Új privát üzeneted érkezett!

Gondolom már vártátok az "okoskodásomat", azért nem is írtok... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szia Kriszti!!! Jó hogy itt vagy.

Mi jobban vagyunk, igaz tegnap még Zsombornak ment a hasa, így váltottunk hasfogót, mert a Smecta por nem nagyon jön be neki. Ha javasolhatom nektek is hamenéskor (a manóknak ha netán szükség lesz rá) a Hipp ORS 200 sárgarépa-rizsnyák ivólevet, ezt receptre írhatja a doki, nálunk ez jobban bevált. Igaz a tápszert el kellet most hagyni, mert az nagyon átcsapta, szegénykém nem eszik mást mint krumplit-almát-banánt-répát. Nagyon variálni ebből nem lehet. Ma ha nem fog menni a hasa estére már bepróbálkozok a tápszerrel is.
A legjobban nálunk a férjecském szenvedte meg a vírust, képzeljétek kedd du. 1/2 6-tól éjfélig a WC-t járta , alul felül jött ki minden belőle, pár korty víz sem maradt meg benne. No, ezért fel is hívtam az ügyeletet este 9kor, naná hogy nem jött ki, elmondta mit adjak neki (B6), mondtam neki hogy adtam de az is ki jött belőle (pedig feloldottam kis teába és kanalanként vette be), no mindegy, félholtnak kell lenni, hogy kijöjjenek. Kapják be.
Mondjuk pár éve az anyóst így vitte el a mentő, mert az ügyelet nem volt hajlandó kimenni és már annyira kiszáradt.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Sziasztok! Üdv köztünk, Kriszti! Ne is mondd, nálunk lassan lakásfelújítás lesz, és legalább addig anyámékhoz kell cuccolnunk, amíg a szanitereket kicserélik. :shock: Már félek. Remélem egy nap alatt pikk-pakk megcsinálják.
Ügyelet... :twisted: Minek kell ahhoz történnie, hogy kimenjenek?
Eniék jól vannak, csak egyelőre még lefoglalják az első napok teendői, biztos jön ide is hamarosan. :wink: Mi meg egy nagyot sétáltunk, csak nagyon elkezedtt fújni a szél megint. :?

KépKép
pedina
 
 

 
 

Lili 11 hónapos.. , mindjárt 1 éves! Boldog hófordulót!!

Csak hogy éreztessem: András (a párom) ezzel a vírussal 4 kg-ot adott le 2 nap alatt. Gondolhatjátok milyen állapotban lehetett....
Rólam csak 2 ment le....


Eni! Várunk!

KépKép
sz.szilvia
 
 


Köszönjük szépen! Igen, egy hónap múlva nagy buli lesz. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Eldöntöttem ma, hogy egy időpontra hívunk össze minden érdekeltet, mert engem nagyon kiakasztott a gyereknapi, névnapi, Mikulás és Karácsony menet. Hogy napokig vendégeket kellett fogadni. Most egy délután ledtudunk mindenkit, a két nagybanya meg vesszen össze a gyereken. :lol: :lol:
Szilvi, szegény urad. Bár engem most 4 kiló boldoggá tenne mínuszban, de nem így szeretném eladni. Elvileg holnap aktuális a mérlegelésem. :roll: Eltelt egy hónap. 8)
Ma hivatalos ügyeket intéztünk, és tök rendesek voltak mindenhol, előrevettek a gyerekkel. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ma mi is egész nap menőkéztünk. Jó fáradt is vagyok, alíg bírom a nyakamon tartani a fejem. :shock: :roll:

Edina, lakásfelújítás??? Nem lesz könnyű reméljük hamar túllesztek rajta.
Lilinek nagyon boldog 11/12. szülinapot!
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt!
Egy hónapja nem hajlandó Lili szopizni, de semmi gondom nem volt a tejcsivel, hogy feszített volna, vagy valami, erre ma reggel elkezdett csöpögni. :shock: Azt hittem, hogy már elapadt. Bár épp megjött, lehet, hogy ez zavart be a hormonjaimba. :?

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Lili éppen egy műanyag üdítős flakont kerget a szőnyegen. Szegény majd meg őrül, hogy mire odahernyózik, és elére, az meg elgurul!

Edina, azt olvastam valahol, hogy májat csak egyszer lehet adni egy héten. A husiban is van valami korlátozás?

Tegnap voltunk a Corában, vettem 199 forintért Hipp tejpépet. 3 féle volt ilyen olcsó. Igaz ezekre már rá van írva, hogy glutént tartalmaznak, de lassacskán azt is el lehet majd kezdeni adni.

Szia Kriszti! Jó, hogy jöttél!
Miért nem volt jó anyudéknál? Te nem érezted jól magad, vagy Zsombi nem találta a helyét?
Bár megmondom őszintén, én nagyon szeretem az anyámékat, de hosszabb időt már nem tudnék velük eltölteni. Egyrészt úgysem tudná megállni, hogy ne szóljon bele a dolgainkba, meg ők már teljesen más ritmusban élnak mint mi. :shock: :roll: Nehéz lenne. :wink:

KépKép
editmaci
 
 


199 Ft?! Az nagyon jó, megyek én is. :lol: Olyan 7-800 körül szoktak lenni. Liló is eszik már gluténes cuccot, olyan 9 hónapos korától. Elvileg 6. hónaptól mehetne.
Én nem adtam neki husit mindennap. Először csak olyan 3-4 naponta, most meg olyan kettő. Azért elég megterhelő a gyomruknak megemészteni.
Ma gesztenyés meggy lesz az a tízórai, az ebéd meg répás, paradicsomos krumpli. Uzsira meg főzök neki kölest valami gyümivel. Vacsira Lili nassol velünk olyan 7 óra körül, és fél 8-8-kor megissza a maga kis 3 deci tápiját és szunya. :lol:
Mondtam én, hogy nem kell a Fisher Price, elég egy pillepalack, szatyor. :lol: :lol: :lol: Édes a sapis képeken Lili nagyon. :lol:
Anyámat én is csak korlátozott heti óraszámban viselem el szó nélkül, különben összeveszek vele. :shock:

KépKép
pedina
 
 


Három féle van ilyen olcsón: epres, erdei gyümölcsös- ezek 6 hótól, meg joghurtos gyümölcsös, de az nyolc hótól van. Vettünk abból is egy dobozzal kipróbálásra.

Nem is gondoltam volna, de Lilinek nagyon bejönnek ezek a pépes dolgok. Még a sima rizse tejpépet is úgy eszi, hogy nem győzöm kanalazni neki! :D mondjuk nem is bánom, mert ezekkel egy kicsit változatossá lehet tenni az étlapját. :lol:

Gesztenyéből a szemeset csinálod neki, ugye?Tegnap venni akartam a Corában olyat ami szemes, fagyasztott, olyan 1300 .- körül volt egy zacsi. Erre Imi elkezdte nézegetni a gesztenyepüréket, mert talált valami bio-t, ami a leírás szerint csak gesztenyemassza semmi más. Én azért abban annyira nem bíztam, így nem vettünk egyikből sem, mert nem akartam vitatkozni vele. :roll: :wink:

KépKép
editmaci
 
 


Szoktam venni a szemeset is meg a masszát is. Mindkettő jó. Csak a múltkor nem volt bio massza, azért vettem a szemeset. Meg massza talán 25 deka, és 400 Ft, tehát a másik jobban megéri. Én olyat veszek neki, ami zöld papíros és csak gesztenye meg nádcukor van benne (elvileg). Ez baromi édes, úgyhogy krumplival meg rizzsel szoktam neki hígítani. Ha nem "édességet" csinálok, akkor a szemeset főzöm.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok Mamitársak és Apróságok (kinn vagy benn)! :wink:
Bocsánat, hogy most jövök, időm talán lett volna, de elég sok "egyben vagy még?" levélre próbálok módszeresen válaszolni, vagyis körleveleket gyártok. :) Ha nem pelenkázok, vagy nem böfiztetek, esetleg szopiztatok vagy fejek. A tejválság úgy-ahogy kezd megoldódni. Nagyon kevés akarni. Én, aki soha nem voltam szoptatáspárti, a kórházban éjszakákat bőgtem végig, hogy nekem nincs tejem. De Benike csúcsszuper, nagyon sokat segít, nagyon tanít. Szuperbeninek hívjuk. :roll: Ahogy született...

Este tízkor 10 perces mérhető fájásaim voltak, de szülésznőm mondta, el ne induljunk, még feküdjek le, előtte kád meleg víz stb. Elle-lel vajúdtam. :shock: Másfél órával később már "összeértek" a fájások. Alig tudtam zoknit húzni, rohantunk a kórházba, az utat végigkínlódtam. Beértünk, kiborítottam az ügyeletes dokit/szülésznőt (van elméletem az ügyeletesnél szülni dologról). Akkor nyugodtam meg, amikor megérkezett a dokim és a szülésznőm. Akkora megnyugvás volt őket a közelemben tudni. István egy hős volt, csupa erő és magabiztosság, meg szeretet. :wink: Büszke vagyok rá. A dokim és a szülésznőm engedtek szép csendben, természetesen szülni, alkalmazkodtak hozzám. Pl nem tudtam a hátamra fordulni, így oldalt fekve született Beni. A dokim nem matatott körülöttem, hanem átölelt és hátulról tartott. Gyönyörű volt, ha lehet ilyet szülésre mondani. Mivel a felvételt követően egy órán belül megszületett drága fiunk, így semmiféle beavatkozásra nem volt idő. Sikerült mindent a maga útján lefolytatni. Boldog vagyok, persze egyelőre zombi. Mindannyiótoknak elismerésem, akik kibírtátok az első napokat-heteket-hónapokat. :D Íme pár kép.

Szülés előtt álló csajszikák, Maja, Mara, Gabcsi, csak ezt kívánom nektek, és a többieknek is a második babához! Kép Anyával Kép Kedvenc Benim Kép Ez a kedvenc képem
vbea
 
 


Tudom, hogy már kidumáltuk Görög Zitát, de olyan mókásat olvastam róla a story oldalán. Csak néhány mondta:
-Zita a Szt. Margit kórházban szült, hogy utána egy afféle fürdőszobás apartmanban pihenje ki fáradalmait! :roll:
-Nem szereti a felhajtást maga körül, ezért kérte, hogy a kiváncsi szemek elől még a szülőszobán is paravánozzák el! :wink:
-fotózni nem engedte magát, mert ahogy a legtöbb kismama, időt kért, hogy összeszedja magát! :D
-Snoopy-s pizsamában nagyon vidámnak nézett ki, és üzeni: "nem kell félni a szüléstől!" :shock: :roll: :wink:

KépKép
editmaci
 
 


Eni,

Gratulálok a kis lurkóhoz. Nagyon szépek vagytok. :lol: :lol:

Egy kis móka: akkor még sem igaz, hogy a mell mérete összefügg a tej mennyiségével. :lol: :lol: :lol:

Nagyon sok eröt kívánok neked és ne sírj, okold magad a tej miatt.

Puszi

Kép
gabcsi76
 
 


Eni, örülök, hogy jól vagytok! Tényleg gyors szülés volt, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy minden rendben volt, van. :D
Beni pedig nagyon tündéri!

KépKép
editmaci
 
 


De jó az a fekvős kép! :D Pasi, annyira pasi. 8)
Edit! Ha Zita nem üzeni, akkor bokáig lefosom magam a félelemtől. Így már minden oké. És elég gáz, hogy csak a pizsamája miatt nézett ki vidámnak. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Na látod, milyen jó, hogy ilyen bíztató szavakat küldött minden nőnek! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Basszus, Eni, képes voltál kádban olvasgatva vajúdni?! Nem vagy semmi... :lol: :lol: Írd meg nekik, tuti te leszel "A hónap levele". :lol:
Amúgy tényleg olyan kis bölcsek, amikor megszületnek. Csak néznek jelentőségteljesen, mint akik mindent tudnak. :cry:
Olyan jó hallani, hogy ennyire természetesen is lehet szülni. Nekem sajnos nem ezt dobta a gép, de helyette jót bőgtem a tiéden. :lol: :lol:
Ma reggel meg az én kölyköm miatt bőgtem: égnek emelt kézzel szaladt a folyosón vagy 6 lépést, és közben azt visítozta nevetve, hogy mami-mami! :lol: :cry: Annyira meg akarta mutatni, hogy mit tud.
Egy barátommal beszélgettem valamelyik nap, és azzal szekált, hogy miért nem megyek tanulni még valamit GYED alatt. A végén jól felhúztam magam, hogy értse már meg: tanulok. Tanulom a gyerekemmel a világot. Imádok vele foglalkozni, nincs hiányérzetem, nem unatkozom. És sajnálnék minden órát, amit nem vele töltök ilyen picin, hanem önmegvalósítok. Lehet máshogy is gondolkodni erről, de nekem ez így jó.

KépKép
pedina
 
 


Nekem is kitölti minden percemet Lili! :wink:
Tegnap amikor bent voltam a kórházban rá kellett jönnöm, hogy nincs az a pénz, amiért én visszamennék hamarabb dolgozni! :roll:
Mindennap produkál valami újat, amit sajnálnék kihagyni. :wink:
Most például az a legújabb hobbija, hogy amikor húzzuk fel ülni, ő már löki is tovább magát állásba. :shock: Néhány napja még úgy mozgott a csípője állva, mintha hulla-hopp karikázna, most meg áll egyenesen mint egy kis kapitány! :D :D :D

KépKép
editmaci
 
 


Volt egy másik topik, amit anno azért "hagytam el", mert az anyukék elkezdtek azon nyávogni, hogy mennyire unatkoznak :shock: , és a 3 diplomája mellé kéne még vagy 2 a GYED alatt, mert ingyen van, és amúgy is van ideje, meg annyira borzasztó a bezártság a gyerekkel, :shock: :shock: és ő fél év után visszamegy dolgozni.
Szóval nem találtam velük a közös hangot. :lol: :lol: Tőlem is kérdezgetik, hogy mikor megyek vissza. Na, erre mondtam, hogy szerencsére nem küld bennünket anyagilag padlóra majd a GYES sem, így 3 évig biztos maradok. Utána meg tesót szeretnénk. Bár egyre inkább játszom azzal a gondolattal, hogy nem kéne még egy évet várni tesóval. Jó lenne megint egy picike, de sajnálnám, hogy nem jut Lilire annyi idő, mint amennyit szeretnék. Úgyhogy ebből a szempontból is az lenne ideális, hogy akkor jöjjön a tesa, amikor Lili már ovis.
Csak ezt vettem észre, hogy manapság divat nyávogni, hogy annyira vissza akar menni felnőttek közé, meg jaj, nem eshet ki a munkából, meg annyira be van zárva a négy fal közé.Ebben a nagy szoptatásmizériában elfelejtik sokan, hogy az csak a jéghegy csúcsa, sokkal többet számít az, hogy mennyit foglalkoznak egy gyerekkel. Pl. van egy barátnőm, aki bárhol, bármikor szoptatott, de a 8 hónapos lányát úgy rázta, mint hülye gyerek a meséskönyvet, és torkaszakadtából üvöltött vele, hogy "most mondd meg, hogy mi bajod van?! Miért bőgsz már megint?!" Tényleg, annyira fontos a szoptatás. Más nem is számít. :twisted: :twisted:

KépKép
pedina
 
 


Szerintem mi is bevállaljuk a tesót még mielőtt visszamennék dolgozni. :lol: Persze Imi már most szeretné. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nekem még egy halálom van: amikor már a gyerkőc nagyobbacska, és az anyuka előadja, hogy szeretnének neki tesót, de már lusta :shock: mindent előlről kezdeni. :idea: :roll: Hát én ezen kitudok akadni. Eszembe nem jutna, hogy azért nem vállalunk másik babát, mert megint éjszakázni, szoptatni, stb. kellene.
Sőt, most ahogy nézem Eni képeit tényleg azon gondolkodom, hogy milyen jó lenne megint egy pici baba! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Na, nem mintha Lili már olyan nagy lenne!
Amikor meglátogattuk a barátnőmet, meg az ő kis 3,6 - 3,7 kg-os lányát, Lili olyan volt mellette mint egy óvodás! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Lehet, hogy csak a depresszív hajlam mondatja velem, de én is szívesen mennék emberek közé, és beszélgetnék másról is, nemcsak a gyerek kajálásáról, kakijáról, öltözékéről, és az akciós pelusról. Sokszor érzem azt, hogy talán nekem még nem jött volna el az ideje annak, hogy gyerekem legyen, mégis lett. És tudom, hogy felelős vagyok érte, mégis sokszor érzem azt, mennyire más lenne nélküle. Remélem nem haragszotok meg ezért. Én még mindig nem örülök felhőtlenül. Persze nagyon szeretem Zsombort, az életemnél is jobban, csak gyakran nehéz. Sokkal gyakrabban, mint valaha képzeltem volna. Pedig már 7 és fél hónapos. Nyilván ő is megérzi rajtam a feszültséget, és azért nyűgösebb. De ma pl. nagyot játszottunk, ültünk a fittballon, és ugráltunk. Nagyon élveztem én is. Ezeket a perceket nem adnám semmiért. Csak sajnos nem mindig sikerül elég erőt merítenem belőlük az elkövetkezendőkhöz.
Ti vagytok az elsők, akiknek erről ilyen nyiltan írtam. Zoli tud mindent, mert kinek is mondhatnám el a bajaimat, ha nem neki.
Jó kis "estimesét" kerítettem itt a bajaimmal. Bocsánat, ha felkavartalak titeket.

Kriszti

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szerintem félreérthető voltam, bocs Kriszti. Szerintem tök normális, hogy az ember vágyik felnőtt emberek társaságába, és beszélgetni akar másról is. Ez nálam is működik, csak nekem ez a lehetőségem adott.
Én azt nem csípem, amikor valaki azt mondja, hogy unatkozik a gyerek mellett.
Van egy barátnőm, akinek a nagy 2,5, a kicsi meg alig egy éves volt, amikor azt mondta, hogy vissza kell mennie dolgozni, különben megbolondul. Ők is kiköltöztek vidékre a gyerekek miatt, ott nem volt társasága, a férje este járt haza, szóval tényleg kész volt.
Nem akarok észt osztani, meg csak "hangosan" gondolkodom, de nem tudsz eljárni valahová - tornázni, fazekas-szakkörbe, akármi - néha? Ami nem mamis elfoglaltság.
Amúgy ha nekem nem lennének olyna barátaim, akikkel tényleg mindenről tudok beszélgetni (személyesen, MSN, e-mail, telefon), szerintem én is befordultam volna néhányszor.
És úgy gondolom, ahogy az is természetes, hogy az embernek néha eszébe jut, hogy "kellett ez nekem?! Mi lenne ha..." Ettől még nem vagyunk rossz anyák és rossz emberek. Az a baj, hogy sokszor mi is azt várjuk el saját magunktól, hogy onnantól, hogy anyák lettünk, szűnjünk meg bármi másnak lenni.
Hidd el, nekem is van olyan, amikor szívem szerint megráznám a gyereket, ráordítanék, "falhoz vágnám". Pedig nekem hozzá extra türelmem van. (Máshoz már kevésbé :lol: ).
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, megyek fürdetni.

KépKép
pedina
 
 


Tudom, hogy nem akartál megbántani, és nem is voltál félreérthető, Edina. Én csak leírtam az érzéseimet, mert szükségem volt rá, hogy végre kiadjam magamból. Hogy ez egy nyilvános fórumon esett meg, nem bánom. Úgy érzem, vagyunk olyan jóban itt mindannyian, hogy megtehettem ezt. És tusom, hogy segíteni is próbáltok majd, amit előre is köszönök.
Sajnos ez a hátránya, ha az ember közelében nincs az anyja, anyósa, mindent egyedül kell kintéznie. És sajnos olyan baráti társaságom sincs itt, akikkel egyéb dolgokról is tudnék beszélgetni. A legtöbb itteni barátnőmet kismamként ismertem meg. Akik pedig nem kismamák, azok meg azok szeretnének lenni, és állandóan adott a téma. Vagyis, igen, el kellene járnom valahová, hogy kikapcsolódjak. Viszont ezt csak akkor tudnám megtenni, amikor már Zoli itthon van, az meg eléggé kiszámíthatalan, hogy ő mikor jön haza. Tudom, hiszen ezt csináltam én is. Ha egy reakció nem követi a papírformát, akkor ott kell mellette ülni, akár este 10-ig is, amíg rád nem zárják az épületet - sajnos. De Zsomborka egyre nagyobb, talán kicsit könnyebb lesz majd, ki tudok mozdulni, akár vele is.
Azért jó volt olvasni az utolsó mondataidat! :)
No de nem akarom itt tovább rontani a hangulatot.
Remélem Miskolcon is hatalmas pelyhekben esett a hó. Itt igen, és gyönyörű volt. Pont indultunk vásárolni, és Zsomborkából majdnem Hóemberke lett! :) :)
Most jut eszembe: a Tégelben lehet kapni etetőruhát? Nem biztos, hogy ez a neve. Olyasmi, mint egy gyerek esőkabát, csak etetéskor kell ráadni a manókra. Az összes ruha csupa folt, főleg a húsos kaják után marad benne, mert az ugye olajat is tartalmaz...

Jó éjt! K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kriszti! Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de nincs a neten valami vegyészchat? Vagy fórum? A téma érdekel is, és végre nem bébitémával foglalkoznál, ha csak napi fél órára is.
Amúgy meg ha jön a jó idő, jön a játszóteres időszak, és ott lehet anyukákkal beszélgetni - szidni vagy dicsérni a védőnőt, lakásszövetkezetet, akármi. Nekem is hiányzik ez. Így télen valamilyen szinten tényleg be vagyunk zárva a 4 fal közé.
Itt csak reggel esett, aztán el is olvadt. Utána meg csak havaseső volt. :cry: Szegény apukám már kikészítette Lilinek a szánkót, de csak nem tudnak menni. :lol:
Mi kaptunk egy ilyen "etetőruhát" Olyan, mint egy partedli, csak van ujja, és a derekán is meg lehet kötni, nem csak a nyakán. Ami nálunk azért volt jó, mert Lilinél standard volt, hogy elfordult evés közben és a vállába törölte a száját :shock: . Vanish? Nálam csak a paprikás szafton bukott be...

KépKép
pedina
 
 


Venis-szappanom van, azt szoktam is használni, csak néha már úgy nézett ki a kezem, mintha még nem lenne mosógép, és kézzel kellene mindent kimosni. Az mindent kihozott nekem is. A folyékonyat még nem próbáltam, de eccer úgyis veszek! :) :) :)
Vegyészfórum? De jó, ez nekem eddig eszembe sem jutott! Milyen jó, hogy vagy te nekünk! :)

Lányok, ha valaki jár a tégelben, és van ilyen etetőruha ott, 1000-1500 ft körüli összegben, legyen kedves vegyen egyet nekem, és postázza utánvéttel. A címet majd privi megadom, akinek még nincs meg... :wink: Amúgy sokszor én is majdnem a fülébe teszem a kaját Zsombinak, ahogy tekereg az etetőszékében. :mrgreen:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!

Kriszti, ilyen érzések néha rajtam is eluralkodnak, de szerintem ez mindenkinél előjön egy idő után. Sajna nekem is minden ismerősöm barátnőm tehes, gyereket nevel vagy akar. A legjobb barátnőm is egy hónapja szült, adott a téma. :roll:
Komolyan mondom nektek, néha úgy elmennék csak úgy, gyerek nélkül sétálni, vagy beülni egy sütit megenni, moziba, bárhová, csak ne kelljen itthon ülni. Valahogy nekem ezek a napi séták is olyan unalmasak már. :? :oops:
sőt, az is normális szerintem, hogy néha előjönnek a "de jó volt ketten." gondolatok. Hisz akkor azt csináltunk amit akartunk, nem kellett igazodni senkihez, nem kellet ugrásra készen aludni, stb.
Én néha mikor ilyeneket gondolok, tiszta lelkiismeret furdalásom van, hogy meg sem érdemlem ezt a gyereket! :oops:
Amikor a múltkoriban elmentem tornázni, egy óra után jutott eszembe, hogy a gyerekre nem is gondoltam torna közben. Rossz anyának éreztem magam, és rohantam hozzá haza, mintha kb. 1 hétre hagytam volna el! :cry: :oops:

Vacak volt a ma éjszakánk. :( Éjféltől gyakran felébredt Lili, még egy kis hőemelkedése is volt. Adtam neki egy kúpot, azóta semmi szerencsére. Nem köhög, nem tüsszög, talán egy kicsit nyűgösebb mint szokott lenni. Ha nem lesz rosszabbul nem akarok az ügyeletre menni vele, úgyis azt mondja, hogy háziorvos lássa hétfőn. :shock:
Lehet, hogy a foga? Már olyan vastag és fehér a kis ínnye! (Ezt így kell leírni??)

KépKép
editmaci
 
 


Kriszti, a Kabócában is szokott lenni, ha arra járunk megnézem neked!

Egyébként Lili is néha olyan mmint egy kismalac. Legújabb szuperprodukció, hogy a kajás nyelvével nyalogatja az eteőszéket! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt!
Edit! Szerintem simán lehet a foga is. Nem nyálzik vagy rág jobban, mint szokott? Nálunk igazán semmi se jött be fogzásra, minden csak ideiglenesen hozott megoldást. Amit nagyon szeretett: ha van bébifogkefétek, vagy egy sima fogkefe (mások esküsznem az elektromosra), próbáld meg vele masszírozni kicsit az ínyét. De az is lehet, hogy ha nagyon fáj neki, nem fogja hagyni.
Mi hetek óta nem eszünk etetőszékben. Tök fölösleges: 3 falat után feláll, megfordul, ráül a tálcára stb. Csak idegesítem magam vele. Úgyhogy most járkálok utána a lakásban. Bár ki lettem oktatva egy nagyon okos anyuka által, hogy rengeteg pszichés problémája lesz a gyerekemnek, ha nem erőltetem az etetőszékben ülést :shock: :shock: . És ha nem ül benne rendesen, vegyem el tőle a kaját. Érdekes, nekem nem is volt etetőszékem, ahhoz képest egész ép a pszichés státuszom. :lol: :lol: Egy egyévestől meg nem várom el, hogy úgy viselkedjen,mint egy 6 éves. :lol: Ma reggel Lili ehetett kanállal egyedül. Persze fordítva tartja (vájattal lefelé), de annyira élvezte. Na meg nem ő evett, hanem engem etetett :lol: .
Edit! Elírtad Lili nevét a szalagon.
Kriszti: nekem por alakú Vanishem van, az a "multi-hiper-oxi". Én nagyon szeretem. A folyadék is jó volt, amikor kézzel kellett ezt-azt kiszedni Lili ruháiból, csak az nagyon gyorsan fogyott. Szappant még nem próbáltam, nem mertem az ekcémás kezem iatt venni. Ezeke szerint jól tettem. :idea:

KépKép
pedina
 
 


Remélem, hogy csak a foga miatt volt. :roll: Ma még nem volt hőemelkedése sem szerencsére, csak egy kicsit nyűgi, de gondolom amiatt is, hogy nem aludta ki magát! :shock:
Szerintetek adjak neki lefekvés előtt Panadolt prevenciós céllal? :roll: :idea: :?:

Okos! Egy örökmozgó gyereket rávenni arra, hogy maradjon egy helyben! Lili még nem is jár, és már őt sem tudom rendesen etetni! :D
Inkább attól lesz pszichés problémája ha ráerőltetem az akaratomat!

Ma délelőtt olyan szépen sütött a nap, hogy kimentünk a Vadasparkab sétálni, tök jó volt!

Edina, köszi, hogy szóltál, javítottam a vonalzót! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Én néhányszor adtam Lilinek Panadolt, ha előtte hőemelkedése volt, vagy láttam, hogy nagyon fogzik. Szerintem jó volt. Aztán vagy egy hónapja olyan szinten ellenkezett ellene, hogy amit beleerőltettem, azt kb. fél deci tejjel körtíve kihányta. :shock: :shock: Azóta nem kellett még adnom szerencsére. Mondjuk fullasztóan émelyítő , lehet hogy átváltunk a Nurofenre. Az milyen? Használ valaki?

KépKép
pedina
 
 


Mi még csak a Panadolt használtuk, amikor beteg volt Lili. Annak ellenére, hogy rá van írva, hogy édes, Lilink sem szerette. Mondjuk szegénynek minden gyógyszere olyan édes volt, nem is csodálom, hogy megunta. :roll: :shock:
Kriszti azt hiszem adott Zsombinak Nurofent. :roll: :?:

KépKép
editmaci
 
 


Jó hírrel kezdődött megint a Híradó: állítólag ha a szülő bent akar maradni a gyerekével a kórházban, ha bent fekszik, akkor kb. napi 3000 ft-ot kell érte fizetni! :evil: :twisted:
Remélem egyikünknek sem kell ezt igénybe vennie, de azért ez olyan szemétség, nem?

KépKép
editmaci
 
 


És nem kapsz érte semmit, tehát te pénzbe nem kerülsz a kórháznak, így ez tiszta bevétel. :shock: Barátnőm a kisfiával "feküdt" bent, mert Ádi befulladt. tegyük hozzá, hogy egészségügyis, Edit, te tudod, hogy ez azért némiképp szelídebb bánásmódot von maga után az esetek 70%-ában. Nos: kaját magának nem vihetett be az osztályra, nem volt lehetősége pl. lezuhanyozni, adtak neki egy széket, azon ülhetett egész nap. Mindez napi 3000-ért egész jó, nem? Bízzunk benne, hogy soha nem kell ezt megtapasztalnunk, bár akkor a pénz a "legkevesebb..."

KépKép
pedina
 
 


Salálálá! Megint aludt a törpe 11 órát egyhúzomban. Miután ez mostanában olyan hetente előfordul egyszer látok némi esélyt arra, hogy egyszer csak végigalszik egy éjszakát. :mrgreen: :mrgreen:
Eszméletlen mennyire dumál. Sétáltunk, és csak azt hallottuk: mama, baba, apa, vau, háppá (=háp-háp), bee (bárányhang), búú, nyányá (macska). :lol: :lol: És tegyük hozzá, hogy mivel előtte 3 (!) órát aludt itthon, esély nem volt rá, hogy elalszik megint, és nagylányosan óhajtott sétálni: egyik kezét én fogtam a másikat az apja. Szegény Sanyi meg félkézzel lökdöste még a kocsit is maga előtt, amiben az a jó, hogy félkézzel nem nagyon lehet tolni. :shock: Utána meg az apja nyakában ült. Mire hazaértünk, Sanyi kifeküdt. :lol: :lol: :lol:
A gyereknevelésről meg annyit: Lili már próbálgatja a határokat, de még nem igazán hatja meg, ha "fegyelmezni" próbálom. Max. azt megérti, hogy "nem szabad" (olyankor eldobja, ami a kezében van, vagy elhúz onnan sebesen négykézláb, ahol piszkált valami nem nekivalót), de azt nehezn tudom vele megértetni, hogy "ne állj fel az etetőszékben". :shock: :shock:

KépKép
pedina
 
 


Igen, már Zsombin is tapasztalom a zsiványságot. Néha szeretném, ha rámnézne, hogy megmutassak valamit neki. Olyankor szólongatom 2-3-szor, aztán elneveti magát, persze nem néz oda! :) A rafkója már beindult. Mi lesz később :?: :!: :?: :!: A "Nem szabad"-ot még nem érti, vagyis én azt gondolom, mert nem szokott semmi történni, amikor valamire azt mondem: nem.
A legújabb szokása, sajnos, hogy altatás után 1.5-2 órával sírva ébred. Olyankor ki kell venni a kiságyból, másképp nem nyugszik meg. Viszont elég hamar visszaalszik. Biztos, hogy megint a fogmanó dolgozik, mert a széklete is hígabb valamivel az átlagnál. Meghát állandóan földig ér a nyála. :lol:
Sportkocsi: Edina, egyszer küldtél egy fotót a babakocsitokról. Azt mennyiért vettétek, és milyen "márka"? Én is szeretnék hamarosan, mihelyst beköszönt egy kicsit tavaszabb időjárás, mert már úgy utálom ezt a nagy batár kocsit. Persze nem nehéz velem bánni, félkézzel simán tolom magam előtt úgy is, ha Zsombi ölbizik a másik kezemben. :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nem velem, hanem a babakocsival nem nehéz bánni... :mrgreen:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kép
Ilyen van. Ez egy Pierre Cardin 836 vagy 638 vagy ilyesmi. (834 a kocsink rendszáma, valami ilyesmi szám van a Lili járművében is.)Alapvetően ezt Eniék vették Pesten, de azóta láttam már Miskolcon is a Tégelben meg a Kabócában is, olyan 20-22 Ft-ért. Szeretem, mert elég hosszú és széles, szóval Lili nem ügy benne, mint egy kalodában, ha elalszik, nem lóg ki derékig belőle, ha hátradöntöm. Meg nekem az nagy fegyvertény benne, hogy elöl és oldalt is merev, olyan karosszékszerű. Meg nem mellékesen valami 6 kiló.
Elég sok színben van. Ja, meg mi kaptunk hozzá lábzsákot és esővédőt is.

KépKép
pedina
 
 


ügy= úgy ül....Lili belenyúlkált :oops:

KépKép
pedina
 
 


Na ja, a súlya nagyon nem mindegy. Mert ha lépcsőzni kell vele + a gyerekkel, minden deka számít. Köszi az infokat :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Hát, mi a negyediken lakunk, lift nincs. Vészehelyzetben elbírom a gyereket a babakocsival együtt, de én lent tárolom a babakocsit a kocsi csomagtartójában. :idea: Szegény gyerekemnek olyan szar tejbegrízt csináltam. Mint a beton. De megette. :lol:

KépKép
pedina
 
 


http://www.bebilap.hu/elso_ev/fejl7_14.htm

Ez egy olyan: "hogyan fejleszzü a gyereket?" című okosság. Olyan jókat röhögök rajta.
Pl. Lilinek semmit nem kell a kezébe adni, amit a szájába vehet, mert MINDENT a szájába vesz. :lol: Ezért vicces az, hogy "add a kezébe a szappant". Meg hadd nyomja ki a tubusból a fogkrémet. Lili Sudocremmel ápolja szőnyeget. :lol: Megkaparintja a dobozt, kicsi fogával felfeszíti a tetőt, és már keni is. Ezt kb. 3 másodperc alatt. :lol: :lol:
"Engedd, hogy veszélytelen állatokat simogasson". Ha a nyakát fogják, szerintem mindegyik veszélyes. :lol:
"Képeskönyvet nézegetve találj ki rövid, kedves történeteket! Ne mesélj szomorú meséket!" - és győzd meg, hogy ne tépje el a lapot, ne egye meg, és üljön nyugodtan. :lol:
Eddig is ellenálltam a "nevelő" könyveknek, most se kaptam kedvet, hogy megvegyem. :lol: Továbbá amit nagy felfedezésként ad elő, azt mi már - meg szerintem másik egymillió anyuka - csinálja a gyerekkel. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Edina, szerintem nagyon sok ikerpárnak nincs annyi egyforma dolga mint a két Lilinek! :lol: Ugyanilyen babakocsink van nekünk. Bár nekünk ezt a Jézuska intézte. Mivel az első kocsink kék volt, azt kértük, hogy nagyon csajos legyen! És ilyet kapott! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Én is nagyon szeretem, Lili még az overallban is simán elfér benne.

Lili beteg. :cry: :cry: :cry: Éjszaka megint lázas volt, ezért reggel kihívtam a doktornőt. A torka nagyon ronda, így megint gyógyszert kell majd szednünk. :(
Nekünk most a doktornő kifejezetten ajánlotta a Nurofent, hogy azt használjuk lázcsillapításra, esetleg a Panadollal kombinálva. Állítólag a babák és mamák is jobban szeretik mint a Panadolt. :shock: :roll: Na, majd most leteszteljük.Sajnos. :cry:

KépKép
editmaci
 
 


Szombatonként a tv2-n van valami babás műsor, látta már valamelyikőtök? Én mindig elfelejtem nézni. :roll: :idea:

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Nekem egy ismerősöm főszerkeszti a Babavilágot, de így is sokszor elfelejtem. Amúgy hogy ne bukjak le mindig, ha kérdezi, hogy hogy tetszett, megnézem a neten. :lol: A tv2 oldalán van a videók között. :lol: :lol: Amúgy nem rossz, és most tudomásom szerint megújul majd. Többször hívta Lilit is szerepelni, de én úgy vagyok vele, hogy az Lilinek nem lenne élvezet, nekem meg nincs szükségem önigazolásokra, hogy a gyerek "benne volt a tévében!". :lol:
Igen, amúgy a múltkor is láttalak titeket (autóból) és úgy rémlett, hogy ugyanolyan a babakocsink (is). :mrgreen: :mrgreen: Amúgy a kollekcióból ez a legcsajosabb, az tény. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Barom vagyok: természetesen jobbulást kívánok Lilinek!

KépKép
pedina
 
 


Most vettem észre, hogy "régi felhasználó" lettem.
Biztos az ezredik beírás után vált, így te is nemsokára régi leszel Edina! :D :D :D

Köszi, remélem nem viseli meg nagyon. Bár a múltkor nem volt lázas, most azt vettem észre, hogy éjszaka felébred, amikor láza van, és csak akkor alszik vissza, amikor lement neki! :roll:

Az előbb letettem ide a szőnyegre játszani, és amíg beírtam a hozzászólást elaludt hason. Észre sem vette, hogy átcsempésztem a kiságyba. Nincs ő hozzászokva az éjszakázáshoz! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Bocs, hogy nem jövök gyakran, csajok-mamitársak, azért olvasgatlak. De más ez a "készenléti szabadidő". Gyerkőcöm elaludt, de nappal nagyon felszínesen alszik, tízpercenként fel-felriad. Borzasztó éjszakánk volt. Igaz, csak egyszer kelt, de akkor képtelenség volt BÁRMIVEL visszaaltatni. Próbáltam az eddig bevált cselt, miszerint vissza cicire, azon mindig bealszik. Aztán le kiságyba, ordítás. Karjaimban az ordító gyerekkel bőgtem 2 órán keresztül, férjem a hátamat masszírozta, mert az is ki van készülve. :cry:
Van egy megmagyarázhatatlan hisztije minden nap 17-19h között. Ilyenkor semmi nem segít. Nem lehet, hogy ilyenkor "dolgozza fel" a napi ingereket?
Én is rossz anyának érzem magam. Kövezzenek meg. Gyereket, babát nagyon akartunk, boldogok vagyunk, hogy család lettünk. De nyilván a menetre nem lehet felkészülni. :? Úgyhogy éjjel szipákolás közben azt kérdezgettem, tényleg ezt akartam?! Reggel sírva rohantam a gyerekhez, hogy milyen gondolataim vannak. Remélem, ez még a baby blues része, és elmúlik... :oops:
vbea
 
 


Eni!

Ilyen este 5 körüli ordítás nekünk is volt. Sokak szerint ilyenkor fáj a kis hasuk a legjobban, és tényleg nem használ semmi. Próbáld ki, hogy simized a pociját, miközben így rí, hátha enyhül, ha tud nagyokat pukizni.

Edit! Jobbulást Lilinek! Szegényke, ki lehet, de te is. A mi éjszakánk egész jó volt, Zsombi fél5-kor kelt először. :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?