Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Mit szóltok, lehet, hogy idén is lesz tavasz?? Kép

Mindenkinek köszönöm Balázska nevében is a szülinapi üdvözleteket! Kép


Kriszta: hol építkeztek?


Terika: Botond mennyi idős?

Zsuzsa: már nincs sok hátra. Én is émelygős voltam, nekem a babapiskóta jött be, egész nap azt zabáltam, így enyhült valamit.

Dóri: sajnos nem volt lehetőségem elmenni a klubba, mert a férjem dolgozott, és elvitte az autót, amiből csak egy van. Kép
Talán legközelebb.
Mi volt?

Képzeljétek, ma levittem Balázst az 1 éves státusz vizsgálatra. Miután a múlt héten mindent megbeszéltem a védőnővel, a Doktornéni teljesen másokat mondott. Szerinte ne adjak csak HA tápszert, vagy pépet. A védőnő azt mondta, hogy nem kell már Balázsnak a HA. A Dokinéni letiltott szinte teljesen a tejtermékekről, a Védőnő azt mondta, hogy bármit ehet, kivéve a tehéntejet, azt ha lehet pótoljuk mással 2-3 éves koráig. Teljesen összezavartak. Most már nem tudom, hogy mit adhatok enni. Kép

Ti mit adtatok 1 éves korától a manóknak? (már akinek van ekkora manója )

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Docika!
Mi ma már arra is gondoltunk, hogy kimarad a tavasz és egyből nyár lesz...
Botond 21 hónapos.
Az első szülinap után is HA tápszert adtunk Bobónak, mert azt szerette, és mert én féltem a tejtől. Tejterméket viszont adtunk neki: túrót, joghurtot, túrókrémet...
Mivel az említett tejtermékek nagyon telítették, és nem akart ebédelni, így délelőtt kizárólag gyümölcsöt kap, délután pedig tejterméket eszik -minden mennyiségben.
Sokat nem változott az étrendünk a szülinap után. Talán abban, hogy sok új gyümölcsöt adtam neki (cseresznyét, dinnyét, szilvát...- könnyű volt nekem, mert Bobó nyár eleji baba) A turmixolás a főtt ételeket illetően ugyanúgy megmaradt.
Írtam babanaplót, majd még megnézem azt is, hátha van benne valami jó ötlet, ami most nem jut eszembe.
Hétfőn buliztok?

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a buzdítást építkezés-ügyben! Kép És az itatós-tippeket is, mindent kipróbálunkKép Csőröspoharunk van 3 féle, olyan is amit szívni kell és olyan is ami folyik. Lehet, hogy ebben Ádám későn érő típus, beszédben viszont előre van!

Docika!

Van allergiás a családban, hogy ilyen óvatos a doktornéni? Nálunk a drnéni már semmit nem mond kajáról, csak annyit, hogy beszéljem meg a védőnővel. Ő meg azt mondta, egyéves kora után kipróbálhatom a tehéntejet és ha nincs baja, nyugodtan áttérhetünk. Végül is kb. 2 hete (15 hónapos volt) kapja a tápszert tehéntejjel keverve, semmi baja és ízlik neki. De a legújabb ajánlások szerint 3 éves korig tényleg a babatejet ajánlják.
Ádám már sokszor eszik a mi kajánkból, csak akkor alig sózom meg. Pl. sajtos tészta, rakott karfiol, sültcsirke rizzsel+ neki joghurttal összekeverve meg ilyesmi. Sokkal jobban szereti, mint a kifejezetten neki készített kajákat! Ma este pl. Apa töpörtyűt evett, és egész idő alatt mondogatta Ádám: töpötyű, töpötyű.. alig tudtam lebeszélni!Kép
Itt Gödöllőn építkezünk, a csanaki részen.

Dóri!
Ádámnak is 6 foga van és a fogkefét régóta lelkesen rágcsálja, én meg próbálom mosni, ha hagyja.
Fogkrémet mikortól lehet használni?

Zsuzsa!
De jó, hogy jelentkeztél!Kép Azért csak telik az idő, most már biztos hamar elmúlik ez az időszak!
Ha kitavaszodik és jobban leszel talizhatunk újra, most már Ádám is futhat majd Előd után! Kép

Mielőtt megszültem, én is akartam másoddiplomázni a gyed alatt. Ma már csk mosolygok a naivitásomon Kép (nagyszülők nálunk is távol)

A ti babáitok hogy alszanak mostanában? Nappal nálunk nincs probléma, kb. 1,5 óra nyugodt alvás van. De az éjszakák megint rémesek, alig alszunk. Remélem, csak a sok fronttal van összefüggésben!

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 

 
 

Sziasztok!

kkriszta: mi 2,5 éve költöztünk Szilasligetre, és 1 évig építkeztünk, szóval megértelek, tudom min mész keresztül. Nagyon jó ézrés nézni, ahogy készül a ház, de rengeteg idegeskedés is. Reméljük, nektek ebben nem lesz részetek Kép

Balázska is 2X, 3X is felébred éjjel, de szerencsére alszik tovább, igaz,van amikor fel kell kelnem hozzá, mert nem találja a cumiját a sötétben. A baj az, hogy reggel világosabb van, és ezért korábban kel fel. De jó volt, amikor 1/2 8-ig aludt. Most a 1/2 7, 7 körül kel Kép

Nálunk nagy a készülődés a holnapi bulira, szeretném, ha jól sikerülne, drukkoljatok! Kép

Tegnap találtam rá erre a kis írományra a levelezéseimben, gondoltam megosztom veletek, nekem nagyon tetszett mindig is:

HORVÁTH ÁGNES: SZÍVDOBBANÁS

Emlélszel? Először csak egy titkos sejtelem. Majd lassanként bizonyossá válik.Nem vagy már egyedül. Ott él és növekszik benned egy pötty kis lény napról-napra.Ti hoztátok létre. Te meg Ő. egy szerelmes ölelés emléke. Most hát vársz, és álmodozol. Kezed a hasadra téved,amely még sima, és karcsú. Megsímogatod a kicsit, és ő talán érzi is ezt. Hiszen még annyira egyek vagytok.Egy test , egy lélek.Majd egy felejthetetlen napon érzel egy semmilyen össze nem téveszthető, félreérthetetlen jelzést. A lábacskának egy finom kis rúgása vagy a kezecskének a kopogtatása vagy egy szívdobbanás? Nem tudod. Csak azt, hogy jelzett a picinyed. Itt vagyok, mami! És ettől megváltozik minden. Amikor eljön az óra, aminek el kell jönnie, keményen megharcoltok érte, hogy végre lássátok egymást. És egyszer csak felsír életed csodája, a gyermeked. A kisbabád, még csak a tiéd. Eltűnik minden fájdalom, és a rózsaszín boldogságban a világ urának érzed magad. Hiszen alkottál. Alkottatok. Egy egyszeri , pótolhatatlan emberi lényt.
Vére hazaviheted. Nem tudsz betelni a kicsivel. Nézed apró kezét, lábát, pálcika ujjait,selymes kis haját,érzed bársonysima bőrét.Amikor először mosolyog rád.... Hát szervusz mama! Szóval ilyen vagy! És hozzám mit szólsz? Úgy érzed végtelen az idő , és az öröm......

Egyszer csak arra ébredsz, hogy a kisfiad borotválkozik, elmélyült a hangja, és lányok keresik telefonon.....

Pedig amikor alszik, még mindig olyan, mint kicsi korában.Ő a te kisbabád, és az is marad mindig.....


Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Örülök, hogy „jól vagytok”! Nekem úgy tűnik, mintha egy-két nap alatt nőtt volna a hasam! Már nem tudnám eldugni. Nagyon élvezem, és még mindig hihetetlen, hogy megint babát várok. Csütörtökön megyek dokihoz. Végre megint láthatom a kis golyót!

Dóri! Alvás előtt mi is levegőzünk, de sokszor hiába. Ma 6 órakor kelt. (este 8-tól megvan a 10 óra + de. 2 óra volt, véletlenül) Elmentünk boltba, utána séta. 11-kor már majdnem elaludt az autóban, amit nem hagytam. Ebéd, 12-kor leraktam. 13 órakor sikerült elaludni.

Képzeljétek két napig, normális életritmusa volt. Biztos elfújta a tavasz!

Fogmosás: már a második foga óta mosom neki. Először csak vizes fogkefével, és kb 1 éves kora óta fogkrémmel a nyolc fogát. Szépen hozzá szokott. Reggel, ha látja, hogy a fogkeféknél matatok, már nyújtja a kezét érte. Persze a végén én sikálom meg.

Terika! Varázslat nem hatott, de én reménykedem!

Én most vettem babatejet, így reggelire megiszik a kenyér, kalács mellé 100-150 ml. Egyébként tápszerezek. Két éves koráig tervezem, a tehéntej mellőzését. Nálunk nincs allergiás, így bátrabb vagyok. Néha kap tehéntejből készült tejberizst, palacsintát, kis turmixot. Én úgy vettem észre, hogy minden családnál másképp működik. A barátnőm a 6 hónapos babának is puhán-lazán ad vizezett tehéntejet. (Nem ez a fő itala.)

Kriszta! Alvás ügyben már semmit sem mondok! Lesznek ők még tizenévesek! Csak kibírjuk addig!

Docika! A buli biztos jól sikerült! Kipihented magad a nagy készülődés után? Balázska mit szólt hozzá?
Ez az iromány, a lelkemig hatolt! Itt zokogtam a gép előtt!

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Szerintem az időjárás befolyásolja Ádám alvását- én legalábbis ebben bízom Bobót illetően. Nálunk a napközbeni alvással vannak gondok mostanság. Este olyan fáradt, hogy pillanatok alatt elalszik.

Tegnap- kihasználva, hogy itt a tavasz- kirándultunk egy nagyot. Ópusztaszeren jártunk. Gyönyörű volt minden. Az meg a hab volt a tortán, hogy rengeteg kisgyerekes családdal találkoztunk, így Bobó kedvére ismerkedhetett. Ma meg, a mostmár szokásosnak mondható zenebölcsi vette ki az erőt belőlünk. Arról már nem is beszélve, hogy rengeteg időt töltöttünk délután a kertben. Olyan jó, hogy végre itt a tavasz!!!

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Remélem ezt a levelet veszi már a rendszer, mert volt, hogy abszolut nem fogadta el, se a jelszót, se a felhasználó nevet. Most ujra regisztráltam magam.

KKriszta: nagyon szép helyen épitkeztek. Ha jól tudom, az még pár éve szántóföld volt. Ezt csak onnan tudom, hogy én is ott latam fönt a Vasvári Pál utcába.De az már rég volt. Valahol olvastam, hogy van olyan baba, aki nem hogy a poharat, de még a kanalat sem fogadja el. Nincs vele mit tenni, várni kell. Na meg azt mondják az okosok, hogy egy pár napig felejtsétek el a poharat. Ne erőltesd. Én sem teszem. A Fruzsi is hadilábon áll a pohárral. De majd eljön az idő, amikor szivesen fogadja majd. Na meg jön a nyár, és akkor nagyobb sikerrel kínálhatod, nem lesz nagy gond ha netalán leönti magát.Én személy szerint már nagyon várom a tavaszt is meg a nyarat is, mert akkor minden könnyebb a manókkal.remélem akkor már a bili is előtérbe kerülhet.

Docika! A tejjel ugy voltam, hogy csak 50 ml-el kezdtük, és kivártam a 3 nap várakozási időt. Mert ha 3 napig nem pattog ki a pocija, akkor már nem lesz vele gond. Ha kipattog, akkor sincs vele teendő, ahogy jött el is múlik. De szerintem, ha már más tejes dolgot kapott, akkor meg szerintem nem lehet gond. Ezt egy kicsit tapasztalatból is mondom, mert van két felnött gyerekem, akiknél szintén ezt alkalmaztam, és bevált. Végül is a Fruzsi 1 éves korátol már nem kap tápot, csak 2,8 -as tejet forralva. De azt csináld amit a legjobb belátásod szerint Balázsnak jó!

De jó hogy olvasok itt olyan babákról , akik lelkesen használját a fogkefét, mert én nem tudom mit kellene csinálni. Ugyan is Fruzsi nem vesz semmit a szájába, és a fogkefét is nagyon ellenségesen fogadja. Hiába probálom ujra és ujra, nem kapja be, sőt elhajitja. Van valakinek valami kézzel fogható szoktatása erre vonatkozólog?

Kriszta: Nekeünk semmi gond nincs az alvással. Eddig is egyedül aludt el Fruzsi, és ez most sincs másképp. reggel alszik kb. 10-től délig, meg délután 3-tól kb 5-ig. A lakásunk átalakítás előtt áll, de épp ezért nem fogunk még, hozzá, nehogy meglegyen bolygatva se a helye, se a szokásai. Amikor a pocidba volt akkor is megérezte a frontok váltakozását? A Fruzsi nagyon!! ha meleg front jött, akkor nagyon mozgékony volt.
Nagyon sok gratula a kistesó érkezéséhez!! Jó egészséget nektek.

Zsuzsa:: már nem sok van hátra, és elmúlik ez a fránya rosszullét. Kitartás!

Sziasztok Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!
Na most fölbuzdulva hogy elment az előző levelem,gyorsan irok egy másikat is, mert ami följebb van , az már meg volt irva, csak eltettem jobb napokra. de azóta sok minden történt veletek.
Docika: remélem ugy sikerült az ünneplés ahogy szeretted volna. Mesélj róla!
SzKriszta: elárulod mennyi idős vagy? mekkora a kis pocaklakó?
Mi 15.én lementümk a macifarmra veresre. Nagyon jót sétűáltunk. Nagyon jó már hogy tavasz van!.
Na megyek mert fölkelt Fruzsina.
Márti
sünmama
 
 


Sünmama Márti!

Nem találtam e-mailcímet a profilodban, ezért írok ide. Kérlek, hogy a felhasználónevedet (Márti) egészítsd ki vmilyen megkülönböztető betűvel/szóval vagy változtasd meg, mert én már rég írok ezen a néven és nem szeretném, ha összekeverhetőek lennénk! Előre is köszönöm!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Megvolt a szülinapi buli. Kép Nagyon jól sikerült, és szuper finom tortát sütöttem!!!! csináltam fényképeket is, majd felteszem ide, ha előhívattuk. Balázska nagyon élvezte, azt sem tudta hová nézzen, volt sok lufi, meg ajámdék, meg ami kell. Én jól elfáradtam, mára már talán kipihentebb vagyok, de ezt a jó időt kihasználva egész nap kint voltunk. Ma először kivittem Balázst, és letettem a fűbe. Nagyon tetszett neki, tapogatta a füvet, meg a lehullott leveleket. Mászkált ide-oda a kertben.

Balázska unokatesója allergiás. Kicsi korában a tejre volt, aztán kb. 10 éves kora körül a lisztre lett, és a tej elmúlt. Én ezért nem adtam a Balázsnak tejes dolgokat. A túróra, és a sajtra úgy néz ki nem lett semmi, de azért a tehéntejet még hanyagolom egy kicsit.

A fogkeféről annyit, hogy mikor kijött a második foga is, vettünk neki fogkefét, és azóta minden pelenkázáskor reggel, és este a kezébe adom, és ő rágja. Kb. 1 hete viszem magammal reggel, amikor én mosok fogat, és akkor is odaadom neki, és együtt mossuk. Szerintem fontos, hogy lássa, hogy a szülei is mossák rendesen.

Na ,mára ennyi, most érzem, hogy én is nagyon fáradt vagyok,

Márti: mi az a macifarm?

Zsuzsa, kriszta: mikorra vagytok kiírva? Kinél fogtok szülni? Múlnak a rosszullétek?

Kriszta: örülök, hogy tetszett, nekem is nagyon Kép

Mindenkinek sok ilyen szép napos napot kívánok még, addig amíg nyár nem lesz ! Kép

Docika
docika
 
 


A macifarm engem is érdekel, mert annyit ugyan tudok, hogy VAN, de hogy hol?????

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok Csajok!

A jó időt kihasználva, mi is kint töltjük a szabad időnket. Flóra felsöpri a kertet, kirázza (megfürdeti a fűben) a lábtörlőt, szedeget, homokozik. Tegnap lemosták az autómat apával. Persze ő a kocsiban randalírozott, én meg kicsit csavarogtam.

Terika! Jövő hét kedden szeretnék randizni veletek!

Márti! Képzeld, már három napja 10-12-ig alszik Flóra, már csak du. kéne 1 órácskára lecsukni a szemét. Estére úgy kipurcan, hogy 7,30-tól alszik egészen reggel 6-ig. Ez a kaotikus helyzet úgy 1-2 hónapja van. Előtte semmi gond nem volt az alvással.

A kis Pocaklakó szombaton lesz 17 hetes. Szept. 2-re vagyok kiírva, de szerintem aug. közepéig marad bent. Megint Kistarcsán a Vámosi dokinál fogok szülni. Nagyon meg voltam elégedve vele, a zuhanyzók állaga meg abszolút nem érdekel. A lényeg!!! EGÉSZSÉGES BABA! Nálam semmilyen rosszullét, hányás nem volt. Iszonyú álmos voltam.

A macifarm Veresegyházon van. Ki van táblázva!

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Találtam egy cikket a macifarmról:
http://w3.netelek.hu/pholczer/publics/publics02.html

Docika
docika
 
 


Köszi, csak ettől még nem találok el oda! Én a termálfürdőt se tudom :-(((

Tényleg, hogy megyek át oda Dunakesziről?
foltvarró_cili
 
 


Szia Cili!
Ha Dunakesziről jössz, akkor ugye a Csomádi uton jössz befelé veres felé. Amikor beérnél teljesen az útról szembe látod a termál fürdőt. A főut előtt elkanyarodsz a termálfürő felé jobbra. Ott végig mész a fürdő előtt, és mész egyenesen fölfelé a vikkend házak felé. Az ut oda visz! már el se lehet téveszteni! Remélem lrthető voltam.

Kislányok! volna egy kérdésem: nem tudjátok hol találom azt a csajt, aki helyet keres az ovodás és bölcsödés foglalkozásokhoz, és szervezőt keres. Nagyon szeretném megtalálni, de nem tudom hol olvastam róla itt a netten.
Köszike előre is!
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!

BMárti: a hozzászólást visszakerestem, febr. 27. hétfő 17:11 - kor volt. Ott megtalálod, de Kriszta13 néven írt, a telefonszáma pedig: 06 70 559-8389.

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Docika! Köszönöm az információt, célba értem a segítségeddel. Remélem a maci farmról az infók kielégitőek voltak. Nagyon könnyű odajutni. Igaz, hogy mi táblát sehol nem láttunk, de nagyon király az egész, és a Fruzsi tempólyával két és fél órás sétát tettünk. Utánna ugy bealudt, hogy meg se moccant.Örülünk, hogy jól sikerült a kis szülinapi zsúrja Balázsnak, és hogy nagyon élvezte. Mit kapott a kisdrága?
SzKriszta! nagyon jó egészséget nektek, és nagyon boldog várandóságot kívánunk!
Puszika nektek
sünmama
 
 


Kösz, lehet hogy holnap elmegyünk!

Majd beszámolok!
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?? Kép

Hogy telt a 7végétek?
Nálunk Apa most is dolgozik, de szerencsére már 1/2 10 körül itthon lesz, addig megyek tornázom egy kicsit ! Kép

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Köszi az infókat a fogkefével kapcsolatban. Most már merek venni Viktornak fogkrémet is. A fogkefét mi is régóta használjuk, de szerintem nem hatékony fogkrém nélkül.
Viktor 15 hónapos kora óta kap tehéntejet, miután pár napig teszteltem, hogy hat rá és mivel sem bőrön, sem az emésztésben nem jelentkezett probléma, nyugodtan adom neki. DE: Biotejet kap, ami a nagyobb szupermarketekben kapható és ellenőrzött farmokon tartott tehénből "készül". Gyermekorvos ismerősünk állítja, hogy a gyerekek nem biztos hogy a tej fehérjétől és a tejcukortól lesznek allergiásak, hanem a tehénnek adott táplálékkiegészítőktől, gyógyszerektől. Valamint nem javasolta, hogy csak három éves korában kapjon a gyerek tehéntejet, mert sokszor az a baj, hogy a gyerekeket túlságosan óvják az allergénektől, és ezért reagálnak később hevesen az ilyen jellegű ételekre. Persze minden orvos mást mond, ez is csak egy álláspont, de nekem szimpatikus. A dokibácsink még azt is mondta, hogy szerinte a tápszergyártók terjesztik a tehéntej-rémhíreket. Én pl mézet is adok Viktornak, mert százszor jobb a természetes méz, mint a kristálycukor, ami fehér méreg. Egyébként a tehéntejhez kapcsolódóan még annyit fűznék hozzá, sok barátnőm nem ad a babának tehéntejet, viszont kap a gyerek csokit, kakaós pépet stb. Holott a kakaó az emberi gyomor számára nagyon agresszív anyag, ezerszer rosszabb, mint a tehéntej.
Hú, ez hosszúra sikeredett.
Más: 23-án a csömöri művházban megint lesz baba-mama klub, melynek keretében babaelsősegély- tanfolyamot tartanak 10-12 óráig. Gyertek el!!!!!!
Mit tegyünk, ha jelez a légzésfigyelő, ha félrenyel, ha a fülébe megy valami, ha megégeti magát stb... 30-án pedig baba-mama torna lesz.
Krisz, de jó hogy babát vársz megint!!! Már mi is nagyon szeretnénk kistestvért, most vettem egy PG53 minimikroszkópot, ami figyeli a peteérést, hát kíváncsi leszek, sikerül-e.
Ha igen, akkor írjatok a kistarcsai kórházról majd, jó? Én az Uzsokiban szültem és teljesen meg voltam elégedve, de Kistarcsa közelebb van, most hogy kiköltöztünk Csömörre.
Jó éjt!
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!

Rzsuzsa!
Hogy vagy? Véget ért- e a rosszullétes időszakod?

Dóri!
A Fókuszban éppen egy ilyen tanfolyamot mutattak be, mint amilyenre te is invitálsz minket.
Sajna, holnap egyéb ügyeinket kell intézni, így mi erről lemaradunk.

Bobó egyre több szót szeretne mondani- nem mindig sikerül neki. (sokszor csak a szavak első szótagjáig jut) Gyakori, hogy épp ezért mi nem értjük meg. Olyan aranyos, ahogy néz ránk csodálkozva és nem érti, hogy miért nem értjük.
Tegnap a leggyakrabban mondott szava a "kuka" volt. Ahányszor mondta, annyiszor akart valamit beledobni pl. kulcsot, meg mindent, amiről azt gondolta, hogy szemét. Jó lesz figyelni rá!Kép

Terika
terika
 
 


Sziasztok!
Terika: mekkora is a manód? De nagyon ügyes, ha már szavakat formál! Mi mikor jutunk el oda?? Igaz a legelső szó meg van-APA-- és ezt sűrűn gyakorolja is, de ezen kívül semmi. Na meg utánozza az állatokat. Pl. már nagyon tud röfögni. Tátott szájjal figyeli Fruzsi ha mondok neki cvalamit, de meg se probálja utánozni.De akármit mondok neki megérti. Tegnap előtt, vasárnap lenyúlta apája telefon tokját. de olyan szinten, hogy mi nem találtuk meg. Hiába kerestem égen-földön. Este amikor hazajött apája, mondja neki--Fruzsikám.. hol a telefon tok, mert apának az kell.Nem fogjátok elhinni honnan szedte elő. A kismotorjának az ülése egy kis tároloként szolgál. odaszalad hozzá, fölnyitja és ott a tok. Annyira édes volt!Biz isten én nem emlékeztem volna rá ha oda dugtam volna valamit. Az evéssel még mindig hadilábon állunk, és félő, hogy a következő honapban még inkább megcsappan az evési láz, mert akkor jön a 15 hónapos szuri. Remélem nem lesz vele gond.
Kislányok volna egy kérdésem-- ugye azt tudjuk, hogyha be van süppedve a manó feje lágya, akkor az kiszáradásra utal. na de mi van olyankor, ha már be van nőve, de mégis olyan kicsikét kitüremkedik neki ott a buksija. no nem a fejbőr, hanem a koponya csont. Tudtok erről mondani valamit. Szívesen venném.
MÁS: Nagyon jó hogy már van valami tavasz szerű, mert nem tud az ember gyereke mit csinálni bent. és egy-egy jó játék vagy séta, ugy fel tudja dobni a legrosszabbul induló reggelt is. Ha kinézel és látod hogy süt a nap, a kedved is jobb lesz. Nem igaz?
na sziasztok mert kel a Fruzsi.
Ha tudtok valami érdemlegeset irjátok meg jó!!
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!
Az első fogkrémes fogmosás nagyon romantikusra sikerült, az egész család együtt sikálta a fogát!
Bmárti! Igaz milyen okosak tudnak lenni a kis törpék? Viktor 16 hónapos, szókészlete kb 30 szó, de mindent ért, bármit kérek, megteszi, mármint ha épp van kedve hozzá.
Terika!
Nem sok mindenről maradtatok le a babaelsősegély-tanfolyam kapcsán, mert elmaradt...:-(
Na megyek romokat eltakarítani...
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy nálatok is előfordul, hogy hiába szólongatod a csemetédet, a füle botját sem mozgatja? Ahogy Tigris is irta, mindent megért, mindent megcsinál, de néha akármivel probálod odacsalni semmi reakció.
Irnátok erről nálatok hogy van ez?
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy nálatok is van olyan, amikor hiába hivod a csemetédet, meg se mozdul. Egyszerűen nem tudod magadhoz csalni semmivel. Mintha nem is hallaná! Mindent megért, megcsinál, de néha hiába minden olyan mint aki teljesen kizárja a külvilágot, és elmélyülten foglalkozik valamivel.
Márti
sünmama
 
 


Márti, amikor elmélyülten foglalkozik valamivel, akkor nem is jó megzavarni, mert az elmélyült önálló játéktevékenység nagyon fontos a fejlődés szempontjából. Ha arra gyanakszol, hogy nem jó a hallása, akkor mindkét oldalról próbáld szólongatni, és ha a másik fülét fordítja abba az irányba, ahonnan hívod, akkor csináltass hallásvizsgálatot
tigris
 
 


Sziasztok!

Márti!
22 hónapos lesz 31- én Bobó. Mostanában gyarapszik látványosan a szókincse. Sokáig csak az anya, apa és a nem szerepelt benne.
Hamarabb eljön ez az időszak, mint gondolnád. Különösen, hogy kislányról van szó. Azt mondják, a fiúk lustábbak- azért tudnék néhány kivételt mondani....
Bobó néhány hete a kulcscsomómat rakta el. Már másfél órája kerestük, amikor végre hajlandó volt megmutatni, hová tette: az esernyőtartóba...
Egyetértek azzal, amit Dóri írt a hallás megfigyeléséről. Van még egy módja, hogy megnézd: a háta mögül szólj hozzá - így nem látja a szádat, és nem tud róla olvasni. Persze ezt is akkor próbáld, ha nem elmélyülten játszik!

Terika
terika
 
 


Sziasztok!
Köszike nektek a tanácsokat. Ki is probáltam amit Dóri mondott. Nem volt gond. Ha épp nem csinált valamit a kezével. Ha elbambul valamin, és nincs semmi körlötte ami elterelné, és akkor szólok neki, egyből oda fordul. Ugye én magasabbvagyok, és ha ő a szobába van, és mondomm neki, hogy gyere hozunk le tejcsit a nyári konyhából, akkor jön. szerintem nem ilyen hallás gondra gyanakszom, hanem nem is tudom....olyan nagyon szorakozottnak tünik. Néha nem figyel rám. pl. tegnap volt a tv-ben egy hapi, aki nagyon szépen zongorázott. Az étkezőbe szolt a tv. A Fruzsi kijött és megállva ugy nézte, mint egy messiást. Akármit csináltam mögötte, doboltam, ablakot vertem, meg se hallotta, annyira figyelte a zenét a zongorázó hapsit. Ilyenekre gondolok.
De azért köszike amit eddig tanálcsoltatok, mert igy legalább meggyözödhettem róla, hogy a hallásával nincs gond. Köszike még1x.
Erre tudtok nekem mondani valamit?
Puszika nektek Márti
sünmama
 
 


Sziasztok lányok!

Ezt ma kaptam az egyik barátnőmtől e-mailen:


Mielőtt Anya lettem

Mielőtt Anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.


Mielőtt Anya lettem,
Addig aludtam amíg akartam
És nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem,
Minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játekokban és
nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt Anya lettem
Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem
Nem hányt le senki
Nem lettem kakis
Nem köptek le
Nem rágcsáltak meg
Nem pisiltek le
Vagy nem csípkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam:
Gondolataimnak
Testemnek
Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakákat.

Mielőtt Anya lettem
Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
Vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.

Mielőtt Anya lettem
Nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szivem apró darabokra törik
Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.

Mielőtt Anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kivül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
Olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem
Sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén
Minden 10 percben, hogy megnéezzem minden rendben van e.
Sosem ismertem a melegséget
Az örömöt
A szeretetet
A szívfájdalmat
A csodát
Vagy az Anyaság elvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.
docika
 
 


BMárti!

NYUGODJ MEG, a gyereked teljesen normális. Szelektív süket, ez nem valamilyen eltérés, hanem életkori sajátosság. Ha ezeket a tüneteket akkor produkálja, ha valami leköti, akkor vszleg csak annyira intenzíven figyel arra az egy bizonyos dologra, hogy megszűnik körülötte a világ, és CSAK AZ van a számára. Ők még képesek erre, mi már nem.
El fog múlni (sajnos?)!
Ha megnyugtat, beszéld meg a gyerekorvossal, de nem tartom valószínűnek, hogy baja lenne a kicsidnek!

Tök jó volt a macifarm!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!


Nagy sokára előkerültem.
Bár ahogy észreveszem átrakták a topicot máshová, alig találtam meg.

Mi jól vagyunk, dorka lányom ma 13 hónapos, hogy telik az idő.Most a héten kezdett el járni, olyan tündér.
Így jövő héten megyek neki cipőt venni.
Siestára gondoltam, nem olcsó tudom, de más tippem nincs, a bölcsibe modták anyuka 2 cipő kell egyet kintre egyet bentre.Na oda a havi sporólt pénz...

Kriszta: Építkezés csak ismételni tudom, minden nap menjetek ki nézzétek, ellenőrizzétek a munkát, tudom, hogy nagyon sok energiába kerül, de hidd el megéri, mi szeptemberbe költöztünk be az új házunkba. Esetleg ha gondolod ha valami kérdés lenne, írhatsz mailba is...

Ma voltunk játszóbölcsibe a keresztlányomékkal, nagyon jó volt, olyan jól elvan Dorka nem izgatja őt semmi, játszik, rágcsál, szóval nagyon jó volt.

Így most ennyit
Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!Kép
A lényeg, hogy a babával minden rendben. Azért jó lenne, ha javulna a te állapotod is!
Mi is nagyon várjuk már a jó időt.

Manó2!
Dorka járás: Kép
Mi a múlt héten néztünk szét cipő ügyben, pl. a gödöllői üzletben is voltunk. 9- 10.000 Ft- ot kérnek a Siestáért. Ha nem ragaszkodsz ehhez a márkához, akkor a Duna Plaza legalsó szintjén (ahová az utcáról is be tudsz menni, a parkolóház és az üzletek között), találsz egy Babyfit nevű üzletet, ahol Melánia cipőcskéket árulnak 4.900- ért. Mi is ott vettünk, Bobó legnagyobb örömére. Azóta itthon, a lakásban is abban akar lenni.
Jó vásárlást!

Terika
terika
 
 


Sziasztok!
Cili, köszi a zenebölcsit, nagyon tetszett nekünk.
Bár ott úgy tűnt, Viktort nem mindig köti le, de itthon utánozta az ott látottakat/hallottakat. És hát a xilofon!!! Teljesen lenyűgözte!
Manó2 és Mindenki! Ősszel az SAP/vagy körcsarnok, vagy hogy is hívjákban szokott lenni hatalmas ruha és cipővásár, a Siestának is van saját standja, én ott bevásároltam előre egy évre, mindent féláron! Persze nem minden méretet tudtam megtippelni :-)
Viszont ami nem jött be, azt ugyanannyiért el tudtam adni a bababörzén. Viszont nem mindegy, hogy 10000ért, vagy 5000ért veszünk cipőt.
A kismamáknak szép terhességet kívánok, már én is nagyon szeretnék kismama lenni. Van esetleg valakinek tapasztalata a PG53 termékenységteszttel/minimikrószkóppal?
Dóri
tigris
 
 


METALLOFON!!!!!!!!!!!

:-)
foltvarró_cili
 
 


BMárti!

Mona vagyok, egy másik topicban irosgatok. A fiam ugyan azt produkálta, mint a te gyermeked, és a fülész megállapította, hogy savós középfül-gyulladása van. Nem előzi meg nátha, nem volt lázas, nem jár fájdalommal, de csökken a hallása, és ha nem megfelelő irányból vagy hangerővel beszélsz, nem hallja. Vidd el fülészetre! A vizsgálat pár másodperc, és nem fáj, csak belenéz a doki, és kész. Ha nem kezelik, akkor maradandó károsodáshoz vezet. Kicsi fiam olyan volt, mintha szórakozott professzor lenne, aki "nincs mindig jelen". Kívánom, hogy ne legyen semmi baj a gyermekkel.

Mona
monamáté
 
 


Szaisztok!

Tegnap voltunk kistarcsai Auchanba, ott van egy cipőbolt, bementünk Dorkának cipőt próbálni, olyan hisztit levágott, hagy a második párt már rá se tudtam adni.
Ahogy az első próbát néztem lehetséges, hogy egyből 20 cipővel kezdjen?

Én is most erre a vásárra várok, mert itt olyan neve nincs 5990 ért volt...

Melánia az milyen cipő? Jobb mint a siesta?
Jók legyetek
Manó2+dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Manó2!

Mi eddig Siestát vettünk Bobónak - mindig kifogtunk vmi jó kis akciót a gödöllői üzletben ( szandált pl.: 3.000- ért vettünk) De most nem volt ilyen akció. Tehát most először vettünk Melánia cipőcskét. Ma jutott eszembe, hogy így reklámozták régen - talán ismerős: Melánia - a gyerekcipő mánia. Röviden a tapasztalatunk: bőr felsőrészen puha talp. Ami eltérés a Siestától: nincs benne a lúdtalp megelőzéséhez a betét.
Bobó annyira megszerette, hogy már az üzletben sem hagyta, hogy levegyük a lábáról. Itthon pedig már reggel kéri, hogy húzzuk fel a "ci"- t. Azt hiszem, jövő héten veszek neki egy szandált is, benti használatra. Én nem merem azt mondani, hogy ez vagy az a jobb, mindenesetre nekünk ez most jónak tűnik.

Terika
terika
 
 


Sziasztok!
Ezt most vettük az Asia centerbe! voltatok már ott? Érdemes benézni!
Márti
Még annyit tennék hozzá, hogy van lábtartója, ha még nem tudja a manó tekerni. A váz alá kell 2 csavarral fölfogatni, és hátul látható egy piros kis kütyü, ahova a tolokar erősithető hozzá, és azzal még a kormányt is lehet forditani, na meg tolni! A hát mögött a legmagasabb valami, az meg egy korlát szerű valami, amit rá lehet hajtani a manóra, hogy ne essen ki!
sünmama
 
 


Kép
sünmama
 
 


sziasztok
Kép
artemis01
 
 


igy hogy sikerült fol rakonom a képüket, be is mutatom öket:
dániel 7 éves múlt tegnap 03.26.-án.
boldizsár pedig 18 hónapos múlt.
2 gyerek teljesen más.
én ugy gondoltam hogy újat nem tud már mutatni boldizsár fejlödése élet vitele, hát nem jól gondoltam.
tej allergiája miatt elégé nehéz az étkeztetése, de emelet is teljesen más.
van valkinek még több tapasztalata ebben??
artemis01
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék kérdezni tőletek:
az merült fel, hogy Balázskát ( 1 éves volt most ) levinnénk 2-3 napra a Nagymamához vidékre. Ott is aludna, úgy, hogy első nap mi is ott lennénk éjjelre, és utána eljönnénk, majd 2 éjszakát ott aludna egydül. Nagy dilemma ez nekem, mert nem tudom, hogy nem korai - e ez még, de attól is félek, hogy ha később visszük, akkor meg az lesz a baj. Mikor lehet elvinni? Vajon a szakemberek mit mondanak erről? Mikor nem okoz neki törést, ha nem lát engem? Remélem érthető vagyok.
Köszi,

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Megvettük a kiscipőket, az egyik a kinti az siesta, a másiknak a bentinek nincs neve.

KépKép

Kíváncsi vagyok, mennyire fogja megszertni, mert a próbák alkalmával, elég rosszul viselte.

Egy pár kép a kismanóról:

KépKép

szülinapi képek:

KépKép

Most ennyit
Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Docika!
nemk tudok neked irni, mindig vissza jn a levelem! tedd üressé a fiokodat!
Márti
sünmama
 
 


Szia Mano2!
Nagyon jol néznek ki a cipedlik! Gödöllőn vettétek? Mennyire hajlik a talpa?
Nagyon édes a kislányod! Majd ö eldönti melyik a jobb abba biztos lehetsz!Miota jár egyedül?
Szuperül szétmajszolta a tortát. Nagyon édesen tud maszatolni!
Márti
sünmama
 
 


Szia Mano2!
Én is azt kérdezném, hol vetted a cipőket, nagoyn helyesek! És a kislányod egy tündér!!
Docika!
Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni a "gyerekotthagyással" kapcsolatban, melyek igen pozitívak. Viktor 13 hónapos volt, amikor jött egy lehetőség hosszú hétvégére, a férjem kapta ajándékba a munkahelyétől. Anyukám eljött hozzánk előtte két napra, hogy alaposan megismerje Viktor napirendjét, szokásait az otthonunkban, és hogy Vik is természetesnek fogadja Anyu jelenlétét, és azt, hogy ő gondoskodik róla. A két nap alatt Anyu etette, fürdette, játszott vele, én csak "jelen voltam" és a második nap egész délutánra eltűntem. Majd együtt lementünk vidékre Anyuékhoz, ahol annyi új dolog várta, hogy nem is foglalkozott vele, hogy mi ott vagyunk-e. Fél napig még ott voltunk, de utána leléptünk. Fontos, hogy a megszokott takaróját, pizsijét, játékait elvittük, hogy meglegyen az állandóság-érzete is. A poén az volt, hogy két napot aludtunk külön, és én a csilli-villi pezsgőfürdős százcsillagos szállodában ott bőgtem a vacsoránál, és mindenről a gyermekem jutott eszembe. A második nap már jobb volt, viszont Viktor nagyon jól érezte magát nélkülünk. Fontos, hogy ha telefonáltok a szülőknek, akkor a kicsit ne hívják a telefonhoz, mert akkor tudatosodik benne, hogy ANYAAAAAAAAAAAA, hol vagy???? Kiegyensúlyozott gyereket nem visel meg az elválás, főleg, ha jó alvó is. Nekünk ezzel szerencsénk van. A fejlődéslélektan azt mondja, hogy ha a gyermek bízik a szülőben, akkor nem fél az elválástól. Úgyhogy sok sikert!
A házasságnak viszont hatalmas energiát ad két nap együttlét, amikor nem kell alkalmazkodni és készenlétben állni. Ettől még imádhatod a gyereked. És nem beszélve arról, hogy két nap akkor keltem fel, amikor akartam!!!! Hurrá!!!
Kíváncsi vagyok a többiek tapasztalataira is ezzel kapcsolatban.
tigris
 
 


Sziasztok!

A cipőket az Árkádban vettük a Siestát Baby Bellben 9090,-Ft, a másikat a Humanicban 2990,-Ft.

Ma olyan édes volt, a kocsitól a bölcsiig besétált, ügyi volt nagyon.

Ugyan annyira nem stabil a járása cipőben, mint mezítláb, de majd biztos megszokja.

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Rengeteg írnivalóm van, nem lesz időm mindenre, majd talán holnap: Kép

Kistarcsán a zsófialigeti HÉV megállónál van a Zümi bababolt, vettünk a Balázskának Siesta cipőt. Nagyon sok fajta volt, de sajnos 20-as méretben csak 1 db. Megvettük, 6950 ft volt. Voltak 4500, és 5000 forint körüliek is. Sajnos nincs digitális fényképezőnk, így nem tudom megmutatni nektek, hogy milyen, de én nagyon örülök neki. Megvan az első cipő!!!

Bescanneltem az 1 éves szülinapi tortát,én sütöttem!!! ilyen volt:

DocikaKép
docika
 
 


Balázs ilyen volt:Kép
docika
 
 


és így ette a tortát:Kép

Docika
docika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: