Új privát üzeneted érkezett!

Örülök, hogy jobb volt már az éjszakátok. Erős kiscsaj ő pik-pak túl lesz rajta. Én most csak rimánkodok, hogy csak fáradt legsen, mert még mindig alszik. Igaz, szokott ilyet csinálni, na de a félsz azért bennem van. Olyan hülye idő volt, sose tudom, hogy túlöltöztetem, vagy kevés ami rajta van. Fogalmam sincs. És olyan izzadós szegény, ( mint az anyja) ilyenkor lehet ám megfázni. De nem festem az ördögöt a falra.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Na addig is lecseréltem ilyenre...


(A Kittiét még mindig nem látom én)


sziasztok
zsamin
 
 


Szia Orsi!

Igen,nekem is azt mondta a dr néni ,hogy azért csalóka ez az idő,mert ha elmegy a nap vagy árnyékban vagyunk azért még hüvös van!
Olyan rossz hogy mindig van valami hülye betegség ami,miatt lehet az anyukáknak aggódni!
Biztos,az idő miatt alszik tovább,olyan csúnya borongós a mai nap-legalább is innen ahogy látom! Én is megyek visszabújok Amina mellé még egy picit,lustizunk meg tv-t nézünk... :oops:
zsamin
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsi,
örülök, hogy jobban van Amina!!!!
A vonalzód most látszik, nekem is eltűnt az előző, noivonal.hu-s vonalzó, ott az oldallal van valami hiba. A Kittié is ezért nem látszik.

Én jól viselem most a párom vezetését, de lehet, hogy azért is, mert hátul ültem. Én egyszer okoztam balesetet, Vezér-Mogyoródi sarkán, szintén nem működött a lámpa és komolyan nem láttam a jobbról jövő autót. Na azt nagyon nehezen hevertem ki. Nekem is az volt, ami neked: lila mellkas, fájt stb. bementünk egy röntgenre, de szerencsére semmi. Marci már jobban van, már ritkán beszél róla. Attól féltem, hogy majd megint felkel éjszakánkét, sírva, de nem, csak az első este.

Orsi,
Anna is nagyon furcsa ma, biztos az időjárás, már 11 előtt hisztirohama volt, pedig nem szokott és nagyon hamar elaludt. A mi napirendünk: Anna most alszik, max. 2-ig, aztán este fél 8-kor van a fürdetés. A kettő között ráérünk.

Kép

Kép
bokata
 
 


Lehet, hogy megint keresztül húzza az idő a szímításunkat! :(

10-kor kelt, tehát 3 előtt nem fogom tudni lerakni, kérdés mennyit alszik akkor. Ha nem esik az eső akkor hívlak!
Nem sok esély an erre sajna :cry:

Akkor én is keresek egy másik volnalzót addig.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Betegeskedőknek mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!

Nőivonal portál megszűnt, ezért nincs vonazló>válság van>:(

Mi most nagy lakás keresésbe fogtunk, ki akarjuk használni a szocpolt, ha sikerül még:sÍgy ha van időm akkor az ingatlanos oldalakat nézegetem, így nem is tudok jönni gyakrabban:(

Szép 7végét!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


sziasztok!

(csak gyors helyzetjelentés)
Úgy tűnik kezd elmúlni a vészes ,lázas időszak... :?
Már eszik is vmit,inni,is iszik,szóval köszi mindenkinek a jókivánságokat,jelentem kifelé jövünk! :wink:
Bár csütörtökön még egy dr néni látogatás azért van,remélem minden rendben lesz!!!

Pankaa.sok sikert a lakás nézegetéshez,vásárláshoz,mi is ki akartuk használni,de a hitel ügyintéző miatt szépen lecsúsztunk róla... :x
Megnéztem a képeket a blogban,nagyon szép a te lányod is!!!
És azok a fürtök...(na,jó,mi sem panaszkodunk hajilag :oops: :wink: )
.....meg azok a szemek.....!!!!
Gondolom már kezdi ki használni... :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:


kellemes,szép hétvégét mindnekinek
zsamin
 
 


Sziasztok!

Megtörtént a babamozi, hát... egy kicsit nagy már az én cunásom odabenn. Teljesen lenn van a feje, beágyazva a méhlepénybe, alig tudta kikönyörögni a nőci, hogy legalább egyszer mutassa meg magát. Úgy látom Kitti ikertesója lesz.
Egyébként minden rendben van, jók a méretek, a belső szervek.

Pankaa! Lakást vagy házat szeretnétek? Igaz nem Pesten de tudok egyszerre két házat is ami eladó. Az egyik Dunakeszin, a másik Maglódon. Csak ha esetleg valaki oda szeretne költözni. Sőt még egy eladó autó is van.
Na abba haygom az apróhirdetéses oldalt, bocsika!

Egész jól áll a kerítés, még hétfőn jönnek, mert a pénteki eső miatt csak félig tudták a falat bebetonozni, de az már nem sok idő, remélem.

További jó hétvégét, üdv

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, a pasik alszanak, az ebéd meg kész van :lol:
A héten már írtam, de elszállt :twisted: és nem volt idegem újra kezdeni...

Kata, a jövő hetem zsúfolt, de utána megint megyek az Árkádba. Majd szólok, és ha van időtök, találkozhatunk.

Caorle-ba megyünk nyaralni, olasz Adria. Május 30-án indulunk, ott ünnepeljük Marci szülinapját :lol: És mivel über-kényelmes kocsit vettük, nem lesz akkora gond, mint ami az előzővel lett volna.

Ja igen, ilyen:
Kép

Szóval a babatali a héten nekem nem jó. Már megyek egyre, meg a családhoz is megyek, meg megyünk wellnesselni. Úgyhogy nekem a következő hét jobb lenne.

Zsuzsi, Amina hogy van? Sajnálom ezt a betegséget...

Kata, ez a baleset... A hideg kirázott. De a lényeg, hogy nem lett komolyabb bajotok. De mit dolgozol Te este ilyen későn?

Hát igen, Orsi, ilyenkor már jó nagyok az "apróságok" :lol: Így is van rendjén, de azért tényleg szeretné látni az arcát az ember. Nálunk inkább az volt, hogy annyira pörgött, meg játszott, hogy azért nem lehetett nagyon látni. Az uh-s nő már röhögött rajta. Látszódott, hogy huncutkodott, játszott a köldök-zsinórral, és amikor maga elé húzta, mintha rázkódott volna a nevetéstől. :lol:

Maglódon tudsz eladó házat? :lol: Én onnan költöztem Zuglóba, anyuék még mindig ott laknak :lol: Pont tegnap voltunk náluk :lol: De eladó autót én is tudok, az eddigi feleslegessé vált :wink: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Orsica!
Köszi.Dkeszin használt a ház?Ház vagy lakás?Egyébként főleg újat keresünk a szocpol miatt.És csak 20 misiig:s
Ez volt az első 4D-s uh?Anno mi a 24. héten voltunk ,pont ezért.De a lényeg, hoyg sikerült látni, és minden rendben van;9Képet tudsz föltenni?

Hékás!
Klassz az autó!;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Dunakeszin kertes házat tudok, használt. A bátyámék adják el, mert elúsztak egy kicsit. Én nagyon szerettem, és nagyon fogom sajnálni, de hát ez van. Szocpolt csak újra adnak?
Az egyik barátnőmék is most vettek egy sorház szerűséget , ők is felveszik a szocpolt, úgy fogadott, hogy most már biztos, hogy lesz második gyerek :D , úgy röhögtem, eddig kötötte az ebet a karóhoz, hogy neki nem kell több.

A maglódi ház meg a nagynénémé, meghalt a férje, nem akar egyedül ott maradni. Nem lesz könnyű eladni, azt tudom, de meg kell próbálni.

Most voltunk csak 4d-n, Kittivel 2 héttel korábban voltunk, jobb is lett, de nem baj, így is cuki volt, de legalább a feje lenn van, és állítólag innen már nem nagyon szoktak visszafordulni.
megpróbálok majd képet feltenni, de inkább majd este.

Babatali jó nekem is jövő héten, addig legalább mindenki meggyógyul, csak nagyon ne húzzuk az időt, mert...... :lol:
Egyébként helyileg kinek mi lenne jó? Legalább ezt határoljuk be. :wink:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsica, nem akarlak elkeseríteni, és tudom, hogy nálatok NEM így lesz, de a barátnőmnél a 36. héten visszafordult a baba, és faros lett. Nem is tudták visszafordítani, császár lett belőle :cry:

A helyszín nekem tök mindegy. A világ végére is el tudok menni :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hát remélem ekkora méretekkel nem akar már forgolódni,mert ott helyben megszülök.
Igaz, a sógornőm is így járt az elsővel, csak ő akkor fordult be, de mentek a kórházba, mert tényleg azt hitte szülni fog.

Megpróbálom az egyik képet felrakni, hátha láttok belőle valamit. :D
Kép

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Orsi,
édes a baba, már amennyit látni belőle! Kész lett a kerítés?
Találkozóban benne vagyok, én is bárhová el tudok menni, a kérdéses inkább az, hogy mikor, melyik napszakban.

Zsuzsi,
örülök, hogy jobban van Amina!
Ti nem kaptátok el? Remélem, hogy nem!!!
Marci fiam annyira taknyos, remélem, hogy mi megússzuk.

Pankaa,
ma voltunk az Ilosvay téren, a játszón, hát, borzalmas az a tömeg. Emilit felismertem a kép alapján és nagy vigyorral mentem oda (a te fotódra nem emlékeztem annyira), majd kiderült, hogy nem te voltál Emilivel. De tündérke a lányod!

Brigi,
klassz az autó, gratulálok!
Mi biztos csak belföldre megyünk idén, mert üdülési csekkből tudunk nyaralni. Tényleg, lassan el kellene kezdenem keresni valami jó helyet, van valakinek öltete? Víz is legyen, valamilyen formában, bababarát stb.

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Írjuk össze, hogy kinek milyen időpont lenne jó, meg nagyjából merre felé, és akkor talán összehozzuk.

Nálunk a napirend nagyjából úgy néz ki, hogy fél 9, de inkább 9-kor kel, 1-fél2 körül ebéd, fél 3-körül alvás, ez kiszámíthatatlan, hol fél óra, hol másfél, majd estig pörgés.
A helyet csak azétrt kérdezem, mert vagy gyalog tudok menni, vagy ha trolival, akkor segítség kell, mert már nem tudom egyedül felrakni. :cry:

A kerítés betonalapja kész, majd a deszkákat már apu, apósom, meg a többi nyugdíjas férfi fogja csinálni, de legalább a nagy rumlin túl vagyunk.

Tuti segített volna Kitti is betonozni, ma elnézte a papát ahogy glettelt egy falat kinn az udvaron, majd elkapta a lapátot, és ő is akarta csinálni, tiszta szakszerű volt :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Jobban vagyunk ,már köszönöm!
Iagzából,semmi más jele nincs (nem volt) a betegségnek,csak ez a fránya láz...Meg annyira nyűgös,hogy már -lehet ez csúnya dolog- de annyira várom apát ,hogy kicsit leváltson! :oops: Ahogy elkezd nyafizni,érzem,hogy az idegeim feszülnek...Tudom,hogy beteg,meg minden,de ez engem legalább annyira kifáraszt mint őt! Szerencsére a múlt héten apa hamarabb jött haza,így kicsit tudtam mással is foglalkozni...Persze bocsánatot kértem Aminától,hogy most kicsit feszültebb vagyok (én is)
Délután megyünk a dr nénihez,mert hétvégén kijöttek pici pöttyök is a pociján,nem tudom mitől! Remélem nem skarlát,vagy bhimlő...

Orsi,igazi kiscsaj Ficánka!!! :lol: :lol: :lol: Amina is igy bujkált,nem nagyon akarta megmutatni magát nekünk...Névvel hogy álltok? Lassan itt az ideje... :wink: :)

Brigi,nagyon szép az új autótok,mi is néztünk anno egy Hondát,csak akkor még a "tank" babakocsink volt és nem nagyon fért be a csomitartóba! :oops:

Elvoltunk megnézni itt a játszóteret,elvileg még nem adták át,de a türelmetlen gyerekek (vagy inkább az anyukáik :wink: ) feltörték a kaput,szóval már használatba vették-vettük!
Nagyon jó,pont az a méret amire ha felmásznak a gyerkőcök,nem kell aggodni,hogy na most hogy szedem ki,vagy leesik ,vagy mi lesz...Simán ki lehet "piszkálni" ,vállmagasságban van a legmagasabb pontja!3 féle méretű csúzda van,viszont sajnos homokozó nincs! :?

A hétre még nem igérem,hogy tudunk csatlakozni a babatalihoz,viszont ha megvártok minket,és esetleg jövőhétre csúszik,mi is bárhová eltudunk menni!

Orsi,ha kell én szivesen segitek trolizni!Leváltottam a babakocsinkat egy még kissebbre,akár félkézzel feldobom a buszra... :wink: :lol:

Kata,nekem van jó pár tippem belföldi utakra,én most nagyon a Várgesztesire hajtok,bár ahhoz még tesómékat is meg kell fűzni,mert elég nagy a ház csak 3unknak! De van ott minden,medence,baba felszerelés,programok...
Vagy tavaly voltunk Balatongyörökön, az nem kimondottan babaszállás,viszont kényelmes,csendes,barátságos...mi már kb 4-5 éve vissza járunk oda! Ha jó idő van irány a balcsi,ha kicsit rosszabb ,ott van a közelben,Hévíz,vagy Kehidakustány!Amina alig volt 1 éves ,mikor ott voltunk és ő is nagyon élvezte! Ja és van medencéjük is,ha nem akartok kimozdulni!
Vagy van még pár tippem,mi általában magánszállásokra szoktunk menni,majdnem mindenhol elfogadják az üdülési csekket!
Ha találkozunk szívesen adom a címeket! :wink:

Szép napot mindenkinek!
zsamin
 
 


Ja és még a napirend lemaradt,bár ebben most nem tudok nyilatkozni,mert szinte egész nap aludna,nem tudom mikor fogunk vissza állni a normális kerékvágásba...
Akkor olyan 9 körül kelt,úgy mint Orsiéknál ,2 körül ebéd,utána fél3-tól alvás,kb 4ig!
Szóval ha vissza álltunk ,akkor nekünk is délután lenne a jobb...
zsamin
 
 


Sziasztok csajok!
Du. valaki a Vezér úti játszóra nem akar csatlakozni?

Szerintem mi kb. 5 körül mennénk.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Na megjöttünk a dr nénitől.... :? ....hááát azért nem volt ez egy egyszerű láz,mert a drágám skarlátos lett!!! :? :? :?
Bár szerencsére sikerült időben elkapnunk,hamar kihívtam a doki nénit,és elkezdtük még aznap az antibiotikumot (csüt-ön) ,hétvégén jött elő pár pötty,de mára már hálistennek alig látszik! Úgy tűnik hamarabb megkezdtük a kezelést ,minthogy kitombolta volna magát a skarlát!
Még a héten gyógyszerezni kell,de jövöhétre minden rendben lesz-legalábbis ebben bízom... :wink: ..meg ezt is mondta a dr néni!
Amúgy amennyire antib. ellenes vagyok,most lehet hogy pont jókor jött!
Na de ennyit a betegségről,ígérem többet nem irok erről! :wink:

Amit viszont szeretnék kérdezni tőletek,nem ismeritek véletlenül a ZETPOL cipőket? Vélemények? Mert szeretnék venni vmi kis vékony vászon cipit Aminának ,és olyan jó fazonokat láttam belőle,és itt a Nagy L-on van egy boltjuk! Egész jó áron,azért gondoltam,hogy szétnyűni,motorozni homokozóban dagonyászni bőven megfelel(ne)!

Jaj és Kata,el is felejtettem mondani,megcsináltam azt a túrós lepényt,amit még a múltkor mondtam!!! Annnnyiiiira finom lett!!!
(bár apa kicsit "túl túrósnak" vélte-báár alapból nem szereti a túrót :? ) és olyan egyszerű volt megcsinálni!
Majd teszek fel képet róla,addig is viszont elküldöm a receptet:

Túrós lepény

Kazári recept alapján.

Ez a mennyiség két tepsihez elegendő.

Hozzávalók a tésztához:

* 80 dkg liszt
* 10 dkg cukor
* 15 dkg vaj vagy zsír
* 3 db tojás
* 3 dkg élesztő
* 1/2 l tej
* 2 dl tejföl
* só



Töltelék:

* 1/2 kg túró
* 20 dkg cukor
* 3 db tojás sárgája
* tetszés szerint citromhéjat is lehet belereszelni



Az élesztőt kevés tejben kis cukorral feloldjuk, és a többi anyagból nem túl kemény tésztát dagasztunk. Langyos helyen kétszeresére kelesztjük, ujjnyi vastag tésztát nyújtunk, és zsírral bekent tepsibe helyezzük.

Amíg a tészta a tepsiben kel, elkészítjük a tölteléket a fent leírt hozzávalókból. A tölteléket a tészta tetejére tesszük, és lassan sütjük.

A kelt tésztából készíthetünk még mákos, diós tekercset vagy lekváros buktát.
( a tetejét kicsit megszórtam fahéjjal :wink: )

Én a tésztához valókat feleztem,a tölteléket viszont nem :wink: és olyan jó laktató kis süti lett!!!2-3 kockánál többet nem bírok megenni! (nálam ez nagy szó... :oops: :wink: )

Hozom majd a képet,hogy még gusztább legyen...
zsamin
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
örülök, hogy jobban van Amina! Ez a sok baktérium, ami mindenhol kószál... :-((
A recept nagyon jól hangzik, tuti megcsinálom én is.
Én hallottam jókat a Zetpol cipőkről, úgyhogy bátran!
Mi május 5-én megyünk orthopédiára, addig nem veszek újabb cipőt.

Találkozó: délután 4 és 7 között nekünk is jó.

Orsi,
holnap délután Vezér úti játszótér? Mi majdnem mentünk oda, csak a párom hívott, hogy már hamarabb hazaér, így inkább vele voltunk.

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Szegény Amina! Még jó, hogy idejében elkapta a dokinéni.
Remélem már teljesen jól lesz jövő hétre!

Akkor meg van, hogy du.4-7 között tali, melyik nap legyen? Ill. melyik napra tervezzük, mert ugye ember tervez... idő végez.

És mit szólnátok valamelyik játszótérhez?

Ma mi sem jutottunk ki, mert kicsit hisztis volt du., így meg elég nehézkes elondulni, aztán 7-re kellett mennem a házidokihoz, úgyhohy elmaradt. Holnap nem vagyunk, megyünk anyuékhoz, lelépek du. barátnőzni. DE csütörtökön vagyunk, de. oltást kap, nem tudom ilyen állapotban lesz.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Halihóóóóó,sziasztok

Orsi,hogy vagy? Mi volt a dokinál? Torkod jobb már? Hihetetlen,hogy itt a jó idő,erre vártunk,erre tessék ..sorban támadnak minket ezek a nyavaják.. :x
Melyik oltást kapja most Kitti?

Mi május 12-én megyünk ortopédiára :wink: milyen lett volna ha ott találkozunk... :lol: :lol: :lol:

Akkor úgy látom az időpont többé-kevésbé megvan,hely és nap még egyeztetés alatt! Jól mondod amugy Orsi,mi tervezünk és ha nem az idő,akkor a manók húznak keresztbe... :lol: :lol: :lol:

Voltunk ma az Ilosvain,a patakpari játszótér felé,(ott mentünk el elötte ) igaz pont 2-3 óra között,nem is nagyon volt senki kint,lehet még pont a "roham" elött volt!

sziasztok,jó éjt mindenkinek!
zsamin
 
 


Sziasztok!

A torkom már nem fáj, most gyönyörűen köhögök döntö magamba a homeos vackokat. A háziorvoshoz a jogsim miatt mentem, meg megemlítettem neki, hogy megfáztam, nem nagyon foglalkozott vele. Öngyógyító vagyok.

ma voltam az Uzsikiban uh-on, minden ok, kb. 1700gr a kismanó, és ferdén fekszik, nem teljesen, de csálén. Remélem befordul majd a helyes irányba. van még egy pár hete, igaz nem sok, ahogy rohan az idő.

Most megyek, anyuéknál vagyok nagypapi most hozta fel a játszóról.
Este jövök, üdv

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Amit ígértem Zsuzsi a recept!

Kelkáposztás zölldségrolád

1 karfiol
4 tojás
12dkg reszelt edami sajt
1 csip. őrölt szerecsendió
1 ek mustár
1 csip só
1 csip bors
30 dkg kelkáposzta
6 dkg vaj
2,5 dkg finomliszt
2,5 dkg chedar sajt
( persze én nem szórakoztam a sajttal, trapista volt itthon)

Karfiolt kevés vízben megfőzni, majd pürésíteni, ( teljesen le kell öntenia a vizet róla, különben híg lesz)
A tojásokat szétválasztani, fehérjét habbá verni, belekeverni a pürésített karfiolba. Hozzáadni a reszelt sajt felét, tojássárgáját, mustárt, fűszereket. Öszedolgozni, majd sütőpapírral bélelet tepsire simítani. Előmel. sütőben kb. 170fokon 20 percig sütni.

Közben a csíkokra vágott kelkáposztát a vajon lassú tűzön megpároljuk Megszórni liszttel és a reszelt chedar sajttal, majd összekeverni.

A megsült tésztát tegyük konyharuhára, rá a kelkáposztás masszát, és feltekerjük a konyharuha segítségével. A roládot szórjuk meg a maradék sajttal, süssük kb. 10 percig.

Kész!

Nagyon finom! És tiszta zöldség, egészséges is!
Holnap hozom a képet is, csak most megint nem tudok zörögni!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Na mi újság van, mindenki eltűnt?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Én vagyok,bocsi,csak annyira besűrűsödött a hétvége,hogy nem jutottam idáig...

Köszi a receptet,kifogom próbálni mindenképp!!! :wink:

A talit,ha másnak is megfelel,tehetjük a jövőhétre?
Mert a héten holnap doki nénihez kell visszamenni,szerdán jön a barátnőm,csütörtökön meg ballagás,pénteken meg ugye szünnap,apa itthon lesz 3 napot! :lol:
Ha megvan a helyszín,szóljatok,megyünk....

Amúgy szerintem itt a jó idő,mindenki csavarog... :wink:


Na megyek fürdetni! Apa mostanában nem bír vele,amióta a hűtőfürdőzés volt a kádban,azóta szegénykém,ha már csak közelítünk a kád felé,már úgy sír...remélem túl teszi magát rajta,mert amugy imád(ott) pancsizni!
zsamin
 
 


Sziasztok!

Bocsi, én is eltűntem egy kicsit. Már több, mint egy hete kötőhártya-gyulladással küszködünk. Ma már nem a dokinénihez viszem vissza, hanem fél 4-re megyünk szemészetre. Úgy sajnálom, ahogy dörzsöli állandóan. SZerencsére nem csipás, csak piros. Kíváncsi vagyok, mit mond a doki.

A hétvégén wellnesselni voltunk, nagyon jó volt. Az éjszakák borzalmasak, de a nappalok szuperek :)

Most meg a netünk sz@r, csak akkor tudok netezni, ha Marcus alszik, vagy apa itthon van... Éjjel megint nem aludtunk, óránként felsírt, gondolom a foga kínozza. Hulla vagyok... Nem is panaszkodom tovább.

De ma megvolt az első sétánk babakocsi nélkül!!! Igaz, csak itt a Limanova téren mentünk egy kört, de akkor is. :)

Nekünk jövő héten a hétfő nem jó, mert akkor ortopédiára megyünk, a többi úgy rémlik, jó.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a szemészetről, vírusos kötőhártya-gyulladás, a súlyosabb formából. Ez is fertőző, 10-14 nap a teljes gyógyulás még. Úgyhogy a jövő heti talira sajna nem tudok elmenni. De a következőn tuti ott leszünk :wink: :lol: És majd készítsetek képeket nekünk kárpótlásul :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Juj,Brigi,szegény Marci! MILLIO-MILLIÓ gyógyipuszit küldünk nektek!!!
Olvastalak délután,csak már reagálni nem volt időm,mert ébredezett Amina ,de reméltem,hogy semmi komoly!
Hol,hogy szedte össze? Valamit a szemébe dörzsölt,vagy hogy?
Mit kapott rá? Antibiotikumos szemcseppet?

Az éjszakáitok biztos a fogacskák miatt szörnyűek,mi is megszenvedtük!!! Most a hátsó örlök jönnek,lekopogom,eddig csendben viseli... :wink:
A babakocsi nélküli séta nálunk is nagy szám volt !! Szerintem evvel mindenki igy van... :wink: Nagy lépés ez nekik!!! (nekünk meg iszonyú nagy büszkeség,öröm...)

Jobbulást Marcinak,neked az éjszakákhoz kitartás!

szio
zsamin
 
 


Marcinak jobbulást! Szegénykém, biztos nem egyszerű most vele.
De nyugtasson meg a tudat Brigi, hogy semmiről sem fogsz szerintem lemaradni, mert mire itt valami összejön, addigra én már tuti megszülök, és vége lesz a nyárnak is. :D

Na jó, nem vagyok ennyire negatív, csak egy kicsit fáradt.

Üdv mindenkinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Marcinak jobbulást!!! Szegényke...

Mi jól vagyunk, éljük a játszótéri életünket :-)

Fáradt vagyok én is, nagyon fájt ma egész nap a fejem is (és még mindig fáj... :-(( )

Mindenkinek jó pihenést!!

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Orsi: Nagyon boldog névnapot kívánunk KITTINEK!!!!!

Brigi: Marci,hogy van? Szeme javul? Jönnek a fogak?

Hát igen,ez a tali dolog nem nagyon akar összejönni.... :wink:
De egyszer csak meggyógyul mindenki,az idő is olyan lesz,és még te is egyben leszel,ígérjük ,mi is ott leszünk!!! :wink:

A mai napunk elég rendesen tele volt programmal,volt egy ballagásunk Csepelen,közben találkoztam egy nagyon régi volt kolléga nőmmel,és voltunk megnézni a barátnőméket is! Most volt 7 hetes a babája,össze-vissza szeretgettem,még mindig olyan jó kis "baba szagom" van!!! Nem is megyek ma fürödni... :wink: :lol: :lol: :lol:
Amina is olyan cuki volt,ott puszilgatta,meg ő is meg akarta fogni,engedtem neki,de persze fogtam én is! Annyira aranyos volt,lehet,hogy ez a lányokban benne van,hogy így "anyáskodnak" a pici babákkal? :lol: (Az ismerősöm kisfia nem igazán foglalkozik velük...4 éves)

Na szóval,így most hirtelen ,ennyi!

(Orsi,ha hétvégén vagytok,lehet arra felé sétálunk és bedobom a zoknit,bocsi,jól elcsúsztam vele... :oops: -vagy ha van kedvetek,eljöhettek felénk megnézni az új játszót...)

sziasztok
zsamin
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést, jó napja volt a kiscsajszinak, egész nap újdonságok, ajándékok, az imádott Elmoja, vele aludt most el :D

Mi is játszótereztünk a héten jó sokat, de mindig egyedül maradtunk már 12 felé.

Kata! Ti melyik játszóra jártok?

Holnap megyünk a telekre füvet nyírni, aztán a többit nem tudom, gondolom uncsitesók, anyák napja, pik-pak el fog menni ez a 3 nap.

Zsuzsi! Bőven ráér a zokni, már nem hordjuk azokat, mert túl meleg, kapott egy benti cipit.

Jövő héten megint sokat leszünk kinn, hátha össze tudunk hozni valamit :wink:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Kittinek boldog névnapot!!

Orsi,
mostanában a 16. ker-i játszótereket fedezzük fel, tetszik az, ami Zsuzsiék mellett van, biztos a 3 nap alatt is megyünk oda ki.
Főleg, hogy egyedül vagyok, Marci az apjánál, a párom is el, én alapvetően nem szeretem a hosszú hétvégéket
:( :( :(

Ma megyünk bepótoljuk Anyu elmaradt szülinapi ebédjét, csak csajok: a húgom, anyukám, én és persze Anna.
Talán holnap jön egy barátnőm, aztán annyi.

Zsuzsi,
ha mentek játszótérre dobj egy sms-t, hátha én is tudok csatlakozni.

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam, de ez a remek lassú rendszer mellett jól nem ment át, kicsit fejleszthetnék már ezt a babanet-et.... :( :(

A lényeg: én egyedül vagyok itthon Annával, Marci el, párom el, úgyhogy biztos megyünk játszóterezni a hétvégén.

Orsi,
Kittinek boldog névnapot!!

Játszótérre mindenfelé járunk, tetszik az új Zsuzsiék mellett.

Zsuzsi,
ha mentek játszótérre, dobj egy sms-t, hátha mi is tudunk csatlakozni.

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Húúú, elmentek anyósék :lol: :lol: Ma pihenjük ki őket :lol: :lol: :lol: :lol:

Marci szeme már tök jó, még csak nem is piros. Csak azért szemcseppezem, mert azt mondta a doki, hogy 10-14 nap a teljes gyógyulás. Ma meg még csak a 6. napon tartunk.

Úgyhogy ha a hét második felében lesz a tali, szerintem már tudunk is menni :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Orsica!
Kittinek boldog névnapot kívánok utólag is!:)

Hékás!
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!:DProbléma mentes kismamiságot kívánok!:)
Mikor tudtad meg?Dokinál voltál már?Mikorra vagy kiírva?
Tünetek?

Miúgy néz ki veszünk Fóton egy ikerházat.Vagyis a felét:)Szeptemberben költöznénk.Most még csak előfoglalózva van.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hékás!
Most látom csak a vonalzón ott a dátum:)
Mi is voltun anyóséknál, tegnap, elég is volt:)

Na meg voltunk Brendonos fotózáson is, blogban vannak képek;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Köszönjük a névnapi gratulációkat a többieknek is!

Hékás! Semmi bejelentés, csak egy vonalzó? Úgy elment a szemem felette, hogy csak Pankaa írását olvasva esett le!!
Gratulálok! :D

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Panka, köszi. Orsi, nem csak ennyit akartam, de mikor eddig eljutottam, akkor ébredt Marci, oltári sírások közepette. Gyorsan elküldtem, gondoltam folytatom, ilyenkor úgysem igazán jár erre senki. Erre nem benéztetek azonnal? :lol: :lol: :lol: :lol:

Na szóval. Tegnap délután teszteltem, és hát igen erősen két csíkos lett a teszt :lol: :lol: :lol: Dokinál még nem voltam, holnap hívom őt. És szerintem kb 4 hét múlva lesz az első UH. Tünetek? Hát nem igazán vannak egyenlőre. Egy fura rosszullét volt tegnap. Életemben ez volt a második ilyen érzés, Marcival is volt egy ilyen napom egészen az elején, akkor még azt sem tudtam, hogy terhes vagyok. Kívánósság és kaja-undor kis mértékben van. Ölni tudnék valami csupa meggyes sütiért, és a csokitól undorodom. Meg pénteken voltunk moziban, és a mögöttem ülő srác tacojához paradicsommártást evett, amitől forgott a gyomrom. Na akkor tuti voltam benne, hogy pozitív lesz a teszt :lol: Álomkór sajna nincs. Marcival is álmatlanság volt, most is az van. 5-kor felébredek, és nem bírok már visszaaludni. De túlélem :lol: :lol: :lol:

Panka, olvastam a blogodat, pont tegnap jártam arra. Néztem, milyen szép képek is készültek, és olvastam Fótot is. Mennyire tuti? Mert ha megígéred, hogy nem hagysz minket teljesen faképnél, én drukkolni fogok nagyon hozzá :wink: :lol: Melóba visszaszoktál már?

Orsi, Te hogy vagy? Hogy bírod? Nehéz már? Tudsz még aludni???

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Igen, elég gyorsak voltunk, lebuktál :D :D

Remélem minden ok lesz, és nem leszel rosszul sem.
Én nem tudom szerencsére milyen a rosszullét, kimaradt most is és Kittinél is. Most már egy kicsit lassabban mozgok, és hamarabb elfáradok, de még bírom. Már nincs sok hátra. Ami most kezdődik nálam az a FAGYI FAGYIVAL!!!! :lol: nem bírom abba hagyni, de legalább sómentes :lol:
Aludni én mindig tudtam, és szerintem fogok is, az az egy, hogy éjszaka elkezd zsibbadni a lában külső része, de csak a jobb oldalon, ez elég fura érzés, biztos valami ideget nyom a bébi. Annyi baj legyen. :wink:

Jövő héten játszótér valamikor, valahol?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!!!

Fúúúú,Brigi!!! Nagyonnagyon nagy-nagy gratula!!! :lol:
Ahogy végig lapoztam gyorsan a beírásokat,nekem egyből megakadt a szemem egy új vonalzón,de bevallom ,azt hittem új csajszi csatlakozott közénk... :oops:
Aztán láttam a te neved mellett (ill.alatt) van , és hát nem akartam először ilyen későn már írni, -gondoltam csak bekukkantok,mi ujság volt hétvégén- erre tessék- ezt nem hagyhattam komment nélkül!!! :lol: :lol: :lol:
Nagyon drukkolok,rendben lesz minden,és annak meg külön szorítok,hogy össze jöjjön Marcinak a kishugi!!! :wink: ( Jázmin?)

Pankaa,örülök,hogy nektek is összejött a saját házikó,sajnálom,hogy elmész innen,de én is remélem ,hogy azért néha-néha visszakukkantasz ide! Jó hely Fót, mi sokat járunk arrafelé ,nyáron fürödni,télen korizni! :wink: Hátha egyszer összefutunk kint...

Látom mindenkinek milyen jól sikerült a hosszú hétvége,én sajna semmi izgis hirrel nem tudok szolgálni! :cry:

Orsi,nálam meg pont az ellenkezője volt! A fagyi volt az amit egyáltalán nem kivántam! Meg még azóta se nagyon...néha rámjön ,eszek 1-2 gombócot ,de az elég is egy hónapra kb!
Viszont zsibbadás volt nekem is! Az egész jobb oldali csipőmtől lefelé a combom esténként úgy lezsibbadt,a vége felé meg már napközben is,hogy néha alig birtam már ráállni! Azt mondták akkor,hogy biztos a sok állástól,kezdek fáradni,(31-32ik hétig dolgoztam) de miután már itthon voltam is folyton zsibbadtam,nekem is azt mondták ,hogy biztos valami ideget nyom!
Alvás nekem is tök sokáig még hason is ment,a jógán a csajszi is mindig kikerekedett szemekkel kérdezte ,hogy csinálom!!! :lol:
És neve van már törpinek? :lol:
Lehet hogy holnap,ha jó nektek is elsétálunk felétek délelött,kimehetünk a vezérre játszózni!2-ig ráérünk...

Kata,nem csatlakoztok?

Vagy ha már úgy néz ki menet készek vagyunk,megcsörgetlek titeket ,ki merre és megyünk utánatok...( szerintem 11 elött biztos nem érünk ki)
De akkor majd kereslek titeket!

Brigi,mégegyszer boldog ,könnyü babavárást és jelentkezz mi volt a dokinál... :wink: :lol: :lol: :lol:

jó éjszakát mindenkinek!
zsamin
 
 


Sziasztok!

Brigi,
sok-sok egészséget nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem kb. 4 hónap volt a rosszullét, aztán a maradék időszak meg a gyomorégésről szólt.. :( de túléltem azt is :-)

Annak ellenére, hogy egyedül voltam, jól telt a 3 nap (a migrénes fefájást leszámítva).

Zsuzsi,
nekünk általában a 11 óra már elég késő, pl. tegnap azt figyeltem, hogy 3/4 9-kor már túl voltam hajmosáson, teregtésen, reggelin és kint sétáltunk az udvaron... :)
Egyik szomszéddal beszélgettünk így hajnalban , aki mondta a kisfiának, hogy mennek benéznek Babihoz, a Thomas és Zoé anyukájához, rögtön te jutottál eszembe és kiderült, hogy tényleg a te húgodról van szó. Arra már nem volt idő, hogy megkérdezzem, honnét ismeri.

Kép

Kép
bokata
 
 


Sziasztok!

Ma jön de. anyu, de attól még mehetünk játszóra, csörögj rám, ha elindultok, én se tudom hol tartok majd.
Kedd de. és du. is ráérek, mehetünk akkor is valahova.

Kata! Ti holnap du esetleg? Mert Kitti reggel 9-kor még alszik, nem hogy kinn legyünk :lol: Tegnap arra sétáltam vele, lementem a Körvasútsorig, és a Jeszenákon vissza, gondoltam rátok, de már elég későn volt.

Név ügyileg lassan haladunk, most megint újabb van, írtam tegnap egy oldal nevet, és apa osztályozta őket, most már csak a jókból válogatunk :lol: Szörnyű vagyok, képtelen vagyok dönteni :oops:
Szegény gyerek, majd a szülőszobán lesz neve. Sokkal egyszerűbb lett volna, ha fiú. Így adott feladatot rendesen. :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Orsi,lehet kicsit csúszunk a 11 órához képest,de hivlak majd ,hogy ti hogy ,hol vagytok...(most keltünk nemrég... :oops: :) )
De a kedd az egész nap jó nekünk is!

Kata.nem a Zsuzsával beszélgettél? Mert őt tudom ott lakik a ti utcátokban !
zsamin
 
 


Akkor kedden valamikor egy össznépi tali?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Mi holnap délután megyünk orthopédiára...akkor nem jó.

Orsi,
mikor jártál erre? Mi negyed 8-kor kezdjük a fürdetési ceremóniát, először Marcival, aztán Anna, kb. 3/4 9 mire mindkettő alszik.

Zsuzsi,
szégyen-gyalázat , :oops: :oops: de nem tudom, hogy hívják a lányt, akivel beszélgettem, a sarkon laknak, nem közvetlen szomszéd, kb. 3-szor beszélgettem most vele. Béla a párja és a kisfiú Dominik.

Kép

Kép
bokata
 
 


Kata! Mármint úgy volt későn, hogy ebéd előtt kellett kimennem vele kb. 1 körül járhattunk arra, aztán haza, ebéd, alvás. Csak nyügi volt, beült a babakocsiba, hogy menjünk. És olyankor nincs más.... menni kell. Gondolkodtam, hogy melyik sarkon lakhatsz, de hát 4 sarok van... :D

Holnap 11-kor a vezér úti játszón leszünk, jön egy barátnőm is a lányával. Mindenki jöjjön aki tud!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Mi ez csend???????? :shock:
Mindenki csavarog,igaz? :wink:

Na jó,ez igazolt hiányzásnak minősül mindnekinél..... :lol: :lol: :lol:

Hát,nálunk meg úgy néz ki mégis aktuális lesz a bölcsi dolog,hétfőn megyünk beiratkozni! :(
Mondjuk én csak januártol szeretném vinni,de ha úgy adódik,azt mondták azért az a tuti ha már most beiratom! Nagyon nincs más választásunk...bár azt nem tudom ,hova meg hogy fogok tudni elmenni dolgozni,majd még beszélnem kell a melóhelyemmel is! :?
Kész káosz most emiatt minden itthon! :(
Pár napja jött csak ez az "ötlet", úgy néz ki páromnak a nem igazán tuti melóhelye a nyárig húzza... fogalmam sincs mi lesz velünk!
Na de nem akarok itt keseregni nektek, amíg még vagyok (vagyunk) itthon, ki akarom minden percét,még ennél jobban is élvezni! :wink: :lol:
Azért ha tudtok,hallotok valami munkát,akár a páromnak,akár nekem, (folytatnám az Orsi féle "apróhirdetést" :lol: ) gondoljatok ránk! Köszi előre is mindenkinek!

Brigi: mi ujsi veletek? Dokinál mi volt? Mennyi idős vagy? Mindent...mindent...mindent tudni akarunk! :oops: :wink:

Kata,lehet,ha úgy adódik Annával egy csoportba járunk majd a bölcsiben! :wink:
Oda megyünk a Tihany téribe,vagy a Jerneybe ,ma elmegyek megnézni,mert szégyen szemre még egyiket se néztem meg, de hát olyan gyors elhatározás ez most,nem volt időm rákészülni!!!:oops: :?

Jó hétvégét mindenkinek,ha elöbb nem ,hétfőn jelentkezem mi volt!

sziasztok
zsamin
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: