Új privát üzeneted érkezett!

Syasztok!
Én mind a kétszer az Uzsokiban szültem leírnám a tapasztalataimat abból a szemszögböl ami engem is érdekelne szülés elött. Az elsö szülésemnél egy 5 ágyas szobában voltam /az 5-ösben/ végig tele volt mig bent voltam egy jó kis csapat jött össze. Szóval mint mondtam egy szobában 5 ágy és ott volt egy kis fülke ahol bent volt egy WC és egy különálló zuhany. A baba szemszögéböl pedig a szobában egy nagy pelenkázó amin volt egy digi.-s mérleg, 5-nek közös van gyógyszertáris popsikrém Betadin vatta és spec. hintöpor a köldökápoláshoz. Pelust személyre szabottan mindenkinek külön adnak, meg minden baby kap cumisüvegbe forralt cukrosvizet.Amit nem adnak, hanem vinni kell az a popsitörlö kendö. A szülés után betétet adnak, de nagyon vékony jobban jár ha visz be az ismid. én személy szerint a Tena Lady Extra-t ajánlanám én azt vittem be nem áztam át éjszaka.Akinél minden rendbe van azt leghamarabb 5. nap engedik haza. Egy jótanács egy pici zoknit vagy kiskesztyüt vigyen be a baba kezére mert általában hoszzú körömmel születnek és nem vágják le és a babuci összekarmolja a pici arcát.
Én mind a kétszer babás szobában voltam és az olyan volt hogy reggel 1/2 7 körül megkaptuk a babákat és este kelett a fürdésnél bevinni öket és utána már csak reggel kaptuk meg, de aki akrta az éjszaka is megkaphatta. A látogatás? Arról annyit tudok mondani hogy a szobákba hozzátartozó nem mehet be a babákat ki lehet hozni a folyosóra ilyen kiskocsikba fekszenek, csak az anyuka veheti fel a babát, idegen hozzátartozó nem azt a növérek nem szeretik.Hát körülbelül ennyi lenne, de a császárosról én sem tudok semmit. Annyit hozzátennék nem voltam fizetösbe.
Hamár erröl írtam leírom az elsö gyerekem születését.
2005 dec.30-ra voltam kiírva a védönőm szerint, az orvosom szerint jan. 1-re. Már túl voltunk mindkét időponton s naponta jártam már NST-re mikor 5.-én reggel szivárgó vérzésre ébredtem. Tök nyugodt voltam és betelefonáltam a rendelöbe, hogy mit tegyek. Menjek-e még NST-re vagy vizsgálatra. Mire az aszisztens a telefonba tök idegesen, magyarázott hogy siessek a kórházba.Ez volt kb. reggel 8 körül, a párommal tök nyugisan összekészültünk és bebuszoztunk a kórházba. 11-re be is értünk, megvizsgáltak majdnem hazazavartak hogy nem is vérzek annyira. Át kellett öltöznöm a kórházi göncbe. Nem vittük a csomagom és apát haza zavarták érte, ő meg lányos zavarában mindent el vitt amit levettem. Ott sétáltam a folyóson 1 szál hálóingben a lábam között szoritva a betétet /elvitte a bugyimat is/.Közben kaptam 1 ágyat is, 2 körül megvizsgáltak szük 1 ujjnyi. A dokim közben hála égnek szabin volt a rendelöben nem rendelt csak a szülésekre jött be. Egyre erösödtek és sürüsödtek a fájásaim, lépcsöztünk és maszirozta a párom a derekam. 4 órakkor 1 csaj beelözött a célegyenesben bejött 4 ujjnyival és megszült 2 óra alatt a dokimnál. Eljött az este 7 órási vizit után megvizsgáltak és azt mondták bö 3 ujjnyi mehet a szülöszobára. Beöntés, borotva aztán már ott görcsöltem az ágyon. Közben beöltöztették a párom is, és összegyült a család apraja nagyja. És 21:40-kor megszületett az elsö csemetém. Nagyon fáradt voltam és nagyon éhes.A történethez még az is hozzátartozik, hogy mikor mentünk haza /jan.10-én/ a párom elfelejtett cipöt és kabátot hozni, még jó hogy kocsival mentünk haza. Kép
Orsica: Én is gratulálok a lányodhoz, biztos jó növérkéje lesz Kitti.
Itt a süti a barackos aminek a képét már feljebb betettem:
Könnyü barackos torta

Hozzávalók:

7dkg cukor
1 cs. vaniliáscukor
25 dkg liszt
4 ek. tej
4 ek.olaj
8-10 őszibarack, de lehet konzerv is
12 dkg krémsajt / én camping tömlös sajtból csinálom ami viszont 10 dekás így egy picivel kevesebb lisztet teszek ->ugyanolyan jó/
csipetnyi só
1 cs. sütöpor
4 ek. baracklekvár
a formához margarin és liszt

Elkészítés:
A krémsajtot a cukorral, a vaniliáscukorral, a tejjel, az olajjal és a sóval simára keverjük. A lisztet a sütöporral elvegyítjük, és adagonként a masszába dolgozzuk. Végül az egészet sima tésztává összegyúrjuk. Egy 28cm-es tortaformát margarinnal alaposan kikenünk, és liszttel meghintjük. A tésztát kb. 32 cm átméröjü kerek lappá nyújtjuk. A formába tesszük, majd jól belenyomkodjuk. Tetejét barackcikkekkel csigavonalba kirakjuk. A baracklekvárt a barackrétegre kenjük. A tortát elömelegített sütöben, 200 fokon kb. 30 percig sütjük
Jó étvágyat hozzá!!
Puszi mindenkinek

Kép
Kép
eryca :)
 
 


Eryca, nem semmi a szülésed :lol: Úgy látom, apa jobban zavarban volt, mint Te :wink: :lol: És köszönöm Neked is a leírást a kórházról, továbbítottam is.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Ha még nem késtem el, néhány szót a kórházról.

Én négyágyasban voltam, a folyóson volt a wc és a fürdő.
nos...ez kritikán aluli volt, sajnos. így mindenképp vigyen valami ülőkepapírt, amit rátehet, mert friss sebbel elég nehéz állingálni felette.
vagy valami lemosó kendőt!
mindenki így járt nálunk.

bocs, nem akarok negatív lenni, de borzalom volt, csupa vér meg pisi az összes slozi.

a szülésznők irtó rendesek szerintem, mindenben segítenek. a csecsemősök kevésbé, de azért nem vészes.
adnak pelust, ruhát a babának, neki cucc csak ahazamenetelre kell.

vigyen nagy tena betétet, emrt nekem a sima nagy always nem volt elég az első napokban.
Popsitörlőt nem adnak, azt is érdmes vinni a babának.

a baba ott lehet folyton, de 2. naptól már nem szívesen veszik be a csecsemősök. szóval "kötelező" kinn tartani, ami lehet jó is és rossz is.

hát, ezek jutottak eszembe.

bocs, hogy eltűntem. most is rohanok.

csk a wc-higiénia meg a popsitörlő miatt ugrottam be.

puszi, majd jövök holnap pihentebben
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Erika! Köszi a receptet, szerintem hétvégén meg is csinálom.

Uzsokihoz én is ilyeneket tudtam volna írni, én 4 ágyasban voltam, az első nap teljesen egyedül, majd egy fiatal lány első babával, így már ketten nem tudtuk mit kell csinálni :D , majd egyszerre 2 anya is csatlakozott, egy 2 ill. 3 gyerekes anyuka. Nekem pl. ő segített a szoptatásnál, mert nem tudott szegény, én meg már majd szétpukkattam. Szóval ők többet értek nekem, mint a csecsemősök, a szülésznők aranyosak, és kedvesek, a gyerekdokinéni is . Én inkább a felújítás iránt érdeklődnék, ki mit hallott vagy tud róla. Mire számítsak nyáron? Nem szeretnék a folyosón szüni :D

Brigi! remélem a lábad már jobban van. Nevünk még mindig nincs, de kezdem már szégyellni magam, mert nem is foglalkoztam vele eddig. :oops:

Na de ami késik nem múlik!

Szép napot mindenkinek!
Zsuzsi! Gyertek du, ha ráértek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsik, köszi az infókat.

Orsica, már jobban van a lábam, rá bírok állni. Még ugyan fájdogál, de már elviselhető szerencsére. mivel a közért engedélyezett, tegnap elmentem cukkiniért. Akkor jöttem rá, hogy itthon, mezítláb vagy papucsban OK, de azért cipőben még nem nagyon megy a járkálás. Lehet, hogy a hétvégi bevásárlást is egyedül fogja apa lebonyolítani...

És ne stresszeld magad, még egy csomó idő van szerencsére a név kitalálására. Mi egész jól haladunk a fiúnév-kiválasztással. Már csak 3 nevet tartalmaz a táblázatunk :lol:

Ma gyümölcs-napom van, és most vettem észre, hogy rohadnak a gyümölcsök, alig van mit ennem... Remélem délutánig kibírom, mert akkor már hozatok apával :?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Na, megint itt vagyok.

Orsica!
Még van időtök azért. Olyan jó nevet kitalálni, én is alig várom a másodikat:)

Brigi!
Sajnálom a lábadat, kitartás a fogyókúrához!!!
Én még mindig nem kezdtem el, 66 kilón stagnálok :oops:
Persze Emm még mindig irtóra szopizik (főleg éjjel :shock: ) :shock: , úgyhogy én állat módra kívánom az édességet...állítólag ezért. És lehet benne valami, mert én korábban kifejezetten nem voltam édesszájú, sós annál inkább :P

ZSuzsó!
majd akkor a jövő héten! Írj privit mikor.

Emmáról pár szót: nagyon nem szeret kanállal enni. szépen eszik, csak keveset. fél-fél üveg a déli és az esti evésnél, nem sok. inni meg egyáltalán nem tud, csak szopizni.

most a csőrös pohárral szenvedünk.
Amúgy jókedvű, egész nap visong és rötyög, bár keveset alszik.

És-kopkopkop- lassn 7 hónapos és még nem volt beteg, nem kapott gyógyszert!!!
én ennek nagyon örülök.
és persze én sem voltam évek óta, sztem tőlem örökölte :P
Apa Szegeden van, este jön, a szülinapom eddig elfelejtette, de estig még van idő.

Na, megyek, mert Ludmilla hisztizik (ja, nagyon sokat szeretne kézben lenni, de már mindjárt 10 kiló, egyre nehezebb hordozni :x )

szép napot lányok
Vendég
 


Orsi! Ma van a szülinapod???? Hát akkor nagyon boldog szülinapot kívánok!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Remélem apa nem fogja elfelejteni megint... Ha megadod a számát, súgok neki sms-ben :wink:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok-sziasztok!!!

Annyira örülök ennek az időnek!!!!Láttátok,süt a nap!!!
:lol: :lol: :lol:

Mi lesz ha tényleg jön a tavasz?? :shock: Szerintem egész nap repkedni fogok... :wink: :lol:
Ugy utáltam már a telet,beöltözni,fázni...brrr,utálom.....bár még Aminát overálba dugom,nem is tetszik neki,de mindjárt vége....

Orsica: megyünk!!(bár még alszik,még jo hogy beszéltünk rola hogy elöbb fektetem le...ennyit a napirend dologrol!)

Orsoanya:oké,jövöhét! Nekem eddig üres,valamikor délután?Hogy alszik Emma? Mi olyan 4től mennénk...(persze,ha akkor is bealszik ,akkor csuszunk...)
De jo,hogy nem betegeskedtetek,szerencsétek van,jo az immunrendszeretek!! Valamikor az enyém is olyan volt mint egy bikáé,aztán fokozatosan robbant lefelé...de ugy veszem észre,miota itthon vagyok,nem megyek emberek közé,kezdem össze szedni magam!
És BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNUNK!!!
(az enyémet is elszokta felejteni a drágám,csak,mikor jönnek a telefonok,akkor kap észbe...-de imádom!)

Brigi:te meg kiméld a lábadat,amennyire tudod, számitunk rád a homokozó-partin,tudod? :lol:
Én gyümi napon most az ananászra kattantam rá ,de nagyon...mindig van itthon tarcsiba1-2 db!

Nevekből nálunk lánybol volt vagy 20, fiubol meg 2... :oops:
Szerintem, ha tesó kérdés lenne,nálunk marad az a lista!
Bár ahogy apa áll a témához,az a lista lassan mehet a kukába... :cry:

Megyek,mert lassan ébresztem Manómat!

Sziasztok!
zsamin
 
 


Orsi! Boldog szülinapot!!!!!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


-5,3 :lol: :lol: :lol: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Orsi: Köszönjük szépen ,hogy zavarhattunk tegnap.....Jó volt kicsit kitomboltatni a csajokat! :lol: Legközelebb,igérem előbb keltem és tovább tudnak (tudunk) "bulizni"...

Brigi: GRATULA!!!Én stagnálok(igaz a múltheti Trófea is tuti betett) -3,5. :cry: :oops:

Jó hétvégét mindenkinek!

Sziasztok!
zsamin
 
 


Jaj Orsi, és megszült éjjel az unokatesóm! :lol:
3800 gr és 54 cm!
Még nem voltunk látogatni ,mert állitolag zárlat van a járvány miatt! :cry:
zsamin
 
 


Sziasztok!

Brigi! Gratula!!!!!Csak így tovább!

Zsuzsi! Nagyon cukik voltak a csajok, Kittit nem láttam még ennyire tombolni, most kezdte ezt a sikítozást, azóta is megy neki! :lol:
Majd olyan napot hozunk össze, amikor nem jönnek hozzám, és akkor nem kel rohanni sem, meg felkelteni sem, és mehet a buli! :D
Unokatesódnak gratulálok, magától, vagy indították? De ha éjjel, akkor gondolom magától indult.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Igen,nagyon ari volt Kitti,ahogy sikitozott! Meg neki is ez a bujos-dumálos-puszilkodos kis barátkozása olyan ari!!! Meg ahogy kergetőztek....
Volt nagy hiszti utána hogy eljöttünk,vagy apa tudta kezelni?

Magától indult meg,este már ugy feküdt le ,hogy fájt a hasa,aztán fél1-kor tűz a korházba.2:39-kor meg már baba lett.... :lol:
Ahhoz képest elég gyorsan ment a dolog,szerencséje volt, meg állitolag könnyü szülés is volt,bár még én nem beszéltem vele csak sms-ben....
Tegnap délután még a magánrendelésen "megpiszkálta" a doki,lehet az inditotta meg! :wink:

Na megyek elteszem magam! Nem hiszitek el,fél10 óta altatok,és most aludt el kb. 10 perce... :x ..volt nagy hiszti,meg csapkodás,meg minden....De én győztem!!! :wink:
Meg apával is jol összevesztem,de ez holnapra marad...ha addig el nem száll a dühöm! :?
Most megyek,mert elég álmos vagyok és reggel korán kell kelnem... :cry:

sziasztok
zsamin
 
 


Zsuzsi, gratulálok az unokatesódnak! Mi lett nála? Kisfiú vagy kislány?

Van valami tippetek arra, hogy hogy értessem meg a gyerekkel, hogy éjjel van? :twisted: Éjfélkor felébredt, felkelt hozzá az apja etetni. Hallottam én, hogy sír a gyerek elég sokat. kb fél órája keltett fel engem, hogy nem tudja visszaaltatni. Én kiraktam már a szőnyegre játszani, mert annyira éber :twisted: Esély nincs arra, hogy aludjunk a közeljövőben... Pedig már a hintát is kipróbáltam, azzal sokszor álomba tudom ringatni...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Zsuzsi, gratulálok az unokatesódnak! Mi lett nála? Kisfiú vagy kislány?

Van valami tippetek arra, hogy hogy értessem meg a gyerekkel, hogy éjjel van? :twisted: Éjfélkor felébredt, felkelt hozzá az apja etetni. Hallottam én, hogy sír a gyerek elég sokat. kb fél órája keltett fel engem, hogy nem tudja visszaaltatni. Én kiraktam már a szőnyegre játszani, mert annyira éber :twisted: Esély nincs arra, hogy aludjunk a közeljövőben... Pedig már a hintát is kipróbáltam, azzal sokszor álomba tudom ringatni...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Köszi,kislány lett !

Nektek hogy telt az éjszakátok?
Egyszer nekünk is volt,hogy éjjel apával dvd-ztünk ( a Nagyon Vadont - rajzfilm) , és felébredt fél1-kor. Persze nem tudtuk vissza altatni sehogy,fogtam,kihoztam ,nézze ő is! A kisasszony 1kor még dvd-t nézett....!!! Aztán átvittem és egy hang nélkül elaludt...Na de nem akarom én minden áldott este tv-n altatni!!!

Amugy tippeket én is szivesen fogadok altatással kapcsolatban... :cry:
A délutáni altatás az olyan ahogy annak lennie kell,de az esti!!! Az egy katasztrófa...
Ha ott vagyok vele,mellette,akkor csak szórakozik,ha meg kimegyek üvölt! :?
Probáltam,hagyom sirni,de az csak rosszabb,nem adja fel, és csak hallom hogy tiszta taknyosan ,alig kap levegőt,csak szipog,sír,üvölt... :oops: :cry:
És másfél óra a minimum,hogy egyáltalán álmosság jelét látnám rajta!!!
Lehet valami front van,ha nálad sem alszik Marci....?
Olyan jó lenne tudni,ilyenkor hogy mi a nyügjük... :oops:

Holnap délelött megyek Ikeába,nem tart velem valaki? Orsica? Segitek a babakocsit buszoztatni... :wink:
Vagy a BBGOzást is beiktathatjuk...csak ne essen az eső!

Orsoanya, még nem tudom,mikor, de valamelyik nap délután,akkor összefuthatunk...Ha elötte levő nap szolok az még jo neked?

Sziasztok
zsamin
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy van valami a levegőben, mert 3 napja olyan hiszti van itthon, hogy öröm nézni. Egyik pillanatról a másikra elkezdi, és semmi nem jó neki, fogtam a fogára, arra, hogy éhes, esetleg fáj a hasa, és semmit nem tudok csinálni vele. Ma már becsuktam a szobájába, csak akkor hoztam ki amikor már tiszta takony volt szegény. És akkor hideg víz, na ettől lenyugodott. Megkérdeztem anyut, ( mert ugye én is kaptam hidegzuhanyt), de én csak 2-3 évesen. Hát ha ez még fokozódik majd...... :?

Zsuzsi! Képzeld akkor nem volt hiszti amikor elmentetek, rá se ismertem, mosolygott, nagyot játszott az apjával, pedig vártam, hogy üvöltés lesz.
Holnap de. jön még a csajszi hozzám, van még 3 alkalma, aztán nem tud mit akar majd, de szólok mindenképp.

Dokinál minden ok volt, el kell mennem urológiára, mert egy kicsit szúr az oldalam, de különben semmi panaszom. Volt már valaki az Örsön urológián?

Jó éjt mindenkinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Urologián a Dr. Salamont ajánlom,ő apu dokija is és nagyon lelki ismeretes,rendes doki! Viszont ha a Gál van,be ne menj!!!!
Egyszer voltam nála, ottkezdődik hogy BAGÓZIK a rendelőben!!! :shock: Azt hittem nem látok jól,hogy mi lóg a szájában,a bűzről nem is beszélve.... :x :twisted: ,nem kaptam levegőt (alapból utálom a bagofüstöt! )és hozzá még bunko is!!! Lekezel,félvállról beszél veled és közben ugy hallgatja meg mi a bajod hogy a telefon ott lóg a fülén...fél mondat nekem -fél mondat a telefonba....! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Azt hittem csak nálunk ilyen müsorszoró a lányka,de akkor ez nem egyedi jelenség....nálunk detto ugyanez a helyzet! Minden előzmény nélkül olyan hisztikbe belekezd hogy csak lesek!
Van egy könyvem a hisztiről,vagyis arról hogy mi van a háttérben,miért hisztiznek! Tök jol van leirva,csak sajna nincs benne megoldás! Csak tippek! Bár tudom nem lehet általánositani,ami az egyik gyereknél bejön ,a másiknál pont az ellenkezőjét váltja ki....Na abban azt irják hogy magukra kell hagyni,mert ha nincs közönség,nincs értelme a müsornak!
Többé kevésbé ez müködik ,csak van amikor ugy mint nálatok is,csak sir-sir-sir...és azért megyek be hogy kipucoljam a "takonyból"! :oops: :?
De állitolag kinövik! Legalábis ezzel nyugatjuk magunkat! :wink: :lol:
Addig meg marad a hideg zuhany... :wink:
zsamin
 
 


A dokim a Salamonhoz akart küldeni eredetileg, de mondta, hogy sajnos nem megy, mert külföldre ment fél évre, ezért szerda du.-ra küldött, megnéztem a neten, akkor dr. Kardos Péter rendel, róla tudtok valamit? Ez durva amit a Gálról írtál, azt hiszem akkor sarkon fordulok és kimegyek. Egyébként sincs sok kedvem urológián ücsörögni, biztos csak a gyerkőc nyomja az oldalam. :D


Ma nem volt hiszti!!!!!! Lehet, hogy jött a front? :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Nekem valahogy ilyentájt,ahol tartasz kezdett el fájni a combom tövénél,mindkét lábamon! Kivül-belül!
Bármit csináltam, mintha elaludtam volna vagy nem tudom,olyan furin zsibbadt! És mindig fázott a lábam!
Én is probáltam mindent,kenegettem,pihentettem,aztán szülés után kb 1-2 honappal vettem észre hogy " jééé,elmult...."
Valoszinü nekem is valalmit nyomott a pocakban,ami miatt lezsibbadtak a lábaim.... :?

Voltunk ma IKEÁ-ban! Nagyon tetszett lujzusnak a nyüzsgés,bár volt egy katasztrofa kislány!!! :shock: Kitett vagy 5 fiut....Mindenkit lökdösött,olyan csunyán viselkedett,elvette a kicsiktől,amivel éppen játszottak...anyuka meg háttal telefonált végig!!!
Az ilyenektől ugy kész vagyok! Most ezt hogy kezelje az ember? Mondjuk én simán elvettem tőle,amit kivett Amina kezéből, és olyan kioktató volt a kiscsaj... :shock: ...szerencsére nem egy elveszett lány az én manóm,odament hozzá és a kis baba nyelvén elkezdett neki dumálni,meg meghuzta a haját... :wink:
Persze én mondtam neki ,hogy ezt nem szabad,de azért jo hogy meg fogja tudni "védeni" magát,legalábbis az ilyenektől....
zsamin
 
 


Ja a doki témához: nem ismerem a Kardost,nem is tudtam hogy "lelépett" a Salamon!
Majd holnap megkérdezem aput,hátha tud erről az uj dokirol...
De azt hiszem hogy időpontot kellett kérnem és akkor nem kell ott órákat várni! (de ezt is megkérdezem ,nem vagyok benne biztos)
zsamin
 
 


Megpróbáltam tegnap de. időpontot kérni, de egy nagyon mogorva asszisztensnő teljesen felháborodott hangon kérdezett vissza, hogy honnan veszem, hogy isőpontot kell kérnem? Majdne rávágtam a telefont, csak visszafogtam magam. Holnap odamegyek kettőre, viszek olvasnivalót, aztán lesz ami lesz....

Nem jöttök át du. Zsuzsi? Ma nincs semmi, nem jön senki, ráérünk!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Akkor rosszul emlékeztem... :oops:

Köszi szépen,ha nem zavarunk,megyünk!
Alvás után elszaladok a Sparba,de hazafelé akkor felétek megyünk.
Korán lefektetetem és akkor időben átérünk...
Vagy nem is ,kihagyom a vásárlást,mert az kerülő!
Na mindegy,szoval megoldom!

Dobok egy sms-t mikor indulunk....
zsamin
 
 


Csajok,mi ujság veletek?
Nagy a csönd...

Remélem,mindenkinél minden oké!!!

Brigi:lábad jobb már? Marci alszik már éjjel? Vagy még mindig "bulizik"?

Orsoanya:szülinap hogy sikerült? Megünnepelte Apa? Jo lenne,ha csüt,vagy péntek du-n taliznánk? A számot tudod,hivj,hogy mi legyen...vagy itt is irhatsz.

Erika,Petra.....Hol vagytok....?
zsamin
 
 


Köszi, mi jól vagyunk. A lábam szinte tökéletes. Néha még érzem a sarkamat, de csak annyira, mintha magassarkúban jártam volna. De tornázni még nem megyek a héten tuti, a jövő hetet meg meglátom még.

Marci visszatért a normális kerékvágásba. Éjjel 2x kel kajálni, de 10 percen belül már alszik is. Ma hatalmasat aludt délelőtt, 2,5 órát :shock: Megvettük neki élete első szandiját is. Már eljutottunk vele odáig, hogy egy ideig megtűri a lábán :wink: De még gyakorolnia kell benne az ácsorgást...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Köszi Orsi,jól éreztük magunkat! Jól kifáradt a kiscsaj,csak pislogott itthon fürdés után... :lol:
A képeket ha van időd feltenni, várom!

Orsianya:ha jo neked pénteken elvinném a "cuccost",délelött 10 és fél1-1 között,vagy délután 4-5 körül ( vagy utána) lenne jó nekünk!

Brigi,jól haladtok! Én az első cipőt (szandit) 1 éves elmult ,mikor megvettem neki! De hál istennek jól viselte az első perctől kezdve!

Csajok: nem érdekelnek titeket bodik? Vadiuj,Scamp, nagyon jó minőségű, a bolti ár alatt 15-20 %-al olcsobban ! Hosszu-rövid ujju,ujjatlan,minden méretben!Fius-lányos minták!
zsamin
 
 


Sziasztok!

Egy pár kép a csajokról!
Kép
Kép

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Naggyon arik!!! :lol: :lol: :lol:
Ha még vagy,felmegyek most skyp-ra, átküldöd őket?
Köszi
zsamin
 
 


Ez a bújós kép..... :D ...nagyon tündéri!
Beállitani sem lehetett volna jobbat!
zsamin
 
 


én még itt vagyok, és te?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


bejelöltelek már skype-n, csak még nem vettél észre

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, de infót szeretnék.Hó végén költözünk a 14. ker-be, és keresem a játszóházakat, gyerekmegörzőket, jó játszótereket, babauszit, babatornát, zenebölcsit, stb.
Ismeri vki Dr.Kiss Ágnes gyerekorvost?
Előre is köszönöm.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


De édesek ketten!!!! Mint két összeszokott barátnő :wink: :lol: :lol:

a bodyk engem érdekelnek majd, kezdünk kinőni belőlük, 3-4 body tuti kell neki nemsokára...

Pankaa, én sajnos nem tudok Neked segíteni egyik kérdésedben sem. Zugló melyik részére fogtok költözni? Belekukkantottam a blogotokba, és NAGYON TETSZIK!!! Annyira jó, hogy a gyerkőc szemszögéből írod az eseményeket!!! Egyre több blogot olvasgatok már, de ez nagyon ott van! Gratulálok!!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!

Szia Pankaa! Remélem( reméljük ) a továbbiakban is csatlakozol akkor közénk!!! :wink: Üdv Zuglóban! Jó kis hely ez!!!
Ahogy Hékás is kérdezte,merre felé költöztök? Úgy könnyebb lenne...
DE: mindenféle gyerkőc foglalkozás van a Nagy L.kir.utján a BBGO-ban ,igaz mi még nem jutottunk el,lánykámnak nagy érzéke van keresztül huzni ,amit anya eltervezett... :? Van manótorna,zenés foglalkozások,ringató,baba-mama torna,nézd meg a honlapjukat,az orarend is fent van!
www.bbgo.hu
Játszóházba,mi a XVI.kerbe járunk-jártunk,nekünk ez van nagyon közel!
www.apronep.hu
Babauszásra szintén! www.babauszi.hu
Gyerekmegőrzőbe nem tudok neked segiteni,nálunk nem aktuális ( még ),de anukám oviban dolgozik,ha gondolod rákérdezek nála,biztos vannak infoi...
Játszóterek: elég sok van,ebben tényleg az lenne a jo ha tudnánk merre keresel! Nagyon jó van pl a városligetben,ha jó idő lesz ,biztos kinézünk,igaz kicsit messze van tölünk,de egy délelötti ,akár délutáni programnak tuti jo lesz!
Az Ilosvai S.u.sarkán is nagyon jo kis játszó van,meg álltalában a lakótelepek környékén ....
A dr nőt nem ismerem,csak a neve ismerős! Nem a Ráskayban rendel? Mert mi is oda járunk,igaz nem hozzá!

Azt hiszem minden kérdésedre válaszoltam,remélem tudtam azért nagyjábol segiteni....Ha van még kérdés,nyugodtan!
Csoda szép a pici lány!! Azok a szemek....Apa felkötheti a gatyát azt hiszem! :wink: :lol:

Orsi,én meg most olvastam az üzidet,semmibaj,gondoltam hogy valami van (altatás,etetés...) Nekem is csak ilyen hirtelen felindulás volt ez a séta...csak dobtam egy sms-t, hátha ti is csatlakoznátok! Holnap is próbálkozom... :wink: ...csak ne essen!

Orsoanya: Mi legyen? hagyjuk,tegyük inkább jövöhétre?

Brigi,majd akkor irj mekkora méretet szeretnétek,nagyjábol milyen szineket...rövid-hosszú ujjut....

puszi nektek
zsamin
 
 


Sziasztok!

Pankaa! Üdv itt közöttünk, én már nem kérdezem hova költöztök, de ez lenne az első :D
Én jártam a BBgo-ba, tényleg minden van ott, érdemes megnézni.
Játszótér szerintem is inkább helyhez kötött, abból azért vannak jók. Nagyon helyes lányod van neked is!

Brigi! Lábad rendbe jött már teljesen? Mi újság an Marcival? És a kilóiddal?

Orsi! Felétek mi hír van? Emma mit produkál mostanában?

Zsuzsi! Holnap nem leszünk, de majd jelentkezek! Leslek skype-n, most már jót jelöltem :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Nemrég költöztem Zuglóba. Szeretnék egy jó nőgyógyászt találni, aki az Uzsokiban vezet szülést. Még nem vagyok terhes, de remélem ez hamar megváltozik, és én is zuglói anyuka leszek! :D
Olyan dokit keresnék aki lehetőleg SZTK-ban is rendel és magán rendelője van (ha lehet ez is Zuglóban). Mert amíg nem vagyok terhes és félévente/évente kell mennem hozzá addig belefér a magánrendelő de babásan, havonta nem nagyon férne bele... Így olyat szeretnék aki sztk-s szinten is lelkiismeretes!
Nekem Hajdú Gábort ajánlotta barátnőm (nála szült) de róla több elég rossz véleményt is olvastam interneten, ráadásul sehol sem találtam meg hogy hol van magánrendelője! Őt ajánlanátok?
Sűrgősen kell kerítenem valakit mert a babavállaláson kívül sajna másért is el kéne mennem a jövőhéten dokihoz!
Várom a javaslatokat, neveket (elérhetőséggel), tapasztalatokat...
Akár email-t is írhattok (nagyon megköszönném): garfield1984@freemail.hu

Szép napot mindenkinek!
adri84
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szívélyes fogadtatást, és a válaszokat is!:)

A Kassai utcába költözünk, a Rákos patakhoz közel.
Én is láttam az ilosvayn a játszóteret, elsőnek azt fogjuk lemeózni:D

Hékás!
Köszönöm szépen:D

Zsamin!
Nagyon köszönöm az infókat!
Hát, időnkénz biztos benézek, de több fórumot is követni nem könnyű, időhiány miatt.
Ovi:tudsz ajánlani egyet? :wink: Ui. oda is be kell majd íratni, hogy jövőre járhasson. :wink:
A dokinő igen, a Ráksayban van, nem tudom kik vannak még ott gyereokorvosok, nekem a kereső őt dobta ki, mint körzetist.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Brigi,nekifutottam mégegyszer a kakaós csigának!! Most sül,de eddig már jobban néz ki ,mint a múltkori... :wink: :lol: (remélem most nem szurok el semmit)

Szia Adri! És te merre felé költöztél? Akik az Örsön az sztk-ban rendelnek,amennyire én tudom,ők mind az Uzsokiban "szülnek" !
A Hajdúrol én inkább nem nyilatkozok,csak a mellettem fekvő csajszinak volt a dokija,.....háááát.....nem tudom...tény hogy mindenkinek más jön be ,nekem ő nem!!! De sokan esküsznek rá!
De szerintem jobban jársz ha átmész az egyik Uzsokis topikba érdeklődni,ott naprakészebbek a lányok! Segitenék én is, csak az én dokim már nyugdijas... :cry:
(amugy csak zárojelben irom,van az örsön az sztk-ban egy csaj is,na én tőle szó szerint menekültem... :? ...csak a receptet irattam fel vele)
Az én tapasztalatom, viszont az ,hogy én inkább babásan járok magánra,nem várok én órákat,hogy sorra kerüljek... :?

Sok sikert,és várunk ha aktuális...(megy a drukk! )..meg amugy is!

Csajok! (meg babák)
Jövöhétre nincs kedvetek összehozni egy BBGO-t?
Persze ,csak ha nem kap fel a szél minket,mint ma... :( :oops:

Jó hétvégét mindenkinek!
sziasztok
zsamin
 
 


Sziasztok!

Én magán dokihoz járok az Örsön, és az Uzsokiban dolgozik, de neki nincs sztk-s rendelése. Kicsit húzós így a terhesrendelése, de nekem megéri, egyszer-kétszer láttam mi van az sztk-ban, nekem erre nem lenne időm. Ha érdekel leírom. De tényleg jó ötlet Uzsokis topik!!!

Nekem jó lenne jövő héten a BBgo, de szerintem csak de, mert du. mindig elúszok. Manótorna esetleg? Muzsikára nem tudok még vele járni, mert fél percre nem tudom leültetni a fenekére. De hát Zsuzsi ezt nem kell neked bemutatni.

Zsuzsi! Töltés van gyerekrucikból az ismerősömnél, nézd meg, láttam 1-2 jó cuccot.
Meg persze akit érdekel : www.evcaruci.hu
Ő egy "majdnem" rokon lány, aki használt babaruhákat rak fel, majd postázza. Teljesen megbízható, és jó és szép ruhái vannak.

Még egy kérdés! Szerintetek van olyan, hogy hiszti görcs? Fogalmam sincs mit csináljak Kittivel, igaz jön a foga, de ez már nem csak az. Semmi nem jó neki, rákezd, és nem tud megnyugodni, és már rekedtre ordítja magát, és látszik, hogy nincs magánál. A hideg víz kicsit segít, majd folytatja. Mi a jó fenét csináljak vele????? Segítség!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Szia Orsi!

Nem tudom van -e hiszit görcs,de ha használható tippet kapsz ,mi lehet ezekkel a lányokkal,én is kérem.... :lol:

Lehet valami alvás-szakértőhöz kéne mennünk,mert nekünk az is problémás... :oops: :? ...amit tegnap este ,müvelt ....nagyon kellett tartanom magam,nehogy elszakadjon a cérna...!
Fél9től - fél11 ig csinálta a müsort,de ugy ,hogy ott voltam vele,ő az ágyon visit,üvölt,én meg a földön ültem és néztem,hogy most MIVAN!!!
Ha leakartam fektetni (mert persze az álmosságtol 2-ig nem látott...),üvölt és ül föl! Ha ott voltam vele,mellette,akkor szorakozott,tapsikolt, de ahogy indulam volna kifelé,megint üvölt.... :x :?
Nem hagyja hogy megnyugtassam,tökre belelovallja magát és csak hüppög! Na meg persze csapkod,és ami a keze ügyébe kerül azt ugy eldobja!
Erre mondjon valaki valami okosat.... :oops: :roll:

Lehet anniyra fáradt hogy azért nem alszik? De ha elöbb viszem aludni ,ugyanez a müsor megy....
Ha meg megvárom,amig magátol elálmosodik,még reggel is a szobájában menne a "buli"....

Most elkezdtem adni neki a camomillát,azt mondják az valamilyen szinten nyugtatja is őket,hát meglátom,beválik-e! Mondjuk ő is fogzik,egyszerre jön az also 2 szemfoga,meg a hátso örlö is!
Biztos ez is megviseli,na de ennyire??????

Szoval ,én is beállok a segítség kérőkhőz... :oops: :oops: :oops:

Jövöhéten,majd akkor ha ugy ébred,hivjalak,vagy melyik nap menjünk? Nekem elvileg a délelött is jó,olyan fél2-2 re ha haza érünk az jó! A délután ,igen nálunk is necces,de ha ugy vagytok-vagyunk,bejátszhat az is!
Amugy mindegy hogy torna vagy muzsika,csak már jutnánk el.... :oops: ...mert hogy mindig közbe jön valami.....!

Többiek? Babák-mamák? Veletek mi ujság? Nagy a csend errefelé mostanában.....
zsamin
 
 


Azt olvastam , hogy ebben a korban nem akarnak aludni, mert ugye nem érnek rá, sőt még éjszakai felébredés is van. Mondjuk szerencsére az nálunk még nincs, nem akarom elkiabálni , kopp....

De tényleg semmi ötletem sincs. Most 2 napja nyugi van, igaz tegnap egész nap unokatesókkal volt, úgyhogy kifáradt.

A manótorna de. 10.30-kor kezdődik, van szerda kivételével minden nap. Melyik nap jó nektek? Felőlem holnap is mehetünk.
Vagy gyalog, vagy egy kis segítséggel trolival :oops:
Melyik jó neked?

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Lehet a holnap,reméljük nem szakad megitn a hóóó!!!

Ha trolival megyünk az sztem jobb lenne,meg gyorsabb is,nem tudom,menniyre tudom reggel rávenni a "gyors" készülődésre...
De lehet mi babakocsi nélkül megyünk!
Még nem tudom,meglátom!

De segitek,persze ha ti babakocsiztok!!! Majd szépen egymás után "feldobjuk " a csajokat a buszra....
:wink:
zsamin
 
 


Azt én is olvastam,igen ,hogy nem alszanak megint jol,sokszor felébrednek olyan 1-másfél éves kor körül,de majd csak kinövik!
Addig meg kitartás az anyukáknak!!!

Reggel,ha kelünk csörgök,hogy állunk,jó,és vagy nálatok,vagy itt a troli megálloban talizzunk?
zsamin
 
 


A Mogyoródi megállónál 10.05-kor van a troli, azt el kell érni, különben elkésünk. :D
De akkor reggel beszéljünk, ki hol tart. Megnéztem az időjárást, havazást mondanak, de egész hétre ilyet, úgyhogy, ha a tavaszra várunk, nem jutunk ki sehova egyhamar. :(

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam.

Alvás-hiszti:A hiszti ezen formáját amit leírtál Orsica,affektív apnoenak is nevezik.Egészen az ájulásig is mehet a dolog, vagy hányásig.Szinte nem is vesz levegőt.Van akit megnyugtat egy idő után, ha az anyja ölében van, van akit ez is kiborít.
Hideg vizes arcmosás jó 5let.
Alvás nálunk is 2 hónapja romlott el:(Szerintem ez a 2 évesek dilije, az evés is sokkal rosszabb.:(
Szerencsére nagy jelenet éjjel nincs, ha nagyon enni kér, akkor inkább adok neki, minthogy órákig üvöltsön-mert Emili kitartó ám.Inkább alszunk:)
Fogzás okozza, akkor érdemes kipróbálni a Viborcil kúpot, ez is homeopátiás szer, nekünk vmelyest használni szokott.
Túlfáradás is okozhat alvászavart, de az csak az adott napot érinti, ha sorozatban rosszul alszik, akkor már a gond.
Na de nem akarok én itt okoskodni, megyek pakolni
:wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Okés,akkor megprobálom ugy időziteni,hogy 10-kor kint legyünk a megálloban! :lol:
A Mogyorodi megállo az nálatok,vagy nálunk? ...de lényegében mindegy,10-kor ott leszünk!
Reggel keressük egymást,ki hogy ébred,az a tuti! :wink:

Pankaa! Hallottam én is erről a kuprol, akkor ez használ? Lehet kiprobáljuk,ennél már csak minden jobb lehet.... :cry:
Éhesnek ,nem hinném hogy éhes,inni sem akar,mindent dobál el!
Meg nem is nagyon tudok szot érteni vele,csak bömböl! De lehet megprobálom,valami kekszet,vagy mit szoktál ilyenkor adni ?
A tulfáradás.hát igen,az meg nem hinném hogy minden áldott este emiatt lenne a hiszti! Akkor viszont ugy látszik, tényleg van ebben a korszakban valami....valami nem alvós-nem evős-anyakiboritós...!

De köszi a tippeket, ma kiprobáljuk ( bár kúp nélkül,az most nincs itthon :? )

A pakolással hogy álltok? Ti most teljesen,végleg Zuglóba költöztök? Mikor is? Nem irigyellek,ami a pakolást illeti! Én mindig a kipakolás részét hagytam volna ki! (bár a bepakolás se a kedvencem...)

Amugy most jöttünk haza,elmentünk apával is IKEÁzni egyet..... :lol: :lol: :lol: ...meg vettünk ezt-azt! Meg kisasszonyt is be engedtük a "dühöngőbe".... :lol: ...remélem ma nem lesz ereje tombolni!

Mindenkinek szép estét!

Holnap keressük egymást Orsi!
De akinek van kedve,nyugodtan csatlakozzon ám!!!
Eddig ugy néz ki 10:30 -kor BBGO.....

sziasztok
zsamin
 
 


Hát Pankaa megnyugtattál :D , remélem odáig nem fajul a dolog, mert frászt kapok. De leginkább ellenkezésből indul, ha valamit nem kap meg, és ha nem terelem el a figyelmét időben, akkor hergeli be magát. Az alvás előtti ahhoz képest már kismiska.

Ezek szerint nálatok is hasonló a helyzet! És meddig tart szerintetek?

Zsuzsi! Holnap storno, de kedd már tuti!!
Jönnek anyuék 10 körül, most jelentkeztek be! Remélem elolvasod, de inkább írok is még!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Okés Orsi! Olvasom!
Nem baj, még időben.... :lol: !
Mindegy egyébként, akkor ugyis beszélünk és akkor már te is jobban látod a heteteket!
szioka
zsamin
 
 


Zsamin!
Emili éjjel tejet iszik.
Egyébként még hatásos, ha azt mondom neki, hogy ha nem hagyja abba, akkor kimegyek! 8) Ilyenkor haptákba vágja magát egy időre :lol:
Alartam is kérdezni, hogy az IKEA-s tombolda :D , mennyibe kerül?
És ott is lehet hagyni a gyerekelt, vagy nekem is ott kell lennem vele?

Költözés:csak albiba megyünk, most is abban lakunk. :? Szeretnénk majd építkezni, vagy ilyesmi :lol:
Pakolás:nekem sem a kedvencem, főleg Emili mellett!Kipakolásnál jönnek amjd anyáék segíteni, meg keresztanyámék is.

Orsica!
Hallottam más tippet is hisztire, nálunk vmikor beválik:pl.ki akarom kapcsolni a tv-t, és ordít>mond neki, hogy kapcsiolja ki ő!, vagy nem enged vmit kidobni a kukába, akkor dobja ki ő!A lényeg, hogy ő csinálja!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: