermekemnél volt ilyen időszak, sőt időről-időre ismétlődik és nem lesz egyszerűbb később sem! Eleinte nagyon elkenődtem, de ma már tudom, hogy átmeneti állapot. Egyébként pedig csatlakozom Judy véleményéhez, szívemből írt.
Barnus
barnus
 
 


Szia Ibolyka,
én speciel az aradi utcai bölcsire gondoltam, többet nem is ismerek Érden. Nincs szükséged esetleg még vmire? Talán akad itt még 1-2 elfekvő dolog. Van pl. egy eladó manuális gyerekmérlegem..
Barnus
barnus
 
 


Barnus!
Köszi szépen,az ugyan nincs,de nem is igazán szeretnék.Venni semmi esetre sem.Megy a családban,meg a baráti körben egy két dolog körbe.Azt hiszem mérleg is.Az elsőnél még volt.A többinél nem..Amit,majd ha lesz zsetonom nagyon szeretnék,az egy elektromos hinta.Ma láttam a madrinában,olyan 29 ezer volt kb.Az olcsóbbik!
A babaszobán van egy eladó 22-ért,20-ért elvihető..Hát sajna nincs már pénzem.Mostanában sokat költöttem.Úgy néz ki,hogy már csak kád nincs itthon,de azt is igértek..Azt mondjuk,ha szülésig nem jön össze,párom is megveheti.Olyat szeretnék,ami sima állványos,semmi extra..Császárnál nem igazán fogok tudni az elején hajulgatni...
pussz
Iboly
ibolyka
 
 


Sziasztok,
lenne kedve vkinek szeptembertől olaszul tanulni? Van egy barátnőm, aki évekig kint élt, most pedig nyelvet tanít. Engem is bevállalna,sőt még házhoz is jönne, csak szereznem kellene vkit/vkiket magam mellé. Ha legalább 2-en lennénk, akkor 90 percért 2500Ft-ot kérne fejenként. Kereshetnénk közösen gyerekfelügyeletet is, aki itt helyben vigyázna a lurkókra amíg mi tanulunk. Többen, olcsóbban! Egyébként kezdő szintről van szó. Na, érdekel vkit?
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!
judy!
ezek szerint ti másik lagziba voltatokKépKép remélem nektek is legalább olyan jó volt mint nekünk. Óriásit mulattamKép
csütörtök még áll? Ha igen,akkor pontosan merre is laktok? Az orvosi rendelőnél befordulok barra,aztán? Csíz utca hány szám? 4 körül?

Barnus!
Köszi,remélem minnél előbb túl lesz ezen az életkori sajátosságon,mert néha az agyamra megyKép De ma sikerült valamit elérnem. Evés közben a maradék kifliét szétszórta,miután kiszállt a székéből megkértem hogy szedja föl. Ő pedíg mint aki meg sem halotta,szépen elvonult mellette. Szó szót követett,ő rázta a fejét,hogy nem,én meg hogy akkor mész a szobádba. Szóval be is vittem,ezt 3 szor játszottuk el,majd kivonult a konyhába és összeszedte a kifli maradványokatKép Na ez már valamiKép

sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


HalihóKép

Hazaérkeztünk a hétvégéről. Az idő nem volt valami szuper, de azért jól éreztük magunkat. Anyóséknál is voltunk, meg az én szüleimnél. esküvő jó volt, Gergő jól viselkedett, bár a templomban mindent megtapsoltKépKép A lagziba már nem jött, így mulattunk fél négyig. Sokat táncoltunk, bár a végére már dagadt a lábam rendesen, mivel magassarkúban roptam. De nem zavartattam magam, felpakoltam egy székre erőt gyűjteniKépKép
Tegnap elvittem Gergőt tanácsadásra, no nem mintha aggasztana a súlyaKépKép 13,24 kg és majdnem 90 cenyó így 20,5 hónaposan. Dokinéni megnézte, persze végig krokodilkönnyeket hullatott a fiam. Kukker még nem teljesen oké, amúgy minden rendben. Ja, és a torka picit piros, kalciumot kap rá.
Holnap én is megyek dokihoz, remélem picurka is jól van.

Noémi
Oké a csütörtök, ha Gergő nem lesz beteg. Házszámunk nincsKépKép Merről jössz? A Kossuthról jobbra kell fordulni és az utolsó ház jobbra.

Barnus
ÜdvKép

Xsara
Nem csatlakozol?

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judy!
Passz milyen utcáról fordulok be. Átjövök a vasuton,aztán a rendelőnél balra. Utána?
holnap délben még feljövök a netre,ha Gergő lebetegedne,akkor üzenj itt. A telcsi számod nem tudom,de fehívom Xsarat és szólok neki is,valamint elkérem a számod. Akkor holnap 4 körülKép
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


NoémiKép
A rendelőnél ne fordulj el balra, hanem gyere tovább a Bagoly utcán a nagy kereszteződésig (stop tábla), itt fordulj balra (Kossuth), majd rögtön az első utcán jobbra. Ez lesz a csíz utca és az utsó ház jobbra. A rendelőtől ugyanis nincs megnyitva az út, máshogy nem lehet megközelíteni.
remélem érthető volt, de ha nem, csak hívjKép4 körül várlak Titeket, Xsaráékat isKép

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Nem tüntem ám el..Csak iszonyú felfordulás volt az utóbbi egy hét.
Eladtam a kocsimat és megvettük a kisbuszt.Ez 8 személyes.Ebben el fogunk férniKép
Velünk minden rendben,hétfőn megyek dokihoz,cukorvizsgálatra.Kicsit nehezen mozgok,kijött pár visszér és elég fájdalmas..
pusza
Iboly
ibolyka
 
 


Sziasztok, én is megjöttem a nyaralásból. Most nincs erőm többet írni, csak akartam jelezni, hogy nem tüntem el az újak lendületével!
Barnus
barnus
 
 


Sziasztok!
Judy!
Örültem,hogy újra taliztunk,és tényleg nagyon jól éreztük magunkatKép Újabb tali,nálunk?

Képzeljétek! Volt ma nálunk a védőnéni,és Dominik neki is előadta magát. A védőnéni nevetve annyit mondott csak DAC KORSZAKKépKépKép
Aminek kifejezetten örültem,mert nem tudtam mi az oka ezeknek a düh kitöréseknek. Azt mondta,hogy hihetetlen,de ő a Domin már semmin sem lepődik meg,mert mindíg is előrébb járt a koránál(csak a beszédben nemKép). Szóval semmi gáz,csak dac korszak. De hozzá tette,miután erős jellem,így kössem fel a gatyám,pláne mivel ezt kb 2-2 és fél éves kora körül kellett volna elkezdenie. Nálunk kb 3 hónapja megy ez. De még meddíg?Kép Ja és azt is mondta,hogy valószínű bal kezes lesz,mert szinte már most mindent bal kézzel csinál,de ez jó,mert azok az emberek akik bal kezesek,azok álltalában nagyon okosak,és ez Dominál mindíg is megmutatkozottKép Szóval csupa,csupa jó hír,már nagyon rám fértKép
Pusz
Noémi

Noémi
citrom
 
 


HalihóKép

Hogy bírjátok a hőséget?
Mi hétvégén a velencei-tónál hűsöltünk mind2 nap. mondjuk én sak zuhanyozgattam a pocakomat, de a fiúk fürödtek is. Gergő első nap elbotlott a vízben, utána nem akart belemenni. Kis rábeszélés után viszont kijönni nem akartKépKép Homokozott, labdázott, aztán bevetette magát a játszóházba, úgyhogy kénytelen voltam befizetni egy kis időre. Amikor letelt, óriási balhét csapott, mivel épp egy babaházban üldögélt és telefonált, apa sehol, úgyhogy nekem kellett kirángatnom, még a szemembe is belekapott az ördögfióka. na mindegy, befizethettem volna még egy kis időre, csak már én is untam ott ücsörögni, és szerintem még mindig ott üldögélneKépKép
egyedül már nem viszem le, úgyis csak rohangászhatnék utána a nagy pocakkal, a vízbe meg nem akarok belemenni, úgyhogy ő se tudna. Úgyhogy most itthon pancsol, kint a kertben.

Noémi
Örülök, hogy eljöttetekKép Gergő szomorú volt, hogy elmentetekKép Azóta is a lufival játszik, és emlegeti, hogy Doi, DoiKépKép
Látod, mondtam én, hogy semmi gond nincs Terrorkával, legalábbis amennyit én láttam belőleKép Gergővel több van, lásd fentieketKépKép Mi lesz velem októbertől???? azért majd szóljatok, ha már bedilizni láttokKépKép
tali okésKépKép

XsaraKép
Merre bújkálsz?

Barnus
Milyen volt a nyaralás?

Iboly
Mi volt a dokinál? nálunk minden oké, legközelebb 32 hetesen megyek.

na pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Judy,
jót derültem a kis játszóházas sztoridon, ismerem az ilyen kellemetlen helyzeteket..Egyszer nagyon meggondolatlanul alvásidőben elmentem a három naggyal cipőt venni. Amíg a legnagyobb próbált, addig a 2 középső jól hajba kapott egy cipőskanálon, majd pillanatok leforgása alatt a földre vetődtek és őrűlt hempergőzésbe kezdtek..Kép Az eladó arca először halálfélelemről árulkodott, utána szánakozva nézett rám és szinte láttam a gondolatait kiülni az arcára:"Minek ennek 3 gyerek, kettővel sem bír el??" Hátmég ha tudta volna, hogy itthon vár a 4...KépKépSe előtte, se azóta nem produkáltak ilyet a gyerekek és én sem cibálom őket alvás helyett sehova!
A nyaralás egyébként jól sikerült, bár elég pocsék időt fogtunk ki.Egyedül az utolsó napon volt igazi strandidő. Nem is bántuk, így volt lehetőség kirándulni. A tengerparton természetesen rengeteg csábító játék van a lurkók számára, amit nem lehet anyagilag a végtelenségig bírni, így megbeszéltük a nagyokkal, hogy kapnak minden napra zsebpénzt amiből nekik kell gazdálkodniuk. Bármire költhették, de többet akkor sem kaphattak, ha utólag rájöttek, hogy hülyeségre költötték. Ez a módszer nagyon jól bevált, egyszer sem kellett pl. magyarázni nekik miért nem mehetnek 1-nél többször az akkumulátoros kisautóval!Kép
Gergő most mennyi idős? Októberre várjátok a kistesót? Már nagy a pocakod?
Üdv:
Barnus
barnus
 
 


HalihóKép

Barnus
CipőkanálKépKép Hát igen, gondolom 4 gyerkőccel nem újdonság az ilyen szitu. Csak most valahogy érzékenyen érintenek az ilyenek, biztos a hormonok miatt nincs elég türelmemKépKép
Ez a zsebpénzesdi nagyon jó ötlet, raktározom későbbre. Most Gergőt még nem érdeklik annyira a pénzbedobálós játékok, bár a kocsikban szívesen üldögél, de még nem reklamálja a zsetontKépKép
Ő most lesz 21 hónapos, a kistest október 11 körülre várjuk. Pocakom kb 94 cmKépKép Én nagynak érzem, de állítólag nem azKép

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok
Judy:
Voltam hétfőn a kórházban,megvolt a vérvétel.Mind a három (éhgyomri,60-120 perces)
Az eredményt ma nem tudtam megkérdezni,de holnap megtudom.Doki szabin volt,hétfőn megyek hozzá.Akkor lesz UH is.Már kiváncsi vagyok,hisz júni 4.-én láttuk utoljára a babót..
Remélem minden rendben lesz,kicsit fájdogálok,de amúgy minden oké.Mondjuk ma elég fejfájós vagyok..
pusza
Iboly
ibolyka
 
 


Sziasztok!
Judy!
Jövőhéten,melyik nap jó nektek? Nekünk a péntek kivételével bármikor. Délelőtt,délután? Várunk titeketKép Velencén hol van játszóház? Emlékszel,hogy meglepődtem,amikor Domi úgy bújt bele Gergőbe? Úgy látszik ez most egy új szokása. Tegnap a strandon ugyan azt csinállta másik 2 kislánnyal is. Olyan édes voltKép Hiába húzgálltam el,ő visszarohant és bújt hol ehez,hol ahoz. Kérdeztem az anyucikat,hogy nem zavarja-e őket? De azt mondták,dehogy is,és milyen édes,még ők sem láttak ekkora gyereket így szeretgetni,egy másik gyerkőcöt.

Képzeljétek Dominik tegnap tök egyedül ebédelt meg kanállalKép Nem engedte,hogy etessem,majd ő ügyeskedik,és lám ténylegKép Na jó nem mondom kellett utána takarítanom,de nem is volt vészesKép
Du.án átmentünk Battára a strandra,szépen megcsinálták,már legalább is ahoz képest amikor én láttam utoljára. Van 2 kismedence,és benne 1000 gyerekKép Kár hogy ennyire sokan vannak,mint a heringek a dobozban.

Judy hasa szerintem sem nagy,nagyon kis formásKép Szép kismamiKép

Barnus!
Zsebpénz:
Ez klassz ötletKép Velem is ezt csinálta az anyukám. Be is vállt nála. Először persze rögtön elszartam az első adandó alkalomnál,aztán sírtam,mert nem kaptam többet. Na de másnap! Már okosabb voltam körbenéztem,és csak utána döntöttem. Az az érdekes,hogy ez a mai napíg egy berögződött jó szokás. Most is először körbenézek,aztán vacilálok,és végül döntök,amit aztán még sosem bántam meg. pl: ruhavásárlás. Egyetlen hátrány: kicsit sokat vacilálok 8 szor körbenézek,megnézem,hogy biztos legyek benne. De viszont így, nem, eggyel több felesleges cuccom van. AzthiszemKép Tudom,hogy nálunk anyu azért vezette ezt be,mert én hihetetlenül gyorsan elköltöttem a pénzem,minden baromságra.

Cipő vásárlás:
Rólam biztos patakokba folyt volna a víz,és égnek állt volna a hajam,egy ilyen szituba. Pedíg szerintem mással is ugyan így előfordulnak ilyen esetek,és én nem gondolom azt,hogy neveletlenek lennének. Legalább is most hogy már nekem is van egy gyerekem átértékelődtek a nézeteim,és látom milyen nehéz is egy gyereket jól megnevelni,pláne,ha elég öntörvényű. Bár azt biztos gondoltam volna,hogy úúú,nem irigylem az anyukátKép Biztosan írtad már,de mekkorák is a nagyok?

Xsara!
Daninak boldog névnapot utólag isKép

Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Szia Noémi,
a nagyok 7,5 és 5,5 évesek ,de ennek már jó 3/4 éve, hogy történt és igazából magamat okoltam akkor is a rossz időpont választás miatt. Egyébként meg én is úgy gondolom, hogy akinek már legalább 1 gyerkőce van, az egyáltalán nem lepődik meg egy ilyen szitun, akinek meg nincs, úgyis megtanulja a leckét a saját bőrén. Szerintem nincs rossz gyerek, csak olyan aki unatkozik vagy nagyon fáradt, hát nálunk megvolt minden.

Mindenkihez!!!
Szoktatok Törökbálintra járni? Képzeljétek szeptemberben gyerekmegörzőt nyit ott egy nagyon-nagyon jó barátnőm. 2-6 éves korig fogadják majd a lurkókat, max 4 órát maradhatnak. Lesznek előre meghírdetett foglalkozások, amiken persze nem kötelező részt venni. 2 hivatásos óvónő és 1 dadus lesz velük, óránként 700 Ft-ért. Szerintem jól hangzik. Érdtől egyébként kb. 10 perc alatt megközelíthető, közel lesz az M7-hez. Én szívesen elmennék néha tornázni, valószínűleg kipróbálom...
Sziasztok:
Barnus
barnus
 
 


SziasztokKép

Hogy bírjátok ezt a meleget? Rólam patakokban folyik a víz, napi több köbmétert elzuhanyozgatokKép Gergő kint flangál pucéran a kertben, pancsol, néha én is beszállokKép
elvitte a párom fodrászhoz, kis golyófejű lett a drága, alig maradt hajaKép Persze végigordította, de itthon is ez volt, mikor mi nyírtuk, csak a végeredmény volt gáz.
Drágám most jött rá, hogy unja itthon a banánt, már reggel rángat, hogy sétáljunk. persze 40 fokban, 7. hónapban. Eddig jó volt a kertKép Szerdán elvittem a játszótérre, tegnap és ma meg csak sétálni, a vonatokat kellett vele megnézni.

Iboly
Jó lett a vérvétel eredmény? Fejfájás remlélem már a múltté.

Noémi
Ügyes Dominik az evésselKép És milyen halmazállapotú volt az ebédKépKép Nálunk még csak a sűrűbb főzelékekkel boldogul, levessel nem. Bár nem is nagyon próbáltam mostanában.
Köszi az invitálást, keddtől jó bármikor, mindegy, hogy délelőtt, vagy délután.
Battán én télen voltam a strandon, a csónakázón korizni. De lehet, hogy megnézzük a strandot is.
Velencén a szabadstrandon voltunk, itt van elkerítve egy játszó, a Mikkamakka játéktár csinálja.

Barnus
Én nem szoktam sűrűn Tbálintra menni, csak vásárolni. Van jó játszótér? Ez a megörző tényleg jól hangzik. És milyen progamok lesznek? Bár én októbertől egy darabig nem hiszem hogy megyek a picurral.

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Judy:Kép
Részben lett jó csak.A vércukor oké,de a vérképem pocsék.KépKegyetlen vérszegény vagyok és a vasam is olyan alacsony,hogy a nővérke el se akarta hinni.Hétfőn megyek a dokihoz,akkor majd kiderűl mit kell szednem.A baj csak az,hogy az összes vaskészítményre allergiás vagyok,rögtön hányok..Egyszer,nem is terhesen már volt ilyen vérképem,akkor naponta kellett bejárnom vénás szurira...Na ezt nem akarom..Tudtok valamit arról,hogy voltaképpen árt-e a vérszegénység??
Végülis mi bajunk lehet tőle?Nem vagyok rosszul...
Képzeld tegnap elmentünk Battára strandolni.Most voltunk először a párommal.Gyermekeim már voltak apjukkal.Olyan jól esett..KépViszont mostanában sokat keménykedik a pocakom..KépRemélem nincs gond.Mindenesetre már nagyon várom,mi lesz a dokinál..Én még semmit sem szedtem be terhesség alatt.Amúgy sem vagyok megbízható gyógyszerszedő..Mindig elfelejtem bevenni..Kép
Alig bírom ezt a meleget..
Judy:voltál mostanában Uh-n?
Az is lesz hétfőn.Kiváncsi vagyok mekkora a babó..
Te voltaképpen hányadik hétben vagy?
pusza
Iboly
ibolyka
 
 


IbolyKép
Én is vérszegény lettem, de nem vészesen, napi egy vasat kell bevennem. Hát, én sem vagyok valami nagy gyógyszerszedő, sokszor elfelejtem. Úgy tudom az anyukánál okoz fáradékonyságot és légszomjat a vérszegénység. Pl ha reggel alig bírok felkelni, mindig rájövök, hogy elfelejtettem a vasatKépKép
Uh-ra csak 3,5 hét múlva megyek, most taposom a 29. hetet.
Pocakom nekem is szokott keményedni. Állítólag napi 4-5 normális, 10 felett MagneB6-ot kell bevenni.
Remélem okés lesz az uh, és a vasra is találnak megoldástKép Védőnő nekem a kajákat is mondta, hogy egyek sok spenótot, savanyúkáposztát, piros színű gyümölcsöket, kakaót...ezekben sok vas van.
pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


JudyKép
Köszi az infót.Képzeld engem még nem is látott védőnő,azon kívűl,hogy megkaptam a terheskönyvet.Ugyanis akkor mondtam,hogy mindent a kórházban csinálnak majd,ezértköszönöm,de nem tartok igényt rá..No meg oda le sem szeretnék járni,az első és egyetlen alakalom is mély nyomokat hagyott bennem..Közben kórházat,orvost váltottam,így teljesen kimaradt a védőnőzés..Legalább senki sem akar kioktatni..Most nem foglalkozom a súlyfelszedéssel sem..Előző háromnál nem híztam szinte semmit.Most igen..Kicsi fiammal úgy néz ki,hogy több,mint 10 lesz a vége..Sebaj,majd lemegy..
Megyek lezuhanyzok,folyik rólam a víz..
Puszka
Iboly
ibolyka
 
 


Sziasztok!

Judy!
Pörkölt,tésztávalKép Másnap húsleves,amivel egy darabig eljátszadozott(eszegette) aztán mikor megúnta akkor mutatta,hogy most már etessem én.
Kiváncsi vagyok Gergő csini frizkójáraKép Domi is végigüvölti,úgyhogy most,hogy apa megemlítette,hogy fodrászhoz kéne vinni,akkor szívesen átadtam neki az elsőbséget,hogy vigye a saját fodrászához,ott is mutatkozzon beKép
Ha jó idő lesz holnap,akkor mi is megyünk Velencére,és akkor ode szeretnék menni,ahol ez a játszóház is van. Rá is keresek,hogy pontosan hol található,köszi az infótKép
Hétfőn sms-ezekKép

Barnus!
Jó ötlet,ez a gyermek megörzőKép Csak mi ha minden igaz nagyfiúsan bölcsibe megyünkKép

Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Sziasztok,

ez amolyan 'otthagyod a lurkót'játszóház, pont azért, hogy az anyucinak is legyen 1-2 óra (elszállt az ékezet..) szabadideje, ha el kell vmit intéznie. Még nem tudom a pontos programokat (lesz majd szórólap) csak annyit, hogy heti témák lesznek amikkel kapcsolatban sokféle játékot fognak csinálni, barkácsolnak, dalokat tanulnak, stb. Lesz pl meseóra, amikor bekuporodnak egy direkt erre a célra kialakított 'mesesarokba' és hallgathatják az óvónénit..De semmilyen program sem lesz kötelező. Olyan picit, mint az oviban.KépA barátnőmnek (aki az egészet szervezi) 3 gyermeke van, úgyhogy tapasztalata határtalan (és lelkesedése is!!) Őszintén megvallva én még soha nem jártam a gyerekekkel ilyen megörzőben, de ezt tuti ki fogom próbálni.

Judy,
Tb-on van egy nagyon kultúrált, körbekerített játszótér, mi naponta megfordulunk ott, közel van az ovihoz (most szeptemberig nem járunk oviba). Minden fából van: hinta, egy nagy hajó, mókuskerék, csúszda, lovacska, mérleghinták, stb. Érdemes elnézni oda. Ott van ahol a posta meg a CBA, az utca neve nem jut eszembe, ja, a templom is ott van mellette. Kicsit zavaros vagyok, de őrjítő ez a hőség!!
Üdv:
Barnus
barnus
 
 


HalihóKép

Remélem jól telt a hétvégeKép

Iboly
Védőnő nálam akkor járt, mikor megírtuk a kiskönyvet, illetve én 2* voltam a terhesgondozáson, de utoljára vagy 10 hete, már én se szívesen mennék, pláne, hogy csak a Gergővel együtt tudok, mivel nincs kire bízzamKép amúgy is utál minden rendelőt, mióta klórházban volt és általában ordítKép( Ma is így volt a háziorvosomnál, a jogsim miatt kellett lemennünk. Szóval én se nagyon megyek már. Ő már keresett azóta 2* itthon, csak nem voltunk sosem itt.
Hogy vagy? Doki mit mondott? Én most lettem sz@rul, hogy enyhült a hőség, jó mi?

Noémi
Voltatok Velencén? Mi szombaton voltunk, Gergő most is élvezte, pancsolt, homokozott, fagyizottKép
Vettünk neki kismedencét a kertbe is, az is nagy sláger.
Pörkölt tésztával Gergőnek is nagyon csúszikKép))

Barnus
Köszi az infót, majd elnézünk oda, ha nem lesz ilyen tré az idő. Gergő imád játszóra menni, tegnap Battán játszozott, alig lehetett hazahozniKép)

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


SziasztokKép
Judy:
Engem egyszer keresett a védőnő,telefonon,de éppen mentem el itthonról.Mondtam Neki,hogy ide jöhet,de én oda nem megyek..
Hát a dokinál nem sok jó volt...sőtKépKép
Kell szednem vasat,napi kétszer.De ez még a kisebb baj.Mondtam dokinak sokat görcsölök..Vizsgálat után:Kiderült megrövidült a méhszáj..Napi ötször kell valami magnézium port szednem.Reggel lesz meg a gyógyszertárban.
Nagyon korai lenne még.Hisz tegnap töltöttem a 26-ik hetet..Nagyon megijesztett a doki,pihennem kell sokat,két hét mulva kontroll,ha tovább görcsölök kórház...
Azért valami jó is volt ma:
Voltunk UH-n is.A baba már fejvégű és édesen mosolygott.Persze mi meg párommal olvadoztunk rendesen.Nagyon aranyos volt.
Érdekes,hogy Te is ma lettél rosszul,én is ma nagyon pocsékul voltam egész nap.Remélem holnapra jobban leszünk..
Nekem meg most este lett jó kis görcsös hasmarsom..Valószínűleg a vastablettától.Ha holnap is lesz,akkor inkább legyek vérszegény,mint,hogy így görcsöljek.Szerintem jobban árt a babónak a görcs.
Szóval ez történt ma..Nem sok jó híreket kaptam.De láttam Őt és ez boldogsággal tölt el..
Szép álmokat!
pusza
Iboly
ibolyka
 
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy eddig nem jelentkeztem, de nagyon sűrű volt a programunk.

Na végre kaptunk hitelt...
Képzeljétek a közjegyzőnél derült ki, hogy rosszul adták be. Mi 10évre kértük Ők meg 20 évre engedélyeztették..jó mi? Kép
Amikor kiderült nagyon kedvesek voltak,
vagy aláírjuk a 20 évet, vagy várunk egy újjabb engedélyre. Nem semmi egy bagázs!!

Danit megcsípte egy szúnyog a halántrékánál, másnapra ráhúzodott a szemére, alig látott. Kép Írány az ügyelet. Persze ne fürödjön, ne menjen napra, ne vakarja...
Hősiesen viselte, nem is vakargatta.
Mindendezt a múlt héten , amikor 1000fok volt lehetett volna menni strandolni.
Na mindegy!

Kerek 2 hete teljesen szobatiszták vagyunk Kép
Nincs pelus éjszakára sem. Nagyon ügyes felkelt, hogy pisikélni kell.
Majd kiderül mi lesz, ha külön szobába kerülünk....

Judy!
Bocsika, hogy nem tudtunk menni, majd legközelebb. Akkor volt a bankos herce-hurca..

Noémi!
Köszike, lett sok autónk...mixeres, dömper.....
Nagyon édes volt várta az ajándékokat.Kép
Anyosomék elutaztak 1 hétre, ugyhogy csend volt.
Élveztük a Danival az életett (itthon).
Ügyes a fiad, biztos szépen eszeget! Kép
Ha ránk is érvényes a meghívás szívesen csatlakoznánk hozzátok! Csak szóljatok!

No mennem kell puszika
Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


HAlihóKép

Reggel írtam, de látom elszálltKép Szóval:

NoémiKép
Köszi a vendéglátást és bocsi a rendbontásértKép Amint láttad jól érezte magát a fiamKépKép Utána alig bírtam betuszkolni a kocsiba, mivel meglátta a játszót és hisztizett.

Iboly
Ezek tényleg nem túl jó hírek. Próbálj sokat pihenni és magnézium ezerrel. Segítséged van?
Ma volt itt a védőnőmKép csak emlegetni kellettKép


Xsara
Elveszett emberkeKép Hitel, hurráKép Mi is nyögjük még jópár évig. SzúnyogcsípésKép Gratula a szobatisztasághozKép Következő talira tessék jönniKép

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Xsara!
Elveszett barátnénk,végre előkerültKép
HitelKép Mit jelent az,hogy 10 év,helyett, 20 évre kaptátok? Na jó azt értem,hogy 20 évig kell törleszteni. De havonta kevesebbet,de több kamat,vagy mi a szösz? És most nektek ez így is jó,vagy jobb,vagy rosszabb?
De jó,hogy Dani már szobatiszta! Wc,vagy bili?
legközelebb szólunk,ha lesz tali!

Judy!
Ne viccelj,természetes a rendbontásKép Végül is jólérezni jöttetek magatokat! Örülök,hogy ez sikerült isKép Legközelebb maradjatok tovább,mert mire belerázódtak igazán,addígra mennetek kellettKép
Jó pihenést nektek,akkor most egy darabig nélkülöznünk kell téged.

Lányok!
Dominak jövőhéten lesz a névnapja,ill.mi akkor tartjuk,mert a naptárba nincs benne. Tudtok valami jó kis foglalkoztató játékot ajánlani?
valami olyasmire gondolok,ami lefoglalja egy kicsit tovább,mint 5perc,vagy 2 nap. Olyasmire gondolok,mint pl barkács asztal. Vagy ahoz még kicsi? Á,nem tudom,de valamit újítani kéne,mer már semmivel sem foglallja le magát.

Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Noémi!

Nem akartuk 20 évre, mert még a 10 is sok.
Igaz hogy akkor alacsonyabb a részlet, viszont 10millió esetén legalább 19-et vissza fizetsz.
Míg 10 évnél, kb. 14milliót ... nem mindegy.

Megvártuk míg 10 évre engedélyeztették.

Fölleg bilizik a drága, de néha a wc is becsúszik.

Sajnálom, hogy lemaradtam már megint..Kép
Igérem a következő talin ott leszünk.

puszika
Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Xsara!
Na ez a szemétségKép
Majdnem 2-szer annyit fizetsz vissza. Igazatok is van,hogy megvártátok,azok után amennyit vártatok már eddíg is,ez már nem oszt,nem szoroz.

Mostanában,olyan nyűgös vagyok,nem találom a helyemKép
Dominak,vettünk Tomy kisvasutat,barkács asztalt,babakonyhát,zenegépet. Sok szép játékot. De most legalább újra elvan,egy kicsit. Persze tvábbra is igényli a társoságom.Egyedül,ezekkel sem játszikKép

Többiek?
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Noémi!

Boldog névnapot Domikának!

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


HalihóKép

Visszajöttünk a nagymamizásból, Gergő nagyon élvezte, apóséknál egész nap a traktoron ült, meg a lovakat, bikákat nézegette. A szomszédban kecskét is látott, nézte a fejéstKép Az unokatesójával a búzaszemek között hemperegtekKép Akkora élmény volt nekiKép
Anyuéknál is jól érezte magát, kint pancsoltunk, strandoltunk, játszóztunk.
Hosszabb időre már nem megyünk szerintem a szülésig, utána meg egy darabig biztos nemKépKép

NoémiKép
Boldog névnapot utólag DominakKép Gergő még mindig sokat emlegeti DoitKép Miért vagy nyűgös?

pusz, leragad a szemem:
Judy, holnaptól már a 32. hetet tapossuk, kezdek parázniKép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Névnapi jókívánságokat köszönömKép

Judy!
Örülök,hogy jól éreztétek magatokatKép Nagyon szupi,hogy Gergőnek a "vidéki" életből is kijut.
Ezek valóban nagyon jó élmények lesznek nekiKép Csak győzzétek tudni visszatartani,ha nagyobb lesz és ráérez az ízéreKép Majd mindíg oda fog vágyódni,és meg is tudom érteni. Anyósoméknál pipik vannak,Dominik,most azokat eteti ezerrelKép Nekünk,ennyi a tanyasi életKépKép
Hogy miért vagyok nyűgös? Azt hiszem,már sejtem.
Xsaráékkal tegnap taliztunk a játszón,ő már tudjaKép Meghalt,egy ismerősöm,és elég szarul érintett. A nyűgösség,valószínüleg a megérzés volt,hogy valami nem stimmel(sok dolgot megérzek) Nem tudtam mi történt,csak hogy valami rossz. És a megérzésem,már megint nem csalt,sajnosKép. Tul. képp a baj az,hogy nem közeli barátom,csak ismertem,és mégis nagyon,de nagyon szarul érint,nehezen dolgozom felKép Fiatal volt,és......... érthetetlenKép
Na mindegy.
Vettem én is muffin sütőtKép Ha lesz időd,és kedved,leírnád az isteni sütid receptjét?
Ne parázz! Jajj,de könnyen mondomKép Én is biztos ilyen lennék. A 2.-at,már kipottyantod,Gergő,már kitaposta neki az utatKép
Na puszika,sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


HalihóKép

Noémi
Sajnálom ami az ismerősöddel történtKép ilyenkor nem is nagyon lehet vigasztalót mondani.
Azért remélem túl leszel a nyűgösségen.
Pipiket Gergő is imádja, a kakast kakacsinak hívja, a galambokat pedig gabánakKépKép
Vigasztalásul itt a muffin recept:
Kókuszos-csokis-meggyes muffin

20 dkg liszt, 4 dkg kókuszreszelék, 6 dkg cukor, 1 tojás, 2 dl tej, 6 dkg olvasztott vaj, 2 tk sütőpor, fél tk szódabikarbóna, csipet só, 1 csésze lecsepegtetett meggybefőtt, fél csésze összeaprított főzőcsoki.

A sütőt 210 fokra előmelegítjük. A muffinsütő mélyedéseit kivajazzuk, vagy papírkapszlit teszünk bele. Két edény kell, az egyikben a száraz hozzávalókat összevegyítjük. Egy másikban elkeverjük az olvasztott vajat a tejjel és az egy tojással. Beleöntjük a lisztes keverékbe és egy villával összekeverjük. Belekanalazzuk a tésztát a formákba, és 18-20 perc alatt megsül.

ha pihenteted picit a masszát sütés előtt, jobban feljönnek a muffinok, én kb 20 percet várok vele.

Többiek merre vannak? Megint csak a kemény mag marad???
pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Köszi Jud!Kép Ha kipróbáltam jelzem! Ma csinálltam,egy joghurtos-epres válltozatot. ElfogyottKép Szerintem isteni voltKép

Próbálom elterelni a figyelmem,így könnyebb. Nem tudom,miért teszem ilyen nehezen túl magam az ilyen esetekenKép

A kemény mag legalább kitart,és ez jóKép
Gege barátunkat pusziljuk,vigyázz magatokra!
Pussz

Noémi
citrom
 
 


NoémiKép

Az epres-joghurtos változat hogyan készül? Jól hangzikKép
Én többfélét próbáltam már, túrós, almás, sonkás-ananászos, és a fenti, de egyértelműen a fenti a favorit kis családomnál.
Átadtam a puszitKép Mondta is, hogy Doi púúciKépKépKép

pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Fel a fejjel!!!
Az "ilyen" dolgok mindig rosszul érintik az embert. Nem elég hogy meghalt, hanem még a körülményeket is fel kell dolgozni! Kép
Kedden lesz a temetés!
Azt hallottam, hogy az Anett elég rosszul viseli a dolgot..
No mindegy!

Judy!
Kitartás! Már csak pár hét és újra babázhatsz, megyünk segíteni ha nem bírsz a srácokkal.KépKép
Talizhatnánk vmikor még mielött 'elfoglalt' leszel!

Többiek?

puszika
Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok!

Judy!
Még nem próbáltam ki a receptedet,de hamarosan!
Cserébe,itt a joghurtos,szerintem isteni!

-40 dkg liszt
-1 cs. sütőpor
-30 dkg eper,de bármi más gyümi
-3 tojás
-22 dkg cuko
-22 dkg vaj
-2 cs. vaníliás c.
-2 pohár joghurt(natúr,de én pl az epressel csináltam)

A tojásokat,a vajjal,cukorral,vaníliás c. al habosra kavarom,majd mehet bele a joghurt,gyümi,liszt,sütőpor. Gyors mozdulatokkal összedolgozom,és előmelegített sütőben 180-fokon 20-25 perc alatt megsütöm. Szerintem isteni. Az egyik barátnőm pl,csak gyümölcs darabos joghurtot tett bele,gyümit nem,és így is jó lett.

Xsara!
Igen én is úgy tudom,hogy nehezen viseli,rémálmok gyötrik. SzegényKép Én sajnálom.

Tali rendbenKép
Képzeljétek,eladtuk a kocsim,mert nagyon jó áron valaki megvette,így kaptunk az alkalmon. Most viszont nincs kocsimKép Egy kis Smartra fáj a fogam. Délután megyünk is kocsi nézőbe.Kép remélem minnél előbb sikerül venni egyet!
Lassan kezdődik a bölcsi,és nem tudom mivel fogom vinni DomitKép
Judy! Hát igen lassan kezdődik előlrőlKépKép
Segíteni én is megyek,csak az a baj,hogy a kis "batyummal" (Dominik) lehet,hogy többet ártanánk,mint használnánkKép Na majd lelkiekbenKép Persze,ha így is kellünk,akkor szívesen,csak szólj!

Puszi
Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


SziasztokKép

Lányok, nagyon arik vagytokKép Hát igen közeleg az idő, remélem azért boldogulunk majdKépKép

NoémiKép
Köszi a receptet, majd kipróbálomKép Jól hangzikKép Imádom a gyümis-joghurtos dolgokat.
A fiúk hétvégén is kikövetelték a muffint, mivel pénteken benéztem a munkahelyemre és vittem muffint, ők meg csalódottak voltak, hogy nem nekik sütöttem, úgyhogy szombaton megint kellett sütnöm. Gergő már forrón enni akarta, hogy süki-süki (sütit nem bírja kimondaniKépKép)
Kocsivásárlás hoz drukkKépKép

XsaraKép
szerintem is még most kéne taliznunk, később ki tudja hogy leszKépKép

holnap megyek a dokihoz, remélem moinden okés lesz, aztán szerintem jövő héten talizhatnánk. Nos?

tegnap voltunk a játszón, de senki se volt ottKépKép

na pusz
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Megvan a kocsimKépKépKép
M.Smart,amit nagyon szerettem volna. Mi ezért nem voltunk a játszón,mert éppen a kocsiért mentünk. De Dominik,és apa fél 7 körül lementek,egy fél órára. Miért nem csörögtél?Kép
tali rendben. Pénteken megyünk Balcsira,de jövünk is haza,a hétvége még passz,mit csinálunk. Judy,gondolom ti hazamentekKép
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: