Új privát üzeneted érkezett!

Csilla, Gabó!

Boldog pedagógus napot! :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Na annyira belejött a Ricsi a forgolódásba hogy hajnalban üvöltött hogy fordítsam vissza. Eddig éjjel még nem forgott hasra ez volt az első és remélem az utolsó is amíg magától vissza nem tud fordulni.

Nagyon rossz volt az éjszakánk, 3szor keltünk, mindháromszor átölttözés mert a háta közepéig kakis volt, majd 3-kor plusz még az ágy is olyan lett :evil: Aztán rájöttem mi a baj, bénán adtam rá az éjjel a pelust, nem húztam kellőképpen feszesre a hasán :evil: Most pucoltam a rucikat és indítom is a mosógépet. :evil:

Gabó!

Hát már nekünk is elegünk van ebből az időből. Nagyon bolond ez az időjárás: néha megfő az ember, pár perc múlva meg hideg szél fúj. Mondjuk én az a tipikus magyar vagyok, semmi sem jó: ha hideg van az a baj, ha meleg akkor az, ..... 8)

Anikó!

Idegen öregasszonyok szoltak be. Végül is az volt a baja hogy fáradt volt de nem ment az alvás. Hazajöttünk és a karomban elaludt. :lol: Szerencsére már alakulunk a nappali alvással, most már igényeli a Ricsi csak nehezen alszik el. Viszont ha nappal sokat alszik akkor éjjel nem alszik rendesen :evil: Mondjuk mostanában az éjjeleink kész katasztrófák, nagyon sokat kelünk, hol szomjas, hol éhes, most pl hasra volt fordulva, van hogy megilyed, volt már többször hogy rosszat álmodik. Mondjuk az durva mikor rosszat álmodik, vergődik össze-vissza a kiságyban, közben teli tüdőből sír de a szeme csukva van. Innen gondolom hogy álmodik. Aztán ha felkeltem semmi baja, csak nem tud visszaaludni. Mostanában napi 5 óra alvás az már soknak számít.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Mizujs? Merre vagytok? Remélem mindenkivel minden ok!

Képzeljétek tegnap este egy hatalmas balhé után magától aludt el este a Ricsi. Tök jó volt hogy nem kellett altatni, csak betettük a kiságyba, forgolódott egy kicsit utána elaludt. Mennyivel jobb ez így, persze tudom hogy talán ez volt még nagyon sokáig csak az egyetlen alkalom. Eddig csak játszás közben és nappal aludt el egy párszor magától. :lol: Olyan aranyos, és persze ügyes. Egyre több mindent tud, persze egyre jobban tud hisztizni is. :?

Remélem ma jó idő lesz.

Vigyázzatok magatokra és élvezzétek a vasárnapot...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekünk jól sikerült a hétvége, mert édesanyám 50. szülinapját ünnepeltük és szuoi volt. Ott is aludtunk!

Flóra végre megindult előre és olyan mintha menet közben le akarna ülni csak még nem jött rá a technikájára.

Móni!
Ricsi nagyon ügyes!
Ugye mondtam, hogy nem kell izgulni bele jön mindenbe!!! :lol:

Csilla!
Itt a babaneten a várandósság topikban van olyan, hogy progi leletek és ott már kivülről fújják, hogy milyenek az eredmények!

Anikó!
Bejött ez a nagy meleg megint.
Inkább válaszd a hűvöset!!! :wink:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Úgy kiakasztott anyós :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Haza jöttek vidékről, ő meg tök beteg. Erre mondtam hogy tartsa távol magát a gyerektől hogy ne kapja el. Erre ő dühödten: "és amikor én voltam beteg? Akkor miért voltam a Ricsivel? Majd ha legközelebb lebetegszem akkor feljön és elveszi a Ricsit." Ha nem lett volna akkor rajtam a kenguruban a Ricsi tuti felborítom. Hú de felidegesített. Aztán mondhatott neki a párom valamit, mert ma már csak messziről beszélt a Ricsihez, a közelébe sem jött. Persze ma mikor egyedül ettem délben a konyhában, oda ült hozzám és elkezdte vénásan adagolni: " nem is vagyok beteg, ez benne van a levegőben, a levegőből is elkaphatja a Ricsi..."
Meg amikor beszél a Ricsihez ilyeneket mond: " hát ez az anya milyen, majd ha nagy leszel elmondom hogy nem engedett a közeledbe...."

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:




Gabó!

Gratulálok anyudnak, és még legalább ennyit kívánok neki! :lol:

Flórababa nagyon-nagyon ügyi! Akkor most már nagyon figyelned kell :lol:

Oh felkelt a ricsi.....

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek!!!!
A sokadik próbálkozás után végre megkeresztelik Flórát!!!
Méghozzá az érdi református templomban és nagyon tündéri a lelkész! :lol:
Most vasárnap lesz a nagy nap és hihetetlenül várom.

Szerdán elballagnak a gyermekeim az óviból és megyek manóval együtt, nagyon kiváncsi vagyok, hogyan fogjuk bírni.

Ráadásul elaludt a drágám 5-kor és még mindíg alszik!!!!!!! :shock:
Remélem semmi baja!!!!

Móni!
Na igen, ezek az anyósok csak a beszólogatásukról ismerhetőek fel.
Lehet, hogy belehalnának anélkül!
De jó lenne, ha seprűt rakhatnánk alájuk....
Na jó nem gonoszkodok!

Csilla!
Mit tudtál meg a leleteidről???

Anikó!
Jól vagy?
Sokat mozog a babód?

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Egyenlőre még semmit nem tudok a leleteimről, majd holnap megyek délután orvoshoz, és akkor kiderül az igazság!

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Még meg vagyok - egyben, csak 2000 a dolgunk megint!

Nagyon nyomogat a gyerek, de rendesen - ez van! Már csak pár hét és én nyomogatom őt!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

06.02-án megszületett Noel baba, 16:35-kor :)
3630gramm és 51 cm-rel.
Tegnap jöttünk haza, mindketten jól vagyunk, bár még a sebem eléggé fáj, de majd elmúlik.
Móni visszajelöltelek iwiwen :).

Majd jövök és mesélek!!!

Puszi

Kép
niki+baba
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kis Noelhez!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!!!!!

Szia Niki!

Gratulálok :lol: Boldog babázást kívánok!

Anikó!

Neked meg kitartást, már nincs neked sem sok! Pihizz ha tudsz és vigyázz magatokra! :lol:

Csilla!

Na, ma lesz meg az eredmény! Remélem jó híreket írsz majd nekünk :lol:

Gabó!

Oh, egyre ügyibb Flóra. Nagyon jó hogy végre sikerült találnotok templomot.

Seprű: hát alájuk kéne néha tenni de nem is egyet legalább hármat, hogy jó messzire repítse őket. De azóta kibékültünk, éppen most is Ricsizik. Sietek is nem nagyon szeretem már vele hagyni :oops:



Képzeljétek el egyre pocsékabbak az éjszakáink. Tegnap hajnal kettőkor kelt a Ricsi, ma meg háromkor. Hihetetlen. De a legrosszabb hogy állandóan hasra fordul és sír mert nem tud visszafordulni. Alighogy leteszem aludni, mire visszaérek az ágyba én is addigra sír hogy fordítsam meg. És ezt játszuk már két napja éjjelente legalább 4-5 ször. Katasztrófa. Olyan vagyok mint a hulla.... De nem panaszkodom.... csak mesélem 8)

Na lépek megnézni anyóst mert nagyon csendben vannak

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Újra itt!

Anyósronton minden ok. Ricsi már alszik is :lol:

Közben lekicsinyítettem a szitut hogy mi miatt is kelek annyiszor. A kiságy egyik végébe szokott mászni a Ricsi és ott fordul hasra keresztben. Persze nem fér el meg ott a zsiráfja is....

Kép

Na így keresztbe beékeli magát és moccanni sem bír :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Most értem haza a dokitól, a laboreredményeim nagyon jók. UH-n megnézte, hogy most miújság a héhemmel, és azt mondta, hogy készen áll a babára! Kinyomtattam neki a hőmérsékletgörbémet is, azt mondta, hogy szurkoljak, hogy ne essen le, maert most nagyon bítzató, bár az UH-n még semmi sem látszik! Utoljára 05.07-én volt mikilátogatás, tehát napokon belül kiderül, hogy mizu velem! ... főleg azért, mert holnap reggel orvosi engedéllyel tesztelek! :D

rnecsi
 
 


Drága Niki!
Gratulálunk Nel babához és sok-sok tejcsit kívánok neki!

Ha majd lesz időd, gyere és meséld el a szüléstörténetedet!!!!!

Csilla!
Tudtam, tudtam, tudtam.....
És most szurkolok ezerrel, azért ha a holnapi teszt egy csíkot mutatna nem ér elkeseredned, mert a következő hónapban már tuti sikerülni fog!!!
Azért írj a teszt után!

Móni!
Ne izgulj pár nap múlva megint átalussza az éjszakát, aztán megint nem! :wink: :lol:

Képzeljétek, voltunk ballagáson szupi jó volt, Flórának is tetszett és arany karkötőt kaptam a szülőktől!!!

Most megyek aludni, szép álmokat mindenkinek!

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Hogy is van? A halvány csík is csík? :D
Most mennem kell 6-ra dolgozni, de tök boldog vagyok, hogy ha minden igaz, akkor már nem tart sokáig a munkába rohangálás! :wink:

rnecsi
 
 


IGEN CSILLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A halvány csík is csík!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
gabriel79
 
 


Igen a halvány is csík :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




vendégeink vannak majd jövök később


Jajj Csilla olyan boldog vagyok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok lányok!

Na végre elhúzott mindenki, már csak ketten vagyunk a Ricsivel :lol:

Csilla!

Jujjjjj, olyan jó :lol: Nekem is halvány volt aztán pár nap mulva már erősebb volt :lol: Ha tényleg van pocilakód akkor a Ricsivel egyidőben fog születni kb, nekem is május 6-án volt utoljára meg kb. , és jun. 11-én csináltam a tesztet :lol: :lol: :lol: :lol:


Gabó!

Tündi-bündi kiscsaj a Flóra. Nagyon jó hogy ilyen társasági lény :lol:

Az isten szólt belőled, ma éjszakát átaludtuk :lol: de remélem azért még a mait is átaludjuk :lol:


A fenébe eddig bírta a Ricsi egyedül, ma jó dolga volt állandóan kézben csücsült, meg is szokta hamar :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Nahát sehol senki :cry:

Csilla!

Nemsokára igy fogy kinézni, nekem juni 13-án ekkora volt a Ricsi:

Kép

Csinálsz még egy tesztet? Mikor mész dokihoz? Olyan izgi!

Vigyázz magadra! Ne cipekedj nehéz cuccot!!!!!!!!!!!!!!! Ne idegeskedj, és pihizz! Jó lenne ha már tuti lenne :lol: :lol: :lol: , bár tuti majd csak 40hét múlva lesz a kezedben :lol:

Jobban örülök mint te :oops:

Pusz mindenkinek, jó éjt

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy velem együtt örültök! :)

Momi!
Fogok csinálni még egy tesztet a jövő héten. Ha akkor is zebrás lesz, akkor ismét hívom az orvost, és kérem a következő időpontot. Szerdán még nem látott semmit az UH-n azon kívül, hogy kétesélyes a dolog. Számításaim szerint még csak 4-5 hetes lehetek. Érdekes, mert eddig semmilyen változást nem tapasztaltam magamon, azon kívül, hogy a hőmérsékletem 36,6-36,8-tól nem mozdul. ... vagy korai lenne még terhességi tüneteket keresgélni?
Ma délután megyünk haza Borsodba a szüleimhez! Még nem tudom, hogy hogyan fogjuk megosztani velük a jóhírt, de biztos hogy elmondjuk nekik is! Kicsit félek mondjuk attól, hogy túl hamar szétkürtöljük a nagy hírt, bennem van a félsz, hogy mi lesz, ha nem marad meg! :oops:
Addig, amíg az orvos meg nem állapítja a terhességet nem mondom el a munkahelyemen. Addig is megpróbálok nem idegeskedni (ami 25 gyerek mellett nem egyszerű), és nem emelgetni őket!

Most lépek dolgozni, vagy legalábbis úgy csinálni!
:wink:

rnecsi
 
 


Csilla!

Én is boldog vagyok!
Ne keresd a rosszuléteket, mert nem mindenkinél jön, ha pedig jön akkor a 7.-8. hét környékén.
Emelgetésről pedig annyit, hogy amelyik babó jönni akr az jön és akkor tök mindegy, hogy emelsz, mert én is emelgettem a gyerekeket!
De én megmondtam a váltótársamnak (persze kértem, hogy egyenlőre senkinek ne mondja) és ő igyekezett kímélni, közben cinkosan összemosolyogtunk!!! :wink: :lol:

Szerintem 1hét és látja az UH is!

Móni!
Nálink viszont Flóra ébredezik fel éccaka!
Már látni szegénynek a kibúvó fogak körvonalát és állandóan harapdálja az alsó ajkát.
Ma veszek neki dentinoxot, mert nagyon sajnálom, hogy így szenved!! :(

Anikó!
Jól vagy?

Niki!
Ha olvasol ezer puszi nektek és ha valamiben bizonytalan vagy írdd meg majd válaszolunk, segítünk Mónival!!!

Kép
gabriel79
 
 


Ja és Csilla!!!!
nem sokára te is készíthetsz vonalzót!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Gabó!

Szerintem közös álommanónk van. De már elindulhatott felétek, mert ma éjszaka itt csak félmunkát végzett.
Egyszerre több foga is jön szegénynek?????? Az a dentinox mi? Krém? Zselé? Hűsít v. zsibbaszt? Biztos fájhat neki de szerintem pár nap ás áttörnek a fogacskák. :lol:

Az emelgetéssel kapcsolatban persze igazad van, hogy ha akar a baba úgyis megmarad bármit csinálsz. De vannak esetek amikor vigyázni kell. Sajnos ha én nem vigyáztam volna, a Ricsi már valószínűleg nem lenne. Az első két hónapban szinte hetente néztek szívhangot az uh-n hogy még él e a babó, mivel véreztem meg görcsöltem is. Mindig azzal búcsúztatott a doki hogy ha hétvégén elvetélnék menjek a Rókusba.... fú nem is akarok erre a köcsög dokira emlékezni :evil:


Csilla!

Jó pihizést kívánok! Hogy elmondjátok e? Majd úgyis hozza a helyzet magától..... Mi csak nagyon szűk körnek mondtuk el a 12. hétig utána világgá kürtöltük :lol:

Tünetek: addig örülj amíg nincs :lol: de amúgy még szerintem is egy kicsit korai



sír a Ricsi mennem kell...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Csillának gratulálok!
Szerintem is úgy van ahogy már a tapasztalt anyukák mondták, ha a baba akarja akkor úgyis megmarad! Szerintem még várjatok legalább az első uhig, ami már tényleg biztos lesz - majd akkor elmondhatjátok mindenkinek, mutogatva a képet!

Én az elején még gyomortükrőzésen is voltam! Először nem volt szívhangja, de a következő héttől már dobogott!

A rosszullét nem kötelező, szerintem jobb ha nincs - nekem semmi nem volt! De ami késik nem múlik, mert az elmúlt hetek már nagyon nehezen telnek!
Ma pl. átaludtam az éjszakát (végre) és most, 12-kor keltem fel! Már nehezen mászkálok el itthonról, ha lehet vitetem magam.

Mi már járunk ctg-re 2 hete, megvolt a nagylabor, ellenanyag, kenetvétel is, és minden rendben van.

Volt egy kis riadalom - valami folyt - és azonnal felhívtam az orvost, mondta, hogy azonnal menjek és megnézi mi van. De szerencsére nem volt semmi - a nyák kezd levállni - Nagyon meg nyugtatott minket, nagyon rendes volt velünk, a páromnak is elmondott mindent! Jól esett, hogy ennyire emberi tudott lenni velünk!

Várom már Nikit, milyen a babázás élmény!

Ricsi baba és Flóra baba mindketten tündérek, mégha egy picit "hisztiznek" is - szerintem az minimális amit írtok - hisz még pici babák, mégis nagyon ügyesek, és szépek, és imádja őket mindenki!

Gabó!
Vasárnap lesz a keresztelő, kiváncsi vagyok milyen lesz, majd írj!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Nyákdugó :lol: az jó jel :lol: :lol: közeleg a nagy nap :lol: :lol:

Örülök hogy minden rendben veletek, azt meg különösen örömmel olvastam hogy a drága doktor úr milyen fantasztikus veletek. Mikor írsz róla azt hiszem hogy egy másik orvosról írsz de aztán leesik hogy nem igazán :lol: Én nem értem hogy miért keserítette meg az utolsó heteimet, máig nagyon ..... na hagyjuk

Miért voltál gyomortükrözésen? Nem fáj? Én nagyon félek tőle, nem szivesen esnék át rajta.De ha muszály :evil: (mármint most nem csak majd ha egyszer kell..)

Hát igen, az utcsó hetek alvási nehézségei :? mire megfordul az egyik oldaláról a másikra az ember, fel is ébred. :? Még mindig: kitartás :lol:

Pici hiszti :shock: Ari vagy de tegnap végre megmutatta anyumnak is a Ricsi hogy hogy szokott kicsinálni engem. Hát jót röhögött anyám hogy milyen hisztis kölök :lol: állítólag tiszta én 8) Amúgy én is azzal vígasztalm magam hogy pici baba... :lol:

Hihetetlen, ahányszor leülök a gép elé kipattan a Ricsi szeme. Mennem kell.... sziaszotk

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Látom végre jelentkeztek!!! :lol:

Szóval mi ma strandoltunk egy nagyot és Flóra rettentően élvezte!
Háááát nem mondom jó kis aerobik volt, már előre látom, hogy nem kell izgulnom a fogyim miatt ha a lányom egyszer elindul! :shock:

Móni!
Hűsíti, zsibbasztja és a kamilla lehúzza a gyulladást.
Flóra úgy kifáradt, hogy megint sírt egy sort elalvás előtt!
Megyek is lefeküdni, hogy valamennyit pihenjek már!
Tényleg hihetetlen, hogy az ember pár óra alvással is életben tud maradni! :lol:

Anikó!
A keresztelő után feltétlen írok és képet is teszek fel!

Aztán vasárnap este hazamegyünk anyuékkal és csütörtökön jön értünk apa!
Szóval megint el tűnök!

Most pedig szép álmokat mindenkinek!

Ja és ANIKÓ most esett le... NYÁKDUGÓ Juppppiiiiii!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok lányok!

Most van egy kis időm Nonóka alszik :).
Minden rendben van, a sebem még mindig fáj picit de már nem vészes. Van tejcsim is. Ami még nem megy, hogy éjszakára nem tudom a kiságyába rakni, mert akkor ordít, viszont nappal meg végig ott alszik. Valami ötlet lányok???

Én sokkal rosszabbra számítottam, ami a szülést illeti.
Szombat reggel kilenckor mentünk be, megrepesztették a magzatburkot, megvizsgált a doki uh-n, kértem beöntést, elmentem fürödni, és onnan kezdődtek a fájások. Kb. 3-4 10 perces fájásom volt, és onnantól kezdve, pedig hirtelen már csak 2 percesek voltak. Délre már 4 cm-re ki voltam tágulva, akkor bekötötték az infúziót, és kb. fél egykor kértem eda-t. Eleinte isteni volt, de később nagyon fájt a jobb oldalam, és újból be kellett adni az eda-t, ekkor már 7cm-re voltam kitágulva, onnantól viszont hawai volt :). De tényleg, mosolyogtam , beszélgettem, nem éreztem a fájásokat. Egyszer csak mondja a doki, hogy eltűnt a méhszájam, na akkor már nem adagolták az eda-t, vártunk fél órát, hogy érezzek valami fájást, és onnantól kb. 6-7 nyomásra már kinnt is volt babó!
Viszont én azt hittem, hogy hú milyen rossz lesz ha eda-t kérek, meg hogy fájni fog meg minden, és abszolút nem, ha mégegyszer szülök , tuti hogy csak eda-val.
Ja és a szülésznőm és a dokim első perctől kezdve ott voltak velem végig, nagyon megvoltam velük elégedve.
Apás szülés volt :lol: , ő vágta el a köldökzsinórt is, és ami hihetetlenül jól esett, hogy szülés után odajött hozzám, és mondta, hogy nagyon ügyes voltam, és hogy nagyon szeret!!! Ez nagyon sokat számított!! :lol:

Móni!
Hihetetlen, hogy mennyire telik az idő, hiszen még csak nemrég szültél, és már 4 hónaposak vagytok!

Gabó!
Hol lesz a keresztelő?
Bocsi, de nem olvastam mindent vissza.

Csilla!
Grat, ha tényleg pozitív, szurkolok neked!!!!! :)

És Anikó!!!!!!!!!
Nemsok van már hátra!!!!!
Remélem, hogy neked is könnyű szülésed lesz!!!!!!!
És ne aggódj, ne gondolj bele a szülésbe, úgy sokkal könnyebb, ha meg már ott vagy, nagyon hamar el fog menni az a pár óra.

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam!
Puszi!

Kép
niki+baba
 
 


Niki!

Örülök, hogy jöttél!
Szerintem sem olyan fájdalmas én is rosszabbra számítottam, pedig én eda nélkül szültem!
Gratulálok nagyon ügyi voltál!
Ha van időd tegyél fel képeket Noelről!!!

A keresztelőnk érden a református templomban lesz!

Képzeljétek Flóra beteg!
Bár ma már úgy néz ki a gyógyulás útjára léptünk, de tegnap reggel az ügyeleten kötöttünk ki!
Elkapott valami vírust amitől a torka tele van pici hólyagocskával!
Enni nem nagyon akar és amit evett kihányta, de hála az égnek rengeteget iszik és az megmarad benne!
Sokat szívjuk a nóziját és csak c-vitamint kapott!
Azt mondta a doki, hogy 3-4 hét, de én már most érzékelem a javulást!

Móni!
Milyen volt az éjszakátok?
nekünk jó volt, csak egyszer keltünk. Igaz 5-kor keltünk, de most újra alszik!

Csilla!

Lassan újra tesztelhetsz! :wink:

Anikó!
Jól vagy?
Jött még nyákdugó?

Kép
gabriel79
 
 


Ja és kicsit azért izgulok! :oops:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Mi nem aludtunk :evil: 9-től 11-ig aludt a Ricsi, onnantól viszont végig fent volt 3-ig. Állandóan hasra fordult és mikor elfáradt nem tette le a fejét pihenni hanem visított hogy fordítsuk vissza. Ha meg visszafordítottam akkor az volt a baja. Annyira fáradt voltam hogy 1-kor már nem bírtam tovább és lefeküdtem, hagytam hagy sírjon. De apa megsajnálta és segített neki. 3-kor meg felkeltett hogy szerinte éhes és adjak neki enni. Kapott cicit és negyedóra alatt el is aludt. Csakhogy őnagysága 5-kor aztán végleg felkelt. Most aludt vissza. :?

Ha minden igaz akkor ma kimegyünk a gyerekszigetre beváltani a pöttyös papírokat és remélem fog tetszeni a Ricsinek a kirándulás.


Gabó!

Nagyon sajnálom hogy ti is lebetegedtetek. :cry: Olyan rossz látni hogy szenvednek..... A c-vitamin tényleeg nagyon jó. Már kitapasztaltam hogy ha



na majd folyt., sír a Ricsi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


na folyt.

szóval jó nagyon a C-vitamin. Ahogy látom hogy náthásodik a Ricsi máris eszem ezerrel mivel átmegy a tejjel neki. :lol: Ha náthás is szegény Flóra az tényleg elhúzodhat sajnos. Nekünk is nagyon hosszú volt mire kigyógyult belőle a Ricsi. Bár azóta sem tökéletes, én már alergiára is gyanakszom, de majd meglátjuk...

Jujj, ma van a keresztelő! Bár nem tudom hogy hánykor lesz azért gondolok rátok hogy minden simán menjen és felethetetlen élmény maradjon. Azután meg jó pihit kívánok anyudéknál.


Niki!

Gratulálok a könnyű szülésedhez! Ügyi voltál!!!!!!! A párod meg fantasztikus hogy ilyen figyelmes! :lol:

Én úgy tudom hogy a szülés után pár hétig az anya melege, közelsége és illata jelenti nekik a világot. Így természetes hogy rád vágyik. Mi is a Ricsivel aludtunk éjjel, állandóan oda bújt hozzám jó szorosan. Én persze moccani sem mertem... Aztán ki túrt a helyemről és költözott a kiságyába éjjelre. Ami zökkenőmentesen ment.
Próbáld meg hogy magadra tekersz egy rongypelust hogy felvegye az illatod és azt teszed a fejecskéje alá. Amúgy egy szobába vagytok vele? Ha nem esetleg pár hétre amíg szokja az ágyát vigyétek át magatokhoz. És a fejvédőt szedjétek le ha már fennt van. Tedd közel az ágyát az ágyatokhoz és fordítsd úgy a Nonókát hogy rádpillanthasson ha akar. Nálunk bevált és imádta a Ricsi hogy nézhet. Állandóan lesekedett :lol: Bár a babák nem félnek picin a sötéttől állítólag, próbáld ki hogy félhomályt csinálsz éjszakára. Mi egy hónapig lámpánál aludtunk, félhomályban. (bár ebben szerepe volt annak is hogy köztünk aludt és így jobban láttam hogy mi van vele). Most meg azt csinálom hogy a tv-n a txt-t hagyom bekapcsolva ha fényre vágyik a Ricsi. Most a forgolódásai miatt sajna kell.
Aztán mikor jött a hasfájás volt hogy egész éjjel a hordozóban aludt, mert abban fel vannak húzva a lábai és saját maga nyomta ki a pukikat :lol: Azóta is abban alszik nappal. Imádja.

Remélem valami bevállik de ha nem akkor se keseregj. Minden nap változik valamit majd a Nonóka! Kitartás! Sajnos az első heteket túl kell élni, aztán sokkal de sokkal jobb lesz :lol:

A multkor mikor bejelöltelek meglestem a képeidet. Én nem is tudom miért de szőkének képzeltelek. VAjon miért? :oops: Te is nagyon csini voltál pocakosan!!!!!

Mennem kell sajnos, most már tényleg kezdődik a nap.....

Puszi mindenkinek!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Még az is eszembe jutott Niki hogy próbálkozz a hőmérséklet változtatásával. Lehet hogy ha külön alszik fázik egy kicsit. Ki tudja mit szeret? Lehet hogy a jó meleg jön be neki. Például a Ricsi nem tud 25 fok felett aludni így mi nyitott ablaknál alszunk, télen meg éjszakára letekertem a radiátort. De ha össze voltunk bújva, ha izzadta melegtől az sem zavarta. :shock:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Végül még sem metünk haza, mert nagyon elfáradtam és én is lebetegedtem.
Flóra sokkal jobban van,sőt nagyon jól van!
A keresztelő nagyon szép volt és jól sikerült minden.
Manónak annyira szimpatikus volt a lelkész bácsi, hogy az felvette!

Mindjárt teszek fel képeket!

Niki!

Én is együtt aludtam eleinte Flórával- és ahogy Móni is írta- mi is használtunk egy kis fényt, ha felkelt rögtön cicire tettem.
Aztán mikor sikeresen elfáradtam már elaltattam magam mellett, majd amikor mélyen elaludt át tettem a kiságyába és lekaptam a hálóingem és mellé raktam, hogy érezze az illatomat!

Mindenkinek szép álmokat!

Kép
gabriel79
 
 


Íme pár kép a keresztelőről!
Kép
Kép
Kép

Kép
gabriel79
 
 


Kép

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Sikeresen megérkeztünk Borsodból tegnap este! :)
A hétvégén elmondtuk a nagy hírt a családnak, de eléggé vegyes fogadtatásban volt része a még meg sem született unokának! Kicsit letörtem mint a bilifüle, de túlélem! Kedves családom közölte, hogy ha orvos még nem állapította meg, akkor egyátalán nem biztos (2 különböző teszt is kimutatta)! Akkor szóljunk, ha biztos lesz! Egy hajszál választott el tőle, hogy ne mondjam azt hogy, februárban, ha elfolyt a magzatvíz szólunk! :x :x :x Egyébként minek az embernek ellenség, ha a családja is ilyen vele?!
Azért délután hívom a dokit, mert ha számításaim nem csalnak ez a hét az 5.! ... vagy várjak még, úgysem látszik semmi az UH-n?

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Niki gratulálok, az ügyes szüléshez! Miért mentetek be szombat reggel kilenckor? Akkor mi történt? Nagy metszést kellett csinálni azért fáj, igaz másodszor nem írtad, hogy vágtak!? Bocs, valamit kavarok, hogy van?
Nonó nagyon szép baba!

Móni!
Az orvosról csak annyit, hogy igen, érdekes, hogy egy orvosról beszélünk! Hagyjuk is a témát, ha neked nem vállt be! Én jól kijövök vele. (Gondoljuk, hogy más orvosról van szó)

Gabó!
Flóra nagyon kis angyalka volt a keresztelőn!

Csilla!
Hathetesen már látszik a kis babó! Legalábbis nekem akkor volt az első uh! Ne foglalkozz mások véleményével, én nem is akartam elmondani először senkinek, pont ezért, hogy mit mondanak majd - az esetleg negatív megnyilvánulásokért! Ez a te életed.

Nem jött több nyák, de azóta dagad a lábam, kezem, ég a gyomrom! Ti mit csináltatok, hogy elmúljon - ha volt dagadás ?
Az én babám keresztbe fekszik, valószínű császár lesz, de még beszélünk és találkozunk az orvossal addig egy párszor, és majd meglátjuk!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Bocsi az előbb azt írta, hogy 6 hetes, jav.: 4 hetes volt az első uh, de akkor még nem találkat szívhangot. Utánna jött a 6 hetes akkor már megvolt a szívhang!

Móni te hány hetes uh-t raktál fel? (júni 7.-én)
Írtad, hogy fejsz, mi lett vele? Lefagyasztod, fejsz még, egyáltalán szükséged van rá? Az új babakocsi bevállt, sétáltok?

Gabó te fejtél, fejsz? Mi lett a babakocsival, eladtad, vettél másikat?

Elkezdtem telefonálgatni a TBnek, hogy mit kell csinálnom, ha megszülök, hova kell vinni a papírokat és mikor, és számomra érdekes választ kaptam, majd körülnézek valamelyik oldalon, nem tudtok valami értelmeset, amin erről van szó? Vagy ha leírnátok, hogy ti, hogy csináltátok! Köszi!
Ja: meg a gyerek tbkártyája, adókártyája stb - na ezt is meg kell néznem

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Lábdagadás: ha fekszel pócold fel a lábad (én takarót összehajtottam kicsibe+kispárnákat tettem rá). Ne ülj sokat láblógatva. Endovenon krém nagyon jó rá. Nekem használt, este jó vastagon bemaszírozta a párom és reggelre eltűnt a dagadás. Nem mellékesen hűsít is. És természetes anyagokból van. Ha veszel kend jó sűrűn és jó lesz (remélem, nekem bevált). Ja, és feküdj a fal mellé és jó magasba emeld fel a lábad, úgy támaszd meg a falon. Jó 30 percig maradj így.

Ha netán tényleg császár lesz és szeretnél valamit megtudni, nyugodtan kérdezz! Feleslegesen nem akarlak fárasztani a császis élményemmel :lol:


Csilla!

Hívd a dokit! Már látszik!!!!!!!! Még szívhang nem lesz, az kb. a 8.héttől van. Látom megint teszteltél :lol: Mi örülünk nektek!!!!!

Amúgy nem lehet hogy inkább kímélni szerettek volna, hogy ne éld bele magad ha esetleg mégsem jött össze???? Titkon biztos örülnek veled!!!!!


Gabó!

Nagyon muris a papbácsi szakálla :lol: :lol: :lol: :lol:
Csinik voltatok, az a szőke néni az anyukád? Hasonlítasz rá csak azért kérdem :lol: Flóra olyan volt mint egy angyalka ebben a hófehér ruciban :lol:

Remélem mostanra már te is jobban vagy!!!!?

Amúgy kellett fizetni a keresztelőért?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Lányok!

A véleményetekre lennék kiváncsi!! Lécci válaszoljatok!!!

Anyós anyja meghalt. Lesz majd a temetés de én nem akarok menni a következők miatt:

Messze is van meg ahova mennénk ott a házban van sok kutya, macska, még papagály is van. Ráadásul büdös van, nem egyszerűen. Meg elég koszos is a lakás. Nem akarom kitenni ennek a Ricsit. De anyóst sem akarom megbántani. Ti elmennétek a helyemben? A Ricsit meg nem lehet lepasszolni mert nem fogad el cumisüveget csak cicit, így ez kivitelezhetetlen. Na?????

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


MIndig elfelejtem veletek megosztani, hogy ismét tanult valamit a Ricsi: már kétkézzel nyúl a dolgokért és pakolgatja egyik kezéből a másikba a tárgyakat. Olyan ügyi, tök büszke vagyok rá :lol: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Móni!

A gyomortükrőzés: azért kellett, mert kikészítettek a munkahelyemen, és elmentem orvoshoz, és gyomorfekélyre gyanakodtak meg én is! Szóval mindent kivizsgáltattam magamon, nem volt gáz - sokkal rosszabbra számítottam. De szerencsére nem volt semmi bajom, makk egészséges voltam, és ezek után egy hét múlva nem jött meg csináltam egy terhességi tesztet, kb ekkorra terveztük a gyerek foganását, de neg. lett, - gondoltam a kezelések, gyogyszerek miatt nem maradt meg - elmentem orvoshoz és mégis terhes voltam - 4 hetes !

Én a helyedben nem mennék el, de engem úgy ismernek, hogy keményen megmondom amit akarok, és megcsinálom amit akarok, és ha nem akarok elmenni valahova akkor nem megyek!
Főleg a picivel nem megyek olyan helyre! Hívd fel a családtagokat stb, a párod elmehet helyettetek és majd ő elintéz mindent!

Anikó

Kép
h anikó
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Az az igazság, hogy az én szüleim laknak Borsodban, és én úgy gondoltam, hogy az elején személyesen szóluk nekik, hogy örüljenek a jó hírnek! Gondoltam, hogy a változásokat majd elmondom telefonba, de egy ilyen hírt nem tartottam telefontémának. Rosszul tettem ezek szerint, ráértem volna szólni nekik július közepén, akkor már talán kicsit biztosabb lett volna ennél. Az a baj, hogy nem akartam, hogy úgy érezzék kirekesztjük őket az életünkből! :(

Beszéltem az orvossal, csak jövőhéten szerdán tud fogadni. Addig is azt mondta, hogy szedjek Folsavat 2x1 szemet (de csak akkor, ha biztos vagyok a terhességben). Nagyon remélem, hogy 6 hetesen már biztosan fog látszani az UH-n a Babóca.

rnecsi
 
 


Sziasztok!

Túl vaagyunk a 4hós oltáson :lol: 8250 gramm a Ricsi !!!!!!!!!!!!!
Megdícsértek hárman is hogy milyen ügyi vagyokhogy még csak szopizik :lol: Meg a dokinéni el volt ájulva a Ricsitől, annyira tetszett neki :lol:
Azért szitu is volt: mérés után pelenkáznám be, elkezd slagólni a Ricsi, deréktól a bokámig tiszta pisi voltam :lol:
Az hogy hány centi, sajna nem tudom. Nem mérték meg. Majd megmérem itthon :?

Gabó!

Jobban vagytok már? Ugye nincs semmi gond?????

Anikó!

Igen fejek. Sajnos kell, éjjel kötelező mert ha kimarad szopi és tele lesz a mellem akkor sajnos azt úgy reagálja le az agy hogy tús sok tej termelődik és kevesebb kell, és akkor napokon belül kevesebb lesz a mennyiség. Már nem akarom eladni, macerás. Ide nem jönnek házhoz érte csak pesten. Pestre kéne vinni. Annyit meg nem ér az egész. Még két hónap és kezdjük a hozzátápit és majd csökkentem a tejcsi mennyiségét. Decemberre szeretném majd teljesen elválasztani a Ricsit hogy legyen pár hónapja a szervezetemnek hogy rákészüljön a kövi babára :lol: Persze ez csak terv, majd lesz ahogy lesz....

Az uh-kép 3,5-4,5 hetes, itt még nem volt szívhang csak a 8hetesen :lol:

Közben már megbeszéltük itthon hogy mi maradunk, nem megyün a temetésre. Nem volt sértődés. Legalábbis nem vettem észre.


Csilla!

6hetesen már látszik!!!! :lol: Folsavat nyugodtan szedhetsz, ha nem vagy terhes akkor is. Szokták ajánlani a gyereket akaróknak terhesség előtt is.


Anikó!

Ja a papírok: munkahelyről jöttél el szülni? Én csak ezt a verziót tudom. Nálunk úgy volt hogy kiküldték a tgyás és az egyszeri anyasági igénylőlapját, és a családi pótlékét is. Kitöltve a szül.a.kiv-tal és a tb-kártyával együtt a párom bevitte a pénzügyre és kész. A baba szül.ak.-át nekünk a korház intézte, a szülés után egy héttel amelyik kerülethez tartozik a korház annak a polg.hivatalába lehet átvenni. Utána a tb-t a teve utcában el lehet intézni azonnal kiadják. A párom egy délután megjárta mindkettőt. Adókártya nem kötelező, ha akarod az érdiben ki lehet váltani. Mi még nem váltottuk ki, a baba-kötvényhez meg nem muszály kiváltani. A babakötvényt meg csak azután lehet intézni hogy a Mák szülés után kb. 8héttel kiküldi az értesítőt hogy megnyitottáák a gyerek számláját és az értesítővel meg a szül. akivonattal és a családi pótlékot ki kapja igazolással lehet megnyitni a startszlát.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


jav.: nem délután hanem délelőtt intézte a tb-t és a sz.akivonatot :oops: bocsi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


bocsi még javítanék: kötelező fejni: nekem kötelező aztán hogy másnál mi válik be azt nem tudom. Ismerek olyan csajt aki sosem fejt és évekig szoptatott..... Csak nem voltam egyértelmű :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Gabó!
Nagyon tündéri Flóra a fehér ruhácskájába. :lol: !

Móni!
Nem tévedtél annyira, már nem is tudom hány éve szőke volt a hajam :D , de most a terhesség miatt nem mertem bevállalni a festést, és igazából nem tudom , hogy szoptatás alatt lehet-e festetni.

Az éjszakai alvás a helyén még mindig nem megy, de próbálkozom, nem igazán szeretném, ha odaszokna az ágyba, mert így apát kitúrjuk :( .

Anikó!
Azért mentünk be szombaton kilencre, mert én túlhordtam Noncsit, és bár igazából csak hétfőn indították volna meg, de a dokimmal előrébb hoztuk két nappal, hogy apa is bennt lehessen velünk.
Volt gátmetszésem, de nem nagy szerencsére. Fura, de nem a sebem fáj, hanem felette, gondolom kihat oda, mert ott vannak az inak, és ott érzékenyebb. De most már nem vészes, már tudok ülni :lol: .

Nekünk a kórház intézte a szül. anyakönyvit, meg a lakcímkártyáját, és nekünk tegnap már meg is érkezett, ki küldték postán. Állítólag a tb kártyáját is küldik, de ha nem, akkor a párom elmegy és intézi.

Lábdagadás: Nekem szülés előtt kezdett el nagyon dagadni a lábam, de én nem tettem semmit, csak felpócoltam, de ha nem fáj, nincs gond. Vízhajtót meg úgysem lehet szedni, viszont ez már jelzi, hogy nemsokára szülsz. :wink:
Szülés után meg lemegy szóval szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

Kép
niki+baba
 
 


Szia Niki!!!!!!!

De jó hogy itt vagy!!!! :lol:

Lehet szopi alatt festeni, csak színt váltani nem. Nem ismer meg a manó :? Persze csak az elején. Mondjuk feketéről szőkére ne. :lol:

Tök jó hogy apát túrjátok ki, nálunk én voltam aki az ágy végébe a lábakhoz szorult :cry: :lol: Hidd el majd meghozza az eredményét a próbálgatás (előbb-utóbb :? )


Battai lányok!!!!

Tudtok róla hogy az önkormányzat is ad suskát ha megnyitjátok a startszámlát a manónak?!!!!!!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Végre megint készült rólam kép :lol:

Kép

Persze megint le vagyok büfizve :lol:


Anikó!

Igen, sétálunk!!!! Imádja a Ricsi az új kocsit!!!!!!!!!!! Na arról is teszek fel képet:

Kép

Csak hiányzik a lábtartója. De a fiúk megigérték hogy barkácsolnak rá ha majd szükség lesz rá :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: